ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

01.11.99 N 09/1-3450-ЕП

 

Начальникам региональних митниць
Начальникам митниць прямого пiдпорядкування


     На пiдставi наказу Держмитслужби вiд 12.08.99 N 520 робочою групою розроблено "Положення про порядок введення в дiю та застосування електронних журналiв облiку перемiщення транспортних засобiв через митний кордон України" i проект наказу до цього "Положення...".

     Начальникам регiональних митниць до 19.11.99 узагальнити отриманi вiд пiдпорядкованих митниць зауваження та пропозицiї i надiслати на поштову скриньку "DMS Viddil kontrolju dostavlen".

Додаток: на 9 арк.

Заступник голови Служби О. Шейко

 

Проект

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Н А К А З
м. Київ

     Про затвердження Положення про порядок введення в дiю та застосування електронних журналiв облiку перемiщення транспортних засобiв через митний кордон України

     З метою впорядкування бази даних по контролю за перемiщенням через митний кордон України морських, рiчкових, повiтряних та залiзничних транспортних засобiв НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити Положення про порядок введення в дiю та застосування електронних журналiв облiку перемiщення транспортних засобiв через митний кордон України (далi - електронних журналiв облiку).

     2. Пiсля затвердження "Положення про порядок введення в дiю та застосування електронних журналiв облiку перемiщення транспортних засобiв через митний кордон України", у мiсячний термiн Управлiнню органiзацiї митного контролю спiльно з IАМУ розробити i затвердити технiчне завдання програмного комплексу роботи бази данних електронних журналiв.

     3. Начальнику IАМУ (Копосов С.А.) в ______________ термiн розробити та впровадити в експлуатацiю програмне забезпечення по веденню бази данних електронних журналiв облiку згiдно форм наведених у додатках 1, 2, 3, 4.

     4. Введення в дiю електронних журналiв облiку буде здiйснюватись з дня впровадження IАМУ в експлуатацiю програмного забезпечення про що додатково буде оголошено вiдповiдним наказом Держмитслужби.

     5. Зразки журналiв облiку перемiщення:

     - автотранспортних засобiв, розроблених i введених митницями на пiдставi наказiв Держмитслужби вiд 27.09.93 N 246, вiд 06.03.95 N 83, вiд 13.06.95 N 253 та вiд 25.06.99 N 393, морських, рiчкових, повiтряних та залiзничних транспортних засобiв через митний кордон України введених на пiдставi власних наказiв та розпоряджень вважати недiйсними з моменту набуття чинностi наказу Держмитслужби про введення в дiю електронних журналiв облiку.

     6. Начальникам регiональних митниць, начальникам митниць довести цей наказ до вiдома особового складу та забезпечити його неухильне виконання.

     7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Соболя I.М.

Голова Служби Ю. Соловков

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом Державної митної
служби України вiд N
Зареєстровано в Мiнiстерствi
юстицiї України вiд N

     Положення про порядок введення в дiю та застосування електронних журналiв облiку перемiщення транспортних засобiв через митний кордон України

     1. Загальнi положення

     1.1. Положення про порядок введення в дiю та застосування електронних журналiв облiку перемiщення транспортних засобiв через митний кордон України (далi - Положення) розроблено з метою впорядкування бази даних по контролю за перемiщенням через митний кордон України транспортних засобiв.

     1.2. Дiя Положення поширюється на перемiщення через митний кордон України морських, рiчкових, повiтряних та залiзничних транспортних засобiв по всiх видах митних режимiв, визначених чинним митним законодавством України.

     1.3. Термiни, що вживаються у цьому Положеннi.

     1.3.1. Електроннi журнали облiку - програма, що забезпечує введення iнформацiї до центральної бази Iнформацiїно-аналитичного митного управлiння (далi БД IАМУ).

     1.3.2. ВМД - заява, що мiстить вiдомостi про товари та iнши предмети i транспортнi засоби та мету їх перемiщення через митний кордон України або про змiну митного режиму щодо цих товарiв, а також iнформацiю, небхiдну для здiйсненя митного контролю, митного контролю, митної статистики, нарахування митних платежiв.

     1.3.2. Товаросупровiднi документи - документи, якi прибувають разом з вантажем. До основних товаросупровiдних документiв, зокрема, належать товаро-транспортна накладна, комерцiйний рахунок, вiдвантажувальна специфiкацiя, пакувальний лист тощо.

     1.3.3. Товаротранспортнi документи - документи, якi прибувають з транспортним засобом що використовується для перемiщення товарiв через митний кордон. До основних товаротранспортних документiв належать технiчний паспорт на автомобiль, авiацiйна накладна, залiзнична накладна, коносамент тощо.

     1.3.4. "Товари" або "вантажi" - будь-якi товари та iнши предмети, що перемiщуються через митний кордон України у будь-якому митному режимi, за винятком транспортних засобiв, що перевозять цi товари та iнши предмети.

     1.3.5. Транспортнi засоби - автомобiльнi, морськi, рiчковi, залiзничнi та повiтрянi засоби, на яких передбачено перемiщення товарiв або вантажiв.

     1.4. Електроннi журнали облiку ведуться у всiх митних пiдроздiлах, якi здiснюють оформлення транспортних засобiв при перетинаннi кордону.

     1.5. Занесення iнформацiї в електроннi журнали облiку здiснюється iнспекторами пiдроздiлiв статистики не пiдставi документiв, що передаються з пiдроздiлiв контролю доставки вантажiв.

      Iнформацiйно-аналiтичне митне управлiння Держмитслужби, використовуючи канали оперативного звязку, забезпечує доступ посадовим особам митниць у межах їх службових повноважень до iнформацiї у БД IАМУ з можливостю перегляду електронних журналiв облiку.

     1.6. Контроль за достовiнiсть iнформацiї введеної в електроннi журнали облiку здiйснює митниця яка здiйснила пропуск транспорного засобу через пункт пропуску, що знаходиться в зонi її дiяльностi.

     Вiдповiдальнiсть за органiзацiю збору та введення iнформацiї в електроннi журнали облiку покладається на начальникiв митниць.

     1.7. У разi виявлення помилок у наведенiй в електронних журналах облiку iнформацiї, начальник митницi звертається до начальника Управлiння органiзацiї митного контролю з питанням про внесення змiн в електроннi журнали облiку на пiдставi твердих копiй вiдповiдних документiв.

     2. Збiр iнформацiї та внесення її в електроннi журнали облiку

     2.1. Iнспектор пiдроздiлу статистики прикордоного митного поста, пiсля отримання пакету товаросупровiдних та товаротранспортних документiв на оформленi у митному вiдношенi транспортнi засоби i товарiв на перемiщення через митний кордон (IМ, ТР, ЕК), вносить з вiдповiдних граф ВМД, товаросупровiдних та товаротранспортних документiв вiдомостi про транспортний засiб i вантаж у вiдповiднi графи електронних журналiв облiку.

     2.2. Митниця, що здiйснила пропуск транспортних засобiв i вантаж, повинна протягом 24 годин передати в БД IАМУ iнформацiю про транспортнi засоби i вантаж, яки перетнули митний кордон.

     2.3. IАМУ проводить узагальнення отриманої вiд митних установ iнформацiї та забезпечує доступ до неї посадових осiб в межах наданої їм компетенцiї.

     3. Використання iнформацiї електроних журналiв облiку

     3.1. Доступ до iнформацiї яка неведена в електронних журналах облiку мають право вiдповiднi особи пiдроздiлiв контрабанди, органiзацiї митного контролю та статистики, згiдно наданих прав доступу до БД IАМУ.

     3.2. Загальна iнформацiя, яка буде накопичуватися у БД IАМУ про перемiщення транспортних засобiв та товарiв через митний кордон України, може бути використана для пошукової та статистичної роботи у вiдповiдностi з запитами заiнтересованих мiнiстерств i вiдомств.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.