КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 11 листопада 2022 р. | N 1275 |
---|
Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на
перiод дiї правового режиму воєнного стану
(назва у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465) |
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 2 грудня 2022 року N 1344,
вiд 9 травня 2023 року N 465,
вiд 18 липня 2023 року N 736,
вiд 29 грудня 2023 року N 1415,
вiд 1 лютого 2024 року N 122,
вiд 1 березня 2024 року N 224,
вiд 21 травня 2024 року N 587,
вiд 7 червня 2024 року N 655
Вiдповiдно до статтi 30 Закону України "Про обороннi закупiвлi", абзацу сьомого пiдпункту 1 пункту 3 роздiлу II "Прикiнцевi та перехiднi положення" Закону України вiд 24 лютого 2023 р. N 2958-IX "Про внесення змiн до Закону України "Про обороннi закупiвлi" щодо запровадження прозоростi в оборонних закупiвлях (крiм вiдомостей про закупiвлi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю) iз забезпеченням захищеностi державних замовникiв вiд воєнних загроз на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
(вступна частина у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465) |
1. Затвердити такi, що додаються:
особливостi здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану;
Порядок визначення предмета закупiвлi пiд час здiйснення закупiвель продуктiв харчування, послуг iз забезпечення комплектами продуктiв харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з органiзацiї харчування для особового складу Збройних Сил.
(пункт 1 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465) |
2. На перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi зупинити дiю пунктiв 64 - 67 Порядку планування, формування, особливостей розмiщення, коригування оборонних закупiвель, здiйснення контролю та звiтування про їх виконання, а також оприлюднення iнформацiї про обороннi закупiвлi, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2021 р. N 363 "Питання оборонних закупiвель" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 33, ст. 1916).
3. Установити, що:
1) на перiод дiї правового режиму воєнного стану:
положення щодо визначення цiни державного контракту (договору) на основi розрахунково-калькуляцiйних матерiалiв, встановленi Порядком формування та коригування очiкуваної вартостi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, закупiвля яких здiйснюється за неконкурентною процедурою, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 березня 2021 р. N 309 (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 30, ст. 1737), Порядком планування, формування, особливостi розмiщення, коригування оборонних закупiвель, здiйснення контролю та звiтування про їх виконання, а також оприлюднення iнформацiї про обороннi закупiвлi, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2021 р. N 363 "Питання оборонних закупiвель" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 33, ст. 1916), не застосовуються;
положення абзацу першого пункту 49 Порядку планування, формування, особливостi розмiщення, коригування оборонних закупiвель, здiйснення контролю та звiтування про їх виконання, а також оприлюднення iнформацiї про обороннi закупiвлi, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2021 р. N 363, не застосовується;
2) перiод дiї правового режиму воєнного стану не зараховується до строку, на який державними замовниками у сферi оборони була здiйснена попередня оплата за державними контрактами (договорами) на виконання дослiдно-конструкторських (науково-дослiдних), технологiчних робiт оборонного призначення та заходiв з пiдготовки виробництва товарiв оборонного призначення, укладеними з вiтчизняними суб'єктами господарювання, зокрема до 24 лютого 2022 р.;
3) державнi замовники у сферi оборони пiд час здiйснення закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення компенсацiйнi (офсетнi) договори не укладають;
4) обороннi закупiвлi товарiв, робiт i послуг, що розпочатi до набрання чинностi цiєю постановою, завершуються в порядку, що дiяв до набрання чинностi цiєю постановою;
5) звiт про договiр, укладений без використання електронної системи закупiвель вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель товарiв, робiт i послуг в умовах воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1254, N 64, ст. 3853) - в редакцiї станом на 10 серпня 2022 р., звiт про договiр про закупiвлю, укладений без використання електронної системи закупiвель вiдповiдно до особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених цiєю постановою, та повiдомлення про внесення змiн до iстотних умов таких договорiв, що не були оприлюдненi до 24 березня 2023 р., оприлюднюються державним замовником (службою державного замовника, вiйськовою частиною) (далi - державний замовник) в порядку та строк, що передбаченi пунктом 2 роздiлу II "Прикiнцевi та перехiднi положення" Закону України "Про внесення змiн до Закону України "Про обороннi закупiвлi" щодо запровадження прозоростi в оборонних закупiвлях (крiм вiдомостей про закупiвлi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю) iз забезпеченням захищеностi державних замовникiв вiд воєнних загроз на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi". При цьому додатки до звiтiв про договори про закупiвлю послуг iз забезпечення комплектами продуктiв харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з органiзацiї харчування особового складу вiйськових частин оприлюднюються у форматi excel.
Державнi замовники протягом 90 днiв з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану прикрiплюють до таких звiтiв про договори, укладенi без використання електронної системи закупiвель, файли з вiдповiдними договорами про закупiвлю/державними контрактами (договорами), всiма додатками та змiнами до них;
6) дiя пункту 4 та абзацу другого пункту 6 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 4 грудня 2019 р. N 1070 "Деякi питання здiйснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштiв попередньої оплати товарiв, робiт i послуг, що закуповуються за бюджетнi кошти" (Офiцiйний вiсник України, 2020 р., N 2, ст. 64) не поширюється на виконання державних контрактiв (договорiв), що укладенi до набрання чинностi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 липня 2023 р. N 736 "Про внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 та визнання такими, що втратили чиннiсть, деяких постанов Кабiнету Мiнiстрiв України", а також укладаються пiсля набрання чинностi зазначеною постановою державними замовниками у сферi оборони з:
вiтчизняними та iноземними виробниками товарiв, робiт i послуг оборонного призначення;
вiтчизняними та iноземними суб'єктами господарювання для виконання державних цiльових оборонних програм та державних цiльових програм, пов'язаних iз розвитком оборонно-промислового комплексу;
вiтчизняними та iноземними суб'єктами господарювання, якi здiйснюють постачання, зокрема в режимi iмпорту, товарiв, робiт i послуг оборонного призначення згiдно з перелiками та обсягами закупiвель товарiв, робiт i послуг у разi, коли такi товари, роботи i послуги визначенi прiоритетними державним замовником у сферi оборони;
(пункт 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 02.12.2022 р. N 1344, вiд 09.05.2023 р. N 465, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
7) особливостi здiйснення оборонних закупiвель, передбаченi абзацом п'ятим пункту 8 та пунктами 50 - 95 особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених цiєю постановою, застосовуються лише для державного пiдприємства Мiнiстерства оборони України "Агенцiя оборонних закупiвель", державного пiдприємства Мiнiстерства оборони України "Державний оператор тилу" та для Департаменту забезпечення Державної служби спецiального зв'язку та захисту iнформацiї як служб державного замовника;
(пункт 3 доповнено пiдпунктом 7 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.02.2024 р. N 122, пiдпункт 7 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.03.2024 р. N 224, вiд 21.05.2024 р. N 587) |
8) державним замовникам забороняється:
здiйснювати закупiвлi товарiв, робiт i послуг у громадян Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь (крiм тих, що проживають на територiї України на законних пiдставах); юридичних осiб, утворених та зареєстрованих вiдповiдно до законодавства Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь; юридичних осiб, утворених та зареєстрованих вiдповiдно до законодавства України, кiнцевим бенефiцiарним власником, членом або учасником (акцiонером), що має частку в статутному капiталi 10 i бiльше вiдсоткiв (далi - активи), якої є Росiйська Федерацiя / Республiка Бiлорусь, громадянин Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь (крiм тих, що проживають на територiї України на законних пiдставах), або юридичних осiб, утворених та зареєстрованих вiдповiдно до законодавства Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь, крiм випадкiв, коли активи в установленому законодавством порядку переданi в управлiння АРМА;
здiйснювати закупiвлi товарiв походженням з Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь, за винятком товарiв, необхiдних для ремонту та обслуговування товарiв, придбаних до 19 жовтня 2022 року.
