МIЖВIДОМЧА КОМIСIЯ З МIЖНАРОДНОЇ ТОРГIВЛI
ПОВIДОМЛЕННЯ
Про порушення та проведення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну деяких азотних добрив походженням з Росiйської Федерацiї
Мiжвiдомча комiсiя з мiжнародної торгiвлi (далi - Комiсiя) 23 червня 2015 року вiдповiдно до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту" (далi - Закон) та Угоди про застосування Статтi VI Генеральної угоди з тарифiв та торгiвлi 1994 року розглянула скаргу, подану ПАТ "Азот", ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" i ПАТ "Концерн Стирол", "Про порушення та проведення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну деяких азотних добрив походженням з Росiйської Федерацiї" (далi - скарга) та звiт Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України (далi - Мiнекономрозвитку) про результати проведення антидемпiнгової процедури щодо iмпорту в Україну деяких азотних добрив походженням з Росiйської Федерацiї.
За результатами розгляду Комiсiя встановила:
у скарзi надано достатньо вiдомостей, на пiдставi яких можна вважати, що її подано належним нацiональним товаровиробником;
у скарзi надано достатньо обґрунтованої iнформацiї, згiдно з якою iмпорт в Україну деяких азотних добрив походженням з Росiйської Федерацiї мiг здiйснюватися за демпiнговими цiнами, причому рiвень демпiнгової маржi не може вважатися мiнiмальним, а обсяги iмпорту незначними вiдповiдно до Закону;
у скарзi мiститься достатньо iнформацiї стосовно того, що iмпорт в Україну деяких азотних добрив походженням з Росiйської Федерацiї здiйснювався в таких обсягах i на таких умовах, що мiг призвести до заподiяння шкоди нацiональному товаровиробниковi. Зокрема, протягом 2011 - першого пiврiччя 2014 року вiдбулося зростання обсягiв iмпорту в абсолютних показниках, а також вiдносно обсягiв виробництва нацiонального товаровиробника та споживання деяких азотних добрив на внутрiшньому ринку України. Негативнi наслiдки пiдтверджуються динамiкою погiршення ряду соцiально-економiчних показникiв нацiонального товаровиробника (обсяги виробництва та продажу на внутрiшньому ринку, використання виробничих потужностей, фiнансових результатiв, зайнятостi тощо).
Ураховуючи вищезазначене та керуючись положеннями частини одинадцятої статтi 12 Закону, 23 червня 2015 року Комiсiя прийняла рiшення N АД-331/2015/4442-06 "Про порушення та проведення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну деяких азотних добрив походженням з Росiйської Федерацiї".
Опис товару, який є об'єктом розслiдування: сечовина (карбамiд), у тому числi у водному розчинi, та сумiшi сечовини та нiтрату амонiю у водному або амiачному розчинi, що згiдно з УКТЗЕД класифiкуються за кодами 3102 10 i 3102 80 00 00.
Країною походження вищезазначеного товару є Росiйська Федерацiя.
Проведення антидемпiнгового розслiдування доручено Мiнекономрозвитку.
Якщо можливе застосування антидемпiнгових заходiв будь-яким чином стосується iнтересiв фiзичних або юридичних осiб, такi особи мають право надсилати до Мiнекономрозвитку iнформацiю, що може бути корисною для цiлей проведення антидемпiнгового розслiдування.
Iнформацiя, що подається Мiнекономрозвитку, повинна базуватися на фактах, а не на голослiвних твердженнях чи припущеннях. Вiдповiдно до частини другої статтi 4 Закону вiдомостi, письмовi докази та iнша iнформацiя, поданi Мiнекономрозвитку або Комiсiї, ураховуються ними в процесi антидемпiнгового розслiдування за умови їх викладення державною мовою України та подання у строки, передбаченi статтею 6 Закону.
Протягом 30 днiв з дати опублiкування цього повiдомлення Мiнекономрозвитку здiйснює реєстрацiю заiнтересованих сторiн розслiдування та розглядає вимоги щодо проведення слухань. У запитi про реєстрацiю у якостi заiнтересованої сторони розслiдування необхiдно вказати: назву, юридичну адресу, номер факсу та телефону, адресу електронної пошти органiзацiї, прiзвище, iм'я та по-батьковi контактної особи.
Протягом 60 днiв з дати опублiкування цього повiдомлення Мiнекономрозвитку розглядає викладенi письмово коментарi та iнформацiю стосовно порушення та проведення антидемпiнгового розслiдування.
Адреса Мiнекономрозвитку:
вул. М. Грушевського,
12/2, м. Київ, 01008;
контактний телефон: 521-16-25; факс:
226-31-81;
адреса електронної пошти:
meconomy@me.gov.ua, kozlenko@me.gov.ua, komogorov@me.gov.ua.
Iнформацiя та докази, що надаються Мiнекономрозвитку однiєю iз заiнтересованих сторiн пiд час антидемпiнгового розслiдування, надсилаються цiєю заiнтересованою стороною всiм iншим заiнтересованим сторонам. Якщо iнформацiя та докази не надсилаються Мiнекономрозвитку та заiнтересованим сторонам або якщо цю iнформацiю та докази неможливо перевiрити, така iнформацiя та докази не враховуються Мiнекономрозвитку у процесi антидемпiнгового розслiдування.
У разi надання матерiалiв, що мiстять конфiденцiйну iнформацiю, заiнтересованi сторони повиннi позначити таку iнформацiю написом "КОНФIДЕНЦIЙНО" та супроводити її неконфiденцiйним резюме. Резюме повинно бути деталiзованим, щоб було зрозумiло суть конфiденцiйно наданої iнформацiї.
Вiдповiдно до статтi 31 Закону в разi, якщо заiнтересована сторона вiдмовляє в доступi до необхiдної iнформацiї або не подає її у строки, установленi Законом, або перешкоджає антидемпiнговому розслiдуванню, Мiнекономрозвитку може на пiдставi iнформацiї, якою воно володiє, робити вiдповiднi позитивнi або негативнi попереднi чи остаточнi висновки щодо необхiдностi термiнового застосування антидемпiнгових заходiв. Якщо заiнтересована сторона повнiстю або частково ухиляється вiд спiвпрацi з Мiнекономрозвитку та у зв'язку з цим не подається iнформацiя, що стосується антидемпiнгового розслiдування, результат антидемпiнгового розслiдування для цiєї сторони може бути менш сприятливим, нiж у випадку, коли сторона не ухиляється вiд спiвпрацi.
Рiшення Комiсiї вiд 23 червня 2015 року N АД-331/2015/4442-06 набирає чинностi з дня опублiкування цього повiдомлення.