КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 20 грудня 2024 р. | N 1450 |
---|
Про внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Внести до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666; 2023 р., N 50, ст. 2800) змiни, що додаються.
2. Установити, що:
1) закупiвлi безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва:
розпочатi до набрання чинностi цiєю постановою вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 березня 2023 р. N 256 "Про реалiзацiю експериментального проекту щодо здiйснення оборонних закупiвель безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби та активних засобiв протидiї технiчним розвiдкам вiтчизняного виробництва" (Офiцiйний вiсник України, 2023 р., N 36, ст. 1910), завершуються в порядку та на умовах, що дiяли до набрання чинностi цiєю постановою;
з дня набрання чинностi цiєю постановою здiйснюються вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666) з урахуванням змiн, затверджених цiєю постановою;
2) безпiлотнi системи та засоби радiоелектронної боротьби, якi були кодифiкованi як предмет постачання та введенi до штатiв i табелiв вiдповiдно до Порядку реалiзацiї експериментального проекту щодо здiйснення оборонних закупiвель безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби та активних засобiв протидiї технiчним розвiдкам вiтчизняного виробництва, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 березня 2023 р. N 256 (Офiцiйний вiсник України, 2023 р., N 36, ст. 1910; 2024 р., N 63, ст. 3767), та Порядку здiйснення закупiвлi безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва та їх складових частин, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666; 2023 р., N 50, ст. 2800), з урахуванням змiн, затверджених цiєю постановою, не потребують повторного проходження процедури кодифiкацiї та реєстрацiї штатно-табельного предмета;
3) погодження поданого вiтчизняним виконавцем державного контракту (договору) на виготовлення та поставку безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби, їх складових частин звiту про цiльове використання товарiв, ввезених на митну територiю України iз звiльненням вiд оподаткування, передбачене пунктом 5 Порядку ввезення, першого постачання та цiльового використання товарiв, визначених частиною восьмою статтi 287 Митного кодексу України, для використання у виробництвi товарiв оборонного призначення, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 березня 2016 р. N 170 (Офiцiйний вiсник України, 2016 р., N 23, ст. 907; 2022 р., N 96, ст. 5968), не здiйснюється, крiм випадкiв, коли у зазначеного державного замовника утворено представництво державного замовника у сферi оборони;
4) у разi скасування чи припинення воєнного стану, введеного Указом Президента України вiд 24 лютого 2022 р. N 64 "Про введення воєнного стану в Українi", державнi контракти (договори) на виготовлення та поставку безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня продовжують дiяти до повного виконання зобов'язань сторонами.
3. Мiнiстерству оборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил:
1) протягом одного мiсяця затвердити технiчнi вимоги до:
типiв безпiлотних систем iз зазначенням тактико-технiчних характеристик за кожним типом безпiлотної системи;
засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня та визначити поточну потребу в них;
2) у разi змiни радiоелектронної обстановки або вимог до безпiлотних систем вносити змiни до технiчних вимог, але не частiше нiж один раз на мiсяць, крiм випадкiв встановлення технiчних вимог до нових типiв безпiлотних систем.
Прем'єр-мiнiстр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Iнд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 грудня 2024 р. N 1450 |
ЗМIНИ,
що вносяться до постанови Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275
1. Вступну частину постанови пiсля слiв "правового режиму воєнного стану в Українi" доповнити словами i цифрами ", абзацу другого пункту 22 роздiлу IX "Прикiнцевi та перехiднi положення" Закону України "Про Державну службу спецiального зв'язку та захисту iнформацiї України".
2. Пункт 1 доповнити абзацом такого змiсту:
"Порядок здiйснення закупiвлi безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва та їх складових частин.".
3. Доповнити постанову Порядком здiйснення закупiвлi безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва та їх складових частин такого змiсту:
"ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 |
ПОРЯДОК
здiйснення закупiвлi безпiлотних систем, засобiв
радiоелектронної боротьби тактичного рiвня
вiтчизняного виробництва та їх складових частин
Загальнi питання
1. Цей Порядок визначає механiзм здiйснення закупiвель безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва та їх складових частин та дiє протягом воєнного стану, введеного Указом Президента України вiд 24 лютого 2022 р. N 64 "Про введення воєнного стану в Українi".
Згiдно з цим Порядком здiйснюється закупiвля безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва та їх складових частин державними замовниками у сферi оборони, службами державного замовника, а також вiйськовими частинами, органiзацiями (установами, закладами), що уповноважуються рiшенням державного замовника у сферi оборони на здiйснення закупiвель та укладення державних контрактiв (договорiв) (далi - державнi замовники).
Вiйськовi частини мають право здiйснювати закупiвлю кодифiкованих безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби ближньої дiї без погодження з Генеральним штабом Збройних Сил, органами вiйськового управлiння вищого рiвня, у тому числi iз службами постачання, за процедурою, визначеною цим Порядком.
2. Термiни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
безпiлотна система - безпiлотнi авiацiйнi комплекси, безпiлотнi лiтальнi апарати, безпiлотнi наземнi (роботизованi) комплекси, безпiлотнi воднi (плаваючi) комплекси;
безпiлотний авiацiйний комплекс - безпiлотне повiтряне судно, пов'язанi з ним спецiальнi станцiї дистанцiйного пiлотування, необхiднi лiнiї керування i контролю та iншi елементи, зазначенi у затвердженому проектi типу безпiлотного авiацiйного комплексу. Безпiлотний авiацiйний комплекс може включати кiлька безпiлотних лiтальних апаратiв;
безпiлотний водний (плаваючий) комплекс - морське та/або рiчкове судно, що здiйснює рух водною поверхнею в товщi води або по морському дну, керування i контроль якого здiйснюються дистанцiйно за допомогою спецiальної станцiї дистанцiйного керування, розташованої поза судном, або яке здiйснює рух автономно за вiдповiдною програмою;
безпiлотний лiтальний апарат - повiтряне судно, керування польотом якого i контроль за яким здiйснюються дистанцiйно за допомогою спецiальної станцiї дистанцiйного пiлотування, розташованої поза повiтряним судном, або яке здiйснює полiт автономно за вiдповiдною програмою;
безпiлотний наземний (роботизований) комплекс - наземний рухомий або стацiонарний засiб, керування i контроль якого здiйснюються дистанцiйно за допомогою спецiальної станцiї дистанцiйного керування, або який функцiонує автономно за вiдповiдною програмою;
засоби радiоелектронної боротьби - обладнання, радарнi комплекси, апаратура для виявлення роботи радiоелектронних засобiв системи управлiння вiйськами i зброєю противника, їх радiоелектронного подавлення та радiоелектронного захисту систем i засобiв управлiння сил безпеки i сил оборони, а також проведення заходiв електронної пiдтримки;
засоби радiоелектронної боротьби тактичного рiвня - рiзновид засобiв радiоелектронної боротьби, функцiонально закiнчений радiоелектронний пристрiй, призначений для радiоелектронного подавлення систем управлiння, приймачiв супутникової навiгацiї рiзних типiв безпiлотних лiтальних апаратiв направленого типу на вiдстань не бiльш як 30 кiлометрiв;
засоби радiоелектронної боротьби ближньої дiї - рiзновид засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, функцiонально закiнчений радiоелектронний пристрiй, призначений для:
радiоелектронного подавлення систем управлiння, приймачiв супутникової навiгацiї рiзних типiв безпiлотних лiтальних апаратiв з направленiстю купольного типу на вiдстанi вiд 100 до 500 метрiв та направленого типу не бiльш як 5 кiлометрiв;
електронної пiдтримки радiоелектронного подавлення (iндивiдуальнi засоби виявлення сигналiв безпiлотних лiтальних апаратiв) для виявлення сигналiв управлiння, телеметрiї, вiдеозображення рiзних типiв безпiлотних лiтальних апаратiв з направленими антенами на вiдстань не менш як 5 кiлометрiв та з ненаправленими антенами на вiдстань не менш як 3 кiлометри.
