Документ скасований: Наказ № 953 від 16.12.2011

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЖИТОМИРСЬКА МИТНИЦЯ

НАКАЗ

вiд 25 грудня 2005 року N 859


Про затвердження Iнструкцiї про встановлення та здiйснення контролю за дотриманням режиму в пунктах контролю "Овруч" та "Коростень" пункту пропуску через державний кордон України для залiзничного сполучення "Виступовичi"

Зареєстровано
в Житомирському обласному управлiннi юстицiї
3 березня 2006 р. за N 08/670


     Вiдповiдно до пункту 2 ст. 10 Положення про орган охорони державного кордону Державної прикордонної служби України, затвердженого наказом вiд 15.02.2005 року N 116, пункту 13 ст. 19 роздiлу 4 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", пiдпункту 1 пункту 3 Порядку здiйснення координацiї дiяльностi органiв виконавчої влади та органiв мiсцевого самоврядування з питань додержання режимiв на державному кордонi, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 сiчня 1999 року N 48, а також пункту 27 Положення про пункти пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 року N 1203, та з метою пiдтримання належного режиму в пунктах пропуску через державний кордон України, розташованих на дiлянцi Житомирського прикордонного загону, наказую:

     1. Затвердити Iнструкцiю про встановлення та здiйснення контролю за дотриманням режиму в пунктах контролю "Овруч" та "Коростень" пункту пропуску через державний кордон України для залiзничного сполучення "Виступовичi" (додається).

     2. Iнструкцiю про встановлення та здiйснення контролю за дотриманням режиму в пунктах контролю "Овруч" та "Коростень" пункту пропуску через державний кордон України для залiзничного сполучення "Виступовичi" вивчити з iнспекторським складом пiдроздiлiв прикордонного контролю, ознайомити керiвникiв контрольних органiв, пiдприємств, установ i органiзацiй, що здiйснюють дiяльнiсть в пунктах пропуску на дiлянцi загону та висвiтлити в засобах масової iнформацiї.

     3. Начальникам вiддiлень прикордонного контролю вжити комплект органiзацiйних i практичних заходiв для органiзацiї виконання Iнструкцiї та керуватися нею в оперативно-службовiй дiяльностi.

     4. Наказ довести до заiнтересованих осiб.

Начальник Житомирського прикордонного загону полковник Ю. М. Снiсар

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Житомирського прикордонного загону
вiд 25 грудня 2005 р. N 859
Зареєстровано
в Житомирському обласному управлiннi юстицiї
3 березня 2006 р. за N 08/670

IНСТРУКЦIЯ
про встановлення та здiйснення контролю за дотриманням режиму в пунктах контролю "Овруч" та "Коростень" пункту пропуску через державний кордон України для залiзничного сполучення "Виступовичi"

     Iнструкцiя розроблена на пiдставi Законiв України "Про державний кордон України", "Про Державну прикордонну службу України", постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 р. N 1203 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон", вiд 18.01.99 року N 48 "Про затвердження Порядку здiйснення координацiї дiяльностi органiв виконавчої влади та органiв мiсцевого самоврядування з питань додержання режиму на державному кордонi", наказу Голови Держприкордонслужби вiд 05.10.2004 року N 711 "Про затвердження iнструкцiї з органiзацiї та здiйснення прикордонного контролю", спiльних наказiв Держприкордонслужби та Держмитслужби вiд 24.11.2003 р. N 297/793 "Про затвердження Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон", вiд 28.02.2004 р. N 202/163 "Про затвердження Порядку спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв", iнших законодавчих та нормативно-правових актiв.

1. Встановлення режиму в пунктах контролю "Овруч" та "Коростень" залiзничного пункту пропуску "Виступовичi"

     1.1. Режим у пунктах контролю через державний кордон - це порядок перебування i пересування осiб, транспортних засобiв у межах територiї прикордонних залiзничних i автомобiльних станцiй, морських i рiчкових портiв, аеропортiв i аеродромiв, вiдкритих для мiжнародного сполучення, а також здiйснення господарської та iнших видiв дiяльностi, пов'язаної з пропуском через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна.

     1.2. Режим в пунктах контролю встановлюється i пiдтримується для здiйснення службової дiяльностi Державної прикордонної служби, митних органiв, iнших контрольних служб i повинен виключати доступ стороннiх осiб до мiсць прикордонного, митного та iнших видiв контролю.

     1.3. У зонi прикордонного та митного контролю Житомирським прикордонним загоном та Житомирською митницею встановлюються додатковi режимнi правила, що регламентують порядок пропуску i перебування в цих зонах службових осiб, якi здiйснюють контроль, або забезпечують здiйснення контролю пасажирiв i транспортних засобiв закордонного прямування, вантажiв товарiв та iншого майна, що перемiщується через державний кордон України, порядок вiдправлення з цих зон осiб, транспортних засобiв, що вибувають за кордон i прибувають в Україну, а також iншi обмеження для запобiгання незаконному перетинанню державного кордону України.

     1.4. Межi зон прикордонного контролю визначаються наказом начальника Житомирського прикордонного загону. Межi зон митного контролю визначаються наказом начальника Житомирської митницi за погодженням з начальником Житомирського прикордонного загону.

2. Здiйснення контролю за дотриманням режиму в пунктi пропуску

     2.1. Контроль за дотриманням режиму в пунктах контролю залiзничного пункту пропуску "Виступовичi" здiйснюється спецiальними прикордонними нарядами - "Вартовий шлагбауму" (далi - "ВШ"), "Спостереження за транспортними засобами" (далi - "СЗТЗ"), "Контроль за режимом" (далi - "КР"). Iншi прикордоннi наряди беруть участь у забезпеченнi режиму в примiщеннях (мiсцях) здiйснення прикордонного контролю, на каналах автотранспортного потоку та оглядових майданчиках, крiм зон митного контролю.

     2.2. Режим в зонах митного контролю органiзовується та забезпечується посадовими особами чергової змiни митницi.

     2.3. Спостереження в пунктах контролю здiйснюється всiм складом змiни прикордонних нарядiв вiдповiдно до схеми спостереження, iз залученням контрольних служб. Схема спостереження вiдпрацьовується заступником начальника вiддiлення прикордонного контролю та затверджується начальником вiддiлення прикордонного контролю.

     2.4. Додержання громадського порядку в пунктi пропуску забезпечується пiдроздiлом прикордонного контролю у взаємодiї (у разi необхiдностi) з вiдповiдними органами МВС.

3. Порядок пропуску осiб i транспортних засобiв в режимну зону пункту пропуску

     3.1. Працiвники контрольних служб пропускаються в пункт пропуску для виконання службових обов'язкiв за наявностi службового посвiдчення та згiдно графiку роботи.

     3.2. Посадовi особи всiх контрольних служб, що здiйснюють свою дiяльнiсть в пунктах контролю зобов'язанi мати при собi представницькi картки, встановленої форми. Весь час перебування у пунктах контролю така представницька картка повинна бути прикрiплена на верхньому одязi посадової особи контрольної служби.

     3.3. Перебування посадової особи контрольної служби в пунктах контролю без представницької картки розцiнюється як порушення правил режиму в пунктi пропуску, особа, яка допустила таке порушення, несе вiдповiдальнiсть, передбачену законодавством України.

     3.4. Особи, що прямують через державний кордон України, пропускаються в пункт контролю при наявностi дiйсних для перетинання кордону документiв.

     3.5. Службовi транспортнi засоби органiзацiй, пiдприємств, установ, якi задiянi до господарських робiт в пунктах контролю або на прилягаючiй до них територiях пропускаються по списках, затверджених начальником Житомирського прикордонного загону.

     3.6. Посадовi особи в зонах прикордонного i митного контролю пересуваються в межах, необхiдних для виконання своїх службових обов'язкiв.

     3.7. Пропуск в пункти контролю та зону прикордонного контролю у випадках, не передбачених цiєю Iнструкцiєю, здiйснюється з дозволу начальника Житомирського прикордонного загону, або особи, яка його замiщає.

     3.8. Пропуск у зони митного контролю осiб, якi не приймають участь у процедурi здiйснення контролю, може бути дозволений начальником вiддiлу Житомирської митницi у пунктi пропуску, за погодженням з начальником митного поста "Овруч" (для пункту контролю "Овруч") або митного поста "Коростень" (для пункту контролю "Коростень").

4. Обов'язки та права прикордонних нарядiв i представникiв iнших контрольних органiв щодо пiдтримання режиму в пунктах контролю

     4.1. Прикордоннi наряди зобов'язанi:

     - здiйснювати у встановленому порядку, за наявностi належним чином оформлених документiв, пропуск в пункти контролю осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна закордонного прямування;

     - контролювати додержання режиму в пунктах контролю та забезпечувати його пiдтримання в зонi прикордонного контролю;

     - забезпечувати безпеку посадових осiб Державної прикордонної служби та контрольних служб в пунктах контролю;

     - вживати заходiв щодо припинення протиправних дiй в пунктах контролю у взаємодiї з митними та правоохоронними органами;

     - надавати необхiдну допомогу пiдроздiлам у боротьбi з органiзованою злочиннiстю пiд час проведення ними оперативно-розшукових заходiв у пунктах контролю;

     - складати документи адмiнiстративного затримання на осiб, якi порушили режим в пунктах контролю;

     4.2. Прикордоннi наряди мають право:

     - перевiряти у осiб документи на право пропуску в режимну зону пунктiв контролю, наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону;

     - не пропускати в режимну зону пунктiв контролю осiб, якi не мають вiдповiдних документiв;

     - вимагати вiд службових осiб контрольних служб та осiб, якi беруть участь у забезпеченнi (обслуговуваннi) пасажирiв та транспортних засобiв закордонного прямування, додержання правил режиму в пунктах контролю;

     - затримувати осiб за порушення режиму в пунктах контролю.

     4.3. Посадовi особи Державної прикордонної служби мають право притягувати осiб, затриманих за порушення режиму в пунктах контролю, до адмiнiстративної вiдповiдальностi за ст. 202 Кодексу про адмiнiстративнi правопорушення України.

     4.4. Обов'язки i права працiвникiв Житомирської митницi щодо пiдтримання режиму в зонi митного контролю визначенi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 р. N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України".

     4.5. Представники контрольних служб та особи, що беруть участь у забезпеченнi контролю (обслуговуваннi) пасажирiв i транспортних засобiв закордонного прямування, зобов'язанi дотримуватись режимних правил у пунктах контролю та вимагати їх дотримання особами, якi перетинають державний кордон, iнформувати прикордоннi наряди про порушення встановленого режиму в пунктах контролю.

     4.6. Представники контрольних служб та особи, якi беруть участь у забезпеченнi контролю (обслуговуваннi) пасажирiв i транспортних засобiв закордонного прямування, мають право затримувати осiб за порушення режиму в пунктi пропуску, з подальшою їх передачею представникам Житомирського прикордонного загону, або термiново iнформувати старшого змiни прикордонних нарядiв.

5. Особливостi режиму в пунктi пропуску для залiзничного сполучення

     5.1. Порядок роботи прикордонних залiзничних станцiй "Овруч" та "Коростень" встановлюється адмiнiстрацiєю станцiй вiдповiдно до розкладу руху поїздiв з урахуванням пропозицiй штабу Житомирського прикордонного загону та узгоджується з iншими контрольними органами.

     5.2. Транспортнi засоби закордонного прямування при вiдправленi за кордон та прибуттi iз-за кордону можуть починати рух або змiнювати мiсце стоянки тiльки з дозволу старших змiн прикордонних нарядiв та митницi. Вiдстiй вагонiв на оглядових майданчиках та колiях, видiлених для здiйснення контролю транспортних засобiв не дозволяється.

     5.3. Доступ стороннiх осiб до потягiв закордонного прямування пiд час прикордонного i митного контролю забороняється. При здiйсненнi прикордонного i митного контролю адмiнiстрацiї прикордонних станцiй вживають заходи щодо здiйснення дiєвого контролю всiх входiв i виходiв на перон. Особам, якi зустрiчають або проводжають не дозволяється проходити до примiщень, в яких є пасажири, що не пройшли контроль пiсля прибуття iз-за кордону.

     5.4. Посадка пасажирiв у вагони мiжнародного сполучення, якi прямують за кордон, та висадка пасажирiв з вагонiв, якi прибули iз-за кордону, а також завантаження (вивантаження) багажу, пошти, вантажiв та iншого майна проводиться тiльки з дозволу старших змiн прикордонних нарядiв та митницi.

6. Iнженерне забезпечення режиму в пунктах контролю

     6.1. Керiвництво Коростенського вiддiлу Пiвденно-Захiдної залiзницi створює вiдповiднi умови для належного iнженерного забезпечення режиму в пунктах контролю.

     6.2. Освiтлення в пунктах контролю має бути по периметру, на каналах руху транспортних засобiв, перонах i вздовж залiзничних колiй у межах прикордонної залiзничної станцiї, в оглядових залах, у всiх примiщеннях контрольних служб. На випадок вимикання електроенергiї у пунктах контролю мають бути передбаченi дублюючi системи електроживлення.

     6.3. Огорожа пунктiв контролю має бути не нижче 1,5 м по висотi, виключаючи можливiсть проникнення в режимну зону пунктiв контролю стороннiх осiб.

7. Здiйснення контролю дiяльностi контрольних органiв щодо забезпечення режиму в пунктах контролю

     7.1. З метою здiйснення контролю дiяльностi контрольних служб щодо забезпечення режиму в пунктi контролю за iнiцiативою начальникiв пiдроздiлiв прикордонного контролю не менше одного разу на мiсяць проводяться комiсiйнi перевiрки (обстеження) стану режиму в пунктах контролю, за результатами яких складається вiдповiдний акт.

     7.2. Перший примiрник акта зберiгається у пiдроздiлi прикордонного контролю. Примiрники акта вручаються керiвникам контрольних служб, працiвники яких допустили порушення, а також керiвництву Коростенського вiддiлу Пiвденно-Захiдної залiзницi у випадках недостатнього iнженерного забезпечення режиму в пунктах контролю.

     7.3. Рекомендацiї комiсiї щодо усунення виявлених недолiкiв є обов'язковими для виконання керiвниками вiдповiдних служб. В разi невжиття заходiв щодо усунення виявлених пiд час попередньої перевiрки (обстеження) недолiкiв, один примiрник акта направляється прокурору району, на територiї якого розмiщено пункт контролю.

8. Органiзацiя взаємодiї щодо забезпечення режиму в пунктах контролю

     8.1. Взаємодiя щодо забезпечення режиму в пунктах контролю органiзовується 1 раз на рiк при органiзацiї охорони державного кордону.

     8.2. Взаємодiя уточнюється:

     - на рiвнi коменданта прикордонної комендатури "Овруч", начальникiв митних постiв "Овруч" та "Коростень", райвiддiлiв внутрiшнiх справ, керiвникiв iнших контрольних служб - щоквартально;

     - на рiвнi начальника вiддiлення прикордонного контролю, начальника вiддiлу митницi у пунктi контролю, райвiддiлу внутрiшнiх справ, керiвникiв iнших контрольних служб - щомiсячно;

     - на рiвнi старших змiн прикордонних нарядiв, старшого змiни митницi, представникiв iнших контрольних служб - щоденно.

9. Вiдповiдальнiсть за порушення режиму в пунктах контролю

     9.1. Режимнi правила є обов'язковими для виконання усiма особами, якi перебувають в пунктах контролю.

     9.2. Особи, якi допустили порушення режиму в пунктах контролю або встановлених режимних правил у зонах прикордонного та митного контролю, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством України.

Перший заступник начальника Житомирського прикордонного загону - начальник штабу пiдполковник В. Р. Гав'як
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.