МОГИЛIВ-ПОДIЛЬСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ
ЗАГIН
ДНIСТРЯНСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 16 березня 2007 року | N 243/150 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми пропуску
через державний кордон осiб, транспортних
засобiв, товарiв та iншого майна в мiжнародному
пунктi пропуску "Могилiв-Подiльський - Отач"
Зареєстровано у Вiнницькому обласному управлiннi юстицiї 30 березня 2007 р. за N 5/675 |
Вiдповiдно до вимог постанов
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 N 1203
"Про затвердження Положення про пункти
пропуску через державний кордон", вiд 24.12.2003 N 1989 "Про затвердження Питання
пропуску через державний кордон автомобiльних,
водних, залiзничних та повiтряних транспортних
засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються
ними" зi змiнами та доповненнями, наказу
Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби
України та Державної митної служби України вiд
24.11.2003 N 297/793 "Про затвердження
Технологiї прикордонного та митного контролю у
пунктах пропуску через державний кордон",
зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України
09.12.2003 за N 1133/8454, та вiд 28.02.2004 N 202/163
"Про затвердження Порядку спiльного огляду
автомобiльних транспортних засобiв, якi
використовуються для перевезення
зовнiшньоекономiчних вантажiв"
зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України
24.03.2004 за N 360/8959, з метою запровадження на
постiйнiй основi технологiї прикордонного та
митного контролю в мiжнародному пунктi пропуску
"Могилi-Подiльський - Отач", вдосконалення
порядку прикордонного контролю, здiйснення
митного контролю та митного оформлення товарiв i
транспортних засобiв в мiжнародному пунктi
пропуску "Могилiв-Подiльський - Отач",
наказуємо:
1. Затвердити Технологiчну схему пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та пiшого майна в мiжнародному пунктi пропуску "Могилiв-Подiльський - Отач" (додається).
2. Тимчасово виконуючому обов'язки начальника вiддiлу прикордонної служби "Могилiв-Подiльський А" майору Гриневич М. Л. та начальнику митного поста "Могилiв-Подiльський автомобiльний" Туржанському I. В. забезпечити ознайомлення з технологiчною схемою особового складу пiд розпис i її виконання пiд час служби.
3. Старшому юрисконсульту Могилiв-Подiльського прикордонного загону майору юстицiї Макарову В. В. у встановлений термiн подати наказ до Вiнницького обласного управлiння юстицiї для державної реєстрацiї.
4. Наказ набирає чинностi через 10 днiв пiсля державної реєстрацiї в Вiнницькому обласному управлiннi юстицiї.
5. Змiни та доповнення до Технологiчної схеми затверджуються пiсля погодження з контрольними службами та реєструються у Вiнницькому обласному управлiннi юстицiї у встановленому порядку.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника Могилiв-Подiльського прикордонного загону - начальника штабу полковника Сидоряка В. I. та першого заступника начальника Днiстрянської митницi Маковiя В. Г.
Т. в. о. начальника Могилiв-Подiльського прикордонного загону | В. I. Сидоряк |
Начальник Днiстрянської митницi | С. В. Лук'янов |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Могилiв-Подiльського прикордонного загону, Днiстрянської митницi вiд 16 березня 2007 р. N 243/150 |
|
Зареєстровано у Вiнницькому обласному управлiннi юстицiї 30 березня 2007 р. за N 5/675 |
Технологiчна схема
пропуску через державний кордон осiб,
транспортних засобiв, товарiв та iншого майна в
мiжнародному пунктi пропуску
"Могилiв-Подiльський - Отач"
1. Вид сполучення: автомобiльний.
2. Характер перевезень: вантажно-пасажирський.
3. Категорiя: мiжнародний.
4. Режим функцiонування: постiйний.
5. Час роботи: цiлодобовий.
1. Загальнi положення
1.1. Технологiчна схема пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв товарiв та iншого майна в мiжнародному пунктi пропуску Могилiв-Подiльський - Отач (далi - Технологiчна схема) визначає правовi основи органiзацiї та здiйснення прикордонного, митного та iнших видiв державного контролю, орiєнтована на створення сприятливих умов для прискорення прикордонного та митного контролю а також направлена на дотримання службовими особами контрольних служб та громадянами, що прямують через державний кордон України вимог, передбачених нормативно-правовими актами.
1.2. Технологiчна схема визначає:
- види, послiдовнiсть, змiст контрольних операцiй i порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв, валюти, дорогоцiнних металiв, каменiв, цiнних паперiв, культурних та iсторичних цiнностей, багажу та речей громадян, майна, iнших предметiв (далi - осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна) в мiжнародному пунктi пропуску "Могилiв-Подiльський - Отач" (далi - пункт пропуску) митного поста "Могилiв-Подiльський автомобiльний" (далi - митний пост) Днiстрянської митницi (далi - митниця).
- встановлює єдинi пiдходи до порядку функцiонування пункту пропуску;
- визначає вiдповiднi умови для роботи контрольних органiв i служб у пунктi пропуску.
1.3. Термiни i поняття, що використовуються в цiй технологiчнiй схемi, вживаються у значеннi, наведеному в Митному кодексi України та iнших нормативно-правових актах.
1.4. При надходженнi нових нормативно-правових актiв окремi положення цiєї технологiчної схеми можуть не вiдповiдати їх вимогам. В цьому випадку слiд керуватися, до "внесення змiн в дiючу технологiчну схему, вимогами цих законодавчих актiв.
При здiйсненнi всiх видiв контролю посадовi особи контрольних органiв та служб, що здiйснюють державний контроль в пунктi пропуску "Могилiв-Подiльський - Отач" керуються положеннями мiжнародних угод України, вимогами законодавства України, нормативно-правовими актами України, наказами та розпорядженнями центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади з прикордонних питань, прийнятих в межах Їх повноважень.
2. Умови функцiонування мiжнародного пункту пропуску "Могилiв-Подiльський - Отач"
2.1. Пункт пропуску визначений угодою мiж Урядом України та Республiки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон i спрощений порядок пропуску громадян, якi проживають у прикордонних районах вiд 11 березня 1997 року, як мiжнародний для автомобiльного сполучення.
2.2. В пунктi пропуску здiйснюється пропуск через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна.
2.3. Особи, транспортнi засоби, товари та iнше майно перетинають чи перемiщуються через державний кордон України в установлених межах пункту пропуску.
2.4. Вiдповiдно до дiючого законодавства в пунктi пропуску з урахуванням особливостей пункту пропуску через державний кордон, iснуючої в ньому iнфраструктури, характеру та виду перевезень, встановлено зону прикордонного контролю та зону митного контролю, а також мiсце прибуття автотранспорту.
2.5. Межi зони митного контролю встановленi вiдповiдно до положення про зону митного контролю наказом Днiстрянської митницi за погодженням iз начальником Могилiв-Подiльського прикордонного загону.
2.6. Для прискорення та бiльш зручного проведення контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через державний кордон, пiдтримання встановленого режиму, при в'їздi автотранспортних засобiв у пункт пропуску, здiйснюється їх розподiл на смуги руху в залежностi вiд категорiї автотранспорту, напряму слiдування за допомогою дорожнiх знакiв та розмiтки, вiдповiдних iнформацiйних стендiв. В пунктi пропуску визначено наступнi смуги руху автотранспорту (згiдно додатку N 1):
1 - смуга руху автобусiв, легкового та вантажно-пасажирського автотранспорту, мотоциклiв, моторолерiв та мопедiв на в'їзд (смуга спрощеного контролю);
2 - смуга руху вантажного автотранспорту, автобусiв, легкового та вантажно-пасажирського автотранспорту, мотоциклiв, моторолерiв та мопедiв на в'їзд (застосовується до транспортних засобiв, товарiв та предметiв громадян, що перемiщуються через митний кордон України i пiдлягають обов'язковому декларуванню та оподаткуванню);
3 - смуга руху вантажного автотранспорту на в'їзд;
4 - смуга руху автобусiв, легкового та вантажно-пасажирського автотранспорту, мотоциклiв, моторолерiв та мопедiв на виїзд (смуга спрощеного контролю);
5 - смуга руху вантажного автотранспорту, автобусiв, легкового та вантажно-пасажирського автотранспорту, мотоциклiв, моторолерiв та мопедiв на виїзд (застосовується до транспортних засобiв, товарiв та предметiв громадян, що перемiщуються через митний кордон України i пiдлягають обов'язковому декларуванню та оподаткуванню);
6 - смуга руху вантажного автотранспорту на виїзд.
Громадяни, якi перемiщуються в пiшому порядку слiдують через павiльйони для пiшоходiв зазначенi в додатку N 1 пiд номерами 21, 23.
2.7. Мiсця здiйснення контрольних операцiй щодо осiб, транспортних засобiв i вантажiв, якi прямують через пункт пропуску визначаються:
- для автобусiв, легкового та вантажно-пасажирського автотранспорту, мотоциклiв, моторолерiв та мопедiв - на вiдповiдних смугах руху, за потреби - на майданчиках поглибленого огляду транспортних засобiв;
- для вантажних транспортних засобiв - на вiдповiдних смугах руху, за потреби - на майданчиках поглибленого огляду транспортних засобiв, мiсцi прибуття;
- осiб - на смугах руху бiля або в транспортних засобах закордонного прямування, в оглядових залах для пасажирiв, в павiльйонах для пiшоходiв та в кiмнатах для проведення особистого огляду.
2.8. Забороняється рух пiшоходiв та транспортних засобiв в зустрiчному напрямку.
2.9. У спецiально видiленому мiсцi пункту пропуску "Єдиному офiсi" розташованi органи державної влади, на якi вiдповiдно до законодавства покладено функцiї здiйснення санiтарно-епiдемiологiчного, ветеринарного, фiтосанiтарного, екологiчного, радiологiчного контролю та контролю за мiжнародними перевезеннями пасажирiв i товарiв автомобiльними транспортними засобами (далi - контролюючi органи).
3. Цiлi, завдання та взаємодiя мiж контрольними органами в пунктi пропуску
3.1. Прикордонний контроль
Мета: прикордонний контроль здiйснюється з метою визначення законних пiдстав для перетину державного кордону України особами, транспортними засобами, вантажами та iншим майном.
Основнi завдання:
1. Перевiрка документiв;
2. Реєстрацiя iноземцiв, осiб без громадянства та їх паспортних документiв;
3. Виконання доручень правоохоронних органiв;
4. Контроль за особами, яким не дозволяється в'їзд в Україну;
5. Огляд транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна;
6. Здiйснення адмiнiстративно-правових та кримiнально-процесуальних дiй;
7. Проведення спiвбесiди з iноземцями та особами без громадянства;
8. Здiйснення контролю автомототранспорту, що перетинає державний кордон, з метою виявлення серед нього викраденого.
3.2. Митний контроль
Мета: Митний контроль здiйснюється з метою забезпечення захисту економiчних iнтересiв України, створенню сприятливих умов для розвитку її економiки, захисту прав та iнтересiв суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi та громадян, а також забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи.
Основнi завдання:
1. Виконання та контроль за додержанням законодавства України з питань митної справи.
2. Захист економiчних iнтересiв України.
3. Забезпечення виконання зобов'язань, передбачених мiжнародними договорами України з питань митної справи, укладених в установленому законом порядку.
4. Сприяння захисту iнтелектуальної власностi учасникiв зовнiшньоекономiчних зв'язкiв, iнших юридичних та фiзичних осiб.
5. Застосування вiдповiдно до закону заходiв тарифного та нетарифного регулювання при перемiщеннi товарiв через митний кордон України.
6. Здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України, вдосконалення форм i методiв їх здiйснення.
7. Контроль за дотриманням правил перемiщення валютних цiнностей через митний кордон України.
8. Здiйснення спiльно з iншими уповноваженими органами державної влади заходiв щодо захисту iнтересiв споживачiв товарiв i додержання учасниками зовнiшньоекономiчних зв'язкiв державних iнтересiв на зовнiшньому ринку.
9. Створення сприятливих умов для прискорення товарообiгу та пасажиропотоку через митний кордон України.
10. Боротьба з контрабандою та порушенням митних правил.
11. Розвиток мiжнародного спiвробiтництва у галузi митної справи.
12. Ведення митної статистики.
13. Ведення Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
14. Здiйснення верифiкацiї (встановлення достовiрностi) сертифiкатiв походження товарiв з України.
15. Здiйснення попереднього документального контролю товарiв, якi ввозяться на митну територiю України.
3.3. Ветеринарний контроль
Мета: Ветеринарний контроль здiйснюється з метою охорони територiї України вiд занесення з територiй iнших країн iнфекцiйних хвороб тварин, спiльних для людей та тварин, здiйснення ветеринарно-санiтарного контролю при експортi, iмпортi, транзитi тварин, сировини, продуктiв тваринного та рослинного походження, а також кормiв, та кормових добавок.
Основнi завдання:
1. Охорона територiї України вiд занесення з територiї iнших держав особливо небезпечних хвороб, спiльних для тварин i людей.
2. Контроль за дотриманням юридичними та фiзичними особами ветеринарно-санiтарних вимог пiд час iмпорту, експорту та транзиту через територiю України пiдконтрольних вантажiв.
3. Контроль разом з iншими службами в пунктах пропуску через державний кордон України ручної кладi пасажирiв i туристiв з метою недопущення перевезення ними через державний кордон заборонених продуктiв тваринного походження.
4. Контроль за ветеринарно-санiтарним станом автомобiльного транспорту.
3.4. Фiтосанiтарний контроль
Мета: Фiтосанiтарний контроль здiйснюється з метою охорони територiї України вiд занесення або самостiйного проникнення з-за кордону карантинних об'єктiв.
Основнi завдання:
1. Видача сертифiкатiв на насiння, рослини i продукцiю рослинного походження, що експортуються.
2. Проведення карантинної перевiрки i лабораторної експертизи завезених з-за кордону пiд карантинних i пiдконтрольних матерiалiв та об'єктiв (у тому числi тих, що надходять у багажi, поштових вiдправленнях i ручнiй поклажi пасажирiв).
3. Органiзацiя знезараження пiдкарантинних матерiалiв та об'єктiв, транспортних засобiв, що прибувають з-за кордону.
4. Державний контроль за проведенням карантинних заходiв пiдприємствами, установами, органiзацiями та громадянами.
5. Органiзацiя проведення контрольних обстежень сiльськогосподарських i лiсових угiдь, мiсць переробки i зберiгання насiння, рослин i продукцiї рослинного походження, пунктiв ввезення пiдкарантинних матерiалiв та об'єктiв прилеглої до них територiї.
6. Вжиття вiдповiдно до законодавства термiнових заходiв для локалiзацiї та лiквiдацiї карантинних об'єктiв, запобiгання їх поширенню.
7. Контроль за проведенням карантинних заходiв вiдповiдно до мiжнародних угод i конвенцiй.
3.5. Санiтарно-епiдемiологiчний контроль
Мета: Санiтарно-епiдемiологiчний контроль здiйснюється з метою попередження заносу на територiю України карантинних захворювань та завозу неякiсної продукцiї харчування та сировини.
Основнi завдання:
1. Проведення опитування та перевiрку зовнiшнього вигляду осiб, а за клiнiко-епiдемiологiчними ознаками проведення тiлесного огляду.
2. Перевiрка медичних довiдок по епiдоточенню.
3. Перевiрка санiтарно-технiчного стану транспортних засобiв, ознайомлення i догляд вантажу, наявнiсть санiтарного паспорту на транспортний засiб.
3.6. Екологiчний (радiологiчний) контроль
Мета: екологiчний (радiологiчний) контроль здiйснюється з метою забезпечення екологiчної (радiологiчної) безпеки при ввозi (транзитi) на територiю України матерiалiв, сировини та iншого майна.