Iншi термiни у цьому Порядку вживаються у значеннi, наведеному в Законi України "Про обороннi закупiвлi", постановах Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 лютого 2021 р. N 159 "Про затвердження Порядку проведення випробувань зразкiв озброєння та вiйськової технiки" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 20, ст. 853) i вiд 17 лютого 2021 р. N 160 "Про затвердження Порядку проведення випробувань та прийняття на озброєння (постачання) зразкiв озброєння, вiйськової та спецiальної технiки, засобiв i обладнання iноземного виробництва" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 21, ст. 934), особливостях здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666), Правилах технiчної експлуатацiї безпiлотних авiацiйних комплексiв I класу державної авiацiї України, затверджених наказом Мiноборони вiд 10 серпня 2018 р. N 401.
3. Протягом перiоду виконання цього Порядку:
пiд час провадження дiяльностi представництвами державних замовникiв у сферi оборони на пiдприємствах, якi провадять дiяльнiсть з розроблення та виробництва безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, положення щодо здiйснення контролю за якiстю товарiв, робiт i послуг оборонного призначення на всiх етапах їх розроблення, виробництва, модернiзацiї, а також контролю за цiльовим використанням коштiв, встановленi Порядком здiйснення контролю за якiстю товарiв, робiт i послуг оборонного призначення на всiх етапах їх розроблення, виробництва, модернiзацiї, ремонту та утилiзацiї, а також за цiльовим використанням коштiв, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 липня 2021 р. N 781 (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 62, ст. 3920), та Положенням про представництва державних замовникiв у сферi оборони на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21 жовтня 2009 р. N 1107 (Офiцiйний вiсник України, 2009 р., N 81, ст. 2737; 2021 р., N 21, ст. 942), не застосовуються;
кодифiкацiя безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня як предметiв постачання здiйснюється вiдповiдно до Порядку постачання товарiв оборонного призначення пiд час особливого перiоду, введення надзвичайного стану, проведення заходiв iз забезпечення нацiональної безпеки i оборони, вiдсiчi i стримування збройної агресiї та у перiод проведення антитерористичної операцiї, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 лютого 2015 р. N 345 (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 44, ст. 1372; 2018 р., N 36, ст. 1266; 2023 р., N 85, ст. 4919), з урахуванням особливостей, встановлених цим Порядком;
положення Порядку кодифiкацiї предметiв постачання, затвердженого наказом Мiноборони вiд 18 грудня 2017 р. N 673, Iнструкцiї з реєстрацiї штатно-табельних предметiв, затвердженої наказом Мiноборони вiд 8 сiчня 2019 р. N 8, в частинi погодження i затвердження технiчних умов Мiноборони не застосовуються;
положення пунктiв 20 - 27 Порядку постачання товарiв оборонного призначення пiд час особливого перiоду, введення надзвичайного стану, проведення заходiв iз забезпечення нацiональної безпеки i оборони, вiдсiчi i стримування збройної агресiї та у перiод проведення антитерористичної операцiї, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 лютого 2015 р. N 345, не застосовуються.
4. Закупiвля безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) може здiйснюватися державними замовниками у разi наявностi потреби у забезпеченнi вiдповiдними безпiлотними системами та засобами радiоелектронної боротьби тактичного рiвня за процедурою, визначеною цим Порядком.
5. Вiтчизнянi виконавцi державних контрактiв (договорiв) на виготовлення та поставку безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) пiд час укладання державного контракту (договору) надають державному замовнику розрахунок цiни за формою згiдно з додатком 1 та висновок експерта (який визначає можливу орiєнтовну (очiкувану) вартiсть безпiлотної системи, засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня / їх складової частини, дiє протягом шести мiсяцiв з дня його видачi та не може бути прийнятий державним замовником пiсля закiнчення цього строку), виданий спецiалiзованою судово-експертною установою, яка вiдповiдно до Закону України "Про судову експертизу" має право на виконання таких робiт, та/або суб'єктами оцiночної дiяльностi (оцiнювачами), уповноваженими на проведення оцiнки та визначення вартостi майна згiдно iз Законом України "Про оцiнку майна, майнових прав та професiйну оцiночну дiяльнiсть в Українi". При цьому прибуток виконавця державного контракту (договору) у складi цiни може становити не бiльш як 25 вiдсоткiв виробничої собiвартостi товарiв, робiт та послуг. Вiдповiдальнiсть за неправильнiсть розрахунку цiни несе виконавець державного контракту (договору).
Крiм документiв, зазначених в абзацi першому цього пункту, вiтчизнянi виконавцi державних контрактiв (договорiв) на виготовлення та поставку безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня пiд час укладання державного контракту (договору) надають державному замовнику або вiйськовiй частинi один з таких документiв:
сертифiкат вiдповiдностi стандартам або технiчним умовам (iз змiнами, за наявностi);
свiдоцтво про реєстрацiю штатно-табельного предмета;
документ, що пiдтверджує допуск до експлуатацiї безпiлотної системи;
акт про проведення спiльних вiдомчих випробувань з позитивним висновком за формою згiдно з додатком 2.
Дiя документiв, передбачених абзацами третiм - шостим цього пункту i складених щодо безпiлотної системи, засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, поширюється на всi їх складовi, зазначенi у технiчних умовах (iз змiнами, за наявностi), виданих на таку безпiлотну систему / засiб радiоелектронної боротьби тактичного рiвня. Наявнiсть зазначеного документа, виданого одним заiнтересованим державним замовником, є достатньою пiдставою для здiйснення державним замовником закупiвлi безпiлотних систем / засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня для власних потреб або для потреб iнших заiнтересованих державних замовникiв, зазначених у пунктi 7 цього Порядку.
У разi здiйснення закупiвель безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiдповiдно до цього пункту акт про проведення спiльних вiдомчих випробувань пiдписується державним замовником або заiнтересованим державним замовником, який органiзував вiдповiднi випробування, та виробником вiдповiдної безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня.
Наявнiсть акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть тактико-технiчних характеристик i комплектацiї безпiлотної системи або засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня технiчним умовам, виданого одним iз державних замовникiв або заiнтересованих державних замовникiв, є пiдставою для здiйснення державними замовниками, заiнтересованими державними замовниками, зазначеними у пунктi 7 цього Порядку, закупiвлi безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня.
Вимагати iншi документи щодо визначення цiни, крiм тих, що передбаченi цим Порядком, забороняється.
6. Пiд час розрахунку цiни враховуються всi податки та збори, загальновиробничi, адмiнiстративнi, операцiйнi та iншi витрати виконавця, пов'язанi з виготовленням безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва, їх складових, крiм:
органiзацiйних витрат, витрат на проведення рiчних зборiв, представницьких витрат, витрат на участь у виставках;
витрат на службовi вiдрядження працiвникiв апарату управлiння суб'єкта господарювання, безпосередньо не пов'язаних з виконанням державного контракту (договору) чи здiйсненням оперативного контролю за його виконанням;
витрат на страхування майна, а також винагороди за послуги (юридичнi, аудиторськi, з оцiнки майна тощо), якi не є обов'язковими вiдповiдно до законодавства або умов договорiв;
витрат вiд браку (крiм технiчно неминучого браку та витрат на виправлення такого технiчно неминучого браку);
нестачi незавершеного виробництва, нестачi i витрат вiд псування матерiальних цiнностей у цехах (якщо iнше не передбачено договором);
оплати простоїв;
сум безнадiйної дебiторської заборгованостi та вiдрахування до резерву сумнiвних боргiв;
витрат вiд знецiнення запасiв;
визнаних штрафiв, пенi, неустойки;
комiсiйної винагороди продавцям, торговим агентам та працiвникам структурних пiдроздiлiв суб'єкта господарювання, що забезпечують збут;
витрат на рекламу та дослiдження ринку (маркетингу);
витрат на дослiдно-конструкторськi роботи, що не стосуються державного контракту (договору) на виготовлення та поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових) або виконанi до укладення цього контракту (договору), якщо iнше не визначено положеннями державного контракту (договору);
збиткiв, пов'язаних з утриманням об'єктiв соцiальної сфери (крiм розумних витрат на експлуатацiю об'єктiв соцiальної сфери, якi розташованi на територiї виконавця, якi виконують функцiї, що передбаченi законодавством (медичнi пункти тощо);
витрат на проведення експертизи визначення можливої орiєнтовної (очiкуваної) вартостi безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових) спецiалiзованою судово-експертною установою та/або суб'єктами оцiночної дiяльностi (оцiнювачами), уповноваженими на проведення оцiнки та визначення вартостi майна згiдно iз Законом України "Про оцiнку майна, майнових прав та професiйну оцiночну дiяльнiсть в Українi", вiдповiдно до цього Порядку.
