МIНIСТЕРСТВО ДОХОДIВ I ЗБОРIВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 12 квiтня 2013 року | N 40 |
---|
Про затвердження Регламенту Мiнiстерства доходiв
i зборiв України
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказами Мiнiстерства доходiв i зборiв України
вiд 10 червня 2013 року N 155,
вiд 21 червня 2013 року N 194,
вiд 17 вересня 2013 року N 489
Вiдповiдно до Положення про Мiнiстерство доходiв i зборiв України, затвердженого Указом Президента України вiд 18 березня 2013 року N 141/2013, та розпорядження Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.03.2013 N 166-р "Питання Мiнiстерства доходiв i зборiв", а також з метою чiткої регламентацiї дiяльностi Мiндоходiв України наказую:
1. Затвердити Регламент Мiнiстерства доходiв i зборiв України (далi - Регламент), що додається.
2. Першому заступнику Мiнiстра Дериволкову С. Д., заступнику Мiнiстра Iгнатову А. П., заступнику Мiнiстра - керiвнику апарату Левицькому В. С., керiвникам структурних пiдроздiлiв Мiндоходiв України забезпечити неухильне дотримання вимог Регламенту.
3. Наказ Державної податкової служби України вiд 21.12.2012 N 1161 "Про затвердження у новiй редакцiї Регламенту Державної податкової служби України" вважати таким, що втратив чиннiсть.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Мiнiстр | О. В. Клименко |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiндоходiв України 12.04.2013 N 40 |
Регламент
Мiнiстерства доходiв i зборiв України
1. Загальнi положення
1.1. Регламент Мiнiстерства доходiв i зборiв України (далi - Регламент) встановлює порядок органiзацiї дiяльностi Мiнiстерства доходiв i зборiв України (далi - Мiндоходiв), пов'язаної з виконанням покладених завдань та здiйсненням його повноважень.
Регламент розроблено з урахуванням норм та положень:
Кодексу законiв про працю;
Законiв України:
"Про центральнi органи виконавчої влади";
"Про Кабiнет Мiнiстрiв України";
"Про засади запобiгання i протидiї корупцiї";
"Про доступ до публiчної iнформацiї";
"Про статус народного депутата України";
Указу Президента України вiд 18 березня 2013 року N 141/2013 "Про Мiнiстерство доходiв i зборiв України";
постанов Кабiнету Мiнiстрiв України:
вiд 18 липня 2007 року N 950 (у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 листопада 2011 року N 1156) "Про затвердження Регламенту Кабiнету Мiнiстрiв України";
вiд 30 листопада 2011 року N 1242 "Про затвердження Типової iнструкцiї з дiловодства у центральних органах виконавчої влади, Радi мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, мiсцевих органах виконавчої влади";
iнших законодавчих та нормативно-правових актiв.
1.2. Мiндоходiв є центральним органом виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
1.3. Мiндоходiв у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та законами України, актами Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України, щорiчним посланням Президента України до Верховної Ради України про внутрiшнє i зовнiшнє становище України, iншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України.
Завдання та повноваження Мiндоходiв визначенi Положенням про Мiнiстерство доходiв i зборiв України, затвердженим Указом Президента України вiд 18 березня 2013 року N 141/2013 (далi - Положення про Мiндоходiв).
1.4. Мiндоходiв розробляє проекти законiв України, проекти актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України та вносить їх у встановленому порядку на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України з урахуванням практики застосування законодавства з питань, що належать до компетенцiї Мiндоходiв.
1.5. Мiндоходiв у межах своїх повноважень, на основi i на виконання Конституцiї та законiв України, актiв i доручень Президента України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України видає накази, органiзовує i контролює їх виконання.
Накази Мiндоходiв, якi вiдповiдно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, видаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi".
Накази Мiндоходiв, виданi в межах його повноважень, є обов'язковими до виконання центральними органами виконавчої влади, їх територiальними органами, мiсцевими державними адмiнiстрацiями, органами влади Автономної Республiки Крим, органами мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами i органiзацiями всiх форм власностi та громадянами.
1.6. Мiндоходiв пiд час виконання покладених на нього завдань взаємодiє з iншими органами виконавчої влади, допомiжними органами i службами, утвореними Президентом України, з органами мiсцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, вiдповiдними органами iноземних держав i мiжнародних органiзацiй, а також пiдприємствами, установами та органiзацiями, всеукраїнськими об'єднаннями профспiлок i всеукраїнськими об'єднаннями органiзацiй роботодавцiв.
У разi потреби видає разом з iншими мiнiстерствами та центральними органами виконавчої влади спiльнi акти.
1.7. Мiндоходiв здiйснює повноваження безпосередньо та через територiальнi органи Мiндоходiв в Автономнiй Республiцi Крим, областях, мiстах Києвi та Севастополi, мiжрегiональнi територiальнi органи (повноваження яких поширюються на кiлька адмiнiстративно-територiальних одиниць), митницi, спецiалiзованi департаменти та спецiалiзованi органи Мiндоходiв, державнi податковi iнспекцiї в районах, мiстах (крiм мiст Києва та Севастополя), районах у мiстах, об'єднанi та спецiалiзованi державнi податковi iнспекцiї (далi - територiальнi органи).
1.8. Дiяльнiсть Мiндоходiв є вiдкритою та прозорою, що забезпечується шляхом систематичного та оперативного оприлюднення iнформацiї (за винятком iнформацiї, доступ до якої обмежується законодавством) в офiцiйних друкованих виданнях, на офiцiйному веб-порталi Мiндоходiв, публiкацiй у засобах масової iнформацiї, трансляцiї по радiо i телебаченню репортажiв, iнтерв'ю, виступiв керiвництва Мiндоходiв будь-яким iншим способом. Iнформацiя про дiяльнiсть Мiндоходiв надається громадянам, представникам засобiв масової iнформацiї вiдповiдно до чинного законодавства.
Дiяльнiсть Мiндоходiв є пiдконтрольною та пiдзвiтною перед Президентом України, Верховною Радою України та Кабiнетом Мiнiстрiв України.
2. Органiзацiя роботи Мiндоходiв
2.1. Керiвництво Мiндоходiв та його повноваження
2.1.1. Мiндоходiв очолює Мiнiстр, який призначається на посаду Президентом України за поданням Прем'єр-мiнiстра України та звiльняється з посади Президентом України.
Мiнiстр здiйснює повноваження, визначенi законами України "Про Кабiнет Мiнiстрiв України", "Про центральнi органи виконавчої влади", Положенням про Мiндоходiв.
2.1.2. Мiнiстр:
призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв та заступникiв керiвникiв територiальних органiв Мiнiстерства за погодженням з головами вiдповiдних мiсцевих державних адмiнiстрацiй;
призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв структурних пiдроздiлiв Мiндоходiв та їх заступникiв, працiвникiв патронатної служби;
призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв митних постiв;
призначає на посаду та звiльняє з посади за погодженням з головами вiдповiдних мiсцевих державних адмiнiстрацiй керiвникiв пiдприємства, установи, органiзацiї, що належать до сфери управлiння Мiндоходiв, крiм випадкiв, установлених законом;
призначає радникiв на громадських засадах;
затверджує структуру апарату Мiндоходiв, його територiальних органiв та визначає пiдпорядкування територiальних органiв;
затверджує положення про самостiйнi структурнi пiдроздiли апарату Мiндоходiв;
вносить Кабiнету Мiнiстрiв України подання про утворення в межах граничної чисельностi Мiндоходiв i коштiв, передбачених на його утримання, територiальних органiв Мiндоходiв, а також щодо їх лiквiдацiї або реорганiзацiї Кабiнетом Мiнiстрiв України, затверджує положення про такi органи;
утворює, лiквiдує, реорганiзовує пiдприємства, установи, органiзацiї, що належать до сфери управлiння Мiндоходiв, затверджує їх положення (статути);
вирiшує в установленому порядку питання щодо заохочення, притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi посадових осiб, яких призначає на посади.
2.1.3. Мiнiстр має першого заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра та заступника Мiнiстра - керiвника апарату.
Перший заступник Мiнiстра, заступник Мiнiстра та заступник Мiнiстра - керiвник апарату призначаються на посаду Президентом України за поданнями Прем'єр-мiнiстра України, внесеними на пiдставi пропозицiй Мiнiстра, та звiльняються з посад Президентом України.
2.1.4. Мiнiстр визначає обов'язки першого заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра та заступника Мiнiстра - керiвника апарату, розподiл повноважень Мiнiстра мiж першим заступником Мiнiстра та заступником Мiнiстра, якi вони здiйснюють у разi його вiдсутностi.
Мiнiстр визначає з числа своїх заступникiв посадову особу, вiдповiдальну за забезпечення взаємодiї з Верховною Радою України.
Розподiл повноважень та функцiональних обов'язкiв мiж Мiнiстром, першим заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра та заступником Мiнiстра - керiвником апарату затверджується наказом Мiндоходiв, який готує Департамент регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв.
2.1.5. Заступник Мiнiстра - керiвник апарату:
органiзовує роботу апарату Мiндоходiв;
органiзовує та контролює виконання апаратом Мiндоходiв Конституцiї та законiв України, актiв та доручень Президента України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України, наказiв Мiндоходiв та доручень Мiнiстра, його першого заступника та заступника, звiтує про їх виконання;
затверджує за погодженням iз Мiнiстерством фiнансiв України штатний розпис та кошторис Мiндоходiв;
затверджує штатний розпис та кошторис територiальних органiв Мiндоходiв;
призначає на посади та звiльняє з посад у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, законодавством про працю працiвникiв апарату Мiндоходiв (крiм тих, яких призначає на посади та звiльняє з посад Мiнiстр), приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;
пiдписує накази органiзацiйно-розпорядчого характеру з питань, що належать до його повноважень, та контролює їх виконання.
У разi звiльнення Мiнiстра заступник Мiнiстра - керiвник апарату здiйснює його повноваження, визначенi п. 15 частини 4 ст. 10 Закону України "Про центральнi органи виконавчої влади", до призначення на цю посаду iншої особи, крiм тих, якi за Конституцiєю та законами України виконуються Мiнiстром особисто.
2.1.6. Функцiональнi повноваження структурних пiдроздiлiв визначаються та закрiплюються вiдповiдним наказом Мiндоходiв.
2.1.7. Закрiплення функцiй апарату Мiнiстерства за спецiалiзованими департаментами та спецiалiзованими органами здiйснюється окремим наказом Мiндоходiв.
2.2. Порядок пiдготовки i затвердження положень про структурнi пiдроздiли та посадових iнструкцiй працiвникам
2.2.1. Положення про структурний пiдроздiл Мiндоходiв є основним документом, що регламентує його дiяльнiсть цього пiдроздiлу з виконання покладених завдань та функцiй.
Положення повинно включати такi роздiли:
1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ
2. ОСНОВНI ЗАВДАННЯ I ФУНКЦIЇ
3. КЕРIВНИЦТВО
4. ПРАВА КЕРIВНИКА СТРУКТУРНОГО ПIДРОЗДIЛУ
5. ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ КЕРIВНИКА СТРУКТУРНОГО ПIДРОЗДIЛУ
6. ВЗАЄМОВIДНОСИНИ.
Проект положення про структурний пiдроздiл розробляється керiвником цього пiдроздiлу та затверджується шляхом видання вiдповiдного наказу Мiндоходiв.
2.2.2. Змiни та доповнення до положення про структурний пiдроздiл вносяться шляхом видання вiдповiдного наказу Мiндоходiв, проект якого готується структурним пiдроздiлом - розробником такого документа.
2.2.3. Функцiї (процедури) структурного пiдроздiлу за змiстом та послiдовнiстю вiдповiдають функцiям (процедурам), закрiпленим за цим пiдроздiлом вiдповiдним наказом Мiндоходiв.
Положення про пiдроздiл, що входить до складу структурного пiдроздiлу Мiндоходiв (далi - несамостiйний пiдроздiл), мiстить конкретний i достатнiй для виконання завдань, покладених на пiдроздiл, перелiк функцiй iз тих, якi закрiпленi за структурним пiдроздiлом.
Положення про несамостiйний пiдроздiл розробляється його керiвником, погоджується з керiвником структурного пiдроздiлу, до складу якого вiн входить, та затверджується першим заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра - керiвником апарату вiдповiдно до розподiлу обов'язкiв.
Положення про несамостiйний пiдроздiл, що входить до складу структурного пiдроздiлу, керiвництво роботою якого здiйснюється безпосередньо Мiнiстром, затверджується Мiнiстром або за його рiшенням одним iз його заступникiв.
У разi перепризначення керiвника структурного пiдроздiлу (несамостiйного пiдроздiлу) новопризначений керiвник ознайомлюється з чинним положенням про структурний пiдроздiл (несамостiйний пiдроздiл) пiд пiдпис.
2.2.4. Посадова iнструкцiя розробляється керiвником структурного пiдроздiлу на посаду кожного працiвника департаменту, головного управлiння, управлiння, вiддiлу, сектору вiдповiдно до вимог Рекомендацiй щодо пiдготовки посадових iнструкцiй державних службовцiв (додаток до Довiдника типових професiйно-квалiфiкацiйних характеристик посад державних службовцiв, затвердженого наказом Нацiонального агентства України з питань державної служби вiд 13.09.2011 N 11) та положення про вiдповiдний структурний пiдроздiл.
У посадовiй iнструкцiї чiтко окреслюються мiсце та роль державного службовця в дiяльностi пiдроздiлу, межi його повноважень та вiдповiдальностi.
Для керiвника структурного пiдроздiлу (несамостiйного пiдроздiлу) посадова iнструкцiя не розробляється, оскiльки вiн дiє на пiдставi положення про структурний пiдроздiл (несамостiйний пiдроздiл).
Посадова iнструкцiя заступнику керiвника структурного пiдроздiлу (несамостiйного пiдроздiлу), а також iншим його працiвникам розробляється безпосереднiм керiвником, погоджується з керiвником структурного пiдроздiлу та затверджується першим заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра - керiвником апарату вiдповiдно до розподiлу обов'язкiв.
Посадова iнструкцiя заступнику керiвника структурного пiдроздiлу (несамостiйного пiдроздiлу) та iншим працiвникам, керiвництво роботою яким здiйснюється безпосередньо Мiнiстром, затверджується Мiнiстром або за його рiшенням одним iз його заступникiв.
2.2.5. Посадова iнструкцiя готується у двох примiрниках, один з яких зберiгається у Департаментi персоналу, а другий - у керiвника вiдповiдного структурного пiдроздiлу. Працiвнику видається пiд пiдпис копiя посадової iнструкцiї.
2.2.6. Текст посадової iнструкцiї, як правило, складається з таких роздiлiв:
1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ
2. ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ
3. ПРАВА
4. ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ
5. ВЗАЄМОВIДНОСИНИ (ЗВ'ЯЗКИ) ЗА ПОСАДОЮ.
Обов'язковими реквiзитами посадової iнструкцiї є гриф затвердження, заголовок до тексту, вiзи узгодження, пiдпис та дата.
Гриф затвердження проставляється у правому кутi першої сторiнки посадової iнструкцiї та складається iз слова "ЗАТВЕРДЖУЮ", найменування посади, пiдпису, iнiцiалiв i прiзвища керiвника, який її затвердив, та дати затвердження.
У заголовку посадової iнструкцiї наводиться повна назва посади та структурного пiдроздiлу у родовому вiдмiнку.
Пiсля затвердження посадова iнструкцiя передається працiвнику, який проставляє на нiй: "З iнструкцiєю ознайомлений", дата, пiдпис.
Посадовi iнструкцiї в обов'язковому порядку перезатверджуються в таких випадках:
при змiнi назви структурного пiдроздiлу;
при змiнi назви посади або закрiплених за нею функцiй;
при змiнi функцiй та процедур, закрiплених за структурним пiдроздiлом.
2.3. Планування роботи Мiндоходiв
2.3.1. Планування роботи здiйснюється з метою забезпечення умов для послiдовних i узгоджених дiй структурних пiдроздiлiв Мiндоходiв, спрямування роботи працiвникiв на ефективне виконання завдань та функцiй, покладених на цi пiдроздiли.
Мiнiстр визначає прiоритети роботи Мiндоходiв на поточний рiк та шляхи виконання покладених завдань.
З метою реалiзацiї прiоритетiв роботи Мiндоходiв (стратегiчних тем) та досягнення ефективних результатiв роботи Мiндоходiв розробляються стратегiчнi цiлi та дiї структурних пiдроздiлiв на вiдповiдний рiк.
Органiзацiя та координацiя роботи з розробки пропозицiй щодо прiоритетiв роботи Мiндоходiв (стратегiчних тем), стратегiчних цiлей на вiдповiдний рiк та здiйснення монiторингу й оцiнки ефективностi роботи структурних пiдроздiлiв Мiндоходiв та його територiальних органiв з виконання запланованих ними дiй для досягнення стратегiчних цiлей покладається на Департамент стратегiчного управлiння та iнновацiй.
Порядок планування дiяльностi Мiндоходiв та його територiальних органiв затверджується вiдповiдним наказом Мiндоходiв.
Планування роботи Мiндоходiв здiйснюється шляхом розробки i затвердження у встановленому порядку плану роботи Мiндоходiв на вiдповiдний рiк (далi - План на рiк).
2.3.2. План на рiк передбачає заходи щодо реалiзацiї завдань, визначених законами України, щорiчним посланням Президента України до Верховної Ради України про внутрiшнє i зовнiшнє становище України, актами i дорученнями Президента України, Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України, програмними документами Кабiнету Мiнiстрiв України, а також щодо реалiзацiї прiоритетiв роботи Мiндоходiв тощо.
2.3.3. План на рiк формується Департаментом регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв на пiдставi пропозицiй структурних пiдроздiлiв та включає заходи (завдання, дiї структурних пiдроздiлiв), згрупованi вiдповiдно до основних напрямiв роботи Мiндоходiв України у певнi роздiли.
Проект Плану на рiк погоджується заступником Мiнiстра - керiвником апарату та затверджується Мiнiстром.