Основнi завдання:
1. Контроль за дотриманням мiнiстерствами i вiдомствами, пiдприємствами, установами, органiзацiями незалежно вiд форм владностi та господарювання громадянами, а також iноземними юридичними та фiзичними особами без громадянства, якi перетинають кордон України вимог прикордонного законодавства України.
2. Охорона України вiд незаконного ввезення на територiю України, або транзиту вантажiв, якi мiстять промислову сировину, вiдходи виробництва, хiмiчнi сполуки, токсичнi, хiмiчнi, радiоактивнi та iншi небезпечнi для навколишнього природного середовища i здоров'я людей, речовин, пестицидiв i агрохIмiкатiв, а також забрудненого баласту на суднах.
3. Контроль за виконанням зобов'язань України щодо мiжнародної торгiвлi видами дикої флори та фауни, якi знаходяться пiд загрозою знищення.
4. Контроль за перевезенням продуктiв, якi виготовленi iз видiв тварин, що охороняються (кити, тюленi та iншi).
5. Проведення контрольних та вибiркових замiрiв рiвня радiоактивного забруднення вантажiв, транспортних засобiв.
3.7. Контроль за мiжнародними перевезеннями пасажирiв i товарiв автомобiльними транспортними засобами
Основнi завдання:
1. Проведення повного комплексу контрольно-оформлювальних робiт в вiдповiдностi з технологiєю пропуску автотранспортних засобiв через пункт пропуску.
2. Виконання договiрних зобов'язань пiдприємства перед iншими пiдприємствами, органiзацiями, фiрмами, якi входять безпосередньо до функцiй Служби мiжнародних автомобiльних перевезень.
3.8. Контроль за перемiщенням культурних цiнностей
У визначених законодавством випадках, для здiйснення контролю за перемiщенням культурних та iсторичних цiнностей, можуть залучатися вiдповiднi фахiвцi.
3.9. Взаємодiя мiж контрольними службами
Взаємодiя в пунктi пропуску органiзовується з метою погодження спiльних дiй пiдроздiлiв вiддiлення прикордонного контролю з дiями митної змiни, iнших контролюючих органiв, якi розмiщенi в пунктi пропуску.
Основними принципами взаємодiї є:
- суворе дотримання законностi;
- оперативнiсть розгляду i прийняття рiшень з питань, що потребують спiльного вирiшення та забезпечення їх виконання у межах визначеної компетенцiї;
- у разi необхiдностi - комплексне використання сил i засобiв взаємодiючих сторiн.
Основними напрямами взаємодiї є:
- проведення заходiв, спрямованих на забезпечення здiйснення надiйного прикордонного та митного контролю;
- здiйснення обмiну iнформацiєю про намiри та спроби порушення державного кордону, перевезення зброї, боєприпасiв, вибухових, отруйних речовин i наркотикiв, а також про джерела придбання i канали незаконного перемiщення через кордон валюти, сировинних ресурсiв, великих партiй промислових виробiв, товарiв народного споживання, культурних цiнностей i iнше;
- виявлення осiб, якi займаються перемiщенням через кордон предметiв контрабанди, порушують порядок проведення зовнiшньо-економiчних операцiй;
- розробка на пiдставi аналiзу оперативної обстановки i проведення спiльних заходiв щодо виявлення i розкриття злочинiв у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi, забезпечення реалiзацiї державної полiтики у сферi боротьби з органiзованою злочиннiстю;
- забезпечення громадського порядку та громадської безпеки, здiйснення спiльних заходiв для локалiзацiї надзвичайних подiй та ситуацiй в пунктi пропуску та на пiдступах до нього;
- внесення керiвництву Могилiв-Подiльського прикордонного загону. Днiстрянської митницi пропозицiй для усунення причин i умов, якi сприяють контрабанднiй дiяльностi;
- узагальнення пiдсумкiв, розробка нових форм взаємодiї, удосконалення нормативно-правової бази в боротьбi зi злочиннiстю.
Взаємодiя органiзується з таких питань:
Iз митними органами:
- порядок забезпечення митного контролю;
- мiсця стоянок та порядок пропуску транспортних засобiв;
- додатковi режимнi заходи з метою посилення режиму в пунктi пропуску;
- порядок дiй при виникненнi порушень правил перетину державного кордону або митних правил;
- порядок дiй при виникненнi в пунктi пропуску конфлiктних та iнших нестандартних ситуацiй;
- порядок дiй при затриманнi транспортних засобiв, осiб та товарiв якi перемiщуються з порушенням чинного законодавства.
Iз санiтарно-карантинною службою:
- порядок дiй при виявленнi осiб з ознаками небезпечних захворювань;
- порядок здiйснення карантинних заходiв при загрозi занесення iнфекцiй;
- мiсця та порядок проведення дезiнфекцiї транспортних засобiв, вантажiв та майна в пунктi пропуску.
- Порядок надання iнформацiї про проведення санiтарно-карантинного контролю та дозволу на перетин ДКУ.
Iз службою ветеринарного контролю:
- порядок дiй при виявленнi захворювання тварин, якi перевозяться через кордон;
- порядок здiйснення карантинних заходiв при загрозi занесення iнфекцiйних хвороб;
- порядок здiйснення карантинних заходiв при загрозi занесення iнфекцiйних хвороб;
- порядок надання iнформацiї про проведення ветеринарного контролю вантажу та iншого майна i дозволу на перетин ДКУ.
Iз службою фiтосанiтарного контролю:
- порядок дiй при виявлення захворювань рослин, якi перевозяться через кордон;
- порядок здiйснення фiтосанiтарних заходiв при загрозi занесення iнфекцiйних хвороб рослин;
- порядок надання iнформацiї про проведення фiтосанiтарного контролю рослин та iншого майна i дозволу на перетин ДКУ.
Iз службою екологiчного контролю:
- порядок дiй при виявленнi радiоактивних та небезпечних вантажiв;
- порядок здiйснення профiлактичних заходiв при загрозi радiоактивного забруднення мiсцевостi;
- порядок надання iнформацiї про проведення екологiчного контролю транспортних засобiв вантажiв та iншого майна i надання дозволу на перетин ДКУ.
Iз службою мiжнародних автомобiльних перевезень
- проведення повного комплексу контрольно-оформлювальних робiт в вiдповiдностi з технологiєю пропуску автотранспортних засобiв через пункт пропуску.
- виконання договiрних зобов'язань пiдприємства перед iншими пiдприємствами, органiзацiями, фiрмами, якi входять безпосередньо до функцiй СМАП.
- порядок надання iнформацiї про проведення контролю СМАП i надання дозволу на перетин ДКУ.
Iз контрольно-пропускним пунктом "Отач" Окницької митницi Республiки Молдова:
- про зростання руху транспортних засобiв, час очiкування та можливий (розрахунковий) час проведення прикордонно-митного контролю;
- про введення обмеження руху, перешкоди руху, а також про його припинення;
- про затриманих порушникiв державного кордону, нелегальних мiгрантiв, контрабанду, зброю, наркотичнi та вибуховi речовини;
- про спроби та намiри порушення кордону, виявленi канали нелегальної мiграцiї, заходи щодо боротьби з органiзованою злочиннiстю на каналах мiжнародного сполучення, про вжиття заходiв щодо усунення виявлених причин та умов, якi сприяють здiйсненню порушень законодавства про державний кордон.
4. Загальний порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв
4.1. Пiсля в'їзду (прибуття) у пункт пропуску особа, перевiзник або вантажовласник чи уповноважена ними особа заявляє про готовнiсть до контролю i пред'являє посадовим особам пiдроздiлу прикордонного контролю i митного поста документи, установленi законодавством i мiжнародними договорами України (особистi, на транспортний засiб i товари).
4.2. Залежно вiд категорiї особи, виду транспортного засобу, характеру вантажу, наявної iнфраструктури пункту пропуску посадовi особи прикордонного пiдроздiлу та митного поста визначають вiдповiдно до законодавства обов'язковi види контролю особи, транспортного засобу, товарiв та iнших предметiв, а також мiсце його проведення в пунктi пропуску.
4.3. Особи, транспортнi засоби, товари та iнше майно пропускаються через державний кордон пiсля здiйснення вiдповiдно до вимог нормативно-правових актiв прикордонного, митного контролю, у разi необхiдностi - контролю за мiжнародними перевезеннями пасажирiв i товарiв автомобiльними транспортними засобами, а у вiдповiдних випадках - також санiтарного, ветеринарного, фiтосанiтарного, радiологiчного, екологiчного контролю, контролю за вивезенням з територiї України культурних цiнностей, iнших передбачених законодавством видiв контролю.
4.4. У разi в'їзду (прибуття) особи, транспортних засобiв i ввезення товарiв в Україну здiйснення їх контролю розпочинається прикордонним контролем i закiнчується митним контролем, у разi виїзду i вивезення товарiв з України - розпочинається митним контролем i закiнчується прикордонним контролем.
4.5. Факт здiйснення санiтарного, ветеринарного, фiтосанiтарного, радiологiчного, екологiчного та iнших видiв контролю транспортних засобiв i товарiв засвiдчується шляхом проставлення посадовими особами контролюючих органiв вiдмiток про результати контролю у вiдповiдних товаросупровiдних (товаротранспортних) документах.
У разi негативного результату контролю посадова особа вiдповiдного контролюючого органу обов'язково повiдомляє iншi контролюючi органи, старшого прикордонного наряду i старшого митної змiни для вжиття заходiв.
4.6. Вiдповiдно до нормативно-правових актiв та мiжнародних договорiв посадовою особою служби мiжнародних автомобiльних перевезень (СМАП) Мiнтрансу здiйснюється контроль за мiжнародними перевезеннями пасажирiв i товарiв автомобiльними транспортними засобами.
4.7. Тривалiсть здiйснення кожного виду контролю вiдповiдно до технологiчного процесу роботи пункту пропуску не повинна перевищувати наступних часових нормативiв:
Види контролю | Часовi нормативи | ||
особа | транспортний засiб | товар | |
Для легкових автомобiлiв | |||
прикордонний | до 2 хв. | до 10 хв. (з урахуванням часу на проведення перевiрки за базою даних викрадених) | до 5 хв. |
митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. | - |
фiтосанiтарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
ветеринарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 2 хв. | при потребi - до 5 хв. |
Для автобусiв | |||
прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) | до 5 хв. |
митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. | - |
фiтосанiтарний | - | при потребi - до 30хв. | при потребi - до 30 хв. |
ветеринарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 5 хв. | при потребi - до 20 хв. |
СМАП | - | до 10 хв. | - |
Для вантажних автомобiлiв | |||
прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду та внесення iнформацiї про транспортний засiб до бази даних) | до 10 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) |
митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
фiтосанiтарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
ветеринарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 7 хв. | при потребi - до 20 хв. |
СМАП | - | до 7 хв. | - |
В разi здiйснення прикордонно-митного контролю без виведення особи або транспортного засобу iз загального потоку руху (у спрощеному порядку), час на його проведення, як правило, не повинен перевищувати:
для осiб у пiшому порядку - до 1 хв.;
для легкового автомобiля з трьома пасажирами - 2 хв.;
для мiкроавтобуса з 9-ма пасажирами - 6 хв.;
для автобуса з 30-ма пасажирами - 20 хв.
4.8. Часовi нормативи можуть не дотримуватися в разi наявностi достатнiх пiдстав вважати, що особи, товари й транспортнi засоби перемiщуються через державний кордон України з порушенням норм законодавства України про державний кордон України, митних правил, iнших норм законодавства, а також у разi затримання цих осiб, товарiв i транспортних засобiв у наслiдок виявлених порушень.
4.9. Контроль особи, транспортного засобу i товарiв вважається закiнченим, якщо в особистих, товаросупровiдних (товаротранспортних) документах на транспортний засiб i товари проставленi вiдповiднi вiдмiтки митних органiв та iнших контролюючих органiв стосовно пiдконтрольних вантажiв або якщо у передбачених законодавствах випадках (зокрема проходження через "зеленi коридори", зони спрощеного контролю) надано посадовими особами прикордонного та митного контролю усний дозвiл на пропуск через державний кордон.
4.10. Контроль за перемiщенням вантажiв у якостi гуманiтарної допомоги здiйснюють посадовi особи пiдроздiлiв прикордонного та митного контролю, iнших контрольних органiв i служб в разi необхiдностi, шляхом перевiрки вiдповiдностi зазначених вантажiв вимогам митного, а при необхiдностi iнших видiв контролю згiдно iз законодавством України та її мiжнародними договорами, а також перевiрки супровiдних документiв, передбачених законодавством України та мiжнародними договорами. Всi види контролю здiйснюються безпосередньо на смугах руху вiдповiдно до типу транспортних засобiв першочергово.
4.11. Транспортнi засоби i товари пропускаються через державний кордон посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю за наявностi вiдмiток посадових осiб митного поста, iнших контролюючих органiв про позитивнi результати всiх передбачених законодавством видiв контролю.
4.12. Контролюючi органи забезпечують iнформування органiв охорони державного кордону та митних органiв про прибуття (вибуття) у пункт (з пункту) пропуску транспортних засобiв i товарiв, результати їх контролю, пропущенi та не пропущенi через державний кордон транспортнi засоби i товари, виявлення осiб, причетних до протиправної дiяльностi.
Взаємодiя пiдтримується шляхом взаємного iнформування, проведення нарад, спiльних iнструктажiв тощо (згiдно п. 3.9).
СМАП завчасно забезпечує посадових осiб контрольних органiв i служб iнформацiєю щодо, прибуття транспортних засобiв, якi перевозять небезпечнi та спецiальнi вантажi, органiзованi групи пасажирiв.
4.13. Пропуск транспортних засобiв до пункту пропуску та з пункту пропуску здiйснюється прикордонним нарядом "вартовим шлагбаума" (далi - "ВШ"), при цьому шлагбаум тримається постiйно вiдкритим та застосовується тiльки в разi загострення обстановки в пунктi пропуску.
4.14. У разi виникнення в пунктi пропуску ситуацiй, якi ускладнюють або унеможливлюють пропуск через державний кордон чи функцiонування пункту пропуску, контролюючi органи в межах своєї компетенцiї вживають скоординованих заходiв до їх локалiзацiї.
4.15. У пунктi пропуску через державний кордон вiдповiдно до мiжнародних договорiв старшi змiн прикордонних нарядiв органiзовують i щодоби уточнюють з представниками контролюючих органiв сумiжної держави питання щодо пропущених i не пропущених через державний кордон осiб i транспортних засобiв, їх передачi, визначення спiльних скоординованих дiй в iнтересах забезпечення безперебiйного пропуску через державний кордон, а також про змiни в обстановцi, якi впливають на здiйснення пропуску через державний кордон.
4.16. Дiяльнiсть контролюючих органiв пiд час здiйснення пропуску через державний кордон координується посадовими особами Могилiв-Подiльського прикордонного загону.
5. Види, змiст контрольних операцiй
5.1. Пропуск транспортних засобiв в пункт пропуску
5.1.1. Пропуск транспортних засобiв на територiю пункту пропуску здiйснюється прикордонним нарядом "ВШ" при цьому перевiряється наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону у осiб, якi слiдують у пiшому порядку чи транспортним засобом, поводиться видача iммiграцiйних карток (за необхiдностi) та розподiл транспортних засобiв по смугам руху.
5.2. Паспортний контроль
5.2.1. Паспортний контроль проводиться посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю. При цьому старший прикордонного наряду здiйснює iдентифiкацiю пасажирiв та водiя за паспортними документами, вивчає їх на наявнiсть пiдробок (при необхiдностi з використанням технiчних засобiв прикордонного контролю), залежно вiд напряму слiдування перевiряє - правильнiсть заповнення iммiграцiйних карток iноземцями або вiдповiднiсть частини "Вибуття" iммiграцiйної картки паспортному документа.
5.2.2. У разi виявлення пiд час паспортного контролю фiзичних осiб, стосовно яких iснують пiдстави для обмеження їх у правi в'їзду в Україну, старший прикордонного наряду "Перевiрка документiв" (далi - "ПД") доповiдає старшому змiни прикордонних нарядiв, який проводить спiвбесiду, результати якої оформлює довiдкою, пiсля чого занотовує установчi данi особи в книгу (журнал) облiку осiб не пропущених через державний кордон в пунктi пропуску i виносить постанову про вiдмову в пропуску, один iз примiрникiв видає особi вiдносно якої прийнято рiшення щодо пропуску. В разi недостатностi своєї компетенцiї для прийняття рiшення доповiдає начальнику вiддiлу прикордонної служби (в разi вiдсутностi заступнику).
5.2.3. Пiд час паспортного контролю також здiйснюється перевiрка вiдповiдностi марки, моделi, реєстрацiйних номерiв, кольору, даних власника транспортного засобу, зазначених у реєстрацiйних документах, та їх порiвняння з фактичними даними транспортного засобу й посвiдченням водiя та паспортними даними особи, яка керує транспортним засобом (далi - загальна iдентифiкацiя транспортних засобiв). У разi виявлення ознак пiдроблення документiв або iнших ознак, що свiдчать про можливе викрадення транспортного засобу, транспортний засiб виводиться з загального потоку i здiйснюється повна його iдентифiкацiя та перевiрка за наявними банками даних.
5.3. Митний контроль
5.3.1. Митному контролю пiдлягають усi товари i транспортнi засоби, що перемiщуються через митний кордон України в пунктi пропуску. Митний контроль передбачає проведення посадовими особами митного поста мiнiмуму митних процедур, необхiдних для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи. Обсяг таких процедур та порядок їх застосування визначаються вiдповiдно до Митного кодексу України, Законiв України, iнших нормативно-правових актiв, а також мiжнародних договорiв України, укладених в установленому законом порядку, цiєї Технологiчної схеми.
5.3.2. Митний контроль здiйснюється у формах:
- перевiрки документiв та вiдомостей, необхiдних для такого контролю;
- митного огляду (огляду та переогляду товарiв i транспортних засобiв, особистого огляду громадян);
- облiку товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України;
- усного опитування громадян та посадових осiб пiдприємств;
- використання iнших форм, передбачених Митним кодексом України та iншими Законами України з питань митної справи.
5.3.3. Митний контроль автомобiльних транспортних засобiв i товарiв у пунктi пропуску здiйснюється в три етапи.
Перший етап - попереднi операцiї.
Для здiйснення митного контролю перевiзник або експедитор чи уповноважена особа подають посадовiй особi митного поста для реєстрацiї наступнi документи: вантажна митна декларацiя (в установлених законодавством випадках) на перемiщуванi товари, мiжнародна автомобiльна накладна (CMR) або товаротранспортна накладна, рахунок-фактура (iнвойс), iншi документи, якими пiдтверджується вартiсть товарiв та якi дають можливiсть iдентифiкувати зазначенi товари, пакувальний лист (специфiкацiя), свiдоцтво про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення вантажiв пiд митними печатками i пломбами, у разi потреби: книжка мiжнародного дорожнього перевiзника (Garnet TIR) та визначенi законодавством iншi документи, виданi державними органами.
На зареєстрованих документах проставляється вiдбиток штампа "пiд митним контролем". Пiсля цього здiйснюється перевiрка комплектностi поданих документiв, цiлiсностi накладеного митного забезпечення, а також загальний огляд автомобiльних транспортних засобiв i товарiв.
Другий етап - здiйснення iнших видiв контролю.
У разi коли автомобiльнi транспортнi засоби i товари пiдлягають вiдповiдно до законодавства також iншим видам контролю (крiм прикордонного), посадова особа митного поста подає перевiзниковi або експедитору чи уповноваженiй особi документи, що потрiбнi для здiйснення цих видiв контролю.
Пiсля здiйснення iнших видiв контролю посадовi особи контролюючих органiв проставляють на товаротранспортних (товаросупровiдних) документах вiдмiтки про результати контролю, що є пiдставою для подальшого здiйснення митного контролю. Третiй етап - закiнчення митного контролю.
5.3.4. Пiд час проведення митного контролю посадовi особи митного поста самостiйно визначають форму та обсяг контролю, достатнi для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи та мiжнародних договорiв України, укладених в установленому законом порядку, контроль за дотриманням яких покладено на митнi органи.
5.3.5. Не пiдлягають пропуску через митний кордон України товари та iншi предмети забороненi до перемiщення через митний кордон України згiдно iз законодавством України в тому числi:
- вогнепальна зброя i боєприпаси до неї, холодна зброя та iншi предмети, спецiально призначенi для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рiдиною паралiтичної дiї тощо), вибуховi, легкозаймистi або iншi небезпечнi речовини, вiйськове спорядження, якщо iнше не передбачено законодавством;
- наркотичнi засоби, психотропнi речовини, їх аналоги i прекурсори, включенi Комiтетом з контролю за наркотиками при МОЗ до перелiку наркотичних засобiв, психотропних речовин, їх аналогiв i прекурсорiв, що пiдлягають спецiальному контролю вiдповiдно до законодавства, та радiоактивнi речовини;
- товари, перемiщення яких здiйснюється з порушенням прав iнтелектуальної власностi;
- матерiали, що мiстять заклики до насильницького повалення чи змiни державного i суспiльного ладу, порушення територiальної цiлiсностi, державного суверенiтету i безпеки України, пропаганду вiйни, насильства та жорстокостi, расової, нацiональної, релiгiйної винятковостi або нетерпимостi, пiдбурювання до вчинення кримiнальне караних дiй;
- матерiали, що мiстять описи способiв виготовлення i застосування наркотикiв i сильнодiючих отруйних речовин;
- матерiали порнографiчного та вульгарного змiсту;
- документи Нацiонального архiвного фонду України (крiм випадкiв тимчасового їх експонування або реєстрацiї за кордоном) - з дозволу Головархiву України;
- трудовi книжки, вiйськовi квитки, дозвiл на право носiння зброї, посвiдчення особи. Замiсть трудової книжки й iнших документiв пропускаються архiвнi довiдки про трудовий стаж, якi видаються архiвними установами, або нотарiально засвiдченi копiї документiв;
- документи i матерiали Державного музейного фонду України (крiм випадкiв їх тимчасового експонування або реставрацiї за кордоном) - з дозволу Мiнiстерства культури України.
5.3.6. Не можуть бути пропущенi через митний кордон України товари:
1) забороненi до ввезення в Україну;
2) забороненi до вивезення з України;
3) забороненi до транзиту через митну територiю України;
4) щодо яких не було здiйснено митне оформлення;
5) якi перемiщуються через митний кордон України з порушенням вимог Митного кодексу України та iнших законiв України.
5.4. Мiсце прибуття
5.4.1. На виконання статтi 94 Митного кодексу України Держмитслужбою визначено мiсце прибуття транспортних засобiв, що направляються в зону дiяльностi митного поста "Могилiв-Подiльський - автомобiльний" Днiстрянської митницi, зону митного контролю пункту пропуску "Могилiв-Подiльський - Отач", та внесено до Перелiку мiсць прибуття.
5.4.2. Пропуск транспортних засобiв до мiсця прибуття проводиться на загальних пiдставах.
5.4.3. Посадова особа митного поста:
- перевiряє комплектнiсть поданих перевiзником товаросупровiдних документiв за перелiком таких документiв, що мiститься в електроннiй копiї документа контролю за доставкою, i вiдповiднiсть цих документiв реквiзитам документiв, зазначених у витягу з цiєї електронної копiї;
- зазначає на всiх примiрниках документа контролю за доставкою час надходження товарiв, завiряє запис особистим пiдписом i вiдтиском штампа "Пiд митним контролем";
- проставляє вiдтиск штампа "Пiд митним контролем" на всiх поданих товаросупровiдних документах та особистої митної печатки на контрольному талонi;
- у строк, що не перевищує чотирьох годин, уносить до ЄАIС вiдмiтку про надходження товарiв.
5.4.4. Один примiрник документа контролю за доставкою й по одному примiрнику товаросупровiдних документiв повертаються перевiзниковi для подальшого декларування товарiв. Другий примiрник документа контролю за доставкою (або його копiя) залишається в чергової посадової особи митницi призначається в мiсцi прибуття для передання до вiддiлу контролю за перемiщенням товарiв, де зберiгаються протягом поточного року, пiсля чого передаються до архiву митницi. Решта примiрникiв товаросупровiдних документiв передаються до пiдроздiлу митного оформлення.
6. Проведення спiльного прикордонного та митного контролю на смугах спрощеного контролю
6.1. Спрощений контроль застосовується до осiб, їх особистих речей та транспортних засобiв: автобусiв, легкових автомобiлiв, вантажно-пасажирських автомобiлiв, мотоциклiв, моторолерiв, мопедiв, причепiв i напiвпричепiв (у тому числi пристосованих для проживання), зареєстрованих вiдповiдними реєстрацiйними органами iноземних держав або України (якщо вони пiдлягають такiй реєстрацiї), крiм тих, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв або використовуються для таких перевезень.
6.2. У пунктi пропуску, для спрощеного контролю осiб, їх речей, а також товарiв (якi перемiщуються в обсягах, що не пiдлягають декларуванню та оподаткуванню), якi перемiщуються на транспортних засобах зазначених в п. 6.1, рейсових автобусах та автобусах з туристичними групами визначаються наступнi смуги руху:
при в'їздi в Україну - смуга N 1;
при виїздi х України - смуга N 4.
Автобуси, що слiдують по смугах спрощеного контролю, в разi необхiдностi, для проведення контролю виводяться в мiсця стоянки автобусiв пропуск яких проводиться в спрощеному режимi.
Для автомобiлiв дипломатичних представництв та консульських установ при в'їздi та виїздi використовуються аналогiчнi смуги руху.
Для осiб, транспортних засобiв зазначених в п. 6.1, що перемiщують товари та транспортнi засоби, якi пiдлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню; предмети, на перемiщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження; валютнi цiнностi, що пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню визначено наступнi смуги руху:
при в'їздi в Україну - смуга N 2;
при виїздi х України - смуга N 5.
6.3. Смуги руху на яких здiйснюється прикордонний та митний контроль осiб, їх речей та транспортних засобiв, облаштованi вiдповiдними єдиними iнформацiйними стендами Держприкордонслужби та Держмитслужби, дорожньою розмiткою та знаками, якi вказують напрямок руху та роз'яснюють порядок проходження контролю.
6.4. Вибiр смуги руху здiйснюється особою (водiєм чи пасажиром), виходячи з вимог законодавства щодо декларування та оподаткування транспортних засобiв, товарiв, валютних цiнностей.
Смуга руху може бути визначена для конкретного транспортного засобу або особи посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю або посадовою особою митного поста з урахуванням аналiзу та оцiнки ризикiв.
6.5. Iнiцiатором прийняття рiшення щодо виведення осiб та транспортних засобiв iз загального потоку руху може бути посадова особа пiдроздiлу прикордонного контролю або посадова особа митного поста з подальшою доповiддю старшому змiни прикордонних нарядiв та старшому змiни митного поста. Рiшення про проведення огляду транспортного засобу спiльною спецiальною оглядовою групою (далi ССОГ) у разi наявностi письмової iнформацiї щодо контрольованого пропуску (пiд оперативним контролем) приймається старшим змiни прикордонних нарядiв.
6.6. Виведення транспортних засобiв чи громадян iз загального потоку руху здiйснюється на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв. У цьому разi прикордонний та митний контроль транспортних засобiв та осiб здiйснюється ССОГ з представникiв посадових осiб митного поста та посадових осiб прикордонного контролю iз залученням, у разi потреби, представникiв iнших органiв контролю на смугах руху, визначених для огляду транспортних засобiв у межах зони митного контролю, а в разi виникнення потреби - у спецiально визначених примiщеннях та мiсцях у межах територiї пункту пропуску.
Перед початком проведення огляду транспортного засобу чи особи посадова особа митного органу вимагає подання письмової митної декларацiї.
6.7. Пiд час здiйснення спiльного огляду основними завданнями представникiв ССОГ груп є:
для посадових осiб пiдроздiлiв прикордонного контролю:
пошук та затримання осiб, причетних до спроб порушення державного кордону;
виявлення зброї, наркотичних, вибухових, отруйних та небезпечних речовин;
контроль виконання режимних правил пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв;
для посадових осiб митного поста:
визначення об'єктiв декларування й оподаткування, потреби в проведеннi iнших видiв контролю;
пошук i затримання товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються з порушенням законодавства.
6.8. За результатами проведення огляду ССОГ складається акт огляду транспортного засобу. Акт огляду складається в трьох примiрниках за формою, визначною спiльним наказом вiд 24.11.2003 N 297/793.
Перший примiрник акта огляду надається власнику (особi) транспортного засобу, другий та третiй примiрники залишаються у справах пiдроздiлу прикордонного контролю та митного поста. Усi примiрники акта огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи з визначенням iнiцiатора проведення огляду.
Реєстрацiя актiв огляду транспортних засобiв здiйснюється в паперовому виглядi.
6.9. Аналiз та оцiнка ризикiв здiйснюється посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю та посадовими особами митного поста на пiдставi вивчення паспортних та iнших документiв осiб, товаросупровiдних та транспортних документiв, а також виходячи з маршруту та напрямку руху, нацiональної належностi або державної реєстрацiї об'єкта контролю, поведiнки пiдконтрольної особи та iнших зовнiшнiх ознак об'єкта контролю, до яких можуть також належати вiк, стать, манера та психофiзичнi особливостi поведiнки особи; рiк випуску, марка, зовнiшнiй вигляд, конструктивнi особливостi транспортного засобу; вiдповiднiсть товару, його ваги заявленим у документах i поданим до митного контролю країни походження та країни отримання вантажу; наявнiсть орiєнтувань правоохоронних органiв, Держприкордонслужби України та Дердмитслужби України.
7. Контроль за перемiщенням громадян через державний кордон
7.1. Громадяни за умови дотримання вимог Митного кодексу України та iнших законiв України можуть перемiщувати через митний кордон України будь-якi товари, крiм тих, що забороненi до ввезення в Україну, вивезення з України та транзиту через митну територiю України, а також тих, щодо яких законом України встановлено обмеження в галузi зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
7.2. Предмети, що перемiщуються громадянами через митний кордон України, пiдлягають усному або письмовому декларуванню.
7.3. Форма усного декларування застосовується при перемiщеннi громадянами через митний кордон України особистих речей, а також товарiв у порядку й обсягах, що не перевищують норми, установленi законами України й iншими нормативно-правовими актами, та таких, що не потребують дозволiв вiдповiдних державних органiв на їх перемiщення.
При усному декларуваннi митна декларацiя не заповнюється.
7.4. Митна декларацiя оформлюється за бажанням громадянина або на вимогу посадової особи митного поста.
7.5. З обов'язковим письмовим декларуванням через митний кордон України перемiщуються:
- несупроводжуваний багаж;
- валютнi цiнностi, цiнностi в кiлькостi та обсягах, що перевищують норми, установленi чинним законодавством;
- предмети, перемiщення яких через митний кордон України здiйснюється за дозвiльними документами державних органiв: будь-якi зброя, боєприпаси й вибуховi речовини, наркотики й психотропнi речовини, культурнi цiнностi, друкованi видання та iншi носiї iнформацiї, отруйнi й сильнодiючi речовини та лiки, радiоактивнi матерiали, об'єкти флори й фауни, їхнi частини та одержана з них продукцiя, високочастотнi радiоелектроннi пристрої та засоби зв'язку;
- товари, що пiдлягають обкладенню податками й зборами;
- товари, що тимчасово ввозяться на територiю України, вивозяться за межi територiї України або перемiщуються транзитом.