7. Закупiвля безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) Адмiнiстрацiєю Держспецзв'язку (уповноваженою нею службою державного замовника) вiдповiдно до цього Порядку може здiйснюватися для потреб Держспецзв'язку, Збройних Сил, Нацiональної гвардiї, Держприкордонслужби, СБУ, Нацiональної полiцiї, а також для потреб iнших складових сил безпеки та сил оборони (далi - заiнтересований державний замовник) на пiдставi письмового замовлення, в якому зазначаються:
1) найменування державного замовника, який повинен здiйснити закупiвлю безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня;
2) найменування заiнтересованого державного замовника, для потреб якого буде здiйснюватися закупiвля безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня;
3) вид безпiлотної системи (безпiлотний авiацiйний комплекс, безпiлотний лiтальний апарат, безпiлотний наземний (роботизований) комплекс, безпiлотний водний (плаваючий) комплекс) (у разi закупiвлi безпiлотних систем);
4) iнформацiя про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня згiдно з додатками 8 i 9 або назва безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (у разi закупiвлi конкретного найменування безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня);
5) кiлькiсть одиниць безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, якi повиннi бути закупленi;
6) довiдка виробника довiльної форми про те, що вiн є єдиним виробником безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (у разi закупiвлi безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня у єдиного виробника).
У разi необхiдностi закупiвлi окремих складових безпiлотної системи або окремих складових засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня заiнтересований державний замовник зазначає у замовленнi, до складу якої безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби входять зазначенi безпiлотнi системи та/або засоби радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, iз посиланням на технiчнi умови (iз змiнами, за наявностi).
8. Письмове замовлення про здiйснення закупiвель безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, подане вiдповiдно до пункту 7 цього Порядку, iз визначеною назвою безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби є пiдставою для здiйснення закупiвель без використання електронної системи закупiвель з урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.
У разi коли заiнтересований державний замовник у письмовому замовленнi на здiйснення закупiвлi безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) зазначив iнформацiю про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) вiтчизняного виробництва згiдно з додатками 8 i 9, закупiвля таких безпiлотних систем або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) здiйснюється вiдповiдно до пунктiв 50 - 95 особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666), з урахуванням особливостей, встановлених цим Порядком, зокрема щодо прибутку виконавця державного контракту (договору).
9. Крiм документiв, передбачених особливостями здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затвердженими постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666), до заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидати додають акт про проведення спiльних вiдомчих випробувань з позитивним висновком за формою згiдно з додатком 2 або документ, що пiдтверджує допуск до експлуатацiї безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, або свiдоцтво про реєстрацiю штатно-табельного предмета.
10. Пiд час здiйснення квалiфiкацiйного вiдбору кандидати можуть уповноважувати фiзичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв чи юридичних осiб на подання заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi (далi - уповноваженi особи).
У такому разi в заявках для участi у квалiфiкацiйному вiдборi зазначається iнформацiя щодо найменування та коду згiдно з ЄДРПОУ (для юридичної особи); прiзвища, власного iменi, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйного номера облiкової картки платника податку або серiї (за наявностi) та номера паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податку та офiцiйно повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України) (для фiзичної особи або фiзичної особи - пiдприємця) уповноваженої особи, яка опублiковується для загального доступу в електроннiй системi закупiвель.
До документiв, що подаються уповноваженими особами вiд iменi кандидатiв/учасникiв у складi заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi / пропозицiї / тендернiй пропозицiї, обов'язково додається документ, яким кандидат уповноважує фiзичну особу, фiзичну особу - пiдприємця чи юридичну особу на подання вiдповiдної заявки та документiв.
У разi подання заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi уповноваженою особою державний замовник у протоколi квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, що розмiщується в електроннiй системi закупiвель, зазначає iнформацiю щодо найменування та iдентифiкацiйного коду згiдно з ЄДРПОУ (для юридичної особи); прiзвища, власного iменi, по батьковi (за наявностi) та реєстрацiйного номера облiкової картки платника податку або серiї (за наявностi) та номера паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податку та офiцiйно повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України) (для фiзичної особи або фiзичної особи - пiдприємця) уповноваженої особи. При цьому до рамкової угоди включається кандидат, який уповноважив фiзичну особу, фiзичну особу - пiдприємця чи юридичну особу на подання вiдповiдної заявки та документiв.
11. За наявностi технiчної можливостi державнi замовники можуть здiйснювати закупiвлю безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) вiдповiдно до пунктiв 50 - 95 особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666), шляхом застосування рамкових угод, створених Адмiнiстрацiєю Держспецзв'язку (уповноваженими нею службами державного замовника) або Мiноборони (уповноваженими ним службами державного замовника).
Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку (уповноваженi нею служби державного замовника) або Мiноборони (уповноваженi ним служби державного замовника) надають доступ державним замовникам до створених рамкових угод на пiдставi складених державними замовниками в довiльнiй формi звернень.
У разi надання Адмiнiстрацiєю Держспецзв'язку (уповноваженими нею службами державного замовника) або Мiноборони (уповноваженими ним службами державного замовника) доступу до створених рамкових угод державний замовник здiйснює закупiвлю безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiдповiдно до пункту 75 особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану", з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 5 цього Порядку, щодо прибутку виконавця державного контракту (договору).
12. Переможець запиту пропозицiї у строк, що не перевищує чотири днi з дати оприлюднення в електроннiй системi закупiвель повiдомлення про намiр укласти державний контракт (договiр), повинен подати державному замовнику документи, передбаченi пунктом 5 цього Порядку, та укласти державний контракт (договiр).
Виконання державного контракту (договору) на виготовлення та поставку безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня
13. Попередня оплата за державними контрактами (договорами) на виготовлення та поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) (зокрема партiями) здiйснюється шляхом спрямування бюджетних коштiв вiтчизняним виконавцям державних контрактiв (договорiв) на небюджетнi рахунки, вiдкритi на їх iм'я в органах Казначейства в установленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштiв вiтчизняними виконавцями державних контрактiв (договорiв) з таких рахункiв виключно на цiлi, визначенi державними контрактами (договорами). Для здiйснення платежiв з небюджетного рахунка виконавцi державного контракту (договору) надають органам Казначейства платiжну iнструкцiю iз зазначенням реквiзитiв державного контракту (договору) та копiю договору на закупiвлю товарiв, робiт i послуг, на виконання якого проводиться платiж.
У державних контрактах (договорах) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) може передбачатися попередня оплата в обсягах до 70 вiдсоткiв їх вартостi на строк не бiльш як 12 мiсяцiв. Розмiр i строк попередньої оплати товарiв у зазначених межах визначаються з урахуванням необхiдностi, що обґрунтовується, зокрема, циклом виробництва товару.
Державний контракт (договiр) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) може укладатися на строк, що перевищує бюджетний перiод.