За пiдсумками року Департаментом регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв формується проект звiту про виконання Плану на рiк на пiдставi звiтної iнформацiї структурних пiдроздiлiв про виконання заходiв, визначених Планом на рiк.
Проект звiту про виконання Плану на рiк погоджується заступником Мiнiстра - керiвником апарату та подається у встановленому порядку на затвердження Мiнiстру.
2.3.4. На основi Плану на рiк здiйснюється формування плану роботи апарату Мiндоходiв на квартал (далi - План на квартал).
Проект Плану на квартал формує Департамент регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв на пiдставi пропозицiй структурних пiдроздiлiв iз врахуванням поточних доручень Президента України, Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України, керiвництва Мiндоходiв, а також запланованих на поточний квартал дiй структурних пiдроздiлiв щодо реалiзацiї прiоритетiв роботи Мiндоходiв.
План на квартал затверджується Мiнiстром та у встановленому порядку доводиться до структурних пiдроздiлiв для виконання.
За пiдсумками кварталу Департаментом регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв формується проект звiту про виконання Плану на квартал на пiдставi звiтної iнформацiї структурних пiдроздiлiв про виконання заходiв, визначених Планом на квартал.
Звiт про виконання Плану на квартал затверджується Мiнiстром.
2.3.5. План на рiк, План на квартал та звiти про їх виконання у встановленому порядку розмiщуються на єдиному веб-порталi Мiндоходiв з метою оприлюднення.
2.3.6. На пiдставi Плану на рiк, Плану на квартал, поточних доручень Президента України, Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України, керiвництва Мiндоходiв, дiй структурних пiдроздiлiв, спрямованих на реалiзацiю прiоритетiв роботи Мiндоходiв (стратегiчних цiлей), формується квартальний план роботи структурного пiдроздiлу.
Квартальний план роботи структурного пiдроздiлу пiдписується керiвником структурного пiдроздiлу до останнього дня мiсяця, що передує плановому перiоду.
2.3.7. Вiдповiдальнiсть за виконання заходiв, передбачених Планом на рiк, Планом на квартал та квартальним планом роботи структурного пiдроздiлу, покладається на керiвникiв вiдповiдних структурних пiдроздiлiв.
2.3.8. Для реалiзацiї прiоритетiв роботи Мiндоходiв, досягнення ефективних результатiв роботи щодо забезпечення доходiв, затверджених законом України про Державний бюджет України на вiдповiдний рiк, у частинi, визначенiй Податковим та Митним кодексами України, та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування (далi - єдиний внесок) - у частинi, визначенiй Законом України "Про збiр та облiк єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування", з урахуванням показникiв макроекономiчного розвитку держави здiйснюється планування обсягiв надходжень податкових та iнших платежiв до бюджетiв усiх рiвнiв шляхом щомiсячного формування показникiв сум прогнозних надходжень податкiв i зборiв та за основними напрямами роботи (iндикативних показникiв).
Iндикативнi показники на вiдповiдний перiод (мiсяць) визначаються та затверджуються вiдповiдно до Порядку визначення показникiв прогнозних надходжень та пiдготовки проекту наказу Мiнiстерства доходiв i зборiв України про затвердження iндикативних показникiв доходiв, затвердженого наказом Мiндоходiв. Затвердженнi iндикативнi показники у встановленому порядку доводяться до структурних пiдроздiлiв Мiндоходiв та його територiальних органiв для виконання.
2.4. Консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи
2.4.1. Для погодженого вирiшення питань, що належать до компетенцiї Мiндоходiв, обговорення найважливiших напрямiв дiяльностi у Мiндоходiв утворюється колегiя Мiндоходiв (далi - Колегiя) як консультативно-дорадчий орган.
Порядок дiяльностi Колегiї визначається Положенням про Колегiю Мiндоходiв, затвердженим вiдповiдним наказом Мiндоходiв.
До складу Колегiї входять Мiнiстр (Голова Колегiї), перший заступник Мiнiстра, заступник Мiнiстра, заступник Мiнiстра - керiвник апарату.
У разi потреби до складу Колегiї можуть включатися керiвники структурних пiдроздiлiв Мiндоходiв, а також у встановленому порядку iншi особи, у тому числi представники iнститутiв громадянського суспiльства.
Перiодичнiсть проведення засiдань Колегiї визначається Мiнiстром.
Рiшення Колегiї оформляються протоколом та можуть бути реалiзованi шляхом видання вiдповiдного наказу Мiндоходiв.
2.4.2. Для розгляду наукових рекомендацiй та проведення фахових консультацiй з основних питань дiяльностi при Мiндоходiв можуть утворюватися iншi постiйнi або тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи.
2.4.3. Рiшення про утворення чи лiквiдацiю Колегiї, iнших постiйних або тимчасових консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв приймає Мiнiстр.
Кiлькiсний та персональний склад Колегiї, iнших консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв i положення про них затверджує Мiнiстр.
2.4.4. З метою забезпечення участi громадськостi у реалiзацiї єдиної державної податкової, державної митної полiтики та державної полiтики з адмiнiстрування єдиного внеску, здiйснення ними громадського контролю за дiяльнiстю Мiндоходiв та його територiальних органiв, врахування громадської думки пiд час вирiшення суспiльних проблем та вiдповiдно до вимог Типового положення про громадську раду при мiнiстерствi, iншому центральному органi виконавчої влади, Радi мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласнiй, Київськiй та Севастопольськiй мiськiй, районнiй, районнiй у мм. Києвi та Севастополi державнiй адмiнiстрацiї, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 листопада 2010 року N 996 (далi - Типове положення про громадську раду), при Мiндоходiв утворюється консультативно-дорадчий орган - Громадська рада.
Взаємодiя Мiндоходiв зi створеною при нiй Громадською радою здiйснюється на пiдставi Типового положення про громадську раду, яким визначено порядок створення i функцiонування Громадської ради, мету та основнi завдання цього органу.
Мiндоходiв забезпечує необхiднi умови для роботи Громадської ради та проведення консультацiй з громадськiстю.
Рiшення Громадської ради мають рекомендацiйний характер i є обов'язковими для розгляду керiвництвом Мiндоходiв.
2.5. Управлiння персоналом та проходження державної служби
2.5.1. Органiзацiю роботи з кадрами у Мiндоходiв здiйснює Департамент персоналу вiдповiдно до Типового положення про кадрову службу органу виконавчої влади, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 02 серпня 1996 року N 912, та положення про Департамент персоналу.
Посадовi особи Мiндоходiв є державними службовцями.
2.5.2. Право на державну службу в Мiндоходiв мають громадяни України незалежно вiд походження, соцiального i майнового стану, расової i нацiональної приналежностi, статi, полiтичних поглядiв, релiгiйних переконань, якi одержали вiдповiдну освiту i професiйну пiдготовку.
2.5.3. Прийняття на державну службу до Мiндоходiв здiйснюється шляхом конкурсного вiдбору або за iншою процедурою, визначеною законодавством.
Проведення конкурсу на замiщення вакантних посад у Мiндоходiв регламентується Порядком проведення конкурсу на замiщення вакантних посад державних службовцiв, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.02.2002 N 169.
Прийом на службу та проходження служби рядовим i начальницьким складом податкової мiлiцiї здiйснюється з урахуванням вимог Податкового кодексу України, Законiв України "Про мiлiцiю", "Про пенсiйне забезпечення осiб, звiльнених з вiйськової служби, та деяких iнших осiб", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 липня 1992 року N 393 "Про порядок обчислення вислуги рокiв, призначення та виплати пенсiй i грошової допомоги особам офiцерського складу, прапорщикам, мiчманам, вiйськовослужбовцям надстрокової служби та вiйськової служби за контрактом, особам начальницького i рядового складу органiв внутрiшнiх справ та членам їх сiмей", постанови Кабiнету Мiнiстрiв Української РСР вiд 29 липня 1991 року N 114 "Про затвердження Положення про проходження служби рядовим i начальницьким складом органiв внутрiшнiх справ", iнших нормативно-правових актiв.
2.5.4. З метою набуття практичного досвiду, перевiрки професiйного рiвня i дiлових якостей осiб, якi претендують на посади державних службовцiв, за рiшенням керiвництва проводиться у встановленому порядку їх стажування у вiдповiдних структурних пiдроздiлах термiном до двох мiсяцiв iз збереженням заробiтної плати за основним мiсцем роботи.
2.5.5. Особи, якi вперше зараховуються на державну службу, приймають Присягу та пiдписують її текст, визначений Законом України "Про державну службу", про що робиться запис у трудовiй книжцi.
2.5.6. Заступник Мiнiстра - керiвник апарату забезпечує формування в установленому порядку кадрового резерву апарату Мiндоходiв, який пiдлягає щорiчному перегляду.
Кадровий резерв у Мiндоходiв формується вiдповiдно до Положення про формування кадрового резерву для державної служби, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2001 року N 199.
До кадрового резерву на посади керiвних працiвникiв Мiндоходiв зараховуються професiйно пiдготовленi працiвники, якi успiшно справляються з виконанням службових обов'язкiв, виявляють iнiцiативу, володiють навичками роботи на комп'ютерi, мають органiзаторськi здiбностi, необхiднi для виконання посадових обов'язкiв.
Департамент персоналу щорiчно в установленi термiни готує проект наказу Мiндоходiв "Про список осiб, зарахованих до кадрового резерву" згiдно з номенклатурою посад Мiндоходiв та подає його на затвердження заступнику Мiнiстра - керiвник апарату.
Державнi службовцi, якi зарахованi до кадрового резерву, досягли найкращих результатiв у роботi, виявляють iнiцiативу, постiйно пiдвищують свiй професiйний рiвень, мають переважне право на просування по службi.
Планування i проведення роботи з кадровим резервом забезпечує Департамент персоналу.
2.5.7. Присвоєння рангiв працiвникам Мiндоходiв здiйснюється вiдповiдно до законiв України "Про державну службу", "Про центральнi органи виконавчої влади" та Положення про ранги державних службовцiв, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 червня 1996 року N 658.
Ранги державних службовцiв присвоюються в iндивiдуальному порядку вiдповiдно до займаної посади, рiвня професiйної квалiфiкацiї та результатiв роботи.
Особам, призначеним на посади державних службовцiв з установленням випробування, ранги державного службовця присвоюються з урахуванням його результатiв.
2.5.8. З метою полiпшення ефективностi дiяльностi державних службовцiв та посилення вiдповiдальностi за доручену справу вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 грудня 2000 року N 1922 "Про затвердження Положення про проведення атестацiї державних службовцiв" один раз на три роки в Мiндоходiв проводиться атестацiя державних службовцiв.
Пiд час атестацiї оцiнюються результати роботи, дiловi та професiйнi якостi, виявленi працiвниками при виконаннi службових обов'язкiв, визначених у посадових iнструкцiях.
У перiод мiж атестацiями проводиться щорiчна оцiнка виконання державними службовцями покладених на них завдань та обов'язкiв вiдповiдно до Загального порядку проведення щорiчної оцiнки виконання державними службовцями покладених на них обов'язкiв i завдань, затвердженого наказом Головного управлiння державної служби України вiд 31.10.2003 N 122.
Результати атестацiї та щорiчної оцiнки беруться до уваги керiвництвом Мiндоходiв та Департаментом персоналу пiд час проведення планомiрної ротацiї кадрiв на окремих посадах.
Протягом року здiйснюється щомiсячне оцiнювання якостi дiяльностi посадових осiб Мiндоходiв вiдповiдно до Порядку щомiсячного оцiнювання якостi дiяльностi посадових осiб Мiндоходiв, затвердженого вiдповiдним наказом Мiндоходiв. Результати щомiсячного оцiнювання використовуються для премiювання за сумлiнну працю та до професiйних свят.
2.5.9. Мiндоходiв розглядає i вносить пропозицiї щодо нагородження державними нагородами, здiйснює iншi заходи щодо заохочення працiвникiв Мiндоходiв та територiальних органiв Мiндоходiв, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння.
2.5.10. Порядок пiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї персоналу регламентується постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 07 липня 2010 року N 564 "Про затвердження Положення про систему пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв i посадових осiб мiсцевого самоврядування" та iншими нормативно-правовими актами з питань державної служби i навчання державних службовцiв.
Органiзацiю та координацiю процесу пiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї персоналу здiйснює Департамент персоналу.
Департамент персоналу проводить таку роботу з пiдготовки фахiвцiв:
визначає потребу у фахiвцях;
планує та контролює державне замовлення на пiдготовку, перепiдготовку та пiдвищення квалiфiкацiї фахiвцiв у вiдповiдних сферах у вищих навчальних закладах;
доводить державне замовлення до територiальних органiв Мiндоходiв, органiзовує роботу щодо лiцензування та акредитацiї вищих навчальних закладiв, якi вiдносяться до сфери управлiння Мiндоходiв, органiзовує проведення виробничої практики студентiв та проводить комплекс робiт з розподiлу молодих спецiалiстiв у територiальних органах Мiндоходiв.
2.5.11. З метою пiдвищення рiвня професiйної компетентностi працiвникiв Мiндоходiв та його територiальних органах Департамент персоналу забезпечує органiзацiю процесу навчання за професiйними програмами, короткостроковими та постiйно дiючими семiнарами в навчальних установах, якi вiдносяться до сфери управлiння Мiндоходiв.
З метою пiдготовки фахiвцiв для Мiндоходiв та його територiальних органiв за напрямом "Державне управлiння" Департамент персоналу органiзовує роботу з вiдбору та направлення працiвникiв на навчання до магiстратури Нацiональної академiї державного управлiння при Президентовi України, її регiональних iнститутiв та iнших вищих навчальних закладiв згiдно з чинним законодавством.
З метою пiдготовки науково-педагогiчних кадрiв Департамент персоналу забезпечує органiзацiю пiдготовки працiвникiв Мiндоходiв та його територiальних органiв в аспiрантурi та докторантурi навчальних закладiв, що належать до сфери управлiння Мiндоходiв.
2.5.12. Вiдповiдно до статтi 50 КЗпП України тривалiсть робочого часу працiвникiв Мiндоходiв становить 40 годин на тиждень.
У Мiндоходiв встановлено такий режим роботи:
початок робочого дня - о 9 год. 00 хв., перерва на обiд - з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв., закiнчення робочого дня - о 18 год. 00 хв., у п'ятницю - о 16 год. 45 хвилин.
Напередоднi святкових i неробочих днiв (стаття 73 КЗпП України) тривалiсть роботи працiвникiв Мiндоходiв скорочується на одну годину.
У структурних пiдроздiлах Мiндоходiв ведеться облiк робочого часу шляхом складання табелю вiдповiдальною за це особою. Пiдписаний керiвником структурного пiдроздiлу табель облiку робочого часу 25 числа кожного мiсяця надається до Департаменту фiнансово-економiчної роботи та бухгалтерського облiку.
2.5.13. Перебування працiвникiв структурних пiдроздiлiв iз службових питань у робочий час за межами примiщення Мiндоходiв погоджується з керiвниками вiдповiдних структурних пiдроздiлiв.
Керiвники структурних пiдроздiлiв повiдомляють про свою вiдсутнiсть за службовою необхiднiстю у робочий час керiвництво Мiндоходiв вiдповiдно до функцiональних повноважень.
2.5.14. Для виконання невiдкладних (непередбачених) робiт, вiд негайного виконання яких залежить у подальшому робота Мiндоходiв в цiлому або його окремих структурних пiдроздiлiв, за наказом Мiндоходiв можливе залучення окремих працiвникiв до служби у вихiднi, святковi та неробочi днi, робота за якi компенсується вiдповiдно до трудового законодавства.
Вiдповiдно до Доручення Президента України вiд 15.08.2011 N 1-1/1792 та з урахуванням вимог трудового законодавства забезпечується надання Мiндоходiв адмiнiстративних послуг до 20 год. 00 хв. у робочi днi та до 16 год. 00 хв. у суботу.
2.5.15. Порядок надання вiдпусток працiвникам Мiндоходiв регламентується Кодексом законiв про працю України законами України "Про вiдпустки", "Про державну службу" та iншими нормативно-правовими актами.
2.6. Органiзацiя вiдомчого контролю та внутрiшнього аудиту
2.6.1. Мiндоходiв здiйснює вiдомчий контроль та внутрiшнiй аудит в Мiндоходiв, територiальних органах, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, з питань органiзацiї роботи, виконання покладених на них завдань i функцiй.
Планування, координацiя та органiзацiя проведення перевiрок та внутрiшнiх аудитiв покладається на Департамент вiдомчого контролю та внутрiшнього аудиту.
2.6.2. Вiдомчий контроль здiйснюється шляхом проведення комплексної перевiрки, тематичної або оперативної перевiрки (далi - перевiрка).
Внутрiшнiй аудит проводиться за одним або кiлькома напрямами одночасно: аудит ефективностi, фiнансовий аудит та/або аудит вiдповiдностi.
2.6.3. Проведення внутрiшнього аудиту регламентується Порядком планування i проведення внутрiшнiх аудитiв, документування, реалiзацiї їх результатiв в Мiндоходiв та його територiальних органах, розробленим з урахуванням Порядку утворення структурних пiдроздiлiв внутрiшнього аудиту та проведення такого аудиту в мiнiстерствах, iнших центральних органах виконавчої влади, їх територiальних органах та бюджетних установах, якi належать до сфери управлiння мiнiстерств, iнших центральних органiв виконавчої влади, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 вересня 2011 року N 1001, Стандартiв внутрiшнього аудиту, затверджених наказом Мiнфiну вiд 04.10.2011 N 1247, Кодексу етики працiвникiв пiдроздiлу внутрiшнього аудиту, затвердженого наказом Мiнфiну вiд 29.09.2011 N 1217.
2.6.4. Проведення перевiрок та внутрiшнiх аудитiв не повинно порушувати нормального ритму роботи в Мiндоходiв, територiальних органах, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння.
Перевiрка слiдчих пiдроздiлiв проводиться вiдповiдно до вимог наказiв Мiндоходiв, якими регламентується дiяльнiсть слiдчих пiдроздiлiв.
2.6.5. Перевiрки та внутрiшнi аудити проводяться робочими (аудиторськими) групами, якi очолюють посадовi особи Департаменту вiдомчого контролю та внутрiшнього аудиту. Керiвникам робочих (аудиторських) груп за необхiдностi надається право залучати до участi у перевiрках працiвникiв iнших пiдроздiлiв Мiндоходiв та його територiальних органiв.
У разi проведення перевiрки та внутрiшнього аудиту однiєю особою така особа вважається керiвником робочої (аудиторської) групи.
2.6.6. Перевiрки та внутрiшнi аудити проводяться на пiдставi розпорядчого документа Мiндоходiв або вiдповiдного доручення керiвництва Мiндоходiв, в якому визначаються строки проведення, перiод, що охоплюється перевiркою, затверджується склад робочої (аудиторської) групи та програма.
Строк проведення перевiрок та внутрiшнiх аудитiв визначається виходячи з обсягiв роботи, мiсцевих особливостей i завдань кожної перевiрки (аудиту).
Строк проведення перевiрки не може перевищувати 30 календарних днiв.
Строк проведення внутрiшнього аудиту ефективностi не повинен перевищувати 45 робочих днiв, термiни проведення фiнансового аудиту та аудиту вiдповiдностi - 30 робочих днiв. Строки проведення цих аудитiв можуть бути продовженi до 15 робочих днiв на пiдставi розпорядчого документа Мiндоходiв.
2.6.7. Органiзацiя та проведення комплексних, тематичних, оперативних перевiрок у Мiндоходiв, вiдповiдних територiальних органiв здiйснюються вiдповiдно до Положення про перевiрки, що затверджується вiдповiдним наказом Мiндоходiв.
2.6.8. Контроль за виконанням прийнятих рiшень та затверджених заходiв за результатами перевiрок та внутрiшнiх аудитiв покладається на Департамент вiдомчого контролю та внутрiшнього аудиту Мiндоходiв.
2.6.9. Результати внутрiшнiх аудитiв 1 раз на пiврiччя (рiк) розглядаються на засiданнi Колегiї.
2.7. Оформлення службових вiдряджень
2.7.1. Службовi вiдрядження працiвникiв Мiндоходiв у межах України здiйснюються вiдповiдно до планiв роботи Мiндоходiв, планiв роботи структурних пiдроздiлiв, а також на виконання доручень Президента України, Прем'єр-мiнiстра України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Мiнiстра тощо.
2.7.2. Рiшення про вiдрядження в межах України та за її межами стосовно Мiнiстра приймається Прем'єр-мiнiстром України, а за його вiдсутностi - Першим вiце-прем'єр-мiнiстром України. Вiдрядження Мiнiстра за кордон у встановленому порядку погоджується з Президентом України.
Рiшення про вiдрядження першого заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра - керiвника апарату в межах України приймається Мiнiстром, а за кордон - Першим вiце-прем'єр-мiнiстром України, вiце-прем'єр-мiнiстрами (вiдповiдно до розподiлу функцiональних обов'язкiв).
2.7.3. Службовi вiдрядження працiвникiв Мiндоходiв за кордон здiйснюються на виконання доручень Президента України, Прем'єр-мiнiстра України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Мiнiстра, а також згiдно iз запрошеннями мiжнародних органiзацiй та компетентних органiв iнших країн тощо.
2.7.4. Рiшення про вiдрядження в межах України:
стосовно керiвникiв структурних пiдроздiлiв та їх заступникiв приймає Мiнiстр, про що видається наказ за його пiдписом;
стосовно працiвникiв Мiндоходiв (крiм тих, щодо яких рiшення приймає Мiнiстр) приймає заступник Мiнiстра - керiвник апарату, про що видається наказ за його пiдписом.
Рiшення про вiдрядження за межi України працiвникiв апарату Мiндоходiв приймає Мiнiстр.
2.7.5. Органiзацiя та оформлення службових вiдряджень працiвникiв Мiндоходiв в межах України та за кордон здiйснюються в порядку, визначеному Указом Президента України вiд 18 вересня 1996 року N 841/96 "Про заходи щодо вдосконалення координацiї дiяльностi органiв виконавчої влади у сферi зовнiшнiх зносин", постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 грудня 1992 року N 698 "Про вдосконалення порядку здiйснення службових вiдряджень за кордон", вiд 15 березня 2002 року N 337 "Про службовi вiдрядження в межах України керiвникiв органiв виконавчої влади та Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв України", вiд 02 лютого 2011 року N 98 "Про суми та склад витрат на вiдрядження державних службовцiв, а також iнших осiб, що направляються у вiдрядження пiдприємствами, установами та органiзацiями, якi повнiстю або частково утримуються (фiнансуються) за рахунок бюджетних коштiв", вiд 10 листопада 1995 року N 901 "Про затвердження Положення про порядок формування навчальних груп для пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї кадрiв за рахунок мiжнародної технiчної допомоги", вiд 30 листопада 2011 року N 1242 "Про затвердження Типової iнструкцiї з дiловодства у центральних органах виконавчої влади, Радi Мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, мiсцевих органах виконавчої влади", Iнструкцiєю про службовi вiдрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 13.03.1998 N 59 (у редакцiї наказу Мiнфiну вiд 17.03.2011 N 362), зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 31.03.1998 за N 218/2658, iншими нормативно-правовими документами, а також вiдповiдними розпорядчими документами Мiндоходiв.
2.7.6. За результатами вiдряджень у межах України протягом трьох днiв пiсля повернення з вiдрядження:
перший заступник Мiнiстра, заступник Мiнiстра, заступник Мiнiстра - керiвник апарату особисто iнформують Мiнiстра про результати проведеної у вiдрядженнi роботи з вiдповiдними висновками та пропозицiями;
керiвники структурних пiдроздiлiв у письмовiй формi доповiдають керiвництву Мiндоходiв (вiдповiдно до розподiлу обов'язкiв), якщо iнше не було визначено розпорядчими документами, на пiдставi яких їх направлено у вiдрядження;
працiвник готує письмовий звiт (який затверджується керiвником структурного пiдроздiлу) або повiдомляє керiвниковi структурного пiдроздiлу про результати виконання завдання.
Зазначенi посадовi особи у встановленому порядку готують звiт про використання коштiв, наданих на вiдрядження, та передають до Департаменту фiнансово-економiчної роботи та бухгалтерського облiку.
3. Органiзацiя нормотворчої дiяльностi
3.1. Пiдготовка проектiв законодавчих та iнших нормативно-правових актiв у Мiндоходiв провадиться на основi та на виконання Конституцiї, Податкового та Митного кодексiв України, законiв України, актiв Президента України, Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України, доручень Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, а також з власної iнiцiативи.
3.2. Мiндоходiв з питань, що належать до його компетенцiї, узагальнює практику застосування законодавства та розробляє:
проекти законодавчих актiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України та вносить в установленому порядку на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України.
власнi нормативно-правовi акти, у тому числi, якi вiдповiдно до Закону України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi" є регуляторними актами.
3.3. Забезпечення органiзацiї та координацiї нормотворчої роботи з питань оподаткування у Мiндоходiв покладається на Департамент координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування.
Порядок пiдготовки проектiв законодавчих та iнших нормативно-правових актiв у Мiндоходiв визначається вiдповiдним наказом Мiндоходiв.
3.4. Департамент координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування забезпечує формування Плану дiяльностi Мiндоходiв України з пiдготовки проектiв регуляторних актiв, який затверджується наказом Мiндоходiв України.
3.5. Розроблення проектiв законодавчих та iнших нормативно-правових актiв у Мiндоходiв покладається на структурнi пiдроздiли (вiдповiдно до їх компетенцiї) та/або вiдповiднi робочi групи.
3.6. Проекти законодавчих та iнших нормативно-правових актiв обов'язково погоджуються з усiма заiнтересованими структурними пiдроздiлами, департаментами координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування, регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв, Головним управлiнням внутрiшньої безпеки, Департаментом правової роботи, першим заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра та заступником Мiнiстра - керiвником апарату вiдповiдно до розподiлу функцiональних обов'язкiв та повноважень.
3.7. При пiдготовцi проекту законодавчого, iншого нормативно-правового акта:
перевiряється його вiдповiднiсть актам законодавства вищої юридичної сили, чинним мiжнародним договорам України та забезпечується опрацювання проекту з урахуванням acquis communautaire, якщо проект за предметом правового регулювання належить до сфери, правовiдносини в якiй регулюються законодавством ЄС, проводиться юридична та антидискримiнацiйна експертиза;
забезпечується громадське обговорення проекту, якщо вiн має важливе суспiльне значення i стосується прав та обов'язкiв громадян, передбачає надання пiльг, переваг окремим суб'єктам господарювання, делегування функцiй, повноважень органiв виконавчої влади або органiв мiсцевого самоврядування, у тому числi органiзацiям недержавної форми власностi;
забезпечується погодження проекту iз заiнтересованими органами вiдповiдно до встановленого порядку, у разi потреби вносяться необхiднi поправки.
Проекти законодавчих та iнших нормативно-правових актiв пiдлягають обов'язковiй експертизi Мiн'юстом.
3.8. Проекти законодавчих та iнших нормативно-правових актiв з питань оподаткування в обов'язковому порядку надаються Департаменту координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування для проведення експертизи та пiдготовки довiдок щодо їх вiдповiдностi законодавству Європейського Союзу та Конвенцiї про захист прав i основоположних свобод людини.
Довiдки щодо вiдповiдностi нормам європейського законодавства до проектiв нормативно-правових актiв з питань митної справи та єдиного внеску готуються структурними пiдроздiлами Мiндоходiв, що здiйснюють розробку таких актiв, та надаються Департаменту координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування для їх погодження.
Проекти законодавчих та iнших нормативно-правових актiв в обов'язковому порядку надаються:
Департаменту координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування для надання експертного висновку;
Департаменту правової роботи для проведення юридичної та антидискримiнацiйної експертизи;
Iнформацiйно-комунiкацiйному департаменту для здiйснення монiторингу коментарiв, експертних висновкiв, громадської думки в ЗМI (iнтернет-виданнях, пресi, телебаченнi тощо);
вiддiлу редагування управлiння документального забезпечення Департаменту iнфраструктури (далi - вiддiл редагування) для перевiрки вiдповiдностi мовному законодавству та Українському правопису.
3.9. Внесення та супровiд проектiв нормативно-правових актiв у Кабiнетi Мiнiстрiв України, Верховнiй Радi України, заiнтересованих центральних органах виконавчої влади, iнших установах та органiзацiях здiйснюється структурним пiдроздiлом Мiндоходiв, що розробляв проект акта, вiдповiдно до глав 2 - 5 роздiлу 4 Регламенту Кабiнету Мiнiстрiв України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 липня 2007 року N 950 (у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 листопада 2009 року N 1156), та Закону України "Про Регламент Верховної Ради України".
3.10. Нормативно-правовi акти Мiндоходiв, що стосуються прав, свобод та законних iнтересiв громадян або мають мiжвiдомчий характер, пiдлягають в установленому порядку державнiй реєстрацiї у Мiн'юстi.
Подання нормативно-правового акта Мiндоходiв на державну реєстрацiю до Мiн'юсту та його супроводження здiйснюється структурним пiдроздiлом Мiндоходiв, що розробляв проект акта, та Департаментом координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування вiдповiдно до Порядку подання нормативно-правових актiв на державну реєстрацiю до Мiн'юсту та проведення їх державної реєстрацiї, затвердженого наказом Мiн'юсту вiд 12.04.2005 N 34/5, зареєстрованим у Мiн'юстi 12.04.2005 за N 381/10661.
3.11. Департамент координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування здiйснює монiторинг проектiв законодавчих актiв з питань, що стосуються повноважень Мiндоходiв України, зареєстрованих у Верховнiй Радi України, надання їх на розгляд вiдповiдним структурним пiдроздiлам Мiндоходiв України для пiдготовки експертних висновкiв.
Монiторинг iнших проектiв нормативно-правових актiв, розроблених Мiндоходiв України, у т. ч. власних, здiйснює структурний пiдроздiл Мiндоходiв України, що розробляв проект акта.
4. Органiзацiя роботи з документами
4.1. Органiзацiя роботи з документами здiйснюється вiдповiдно до вимог Iнструкцiї з дiловодства в Мiнiстерствi доходiв i зборiв України, затвердженої вiдповiдним наказом Мiндоходiв.
Органiзацiя роботи з документами, якi мiстять службову iнформацiю, визначається Iнструкцiєю про порядок облiку, зберiгання i використання документiв, справ, видань та iнших матерiальних носiїв iнформацiї, якi мiстять службову iнформацiю, затвердженою постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27 листопада 1998 року N 1893, зi змiнами.
4.2. Органiзацiя та ведення дiловодства в Мiндоходiв покладається на Департамент iнфраструктури.
До основних видiв роботи з документами (у тому числi з електронними документами) належать:
реєстрацiя вхiдної кореспонденцiї;
реєстрацiя та вiдправлення вихiдної кореспонденцiї;
ведення облiку документiв;
робота з документами у структурних пiдроздiлах;
пiдготовка документiв для доповiдi керiвництву;
пiдготовка та узгодження проектiв законодавчих, iнших нормативно-правових актiв та актiв органiзацiйно-розпорядчого характеру;
редагування проектiв документiв;
оформлення копiй документiв та додаткiв до них;
пiдготовка та оформлення документiв засiдань Колегiї;
органiзацiя та здiйснення контролю за виконанням документiв;
складення номенклатури та формування справ;
пiдготовка справ до архiвного зберiгання та користування архiвною документацiєю;
ведення облiку, зберiгання та використання бланкiв, печаток i штампiв Мiндоходiв.
4.3. Реєстрацiя вхiдної, вихiдної кореспонденцiї, а також органiзацiйно-розпорядчих актiв ведеться централiзовано за допомогою автоматизованої системи електронного документообiгу "Управлiння документами" (далi - автоматизована система), яка функцiонує в Мiндоходiв.
4.1. Порядок пiдписання документiв
4.1.1. Пiдпис документа (у тому числi електронний цифровий пiдпис) є формою виразу законностi документа i вiдповiдальностi за його змiст особи, яка його пiдписала.
Документи пiдписуються посадовими особами Мiндоходiв, у т. ч. шляхом застосування у встановленому порядку електронного цифрового пiдпису, вiдповiдно до їх компетенцiї.
4.1.2. Мiнiстр або особа, яка тимчасово виконує його обов'язки, пiдписує:
накази;
розпорядження;
доручення;
листи та iншi документи, що скеровуються на iм'я Президента, Глави Адмiнiстрацiї Президента України, Прем'єр-мiнiстра, Першого вiце-прем'єр-мiнiстра та вiце-прем'єр-мiнiстрiв, Голови Верховної Ради, народних депутатiв України, мiнiстрiв, перших керiвникiв iнших органiв виконавчої i мiсцевих органiв влади, а також до Адмiнiстрацiї Президента України, Верховної Ради України та Кабiнету Мiнiстрiв України;
листи-вiдповiдi за результатами розгляду звернень жiнок, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", iнвалiдiв Великої Вiтчизняної вiйни, Героїв Соцiалiстичної Працi, Героїв Радянського Союзу, Героїв України;
листи-вiдповiдi за результатами розгляду депутатських запитiв та звернень;
листи-вiдповiдi за результатами розгляду звернень громадян;
рiшення за наслiдками розгляду скарг на дiї посадових осiб Мiндоходiв та його територiальних органiв;
вiзує проекти законiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, розробником яких є Мiндоходiв та iншi мiнiстерства, центральнi органи виконавчої влади, що вносяться Кабiнетом Мiнiстрiв України на розгляд Верховної Ради України та Президента України, тощо.
Виключним правом Мiнiстра є пiдписання мiжнародних договорiв України з iноземними державами, уповноваженими органами iноземних держав, мiжнародними органiзацiями, iншими суб'єктами мiжнародного права, якi регулюються мiжнародним правом, незалежно вiд конкретного найменування (договiр, угода, конвенцiя, пакт, протокол тощо) вiдповiдно до наданих йому повноважень.
Мiнiстр має право делегувати посадовiй особi повноваження щодо пiдписання меморандумiв, угод, протоколiв тощо з центральними органами виконавчої влади, нерезидентами та iншими органiзацiями.
4.1.3. Перелiк документiв, наведений у пiдпунктi 4.1.2 Регламенту, на пiдпис Мiнiстру надається через вiдповiдальну особу Департаменту iнфраструктури.
Наданi на пiдпис матерiали повиннi мати вiзи керiвника структурного пiдроздiлу, вiдповiдального за виконання документа, першого заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра - керiвника апарату вiдповiдно до розподiлу функцiональних обов'язкiв та вiдповiдального працiвника вiддiлу редагування.
4.1.4. Перший заступник, заступник Мiнiстра, заступник Мiнiстра - керiвник апарату (вiдповiдно до розподiлу обов'язкiв) пiдписує:
розпорядження з питань, що належать до його компетенцiї;
доручення;
листи та документи на адресу Адмiнiстрацiї Президента України, Верховної Ради України та Кабiнету Мiнiстрiв України, а також мiнiстерств, iнших центральних органiв виконавчої влади;
листи, що скеровуються на iм'я народних депутатiв України та на адресу комiтетiв Верховної Ради України за результатами розгляду їхнiх звернень та запитiв;
листи-вiдповiдi за результатами розгляду звернень громадян;
за дорученням Мiнiстра рiшення за наслiдками розгляду скарг на дiї посадових осiб Мiндоходiв та його територiальних органiв;
листи на адресу пiдприємств, установ, органiзацiй;
листи, якi мiстять iнформацiю правового або роз'яснювального характеру;
листи-вiдповiдi за результатами розгляду запитiв на iнформацiю;
листи, якими надаються консультацiї на звернення платникiв податкiв;
доручення з питань органiзацiї роботи на адресу територiальних органiв Мiндоходiв, що мають обов'язковий для них характер;
листи, якими направляються на розгляд територiальних органiв Мiндоходiв звернення платникiв податкiв у випадках, коли такий розгляд передбачений законодавством, нормативними актами, за виключенням територiальних органiв Мiндоходiв, дiї посадових осiб чи рiшення яких оскаржуються.