(пункт 3 доповнено пiдпунктом 8 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.02.2024 р. N 122) |
4. Дозволити до 31 грудня 2022 р. державним замовникам здiйснювати закупiвлi товарiв, визначених у додатку 1 до особливостей, затверджених цiєю постановою, без застосування видiв (процедур) закупiвель/спрощених закупiвель, визначених Законами України "Про обороннi закупiвлi" та "Про публiчнi закупiвлi", а також без застосування положень, визначених абзацом першим пункту 9 зазначених особливостей.
(пункт 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465) |
5. Внести до постанов Кабiнету Мiнiстр України вiд 23 серпня 2016 р. N 544 "Про затвердження Порядку використання коштiв, передбачених у державному бюджетi для виконання державних цiльових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розроблення, освоєння i впровадження нових технологiй, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукцiї оборонного призначення" (Офiцiйний вiсник України, 2016 р., N 69, ст. 2329; 2022 р., N 39, ст. 2084) i вiд 3 березня 2021 р. N 363 "Питання оборонних закупiвель" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 33, ст. 1916) змiни, що додаються.
6. Визнати такими, що втратили чиннiсть, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України згiдно з перелiком, що додається.
Прем'єр-мiнiстр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Iнд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 |
ПОРЯДОК
визначення предмета закупiвлi пiд час здiйснення
закупiвель продуктiв харчування, послуг iз
забезпечення комплектами продуктiв харчування,
послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з
органiзацiї харчування для особового складу
Збройних Сил
1. Цей Порядок встановлює правила визначення державним замовником предмета закупiвлi пiд час здiйснення закупiвель продуктiв харчування, послуг iз забезпечення комплектами продуктiв харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з органiзацiї харчування для особового складу Збройних Сил.
2. У цьому Порядку термiни вживаються у значеннi, наведеному в Законах України "Про обороннi закупiвлi", "Про публiчнi закупiвлi" та iнших нормативно-правових актах.
3. Пiд час здiйснення закупiвель продуктiв харчування, послуг iз забезпечення комплектами продуктiв харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з органiзацiї харчування для особового складу Збройних Сил визначення предмета закупiвлi здiйснюється вiдповiдно до Порядку визначення предмета закупiвлi, затвердженого наказом Мiнекономiки вiд 15 квiтня 2020 р. N 708.
4. У разi коли вартiсть продуктiв харчування, що закуповуються для особового складу Збройних Сил, перевищує вартiсть супутнiх послуг (зокрема послуг з органiзацiї харчування, освiження), державний замовник визначає вид предмета закупiвлi як товару.
5. Для забезпечення харчування в закладах освiти та в окремих вiйськових частинах, у яких не передбачено наявнiсть кухарiв або їх залучення неможливе з об'єктивних причин, про що наявне документальне пiдтвердження, державний замовник може визначити вид предмета закупiвлi як послуги.
(постанову доповнено Порядком згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465) |
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 |
ОСОБЛИВОСТI
здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї
правового режиму воєнного стану
(У текстi особливостей слово "додатку" замiнено словом i цифрою "додатку 1" згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 травня 2023 року N 465) |
(Текст особливостей, крiм абзацу першого пункту 10, пiсля слiв "модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин" доповнено словами ", товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд" згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 грудня 2023 року N 1415) |
Загальнi положення
1. Цi особливостi встановлюють порядок та умови здiйснення оборонних закупiвель (далi - закупiвлi) для державних замовникiв у сферi оборони, служб державного замовника, а також вiйськових частин, органiзацiй (установ, закладiв), що уповноважуються рiшенням державного замовника у сферi оборони на здiйснення закупiвель та укладення державних контрактiв (договорiв), (далi - державнi замовники) iз забезпеченням захищеностi державних замовникiв вiд воєнних загроз на перiод дiї правового режиму воєнного стану.
2. У цих особливостях термiни вживаються у значеннi, наведеному в Законах України "Про обороннi закупiвлi", "Про публiчнi закупiвлi" та iнших нормативно-правових актах, розроблених на їх виконання.
3. Пункт 3 виключено
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465) |
4. Державнi замовники здiйснюють обороннi закупiвлi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, iнших товарiв, робiт i послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони у перiод дiї правового режиму воєнного стану вiдповiдно до цих особливостей.
(пункт 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
5. Зведений трирiчний план закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення за закритими закупiвлями не складається та не подається на затвердження Кабiнетовi Мiнiстрiв України. Пропозицiї до проекту зведеного трирiчного плану закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення за закритими закупiвлями подаються державними замовниками Мiнстратегпрому протягом трьох мiсяцiв з дня припинення чи скасування воєнного стану.
Трирiчний план закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення не складається та не затверджується.
Подання та оприлюднення iнформацiї, передбаченої частинами другою та третьою статтi 15 Закону України "Про обороннi закупiвлi", здiйснюється протягом трьох мiсяцiв з дня припинення чи скасування правового режиму воєнного стану в Українi.
6. Для планування оборонних закупiвель та звiтування про їх здiйснення вiдповiдно до цих особливостей рiшеннями державних замовникiв, що здiйснюють такi закупiвлi, визначаються перелiки та обсяги закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, iнших товарiв, робiт i послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони.
(пункт 6 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
7. Вiдповiдальною за органiзацiю та проведення оборонних закупiвель може бути уповноважена особа/iнша особа державного замовника та/або колегiальний орган, що утворюється державним замовником та складається не менше нiж iз трьох осiб такого державного замовника. Порядок органiзацiї дiяльностi такого колегiального органу визначається державним замовником.
8. Державнi замовники здiйснюють обороннi закупiвлi товарiв i послуг оборонного призначення, iнших товарiв i послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони, вартiсть яких дорiвнює або перевищує 200 тис. гривень, робiт оборонного призначення та робiт для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони у разi, коли їх вартiсть дорiвнює або перевищує 1,5 млн. гривень (крiм закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвлi озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин, товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд), в електроннiй системi закупiвель в один iз таких способiв:
1) у порядку проведення вiдкритих торгiв, що визначений особливостями здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178 (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 84, ст. 5176; 2023 р., N 51, ст. 2834);
2) у порядку проведення спрощених закупiвель, визначених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", з урахуванням положень, визначених цими особливостями;
3) у порядку вiдбору постачальника шляхом запиту пропозицiй постачальникiв вiдповiдно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 вересня 2020 р. N 822 (Офiцiйний вiсник України, 2020 р., N 75, ст. 2407);
4) шляхом застосування рамкової угоди вiдповiдно до цих особливостей.
У разi проведення закупiвлi в порядку проведення спрощених закупiвель, визначених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", державний замовник пiд час розгляду пропозицiї учасника спрощеної закупiвлi у разi виявлення невiдповiдностi в iнформацiї та/або документах, що поданi учасником спрощеної закупiвлi у складi пропозицiї та/або подання яких вимагалося оголошенням про проведення спрощеної закупiвлi, повинен розмiстити у строк, який не може бути меншим, нiж два робочих днi до закiнчення строку розгляду пропозицiй, повiдомлення з вимогою виправити невiдповiдностi в iнформацiї та/або документах, що поданi учасником спрощеної закупiвлi у його пропозицiї, шляхом завантаження через електронну систему закупiвель уточнених або нових документiв в електроннiй системi закупiвель протягом 24 годин з моменту розмiщення державним замовником в електроннiй системi закупiвель повiдомлення з вимогою про усунення таких невiдповiдностей.
