ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 17 листопада 1998 року | N 723 |
---|
Про затвердження Порядку замовлення, видачi,
зберiгання, облiку та використання особистих
митних забезпечень iнспекторiв, а також введення
в дiю особистих митних забезпечень нового зразка
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказом Державної митної служби України
вiд 28 жовтня 1999 року N 684
З метою впорядкування технологiї митного контролю та документального оформлення його результатiв, оформлення документiв суворої звiтностi та запобiгання незаконним спробам перемiщення вантажiв, товарiв, цiнностей тощо за пiдробленими документами наказую:
1. Затвердити Порядок замовлення, видачi, зберiгання, облiку та використання особистих митних забезпечень iнспекторiв (додається).
2. Вважати такими, що втратили чиннiсть:
2.1. Положення про особистi митнi забезпечення iнспекторiв, затверджене наказом Державного митного комiтету України вiд 20.12.94 N 408.
2.2. Пiдроздiл 1.1 "Оперативнi штампи", абзаци 4, 6, 8, 9 роздiлу 2 та абзаци 1, 2 роздiлу 3 Положення про штампи та печатки, якi використовуються в митницях України, затвердженого наказом Державного митного комiтету України вiд 21.08.92 N 167.
3. Господарсько-експлуатацiйному митному управлiнню (Буц М. К.) та Постачальному митному господарству (Матiєвська I. В.) забезпечити вчасну видачу митницям спецiальної мастики, додаткових штемпельних подушечок i клеєвої основи для матриць особистих номерних печаток iнспекторiв, а також штампiв "Пiд митним контролем".
4. Начальникам митниць забезпечити:
4.1. Видачу iнспекторському складу митниць:
- матриць нового зразка з клеєвою основою та штемпельними подушечками до особистих номерних печаток iнспекторiв, а також штампiв "Пiд митним контролем";
- пуансонiв нового зразка до особистих пломбiрiв.
4.2. Перевiрку власної бази особистих митних забезпечень (ОМЗ) старого зразка в центральнiй базi даних (ЦБД) Iнформацiйно-аналiтичного митного управлiння (IАМУ), та її коригування в разi потреби.
4.3. Розгортання другого пакета комплексу програм (КП) "MARK" (MARKNEW) з новим довiдником митниць для формування згiдно з наказами по митницi нової бази даних ОМЗ iнспекторiв та передачi її каналами електронної пошти до поштової скриньки IАМУ вiдповiдно до вимог затвердженого Порядку.
4.4. Вжиття заходiв до недопущення безпiдставних затримок товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митний кордон, внаслiдок неправильного та недбалого використання ОМЗ iнспекторiв, невчасного iнформування про змiни в розподiлi ОМЗ.
4.5. Оформлення протягом мiсяця пiсля введення в дiю ОМЗ нового зразка контрольних вiдтискiв особистих номерних печаток iнспекторiв та штампiв "Пiд митним контролем", виданих митницi, та направлення їх до Управлiння органiзацiї митного контролю.
4.6. Iнформування керiвникiв сумiжних органiзацiй, якi згiдно зi ст. 18 Митного кодексу України та технологiчними схемами беруть участь у здiйсненнi iнших видiв контролю, про введення в дiю нових зразкiв ОМЗ iнспекторiв у митних органах України.
5. Пiсля введення в дiю нових ОМЗ iнспекторiв матрицi та пуансони до ОМЗ старого зразка вилучити з використання та зберiгати протягом 18 мiсяцiв, пiсля чого знищити в установленому порядку та надiслати до Господарсько-експлуатацiйного митного управлiння акт про їх знищення.
6. Iнформацiйно-аналiтичному митному управлiнню (Копосов С. А.):
6.1. В термiн до 30.10.98 розiслати на митницi новий довiдник митниць для КП "MARK".
6.2. Здiйснити заходи щодо автоматизованого облiку ОМЗ старого та нового зразкiв, формування ЦБД ОМЗ та оперативного доступу до неї.
