КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 6 травня 2020 р. | N 371 |
---|
Про внесення змiн до деяких постанов Кабiнету
Мiнiстрiв України
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Внести до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України змiни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинностi з дня її опублiкування, крiм пункту 8 змiн, затверджених цiєю постановою, який набирає чинностi через два мiсяцi з дня опублiкування цiєї постанови.
Прем'єр-мiнiстр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Iнд. 82
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 травня 2020 р. N 371 |
ЗМIНИ,
що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв
України
1. В абзацi першому пункту 11 Положення про Український фонд соцiальних iнвестицiй, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 квiтня 2000 р. N 740 "Про утворення Українського фонду соцiальних iнвестицiй" (Офiцiйний вiсник України, 2000 р., N 18, ст. 747; 2017 р., N 88, ст. 2684), слово "Мiнекономрозвитку" замiнити словом "Мiнекономiки", а слово "МТОТ" - словом "Мiнреiнтеграцiї".
2. В абзацах першому i другому пункту 9 Порядку пiдтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 сiчня 2013 р. N 9 (Офiцiйний вiсник України, 2013 р., N 3, ст. 65; 2018 р., N 3, ст. 113), слово "МТОТ" замiнити словом "Мiнреiнтеграцiї".
3. У пунктах 10 i 11 Порядку використання коштiв державного фонду регiонального розвитку, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 березня 2015 р. N 196 "Деякi питання державного фонду регiонального розвитку" (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 30, ст. 886; 2017 р., N 15, ст. 439), слово "МТОТ" замiнити словом "Мiнреiнтеграцiї".
4. У Порядку в'їзду на тимчасово окуповану територiю України та виїзду з неї, затвердженому постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 4 червня 2015 р. N 367 (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 46, ст. 1485, N 76, ст. 2520; 2017 р., N 61, ст. 1877):
1) у пунктi 21:
у пiдпунктi 7 слово "МIП" замiнити словом "Мiнреiнтеграцiї";
у пiдпунктах 11 i 12 слово "МТОТ" замiнити словом "Мiнреiнтеграцiї";
2) у пiдпунктi 5 пункту 23:
в абзацi сьомому слово "МIП" замiнити словом "Мiнреiнтеграцiї";
в абзацi одинадцятому слово "МТОТ" замiнити словом "Мiнреiнтеграцiї".
5. У постановi Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 червня 2016 р. N 376 "Деякi питання Мiнiстерства з питань тимчасово окупованих територiй та внутрiшньо перемiщених осiб" (Офiцiйний вiсник України, 2016 р., N 51, ст. 1802, N 101, ст. 3310; 2018 р., N 45, ст. 1581, N 97, ст. 3204; 2019 р., N 88, ст. 2942):
1) у постановi:
у назвi постанови слова "Мiнiстерства з питань тимчасово окупованих територiй та внутрiшньо перемiщених осiб" замiнити словами "Мiнiстерства з питань реiнтеграцiї тимчасово окупованих територiй";
у пунктi 1 слова "Мiнiстерство з питань тимчасово окупованих територiй та внутрiшньо перемiщених осiб України" замiнити словами "Мiнiстерство з питань реiнтеграцiї тимчасово окупованих територiй України";
2) Положення про Мiнiстерство з питань тимчасово окупованих територiй та внутрiшньо перемiщених осiб України, затверджене зазначеною постановою, викласти в такiй редакцiї:
"ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 червня 2016 р. N 376 (в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 травня 2020 р. N 371) |
ПОЛОЖЕННЯ
про Мiнiстерство з питань реiнтеграцiї тимчасово
окупованих територiй України
1. Мiнiстерство з питань реiнтеграцiї тимчасово окупованих територiй України (Мiнреiнтеграцiї) є центральним органом виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Мiнреiнтеграцiї є головним органом у системi центральних органiв виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику з питань тимчасово окупованих територiй у Донецькiй i Луганськiй областях та тимчасово окупованої територiї Автономної Республiки Крим i м. Севастополя (далi - тимчасово окупованi територiї України), а також прилеглих до них територiй, iнформацiйного суверенiтету України (крiм здiйснення повноважень з управлiння цiлiсним майновим комплексом Українського нацiонального iнформацiйного агентства "Укрiнформ").
2. Мiнреiнтеграцiї у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими актами законодавства.
3. Основними завданнями Мiнреiнтеграцiї є:
1) забезпечення формування та реалiзацiя державної полiтики з питань:
тимчасово окупованих територiй України та захисту прав населення, що на них проживає, кiнцевою метою якої є їх реiнтеграцiя в єдиний конституцiйний простiр України (далi - реiнтеграцiя);
вiдновлення територiальної цiлiсностi України в межах мiжнародно визнаного державного кордону України;
внутрiшньо перемiщених осiб з тимчасово окупованих територiй України та громадян України, якi покинули своє мiсце проживання на тимчасово окупованих територiях України внаслiдок або з метою уникнення негативних наслiдкiв збройного конфлiкту та/або тимчасової окупацiї частини територiї України та виїхали за кордон (далi - особи, якi виїхали за кордон), сприяння реалiзацiї їх прав i свобод та створення умов для добровiльного повернення таких осiб до покинутого мiсця проживання або iнтеграцiї за новим мiсцем проживання;
дотримання норм мiжнародного гуманiтарного права на всiй територiї України;
координацiї дiяльностi з надання гуманiтарної допомоги цивiльному населенню пiд час збройного конфлiкту;
вiдновлення та розбудови миру, розвитку тимчасово окупованих територiй України пiсля їх реiнтеграцiї, а також прилеглих до них територiй;
iнформацiйного суверенiтету України (крiм здiйснення повноважень з управлiння цiлiсним майновим комплексом Українського нацiонального iнформацiйного агентства "Укрiнформ");
2) участь у формуваннi та реалiзацiї державної полiтики щодо:
захисту державних активiв;
захисту прав i свобод осiб, якi порушено внаслiдок тимчасової окупацiї частини територiї України або втрати контролю над її частиною;
здiйснення заходiв з протимiнної дiяльностi, зокрема з iнформування населення про небезпеку вибухонебезпечних предметiв, надання допомоги постраждалим особам, а також забезпечення проведення обстеження територiї на предмет наявностi в її межах вибухонебезпечних предметiв, маркування i складання карт територiй, забруднених та (або) iмовiрно забруднених вибухонебезпечними предметами;
3) сприяння:
реалiзацiї прав i свобод громадян України, якi проживають на тимчасово окупованих територiях України, а також прилеглих до них територiях;
задоволенню нацiонально-культурних, мовних, освiтнiх потреб, розвитку етнiчної самобутностi корiнних народiв та нацiональних меншин, що проживають на тимчасово окупованих територiях України, а також прилеглих до них територiях;
задоволенню соцiально-економiчних, екологiчних, iнформацiйних та культурних потреб населення, що проживає на тимчасово окупованих територiях України, а також прилеглих до них територiях;
4) створення умов для вiльного розвитку кримськотатарської мови, мов iнших корiнних народiв та нацiональних меншин, що проживають на тимчасово окупованiй територiї Автономної Республiки Крим i м. Севастополя.
4. Мiнреiнтеграцiї вiдповiдно до покладених на нього завдань:
1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його повноважень, розробляє пропозицiї щодо його вдосконалення, готує проекти законодавчих актiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України та вносить їх на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України;
2) погоджує проекти законiв, iнших нормативно-правових актiв, якi надходять для погодження вiд центральних органiв виконавчої влади, готує висновки i пропозицiї до проектiв законiв, iнших нормативно-правових актiв, якi подаються на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України, та проектiв актiв, внесених на розгляд Верховної Ради України iншими суб'єктами права законодавчої iнiцiативи;
3) координує дiяльнiсть центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади з питань, що належать до його компетенцiї;
4) взаємодiє з мiжнародними гуманiтарними органiзацiями щодо сприяння наданню гуманiтарної допомоги та проведенню гуманiтарних операцiй;
5) збирає, аналiзує та узагальнює iнформацiю про дотримання норм мiжнародного гуманiтарного права на тимчасово окупованих територiях України, а також прилеглих до них територiях i вносить пропозицiї щодо реагування на факти порушення;
6) збирає та систематизує iнформацiю про факти порушення прав громадян України, iноземцiв та осiб без громадянства, зокрема позбавлених особистої свободи внаслiдок дiй незаконних збройних формувань, окупацiйної адмiнiстрацiї та/або органiв влади Росiйської Федерацiї на тимчасово окупованих територiях України;
7) проводить монiторинг дiяльностi мiжнародних гуманiтарних органiзацiй з питань, що належать до його компетенцiї;
8) вживає заходiв до захисту прав, свобод i законних iнтересiв фiзичних та юридичних осiб, якi порушенi внаслiдок збройного конфлiкту та/або тимчасової окупацiї частини територiї України;
9) координує здiйснення заходiв щодо захисту i забезпечення прав та iнтересiв осiб, позбавлених особистої свободи внаслiдок дiй незаконних збройних формувань, окупацiйної адмiнiстрацiї та/або органiв влади Росiйської Федерацiї на тимчасово окупованих територiях України, а також членiв їх сiмей;