Пiд невiдповiднiстю в iнформацiї та/або документах, що поданi учасником спрощених закупiвель у складi пропозицiї та/або подання яких вимагається оголошенням про проведення спрощеної закупiвлi, слiд розумiти невiдповiднiсть iнформацiї та/або документiв у значеннi, наведеному в пунктi 43 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178.
Державний замовник не може розмiщувати щодо одного i того ж учасника спрощеної закупiвлi бiльш як один раз повiдомлення з вимогою про усунення невiдповiдностей в iнформацiї та/або документах, що поданi учасником спрощеної закупiвлi у складi пропозицiї.
Державний замовник вiдхиляє пропозицiю учасника спрощеної закупiвлi у разi, коли учасник спрощеної закупiвлi не виправив виявленi державним замовником пiсля розкриття пропозицiй невiдповiдностi в iнформацiї та/або документах, що поданi ним у складi своєї пропозицiї, та/або змiнив предмет закупiвлi (його найменування, марку, модель тощо) пiд час виправлення виявлених державним замовником невiдповiдностей протягом 24 годин з моменту розмiщення замовником в електроннiй системi закупiвель повiдомлення з вимогою про усунення таких невiдповiдностей.
Iстотнi умови державного контракту (договору), укладеного вiдповiдно до абзацу першого цього пункту, не можуть змiнюватися пiсля його пiдписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязi, крiм випадкiв, визначених пунктом 19 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, або якщо iнше не передбачено нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання пункту 2 частини третьої статтi 30 Закону України "Про обороннi закупiвлi".
Пiд час здiйснення оборонних закупiвель державнi замовники визначають предмет закупiвлi вiдповiдно до вимог Порядку визначення предмета закупiвлi, затвердженого наказом Мiнекономiки вiд 15 квiтня 2020 р. N 708, з урахуванням цих особливостей.
(пункт 8 у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465, вiд 18.07.2023 р. N 736, вiд 01.02.2024 р. N 122) |
9. Придбання державними замовниками товарiв i послуг оборонного призначення, iнших товарiв i послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони, вартiсть яких дорiвнює або перевищує 200 тис. гривень, робiт оборонного призначення та робiт для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони у разi, коли їх вартiсть дорiвнює або перевищує 1,5 млн. гривень (крiм закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвлi озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин, товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд), без проведення закупiвель в електроннiй системi закупiвель допускається за наявностi однiєї з обставин, передбачених пунктом 13 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, або якщо замовником було вiдмiнено спрощену закупiвлю через вiдсутнiсть учасникiв, у тому числi частково (за лотом), при цьому предмет закупiвлi, його технiчнi та якiснi характеристики, вимоги до учасника не повиннi вiдрiзнятися вiд тих, що були визначенi замовником в оголошеннi про спрощену закупiвлю, а сума державного контракту (договору), що укладається, не повинна перевищувати очiкувану вартiсть, визначену замовником в оголошеннi про спрощену закупiвлю.
Iстотнi умови державного контракту (договору), укладеного вiдповiдно до абзацу першого цього пункту, не можуть змiнюватися пiсля його пiдписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязi, крiм випадкiв, визначених пунктом 19 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, або якщо iнше не передбачено нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання пункту 2 частини третьої статтi 30 Закону України "Про обороннi закупiвлi".
(пункт 9 у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736, вiд 01.02.2024 р. N 122) |
10. Закупiвлi, визначенi пунктами 8 i 9 цих особливостей, не включаються до рiчного плану закупiвель.
За результатами здiйснення закупiвель без використання електронної системи закупiвель вiдповiдно до абзацу першого пункту 9 цих особливостей (крiм закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвлi озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин) державнi замовники розмiщують звiт про договiр про закупiвлю, укладений без використання електронної системи закупiвель вiдповiдно до частин четвертої та п'ятої статтi 30 Закону України "Про обороннi закупiвлi". Додатки до звiту про договiр про закупiвлю, укладений без використання електронної системи закупiвель, щодо закупiвлi послуг iз забезпечення комплектами продуктiв харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з органiзацiї харчування вiйськових частин оприлюднюються у форматi Excel.
Державнi замовники протягом 90 днiв з дня припинення або скасування дiї правового режиму воєнного стану прикрiплюють до зазначених звiтiв про договори, укладенi без використання електронної системи закупiвель, файли з вiдповiдними договорами, всiма додатками та змiнами до них.
(пункт 10 у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465, вiд 01.02.2024 р. N 122) |
11. Забороняється укладення державних контрактiв (договорiв) на закупiвлю товарiв i послуг оборонного призначення, iнших товарiв i послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони, вартiсть яких дорiвнює або перевищує 200 тис. гривень, робiт оборонного призначення та робiт для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони, у разi коли їх вартiсть дорiвнює або перевищує 1,5 млн. гривень (крiм закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвлi озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин, товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд), що передбачають оплату державним замовником, до/без проведення вiдкритих торгiв/спрощених закупiвель/використання електронного каталогу, крiм випадкiв, передбачених пунктом 9 цих особливостей.
(пункт 11 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
Назву роздiлу виключено
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
12 - 42. Пункти 12 - 42 виключено
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
Проведення закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвель озброєння, вiйськової та спецiальної технiки, ракет i боєприпасiв та їх складових частин, послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд
(назва роздiлу у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.12.2023 р. N 1415, вiд 07.06.2024 р. N 655) |
43. Державнi замовники здiйснюють закупiвлi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвлi озброєння, вiйськової та спецiальної технiки, ракет i боєприпасiв та їх складових частин, послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд без застосування видiв (процедур) закупiвель, визначених Законами України "Про обороннi закупiвлi" та "Про публiчнi закупiвлi". Порядок проведення таких закупiвель, зокрема порядок укладення державних контрактiв (договорiв), визначається державним замовником.
(пункт 43 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 07.06.2024 р. N 655) |
44. На перiод дiї воєнного стану державне регулювання очiкуваної вартостi (цiни) товарiв, робiт i послуг оборонного призначення за оборонними закупiвлями пiд час застосування неконкурентної процедури закупiвлi не здiйснюється, крiм випадку, встановленого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666; 2023 р., N 50, ст. 2800), а також застосування заходiв антимонопольного регулювання.
45. Укладення державним замовником державних контрактiв (договорiв) на перiод дiї правового режиму воєнного стану здiйснюється вiдповiдно до цих особливостей без застосування процедур закупiвель/спрощених закупiвель, визначених Законами України "Про публiчнi закупiвлi" та "Про обороннi закупiвлi", порядку вiдбору постачальника шляхом запиту цiни пропозицiй постачальникiв вiдповiдно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 вересня 2020 р. N 822, вiдповiдно до норм Цивiльного та Господарського кодексiв України та на пiдставi наданої вiтчизняним або iноземним суб'єктами господарювання комерцiйної пропозицiї на постачання товару, виконання робiт або надання послуг оборонного призначення.