7.6. Митна декларацiя, оформлена посадовою особою митного органу в повному обсязi, залишається у власника для безперешкодного ввезення або вивезення зазначених у нiй валютних цiнностей, товарiв. У разi втрати декларацiя не поновлюється та її власник утрачає право на безперешкодне перемiщення зазначених у нiй валютних цiнностей, товарiв i транспортних засобiв.
8. Проведення спiльного прикордонного та митного контролю автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв
8.1. Прикордонний i митний контроль транспортних засобiв i товарiв, якi ними перемiщуються, у пунктах пропуску, здiйснюється одночасно спiльною групою у складi посадових осiб прикордонного контролю й митного поста (далi - спiльна група).
8.2. Пiд час здiйснення спiльного огляду основними завданнями представникiв спiльної групи є:
8.2.1. Для посадових осiб пiдроздiлу прикордонного контролю:
- аналiз i оцiнка ризикiв транспортного й пасажирського потоку з метою визначення можливих об'єктiв ризику й застосування до них вiдповiдних форм i способiв прикордонного контролю;
- пошук i затримання осiб, причетних до спроб порушення законодавства про державний кордон України;
- виявлення зброї, наркотичних, вибухових, отруйних i небезпечних речовин;
- контроль за виконанням режимних правил пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв;
- реєстрацiя осiб, транспортних засобiв, якi перетинають державний кордон, та видача контрольного талона на транспортний засiб;
- надання дозволу на пропуск осiб, транспортних засобiв i товарiв за межi пункту пропуску в разi позитивних висновкiв контрольних служб, що пiдтверджуються вiдповiдними вiдмiтками (печатки) на товаросупровiдних документах.
8.2.2. Для посадових осiб митного поста:
- опитування водiїв (експедиторiв) з метою виявлення предметiв, що перемiщуються ними й пiдлягають обов'язковому декларуванню або оподаткуванню;
- перевiрка у перевiзника повноти, наявностi та вiдповiдностi товаросупровiдних документiв товарам, що перемiщуються, i проставлення на товаросупровiдних документах вiдбитку штампа "Пiд митним контролем";
- огляд кабiни водiя i транспортного засобу з метою виявлення товарiв, заборонених для перемiщення через митний кордон України, або тих, що приховуються вiд митного контролю;
- визначення на пiдставi поданих товаросупровiдних документiв необхiдностi здiйснення iнших видiв державного контролю вiдповiдно до вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 N 1569;
- справляння необхiдних податкiв та зборiв (обов'язкових платежiв), передбачених законодавством України, при перемiщеннi транспортних засобiв i товарiв через пункт пропуску на державному кордонi України;
- прийняття рiшення щодо заборони або дозволу перемiщення через митний кордон України транспортного засобу й товару пiсля проходження всiх iнших видiв державного контролю, якi здiйснюються в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення i передбаченi законодавством України.
8.3. Перед початком роботи кожної змiни проводиться нарада за участю старшого змiни прикордонних нарядiв, старшого змiни митного поста й iнших контрольних служб. На нараду виносяться наступнi питання:
- пiдбиваються пiдсумки роботи попередньої змiни та розв'язуються проблемнi питання, що виникли в попереднiй змiнi при здiйсненнi контрольних операцiй службами, якi здiйснюють державнi види контролю в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення;
- здiйснюється обмiн iнформацiєю щодо змiн у правилах перетинання державного кордону особами, транспортними засобами й товарами, якi надiйшли по лiнiї контрольних служб;
- визначаються можливi об'єкти контролю, що будуть пiдданi посиленому контролю пiд час роботи змiни;
- уточнюється механiзм взаємодiї мiж контрольними службами;
- доводяться вимоги щодо особливостей режимних заходiв у пунктi пропуску;
- визначається склад спiльних оглядових груп i режим їх роботи.
Розподiл за дiлянками контролю особового складу митницi фiксується в окремому журналi розподiлу особового складу за дiлянками контролю на змiну.
Пiсля наради старший змiни прикордонних нарядiв i старший змiни митного поста обмiнюються iнформацiєю щодо транспортних засобiв, товарiв i фiзичних осiб, якi перебувають на контролi перетинання державного кордону (за винятком iнформацiї з обмеженим доступом).
8.4. Старший змiни митного поста перед початком змiни передає старшому змiни прикордонних нарядiв необхiдну кiлькiсть контрольних талонiв, якi використовуються для внутрiшнього контролю за перемiщенням транспортних засобiв у межах пункту пропуску. Контрольнi талони виготовляються Держмитслужбою як документи, що мають свою серiю i порядковий номер (форма згiдно додатка 1 до спiльного наказу вiд 28.02.2004 року N 202/163).
Облiк кiлькостi контрольних талонiв, виданих прикордонним нарядам, здiйснює старший змiни митного поста в окремому журналi (форма згiдно додатка 2 до спiльного наказу вiд 28.02.2004 року N 202/163).
8.5. У залежностi вiд завантаженостi пункту пропуску й кiлькостi смуг для руху пiд час прибуття автомобiльного транспортного засобу на в'їзд до пункту пропуску прикордонний наряд "ВШ" видає водiю автомобiльного транспортного засобу, який здiйснює перемiщення зовнiшньоекономiчних вантажiв, контрольний талон, в якому проставляє вiдмiтку про час в'їзду в пункт пропуску, а також визначає водiю смугу руху для в'їзду в зону прикордонного та митного контролю.
Контрольний талон є документом внутрiшнього контролю за перемiщенням транспортних засобiв територiєю пункту пропуску через державний кордон України та є однiєю з пiдстав для прийняття рiшення щодо остаточного пропуску транспортного засобу за межi пункту пропуску.
8.6. Транспортний засiб зупиняється поблизу кабiни паспортного контролю на смузi руху, й водiй подає для перевiрки спiльнiй групi такi документи:
- паспортнi документи;
- техпаспорт i посвiдчення водiя;
- товаросупровiднi документи.
Пасажири, якi прямують на транспортному засобi, подають паспортнi документи особисто.
Посадова особа пiдроздiлу прикордонного контролю здiйснює перевiрку документiв, реєструє данi: особи водiя i пасажирiв, реєстрацiйнi данi транспортного засобу.
Пiсля проведення реєстрацiї посадова особа пiдроздiлу прикордонного контролю пропонує водiю пройти до зони митного контролю й повертає йому паспортнi документи, техпаспорт i посвiдчення водiя.
Товаросупровiднi документи спiльно вивчаються посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю та митного поста для прийняття рiшення щодо виду огляду i передаються представнику митного органу.
8.7. На пiдставi оцiнки аналiзу ризикiв посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю або митного поста може бути iнiцiйоване проведення спiльного огляду транспортних засобiв або товарiв, про що робиться вiдмiтка в контрольному талонi.
Аналiз i оцiнка ризикiв здiйснюється шляхом спiльного вивчення поданих товаросупровiдних i транспортних документiв, а також виходячи з маршруту й напрямку руху транспортних засобiв, їх конструктивних особливостей, країни походження i країни отримання вантажу, наявностi орiєнтувань правоохоронних органiв. Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України тощо.
Спiльний огляд транспортного засобу, що перемiщує товари пiд митним забезпеченням, здiйснюється за рiшенням старшого змiни митного поста (або старшого по направленню) або старшого змiни прикордонного наряду.
8.8. Посадова особа митного поста (старший напрямку) на смузi руху пiсля проведення попереднього митного контролю визначає подальший порядок проходження митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв вiдповiдно до вимог законодавства.
8.9. У разi повернення в Україну або за її межi транспортного засобу будь-якою контрольною службою, яка здiйснює державнi види контролю в пунктах пропуску, на такий транспортний засiб iнiцiатором повернення видається пiдроздiлу прикордонного контролю документ iз визначенням причини повернення транспортного засобу. Зазначений документ пiдкрiплюється до контрольного талона на транспортний засiб i є пiдставою для погашення такого талона.
Виїзд транспортного засобу за межi пункту пропуску здiйснюється в супроводi посадових осiб митного поста та пiдроздiлу прикордонного контролю.
8.10. Пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю у пунктах пропуску посадова особа митного поста (старший напрямку) до проставляння особистої номерної печатки на контрольному талонi спiльно з прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" з урахуванням результатiв прикордонного й митного контролю приймає остаточне рiшення щодо виду спiльного огляду транспортного засобу та товарiв.
За узгодженим рiшенням прикордонного наряду "огляд транспортного засобу" й посадової особи митного поста визначається один з видiв спiльного огляду транспортного засобу:
- вiзуальний огляд транспортного засобу з метою перевiрки цiлiсностi митного забезпечення;
- огляд з вiдкриттям вантажного вiдсiку транспортного засобу без вивантаження товарiв;
- повне або часткове вивантаження товарiв з пiдрахунком їх кiлькостi та перевiркою вiдповiдностi товару, заявленому з урахуванням проведеного аналiзу та оцiнки ризикiв;
- поглиблений огляд Iз залученням ССОГ з представникiв пiдроздiлу прикордонного контролю, митного органу та iнших контрольних служб i, за необхiдностi, з розвантаженням товарiв, повним або частковим демонтажем вузлiв та агрегатiв транспортного засобу з урахуванням проведеного аналiзу та оцiнки ризикiв.
Одночасний спiльний огляд транспортного засобу й товару здiйснюється у присутностi перевiзника, власника товару або уповноважених ними осiб.
У разi прийняття рiшення щодо залучення до огляду ССОГ, iнiцiатором проведення такого огляду за узгодженням i пiд контролем прикордонного наряду й спiвробiтникiв митного поста перемiщення транспортного засобу до мiсця поглибленого огляду в межах територiї пункту пропуску.
8.11. Поглиблений огляд товарiв та транспортного засобу проводиться ССОГ до моменту закiнчення митного оформлення (надання митним органом дозволу на виїзд за межi пункту пропуску) у межах зони прикордонно-митного контролю, а в разi виникнення потреби - у спецiально визначених примiщеннях, боксах поглибленого огляду та на майданчиках у межах територiї пункту пропуску.
Спiльний огляд транспортного засобу та товарiв проводиться з урахуванням норм та вимог статтi 63 Митного кодексу України.
8.12. За результатами будь-якого виду спiльного огляду, крiм вiзуального, та якщо товар перемiщується через державний кордон без митного забезпечення, посадовою особою митного поста складається акт митного огляду, затверджений наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 N 314 "Про затвердження Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 27.04.2005 за N 439/10719, iз змiнами i доповненнями. У лiвому верхньому кутi акта зазначається iнiцiатор спiльного огляду.
Акт митного огляду складається в трьох примiрниках:
перший i другий примiрники акта залишаються в справах митного поста та пiдроздiлу прикордонного контролю для облiку, контролю i звiтностi;
третiй примiрник видається перевiзнику (експедитору, власнику).
Усi примiрники акта спiльного огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи, а якщо iнiцiатором проведення спiльного огляду виступають iншi правоохороннi органи, то акт пiдписується також представниками таких органiв.
8.13. Пiсля отримання дозволу вiд посадової особи митного поста, що засвiдчується проставлянням на товаросупровiдних документах штампа "Пiд митним контролем" та в контрольному талонi - особистої номерної печатки, транспортний засiб направляється до виїзду з пункту пропуску i водiй подає прикордонному наряду "ВШ" контрольний талон транспортного засобу й товаросупровiднi документи з вiдповiдними вiдмiтками про проходження державних видiв контролю. При цьому посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю в контрольному талонi проставляється час виїзду транспортного засобу за межi пункту пропуску.
8.14. Дозвiл на виїзд за межi територiї пункту пропуску вищевказаними транспортними засобами прикордонний наряд "ВШ" надає за наявностi у водiя та пасажирiв:
- паспортних документiв з вiдмiтками Державної прикордонної служби про перетинання державного кордону;
- товаросупровiдних документiв з вiдмiтками на них про проходження контролю вiдповiдними службами, якi здiйснюють державнi види контролю в пунктах пропуску, штампа "Пiд митним контролем" i, в залежностi вiд режиму ввезення або вивезення товарiв, - митних документiв (витяг з електронної копiї попереднього повiдомлення, витяг з електронної копiї попередньої декларацiї, "ТР80ВН", вантажна митна декларацiя типу "ТР80", або "ЕКЮ", або "IМ40Г", або "IМ40" унiфiкована митна квитанцiя форми "МД-1", провiзна вiдомiсть форми "МД-5", декларацiя на ввезення/вивезення, транзит транспортного засобу iндивiдуального користування, вузла чи агрегату форми "МД-7", пасажирська митна декларацiя) з вiдмiтками особистої номерної печатки iнспектора митного поста;
- контрольного талона з вiдмiтками про проходження паспортного та митного контролю.
8.15. За вiдсутностi у водiя вiдповiдних вищезазначених документiв транспортний засiб та особи за межi пункту пропуску не пропускаються та у разi порушення з їх боку правил режиму у пунктi пропуску притягуються до вiдповiдальностi, встановленої законодавством, пiсля чого пiд наглядом прикордонного наряду повертаються у зону митного контролю та передаються старшому змiни митного поста для прийняття рiшення щодо подальшого митного контролю й оформлення або притягнення до вiдповiдальностi вiдповiдно до законодавства з питань митної справи.
8.16. По закiнченнi змiни всi контрольнi талони, оформленi за змiну, збираються старшим змiни прикордонних нарядiв i пiсля спiльної звiрки з базами даних (облiками) органу охорони державного кордону щодо зареєстрованих осiб, транспортних засобiв передаються старшому змiни митного поста. Старший змiни прикордонних нарядiв та старший змiни митного поста спiльно пiдписують узагальнений звiт щодо пропущених через пункт пропуску за змiну транспортних засобiв (форма згiдно додатку 3 до спiльного наказу Держмитслужби та Держприкордонслужби вiд 28.02.2004 N 202/163). Звiт пiдписується у двох примiрниках i зберiгається в справах пiдроздiлу прикордонного контролю та справах митницi протягом 3 рокiв.
8.17. У разi виявлення факту розбiжностi даних щодо оформлених транспортних засобiв старший змiни прикордонних нарядiв i старший змiни митного поста вживають заходiв щодо встановлення причин такої розбiжностi й доповiдають старшим начальникам для прийняття рiшення щодо подальших дiй прикордонних нарядiв i змiни митницi. Факт розбiжностей даних фiксується в узагальненому звiтi з поясненням причини таких розбiжностей.
8.18. Усi узагальненi звiти протягом двох годин пiсля закiнчення змiни надсилаються митними органами засобами електронної пошти до Iнформацiйно-аналiтичного митного управлiння Держмитслужби для формування вiдповiдної картотеки звiтiв про результати реєстрацiї транспортних засобiв, що перемiщувалися через пункти пропуску.
8.19. У разi спроби виїзду за межi пункту пропуску без дозволу посадової особи пiдроздiлу прикордонного контролю вживаються заходи щодо припинення протиправних дiй, транспортний засiб затримується, особи притягуються до вiдповiдальностi, передбаченої законодавством. Якщо зупинити транспортний засiб не виявилось можливим, старший змiни прикордонних нарядiв негайно доповiдає про даний факт "Черговому пiдроздiлу прикордонного контролю" i дiє згiдно вказiвок начальника пiдроздiлу прикордонного контролю. Затриманий транспортний засiб та особи, якi на ньому прямували, повертаються у пункт пропуску.