7. Управлiнню мiждержавних зв'язкiв (Грабовський О. Б.) iнформувати митнi органи iнших країн, з якими пiдписано мiжурядовi та мiжвiдомчi угоди з митних питань, про введення в дiю нових зразкiв ОМЗ iнспекторiв у митних органах України.
8. Управлiнню органiзацiї митного контролю (Бiльчук О. С.) iнформувати АсМАП України та IRU про введення в дiю нових зразкiв ОМЗ iнспекторiв у митних органах України.
9. Управлiнню справами (Максимов Ю. Ю.) забезпечити своєчасну розсилку Порядку по митницях.
10. Дата i час введення в дiю особистих митних забезпечень нового зразка будуть доведенi окремо.
11. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Управлiння органiзацiї митного контролю (Бiльчук О. С.).
Голова Служби | Ю. Соловков |
Затверджено наказом Державної митної служби України вiд 17.11.98 р. N 723 |
Порядок
замовлення, видачi, зберiгання, облiку та
використання особистих митних забезпечень
iнспекторiв
1. Митнi забезпечення
Особистi митнi забезпечення iнспекторiв, якi вводяться в дiю цим Порядком, використовуються для вiдображення результатiв здiйснення митного контролю (згiдно зi ст.ст. 31 i 37 Митного кодексу України) на документах, що подаються митницям для митного оформлення при перемiщеннi через митний кордон України вантажiв, валюти, цiнностей, багажу, транспортних засобiв, громадян, пошти тощо.
До особистих митних забезпечень iнспекторiв митних органiв України вiдносяться такi типи забезпечень:
1) особиста номерна печатка iнспектора;
2) штамп "Пiд митним контролем";
3) спецiальний пломбiр з пуансонами;
4) особиста металева печатка.
Особистi митнi забезпечення типiв 1 i 2 виготовлено на базi унiверсального дата-штампа зi спецiальними барабанами та матрицею. На барабанах нанесено службовi символи, що змiнюються вiдповiдно до потреб та вимог i мають декiлька ступенiв захисту.
Для вiдтиску особистої номерної печатки iнспектора (тип 1) або штампа "Пiд митним контролем" (тип 2) на барабанах набирається рядок з дев'яти символiв. Кожний символ цього рядка може змiнюватися окремо, незалежно вiд iнших.
Наприклад: Е 01 01 98 09, > 03 05 98 07.
Перший символ рядка має п'ять значень:
1) позначки у виглядi > (на в'їзд); <(на виїзд) використовуються в особистiй номернiй печатцi iнспектора та вказують напрямок перемiщення об'єктiв митного контролю;
2) три лiтернi значення у виглядi Е (експорт), I (iмпорт), Т (транзит), якi використовуються для штампа "Пiд митним контролем".
Символи з другого по сьомий вiдведено для позначення дати операцiї. Вони змiнюються вiдповiдно до поточної дати iнспектором митницi самостiйно.
Восьмий та дев'ятий символи рядка вiдведено для першого ступеня захисту вiд пiдробок. Змiнюються iнспектором митницi згiдно з листом Державної митної служби України за пiдписом Голови Служби або його заступникiв. Самостiйно встановлювати iншi значення цих символiв забороняється.
Вигляд матриць особистих митних забезпечень iнспекторiв типiв 1 i 2 розробляється Держмитслужбою України та може змiнюватися в разi потреби.
Митне забезпечення типу 3 виготовляється на базi стандартного пристрою (ГОСТ 18680-73) зi змiнними пуансонами, призначеними для нанесення вiдтискiв на металеву пломбу. На вiдтисках пломби зображено: з одного боку - тризначний код митницi та номер спецiального пломбiра, з другого - зображення кадуцея, обрамлене обрисом Золотих ворiт.