При цьому в такiй комерцiйнiй пропозицiї на постачання товару, виконання робiт або надання послуг оборонного призначення вiтчизняними або iноземними суб'єктами господарювання зазначаються такi данi щодо предмета закупiвлi, зокрема, але не виключно:
повне найменування, код згiдно з УКТЗЕД, номенклатурний номер НАТО (за наявностi);
тактико-тактичнi або iншi характеристики (за наявностi);
данi щодо технiчного стану;
повне найменування виробника, країна походження та знаходження, логiстичний маршрут постачання (за наявностi);
умови постачання (строк, графiк тощо);
загальна вартiсть (цiна) та умови оплати.
46. У разi здiйснення закупiвлi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення за iмпортом через вiтчизняних суб'єктiв господарювання, яким в установленому порядку наданi повноваження щодо здiйснення iмпорту вiдповiдних видiв товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, в комерцiйнiй пропозицiї в обов'язковому порядку зазначаються всi витрати виконавця, пов'язанi з виготовленням/придбанням товарiв, виконанням робiт та наданням послуг, всi податки та збори та постачальницька винагорода, яка становить 3 вiдсотки вартостi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення за зовнiшньоекономiчним договором (контрактом) i пiдлягає сплатi за умови виконання вiтчизняним суб'єктом господарювання всiх умов державного контракту (договору).
47. Вiтчизняний або iноземний суб'єкт господарювання несе вiдповiдальнiсть за формування комерцiйної пропозицiї на постачання товару, виконання робiт або надання послуг оборонного призначення, повноту та достовiрнiсть зазначених даних, у тому числi в частинi розрахунку вартостi (цiни).
Державний замовник (його посадовi (службовi) особи) не має (не мають) права вимагати iншi документи щодо визначення вартостi (цiни), крiм тих, що передбаченi цими особливостями, i не несе вiдповiдальностi за формування комерцiйної пропозицiї на постачання товару, виконання робiт або надання послуг оборонного призначення, повноту та достовiрнiсть зазначених у нiй даних.
48. Iстотнi умови державного контракту (договору) не можуть змiнюватися пiсля його укладення до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязi, крiм випадкiв:
коригування обсягiв закупiвлi, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видаткiв державного замовника;
полiпшення якiсного стану предмета закупiвлi за умови, що таке полiпшення не призведе до збiльшення суми вартостi (цiни), визначеної в державному контрактi (договорi);
продовження строку дiї державного контракту (договору) та/або строку виконання зобов'язань щодо передачi товару, виконання робiт, надання послуг у разi виникнення документально пiдтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числi обставин непереборної сили, iстотної змiни обставин, затримки фiнансування замовником, - за умови, що такi змiни не призведуть до збiльшення суми вартостi (цiни), визначеної в державному контрактi (договорi);
погодження змiни вартостi (цiни) в державному контрактi (договорi) в бiк зменшення - у разi встановлення в державному контрактi (договорi) порядку змiни вартостi (цiни);
змiни вартостi (цiни) в державному контрактi (договорi) у зв'язку iз змiною ставок податкiв i зборiв та/або змiною умов надання пiльг з оподаткування - пропорцiйно змiнi таких ставок та/або пiльг з оподаткування, а також у зв'язку iз змiною системи оподаткування пропорцiйно змiнi податкового навантаження внаслiдок змiни системи оподаткування;
змiни встановленого згiдно iз законодавством органами державної статистики iндексу споживчих цiн, змiни розмiру мiнiмальної заробiтної плати та/або прожиткового мiнiмуму, змiни курсу iноземної валюти, регульованих цiн (тарифiв), нормативiв, середньозважених цiн на електроенергiю на ринку "на добу наперед";
змiни цiни в державному контрактi (договорi), пiд час виконання якого було змiнено технiчнi, технологiчнi, iнженернi рiшення, що дають можливiсть отримати полiпшенi результати, та параметри предмета державного контракту (договору) пiд час його виконання, що пiдтверджуються вiдповiдними обґрунтуваннями.
49. Вартiсть (цiна) державного контракту (договору) не може бути збiльшена щодо зобов'язань у частинi прострочення строкiв постачання товарiв (виконання робiт, надання послуг) з вини виконавця.
(пункт 49 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.02.2024 р. N 122) | |
(особливостi доповнено роздiлом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
Проведення закупiвель iз використанням рамкової угоди
50. Закупiвля товарiв i послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони, вартiсть яких дорiвнює або перевищує 200 тис. гривень, робiт оборонного призначення та робiт для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони у разi, коли їх вартiсть дорiвнює або перевищує 1,5 млн. гривень (крiм закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвлi озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин, товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд), iз застосуванням рамкової угоди може здiйснюватись державними замовниками, визначеними пiдпунктом 7 пункту 3 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666; 2023 р., N 50, ст. 2800), - iз змiнами, внесеними постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 лютого 2024 р. N 122, в порядку, передбаченому цими особливостями.
51. Рамкова угода - це конкурентний спосiб здiйснення закупiвель товарiв, робiт, послуг, який передбачає укладення державного контракту (договору) за результатами закупiвель вiдповiдно до пункту 75 цих особливостей, проведених державним замовником серед кандидатiв, включених до такої рамкової угоди пiсля квалiфiкацiйного вiдбору.
52. У значеннi цих особливостей кандидатом є фiзична особа, фiзична особа - пiдприємець чи юридична особа - резидент або нерезидент, у тому числi об'єднання учасникiв, що подала заявку для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди.
53. Предмет закупiвлi рамкової угоди визначається державним замовником за показниками вiд третього до восьмого знака Єдиного закупiвельного словника, затвердженого в установленому законодавством порядку.
У разi оголошення рамкової угоди державний замовник може визначити конкретний перелiк товарiв, робiт, послуг, що будуть закуповуватись iз застосуванням рамкової угоди, або визначити загальну категорiю товару (товарiв), робiт, послуги (послуг) в межах предмета закупiвлi.
54. Рамкова угода створюється державним замовником шляхом проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди та подальшого здiйснення державним замовником закупiвлi вiдповiдно до пункту 75 цих особливостей лише серед кандидатiв, включених до рамкової угоди.
55. Строк дiї рамкової угоди не може бути менш як один рiк та не може перевищувати двох рокiв.
56. Квалiфiкацiйний вiдбiр кандидатiв до рамкової угоди може бути вiдмiнений державним замовником у разi:
1) вiдсутностi подальшої потреби в закупiвлi з використанням рамкової угоди;
2) якщо здiйснення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди стало неможливим внаслiдок дiї непереборної сили.
Якщо на момент закiнчення строку подання заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди, що зазначений в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, подали заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди менш як три кандидати, квалiфiкацiйний вiдбiр кандидатiв до рамкової угоди автоматично вiдмiняється електронною системою закупiвель.
57. Рамкова угода припиняється державним замовником у разi вiдмiни ним квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди або у разi припинення чи скасування воєнного стану, або електронною системою закупiвель автоматично у разi закiнчення строку дiї рамкової угоди.
У разi припинення рамкової угоди державний замовник не може проводити закупiвлi з використанням рамкової угоди.
58. Для створення рамкової угоди державний замовник в електроннiй системi закупiвель проводить квалiфiкацiйний вiдбiр кандидатiв до рамкової угоди серед кандидатiв, що подали заявку для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди.
59. Державний замовник забезпечує вiльний доступ усiх кандидатiв до iнформацiї про закупiвлю шляхом розмiщення оголошення в електроннiй системi закупiвель про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди.
