КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 24 сiчня 2001 р. | N 50 |
---|
Про затвердження загальних вимог до здiйснення
переробки, утилiзацiї, знищення або подальшого
використання вилученої з обiгу неякiсної та
небезпечної продукцiї
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 4 липня 2017 року N 466,
вiд 4 грудня 2019 року N 1065,
вiд 9 вересня 2020 року N 826
Вiдповiдно до статтi 18 Закону України "Про вилучення з обiгу, переробку, утилiзацiю, знищення або подальше використання неякiсної та небезпечної продукцiї" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Затвердити загальнi вимоги до здiйснення переробки, утилiзацiї, знищення або подальшого використання вилученої з обiгу неякiсної та небезпечної продукцiї, що додаються.
2. Державному комiтетовi промислової полiтики за пропозицiями Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, мiсцевих державних адмiнiстрацiй, органiв мiсцевого самоврядування за погодженням з Мiнiстерством охорони здоров'я, Мiнiстерством екологiї та природних ресурсiв, Мiнiстерством аграрної полiтики пiдготувати та у шестимiсячний термiн подати Мiнiстерству економiки перелiк пiдприємств, якi можуть за умови атестацiї виробництва виконувати в установленому порядку роботи щодо переробки, утилiзацiї або знищення вилученої з обiгу неякiсної та небезпечної продукцiї.
(пункт 2 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.12.2019р. N 1065, вiд 09.09.2020р. N 826) | |
Перший вiце-прем'єр-мiнiстр України |
Ю. ЄХАНУРОВ |
Iнд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 сiчня 2001 р. N 50 |
ЗАГАЛЬНI ВИМОГИ
до здiйснення переробки, утилiзацiї, знищення або
подальшого використання вилученої з обiгу
неякiсної та небезпечної продукцiї
1. Загальнi вимоги до здiйснення переробки, утилiзацiї, знищення або подальшого використання вилученої з обiгу неякiсної та небезпечної продукцiї повиннi дотримуватися власниками неякiсної та небезпечної продукцiї (фiзичнi i юридичнi особи - суб'єкти пiдприємницької дiяльностi усiх форм власностi), а також пiдприємствами, що провадять дiяльнiсть у цiй сферi.
2. Пiд час передачi неякiсної та небезпечної продукцiї для подальшої переробки або утилiзацiї повиннi бути вжитi заходи з метою недопущення негативного впливу такої продукцiї на життя, здоров'я людини i довкiлля.
3. До вирiшення питання про подальшу переробку, утилiзацiю або знищення неякiсна та небезпечна продукцiя може передаватися на тимчасове зберiгання у погодженi спецiально уповноваженими органами мiсця сховищ.
4. Вiдповiдальнiсть за збереження вилученої з обiгу неякiсної та небезпечної продукцiї до вирiшення питання про її переробку, утилiзацiю, знищення або подальше використання несе власник цiєї продукцiї.
5. Вилучена з обiгу неякiсна та небезпечна продукцiя пiдлягає переробцi з метою пiдготовки її до утилiзацiї або (за умови приведення її у вiдповiднiсть з вимогами нормативно-правових актiв i нормативних документiв) подальшого використання.
6. Вилучена з обiгу неякiсна та небезпечна продукцiя, яка є непридатною для переробки, пiдлягає знищенню шляхом спалювання, руйнування, фiзико-хiмiчної, бiологiчної або iншої обробки вiдповiдно до вимог нормативних документiв.
7. Способи утилiзацiї, знищення або подальшого використання вилученої з обiгу неякiсної та небезпечної харчової продукцiї, продовольчої сировини i супутнiх матерiалiв визначаються за погодженням iз санiтарно-епiдемiологiчною службою МОЗ та службою ветеринарної медицини Мiнагрополiтики.
8. У нормативно-правових актах та нормативних документах, якими встановлюватимуться порядок, умови переробки, утилiзацiї, знищення або подальшого використання неякiсної та небезпечної продукцiї, повиннi бути передбаченi показники безпеки продукцiї, що виготовляється в результатi переробки або утилiзацiї, для життя, здоров'я людини i довкiлля, вимоги до методiв випробувань продукцiї тощо.
9. Вимоги нормативно-правових актiв та нормативних документiв, що встановлюватимуть порядок, умови переробки, утилiзацiї, знищення або подальшого використання неякiсної та небезпечної продукцiї, є обов'язковими для виконання центральними та мiсцевими органами виконавчої влади, органами мiсцевого самоврядування, пiдприємствами i органiзацiями усiх форм власностi, громадянами - суб'єктами пiдприємницької дiяльностi.
10. Санiтарно-гiгiєнiчнi вимоги до конкретної продукцiї, що виготовляється в результатi переробки або утилiзацiї, встановлюються МОЗ згiдно iз Законом України "Про забезпечення санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення", нормативно-правовими актами в частинi забезпечення охорони здоров'я.
11. Ветеринарно-санiтарнi вимоги до конкретної продукцiї, що виготовляється в результатi переробки або утилiзацiї, встановлюються службою ветеринарної медицини Мiнагрополiтики згiдно iз Законами України "Про якiсть та безпеку харчових продуктiв i продовольчої сировини" та "Про ветеринарну медицину".
12. Пункт 12 виключено
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.07.2017р. N 466) |
13. Пункт 13 виключено
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.07.2017р. N 466) |