ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
20.06.12 | N 11.1/2-16.3/6997-ЕП |
---|
Начальнику Київської регiональної
митницi Начальникам митниць |
Про використання мiжвiдомчої бази даних
зареєстрованих в Українi лiкарських засобiв
Наказом Мiнiстерства охорони здоров'я України та Мiнiстерства фiнансiв України вiд 19.12.2011 N 925/1661 затверджено Порядок ведення та використання мiжвiдомчої бази даних зареєстрованих в Українi лiкарських засобiв (далi - Порядок).
Положеннями Порядку, зокрема, встановлено:
- Порядок розроблено вiдповiдно до Закону України "Про лiкарськi засоби" та Порядку державної реєстрацiї (перереєстрацiї) лiкарських засобiв, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.05.2005 N 376 (пункт 1.1).
Довiдково. Вiдповiдно до статтi 17 Закону України "Про лiкарськi засоби" на територiю України можуть ввозитись лiкарськi засоби, зареєстрованi в Українi, а також незареєстрованi лiкарськi засоби (випадки ввезення незареєстрованих лiкарських засобiв визначенi цiєю статтею);
- Порядок визначає механiзм уведення в дiю, використання та поновлення мiжвiдомчої бази даних зареєстрованих в Українi лiкарських засобiв (далi - База даних) (пункт 1.2);
- основою Бази даних є iнформацiя, що мiститься у Державному реєстрi лiкарських засобiв України i подається МОЗ України в електронному виглядi та на паперовому носiї iз супровiдним листом до Держмитслужби України (пункт 2.1);
- пiдставою для здiйснення митного оформлення лiкарських засобiв є наявнiсть iнформацiї про те, що лiкарський засiб включено до Державного реєстру лiкарських засобiв України (пункт 4.1).
З огляду на зазначене, База даних використовується митними органами лише у вiдношеннi зареєстрованих в Українi лiкарських засобiв.
При цьому, постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.05.2012 N 436, яку розроблено на виконання статтi 197 Митного кодексу України, затверджено перелiки товарiв, на якi встановлено обмеження щодо перемiщення через митний кордон України, а також визначено перелiк документiв, що видаються державними органами або iншими юридичними особами, уповноваженими на видачу цих документiв, для подання їх митним органам при пропуску товарiв через митний кордон України та їх митному оформленнi. До зазначених перелiкiв не включено, зокрема, такий документ, як Реєстрацiйне посвiдчення на лiкарський засiб, оскiльки жодним законом України не передбачено подання митним органам цього документу.
Довiдково. Статтею 17 Закону України "Про лiкарськi засоби" встановлено, що контроль за ввезенням на митну територiю України лiкарських засобiв здiйснюється центральним органом виконавчої влади з лiкарських засобiв.
В той же час, вiдповiдно до пiдпункту 197.1.27 пункту 197.1 статтi 197 Податкового кодексу України звiльняються вiд оподаткування податком на додану вартiсть операцiї з постачання, зокрема, лiкарських засобiв, дозволених для виробництва i застосування в Українi та внесених до Державного реєстру лiкарських засобiв (у тому числi аптечними закладами).
Пунктом 197.4 статтi 197 Кодексу встановлено, що звiльнення вiд оподаткування товарiв, передбачене пунктом 197.1 цiєї статтi, поширюється на операцiї iз ввезення на митну територiю України.
Порядком подання документiв, якi пiдтверджують право суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi на користування встановленими законодавством податковими пiльгами пiд час митного оформлення товарiв, що ввозяться на митну територiю України або вивозяться з митної територiї України (наказ Держмитслужби вiд 22.06.2006 N 514), визначено, що пiдтвердженням пiльги по сплатi ПДВ при ввезеннi на митну територiю України лiкарських засобiв є, зокрема, наявнiсть лiкарського засобу в мiжвiдомчiй базi даних зареєстрованих в Українi лiкарських засобiв.
З огляду на зазначене, а також враховуючи норми пункту 3 Прикiнцевих та перехiдних положень Митного кодексу України, положення пункту 4.1 Порядку використовуються митними органами при вирiшеннi питання стосовно можливостi застосування пiльгового режиму оподаткування при митному оформленнi лiкарських засобiв.
Довiдково. Пунктом 3 Прикiнцевих та перехiдних положень Митного кодексу України встановлено наступне. Закони України, акти Кабiнету Мiнiстрiв України, нормативно-правовi акти центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалiзацiю державної полiтики у сферi державної митної справи, та iнших центральних органiв виконавчої влади, прийнятi на виконання законiв України з питань державної митної справи до набрання чинностi цим Кодексом, та нормативно-правовi акти, якi використовуються при застосуваннi норм законiв з питань державної митної справи (у тому числi акти законодавства СРСР), застосовуються в частинi, що не суперечить цьому Кодексу, до прийняття вiдповiдних актiв згiдно з вимогами цього Кодексу.
Перший заступник Голови Служби | О.М.Дороховський |