ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
30.01.09 | N 09/193-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Про використання ЗПП
Отриманi вiд митних органiв проблемнi питання щодо використання одноразових запiрно-пломбувальних пристроїв (далi - ЗПП), опрацьованi Департаментом органiзацiї митного контролю у пунктах пропуску.
Надаємо додатковi роз'яснення щодо застосування зазначених засобiв iдентифiкацiї.
ЗПП застосовуються з метою посилення контролю за увезенням товарiв на митну територiю України автомобiльним транспортом через пункти пропуску для автомобiльного та морського сполучення. Їх використання повинно забезпечити виявлення митними органами фактiв несанкцiонованого доступу до товарiв, що перемiщуються автомобiльним транспортом пiд митним контролем, або вантажних вiддiлень цих транспортних засобiв.
Випадки, у яких застосовуються ЗПП визначенi у наказi Держмитслужби вiд 13.11.08 N 1270 та конкретизованi у листах Держмитслужби вiд 25.12.08 N 11/1-9/11468-ЕП та вiд 30.12.08 N 09/3067-ЕП.
Таким чином, на даний час ЗПП застосовуються митним органами при перемiщеннi товарiв автомобiльним транспортом через пункти пропуску для автомобiльного та морського сполучення пiд час здiйснення операцiй, пов'язаних з увезенням товарiв на митну територiю України, у тому числi, перемiщенням їх митною територiєю України транзитом. Зазначаємо при цьому, що пiд час увезення товарiв транспортними засобами, що не мають свiдоцтва про допущення дорожнiх транспортних засобiв до перевезень вантажiв пiд митними печатками i пломбами, а конструкцiя транспортного засобу дозволяє здiйснити пломбування вантажного вiддiлення, митниця вiдправлення у цьому випадку повинна здiйснити накладення ЗПП.
У разi надходження до митницi призначення вiд митницi вiдправлення товарiв у транспортних засобах без накладення ЗПП, митниця призначення повинна iнформувати про такi випадки митницю вiдправлення та одночасно вживати додаткових заходiв щодо здiйснення митного контролю з урахуванням вимог частини другої статтi 55 Митного кодексу України.
Звертаємо увагу на дотримання пункту 4.9 Порядку використання ЗПП щодо накладання ЗПП у випадку перевезення консолiдованих товарiв або переогляду товарiв посадовими особами митної варти. Зазначений пункт передбачає, що зняття та накладання ЗПП у цих випадках здiйснюється згiдно з цим Порядком. Тобто, пiсля зняття ЗПП, як це передбачено п.4.6 Порядку, та митного оформлення товару, митниця призначення направляючи товар до наступної митницi, здiйснює накладання ЗПП, як це визначено пунктами 4.1- 4.2 Порядку.
При здiйсненнi митного огляду товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються митною територiєю України транзитом, посадова особа митницi призначення переконавшись у вiдсутностi слiдiв несанкцiонованого вiдкриття вантажних вiдсiкiв, пошкоджень елементiв ЗПП та звiрки його номеру з вiдомостями, занесеними до товаросупровiдних документiв, повинна зняти використане ЗПП. Пiсля завершення митного огляду, накладення ЗПП на транспортний засiб, що слiдує за межi митної територiї України, не здiйснюється.
У разi, якщо митний огляд товарiв i транспортного засобу не здiйснювався, ЗПП залишається на транспортному засобi, що слiдує за межi митної територiї України.
Iнформуємо крiм того, що з урахуванням iнших пропозицiй митних органiв щодо використання ЗПП, Департаментом митного контролю пiдготовлено проект наказу Держмитслужби про внесення деяких змiн до Порядку, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 13.11.08 N 1270.
Директор Департаменту | А.I.Сербайло |