ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 10.10.2012 р. | N 15/2-15.2-2/18а |
---|
Державною митною службою
України розглянуто Ваш лист вiд 05.09.2012 N 048 про
надання роз'яснень.
В доповнення до листа Держмитслужби України вiд 16.08.2012 N 15/2-15.2-2/1517 повiдомляємо наступне.
Вiдповiдно до статтi 257 Митного кодексу України (далi - Кодекс) декларування здiйснюється шляхом заявлення за встановленою формою точних вiдомостей про товари, мету їх перемiщення через митний кордон України, а також вiдомостей, необхiдних для здiйснення їх митного контролю та митного оформлення.
Таким чином, опис, функцiї, специфiка тощо товару та, вiдповiдно, програмного забезпечення, яке в цей товар iнтегровано або його супроводжує, визначається на пiдставi поданих декларантом або уповноваженою ним особою документiв.
Слiд зазначити, що положення частини четвертої статтi 51 Кодексу стосуються тiльки випадкiв, коли визначається митна вартiсть носiя iнформацiї, на якому мiститься програмне забезпечення для обладнання з обробки даних.
При цьому, термiн "носiй iнформацiї" не стосується iнтегральних мiкросхем, напiвпровiдникiв та iнших подiбних пристроїв чи виробiв, в якi iнкорпорованi такi iнтегральнi мiкросхеми чи пристрої, а термiн "програмне забезпечення" не стосується звукових, кiно- та вiдеозаписiв.
Таким чином, визначення митної вартостi товарiв, вiдмiнних вiд "носiїв iнформацiї", зазначених в частинi четвертiй статтi 51 Кодексу, здiйснюється в загальному порядку, передбаченому главою 9 Кодексу.
Тобто, якщо програмне забезпечення входить до складу товару, який не є носiєм iнформацiї, та спрямоване на функцiонування цього товару, тобто товар без такого програмного забезпечення не зможе виконувати притаманнi йому функцiї, при визначеннi митної вартостi вартiсть програмного забезпечення не вiдокремлюється вiд вартостi товару.
Заступник директора Департаменту митних платежiв | М. В. Гайшунов |