8.20. У разi виїзду транспортного засобу на територiю сумiжної країни без вiдповiдного дозволу старший змiни прикордонних нарядiв негайно iнформує про це контрольнi служби сумiжної країни та доповiдає старшому начальнику.
8.21. Якщо є пiдстави вважати, що товари i транспортнi засоби перемiщуються через митний кордон України з порушенням законодавства з питань митної справи, начальником Днiстрянської митницi або його заступником у вiдповiдностi до статтi 55 Митного кодексу України може бути прийнято рiшення щодо переогляду транспортних засобiв.
Iнiцiаторами переогляду можуть бути старший змiни митного поста, старший змiни прикордонних нарядiв або iнший правоохоронний орган.
Iнiцiатор для проведення переогляду направляє письмову iнформацiю до начальника митницi за встановленою формою (згiдно додатка 4 до спiльного наказу Держмитслужби та Держприкордонслужби вiд 28.02.2004 N 202/163).
8.22. Начальник митницi або його заступник пiсля отримання iнформацiї протягом однiєї години приймає рiшення щодо спiльного переогляду транспортного засобу та товарiв. У разi позитивного рiшення, яке оформлюється вiдповiдною резолюцiєю на письмовiй iнформацiї, спiльний переогляд здiйснюється за участю спiвробiтникiв митницi з урахуванням норм та вимог статтi 63 Митного кодексу України.
За результатами переогляду складається акт за встановленою формою (згiдно додатка 5 до спiльного наказу Держмитслужби та Держприкордонслужби вiд 28.02.2004 N 202/163).
9. Послiдовнiсть контрольних операцiй та особливостi пропуску через державний кордон осiб транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску "Могилiв-Подiльський - Отач" в напрямку в'їзд в Україну
9.1. Пропуск осiб, їх особистих речей та транспортних засобiв: автобусiв, легкових автомобiлiв, вантажно-пасажирських автомобiлiв, мотоциклiв, моторолерiв, мопедiв, причепiв i напiвпричепiв (у тому числi пристосованих для проживання), зареєстрованих вiдповiдними реєстрацiйними органами iноземних держав або України (якщо вони пiдлягають такiй реєстрацiї), крiм тих, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв або використовуються для таких перевезень
9.1.1. Прикордонним нарядом "ВШ" проводиться пропуск транспортних засобiв в пункт пропуску згiдно з п. 5.1. Здiйснюється опитування пасажирiв транспортного засобу та водiя щодо наявностi у громадян-iноземцiв iммiграцiйних карток та предметiв, товарiв, валюти й цiнностей, якi пiдлягають обов'язковому декларуванню вiдповiдно чинного законодавства. За результатами уточнення прикордонний наряд "ВШ" в разi:
- вiдсутностi у iноземних громадян предметiв, товарiв, валюти й цiнностей, якi пiдлягають обов'язковому декларуванню - при необхiдностi здiйснює видачу бланкiв iммiграцiйних карток, направляє на визначене мiсце їх заповнення та вказує смугу руху N 1;
- наявностi у громадян предметiв, товарiв, валюти й цiнностей, якi пiдлягають обов'язковому декларуванню, вказує смугу руху N 2;
9.1.2. По прибуттю транспортного засобу на визначену смугу руху двома iнспекторами прикордонного контролю без виходу пасажирiв та водiя з транспортного засобу проводяться дiї визначенi в пунктi 5.2.
9.1.3. Пiсля перевiрки, старший прикордонного наряду "ПД" передає документи та iммiграцiйну картку для реєстрацiї молодшому прикордонного наряду, або особисто вносить данi власникiв та данi транспортного засобу у кабiнi паспортного контролю до бази АСПК "Гарт-1/П". Пiд час внесення даних, молодший прикордонного наряду проводить перевiрку осiб на предмет наявностi їх в облiках доручень правоохоронних органiв (ДПО) частини I та II та перевiрку документiв по облiкам викрадених i недiйсних, використовуючи АСПК "Гарт-1/П", також здiйснюється загальна iдентифiкацiя транспортного засобу на право перетинання державного кордону України. В разi вiдсутностi в пунктi пропуску електроенергiї, перевiрка здiйснюється молодшим прикордонного наряду по витягам-алфавiт з облiкiв ДПО частини I та II.
9.1.4. Пiсля здiйснення перевiрки за базою даних доручень правоохоронних органiв та викрадених i недiйсних паспортних документiв, в паспортному документi та iммiграцiйнiй картцi у правому верхньому кутi частин iммiграцiйної картки "Прибуття" та "Вибуття", старший прикордонного наряду проставляє дата-штамп (вiдмiтку про реєстрацiю). У паспортi водiя або iммiграцiйнiй картцi поряд з дата-штампом, старшим прикордонного наряду "ПД" проставляється вiдмiтка "тз реєстрацiйний N ", яка засвiдчує дату ввезення громадянином-нерезидентом транспортного засобу особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав.
9.1.5. Пiсля здiйснення реєстрацiї громадян та транспортного засобу, старший прикордонного наряду, документи з частиною iммiграцiйної картки "Вибуття" надає пасажирам та водiю транспортного засобу. Частина iммiграцiйної картки "Прибуття" залишається у молодшого прикордонного наряду для зберiгання в пiдроздiлi. При поверненнi документiв, старший прикордонного наряду "ПД" iнформує водiя або власника, який ввозить на територiю України транспортний засiб, про обов'язок вивезти цей транспортний засiб за межi України у термiн, встановлений законодавством, або оформити його у вiдповiдний митний режим.
9.1.6. При ввезеннi громадянами транспортних засобiв посадовою особою митного поста, згiдно заявленого режиму перемiщення, забезпечується виконання вимог наказiв Держмитслужби вiд 17.11.2005 N 1118 та вiд 25.07.2006 N 630.
9.1.7. Дозвiл на тимчасове ввезення транспортних засобiв громадянами-резидентами термiном до одного року, надається посадовою особою митного поста пiсля сплати ввiзного мита та iнших податкiв (зборiв), передбачених законодавством при ввезеннi автомобiлiв.
9.1.8. Пропуск транспортних засобiв, що ввозяться громадянами-нерезидентами для власних потреб в режимi тимчасового ввезення термiном до одного року, проводиться без сплати податкiв. При цьому видача зобов'язань про зворотнiй вивiз транспортних засобiв особистого користування, що перебувають на облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, не здiйснюється.
9.1.9. Вiзуальний огляд транспортного засобу здiйснюється спiльно посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю та митного поста на лiнiї паспортного контролю. За результатами проведення вiзуального огляду, а також аналiзу та оцiнки ризикiв транспортний засiб може бути виведений iз загального потоку i направлений на майданчик для поглибленого огляду. В цьому випадку посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю та митного поста дiють згiдно пунктiв 6.5 - 6.9.
9.1.10. У випадку виявлення пiд час прикордонного та митного контролю при ввезеннi транспортного засобу на митну територiю України не анульованої вiдмiтки "ТЗ реєстрацiйний N " у паспортному документi громадянина-нерезидента, яка засвiдчує дату ввезення цим громадянином транспортного засобу особистого користування, та вiдсутностi у базах даних перетинання державного кордону транспортними засобами та вантажами комплексу автоматизацiї прикордонного контролю "Гарт-1/П" Держприкордонслужби України iнформацiї стосовно зворотного вивезення таких транспортних засобiв посадовим особам пiдроздiлу прикордонного контролю та митного поста є обов'язковим:
- виведення транспортного засобу iз загального потоку посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю або митного поста;
- подання громадянином митному органу на бланку митної декларацiї, форму якої встановленою постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.97 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разi перемiщення ними через митний кордон України товарiв та iнших предметiв", двох примiрникiв зобов'язання про зворотне вивезення ТЗ. Другий примiрник зобов'язання про зворотне вивезення ТЗ залишається у справах митного поста для контролю;
- направлення електронних копiй оформлених у вищезгаданому випадку зобов'язань про зворотне вивезення ТЗ уповноваженою посадовою особою митного поста до ЄАIС для облiку та контролю у порядку, встановленому Держмитслужбою України.
9.1.11. Пропуск автобусiв. Прикордонний та митний контроль осiб та їх речей, якi прямують на рейсових автобусах та автобусах з органiзованими туристичними групами та офiцiйними делегацiями, здiйснюється без виходу пасажирiв з автобуса на смузi руху N 1, а в разi необхiдностi, в мiсцi стоянки автобусiв пропуск яких проводиться в спрощеному режимi.
У разi виявлення об'єктiв декларування й оподаткування, потреби в проведеннi iнших видiв контролю чи встановлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, перевезення в автобусi предметiв з ознаками контрабанди або порушенням митних правил, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, автобус виводиться на майданчик поглибленого огляду пiсля чого особа (особи - пасажири) з ручною поклажею слiдують до оглядової зали де заповнюють митнi декларацiї для проходження митного контролю та митного оформлення. При необхiдностi ССОГ, пiсля пред'явлення митної декларацiї водiєм (водiями) та пасажирами, може проводитись огляд автобуса на майданчику поглибленого огляду та повної iдентифiкацiї транспортних засобiв.
9.1.12. Пiсля закiнчення прикордонного та митного контролю транспортний засiб випускається з пункту пропуску прикордонним нарядом "ВШ".
9.2. Пропуск громадян, якi слiдують у пiшому порядку
9.2.1. Громадяни, якi прибувають в пiшому порядку в Україну проходять в зал прикордонно-митного контролю, де їх на лiнiї паспортного контролю зустрiчає прикордонний наряд "ПД" пропонує пред'явити документи та заповнити iноземцю iммiграцiйну картку. Перевiрка документiв здiйснюється з павiльйону паспортного контролю шляхом занесення установчих даних громадян до бази даних АСПК Тарт-1/П".
9.2.2. Громадяни-жителi Окницького району Республiки Молдова пропускаються через кордон за наявностi паспортного документа й iммiграцiйної картки протягом 90 дiб без додаткового проставляння дата-штампiв у їхнiх документах пiд час кожного перетинання державного кордону.
9.2.3. Пiд час здiйснення паспортного контролю громадян, контролер проводить перевiрку осiб на предмет наявностi їх в облiках доручень правоохоронних органiв (ДПО) та осiб, яким заборонено в'їзд в Україну використовуючи АСПК "Гарт-1/П". В разi вiдсутностi в пунктi пропуску електроенергiї, перевiрка здiйснюється по витягам-алфавiт з облiкiв ДПО та книги осiб, яким заборонено в'їзд в Україну (або витягам з неї).
9.2.4. Пiд час здiйснення прикордонного контролю iноземцiв, пiсля перевiрки паспортного документа та заповнення iммiграцiйної картки, контролер проставляє вiдповiднi вiдмiтки у паспортному документi та у правому верхньому кутi частин iммiграцiйної картки "Прибуття" та "Вибуття", вiдриває частину iммiграцiйної картки "Прибуття" для подальшого зберiгання в пiдроздiлi, а частину iммiграцiйної картки "Вибуття" повертає iноземцю разом з паспортним документом.
9.2.5. При виявленнi невiдповiдностей в документах, сумнiвiв щодо їх дiйсностi або належностi, контролер негайно доповiдає старшому змiни прикордонних нарядiв. Такi документи пiдлягають поглибленiй перевiрцi iз застосуванням спецiальних технiчних засобiв, звiряються з зразками та описами, перевiряються по облiкам документiв оголошених недiйсними.
9.2.6. При виявленнi ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв сповiщаються старшi змiн прикордонного наряду та митного поста, пiсля чого огляд речей громадян здiйснюється ССОГ, тiльки пiсля подання громадянином митної декларацiї.
9.2.7. Пiсля завершення паспортного контролю громадян зустрiчає посадова особа митного поста, проводить декларування за встановленою формою (письмовою, усною) мети перемiщення через митний кордон України предметiв i точних даних про кiлькiснi, якiснi та вартiснi характеристики таких предметiв, а також будь-яких вiдомостей, необхiдних для митного контролю та митного оформлення.
9.2.8. Пiсля закiнчення прикордонного та митного контролю громадянин пропускається на територiю України.
9.3. Пропуск транспортних засобiв, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв або використовуються для таких перевезень
9.3.1. З метою пропуску транспортного засобу до пункту пропуску посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю дiють згiдно п. 5.1. та 8.5.
9.3.2. Слiдування транспортного засобу для проведення паспортного контролю та подання необхiдних документiв проводиться згiдно п. 8.6.
9.3.4. По прибуттю транспортного засобу на визначену смугу руху прикордонним нарядом "ПД" проводяться дiї визначенi в пунктi 5.2.
9.3.5. Перевiрка документiв проводиться в павiльйонi паспортного контролю. Данi особи (осiб) та транспортного засобу, на якому вона (вони) слiдує (ють) заносяться до бази АСПК "Гарт-1/П". Пiд час здiйснення паспортного контролю, контролер проводить перевiрку осiб на предмет наявностi їх в облiках доручень правоохоронних органiв (ДПО) частини I та II, та перевiрку документiв по облiкам викрадених i недiйсних, використовуючи АСПК "Гарт-1/П". В разi вiдсутностi в пунктi пропуску електроенергiї, перевiрка здiйснюється по витягам-алфавiт з облiкiв ДПО частини I та II або з частини I облiкiв ДПО.
9.3.6. По закiнченню паспортного контролю в паспортних документах, контрольному талонi, а для iноземця i в iммiграцiйнiй картцi пiсля її заповнення у правому верхньому кутi частин iммiграцiйної картки "Прибуття" та "Вибуття" проставляється даташтамп (вiдмiтка про реєстрацiю) i повертаються власнику. Частина iммiграцiйної картки "Прибуття" вiдривається для подальшого зберiгання в пiдроздiлi прикордонного контролю.
9.3.7. Посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю та митного поста проводяться дiї зазначенi в п. 8.7 - 8.12. Митний контроль проводиться з врахуванням вимог пункту 5.3.3.
9.3.8. Попереднiй контроль здiйснюється посадовою особою митного поста шляхом аналiзу iнформацiї про пiдконтрольний товар, яка мiститься в товаросупровiдних (товаротранспортних) та iнших документах поданих при перемiщеннi товарiв через митний кордон України. Для прискорення перевiрки зазначених документiв та вiдомостей використовується Єдина автоматизована iнформацiйна система Держмитслужби щодо перелiкiв товарiв, що пiдлягають вiдповiдним видам контролю, а також зразкiв сертифiкатiв, дозволiв, висновкiв, пiдписiв уповноважених осiб. За результатами аналiзу посадова особа митного поста приймає рiшення про вид огляду, про потребу залучення до проведення контролю посадових осiб iнших органiв державного контролю.
9.3.9. Здiйснення попереднього контролю припиняється у разi, коли:
- пiдконтрольний товар згiдно з мiжнародними договорами України пiдлягає обов'язковому санiтарно-епiдемiологiчному, ветеринарному, фiтосанiтарному, екологiчному контролю та контролю за перемiщенням культурних цiнностей безпосередньо у пунктi пропуску через державний кордон України;
- виявлено пошкодження тари, товарiв, їх упаковки, втрату або пошкодження митного забезпечення iнших країн чи явнi ознаки псування товарiв;
- вiдсутнiй хоча б один документ або вiдомiсть, необхiднi для здiйснення попереднього контролю.
У таких випадках посадова особа митного поста негайно залучає спецiалiста вiдповiдного органу державного контролю для здiйснення в установленому законодавством порядку санiтарно-епiдемiологiчного, ветеринарного, фiтосанiтарного, екологiчного контролю чи контролю за перемiщенням культурних цiнностей.
9.3.10. У разi виявлення пiд час здiйснення попереднього контролю товарiв, заборонених до ввезення в Україну, контролюючi органи вживають згiдно з компетенцiєю вiдповiдних заходiв у порядку, визначеному законодавством України.