60. Оголошення про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди повинно мiстити таку iнформацiю:
1) найменування, у тому числi скорочене (за наявностi), мiсцезнаходження та iдентифiкацiйний код державного замовника згiдно з ЄДРПОУ, його категорiя;
2) назва предмета закупiвлi iз зазначенням коду згiдно з Єдиним закупiвельним словником та найменування товару (послуги, робiт) / конкретний перелiк товарiв, робiт та/або послуг, що будуть закуповуватись iз застосуванням рамкової угоди, або назва категорiї предмета закупiвлi iз зазначенням коду згiдно з Єдиним закупiвельним словником, назви вiдповiдних класифiкаторiв предмета закупiвлi (за наявностi);
3) строк дiї рамкової угоди;
4) строк подання заявок на включення до рамкової угоди, що не може становити менше 15 днiв вiд дати оприлюднення оголошення про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди. У разi неподання кандидатом заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди в установлений в оголошеннi строк така заявка може подаватися протягом строку дiї рамкової угоди з урахуванням вимог пункту 63 цих особливостей.
61. Разом з оголошенням про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди державний замовник оприлюднює тендерну документацiю, в якiй повинна мiститись така iнформацiя:
1) iнструкцiя з пiдготовки заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди;
2) орiєнтовнi кiлькiсть/обсяг та мiсце (адмiнiстративно-територiальна одиниця) поставки товару (товарiв), надання послуги (послуг), виконання робiт (у разi потреби). Кiлькiсть товару (товарiв), обсяг виконання робiт або надання послуги (послуг) розраховуються державним замовником приблизно та не потребують обґрунтування;
3) очiкувана вартiсть предмета закупiвлi. Очiкувана вартiсть предмета закупiвлi розраховується державним замовником приблизно та є орiєнтовною;
4) один або кiлька квалiфiкацiйних критерiїв вiдповiдно до статтi 16 Закону України "Про публiчнi закупiвлi", пiдстави для вiдмови в участi у закупiвлi, встановленi пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, та iнформацiя про спосiб пiдтвердження вiдповiдностi кандидатiв установленим критерiям i вимогам згiдно iз законодавством.
Державний замовник не вимагає документального пiдтвердження публiчної iнформацiї, що оприлюднена у формi вiдкритих даних згiдно iз Законом України "Про доступ до публiчної iнформацiї" та/або мiститься у вiдкритих публiчних електронних реєстрах, доступ до яких є вiльним, або публiчної iнформацiї, що є доступною в електроннiй системi закупiвель через методи електронної iнтеграцiї електронних сервiсiв з електронною системою закупiвель.
Якщо кандидат має намiр залучити спроможностi iнших фiзичних осiб та/або суб'єктiв господарювання як субпiдрядникiв/спiввиконавцiв в обсязi не менш як 20 вiдсоткiв вартостi державного контракту (договору) у разi закупiвлi робiт або послуги (послуг), для пiдтвердження його вiдповiдностi квалiфiкацiйним критерiям вiдповiдно до частини третьої статтi 16 Закону України "Про публiчнi закупiвлi" (у разi застосування таких критерiїв до кандидата) кандидат надає пiдтвердження вiдсутностi пiдстав для вiдмови в участi в закупiвлi, встановленi пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, на кожного залученого субпiдрядника/спiввиконавця;
5) прiзвище, власне iм'я та по батьковi (за наявностi), посада та адреса електронної пошти однiєї чи кiлькох посадових осiб державного замовника, уповноважених здiйснювати зв'язок з кандидатами;
6) iнформацiя про перелiк формальних помилок, затверджений наказом Мiнекономiки вiд 15 квiтня 2020 р. N 710. Формальними вважаються помилки, що пов'язанi з оформленням заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди та не впливають на змiст такої заявки. Допущення кандидатами формальних помилок не є пiдставою для вiдхилення їх заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди;
7) орiєнтовнi строки та/або графiки поставки товару (товарiв), надання послуги (послуги), виконання робiт (за наявностi);
8) мова (мови), якою (якими) повиннi готуватися документи.
Тендерна документацiя може мiстити iншi вимоги, передбаченi частинами третьою i четвертою статтi 22 Закону України "Про публiчнi закупiвлi".
Тендерна документацiя не може мiстити обмеження щодо кiлькостi кандидатiв, якi допускаються до квалiфiкацiйного вiдбору до рамкової угоди.
Тендерна документацiя може мiстити вимоги щодо застосування забезпечення виконання державного контракту (договору), що укладається за результатами закупiвель, передбачених пунктом 75 цих особливостей. Умови застосування забезпечення виконання державного контракту (договору) визначаються вiдповiдно до статтi 27 Закону України "Про публiчнi закупiвлi".
62. У разi коли в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди державний замовник визначає конкретний перелiк товарiв, робiт чи послуг, що будуть закуповуватися з використанням такої рамкової угоди, державний замовник додатково в тендернiй документацiї визначає технiчнi та якiснi характеристики предмета закупiвлi, у тому числi вiдповiдну технiчну специфiкацiю (у разi потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупiвлi), та порядок їх пiдтвердження кандидатом пiд час подання заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди, а також проект державного контракту (договору), що буде укладатися з переможцем запиту пропозицiї за квалiфiкацiйним вiдбором серед кандидатiв, включених до рамкової угоди. Всi iстотнi умови державного контракту (договору), крiм тих, що не можна визначити на момент оголошення про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, повиннi бути визначенi у проектi договору про закупiвлю, що є частиною тендерної документацiї. Технiчнi, якiснi характеристики предмета закупiвлi та технiчнi специфiкацiї до предмета закупiвлi повиннi визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених статтею 23 та частиною четвертою статтi 5 Закону України "Про публiчнi закупiвлi".
63. Подання кандидатами заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди проводиться протягом всього перiоду дiї рамкової угоди, але не пiзнiше нiж за 30 днiв до завершення строку її дiї, визначеного в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди.
64. Пiд час проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди кандидати подають через електронну систему закупiвель заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди, що мiстять iнформацiю та документи, що пiдтверджують вiдповiднiсть кандидата квалiфiкацiйним критерiям вiдповiдно до статтi 16 Закону України "Про публiчнi закупiвлi" та вiдсутнiсть пiдстав для вiдмови в участi у закупiвлi, встановлених пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, та вiдповiднiсть iншим вимогам державного замовника до кандидата, визначеним у тендернiй документацiї.
Кандидат пiдтверджує вiдсутнiсть пiдстав, зазначених у пунктi 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178 (крiм пiдпунктiв 1 i 7, абзацу чотирнадцятого пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, якi пiдтверджуються державним замовником самостiйно в електроннiй системi закупiвель за результатами розгляду заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди), шляхом самостiйного декларування вiдсутностi таких пiдстав в електроннiй системi закупiвель пiд час подання заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди.
У разi коли в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору до рамкової угоди державний замовник визначив конкретний перелiк товарiв, робiт чи послуг, що будуть закуповуватися в рамках рамкової угоди вiдповiдно до пункту 62 цих особливостей, кандидат додатково надає iнформацiю та документи, визначенi тендерною документацiєю, на пiдтвердження вiдповiдностi встановленим технiчним та якiсним характеристикам предмета закупiвлi, в тому числi технiчної специфiкацiї.
65. Заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi до рамкової угоди, що подаються кандидатами в межах строку подання заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi до рамкової угоди, визначеного в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, а також заявки, що подаються пiсля завершення строку подання заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди, визначеного в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, автоматично розкриваються для державного замовника у день i час їх подання.