Також заступник Мiнiстра - керiвник апарату вiдповiдно до положень чинного законодавства пiдписує:
накази органiзацiйно-розпорядчого характеру з питань, що належать до його повноважень;
накази з кадрових питань (призначення, звiльнення, присвоєння рангiв, заохочення та притягнення до вiдповiдальностi працiвникiв апарату Мiндоходiв);
документи майнового, грошового, розрахункового i кредитного характеру (чеки, розпорядження на видачу грошових сум, iншi грошовi документи, договори, зобов'язання, довiреностi) тощо.
4.1.5. Запрошення до Мiндоходiв для участi у нарадах, заслуховуваннях, семiнарах тощо керiвникiв територiальних органiв Мiндоходiв здiйснюється лише за попереднiм погодженням iз Мiнiстром (першим заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра).
4.1.6. Керiвник структурного пiдроздiлу Мiндоходiв (або особа, яка тимчасово виконує його обов'язки) пiдписує:
листи iнформацiйного характеру та iншi документи, що надсилаються до органiв державної влади та якi не пов'язанi iз здiйсненням Мiнiстром полiтичних функцiй;
листи та документи на адресу мiнiстерств, iнших центральних органiв виконавчої влади, якими направляються на погодження проекти законодавчих та iнших нормативно-правових актiв;
листи до пiдприємств, установ, органiзацiй, громадян (у межах норм чинного законодавства) вiдповiдно до їх повноважень;
листи до пiдрядникiв/виконавцiв робiт у разi, коли структурний пiдроздiл є замовником закупiвель;
листи на адресу територiальних органiв Мiндоходiв вiдповiдно до наказiв та розпоряджень Мiндоходiв або якими скеровуються пiдписанi (затвердженi) керiвництвом Мiндоходiв документи;
листи на адресу територiальних органiв Мiндоходiв, у яких викладається змiст прийнятих Президентом України, Прем'єр-мiнiстром України, Кабiнетом Мiнiстрiв України, Верховною Радою України та iншими центральними органами виконавчої влади рiшень з окремих питань, що стосуються дiяльностi Мiндоходiв та його територiальних органiв;
запити до пiдвiдомчих структурних пiдроздiлiв територiальних органiв Мiндоходiв щодо отримання iнформацiї, необхiдної для забезпечення виконання завдань, визначених актами законодавства, дорученнями Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Верховної Ради України, зверненнями i запитами народних депутатiв України, зверненнями громадян, наказами та розпорядженнями Мiндоходiв (за винятком iнформацiї, яку можна отримати iз iнформацiйних баз даних Мiндоходiв);
листи про погодження призначення на посаду, заохочення, притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв пiдвiдомчих структурних пiдроздiлiв територiальних органiв Мiндоходiв, якщо це передбачено положеннями про структурнi пiдроздiли;
оглядовi листи щодо стану органiзацiї роботи пiдвiдомчих структурних пiдроздiлiв територiальних органiв Мiндоходiв з вiдповiдними рекомендацiями;
службовi листи, доповiднi записки, довiдки i документи iнформацiйного, довiдкового або аналiтичного характеру, пiдготовленi керiвництву Мiндоходiв або структурним пiдроздiлам, а також листи до структурних пiдроздiлiв Мiндоходiв щодо отримання та надання iнформацiйних та аналiтичних матерiалiв, необхiдних для виконання наданих доручень та покладених функцiй.
4.1.7. Начальник Головного слiдчого управлiння фiнансових розслiдувань, його заступники та посадовi особи, якi вiдповiдно до чинного законодавства надiленi повноваженнями провадження досудового розслiдування та контролю за його здiйсненням, мають право пiдписувати доручення, вказiвки, запити, листи та iншi документи, складенi у вiдповiдностi до вимог чинного кримiнального процесуального законодавства.
Начальник Головного слiдчого управлiння фiнансових розслiдувань має право пiдписувати листи-виклики на адресу територiальних органiв Мiндоходiв для участi керiвникiв та iнших працiвникiв пiдвiдомчих слiдчих пiдроздiлiв у проведеннi заслуховувань, оперативних нарад з питань органiзацiї та здiйснення досудового слiдства у кримiнальних провадженнях.
4.1.8. Начальник Головного оперативного управлiння, його заступники мають право пiдписувати листи-виклики на адресу територiальних органiв Мiндоходiв для участi керiвникiв та iнших працiвникiв пiдвiдомчих пiдроздiлiв податкової мiлiцiї у проведеннi оперативних нарад, заслуховувань з питань оперативно-службової дiяльностi оперативних пiдроздiлiв.
4.1.9. Директор Департаменту правової роботи має право пiдписувати листи на адресу територiальних органiв Мiндоходiв, а також пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння, щодо супроводження справ у судах, отримання статистичних даних, дотримання законностi у їх дiяльностi, одержання у встановленому порядку для виконання покладених завдань необхiдних документiв, iнформацiї, довiдок, розрахункiв, iнших матерiалiв.
4.1.10. Директор Департаменту обслуговування платникiв податкiв або особа, яка тимчасово виконує його обов'язки, має право пiдписувати листи-вiдповiдi iнформацiйного змiсту з обґрунтуванням невiдповiдностi запиту вимогам до запиту на iнформацiю, визначеним Законом України "Про доступ до публiчної iнформацiї", та повiдомлення про розгляд листа у порядку i термiни, визначенi спецiальними законами України.
4.1.11. Керiвники Департаменту мiжнародних зв'язкiв, Головного оперативного управлiння та Департаменту митної справи (або особи, якi тимчасово виконують їх обов'язки) мають право у межах компетенцiї пiдписувати листи до компетентних органiв iнших держав, мiжнародних органiзацiй та супровiднi листи на адресу територiальних органiв Мiндоходiв з вiдповiдями та зверненнями таких компетентних органiв та органiзацiй.
4.1.12. Директор Департаменту податкового та митного аудиту або особа, яка тимчасово виконує його обов'язки, має право пiдпису листiв на адресу пiдвiдомчих структурних пiдроздiлiв територiальних органiв Мiндоходiв iз вказiвками щодо здiйснення заходiв у межах функцiональних повноважень стосовно суб'єктiв господарювання на виконання доручень Президента України, Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України, вiдповiдно до звернень i запитiв народних депутатiв України, звернень пiдприємств, установ, органiзацiй та громадян, а також щодо проведення документальних перевiрок за матерiалами пiдроздiлiв податкової мiлiцiї, постановами (ухвалами) судiв, органiв досудового розслiдування, слiдчого, прокурора, винесеними ними у кримiнальних провадженнях, та листiв на адресу iнiцiаторiв проведення таких перевiрок.
4.1.13. Директор Департаменту митної справи має право пiдписувати Витяги з реєстру магазину безмитної торгiвлi, що видаються пiдприємствам пiсля прийняття рiшення про надання дозволу на вiдкриття та експлуатацiю магазину безмитної торгiвлi.
4.1.14. Начальник Головного управлiння внутрiшньої безпеки має право пiдписувати на адресу митниць Мiндоходiв письмовi доручення щодо проведення цiлеспрямованого митного огляду товарiв, транспортних засобiв, особистого огляду громадян, а також переогляду оформлених у митному вiдношеннi або таких, що пройшли митний контроль, товарiв i транспортних засобiв, орiєнтування щодо можливих порушень законодавства (у частинi усунення умов та причин виникнення корупцiйних правопорушень).
4.1.15. Заступник керiвника самостiйного структурного пiдроздiлу Мiндоходiв (у межах функцiональних повноважень) пiдписує довiдки i документи iнформацiйного, довiдкового або аналiтичного характеру, пiдготовленi структурним пiдроздiлом, а також листи до структурних пiдроздiлiв щодо отримання iнформацiйних та аналiтичних матерiалiв, необхiдних для виконання наданих доручень та покладених функцiй, якщо це передбачено положенням про структурний пiдроздiл.
4.2. Пiдготовка та реєстрацiя органiзацiйно-розпорядчих актiв та порядок внесення до них змiн
4.2.1. Органiзацiйно-розпорядчi акти (накази, розпорядження) готуються структурними пiдроздiлами на виконання завдань, визначених законами України, указами та дорученнями Президента України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, дорученнями Прем'єр-мiнiстра України, нормативно-правовими актами, на виконання доручень керiвництва Мiндоходiв, а також з власної iнiцiативи з метою органiзацiї роботи щодо виконання завдань та функцiй, покладених на структурний пiдроздiл.
Пiдготовка проектiв органiзацiйно-розпорядчих актiв здiйснюється вiдповiдно до вимог Iнструкцiї з дiловодства у Мiндоходiв, цього Регламенту та iнших нормативних документiв з питань складання розпорядчих документiв.
4.2.3. Пiсля пiдписання керiвництвом органiзацiйно-розпорядчих актiв Мiндоходiв реєструються у встановленому порядку:
4.2.3.1. накази та розпорядження (далi - розпорядчi документи) з основних питань дiяльностi та адмiнiстративно-господарських питань - у Департаментi iнфраструктури.
Для реєстрацiї в системi "Управлiння документами" оригiнали розпорядчих документiв у паперовому виглядi передаються структурним пiдроздiлом - розробником документа до Департаменту iнфраструктури разом iз розрахунком розсилки.
До розрахунку розсилки розпорядчого документа включаються структурнi пiдроздiли, якi його погоджували та до компетенцiї яких вiдносяться порушенi питання;
4.2.3.2. накази з кадрових питань (особового складу, у т. ч. особового складу податкової мiлiцiї) про прийняття на роботу, перемiщення за посадою, звiльнення, надання вiдпустки, вiдрядження, про надання або припинення доступу до роботи з секретними документами, щодо дисциплiнарних стягнень тощо - у Департаментi персоналу.
Накази надсилаються до Головного управлiння внутрiшньої безпеки, структурних пiдроздiлiв (щодо працiвникiв яких стосуються кадровi питання) та Департаменту охорони державної таємницi, технiчного та криптографiчного захисту iнформацiї (щодо працiвникiв, посади яких належать до номенклатури Мiндоходiв, та зайняття їх потребує оформлення (скасування) допуску до державної таємницi);
4.2.3.3. накази з фiнансових питань - у Департаментi фiнансово-економiчної роботи та бухгалтерського облiку;
4.2.3.4. розпорядження з питань лiцензування та ведення Єдиного державного реєстру мiсць зберiгання спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробiв - у Департаментi контролю за обiгом та оподаткуванням пiдакцизних товарiв.
4.2.4. Змiни до розпорядчих документiв вносяться тiльки розпорядчими документами.
Якщо змiни, що вносяться до розпорядчого документа, за обсягом займають бiльшу частину тексту або iстотно впливають на його змiст, доцiльно викласти розпорядчий документ у новiй редакцiї.
Проект розпорядчого документа щодо скасування, змiни або припинення дiї ранiше виданого розпорядчого документа готує структурний пiдроздiл - розробник цього документа. У разi лiквiдацiї (реорганiзацiї) цього пiдроздiлу розробка такого проекту розпорядчого документа покладається на структурний пiдроздiл, якому передано вiдповiдну функцiю.
4.2.5. Розробник проекту розпорядчого документа здiйснює монiторинг внесення змiн до базового розпорядчого документа (формує текст базового розпорядчого документа, до якого вносяться змiни, у контрольному станi).
Монiторинг розпорядчого документа здiйснюється шляхом:
внесення до базового розпорядчого документа у контрольному станi (сформованого з урахуванням всiх змiн, що в установленому порядку вносились до нього) тексту змiн, передбачених новим розпорядчим документом, що передається на реєстрацiю (без посилання за текстом документа у контрольному станi на реєстрацiйний номер та дату документа, яким внесено змiни);
вчинення пiд реєстрацiйним iндексом базового розпорядчого документа у контрольному станi запису про всi номери i дати розпорядчих документiв, з урахуванням яких сформовано таку контрольну версiю.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть внесення змiн до тексту базового розпорядчого документа у контрольному станi несе керiвник структурного пiдроздiлу - розробника проекту розпорядчого документа.
4.2.6. При реєстрацiї розпорядчого документа, яким вносяться змiни до ранiше виданого розпорядчого документа (далi - розпорядчий документ про внесення змiн), структурний пiдроздiл зобов'язаний передати у паперовому виглядi (в окремих випадках - в електронному виглядi) Департаменту iнфраструктури разом з оригiналом розпорядчого документа базовий розпорядчий документ у контрольному станi, пiдписаний керiвником структурного пiдроздiлу, а також розрахунок розсилки.
У розрахунку надсилки до розпорядчого документа про внесення змiн, скасування або припинення дiї ранiше виданого розпорядчого документа обов'язково робиться запис про базовий розпорядчий документ (вид розпорядчого документа, реєстрацiйний номер, дата та назва).
У розрахунку розсилки до перелiку структурних пiдроздiлiв, яким доводиться розпорядчий документ про внесення змiн, в обов'язковому порядку включаються структурнi пiдроздiли, якi його погоджували та до компетенцiї яких належать питання, визначенi базовим розпорядчим документом у контрольному станi.
У разi необхiдностi структурний пiдроздiл - розробник проекту розпорядчого документа надає базовий розпорядчий документ у контрольному станi iншим структурним пiдроздiлам для врахування у роботi.
4.2.7. Департамент iнфраструктури при реєстрацiї в системi "Управлiння документами" розпорядчого документа про внесення змiн приєднує до нього електронну версiю тексту базового розпорядчого документа у контрольному станi та у полi реєстрацiйної картки "Примiтка" базового розпорядчого документа, до якого вносяться змiни, вчиняє запис про внесення змiн iз посиланням на номер зареєстрованого розпорядчого документа.
При реєстрацiї розпорядчого документа, який передбачає скасування або припинення дiї ранiше виданого розпорядчого документа, Департаментом iнфраструктури вноситься в систему "Управлiння документами" вiдповiдний запис у полi реєстрацiйної картки "Примiтка" базового розпорядчого документа.
4.3. Загальнi вимоги щодо порядку погодження проектiв розпорядчих документiв
4.3.1. Проекти розпорядчих документiв з основних питань дiяльностi та адмiнiстративно-господарських, фiнансових питань, лiцензування та ведення Єдиного державного реєстру мiсць зберiгання спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробiв вiзуються працiвником, який пiдготував документ, та в обов'язковому порядку погоджуються (крiм проектiв розпорядчих документiв за результатами комплексних внутрiшнiх перевiрок Мiндоходiв та його територiальних органiв i про затвердження iндикативних показникiв доходiв з урахуванням впливу макроекономiчних показникiв i змiн законодавства на надходження податкiв, iнших платежiв та стану органiзацiї роботи Мiндоходiв та його територiальних органiв iз забезпечення надходжень платежiв) iз посадовими особами Мiндоходiв у такiй послiдовностi:
структурним пiдроздiлом - розробником проекту розпорядчого документа;
структурними пiдроздiлами, до компетенцiї яких належать питання, визначенi у проектi розпорядчого документа;
Департаментом регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв;
Департаментом iнфраструктури;
Головним управлiнням внутрiшньої безпеки;
Департаментом правової роботи;
першим заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра - керiвником апарату вiдповiдно до розподiлу обов'язкiв.
Проекти розпорядчих документiв обов'язково вiзуються вiдповiдальним працiвником вiддiлу редагування з проставлянням на аркушi погодження вiдповiдного штампа.
4.3.2. При погодженнi проектiв розпорядчих документiв керiвник структурного пiдроздiлу - розробника також забезпечує дотримання додаткових вимог (крiм визначених пп. 4.3.1 Регламенту) щодо погодження з:
департаментами персоналу, фiнансово-економiчної роботи та бухгалтерського облiку, охорони державної таємницi, технiчного та криптографiчного захисту iнформацiї з питань внесення змiн до органiзацiйної структури Мiндоходiв, а також щодо застосування до окремих посадових осiб дисциплiнарних стягнень та вирiшення питання грошового заохочення працiвникiв Мiндоходiв;
Координацiйно-монiторинговим департаментом з питань премiювання керiвних працiвникiв Мiндоходiв та його територiальних органiв;
Координацiйно-монiторинговим департаментом та Департаментом розвитку IT, електронних сервiсiв та облiку платникiв з питань розробки (внесення змiн, скасування) аналiтичних, органiзацiйно-методичних матерiалiв, форм звiтностi i порядкiв їх формування, створення депозитарiїв/репозитарiїв даних у Мiндоходiв.
4.3.3. Проекти наказiв за результатами комплексних перевiрок Мiндоходiв та його територiальних органiв погоджуються з членами комiсiї iз розгляду матерiалiв комплексних перевiрок та першим заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра - керiвником апарату (вiдповiдно до розподiлу обов'язкiв щодо координацiї роботи територiальних органiв Мiндоходiв, де проводилася комплексна перевiрка), керiвниками Головного оперативного управлiння (у разi перевiрки оперативних пiдроздiлiв), департаментiв персоналу, регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв, iнфраструктури, Головного управлiння внутрiшньої безпеки, Департаменту правової роботи а також вiдповiдальним працiвником вiддiлу редагування.
4.3.4. Проекти наказiв Мiндоходiв:
4.3.4.1. про затвердження iндикативних показникiв доходiв з урахуванням впливу макроекономiчних показникiв i змiн законодавства на надходження податкiв, iнших платежiв погоджуються керiвниками департаментiв координацiйно-монiторинговим, регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв, iнфраструктури, Головного управлiння внутрiшньої безпеки, Департаменту правової роботи, а також вiдповiдальним працiвником вiддiлу редагування;
4.3.4.2. щодо стану органiзацiї роботи Мiндоходiв та його територiальних органiв iз забезпечення надходжень платежiв погоджуються керiвниками департаментiв персоналу, фiнансово-економiчної роботи та бухгалтерського облiку, координацiйно-монiторинговим, регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв, iнфраструктури, Головного управлiння внутрiшньої безпеки, Департаменту правової роботи, а також вiдповiдальним працiвником вiддiлу редагування.