9.3.11. Результати попереднього контролю заносяться до товаросупровiдних (товаротранспортних) та iнших документiв, а в ЄАIС проставляються вiдмiтки згiдно з дiючою системою контролю за доставкою товарiв.
9.3.12. Факт здiйснення контролю в пунктi пропуску через державний кордон засвiдчується шляхом проставлення посадовими особами вiдповiдних контролюючих органiв вiдмiток про його результати в товаросупровiдних (товаротранспортних) документах, якщо товар пiдлягає обов'язково одному з видiв контролю безпосередньо в пунктi пропуску.
9.3.13. Митне оформлення товару, що ввозиться на територiю України з метою його вiльного обiгу на цiй територiї, яке здiйснюється безпосередньо в пунктi пропуску через державний кордон, завершується лише пiсля надання митному органу позитивних висновкiв вiдповiдних контролюючих органiв та сплати податкiв, передбачених законодавством України. Факт здiйснення вiдповiдних видiв контролю засвiдчується шляхом проставлення посадовими особами органiв державного контролю вiдмiток про результати контролю в товаросупровiдних (товаротранспортних) документах.
9.3.14. У разi проведення митного оформлення товарiв, призначених для вiльного обiгу на територiї України у митному посту, в випадках визначених законодавством, факт здiйснення попереднього контролю товарiв засвiдчується шляхом учинення посадовою особою митного поста на товаросупровiдних (товаротранспортних) документах та на зворотному боцi документа контролю за доставкою товарiв запису:
"Направляється для проведення | контролю в | митницю". | ||
(зазначається вид контролю) | (назва митницi призначення) |
Запис завiряється особистою номерною печаткою посадової особи митного поста.
9.3.15. У разi змiни митного режиму пiд час перемiщення товарiв через митну територiю України митне оформлення в iншому митному режимi може бути здiйснене пiсля проведення вiдповiдних видiв контролю в повному обсязi.
9.3.16. Якщо встановлено факт увезення на митну територiю України культурних цiнностей, розшук яких оголошено, то такi культурнi цiнностi пiдлягають вилученню посадовими особами митного поста з метою повернення їх у встановленому порядку власниковi.
9.3.17. Пiсля здiйснення iнших видiв контролю митний орган згiдно iз законодавством справляє податки i збори (обов'язковi платежi), що пiдлягають сплатi в пунктах пропуску через державний кордон.
9.3.18. За наявностi обгрунтованих причин посадова особа митного поста на будь-якому етапi митного контролю може вiдмовити в митному оформленнi чи пропуску автомобiльних транспортних засобiв i товарiв через митний кордон. У цьому разi митний орган зобов'язаний видати заiнтересованiй особi картку вiдмови в митному оформленнi (iз зазначенням причини) в порядку, встановленому Держмитслужбою.
9.3.19. Пропуск через митний кордон транзитних вантажiв та автомобiльних транспортних засобiв, що здiйснюють транзитнi перевезення, а також контроль за їх перемiщенням здiйснюються в спрощеному режимi у встановленому законодавством та мiжнародними договорами порядку.
9.3.20. У разi виявлення порушень митних правил або законодавства на будь-якому етапi здiйснення митного контролю та митного оформлення автомобiльних транспортних засобiв i товарiв посадова особа митного органу зобов'язана вжити заходiв, передбачених законодавством.
9.3.21. Пропуск за межi територiї пункту пропуску здiйснюється прикордонним нарядом "ВШ" за умови дотримання вимог пунктiв 8.13 - 8.15.
10. Послiдовнiсть контрольних операцiй та особливостi пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску "Могилiв-Подiльський - Отач" в напрямку виїзд з України
10.1. Пропуск осiб, їх особистих речей та транспортних засобiв: автобусiв, легкових автомобiлiв, вантажно-пасажирських автомобiлiв, мотоциклiв, моторолерiв, мопедiв, причепiв i напiвпричепiв (у тому числi пристосованих для проживання), зареєстрованих вiдповiдними реєстрацiйними органами iноземних держав або України (якщо вони пiдлягають такiй реєстрацiї), крiм тих, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв або використовуються для таких перевезень
10.1.1. Прикордонним нарядом "ВШ" проводиться пропуск транспортних засобiв в пункт пропуску згiдно з п. 5.1. Здiйснюється опитування пасажирiв транспортного засобу та водiя щодо наявностi предметiв, товарiв, валюти й цiнностей, якi пiдлягають обов'язковому декларуванню вiдповiдно чинного законодавства. За результатами уточнення прикордонний наряд "ВШ" в разi:
- вiдсутностi у iноземних громадян предметiв, товарiв, валюти й цiнностей, якi пiдлягають обов'язковому декларуванню - вказує смугу руху N 4;
- наявностi у громадян предметiв, товарiв, валюти й цiнностей, якi пiдлягають обов'язковому декларуванню, вказує смугу руху N 5;
10.1.2. По прибуттю транспортного засобу на визначену смугу руху спiльно посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю та митного поста на лiнiї паспортного контролю здiйснюється вiзуальний огляд транспортного засобу. За результатами проведення вiзуального огляду, а також аналiзу та оцiнки ризикiв транспортний засiб може бути виведений iз загального потоку i направлений на майданчик для поглибленого огляду. В цьому випадку посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю та митного поста дiють згiдно пунктiв 6.5 - 6.9.
10.1.3. При вивезеннi громадянами транспортних засобiв посадовою особою митного поста, згiдно заявленого режиму перемiщення, забезпечується виконання вимог наказiв Держмитслужби вiд 17.11.2005 N 1118 та вiд 25.07.2006 N 630.
10.1.4. Двома iнспекторами прикордонного контролю без виходу пасажирiв та водiя з транспортного засобу проводяться дiї визначенi в пунктi 5.2.
10.1.5. Пiсля перевiрки, старший прикордонного наряду "ПД" передає документи та iммiграцiйну картку для реєстрацiї молодшому прикордонного наряду, який вносить данi власникiв та данi транспортного засобу у кабiнi паспортного контролю до бази АСГОС "Гарт-1/П". Пiд час внесення даних, молодший прикордонного наряду проводить перевiрку осiб на предмет наявностi їх в облiках доручень правоохоронних органiв (ДПО) частини I, II, та перевiрку документiв по облiкам викрадених i недiйсних, використовуючи АСГОС "Гарт-1/П", також здiйснюється загальна iдентифiкацiя транспортного засобу на право перетинання державного кордону України. В разi вiдсутностi в пунктi пропуску електроенергiї, перевiрка здiйснюється молодшим прикордонного наряду по витягам-алфавiт з облiкiв ДПО частини I, II.
10.1.6. Пiсля здiйснення перевiрки за базою даних доручень правоохоронних органiв та викрадених i недiйсних паспортних документiв, в паспортному документi старший прикордонного наряду проставляє дата-штамп (вiдмiтку про реєстрацiю). При наявностi у паспортному документi або iммiграцiйнiй картцi громадянина-нерезидента, який ввiз на територiю України транспортний засiб, вiдмiтки "тз реєстрацiйний N " та який слiдує на цьому транспортному засобi - старшим прикордонного наряду "ПД" дана вiдмiтка анулюється шляхом проставляння штампу "Анульовано".
10.1.7. Пiсля здiйснення реєстрацiї громадян та транспортного засобу, старший прикордонного наряду, документи надає пасажирам та водiю транспортного засобу. Частина iммiграцiйної картки "Вибуття" залишається у молодшого прикордонного наряду для зберiгання в пiдроздiлi.
10.1.8. Пропуск автобусiв. Прикордонний та митний контроль осiб та їх речей, якi прямують на рейсових автобусах та автобусах з органiзованими туристичними групами та офiцiйними делегацiями, здiйснюється без виходу пасажирiв з автобуса на смузi руху N 4, а в разi необхiдностi, в мiсцi стоянки автобусiв пропуск яких проводиться в спрощеному режимi.
У разi виявлення об'єктiв декларування й оподаткування, потреби в проведеннi iнших видiв контролю чи встановлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, перевезення в автобусi предметiв з ознаками контрабанди або порушенням митних правил, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, автобус виводиться на майданчик поглибленого огляду пiсля чого особа (особи - пасажири) з ручною поклажею слiдують до оглядової зали де заповнюють митнi декларацiї для проходження митного контролю та митного оформлення. При необхiдностi ССОГ, пiсля пред'явлення митної декларацiї водiєм (водiями) та пасажирами, може проводитись огляд автобуса на майданчику поглибленого огляду та повної iдентифiкацiї транспортних засобiв.
10.1.10. Пiсля закiнчення прикордонного та митного контролю транспортний засiб випускається з пункту пропуску прикордонним нарядом "ВШ".
10.2. Пропуск громадян, якi слiдують у пiшому порядку
10.2.1. Громадяни, якi вибувають в пiшому порядку з України проходять в зал прикордонно-митного контролю, де їх зустрiчає посадова особа митного поста проводиться декларування за встановленою формою (письмовою, усною) мети перемiщення через митний кордон України предметiв i точних даних про кiлькiснi, якiснi та вартiснi характеристики таких предметiв, а також будь-яких вiдомостей, необхiдних для митного контролю та митного оформлення.
10.2.2. Пiсля проходження митного контролю, громадяни слiдують на лiнiю паспортного контролю, де прикордонний наряд "ПД" пропонує пред'явити паспортнi документи та для iноземних громадян - iммiграцiйну картку. Перевiрка документiв здiйснюється з павiльйону паспортного контролю та занесення установчих даних громадян до бази даних АСПК "Гарт-1/П".
10.2.3. Пiд час здiйснення паспортного контролю громадян, контролер проводить перевiрку осiб на предмет наявностi їх в облiках частини I, II доручень правоохоронних органiв (ДПО), використовуючи АСПК "Гарт-1/П". Пiд час здiйснення прикордонного контролю iноземцiв, прикордонний наряд "ПД", частину iммiграцiйної картки "Вибуття" залишає для подальшого зберiгання в пiдроздiлi. В разi вiдсутностi в пунктi пропуску електроенергiї, перевiрка здiйснюється по витягам-алфавiт з книги частини I, II ДПО. У разi виявлення пiд час паспортного контролю фiзичних осiб, стосовно яких iснують пiдстави для обмеження їх у правi виїзду з України, прикордонний наряд "ПД", занотовує установчi данi особи i доповiдає старшому змiни прикордонних нарядiв.
10.2.4. При виявленнi невiдповiдностей в документах, сумнiвiв щодо їх дiйсностi або належностi, контролер негайно доповiдає старшому змiни прикордонних нарядiв. Такi документи пiдлягають поглибленiй перевiрцi iз застосуванням спецiальних технiчних засобiв, звiряються з зразками та описами, перевiряються по облiкам документiв оголошених недiйсними.
10.2.5. При виявленнi ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв ставляться до вiдома старшi змiн прикордонного наряду та митного поста, пiсля чого огляд речей громадян здiйснюється ССОГ, тiльки пiсля подання громадянином митної декларацiї.
10.2.6. Пiсля закiнчення прикордонного та митного контролю громадянин пропускається за межi пункту пропуску в напрямку Республiки Молдова.
10.3. Пропуск транспортних засобiв, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв або використовуються для таких перевезень
10.3.1. З метою пропуску транспортного засобу до пункту пропуску посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю дiють згiдно п. 5.1 та 8.5.
10.3.2. Пропуск в зону митного контролю (на визначену смугу руху) здiйснює спiвробiтник митного поста. Посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю та митного поста проводяться дiї зазначенi в п. 8.7 - 8.12. Митний контроль проводиться з врахуванням вимог пункту 5.3.3.
10.3.3. Пiсля завершення митного контролю та митного оформлення паспортнi та товаросупровiднi документи передаються посадовiй особi пiдроздiлу прикордонного контролю з урахуванням вимог п. 8.6.
10.3.4. Прикордонним нарядом "ПД" проводяться дiї визначенi в пунктi 5.2.
10.3.5. Перевiрка документiв проводиться в павiльйонi паспортного контролю. Данi особи (осiб) та транспортного засобу, на якому вона (вони) слiдує (ють) заносяться до бази АСПК "Гарт-1/П". Пiд час здiйснення паспортного контролю, контролер проводить перевiрку осiб на предмет наявностi їх в облiках доручень правоохоронних органiв (ДПО) частини I та II, та перевiрку документiв по облiкам викрадених i недiйсних, використовуючи АСПК "Гарт-1/П". В разi вiдсутностi в пунктi пропуску електроенергiї, перевiрка здiйснюється по витягам-алфавiт з облiкiв ДПО частини I, II.
10.3.6. Пiсля здiйснення реєстрацiї громадян та транспортного засобу, прикордонний наряд "ПД", вiдповiдно товаротранспортних документiв, iнформацiю про вантаж вносить в журнал облiку пропущених вантажiв через державний кордон та спостережну справу.
Iнформацiя про транспортний засiб та характер вантажу згiдно товаросупровiдних документiв, прикордонним нарядом "ПД" надається прикордонному наряду "ВШ" для здiйснення перевiрки проходження необхiдних видiв контролю вiдповiдно законодавства при виїздi транспортного засобу з пункту пропуску.
10.3.6. По закiнченню паспортного контролю в паспортних документах, контрольному талонi проставляється даташтамп (вiдмiтка про реєстрацiю) i повертаються власнику. Частина iммiграцiйної картки "Вибуття" залишається для подальшого зберiгання в пiдроздiлi прикордонного контролю.
10.3.7. Пропуск за межi територiї пункту пропуску здiйснюється прикордонним нарядом "ВШ" за умови дотримання вимог пунктiв 8.14 - 8.15.
11. Митнi пiльги, що надаються представництвам iноземних держав, мiжнародних органiзацiй, представництвам iноземних фiрм та офiцiйним особам на територiї України, а також дипломатичним представництвам України, що знаходяться за кордоном
11.1. Контроль здiйснюється залежно вiд напряму перемiщення на смугах руху N 1, 4 - або вiльнiй смузi руху.
11.2. Надання представництвам та їх спiвробiтникам визначених привiлеїв та iмунiтетiв, застосовуються положення унiверсальних мiжнародних конвенцiй - Вiденської конвенцiї про дипломатичнi зносини 1961 р., Вiденської конвенцiї про консульськi зносини 1963 р., Вiденської конвенцiї про представництва держав у їх вiдносинах з мiжнародними органiзацiями унiверсального характеру 1975 р., Конвенцiї про спецiальнi мiсiї 1969 р., Конвенцiї про привiлеї та iмунiтети окремих мiжнародних органiзацiй, тощо - до яких приєдналася Україна, двостороннiх угод про встановлення дипломатичних вiдносин.
11.3. З метою забезпечення належних умов для здiйснення дипломатичними представництвами та консульськими установами iноземних держав в Українi їх функцiй. Указом Президента України (вiд 10.06.93 N 198/93) затверджено Положення про дипломатичнi представництва та консульськi установи iноземних держав в Українi.
Для забезпечення своєї дiяльностi зазначенi органiзацiї та установи перемiщують через митний кордон України товари, призначенi для їх офiцiйного та особистого використання.
11.4. Порядок проведення митного контролю та оформлення товарiв, що перемiщуються дипломатичними представництвами, їх спiвробiтниками, визначений окремими законодавчими актами України та нормативними актами спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузi митної справи, наказом ДМСУ вiд 19.07.2001 N 491, затвердженi Правила митного контролю та митного оформлення предметiв дипломатичних представництв, консульських установ, представництв мiжнародних органiзацiй, а також їх персоналу та членiв сiмей персоналу, якi користуються на територiї України митними пiльгами.
11.5. Незастосування митного контролю, однак, не означає звiльнення вiд обов'язкового дотримання порядку перемiщення товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України (ст. 66 МКУ).