Митнi забезпечення типу 4 виготовляються для внутрiшнiх потреб митницi: опечатування робочих iндивiдуальних портфелiв, примiщень, сейфiв, шаф. У внутрiшньому колi вiдбито номер особистої металевої печатки, у просторi мiж внутрiшнiм та зовнiшнiм колами розташовано назву митницi - власника митного забезпечення.
Зразки особистої номерної печатки iнспектора (тип 1), штампа "Пiд митним контролем" (тип 2), спецiального пломбiра (тип 3) та особистої металевої печатки (тип 4) наведено в додатку 1 до цього Порядку.
2. Порядок видачi, зберiгання та облiку
2.1. Особистi митнi забезпечення видаються тiльки атестованим iнспекторам вiддiлiв (вантажних, пасажирських, поштових та iн.), що безпосередньо працюють з документами, на яких проставляються цi забезпечення. Не виданi особистi митнi забезпечення зберiгаються на складi митницi. Матрицi до особистих митних забезпечень типiв 1 i 2 зберiгаються у сейфi складу окремо вiд штемпельних машинок.
Особиста номерна печатка iнспектора (тип 1) видається разом з особистою металевою печаткою та iндивiдуальним робочим портфелем (валiзою) кожному iнспектору, який безпосередньо працює з митними декларацiями, товаросупровiдними документами, вантажними манiфестами, дорученнями, коносаментами, поштовими вiдомостями та транспортними документами. Особистi митнi забезпечення типiв 1 i 4 видаються кожному iнспектору тiльки разом, у комплектi, а номер особистої номерної печатки iнспектора повинен збiгатися з номером особистої металевої печатки.
Штамп "Пiд митним контролем" видається в оперативнi пiдроздiли в необхiдних кiлькостях пiд особисту вiдповiдальнiсть начальника змiни або старшого групи. Для оперативних змiн, якi працюють у поїздах, лiтаках та пароплавах, необхiдно передбачити наявнiсть штампа "Пiд митним контролем" для кожного iнспектора змiни (групи).
Спецiальний пломбiр з пуансонами видається кожному iнспектору вантажного вiддiлу (за потребою) та в необхiдних кiлькостях iншим оперативним пiдроздiлам та пiдроздiлам по органiзацiї боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил пiд особисту вiдповiдальнiсть начальника змiни або старшого групи.
(абзац четвертий пункту 2.1 роздiлу 2 в редакцiї наказу Державної митної служби України вiд 28.10.99 р. N 684) |
Начальники постiв, начальники вiддiлiв, заступники начальника митницi та начальник митницi мають право користуватися тiльки особистою металевою печаткою (тип 4).
Введення в дiю особистих митних забезпечень та вилучення їх з використання здiйснюється наказом начальника митницi (додатки 2 i 3).
2.2. Усi особистi митнi забезпечення, крiм особистої металевої печатки, зберiгаються в iндивiдуальних портфелях, якi пiсля кiнця роботи (змiни) опечатуються особистою металевою печаткою iнспектора - власника портфеля. Пiсля цього портфель здається на зберiгання у сейфi або металевiй шафi, якi знаходяться у примiщеннi, обладнаному сигналiзацiєю. Виносити особистi митнi забезпечення типiв 1, 2, 3 за межi територiї митницi (пiдроздiлу) в неробочий час категорично забороняється. Дозволяється користування особистими митними забезпеченнями всiх типiв тiльки пiд час виконання iнспектором своїх службових обов'язкiв. При пересуваннi iнспектора митницi у межах територiї пiдроздiлу або в зонi дiяльностi митницi пiд час виконання ним своїх службових обов'язкiв особистi митнi забезпечення повиннi знаходитися в особистому портфелi разом з документами, бланками суворої звiтностi та необхiдними iнструментами для роботи. Вiдповiдальнiсть за всi дiї по використанню та зберiганню особистих митних забезпечень пiд час роботи покладається особисто на iнспектора, за яким вони закрiпленi.
2.3. Облiк виданих особистих митних забезпечень провадиться в пiдроздiлах по роботi з особовим складом вiдповiдно до наказiв начальника митницi.
