МIНIСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛIТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
12.04.2017 | N 209 |
---|
Про затвердження Положення про Головне
управлiння Державної служби України з питань
безпечностi харчових продуктiв та захисту
споживачiв в областi, в мiстi Києвi
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 13 травня 2017 р. за N 604/30472 |
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказами Мiнiстерства аграрної полiтики та
продовольства України
вiд 20 квiтня 2018 року N 204,
вiд 14 березня 2019 року N 138,
вiд 28 травня 2019 року N 276,
наказом Мiнiстерства розвитку економiки, торгiвлi
та сiльського господарства України
вiд 6 грудня 2019 року N 571
Вiдповiдно до статтi 21 Закону України "Про центральнi органи виконавчої влади", пункту 7 Положення про Державну службу України з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 02 вересня 2015 року N 667, пункту 8 Положення про Мiнiстерство аграрної полiтики та продовольства України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 листопада 2015 року N 1119, наказую:
1. Затвердити Положення про Головне управлiння Державної служби України з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв в областi, в мiстi Києвi, що додається.
2. Державнiй службi України з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв забезпечити розробку та затвердження положень по кожному окремому територiальному органу.
3. Департаменту тваринництва забезпечити подання цього наказу у встановленому порядку на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
4. Визнати таким, що втратив чиннiсть, наказ Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 15 лютого 2016 року N 45 "Про затвердження положень про територiальнi органи Державної служби України з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв", зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 11 березня 2016 року за N 365/28495.
5. Цей наказ набирає чинностi з дня його офiцiйного опублiкування.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Мiнiстра М. Мартинюка.
Мiнiстр | Т. Кутовий |
ПОГОДЖЕНО: | |
Голова Державної служби України з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв | В. Лапа |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України 12 квiтня 2017 року N 209 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 13 травня 2017 р. за N 604/30472 |
ПОЛОЖЕННЯ
про Головне управлiння Державної служби України
з питань безпечностi харчових продуктiв та
захисту споживачiв в областi, в мiстi Києвi
(У текстi Положення слова "Мiнiстр аграрної полiтики та продовольства" у всiх вiдмiнках замiнено словами "Мiнiстр розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства" у вiдповiдному вiдмiнку згiдно з наказом Мiнiстерства розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України вiд 6 грудня 2019 року N 571) |
1. Головне управлiння Державної служби України з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв в областi, в мiстi Києвi (далi - Головне управлiння) є територiальним органом Держпродспоживслужби та їй пiдпорядковане.
Головному управлiнню пiдпорядковуються установи та органiзацiї, що належать до сфери управлiння Держпродспоживслужби та розташованi на територiї вiдповiдної адмiнiстративно-територiальної одиницi.
Голова вiдповiдної мiсцевої державної адмiнiстрацiї координує дiяльнiсть Головного управлiння i сприяє йому у виконаннi покладених на цей орган завдань.
Повноваження Головного управлiння поширюються на територiю вiдповiдної областi, мiста Києва.
2. Головне управлiння у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, дорученнями Прем'єр-мiнiстра України, наказами мiнiстерств, дорученнями Мiнiстра розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України, його першого заступника та заступникiв, наказами Держпродспоживслужби, дорученнями Голови Держпродспоживслужби та його заступникiв, актами мiсцевих державних адмiнiстрацiй, органiв мiсцевого самоврядування, а також цим Положенням.
(пункт 2 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України вiд 06.12.2019р. N 571) |
3. Завданням Головного управлiння є реалiзацiя повноважень Держпродспоживслужби на територiї вiдповiдної адмiнiстративно-територiальної одиницi.
4. Головне управлiння вiдповiдно до покладених на нього завдань забезпечує реалiзацiю державної полiтики, а саме:
1) у галузi ветеринарної медицини та безпечностi харчових продуктiв:
забезпечує здiйснення державного ветеринарно-санiтарного нагляду (контролю), державного контролю за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин, за охороною територiї України вiд занесення збудникiв особливо небезпечних хвороб, включених до списку Мiжнародного епiзоотичного бюро (далi - МЕБ), з територiй iнших держав або карантинних зон;
(абзац другий пiдпункту 1 пункту 4 у редакцiї наказу Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 20.04.2018р. N 204) |
здiйснює державний нагляд (контроль) за:
дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин, у тому числi пiд час ввезення (пересилання) на митну територiю України;
(пiдпункт 1 пункту 4 доповнено новим абзацом четвертим згiдно з наказом Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 20.04.2018р. N 204, у зв'язку з цим абзац четвертий вважати вiдповiдно абзацом п'ятим) |
iншими об'єктами санiтарних заходiв, що пов'язанi з продуктами тваринного походження, репродуктивним матерiалом, племiнною справою у тваринництвi, бiологiчними продуктами, патологiчним матерiалом, ветеринарними препаратами, субстанцiями, кормовими добавками, премiксами та кормами, засобами ветеринарної медицини, засобами догляду за тваринами та супутнiми об'єктами, штамами мiкроорганiзмiв, а також потужностями, що використовуються для їх виробництва, переробки, зберiгання та обiгу, в тому числi пiд час ввезення (пересилання) на митну територiю України;
(абзац п'ятий пiдпункту 1 пункту 4 у редакцiї наказу Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 20.04.2018р. N 204) |
дiяльнiстю суб'єктiв господарювання, якi здiйснюють виробництво, перевезення, зберiгання, реалiзацiю органiчної продукцiї (сировини);
проведенням ветеринарно-санiтарної експертизи на потужностях, якi використовуються для виробництва та/або обiгу тварин, харчових продуктiв, а також на агропродовольчих ринках та за мiсцем проведення ярмарок;
безпечнiстю харчових продуктiв у процесi їх виробництва та/або обiгу з метою їх експорту та iмпорту, а також видачею мiжнародних сертифiкатiв (ветеринарних, санiтарних, сертифiкатiв здоров'я), а для держав СНД - ветеринарних свiдоцтв у визначених законодавством випадках;