Iнформацiя про заявки для участi в квалiфiкацiйному вiдборi, поданi кандидатами / пропозицiї / тендернi пропозицiї, поданi учасниками на закупiвлi, що оголошенi вiдповiдно до пункту 75 цих особливостей, в тому числi iдентифiкуючi данi про кандидатiв/учасникiв (крiм найменування та коду згiдно з ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прiзвища, власного iменi, по батьковi (за наявностi) та коду згiдно з РНОКПП (для фiзичної особи або фiзичної особи - пiдприємця) кандидата, що подав заявку для участi в квалiфiкацiйному вiдборi або був включений до рамкової угоди), документи, що надаються кандидатами/учасниками у складi заявок для участi в квалiфiкацiйному вiдборi / пропозицiї / тендернi пропозицiї не оприлюднюються в електроннiй системi закупiвель для загального доступу. Iнформацiя про поданi заявки для участi в квалiфiкацiйному вiдборi, перелiк документiв та iнформацiя про кандидатiв/учасникiв доступна в електроннiй системi закупiвель державному замовнику, що проводить квалiфiкацiйний вiдбiр, Антимонопольному комiтету, Держаудитслужбi та її мiжрегiональним територiальним органам.
На запит правоохоронних органiв вiдповiдна iнформацiя, визначена абзацом другим цього пункту, може бути надана адмiнiстратором електронної системи закупiвель в порядку, встановленому законодавством.
66. Державний замовник розглядає заявку для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди на вiдповiднiсть кандидата вимогам квалiфiкацiйних критерiїв, на вiдсутнiсть пiдстав для вiдмови в участi у закупiвлi, встановлених пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, та на вiдповiднiсть iншим вимогам, визначеним у тендернiй документацiї.
67. Строк розгляду заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди не повинен перевищувати 10 робочих днiв з дня розкриття такої заявки в електроннiй системi закупiвель. Такий строк може бути аргументовано продовжено державним замовником до 15 робочих днiв.
68. Державний замовник має право звернутися за пiдтвердженням iнформацiї, наданої кандидатом, до органiв державної влади, пiдприємств, установ, органiзацiй вiдповiдно до їх компетенцiї.
У разi отримання достовiрної iнформацiї про невiдповiднiсть кандидата вимогам квалiфiкацiйних критерiїв, пiдставам для вiдмови в участi у закупiвлi, встановленим пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, або факту зазначення у заявцi для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди будь-якої недостовiрної iнформацiї, що є суттєвою для включення кандидата до рамкової угоди, державний замовник вiдхиляє заявку для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди такого кандидата.
69. Державний замовник вiдхиляє заявку для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди iз зазначенням аргументацiї в електроннiй системi закупiвель у разi, коли:
1) кандидат:
не вiдповiдає квалiфiкацiйним (квалiфiкацiйному) критерiям (критерiю), установленим (установленому) тендерною документацiєю, та/або наявнi пiдстави для вiдмови в участi у закупiвлi, встановленi пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178;
зазначив у заявцi для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди недостовiрну iнформацiю, що є суттєвою для включення кандидата до рамкової угоди, яку державним замовником виявлено пiд час розгляду;
є громадянином Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь (крiм випадку, якщо вiн проживає на територiї України на законних пiдставах), юридичною особою, утвореною та зареєстрованою вiдповiдно до законодавства Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь, юридичною особою, утвореною та зареєстрованою вiдповiдно до законодавства України, кiнцевим бенефiцiарним власником, членом або учасником (акцiонером), що має активи, якої є Росiйська Федерацiя / Республiка Бiлорусь, громадянин Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь (крiм того, що проживає на територiї України на законних пiдставах), або юридичною особою, утвореною та зареєстрованою вiдповiдно до законодавства Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь, крiм випадкiв, коли активи в установленому законодавством порядку переданi в управлiння АРМА, або пропонує в заявцi для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди товари походженням з Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь;
2) заявка для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди кандидата:
не вiдповiдає умовам технiчної специфiкацiї та iншим вимогам щодо предмета закупiвлi, визначеним у тендернiй документацiї (у разi встановлення);
не вiдповiдає встановленим тендерною документацiєю вимогам до кандидата, встановленим вiдповiдно до абзацу першого частини третьої статтi 22 Закону України "Про публiчнi закупiвлi";
викладена iншою мовою, нiж мова, що вимагається тендерною документацiєю.
70. За результатами розгляду кожної заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди державний замовник розмiщує протокол квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди в електроннiй системi закупiвель протягом одного дня з дня його затвердження.
Протокол квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, що розмiщується в електроннiй системi закупiвель, не оприлюднюється в електроннiй системi закупiвель для загального доступу, крiм випадкiв, передбачених абзацом другим пункту 65 цих особливостей.
71. Протокол квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди повинен мiстити таку iнформацiю:
1) найменування, у тому числi скорочене (за наявностi), мiсцезнаходження та iдентифiкацiйний код служби державного замовника згiдно з ЄДРПОУ, його категорiя;
2) унiкальний номер оголошення про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, присвоєний електронною системою закупiвель;
3) найменування, у тому числi скорочене (за наявностi) (для юридичної особи), або прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) (для фiзичної особи) кандидата;
4) результат розгляду заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди (вiдхилення такої заявки / включення кандидата, що подав таку заявку, до рамкової угоди);
5) пiдстави вiдхилення заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди (у разi вiдхилення) з описом вiдповiдних недолiкiв такої заявки або кандидата, що подав таку заявку, вiдповiдно до пункту 69 цих особливостей.
72. Вiдхилення заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди кандидата не позбавляє кандидата права повторного подання такої заявки.
73. Державний замовник, що опублiкував оголошення про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, може виключити з рамкової угоди кандидата, включеного до неї, у разi виявлення протягом строку дiї рамкової угоди iнформацiї про те, що наявнi пiдстави для вiдмови в участi у закупiвлi, встановленi пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178.
74. Закупiвлi з використанням рамкової угоди здiйснюються державним замовником, що провiв квалiфiкацiйний вiдбiр до рамкової угоди, якщо виконуються такi умови:
1) кiлькiсть кандидатiв, включених до рамкової угоди, становить не менш як три;
2) розглянутi всi заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди, поданi до завершення строку подання заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди, визначеного державним замовником в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди.
75. Закупiвля з використанням рамкової угоди здiйснюється шляхом проведення вiдкритих торгiв у порядку, визначеному особливостями здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, з урахуванням цих особливостей (далi - тендер) або шляхом оголошення запиту пропозицiй за квалiфiкацiйним вiдбором серед кандидатiв, включених до рамкової угоди (далi - запит пропозицiй), у разi, коли в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди державний замовник визначає конкретний перелiк товарiв, робiт чи послуг, що будуть закуповуватися в рамках рамкової угоди.
Кандидат, включений до рамкової угоди, має право одночасно подавати пропозицiї щодо кiлькох тендерiв / запитiв пропозицiй, що оголошенi державним замовником в межах єдиної рамкової угоди, в тому числi у разi подiлу на лоти, але не бiльш як одну пропозицiю на кожен тендер / запит пропозицiї або лот, у разi подiлу предмета закупiвлi на лоти.
У разi проведення тендеру державний замовник розмiщує iнформацiю вiдповiдно до вимог статтi 21 Закону України "Про публiчнi закупiвлi", при цьому в електроннiй системi закупiвель не оприлюднюється для загального доступу iнформацiя про мiсце поставки товарiв чи надання послуг, виконання робiт та строк поставки товарiв чи надання послуг, виконання робiт.
76. Державний замовник у разi оголошення тендеру або запиту пропозицiй застосовує Порядок визначення предмета закупiвлi, затверджений наказом Мiнекономiки вiд 15 квiтня 2020 р. N 708, з урахуванням цих особливостей.
77. У разi проведення в рамках рамкової угоди тендеру або запиту пропозицiй серед кандидатiв, включених до рамкової угоди, державний замовник не встановлює до кандидатiв, включених до рамкової угоди, квалiфiкацiйнi вимоги, визначенi статтею 16 Закону України "Про публiчнi закупiвлi".
78. Мiнiмальний строк подання тендерних пропозицiй у разi оголошення тендеру серед кандидатiв, включених до рамкової угоди, не повинен бути менш як сiм календарних днiв.
79. Запит пропозицiй здiйснюється з використанням електронного аукцiону через електронну систему закупiвель.
80. У разi коли пiд час проведення запиту пропозицiй свою пропозицiю вiдповiдно до вимог, установлених у запитi, подав лише один учасник, електронний аукцiон не застосовується, державний замовник визначає такого учасника переможцем запиту пропозицiй, пiсля чого електронна система закупiвель оприлюднює повiдомлення про намiр укласти державний контракт (договiр).
81. Для проведення запиту пропозицiй кандидатам, якi включенi до рамкової угоди, надсилається запит пропозицiй. Такий запит пропозицiй подається у формi повiдомлення через електронну систему закупiвель та повинен мiстити:
1) найменування та мiсцезнаходження державного замовника, що здiйснює запит пропозицiї;
2) назву предмета закупiвлi;
3) кiлькiсть товарiв чи кiлькiсть (обсяг) наданих послуг / виконаних робiт;
4) мiсце поставки товарiв чи надання послуг, виконання робiт;
5) строк поставки товарiв чи надання послуг, виконання робiт;
6) одиницю вимiру товарiв або послуг, робiт (аналогiчна одиницi вимiру, зазначенiй у рамковiй угодi);
7) очiкувану вартiсть предмета закупiвлi запиту пропозицiї;
8) кiнцевий строк подання пропозицiй та строк їх дiї;
9) данi про забезпечення виконання державного контракту (договору) (якщо це передбачено умовами рамкової угоди);
10) розмiр мiнiмального кроку пониження цiни пiд час електронного аукцiону;
11) iнформацiю про перелiк документiв переможця, що пiдтверджують вiдсутнiсть пiдстав для вiдмови в участi у закупiвлi вiдповiдно до пункту 87 цих особливостей.
Запит пропозицiй оприлюднюється в електроннiй системi закупiвель для загального доступу, крiм iнформацiї, визначеної пiдпунктами 4 i 5 цього пункту.
У разi коли розмiщення / оприлюднення в електроннiй системi закупiвель пiд час квалiфiкацiйного вiдбору та/або тендеру, та/або запиту пропозицiї iнформацiї про мiсцезнаходження державного замовника та/або мiсцезнаходження (для юридичної особи) / мiсце проживання (для фiзичної особи) постачальника (виконавця робiт, надавача послуг), та/або мiсце поставки товарiв, виконання робiт чи надання послуг (оприлюднення якої передбачено законодавством та/або цими особливостями) несе загрозу безпецi державного замовника та/або постачальника (виконавця робiт, надавача послуг), така iнформацiя може зазначатися як найменування населеного пункту мiсцезнаходження державного замовника та/або мiсцезнаходження (для юридичної особи) / мiсце проживання (для фiзичної особи) постачальника (виконавця робiт, надавача послуг), та/або найменування населеного пункту, в який здiйснюється доставка товару (в якому виконуються роботи чи надаються послуги).
82. Пiд час проведення запиту пропозицiй учасники подають свої пропозицiї вiдповiдно до вимог, установлених у запитi пропозицiй.
83. До участi в електронному аукцiонi допускаються пропозицiї всiх учасникiв (кандидатiв), якi квалiфiкованi до рамкової угоди та подали пропозицiї на запит пропозицiй.
84. Кiнцевий строк подання пропозицiй на запит пропозицiї не може бути менш як три днi з дня розмiщення запиту пропозицiй в електроннiй системi закупiвель.
85. Електронною системою закупiвель автоматично призначається час проведення електронного аукцiону.
86. Пiсля проведення електронного аукцiону державний замовник визначає переможцем того учасника, пропозицiя якого є найбiльш економiчно вигiдною, та розмiщує повiдомлення про намiр укласти державний контракт (договiр). Строк визначення переможця не повинен перевищувати трьох робочих днiв з дня закiнчення аукцiону.
87. Переможець запиту пропозицiї у строк, що не перевищує чотири днi з дати оприлюднення в електроннiй системi закупiвель повiдомлення про намiр укласти державний контракт (договiр), повинен надати державному замовнику шляхом розмiщення в електроннiй системi закупiвель документи, що пiдтверджують вiдсутнiсть пiдстав, зазначених у пiдпунктах 3, 5, 6 i 12 та в абзацi чотирнадцятому пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178.
Державний замовник не вимагає, а переможець запиту пропозицiї не зобов'язаний надавати документальне пiдтвердження публiчної iнформацiї, що оприлюднена у формi вiдкритих даних згiдно iз Законом України "Про доступ до публiчної iнформацiї" та/або мiститься у вiдкритих публiчних електронних реєстрах, доступ до яких є вiльним, або публiчної iнформацiї, що є доступною в електроннiй системi закупiвель, крiм випадкiв, коли доступ до такої iнформацiї є обмеженим на момент оприлюднення запиту пропозицiй.
88. Державний замовник вiдхиляє пропозицiю учасника у разi, коли переможець запиту пропозицiй:
1) вiдмовився вiд пiдписання державного контракту (договору) вiдповiдно до вимог запиту пропозицiї або пропозицiї та/або у разi неукладення державного контракту (договору) у строк, встановлений пунктом 90 цих особливостей;
2) не надав у спосiб, зазначений в запитi пропозицiй, документи, що пiдтверджують вiдсутнiсть пiдстав, визначених у пiдпунктах 3, 5, 6 i 12 та в абзацi чотирнадцятому пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, крiм випадку, зазначеного в абзацi другому пункту 87 цих особливостей;
3) подав бiльш як одну пропозицiю на запит пропозицiї, у тому числi до визначеної в запитi пропозицiй частини предмета закупiвлi (лота).
Державний замовник має право вiдхилити пропозицiю учасника у разi, коли переможець запиту пропозицiй не виконав свої зобов'язання за ранiше укладеним державним контрактом (договором) з державним замовником, яким оголошено запит пропозицiї, що призвело до його дострокового розiрвання, i було застосовано санкцiї у виглядi штрафiв та/або вiдшкодування збиткiв протягом трьох рокiв з дати дострокового розiрвання такого державного контракту (договору).
89. Персонiфiкованi данi про учасникiв, iнформацiя про їх пропозицiї та документи, визначенi пунктом 87 цих особливостей, не оприлюднюється в електроннiй системi закупiвель для загального доступу.
90. Рiшення про намiр укласти державний контракт (договiр) за результатами запиту пропозицiї приймає державний замовник в день визначення переможця та протягом одного дня пiсля прийняття такого рiшення розмiщує в електроннiй системi закупiвель повiдомлення про намiр укласти договiр.