11.6. Пiльги з оподаткування при митному оформленнi товарiв, що перемiщуються через митний кордон України дипломатичними представництвами та консульськими установами iноземних держав, представництвами мiжнародних органiзацiй, їх персоналом та членами сiмей персоналу, застосовуються на основi податкового законодавства України (ЗУ "Про Єдиний митний тариф" - пункт "е" ст. 19, ЗУ "Про ПДВ" - пункти 5.3, 5.5 та 5.6, тощо) Митного кодексу, а також мiжнародних договорiв України, укладених у встановленому законом порядку.
Порядок їх застосування визначається постановами КМУ та окремими вiдомчими нормативними актами. Постановою КМУ (вiд 02.06.98 N 772) затверджений Порядок звiльнення вiд обкладення податком на додану вартiсть операцiй з продажу та ввезення (пересилання) на митну територiю України товарiв (робiт, послуг), передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ iноземних держав та представництв мiжнародних органiзацiй в Українi, а також для використання їх персоналом та членами їх сiмей.
В ст. ст. 286 - 290, 292 - 295 Митного кодексу визначенi митнi пiльги та умови їх надання при ввезеннi на митну територiю та вивезеннi з митної територiї України товарiв для дипломатичних представництв iноземних держав, консульських установ, представництв мiжнародних органiзацiй, що функцiонують на територiї України та членам їх персоналу. Цi пiльги являють собою виключення з загальних вимог до порядку проведення митного контролю наприклад, шляхом звiльнення перемiщуваних ними товарiв вiд митного огляду та вiд сплати визначених податкiв i зборiв.
11.7. Схема надання пiльг визначеним у роздiлi категорiям установ, персоналу, членiв сiмей нижче наведена у табличнiй формi.
Категорiя/Наявнiсть пiльг | Товари | Звiльнення вiд огляду | ||
для офiцiйного (службового) користування | для особистого користування | |||
для облаштування | транспортнi засоби | |||
Дипломатичнi представництва | Так | Так | Так | Так |
Глава дипломатичного представництва та члени його сiм'ї | - | Так | Так | Так |
Члени дипломатичного персоналу та члени їх сiмей | - | Так | Так | Так |
Спiвробiтники адмiнiстративно-технiчного персоналу та члени їх сiмей | Так | Нi* | Так | |
Консульськi установи, персонал та члени їх сiмей | Так | Так | Так* | Так* |
Консульська валiза | - | - | - | Так |
Дипломатичнi та консульськi кур'єри | - | Так | Нi | Так |
Представники i члени делегацiй, а також члени сiмей, що їх супроводжують | - | Так | Так | Так |
Мiжнароднi органiзацiї, представництва iноземних держав, персонал та члени сiмей | Пiльги визначаються мiжнародними договорами України |
____________
* Пiльги можуть бути наданi на
пiдставi спецiальної угоди з iноземною державою.
12. Прикордонний контроль та порядок пропуску через державний кордон України дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб з дипломатичними номерами (наказ Адмiнiстрацiї ДПС вiд 05.10.2004 року N 711)
12.1. Контроль здiйснюється залежно вiд напряму перемiщення на смугах руху N 1, 4 - або вiльнiй смузi руху.
12.2. При прибуттi в пункт пропуску дипломатичного транспортного засобу закордонного прямування прикордонний наряд "ВШ" негайно доповiдає старшому змiни прикордонних нарядiв, i наряду "ПД" (на напрямку в'їзд в Україну), i за його командою, приймає заходiв щодо приоритетного проїзду до лiнiї паспортного контролю вказуючи смугу руху для легкового автотранспорту та автобусiв. Старший змiни прикордонних нарядiв зобов'язаний:
- пiсля прибуття в пункт пропуску через державний кордон дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей, транспортних засобiв з дипломатичними номерами, дипломатичної пошти, а також особистого майна, речей та багажу дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб створити умови для позачергового проходження ними прикордонного контролю;
- органiзувати iнформування посадових осiб контрольних служб про прибуття в пункт пропуску та негайно органiзувати оформлення;
- органiзувати проведення, а в деяких випадках i самостiйно провести прикордонний контроль та доповiсти по лiнiї оперативно-чергової служби;
12.3. Старший прикордонного наряду "ПД" на лiнiї паспортного контролю вiтає пасажирiв та просить пред'явити документи для прикордонного оформлення. Паспортний контроль проводиться в примiщенi паспортного контролю, за виключенням перевiрки за облiками осiб, якi проходять по ДПО частини I та II. Дипломатичнi агенти, консульськi посадовi особи або члени їх сiмей пiсля проходження прикордонного контролю прямують до мiсця де проводиться митний та iншi види контролю. Прикордонний наряд "ПД" доповiдає по командi старшому змiни прикордонних нарядiв та начальнику пiдроздiлу прикордонного контролю про результати оформлення дипломатичних та консульських посадових осiб.
Примiтка. Огляд автомобiлiв, якi повнiстю зайнятi вищезазначеними особами та членами їх сiмей, транспортних засобiв з дипломатичними номерами та якi перевозять дипломатичну пошту, а також особисте майно, речi та багаж дипломатичних агентiв i консульських посадових осiб, як правило не проводиться.
Виняток становлять випадки коли є вагомi пiдстави вважати, що в дипломатичних транспортних засобах, транспортних засобах у яких прямують дипломатичнi агенти, консульськi посадовi особи i члени їх сiмей, особистому майнi, речах або багажi дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб перебувають особи, якi намагаються незаконно перетнути державний кордон України, або є предмети ввезення або вивезення яких заборонено законодавством України. Тодi за рiшенням Голови Адмiнiстрацiї ДПС може бути здiйснено їх огляд. Такий огляд здiйснюється тiльки в присутностi дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб або уповноважених ними осiб.
12.4. Дипломатична пошта не пiдлягає нi розкриттю, нi затриманню. Всi мiсця, що належать до дипломатичної пошти, повиннi мати зовнiшнi позначки, що вказують на їх характер, i вони можуть вмiщувати лише дипломатичнi документи та предмети, призначенi для офiцiйного користування.
12.5. Особи, якi зустрiчають або забезпечують зустрiч дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей, транспортних засобiв з дипломатичними номерами, дипломатичної пошти, а також особистого майна, речей та багажу дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб допускаються в пункт пропуску за акредитацiйними дипломатичними, консульськими, службовими картками та нацiональними паспортами з дозволу начальника прикордонного загону, або особи, яка його замiщує.
12.6. У разi виникнення конфлiктних ситуацiй пiд час здiйснення прикордонного контролю вищезазначених осiб, начальник прикордонного загону або особа, яка його замiщує, негайно доповiдає в управлiння прикордонного контролю i реєстрацiї штабу Адмiнiстрацiї ДПС України, вживає заходiв щодо їх локалiзацiї. Дiї посадових осiб документуються, проводиться ретельне розслiдування з поданням донесення до штабу Адмiнiстрацiї ДПС України.
12.7. Iнформацiя про перетинання державного кордону зазначеними особами надається за письмовими запитами керiвникiв мiнiстерств, центральних органiв виконавчої влади та правоохоронних органiв.
12.8. Дипломатичнi агенти, консульськi посадовi особи i члени їх сiмей та транспортнi засоби з дипломатичними номерами пiдлягають тiльки визначеним видам державного контролю (прикордонному в межах паспортного контролю, митного в межах усного декларування, iнших в межах усного опитування при необхiдностi). Всi види контролю осiб i транспортних засобiв зазначеної категорiї, вантажiв, багажу та особистих речей, що їм належать, здiйснюються тiльки при наявностi правового обґрунтування таких дiй.
13. Прикордонний контроль та порядок пропуску через державний кордон України вищих посадових осiб, офiцiйних делегацiй (наказ Адмiнiстрацiї ДПС вiд 05.10.2004 року N 711)
13.1. Контроль офiцiйних делегацiй, вищих посадових осiб здiйснюється в прiоритетному порядку на смугах руху N 1, 4 (залежно вiд напряму перемiщення) - або вiльнiй смузi руху i пiдлягають тiльки визначеним видам державного контролю (прикордонному в межах паспортного контролю, митного в межах усного декларування, iнших в межах усного опитування при необхiдностi).
13.2. Управлiння Державного Протоколу та Церемонiалу Президента України, Управлiння мiжпарламентських зв'язкiв Секретарiату Верховної Ради України, Служба Протоколу Прем'єр-мiнiстра України, Управлiння Державного протоколу Мiнiстерства закордонних справ України за двi години до перетинання державного кордону подає посадовiй особi пiдроздiлу прикордонного контролю, призначенiй для здiйснення прикордонного контролю, списки осiб, включених до складу делегацiй.
13.3. При прибуттi в пункт пропуску транспортного засобу з вищими посадовими особами та офiцiйними делегацiями закордонного прямування, прикордонний наряд "ВШ" (або "Огляд транспортних засобiв") негайно доповiдає старшому змiни прикордонних нарядiв, i наряду "ПД" за його командою, приймає заходiв щодо приоритетного проїзду до лiнiї паспортного контролю вказуючи визначену для цiєї категорiї осiб смугу або вiльну смугу руху. Старший змiни прикордонних нарядiв (начальник пiдроздiлу прикордонного контролю) зобов'язаний:
- пiд час прибуття в пункт пропуску офiцiйних делегацiй створити умови для їх проїзду на дипломатичну смугу (на мiсце проведення контролю);
- поiнформувати посадових осiб контрольних служб про їх прибуття в пункт пропуску через державний кордон та негайно органiзувати оформлення;
- у встановленому порядку провести прикордонний контроль, здiйснити пропуск через державний кордон України;
- доповiсти по лiнiї оперативно-чергової служби.
13.4. З прибуттям у пункт пропуску через державний кордон України офiцiйних делегацiй працiвник Управлiння Державного Протоколу та Церемонiалу Президента України, Управлiння мiжпарламентських зв'язкiв Секретарiату Верховної Ради України, Служби Протоколу Прем'єр-мiнiстра України, Управлiння Державного протоколу Мiнiстерства закордонних справ України отримує паспорти вiд уповноваженої особи делегацiї, перевiряє вiдповiднiсть паспортних документiв членам делегацiї, здiйснюючи iдентифiкацiю осiб, пiсля чого передає паспорти посадовiй особi прикордонного контролю для їх перевiрки.
Старший змiни прикордонних нарядiв (начальник пiдроздiлу прикордонного контролю) особисто на лiнiї паспортного контролю вiтає пасажирiв, здiйснює перевiрку документiв, проставляє в них належнi службовi вiдмiтки i повертає їх працiвниковi Управлiння Державного протоколу.
13.5. У разi виявлення в документах несправностi або невiдповiдностi документiв списку делегацiї посадова особа пiдроздiлу прикордонного контролю негайно доповiдає начальнику органу охорони державного кордону.
Рiшення про пропуск осiб iз складу делегацiї, у документах яких виявлено несправнiсть, приймається у найстислiшi термiни.
Примiтка. Огляд автомобiлiв, якi використовують члени офiцiйних делегацiй та особи, до яких вони урiвнюються, а також транспортних засобiв, що перевозять осiб, якi входять до складу офiцiйних делегацiй не здiйснюється.
13.6. У разi виявлення зброї, боєприпасiв, спецiальних засобiв, що належать особам, якi здiйснюють охорону вищих посадових осiб України, iнших держав та офiцiйних делегацiй, про яку попередня iнформацiя не надавалась, рiшення про пропуск (непропуск) через державний кордон зброї, боєприпасiв i спецiальних засобiв охорони приймає начальник органу охорони державного кордону за письмовим погодженням з Мiнiстерством внутрiшнiх справ України.
Непропущенi через державний кордон України зброя, боєприпаси, спецiальнi засоби, що належать особам, якi здiйснюють охорону вищих посадових осiб України, iнших держав та офiцiйних делегацiй, приймати на зберiгання у встановленому порядку.
13.7. З метою недопущення можливих протиправних дiй щодо вищих посадових осiб, членiв офiцiйних делегацiй, як правило, за двi години до перетинання державного кордону в мiсцях здiйснення прикордонного та iнших видiв контролю працiвники Управлiння Державної охорони України та iнших компетентних служб у взаємодiї з органами охорони державного кордону вживають додаткових режимних заходiв.
Осiб, якi зустрiчають або забезпечують зустрiч офiцiйних делегацiй, допускати в пункти пропуску з дозволу начальника органу охорони державного кордону на пiдставi офiцiйної iнформацiї служби протоколу за погодженням з Управлiнням державної охорони України, якщо її спiвробiтники забезпечують здiйснення спецiальних заходiв щодо безпеки делегацiї.
13.8. Огляд автомобiлiв, якi повнiстю використовують вищi посадовi особи та члени офiцiйних делегацiй, а також транспортних засобiв, що перевозять осiб, якi входять до складу офiцiйних делегацiй, не здiйснюється.
13.9. У разi виникнення нестандартних ситуацiй пiд час здiйснення прикордонного контролю вищих посадових осiб, офiцiйних делегацiй старший змiни прикордонного контролю доповiдає за начальнику пiдроздiлу прикордонного контролю в та вживає заходiв щодо їх локалiзацiї. Дiї щодо локалiзацiї нестандартної ситуацiї документувати.
14. Порядок в'їзду на територiю України Збройних сил iнших держав (Закон України вiд 22.02.2000 р. N 1479-III)
14.1. Контроль вiйськових команд та вантажiв, iноземних iнспекцiйних груп для проведення iнспекцiй здiйснюється у встановленому законодавством України та мiжнародними договорами порядку. Огляд вiйськової технiки, вантажiв та майна (вiдповiдно до характеру технiки та вантажу) здiйснюється тiльки при наявностi вiдповiдних правових пiдстав, якi свiдчать про порушення норм законодавства України щодо порядку перемiщення через державний кордон товарiв i майна.
Контрольнi операцiї здiйснюються безпосередньо на смугах руху вiдповiдно до типу транспортних засобiв.
14.2. Пропуск пiдроздiлiв Збройних Сил iнших держав, осiб їх вiйськового i цивiльного персоналу в пункт пропуску на автомобiльних транспортних засобах (згiдно Законом України вiд 22.02.2000 р. N 1479-III та мiжнародними договорами України) на територiю пункту пропуску здiйснюється прикордонним нарядом "ВШ", при цьому шлагбаум тримається постiйно вiдкритим та застосовується тiльки в разi загострення обстановки в пунктi пропуску. Прикордонним нарядом "ВШ" перевiряється наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону у осiб, якi слiдують транспортним засобом. При наявностi паспортних документiв у всiх осiб, їм видаються iммiграцiйнi картки, вказується мiсце їх заповнення та смуга руху для оформлення транспортних засобiв, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв або використовуються для таких перевезень.
14.3. Пiсля заповнення iммiграцiйних карток, прикордонно-митний контроль проводиться почергово, у взаємодiї зi старшим (командиром вiйськового пiдроздiлу) по мiрi готовностi.
14.4. По прибуттю транспортного засобу в зону митного контролю вiн зупиняється, вимикається двигун, прикордонний наряд "ПД" здiйснює визначеним порядком перевiрку документiв в примiщеннi паспортного контролю (паспортний контроль iноземцiв проводить пiсля заповнення iммiграцiйної картки) i заносить данi особи (осiб) та транспортного засобу, на якому вони (вона) слiдує(ють), до бази АСПК "Гарт-1/П". Пiд час здiйснення паспортного контролю, контролер проводить перевiрку осiб на предмет наявностi їх в облiках доручень правоохоронних органiв (ДПО) частини I та II, та перевiрку документiв по облiкам викрадених i недiйсних, використовуючи АСПК "Гарт-1/П". В разi вiдсутностi в пунктi пропуску електроенергiї, перевiрка здiйснюється по витягам-алфавiт з облiкiв ДПО частини I та II або з частини I облiкiв ДПО.
14.5. По закiнченню паспортного контролю в паспортних документах, картцi контролю автотранспорту (контрольному талонi), а для iноземця i в iммiграцiйнiй картцi пiсля її заповнення у правому верхньому кутi частин iммiграцiйної картки "Прибуття" та "Вибуття" проставляється даташтамп (вiдмiтка про реєстрацiю) i повертаються власнику. Частина iммiграцiйної картки "Прибуття" вiдривається для подальшого зберiгання в пiдроздiлi прикордонного контролю.
14.6. Пiсля проходження паспортного контролю здiйснюється митний контроль. Iноземна вiйськова технiка, що прибуває до України, митному огляду не пiдлягає. В зонi митного контролю, прикордонний наряд "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi проводить огляд особистих речей та зброї осiб вiйськового i цивiльного персоналу пiдроздiлiв Збройних Сил iнших держав.
14.7. По закiнченню прикордонно-митного та iнших видiв контролю, вiйськовий транспорт випускається з пункту пропуску прикордонним нарядом "ВШ". Реєстрацiя вiйськових транспортних засобiв, якi випускаються з пункту пропуску здiйснюється в журналi реєстрацiї транспортних засобiв.
Примiтка. У разi перетинання зазначеними пiдроздiлами державного кордону України для надання Українi, на її прохання, допомоги у лiквiдацiї наслiдкiв надзвичайних ситуацiй вони пiдлягають прикордонному та митному контролю за спрощеним порядком, який визначається КМУ. Особи вiйськового i цивiльного персоналу, якi прибувають в Україну у складi пiдроздiлiв Збройних Сил iнших держав, звiльняються вiд одержання в'їзних вiз та обов'язкової реєстрацiї нацiональних паспортiв або документiв, що їх замiнюють, в реєстрацiйному органi України. Звiльнення вiд реєстрацiї паспортiв та документiв, що їх замiнюють, не поширюється на випадки проживання осiб вiйськового i цивiльного персоналу пiдроздiлiв Збройних Сил iнших держав за межами дислокацiї цих пiдроздiлiв.
Члени сiмей осiб вiйськового i цивiльного персоналу пiдроздiлiв Збройних Сил iнших держав здiйснюють в'їзд в Україну з дотриманням вимог Закону України "Про правовий статус iноземцiв" з урахуванням особливостей, передбачених законом.
15. Контроль аварiйно-рятувальних та аварiйно-вiдновних формувань для локалiзацiї та лiквiдацiї надзвичайних ситуацiй, зумовлених стихiйним лихом, аварiями i катастрофами
15.1. Перетинання державного кордону України аварiйно-рятувальними та аварiйно-вiдновними формуваннями (далi - формування) для локалiзацiї та лiквiдацiї надзвичайних ситуацiй, зумовлених стихiйним лихом, аварiями i катастрофами здiйснюється у пунктах пропуску. У виняткових випадках за узгодженням з компетентними органами сумiжної держави перетинання державного кордону може бути здiйснено поза пунктами пропуску.
15.2. Контроль аварiйно-рятувальних та аварiйно-вiдновних формувань здiйснюється безпосередньо на смугах руху вiдповiдно до типу транспортних засобiв з урахуванням прiоритетностi їх пропуску i включає перевiрку паспортних документiв (документiв що їх замiнюють) особового складу формувань та вiдповiдностi вантажу i технiки супровiдним документам.
15.3. Пропуск через державний кордон осiб, якi входять до складу формувань, здiйснюється за паспортними документами на пiдставi спискiв, затверджених Мiнiстром надзвичайних ситуацiй або особою, що його замiщає, позачергово.
15.4. Пропуск через державний кордон вiйськовослужбовцiв строкової служби здiйснюється з пред'явленням документiв, що посвiдчують їх особу, за списками, якi додаються до паспортних документiв керiвникiв формувань, пiдписуються командирами вiйськових частин i скрiплюються гербовими печатками.
15.5. Транспортнi засоби, якi прямують на пiдставi документiв Червоного хреста, пропускаються поза чергою.
16. Особливостi пропуску спецiальних, небезпечних вантажiв та спецiальних транспортних засобiв
16.1. Контроль спецiальних, небезпечних вантажiв та спецiальних транспортних засобiв здiйснюється на майданчику для поглибленого огляду та iдентифiкацiї транспортних засобiв.
Транспортнi засоби з особливо небезпечними вантажами слiд оглядати з використанням спецiальних засобiв захисту, огляд цих вантажiв без осiб, що їх супроводжують, КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
16.2. Огляд спецiальних вантажiв та продукцiї вiйськового призначення здiйснюється комiсiйне представниками прикордонного контролю, iнспектором митницi у присутностi начальника варти (його помiчника), спецiалiста, при цьому огляд опломбованих вантажiв, вагонiв, вантажних вiдсiкiв, контейнерiв, технiки може обмежуватися перевiркою цiлiсностi пломб, печаток, упаковки тощо.
16.3. Пiдставою для прийняття до прикордонно-митного оформлення спецiальних, небезпечних вантажiв є дозвiл на експорт (iмпорт, транзит), виданий у встановленому порядку Експортно-технiчним комiтетом, або в порядку, визначеному чинним законодавством.
16.4. Пiсля прибуття в пункт пропуску спецвантажу працiвники вантажовiдправника (вантажоодержувача), що його супроводжують, та особовий склад варти пiдлягають прикордонному, митному екологiчному контролю.
16.5. Пропуск через державний кордон спецiальних вантажiв здiйснюється на пiдставi вiдмiток контрольних служб у документах, якi дають право на перетинання державного кордону.
16.6. У разi виявлення пошкодження пломб, печаток, цiлiсностi упаковки, контейнерiв, конструкцiї провадиться комiсiйне розкриття й огляд спецiального вантажу.
17. Порядок обмiну супровiдними листами
17.1. У вiдповiдностi до "Протоколу мiж Державною митною службою України й Митною службою Республiки Молдова про обмiн супровiдними листами в пунктах пропуску через українсько-молдавський державний кордон" вiд 28.07.2005 з метою удосконалення i прискорення порядку перемiщення товарiв i транспортних засобiв, а також забезпечення повного стягнення митних платежiв, запобiгання пiдмiни товаротранспортних, комерцiйних i митних документiв в пунктi пропуску використовується супровiдний лист (додаток N 2), який призначений для контролю за перемiщенням товарiв i пакета товаротранспортних, комерцiйних i митних документiв до них вiд митного поста "Могилiв-Подiльський автомобiльний" Днiстрянської митницi Україна до митного поста "Отач" Окницької митницi Республiки Молдова або навпаки.
17.2. Пiсля закiнчення кожної доби о 8 год. 00 хв. ранку старшi змiн митного поста та митного поста "Отач" Окницької митницi здiйснюють звiрення оформлених супровiдних листiв. З цiєю метою використовуються реєстри (додаток N 3) якi пiдписуються старшими змiн.
Усi розбiжностi щодо обмiну супровiдними листами вирiшуються в оперативному порядку на рiвнi начальникiв пiдроздiлiв.
17.3. По закiнченнi змiни супровiднi листи, реєстри супровiдних листiв пiдшиваються разом з iншими документами за змiну, формується архiвна справа, документи нумеруються i передаються старшим чергової змiни iнспектору-дiловоду.
17.4. З метою виконання положень цього Порядку використовується росiйська мова.
18. Порядок встановлення та пiдтримання режиму
18.1. У вiдповiдностi до вимог статей 27, 30 Положення про пункти пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 N 1203, в пунктi пропуску встановлюються режимнi правила та додатковi режимнi правила в зонi прикордонного контролю, якi затверджуються наказом начальника Могилiв-Подiльського прикордонного загону та погоджуються з начальником Днiстрянської митницi.
18.2. Режимнi заходи в пунктi пропуску пiд час здiйснення контролю офiцiйних делегацiй, вищих посадових осiб визначаються за погодженням з Управлiнням державної охорони згiдно з вiдповiдними законодавчими i нормативно-правовими актами України.
18.3. Порядок функцiонування зони митного контролю та режим зони митного контролю затверджується начальником Днiстрянської митницi та погоджується з начальником Могилiв-Подiльського прикордонного загону, та пiдтримується працiвниками митного поста.
18.4. Режим у пунктах пропуску через державний кордон України встановлюється i пiдтримується для здiйснення службової дiяльностi прикордонної служби, митних органiв, iнших контрольних служб i повинен виключати доступ стороннiх осiб до мiсць прикордонного, митного та iнших видiв контролю.
18.5. У режимнiй зонi пункту пропуску пiдроздiли органiв прикордонного контролю встановлюють та затверджують наказом додатковi режимнi правила, що регламентують порядок допуску в зазначену зону осiб, у тому числi тих, якi беруть участь у здiйсненнi контролю та обслуговуваннi осiб i транспортних засобiв закордонного прямування, вiдправлення з пунктiв пропуску транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна з урахуванням Їх завдань i повноважень, а також визначають iншi обмеження для запобiгання незаконному перетинанню державного кордону.
18.6. Особи, якi допустили порушення режиму в пунктi пропуску або встановленi режимнi правила в зонi прикордонного контролю, в незаконному перемiщеннi вантажiв, товарiв та iнших предметiв, несуть кримiнальну, адмiнiстративну або iншу вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством України.
19. Прикiнцевi положення
19.1. За наявностi достатнiх пiдстав уважати, що товари перемiщуються через митний кордон України з порушенням прав iнтелектуальної власностi, митне оформлення цих товарiв призупиняється у випадках i в порядку, визначених законодавством.
19.2. Ведення Журналу облiку ВМД здiйснюється в електронному виглядi з використанням програмно-iнформацiйного комплексу "Автоматизована система митного оформлення товарiв i транспортних засобiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї" ЄАIС. Що змiнно цей Журнал роздруковується i формується в справи для зберiгання вiдповiдно до Iнструкцiї з дiловодства в митнiй службi України.
19.3. Посадовi особи пiдроздiлу по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил та/або митної варти митного органу залученi до проведення митного контролю в своїй роботi керуються Положенням про СБК та МВ, посадовою iнструкцiєю, та координують свої дiї з старшим змiни та начальником митного поста,
19.4. Декларант подає документи iнспектору пункту пропуску та одержує оформленi документи особисто. Присутнi сть декларанта при проведеннi митного огляду обов'язкова.
19.5. З метою уточнення питань взаємодiї старший змiни прикордонних нарядiв перед початком змiни проводить коротку нараду за участю старших змiн контролюючих служб, на якiй вiдбувається обмiн iнформацiєю щодо здiйснення контролю i визначаються особливостi оформлення та огляду транспортних засобiв на змiну.
19.6. Перед початком змiни всi посадовi особи контрольних служб отримують у своїх старших змiн перепустки з фотокарткою власника встановленої форми (представницькi картки). Протягом часу перебування у пунктi пропуску така перепустка має бути прикрiплена на верхньому одязi посадової особи контрольної служби.
19.7. Перебування посадової особи контрольної служби в пунктi пропуску без перепустки розцiнюється як порушення правил режиму в пунктi пропуску. Особа, яка припустилася такого порушення, несе вiдповiдальнiсть, передбачену законодавством.
19.8. Не допускається розмiщення в пунктi пропуску гербiв, прапорiв, iнших символiв органiзацiй, пiдприємств та установ, що не належать до державних символiв України.
19.9. Митнi органи у випадках та в порядку, передбачених законодавством, користуються iнформацiєю баз даних перетинання державного кордону транспортними засобами та вантажами комплексу автоматизацiї прикордонного контролю Тарт-1/П" Держприкордонслужби України, а Держприкордонслужба України користується базами даних оформлення транспортних засобiв та вантажiв Держмитслужби України в порядку, визначеному в додатку 2 до спiльного наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби та Державної митної служби вiд 24.11.2003 N 297/793.
19.10. Iнформацiйнi матерiали, що розмiщуються у пунктi пропуску, контрольнi служби в обов'язковому порядку повиннi роз'яснювати пасажирам закордонного прямування, зокрема щодо їх прав та обов'язкiв пiд час перебування у пунктi пропуску та проходження того чи iншого видiв контролю. Iнформацiйнi стенди щодо порядку перетинання державного кордону України в спрощеному порядку мають бути виготовленi державною мовою, мовою сумiжної держави та англiйською мовою.
19.11. Пiд час служби в пунктi пропуску не дозволяється посадовим особам контрольних служб, що здiйснюють державнi види контролю в пунктах пропуску, мати при собi:
- кошти в розмiрi понад три неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян;
- телефони мобiльного зв'язку та пейджери.
19.12. Вимоги щодо дiяльностi в пунктах пропуску через державний кордон України обов'язковi для виконання всiма посадовими особами органiв та служб.
19.13. У випадках, не передбачених цiєю Технологiчною схемою, прикордонний та митний контроль здiйснюється в порядку i у вiдповiдностi до вимог нормативно-правових актiв України.
19.14. Порушення фiзичними i юридичними особами порядку i правил, якi встановленi технологiчною схемою тягне за собою вiдповiдальнiсть згiдно з законодавством України.
19.15. Контроль за виконанням положень схеми пропуску покладається на начальника вiддiлу прикордонної служби "Могилiв-Подiльський - А", начальника митного поста "Могилiв-Подiльський автомобiльний" та iнших керiвникiв органiзацiй i установ, якi здiйснюють державнi види контролю у пунктi пропуску.
Т. в. о. начальника штабу Могилiв-Подiльського прикордонного загону | I. О. Пiтько |
Начальник сектору органiзацiї митного контролю Днiстрянської митницi | Г. М. Кулик |
Додаток 1 до Технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна в мiжнародному пунктi пропуску "Могилiв-Подiльський - Отач" |
ГРАФIЧНА СХЕМА
перемiщення транспортних засобiв в пунктi
пропуску "Могилiв-Подiльський - Отач
Зображення має графiчний характер. Не наводиться.
Додаток 2 до Технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна в мiжнародному пунктi пропуску "Могилiв-Подiльський - Отач" |
СУПРОВIДНИЙ ЛИСТ N _______
Митний орган ____________________________
Пункт пропуску _________________________
1 | Дата | ||
2 | Державний реєстрацiйний номер транспортного засобу, країна реєстрацiї | ||
3 | Державний реєстрацiйний номер причепа/напiвпричепа, контейнера, країна реєстрацiї | ||
4 | Найменування товарiв | ||
5 | Кiлькiсть товарiв (мiсця, вага) | ||
6 | Фактурна вартiсть товарiв у перерахуваннi в еквiвалент доларiв США | ||
7 | Країна вiдправлення, вiдправник | ||
8 | Країна призначення, одержувач | ||
9 | Митний режим | ||
10 | Митнi документи (ВМД, документ контролю доставки, провiзна вiдомiсть тощо) | ||
11 | Товаротранспортнi, комерцiйнi i митнi документи | ||
12 | Вiдправлено митним органом | ||
13 | Отримано митним органом |
Додаток 3 до Технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна в мiжнародному пунктi пропуску "Могилiв-Подiльський - Отач" |
РЕЄСТР СУПРОВIДНИХ ЛИСТIВ
за "___" ____________ 200_ рiк
N з/п | Номер отриманого супровiдного листа | Номер вiдправленого супровiдного листа | Примiтка |
Разом: |
Оформив i передав реєстр:
Начальник | _____________________________________________ |
(посада, пiдпис, розшифровка пiдпису) |
Звiрено |
iз зауваженнями |
без зауважень |
Прийняв реєстр:
Начальник | _____________________________________________ |
(посада, пiдпис, розшифровка пiдпису) |