УГОДА
мiж Мiнiстерством аграрної полiтики України та Мiнiстерством сiльського господарства Росiйської Федерацiї про спiвробiтництво в галузi випробування та охорони прав на сорти рослин
Мiнiстерство аграрної полiтики України та Мiнiстерство сiльського господарства Росiйської Федерацiї (далi - Сторони),
прагнучи до розвитку двостороннього спiвробiтництва в сферi охорони iнтелектуальної власностi на сорти рослин та здiйснення випробувань сортiв рослин,
домовилися про таке:
Стаття 1
Сторони спiвпрацюють в проведеннi випробувань сортiв рослин на вiдмiннiсть, однорiднiсть, стабiльнiсть.
Стаття 2
Спiвробiтництво у рамках цiєї Угоди здiйснюється вiдповiдно до законодавства держав Сторiн та Акта Мiжнародної конвенцiї з охорони нових сортiв рослин вiд 19 березня 1991 року.
Стаття 3
Уповноваженими пiдроздiлами Сторiн iз забезпечення реалiзацiї цiєї Угоди є:
з Української Сторони - Державна служба з охорони прав на сорти рослин, координацiю дiяльностi якої покладено на Мiнiстерство аграрної полiтики України;
з Росiйської Сторони - Департамент рослинництва, хiмiзацiї та охорони рослин Мiнiстерства сiльського господарства Росiйської Федерацiї.
При змiнi назв чи функцiй уповноважених пiдроздiлiв Сторони у тримiсячний строк офiцiйно повiдомляють про це одна одну.
Стаття 4
Сторони взаємно визнають результати випробувань сортiв рослин на вiдповiднiсть умовам вiдмiнностi, однорiдностi та стабiльностi, якi проводяться уповноваженими пiдроздiлами Сторiн, та за необхiднiстю обмiнюються результатами випробувань.
Стаття 5
Сторони вiдповiдно до законодавства своїх держав:
- здiйснюють взаємний обмiн iнформацiєю про науково-технiчнi досягнення в галузi випробувань та охорони прав на сорти рослин;
- обмiнюються текстами нормативних документiв з випробувань та охорони сортiв рослин;
- сприяють проведенню учбових стажувань та проведенню навчання спецiалiстiв з питань, якi стосуються випробувань та охорони прав на сорти рослин.
Стаття 6
Для обговорення та прийняття рiшень з наукових i практичних питань випробувань та охорони прав на сорти рослин Сторони проводять спiльнi наради (семiнари).
Наради (семiнари) проводяться почергово в Українi та в Росiйськiй Федерацiї. Час та мiсце проведення нарад (семiнарiв) визначається за взаємною домовленiстю Сторiн.
Органiзацiйно-технiчне забезпечення проведення нарад (семiнарiв) здiйснюється Стороною, яка приймає.
Iншi витрати, пов'язанi з участю в засiданнях своїх представникiв, кожна iз Сторiн фiнансує самостiйно.
Стаття 7
Положення цiєї Угоди не торкаються прав та обов'язкiв кожної Сторони, що випливають з iнших мiжнародних угод, учасником яких є її держава.
Стаття 8
З дати набрання чинностi цiєю Угодою втрачає свою силу Угода про спiвробiтництво в галузi випробування та охорони сортiв рослин мiж Державною комiсiєю України по випробуванню та охоронi сортiв рослин та Державною комiсiєю Росiйської Федерацiї по випробуванню та охоронi селекцiйних досягнень вiд 18 березня 2002 року.
Стаття 9
Сторони за взаємною письмовою згодою вносять в цю Угоду змiни i доповнення, якi оформляються окремими Протоколами.
Стаття 10
Спори мiж Сторонами, якi виникають при тлумаченнi та застосуваннi цiєї Угоди вирiшуються ними шляхом консультацiй чи переговорiв.
Стаття 11
Ця Угода укладається на невизначений термiн та набирає чинностi через тридцять днiв з дати одержання останнього письмового повiдомлення про виконання Сторонами всiх внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набрання Угодою чинностi.
Кожна Сторона може припинити дiю цiєї Угоди, письмово повiдомивши iншу Сторону. Угода втрачає чиннiсть через шiсть мiсяцiв з дати одержання повiдомлення iншою Стороною.
Вчинено у м. Москва 26 листопада 2010 року в двох примiрниках, кожний українською та росiйською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову юридичну силу.
За Мiнiстерство аграрної полiтики України | За Мiнiстерство сiльського господарства Росiйської Федерацiї |