перемiщенням тварин, харчових продуктiв, iнших об'єктiв санiтарних заходiв, пов'язаних з продуктами тваринного походження, репродуктивного матерiалу, бiологiчних продуктiв, патологiчного матерiалу, ветеринарних препаратiв, субстанцiй, кормових добавок, премiксiв та кормiв, засобiв ветеринарної медицини, засобiв догляду за тваринами та супутнiми об'єктами, штамiв мiкроорганiзмiв;
органiзацiєю роботи зi збору, утилiзацiї та знищення загиблих тварин i побiчних продуктiв тваринного походження, не призначених для споживання людиною;
здiйсненням протиепiзоотичних заходiв юридичними та фiзичними особами, що провадять професiйну дiяльнiсть у галузi ветеринарної медицини;
дотриманням законодавства щодо iдентифiкацiї та реєстрацiї тварин;
проведенням суб'єктами господарювання дезiнфекцiї, дезiнсекцiї та дератизацiї на потужностях, що використовуються для виробництва, переробки, зберiгання та обiгу тварин, харчових продуктiв, репродуктивного матерiалу, ветеринарних препаратiв, субстанцiй, кормових добавок, премiксiв та кормiв, а також засобiв, що використовуються для їх транспортування;
впровадженням постiйно дiючих процедур, заснованих на принципах системи аналiзу небезпечних факторiв та контролю у критичних точках (НАССР);
органiзовує захист населення вiд хвороб, спiльних для тварин i людей;
сприяє виконанню загальнодержавних програм у галузi ветеринарної медицини, у тому числi проведенню монiторингу залишкової кiлькостi ветеринарних препаратiв та забруднювальних речовин у живих тваринах, продуктах тваринного походження i кормах;
органiзовує здiйснення заходiв для проведення дезiнфекцiї, дезiнсекцiї та дератизацiї на потужностях, що використовуються для виробництва, переробки, зберiгання та обiгу харчових продуктiв, тварин, репродуктивного матерiалу, ветеринарних препаратiв, субстанцiй, кормових добавок, премiксiв та кормiв, засобiв ветеринарної медицини, засобiв догляду за тваринами та супутнiми об'єктами, штамiв мiкроорганiзмiв, а також засобiв, що використовуються для їх транспортування;
аналiзує причини й умови виникнення та поширення хвороб тварин, органiзовує заходи щодо локалiзацiї та лiквiдацiї спалаху заразних хвороб, спiльних для тварин i людей, готує пропозицiї та рекомендацiї щодо профiлактики, лiквiдацiї та боротьби з такими хворобами;
координує дiяльнiсть спецiалiстiв ветеринарної медицини незалежно вiд їх пiдпорядкування;
здiйснює державний контроль за розведенням та утриманням сiльськогосподарських тварин для запобiгання жорстокому поводженню з ними;
видає органам страхування висновки щодо причин захворювання вимушено забитих, загиблих або знищених тварин;
забезпечує у випадках, передбачених законом, своєчасне встановлення карантину в разi виникнення особливо небезпечних хвороб, включених до списку МЕБ, або iнших хвороб, що пiдлягають повiдомленню, проведення карантинних та iнших ветеринарно-санiтарних заходiв в iнфiкованiй та буфернiй зонах, зонi спостереження;
координує дiяльнiсть установ ветеринарної медицини з органiзацiї та проведення державної ветеринарно-санiтарної експертизи харчових продуктiв, неїстiвних продуктiв тваринного походження, репродуктивного матерiалу, бiологiчних продуктiв, кормових добавок, премiксiв та кормiв, забезпечує проведення ветеринарно-санiтарних заходiв щодо перевiрки безпечностi харчових продуктiв;
установлює обмеження або заборону на обiг об'єктiв державного контролю, що можуть переносити особливо небезпечнi хвороби, включенi до списку МЕБ, або iншi хвороби, що пiдлягають повiдомленню, з окремих держав або карантинних зон у разi пiдтвердження факту спалаху таких хвороб;
проводить експертизу та узгодження проектiв планування i будiвництва тваринницьких ферм, потужностей, що здiйснюють забiй тварин, переробних пiдприємств, пiдприємств з виробництва ветеринарних препаратiв, ринкiв; бере участь у вiдведеннi земельних дiлянок для всiх видiв зазначеного будiвництва i забору води для тварин;
органiзовує проведення монiторингу кормiв, кормових добавок та ветеринарних препаратiв, отриманих з використанням ГМО, за критерiєм наявностi в них зареєстрованих ГМО джерел;
затверджує плани щорiчного державного контролю, плани державного монiторингу та плани протиепiзоотичних заходiв вiдповiдно до закону;
готує матерiали щодо внесення iнформацiї до вiдповiдних реєстрiв потужностей (об'єктiв);
готує пропозицiї про обсяг необхiдних ветеринарних препаратiв для виконання обов'язкових (планових) або вимушених протиепiзоотичних заходiв;
здiйснює ветеринарно-санiтарний нагляд за роботою уповноважених лiкарiв щодо виконання ветеринарно-санiтарних заходiв;
2) у сферi державного нагляду за дотриманням санiтарного законодавства:
реалiзує державну полiтику у сферi санiтарного законодавства, санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення (крiм виконання функцiй з реалiзацiї державної полiтики у сферi епiдемiологiчного нагляду (спостереження) та у сферi гiгiєни працi та функцiй iз здiйснення дозиметричного контролю робочих мiсць i доз опромiнення працiвникiв), попередження та зменшення вживання тютюнових виробiв та їх шкiдливого впливу на здоров'я населення;
(абзац другий пiдпункту 2 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 28.05.2019р. N 276) |
здiйснює державний санiтарно-епiдемiологiчний нагляд (контроль) за:
дотриманням санiтарного законодавства;
бiологiчними продуктами, патологiчним матерiалом;
додержанням пiдприємствами, установами, органiзацiями всiх форм власностi та громадянами державних санiтарних норм i правил, гiгiєнiчних нормативiв i регламентiв безпечного виробництва, транспортування, зберiгання, застосування пестицидiв i агрохiмiкатiв, за вмiстом залишкової кiлькостi пестицидiв i агрохiмiкатiв в iмпортованих лiкарських травах, водних об'єктах, водi, що використовується для господарського постачання, купання, спортивних занять, органiзованого вiдпочинку та з лiкувальною метою, лiкувальних грязях, ґрунтах, на землях населених пунктiв, оздоровчого та рекреацiйного призначення;
дотриманням показникiв вмiсту шкiдливих для здоров'я людини речовин та iнгредiєнтiв у тютюнових виробах, якi реалiзуються на територiї України, та проводить монiторинг ефективностi вжитих заходiв з попередження i зменшення вживання тютюнових виробiв та їх шкiдливого впливу на здоров'я населення;
(абзац сьомий пiдпункту 2 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 28.05.2019р. N 276) |
забезпечує та здiйснює проведення профiлактичних i протиепiдемiчних заходiв щодо охорони в межах компетенцiї територiї України вiд проникнення хвороб людей, здiйснює державний санiтарно-епiдемiологiчний контроль товарiв, що перемiщуються через митний кордон України;
здiйснює санiтарнi заходи щодо охорони територiї України шляхом проведення державного санiтарно-епiдемiологiчного нагляду (контролю) за дотриманням санiтарного законодавства, медико-санiтарного контролю (огляду) з метою запобiгання в'їзду на територiю України транспортних засобiв, ввезення вантажiв, товарiв та iнших предметiв, у тому числi лiкарських засобiв, бiологiчних, хiмiчних i радiоактивних речовин, а також матерiалiв i вiдходiв, що можуть створювати небезпеку для життя i здоров'я населення (крiм заходiв, пов'язаних iз здiйсненням медико-санiтарного спостереження (епiдемiологiчного нагляду (спостереження)), та крiм виконання функцiй iз здiйснення дозиметричного контролю робочих мiсць i доз опромiнення працiвникiв);
(пiдпункт 2 пункту 4 доповнено новим абзацом дев'ятим згiдно з наказом Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 28.05.2019р. N 276) |
здiйснює передбаченi законодавством заходи для припинення порушення санiтарного законодавства;
(пiдпункт 2 пункту 4 доповнено новим абзацом десятим згiдно з наказом Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 28.05.2019р. N 276, у зв'язку з цим абзаци дев'ятий - двадцятий вважати вiдповiдно абзацами одинадцятим - двадцять другим) |
здiйснює в межах компетенцiї контроль за факторами середовища життєдiяльностi людини, що мають шкiдливий вплив на здоров'я населення;
органiзовує проведення вiдповiдних дослiджень (випробувань) для цiлей державного контролю;
подає в установленому порядку пропозицiї щодо обмеження або заборони в'їзду на територiю України її громадян, iноземцiв та осiб без громадянства, експорту, iмпорту, транзиту вантажiв i товарiв з держав або регiонiв у зв'язку з неблагополучною епiдемiчною ситуацiєю на їх територiї;
забезпечує проведення державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи;
здiйснює у межах компетенцiї контроль за усуненням причин i умов виникнення та поширення iнфекцiйних, масових неiнфекцiйних захворювань, отруєнь та радiацiйних уражень людей;
розробляє та здiйснює санiтарнi заходи, що стосуються обмеженого (визначеного) кола осiб чи випадкiв, передбачених законодавством, зокрема щодо обмеження, заборони, тимчасового припинення дiяльностi, вживання вiдповiдно до закону iнших заходiв реагування, у тому числi обмеження або заборони ввезення (пересилання) на митну територiю України, перевезення через митну територiю України (транзит) бiологiчних продуктiв, патологiчного матерiалу;
бере участь у реалiзацiї науково-технiчної, технологiчної та iнновацiйної полiтики, впровадженнi у виробництво науково-технiчних досягнень та передового досвiду з питань профiлактики захворювань людини, а також факторiв середовища життєдiяльностi людини, реалiзацiї державної полiтики в iнших визначених сферах;
бере участь у розробленнi санiтарних, протиепiдемiчних (профiлактичних) заходiв, вимог щодо окремих показникiв якостi харчових продуктiв, кормiв, технiчних регламентiв та стандартiв;
бере участь у визначеннi факторiв, що можуть мати шкiдливий вплив на здоров'я людини, у проведеннi оцiнки ризику та встановленнi ступеня створюваного ними ризику;
бере участь у проведеннi санiтарно-епiдемiологiчних розслiдувань, спрямованих на виявлення причин та умов, що призводять до виникнення i поширення iнфекцiйних хвороб, у тому числi через харчовi продукти, групових та iндивiдуальних харчових отруєнь, масових неiнфекцiйних захворювань (отруєнь) та радiацiйних уражень, випадкiв порушення норм радiацiйної безпеки, санiтарних правил роботи з радiоактивними речовинами, iншими джерелами iонiзуючих випромiнювань, та вживає заходiв щодо їх усунення вiдповiдно до законодавства;
здiйснює вiдповiдно до законодавства монiторинг причин i кiлькостi звернень фiзичних та юридичних осiб щодо дотримання санiтарного законодавства та випадкiв заподiяння шкоди здоров'ю людей внаслiдок споживання продукцiї (користування нею) та впливу небезпечних факторiв середовища життєдiяльностi людини;
бере участь та проводить заходи, спрямованi на пiдвищення рiвня гiгiєнiчних знань працiвникiв, в тому числi тих, якi пiдлягають обов'язковим медичним оглядам, а також тих, якi зазнають у виробництвi, сферi послуг, iнших галузях ризику дiї небезпечних факторiв;
3) у сферах карантину та захисту рослин:
здiйснює в межах своїх повноважень фiтосанiтарнi заходи;
вживає заходiв щодо охорони територiї України вiд занесення регульованих шкiдливих органiзмiв;
вживає заходiв щодо виявлення, локалiзацiї та лiквiдацiї регульованих шкiдливих органiзмiв;
вживає заходiв щодо запобiгання проникненню регульованих шкiдливих органiзмiв у зони, вiльнi вiд таких регульованих шкiдливих органiзмiв, на територiї України;
органiзовує впровадження екологiчно безпечних для людини i довкiлля методiв та заходiв щодо захисту рослин;
здiйснює:
державний контроль та нагляд, iнспектування та монiторинг вiдповiдної територiї, об'єктiв регулювання;
нагляд за розвитком, поширенням i шкодочиннiстю шкiдливих органiзмiв та розроблення разом iз науково-дослiдними установами прогнозiв розвитку i поширення шкiдливих органiзмiв;
iнформування про наявнiсть i розвиток шкiдникiв, хвороб i бур'янiв, хiд робiт iз захисту рослин;
перевiрки за додержанням пiдприємствами, установами, органiзацiями вимог законодавства щодо захисту лiсiв вiд шкiдливих органiзмiв, додержанням технологiй та регламентiв застосування засобiв захисту рослин;
державний контроль за:
дотриманням карантинного режиму i проведенням фiтосанiтарних заходiв iз карантину рослин при вирощуваннi, заготiвлi, вивезеннi, ввезеннi, транспортуваннi, зберiганнi, переробцi, реалiзацiї та використаннi об'єктiв регулювання;
використанням бiологiчних контрольних органiзмiв;
виконанням фiтосанiтарних заходiв;
обiгом пестицидiв i агрохiмiкатiв;
вiдповiднiстю встановленим законодавством вимогам щодо якостi засобiв захисту рослин, у тому числi пестицидiв, якi завозяться в Україну, а також за додержанням регламентiв їх застосування;
наявнiстю допуску (посвiдчення) у осiб, дiяльнiсть яких безпосередньо пов'язана з транспортуванням, зберiганням, застосуванням та торгiвлею засобами захисту рослин, а також працiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй усiх форм власностi, фiзичних осiб - пiдприємцiв, що органiзовують виконання таких робiт;
дотриманням регламентiв зберiгання, транспортування, торгiвлi та застосування засобiв захисту рослин;
проведенням пiдприємствами, установами, органiзацiями усiх форм власностi та громадянами нагляду за фiтосанiтарним станом рослин сiльськогосподарського та iншого призначення, багаторiчних i лiсових насаджень, дерев, чагарникiв, рослинностi закритого ґрунту, мiсць зберiгання та переробки продукцiї рослинного походження, а також захистом їх вiд шкiдливих органiзмiв, додержанням технологiй та регламентiв застосування i торгiвлi засобами захисту рослин;
вмiстом залишкової кiлькостi пестицидiв, агрохiмiкатiв та важких металiв у поверхневих водах, призначених для сiльськогосподарських потреб, ґрунтi на землях сiльськогосподарського призначення;
проведенням профiлактичних та винищувальних заходiв щодо боротьби зi шкiдниками у мiсцях зберiгання запасiв продукцiї рослинного походження;
дотриманням вимог законодавства щодо забезпечення належної якостi та безпеки засобiв захисту рослин (пестицидiв та агрохiмiкатiв), у тому числi дiючих речовин;
дiяльнiстю розсадникiв, державних сортодiльниць, оранжерей i теплиць, дiяльнiсть яких пов'язана з обiгом рослин;
проводить екологiчне та економiчне обґрунтування доцiльностi захисту рослин вiд шкiдливих органiзмiв;
органiзовує та здiйснює державний контроль за своєчасним проведенням пiдприємствами, установами, органiзацiями усiх форм власностi та громадянами заходiв щодо захисту рослин, додержанням регламентiв застосування засобiв захисту рослин, вмiстом у сiльськогосподарськiй продукцiї та сировинi рослинного походження залишкової кiлькостi пестицидiв, агрохiмiкатiв та важких металiв;
поширює серед громадян iнформацiю у сферi карантину та захисту рослин;
вносить подання до вiдповiдних органiв виконавчої влади про запровадження та скасування карантинного режиму або особливого режиму захисту рослин;
веде баланс потреб у засобах захисту рослин за асортиментом i обсягами їх виробництва в Українi та закупiвлi за iмпортом;
координує дiяльнiсть державних фiтосанiтарних iнспекторiв;
сприяє постiйному навчанню та пiдвищенню квалiфiкацiї державних фiтосанiтарних iнспекторiв;
4) у сферi насiнництва та розсадництва:
здiйснює нагляд (контроль) за:
дiяльнiстю суб'єктiв усiх форм власностi i господарювання у сферi насiнництва та розсадництва (включаючи лiсове, квiтково-декоративне насiнництво та розсадництво, насiнництво картоплi, овочевих, баштанних, плодових i горiхоплiдних культур та розсадництво плодових, ягiдних, горiхоплiдних культур, винограду та хмелю), садiвництва та лiсових насаджень, якi займаються виробництвом, заготiвлею, обробкою, розмноженням, зберiганням, реалiзацiєю i використанням насiння та садивного матерiалу рослин, а також за умовами вирощування садивного матерiалу, заготiвлею, обробкою, розмноженням, зберiганням, реалiзацiєю та використанням насiння i садивного матерiалу; дотриманням технологiї виробництва на етапах вирощування, збирання i пiслязбиральної обробки насiння i садивного матерiалу;
дотриманням сортових та посiвних якостей насiння, що реалiзується суб'єктами оптової та роздрiбної торгiвлi;
дотриманням суб'єктами насiнництва та розсадництва державних стандартiв, iнших нормативних документiв, веденням документацiї сортових посiвiв i насаджень, дiлянок гiбридизацiї насiння i садивного матерiалу, правильного вiдбору проб та вибiрок для визначення якостей насiння i садивного матерiалу, оформлення документiв на посiвнi та сортовi якостi насiння i садивного матерiалу, за введенням насiння i садивного матерiалу в обiг;
сертифiкацiєю насiння i садивного матерiалу;
дотриманням заходiв бiологiчної i генетичної безпеки щодо сiльськогосподарських рослин пiд час створення, дослiдження та практичного використання генетично модифiкованих органiзмiв у вiдкритих системах на пiдприємствах, в установах i органiзацiях агропромислового комплексу незалежно вiд їх пiдпорядкування i форм власностi;
5) у сферi охорони прав на сорти рослин здiйснює державний нагляд (контроль) за:
дотриманням юридичними та фiзичними особами вимог законодавства з охорони прав на сорти рослин у сферi виробництва, використання, зберiгання, реалiзацiї та розмноження сортiв рослин;
збереженiстю сортiв рослин;
веденням первинного насiнництва власниками майнових прав iнтелектуальної власностi та пiдтримувачами сортiв рослин;
проведенням експертизи заявки на сорти рослин;
ввезенням в Україну садивного матерiалу (насiння) незареєстрованих в Українi сортiв рослин;
дотриманням особистого немайнового права авторства на сорт, майнового права власника сорту, права попереднього користування i права при вiдновленнi прав на сорт, права на поширення сорту в Українi;
(пункт 4 доповнено новим пiдпунктом 5 згiдно з наказом Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 14.03.2019р. N 138, у зв'язку з цим пiдпункти 5 - 12 вважати вiдповiдно пiдпунктами 6 - 13) |
6) у сферi контролю за якiстю зерна та продуктiв його переробки:
здiйснює державний контроль за дотриманням зерновими складами регламенту зберiгання зерна та продуктiв його переробки у процесi зберiгання зерна та продуктiв його переробки;
здiйснює державний контроль за якiстю зерна та продуктiв його переробки;
забезпечує проведення експертизи зерна та продуктiв його переробки, а також приймає висновки щодо можливостi їх подальшого використання або знищення;
7) у сферi нагляду (контролю) у системi iнженерно-технiчного забезпечення агропромислового комплексу:
проводить експертну оцiнку сiльськогосподарської технiки пiд час її вiдчуження на вторинному ринку;
здiйснює реєстрацiю та облiк тракторiв, самохiдних шасi, самохiдних сiльськогосподарських, дорожньо-будiвельних i мелiоративних машин, сiльськогосподарської технiки, iнших механiзмiв, видачу номерних знакiв та вiдповiдних реєстрацiйних документiв на них, ведення автоматизованого облiку зареєстрованих тракторiв, самохiдних шасi, самохiдних сiльськогосподарських, дорожньо-будiвельних i мелiоративних машин, сiльськогосподарської технiки, iнших механiзмiв та систематизацiю вiдомостей про їх власникiв з використанням Єдиного реєстру;
проводить перевiрку технiчного стану i експлуатацiї машин, якi пiдлягають перевiрцi на пiдтвердження вiдповiдностi вимогам законодавства;
видає в установленому порядку висновки щодо технiчного стану проданих або вiдремонтованих машин, якi пiдлягають перевiрцi на пiдтвердження вiдповiдностi вимогам законодавства;
проводить технiчну експертизу та експертну оцiнку технiчних засобiв, що стали непридатними внаслiдок аварiї чи стихiйного лиха, та видає вiдповiднi документи про доцiльнiсть їх подальшої експлуатацiї;
перевiряє вiдповiднiсть матерiально-технiчної бази та методичного забезпечення навчальних закладiв з пiдготовки, перепiдготовки i пiдвищення квалiфiкацiї трактористiв-машинiстiв у встановленому законодавством порядку, надає висновки про вiдповiднiсть матерiально-технiчної бази, методичного забезпечення та оснащеностi навчального процесу для розгляду вiдповiдними органами питання про акредитацiю та видачу їм лiцензiй на право пiдготовки трактористiв-машинiстiв самохiдних машин, приймає теоретичнi i практичнi iспити для отримання права на керування машинами та видає за їх результатами посвiдчення тракториста-машинiста;
проводить державний нагляд за дотриманням правил технiчного та сервiсного обслуговування машин, реалiзацiї повнокомплектних машин, номерних вузлiв i агрегатiв;
проводить незалежну технiчну експертизу для визначення причин виходу з ладу сiльськогосподарських машин у процесi розгляду претензiй покупцiв щодо якостi зазначених машин i послуг у перiод гарантiйних строкiв експлуатацiї вiдповiдно до вимог Закону України "Про захист прав покупцiв сiльськогосподарських машин";
забезпечує у встановленому порядку суб'єктiв господарювання, дiяльнiсть яких пов'язана з реалiзацiєю машин, що пiдлягають реєстрацiї в Держпродспоживслужбi, бланками бiржових угод, актiв приймання-передавання машин та номерними знаками "Транзит", органiзовує державний контроль за дотриманням ними законодавства у зазначенiй сферi;
проводить технiчну експертизу, аналiз та видачу висновкiв про якiсть проданих i вiдремонтованих машин, вузлiв, агрегатiв та їх складових частин у зв'язку з розглядом вiдповiдної претензiї власника (користувача), про якiсть пально-мастильних матерiалiв, якими забезпечується агропромисловий комплекс, про залишковий моторесурс пiд час визначення реалiзацiйної вартостi машини, вузла, агрегата;
веде реєстр навчальних закладiв, якi здiйснюють пiдготовку, перепiдготовку i пiдвищення квалiфiкацiї трактористiв-машинiстiв, та здiйснює державний контроль за додержанням ними вимог законодавства у зазначенiй сферi;
органiзовує та здiйснює державний нагляд (контроль) в частинi експлуатацiї та технiчного стану машин за:
дотриманням вимог законодавства акредитованими суб'єктами господарювання, якi проводять перевiрку технiчного стану та iдентифiкацiю машин;
виконанням законодавства у сферi захисту прав споживачiв на придбану чи вiдремонтовану сiльськогосподарську технiку i комплектувальнi вузли та агрегати до неї;
дотриманням правил технiчного та сервiсного обслуговування машин;
технiчним станом й експлуатацiєю машин, якi пiдлягають перевiрцi на пiдтвердження вiдповiдностi вимогам законодавства;
8) у сферi здiйснення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про захист прав споживачiв (у тому числi споживачiв виробiв з дорогоцiнних металiв та дорогоцiнного камiння):
перевiряє додержання суб'єктами господарювання, що провадять дiяльнiсть у сферi торгiвлi i послуг, вимог законодавства про захист прав споживачiв, а також правил торгiвлi та надання послуг;
здiйснює контроль за дотриманням вимог Законiв України "Про рекламу" та "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробiв i їх шкiдливого впливу на здоров'я населення" в межах наданих повноважень;
проводить контрольнi перевiрки правильностi розрахункiв iз споживачами за реалiзовану продукцiю вiдповiдно до закону;
накладає на суб'єктiв господарювання сфери торгiвлi i послуг, у тому числi ресторанного господарства, стягнення за порушення законодавства про захист прав споживачiв;
здiйснює у межах своєї компетенцiї заходи з виробництва та розповсюдження соцiальної реклами;
сприяє органам мiсцевого самоврядування у здiйсненнi ними повноважень щодо захисту прав споживачiв;
сприяє створенню необхiдних умов для навчання та набуття населенням правових знань у сферi захисту прав споживачiв;
органiзовує надання споживачам консультацiй з питань захисту їх прав;
сприяє реалiзацiї в Українi Керiвних принципiв для захисту iнтересiв споживачiв, прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН 09 квiтня 1985 року;
висвiтлює у засобах масової iнформацiї результати роботи з контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачiв;
здiйснює контроль за дотриманням законодавства про рекламу в частинi захисту прав споживачiв реклами, приймає рiшення про визнання реклами недобросовiсною, прихованою, про визнання порiвняння в рекламi неправомiрним з одночасним зупиненням її розповсюдження;
9) у сферi здiйснення державного ринкового нагляду:
органiзовує розроблення проектiв секторальних планiв ринкового нагляду, затверджує секторальнi плани ринкового нагляду, здiйснює монiторинг виконання та перегляд таких планiв;
здiйснює вiдповiдно до законодавства монiторинг причин i кiлькостi звернень споживачiв (користувачiв) про захист їх права на безпечнiсть продукцiї, причин i кiлькостi нещасних випадкiв та випадкiв заподiяння шкоди здоров'ю людей внаслiдок споживання продукцiї (користування нею);
проводить перевiрки характеристик продукцiї, в тому числi вiдбирає зразки продукцiї та забезпечує проведення їх експертизи (випробування);
перевiряє додержання вимог щодо представлення продукцiї за мiсцем проведення ярмарку, виставки, показу чи демонстрацiї в iнший спосiб продукцiї, яка не вiдповiдає встановленим вимогам, а у визначених законом випадках видає приписи про негайне усунення порушень вимог щодо представлення такої продукцiї та приймає рiшення про негайне припинення представлення цiєї продукцiї за мiсцем проведення вiдповiдного ярмарку, виставки, показу чи демонстрацiї в iнший спосiб продукцiї, проводить перевiрки виконання суб'єктами господарювання вiдповiдних приписiв та рiшень;
приймає у випадках та порядку, визначених законом, рiшення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходiв, здiйснює контроль стану виконання суб'єктами господарювання цих рiшень;
здiйснює монiторинг дiй суб'єктiв господарювання щодо вилучення з обiгу та/або вiдкликання продукцiї, щодо якої прийнято рiшення про вилучення з обiгу та/або вiдкликання;
вживає вiдповiдних заходiв щодо своєчасного попередження споживачiв (користувачiв) про виявлену небезпеку, яку становить продукцiя;
узагальнює результати здiйснення ринкового нагляду, аналiзує причини виявлених порушень, розробляє i вносить у встановленому порядку пропозицiї щодо перегляду встановлених вимог, якщо вони не забезпечують належного рiвня захисту суспiльних iнтересiв;
iнформує державнi органи, органи мiсцевого самоврядування та громадськiсть про результати здiйснення ринкового нагляду;
10) у сферi здiйснення метрологiчного нагляду:
перевiряє дiяльнiсть суб'єктiв господарювання щодо додержання ними метрологiчних вимог;
подає законодавчо регульованi засоби вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї, для iнспекцiйної повiрки у випадках, передбачених законодавством;
перевiряє кiлькiсть фасованого товару в упаковках пiд час його фасування та продажу;
11) у сферi дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цiн:
здiйснює державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цiн;
здiйснює державний нагляд (контроль) за достовiрнiстю iнформацiї, зазначеної у документах про формування, встановлення та застосування державних регульованих цiн;
приймає рiшення про застосування адмiнiстративно-господарських санкцiй за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цiн;
надає органам виконавчої влади, органам мiсцевого самоврядування, суб'єктам господарювання обов'язковi для виконання приписи про усунення порушень вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цiн;
12) у межах повноважень, передбачених законом, здiйснює державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог законодавства з питань туристичної дiяльностi;
13) вiдповiдно до покладених на нього завдань:
надає адмiнiстративнi послуги вiдповiдно до закону;
вживає у межах повноважень, передбачених законом, заходiв щодо усунення порушень вимог закону i притягнення винних у таких порушеннях осiб до вiдповiдальностi згiдно iз законом;
застосовує фiнансовi санкцiї до суб'єктiв господарювання за порушення законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробiв i їх шкiдливого впливу на здоров'я населення;
у межах повноважень, передбачених законом, складає протоколи та розглядає справи про порушення законодавства у вiдповiднiй сферi;
проводить перевiрки характеристик продукцiї, органiзовує вiдбiр зразкiв для цiлей державного контролю та забезпечує проведення їх експертизи (випробування);
органiзовує проведення в лабораторiях дослiджень (випробувань) для цiлей державного контролю;
надсилає матерiали перевiрок до правоохоронних органiв для вирiшення питань про притягнення до кримiнальної вiдповiдальностi осiб, у дiях яких мiстяться ознаки кримiнального правопорушення;
приймає у передбачених законом випадках рiшення про знищення продукцiї або iнше рiшення щодо подальшого поводження з нею;
подає в установленому порядку пропозицiї щодо вдосконалення форм державної статистичної звiтностi;
бере участь у розробленнi, атестацiї, виробництвi та впровадженнi стандартних зразкiв;
розробляє, виконує та/або органiзовує виконання загальнодержавних програм та/або планiв у галузi небезпечних факторiв, показникiв безпечностi, окремих показникiв якостi харчових продуктiв у визначених сферах;
бере участь у реалiзацiї науково-технiчної, технологiчної та iнновацiйної полiтики, впровадженнi у виробництво науково-технiчних досягнень та передового досвiду у визначених сферах;
надає пропозицiї щодо формування державного замовлення на пiдготовку кадрiв у сферi санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення;
готує пропозицiї щодо вдосконалення законодавства з питань, що належать до його компетенцiї;
обмежує, забороняє або припиняє вiдповiдно до нормативно-правових актiв України господарську дiяльнiсть юридичних та фiзичних осiб, звертається у порядку та строки, встановленi законом, до суду, обмежує ввезення (пересилання) вантажiв, якi ввозяться (пересилаються) на митну територiю України, затримує вантажi, визначає шляхи поводження з вантажами, що ввозяться (пересилаються) на митну територiю України, вiдповiдно до Законiв України "Про ветеринарну медицину" та "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин".
(абзац шiстнадцятий пiдпункту 13 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 20.04.2018р. N 204) |
органiзовує проведення науково-дослiдної роботи у визначених сферах;
здiйснює iншi повноваження, визначенi законами України.
5. Головне управлiння з метою органiзацiї своєї дiяльностi:
1) забезпечує здiйснення заходiв щодо запобiгання i протидiї корупцiї та контроль за їх здiйсненням;
2) веде та користується реєстрами (базами даних) вiдповiдно до закону;
3) забезпечує вiдкритий та безоплатний доступ до реєстрiв, ведення яких вiдповiдно до законодавства покладено на Держпродспоживслужбу;
4) забезпечує ефективне, результативне i цiльове використання бюджетних коштiв;
5) органiзовує планово-фiнансову роботу, здiйснює контроль за використанням фiнансових i матерiальних ресурсiв, забезпечує органiзацiю та вдосконалення бухгалтерського облiку;
6) здiйснює розгляд звернень громадян з питань, що належать до його компетенцiї;
7) органiзовує роботу з пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв;
8) органiзовує роботу з кадрами в апаратi Головного управлiння;
9) готує для подання до Держпродспоживслужби пропозицiї щодо заохочення та нагородження державними нагородами працiвникiв Головного управлiння, пiдвiдомчих органiв та установ;
10) складає проект штатного розпису та кошторису на утримання Головного управлiння i подає на затвердження Головi Держпродспоживслужби;
11) здiйснює бухгалтерський облiк витрат на утримання Головного управлiння, забезпечує використання бюджетних асигнувань за цiльовим призначенням, складає та подає в установленому порядку фiнансову звiтнiсть;
12) забезпечує у межах своєї компетенцiї дотримання державної таємницi в Головному управлiннi, пiдвiдомчих органах та установах;
13) забезпечує доступ до публiчної iнформацiї, що перебуває у його володiннi;
14) забезпечує у межах своїх повноважень реалiзацiю державної полiтики стосовно захисту iнформацiї з обмеженим доступом;
15) забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань з мобiлiзацiйної пiдготовки та мобiлiзацiйної готовностi держави;
16) органiзовує ведення дiловодства та роботу з укомплектування, зберiгання, облiку та використання архiвних документiв;
17) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його повноважень, готує пропозицiї щодо його вдосконалення та подає їх на розгляд Держпродспоживслужбi;
18) надає у передбачених законодавством випадках платнi послуги;
(пункт 5 доповнено пiдпунктом 18 згiдно з наказом Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 20.04.2018р. N 204) |
19) органiзовує роботу та облаштовує призначенi прикордоннi iнспекцiйнi пости та призначенi пункти пропуску на державному кордонi України вiдповiдно до статей 46, 57, 58 Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" та статтi 81 Закону України "Про ветеринарну медицину".
(пункт 5 доповнено пiдпунктом 19 згiдно з наказом Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 20.04.2018р. N 204) |
6. Головне управлiння має право:
1) залучати до виконання окремих робiт, участi у вивченнi окремих питань учених i фахiвцiв (за їх згодою), спецiалiстiв органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ, органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками), представникiв iнститутiв громадянського суспiльства (за їх згодою);
2) одержувати в установленому законодавством порядку iнформацiю, документи i матерiали вiд державних органiв та органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ, органiзацiй усiх форм власностi та їх посадових осiб;
3) скликати наради, утворювати консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи i служби (ради, комiсiї, колегiї, робочi групи тощо) для сприяння здiйсненню покладених завдань;
4) користуватися iнформацiйними базами даних державних органiв, державною системою урядового зв'язку та iншими технiчними засобами;
5) органiзовувати вiдбiр зразкiв харчових продуктiв, неїстiвних продуктiв тваринного походження, патологiчного матерiалу, репродуктивного матерiалу, бiологiчних продуктiв, ветеринарних препаратiв, субстанцiй, кормових добавок, премiксiв та кормiв, iнших об'єктiв державного ветеринарно-санiтарного, санiтарно-епiдемiологiчного та фiтосанiтарного контролю та нагляду, а також вiдповiдно до компетенцiї iнших об'єктiв регулювання;
6) забезпечувати здiйснення протиепiзоотичних заходiв юридичними та фiзичними особами, що проводять професiйну дiяльнiсть у галузi ветеринарної медицини;
7) проводити фiтосанiтарнi процедури щодо рослин i продуктiв рослинного походження та iнших об'єктiв регулювання;
8) затримувати рослини, продукти рослинного походження та iншi об'єкти регулювання для iнспектування, огляду та фiтосанiтарної експертизи, якщо вони перемiщуються без вiдповiдних фiтосанiтарних документiв або не вiдповiдають фiтосанiтарним вимогам;
9) проводити дослiдження у сферах, що належать до компетенцiї Держпродспоживслужби;
10) здiйснювати заходи державного нагляду (контролю) вiдповiдно до закону;
11) вимагати вiдповiдно до закону вiд суб'єктiв господарювання усунення виявлених порушень;
12) вживати у межах повноважень, передбачених законом, заходiв щодо усунення порушень вимог закону i притягнення винних у таких порушеннях осiб до вiдповiдальностi згiдно iз законом;
13) здiйснювати державний контроль за вмiстом залишкових кiлькостей пестицидiв, агрохiмiкатiв та важких металiв у поверхневих водах, призначених для сiльськогосподарських потреб, ґрунтi на землях сiльськогосподарського призначення, кормах, а також у сiльськогосподарськiй продукцiї та сировинi;
14) залучати в установленому порядку незалежних експертiв i спецiалiзованi органiзацiї для проведення перевiрок та пiдготовки висновкiв з питань, що належать до їх компетенцiї;
15) фiксувати процес здiйснення планового (позапланового) заходу чи кожну окрему дiю за допомогою засобiв аудiо- та вiдеотехнiки;
16) забороняти експлуатацiю машин та iнших технiчних засобiв для агропромислового комплексу, якщо їх технiчний стан не вiдповiдає вимогам нормативних документiв щодо показникiв якостi, технологiчностi та безпечностi, охорони працi та охорони навколишнього природного середовища та якщо вони загрожують життю i здоров'ю працiвникiв чи створюють можливiсть виникнення аварiї;
17) зупиняти машини для перевiрки технiчного стану в разi наявностi ознак, що свiдчать про їх технiчну несправнiсть;
18) одержувати вiд посадових осiб та громадян, якi мають у власностi машини та iншi технiчнi засоби для агропромислового комплексу, документи, необхiднi для вирiшення питань, що належать до їх компетенцiї;
19) перевiряти наявнiсть у трактористiв-машинiстiв документiв на право користування i керування машинами;
20) робити у передбачених законодавством випадках трактористам-машинiстам попередження, а в разi грубого порушення правил технiки безпеки та дорожнього руху - порушувати питання про позбавлення їх права керування машинами;
21) вимагати припинення дiй, що перешкоджають здiйсненню державного технiчного нагляду;
22) складати в установлених законом випадках протоколи про адмiнiстративнi правопорушення, розглядати вiдповiдно до закону справи про адмiнiстративнi правопорушення i приймати за результатами розгляду рiшення про накладення штрафiв та застосування iнших санкцiй, передбачених законом;
23) викликати громадян для одержання усних або письмових пояснень у зв'язку з порушенням ними вимог законодавства у сферi експлуатацiї машин та iнших технiчних засобiв для агропромислового комплексу;
24) використовувати технiчнi прилади, призначенi для перевiрки технiчного стану машин;
25) призначати проведення експертизи, технiчної дiагностики машин та iнших технiчних засобiв для агропромислового комплексу, одержувати пояснення, довiдки, документи, матерiали, вiдомостi з питань, що виникають пiд час здiйснення державного технiчного нагляду;
26) брати в установленому порядку участь у роботi комiсiй з розслiдування причин i наслiдкiв аварiй, що сталися пiд час експлуатацiї машин та iнших технiчних засобiв для агропромислового комплексу;
27) передавати правоохоронним органам акти перевiрок та iншi матерiали з питань, що належать до їх компетенцiї.
7. Головне управлiння пiд час виконання покладених на нього завдань на територiї вiдповiдної адмiнiстративно-територiальної одиницi взаємодiє з мiсцевими державними адмiнiстрацiями та органами мiсцевого самоврядування, а також пiдприємствами, установами, органiзацiями.
8. Головне управлiння у межах своїх повноважень видає накази органiзацiйно-розпорядчого характеру.
Акти Головного управлiння можуть бути скасованi Головою Держпродспоживслужби повнiстю чи в окремiй частинi, у тому числi за дорученням Мiнiстра розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України, а також Мiнiстром розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України у разi вiдмови Голови Держпродспоживслужби скасувати такий акт.
9. Головне управлiння очолює начальник, який призначається на посаду Головою Держпродспоживслужби вiдповiдно до Закону України "Про державну службу".
Начальник Головного управлiння має заступникiв, якi призначаються на посаду Головою Держпродспоживслужби вiдповiдно до Закону України "Про державну службу".
Працiвники Головного управлiння, на яких покладено виконання функцiй державного нагляду (контролю), є за посадами державними iнспекторами у вiдповiдних сферах згiдно iз законом.
10. Керiвник самостiйного структурного пiдроздiлу Головного управлiння, на який покладено здiйснення повноважень Держпродспоживслужби у сферi санiтарного законодавства, санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення, забезпечує виконання функцiй щодо затвердження та пiдписання передбачених законодавством документiв, повноваження щодо затвердження та пiдписання яких належить до компетенцiї головного державного санiтарного лiкаря областi, мiста Києва (крiм виконання функцiй з реалiзацiї державної полiтики у сферi епiдемiологiчного нагляду (спостереження) та сферi гiгiєни працi i функцiй iз здiйснення дозиметричного контролю робочих мiсць i доз опромiнення працiвникiв), у межах повноважень вiдповiдного територiального органу.
(Положення доповнено новим пунктом 10 згiдно з наказом Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 28.05.2019р. N 276, у зв'язку з цим пункти 10 - 15 вважати вiдповiдно пунктами 11 - 16) |
11. Начальник Головного управлiння:
1) здiйснює керiвництво дiяльнiстю Головного управлiння, несе персональну вiдповiдальнiсть за органiзацiю та результати його дiяльностi;
2) органiзовує та забезпечує виконання Головним управлiнням Конституцiї та законiв України, постанов Верховної Ради України, прийнятих вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України, доручень Прем'єр-мiнiстра України, наказiв мiнiстерств, доручень Мiнiстра розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України, його першого заступника та заступникiв, наказiв Держпродспоживслужби, доручень Голови Держпродспоживслужби та його заступникiв;
(пiдпункт 2 пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України вiд 06.12.2019р. N 571) |
3) вносить Головi Держпродспоживслужби пропозицiї щодо прiоритетiв роботи Головного управлiння i шляхiв виконання покладених на нього завдань, подає на затвердження плани роботи Головного управлiння (рiчнi, пiврiчнi);
4) звiтує перед Головою Держпродспоживслужби щодо виконання покладених на Головне управлiння завдань та планiв роботи;
5) здiйснює добiр кадрiв до Головного управлiння;
6) органiзовує роботу з пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв;
7) призначає на посади за погодженням з Головою Держпродспоживслужби керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв Головного управлiння та звiльняє їх з посад;
8) призначає та звiльняє з посад iнших державних службовцiв та працiвникiв Головного управлiння, керiвникiв установ, що належать до сфери управлiння Держпродспоживслужби та розташованi на територiї вiдповiдної адмiнiстративно-територiальної одиницi;
9) присвоює державним службовцям Головного управлiння ранги державних службовцiв, приймає рiшення щодо заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi працiвникiв Головного управлiння (крiм своїх заступникiв);
10) порушує перед Головою Держпродспоживслужби питання про присвоєння рангiв державних службовцiв своїм заступникам, а також щодо заохочення та притягнення їх до вiдповiдальностi;
11) пiдписує накази Головного управлiння;
12) розподiляє обов'язки мiж своїми заступниками;
13) затверджує положення про структурнi пiдроздiли Головного управлiння i посадовi iнструкцiї працiвникiв;
14) затверджує штатнi розписи та кошториси установ, що належать до сфери управлiння Держпродспоживслужби та розташованi на територiї вiдповiдної адмiнiстративно-територiальної одиницi;
15) здiйснює iншi повноваження вiдповiдно до законодавства.
Начальник Головного управлiння пiдзвiтний та пiдконтрольний головам мiсцевих державних адмiнiстрацiй з питань здiйснення повноважень мiсцевих державних адмiнiстрацiй.
12. У Головному управлiннi для погодженого вирiшення питань, що належать до його компетенцiї, обговорення найважливiших напрямiв дiяльностi може утворюватись колегiя.
Рiшення колегiї можуть бути реалiзованi шляхом прийняття вiдповiдного наказу Головного управлiння.
Для розгляду наукових рекомендацiй та iнших пропозицiй щодо органiзацiї та полiпшення дiяльностi у визначених сферах, вирiшення iнших питань у Головному управлiннi можуть утворюватися iншi постiйнi або тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи.
Рiшення про утворення чи лiквiдацiю колегiї, iнших постiйних або тимчасових консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв, їх кiлькiсний та персональний склад, положення про них затверджуються начальником Головного управлiння.
13. Головне управлiння дiє на пiдставi положення, що затверджується вiдповiдно до цього Положення Головою Держпродспоживслужби.
14. Головне управлiння утримується за рахунок державного бюджету.
Структура Головного управлiння затверджується Головою Держпродспоживслужби за погодженням з Мiнiстром розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України.
Штатний розпис та кошторис Головного управлiння затверджуються Головою Держпродспоживслужби.
Чисельнiсть працiвникiв Головного управлiння затверджує Голова Держпродспоживслужби в межах граничної чисельностi працiвникiв, визначеної Кабiнетом Мiнiстрiв України для територiальних органiв Держпродспоживслужби.
15. Головне управлiння утворюється у порядку, передбаченому статтею 21 Закону України "Про центральнi органи виконавчої влади".
16. Головне управлiння є юридичною особою публiчного права, має самостiйний баланс, рахунки в установах Казначейства України, печатку iз зображенням Державного Герба України i своїм найменуванням.
Директор Департаменту тваринництва | М. Кваша |