4.3.5. Проекти наказiв з кадрових питань (особового складу), крiм проектiв наказiв на вiдрядження у межах України керiвникiв та працiвникiв структурних пiдроздiлiв та про надання або припинення доступу до роботи з секретними документами, вiзуються працiвником Департаменту персоналу, який пiдготував документ, та його керiвником, а також залежно вiд видiв наказiв - керiвниками департаментiв фiнансово-економiчної роботи та бухгалтерського облiку, регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв, iнфраструктури, Головного управлiння внутрiшньої безпеки, Департаменту правової роботи та iншими посадовими особами, яких стосується документ.
Проекти наказiв на вiдрядження в межах України керiвникiв та працiвникiв структурних пiдроздiлiв вiзуються працiвником пiдроздiлу, який пiдготував документ, та його керiвником, а також керiвниками департаментiв фiнансово-економiчної роботи та бухгалтерського облiку, регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв, iнфраструктури, Головного управлiння внутрiшньої безпеки, Департаменту правової роботи та iншими посадовими особами, яких стосується документ.
Проекти наказiв з питань надання або припинення доступу до роботи з секретними документами вiзуються працiвником Департаменту охорони державної таємницi, технiчного та криптографiчного захисту iнформацiї, який пiдготував документ, та його керiвником, а також керiвниками департаментiв регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв, iнфраструктури, Головного управлiння внутрiшньої безпеки та Департаменту правової роботи.
4.3.6. Проекти розпорядчих документiв вiзуються керiвником Департаменту правової роботи за наявностi вiз керiвникiв структурних пiдроздiлiв, якi вiдповiдно до вимог пунктiв 4.3.1 - 4.3.5 цього Регламенту повиннi вiзувати такий проект документа.
4.3.7. Проект розпорядчого документа щодо скасування, змiни або втрати чинностi ранiше виданого розпорядчого документа погоджується вiдповiдно до вимог пiдпунктiв 4.3.1 - 4.3.4 цього Регламенту.
При погодженнi проекту такого розпорядчого документа в обов'язковому порядку надаються:
документ, що є пiдставою для розробки проекту розпорядчого документа;
базовий розпорядчий документ, до якого вносяться змiни, у контрольному станi;
порiвняльна таблиця змiн.
4.3.8. Пропозицiї до проектiв розпорядчих документiв, що передбачають доручення iншим структурним пiдроздiлам, надаються розробнику пiсля обов'язкового погодження iз цими структурними пiдроздiлами.
4.3.9. Встановлюються такi термiни розгляду та погодження проектiв розпорядчих документiв:
першим заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра - керiвником апарату не пiзнiше нiж у 2-денний термiн вiд часу надання такого проекту на вiзування;
керiвниками структурних пiдроздiлiв - 1 робочий день вiд часу надходження такого проекту до структурного пiдроздiлу;
керiвниками департаментiв регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв i правової роботи - 2 робочi днi вiд часу надходження такого проекту до структурного пiдроздiлу.
Проекти розпорядчих документiв розглядаються та вiзуються вiдповiдальним працiвником вiддiлу редагування у 2-денний термiн вiд часу надходження такого проекту. Великi за обсягом проекти розпорядчих документiв (бiльше 5 аркушiв) надаються до вiддiлу редагування заздалегiдь.
Облiк наданих на вiзування першому заступнику Мiнiстра, заступнику Мiнiстра, заступнику Мiнiстра - керiвнику апарату проектiв розпорядчих документiв здiйснюється помiчниками першого заступника (заступникiв) Мiнiстра, а наданих на вiзування керiвникам структурних пiдроздiлiв - iнспекторами (спецiалiстами), вiдповiдальними за дiловодство, шляхом ведення вiдповiдного реєстру за формою, що має такi реквiзити:
дата та час надходження проекту розпорядчого документа для вiзування;
вид та назва проекту розпорядчого документа;
назва пiдроздiлу - розробника проекту розпорядчого документа;
дата та час повернення завiзованого проекту розпорядчого документа.
Вiдповiдальнiсть за ведення реєстру проектiв розпорядчих документiв, наданих на вiзування першому заступнику (заступнику) Мiнiстра, покладається на їх помiчникiв, а наданих на вiзування керiвникам структурних пiдроздiлiв - на посадових осiб, вiдповiдальних за ведення дiловодства у цих пiдроздiлах.
4.3.10. Посадовi особи, якi завiзували проект розпорядчого документа, несуть вiдповiдальнiсть за його змiст у межах компетенцiї.
4.3.11. Якщо в процесi погодження до проекту розпорядчого документа вносяться суттєвi змiни, вiн пiдлягає повторному погодженню.
За необхiдностi внесення змiн до проекту розпорядчого документа за пропозицiєю посадової особи, якою вiзувався цей розпорядчий документ, розробник в обов'язковому порядку повiдомляє про це iнших осiб, якi його завiзували.
4.3.12. Якщо у визначений термiн посадовими особами (крiм керiвникiв Департаменту правової роботи та Головного управлiння внутрiшньої безпеки) не забезпечено погодження проекту розпорядчого документа, проект вважається погодженим без зауважень (за умовчанням).
При цьому структурним пiдроздiлом - розробником проекту розпорядчого документа у аркушi погодження робиться вiдмiтка "Погоджено за умовчанням" та готується iнформацiйна довiдка щодо дати подання проекту розпорядчого документа на вiзування та повернення.
За наявностi до проекту розпорядчого документа надаються зауваження. У разi неврахування таких зауважень проект розпорядчого документа погоджується iз зауваженнями.
4.3.13. Проект розпорядчого документа, оформлений з порушенням вимог Регламенту та Iнструкцiї з дiловодства в Мiнiстерствi доходiв i зборiв України, не приймається департаментами регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв, правової роботи та вiддiлом редагування до вiзування та повертається на доопрацювання розробнику розпорядчого документа.
4.3.14. Погодження оформляється вiзуванням проекту розпорядчого документа посадовою особою. Вiза проставляється як на лицьовому, так i на зворотному боцi останнього аркуша проекту документа, якщо мiсця для цього на лицьовому боцi останнього аркуша документа не вистачає.
У разi якщо погодження оформляється на зворотному боцi останнього аркуша проекту документа, то у правому верхньому кутi аркуша погодження 10 шрифтом вказується вид розпорядчого документа та його назва. Через два мiжрядковi iнтервали без вiдступу вiд межi лiвого поля 14 шрифтом великими лiтерами друкується слово ПОГОДЖЕНО.
Нижче без вiдступу вiд межi лiвого поля вказуються назва посади, iнiцiали та прiзвища вiзуючих (з урахуванням вимог пп. 4.3.1 Регламенту).
У разi коли документ пiдписують кiлька осiб, якi обiймають рiвнозначнi посади, їх пiдписи розташовують в алфавiтному порядку.
Якщо аркуш погодження складається iз кiлькох сторiнок, то на другому аркушi (та наступних) по центру великими лiтерами друкуються слова АРКУШ ПОГОДЖЕННЯ, вид та назва розпорядчого документа, що погоджується, нижче зазначаються назви посад, iнiцiали та прiзвища вiзуючих.
Друга та наступнi сторiнки аркуша погодження нумеруються у встановленому порядку.
Зауваження i пропозицiї до проекту розпорядчого документа викладаються на окремому аркушi, про що робиться вiдповiдна вiдмiтка за встановленою формою, та додаються до розпорядчого документа при реєстрацiї.
Про зауваження обов'язково iнформується особа, яка пiдписує документ.
У разi зняття зауважень, на аркушi погодження до проекту розпорядчого документа особою, якою вони були наданi, проставляється напис "зауваження знято", пiдпис i дата зняття зауважень.
Особа, яка вiзує документ, бiля пiдпису обов'язково проставляє дату вiзування. Вiдсутнiсть дати бiля пiдпису особи, що погодила документ, є порушенням iнструкцiї з дiловодства i може бути пiдставою для вiдмови у розглядi документа департаментами регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв, i правової роботи.
4.3.15. У разi пiдготовки Мiндоходiв разом з iншими мiнiстерствами та центральними органами виконавчої влади спiльного розпорядчого документа, вiдповiдальна за це посадова особа вiд Мiндоходiв зобов'язана погодити в установленому порядку проект такого документа iз зацiкавленими структурними пiдроздiлами та пiдготувати доручення з визначенням виконавцiв вiд Мiндоходiв та термiнiв виконання кожного завдання.
Оригiнал спiльного розпорядчого документа разом з аркушем погодження та вiдповiдним дорученням передається Департаменту iнфраструктури при реєстрацiї такого документа.
Департамент iнфраструктури шляхом електронної розсилки забезпечує доведення спiльного розпорядчого документа структурним пiдроздiлам разом iз дорученням щодо порядку його виконання.
4.3.16. Розпорядчий документ Мiндоходiв набуває чинностi з моменту його видання або в iнший термiн, передбачений безпосередньо у вiдповiдному розпорядчому документi.
4.4. Вимоги до складання та узгодження проектiв наказiв Мiндоходiв за результатами прийнятих рiшень на засiданнi Колегiї Мiндоходiв, заслуховування керiвництва територiальних органiв щодо стану органiзацiї роботи Мiндоходiв та його територiальних органiв iз забезпечення надходжень платежiв тощо
4.4.1. Проект наказу за результатами прийнятих на засiданнi Колегiї рiшень готує:
Департамент регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв - з питань пiдбиття пiдсумкiв роботи Мiндоходiв та його територiальних органiв у вiдповiдному перiодi;
вiдповiдний структурний пiдроздiл - з iнших питань згiдно з порядком денним засiдання Колегiї.
4.4.2. Проект наказу за результатами заслуховування керiвництва територiальних органiв Мiндоходiв, нарад тощо готує структурний пiдроздiл, визначений керiвництвом Мiндоходiв.
4.4.3. Проект наказу щодо стану органiзацiї роботи Мiндоходiв та його територiальних органiв iз забезпечення надходжень платежiв готує Координацiйно-монiторинговий департамент.
4.4.4. Пропозицiї до проекту наказу щодо стану органiзацiї роботи Мiндоходiв та його територiальних органiв iз забезпечення надходжень платежiв надаються структурними пiдроздiлами Мiндоходiв, начальниками головних управлiнь Мiндоходiв та митниць на 4 робочий день мiсяця.
4.4.5. Пропозицiї до проектiв наказiв за результатами прийнятих на засiданнi Колегiї рiшень та щодо стану органiзацiї Мiндоходiв та його територiальних органiв iз забезпечення надходжень платежiв надаються з дотриманням таких вимог:
4.4.5.1. до констатуючої частини:
матерiали повиннi мiстити достовiрну iнформацiю, вiдповiдати сутi питання, що розглядається, та звiтному перiоду;
в iнформацiї щодо результатiв роботи у розрiзi територiальних органiв Мiндоходiв необхiдно вказувати повну назву цього органу, а також прiзвище та iм'я, по батьковi його керiвника. Якщо в iнформацiї вказується на порушення з окремих напрямiв роботи, зазначається прiзвище заступника керiвника, який працював у звiтному перiодi, термiн вчинення порушення, нормативно-правовий акт або вiдомчий документ Мiндоходiв, вимоги якого не дотримуються;
при наданнi iнформацiї про окремi порушення необхiдно вказати, який саме нормативно-правовий акт або вiдомчий документ Мiндоходiв порушено, з обов'язковим посиланням на вiдповiдну його норму;
4.4.5.2. до наказової (розпорядчої) частини:
змiст наказової (розпорядчої) частини має бути узгоджений з пропозицiями до констатуючої частини;
пропозицiї щодо застосування заходiв дисциплiнарного стягнення (впливу) повиннi бути адекватними вчиненому проступку i заподiянiй шкодi, вiдповiдати вимогам Кодексу законiв про працю, Податкового та Митного кодексiв України, законiв України "Про державну службу" та "Про Дисциплiнарний статут органiв внутрiшнiх справ";
при формуваннi пропозицiй щодо застосування заходiв дисциплiнарного стягнення (впливу) необхiдно визначити конкретний вид стягнення (впливу); вказати прiзвище, iм'я та по батьковi особи, до якої застосовується це стягнення, посаду, з якого часу працює та за який напрям роботи вiдповiдає; аргументовано, конкретно зазначати пiдставу їх застосування; посилання на норми нормативно-правових актiв або вiдомчих документiв Мiндоходiв;
до розгляду приймаються лише пропозицiї щодо посадових осiб, посади яких вiдносяться до номенклатури Мiндоходiв та якi вiдповiдають за напрями роботи того структурного пiдроздiлу Мiндоходiв, що надає пропозицiї. У разi якщо структурний пiдроздiл Мiндоходiв за погодженням iз керiвництвом Мiндоходiв надає iнформацiю щодо порушень нормативно-правових актiв та вiдомчих документiв Мiндоходiв, вчинених працiвниками територiального органу Мiндоходiв, що не належать до номенклатури Мiндоходiв, пропозицiї надаються вiдповiдно до вимог абзацiв другого, третього та четвертого (крiм норм щодо визначення конкретного виду заходу дисциплiнарного стягнення (впливу)) цього пiдпункту для формування доручення керiвниками вiдповiдних територiальних органiв Мiндоходiв;
до пропозицiй повиннi додаватися пояснення на iм'я Мiнiстра (заступника Мiнiстра - керiвника апарату) вiд посадової особи, до якої пропонується застосування заходiв дисциплiнарного стягнення (впливу) за її пiдписом або акт про пiдтвердження вiдмови у наданнi пояснень, складений за участi не менше 3-х осiб та iз зазначенням дати пiдписання документа;
пропозицiї щодо застосування заходiв дисциплiнарного стягнення (впливу) повиннi бути погодженi з департаментами персоналу та правової роботи;
4.4.5.3. щодо пропозицiй до органiзацiйних заходiв:
пропозицiї не повиннi дублювати доручення попереднiх розпорядчих документiв Мiндоходiв;
заходи повиннi бути чiтко викладеними, мiстити конкретнi пропозицiї та вказiвки з реальними термiнами виконання;
доручення, наданi територiальним органам Мiндоходiв, повиннi передбачати вимогу про iнформування щодо стану виконання цього заходу вiдповiдному структурному пiдроздiлу Мiндоходiв (з визначенням перiоду та термiну звiтування).
До розгляду не приймаються неконкретнi заходи та тi, якi мають загальний характер; з формулюванням доручень "активiзувати", "посилити", "полiпшити" тощо; за змiстом наголошують на виконаннi функцiй i процедур, покладених на вiдповiдний структурний пiдроздiл. Також не приймають до розгляду заходи, якi вказують на обов'язкове виконання чинних розпорядчих документiв Мiндоходiв.
4.5. Порядок дострокового зняття заходiв дисциплiнарного стягнення (впливу)
4.5.1. Дострокове зняття заходiв дисциплiнарного стягнення (впливу) поширюється на працiвникiв, яким присвоєно спецiальнi звання чи ранги державних службовцiв, вiдповiдно до вимог Кодексу законiв про працю України, Закону України "Про державну службу" та осiб начальницького складу податкової мiлiцiї вiдповiдно до вимог законiв України "Про Дисциплiнарний статут органiв внутрiшнiх справ".
4.5.2. Подання про дострокове зняття заходiв дисциплiнарного стягнення (впливу) готується на iм'я Мiнiстра (заступника Мiнiстра - керiвника апарату).
У поданнi має бути зазначено прiзвище, iм'я, по батьковi; повна назва займаної посади, категорiя посади, присвоєний ранг або спецiальне звання вiдповiдно до запису в трудовiй книжцi (особовiй справi); стаж роботи (загальний, державної служби, роботи у вiдповiдному територiальному органi Мiндоходiв та на займанiй посадi), а також факти, що пiдтверджують усунення причин, якi стали пiдставою для застосування заходу дисциплiнарного стягнення (впливу), досягнення, що характеризують сумлiнне ставлення особи до виконання своїх обов'язкiв, та полiпшення роботи на вiдповiдних напрямах.
4.5.3. Пропозицiї щодо дострокового зняття заходiв дисциплiнарного стягнення (впливу), накладених на працiвникiв, посади яких належать до номенклатури Мiндоходiв, розглядаються, як правило, при пiдбиттi пiдсумкiв роботи Мiндоходiв та його територiальних органiв на засiданнях Колегiї, з нагоди державних i професiйних свят, ювiлейних дат працiвникiв.
4.5.4. Пропозицiї щодо дострокового зняття заходiв дисциплiнарного стягнення (впливу), що надаються до проведення засiдань Колегiї, на яких розглядаються питання пiдбиття пiдсумкiв роботи Мiндоходiв та його територiальних органiв, включаються до проекту наказу Мiндоходiв за результатами реалiзацiї рiшень Колегiї, який готує Департамент регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв.
Проект наказу Мiндоходiв про дострокове зняття накладених заходiв дисциплiнарного стягнення (впливу) з нагоди державних i професiйних свят, ювiлейних дат працiвникiв готує Департамент персоналу.
В iнших випадках проект наказу Мiндоходiв про дострокове зняття накладених заходiв дисциплiнарного стягнення (впливу) готує пiдроздiл, який розробляв наказ Мiндоходiв про їх застосування.
4.6. Порядок розроблення, узгодження та пiдписання доручень керiвництва Мiндоходiв
4.6.1. Доручення керiвництва Мiндоходiв видаються для забезпечення виконання термiнових завдань, спiльних завдань, у яких задiяно кiлька структурних пiдроздiлiв, а також для оперативного вирiшення питань тощо.
Проекти доручень керiвництва Мiндоходiв в обов'язковому порядку погоджуються керiвниками Департаменту регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв, Головного управлiння внутрiшньої безпеки, Департаменту правової роботи.
4.6.2. У разi пiдготовки проекту доручення керiвництва Мiндоходiв з метою органiзацiї виконання спiльних з iншими мiнiстерствами та центральними органами виконавчої влади розпорядчих документiв, розробник зобов'язаний зазначити виконавцiв i термiни виконання завдань та погодити проект iз керiвниками структурних пiдроздiлiв, до компетенцiї яких вiдносяться такi завдання, а також структурними пiдроздiлами, визначеними абзацом другим пп. 4.6.1 Регламенту.
4.6.3. У разi розробки проекту доручення керiвництва Мiндоходiв щодо полiпшення органiзацiї роботи та взаємодiї структурних пiдроздiлiв, яким доводяться завдання iншим структурним пiдроздiлам, розробник повинен погодити проект iз керiвниками структурних пiдроздiлiв, до компетенцiї яких вiдносяться такi завдання, а також структурними пiдроздiлами, визначеними абзацом другим пп. 4.6.1 Регламенту.
4.6.4. У разi пiдготовки проекту доручення керiвництва Мiндоходiв з метою органiзацiї виконання законiв України, актiв або доручень Президента України, Прем'єр-мiнiстра України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Мiнiстра, головним виконавцем (згiдно з резолюцiєю до документа) обов'язково вказується посилання на цей документ та термiн виконання.
4.6.5. Визначенi у дорученнях керiвництва Мiндоходiв завдання обов'язково повиннi мати конкретних виконавцiв та термiн виконання, також вказується структурний пiдроздiл, на який покладається контроль за виконанням такого доручення.
4.6.6. Доручення керiвництва Мiндоходiв мають обмежений строк дiї (у межах одного року з дати видання доручення).
Строк дiї доручення керiвництва Мiндоходiв щодо органiзацiї виконання спiльного з iншими мiнiстерствами та центральними органами виконавчої влади розпорядчого документа вiдповiдає строку дiї такого спiльного розпорядчого документа.
4.7. Органiзацiя роботи з вхiдною та вихiдною кореспонденцiєю
4.7.1. Дiловодство та листування у Мiндоходiв ведеться державною мовою, за винятком листування з iноземними державами.
4.7.2. Координацiя та методичне керiвництво роботою працiвникiв структурних пiдроздiлiв Мiндоходiв, вiдповiдальних за ведення дiловодства, покладається на Департамент iнфраструктури.
Загальне керiвництво роботою Департаменту iнфраструктури у частинi ведення дiловодства здiйснюється Мiнiстром.
4.7.3. Кореспонденцiя, що надходить на адресу Мiндоходiв, у тому числi електроннi документи (крiм кореспонденцiї, яка мiстить iнформацiю, що становить державну таємницю, та документiв, що реєструються в iншому порядку), в обов'язковому порядку проходить реєстрацiю в Департаментi iнфраструктури, який несе вiдповiдальнiсть за правильнiсть реєстрацiї та дотримання порядку проходження кореспонденцiї.
Реєстрацiя документiв здiйснюється шляхом створення реєстрацiйно-контрольних карток в системi "Управлiння документами".
Порядок облiку, зберiгання та поводження з кореспонденцiєю, яка мiстить iнформацiю, що становить державну таємницю, визначається Порядком органiзацiї та забезпечення режиму секретностi в державних органах, органах мiсцевого самоврядування, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 2 жовтня 2003 року N 1561-12, iз змiнами.
Реєстрацiя документiв за допомогою iнших автоматизованих систем здiйснюється згiдно з порядками, визначеними нормативно-правовими актами, розпорядчими документами Мiндоходiв, спiльними з мiнiстерствами та iншими центральними органами виконавчої влади розпорядчими документами, угодами тощо.
4.7.4. Пiсля реєстрацiї i вiдповiдного документального оформлення Департамент iнфраструктури (у день отримання вхiдної кореспонденцiї) здiйснює попереднiй розгляд вхiдної кореспонденцiї та забезпечує пiдготовку керiвнику проекту резолюцiї до документа iз визначенням головного виконавця (вiдповiдно до функцiональних повноважень), спiввиконавцiв, рiвня контролю, змiсту доручення, термiну виконання документа.
Мiнiстру пiсля реєстрацiї передаються акти органiв державної влади, органiв влади АР Крим та доручення вищих посадових осiб, запити, звернення; кореспонденцiя Верховної Ради України, Адмiнiстрацiї Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, а також кореспонденцiя, що надходить вiд установ вищого рiвня; рiшення органiв мiсцевого самоврядування, а також найважливiшi документи, якi мiстять iнформацiю з основних питань дiяльностi Мiндоходiв i потребують вирiшення безпосередньо Мiнiстром.
За вiдсутностi Мiнiстра (вiдрядження, вiдпустка, хвороба тощо) вхiдну кореспонденцiю розглядає особа, яка тимчасово виконує його обов'язки.
Iншi документи передаються першому заступнику, заступнику Мiнiстра, заступнику Мiнiстра - керiвнику апарату або структурним пiдроздiлам (виконавцям) вiдповiдно до функцiональних обов'язкiв.
Структурним пiдроздiлам передаються документи:
з питань планування дiяльностi Мiндоходiв та його територiальних органiв, структури територiальних органiв Мiндоходiв та змiн до них - Департаменту регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв;
з питань адмiнiстративно-господарського забезпечення - Департаменту iнфраструктури;
з питань фiнансування Мiндоходiв та його територiальних органiв, матерiально-технiчного забезпечення - Департаменту фiнансово-економiчної роботи та бухгалтерського облiку;
запити на отримання публiчної iнформацiї - Департаменту обслуговування платникiв податкiв;
заяви i повiдомлення про вчинення злочину (кримiнального правопорушення), доручення та вказiвки щодо проведення слiдчих (розшукових) дiй, негласних слiдчих (розшукових) дiй, прийняття процесуальних рiшень, винесенi вiдповiдно до вимог КПК України - Головному слiдчому управлiнню фiнансових розслiдувань;
повторнi скарги платникiв податкiв (громадян) про оскарження в адмiнiстративному порядку рiшень територiальних органiв Мiндоходiв про визначення сум грошових зобов'язань платникiв податкiв; позовнi заяви, судовi рiшення та ухвали, винесенi за результатами розгляду справ - Департаменту правової роботи;
повторнi скарги платникiв податкiв (громадян) про оскарження в адмiнiстративному порядку рiшень (постанов) територiальних Мiндоходiв, крiм рiшень про визначення сум грошових зобов'язань платникiв податкiв; звернення фiзичних осiб з питань реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв - Департаменту розвитку IT, електронних сервiсiв та облiку платникiв;
повторнi скарги платникiв податкiв (громадян) про оскарження в адмiнiстративному порядку рiшень (постанов) територiальних органiв Мiндоходiв, крiм рiшень про визначення сум грошових зобов'язань платникiв податкiв - Департаменту оподаткування та контролю об'єктiв i операцiй;
повторнi скарги платникiв податкiв (громадян) про оскарження в адмiнiстративному порядку рiшень територiальних Мiндоходiв про визначення сум грошових зобов'язань платникiв податкiв; рiшення (постанови) територiальних органiв Мiндоходiв, крiм рiшень про визначення сум грошових зобов'язань платникiв податкiв - Департаменту обслуговування платникiв податкiв;
запити щодо проведення перевiрки вiдомостей про отриманi доходи кандидатiв на зайняття посад, призначення або погодження на призначення, якi здiйснює Президент України за погодженням Кабiнету Мiнiстрiв України або Кабiнет Мiнiстрiв України - Департаменту доходiв i зборiв з фiзичних осiб.
Вiдповiдальнiсть за якiсний i своєчасний розгляд та виконання документа несе керiвник структурного пiдроздiлу, на адресу якого надiйшов документ.
4.7.5. Звернення платникiв податкiв щодо отримання консультацiй вiдповiдно до Податкового та Митного кодексiв України, законодавства з питань сплати єдиного внеску, якi надiйшли у письмовiй формi, пiсля реєстрацiї i вiдповiдного документального оформлення вхiдної кореспонденцiї Департамент iнфраструктури (у день отримання вхiдної кореспонденцiї) передає до Iнформацiйно-довiдкового департаменту для надання вiдповiдi за допомогою Бази знань - автоматизованої бази унiфiкованих вiдповiдей на запитання платникiв податкiв (далi - БЗ).
Звернення платникiв податкiв, на якi вiдсутнi вiдповiдi в БЗ, протягом двох днiв повертаються до Департаменту iнфраструктури.
4.7.6. Пiсля розгляду керiвництвом Мiндоходiв вхiдна кореспонденцiя повертається до Департаменту iнфраструктури.
У день отримання вхiдної кореспонденцiї вiд керiвництва Мiндоходiв Департамент iнфраструктури (згiдно з резолюцiєю) передає вхiдну кореспонденцiю на розгляд керiвникам структурних пiдроздiлiв.
Розгляд вхiдної кореспонденцiї керiвництвом Мiндоходiв та керiвниками структурних пiдроздiлiв здiйснюється невiдкладно.
4.7.7. Листи, що надходять на адресу Мiндоходiв вiд територiальних органiв Мiндоходiв, крiм вiдповiдей на запити структурних пiдроздiлiв Мiндоходiв, в обов'язковому порядку надаються на розгляд керiвництву Мiндоходiв (згiдно з розподiлом обов'язкiв) та вiдповiдно до резолюцiї ставляться на контроль.
4.7.8. Службовi документи, що готуються у Мiндоходiв, вiзуються працiвником, який створив документ, керiвником структурного пiдроздiлу, в якому його створено, у разi потреби - керiвниками заiнтересованих структурних пiдроздiлiв (спiввиконавцями доручення), а також першим заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра, заступником Мiнiстра - керiвником апарату вiдповiдно до розподiлу обов'язкiв (якщо лист пiдписується Мiнiстром).
4.7.9. Вихiднi службовi документи Мiндоходiв, якi направляються за пiдписом Мiнiстра, та листи Мiндоходiв на адресу Адмiнiстрацiї Президента України, Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України, якi направляються за пiдписом першого заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра - керiвника апарату, обов'язково вiзуються вiдповiдальним працiвником вiддiлу редагування.
Розгляд та вiзування таких документiв вiдповiдальним працiвником вiддiлу редагування здiйснюється не пiзнiше нiж у 2-денний термiн вiд часу надходження документа. Великi за обсягом документи (бiльше 5 аркушiв) надаються до вiддiлу редагування заздалегiдь.
4.7.10. У разi потреби (з метою недопущення зриву термiнiв виконання контрольного завдання) керiвник або вiдповiдальний виконавець структурного пiдроздiлу Мiндоходiв має право пiд особисту вiдповiдальнiсть отримати вихiдний номер Мiндоходiв на документ та забезпечити його своєчасну доставку "нарочно", зокрема, документiв, що направляються до:
Адмiнiстрацiї Президента України, Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України, мiнiстерств та iнших центральних органiв виконавчої влади;
пiдприємств, установ, органiзацiй та громадян у рамках Закону України "Про доступ до публiчної iнформацiї" та постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 серпня 2009 року N 898 "Про взаємодiю органiв виконавчої влади та державної установи "Урядовий контактний центр";
судових та правоохоронних органiв, прокуратури, пiдвiдомчих слiдчих пiдроздiлiв територiальних органiв, пiдприємств, установ, органiзацiй, громадян з питань кримiнальних правопорушень i органiзацiї досудового розслiдування по них та здiйснення вiдомчого контролю.
При цьому Департамент iнфраструктури при реєстрацiї цiєї кореспонденцiї здiйснює вiдповiдний запис у реєстрацiйному журналi.
4.7.11. Листи на адресу територiальних органiв Мiндоходiв, у яких мiститься запит на отримання iнформацiї, пiдлягають реєстрацiї у Реєстрi запитiв (контрольних доручень) до територiальних органiв Мiндоходiв про надання iнформацiї, що надсилаються структурними пiдроздiлами Мiндоходiв (далi - Реєстр запитiв), який у встановленому порядку ведеться Департаментом регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв.
Проекти таких листiв в обов'язковому порядку погоджуються з департаментами кординацiйно-монiторинговим; розвитку IT, електронних сервiсiв та облiку платникiв.
Про занесення до Реєстру запитiв у лiвому верхньому кутi першої сторiнки листа проставляється спецiальний штамп "Внесено до Реєстру запитiв" iз зазначенням дати та номера.
4.7.12. В обов'язковому порядку проекти листiв Мiндоходiв погоджуються з вiдповiдними структурними пiдроздiлами з:
Департаментом оподаткування та контролю об'єктiв i операцiй - проект узагальненої iнформацiї щодо обсягiв сум бюджетного вiдшкодування, яка направляється до Державної казначейської служби України;
Департаментом обслуговування платникiв податкiв - проекти листiв-вiдповiдей на запити i звернення народних депутатiв України, на запити на отримання публiчної iнформацiї (за винятком листiв-вiдповiдей на запити, якi стосуються досудових розслiдувань, провадження у яких здiйснюється слiдчими податкової мiлiцiї);
Департаментом фiнансово-економiчної роботи та бухгалтерського облiку - проекти листiв, що мiстять доручення, пропозицiї тощо, реалiзацiя яких потребуватиме витрат бюджетних коштiв;
Департаментом правової роботи, якi мiстять консультацiї або роз'яснення норм законодавства, а також матерiали з викладенням позицiї Мiндоходiв з питань застосування законодавства, якi направляються для розмiщення в засобах масової iнформацiї або на єдиному веб-порталi Мiнiстерства;
Координацiйно-монiторинговим департаментом - проекти листiв, пiдготовленi на виконання доручень Адмiнiстрацiї Президента України, Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України щодо надання згiдно iз чинним законодавством державним органам iнформацiї про стан розрахункiв платникiв податкiв i зборiв з бюджетом та сплату єдиного внеску, у т. ч. у розрiзi регiонiв, видiв економiчної дiяльностi тощо.
4.8. Органiзацiя та здiйснення контролю за виконанням документiв
4.8.1. Контроль за виконанням завдань, передбачених актами органiв державної влади, органiв влади Автономної Республiки Крим та дорученнями вищих посадових осiб, за наданням вiдповiдей на запити, звернення, а також кореспонденцiю Верховної Ради України, Адмiнiстрацiї Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, виконанням управлiнських рiшень, прийнятих за результатами розгляду iншої кореспонденцiї, завдань, визначених рiшеннями Колегiї, розпорядчими документами та дорученнями керiвництва Мiндоходiв, запитами на iнформацiю (далi - контрольнi доручення), здiйснюється вiдповiдно до Положення про здiйснення системного автоматизованого контролю за виконанням контрольних доручень у Мiндоходiв, затвердженого вiдповiдним наказом Мiндоходiв.
4.8.2. Органiзацiю контролю за виконанням контрольних доручень в апаратi Мiндоходiв здiйснює заступник Мiнiстра - керiвник апарату.
Органiзацiю контролю за виконанням контрольних доручень у структурних пiдроздiлах здiйснюють керiвники цих пiдроздiлiв.
За рiшенням керiвника структурного пiдроздiлу безпосереднiй контроль за виконанням у структурному пiдроздiлi контрольних доручень здiйснює особа, вiдповiдальна за дiловодство, чи особа, на яку покладено цi обов'язки.
4.8.3. Безпосереднiй системний автоматизований контроль за виконанням контрольних доручень структурними пiдроздiлами здiйснюється Департаментом регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв.
4.8.4. Контроль за виконанням контрольного доручення структурними пiдроздiлами - спiввиконавцями (у т. ч. щодо надання головному виконавцю iнформацiйно-аналiтичних, довiдкових матерiалiв тощо) здiйснюється керiвником структурного пiдроздiлу, визначеного головним виконавцем.
Контроль за врахуванням у проектах документiв, пiдготовлених на виконання контрольного доручення, матерiалiв, наданих структурними пiдроздiлами Мiндоходiв - спiввиконавцями, а також мiнiстерствами та центральними органами виконавчої влади (визначених спiввиконавцями у разi колективного виконання доручення), здiйснюється керiвником структурного пiдроздiлу, визначеного головним виконавцем.
4.8.5. Здiйснення контролю за виконанням секретних документiв покладається на Департамент охорони державної таємницi, технiчного та криптографiчного захисту iнформацiї.
4.8.6. Постановку на автоматизований контроль контрольних доручень (документiв) вхiдної кореспонденцiї, у тому числi електронних документiв, здiйснює Департамент iнфраструктури при реєстрацiї в системi електронного документообiгу документiв.
4.8.7. Постановку на автоматизований контроль доручень, визначених наказами, розпорядженнями Мiндоходiв, рiшеннями Колегiї Мiндоходiв, протокольними дорученнями апаратних нарад Мiндоходiв, здiйснює Департамент регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв.
4.8.8. Постановку на автоматизований контроль окремих доручень (доручень, резолюцiй до доповiдних записок тощо) керiвництва Мiндоходiв, протокольних доручень оперативних нарад у керiвництва Мiндоходiв здiйснює Департамент регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв у разi наявностi у зазначених документах вiдповiдного доручення щодо здiйснення цим пiдроздiлом контролю та доведення цих документiв до Департаменту регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв в установленому порядку.
4.8.9. Контрольне доручення, щодо якого кореспондентовi (кореспондентам) надано промiжнi вiдповiдi, знiмається з контролю у разi виконання у повному обсязi та надання остаточної вiдповiдi або на пiдставi вiдповiдного рiшення посадової особи, якою таке доручення надано.
4.8.11. Строки виконання контрольних завдань, визначених наказами, розпорядженнями Мiндоходiв, рiшеннями Колегiї Мiндоходiв, протокольними дорученнями апаратних нарад у Мiнiстра, дорученнями Мiнiстра можуть бути змiненi лише Мiнiстром або заступником Мiнiстра - керiвником апарату.
4.8.12. Департамент регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв продовжує встановленi керiвництвом Мiндоходiв термiни виконання контрольних завдань, визначених дорученнями Адмiнiстрацiї Президента України, зверненнями комiтетiв Верховної Ради України, запитами та зверненнями народних депутатiв України, зверненнями мiнiстерств та iнших центральних органiв виконавчої влади, керiвникiв пiдприємств, установ i органiзацiй, громадян, запитами на отримання публiчної iнформацiї у разi надання цим кореспондентам промiжних вiдповiдей.
У разi зазначення у промiжнiй вiдповiдi конкретного термiну (строку) надання остаточної вiдповiдi, ранiше встановлений термiн виконання продовжується на визначену дату у межах строку, встановленого законодавством.
За вiдсутностi у промiжнiй вiдповiдi конкретного термiну (строку) надання остаточної вiдповiдi або наявностi посилання на надання остаточної вiдповiдi у строк, визначений законодавством, ранiше встановлений термiн виконання продовжується на дату, яка не повинна перевищувати строк, визначений законодавством.
Продовження встановлених термiнiв виконання зазначених контрольних завдань здiйснюється шляхом внесення вiдповiдної вiдмiтки у контрольну картку в системi "Управлiння документами".
У разi визначення у дорученнях Адмiнiстрацiї Президента України, зверненнях мiнiстерств та iнших центральних органiв виконавчої влади конкретного термiну (строку) надання вiдповiдi, термiни виконання завдань, визначених зазначеними дорученнями i зверненнями, продовжуються вiдповiдно до вимог нормативних документiв.
4.8.13. Контрольнi доручення щодо розгляду звернень народних депутатiв України, керiвникiв пiдприємств, установ, органiзацiй та громадян тощо, якi надiсланi для розгляду Мiндоходiв та одночасно органам державної влади (Верховнiй Радi України, Адмiнiстрацiї Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, iншим мiнiстерствам та центральним органами виконавчої влади) i переадресованi ними до Мiндоходiв для розгляду за належнiстю, вважаються виконаними i знiмаються з контролю лише за наявностi у письмових вiдповiдях цим кореспондентам посилання на дату та iндекс вiдповiдних документiв, що надiйшли до Мiндоходiв вiд зазначених органiв державної влади.
У разi коли зазначенi звернення народних депутатiв України, керiвникiв пiдприємств, установ, органiзацiй та громадян тощо надiйшли до Мiндоходiв пiсля надання письмових вiдповiдей на аналогiчнi звернення, адресованi безпосередньо до Мiндоходiв, на зазначенi звернення повторно надаються письмовi вiдповiдi з посиланням на дату та iндекс вiдповiдних документiв цих органiв державної влади.
4.8.14. Вiдповiдальнiсть за змiст, якiсть пiдготовки та належне оформлення документiв, що розробляються на виконання завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами i дорученнями Президента України, рiшеннями Кабiнету Мiнiстрiв України та дорученнями Прем'єр-мiнiстра України, покладається згiдно з резолюцiєю Мiнiстра на першого заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра - керiвника апарату, заступника Мiнiстра вiдповiдно до розподiлу обов'язкiв;
iнших службових документiв - на керiвникiв структурних пiдроздiлiв, яким доручено їх виконання.
5. Порядок проведення нарад
5.1. Наради у Мiндоходiв проводяться з метою розгляду питань щодо дiяльностi Мiндоходiв, органiзацiї та результатiв роботи його територiальних органiв, прийняття обґрунтованих управлiнських рiшень тощо.
5.2. У Мiндоходiв проводяться:
апаратнi наради Мiндоходiв;
вiдеоконференцнаради;
оперативнi (робочi) наради;
мiжвiдомчi наради;
семiнари, семiнари-наради.
5.3. Питання про присутнiсть представникiв засобiв масової iнформацiї та на проведення кiно-, вiдео-, фотозйомок та звукозапису у примiщеннi, де вiдбувається нарада, вирiшується Мiнiстром або iншим головуючим за погодженням з Мiнiстром.
Заявка на видiлення вiдповiдного примiщення для проведення наради подається структурним пiдроздiлом, вiдповiдальним за проведення, до Департаменту iнфраструктури не пiзнiше нiж за один робочий день до її початку.
5.1. Апаратнi наради Мiндоходiв
5.1.1. Апаратнi наради проводяться Мiнiстром (у разi вiдсутностi - особою, яка тимчасово виконує його обов'язки) щочетверга об 11 год. 00 хв. або в iнший визначений ним день та час.
Органiзацiя проведення апаратних нарад здiйснюється вiдповiдно до Порядку органiзацiї та проведення апаратної наради Мiнiстерства доходiв i зборiв України, затвердженого вiдповiдним наказом Мiндоходiв.
Апаратнi наради проводяться, як правило, у режимi вiдеоконференцзв'язку за участi керiвного складу територiальних органiв Мiндоходiв.
Формат проведення апаратної наради (порядок денний, склад учасникiв, час проведення тощо) визначається Мiнiстром.
5.1.2. Проект Порядку денного проведення апаратної наради Мiндоходiв (далi - Порядок денний) формується Департаментом регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв.
До проекту Порядку денного включаються питання, визначенi для обговорення за рiшенням Мiнiстра та пропозицiями першого заступника, заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра - керiвника апарата.
Проект Порядку денного погоджується з Мiнiстром та у встановленому порядку доводиться до учасникiв наради.
5.1.3. Рiшення, прийнятi на апаратних нарадах, оформляються протоколом, який у разi необхiдностi погоджується iз вiдповiдними структурними пiдроздiлами, пiдписується головуючим на нарадi та доводиться до виконавцiв у встановленому порядку.
Вiдповiдальнiсть за якiсне та своєчасне виконання доручень, наданих на апаратних нарадах, покладається на першого заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра - керiвника апарата, керiвникiв структурних пiдроздiлiв, керiвництво територiальних органiв Мiндоходiв, яким були наданi доручення.
5.1.4. Про рiшення, прийнятi на апаратнiй нарадi, керiвники структурних пiдроздiлiв, як правило, iнформують керiвникiв пiдпорядкованих пiдроздiлiв та визначають шляхи їх виконання.
5.2. Вiдеоконференцнаради
5.2.1. Вiдеоконференцнаради - це наради, що проводяться iз пiдключенням територiальних органiв Мiндоходiв у режимi вiдеоконференцзв'язку.
Вiдеоконференцнаради проводяться за дорученням керiвництва Мiндоходiв або за iнiцiативою керiвникiв структурних пiдроздiлiв.
Органiзацiя проведення вiдеоконференцнаради, пiдготовка порядку денного, спискiв учасникiв, iнших матерiалiв, необхiдних для проведення вiдеоконференцнаради, та оформлення протоколу покладається на структурний пiдроздiл за визначенням керiвництва Мiндоходiв (або з iнiцiативи якого вона проводиться).
5.3. Оперативнi (робочi) наради
5.3.1. З метою розгляду та вирiшення окремих нагальних питань, що належать до повноважень Мiндоходiв, Мiнiстр, його заступники проводять оперативнi (робочi) наради.
Оперативнi наради щодо заслуховування питання стану органiзацiї роботи iз виконання доведених завдань можуть проводитися за участi керiвникiв територiальних органiв.
З окремих питань основної дiяльностi оперативнi наради проводяться керiвниками структурних пiдроздiлiв.
Дата, мiсце та порядок проведення оперативної (робочої) наради, перелiк посадових осiб, запрошених на нараду, визначається посадовою особою Мiндоходiв, з iнiцiативи якої вона проводиться.
Органiзацiя проведення оперативних (робочих) нарад покладається на структурний пiдроздiл, до компетенцiї якого належать питання, винесенi на розгляд.
Рiшення, прийнятi на оперативнiй (робочiй) нарадi, оформлюються протоколом, який пiдписує головуючий.
5.4. Мiжвiдомчi наради
5.4.1. Для вирiшення питань мiжвiдомчого характеру в Мiндоходiв проводяться мiжвiдомчi наради iз залученням представникiв iнших мiнiстерств та центральних органiв виконавчої влади, а також представникiв пiдприємств, установ, органiзацiй.
Порядок денний проведення мiжвiдомчої наради та iнформацiйно-аналiтичнi матерiали надсилаються учасникам наради завчасно (за двi доби до початку проведення) структурним пiдроздiлом, вiдповiдальним за пiдготовку наради.
Органiзацiя проведення мiжвiдомчих нарад (пiдготовка порядку денного, перелiку посадових осiб, запрошених на нараду, проекту рiшення та ведення протоколу тощо) покладається на першого заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра - керiвника апарату, керiвника структурного пiдроздiлу, до компетенцiї яких належать питання, що розглядаються.
Рiшення, прийнятi на мiжвiдомчих нарадах, оформляються протоколом, який пiдписується головуючим та доводиться до вiдома учасникiв мiжвiдомчої наради.
5.5. Семiнари (семiнар-наради)
5.5.1. З метою роз'яснення документiв, проведення навчання та надання методичних консультацiй для працiвникiв структурних пiдроздiлiв Мiндоходiв та його територiальних органiв проводяться семiнари, семiнари-наради (далi - семiнари).
За необхiдностi семiнар може проводитись у режимi вiдеоконференцзв'язку.
Органiзацiя проведення семiнару (пiдготовка порядку денного, перелiку запрошених посадових осiб та вiдповiдного розпорядчого документа або доручення керiвництва Мiндоходiв) покладається на структурний пiдроздiл, який iнiцiював його проведення (далi - вiдповiдальний структурний пiдроздiл).
У разi участi керiвництва Мiндоходiв у семiнарi вiдповiдний пакет документiв (вiдповiднi матерiали) подається керiвництву Мiндоходiв вiдповiдальним структурним пiдроздiлом за три робочi днi до дня проведення.
Ведення протоколу забезпечується вiдповiдальним структурним пiдроздiлом.
5.5.2. Вiдповiдальнiсть за матерiально-технiчне забезпечення проведення семiнару, бронювання мiсць i розмiщення в готелях учасникiв покладається на Департамент iнфраструктури.
6. Взаємодiя Мiндоходiв з органами державної влади та мiжнародними органiзацiями
6.1. Органiзацiя взаємодiї з органами державної влади
6.1.1. Мiндоходiв взаємодiє з Верховною Радою України та її органами, Адмiнiстрацiєю Президента України, Кабiнетом Мiнiстрiв України, Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими мiнiстерствами, центральними i мiсцевими органами виконавчої влади та органами мiсцевого самоврядування з питань, що стосуються дiяльностi Мiндоходiв та його територiальних органiв.
6.1.2. З комiтетами та фракцiями (групами) Верховної Ради України Мiндоходiв взаємодiє через Кабiнет Мiнiстрiв України i забезпечує органiзацiю роботи щодо:
участi керiвництва Мiндоходiв та працiвникiв вiдповiдних структурних пiдроздiлiв у роботi комiтетiв i пленарних засiданнях Верховної Ради України з питання супроводження у Верховнiй Радi України законопроектiв, що належать до повноважень Мiндоходiв, внесених Президентом України, Кабiнетом Мiнiстрiв України, народними депутатами України та Нацiональним банком України;
проведення спiльних з комiтетами Верховної Ради України засiдань робочих груп, семiнарiв, нарад тощо пiд час пiдготовки урядових законопроектiв та проектiв законiв, внесених iншими суб'єктами законодавчої iнiцiативи;
участi Мiнiстра у проведеннi у Верховнiй Радi України "години запитань до Уряду".
Координацiя роботи щодо взаємодiї з комiтетами та фракцiями (групами) Верховної Ради України покладається на Департамент координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування.
6.1.3. З Кабiнетом Мiнiстрiв України взаємодiя здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про Кабiнет Мiнiстрiв України", Положення про Мiнiстерство доходiв i зборiв України, Регламенту Кабiнету Мiнiстрiв України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 липня 2007 року N 950 (у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 листопада 2011 року N 1156) (далi - Регламент Кабiнету Мiнiстрiв України).
6.1.4. Мiнiстр як член Кабiнету Мiнiстрiв України бере участь у засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв України.
Керiвництво Мiндоходiв бере участь у нарадах у Прем'єр-мiнiстра України, Першого вiце-прем'єр-мiнiстра України.
Органiзацiя та координацiя роботи щодо пiдготовки матерiалiв для участi Мiнiстра у засiданнях Кабiнету Мiнiстрiв України, проведення аналiзу їх якостi покладається на Департамент координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування.
Керiвники структурних пiдроздiлiв вiдповiдно до повноважень готують матерiали з питань, визначених порядком денним засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України (нарад у Кабiнетi Мiнiстрiв України), у т. ч. iз проблемних питань, що потребують вирiшення на вiдповiдному рiвнi.
У разi прийняття Кабiнетом Мiнiстрiв України рiшення про заслуховування Мiнiстра на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв України, керiвники структурних пiдроздiлiв готують матерiали для письмової доповiдi за формою, визначеною в роздiлi 5 Регламенту Кабiнету Мiнiстрiв України.
Органiзацiя роботи щодо пiдготовки матерiалiв (письмової доповiдi) на заслуховування Мiнiстра на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв України покладається структурний пiдроздiл, визначений Мiнiстром.
6.2. Органiзацiя мiжнародних зв'язкiв
6.2.1. Мiндоходiв вiдповiдно до повноважень, передбачених чинним законодавством, та з урахуванням координуючої ролi Мiнiстерства закордонних справ України у сферi зовнiшнiх зносин забезпечує спiвробiтництво з мiжнародними податковими, митними та фiнансовими органiзацiями, податковими та митними службами iноземних держав.
6.2.2. Координацiю роботи щодо здiйснення Мiндоходiв мiжнародних зв'язкiв забезпечує Департамент мiжнародних зв'язкiв, зокрема, щодо:
пiдготовки, укладання, виконання та припинення дiї мiжнародних договорiв України, мiжвiдомчих договорiв з питань оподаткування, митної справи, взаємної адмiнiстративної допомоги в податкових та митних справах, а також спiвробiтництва податкових та митних служб;
участi у проведеннi переговорiв та обмiну iнформацiєю з компетентними органами iнших країн;
органiзацiї спiвробiтництва з мiжнародними податковими, митними та фiнансовими органiзацiями, зокрема з СОТ (Свiтова органiзацiя торгiвлi), ВМО (Всесвiтня митна органiзацiя), МВФ (Мiжнародний валютний фонд), ЄБРР (Європейський банк реконструкцiї i розвитку), Свiтовим Банком, IОТА (Внутрiшньо-європейська органiзацiя податкових служб), ОЕСР (Органiзацiя економiчного спiвробiтництва та розвитку), OLAF (Європейський офiс по боротьбi з шахрайством), Європейською Комiсiєю, Радою керiвникiв митних служб держав - учасниць СНД, Координацiйною радою керiвникiв податкових служб держав-учасниць СНД, Радою керiвникiв податкових служб держав - учасниць ЄврАзЕС, КРОПР (Координацiйна рада керiвникiв органiв податкових (фiнансових) розслiдувань держав - учасниць СНД), EUBAM (Мiсiя Європейської Комiсiї з надання допомоги в питаннях кордону Українi та Молдовi), iншими податковими та митними органами, мiжнародними регiональними органiзацiями, форматами i об'єднаннями у сферi податкової та митної справи;
взаємодiї з дипломатичними представництвами України за кордоном, дипломатичними представництвами iноземних держав в Українi з питань податкового та митного спiвробiтництва;
пiдготовки вiдповiдних нормативно-правових актiв та методичних рекомендацiй у сферi податкової та митної справи;
залучення, використання та монiторинг мiжнародної технiчної допомоги тощо.
6.3. Органiзацiя взаємодiї з органами, уповноваженими на проведення перевiрок
6.3.1. У разi надходження до Мiндоходiв доручення (повiдомлення) на (про) проведення перевiрки вiд Рахункової палати України, органiв прокуратури, правоохоронних органiв та iнших органiв, уповноважених вiдповiдно до законодавства на проведення перевiрок, Департаментом iнфраструктури невiдкладно здiйснюється реєстрацiя та попереднiй розгляд такого документа, формулюється проект резолюцiї з визначенням вiдповiдальних - першого заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра, заступника Мiнiстра - керiвника апарату та структурних пiдроздiлiв - виконавцiв, до компетенцiї яких належать питання перевiрки, та надається на розгляд Мiнiстру або особi, яка тимчасово виконує його обов'язки.
Якщо перевiрка передбачається за кiлькома напрямами дiяльностi Мiндоходiв, то головний виконавець визначається за кожним напрямом перевiрки окремо.
Головний виконавець у разi необхiдностi в установленому порядку в одноденний термiн готує доручення керiвництва Мiндоходiв щодо координацiї, органiзацiї роботи та взаємодiї структурних пiдроздiлiв Мiндоходiв iз забезпечення проведення перевiрки.
У разi виявлення за результатами перевiрки недолiкiв у встановленому порядку готуються заходи щодо усунення порушень, виявлених пiд час перевiрки, та про проведену роботу iнформується орган, що проводив перевiрку.
7. Взаємодiя iз засобами масової iнформацiї та громадськiстю
7.1. Взаємодiя Мiндоходiв iз засобами масової iнформацiї та громадськiстю забезпечується шляхом:
проведення єдиної iнформацiйної полiтики Мiндоходiв;
iнформування громадськостi про дiяльнiсть Мiндоходiв та його територiальних органiв, основнi положення податкового та митного законодавства, а також законодавства з адмiнiстрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування через проведення прес-конференцiй, брифiнгiв, Iнтернет-конференцiй, розмiщення в засобах масової iнформацiї статей, iнтерв'ю, коментарiв, органiзацiї теле- i радiопередач, семiнарiв, а також пiдготовку i розповсюдження тематичної друкованої продукцiї;
монiторингу повiдомлень у засобах масової iнформацiї щодо дiяльностi Мiндоходiв та його територiальних органiв, їх посадових осiб i реагування на критичнi зауваження;
проведення консультацiй з громадськiстю вiдповiдно до Порядку проведення консультацiй з громадськiстю з питань формування та реалiзацiї державної полiтики, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 листопада 2010 року N 996 "Про забезпечення участi громадськостi у формуваннi та реалiзацiї державної полiтики";
органiзацiї та координацiї роботи щодо вивчення громадської думки з питань, що належать до компетенцiї Мiндоходiв та його територiальних органiв;
аналiзу результатiв опитувань громадської думки та пiдготовки пропозицiй щодо врахування таких результатiв у дiяльностi Мiндоходiв;
органiзацiї та проведення роз'яснень цiлей єдиної державної податкової, державної митної полiтики та державної полiтики з адмiнiстрування єдиного внеску.
7.2. Мiндоходiв та його посадовi особи спiвпрацюють iз ЗМI на засадах рiвностi, не чинять на них будь-якого тиску i не втручаються в їх виробничий процес.
7.3. Координацiя роботи щодо взаємодiї iз засобами масової iнформацiї та громадськiстю, формування та реалiзацiї єдиної iнформацiйної полiтики Мiндоходiв покладається на Iнформацiйно-комунiкацiйний департамент.
8. Органiзацiя роботи щодо розгляду письмових запитiв i звернень народних депутатiв України, депутатiв Верховної Ради Автономної Республiки Крим i депутатiв мiсцевих рад
8.1. Розгляд письмових запитiв i звернень народних депутатiв України, депутатiв Верховної Ради Автономної Республiки Крим та депутатiв мiсцевих рад здiйснюється вiдповiдно до вимог Конституцiї України, Законiв України "Про статус народного депутата України", "Про статус депутата Верховної Ради Автономної Республiки Крим", "Про статус депутатiв мiсцевих рад", вiдповiдних розпорядчих документiв Мiндоходiв.
8.2. Запити i звернення народних депутатiв України, депутатiв Верховної Ради Автономної Республiки Крим та депутатiв мiсцевих рад, що надiйшли на адресу Мiндоходiв, передаються у встановленому порядку на розгляд керiвництву Мiндоходiв.
8.3. Пiсля розгляду керiвництвом Мiндоходiв запитiв i звернень народних депутатiв України, депутатiв Верховної Ради Автономної Республiки Крим та депутатiв мiсцевих рад Департамент iнфраструктури передає їх у встановленому порядку на виконання вiдповiдальному структурному пiдроздiлу, а копiю запитiв i звернень народних депутатiв України - до Департаменту координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування.
8.4. Вiдповiдальнiсть за своєчасне та якiсне виконання запитiв i звернень народних депутатiв України, депутатiв Верховної Ради Автономної Республiки Крим та депутатiв мiсцевих рад покладається на керiвникiв структурних пiдроздiлiв, визначених у резолюцiї керiвництва Мiндоходiв, та безпосереднiх виконавцiв, яким доручено такий розгляд.
8.5. Контроль за термiнами виконання запитiв i звернень народних депутатiв України, депутатiв Верховної Ради Автономної Республiки Крим та депутатiв мiсцевих рад та вжиття необхiдних заходiв для запобiгання порушень термiнiв їх виконання покладається на Департамент регулювання дiяльностi Мiнiстерства та його територiальних органiв.
Контроль за якiстю та повнотою вiдповiдей, наданих на запити i звернення народних депутатiв України, покладається на Департамент обслуговування платникiв податкiв.
9. Органiзацiя роботи щодо розгляду звернень громадян
9.1. Розгляд звернень громадян, їх облiк, термiни розгляду та надання вiдповiдей за зверненнями громадян, а також органiзацiя контролю за їх розглядом здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про звернення громадян", Указу Президента України вiд 07 лютого 2008 року N 109/2008 "Про першочерговi заходи щодо забезпечення реалiзацiї та гарантування конституцiйного права на звернення до органiв державної влади та органiв мiсцевого самоврядування", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 квiтня 1997 року N 348 "Про затвердження Iнструкцiї з дiловодства за зверненнями громадян в органах державної влади i мiсцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на пiдприємствах, в установах, органiзацiях незалежно вiд форм власностi, в засобах масової iнформацiї", а також Iнструкцiї про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян в Мiндоходiв та його територiальних органах, затвердженої вiдповiдним наказом Мiндоходiв.
Звернення може бути усним (викладеним громадянином i записаним посадовою особою на особистому прийомi) чи письмовим, надiсланим поштою або переданим громадянином до вiдповiдного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо цi повноваження оформленi вiдповiдно до чинного законодавства.
9.2. Посадовi особи Мiндоходiв забезпечують квалiфiкований, неупереджений, об'єктивний i своєчасний розгляд звернень громадян з метою оперативного вирiшення проблемних питань, задоволення законних вимог заявникiв, реального поновлення порушених конституцiйних прав та запобiгання у подальшому таких порушень, а також прийняття за ними рiшень.
Якщо питання, порушене в одержаному Мiндоходiв зверненнi, не належить до його компетенцiї, воно у строк не бiльше п'яти календарних днiв пересилається за належнiстю вiдповiдному органу чи посадовiй особi, про що повiдомляється громадянину, який подав звернення. У разi якщо звернення не мiстить даних, необхiдних для прийняття обґрунтованого рiшення, воно в той самий термiн повертається громадянину з вiдповiдними роз'ясненнями.
Рiшення (листи - вiдповiдi) за розглядом звернень громадян пiдписує керiвництво Мiндоходiв вiдповiдно до розподiлу повноважень та функцiональних обов'язкiв.
9.3. Звернення жiнок, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", iнвалiдiв Великої Вiтчизняної вiйни, Героїв Соцiалiстичної Працi, Героїв Радянського Союзу, Героїв України розглядаються Мiнiстром особисто.
9.4. Забороняється направляти для розгляду звернення громадян тим органам або посадовим особам, дiї чи рiшення яких оскаржуються.
9.5. Вiдповiдальнiсть за органiзацiю та координацiю роботи структурних пiдроздiлiв Мiндоходiв та його територiальних органiв щодо своєчасного та якiсного розгляду звернень громадян покладається на Департамент обслуговування платникiв податкiв.
9.6. Письмовi звернення громадян, в яких оскаржуються в адмiнiстративному порядку податковi повiдомлення-рiшення про визначення сум грошових зобов'язань платника податкiв або будь-якi iншi рiшення територiальних органiв Мiндоходiв, розглядаються з урахуванням норм Податкового та Митного кодексiв України та згiдно з вимогами, визначеними у Положеннi про порядок подання та розгляду скарг платникiв податкiв Мiндоходiв, затвердженому вiдповiдним наказом Мiндоходiв.
9.7. Звернення вiд громадян, пiдприємств, установ та органiзацiй, суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, органiв мiсцевого самоврядування, якi надiйшли до Мiндоходiв через єдину електронну базу даних державної установи "Урядовий контактний центр", розглядаються у порядку, визначеному постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 серпня 2009 року N 898 "Про взаємодiю органiв виконавчої влади та державної установи "Урядовий контактний центр".
9.8. Звернення (скарги, заяви) громадян та посадових осiб - суб'єктiв господарювання на дiї чи бездiяльнiсть слiдчих та iнших працiвникiв податкової мiлiцiї Мiндоходiв та його територiальних органiв, а також на їх рiшення, вчиненi (прийнятi) пiд час проведення досудового розслiдування, якi надходять до Мiндоходiв та його територiальних органiв, розглядаються вiдповiдно до вимог чинного кримiнального процесуального законодавства України.
9.9. Скарги на постанови в справi про порушення митних правил розглядаються у порядку, встановленому Митним кодексом України.
10. Органiзацiя особистого прийому громадян
10.1. З метою забезпечення конституцiйних прав i свобод громадян при розглядi проблемних питань, якi виникають у платникiв податкiв, у Мiндоходiв дiє Приймальня громадян (м. Київ, Львiвська площа, 6, кiмн. 117), де здiйснюється особистий прийом громадян посадовими особами Мiндоходiв.
Органiзацiя та координацiя роботи щодо проведення Мiнiстром особистого прийому громадян у приймальнi громадян Кабiнету Мiнiстрiв України вiдповiдно до графiка особистого прийому громадян членами Кабiнету Мiнiстрiв України, затвердженого Прем'єр-Мiнiстром України, та пiдготовки вiдповiдних матерiалiв покладається на Департамент обслуговування платникiв податкiв.
10.2. Особистий прийом громадян у Мiндоходiв проводить керiвництво Мiндоходiв та керiвники структурних пiдроздiлiв у днi та години згiдно з Графiком особистого прийому громадян посадовими особами Мiндоходiв, затвердженим Мiнiстром.
За вiдсутностi посадової особи, яка здiйснює особистий прийом громадян вiдповiдно до графiка, прийом проводить посадова особа, на яку покладено виконання її обов'язкiв.
10.3. Запис на особистий прийом, пiдготовка вiдповiдних матерiалiв, органiзацiя, проведення та оформлення результатiв особистого прийому здiйснюється вiдповiдно до вимог Iнструкцiї про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян в Мiндоходiв та його територiальних органах, затвердженої вiдповiдним наказом Мiндоходiв.
10.4. Посадова особа пiд час особистого прийому громадян розглядає питання по сутi, надає обґрунтоване роз'яснення вiдповiдно до чинного законодавства та вживає заходiв щодо усунення порушень (за їх наявностi).
У випадках коли для вирiшення порушених питань необхiдно провести спецiальну (додаткову) перевiрку, одержати додатковi матерiали або вжити iнших заходiв, посадова особа, яка веде особистий прийом, має право прийняти заяву або скаргу i пояснити вiдвiдувачевi причини неможливостi розв'язання питань пiд час особистого прийому, а також порядок i строк розгляду його звернення.
Якщо розв'язання питання, з яким звернувся громадянин, не входить до компетенцiї Мiндоходiв, то посадова особа, яка веде прийом, пояснює йому, до якого органу державної влади або мiсцевого самоврядування, пiдприємства, установи, органiзацiї необхiдно звернутися з цього питання, i за можливостi надає допомогу (повiдомляє адресу, номер телефону тощо).
10.5. Посадова особа, яка здiйснює прийом громадян, повинна забезпечити особливо уважне ставлення до вирiшення проблем, з якими звертаються ветерани вiйни та працi, iнвалiди, громадяни, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи, багатодiтнi сiм'ї, одинокi матерi та iншi громадяни, якi потребують соцiального захисту та пiдтримки.
З метою припинення неправомiрних дiй посадових осiб Мiндоходiв та його територiальних органiв, скасування незаконних рiшень особливу увагу слiд придiляти зверненням громадян, в яких йдеться про недолiки в роботi Мiндоходiв та його територiальних органiв, оскаржуються рiшення посадових осiб територiальних органiв Мiндоходiв.
10.6. Вiдповiдальнiсть за органiзацiю особистого прийому громадян посадовими особами Мiндоходiв та забезпечення контролю за виконанням доручень, наданих пiд час особистого прийому громадян, покладається на Департамент обслуговування платникiв податкiв.
10.7. Стан роботи з питань розгляду звернень громадян та органiзацiї особистого прийому громадян посадовими особами Мiндоходiв та його територiальних органiв, а також окремi заяви i скарги, при розглядi яких були допущенi формалiзм, байдужiсть i тяганина, за потреби розглядаються на засiданнi Колегiї, апаратнiй нарадi Мiндоходiв iз заслуховуванням керiвникiв структурних пiдроздiлiв, якi здiйснюють безпосереднiй контроль та несуть вiдповiдальнiсть за додержання чинних законодавчих та нормативно-правових актiв.
11. Органiзацiя роботи iз запитами на отримання публiчної iнформацiї
11.1. Iнформацiйнi запити осiб щодо надання публiчної iнформацiї розглядаються Мiндоходiв згiдно iз Законом України "Про доступ до публiчної iнформацiї" та iншими нормативно-правовими актами.
11.2. Запит на iнформацiю - це прохання особи надати публiчну iнформацiю, що знаходиться у володiннi Мiндоходiв.
11.3. Запити на iнформацiю можуть бути iндивiдуальними або колективними та подаватися в уснiй, письмовiй чи iншiй формах (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибiр запитувача.
11.4. Мiндоходiв забезпечує опрацювання, систематизацiю, аналiз та контроль за задоволенням запиту на iнформацiю та надання консультацiй пiд час оформлення запиту.
11.5. Для забезпечення збереження та доступу до публiчної iнформацiї документи, що знаходяться у володiннi Мiндоходiв, пiдлягають обов'язковiй реєстрацiї у системi облiку, доступ до якої забезпечуються шляхом:
оприлюднення такої iнформацiї на єдиному веб-порталi органiв Мiндоходiв;
надання доступу до системи за запитами.
11.6. Вiдповiдь на запит на iнформацiю надається не пiзнiше п'яти робочих днiв з дня отримання запиту або в iнший термiн, передбачений Законом України "Про доступ до публiчної iнформацiї".
У разi якщо запит стосується надання великого обсягу iнформацiї або потребує пошуку iнформацiї серед значної кiлькостi даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днiв з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку повiдомляється запитувач у письмовiй формi не пiзнiше п'яти робочих днiв з дня отримання запиту.
Запити, що надходять до Мiндоходiв за телефоном, оформлюються працiвником, який отримав звернення, шляхом заповнення вiдповiдної форми запиту на iнформацiю.
11.7. Структурний пiдроздiл, який готує вiдповiдь на запит на iнформацiю, надає Департаменту обслуговування платникiв податкiв копiю вiдповiдi не пiзнiше наступного робочого дня пiсля реєстрацiї.
11.8. Iнформацiя на запит Мiндоходiв надається безкоштовно.
У разi якщо задоволення запиту на iнформацiю передбачає виготовлення копiй документiв обсягом бiльш як 10 сторiнок, запитувачем вiдшкодовуються фактичнi витрати на копiювання та друк.
При наданнi особi iнформацiї про себе та iнформацiї, що становить суспiльний iнтерес, плата за копiювання та друк не стягується.
11.9. Вiдмова та вiдстрочення у задоволеннi запиту на iнформацiю допускається у випадках та порядку, визначених Законом України "Про доступ до публiчної iнформацiї".
11.10. Координацiя роботи щодо надання у встановленому законодавством порядку публiчної iнформацiї покладається на Департамент обслуговування платникiв податкiв.
12. Органiзацiя надання консультацiй
12.1. Звернення платникiв податкiв - юридичних та фiзичних осiб (крiм скарг) щодо надання консультацiй розглядаються у Мiндоходiв вiдповiдно до вимог Податкового кодексу України.
12.2. Проекти листiв, якими надаються консультацiї з питань Податкового та Митного кодексiв України, законодавства з питань сплати єдиного внеску, готуються структурним пiдроздiлом вiдповiдно до компетенцiї.
В обов'язковому порядку такий проект листа структурним пiдроздiлом - виконавцем погоджується iз керiвниками департаментiв податкового та митного аудиту (крiм проектiв листiв, пiдготовлених Департаментом доходiв i зборiв з фiзичних осiб), правової роботи, координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування.
Керiвники департаментiв податкового та митного аудиту, правової роботи, координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування вiзують проекти листiв, якими надаються консультацiї, пiсля вiз керiвникiв вiдповiдних структурних пiдроздiлiв у 2-денний термiн вiд дня надходження такого проекту консультацiї до структурного пiдроздiлу.
Копiї листiв з консультацiями в обов'язковому порядку надаються (в електронному та паперовому виглядi) структурними пiдроздiлами (у день вiдправлення) Департаменту правової роботи, Iнформацiйно-довiдковому департаменту, Департаменту координацiї нормотворчої та методологiчної роботи з питань оподаткування та, у разi необхiдностi оприлюднення таких листiв, Iнформацiйно-комунiкацiйному департаменту з вiдповiдною помiткою.
У разi звернення структурного пiдроздiлу до Департаменту правової роботи за наданням роз'яснення законодавства, консультацiй або правового висновку до такого запиту, в обов'язковому порядку надається позицiя структурного пiдроздiлу, що iнiцiює звернення.
12.3. Консультацiї, пiдготовленi Iнформацiйно-довiдковим департаментом з використанням:
наявних у Базi знань вiдповiдей на аналогiчне запитання, декiлькох унiфiкованих вiдповiдей, розмiщених в Базi знань, а також у разi доповнення унiфiкованої вiдповiдi прямою нормою податкового та митного законодавства, законодавства щодо єдиного внеску та iншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на Мiндоходiв та його територiальнi органи, не потребують додаткового погодження та направляються суб'єктам господарювання та громадянам за пiдписом керiвництва Мiндоходiв вiдповiдно до розподiлу функцiональних обов'язкiв;
вiдповiдей, розмiщених у Базi знань, доповнених iншою нормою податкового та митного законодавства, законодавства щодо єдиного внеску та iншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на Мiндоходiв та його територiальнi органи, або висновком, що стосується конкретної ситуацiї суб'єкта господарювання або громадянина, пiдлягають погодженню зi структурними пiдроздiлами, до компетенцiї яких належить питання, у 2-денний термiн вiд дня надходження її до структурного пiдроздiлу.
12.4. Консультацiї надаються Мiндоходiв, а також його територiальними органами виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.
12.5. У разi визнання судом консультацiї, наданої платнику податкiв у письмовiй або електроннiй формi (як правового акта iндивiдуальної дiї), недiйсною, такому платнику надається нова консультацiя з урахуванням висновкiв суду.
При цьому у дводенний термiн з дня отримання територiальним органом Мiндоходiв такого судового рiшення його копiя надається до Мiндоходiв (пiдроздiлу, до компетенцiї якого вiдноситься питання, порушене у вiдповiдному зверненнi, та пiдроздiлу правової роботи) та Iнформацiйно-довiдковому департаменту, а також у разi набрання рiшенням суду законної сили скасовується вiдповiдна консультацiя.
12.6. За результатами перiодичного узагальнення консультацiй, що стосуються значної кiлькостi платникiв податкiв або значної суми податкових зобов'язань, структурними пiдроздiлами у межах компетенцiї готуються узагальнюючi консультацiї, якi затверджуються наказом Мiндоходiв та пiдлягають оприлюдненню.
12.7. Накази Мiндоходiв, якими затверджуються узагальнюючi консультацiї, структурними пiдроздiлами - розробниками в електронному виглядi надаються до Iнформацiйно-довiдкового департаменту, Департаменту правової роботи та Iнформацiйно-комунiкацiйного департаменту.