ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 18.02.2002 | N 11/3-14-1477-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Про посилення контролю за митним оформленням
квiткової продукцiї
З метою забезпечення справляння митних платежiв у повному обсязi при митному оформленнi квiткової продукцiї доводимо для керiвництва в роботi особливостi визначення цiнових, асортиментних i кiлькiсних показникiв, а також упаковки зазначеного товару.
Вiдповiдно до Закону України вiд 05.04.2001 N 2371-III "Про Митний тариф України" рододендрони та азалiї, квiтковi рослини з пуп'янками чи квiтучi, зрiзанi квiти та пуп'янки, придатнi для складання букетiв або для декоративних цiлей, а також листя, гiлки та iншi частини рослин, без квiток або пуп'янкiв, трави, мохи та лишайники, для букетiв або оздоблення, класифiкуються за кодами 0602 30 00 00, 0602 90 91 00, 0602 90 99 00, 0603 та 0604 Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi (далi - УКТ ЗЕД i оподатковуються ввiзним митом за специфiчними ставками мита, установленими щодо кiлькостi цiєї продукцiї (за 1 шт.).
Вiдповiдно до листа Державної митної служби України вiд 04.02.02 N 11/4-09-1074-ЕП митне оформлення квiткової продукцiї здiйснюється з обов'язковим оглядом цiєї продукцiї комiсiєю.
За результатами митного огляду складається вiдповiдний Акт, форма якого затверджена наказом Держмитслужби України вiд 14.11.01 N 725, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 29.11.2001 N 996/6187, i який пiдписується посадовими особами, що проводили митний огляд. До Акта про проведення митного огляду мають бути внесенi встановленi в результатi митного огляду вiдомостi про кiлькiсть квiткової продукцiї.
У разi проведення митного оформлення великих партiй квiткової продукцiї визначення кiлькостi квiтiв у нiй на пiдставi розрахункiв можливе за таких умов:
- транспортування партiї товару в стандартних упаковках або контейнерах, спецiально обладнаних для перевезення квiткової продукцiї;
- наявностi однакової кiлькостi квiтiв у кожнiй окремiй стандартнiй упаковцi одного типу.
Визначення кiлькостi квiтiв методом розрахунку.
Партiї товару роздiляються за типами стандартних упаковок з квiтами, що класифiкуються за одним кодом згiдно з УКТ ЗЕД.
Далi здiйснюється вибiрковий огляд декiлькох стандартних упаковок одного типу з квiтами, що класифiкуються за одним кодом згiдно з УКТ ЗЕД, шляхом поштучного перерахування квiтiв у кожнiй упаковцi. Таким чином встановлюється факт наявностi в кожнiй iз них однакової кiлькостi квiтiв. За результатами огляду визначається загальна кiлькiсть квiтiв, що класифiкуються за одним кодом згiдно з УКТ ЗЕД i мiстяться в одному типi упаковок, шляхом множення визначеної кiлькостi квiтiв в однiй упаковцi на кiлькiсть стандартних упаковок.
У разi встановлення пiд час огляду факту наявностi в одному типi стандартної упаковки рiзної кiлькостi квiтiв, що класифiкуються за одним кодом згiдно з УКТ ЗЕД, визначення кiлькостi таких квiтiв у загальнiй партiї здiйснюється методом їх поштучного перерахування.
Враховуючи вищезазначене, а також специфiчнiсть пакування цiєї продукцiї, яка ввозиться на митну територiю у великих обсягах, що створює певнi труднощi при нарахуваннi специфiчної ставки ввiзного мита, при митному оформленнi необхiдно керуватися також такими вiдомостями:
1. У поданих до митного оформлення iнвойсах або пакувальних листах (товаросупровiдних документах) обов'язково мають бути зазначенi номери коробок з продукцiєю та повний перелiк вкладеної продукцiї. Наявна продукцiя повинна вiдповiдати зазначеним у цих документах торговiй назвi (наприклад, троянда, хризантема, гвоздика, лiлiя, тюльпан, орхiдея, iрис, гербера тощо), кiлькостi кожного з цих видiв у коробцi, цiнi за одиницю й загальнiй сумi (за видом квiтки). Додатково можуть мiститися данi про якiснi характеристики квiтiв (довжину, колiр, кiлькiсть бутонiв на гiлцi).
2. Iнвойс повинен мiстити табличну статистичну iнформацiю про характер вантажу: найменування товару, код товару згiдно з УКТ ЗЕД (на рiвнi шести або восьми знакiв), вагу групи, кiлькiсть штук у групi, загальну суму товару в групi й кiнцеву iнформацiю, зокрема, загальну кiлькiсть мiсць (коробок, бакiв), загальну вагу й загальну вартiсть.
3. Обов'язково повинен бути поданий до митного оформлення сертифiкат про походження товару, фiтосанiтарний сертифiкат експортера та сертифiкат якостi, що мiстять повний перелiк видiв експортованих квiтiв iз зазначенням кiлькостi останнiх.
У графi 31 ВМД, поданої до митного оформлення, повинна бути зазначена повна iнформацiя про конкретний вид квiтiв (найменування, сорт, розмiри, кiлькiсть одиниць, вид упаковки, кiлькiсть коробок та тощо), що грунтується на документальних вiдомостях про товар, наведених в iнвойсi, специфiкацiї, сертифiкатах (про походження товару, фiтосанiтарному, якостi).
4. У транспортному засобi, як правило, квiткова продукцiя буває упакована зiбраною на палетах залежно вiд виду коробок, кiлькiсть яких - не менш як з 18 коробок розмiром 120х40х30 см. Так, наприклад, коробка типу АА найчастiше використовується при транспортуваннi квiтiв iз зазначенням маркування на самiй коробцi, мiстить не менш як 300 троянд, 400 хризантем або 600 гвоздик вагою вiд 20 кг. У середньому, таким чином, 1 палета мiстить не менше нiж 3,5 тисячi квiтiв. При використаннi коробки типу СН розмiром 100х40х16 см. на палетi мiститься не менше нiж 33 коробки iз загальною кiлькiстю квiток на палетi не менше нiж 3 тис. шт.
Додатково на коробцi може бути зазначена iнформацiя про довжину нiжки квiтки, дату зрiзу та термiн зберiгання квiтiв у коробцi.
5. При ввезеннi квiтiв, що реекспортуються з Еквадору або Колумбiї через Голландiю, використовуються коробки розмiром 100х20х26 см, у кожнiй з яких мiстяться головним чином, троянди або гвоздики в кiлькостi не менше нiж 100 штук.
6. З урахуванням похибки на нестандартну упаковку, яка мiстить воду (баки), у повному транспортному засобi, що мiстить 24 палети, ввозиться не менше нiж 70 тисяч одиниць зрiзаних квiтiв. Зелень для складання букетiв (код товару 0604 згiдно з УКТ ЗЕД не може перевищувати 20 вiдсоткiв кiлькостi одиниць квiтiв у партiї. У цьому разi обсяг товару, що обкладається ввiзним митом при ввезеннi на митну територiю України, становитиме не менше нiж 55 тисяч одиниць.
7. Найбiльш чiтко фiксованим та контрольованим при експортi з країн Європи є показник ваги товару в автомобiлi: вiн становить при повному завантаженнi автомобiля зрiзаною квiтковою продукцiєю не менше нiж 6,5 тонни.
8. Особливу увагу необхiдно придiляти приведенню кiлькiсно-вагових показникiв до 1 палети, у тому числi при ввезеннi горщикових рослин, якi ввозяться на спецiальних вiзках, оскiльки коробки з горщиковими рослинами не можуть бути встановленi одна на одну в декiлька ярусiв.
При нарахуваннi митних платежiв на горщиковi рослини, до загальної ваги товару включається вага землi, пластикових горшкiв та текстильних мiшкiв, у яких розмiщено цi рослини.
9. При оглядi вантажних мiсць i перерахунку поштучно зрiзаної продукцiї слiд враховувати iснуючу кратнiсть упакування пакетiв всерединi коробки, установлену в країнах-експортерах. При цьому, в одному пакетi мiститься як правило, троянд не менш як 20 шт., хризантем - не менш як 5 шт., гвоздик i лiлiй - не менше нiж 10 шт., iрисiв, тюльпанiв i гербер - не менше нiж 50 шт. Таким чином, при виявленнi в iнвойсах i пакувальних листах, використовуваних для цiлей декларування коробки (або коробок) кiлькiсть квiтiв у яких менша, нiж у коробках цiєї партiї, або вартiсть квiтiв незначна, необхiдно з'ясувати, чи не зазначено номер цiєї коробки неодноразово.
При ввезеннi в Україну великих партiй квiткової продукцiї також слiд звертати особливу увагу, на спроби окремих суб'єктiв ЗЕД декларувати частину цiєї продукцiї зеленню, що використовується для складання й оформлення букетiв.
Згiдно з наказом Державної митної служби України вiд 02.02.02 N 70 (зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 12.02.02 за N 137/6425) Додаток 3 до Порядку роботи вiддiлу тарифiв та митної вартостi регiональної митницi (митницi) при вирiшеннi питань визначення митної вартостi товарiв, що перемiщуються через митний кордон України доповнено товарами, що класифiкуються за кодами 0603, 0604, 0803 00, 0805 УКТ ЗЕД, при iмпортi яких подається довiдка-розрахунок митної вартостi.
Заступник голови Служби | О.П.Шейко |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |