МIЖВIДОМЧА КОМIСIЯ З МIЖНАРОДНОЇ ТОРГIВЛI
РIШЕННЯ
Київ
вiд 7 вересня 2000 року | N АД-9/2000/52-43 |
---|
Про порушення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну лакофарбової продукцiї походженням з Росiйської Федерацiї
Вiдповiдно до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту" Мiжвiдомча комiсiя з мiжнародної торгiвлi (далi - Мiжвiдомча комiсiя) на своєму засiданнi вiд 7 вересня 2000 року розглянула скаргу українського виробника ВАТ "Концерн Стiрол" про порушення та проведення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну лакофарбової продукцiї походженням з Росiйської Федерацiї, а також звiт Мiнiстерства економiки України (далi - Мiнекономiки) "Про результати антидемпiнгової процедури щодо iмпорту в Україну лакофарбової продукцiї походженням з Росiйської Федерацiї".
1. Скарга про застосування антидемпiнгових заходiв щодо зростаючого iмпорту.
Скарга про застосування антидемпiнгових заходiв щодо iмпорту лакофарбової продукцiї походженням з Росiйської Федерацiї подана українським виробником лакофарбової продукцiї ВАТ "Концерн Стiрол" та вiд iменi українських виробникiв лакофарбової продукцiї - АТ "Днiпропетровський лакофарбовий завод", ЗАТ "ЛАКМА", ЗАТ "НIФАР", сукупне виробництво яких складає бiльше 50% вiд загального обсягу виробництва подiбного товару. У скарзi Скаржник стверджує та доводить, що вiн є нацiональним товаровиробником, а також що iснують достатнi пiдстави для порушення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну лакофарбової продукцiї походженням з Росiйської Федерацiї.
Таким чином, в процесi антидемпiнгової процедури встановлено, що скарга може вважатися такою, що подана вiд iменi нацiонального товаровиробника .
У скарзi ВАТ "Концерн Стiрол" стверджується та обґрунтовується, що демпiнговий iмпорт в Україну лакофарбової продукцiї походженням з Росiйської Федерацiї заподiює шкоду нацiональному товаровиробнику. Ця скарга, складена українським виробником i подана до Мiнекономiки вiдповiдно до вимог Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту".
2. Товар, що є об'єктом антидемпiнгового розслiдування. Подiбний товар.
Вiдповiдно до скарги товар, демпiнговий iмпорт якого в Україну нiбито заподiює шкоду, є лакофарбова продукцiя походженням з Росiйської Федерацiї. У скарзi стверджується та доводиться, що лакофарбова продукцiя походженням з Росiйської Федерацiї є подiбною лакофарбовiй продукцiї нацiонального походження. У скарзi вимагається, щоб антидемпiнгове розслiдування було порушено щодо iмпорту в Україну лакофарбової продукцiї походженням з Росiйської Федерацiї. У цьому разi товаром, що має бути об'єктом антидемпiнгового розслiдування, є лакофарбова продукцiя походженням з Росiйської Федерацiї.
Опис товару, що є об'єктом антидемпiнгового розслiдування:
розчини (крiм колоїдних) фарб i лакiв, якi виготовленi на основi складних полiефiрiв, де частка розчинника перевищує 50% маси розчину та класифiкуються згiдно з Державним класифiкатором України "Українська класифiкацiя товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi" та мають код 3208 10 100;
iншi розчини фарб i лакiв, якi виготовленi на основi синтетичних полiмерiв в органiчних летких розчинниках, коли частка розчинника перевищує 50% маси розчину та класифiкуються згiдно з Державним класифiкатором України "Українська класифiкацiя товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi" та мають код 3208 90 910;
фарби i лаки (включаючи емалi i глазурi), виготовленi на основi акрилових або вiнiлових полiмерiв та класифiкуються згiдно з Державним класифiкатором України "Українська класифiкацiя товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi" та мають код 3209 10 000.
3. Демпiнговий iмпорт в Україну; заподiяння шкоди; причинно-наслiдковий зв'язок мiж таким демпiнговим iмпортом i шкодою. У скарзi стверджується та доводиться, що демпiнговий iмпорт в Україну лакофарбової продукцiї з Росiйської Федерацiї зростає у значних обсягах протягом останнього року. Цей демпiнговий iмпорт зростає у вiдносних або в абсолютних величинах стосовно обсягiв виробництва чи споживання в Українi лакофарбової продукцiї нацiонального походження. Внаслiдок демпiнгового iмпорту в Україну зазначених iноземних товарiв погiршується виробниче, торговельне та фiнансове становище нацiонального товаровиробника, що призводить до значного загального спаду в нацiональному виробництвi лакофарбової продукцiї. У скарзi також стверджується, що iснує причинно-наслiдковий зв'язок мiж демпiнговим iмпортом в Україну лакофарбової продукцiї iноземного походження та заподiянням шкоди.
4. Проведення антидемпiнгової процедури. Протягом засiдання Мiжвiдомчої комiсiї розглядався звiт Мiнекономiки "Про результати антидемпiнгової процедури щодо iмпорту в Україну лакофарбової продукцiї походженням з Росiйської Федерацiї", який грунтувався на фактичних даних скаржника. За результатами розгляду скарги щодо iмпорту в Україну лакофарбової продукцiї походженням з Росiйської Федерацiї та звiту Мiнекономiки "Про результати антидемпiнгової процедури щодо iмпорту в Україну лакофарбової продукцiї походженням з Росiйської Федерацiї" Мiжвiдомчою комiсiєю було встановлено, що вiдповiдно до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту" iснують достатнi iнформацiя та докази для порушення та проведення Мiнекономiки антидемпiнгового розслiдування стосовно iмпорту в Україну лакофарбової продукцiї iноземного походження.
Беручи до уваги зазначене вище, на виконання Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту" Мiжвiдомча комiсiя ВИРIШИЛА:
4.1. Затвердити звiт Мiнекономiки "Про результати антидемпiнгової процедури щодо iмпорту в Україну лакофарбової продукцiї походженням з Росiйської Федерацiї";
4.2. Мiнекономiки закiнчити проведення антидемпiнгової процедури, порушити та проводити антидемпiнгове розслiдування стосовно iмпорту в Україну лакофарбової продукцiї походженням з Росiйської Федерацiї;
4.3. Мiнiстерству закордонних справ України, з дня опублiкування цього рiшення, нотифiкувати компетентнi органи Росiйської Федерацiї про рiшення Мiжвiдомчої комiсiї.
4.4. Будь-якi заiнтересованi сторони можуть передавати до Мiнекономiки iнформацiю та докази, що стосуються цього розслiдування. Вiдповiдi на запитальник Мiнекономiки, коментарi, вимоги стосовно проведення слухань у Мiнекономiки тощо направляються до Мiнекономiки (адреса Мiнекономiки: 04655, МСП-655, Київ-53, Львiвська площа, 8, Мiнекономiки України, департамент торговельних обмежень та контролю за зовнiшньоекономiчною дiяльнiстю, управлiння торговельних обмежень та недобросовiсної конкуренцiї, вiддiл захисту внутрiшнього ринку) у 30-денний строк з дати опублiкування цього рiшення Мiжвiдомчої комiсiї;
4.5. Мiнiстерству економiки забезпечити публiкацiю цього рiшення у газетi "Урядовий кур'єр";
4.6. Це рiшення набирає чинностi з дня його опублiкування.
Перший заступник голови комiсiї | А. ГОНЧАРУК |