10) сприяє в установленому законодавством порядку соцiальному забезпеченню внутрiшньо перемiщених осiб та осiб, якi виїхали за кордон, соцiальнiй реабiлiтацiї осiб, якi були позбавленi особистої свободи внаслiдок дiй незаконних збройних формувань, окупацiйної адмiнiстрацiї та/або органiв влади Росiйської Федерацiї на тимчасово окупованих територiях України;
11) координує здiйснення заходiв з вiдновлення та розбудови миру, що спрямованi на зниження ризику виникнення або поновлення збройного конфлiкту шляхом використання дiалогових пiдходiв, пiдготовки та впровадження засад перехiдного правосуддя, пiдвищення нацiонального потенцiалу для врегулювання збройних конфлiктiв, а також на визначення основ для пiдтримання миру та розвитку, змiцнення стiйкостi приймаючих територiальних громад, створення умов для добровiльного повернення до покинутого мiсця проживання або iнтеграцiї за новим мiсцем проживання громадян України, iноземцiв та осiб без громадянства з тимчасово окупованих територiй України, внутрiшньо перемiщених осiб та осiб, якi виїхали за кордон, їх професiйної та соцiальної адаптацiї;
12) здiйснює стратегiчне планування соцiально-економiчного, iнфраструктурного, гуманiтарного та культурного вiдновлення i розвитку тимчасово окупованих територiй України, а також прилеглих до них територiй, ґрунтуючись на потребах та iнтересах громадян України;
13) здiйснює як державний замовник загальне керiвництво i контроль за розробленням державних цiльових програм та виконанням визначених у них заходiв i завдань з питань, що належать до його компетенцiї;
14) проводить монiторинг та оцiнку ефективностi заходiв з вiдновлення та розбудови миру на тимчасово окупованих територiях України, а також прилеглих до них територiях;
15) вживає заходiв та органiзовує роботу щодо залучення iнвестицiй, кредитiв та грантiв, у тому числi коштiв мiжнародних фiнансових органiзацiй i мiжнародної технiчної допомоги, з метою пiдготовки та виконання завдань i реалiзацiї проектiв з питань, що належать до його компетенцiї;
16) забезпечує координацiю дiяльностi центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади щодо реалiзацiї мiжнародних проектiв i програм з питань, що належать до його компетенцiї;
17) здiйснює в установленому законодавством порядку пiдготовку та реалiзацiю iнвестицiйних проектiв i програм, а також пiдготовку пропозицiй щодо здiйснення державно-приватного партнерства з питань, що належать до його компетенцiї;
18) спрямовує та координує дiяльнiсть ресурсних фондiв, зокрема Цiльових фондiв багатьох партнерiв;
19) здiйснює в координацiї з МЗС спiвробiтництво з мiжнародними органiзацiями, бере участь у пiдготовцi мiжнародних договорiв України, готує пропозицiї щодо укладення, денонсацiї таких договорiв, укладає мiжнароднi договори України та забезпечує виконання зобов'язань України за мiжнародними договорами, зокрема в рамках Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з iншої сторони, з питань, що належать до його компетенцiї;
20) взаємодiє з мiжнародними органiзацiями, зокрема ООН, ОБСЄ, Радою Європи, вiдповiдними органами та неурядовими органiзацiями iноземних держав, мiжнародними неурядовими органiзацiями, громадськими об'єднаннями, засобами масової iнформацiї з метою проведення монiторингу ситуацiї з дотриманням прав людини на тимчасово окупованих територiях України;
21) готує пропозицiї щодо постачання гуманiтарних вантажiв, товарiв та надання послуг, зокрема водо-, газо- та електропостачання на тимчасово окупованi територiї України;
22) збирає та аналiзує iнформацiю про необхiднiсть здiйснення заходiв iз вiдновлення об'єктiв iнфраструктури (транспортної, енергетичної, житлово-комунальної, соцiальної тощо) на тимчасово окупованих територiях України, а також прилеглих до них територiях;
23) розробляє пропозицiї щодо визначення об'єктiв iнфраструктури, що потребують першочергового вiдновлення;
24) забезпечує координацiю розроблення та здiйснення заходiв, спрямованих на вiдновлення та стале функцiонування об'єктiв промисловостi, соцiальної i транспортної iнфраструктури, житлового фонду, систем життєзабезпечення на тимчасово окупованих територiях України в процесi їх реiнтеграцiї, а також прилеглих до них територiях;
25) здiйснює контроль та координує здiйснення заходiв, спрямованих на вiдновлення та розвиток паливно-енергетичного комплексу, вугiльної, газової промисловостi та електроенергетики на тимчасово окупованих територiях України в процесi їх реiнтеграцiї, а також прилеглих до них територiях;
26) забезпечує координацiю та аналiзує стан розроблення i здiйснення заходiв, спрямованих на забезпечення економiчної безпеки, вiдновлення зруйнованої економiки на тимчасово окупованих територiях України в процесi їх реiнтеграцiї, а також прилеглих до них територiях, створення робочих мiсць та умов для повернення до них людського потенцiалу;