14. Iстотнi умови державних контрактiв (договорiв) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) не можуть змiнюватися пiсля їх укладення до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязi, крiм випадкiв:
коригування обсягiв закупiвлi, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видаткiв державного замовника;
полiпшення якiсного стану предмета закупiвлi за умови, що таке полiпшення не призведе до збiльшення суми вартостi (цiни), визначеної в державному контрактi (договорi);
продовження строку дiї державних контрактiв (договорiв) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) та/або строку виконання зобов'язань щодо передачi товару, виконання робiт, надання послуг у разi виникнення документально пiдтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числi обставин непереборної сили, iстотної змiни обставин, затримки фiнансування замовником, за умови, що такi змiни не призведуть до збiльшення суми вартостi (цiни), визначеної в державному контрактi (договорi);
погодження змiни вартостi (цiни) в державних контрактах (договорах) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) в бiк зменшення у разi встановлення в державному контрактi (договорi) порядку змiни вартостi (цiни);
змiни вартостi (цiни) в державних контрактах (договорах) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) у зв'язку iз змiною ставок податкiв i зборiв та/або змiною умов надання пiльг з оподаткування - пропорцiйно змiнi таких ставок та/або пiльг з оподаткування, а також у зв'язку iз змiною системи оподаткування пропорцiйно змiнi податкового навантаження внаслiдок змiни системи оподаткування;
змiни загальної вартостi державного контракту (договору) в бiк зменшення у разi, коли прибуток виконавця державного контракту (договору) у складi цiни перевищує встановленi пунктом 5 цього Порядку розмiри, або збiльшення кiлькостi безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин), що поставляються, у разi настання таких обставин;
змiни встановленого згiдно iз законодавством органами державної статистики iндексу споживчих цiн, змiни розмiру мiнiмальної заробiтної плати та/або прожиткового мiнiмуму, змiни курсу iноземної валюти, регульованих цiн (тарифiв), нормативiв, середньозважених цiн на електричну енергiю на ринку "на добу наперед" у разi встановлення в договорi про закупiвлю порядку змiни цiни.
У разi змiн iстотних умов державних контрактiв (договорiв) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, що призвели до змiни загальної вартостi державного контракту (договору) в бiк зменшення, розмiр попередньої оплати не переглядається, якщо її обсяг не перевищує загальної вартостi державного контракту (договору).
Пiдтвердження об'єктивних обставин, зазначених у цьому пунктi, засвiдчуються висновком Торгово-промислової палати та iншими пiдтвердними документами з можливiстю продовжити строк дiї таких державних контрактiв (договорiв) не бiльш як на 60 календарних днiв, але не бiльш як 12 мiсяцiв з дня здiйснення попередньої оплати.
При цьому в державному контрактi (договорi) зазначається загальна вартiсть державного контракту (договору), а також вартiсть виготовлення i поставки безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин), визначена вiдповiдно до календарного плану на кожний бюджетний перiод.
Облiк i реєстрацiя в органах Казначейства бюджетних зобов'язань за державним контрактом (договором), строк дiї якого перевищує бюджетний перiод, здiйснюються в установленому законодавством порядку.
Коли строк кiнцевої поставки за державним контрактом (договором) на виготовлення та поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) (зокрема партiями) перевищує два мiсяцi з дати укладення такого державного контракту (договору), вiтчизнянi виконавцi державного контракту (договору) уточнюють розрахунок цiни, на пiдставi якого було укладено державний контракт (договiр), у тому числi розмiр прибутку, виходячи з фактичних витрат, та за мiсяць до закiнчення строку кiнцевої поставки товарiв надають державному замовнику уточнений розрахунок цiни за формою згiдно з додатком 1.
Розмiр прибутку виконавця державного контракту (договору) у складi цiни в уточненому розрахунку повинен вiдповiдати вимогам, встановленим пунктом 5 цього Порядку.
Остаточнi розрахунки за державним контрактом (договором) здiйснюються пiсля надання уточненого розрахунку цiни, передбаченого абзацом тринадцятим цього пункту. Вiдповiдальнiсть за неправильнiсть уточненого розрахунку цiни несе виконавець державного контракту (договору).
Коли прибуток виконавця державного контракту (договору) у складi цiни перевищує встановленi пунктом 5 цього Порядку розмiри, сторони вносять змiни в державний контракт (договiр) щодо зменшення загальної вартостi (цiни) державного контракту (договору) або за погодженням з державним замовником щодо збiльшення кiлькостi безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин), що поставляються.
Якщо прибуток виконавця державного контракту (договору) у складi цiни не перевищує встановленi пунктом 5 цього Порядку розмiри, остаточнi розрахунки здiйснюються за цiнами, встановленими державним контрактом (договором).
Здiйснення контролю за якiстю товарiв, робiт i послуг оборонного призначення на всiх етапах розроблення, виробництва, модернiзацiї безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва
15. Коли у державного замовника не створено представництво державного замовника у сферi оборони або державний контракт (договiр) укладено вiйськовою частиною, уповноваженою Мiноборони на здiйснення оборонних закупiвель та укладення державних контрактiв (договорiв) за децентралiзованими розрахунками, приймання безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня здiйснюється державним замовником на пiдставi наданих виконавцем державного контракту (договору) сертифiката якостi на кожну одиницю товару, який гарантує заявленi виробником параметри i характеристики, якiсть i безпечнiсть, технiчний стан безпiлотної системи, що пiдтверджено проведеними виробником випробуваннями. Сертифiкат якостi видається виконавцем державного контракту (договору). Вiдповiдальнiсть за вiдомостi, зазначенi в сертифiкатi якостi, несе виконавець державного контракту (договору).
16. Приймання засобiв радiоелектронної боротьби ближньої дiї здiйснюється без залучення представництв державного замовника на пiдставi наданих виконавцем державного контракту (договору) сертифiката якостi на кожну одиницю товару, який гарантує заявленi виробником параметри i характеристики, якiсть i безпечнiсть, технiчний стан засобу радiоелектронної боротьби ближньої дiї, що пiдтверджено проведеними виробником випробуваннями. Сертифiкат якостi видається виконавцем державного контракту (договору).
17. Коли у державного замовника створено представництво державного замовника, таке представництво пiд час здiйснення контролю за якiстю товарiв, робiт i послуг оборонного призначення на всiх етапах розроблення, виробництва, модернiзацiї безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня має такi повноваження, завдання та функцiї:
сприяє проведенню заходiв щодо дотримання режиму секретностi, технiчного захисту iнформацiї та комплексної протидiї технiчним засобам розвiдки (у разi потреби);
здiйснює згiдно з умовами державного контракту (договору) контроль за виконанням робiт;
бере участь у проведеннi випробувань i погоджує звiти, якi оформляються за їх результатами вiдповiдно до умов договору;
надає державному замовнику висновок про готовнiсть ескiзного (технiчного) проекту (етапiв проведення) до приймання;
здiйснює приймання дослiдного зразка та комплекту експлуатацiйної документацiї для проведення попереднiх випробувань;
здiйснює контроль за виготовленням дослiдного зразка (складових частин) i пiдтверджує його вiдповiднiсть вимогам експлуатацiйної документацiї шляхом порiвняння заявлених або визначених технiчним завданням тактико-технiчних характеристик дослiдного зразка з установленими за результатами випробувань;
здiйснює приймання експлуатацiйної документацiї.
Крiм того, пiд час серiйного виготовлення (монтажу) безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня представництво державного замовника:
перевiряє вiдповiднiсть комплектувальних виробiв i матерiалiв вимогам експлуатацiйної документацiї;
органiзовує приймання безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня;
бере участь у проведеннi перiодичних i типових випробувань.
18. Представництво державного замовника здiйснює контроль за якiстю безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, що постачаються без їх приймання iншими представництвами, у порядку, що визначається умовами державного контракту (договору).
