ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
16.03.2011 р. | N 20/1-082-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць,
митниць (крiм Регiональної iнформацiйної митницi) |
Доводимо до Вашого вiдома, що
09.03.2011 року набрав чинностi в новiй редакцiї Закон України вiд 04.11.2010 року N 2677-VI
"Про виконавче провадження" (далi - Закон).
З метою забезпечення контролю за стягненням штрафiв та недопущення вiдмов у вiдкриттi виконавчого провадження в разi примусового стягнення штрафу органами державної виконавчої служби по причинi недотримання положень зазначеного Закону щодо обов'язкових вимог до виконавчого документу наголошуємо на основних положення Закону.
Примусове виконання рiшень здiйснюється державною виконавчою службою на пiдставi виконавчих документiв, одним iз яких є постанова органiв (посадових осiб), уповноважених розглядати справи про адмiнiстративнi правопорушення у випадках, передбачених законом (п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону).
Вiдповiдно до статтi 18 Закону встановленi вимоги до виконавчого документа:
1) назва i дата видачi документа, найменування органу, прiзвище та iнiцiали посадової особи, що його видали;
2) дата прийняття i номер рiшення, згiдно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осiб) або iм'я (прiзвище, власне iм'я та по батьковi за наявностi) (для фiзичних осiб) стягувача i боржника, їх мiсцезнаходження (для юридичних осiб) або мiсце проживання чи перебування (для фiзичних осiб), iдентифiкацiйний код суб'єкта господарської дiяльностi стягувача та боржника за наявностi (для юридичних осiб), iндивiдуальний iдентифiкацiйний номер стягувача та боржника за наявностi (для фiзичних осiб - платникiв податкiв), а також iншi данi, якщо вони вiдомi суду чи iншому органу, що видав виконавчий документ, якi iдентифiкують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його мiсце роботи (для фiзичних осiб), мiсцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо;
4) резолютивна частина рiшення;
5) дата набрання законної (юридичної) сили рiшенням;
6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Виконавчий документ повинен бути пiдписаний уповноваженою посадовою особою iз зазначенням її прiзвища та iнiцiалiв i скрiплений печаткою. Скрiплення виконавчого документа гербовою печаткою є обов'язковим у разi, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, за законом зобов'язаний мати печатку iз зображенням Державного Герба України.
Державний виконавець вiдкриває виконавче провадження на пiдставi виконавчого документа, зазначеного в статтi 17 Закону за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рiшення, за заявою прокурора у випадках представництва iнтересiв громадянина або держави в судi, у разi якщо виконавчий лист надiйшов вiд суду на пiдставi ухвали про надання дозволу на примусове виконання рiшення iноземного суду в порядку, встановленому законом; в iнших передбачених законом випадках.
Разом з тим, у заявi про вiдкриття виконавчого провадження стягувач вправi зазначити вiдомостi, що iдентифiкують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рiшення (рахунок боржника, мiсце роботи чи отримання ним iнших доходiв, мiсцезнаходження його майна тощо), а також шляхи отримання ним коштiв, стягнутих з боржника (ст. 19 Закону)
Виконавчi дiї провадяться державним виконавцем за мiсцем проживання, перебування, роботи боржника або за мiсцезнаходженням його майна. У разi якщо боржник є юридичною особою, то виконання провадиться за мiсцезнаходженням його постiйно дiючого органу або майна. Право вибору мiсця виконання мiж кiлькома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчi дiї з виконання рiшення на територiї, на яку поширюються їх функцiї, належить стягувачу (ст. 20 Закону).
Вiдповiдно до статтi 24 Закону видається можливим поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання, при цьому стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися iз заявою про поновлення строку пред'явлення до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за мiсцем виконання. Суд розглядає таку заяву в десятиденний строк, якщо iнше не передбачено законом.
Форма постанови у справi про порушення митних правил (виконавчий документ) встановлена наказом Держмитслужби України вiд 21.04.03 N 261, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 05.05.03 за N 348/7669 "Про затвердження форм процесуальних документiв у справах про порушення митних правил" та повинна вiдповiдати вимогам зазначеного наказу.
Разом з тим, внесення до постанови у справi про порушення митних правил iнших необхiдних вiдомостей, чинним законодавством не заборонено.
З огляду на викладене, наголошуємо на неухильному дотриманнi вимог законодавства пiд час здiйснення провадження у справах, зокрема звертаємо увагу на необхiдностi зазначення в постановi по порушення митних правил даних вказаних в пп. 3, 5, 6 частини 1 ст. 18 Закону України вiд 04.11.2010 року N 2677-VI "Про виконавче провадження".
В.о. начальника Департаменту | В.М. Лисий |