КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 5 грудня 2007 р. N 1382


Про затвердження Технiчного регламенту закритих джерел iонiзуючого випромiнювання

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 8 квiтня 2013 року N 235,
вiд 26 червня 2013 року N 453

     Вiдповiдно до статтi 14 Закону України "Про стандарти, технiчнi регламенти та процедури оцiнки вiдповiдностi" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     1. Затвердити Технiчний регламент закритих джерел iонiзуючого випромiнювання та план заходiв iз застосування Технiчного регламенту закритих джерел iонiзуючого випромiнювання, що додаються.

(пункт 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.06.2013р. N 453)

     2. Установити, що Технiчний регламент закритих джерел iонiзуючого випромiнювання застосовується суб'єктами дiяльностi у сферi використання ядерної енергiї у добровiльному порядку до 2011 року включно, а з 2012 року обов'язково.

Прем'єр-мiнiстр України В. ЯНУКОВИЧ

Iнд. 33

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 5 грудня 2007 р. N 1382

ТЕХНIЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ
закритих джерел iонiзуючого випромiнювання

Загальнi положення

     1. Цей Технiчний регламент визначає основнi вимоги до закритих джерел iонiзуючого випромiнювання щодо забезпечення радiацiйного захисту персоналу та населення, навколишнього природного середовища вiд впливу iонiзуючого випромiнювання, а також процедури оцiнки вiдповiдностi таких джерел установленим вимогам та порядок їх застосування.

     2. У цьому Технiчному регламентi термiни вживаються в такому значеннi:

     закрите джерело iонiзуючого випромiнювання (далi - закрите джерело) - радiоактивна речовина, повнiстю упакована у тверду захисну оболонку з нерадiоактивного матерiалу та/або iнкапсульована у достатньо мiцну захисну оболонку для запобiгання витоку речовини за належних умов експлуатацiї протягом установленого строку служби, а також у непередбачених умовах, та є складовою частиною такого джерела;

(абзац другий пункту 2 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.06.2013р. N 453)

     модуль процедури оцiнки вiдповiдностi (далi - модуль) - комплекс узгоджених процедур оцiнки вiдповiдностi виробiв установленим вимогам;

     строк служби закритого джерела - встановлений виробником строк можливого використання конкретного закритого джерела з моменту його виготовлення, у разi закiнчення якого використання такого джерела повинне бути зупинене. У разi пiдтвердження факту збереження радiацiйних характеристик, герметичностi та вiдсутностi дефектiв, їх ознак на закритому джерелi його строк служби може бути продовжений в установленому законодавством порядку.

(пункт 2 доповнено новим абзацом четвертим згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.06.2013р. N 453, у зв'язку з цим абзац четвертий вважати абзацом п'ятим)

     Iншi термiни застосовуються у значеннi, наведеному в Законах України "Про використання ядерної енергiї та радiацiйну безпеку", "Про стандартизацiю", "Про пiдтвердження вiдповiдностi", "Про стандарти, технiчнi регламенти та процедури оцiнки вiдповiдностi", "Про акредитацiю органiв з оцiнки вiдповiдностi".

     3. Дiя Технiчного регламенту поширюється на усi закритi джерела вiтчизняного або iноземного виробництва, що не звiльняються в установленому законодавством порядку вiд регулюючого контролю.

     4. Закритi джерела вводяться в обiг на територiї України за умови пiдтвердження їх вiдповiдностi вимогам цього Технiчного регламенту.

     Виробник iдентифiкує закрите джерело шляхом гравiрування або проштамповування на ньому власного номера, маркування знаком радiацiйної небезпеки, а у разi, коли це неможливо, наносить знак радiацiйної небезпеки на контейнер закритого джерела (зовнiшню поверхню упаковки), зазначає тип джерела, радiонуклiд та його активнiсть.

     У разi коли закритi джерела ввозяться або вивозяться з України, постачальник забезпечує нанесення на закрите джерело власного номера, знака радiацiйної небезпеки або iнформацiї на контейнерi закритого джерела про тип джерела, радiонуклiд та його активнiсть.

     Власник повинен переконатися, що кожне закрите джерело має документи, що пiдтверджують його iдентифiкацiю та маркування, а також фотознiмки або iншi схеми чи креслення джерела, його контейнера, транспортної упаковки, пристрою, устаткування тощо.

(пункт 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.06.2013р. N 453)

Основнi технiчнi вимоги до закритих джерел

     5. Закритi джерела повиннi:

     мати конструкцiю, яка за належних умов експлуатацiї забезпечує радiацiйну безпеку в мiсцях експлуатацiї та зберiгання, i номер, який проштамповується на джерелi та його контейнерi. Якщо використовується контейнер багаторазового використання, на нього наноситься iнформацiя про тип джерела;

     виготовлятися вiдповiдно до стандартiв i технiчних умов на конкретний тип закритого джерела, iншої технологiчної документацiї, затвердженої в установленому порядку;

     бути герметично закритими (рiвень герметичностi визначається шляхом застосування одного з радiометричних або нерадiометричних методiв в установленому порядку);

     вiдповiдати своєму призначенню i основним технiчним вимогам.

     За належних умов експлуатацiї основнi технiчнi вимоги до закритих джерел повиннi виконуватися протягом установленого строку служби.

Процедура оцiнки вiдповiдностi

     6. Оцiнку вiдповiдностi закритого джерела вимогам цього Технiчного регламенту (далi - оцiнка вiдповiдностi) проводить виробник або уповноважена ним особа - резидент України шляхом декларування чи орган з оцiнки вiдповiдностi, призначений в установленому законодавством порядку, - шляхом застосування модулiв згiдно з Технiчним регламентом модулiв оцiнки вiдповiдностi, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 жовтня 2003 р. N 1585 (Офiцiйний вiсник України, 2003р., N 41, ст. 2175; 2011р., N 67, ст. 2581), з подальшою видачею сертифiката вiдповiдностi закритого джерела.

(абзац перший пункту 6 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.06.2013р. N 453)

     Форма декларацiї про вiдповiднiсть наведена в додатку 1.

     Обрання процедури оцiнки вiдповiдностi залежить вiд категорiї закритого джерела (додаток 2) i здiйснюється вiдповiдно до Технiчного регламенту модулiв оцiнки вiдповiдностi та вимог щодо маркування нацiональним знаком вiдповiдностi, якi застосовуються в технiчних регламентах, виробником або уповноваженою ним особою - резидентом України iз застосуванням одного з модулiв або їх комбiнацiї (додаток 3).

     Цей Технiчний регламент не обмежує виробника щодо застосування складнiших модулiв.

     7. Технiчна документацiя, що подається виробником або уповноваженою ним особою - резидентом України органовi з оцiнки вiдповiдностi, повинна мiстити вимоги до конструкцiї закритого джерела та умов його експлуатацiї, технiчного обслуговування i ремонту, заходiв щодо забезпечення безпеки зберiгання та використання закритого джерела, квалiфiкацiї персоналу, а також фотокартки закритого джерела, його контейнера, транспортувальної упаковки, приладу i обладнання. Перелiк документацiї щодо закритого джерела формується з урахуванням категорiї такого джерела та його призначення.

(абзац перший пункту 7 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.06.2013р. N 453)

     Технiчна документацiя, що складається державною мовою, забезпечує можливiсть проведення оцiнки вiдповiдностi.

     8. Зобов'язання щодо складення декларацiй про вiдповiднiсть, маркування закритого джерела нацiональним знаком вiдповiдностi покладається у разi:

     введення в обiг закритого джерела вiтчизняного виробництва - на виробника;

     введення в обiг закритого джерела iноземного виробництва - на уповноважену виробником особу - резидента України, що постачає закрите джерело.

     У разi вiдсутностi уповноваженої виробником особи - резидента України зобов'язання щодо складення декларацiї про вiдповiднiсть, маркування нацiональним знаком вiдповiдностi покладається на особу, що вводить в обiг закрите джерело iноземного виробництва.

     9. Пiсля складення декларацiї про вiдповiднiсть виробник або уповноважена ним особа - резидент України наносить нацiональний знак вiдповiдностi на закрите джерело або його контейнер, транспортувальну упаковку, прилад чи обладнання та/або технiчну документацiю вiдповiдно до Правил застосування нацiонального знака вiдповiдностi, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 листопада 2001 р. N 1599 (Офiцiйний вiсник України, 2001 р., N 49, ст. 2188).

     10. Нацiональний знак вiдповiдностi на закритому джерелi або на його транспортувальнiй упаковцi, приладi чи обладнаннi та/або технiчнiй документацiї свiдчить про вiдповiднiсть такого джерела вимогам цього Технiчного регламенту i нормам радiацiйної безпеки.

     11. Виробник або уповноважена ним особа - резидент України повинен зберiгати не менше одного року пiсля закiнчення строку експлуатацiї закритого джерела декларацiю про вiдповiднiсть та технiчну документацiю, зазначену в пунктi 7 цього Технiчного регламенту, i надавати її для перевiрки в установленому законодавством порядку.

(абзац перший пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.06.2013р. N 453)

     У разi вiдсутностi уповноваженої виробником особи зобов'язання щодо зберiгання декларацiї про вiдповiднiсть та технiчної документацiї покладається на особу, що ввела таке джерело в обiг.

 

Додаток 1
до Технiчного регламенту

ДЕКЛАРАЦIЯ
про вiдповiднiсть закритого джерела iонiзуючого випромiнювання вимогам Технiчного регламенту

 
(повне найменування виробника / уповноваженої особи - резидента України /
 
особи, що вводить в обiг закрите джерело iонiзуючого випромiнювання,
 
його (її) мiсцезнаходження, код згiдно з ЄДРПОУ (за наявностi)
в особi  
(посада, прiзвище, iм'я та по батьковi уповноваженої особи)
пiдтверджує, що   ,
(повна назва закритого джерела iонiзуючого випромiнювання)
яке випускається за   ,
(назва та позначення документацiї)
вiдповiдає Технiчному регламенту закритих джерел iонiзуючого випромiнювання згiдно
з  
(назва та позначення нормативних документiв
 
(за наявностi), якi є доказом вiдповiдностi закритого
  ,
джерела iонiзуючого випромiнювання
  .
вимогам Технiчного регламенту)
Сертифiкат вiдповiдностi*  
(номер сертифiката вiдповiдностi, дата його реєстрацiї,
  .
строк дiї, назва та мiсцезнаходження органу з оцiнки вiдповiдностi)

Декларацiя складена пiд цiлковиту вiдповiдальнiсть виробника / уповноваженої виробником особи - резидента України / особи, що вводить в обiг закрите джерело iонiзуючого випромiнювання.
(непотрiбне викреслити)

__________________________
(посада особи, що склала декларацiю)
____________
(пiдпис)
________________
(iнiцiали та прiзвище)
М. П. _____________________________
(дата)

____________
* Застосовується у разi використання виробником модуля, в якому процедура оцiнки вiдповiдностi закритого джерела iонiзуючого випромiнювання проводиться призначеним органом.

(додаток 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.04.2013р. N 235)

 

Додаток 2
до Технiчного регламенту
(у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 26 червня 2013 р. N 453)

КАТЕГОРIЇ
закритих джерел iонiзуючого випромiнювання

Таблиця 1

Категорiя закритого джерела Приклади закритих джерел1 та практичної дiяльностi з ними Вiдношення активностi (A/D)2
1 радiоiзотопнi термоелектричнi генератори, опромiнювальнi установки, прилади та установки з радiонуклiдними джерелами для променевої терапiї A/D > 1000
2 радiонуклiднi джерела для промислової дефектоскопiї, джерела для брахiтерапiї з високими/середнiми потужностями дози 1000 > A/D > 10
3 стацiонарнi промисловi засоби вимiрювань, що мiстять закритi високоактивнi джерела, прилади для проведення геофiзичних дослiджень та каротажу 10 > A/D > 1
4 джерела з низькими потужностями дози для брахiтерапiї (за винятком очних аплiкаторiв та довготривалих iмплантантiв); промисловi засоби вимiрювання з невисокоактивними джерелами, кiстковi денситометри, нейтралiзатори статичної електрики 1 > A/D > 0,01
5 джерела для брахiтерапiї з низькими потужностями дози у виглядi очних аплiкаторiв та довготривалих iмплантантiв; прилади для рентгенофлуоресцентного аналiзу, прилади електронного захвату, джерела для проведення спектрометрiї, контрольнi джерела та калiбрувальнi джерела 0,01 > A/D i A > рiвня звiльнення вiд регулюючого контролю3

____________
     1 Категорiю джерела визначає виробник, постачальник або власник закритого джерела.

     2 Величина A характеризує активнiсть на момент виготовлення закритого джерела. Величина D характеризує активнiсть закритого джерела, яке у разi його неперебування пiд регулюючим контролем може призвести до опромiнення, достатнього для виникнення серйозних наслiдкiв.

     Значення величини D наведенi в таблицi 2 цього додатка.

     3 Рiвнi звiльнення вiд регулюючого контролю радiоактивних матерiалiв визначенi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 листопада 2011 р. N 1174 (Офiцiйний вiсник України, 2011 р., N 89, ст. 3239).

ЗНАЧЕННЯ
величини D1 для окремих радiонуклiдiв

Таблиця 2

Радiонуклiда D
ТБк
Радiонуклiд D
ТБк
Радiонуклiд D
ТБк
H-3 2.E+03 Rh-105 9.E-01 Ta-182 6.E-02
Be-7 1.E+00 Pd-103 9.E+01 W-178 9.E-01
Be-10 3.E+01 Pd-107   W-181 5.E+00
C-11 6.E-02 Pd-109 2.E+01 W-185 1.E+02
C-14 5.E+01 Ag-105 1.E-01 W-187 1.E-01
N-13 6.E-02 Ag-108m 4.E-02 W-188 1.E+00
F-18 6.E-02 Ag-110m 2.E-02 Re-184 8.E-02
Na-22 3.E-02 Ag-111 2.E+00 Re-184m 7.E-02
Na-24 2.E-02 Cd-109 2.E+01 Re-186 4.E+00
Mg-28 2.E-02 Cd-113m 4.E+01 Re-187  
Al-26 3.E-02 Cd-115 2.E-01 Re-188 1.E+00
Si-31 1.E+01 Cd-115m 3.E+00 Re-189 1.E+00
Si-32 7.E+00 In-111 2.E-01 Os-185 1.E-01
P-32 1.E+01 In-113m 3.E-01 Os-191 2.E+00
P-33 2.E+02 In-114m 8.E-01 Os-191m 1.E+00
S-35 6.E+01 In-115m 4.E-01 Os-193 1.E+00
Cl-36 2.E+01 Sn-113 3.E-01 Os-194 7.E-01
Cl-38 5.E-02 Sn-117m 5.E-01 Ir-189 1.E+00
Ar-37   Sn-119m 7.E+01 Ir-190 5.E-02
Ar-39 3.E+02 Sn-121m 7.E+01 Ir-192 8.E-02
Ar-41 5.E-02 Sn-123 7.E+00 Ir-194 7.E-01
K-40   Sn-125 1.E-01 Pt-188 4.E-02
K-42 2.E-01 Sn-126 3.E-02 Pt-191 3.E-01
K-43 7.E-02 Sb-122 1.E-01 Pt-193 3.E+03
Ca-41   Sb-124 4.E-02 Pt-193m 1.E+01
Ca-45 1.E+02 Sb-125 2.E-01 Pt-195m 2.E+00
Ca-47 6.E-02 Sb-126 2.E-02 Pt-197 4.E+00
Sc-44 3.E-02 Te-121 1.E-01 Pt-197m 9.E-01
Sc-46 3.E-02 Te-121m 1.E-01 Au-193 6.E-01
Sc-47 7.E-01 Te-123m 6.E-01 Au-194 7.E-02
Sc-48 2.E-02 Te-125m 1.E+01 Au-195 2.E+00
Ti-44 3.E-02 Te-127 1.E+01 Au-198 2.E-01
V-48 2.E-02 Te-127m 3.E+00 Au-199 9.E-01
V-49 2.E+03 Te-129 1.E+00 Hg-194 7.E-02
Cr-51 2.E+00 Te-129m 1.E+00 Hg-195m 2.E-01
Mn-52 2.E-02 Te-131m 4.E-02 Hg-197 2.E+00
Mn-53   Te-132 3.E-02 Hg-197m 7.E-01
Mn-54 8.E-02 I-123 5.E-01 Hg-203 3.E-01
Mn-56 4.E-02 I-124 6.E-02 Tl-200 5.E-02
Fe-52 2.E-02 I-125 2.E-01 Tl-201 1.E+00
Fe-55 8.E+02 I-126 1.E-01 Tl-202 2.E-01
Fe-59 6.E-02 I-129   Tl-204 2.E+01
Fe-60 6.E-02 I-131 2.E-01 Pb-201 9.E-02
Co-55 3.E-02 I-132 3.E-02 Pb-202 2.E-01
Co-56 2.E-02 I-133 1.E-01 Pb-203 2.E-01
Co-57 7.E-01 I-134 3.E-02 Pb-205  
Co-58 7.E-02 I-135 4.E-02 Pb-210 3.E-01
Co-58m 7.E-02 Xe-122 6.E-02 Pb-212 5.E-02
Co-60 3.E-02 Xe-123 9.E-02 Bi-205 4.E-02
Ni-59 1.E+03 Xe-127 3.E-01 Bi-206 2.E-02
Ni-63 6.E+01 Xe-131m 1.E+01 Bi-207 5.E-02
Ni-65 1.E-01 Xe-133 3.E+00 Bi-210 8.E+00
Cu-64 3.E-01 Xe-135 3.E-01 Bi-210m 3.E-01
Cu-67 7.E-01 Cs-129 3.E-01 Bi-212 5.E-02
Zn-65 1.E-01 Cs-131 2.E+01 Po-210 6.E-02
Zn-69 3.E+01 Cs-132 1.E-01 At-211 5.E-01
Zn-69m 2.E-01 Cs-134 4.E-02 Rn-222 4.E-02
Ga-67 5.E-01 Cs-135 4.E-02 Ra-223 1.E-01
Ga-68 7.E-02 Cs-136   Ra-224 5.E-02
Ga-72 3.E-02 Cs-137 3.E-02 Ra-225 1.E-01
Ge-68 7.E-02 Ba-131 1.E-01 Ra-226 4.E-02
Ge-69 7.E-02 Ba-133 2.E-01 Ra-228 3.E-02
Ge-71 1.E+03 Ba-133m 3.E-01 Ac-225 9.E-02
Ge-77 6.E-02 Ba-140 3.E-02 Ac-227 4.E-02
As-72 4.E-02 La-137 2.E+01 Ac-228 3.E-02
As-73 4.E+01 La-140 3.E-02 Th-227 8.E-02
As-74 9.E-02 Ce-139 6.E-01 Th-228 4.E-02
As-76 2.E-01 Ce-141 1.E+00 Th-229 1.E-02
As-77 8.E+00 Ce-143 3.E-01 Th-230 7.E-02
Se-75 2.E-01 Ce-144 9.E-01 Th-231 1.E+01
Se-79 2.E+02 Pr-142 1.E+00 Th-232  
Br-76 3.E-02 Pr-143 3.E+01 Th-234 2.E+00
Br-77 2.E-01 Nd-147 6.E-01 Pa-230 1.E-01
Br-82 3.E-02 Nd-149 2.E-01 Pa-231 6.E-02
Kr-81 3.E+01 Pm-143 2.E-01 Pa-233 4.E-01
Kr-85 3.E+01 Pm-144 4.E-02 U-230 4.E-02
Kr-85m 5.E-01 Pm-145 1.E+01 U-232 6.E-02
Kr-87 9.E-02 Pm-147 4.E+01 U-233 7.E-02
Rb-81 1.E-01 Pm-148m 3.E-02 U-234 1.E-01
Rb-83 1.E-01 Pm-149 6.E+00 U-235 8.E-05
Rb-84 7.E-02 Pm-151 2.E-01 U-236 2.E-01
Rb-86 7.E-01 Sm-145 4.E+00 U-238  
Rb-87   Sm-147   природний U  
Sr-82 6.E-02 Sm-151 5.E+02 збiднений U  
Sr-85 1.E-01 Sm-153 2.E+00 збагачений U 10 - 20 вiдсоткiв 8.E-04
Sr-85m 1.E-01 Eu-147 2.E-01    
Sr-87m 2.E-01 Eu-148 3.E-02 збагачений U > 20 вiдсоткiв 8.E-05
Sr-89 2.E+01 Eu-149 2.E+00 Np-235 1.E+02
Sr-90 1.E+00 Eu-150b 2.E+00 Np-236 b 7.E-03
Sr-91 6.E-02 Eu-150a 5.E-02 Np-236a 8.E-01
Sr-92 4.E-02 Eu-152 6.E-02 Np-237 7.E-02
Y-87 9.E-02 Eu-152m 2.E-01 Np-239 5.E-01
Y-88 3.E-02 Eu-154 6.E-02 Pu-236 1.E-01
Y-90 5.E+00 Eu-155 2.E+00 Pu-237 2.E+00
Y-91 8.E+00 Eu-156 5.E-02 Pu-238 6.E-02
Y-91m 1.E-01 Gd-146 3.E-02 Pu-239 6.E-02
Y-92 2.E-01 Gd-148 4.E-01 Pu-240 6.E-02
Y-93 6.E-01 Gd-153 1.E+00 Pu-241 3.E+00
Zr-88 2.E-02 Gd-159 2.E+00 Pu-242 7.E-02
Zr-93   Tb-157 1.E+02 Pu-244 3.E-04
Zr-95 4.E-02 Tb-158 9.E-02 Am-241 6.E-02
Zr-97 4.E-02 Tb-160 6.E-02 Am-242m 3.E-01
Nb-93m 3.E+02 Dy-159 6.E+00 Am-243 2.E-01
Nb-94 4.E-02 Dy-165 3.E+00 Am-244 9.E-02
Nb-95 9.E-02 Dy-166 1.E+00 Cm-240 3.E-01
Nb-97 1.E-01 Ho-166 2.E+00 Cm-241 1.E-01
Mo-93 3.E+02 Ho-166m 4.E-02 Cm-242 4.E-02
Mo-99 3.E-01 Er-169 2.E+02 Cm-243 2.E-01
Tc-95m 1.E-01 Er-171 2.E-01 Cm-244 5.E-02
Tc-96 3.E-02 Tm-167 6.E-01 Cm-245 9.E-02f
Tc-96m 3.E-02 Tm-170 2.E+01 Cm-246 2.E-01
Tc-97   Tm-171 3.E+02 Cm-247 1.E-03
Tc-97m 4.E+01 Yb-169 3.E-01 Cm-248 5.E-03
Tc-98 5.E-02 Yb-175 2.E+00 Bk-249 1.E+01
Tc-99 3.E+01 Lu-172 4.E-02 Bk-250 8.E-02
Tc-99m 7.E-01 Lu-173 9.E-01 Cf-248 1.E-01
Ru-97 3.E-01 Lu-174 8.E-01 Cf-249 1.E-01
Ru-103 1.E-01 Lu-174m 6.E-01 Cf-250 1.E-01
Ru-105 8.E-02 Lu-177 2.E+00 Cf-251 1.E-01
Ru-106 3.E-01 Hf-172 4.E-02 Cf-252 2.E-02
Rh-99 1.E-01 Hf-175 2.E-01 Cf-253 4.E-01
Rh-101 3.E-01 Hf-181 1.E-01 Cf-254 3.E-04
Rh-102 3.E-02 Hf-182 5.E-02 239Pu/9Be 6.E-02
Rh-102m 1.E-01 Ta-178a 7.E-02 241Am/9Be 6.E-02
Rh-103m 9.E+02 Ta-179 6.E+00    

____________
     1 Бiльш детальна iнформацiя про D-величину зазначена в документi МАГАТЕ "Шкiдлива кiлькiсть радiоактивного матерiалу (D-величини)", видання 2010 року.

(додаток 2 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.06.2013р. N 453)

 

Додаток 3
до Технiчного регламенту
(у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 26 червня 2013 р. N 453)

ПЕРЕЛIК
модулiв оцiнки вiдповiдностi закритих джерел вимогам Технiчного регламенту

Категорiя закритого джерела згiдно з додатком 2 Модулi оцiнки вiдповiдностi закритого джерела
1 A1* або C + B, або C1 + B, або C2 + B, або E + B, або B, або F + B, або B, або G, або H, або H1
2 A1* або C + B, або C1 + B, або C2 + B, або E + B, або B, або F + B, або B або G
3 A1* або C + B, або C1 + B, або C2 + B, або D + B, або D1 + B, або E + B, або B, або F + B, або B, або G
4 A1 або B, або C + B, або C1 + B, або C2 + B, або D + B, або D1 + B, або E + B, або B, або F + B, або B
5 A або A1, або B, або C + B, C1 + B, або C2 + B, або D, або D + B, або D1 + B, або E, або E + B, або B

____________
     * Для закритих джерел, виготовлених на замовлення або малою партiєю.

(додаток 3 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.06.2013р. N 453)

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 5 грудня 2007 р. N 1382
(у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 26 червня 2013 р. N 453)

ПЛАН
заходiв iз застосування Технiчного регламенту закритих джерел iонiзуючого випромiнювання

Найменування заходу Вiдповiдальнi за виконання Строк виконання
1. Призначення органiв з оцiнки вiдповiдностi закритих джерел iонiзуючого випромiнювання вимогам Технiчного регламенту закритих джерел iонiзуючого випромiнювання (далi - Технiчний регламент) та опублiкування перелiку таких органiв Мiнекономрозвитку
Держатомрегулювання
постiйно
2. Формування та опублiкування перелiку нацiональних стандартiв, якi в разi добровiльного застосування є доказом вiдповiдностi закритих джерел iонiзуючого випромiнювання вимогам Технiчного регламенту Мiнекономрозвитку
Держатомрегулювання
постiйно
3. Приведення у разi потреби власних нормативно-правових актiв у вiдповiднiсть з Технiчним регламентом Держатомрегулювання
Мiнекономрозвитку
- " -
4. Внесення у разi потреби змiн до Технiчного регламенту Мiнекономрозвитку
Держатомрегулювання
- " -
(План у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.06.2013р. N 453)
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.