Копiї наказiв про введення в дiю або вилучення з використання особистих митних забезпечень зберiгаються в окремiй папцi. Згiдно з цими наказами ведеться автоматизований облiк усiх особистих митних забезпечень. Для цього в базу даних програми автоматизованого облiку особистих митних забезпечень вiдповiдальною особою вносяться всi номери печаток, штампiв та пломбiрiв (типи 1, 2, 3), якi взагалi виготовленi для митницi, незалежно вiд того, знаходиться митне забезпечення у використаннi чи на складi митницi. Для митних забезпечень, що знаходяться на складi, всi поля залишаються чистими, крiм поля номера.
Протягом доби пiсля пiдписання наказу проводиться коригування бази даних програми автоматизованого облiку особистих митних забезпечень. Для митних забезпечень, виданих у використання, заповнюються такi поля бази даних програми автоматизованого облiку:
- дати введення в дiю;
- належностi.
Для особистих митних забезпечень, вилучених з використання або втрачених, повиннi бути заповненими поля:
- дати введення в дiю;
- дати вилучення з використання/дати втрати;
- належностi;
- ознаки пiдробки (якщо вилучено у зв'язку з пiдробкою).
Усi вiдомостi про особистi митнi забезпечення, наявнi в митницi (або якi iснували), повиннi постiйно зберiгатися в базi даних програми автоматизованого облiку.
При введеннi в дiю нових особистих митних забезпечень по всiй митнiй системi України попередня база даних переноситься на дискети в заархiвованому виглядi i зберiгається протягом 3 рокiв. Нова база даних створюється одночасно в момент введення в дiю нових митних забезпечень i в повному обсязi передається каналами електронної пошти до поштової скриньки Iнформацiйно-аналiтичного митного управлiння Державної митної служби, яке веде централiзований облiк особистих митних забезпечень iнспекторiв для всiх митних органiв України. У разi проведення коригування бази даних до цiєї поштової скриньки передається вирiзнення бази даних особистих митних забезпечень. Якщо протягом кварталу змiн у базi даних не вiдбулося, слiд направляти вирiзнення порожнiх баз даних за весь цей перiод. Але у кожному випадку iнформацiя про власну базу даних митницi пiдлягає передачi на поштову скриньку пiдроздiлу централiзованого облiку особистих митних забезпечень не рiдше 1 разу на квартал.
3. Порядок використання
3.1. Особиста номерна печатка iнспектора (тип 1) залежно вiд характеру документа, на якому проставляється її вiдтиск, носить пiдтверджуючий та дозвiльний характер: пiдтверджує здiйснення (завершення) операцiї, передбаченої певним документом, чи дозвiл на таку операцiю або означає завершення митного оформлення, зняття з митного контролю та дозвiл на вiльне використання.
Вiдтиск цiєї печатки проставляється на митних декларацiях, товаросупровiдних документах, вантажних манiфестах, вантажних дорученнях, коносаментах, поштових вiдомостях, транспортних документах та митних документах суворої звiтностi згiдно з порядком оформлення цих документiв.
3.2. Штамп "Пiд митним контролем" (тип 2) носить застережно-заборонний характер: означає, що вантаж або транспортний засiб взято пiд митний контроль i будь-яке розпорядження ним (перемiщення, перевезення, навантаження, розвантаження та iн.) без дозволу митницi забороняється.
Вiдтиск штампа проставляється на CMR, товаросупровiдних документах, у тому числi тих, що пiдтверджують вартiсть та кiлькiсть вантажу, перевiзних документах, вантажних манiфестах, iнвойсах або на документах, що їх замiняють.
Вiн може проставлятися на документах, що передбачають певнi операцiї з вантажами чи транспортними засобами, якi перебувають пiд митним контролем. У цьому разi вiн означатиме, що на такi операцiї потрiбен окремий дозвiл митницi.