Iнформацiя про намiр укласти договiр не оприлюднюється в електроннiй системi закупiвель для загального доступу.
Державний контракт (договiр) за результатами запиту пропозицiй може укладатися з моменту визначення переможця запиту пропозицiй, але в будь-якому разi не пiзнiше нiж протягом 10 календарних днiв з дати визначення такого переможця.
91. Переможцю запиту пропозицiй та iншим учасникам, що подали пропозицiї електронною системою закупiвель, автоматично надсилається iнформацiя про переможця запиту пропозицiй iз зазначенням його найменування та мiсцезнаходження.
92. За результатами проведення тендеру та/або запиту пропозицiй державним замовником та переможцем тендеру / запиту пропозицiй укладається державний контракт (договiр).
93. За результатами проведення тендеру / запиту пропозицiй державний замовник розмiщує в електроннiй системi закупiвель укладений державний контракт (договiр) та додатки до нього протягом трьох робочих днiв з дня його пiдписання та iнформацiю про найменування товару (послуги, робiт) / конкретний перелiк товарiв, робiт та/або послуг, що закуповувались, та iнформацiю про цiну за одиницю (кожної одиницi товару, роботи чи послуги).
За результатами проведення тендеру / запиту пропозицiй електронна система закупiвель автоматично формує звiт про результати проведення закупiвлi вiдповiдно до вимог статтi 19 Закону України "Про публiчнi закупiвлi".
В електроннiй системi закупiвель оприлюднюється для загального доступу iнформацiя, передбачена пiдпунктами 1, 2, 4, 5, 9, 10, 11, 12, 13 частини першої статтi 19 Закону України "Про публiчнi закупiвлi", а також iнформацiя про найменування товару (послуг, робiт) / конкретний перелiк товарiв, робiт та/або послуг, що закуповувались, та iнформацiя про цiну за одиницю (кожної одиницi товару, роботи чи послуги).
Iншi вiдомостi, зазначенi у звiтi про результати проведення закупiвлi, а також державний контракт (договiр) та додатки до нього оприлюднюються електронною системою закупiвель протягом 30 днiв з дати закiнчення або скасування воєнного стану.
94. Iстотнi умови державного контракту (договору), укладеного вiдповiдно до умов цього роздiлу, не можуть змiнюватися пiсля його пiдписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязi, крiм випадкiв, визначених пунктом 19 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178.
Повiдомлення про внесення змiн до державного контракту (договору) та змiни до iстотних умов державного контракту (договору) розмiщуються в електроннiй системi закупiвель державним замовником протягом трьох робочих днiв з дня їх внесення.
Повiдомлення про внесення змiн до державного контракту (договору) повинно мiстити iнформацiю вiдповiдно до вимог частини восьмої статтi 41 Закону України "Про публiчнi закупiвлi".
Повiдомлення про внесення змiн до державного контракту (договору) та змiни до iстотних умов державного контракту (договору) не оприлюднюються для загального доступу в електроннiй системi закупiвель.
В електроннiй системi закупiвель оприлюднюється для загального доступу iнформацiя про цiну за одиницю (кожної одиницi товару, роботи чи послуги), яка була змiнена у зв'язку iз змiною умов державного контракту (договору) (у разi її змiни).
Змiни до державного контракту (договору) та iншi вiдомостi, зазначенi в повiдомленнi про внесення змiн до державного контракту (договору), оприлюднюються для загального доступу електронною системою закупiвель протягом 30 днiв з дати закiнчення або скасування воєнного стану.
95. Будь-якi рiшення, дiї чи бездiяльнiсть державного замовника, якi порушують права та законнi iнтереси кандидата (кандидатiв) за результатами проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди чи запиту пропозицiй, вирiшуються в судовому порядку.
Оскарження тендерної документацiї, дiй чи бездiяльностi державного замовника пiд час проведення тендеру здiйснюється вiдповiдно до особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178.
(особливостi доповнено роздiлом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.02.2024 р. N 122) |
Додаток 1 до особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану |
ПЕРЕЛIК
товарiв, якi закуповуються шляхом укладення
рамкових угод для потреб оборони
Додаток 1 виключено
(додаток 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465, виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
Додаток 2 до особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану |
IНФОРМАЦIЯ,
яка включається до оголошення про закупiвлю
1. Найменування та код згiдно з ЄДРПОУ державного замовника, його категорiя.
2. Назва предмета закупiвлi iз зазначенням коду згiдно з Єдиним закупiвельним словником та назви вiдповiдних класифiкаторiв предмета закупiвлi i частин предмета закупiвлi (лотiв) (за наявностi).
3. Технiчнi, якiснi та iншi характеристики предмета закупiвлi.
4. Орiєнтовнi кiлькiсть та мiсце поставки товарiв або обсяг та мiсце виконання робiт чи надання послуг (мiсце поставки товарiв, надання послуг чи виконання робiт може зазначатись як населений пункт або район чи область).
5. Умови поставки товарiв, надання послуг чи виконання робiт (зокрема строк, протягом якого необхiдно отримати товари, виконати роботи чи отримати послуги).
6. Умови оплати.
7. Прiзвище, власне iм'я та по батьковi (за наявностi), посада та електронна адреса однiєї чи кiлькох посадових осiб державного замовника, уповноважених здiйснювати зв'язок щодо оприлюдненого оголошення.
8. Iнша iнформацiя, яку державний замовник вважає за необхiдне включити.
(особливостi доповнено додатком 2 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465) |
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 |
ЗМIНИ,
що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 23 серпня 2016 р. N 544 i вiд 3 березня 2021 р.
N 363
1. Абзац другий пункту 1 Порядку використання коштiв, передбачених у державному бюджетi для виконання державних цiльових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розроблення, освоєння i впровадження нових технологiй, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукцiї оборонного призначення, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23 серпня 2016 р. N 544, викласти в такiй редакцiї:
"В умовах воєнного стану реалiзацiя заходiв за цiєю бюджетною програмою здiйснюється вiдповiдно до особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275.".
2. В абзацi четвертому пункту 2 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2021 р. N 363 слова "Мiнiстерство розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства" замiнити словами "Мiнiстерство економiки".
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 |
ПЕРЕЛIК
постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, що втратили
чиннiсть
1. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель товарiв, робiт i послуг в умовах воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1254).
2. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 2 березня 2022 р. N 176 "Про внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1263).
3. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 4 березня 2022 р. N 195 "Про внесення змiн до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1280).
4. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 березня 2022 р. N 201 "Про внесення змiн до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1285).
5. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 березня 2022 р. N 290 "Про внесення змiн до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1358).
6. Пункт 2 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 березня 2022 р. N 335 "Деякi питання здiйснення оплати товарiв, робiт i послуг для забезпечення потреб сектору безпеки i оборони в умовах воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 26, ст. 1419).
7. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 квiтня 2022 р. N 437 "Про внесення змiн до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 33, ст. 1792).
8. Пункт 2 змiн, що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 вересня 2020 р. N 822 i вiд 28 лютого 2022 р. N 169, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 червня 2022 р. N 723 (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 53, ст. 3087).
9. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 липня 2022 р. N 777 "Про внесення змiни до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 56, ст. 3326).
10. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 2 серпня 2022 р. N 874 "Про внесення змiн до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 64, ст. 3853).
11. Пункт 2 змiн, що вносяться до актiв Кабiнету Мiнiстрiв України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178 "Про затвердження особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування".
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |