КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 9 жовтня 2019р. | N 869 |
---|
|Про затвердження Порядку встановлення
спецiальних умов iмпорту харчових продуктiв та
кормiв
Вiдповiдно до частини п'ятої статтi 60 Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
Затвердити Порядок встановлення спецiальних умов iмпорту харчових продуктiв та кормiв, що додається.
Прем'єр-мiнiстр України | О. ГОНЧАРУК |
Iнд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 жовтня 2019р. N 869 |
ПОРЯДОК
встановлення спецiальних умов iмпорту харчових
продуктiв та кормiв
1. Цей Порядок визначає процедуру встановлення спецiальних умов iмпорту харчових продуктiв та кормiв (далi - спецiальнi умови iмпорту) вiдповiдно до Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин".
Встановлення спецiальних умов iмпорту є засобом усунення чи зменшення до прийнятного рiвня загрози для здоров'я людини та/або тварини, пов'язаної iз ризиком наявностi небезпечного фактора у вантажi, що ввозиться (пересилається) на митну територiю України.
2. Термiни у цьому Порядку вживаються у значеннi, наведеному в Законах України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", "Про основнi принципи та вимоги до безпечностi та якостi харчових продуктiв", "Про безпечнiсть та гiгiєну кормiв", "Про ветеринарну медицину", "Про забезпечення санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення".
3. Держпродспоживслужба на пiдставi результатiв державного контролю вантажiв з харчовими продуктами та кормами, що ввозяться (пересилаються) на митну територiю України, якими встановлено невiдповiднiсть харчових продуктiв або кормiв, що походять з iнших країн, iнформацiї, отриманої вiд компетентних органiв країн-експортерiв, наукових установ та вiдповiдних мiжнародних органiзацiй, членом яких є Україна, а також результатiв державного контролю, здiйсненого компетентним органом України у вiдповiднiй країнi-експортерi, здiйснює оцiнку вiдповiдного ризику та у разi перевищення ним прийнятного рiвня подає протягом п'яти робочих днiв пропозицiї Мiнекономiки щодо необхiдностi встановлення спецiальних умов iмпорту.
4. Пропозицiї Держпродспоживслужби про необхiднiсть встановлення спецiальних умов iмпорту мiстять вiдомостi про:
1) iнформацiю, що стала пiдставою для подання пропозицiй;
2) iнформацiю про небезпечний фактор, наявнiсть якого у вантажах з харчовими продуктами та кормами, що ввозяться (пересилаються) на митну територiю України, є пiдставою для подання пропозицiй;
3) вид харчових продуктiв та/або кормiв, щодо яких iснує загроза наявностi небезпечного фактора, iз зазначенням опису товару та коду згiдно з УКТЗЕД;
4) кiлькiсть вантажiв з харчовими продуктами та кормами, що ввозяться (пересилаються) на митну територiю України, якi за результатами державного контролю на кордонi визнано небезпечними через наявнiсть у них вiдповiдного небезпечного фактора;
5) кiлькiсть випадкiв виявлення вiдповiдного небезпечного фактора у харчових продуктах або кормах, що походять з iнших країн та були ввезенi (пересланi) у встановленому порядку на митну територiю України;
6) iнформацiю про iншi країни, якi встановили спецiальнi умови iмпорту у зв'язку iз загрозою наявностi вiдповiдного небезпечного фактора в iмпортованих ними вантажах з харчовими продуктами та кормами;
7) вид (види) спецiальних умов iмпорту, якi необхiдно встановити для усунення чи зменшення до прийнятного рiвня загрози наявностi у вантажах небезпечного фактора.
5. Мiнекономiки протягом п'яти робочих днiв розглядає пропозицiї Держпродспоживслужби стосовно запровадження спецiальних умов iмпорту та приймає рiшення про встановлення або вiдмову у встановленнi спецiальних умов iмпорту.
Таке рiшення оприлюднюється на офiцiйному веб-сайтi Мiнекономiки у день його прийняття та надсилається до Держпродспоживслужби.
6. У разi прийняття рiшення Мiнекономiки про встановлення спецiальних умов iмпорту Держпродспоживслужба встановлює спецiальнi умови щодо вантажiв з продуктами, якi надходять з вiдповiдної країни або її окремої територiї (зони або компартмента).
7. Спецiальнi умови щодо вантажiв з продуктами, якi надходять з вiдповiдної країни або її окремої територiї (зони або компартмента), можуть включати особливi умови iмпорту вантажiв, зокрема:
1) проведення дiагностичних дослiджень стосовно тварин, з яких отримано харчовi продукти та корми тваринного походження, та/або умов їх вакцинацiй та/або карантинування;
2) методи обробки та/або переробки харчових продуктiв та кормiв залежно вiд територiї їх походження (країна, її окрема територiя, зона або компартмент);
3) обов'язковiсть ввезення вантажу через призначений прикордонний iнспекцiйний пост або призначений пункт пропуску на державному кордонi України;
4) обов'язковiсть проведення лабораторного дослiдження (випробування) вiдiбраного з вантажу зразка та супроводження вантажу вiдповiдним висновком (звiтом) акредитованої лабораторiї;
5) обов'язковiсть iншого заходу за умови, що такий застосовується хоча б однiєю країною-експортером щодо вантажiв, якi ввозяться (пересилаються) на її територiю, або якщо такий захiд рекомендований вiдповiдною мiжнародною органiзацiєю, членом якої є Україна.
Iнформацiя про спецiальнi умови щодо вантажiв з продуктами, якi надходять з вiдповiдної країни або її окремої територiї (зони або компартмента), оприлюднюється на офiцiйному веб-сайтi Держпродспоживслужби у день їх запровадження.
8. Держпродспоживслужба веде облiк iнформацiї, необхiдної для оцiнки ефективностi встановлених спецiальних умов iмпорту. Зазначена iнформацiя надається Мiнекономiки щокварталу не пiзнiше десятого числа наступного за звiтним перiодом мiсяця з пропозицiями щодо продовження застосування або скасування спецiальних умов iмпорту.
9. За результатами розгляду наданих Держпродспоживслужбою iнформацiї i пропозицiй Мiнекономiки приймає рiшення щодо продовження застосування або скасування спецiальних умов iмпорту.
10. Рiшення про скасування спецiальних умов iмпорту приймається Мiнекономiки протягом п'яти робочих днiв пiсля отримання вiдповiдних пропозицiй Держпродспоживслужби.
Повiдомлення про скасування спецiальних умов iмпорту оприлюднюється на офiцiйному веб-сайтi Мiнекономiки у день прийняття такого рiшення.