Документ скасований: Постанова КМУ № 617 від 11.05.2006

КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 18 червня 1999 р. N 1058


Про затвердження Порядку виробництва, транспортування, зберiгання, облiку та реалiзацiї марок гербового збору

     На виконання Закону України "Про гербовий збiр" Кабiнет Мiнiстрiв України ПОСТАНОВЛЯЄ:

     1. Затвердити Порядок виробництва, транспортування, зберiгання, облiку та реалiзацiї марок гербового збору (додається).

     2. Державнiй митнiй службi до 20 червня 1998 р. подати Мiнiстерству фiнансiв та Ощадному банку щомiсячнi в розрiзi номiналiв статистичнi данi для розрахунку кiлькостi марок гербового збору, необхiдної для маркування ввiзних вантажних митних декларацiй по кожному регiону України.

     3. Ощадному банку укласти договiр iз спецiалiзованим пiдприємством Мiнiстерства фiнансiв - виробником марок гербового збору на виготовлення їх для маркування ввiзних вантажних митних декларацiй, якi подаються вiдповiдно до Закону України "Про гербовий збiр".

     4. Визнати такими, що втратили чиннiсть, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 грудня 1998 р. N 1976 "Про затвердження Порядку виробництва, зберiгання, облiку та реалiзацiї марок гербового збору" (Офiцiйний вiсник України, 1998 р., N 50, ст. 1852) та вiд 22 лютого 1999 р. N 232 "Про внесення доповнення до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 грудня 1998 р. N 1976" (Офiцiйний вiсник України, 1999 р., N 8, ст. 282).

Прем'єр-мiнiстр України В. ПУСТОВОЙТЕНКО
Iнд. 67

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 18 червня 1999 р. N 1058

ПОРЯДОК
виробництва, транспортування, зберiгання, облiку та реалiзацiї марок гербового збору

Виробництво i доставка марок гербового збору

     1. Марки гербового збору для маркування ввiзних вантажних митних декларацiй, якi подаються митним органам у випадках, визначених законодавством (далi - марки гербового збору), виготовляються офсетним i високим способом друку iз застосуванням спецiальних зображень, з високим ступенем захисту. Марки всiх номiналiв мають прямокутну форму, перфорацiю по всьому периметру i такi розмiри:

     довжина - 84 ± 0,5 мiлiметра;

     ширина - 28 ± 0,5 мiлiметра.

     2. Зразки марок гербового збору затверджуються Мiнфiном.

     3. Марки гербового збору номiналом 10, 20, 100, 500, 1000 i 5000 гривень виготовляються iз захищеного гумованого паперу з клейовим шаром високої адгезiї.

     Марки гербового збору номiналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 та 400 гривень, що були виготовленi спецiалiзованим пiдприємством Мiнфiну вiдповiдно до Указу Президента України вiд 6 листопада 1998 р. N 1222 "Про гербовий збiр" i постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 грудня 1998 р. N 1976 "Про затвердження Порядку виробництва, зберiгання, облiку та реалiзацiї марок гербового збору", продовжують використовуватися пiсля набрання чинностi Законом України "Про гербовий збiр".

     4. Нумерацiя марок гербового збору складається iз серiї з двох цифр i трьох лiтер та шестизначного номера, нанесених паралельно довшiй сторонi марки.

     5. Захист марок гербового збору вiд пiдроблення, несанкцiонованого тиражування чи повторного використання визначається Мiнфiном за погодженням з Ощадбанком, Державною податковою адмiнiстрацiєю, МВС та СБУ.

     6. Марки гербового збору встановленого зразка виготовляються на замовлення Ощадбанку спецiалiзованим пiдприємством Мiнфiну за рахунок коштiв, одержаних вiд справляння гербового збору, що зараховуються до Державного бюджету України.

     7. Замовлення оформлюється вiдповiдно до правил виготовлення бланкiв цiнних паперiв i документiв суворого облiку, затверджених Мiнфiном, МВС та СБУ.