19. Контроль за якiстю та прийманням безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня представництво державного замовника здiйснює у присутностi представникiв вiддiлу технiчного контролю пiдприємства або уповноваженого представника пiдприємства iз залученням сил i засобiв виконавця державного контракту (договору) в обсягах i послiдовностi, що визначенi вимогами технiчних умов на вироби.
20. Прийнятi представництвом державного замовника безпiлотнi системи та засоби радiоелектронної боротьби тактичного рiвня пiдлягають вiдвантаженню споживачам для їх експлуатацiї або передачi виконавцю державного контракту (договору) на виготовлення i поставку безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня на вiдповiдальне зберiгання.
На прийнятi безпiлотнi системи та засоби радiоелектронної боротьби тактичного рiвня протягом 24 годин пiсля завершення їх приймання представництво державного замовника за наявностi такої вимоги в умовах державного контракту (договору) видає виконавцю державного контракту (договору) посвiдчення на прийняту продукцiю (виконанi роботи) про вiдповiднiсть таких товарiв (робiт) вимогам технiчних умов та умовам державного контракту (договору) за формою, що визначена державним замовником.
21. Вiдвантаження безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня пiсля їх приймання здiйснюється пiд контролем представництва державного замовника.
22. Забракованi та не прийнятi представництвом державного замовника безпiлотнi системи та/або засоби радiоелектронної боротьби тактичного рiвня не можуть бути поставленi виконавцем державного контракту (договору) на виготовлення i поставку безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня споживачам для їх експлуатацiї.
23. Представництво державного замовника бере участь у проведеннi випробувань безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiдповiдно до Порядку проведення випробувань зразкiв озброєння та вiйськової технiки, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 лютого 2021 р. N 159 (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 20, ст. 853).
24. Для цiлей цього Порядку перелiк повноважень, завдань i функцiй представництв державних замовникiв пiд час здiйснення контролю за якiстю товарiв, робiт i послуг оборонного призначення на всiх етапах розроблення, виробництва, модернiзацiї безпiлотних систем та засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, визначених у цьому Порядку, є вичерпним.
25. Протягом гарантiйного строку вiтчизнянi виконавцi державних контрактiв (договорiв) на виготовлення та поставку безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) безоплатно протягом розумного строку усувають недолiки за зверненням заiнтересованих державних замовникiв, на балансi яких перебувають зазначенi безпiлотнi системи та засоби радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, за умови їх належної експлуатацiї.
Кодифiкацiя безпiлотних систем
26. Кодифiкацiя безпiлотних систем здiйснюється Мiноборони:
на пiдставi акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик та комплектацiї безпiлотних систем, за формою згiдно з додатком 2;
за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технiчних характеристик зразка, ознайомлення з результатами випробувань, проведених виробником, у разi вiдповiдностi технiчним вимогам до типу безпiлотної системи;
за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технiчних характеристик зразка, ознайомлення з результатами випробувань, проведених виробником, у разi наявностi потреби в забезпеченнi конкретним зразком безпiлотної системи.
27. У разi проведення спiльних вiдомчих випробувань з одним iз заiнтересованих державних замовникiв, визначених у пунктi 7 цього Порядку, або державних замовникiв у сферi оборони, зазначених у пунктi 2 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2021 р. N 363 "Питання оборонних закупiвель" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 33, ст. 1916), або Державним науково-дослiдним iнститутом випробувань i сертифiкацiї озброєння та вiйськової технiки виробник безпiлотної системи надсилає до Мiноборони акт про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик i комплектацiї безпiлотних систем, до якого додаються:
iнформацiя про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи згiдно з додатком 3;
технiчнi умови на безпiлотну систему, затвердженi виробником та внесенi до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки;
акти та програма заводських випробувань безпiлотної системи.
Iнформацiя про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи надається виробником на пiдставi зазначених технiчних умов.
28. У разi надсилання виробником безпiлотної системи акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик i комплектацiї безпiлотних систем, Мiноборони здiйснює кодифiкацiю безпiлотної системи виключно на пiдставi такого акта та документiв, якi вiдповiдно до пункту 27 цього Порядку додаються до нього, без отримання вiд Збройних Сил, Нацiональної гвардiї, Держприкордонслужби, СБУ, Нацiональної полiцiї, iнших складових сил безпеки та сил оборони, iнших державних замовникiв у сферi оборони iнформацiї про наявнiсть потреби в такiй безпiлотний системi та без проведення комiсiєю державного замовника визначальних вiдомчих випробувань безпiлотної системи.
Вимагати вiд виробника безпiлотної системи документи, не передбаченi пунктом 27 цього Порядку, для здiйснення кодифiкацiї предмета постачання, введення його до штатiв i табелiв забороняється.
Мiноборони протягом 10 днiв з дня надходження акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик i комплектацiї безпiлотних систем, з додатками, передбаченими пунктом 27 цього Порядку, забезпечує кодифiкацiю предмета постачання, вводить його до штатiв i табелiв.
29. Кодифiкацiя безпiлотних систем може здiйснюватися Мiноборони за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технiчних характеристик, ознайомлення з результатами випробувань, проведених виробником, у разi наявностi потреби в забезпеченнi конкретним зразком безпiлотної системи.
У такому разi виробник безпiлотної системи надсилає до Мiноборони iнформацiю про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи згiдно з додатком 3 разом з технiчними умовами, затвердженими виробником i внесеними до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки, актами та протоколами попереднiх випробувань.
Мiноборони протягом 10 робочих днiв вивчає поданi виробником документи та у разi наявностi повiдомлення про потребу в проходженнi процедури кодифiкацiї вiд Генерального штабу Збройних Сил, командувань видiв, окремих родiв вiйськ (сил) Збройних Сил (додаток 7) забезпечує кодифiкацiю предмета постачання та вводить його до штатiв i табелiв.
30. Кодифiкацiя безпiлотних систем може здiйснюватися Мiноборони за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технiчних характеристик зразка, ознайомлення з результатами випробувань, проведених виробником, у разi вiдповiдностi технiчним вимогам на тип безпiлотної системи.
Технiчнi вимоги до типу безпiлотної системи розробляються та затверджуються Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил на такi типи безпiлотних систем:
ударний безпiлотний лiтальний апарат одноразового використання роторного типу;
ударний безпiлотний лiтальний апарат багаторазового використання роторного типу:
малого радiуса дiї;
середнього радiуса дiї;
дальнього радiуса дiї;
ударний безпiлотний лiтальний апарат багаторазового використання лiтакового типу:
малого радiуса дiї;
середнього радiуса дiї;
дальнього радiуса дiї;
розвiдувальний безпiлотний лiтальний апарат лiтакового типу:
малої дальностi;
середньої дальностi;
великої дальностi;
розвiдувальний безпiлотний лiтальний апарат роторного типу.
Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил можуть визначити додатковi типи безпiлотних систем, розробити та затвердити технiчнi вимоги до таких типiв безпiлотних систем.
Технiчнi вимоги до типу безпiлотної системи повиннi мiстити вiдомостi, зазначенi в додатку 5.
У такому разi виробник безпiлотної системи надсилає до Мiноборони iнформацiю про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи згiдно з додатком 3 разом з технiчними умовами, затвердженими виробником, актами та протоколами попереднiх випробувань.
Вiдповiдальнiсть за недостовiрнiсть вiдомостей, зазначених у документах на безпiлотну систему, несе виробник.
Мiноборони протягом 10 робочих днiв вивчає наданi виробником документи та у разi вiдповiдностi зразка технiчним вимогам до типу безпiлотної системи забезпечує кодифiкацiю предмета постачання та вводить його до штатiв i табелiв.
У разi вiдповiдностi безпiлотної системи технiчним вимогам до типу безпiлотної системи кодифiкацiя безпiлотної системи проводиться без отримання вiд Генерального штабу Збройних Сил iнформацiї про наявнiсть потреби в такiй безпiлотний системi.