27) координує здiйснення заходiв, спрямованих на захист та вiдновлення права на активи державної, комунальної та приватної власностi, що перебувають на тимчасово окупованих територiях України;
28) координує здiйснення заходiв iз вiдновлення iнфраструктурно-логiстичних i транспортних зв'язкiв на тимчасово окупованих територiях України в процесi їх реiнтеграцiї, а також прилеглих до них територiях, подає пропозицiї щодо їх удосконалення;
29) аналiзує дiяльнiсть центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади щодо використання ними бюджетних коштiв, коштiв мiжнародної технiчної допомоги та ресурсiв мiжнародних фiнансових органiзацiй, щодо виконання ними державних стратегiй i програм, якi стосуються тимчасово окупованих територiй України, а також прилеглих до них територiй, подає пропозицiї щодо їх удосконалення;
30) координує та контролює здiйснення заходiв, спрямованих на вiдновлення функцiонування фiнансових установ та стабiлiзацiю банкiвської системи, адмiнiстративних послуг i служб на тимчасово окупованих територiях України в процесi їх реiнтеграцiї, а також прилеглих до них територiях, визначає прiоритетнi напрями їх вдосконалення;
31) координує та контролює здiйснення заходiв, спрямованих на вiдновлення системи освiти, культури, охорони здоров'я на тимчасово окупованих територiях України в процесi їх реiнтеграцiї, а також разом iз уповноваженими центральними органами виконавчої влади на прилеглих до них територiях, подає пропозицiї щодо їх удосконалення;
32) аналiзує та координує здiйснення органами виконавчої влади заходiв, спрямованих на забезпечення належних умов в'їзду осiб на тимчасово окупованi територiї України та виїзду осiб з таких територiй, зокрема доступу населення до гуманiтарно-логiстичних центрiв;
33) бере участь у координацiї здiйснення пiдготовчих заходiв, спрямованих на створення належних передумов для органiзацiї пiдготовки та проведення виборiв вiдповiдно до закону на тимчасово окупованих територiях України пiсля їх реiнтеграцiї;
34) координує здiйснення заходiв, спрямованих на вiдновлення функцiонування органiв державної влади на тимчасово окупованих територiях України, кiнцевою метою чого є реiнтеграцiя таких територiй;
35) взаємодiє з Мiноборони, Генеральним штабом Збройних Сил, СБУ, МВС, Адмiнiстрацiєю Держспецзв'язку, Нацiональною гвардiєю, Адмiнiстрацiєю Держприкордонслужби, Управлiнням державної охорони, Нацiональною полiцiєю, ДСНС, розвiдувальними органами, iншими вiйськовими формуваннями та правоохоронними органами з метою захисту цивiльного населення, що проживає вздовж лiнiї розмежування та на тимчасово окупованих територiях України;
36) розробляє разом iз заiнтересованими органами державної влади та органами мiсцевого самоврядування нормативно-правовi акти, якi регламентують порядок в'їзду осiб, перемiщення товарiв на тимчасово окупованi територiї України та виїзд осiб, перемiщення товарiв з таких територiй;
37) збирає та аналiзує iнформацiю про необхiднiсть забезпечення житлом та вирiшення iнших питань соцiального захисту внутрiшньо перемiщених осiб з тимчасово окупованих територiй України та осiб, якi виїхали за кордон;
38) розробляє та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо здiйснення заходiв iз забезпечення прав i свобод внутрiшньо перемiщених осiб з тимчасово окупованих територiй України та осiб, якi виїхали за кордон;
39) розробляє державнi програми з питань, що стосуються внутрiшньо перемiщених осiб з тимчасово окупованих територiй України та осiб, якi виїхали за кордон;
40) сприяє разом iз МОН та органами мiсцевого самоврядування здобуттю внутрiшньо перемiщеними особами та громадянами України, якi проживають на тимчасово окупованих територiях України, дошкiльної, повної загальної середньої, позашкiльної, професiйної (професiйно-технiчної), фахової передвищої, вищої освiти, освiти дорослих, зокрема пiслядипломної освiти;
41) здiйснює заходи, спрямованi на виконання державних i регiональних програм соцiально-економiчного та культурного розвитку, захист конституцiйних прав i законних iнтересiв громадян України, якi вимушено залишили тимчасово окупованi територiї України, зокрема внутрiшньо перемiщених осiб;
42) взаємодiє з уповноваженими представницькими органами кримськотатарського народу, неурядовими органiзацiями iноземних держав, якi представляють iнтереси кримських татар;
43) визначає заходи, спрямованi на задоволення соцiально-економiчних, екологiчних та культурних потреб населення, що проживає на тимчасово окупованих територiях України, а також прилеглих до них територiях;
44) сприяє залученню в установленому порядку коштiв мiжнародних органiзацiй, неурядових органiзацiй iноземних держав, мiжнародних неурядових органiзацiй, iнших осiб для виконання програм, спрямованих на забезпечення захисту прав i свобод осiб, якi порушено внаслiдок дiй незаконних збройних формувань, окупацiйної адмiнiстрацiї та/або органiв влади Росiйської Федерацiї на тимчасово окупованих територiях України;
45) сприяє захисту внутрiшньо перемiщеними особами з тимчасово окупованих територiй України, особами, що проживають на тимчасово окупованих територiях України та особами, якi виїхали за кордон, їх прав у мiжнародних судових iнстанцiях;
46) взаємодiє з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу, Уповноваженим Президента України з прав дитини, Уповноваженим Президента України з прав людей з iнвалiднiстю, Представництвом Президента України в Автономнiй Республiцi Крим;
47) проводить монiторинг впливу збройної агресiї Росiйської Федерацiї та тимчасової окупацiї частини територiї України на соцiально-економiчний розвиток держави та окремi галузi економiки;
48) здiйснює державно-приватне партнерство з питань, що належать до його компетенцiї;
49) координує дiяльнiсть, пов'язану iз зменшенням шкоди навколишньому природному середовищу на тимчасово окупованих територiях України, а також прилеглих до них територiях;
50) спрямовує та бере участь у здiйсненнi заходiв з протимiнної дiяльностi у взаємодiї з нацiональним органом з питань протимiнної дiяльностi та уповноваженим оперативним органом протимiнних операцiй (центром протимiнних операцiй);
51) бере участь у розробленнi проектiв Державного бюджету України, Державної програми економiчного i соцiального розвитку України, Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв України з урахуванням особливостей їх виконання на тимчасово окупованих територiях України, а також прилеглих до них територiях;
52) бере участь у межах компетенцiї в плануваннi, розробленнi та реалiзацiї державних цiльових та галузевих програм;
53) бере участь у плануваннi, розробленнi, погодженнi та реалiзацiї проектiв регiонального розвитку, розвитку дорожньо-транспортної та iншої iнфраструктури, житлового фонду та системи життєдiяльностi населення, що впроваджуються за рахунок коштiв мiжнародної технiчної допомоги та державного бюджету i реалiзуються на тимчасово окупованих територiях України в процесi їх реiнтеграцiї, а також прилеглих до них територiях;
54) сприяє здiйсненню заходiв, спрямованих на розвиток етнiчної самобутностi i культури корiнних народiв та нацiональних меншин, що проживають на тимчасово окупованих територiях України;
55) забезпечує разом iз уповноваженими центральними органами виконавчої влади поширення суспiльно важливої iнформацiї в Українi та за її межами з питань, що належать до його компетенцiї;
56) визначає перспективи та прiоритетнi напрями розвитку у сферi iнформацiйного суверенiтету України, бере участь у розробленнi та реалiзацiї державної iнформацiйної полiтики з питань, що належать до його компетенцiї, сприяє застосуванню дiалогових практик;
57) вносить подання щодо видачi посвiдки на тимчасове проживання в Українi iноземцям та особам без громадянства, якi прибули в Україну для роботи кореспондентом або представником iноземних засобiв масової iнформацiї;
58) органiзовує проведення наукових дослiджень iз залученням вiтчизняних та мiжнародних фахiвцiв з питань, що належать до його компетенцiї;
59) здiйснює обмiн iнформацiєю з органами державної влади, органами мiсцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями на безоплатнiй основi в установленому порядку;
60) взаємодiє з громадськими об'єднаннями, зокрема мiжнародними неурядовими органiзацiями, незалежними правозахисними мiсiями органiв мiжнародних органiзацiй, iншими юридичними та фiзичними особами, зокрема тими, що провадять правозахисну дiяльнiсть, з питань, що належать до його компетенцiї;
61) надає роз'яснення з питань, пов'язаних з його дiяльнiстю, дiяльнiстю територiальних органiв, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння;
62) забезпечує висвiтлення результатiв своєї дiяльностi та iнформування громадськостi з питань, що належать до його компетенцiї;
63) здiйснює розгляд звернень громадян з питань, пов'язаних з його дiяльнiстю та дiяльнiстю пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння;
64) сприяє вiдповiдно до законодавства забезпеченню виконання мiжнародних договорiв України;
65) забезпечує здiйснення адаптацiї нацiонального законодавства до законодавства ЄС з питань, що належать до його компетенцiї;
66) здiйснює заходи щодо iмплементацiї в нацiональне законодавство положень мiжнародних договорiв, стороною яких є Україна, подає пропозицiї щодо розвитку мiжнародного спiвробiтництва та укладення мiжнародних договорiв України;
67) здiйснює вiдповiдно до законодавства функцiї з управлiння об'єктами державної власностi, що належать до сфери його управлiння.
68) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.
5. Мiнреiнтеграцiї з метою органiзацiї своєї дiяльностi:
1) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здiйснення заходiв щодо запобiгання корупцiї та контроль за їх реалiзацiєю в апаратi Мiнреiнтеграцiї, його територiальних органах, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;
2) органiзовує планово-фiнансову роботу в апаратi Мiнреiнтеграцiї, його територiальних органах, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, здiйснює контроль за використанням фiнансових i матерiальних ресурсiв, забезпечує органiзацiю та вдосконалення порядку ведення бухгалтерського облiку;
3) забезпечує ефективне i цiльове використання бюджетних коштiв;
4) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом:
реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, захист iнформацiї з обмеженим доступом, а також технiчний захист iнформацiї, контроль за її збереженням в апаратi Мiнреiнтеграцiї, його територiальних органах, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;
виконання завдань iз мобiлiзацiйної пiдготовки та мобiлiзацiйної готовностi держави;
5) органiзовує ведення дiловодства та архiвне зберiгання документiв вiдповiдно до встановлених правил;
6) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, контроль за цiльовим використанням державних коштiв, передбачених для реалiзацiї проектiв, виконання програм, зокрема мiжнародних;
7) оприлюднює iнформацiю про дiяльнiсть через засоби масової iнформацiї, а також на власному веб-сайтi;
8) виступає державним замовником наукових дослiджень комплексного характеру з питань, що належать до його компетенцiї.
6. Мiнреiнтеграцiї для виконання покладених на нього завдань має право:
1) залучати в установленому порядку працiвникiв центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ та органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками), науковцiв, представникiв iнститутiв громадянського суспiльства (за згодою) до розгляду питань, що належать до його компетенцiї;
2) отримувати безоплатно вiд мiнiстерств, iнших центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ та органiзацiй незалежно вiд форми власностi та їх посадових осiб необхiднi для виконання покладених на нього завдань iнформацiю, документи i матерiали;
3) скликати наради, утворювати комiсiї та робочi групи, проводити науковi конференцiї, семiнари з питань, що належать до його компетенцiї;
4) користуватися вiдповiдними iнформацiйними базами даних державних органiв, зокрема Єдиною iнформацiйною базою даних про внутрiшньо перемiщених осiб, державною системою урядового зв'язку та iншими технiчними засобами, в порядку, встановленому законодавством;
5) збирати, аналiзувати та оприлюднювати вiдомостi про ставлення фiзичних та юридичних осiб, мiжнародних органiзацiй, громадських об'єднань, зокрема неурядових органiзацiй iноземних держав та мiжнародних неурядових органiзацiй, до окремих осiб, подiй, явищ, процесiв, фактiв щодо тимчасово окупованих територiй України та населення, що на них проживає, їх реiнтеграцiї.
7. Мiнреiнтеграцiї здiйснює свої повноваження безпосередньо та через утворенi в установленому порядку територiальнi органи.
8. Мiнреiнтеграцiї пiд час виконання покладених на нього завдань взаємодiє з iншими державними органами, допомiжними органами i службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та iншими допомiжними органами, утвореними Кабiнетом Мiнiстрiв України, органами мiсцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, громадськими спiлками, профспiлками та органiзацiями роботодавцiв, вiдповiдними органами iноземних держав i мiжнародних органiзацiй, а також з пiдприємствами, установами та органiзацiями.
9. Мiнреiнтеграцiї в межах повноважень, передбачених законом, на основi i на виконання Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України видає накази, органiзовує i контролює їх виконання.
Накази Мiнреiнтеграцiї, якi вiдповiдно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, видаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi".
Нормативно-правовi акти Мiнреiнтеграцiї пiдлягають державнiй реєстрацiї в установленому законодавством порядку.
Накази Мiнреiнтеграцiї, виданi в межах його повноважень, є обов'язковими до виконання центральними органами виконавчої влади, їх територiальними органами, мiсцевими державними адмiнiстрацiями, органами влади Автономної Республiки Крим, органами мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами та органiзацiями незалежно вiд форми власностi та громадянами.
10. Мiнреiнтеграцiї очолює Мiнiстр, який призначається на посаду за поданням Прем'єр-мiнiстра України i звiльняється з посади Верховною Радою України в порядку, передбаченому законом.
Мiнiстр має першого заступника та заступникiв, якi призначаються на посаду та звiльняються з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданням Прем'єр-мiнiстра України з урахуванням пропозицiй Мiнiстра.
11. Мiнiстр:
1) очолює Мiнреiнтеграцiї, здiйснює керiвництво його дiяльнiстю;
2) визначає прiоритети роботи Мiнреiнтеграцiї та шляхи виконання покладених на нього завдань, затверджує плани роботи Мiнреiнтеграцiї, звiти про їх виконання;
3) в межах компетенцiї органiзовує та контролює виконання Мiнреiнтеграцiї Конституцiї та законiв України, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України;
4) сприяє розробленню та забезпеченню реалiзацiї мiжнародних домовленостей, що належать до компетенцiї Мiнреiнтеграцiї;
5) забезпечує виконання зобов'язань, взятих за мiжнародними договорами України;
6) вносить на розгляд Прем'єр-мiнiстра України пропозицiї щодо призначення на посади першого заступника Мiнiстра, заступникiв Мiнiстра;
7) затверджує положення про самостiйнi структурнi пiдроздiли апарату Мiнреiнтеграцiї;
8) вносить Кабiнетовi Мiнiстрiв України подання про утворення в межах граничної чисельностi державних службовцiв та працiвникiв апарату Мiнреiнтеграцiї i коштiв, передбачених на утримання Мiнреiнтеграцiї, лiквiдацiю, реорганiзацiю територiальних органiв Мiнреiнтеграцiї як юридичних осiб публiчного права, затверджує положення про них;
9) затверджує структуру апарату Мiнреiнтеграцiї та його територiальних органiв;
10) призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв пiдприємств, установ, органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнреiнтеграцiї, приймає рiшення про їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;
11) скасовує повнiстю чи в окремiй частинi акти територiальних органiв Мiнреiнтеграцiї;
12) порушує в установленому порядку питання про заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi першого заступника, заступникiв Мiнiстра та державного секретаря Мiнреiнтеграцiї;
13) порушує в установленому порядку питання про присвоєння рангу державного службовця державному секретаревi Мiнреiнтеграцiї;
14) представляє Мiнреiнтеграцiї в публiчно-правових вiдносинах з iншими органами, пiдприємствами, установами та органiзацiями в Українi та за її межами;
15) визначає обов'язки першого заступника Мiнiстра, заступникiв Мiнiстра, розподiл повноважень Мiнiстра мiж першим заступником Мiнiстра та заступниками Мiнiстра, якi вони здiйснюють у разi його вiдсутностi;
16) залучає державних службовцiв i працiвникiв територiальних органiв Мiнреiнтеграцiї, а за згодою керiвникiв - державних службовцiв та працiвникiв мiнiстерств, iнших центральних органiв виконавчої влади, мiсцевих органiв виконавчої влади, органiв влади Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ та органiзацiй до розгляду питань, що належать до компетенцiї Мiнреiнтеграцiї;
17) приймає рiшення про розподiл бюджетних коштiв, головним розпорядником яких є Мiнреiнтеграцiї;
18) утворює комiсiї, робочi та експертнi групи;
19) скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенцiї;
20) пiдписує накази Мiнреiнтеграцiї;
21) дає обов'язковi до виконання державними службовцями та працiвниками апарату Мiнреiнтеграцiї доручення;
22) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.
12. Повноваження керiвника державної служби в Мiнреiнтеграцiї здiйснює державний секретар Мiнреiнтеграцiї.
Державний секретар Мiнреiнтеграцiї є вищою посадовою особою з числа державних службовцiв Мiнреiнтеграцiї. Державний секретар пiдзвiтний i пiдконтрольний Мiнiстру.
Державний секретар Мiнреiнтеграцiї призначається на посаду Кабiнетом Мiнiстрiв України за результатами конкурсу вiдповiдно до законодавства про державну службу.
13. Державний секретар Мiнреiнтеграцiї вiдповiдно до покладених на нього завдань:
1) органiзовує роботу апарату Мiнреiнтеграцiї;
2) забезпечує пiдготовку пропозицiй щодо виконання завдань Мiнреiнтеграцiї та подає їх на розгляд Мiнiстра;
3) органiзовує та контролює виконання апаратом Мiнреiнтеграцiї Конституцiї та законiв України, актiв Президента України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України, наказiв Мiнреiнтеграцiї та доручень Мiнiстра, його першого заступника та заступникiв, звiтує про їх виконання;
4) готує та подає Мiнiстру для затвердження плани роботи Мiнреiнтеграцiї, звiтує про їх виконання;
5) забезпечує реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, контроль за її збереженням в апаратi Мiнреiнтеграцiї;
6) у межах своїх повноважень запитує та одержує в установленому порядку вiд державних органiв, органiв влади Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ та органiзацiй в Українi та за її межами безоплатно iнформацiю, документи i матерiали, а вiд органiв державної статистики - статистичну iнформацiю, необхiднi для виконання покладених на Мiнреiнтеграцiї завдань;
7) призначає на посаду та звiльняє з посади в порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовцiв апарату Мiнреiнтеграцiї, укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби в порядку, передбаченому Кабiнетом Мiнiстрiв України, присвоює їм ранги державних службовцiв, приймає рiшення про їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;
8) приймає на роботу та звiльняє з роботи в порядку, передбаченому законодавством про працю, працiвникiв апарату Мiнреiнтеграцiї, приймає рiшення про їх заохочення, притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;
9) призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв територiальних органiв Мiнреiнтеграцiї та їх заступникiв;
10) погоджує в передбачених законом випадках призначення на посаду та звiльнення з посади керiвникiв вiдповiдних структурних пiдроздiлiв обласних, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй;
11) забезпечує в установленому порядку органiзацiю пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв та iнших працiвникiв Мiнреiнтеграцiї;
12) представляє Мiнреiнтеграцiї як юридичну особу в цивiльно-правових вiдносинах;
13) дає в межах повноважень, передбачених законом, обов'язковi до виконання державними службовцями та iншими працiвниками Мiнреiнтеграцiї доручення;
14) видає з питань, що належать до його повноважень, накази органiзацiйно-розпорядчого характеру та контролює їх виконання;
15) вносить подання про представлення в установленому порядку державних службовцiв та iнших працiвникiв апарату Мiнреiнтеграцiї, його територiальних органiв до вiдзначення державними нагородами України.
14. На час вiдсутностi державного секретаря Мiнреiнтеграцiї чи неможливостi здiйснення ним своїх повноважень з iнших причин його обов'язки виконує один iз керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату Мiнреiнтеграцiї вiдповiдно до наказу державного секретаря Мiнреiнтеграцiї.
15. Для погодженого вирiшення питань, що належать до компетенцiї Мiнреiнтеграцiї, обговорення найважливiших напрямiв його дiяльностi в Мiнреiнтеграцiї може утворюватися колегiя.
Рiшення колегiї реалiзуються шляхом видання вiдповiдного наказу Мiнреiнтеграцiї.
Для розгляду наукових рекомендацiй та проведення фахових консультацiй з основних питань дiяльностi в Мiнреiнтеграцiї можуть утворюватися iншi постiйнi або тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи.
Рiшення про утворення чи лiквiдацiю колегiї, iнших постiйних або тимчасових консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв, їх кiлькiсний i персональний склад, положення про них затверджуються Мiнiстром.
16. Гранична чисельнiсть державних службовцiв та працiвникiв Мiнреiнтеграцiї затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Штатний розпис i кошторис Мiнреiнтеграцiї затверджуються державним секретарем Мiнреiнтеграцiї за погодженням з Мiнфiном.
17. Мiнреiнтеграцiї є юридичною особою публiчного права, має самостiйний баланс, печатку iз зображенням Державного Герба України i своїм найменуванням, рахунки в органах Казначейства.".
6. В абзацi другому пункту 10 Порядку надання державної пiдтримки та забезпечення громадян доступним житлом, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10 жовтня 2018 р. N 819 "Деякi питання забезпечення громадян доступним житлом" (Офiцiйний вiсник України, 2018 р., N 82, ст. 2718), слово "МТОТ" замiнити словом "Мiнреiнтеграцiї".
7. В абзацi другому пункту 21 Правил позначення небезпек, пов'язаних з мiнами та вибухонебезпечними предметами - наслiдками вiйни, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 квiтня 2019 р. N 372 (Офiцiйний вiсник України, 2019 р., N 37, ст. 1308), слово "МТОТ" замiнити словом "Мiнреiнтеграцiї".
8. У текстi Порядку в'їзду осiб, перемiщення товарiв на тимчасово окупованi територiї у Донецькiй та Луганськiй областях i виїзду осiб, перемiщення товарiв з таких територiй, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 липня 2019 р. N 815 (Офiцiйний вiсник України, 2019 р., N 70, ст. 2446, N 88, ст. 2943), слово "Мiнветеранiв" замiнити словом "Мiнреiнтеграцiї".
9. У Положеннi про Мiнiстерство культури та iнформацiйної полiтики України, затвердженому постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 жовтня 2019 р. N 885 "Деякi питання Мiнiстерства культури та iнформацiйної полiтики" (Офiцiйний вiсник України, 2019 р., N 88, ст. 2942; 2020 р., N 10, ст. 377, N 19, ст. 739, N 28, ст. 1017):
1) абзац другий пункту 1 пiсля слiв "iнформацiйного суверенiтету України" доповнити словами "(у частинi повноважень з управлiння цiлiсним майновим комплексом Українського нацiонального iнформацiйного агентства "Укрiнформ")";
2) абзац третiй пiдпункту 1 пункту 3 пiсля слiв "iнформацiйного суверенiтету" доповнити словами "(у частинi повноважень з управлiння цiлiсним майновим комплексом Українського нацiонального iнформацiйного агентства "Укрiнформ")";
3) у пунктi 4:
пiдпункти 5 i 8 пiсля слiв "iнформацiйного суверенiтету" доповнити словами "(у частинi повноважень з управлiння цiлiсним майновим комплексом Українського нацiонального iнформацiйного агентства "Укрiнформ")";
пiдпункт 131 пiсля слiв "у сферi iнформацiйного суверенiтету України" доповнити словами "(у частинi повноважень з управлiння цiлiсним майновим комплексом Українського нацiонального iнформацiйного агентства "Укрiнформ")";
пiдпункти 159 i 160 виключити.