     8. Марки гербового збору виготовляються блоками, що упаковуються в пачки. Формат блокiв, кiлькiсть марок у блоцi та кiлькiсть блокiв у пачцi встановлюються та можуть змiнюватися за погодженням з Ощадбанком.

     9. Забезпечення марками гербового збору регiональних управлiнь Ощадбанку здiйснюється пiдприємством-виробником згiдно iз замовленням цього банку.

     Марки гербового збору надсилаються пiдприємством-виробником через органи спецiального зв'язку цiнними посилками. У посилки вкладається накладна у двох примiрниках, в якiй зазначається номер замовлення, назва регiонального управлiння Ощадбанку-одержувача, кiлькiсть i номiнальна вартiсть марок, до накладних додаються нумерацiйнi описи.

Одержання i зберiгання марок гербового збору

     10. Приймання цiнних посилок з марками гербового збору регiональними управлiннями Ощадбанку, їх доставка до пiдвiдомчих установ та зберiгання в установах Ощадбанку здiйснюються вiдповiдно до вимог Iнструкцiї N 1 з органiзацiї емiсiйно-касової роботи в установах банкiв України, затвердженої постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 7 липня 1994 р. N 129 (далi - Iнструкцiя Нацiонального банку).

     11. Пiсля одержання цiнних посилок з марками гербового збору регiональнi управлiння перевiряють вiдповiднiсть вкладення посилок i накладної, керуючись Iнструкцiєю Нацiонального банку. Згiдно з першим примiрником накладної в регiональному управлiннi Ощадбанку здiйснюється оприбуткування марок гербового збору. Другий примiрник накладної як пiдтвердження про одержання марок надсилається виробнику. Одночасно Ощадбанку надсилається електронне повiдомлення про виконання замовлення.

     12. На пошкодженi пiд час пересилання марки вiд виробника до регiональних управлiнь та форс-мажорних обставин згiдно з вимогами Iнструкцiї Нацiонального банку складається акт у трьох примiрниках, який затверджується керiвником установи банку. В актi мають бути зазначенi причини пошкодження марок, номiнальна вартiсть, кiлькiсть, сума та нумерацiя марок.

     13. Одержанi марки регiональнi управлiння Ощадбанку розподiляють мiж пiдвiдомчими їм установами. Облiк передачi (приймання) марок гербового збору пiдвiдомчими установами Ощадбанку ведеться на таких рахунках: дебет рахунка N 9899, кредит рахунка N 9819 - при їх вiдправленнi та дебет рахунка N 9819 i кредит рахунка N 9899 - при одержаннi марок гербового збору.

     14. Установи Ощадбанку зберiгають марки гербового збору в своїх примiщеннях вiдповiдно до вимог Iнструкцiї Нацiонального банку. На територiї митниць, розташованих у пунктах пропуску на державному кордонi України, примiщення мають бути технiчно укрiпленi та обладнанi засобами охоронно-пожежної сигналiзацiї. Ключi вiд примiщення, де знаходяться марки гербового збору, зберiгаються згiдно з правилами, визначеними Нацiональним банком.

Реалiзацiя марок гербового збору

     15. Реалiзацiя марок гербового збору суб'єктам зовнiшньоекономiчної дiяльностi на територiї України здiйснюється Головним операцiйним управлiнням Ощадбанку, операцiйними вiддiлами регiональних управлiнь, вiддiленнями як у безготiвковiй, так i в готiвковiй формi, та фiлiями Ощадбанку - лише у готiвковiй формi.

     До вiдкриття фiлiй Ощадбанку на територiї митниць, розташованих у пунктах пропуску на державному кордонi України, реалiзацiя марок гербового збору суб'єктам зовнiшньоекономiчної дiяльностi здiйснюється лише у готiвковiй формi уповноваженими банками вiдповiдно до угод, укладених з установами Ощадбанку.