Порядок митного оформлення цих та iнших документiв з використанням особистої номерної печатки iнспектора та штампа "Пiд митним контролем" регулюється окремими документами Державної митної служби України.
Для роботи з особистими митними забезпеченнями типiв 1 i 2 використовується спецiальна фарба рiзних кольорiв (другий ступiнь захисту вiд пiдробок), змiна кольору якої проводиться тiльки централiзовано Державною митною службою й одночасно по всiх митницях України.
Категорично забороняється використовувати iншi мастики, чорнила, фарби, розбавляти спецiальну фарбу розчинниками всiх видiв, а також промивати матрицi особистих митних забезпечень типiв 1 i 2 розчинниками.
Колiр спецiальної фарби встановлюється єдиним для митних органiв України i може змiнюватися тiльки згiдно з листом вiдповiдної форми (додаток 4) Державної митної служби України, пiдписаним Головою Служби або його заступниками.
Установлюються такi порядковi номери кольорiв спецiальної фарби:
1) зелений;
2) червоний;
3) синiй.
При використаннi особистих митних забезпечень типiв 1 i 2 обов'язкова змiна дати на поточну та ознаки операцiї на вiдповiдну на змiнних барабанах дата-штампiв. Перед початком роботи з цими забезпеченнями необхiдно впевнитися, чи правильно встановлено восьмий та дев'ятий символи барабана, а також чи спiвпадає колiр спецiальної фарби на штемпельнiй подушцi з кольором, установленим на цей час у митних органах України.
3.3. Спецiальний пломбiр з пуансонами (тип 3) використовується в митних пiдроздiлах, якi безпосередньо пломбують вантажi, контейнери, транспортнi засоби та окремi мiсця, в яких знаходяться товари i предмети, що перемiщуються або перебувають пiд митним контролем. При пломбуваннi транспортних засобiв згiдно з Мiжнародною конвенцiєю МДП 1975 року в книжках МДП у спецiальнiй графi повинен зазначатися номер спецiального пломбiра.
3.4. Особиста металева печатка (тип 4) використовується вiдповiдно до нормативних документiв, iнструкцiй Держмитслужби та встановлених технологiй працiвниками митницi для опечатування складiв, примiщень, сейфiв, транспортних засобiв, iндивiдуальних робочих портфелiв тощо.
3.5. Усi особистi митнi забезпечення вводяться в дiю, вилучаються з використання або передаються iншiй посадовiй особi тiльки вiдповiдно до наказу начальника митницi.
Вилучення з використання особистих митних забезпечень провадиться в разi:
- крадiжки або втрати;
- виявлення iдентичних пiдроблених вiдтискiв;
- пошкодження.
3.5.1. У разi крадiжки або втрати особистого митного забезпечення типiв 1, 2, 3 видається вiдповiдний наказ по митницi про вилучення цього митного забезпечення, номер матрицi (пуансона) якого в подальшому бiльше не використовується. Iнформацiя про це термiново передається каналами електронної пошти на "дошку об'яв Держмитслужби" з помiткою "термiново, начальникам митниць", а до бази даних програми автоматизованого облiку особистих митних забезпечень вносяться вiдповiднi змiни i вирiзнення баз даних за перiод, який минув з моменту останнього сеансу передачi даних цiєї митницi до поточного моменту, разом з текстовим повiдомленням передається до поштової скриньки IАМУ, яке веде загальну базу даних.
В окремих випадках у разi втрати особистого митного забезпечення типiв 1, 2, 3 (або його частини) виготовляється матриця (пуансон) з новим номером.
У разi крадiжки або втрати особистої металевої печатки (тип 4) виготовляється нова особиста металева печатка з тим же номером та позначкою "дублiкат".
3.5.2. Якщо надiйшла iнформацiя про виявленi пiдробленi вiдтиски особистих митних забезпечень типу 1 або 2, наказом начальника митницi матриця, iдентична пiдробленому вiдтиску, вилучається з використання. До бази даних програми автоматизованого облiку особистих митних забезпечень вносяться вiдповiднi змiни (заповнюються поля "дата вилучення з використання" та "ознака пiдробки") та каналами електронної пошти надсилається термiнове повiдомлення на "дошку об'яв Держмитслужби" з помiткою "термiново, начальникам митниць", а вирiзнення баз даних за перiод з моменту останнього сеансу зв'язку митницi до поточного моменту надсилається на поштову скриньку IАМУ, яке веде централiзований облiк особистих митних забезпечень усiх митних органiв України.
Вилучена з використання матриця протягом 18 мiсяцiв зберiгається у сейфi або металевiй шафi складу, пiсля чого знищується згiдно з актом.
При виявленнi пiдробленого вiдтиску пуансона спецiального пломбiра вiн вилучається з використання та провадиться система заходiв, як при виявленнi пiдроблених вiдтискiв особистих митних забезпечень типу 1 або 2.
При вилученнi з використання матриць (пуансонiв) внаслiдок виявлених пiдробок для штемпельної машинки (пломбiра) виготовляється нова матриця (пуансон) з новим номером, який ще не використовувався до цього часу для цiєї митницi. Усi змiни пiдлягають вiдображенню в базi даних програми автоматизованого облiку особистих митних забезпечень.
3.5.3. При руйнуваннi матрицi (пуансона) вона (вiн) пiдлягає знищенню за актом, замiсть неї (нього) виготовляється нова матриця (пуансон) з тим же номером, що i вилучена в результатi руйнування. Начальником митницi видається вiдповiдний наказ (див. додаток 3).
4. Порядок виготовлення
4.1. Особистi митнi забезпечення iнспекторiв виготовляються централiзовано за замовленням Господарсько-експлуатацiйного митного управлiння Державної митної служби України, яке здiйснює контроль за виконанням замовлення. Кiлькiсть особистих митних забезпечень типiв 1, 2, 3 в кожнiй митницi не повинна перевищувати 70 % вiд штатної чисельностi митницi.
Для виготовлення нових матриць та пуансонiв, а також додаткової кiлькостi штемпельних машинок i пломбiрiв до Господарсько-експлуатацiйного митного управлiння Державної митної служби України надсилається замовлення визначеного зразка (додаток 5). При збiльшеннi штатної чисельностi митницi або в разi створення нової митницi рiшення про виготовлення додаткової кiлькостi особистих митних забезпечень приймається Господарсько-експлуатацiйним митним управлiнням Державної митної служби України згiдно зi штатним розкладом або затвердженою чисельнiстю (для новоствореної) митницi за погодженням з Управлiнням органiзацiї митного контролю. В iнших випадках для виготовлення додаткової кiлькостi особистих митних забезпечень або матриць до них до Господарсько-експлуатацiйного митного управлiння надсилається звернення начальника митницi, де зазначається причина замовлення та його обгрунтування з наданням повної iнформацiї про подальший розподiл замовлених забезпечень. Господарсько-експлуатацiйне митне управлiння пiсля погодження з Управлiнням органiзацiї митного контролю органiзовує замовлення та виготовлення додаткової кiлькостi особистих митних забезпечень, здiйснює контроль за їх виготовленням i вчасним отриманням митницею, яка замовляла цi митнi забезпечення.
4.2. Особистi митнi забезпечення типiв 1 i 2 необхiдно використовувати тiльки разом зi спецiальною фарбою, замовлення на яку необхiдно надсилати завчасно до Господарсько-експлуатацiйного митного управлiння Державної митної служби України, яке вiдповiдає за придбання та вчасне забезпечення митниць фарбою.
5. Вiдповiдальнiсть
Вiдповiдальнiсть за органiзацiю правильного використання та зберiгання особистих митних забезпечень та спецiальної фарби, за вчасне iнформування вiдповiдних пiдроздiлiв Держмитслужби про змiни в розподiлi i нумерацiї особистих митних забезпечень, про втрату або вилучення з використання особистих митних забезпечень, за своєчасне внесення змiн до бази даних програми автоматизованого облiку особистих митних забезпечень iнспекторiв, а також за вчасне забезпечення митницi спецiальною фарбою несе начальник митницi.
Начальники митного поста, вiддiлу несуть вiдповiдальнiсть за правильне використання та зберiгання особистих митних забезпечень та спецiальної фарби в пiдроздiлi.
Iнспектор, який використовує в роботi особистi митнi забезпечення, несе вiдповiдальнiсть за використання спецiальної фарби тiльки за призначенням, тобто для проставлення вiдтискiв виключно особистих митних забезпечень типiв 1 i 2.
Вiдповiдно до наказу начальника митницi оперативний особовий склад, якому надається право використання особистих митних забезпечень, повинен ознайомитися з цим Порядком i здати залiк, про що робиться вiдповiдний запис на наказi начальника митницi у виглядi "З Порядком замовлення, видачi, зберiгання, облiку та використання особистих митних забезпечень iнспекторiв ознайомлений. Про вiдповiдальнiсть попереджений", завiрений власним пiдписом iнспектора, якому видається особисте митне забезпечення.
У разi втрати або пошкодження особистого митного забезпечення:
- подається рапорт iнспектора на iм'я начальника митницi з детальним поясненням обставин випадку;
- начальник митницi в п'ятиденний термiн органiзовує проведення службового розслiдування в установленому законодавством порядку для з'ясування обставин та вживає пошукових заходiв щодо повернення втраченого митного забезпечення, а також iнформує про випадок слiдчi органи;
- термiново iнформує про подiю в порядку, викладеному в роздiлi3.
Якщо в результатi службового (кримiнального) розслiдування з'ясовано особисту провину iнспектора, то згiдно з п. 1 ст. 41 Кодексу законiв про працю України це класифiкується як одноразове грубе порушення трудових обов'язкiв службовою особою митних органiв. Начальник митницi зобов'язаний вiдшкодувати вартiсть особистого митного забезпечення за рахунок власних коштiв iнспектора, з вини якого сталася втрата, та перерахувати до Державної митної служби цю суму для замовлення нового особистого митного забезпечення на замiну втраченого.
Iнспектор митницi, з вини якого сталася втрата особистого митного забезпечення типу 1, 2 або 3, несе вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством України.
В iнших випадках питання про мiру покарання винуватця вирiшується начальником митницi згiдно з чинним законодавством України.
Якщо в результатi проведення службового розслiдування встановлено, що пошкодження особистого митного забезпечення сталося в результатi неправильної експлуатацiї, iнспектор, за яким було закрiплене особисте митне забезпечення, повинен вiдшкодувати кошти на замiну особистого митного забезпечення згiдно з чинним законодавством.
Iнспектор митницi, за яким закрiплено згiдно з наказом начальника митницi особисту номерну печатку або штамп "Пiд митним контролем", несе особисту вiдповiдальнiсть за правильно встановленi вiдповiдно до вимог цього Порядку символи барабана та за використання кольору спецiальної фарби вiдповiдно до встановленого на цей час у митних органах України.
Додаток 1 до Порядку замовлення, видачi, зберiгання, облiку та використання особистих митних забезпечень iнспекторiв |
Зразки особистих митних забезпечень iнспекторiв митних органiв України
Зразок особистої номерної печатки iнспектора (тип 1)
> 01 01 98 09
Зразок штампа "Пiд митним контролем" (тип 2)
Е 01 01 98 09
Зразки пуансонiв до спецiального пломбiра (тип 3)
Зразок особистої металевої печатки (тип 4).
Додаток 2 до Порядку замовлення, видачi, зберiгання, облiку та використання особистих митних забезпечень iнспекторiв |
НАКАЗ
Про введення в дiю особистої номерної печатки
iнспектора (штампа/пломбiра)
1. Видати для використання в роботi i закрiпити за Iваненком Петром Петровичем, iнспектором вантажного вiддiлу N 1, особисту номерну печатку N 101 та особисту металеву печатку N 101.
2. Начальнику вiддiлу по роботi з особовим складом вжити вiдповiдних заходiв до облiку особистої номерної печатки N 101, внесення змiн до бази даних програми автоматизованого облiку особистих митних забезпечень, а також iнформування Держмитслужби про введення в дiю цiєї печатки.
3. Начальнику вантажного вiддiлу N 1 ознайомити iнспектора Iваненка П. П. з Порядком замовлення, видачi, зберiгання, облiку та використання особистих митних забезпечень iнспекторiв, прийняти залiк та забезпечити зберiгання особистої номерної печатки вiдповiдно до вимог Порядку.
4. Видати iнспектору Iваненку П. П. через склад митницi особистий портфель для зберiгання особистих митних забезпечень та документiв суворої звiтностi.
Начальник митницi
П. I. Б.
Додаток 3 до Порядку замовлення, видачi, зберiгання, облiку та використання особистих митних забезпечень iнспекторiв |
НАКАЗ N
Про вилучення з використання матрицi
1. Вилучити з використання матрицю особистої номерної печатки N 101 (Iваненко П. П.) внаслiдок її пошкодження (руйнування).
2. Начальнику вiддiлу по роботi з особовим складом провести службове розслiдування з метою встановлення причин пошкодження (руйнування) матрицi. Про результати розслiдування доповiсти менi в письмовiй формi.
3. Начальнику вантажного вiддiлу N 1 забезпечити зберiгання вилученої з використання матрицi вiдповiдно до вимог Порядку замовлення, видачi, зберiгання, облiку та використання особистих митних забезпечень iнспекторiв.
4. Начальнику господарсько-експлуатацiйного вiддiлу забезпечити замовлення та отримання в Державнiй митнiй службi України матрицi з тим же номером (N 101).
Начальник митницi
П. I. Б.
Додаток 4 до Порядку замовлення, видачi, зберiгання, облiку та використання особистих митних забезпечень iнспекторiв |
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
З нуля годин третього лютого 1999 року для всiх митниць України вводяться:
- код першого ступеня захисту - 11 (одинадцять);
- другий ступiнь захисту - колiр номер два.
Заступник Голови Служби
П. I. Б.
або:
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Для митниць, пiдпорядкованих Схiднiй регiональнiй митницi, з нуля годин дев'ятнадцятого липня 1999 року вводиться код першого ступеня захисту 05 (нуль-п'ять).
Для митниць, пiдпорядкованих Кримськiй регiональнiй митницi, з нуля годин дев'ятнадцятого липня 1999 року вводиться код першого ступеня захисту 06 (нуль-шiсть).
Для всiх iнших митниць код першого ступеня захисту залишається незмiнним.
Заступник Голови Служби
П. I. Б.
Додаток 5 до Порядку замовлення, видачi, зберiгання, облiку та використання особистих митних забезпечень iнспекторiв |
Начальнику Господарсько-експлуатацiйного митного управлiння |
Прошу Вашого дозволу придбати для (назва) митницi штемпельнi машинки та виготовити матрицi особистих номерних печаток iнспекторiв у кiлькостi 5 одиниць з номерами 305 - 309 у зв'язку з вiдповiдним збiльшенням штатної чисельностi вантажного вiддiлу.
Начальник митницi
П. I. Б.
або:
Прошу Вашого дозволу виготовити матрицю особистої номерної печатки з номером N 101 на замiну вилученої з використання iдентичної матрицi внаслiдок її пошкодження.
або:
Прошу Вашого дозволу виготовити матрицi штампiв "Пiд митним контролем" у кiлькостi 7 одиниць з номерами 103 - 109 для замiни особистих митних забезпечень типу 1, що в цей час не використовуються, на митнi забезпечення типу 2.