31. Технiчнi умови розробляються, затверджуються виробником безпiлотної системи, вносяться до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки, та не потребують затвердження чи погодження Мiноборони, iнших державних органiв.
Кодифiкацiя засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня
32. Кодифiкацiя засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня здiйснюється Мiноборони:
на пiдставi акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик та комплектацiї засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня за формою згiдно з додатком 2 у разi вiдповiдностi технiчним вимогам до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил;
за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технiчних характеристик засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, ознайомлення з результатами випробувань, проведених виробником, у разi вiдповiдностi технiчним вимогам до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил.
33. У разi проведення спiльних вiдомчих випробувань з одним iз заiнтересованих державних замовникiв, визначених у пунктi 7 цього Порядку, або державних замовникiв у сферi оборони, зазначених у пунктi 2 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2021 р. N 363 "Питання оборонних закупiвель" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 33, ст. 1916), або Державним науково-дослiдним iнститутом випробувань i сертифiкацiї озброєння та вiйськової технiки виробник засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня надсилає до Мiноборони акт про проведення спiльних вiдомчих випробувань з позитивним висновком, до якого додаються:
iнформацiя про тактико-технiчнi характеристики засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня згiдно з додатком 4;
технiчнi умови до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, затвердженi виробником та внесенi до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки;
програма та методики, акт i протоколи заводських випробувань засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня.
До спiльних вiдомчих випробувань, якi проводяться Збройними Силами, обов'язково залучаються представники Генерального штабу Збройних Сил.
Iнформацiя про тактико-технiчнi характеристики засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня надається виробником на пiдставi технiчних умов, що розробляються, затверджуються виробником засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня та вносяться до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки.
34. У разi надсилання виробником засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик i комплектацiї засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, та у разi вiдповiдностi технiчним вимогам, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил, Мiноборони здiйснює кодифiкацiю засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня виключно на пiдставi такого акта та документiв, якi вiдповiдно до пункту 33 цього Порядку до нього додаються, без проведення комiсiєю державного замовника визначальних вiдомчих випробувань за умови вiдповiдностi засобу радiоелектронної боротьби технiчним вимогам до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил.
Вимагати вiд виробника засобу радiоелектронної боротьби документи, не передбаченi пунктом 33 цього Порядку, для здiйснення кодифiкацiї предмета постачання та введення його до штатiв i табелiв забороняється.
Мiноборони протягом 10 днiв з дня надходження акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик i комплектацiї засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, з додатками, передбаченими пунктом 30 цього Порядку, у разi вiдповiдностi технiчним вимогам, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил, здiйснює кодифiкацiю предмета постачання та вводить його до штатiв i табелiв.
35. Кодифiкацiя засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня може здiйснюватися Мiноборони за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технiчних характеристик засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, ознайомлення з результатами випробувань, проведених виробником, у разi вiдповiдностi технiчним вимогам до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил.
Технiчнi вимоги до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня розробляються та затверджуються Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил.
Технiчнi вимоги до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня повиннi мiстити вiдомостi, зазначенi в додатку 6.
Вiдповiдальнiсть за недостовiрнiсть вiдомостей, зазначених в документах на засiб радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, несе виробник.
36. Мiноборони протягом п'яти робочих днiв вивчає наданi виробником документи та у разi вiдповiдностi технiчним вимогам до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил, забезпечує проведення демонстрацiйних випробувань.
Вимагати вiд виробника засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня документи, не передбаченi пунктом 33 цього Порядку, для проведення демонстрацiйних випробувань забороняється.
37. Демонстрацiйнi випробування проводяться протягом 10 робочих днiв з дня отримання Мiноборони документiв, передбачених пунктом 33 цього Порядку.
Демонстрацiйнi випробування проводяться за програмою i методикою, розробленими i затвердженими виробником засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, та повиннi забезпечити пiдтвердження заявлених виробником тактико-технiчних характеристик.
Мiноборони сприяє проведенню демонстрацiйних випробувань за програмою, наданою виробником, зокрема забезпечує надання полiгона, цiлей, засобiв вимiрювання та контролю для проведення таких випробувань.
38. Технiчнi умови розробляються, затверджуються виробником засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня i вносяться до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки, та не потребують затвердження чи погодження Мiноборони, iнших державних органiв.
39. Мiноборони протягом 10 днiв з дня проведення демонстрацiйних випробувань здiйснює кодифiкацiю предмета постачання та вносить його до штатiв i табелiв.
Додаток 1 до Порядку |
РОЗРАХУНОК ЦIНИ
безпiлотної системи / засобу радiоелектронної
боротьби тактичного рiвня "______________"
Безпiлотна система / засiб радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "____________" (виробництво ____________) виготовлена у 20__ роцi.
Порядковий номер | Найменування складових цiни | Одиниця вимiру | Цiна за одиницю, гривень (без урахування податку на додану вартiсть) |
Кiлькiсть | Вартiсть, гривень (без урахування податку на додану вартiсть) |
Комплектнiсть | |||||
1. | ... | ||||
2. | ... |
Загальна вартiсть (без урахування податку на додану вартiсть), гривень, у тому числi:
виробнича собiвартiсть безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня;
iншi витрати, що включаються в цiну реалiзацiї (адмiнiстративнi, на збут, фiнансовi, iншi операцiйнi тощо)
прибуток (не бiльше 25 вiдсоткiв виробничої собiвартостi).
Податок на додану вартiсть
Цiна з урахуванням податку на додану вартiсть, гривень
Керiвник постачальника/виробник безпiлотних систем / засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня | ___________________________ (власне iм'я та прiзвище) "___" ____________ 20__ р. |
____________ | |
Примiтка. | До розрахунку цiни включаються складовi, визначенi державним контрактом (договором) на виготовлення, постачання безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня. |
Додаток 2 до Порядку |
|
ЗАТВЕРДЖУЮ Керiвник постачальника/виробника безпiлотних систем / засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня |
|
(власне iм'я та прiзвище) | |
"___" ____________ 20__ р. |
АКТ
про проведення спiльних вiдомчих випробувань
Вiдповiдно до Порядку здiйснення закупiвлi безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва, та їх складових частин, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" _________________________ (далi - заiнтересований державний замовник), зважаючи на нагальну потребу у забезпеченнi безпiлотними системами / засобами радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, разом з _________________ (далi - постачальник/виробник безпiлотних систем / засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня) провели вивчення заявлених тактико-технiчних характеристик безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель" на вiдповiднiсть технiчним умовам (iз змiнами, за наявностi), перевiрили робочу конструкторську документацiю та ознайомилися з результатами випробувань.
З урахуванням зазначеного вжито таких заходiв:
постачальник/виробник безпiлотних систем / засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня надав заiнтересованому державному замовнику на перевiрку технiчнi умови N (зi змiнами, за наявностi) (далi - технiчнi умови) безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель" на предмет вiдповiдностi заявленим тактико-технiчним характеристикам та комплектацiї безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель";
заiнтересований державний замовник перевiрив технiчнi умови на безпiлотну систему / засiб радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель", ознайомився з тактико-технiчними характеристиками та комплектацiєю безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель";
заiнтересований державний замовник погодив вiдповiднiсть технiчних умов реальним тактико-технiчним характеристикам безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель", дослiдженим пiд час випробування.
Розбiжностi та невiдповiдностi до заявлених тактико-технiчних характеристик i комплектацiї безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель" заiнтересованим державним замовником не виявлено.
За результатами проведених заходiв заiнтересований державний замовник пiдтверджує вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик та комплектацiї безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель" та пiдтверджує, що безпiлотна система / засiб радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель" вiдповiдає потребам заiнтересованого державного замовника.