     З моменту вiдкриття фiлiй Ощадбанку на територiї митниць, розташованих у пунктах пропуску на державному кордонi України, реалiзацiя марок гербового збору суб'єктам зовнiшньоекономiчної дiяльностi здiйснюється установами Ощадбанку.

     Порядок i механiзм розрахункiв мiж Ощадбанком та уповноваженими банками втрачаються вiдповiдною угодою.

     Одержання марок гербового збору в ОПЕРВ регiональних управлiнь або вiддiленнях Ощадбанку уповноваженими банками, розташованими на територiї митниць у пунктах пропуску на державному кордонi України, в яких не вiдкритi фiлiї Ощадбанку, здiйснюється вiдповiдно до угод на пiдставi завчасно поданої заявки та доручення.

     Залишки марок гербового збору, нереалiзованих уповноваженими банками, повертаються установам Ощадбанку в термiни, передбаченi угодою.

     16. Реалiзацiя марок гербового збору у безготiвковiй формi здiйснюється згiдно iз заявкою-розрахунком, яка подається у двох примiрниках.

     Заявка-розрахунок мiстить: повну назву платника; назву установи Ощадбанку, до якої подається заявка; дату подання заявки; кiлькiсть марок у розрiзi номiналiв, якi передбачається придбати; суму; загальну кiлькiсть марок у штуках та загальну суму в гривнях.

     Приймаючи заявку-розрахунок, вiдповiдальний працiвник Ощадбанку перевiряє повноту її заповнення i пiдписує обидва примiрники заявки, один з яких повертає платниковi, iнший - залишає у себе на контролi.

     17. Одержувач марок гербового збору подає до установи Ощадбанку доручення, оформлене в установленому порядку, i свiй примiрник заявки-розрахунка. Пiсля перевiрки факту надходження коштiв вiд платника працiвником Ощадбанку складається меморiальний позабалансовий ордер у двох примiрниках. Пiсля отримання пiдпису одержувача марок на ордерi, йому видаються марки гербового збору та другий примiрник заявки-розрахунка.

     У разi вiдсутностi марок гербового збору номiналу, зазначеного в заявцi-розрахунку, установи Ощадбанку вправi видавати платниковi гербового збору на перераховану суму марки iншого номiналу згiдно з новою заявкою-розрахунком.

     18. У разi реалiзацiї марок гербового збору за готiвку одержувачу марок пропонується скласти заявку-розрахунок в одному примiрнику.

     19. Одержавши заповнену заявку-розрахунок, вiдповiдальний працiвник Ощадбанку перевiряє повноту заповнення заявки, засвiдчує його своїм пiдписом, складає прибутковий ордер у двох примiрниках на приймання готiвки та позабалансовий ордер на видачу марок. Касир, одержавши пiдпис одержувача марок на ордерi, видає марки вiдповiдно до заявки-розрахунку та другий примiрник касового ордеру.

     20. Реалiзацiя марок гербового збору реєструється в операцiйному щоденнику. В кiнцi операцiйного дня складається зведений позабалансовий ордер на загальну суму реалiзованих марок у розрiзi номiналiв.

     Касовi ордери, позабалансовi меморiальнi ордери, заявки-розрахунки, доручення у складi звiтностi передаються до бухгалтерiї вiддiлення.

     21. Марки гербового збору видаються їх покупцю протягом операцiйного дня, на який припадає зарахування коштiв вiд такого покупця на рахунки або в касу установи Ощадбанку.

     22. У разi неодержання покупцем марок гербового збору протягом трьох робочих днiв пiсля надходження коштiв установа Ощадбанку повертає кошти на рахунок покупця.

     У разi вiдмови замовника вiд одержання марок установа Ощадбанку на письмову вимогу заявника повертає йому кошти, перерахованi за марки.

     23. Марки гербового збору, реалiзованi Ощадбанком суб'єктам зовнiшньоекономiчної дiяльностi, поверненню не пiдлягають, у тому числi i у разi їх пошкодження.

Перерахування коштiв за реалiзованi марки гербового збору

     24. Кошти, одержанi вiд реалiзацiї марок гербового збору, перераховуються до Державного бюджету України на рахунки вiддiлень Державного казначейства в установах уповноважених банкiв за балансовим рахунком N 2510 та в установах Нацiонального банку за балансовим рахунком N 3510 за вiдповiдним кодом бюджетної класифiкацiї.

     25. Фiлiї Ощадбанку на територiї митниць, розташованих у пунктах пропуску на державному кордонi України, в термiн не пiзнiше 5 робочих днiв з дня продажу марок гербового збору надсилають до вiддiлень Ощадбанку документи, що пiдтверджують їх продаж. В день реєстрацiї зазначених документiв операцiї вiдображаються в балансi операцiйного дня банку.

     26. Перерахування до державного бюджету коштiв вiд реалiзацiї марок гербового збору за вирахуванням витрат банку на розрахунково-касове обслуговування здiйснюється установами Ощадбанку за наслiдками кожного операцiйного дня до закiнчення наступного операцiйного дня.

     27. Уповноваженi банки, що знаходяться на територiї митниць, розташованих у пунктах пропуску на державному кордонi України, щоденно не пiзнiше наступного операцiйного дня з продажу здiйснюють перерахування коштiв, одержаних вiд реалiзацiї марок гербового збору, на рахунки установ Ощадбанку, в яких були одержанi марки гербового збору.

     28. Витрати Ощадбанку з розрахунково-касового обслуговування на органiзацiю продажу марок гербового збору, їх зберiгання та схороннiсть становлять 3 вiдсотки суми реалiзацiї.

     29. На загальну суму коштiв, одержаних установою Ощадбанку вiд фактичної реалiзацiї марок за день, та коштiв, одержаних вiд установи уповноваженого банку пiсля утримання вiдшкодування витрат в розмiрi 3 вiдсоткiв за розрахунково-касове обслуговування, складається платiжне доручення iз зазначенням вiдповiдних платiжних реквiзитiв та коду бюджетної класифiкацiї.

     30. Сума, яка компенсує установам Ощадбанку витрати на розрахунково-касове обслуговування з органiзацiї зберiгання та реалiзацiї марок гербового збору, не обкладається податком на додану вартiсть i податком на прибуток.

     31. Вартiсть марок гербового збору для маркування платниками гербового збору протягом звiтного перiоду включаються до складу валових витрат такого звiтного перiоду.

Облiк та звiтнiсть установ Ощадбанку про реалiзацiю марок гербового збору

     32. Облiк марок гербового збору ведеться на позабалансовому рахунку N 9819 "Iншi цiнностi та документи" на окремих аналiтичних рахунках в розрiзi номiналiв за номiнальною вартiстю.

     Облiк пересилання марок гербового збору мiж установами Ощадбанку ведеться на позабалансовому рахунку N 9899 "Iншi цiнностi та документи в дорозi".

     Марки гербового збору, виданi установам уповноважених банкiв для реалiзацiї на територiї митниць, розташованих у пунктах пропуску на державному кордонi України, облiковуються на позабалансовому рахунку N 9898 "Iншi цiнностi та документи в пiдзвiтi".

     33. Для зарахування коштiв вiд реалiзацiї марок гербового збору установи Ощадбанку вiдкривають окремi аналiтичнi рахунки "Кошти вiд реалiзацiї марок гербового збору" за балансовим рахунком N 2909 "Iнша кредиторська заборгованiсть за операцiями з клiєнтами банку". Iнформацiя про вiдкритi рахунки розмiщується в установах банку в доступних для ознайомлення платниками гербового збору мiсцях.

     34. Регiональнi управлiння Ощадбанку щомiсячно, до 10 числа мiсяця, що настає за звiтним, подають Ощадбанку звiт про кiлькiсть одержаних та реалiзованих марок (у розрiзi номiналiв), суму одержаних вiд реалiзацiї коштiв та залишок марок гербового збору.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.