ПОГОДЖЕНО | ||
Представник заiнтересованого державного замовника | Представник постачальника / виробника безпiлотних систем / засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня | |
(власне iм'я та прiзвище) | (власне iм'я та прiзвище) | |
"___" ____________ 20__ р. | "___" ____________ 20__ р. | |
Представник заiнтересованого державного замовника | ||
(власне iм'я та прiзвище) | ||
"___" ____________ 20__ р. | ||
Представник заiнтересованого державного замовника | ||
(власне iм'я та прiзвище) | ||
"___" ____________ 20__ р. |
Додаток 3 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ
про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної
системи
1. | Назва безпiлотної системи | ____________________________________ |
2. | Вид безпiлотної системи (безпiлотний авiацiйний комплекс, безпiлотний лiтальний апарат, безпiлотний наземний (роботизований) комплекс, безпiлотний водний (плаваючий) комплекс) | ____________________________________ |
3. | Бойовi характеристики: | |
максимальна дальнiсть польоту/плавання/руху безпiлотної системи | ____________________________________ | |
тактичний радiус безпiлотної системи | ____________________________________ | |
тривалiсть польоту/плавання/руху безпiлотної системи | ____________________________________ | |
висота польоту / глибина занурення безпiлотної системи, максимальна та робоча | ____________________________________ | |
швидкiсть безпiлотної системи, мiнiмальна, крейсерська, максимальна | ____________________________________ | |
оптико-електроннi засоби розвiдки | ____________________________________ | |
дальнiсть виявлення та розпiзнавання типових цiлей | ____________________________________ | |
час розгортання/згортання безпiлотної системи | ____________________________________ | |
час пiдготовки до використання (польоту, плавання, руху) безпiлотної системи | ____________________________________ | |
можливiсть роботи в умовах дiї засобу радiоелектронної боротьби: стiйкiсть каналiв управлiння, стiйкiсть каналiв телеметрiї, стiйкiсть каналiв вiдео, стiйкiсть супутникової навiгацiйної системи | ____________________________________ | |
наявнiсть програмного забезпечення для виявлення, розпiзнавання, супроводження, наведення та ураження цiлi | ____________________________________ | |
максимальна злiтна маса | ____________________________________ | |
маса цiльового навантаження | ____________________________________ | |
спосiб зльоту для безпiлотного лiтального апарата, безпiлотного авiацiйного комплексу | ____________________________________ | |
тип силової установки | ____________________________________ | |
тип навiгацiйної системи | ____________________________________ | |
реалiзованi режими управлiння (автоматичний, напiвавтоматичний, ручний) | ____________________________________ | |
габаритнi характеристики (розмах крил, довжина, ширина, висота) | ____________________________________ | |
4. | Експлуатацiйнi характеристики: | |
гарантiйний строк експлуатацiї безпiлотної системи | ____________________________________ | |
напрацювання на вiдмову | ____________________________________ | |
кiлькiсть апаратiв у безпiлотнiй системi | ____________________________________ | |
кiлькiсть наземних станцiй управлiння | ____________________________________ | |
експлуатацiйний дiапазон (пiд впливом яких зовнiшнiх обставин функцiонує безпiлотний лiтальний апарат): температура, тиск, опади (снiг, дощ, туман), швидкiсть вiтру | ____________________________________ | |
забезпечення засобами проти запотiвання та обмерзання цiльового навантаження | ____________________________________ | |
наявнiсть засобiв технiчного обслуговування та контролю | ____________________________________ | |
наявнiсть тренажера (симулятора) | ____________________________________ | |
5. | Додаткова iнформацiя (за бажанням виробника) | ____________________________________ |
6. | Вiдмiтка про те, що виробник пiдтверджує достовiрнiсть зазначених вiдомостей | ____________________________________ |
____________ Примiтка. Виробник несе вiдповiдальнiсть за недостовiрнiсть поданих вiдомостей. |
(найменування посади) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) |
"___" _____________ 20__ р.
Додаток 4 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ
про тактико-технiчнi характеристики засобу
радiоелектронної боротьби тактичного рiвня
1. | Назва засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня | ____________________________________ |
2. | Найменування виробника засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня | ____________________________________ |
3. | Цiльове призначення: | |
радiоелектронний вплив на бортовi радiоелектроннi системи безпiлотного лiтального апарата | ____________________________________ | |
радiоелектронний вплив на приймачi супутникової навiгацiї систем GPS, ГЛОНАСС, Beidou тощо | ____________________________________ | |
4. | Склад системи | ____________________________________ |
5. | Бойовi характеристики: | |
дiапазон робочих частот радiоподавлення, МГц | ____________________________________ | |
вихiдна потужнiсть, Вт | ____________________________________ | |
дальнiсть подавлення, мiнiмальна, максимальна, над собою тощо: | ||
у разi використання направлених антен | ____________________________________ | |
у разi використання ненаправлених антен | ____________________________________ | |
за наявностi системи виявлення безпiлотного лiтального апарата: | ||
робочi дiапазони виявлення; | ____________________________________ | |
дальнiсть виявлення випромiнювання безпiлотного лiтального апарата | ____________________________________ | |
види сигналу радiоподавлення (у разi потреби) | ____________________________________ | |
система електроживлення - внутрiшня, зовнiшня | ____________________________________ | |
час безперервної роботи | ____________________________________ | |
габарити (маса) | ____________________________________ | |
обслуговуючий персонал (екiпаж) | ____________________________________ | |
ступiнь захисту системи | ____________________________________ | |
температурний режим | ____________________________________ | |
час розгортання/згортання | ____________________________________ | |
6. | Вiдмiтка про те, що виробник пiдтверджує достовiрнiсть зазначених вiдомостей | ____________________________________ |
____________ Примiтка. Виробник несе вiдповiдальнiсть за зазначенi вiдомостi. |
(найменування посади) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) |
"___" ____________ 20__ р.
Додаток 5 до Порядку |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО Мiнiстр оборони України ___________________________ "___" ____________ 20__ р. |
ТЕХНIЧНI ВИМОГИ
до типу безпiлотної системи
1. | Вид безпiлотної системи (безпiлотний авiацiйний комплекс, безпiлотний лiтальний апарат, безпiлотний наземний (роботизований) комплекс, безпiлотний водний (плаваючий) комплекс) | ________________________ |
2. | Тип безпiлотної системи | ________________________ |
3. | Стандартнi тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи: | |
максимальна дальнiсть польоту/плавання/руху безпiлотної системи | вiд ______ до ______ кiлометрiв | |
тривалiсть польоту/плавання/руху безпiлотної системи | вiд ______ до _______ годин | |
висота польоту / глибина занурення безпiлотної системи, максимальна та робоча | вiд ______ до ______ метрiв | |
швидкiсть безпiлотної системи, мiнiмальна, крейсерська, максимальна | вiд ______ до ______ метрiв | |
дальнiсть виявлення та розпiзнавання типових цiлей (для безпiлотних систем, призначених для розвiдки та ураження цiлей) | вiд ______ до ______ метрiв | |
максимальна злiтна маса та цiльове навантаження | вiд ______ до ______ кiлограмiв | |
габаритнi характеристики (розмах крил, довжина, ширина, висота) | вiд ______ до ______ метрiв | |
iнше | ________________________ ________________________ |
Начальник Генерального штабу Збройних Сил України | ||
(пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) |
"___" ____________ 20__ р.
Додаток 6 до Порядку |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО Мiнiстр оборони України _____________ ______________ "___" ____________ 20__ р. |
ТЕХНIЧНI ВИМОГИ
до засобу радiоелектронної боротьби тактичного
рiвня
Стандартнi тактико-технiчнi характеристики засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня: | |
дiапазон робочих частот | вiд _______ до _______ мГц |
вихiдна потужнiсть | вiд _______ до _______ |
дальнiсть подавлення, мiнiмальна, максимальна, над собою тощо | вiд _______ до _______ кiлометрiв |
час безперервної роботи | вiд _______ до _______ годин |
габарити/маса | вiд _______ до _______ кiлограмiв |
iнше | _________________________ |
Начальник Генерального штабу Збройних Сил України | ||
(пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) |
"___" ____________ 20__ р.
Додаток 7 до Порядку |
ПОВIДОМЛЕННЯ
про потребу в проходженнi процедури кодифiкацiї
(найменування органу) |
Вiдповiдно до Порядку здiйснення закупiвлi безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва та їх складових частин, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану", i постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 лютого 2015 р. N 345 "Про затвердження Порядку постачання товарiв оборонного призначення пiд час особливого перiоду, введення надзвичайного стану, проведення заходiв iз забезпечення нацiональної безпеки i оборони, вiдсiчi i стримування збройної агресiї та у перiод проведення |
(найменування органу) |
наданими виробником безпiлотних систем технiчними умовами N ______________________ на безпiлотну систему "Модель", |
(найменування виробника) |
до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки, вiд ___________ N ____________, а також з iнформацiєю про тактико-технiчнi характеристики зразка безпiлотної системи i повiдомляє про наявну потребу в такiй безпiлотнiй системi та рекомендує подальше проходження процедури допуску до експлуатацiї такої безпiлотної системи: |
; |
; |
, | ||
(найменування виробника) |
внесенi до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки, вiд _____________ N _____________. |
(найменування посади) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) |
"___" ____________ 20__ р.
Додаток 8 до Порядку |
ЗАМОВЛЕННЯ
на здiйснення закупiвлi безпiлотної системи
1. | Найменування державного замовника, який повинен здiйснити закупiвлю безпiлотних систем | _____________________ |
2. | Найменування заiнтересованого державного замовника, для потреб якого буде здiйснюватися закупiвля безпiлотних систем | _____________________ |
3. | Цiльове призначення | _____________________ |
4. | Кiлькiсть (обсяг) постачання | _____________________ |
5. | Строк постачання | _____________________ |
6. | Умови постачання | _____________________ |
7. | Бойовi характеристики | |
максимальна дальнiсть польоту/плавання/руху | _____________________ | |
безпiлотної системи, не менше | _____________________ | |
тактичний радiус безпiлотної системи, не менше | _____________________ | |
тривалiсть польоту/плавання/руху безпiлотної системи, не менше | _____________________ | |
висота польоту / глибина занурення безпiлотної системи, максимальна та робоча, не менше | _____________________ | |
швидкiсть безпiлотної системи, мiнiмальна, крейсерська, максимальна, не менше | _____________________ | |
оптико-електроннi засоби розвiдки (зазначити за потреби) | _____________________ | |
дальнiсть виявлення та розпiзнавання типових цiлей, не менше | _____________________ | |
час розгортання/згортання безпiлотної системи, не бiльше | _____________________ | |
час пiдготовки до використання (польоту, плавання, руху) безпiлотної системи, не бiльше | _____________________ | |
можливiсть роботи в умовах дiї засобу радiоелектронної боротьби, активного засобу протидiї технiчним розвiдкам: стiйкiсть каналiв управлiння, стiйкiсть каналiв телеметрiї, стiйкiсть каналiв вiдео, стiйкiсть супутникової навiгацiйної системи | _____________________ | |
наявнiсть програмного забезпечення для виявлення, розпiзнавання, супроводження, наведення та ураження цiлi | _____________________ | |
максимальна злiтна маса, не менше | _____________________ | |
маса цiльового навантаження, не менше | _____________________ | |
спосiб зльоту для безпiлотного лiтального апарату, безпiлотного авiацiйного комплексу | _____________________ | |
тип силової установки | _____________________ | |
тип навiгацiйної системи | _____________________ | |
реалiзованi режими управлiння (автоматичний, напiвавтоматичний, ручний) | _____________________ | |
габаритнi характеристики (розмах крил, довжина, ширина, висота), дiапазон допустимих значень | _____________________ | |
iншi характеристики (за потреби) | _____________________ | |
8. | Експлуатацiйнi характеристики: | |
гарантiйний строк експлуатацiї безпiлотної системи, не менше | _____________________ | |
напрацювання на вiдмову, не менше | _____________________ | |
кiлькiсть апаратiв у безпiлотний системi | _____________________ | |
кiлькiсть наземних станцiй управлiння | _____________________ | |
експлуатацiйний дiапазон (пiд впливом яких зовнiшнiх обставин функцiонує безпiлотний лiтальний апарат): температура, тиск, опади (снiг, дощ, туман), швидкiсть вiтру, дiапазон допустимих значень | _____________________ | |
забезпечення засобами проти запотiвання та обмерзання цiльового навантаження | _____________________ | |
наявнiсть засобiв технiчного обслуговування та контролю | _____________________ | |
наявнiсть тренажера (симулятора) | _____________________ | |
iншi характеристики (за потреби) | _____________________ |
У разi вiдсутностi потреби у визначеннi окремих характеристик для здiйснення закупiвлi така iнформацiя не заповнюється.
У разi здiйснення закупiвлi конкретного найменування безпiлотної системи замiсть iнформацiї про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи зазначається iнформацiя про назву безпiлотної системи та найменування виробника безпiлотної системи.
Заiнтересований державний замовник, для потреб якого буде здiйснюватися закупiвля, може додатково зазначити iншу iнформацiю у разi наявностi такої потреби.
Додаток 9 до Порядку |
ЗАМОВЛЕННЯ
на здiйснення закупiвлi засобу радiоелектронної
боротьби тактичного рiвня
Найменування державного замовника, який повинен здiйснити закупiвлю засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня | _____________________ |
Найменування заiнтересованого державного замовника, для потреб якого буде здiйснюватися закупiвля засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня | _____________________ |
Цiльове призначення: | |
радiоелектронний вплив на бортовi радiоелектроннi системи безпiлотного лiтального апарата | _____________________ |
радiоелектронний вплив на приймачi супутникової навiгацiї систем GPS, ГЛОНАСС, Beidou тощо | _____________________ |
Склад системи | _____________________ |
Кiлькiсть (обсяг) постачання | _____________________ |
Строк постачання | _____________________ |
Умови постачання | _____________________ |
Бойовi характеристики | _____________________ |
дiапазон робочих частот радiоподавлення, МГц | _____________________ |
вихiдна потужнiсть, Вт, не менше | _____________________ |
дальнiсть подавлення, мiнiмальна, максимальна, над собою тощо: | |
у разi використання направлених антен, не менше | _____________________ |
у разi використання ненаправлених антен | _____________________ |
системи виявлення безпiлотного лiтального апарата (за потреби), не менше: | |
робочi дiапазони виявлення; | _____________________ |
дальнiсть виявлення випромiнювання безпiлотного лiтального апарата, не менше | _____________________ |
види сигналу радiоподавлення (у разi потреби) | _____________________ |
система електроживлення - внутрiшня, зовнiшня | _____________________ |
час безперервної роботи, не менше | _____________________ |
габарити (маса), не бiльше | _____________________ |
обслуговуючий персонал (екiпаж), не бiльше | _____________________ |
ступiнь захисту системи | _____________________ |
температурний режим | _____________________ |
час розгортання/згортання, не бiльше | _____________________ |
У разi вiдсутностi потреби у визначеннi окремих характеристик для здiйснення закупiвлi така iнформацiя не заповнюється.
У разi здiйснення закупiвлi конкретного найменування засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня замiсть iнформацiї про тактико-технiчнi характеристики засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня зазначається iнформацiя про назву засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня та найменування виробника засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня.
Заiнтересований державний замовник, для потреб якого буде здiйснюватися закупiвля, може додатково зазначити iншу iнформацiю у разi наявностi такої потреби.".
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |