КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 26 лютого 2020 р. | N 168 |
---|
Про внесення змiн до Регламенту Кабiнету Мiнiстрiв
України
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Внести змiни до Регламенту Кабiнету Мiнiстрiв України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 липня 2007 р. N 950 (Офiцiйний вiсник України, 2007 р., N 54, ст. 2180; 2011 р., N 88, ст. 3199; 2012 р., N 56, ст. 2238, N 59, ст. 2370, N 71, ст. 2863, N 89, ст. 3606; 2013 р., N 20, ст. 680, N 35, ст. 1238; 2014 р., N 24, ст. 735, N 34, ст. 913, N 74, ст. 2094, N 77, ст. 2196, N 82, ст. 2323, N 103, ст. 3035; 2015 р., N 21, ст. 580, N 44, ст. 1391, ст. 1396, N 68, ст. 2231, N 89, ст. 2967, N 96, ст. 3287; 2016 р., N 4, ст. 237, N 9, ст. 415, N 12, ст. 509, N 18, ст. 721, N 21, ст. 829, N 38, ст. 1459, N 52, ст. 1823, N 65, ст. 2192, N 98, ст. 3187; 2017 р., N 12, ст. 340, N 34, ст. 1094, N 53, N 1605, N 59, ст. 1775, N 69, ст. 2073, N 73, ст. 2248, N 88, ст. 2692, N 94, ст. 2854; 2018 р., N 37, ст. 1290, N 42, ст. 1489, N 52, ст. 1828, N 96, ст. 3173; 2019 р., N 1, ст. 3, N 11, ст. 375, N 12, ст. 415, N 13, ст. 473, N 27, ст. 951, N 38, ст. 1336, N 43, ст. 1503, N 60, ст. 2071, N 84, ст. 2856, N 94, ст. 3114, N 97, ст. 3202; 2020 р., N 2, ст. 63, N 6, ст. 273), виклавши його в редакцiї, що додається.
2. Ця постанова набирає чинностi з 1 липня 2020 року.
Прем'єр-мiнiстр України | О. ГОНЧАРУК |
Iнд. 81
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 липня 2007 р. N 950 (у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 лютого 2020 р. N 168) |
РЕГЛАМЕНТ
Кабiнету Мiнiстрiв України
Цей Регламент встановлює порядок проведення засiдань Кабiнету Мiнiстрiв України (далi - Кабiнет Мiнiстрiв), пiдготовки та прийняття рiшень, визначає iншi процедурнi питання його дiяльностi.
Роздiл 1. Загальнi положення
§ 1. Основи дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв
1. Кабiнет Мiнiстрiв є вищим органом у системi органiв виконавчої влади, який здiйснює виконавчу владу безпосередньо та через мiнiстерства, iншi центральнi органи виконавчої влади, Раду мiнiстрiв Автономної Республiки Крим i мiсцевi держадмiнiстрацiї, спрямовує, координує та контролює дiяльнiсть зазначених органiв.
2. Кабiнет Мiнiстрiв є колегiальним органом, який здiйснює свої повноваження шляхом прийняття рiшень на засiданнях.
3. Дiяльнiсть Кабiнету Мiнiстрiв спрямовується на забезпечення iнтересiв Українського народу шляхом виконання Конституцiї та законiв України, актiв Президента України, Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, схваленої Верховною Радою України (далi - Верховна Рада), вирiшення питань державного управлiння у сферах, вiднесених до його компетенцiї.
4. Кабiнет Мiнiстрiв видає на основi i на виконання Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та постанов Верховної Ради, прийнятих вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, у межах своєї компетенцiї постанови i розпорядження, обов'язковi для виконання.
5. Кабiнет Мiнiстрiв має право законодавчої iнiцiативи у Верховнiй Радi.
6. Кабiнет Мiнiстрiв забезпечує безперервнiсть своєї дiяльностi.
§ 2. Вiдповiдальнiсть, пiдконтрольнiсть i пiдзвiтнiсть
1. Кабiнет Мiнiстрiв вiдповiдальний перед Президентом України i Верховною Радою, пiдконтрольний i пiдзвiтний Верховнiй Радi у межах, передбачених Конституцiєю України.
§ 3. Вiдкритiсть та прозорiсть
1. Кабiнет Мiнiстрiв регулярно iнформує громадськiсть про свою дiяльнiсть та прийнятi на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв рiшення, вiдповiдно до Закону України "Про доступ до публiчної iнформацiї" оприлюднює акти Кабiнету Мiнiстрiв, iншу iнформацiю, пов'язану iз здiйсненням ним своїх повноважень, забезпечує розгляд та надання вiдповiдей на запити на iнформацiю, що надходять до Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Кабiнет Мiнiстрiв у порядку, визначеному законодавством, забезпечує проведення публiчних консультацiй пiд час пiдготовки проектiв документiв державної полiтики та проектiв нормативно-правових актiв з метою узгодження публiчних, суспiльних та приватних iнтересiв.
3. З метою iнформування громадськостi надаються прес-релiзи, органiзовуються прес-конференцiї, брифiнги членiв Кабiнету Мiнiстрiв, оприлюднюються вiдповiднi матерiали у засобах масової iнформацiї.
Роздiл 2. Органiзацiйнi засади дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв
Глава 1. Органiзацiя роботи членiв Кабiнету Мiнiстрiв
§ 4. Процедури здiйснення повноважень
1. Члени Кабiнету Мiнiстрiв здiйснюють свої повноваження вiдповiдно до статей 42 - 44 Закону України "Про Кабiнет Мiнiстрiв України" за процедурами, визначеними цим Регламентом.
2. Прем'єр-мiнiстр України (далi - Прем'єр-мiнiстр):
1) проводить наради, робочi зустрiчi та консультацiї з членами Кабiнету Мiнiстрiв, керiвниками центральних органiв виконавчої влади, Головою Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим та головами мiсцевих держадмiнiстрацiй, заслуховує iнформацiю та надсилає їм офiцiйнi листи з питань їх дiяльностi;
2) дає обов'язковi для виконання доручення членам Кабiнету Мiнiстрiв, керiвникам центральних органiв виконавчої влади, Головi Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим та головам мiсцевих держадмiнiстрацiй. У разi коли питання, що потребує вирiшення, належить до компетенцiї центрального органу виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв через вiдповiдного мiнiстра, доручення Прем'єр-мiнiстра надається такому мiнiстровi;
3) вносить на розгляд Верховної Ради шляхом надсилання листа за своїм пiдписом подання щодо призначення членiв Кабiнету Мiнiстрiв (крiм Мiнiстра закордонних справ та Мiнiстра оборони), а також Голови Антимонопольного комiтету, Голови Держкомтелерадiо та Голови Фонду державного майна;
4) вносить на розгляд Президента України шляхом надсилання листа за своїм пiдписом подання та завiзований проект Указу Президента України про призначення на посаду Голови Держприкордонслужби;
5) вносить на розгляд Президента України шляхом надсилання листа за своїм пiдписом пiдтримане Кабiнетом Мiнiстрiв подання та завiзований проект указу або розпорядження Президента України про призначення на посаду та звiльнення з посади голiв мiсцевих держадмiнiстрацiй;
6) вносить на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв у формi листа за своїм пiдписом подання щодо:
призначення на посаду i звiльнення з посади перших заступникiв та заступникiв мiнiстрiв за пропозицiями мiнiстрiв;
призначення на посаду i звiльнення з посади заступникiв Голови Антимонопольного комiтету, Голови Держкомтелерадiо та Голови Фонду державного майна;
призначення на посаду Голови АРМА, кандидатура якого вiдiбрана за результатами конкурсного вiдбору вiдповiдно до закону;
призначення на посаду i звiльнення з посади керiвника Нацiональної полiцiї вiдповiдно до пропозицiй Мiнiстра внутрiшнiх справ;
призначення на посаду i звiльнення з посади Голови Держспецзв'язку;
звiльнення з посади керiвникiв центральних органiв виконавчої влади та їх заступникiв, державних секретарiв мiнiстерств за своєю iнiцiативою;
звiльнення з посади Державного секретаря Кабiнету Мiнiстрiв, а також за пропозицiєю Державного секретаря Кабiнету Мiнiстрiв - його заступникiв;
кандидатур для призначення на посаду i звiльнення з посади голiв мiсцевих держадмiнiстрацiй;
призначення на посаду i звiльнення з посади керiвникiв державних господарських об'єднань, пiдприємств, установ та органiзацiй, функцiї з управлiння якими здiйснює Кабiнет Мiнiстрiв, та їх заступникiв;
утворення, реорганiзацiї та лiквiдацiї мiнiстерств, iнших центральних органiв виконавчої влади;
7) пiдписує пiсля схвалення Кабiнетом Мiнiстрiв рiшення листи-погодження стосовно призначення на посаду перших заступникiв та заступникiв голiв обласних, Севастопольської мiської держадмiнiстрацiй, а також призначення на посаду та звiльнення з посади заступникiв голови Київської мiської держадмiнiстрацiї, повноваження яких стосуються сфери виконавчої влади;
8) вносить на розгляд Президента України шляхом надсилання листа за своїм пiдписом пiдтримане Кабiнетом Мiнiстрiв подання про вiдзначення державними нагородами мiнiстрiв, керiвникiв iнших центральних органiв виконавчої влади, Голови Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, голiв обласних, Київської та Севастопольської мiських держадмiнiстрацiй, керiвникiв державних господарських об'єднань, пiдприємств, установ та органiзацiй, функцiї з управлiння якими здiйснює Кабiнет Мiнiстрiв, та їх заступникiв разом iз нагородним листом.
3. Перший вiце-прем'єр-мiнiстр України та вiце-прем'єр-мiнiстри України (далi - вiце-прем'єр-мiнiстри) вiдповiдно до своєї компетенцiї забезпечують виконання Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, виконання iнших покладених на Кабiнет Мiнiстрiв завдань i повноважень у вiдповiдних напрямах дiяльностi, пiдготовку питань для розгляду на засiданнях Кабiнету Мiнiстрiв, сприяють узгодженню позицiй членiв Кабiнету Мiнiстрiв, проводять з цiєю метою наради, робочi зустрiчi та консультацiї з керiвниками центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, надсилають їм офiцiйнi листи з питань їх дiяльностi.
§ 5. Здiйснення повноважень Прем'єр-мiнiстра у разi його вiдсутностi
1. У разi вiдсутностi Прем'єр-мiнiстра у зв'язку з вiдпусткою, вiдрядженням чи хворобою повноваження Прем'єр-мiнiстра за його дорученням здiйснює Перший вiце-прем'єр-мiнiстр України (далi - Перший вiце-прем'єр-мiнiстр) або вiце-прем'єр-мiнiстр України (далi - вiце-прем'єр-мiнiстр) згiдно з визначеним Кабiнетом Мiнiстрiв розподiлом повноважень.
2. Перший вiце-прем'єр-мiнiстр або вiце-прем'єр-мiнiстр у разi вiдсутностi Прем'єр-мiнiстра здiйснює його повноваження, передбаченi частиною першою статтi 42 Закону України "Про Кабiнет Мiнiстрiв України", крiм повноважень Прем'єр-мiнiстра, передбачених Конституцiєю України.
3. У разi вiдсутностi Прем'єр-мiнiстра з причин, зазначених у пунктi 1 цього параграфа, Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв України (далi - Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв) iнформує членiв Кабiнету Мiнiстрiв про посадову особу, яка здiйснює повноваження Прем'єр-мiнiстра, та дату, з якої вона розпочала їх здiйснення.
§ 6. Взаємодiя членiв Кабiнету Мiнiстрiв
1. Члени Кабiнету Мiнiстрiв забезпечують цiлiснiсть та органiчну єднiсть дiй Кабiнету Мiнiстрiв, узгодження i скоординованiсть своїх дiй пiд час формування та реалiзацiї державної полiтики i не можуть дiяти всупереч позицiї Кабiнету Мiнiстрiв, оприлюднювати без згоди Прем'єр-мiнiстра будь-яку iнформацiю про перебiг засiдання Кабiнету Мiнiстрiв та оцiнку позицiй, якi висловлюються членами Кабiнету Мiнiстрiв на засiданнях.
2. Члени Кабiнету Мiнiстрiв вiдповiдно до закону несуть солiдарну вiдповiдальнiсть за результати дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв як колегiального органу виконавчої влади i особисто несуть вiдповiдальнiсть за стан справ у доручених сферах державного управлiння.
3. Члени Кабiнету Мiнiстрiв iнiцiюють законодавче врегулювання питань, що належать до сфери їх компетенцiї, виключно через Кабiнет Мiнiстрiв.
4. Мiнiстри своєчасно iнформують Прем'єр-мiнiстра та вiце-прем'єр-мiнiстрiв з питань, що виникають у вiдносинах з Президентом України, Верховною Радою, iншими державними органами i стосуються компетенцiї Кабiнету Мiнiстрiв, а також, приймаючи в межах наданих повноважень рiшення з питань, якi мають важливе суспiльне значення i стосуються життєвих iнтересiв громадян, проводять консультацiї з Прем'єр-мiнiстром та вiце-прем'єр-мiнiстрами.
5. Мiнiстри забезпечують узгодження своїх дiй пiд час формування та реалiзацiї державної полiтики, вважаючи цей напрям роботи предметом їх спiльних iнтересiв, обов'язку i вiдповiдальностi, налагоджують конструктивну спiвпрацю (проводять наради, робочi зустрiчi, консультацiї тощо).
6. У разi коли виконання завдання покладено на кiлькох мiнiстрiв, органiзацiю та координацiю роботи з його виконання, узагальнення матерiалiв та внесення їх до Кабiнету Мiнiстрiв забезпечує мiнiстр, визначений у перелiку виконавцiв першим.
§ 7. Звернення керiвникiв центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади
1. Центральнi та мiсцевi органи виконавчої влади самостiйно в межах наданих їм повноважень виконують покладенi на них завдання. Пропозицiї з питань, що потребують прийняття рiшення Кабiнетом Мiнiстрiв, вносяться до Кабiнету Мiнiстрiв з дотриманням вимог цього Регламенту в частинi процедури їх пiдготовки, оформлення та суб'єктiв внесення.
2. Керiвник центрального та мiсцевого органу виконавчої влади звертається до Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстрiв за сприянням у вирiшеннi важливих питань, що належать до компетенцiї вiдповiдного органу, лише у разi, коли для цього в межах наданих повноважень було вичерпано всi iншi можливостi.
У зверненнi обсягом до двох сторiнок викладаються суть проблеми, розв'язання якої потребує участi Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстрiв, з вiдповiдним обґрунтуванням, позицiя iнших органiв iз зазначеного питання, iнформацiя про вжитi для розв'язання проблеми заходи, пропозицiї щодо визначення форми участi (проведення наради, консультацiй тощо), а також у разi потреби зазначаються органи (органiзацiї), якi повиннi взяти участь в обговореннi питання. При цьому у зверненнi не можуть мiститися пропозицiї щодо надання доручень керiвникам iнших органiв для вирiшення питань, що належать до сфери їх компетенцiї, якщо попередньо не було вжито достатнiх заходiв для спiльного вироблення узгодженого рiшення.
3. Керiвник центрального органу виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв через вiдповiдного мiнiстра, з питань, вирiшення яких потребує втручання Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстра, звертається до вiдповiдного мiнiстра для прийняття ним рiшення щодо подальших дiй.
4. Звернення центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади опрацьовуються Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв та готуються для розгляду Прем'єр-мiнiстром, вiце-прем'єр-мiнiстрами у тижневий строк з моменту їх надходження, якщо за своїм характером звернення не повиннi бути розглянутi у бiльш стислий строк.
5. Районнi, районнi у мм. Києвi та Севастополi держадмiнiстрацiї iнiцiюють розгляд питань, що потребують вирiшення Кабiнетом Мiнiстрiв, Прем'єр-мiнiстром, вiце-прем'єр-мiнiстрами, вiдповiдно через Раду мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласнi, Київську та Севастопольську мiськi держадмiнiстрацiї.
6. Звернення, поданi до Кабiнету Мiнiстрiв з порушенням вимог пунктiв 2, 3 i 5 цього параграфа, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв повертає протягом двох робочих днiв керiвникам вiдповiдних центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади без розгляду.
§ 8. Допомiжнi органи
1. Кабiнет Мiнiстрiв для забезпечення здiйснення своїх повноважень може утворювати тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи, що дiють вiдповiдно до положень, якi розробляються на пiдставi Типового положення про консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи, утворенi Кабiнетом Мiнiстрiв України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 червня 2009 р. N 599 "Питання консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв, утворених Кабiнетом Мiнiстрiв України" (Офiцiйний вiсник України, 2009 р., N 45, ст. 1511), та затверджуються Кабiнетом Мiнiстрiв.
2. Кабiнет Мiнiстрiв для забезпечення належної пiдготовки проектiв рiшень, що вносяться для розгляду на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв, може утворювати урядовi комiтети.
§ 9. Заходи, вiдрядження
1. Члени Кабiнету Мiнiстрiв органiзовують свою роботу з урахуванням потреби в особистiй участi у засiданнях Кабiнету Мiнiстрiв, урядових комiтетiв, iнших утворених Кабiнетом Мiнiстрiв органiв, у роботi Верховної Ради, мiжнародних заходах, нарадах пiд головуванням Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстрiв та iнших заходах, що здiйснюються Кабiнетом Мiнiстрiв.
2. Рiшення про службовi вiдрядження членiв Кабiнету Мiнiстрiв приймаються вiдповiдно до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 грудня 1992 р. N 698 "Про вдосконалення порядку здiйснення службових вiдряджень за кордон" та вiд 15 березня 2002 р. N 337 "Про службовi вiдрядження в межах України керiвникiв органiв виконавчої влади та Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв України" (Офiцiйний вiсник України, 2002 р., N 12, ст. 599).
Глава 2. Забезпечення дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв
§ 10. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв
1. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв, що дiє на пiдставi затвердженого Кабiнетом Мiнiстрiв Положення, здiйснює органiзацiйне, експертно-аналiтичне, правове, iнформацiйне та матерiально-технiчне забезпечення дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв, зокрема:
1) забезпечує пiдготовку проведення засiдань Кабiнету Мiнiстрiв, урядових комiтетiв та нарад державних секретарiв;
2) забезпечує дiяльнiсть Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстрiв, мiнiстра, який не очолює мiнiстерство;
3) проводить перевiрку проектiв актiв законодавства, iнших внесених до Кабiнету Мiнiстрiв документiв щодо дотримання вимог цього Регламенту в частинi їх пiдготовки та оформлення. Документи, поданi з порушенням вимог цього Регламенту, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв повертає протягом двох робочих днiв для приведення їх у вiдповiднiсть iз зазначеними вимогами. Такi документи повертаються з використанням системи електронної взаємодiї органiв виконавчої влади, крiм документiв, що мiстять iнформацiю з обмеженим доступом;
4) здiйснює пiдготовку для розгляду i прийняття рiшення Кабiнетом Мiнiстрiв, Прем'єр-мiнiстром, вiце-прем'єр-мiнiстрами, мiнiстром, який не очолює мiнiстерство, адресованих їм документiв;
5) проводить в установленому порядку експертизу внесених до Кабiнету Мiнiстрiв проектiв документiв державної полiтики, проектiв законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв;
6) здiйснює монiторинг та контроль за виконанням актiв Кабiнету Мiнiстрiв та доручень Прем'єр-мiнiстра, своєчасним поданням органами виконавчої влади до Кабiнету Мiнiстрiв проектiв актiв законодавства, iнших документiв та про результати систематично iнформує Прем'єр-мiнiстра;
7) проводить аналiз iнформацiї та звiтiв, поданих вiдповiдно до вимог цього Регламенту центральними та мiсцевими органами виконавчої влади, Радою мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, та готує вiдповiднi матерiали i висновки для розгляду Прем'єр-мiнiстром та вiце-прем'єр-мiнiстрами;
8) доводить до центральних органiв виконавчої влади, Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, мiсцевих держадмiнiстрацiй, iнших державних органiв, державних господарських об'єднань, пiдприємств, установ та органiзацiй акти Кабiнету Мiнiстрiв не пiзнiше нiж протягом двох робочих днiв з моменту їх пiдписання, а також доводить до виконавцiв протягом одного робочого дня з моменту пiдписання протокольнi рiшення Кабiнету Мiнiстрiв у формi витягiв з протоколу засiдання.
3. Документи, прийняття рiшення за результатами розгляду яких потребує попереднього вивчення вiдповiдними центральними та мiсцевими органами виконавчої влади, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає таким органам для пiдготовки висновкiв i пропозицiй iз зазначенням строкiв їх внесення до Кабiнету Мiнiстрiв.
4. Документи з питань, вирiшення яких не належить до компетенцiї Кабiнету Мiнiстрiв, Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстрiв, мiнiстра, який не очолює мiнiстерство, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає протягом п'яти днiв вiдповiдним державним органам за належнiстю.
5. Внесенi до Кабiнету Мiнiстрiв проекти актiв реєструються та опрацьовуються в системi електронного документообiгу Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв.
6. Для аналiзу та пiдготовки матерiалiв з питань, що розглядаються Кабiнетом Мiнiстрiв, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв може запитувати у центральних i мiсцевих органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ та органiзацiй необхiднi матерiали.
7. Робота з документами, що надходять до Кабiнету Мiнiстрiв, проводиться в Секретарiатi Кабiнету Мiнiстрiв вiдповiдно до цього Регламенту, а також порядку роботи з документами в Секретарiатi Кабiнету Мiнiстрiв, який затверджується Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв.
§ 11. Робота з документами, якi мiстять iнформацiю з обмеженим доступом
1. Робота з документами, якi надходять до Кабiнету Мiнiстрiв i мiстять iнформацiю з обмеженим доступом, та з iнформацiєю з обмеженим доступом, що створюється у Секретарiатi Кабiнету Мiнiстрiв, проводиться вiдповiдно до Закону України "Про доступ до публiчної iнформацiї", цього Регламенту i порядку роботи з документами, якi мiстять службову iнформацiю, який затверджується Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв.
§ 12. Документування дiяльностi
1. Для забезпечення документування дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв використовуються печатка з його найменуванням та зображенням Державного Герба України, iншi печатки i штампи, а також бланки документiв у паперовiй або електроннiй формi (далi - бланки).
2. У разi пiдписання (вiзування) проекту документа у паперовiй формi застосовується власноручний пiдпис, а у разi пiдписання (вiзування) проекту електронного документа - квалiфiкований електронний пiдпис. Засвiдчення копiй документiв здiйснюється в порядку, визначеному законодавством з питань документування управлiнської дiяльностi.
3. Для забезпечення листування Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстрiв, мiнiстра, який не очолює мiнiстерство, пiд час здiйснення ними своїх повноважень використовуються бланки листiв Кабiнету Мiнiстрiв.
4. Для оформлення доручення Прем'єр-мiнiстра як офiцiйного документа органiзацiйно-розпорядчого характеру використовується спецiальний бланк.
5. Зразки печаток, штампiв i бланкiв, зазначених у пунктах 1, 3 i 4 цього параграфа, та порядок їх використання затверджуються Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв.
6. Документування дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстрiв, мiнiстра, який не очолює мiнiстерство, здiйснюється на засадах, визначених Типовою iнструкцiєю з документування управлiнської iнформацiї в електроннiй формi та органiзацiї роботи з електронними документами в дiловодствi, електронного мiжвiдомчого обмiну, затвердженою постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 сiчня 2018 р. N 55 "Деякi питання документування управлiнської дiяльностi" (Офiцiйний вiсник України, 2018 р., N 23, ст. 770).
§ 13. Нарада державних секретарiв
1. Для координацiї роботи з пiдготовки проектiв документiв державної полiтики, проектiв законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв, попереднього обговорення спiрних позицiй щодо таких проектiв та пiдвищення їх якостi Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв проводить наради за участю державних секретарiв мiнiстерств.
2. На нарадi державних секретарiв, зокрема:
1) заслуховується iнформацiя державних секретарiв мiнiстерств:
про початок роботи над проектами документiв державної полiтики, проектами законiв та iнших нормативно-правових актiв i включення їх до плану-графiка;
про проекти актiв, якi пiдготовлено для опрацювання пiд час мiжвiдомчих консультацiї, та строки проведення таких консультацiй;
про стан виконання плану-графiка;
2) здiйснюється попереднiй розгляд неврегульованих розбiжностей мiж розробником проекту акта та органами, якi брали участь в його опрацюваннi, а також розглядаються зауваження Мiн'юсту та Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв за результатами проведеної ними експертизи проекту акта та матерiалiв до нього;
3) виробляються пропозицiї щодо пiдвищення якостi проектiв актiв, що готуються для розгляду Кабiнетом Мiнiстрiв, та їх доопрацювання з метою врегулювання розбiжностей та усунення виявлених невiдповiдностей.
3. На нараду державних секретарiв можуть запрошуватися в разi потреби посадовi особи, участь яких необхiдна для обговорення питань порядку денного наради. Постiйну участь у нарадi можуть брати представники Офiсу Президента України.
4. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв формує порядок денний наради державних секретарiв та разом з матерiалами до нього надсилає його державним секретарям мiнiстерств, iншим учасникам наради в електроннiй формi з використанням системи електронної взаємодiї органiв виконавчої влади, крiм матерiалiв, що мiстять iнформацiю з обмеженим доступом, не пiзнiше нiж за 24 години до початку наради.
5. За результатами наради Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв складає протокол, який пiдписується Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв та надсилається учасникам наради.
6. Наради державних секретарiв проводяться в мiру потреби за графiком, затвердженим Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв, а у разi наявностi питань для розгляду - не менше нiж один раз на тиждень.
7. Для органiзацiйно-технiчного забезпечення проведення нарад визначається вiдповiдальна особа з числа працiвникiв Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв.
§ 14. Iнформування новосформованого Кабiнету Мiнiстрiв
1. У разi припинення повноважень Кабiнету Мiнiстрiв мiнiстерства та iншi центральнi органи виконавчої влади забезпечують пiдготовку iнформацiйно-аналiтичних матерiалiв щодо поточного стану справ у вiдповiднiй галузi та сферi дiяльностi iз зазначенням основних показникiв розвитку галузi, перелiку концепцiй державної полiтики та стану виконання планiв реалiзацiї державної полiтики, перелiку проблемних питань та пропозицiй щодо виконання першочергових завдань на короткострокову перспективу. Згаданi матерiали подаються Секретарiатовi Кабiнету Мiнiстрiв для iнформування новопризначеного Прем'єр-мiнiстра.
2. Роботу з пiдготовки мiнiстерствами та iншими центральними органами виконавчої влади iнформацiйно-аналiтичних матерiалiв координує Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв.
З цiєю метою Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв розробляє форму, за якою подаються iнформацiйно-аналiтичнi матерiали, та надсилає її усiм мiнiстерствам та iншим центральним органам виконавчої влади листом за пiдписом Державного секретаря Кабiнету Мiнiстрiв або одного з його заступникiв. Такий лист надсилається не пiзнiше нiж протягом трьох робочих днiв пiсля складення повноважень Кабiнету Мiнiстрiв або прийняття рiшення Верховною Радою про його вiдставку.
3. Мiнiстерства та iншi центральнi органи виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується безпосередньо Кабiнетом Мiнiстрiв, подають пiдготовленi ними iнформацiйно-аналiтичнi матерiали Секретарiатовi Кабiнету Мiнiстрiв у строк, визначений у листi Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв.
Пiдготовку таких матерiалiв у мiнiстерствi забезпечує державний секретар мiнiстерства, який подає їх новопризначеному мiнiстровi та Секретарiатовi Кабiнету Мiнiстрiв.
Центральнi органи виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України через вiдповiдних мiнiстрiв, подають пiдготовленi ними матерiали мiнiстерствам у строк, визначений у листi Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв.
У разi потреби Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв може запитувати у мiнiстерств та iнших центральних органiв виконавчої влади додатковi матерiали.
4. Узагальнена iнформацiя, пiдготовлена за результатами аналiзу iнформацiйно-аналiтичних матерiалiв мiнiстерств та iнших центральних органiв виконавчої влади, подається Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв новопризначеному Прем'єр-мiнiстровi.
5. У разi звiльнення з посади мiнiстра в дiючому складi Кабiнету Мiнiстрiв державний секретар мiнiстерства забезпечує пiдготовку iнформацiйно-аналiтичних матерiалiв, зазначених у пунктi 1 цього параграфа, та подає їх новопризначеному мiнiстровi.
Глава 3. Засади формування та реалiзацiї державної полiтики
§ 15. Засоби
1. Забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики у сферах, вiднесених до компетенцiї Кабiнету Мiнiстрiв, здiйснюється мiнiстерствами шляхом:
1) вивчення стану справ у вiдповiдних сферах;
2) визначення суспiльно важливих проблем, що потребують розв'язання, та їх прiоритезацiї;
3) пошуку оптимальних шляхiв розв'язання проблем;
4) визначення груп заiнтересованих сторiн, на яких впливатиме державна полiтика, та проведення з їх представниками вiдповiдних консультацiй;
5) розроблення концепцiй державної полiтики;
6) прогнозування впливу державної полiтики, зокрема на iнтереси заiнтересованих сторiн;
7) планування ресурсiв та заходiв, необхiдних для реалiзацiї державної полiтики;
8) розроблення проектiв законодавчих актiв, iнших актiв законодавства, здiйснення контролю за виконанням прийнятих актiв;
9) проведення постiйного монiторингу та перiодичного оцiнювання результатiв реалiзацiї державної полiтики i розроблення на основi такого оцiнювання пропозицiй щодо її продовження, перегляду чи припинення.
§ 16. Обмеження
1. У процесi формування та реалiзацiї державної полiтики враховується необхiднiсть, зокрема:
1) досягнення прiоритетних цiлей, визначених Програмою дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв;
2) розв'язання суспiльно важливих проблем;
3) виконання мiжнародних зобов'язань України, зокрема Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами - членами, з iншої сторони;
4) досягнення Цiлей сталого розвитку України на перiод до 2030 року.
Глава 4. Планування дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв
§ 17. Програма дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв
1. Програма дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, у якiй визначаються прiоритетнi цiлi дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, розробляється на основi узгоджених полiтичних позицiй та програмних завдань коалiцiї депутатських фракцiй у Верховнiй Радi.
Програма дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв розробляється на перiод здiйснення його повноважень.
2. Кабiнет Мiнiстрiв може утворити робочу групу для розроблення проекту Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв.
3. Програма дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв затверджується постановою Кабiнету Мiнiстрiв та не пiзнiше нiж у мiсячний строк з дня формування Кабiнету Мiнiстрiв подається Прем'єр-мiнiстром до Верховної Ради разом iз супровiдним листом за його пiдписом та проектом постанови Верховної Ради про її схвалення.
4. Органiзацiйно-технiчне забезпечення процесу пiдготовки Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв за дорученням Прем'єр-мiнiстра здiйснює Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв.
§ 18. Планування роботи з виконання Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв
1. Кабiнет Мiнiстрiв спрямовує свою дiяльнiсть на виконання Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, для чого у двомiсячний строк пiсля її схвалення Верховною Радою схвалює концепцiї державної полiтики, спрямованi на досягнення прiоритетних цiлей, визначених Програмою дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, та затверджує вiдповiднi плани реалiзацiї державної полiтики.
2. Роботу з пiдготовки концепцiй державної полiтики та планiв реалiзацiї державної полiтики координує Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв.
3. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв забезпечує функцiонування єдиної електронної системи планування дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, до якої включаються, зокрема, концепцiї державної полiтики та плани реалiзацiї державної полiтики, а також здiйснює монiторинг i контроль за виконанням вiдповiдних завдань та заходiв.
§ 19. План-графiк
1. З метою планування процесу пiдготовки та внесення на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв проектiв документiв державної полiтики, проектiв законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв формує вiдповiдний план-графiк та забезпечує його ведення в єдинiй електроннiй системi планування дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв.
2. План-графiк формується вiдповiдно до пропозицiй центральних органiв виконавчої влади, iнших суб'єктiв пiдготовки проектiв актiв та внесення їх на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв, зазначених у § 54 цього Регламенту.
Пропозицiї до плану-графiка готуються на основi завдань, встановлених законами України, мiжнародно-правовими зобов'язаннями України, актами Президента України та постановами Верховної Ради, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв, протокольними рiшеннями Кабiнету Мiнiстрiв та дорученнями Прем'єр-мiнiстра.
Пропозицiї до плану-графiка щодо розроблення проекту акта в iнiцiативному порядку повиннi мiстити обґрунтованi пiдстави для його розроблення. Пропозицiї щодо розроблення в iнiцiативному порядку проекту нормативно-правового акта включаються до плану-графiка з урахуванням вимог, визначених у пунктi 2 § 55 цього Регламенту. Пропозицiї щодо розроблення в iнiцiативному порядку проекту документа державної полiтики включаються до плану-графiка за результатами розгляду таких пропозицiй на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв.
3. Пропозицiї до плану-графiка готуються за формою, розробленою Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв, та мiстять, зокрема, таку iнформацiю:
1) назву проекту акта та пiдставу для його розроблення;
2) найменування розробника та вiдповiдального структурного пiдроздiлу;
3) суть проекту акта;
4) обґрунтування необхiдностi прийняття акта (до проекту акта, який пропонується розробити в iнiцiативному порядку);
5) орiєнтовний строк проведення консультацiй iз заiнтересованими сторонами (у разi необхiдностi проведення таких консультацiй);
6) орiєнтовний строк надсилання проекту акта для опрацювання пiд час мiжвiдомчих консультацiй;
7) строк внесення до Кабiнету Мiнiстрiв.
4. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв забезпечує регулярне оновлення плану-графiка на пiдставi пропозицiй суб'єктiв пiдготовки проектiв актiв та внесення їх на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв, якi надсилаються Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв з урахуванням нових завдань, установлених законами України, мiжнародно-правовими зобов'язаннями України, актами Президента України та постановами Верховної Ради, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв, протокольними рiшеннями Кабiнету Мiнiстрiв та дорученнями Прем'єр-мiнiстра.
5. Вимоги цього параграфа не поширюються на проекти актiв з кадрових питань, з питань, що мiстять iнформацiю з обмеженим доступом, з невiдкладних питань, зазначених у пунктi 3 § 27 цього Регламенту, а також на проекти актiв термiнового характеру, строк пiдготовки яких вiдповiдно до встановленого завдання не дає змоги дотримуватися процедури, передбаченої пунктами 2 i 3 цього параграфа.
Роздiл 3. Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв
Глава 1. Загальнi положення
§ 20. Документи, що розглядаються на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв
1. Кабiнет Мiнiстрiв на своїх засiданнях розглядає:
1) документи державної полiтики (концепцiї державної полiтики, концепцiї державних цiльових програм);
2) законодавчi iнiцiативи (законопроекти);
3) питання, що потребують нормативно-правового регулювання актами Кабiнету Мiнiстрiв (проекти постанов Кабiнету Мiнiстрiв);
4) питання органiзацiйно-розпорядчого характеру (проекти розпоряджень Кабiнету Мiнiстрiв);
5) питання, що потребують вирiшення актами Президента України (проекти указiв та розпоряджень Президента України);
6) проекти директив, урядових заяв, листiв, звернень, декларацiй, меморандумiв тощо;
7) iншi питання згiдно з цим Регламентом.
Кабiнет Мiнiстрiв заслуховує на своїх засiданнях звiти керiвникiв центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади.
§ 21. Кворум
1. Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв вважається правоможним, якщо на ньому присутнi бiльше нiж половина посадового складу Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Член Кабiнету Мiнiстрiв може бути вiдсутнiй на засiданнi лише у разi вiдпустки, вiдрядження або через хворобу. Питання щодо своєї вiдсутностi, зумовленої iншими поважними причинами, член Кабiнету Мiнiстрiв узгоджує з Прем'єр-мiнiстром.
3. У разi коли мiнiстр не може бути присутнiй на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв, у засiданнi бере участь з правом дорадчого голосу перший заступник мiнiстра або заступник мiнiстра.
§ 22. Скликання та головування
1. Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв скликає Прем'єр-мiнiстр.
2. Черговi засiдання Кабiнету Мiнiстрiв проводяться щосереди i розпочинаються о 10-й годинi.
Прем'єр-мiнiстр може скликати позачергове засiдання, якщо питання потребує невiдкладного вирiшення Кабiнетом Мiнiстрiв.
3. На засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв головує Прем'єр-мiнiстр, а в разi вiдсутностi Прем'єр-мiнiстра за його дорученням - Перший вiце-прем'єр-мiнiстр або вiце-прем'єр-мiнiстр згiдно з визначеним Кабiнетом Мiнiстрiв розподiлом повноважень.
§ 23. Учасники засiдання
1. У засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв вiдповiдно до закону можуть брати участь Президент України або уповноважений ним представник, народнi депутати України, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, Голова Нацiонального банку або його заступник, Голова Антимонопольного комiтету, Генеральний прокурор або його заступник.
2. Кабiнет Мiнiстрiв за пропозицiями членiв Кабiнету Мiнiстрiв визначає осiб, якi беруть участь у його засiданнях з правом дорадчого голосу (постiйнi учасники). Постiйну участь у засiданнях Кабiнету Мiнiстрiв можуть брати представники Офiсу Президента України.
3. На засiдання Кабiнету Мiнiстрiв можуть запрошуватися особи для обговорення питань, що їх стосуються. Список таких осiб складається Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв з урахуванням пропозицiй членiв Кабiнету Мiнiстрiв.
У засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв пiд час розгляду питань, що стосуються функцiонування мiсцевого самоврядування, прав та iнтересiв територiальних громад, мiсцевого та регiонального розвитку, формування i реалiзацiї державної соцiальної та економiчної полiтики, регулювання трудових, соцiальних, економiчних вiдносин, може брати участь з правом дорадчого голосу вiдповiдно уповноважений представник всеукраїнських асоцiацiй органiв мiсцевого самоврядування, уповноважений представник всеукраїнських профспiлок, їх об'єднань та уповноважений представник всеукраїнських об'єднань органiзацiй роботодавцiв.
4. Голови обласних, Київської та Севастопольської мiських держадмiнiстрацiй беруть участь у засiданнях Кабiнету Мiнiстрiв в установленому порядку.
5. Учасникам засiдання та запрошеним особам забороняється вести вiдеозйомку чи звукозапис засiдання Кабiнету Мiнiстрiв.
6. Питання щодо присутностi на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв представникiв засобiв масової iнформацiї та проведення ними кiно-, вiдео- i фотозйомки, а також звукозапису вирiшується Прем'єр-мiнiстром.
§ 24. Закритi засiдання
1. За рiшенням Прем'єр-мiнiстра може бути проведене закрите засiдання Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Пiдготовка матерiалiв з питань, якi розглядаються на закритому засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв, допуск на таке засiдання, оформлення протоколу та прийнятих актiв здiйснюються, зокрема, з дотриманням установлених правил роботи iз секретними документами або документами, якi мiстять iнформацiю з обмеженим доступом.
3. У закритому засiданнi беруть участь члени Кабiнету Мiнiстрiв, а також особи, присутнiсть яких необхiдна для розгляду питання. Перелiк таких осiб попередньо погоджується з Прем'єр-мiнiстром.
Глава 2. Пiдготовка засiдання
§ 25. Формування порядку денного
1. Проект порядку денного засiдання Кабiнету Мiнiстрiв готується Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв на пiдставi матерiалiв, пiдготовлених для розгляду Кабiнетом Мiнiстрiв в установленому цим Регламентом порядку.
2. Пiдготовлений проект порядку денного засiдання Кабiнету Мiнiстрiв разом з вiдповiдними матерiалами пiсля його погодження Мiнiстром Кабiнету Мiнiстрiв Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв подає Прем'єр-мiнiстровi для схвалення.
3. Порядок денний засiдання Кабiнету Мiнiстрiв складається з таких роздiлiв:
1) документи державної полiтики;
2) проекти актiв законодавства:
законопроекти;
проекти актiв Президента України;
проекти постанов Кабiнету Мiнiстрiв;
проекти розпоряджень Кабiнету Мiнiстрiв;
3) звiти та питання контролю;
4) кадровi питання;
5) питання з обмеженим доступом;
6) рiзне.
§ 26. Розповсюдження матерiалiв
1. Схвалений Прем'єр-мiнiстром проект порядку денного засiдання Кабiнету Мiнiстрiв та матерiали до нього (далi - матерiали до засiдання Кабiнету Мiнiстрiв), крiм матерiалiв, що мiстять iнформацiю з обмеженим доступом, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає членам Кабiнету Мiнiстрiв, iншим учасникам засiдання в електроннiй формi з використанням системи електронної взаємодiї органiв виконавчої влади не пiзнiше нiж за 24 години до початку засiдання. Матерiали з кадрових питань надаються членам Кабiнету Мiнiстрiв перед початком засiдання.
У разi проведення позачергового засiдання матерiали надаються членам Кабiнету Мiнiстрiв, iншим учасникам засiдання до початку засiдання.
2. Матерiали до засiдання Кабiнету Мiнiстрiв надсилаються Президентовi України, Головi Верховної Ради, до Офiсу Президента України та Апарату Верховної Ради у порядку, визначеному пунктом 1 цього параграфа.
3. Проект порядку денного засiдання Кабiнету Мiнiстрiв розмiщується на офiцiйному веб-сайтi Кабiнету Мiнiстрiв (Єдиному веб-порталi органiв виконавчої влади) не пiзнiше нiж за 24 години до початку засiдання.
Глава 3. Проведення засiдання
§ 27. Затвердження порядку денного
1. Порядок денний засiдання Кабiнету Мiнiстрiв затверджує Кабiнет Мiнiстрiв за пропозицiєю Прем'єр-мiнiстра на початку засiдання.
2. Пiд час затвердження порядку денного засiдання Кабiнету Мiнiстрiв члени Кабiнету Мiнiстрiв можуть вносити пропозицiї щодо виключення окремих питань з порядку денного у зв'язку з виникненням обставин, якi зумовлюють необхiднiсть додаткового опрацювання вiдповiдного питання чи вiдкладення його розгляду.
3. Пiд час затвердження порядку денного засiдання Кабiнету Мiнiстрiв не можуть вноситися пропозицiї щодо включення до нього додаткових питань про розгляд проектiв актiв законодавства, крiм випадкiв, коли їх невiдкладний розгляд пов'язаний iз запобiганням виникненню надзвичайних ситуацiй, лiквiдацiєю їх наслiдкiв або вирiшенням iнших питань, пов'язаних з виникненням загрози життю та/або здоров'ю населення, а також вирiшенням невiдкладних питань щодо проведення заходiв iз забезпечення нацiональної безпеки i оборони, вiдсiчi i стримування збройної агресiї Росiйської Федерацiї у Донецькiй та Луганськiй областях та обороноздатностi держави.
§ 28. Доповiдачi
1. З питань, передбачених порядком денним, доповiдають на засiданнi члени Кабiнету Мiнiстрiв.
2. За пропозицiєю члена Кабiнету Мiнiстрiв з окремих питань спiвдоповiдачами на засiданнi можуть бути керiвники центральних органiв виконавчої влади, якi не входять до складу Кабiнету Мiнiстрiв, чи iншi особи.
3. Керiвники органiв виконавчої влади особисто звiтують з питань їх дiяльностi.
4. З кадрових питань доповiдає на засiданнi Мiнiстр Кабiнету Мiнiстрiв.
§ 29. Обговорення
1. Обговорення питань на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв здiйснюється вiдповiдно до порядку проведення засiдання Кабiнету Мiнiстрiв, який готується Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв для кожного засiдання та узгоджується з Прем'єр-мiнiстром.
2. За пропозицiєю головуючого рiшення щодо проектiв актiв законодавства, стосовно яких вiдсутнi неврегульованi розбiжностi чи зауваження за результатами проведених експертиз, може бути прийняте в цiлому без обговорення.
3. Якщо у члена Кабiнету Мiнiстрiв у ходi пiдготовки до засiдання виникли зауваження щодо сутi проекту акта, зумовленi новими непередбачуваними обставинами, що потребує доопрацювання проекту, такi зауваження повиннi бути письмово оформленi для надання членам Кабiнету Мiнiстрiв та iншим учасникам засiдання до початку засiдання.
4. Особи, запрошенi на засiдання Кабiнету Мiнiстрiв, можуть вносити пропозицiї з обговорюваного питання, давати пояснення, робити застереження.
5. Обговорення питання припиняється за рiшенням головуючого.
§ 30. Прийняття рiшень
1. Рiшення Кабiнету Мiнiстрiв приймаються шляхом голосування бiльшiстю голосiв посадового складу Кабiнету Мiнiстрiв. Рiшення вважається також прийнятим, якщо за нього проголосувало половина посадового складу Кабiнету Мiнiстрiв, включаючи Прем'єр-мiнiстра.
2. Головуючий на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв на пiдставi результатiв обговорення та голосування оголошує про прийняте рiшення.
3. Акт Кабiнету Мiнiстрiв приймається, якщо за результатами розгляду на засiданнi до вiдповiдного проекту акта не висловлено зауважень.
Акт Кабiнету Мiнiстрiв може бути прийнятий з доопрацюванням, якщо до нього висловленi зауваження, врахування яких не призведе до суттєвих змiн основних положень проекту акта. У такому випадку Кабiнет Мiнiстрiв приймає рiшення про прийняття акта з доопрацюванням iз зазначенням конкретних результатiв обговорення та шляхiв його доопрацювання. Доопрацьований проект акта у визначений Кабiнетом Мiнiстрiв строк подається на пiдпис Прем'єр-мiнiстровi. Якщо строк не визначено, проект подається на пiдпис Прем'єр-мiнiстровi не пiзнiше нiж у тижневий строк пiсля його розгляду на засiданнi.
4. Не може ставитися на голосування рiшення про прийняття акта Кабiнету Мiнiстрiв, якщо за результатами обговорення члени Кабiнету Мiнiстрiв дiйшли висновку щодо необхiдностi суттєвого доопрацювання вiдповiдного проекту акта. Такий проект акта разом з матерiалами до нього повертається розробнику для доопрацювання та повторного внесення для розгляду на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв у визначений ним строк. Якщо строк не визначено, проект вноситься не пiзнiше нiж через 10 днiв пiсля його розгляду на засiданнi.
5. Рiшення щодо проекту закону та проекту акта Президента України приймається за процедурою, визначеною у пунктах 3 i 4 цього параграфа.
6. Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв вiзує та подає Прем'єр-мiнiстровi для пiдписання прийнятi Кабiнетом Мiнiстрiв акти, а для вiзування - схваленi проекти законiв та актiв Президента України.
7. Пiсля пiдписання акта Кабiнету Мiнiстрiв внесення до його тексту будь-яких змiн, у тому числi виправлення орфографiчних та стилiстичних помилок, здiйснюється шляхом прийняття вiдповiдного рiшення на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв.
8. Датою видання акта Кабiнету Мiнiстрiв є дата його прийняття на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв.
9. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає акти Кабiнету Мiнiстрiв Мiн'юсту через систему електронної взаємодiї органiв виконавчої влади або у паперовiй формi для включення їх до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актiв та розмiщує їх на офiцiйному веб-сайтi Кабiнету Мiнiстрiв (Єдиному веб-порталi органiв виконавчої влади).
§ 31. Протокол засiдання
1. За результатами засiдання Кабiнету Мiнiстрiв складається протокол, який є офiцiйним документом.
2. У протоколi засiдання зазначаються дата i час початку засiдання, прiзвища та iнiцiали членiв Кабiнету Мiнiстрiв, а також iнших осiб, якi взяли участь у засiданнi, питання, що розглядалися, та рiшення, прийнятi за результатами розгляду.
3. Протокол засiдання складається Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв протягом однiєї доби пiсля завершення засiдання.
4. Протокол засiдання пiдписується головуючим i Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв.
5. Протокол засiдання надсилається в електроннiй формi (крiм питань, що мiстять iнформацiю з обмеженим доступом) членам Кабiнету Мiнiстрiв, Президентовi України та Верховнiй Радi, а також iншим державним органам за перелiком, який затверджується Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв.
6. Протокол засiдання разом з оригiналами прийнятих актiв Кабiнету Мiнiстрiв, копiями схвалених проектiв законiв та актiв Президента України, iншими документами та матерiалами зберiгається в установленому порядку.
§ 32. Протокольнi рiшення
1. З окремих питань, вирiшення яких не потребує прийняття актiв Кабiнету Мiнiстрiв, Кабiнет Мiнiстрiв може приймати рiшення, що фiксуються у протоколi засiдання (протокольнi рiшення).
§ 33. Органiзацiйно-технiчне забезпечення та стенографування засiдань
1. Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв визначає працiвникiв Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв, присутнiсть яких необхiдна на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв для органiзацiйно-технiчного забезпечення його проведення.
2. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв забезпечує реєстрацiю учасникiв засiдання.
3. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв здiйснює стенографування засiдання Кабiнету Мiнiстрiв.
4. Стенограма засiдання Кабiнету Мiнiстрiв є внутрiшнiм робочим документом Кабiнету Мiнiстрiв, що має конфiденцiйний характер, використовується лише для складення протоколу засiдання i зберiгається в установленому порядку.
5. Стенограма засiдання Кабiнету Мiнiстрiв надається Верховнiй Радi, Президентовi України, членам Кабiнету Мiнiстрiв на їх запит.
§ 34. Оприлюднення актiв Кабiнету Мiнiстрiв
1. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв забезпечує оприлюднення актiв Кабiнету Мiнiстрiв на офiцiйному веб-сайтi Кабiнету Мiнiстрiв (Єдиному веб-порталi органiв виконавчої влади) шляхом розмiщення еталонних електронних текстiв їх оригiналiв. Еталонним електронним текстом вважається текст акта Кабiнету Мiнiстрiв, що зберiгається у формi комп'ютерного файла, цiлiснiсть якого забезпечується за допомогою спецiальних засобiв захисту iнформацiї.
Роздiл 4. Урядовi комiтети
§ 35. Органiзацiйнi засади дiяльностi
1. Урядовий комiтет є робочим колегiальним органом Кабiнету Мiнiстрiв, який утворюється для забезпечення ефективної реалiзацiї повноважень Кабiнету Мiнiстрiв, координацiї дiй органiв виконавчої влади шляхом вироблення узгодженої позицiї щодо проектiв нормативно-правових актiв, концепцiй державної полiтики, iнших документiв, що подаються на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Урядовий комiтет:
1) врегульовує розбiжностi щодо проектiв концепцiй державної полiтики, концепцiй державних цiльових програм, а також проектiв законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв, стосовно яких:
мiнiстерствами, iншими органами, якi брали участь в опрацюваннi проекту, заявлено про потенцiйний негативний вплив державної полiтики, проект концепцiї якої опрацьовувався, чи реалiзацiї акта на сфери, вiднесенi до їх компетенцiї, або висловлено iншi застереження щодо сутi проекту акта;
Мiн'юстом чи Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв висловленi зауваження за результатами проведеної ними експертизи проекту акта, якщо такi зауваження залишилися неврахованими пiсля розгляду на нарадi державних секретарiв;
2) готує пропозицiї Кабiнетовi Мiнiстрiв, якi оформляються у виглядi протоколу засiдання, щодо прийняття рiшень стосовно розглянутих проектiв актiв;
3) розглядає проекти експертних висновкiв Кабiнету Мiнiстрiв до законопроектiв, iнiцiйованих народними депутатами України, в разi наявностi розбiжностей у позицiях центральних органiв виконавчої влади.
3. Урядовий комiтет, до компетенцiї якого належать питання європейської та євроатлантичної iнтеграцiї, розглядає iншi питання, передбаченi законодавчими та iншими нормативно-правовими актами, якi регулюють питання реалiзацiї зобов'язань України у сферi європейської та євроатлантичної iнтеграцiї, заслуховує комплекснi звiти про стан виконання Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї та їхнiми державами-членами, з iншої сторони, пропозицiї щодо оновлення плану заходiв з виконання зазначеної Угоди, iнформацiю щодо стану перекладiв актiв Європейського Союзу та пропозицiї Урядового офiсу координацiї європейської та євроатлантичної iнтеграцiї Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв.
За результатами розгляду комплексних звiтiв про стан виконання Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї та їхнiми державами-членами, з iншої сторони, пропозицiй щодо оновлення плану заходiв з виконання зазначеної Угоди на засiданнi урядового комiтету, до компетенцiї якого належать питання європейської та євроатлантичної iнтеграцiї, та прийняття рiшення щодо їх пiдтримки вiдповiдний документ виноситься на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв.
За результатами розгляду на урядовому комiтетi, до компетенцiї якого належать питання європейської та євроатлантичної iнтеграцiї, пропозицiї органу виконавчої влади щодо оновлення плану заходiв з виконання Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї та їхнiми державами-членами, з iншої сторони, можуть бути вiдхиленi повнiстю або частково.
Урядовий комiтет, до компетенцiї якого належать питання європейської та євроатлантичної iнтеграцiї, у разi потреби:
заслуховує щоквартальнi та рiчнi звiти про виконання центральними органами виконавчої влади рiчних нацiональних програм пiд егiдою Комiсiї Україна - НАТО, iнформацiю про стан виконання iндивiдуальних програм, галузевих планiв спiвробiтництва з Органiзацiєю Пiвнiчноатлантичного договору, полiтичного та полiтико-вiйськового дiалогу з НАТО в рамках Комiсiї Україна - НАТО та iнших спiльних органiв, реалiзацiї проектiв у рамках трастових фондiв НАТО на пiдтримку України, програм "Партнерство заради миру", "Наука заради миру та безпеки" та iнших програм НАТО, адаптацiї законодавства України до вимог НАТО, розвитку договiрно-правової бази мiж Україною i НАТО та iнформування громадськостi у сферi євроатлантичної iнтеграцiї;
розглядає проекти рiчних нацiональних програм пiд егiдою Комiсiї Україна - НАТО та iнших нормативно-правових актiв щодо впровадження державної полiтики євроатлантичної iнтеграцiї, у тому числi у сферi реформування сектору безпеки i оборони України вiдповiдно до стандартiв НАТО, iнформування громадськостi у сферi євроатлантичної iнтеграцiї, а також щодо впровадження державної полiтики забезпечення рiвних прав та можливостей чоловiкiв та жiнок у секторi безпеки i оборони;
заслуховує питання про стан досягнення Цiлей сталого розвитку України на перiод до 2030 року.
4. Урядовий комiтет за пропозицiєю його голови (спiвголови) утворює в разi потреби пiдкомiтети, експертнi комiсiї та робочi групи для розгляду окремих питань, що належать до компетенцiї такого комiтету.
5. Урядовi комiтети очолюють Прем'єр-мiнiстр, вiце-прем'єр-мiнiстри, iншi члени Кабiнету Мiнiстрiв.
6. Для органiзацiйно-технiчного забезпечення проведення засiдань урядового комiтету, забезпечення дотримання процедури пiдготовки матерiалiв, ведення протоколу засiдання з числа працiвникiв Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв визначається вiдповiдальний секретар урядового комiтету.
7. За рiшенням Прем'єр-мiнiстра питання врегулювання розбiжностей щодо проектiв актiв та iнших документiв, зазначених у пунктi 2 цього параграфа, може бути розглянуто на нарадi пiд головуванням Прем'єр-мiнiстра або за його дорученням на нарадi пiд головуванням Першого вiце-прем'єр-мiнiстра чи вiце-прем'єр-мiнiстра.
§ 36. Склад урядового комiтету
1. До складу урядового комiтету входять члени Кабiнету Мiнiстрiв вiдповiдно до компетенцiї, а також можуть входити заступники мiнiстрiв, керiвники державних колегiальних органiв, центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується та координується Кабiнетом Мiнiстрiв через вiдповiдних мiнiстрiв, та центральних органiв виконавчої влади, що не належать до сфери спрямування i координацiї мiнiстрiв.
2. Посадовий склад урядового комiтету затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв.
3. У роботi урядового комiтету можуть брати участь члени Кабiнету Мiнiстрiв, якi не входять до складу урядового комiтету.
§ 37. Засiдання
1. Урядовий комiтет здiйснює свої функцiї шляхом обговорення питань та прийняття рiшень на засiданнях.
2. Засiдання урядового комiтету проводяться в мiру потреби за графiком, затвердженим Прем'єр-мiнiстром, а у разi наявностi питань для розгляду - не менше нiж один раз на тиждень.
3. Засiдання урядового комiтету скликає голова (спiвголова) урядового комiтету.
У разi вiдсутностi голови урядового комiтету засiдання за його дорученням проводить заступник голови урядового комiтету.
4. Засiдання урядового комiтету є правоможним, якщо на ньому присутнi бiльше нiж половина його посадового складу.
5. У разi коли мiнiстр - член урядового комiтету не може з поважних причин бути присутнiй на засiданнi, замiсть нього в роботi комiтету може брати участь його заступник на правах члена урядового комiтету, про що Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв надсилається повiдомлення не пiзнiше нiж за 12 годин до початку проведення засiдання.
6. Питання, що належить до спiльної компетенцiї кiлькох урядових комiтетiв, за рiшенням голiв (спiвголiв) вiдповiдних урядових комiтетiв може бути розглянуто на спiльному засiданнi комiтетiв або кожним комiтетом окремо.
7. За рiшенням Прем'єр-мiнiстра засiдання будь-якого урядового комiтету може бути скликано та проведено пiд його головуванням.
§ 38. Порядок денний
1. Проект порядку денного засiдання урядового комiтету формує вiдповiдальний секретар урядового комiтету на пiдставi матерiалiв, пiдготовлених для розгляду в порядку, передбаченому цим Регламентом, та подає його для схвалення головi (спiвголовi) комiтету.
2. Порядок денний засiдання урядового комiтету та матерiали до нього пiсля схвалення головою (спiвголовою) комiтету Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає членам урядового комiтету та iншим учасникам засiдання в електроннiй формi iз використанням системи електронної взаємодiї органiв виконавчої влади, крiм матерiалiв, що мiстять iнформацiю з обмеженим доступом, не пiзнiше нiж за 48 годин до його початку.
Порядок денний засiдання урядового комiтету та матерiали до нього надсилаються також членам Кабiнету Мiнiстрiв, якi не входять до складу комiтету.
3. Порядок денний засiдання урядового комiтету та матерiали до нього у порядку, визначеному пунктом 2 цього параграфа, надсилаються до Офiсу Президента України, Апарату Верховної Ради, а також у разi потреби - вiдповiдним комiтетам Верховної Ради.
4. Порядок денний засiдання урядового комiтету розмiщується на офiцiйному веб-сайтi Кабiнету Мiнiстрiв (Єдиному веб-порталi органiв виконавчої влади) не пiзнiше нiж за 24 години до початку засiдання.
§ 39. Учасники засiдання
1. На засiдання урядового комiтету запрошуються керiвники органiв та/або iншi посадовi особи, участь яких необхiдна для обговорення включених до порядку денного питань.
На засiдання урядового комiтету пiд час розгляду питань, що стосуються функцiонування мiсцевого самоврядування, прав та iнтересiв територiальних громад, мiсцевого та регiонального розвитку, формування i реалiзацiї державної соцiальної та економiчної полiтики та регулювання трудових, соцiальних, економiчних вiдносин запрошуються вiдповiдно уповноважений представник всеукраїнських асоцiацiй органiв мiсцевого самоврядування, уповноважений представник всеукраїнських профспiлок, їх об'єднань та уповноважений представник всеукраїнських об'єднань органiзацiй роботодавцiв.
2. Голова (спiвголова) урядового комiтету може визначити окремих посадових осiб, якi беруть постiйну участь у засiданнях комiтету з правом дорадчого голосу (постiйнi учасники). Постiйну участь у засiданнях урядового комiтету за рiшенням його голови (спiвголови) можуть брати народнi депутати України та представники Офiсу Президента України.
3. У засiданнi урядового комiтету беруть участь працiвники Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв, вiдповiдальнi за пiдготовку включених до порядку денного питань.
4. Список осiб, якi запрошуються на засiдання урядового комiтету, складає та подає для погодження головi (спiвголовi) урядового комiтету вiдповiдальний секретар комiтету.
5. Учасники засiдання урядового комiтету реєструються.
§ 40. Проведення засiдання
1. Порядок денний урядового комiтету затверджується на його засiданнi.
2. Пiд час засiдання не допускається включення до порядку денного додаткового питання про розгляд проекту акта, який не був внесений до Кабiнету Мiнiстрiв та пiдготовлений до розгляду з дотриманням установлених цим Регламентом вимог.
3. На засiданнi урядового комiтету питання обговорюються в послiдовностi, передбаченiй порядком денним.
4. Про проект акта доповiдає на засiданнi урядового комiтету керiвник органу, який є розробником вiдповiдного проекту акта.
5. Пiд час обговорення проекту акта обов'язково заслуховуються доповiдi керiвникiв органiв, якi брали участь в його опрацюваннi та якими заявлено про потенцiйний негативний вплив державної полiтики, проект концепцiї якої опрацьовувався, чи реалiзацiї акта на сфери, вiднесенi до їх компетенцiї, або висловлено iншi застереження щодо сутi проекту акта, а також заслуховується позицiя керiвника органу, який є розробником проекту акта, щодо мотивiв вiдхилення висловлених зауважень; пропозицiї членiв урядового комiтету та iнших учасникiв засiдання щодо врегулювання спiрних питань, а також розглядаються висновки Мiн'юсту та Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв.
Пiд час обговорення проекту позицiя заступника мiнiстра, який бере участь у засiданнi урядового комiтету в разi вiдсутностi мiнiстра, повинна збiгатися з позицiєю мiнiстра, доведеною в установленому порядку розробниковi проекту акта пiд час проведення узгоджувальних процедур.
6. У разi коли у членiв урядового комiтету та iнших учасникiв засiдання за результатами вивчення поданих для розгляду матерiалiв виникли принциповi зауваження щодо сутi проекту акта, вони повиннi бути письмово оформленi для надання членам урядового комiтету та iншим учасникам засiдання пiд час обговорення.
7. Обговорення питання припиняється за рiшенням головуючого.
8. Головуючий на засiданнi урядового комiтету на пiдставi результатiв обговорення питання, висловлених учасниками засiдання зауважень i пропозицiй та висновку Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв оголошує прийняте рiшення.
§ 41. Рiшення урядового комiтету
1. Якщо за результатами розгляду проекту акта на засiданнi урядового комiтету розбiжностi щодо нього врегульовано та позицiю розробника проекту акта пiдтримано, такий проект подається для розгляду на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Якщо за результатами розгляду проекту акта на засiданнi урядового комiтету розбiжностi щодо нього врегульовано та розробник проекту акта погодився з висловленими зауваженнями, такий проект повертається розробнику для доопрацювання. Якщо строк доопрацювання не визначено, проект вноситься до Кабiнету Мiнiстрiв не пiзнiше нiж через 10 днiв пiсля його розгляду на засiданнi урядового комiтету та подається для розгляду на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв пiсля проведення Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв повторної експертизи.
3. Якщо за результатами розгляду проекту акта на засiданнi урядового комiтету розбiжностi не врегульовано, такий проект подається для розгляду на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв у редакцiї розробника для прийняття остаточного рiшення.
4. Проект акта, у тому числi проект концепцiї державної полiтики, додатково може розглядатися на засiданнi урядового комiтету, до повноважень якого вiднесенi питання європейської та євроатлантичної iнтеграцiї, за пропозицiєю його голови, якщо такий акт вiдповiдно до висновку Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв за предметом регулювання стосується зобов'язань України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правових, та/або належить до сфер, правовiдносини в яких регулюються правом Європейського Союзу (acquis ЄС). Якщо за висновком Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв проект акта, у тому числi проект концепцiї державної полiтики, не вiдповiдає чи частково не вiдповiдає зобов'язанням України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правовим, та/або праву Європейського Союзу (acquis ЄС), такий проект акта обов'язково розглядається на засiданнi урядового комiтету, до повноважень якого вiднесенi питання європейської та євроатлантичної iнтеграцiї.
5. Урядовий комiтет може визнати за недоцiльне прийняття акта Кабiнету Мiнiстрiв. Остаточне рiшення щодо проекту такого акта приймає Кабiнет Мiнiстрiв, крiм випадкiв, коли проти рiшення урядового комiтету щодо недоцiльностi прийняття акта не заперечує розробник вiдповiдного проекту акта.
6. Розглянутий на засiданнi урядового комiтету та доопрацьований в разi потреби проект акта подається для розгляду на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв разом з матерiалами до нього, висновком Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв та витягом з протоколу засiдання урядового комiтету.
§ 42. Стенограма та протокол
1. Засiдання урядового комiтету стенографується.
2. Стенограма засiдання урядового комiтету є внутрiшнiм робочим документом, що використовується лише для складення протоколу засiдання. Стенограма зберiгається протягом 10 днiв пiсля пiдписання протоколу.
3. За результатами засiдання урядового комiтету складається протокол, який є офiцiйним документом.
У протоколi засiдання зазначаються прiзвища та iнiцiали членiв урядового комiтету, а також iнших посадових осiб, якi взяли участь у засiданнi, питання, що розглядалися, прiзвища осiб, якi брали участь в їх обговореннi, та рiшення, прийнятi за результатами розгляду.
4. Вiдповiдальний секретар урядового комiтету складає протокол засiдання i не пiзнiше нiж протягом доби пiсля закiнчення засiдання подає його для пiдписання головi (спiвголовi) комiтету.
5. Протокол засiдання зберiгається разом з матерiалами засiдання в установленому порядку.
6. Протокол засiдання надсилається в електроннiй формi (крiм питань, що мiстять iнформацiю з обмеженим доступом) членам урядового комiтету, членам Кабiнету Мiнiстрiв, якi брали участь у засiданнi, а також державним органам та посадовим особам, визначеним Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв.
7. Рiшення, прийнятi на засiданнi урядового комiтету, доводяться до виконавцiв у формi витягiв з протоколу засiдання протягом одного робочого дня з моменту його пiдписання.
Роздiл 5. Пiдготовка проектiв документiв державної полiтики
Глава 1. Документи державної полiтики
§ 43. Концепцiя державної полiтики
1. Концепцiя державної полiтики є документом державної полiтики, який за результатами поглибленого аналiзу суспiльних проблем визначає курс дiй та комплекс заходiв, необхiдних для їх розв'язання, та який, зокрема, спрямовано на досягнення прiоритетних цiлей, визначених Програмою дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, або на уточнення (деталiзацiю) курсу, визначеного iншою концепцiєю державної полiтики.
2. Проекти концепцiй державної полiтики розробляються та вносяться на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв мiнiстерствами.
3. Проект концепцiї державної полiтики оформляється згiдно з додатком 1.
4. Концепцiя державної полiтики схвалюється розпорядженням Кабiнету Мiнiстрiв, яким одночасно затверджується план реалiзацiї такої державної полiтики, розроблений на перiод повноважень Кабiнету Мiнiстрiв.
5. Пiсля схвалення концепцiй державної полiтики Кабiнет Мiнiстрiв забезпечує перегляд чинних документiв державної полiтики, в тому числi стратегiчних та програмних документiв, а також вiдповiдних планiв заходiв та у разi потреби приймає рiшення про їх оновлення або про припинення їх виконання.
6. Якщо для реалiзацiї державної полiтики, проект концепцiї якої розробляється, необхiдне розроблення законопроекту, додатком до такої концепцiї повиннi бути концептуальнi положення вiдповiдного законопроекту.
§ 44. Концепцiя державної цiльової програми
1. Проект концепцiї державної цiльової програми розробляється та подається на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв вiдповiдно до вимог, установлених Законом України "Про державнi цiльовi програми".
Глава 2. Пiдготовка проекту концепцiї державної полiтики
§ 45. Органiзацiя роботи з пiдготовки проекту концепцiї державної полiтики
1. Для пiдготовки проекту концепцiї державної полiтики вiдповiдний мiнiстр утворює робочу групу, до складу якої входять представники мiнiстерства, що є розробником, а також iнших мiнiстерств, якi надали згоду на участь у її роботi.
2. У разi потреби робоча група забезпечує в установленому порядку залучення до участi у її роботi представникiв iнших, крiм мiнiстерств, державних органiв, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ та органiзацiй, а також незалежних експертiв з метою обговорення пропозицiй, наданих щодо проекту концепцiї державної полiтики за результатами публiчних та/або мiжвiдомчих консультацiй.
3. У процесi роботи голова робочої групи узгоджує питання стосовно змiсту проекту концепцiї державної полiтики з мiнiстром, iншi члени робочої групи забезпечують узгодження позицiї щодо проекту концепцiї державної полiтики з керiвництвом мiнiстерства, яке вони представляють.
§ 46. Аналiз проблеми та визначення оптимального варiанта її розв'язання
1. Розробленню проекту концепцiї державної полiтики повинне передувати проведення аналiзу проблеми, яка потребує розв'язання вiдповiдно до цiлей державної полiтики.
2. Пiд час проведення аналiзу проблеми розробник, зокрема:
1) збирає необхiдну iнформацiю (звiти, дослiдження, статистичнi, адмiнiстративнi та iншi данi тощо);
2) органiзовує в разi потреби проведення додаткових дослiджень та залучає з цiєю метою незалежних експертiв, iнших фахiвцiв для отримання необхiдної iнформацiї;
3) проводить консультацiї iз заiнтересованими сторонами;
4) на основi зiбраної iнформацiї та за результатами консультацiй iз заiнтересованими сторонами:
дослiджує суть проблеми, а саме - аналiзує причини її виникнення, масштаб, динамiку, гостроту, наслiдки та вплив проблеми на суспiльну групу, iнтересам якої iснування проблеми завдає безпосередню шкоду, а також на iнтереси iнших заiнтересованих сторiн (зокрема, на рiзнi групи чоловiкiв i жiнок);
формулює проблему;
визначає показники ефективностi та цiльовi показники результативностi державної полiтики, досягнення яких свiдчитиме про розв'язання проблеми;
визначає можливi варiанти розв'язання проблеми та здiйснює їх порiвняння вiдповiдно до визначених критерiїв;
оцiнює вартiсть варiантiв розв'язання проблеми, потенцiйний вплив та можливi ризики, пов'язанi з реалiзацiєю кожного з визначених варiантiв розв'язання проблеми.
3. За результатами аналiзу проблеми готується аналiтична довiдка (додаток 2).
4. Розробник за результатами порiвняння можливих варiантiв розв'язання проблеми, якi ним описанi в аналiтичнiй довiдцi, обирає оптимальний варiант, на основi якого розробляє проект концепцiї державної полiтики, а також план реалiзацiї державної полiтики (додаток 3), який включає комплекс заходiв з нормативно-правового, ресурсного, органiзацiйного i комунiкацiйного забезпечення реалiзацiї державної полiтики та може мiстити заходи з розроблення iнших проектiв документiв державної полiтики. Такi заходи повиннi бути спрямованi на досягнення цiлей державної полiтики, проект концепцiї якої розробляється, а їх реалiзацiя, зокрема в частинi пiдготовки проектiв актiв законодавства, повинна узгоджуватися з вiдповiдною концепцiєю.
5. Пiд час пiдготовки проекту концепцiї державної полiтики розробник забезпечує вiдсутнiсть у ньому положень нормативно-правового характеру.
§ 47. Публiчнi консультацiї
1. Розробник проекту концепцiї державної полiтики органiзовує проведення публiчних консультацiй щодо зазначеного проекту.
2. Публiчнi консультацiї проводяться у формi консультацiй з громадськiстю, а також консультацiй з представниками об'єднаних спiльними iнтересами суспiльних груп, на яких впливатиме державна полiтика (далi - представники заiнтересованих сторiн).
3. Консультацiї з громадськiстю проводяться з метою забезпечення вiдкритого доступу та можливостi ознайомлення з пiдготовленим розробником проектом концепцiї державної полiтики. Такi консультацiї проводяться вiдповiдно до Порядку проведення консультацiй з громадськiстю з питань формування та реалiзацiї державної полiтики, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 листопада 2010 р. N 996 (Офiцiйний вiсник України, 2010 р., N 84, ст. 2945), зокрема шляхом оприлюднення проекту та матерiалiв до нього на офiцiйному веб-сайтi розробника.
4. Консультацiї з представниками заiнтересованих сторiн проводяться у формi адресних консультацiй з метою з'ясування позицiї заiнтересованих сторiн стосовно проекту концепцiї державної полiтики.
5. Перелiк представникiв заiнтересованих сторiн, що будуть залученi до проведення адресних консультацiй, розробник визначає на основi перелiку заiнтересованих сторiн, який ведеться в установленому порядку на постiйнiй основi в єдинiй електроннiй системi планування дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв.
6. З метою проведення адресних консультацiй розробник:
органiзовує проведення фокус-груп, засiдань за круглим столом, аудiо- та вiдеоконференцiй, iнших заходiв, на якi запрошуються представники заiнтересованих сторiн для обговорення проблем, на розв'язання яких спрямована державна полiтика, та/або вiдповiдного проекту концепцiї державної полiтики;
надсилає представникам заiнтересованих сторiн опитувальники, аналiтичну довiдку та/або проект концепцiї державної полiтики для висловлення ними своєї позицiї.
7. Пiд час проведення адресних консультацiй з'ясовуються позицiї кожної iз заiнтересованих сторiн щодо сутi державної полiтики, проект концепцiї якої розробляється, зокрема у частинi її впливу на iнтереси таких сторiн.
8. Адреснi консультацiї можуть проводитися в один або декiлька раундiв.
Кiлькiсть раундiв адресних консультацiй та питання, якi виносяться для обговорення, або тематику кожного з раундiв розробник визначає самостiйно.
Для проведення адресних консультацiй розробник готує опитувальник, до якого включає питання, вiдповiдi на якi дають змогу, зокрема, з'ясувати ставлення заiнтересованих сторiн до пропонованого курсу державної полiтики, визначених показникiв ефективностi та цiльових показникiв результативностi такої державної полiтики, до проблеми та варiантiв її розв'язання, можливого впливу державної полiтики на iнтереси заiнтересованих сторiн, а також зiбрати iнформацiю, необхiдну для визначення iнших можливих варiантiв розв'язання проблеми та пiдготовки прогнозу впливу державної полiтики, проект концепцiї якої розробляється. Для кожного раунду адресних консультацiй готується окремий опитувальник.
9. Розробник в обов'язковому порядку надсилає проект концепцiї державної полiтики та матерiали до нього i проводить адреснi консультацiї з питань, що стосуються:
формування та реалiзацiї державної соцiальної та економiчної полiтики, регулювання трудових, соцiальних, економiчних вiдносин, - з уповноваженими представниками всеукраїнських профспiлок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань органiзацiй роботодавцiв;
функцiонування мiсцевого самоврядування, прав та iнтересiв територiальних громад, мiсцевого i регiонального розвитку (згiдно з тематикою консультацiй, визначеною Законом України "Про асоцiацiї органiв мiсцевого самоврядування"), - iз всеукраїнськими асоцiацiями органiв мiсцевого самоврядування;
прав осiб з iнвалiднiстю, - iз всеукраїнськими громадськими органiзацiями осiб з iнвалiднiстю, їх спiлками вiдповiдно до статутної дiяльностi.
Пiд час пiдготовки проекту концепцiї державної полiтики з питань, що стосуються сфери наукової та науково-технiчної дiяльностi, такий проект в обов'язковому порядку надсилається Науковому комiтету Нацiональної ради України з питань розвитку науки i технологiй для проведення його експертизи та пiдготовки вiдповiдних рекомендацiй у строк, визначений статтею 21 Закону України "Про наукову i науково-технiчну дiяльнiсть".
10. Строк проведення кожного раунду адресних консультацiй визначається розробником, але не може бути меншим нiж 15 днiв з дня їх початку.
11. Представники заiнтересованих сторiн, залученi до адресних консультацiй, надають розробнику свої вiдповiдi та пропозицiї у визначенi ним спосiб i строк, який не може бути меншим нiж 5 днiв з моменту отримання вiдповiдних матерiалiв.
12. Розробник розглядає позицiї, наданi представниками заiнтересованих сторiн за результатами кожного раунду адресних консультацiй, пiд час розроблення проекту концепцiї державної полiтики та матерiалiв до неї.
13. Результати адресних консультацiй вiдображаються розробником у звiтi, який оформлюється згiдно з додатком 4 та надсилається представникам заiнтересованих сторiн, якi взяли участь у таких консультацiях.
§ 48. Прогнозування впливу державної полiтики
1. Розробник здiйснює прогнозування впливу державної полiтики, проект концепцiї якої розробляється, та готує прогноз впливу, в якому вiдображаються очiкуванi результати та прогноз можливих наслiдкiв реалiзацiї вiдповiдної державної полiтики, шляхи мiнiмiзацiї чи компенсацiї потенцiйного негативного впливу (додаток 5).
2. Прогноз впливу на iнтереси заiнтересованих сторiн готується для проведення адресних консультацiй iз заiнтересованими сторонами.
Iншi прогнози впливу не є предметом консультацiй iз заiнтересованими сторонами та готуються розробником перед початком проведення мiжвiдомчих консультацiй.
3. Визначення вартiсної оцiнки впливу на показники державного та/або мiсцевого бюджетiв, потреби у додатковому фiнансуваннi здiйснюється розробником за методикою, затвердженою Мiнфiном, та супроводжується вiдповiдними фiнансово-економiчними розрахунками.
§ 49. Мiжвiдомчi консультацiї
1. Розробник надсилає проект концепцiї державної полiтики, завiзований мiнiстром або особою, що його замiщує, разом з планом реалiзацiї державної полiтики, аналiтичною довiдкою, прогнозом впливу та фiнансово-економiчними розрахунками, проведеними вiдповiдно до пункту 3 § 48 цього Регламенту, для проведення мiжвiдомчих консультацiї до усiх мiнiстерств, а також до Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Мiнiстерства за результатами опрацювання надiсланих розробником матерiалiв прогнозують можливий вплив державної полiтики, проект концепцiї якої розглядається, на:
показники, що характеризують стан справ у сферах, вiднесених до компетенцiї мiнiстерств;
показники ефективностi та цiльовi показники результативностi державної полiтики у сферах, вiднесених до компетенцiї мiнiстерств;
iнтереси заiнтересованих сторiн у сферах, вiднесених до компетенцiї мiнiстерств.
За наявностi такого впливу мiнiстерства готують власний прогноз впливу за формою згiдно з додатком 5 та надсилають його розробниковi за пiдписом вiдповiдного мiнiстра у строк, встановлений розробником, який становить не менше нiж п'ять та не бiльше нiж 30 днiв з дня надходження проекту концепцiї державної полiтики. Строк, встановлений розробником, повинен враховувати складнiсть та обсяг матерiалiв, характер термiновостi та прiоритетностi вiдповiдного завдання i бути достатнiм для належного опрацювання надiсланих розробником матерiалiв.
3. Мiнфiн пiд час проведення мiжвiдомчих консультацiй здiйснює прогнозування впливу згiдно з пунктом 2 цього параграфа, а також опрацьовує пiдготовленi розробником фiнансово-економiчнi розрахунки вартiсної оцiнки впливу на показники державного та/або мiсцевого бюджетiв, потреби додаткового фiнансування i за результатами оформляє висновок за встановленою ним формою.
4. Мiнекономiки пiд час проведення мiжвiдомчих консультацiй здiйснює прогнозування впливу згiдно з пунктом 2 цього параграфа, а також проводить перевiрку проекту концепцiї державної полiтики на вiдповiднiсть економiчним засадам управлiння об'єктами державної власностi та на вiдповiднiсть зобов'язанням України щодо спiвробiтництва iз СОТ i за результатами такої перевiрки оформляє висновок за встановленою ним формою.
5. Мiнцифри пiд час проведення мiжвiдомчих консультацiй здiйснює прогнозування впливу згiдно з пунктом 2 цього параграфа, а також проводить цифрову експертизу проекту концепцiї державної полiтики з метою виявлення положень, що не узгоджуються iз засадами реалiзацiї принципiв державної полiтики цифрового розвитку, зокрема перешкоджають створенню сучасних електронних форм взаємодiї та доступностi для громадян i суб'єктiв господарювання переваг i можливостей цифрових технологiй.
За результатами експертизи Мiнцифри оформляє висновок за встановленою ним формою.
6. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв проводить перевiрку проекту концепцiї державної полiтики на вiдповiднiсть зобов'язанням України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правовим, та праву Європейського Союзу (acquis ЄС), за результатами якої оформляє висновок за формою, встановленою Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв.
7. У разi коли мiнiстерство в установлений розробником строк не повiдомило про можливий вплив, вважається, що державна полiтика, проект концепцiї якої розглядається, не має такого впливу.
У разi коли Мiнфiн, Мiнекономiки, Мiнцифри та Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв у встановлений розробником строк не надали свої висновки, вважається, що до проекту концепцiї державної полiтики зауваження вiдсутнi.
8. Пiд час проведення мiжвiдомчих консультацiй розробником повиннi бути вжитi вичерпнi заходи для врегулювання розбiжностей (проведенi узгоджувальнi наради, консультацiї, робочi зустрiчi тощо).
Розробник забезпечує проведення у разi потреби узгоджувальних процедур з учасниками мiжвiдомчих консультацiй.
Якщо у позицiях розробника i учасникiв мiжвiдомчих консультацiй щодо проекту концепцiї державної полiтики є розбiжностi, якi не можуть бути врегульованi на рiвнi фахiвцiв таких органiв, керiвники вiдповiдних органiв зобов'язанi особисто провести узгоджувальнi процедури з метою вироблення спiльної позицiї.
Результати узгоджувальних процедур фiксуються у вiдповiдному роздiлi звiту про мiжвiдомчi консультацiї.
9. За результатами проведення мiжвiдомчих консультацiй розробник забезпечує в разi потреби доопрацювання проекту концепцiї державної полiтики та прогнозу впливу.
Якщо за результатами доопрацювання проект зазнав суттєвих змiн, розробник може провести повторнi мiжвiдомчi консультацiї.
10. За результатами проведення мiжвiдомчих консультацiй розробник готує звiт про мiжвiдомчi консультацiї (додаток 6), до якого додаються наданi мiнiстерствами прогнози впливу.
Глава 3. Внесення до Кабiнету Мiнiстрiв
§ 50. Порядок внесення
1. Проект концепцiї державної полiтики вiзується вiдповiдним мiнiстром або особою, що його замiщує, та вноситься до Кабiнету Мiнiстрiв разом iз супровiдним листом (додаток 7).
2. Супровiдний лист, аналiтичну довiдку, прогноз впливу, звiт про консультацiї з представниками заiнтересованих сторiн та звiт про мiжвiдомчi консультацiї пiдписує мiнiстр або особа, що його замiщує.
3. Проект концепцiї державної полiтики та матерiали до нього готуються та вносяться до Кабiнету Мiнiстрiв в електроннiй формi iз застосуванням квалiфiкованого електронного пiдпису. Зазначенi матерiали готуються у форматi RTF, шрифт Times New Roman чотирнадцятого розмiру, а таблицi та дiаграми у разi наявностi готуються у форматi XLS.
§ 51. Обов'язковi додатки
1. До проекту концепцiї державної полiтики додаються:
1) проект розпорядження Кабiнету Мiнiстрiв про схвалення концепцiї державної полiтики та затвердження плану реалiзацiї державної полiтики, завiзований вiдповiдним мiнiстром або особою, що його замiщує;
2) аналiтична довiдка (пункт 3 § 46 цього Регламенту);
3) фiнансово-економiчнi розрахунки, проведенi вiдповiдно до пункту 3 § 48 цього Регламенту;
4) план реалiзацiї державної полiтики (пункт 4 § 46 цього Регламенту);
5) звiт про консультацiї з представниками заiнтересованих сторiн (пункт 13 § 47 цього Регламенту);
6) прогноз впливу (пункт 1 § 48 цього Регламенту);
7) звiт про мiжвiдомчi консультацiї (пункт 10 § 49);
8) висновки Мiнфiну, Мiнекономiки та Мiнцифри (крiм випадкiв, передбачених пунктом 7 § 49 цього Регламенту).
Глава 4. Опрацювання у Секретарiатi Кабiнету Мiнiстрiв
§ 52. Порядок опрацювання
1. Внесений до Кабiнету Мiнiстрiв проект концепцiї державної полiтики опрацьовується у порядку, встановленому главою 3 роздiлу 6 цього Регламенту (крiм пiдпунктiв 4 та 5 пункту 2 § 65).
2. У разi порушення вимог, передбачених пунктами 2-4 § 43, пунктом 1 § 49, пунктами 1 i 2 § 50 та пунктом 1 § 51 цього Регламенту, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв повертає проект концепцiї державної полiтики розробниковi у порядку, встановленому пунктом 2 § 64 цього Регламенту, для приведення у вiдповiднiсть iз зазначеними вимогами.
Роздiл 6. Пiдготовка проектiв постанов Кабiнету Мiнiстрiв
Глава 1. Вимоги та процедура пiдготовки
§ 53. Загальнi вимоги та особливостi
1. Акти Кабiнету Мiнiстрiв нормативного характеру видаються у формi постанов.
2. Проекти постанов Кабiнету Мiнiстрiв (далi - проекти постанов) готуються у разi необхiдностi затвердження положень, статутiв, порядкiв, правил, методик, в iнших випадках, коли суспiльнi вiдносини потребують нормативно-правового врегулювання, а також з питань затвердження, прийняття мiжнародного договору України або приєднання до нього.
3. Проекти постанов оформлюються згiдно з Правилами пiдготовки проектiв актiв Кабiнету Мiнiстрiв України, затвердженими постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 вересня 2005 р. N 870 (Офiцiйний вiсник України, 2005 р., N 36, ст. 2200).
4. Проекти постанов готуються i вносяться до Кабiнету Мiнiстрiв у встановленi вiдповiдними завданнями строки. Розроблення проекту постанови починається невiдкладно пiсля отримання вiдповiдного завдання та триває виходячи з необхiдностi врахування у загальному часi пiдготовки проекту акта вимог, установлених цим Регламентом щодо часу, достатнього для проведення усiх консультацiй та правової експертизи Мiн'юсту.
5. Проекти постанов, що стосуються укладення, виконання та припинення дiї мiжнародних договорiв України, готуються вiдповiдно до Закону України "Про мiжнароднi договори України".
6. Проекти постанов регуляторного характеру готуються з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi", та вiдповiдно до Методики проведення аналiзу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 березня 2004 р. N 308 (Офiцiйний вiсник України, 2004 р., N 10, ст. 612).
7. Проекти постанов, якими затверджуються технiчнi регламенти, розробленi на основi актiв законодавства Європейського Союзу, оформляються з урахуванням особливостей, визначених Правилами розроблення проектiв технiчних регламентiв, що затверджуються Кабiнетом Мiнiстрiв України, на основi актiв законодавства Європейського Союзу, затвердженими постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 червня 2012 р. N 708 (Офiцiйний вiсник України, 2012 р., N 59, ст. 2370).
8. Проекти постанов, якими затверджуються документи державного планування, визначенi Законом України "Про стратегiчну екологiчну оцiнку", готуються з урахуванням особливостей здiйснення стратегiчної екологiчної оцiнки, передбачених зазначеним Законом.
9. Проекти постанов з питань реалiзацiї Кабiнетом Мiнiстрiв функцiй з управлiння корпоративними правами держави у державному банку готуються з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про банки i банкiвську дiяльнiсть".
10. Проект постанови та матерiали до нього готуються в електроннiй формi iз застосуванням квалiфiкованого електронного пiдпису, крiм випадкiв наявностi обґрунтованих пiдстав для їх пiдготовки в паперовiй формi, зокрема:
проект акта мiстить iнформацiю з обмеженим доступом;
неможливiсть застосування матерiалiв до вiдповiдного проекту акта як оригiналiв в електроннiй формi згiдно з вимогами законодавства;
пiдготовка проекту акта з питань, пов'язаних iз запобiганням виникненню надзвичайних ситуацiй, лiквiдацiєю їх наслiдкiв, або з iнших питань, пов'язаних з виникненням загрози життю та/або здоров'ю населення, а також з невiдкладних питань щодо проведення заходiв iз забезпечення нацiональної безпеки i оборони, вiдсiчi i стримування збройної агресiї Росiйської Федерацiї у Донецькiй та Луганськiй областях та обороноздатностi держави.
Проект постанови та матерiали до нього готуються у форматi RTF, шрифт Times New Roman чотирнадцятого розмiру, а таблицi та дiаграми готуються у форматi XLS.
§ 54. Суб'єкти пiдготовки та внесення
1. Проекти постанов готуються та вносяться на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв мiнiстерствами, а також iншими центральними органами виконавчої влади (крiм тих, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв через вiдповiдних мiнiстрiв), державними колегiальними органами, Радою мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласними, Київською та Севастопольською мiськими держадмiнiстрацiями.
Проекти постанов з питань, що належать до компетенцiї центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв через вiдповiдних мiнiстрiв, готуються за участю таких органiв та вносяться на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв вiдповiдними мiнiстерствами.
Iншi державнi органи для вирiшення питань, якi потребують прийняття рiшення Кабiнетом Мiнiстрiв, iнiцiюють пiдготовку вiдповiдних проектiв актiв шляхом внесення пропозицiй мiнiстерствам вiдповiдно до компетенцiї.
2. Проекти постанов можуть вноситися в установленому порядку на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв Прем'єр-мiнiстром, вiце-прем'єр-мiнiстрами та мiнiстром, який не очолює мiнiстерство.
За дорученням зазначених членiв Кабiнету Мiнiстрiв пiдготовку таких проектiв може здiйснювати Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв, якщо питання, що передбачається врегулювати, не належать до компетенцiї мiнiстерств та iнших центральних органiв виконавчої влади.
§ 55. Пiдстави для розроблення
1. Проекти постанов розробляються на пiдставi Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, законiв України, мiжнародно-правових зобов'язань України, актiв Президента України та постанов Верховної Ради, прийнятих вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв, протокольних рiшень Кабiнету Мiнiстрiв та доручень Прем'єр-мiнiстра, а також за власною iнiцiативою органiв, що є суб'єктами пiдготовки проектiв актiв та внесення їх на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Проекти постанов, якi розробляються за власною iнiцiативою органiв, що є суб'єктами пiдготовки проектiв актiв та внесення їх на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв, повиннi бути спрямованi на досягнення прiоритетних цiлей, визначених Програмою дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв. Про початок роботи над такими проектами актiв орган, що є iнiцiатором розроблення, iнформує Прем'єр-мiнiстра iз зазначенням цiлi, визначеної Програмою дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, на досягнення якої спрямовано проект акта.
§ 56. Аналiз, прогнози та розрахунки
1. Пiд час розроблення проекту постанови розробник вивчає стан справ у вiдповiднiй сферi, визначає проблему, яка потребує розв'язання, аналiзує причини її виникнення, визначає цiлi та обирає шляхи їх досягнення, визначає перелiк заiнтересованих сторiн та прогнозує вплив реалiзацiї акта на їх iнтереси, прогнозує iншi впливи реалiзацiї акта та визначає критерiї (показники), за якими оцiнюватиметься результативнiсть його реалiзацiї.
2. Якщо реалiзацiя акта призведе до змiни показникiв державного та/або мiсцевого бюджетiв, потребує додаткового фiнансування, розробник проводить необхiднi фiнансово-економiчнi розрахунки за методикою, затвердженою Мiнфiном.
3. Розробник готує та оформлює прогноз впливу реалiзацiї акта, проект якого розробляється, вiдповiдно до вимог, визначених у § 48 цього Регламенту для проекту концепцiї державної полiтики.
Пiд час розроблення проекту постанови, яким передбачається нормативно-правове врегулювання суспiльних вiдносин та який стосується прав i обов'язкiв об'єднаних спiльним iнтересом суспiльних груп, обов'язковою складовою прогнозу впливу реалiзацiї акта є прогноз впливу на iнтереси заiнтересованих сторiн.
4. Вимоги пункту 3 цього параграфа не поширюються на проект постанови про схвалення Бюджетної декларацiї, а також проект постанови, зазначений у пунктi 5 § 59 цього Регламенту.
§ 57. Врахування спецiальних вимог
1. Пiд час розроблення проекту постанови розробник забезпечує врахування принципу недискримiнацiї та принципу забезпечення рiвних прав та можливостей жiнок i чоловiкiв, а також передбачає правила i процедури, якi унеможливлювали б вчинення корупцiйних правопорушень.
2. У разi проведення громадської антидискримiнацiйної, громадської антикорупцiйної та громадської гендерно-правової експертизи проекту постанови результати таких експертиз пiдлягають обов'язковому розгляду розробником.
3. Проект постанови, який стосується зобов'язань України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правових, та/або права Європейського Союзу (acquis ЄС), пiдлягає опрацюванню на вiдповiднiсть таким зобов'язанням. Пiд час пiдготовки такого проекту розробник:
1) визначає:
джерела права Європейського Союзу (acquis ЄС), що регулюють правовiдносини, аналогiчнi тим, що планується врегулювати проектом постанови;
наявнiсть зобов'язань України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правових, щодо предмета правового регулювання проекту постанови;
наявнiсть програмних документiв у сферi європейської iнтеграцiї з предмета, що планується врегулювати проектом постанови;
2) проводить порiвняльний та/або порiвняльно-правовий аналiз;
3) наводить обґрунтування та оцiнку наслiдкiв прийняття акта в разi його невiдповiдностi праву Європейського Союзу (acquis ЄС), мiжнародним домовленостям у сферi європейської iнтеграцiї, передбачає строк його дiї.
Результати опрацювання проекту постанови на вiдповiднiсть зобов'язанням України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правовим, та праву Європейського Союзу (acquis ЄС) вiдображаються розробником у довiдцi (додаток 8).
4. Пiд час розроблення проекту постанови, що зачiпає права та свободи, гарантованi Конвенцiєю про захист прав людини i основоположних свобод, розробник забезпечує врахування положень зазначеної Конвенцiї та практики Європейського суду з прав людини i зазначає про це у пояснювальнiй записцi до проекту акта.
§ 58. Публiчнi консультацiї
1. Розробник забезпечує проведення консультацiй з громадськiстю щодо проекту постанови вiдповiдно до Порядку проведення консультацiй з громадськiстю з питань формування та реалiзацiї державної полiтики, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 листопада 2010 р. N 996 (Офiцiйний вiсник України, 2010 р., N 84, ст. 2945), зокрема шляхом оприлюднення проекту та матерiалiв до нього на своєму офiцiйному веб-сайтi.
2. Розробник в обов'язковому порядку проводить консультацiї з представниками заiнтересованих сторiн щодо проекту постанови, яким передбачається нормативно-правове врегулювання суспiльних вiдносин та який стосується прав i обов'язкiв об'єднаних спiльним iнтересом суспiльних груп.
Проведення таких консультацiй та оформлення їх результатiв здiйснюються розробником за процедурою, визначеною у § 47 цього Регламенту, крiм пункту 10. Кiлькiсть раундiв консультацiй та питання, якi виносяться для обговорення, або тематика кожного з раундiв, а також строки їх проведення визначаються розробником.
3. Розробник в обов'язковому порядку надсилає проект постанови та матерiали до нього та проводить адреснi консультацiї з питань, що стосуються:
формування та реалiзацiї державної соцiальної та економiчної полiтики, регулювання трудових, соцiальних, економiчних вiдносин, - з уповноваженими представниками всеукраїнських профспiлок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань органiзацiй роботодавцiв;
функцiонування мiсцевого самоврядування, прав та iнтересiв територiальних громад, мiсцевого i регiонального розвитку (згiдно з тематикою консультацiй, визначеною Законом України "Про асоцiацiї органiв мiсцевого самоврядування"), - iз всеукраїнськими асоцiацiями органiв мiсцевого самоврядування;
прав осiб з iнвалiднiстю, - iз всеукраїнськими громадськими органiзацiями осiб з iнвалiднiстю, їх спiлками вiдповiдно до статутної дiяльностi.
§ 59. Мiжвiдомчi консультацiї
1. Розробник забезпечує проведення мiжвiдомчих консультацiй щодо проекту постанови, учасниками яких є усi мiнiстерства, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв, а також можуть бути iншi державнi органи, якщо проект постанови стосується питань їх компетенцiї (далi - задiянi органи).
2. У разi коли питання, що пропонується врегулювати, належить до компетенцiї центрального органу виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв через мiнiстра, позицiю щодо проекту постанови надає вiдповiдне мiнiстерство, яке в разi потреби з'ясовує позицiю вiдповiдного центрального органу виконавчої влади.
3. Розробник надсилає задiяним органам проект постанови, завiзований керiвником органу, який є розробником, разом з пояснювальною запискою, прогнозом впливу, фiнансово-економiчними розрахунками (у випадках, передбачених пунктом 2 § 56 цього Регламенту), а також порiвняльною таблицею (якщо проектом передбачено внесення змiн до iнших актiв Кабiнету Мiнiстрiв).
4. Опрацювання проекту постанови та матерiалiв до нього задiяними органами, встановлення строку такого опрацювання, проведення узгоджувальних процедур та оформлення результатiв мiжвiдомчих консультацiй здiйснюється вiдповiдно до вимог, визначених пунктами 2 - 10 § 49 цього Регламенту для проекту концепцiї державної полiтики.
5. Мiжвiдомчi консультацiї щодо проекту акта з питань, пов'язаних iз запобiганням виникненню надзвичайних ситуацiй, лiквiдацiєю їх наслiдкiв, або з iнших питань, пов'язаних з виникненням загрози життю та/або здоров'ю населення, а також з невiдкладних питань щодо проведення заходiв iз забезпечення нацiональної безпеки i оборони, вiдсiчi i стримування збройної агресiї Росiйської Федерацiї у Донецькiй та Луганськiй областях та обороноздатностi держави проводяться за такою процедурою:
1) розробник надсилає завiзований керiвником проект разом з матерiалами до нього центральним органам виконавчої влади вiдповiдно до компетенцiї, Мiнфiну, Мiнекономiки та Мiн'юсту;
2) центральнi органи виконавчої влади в одноденний строк iнформують розробника про свої застереження до проекту акта. Мiнфiн та Мiнекономiки в одноденний строк надають висновки за встановленою ними формою. Якщо в установлений строк вiдповiдну iнформацiю та висновки не надано, вважається, що застереження до проекту вiдсутнi. Мiн'юст в одноденний строк надсилає висновок за результатами правової експертизи проекту акта;
3) результати мiжвiдомчих консультацiй вiдображаються розробником у протоколi узгодження позицiй (додаток 9).
§ 60. Зберiгання проекту акта та матерiалiв до нього
1. Проект постанови та матерiали до нього, якi було надiслано для проведення мiжвiдомчих консультацiй, листи задiяних органiв зберiгаються в архiвi розробника в установленому порядку.
§ 61. Правова експертиза
1. Розробник пiсля проведення мiжвiдомчих консультацiй надсилає проект постанови, завiзований керiвником органу, що є розробником, разом з пояснювальною запискою, а також порiвняльною таблицею (якщо проектом передбачено внесення змiн до iнших актiв Кабiнету Мiнiстрiв) Мiн'юсту для проведення правової експертизи.
2. Мiн'юст пiд час проведення правової експертизи перевiряє проект постанови:
на вiдповiднiсть Конституцiї України, актам законодавства та чинним мiжнародним договорам України, стандартам Ради Європи у сферi демократiї, верховенства права та прав людини, зокрема положенням Конвенцiї про захист прав людини i основоположних свобод, з урахуванням практики Європейського суду з прав людини;
на вiдповiднiсть принципу недискримiнацiї (антидискримiнацiйна експертиза), принципу забезпечення рiвних прав та можливостей жiнок i чоловiкiв (гендерно-правова експертиза);
на наявнiсть норм, що можуть сприяти вчиненню корупцiйних правопорушень, та надає рекомендацiї стосовно їх усунення (антикорупцiйна експертиза);
на вiдповiднiсть правилам нормопроектувальної технiки та надає пропозицiї щодо доопрацювання вiдповiдних положень проекту акта.
Мiн'юст пiд час проведення правової експертизи проекту акта про схвалення (затвердження) проекту рiшення (рекомендацiї) Ради асоцiацiї мiж Україною та Європейським Союзом, Комiтету асоцiацiї мiж Україною та Європейським Союзом, Комiтету асоцiацiї у торговельному складi та їх пiдкомiтетiв визначає внутрiшньодержавну процедуру, необхiдну для набрання чинностi таким рiшенням (рекомендацiєю).
3. За результатами правової експертизи проекту постанови Мiн'юст оформляє висновок за встановленою ним формою, невiд'ємною частиною якого є висновок за результатами експертизи на вiдповiднiсть проекту акта положенням Конвенцiї про захист прав людини i основоположних свобод, з урахуванням практики Європейського суду з прав людини. У висновку Мiн'юсту обов'язково зазначаються правовi пiдстави прийняття акта з посиланням на норми законодавчих актiв, згiдно з якими предмет правового регулювання проекту акта належить до повноважень Кабiнету Мiнiстрiв. Висновок пiдписує Мiнiстр, а у разi його вiдсутностi - перший заступник Мiнiстра.
У разi коли у проектi постанови вiдсутнi положення, якi можуть бути предметом оцiнки його на вiдповiднiсть принципу недискримiнацiї та принципу забезпечення рiвних прав та можливостей жiнок i чоловiкiв, про це зазначається у висновку за результатами проведення правової експертизи проекту постанови.
4. Мiн'юст надсилає висновок розробниковi у строк, що становить не бiльш як 10 робочих днiв, а у випадках, передбачених пунктом 5 § 59 цього Регламенту, - в одноденний строк.
5. Мiн'юст за зверненням розробника може брати участь у доопрацюваннi проекту постанови з метою врахування зауважень до нього за результатами правової експертизи.
Глава 2. Внесення до Кабiнету Мiнiстрiв
§ 62. Порядок внесення
1. Проект постанови вiзується керiвником органу, що є розробником, або особою, що його замiщує, та вноситься до Кабiнету Мiнiстрiв разом iз супровiдним листом (додаток 10).
У разi коли проект постанови вноситься до Кабiнету Мiнiстрiв Прем'єр-мiнiстром, вiце-прем'єр-мiнiстром, мiнiстром, який не очолює мiнiстерство, такий проект вiзується зазначеними посадовими особами та вноситься до Кабiнету Мiнiстрiв разом iз супровiдним листом за їх пiдписом.
2. Супровiдний лист, пояснювальну записку, прогноз впливу, звiт про консультацiї з представниками заiнтересованих сторiн та звiт про мiжвiдомчi консультацiї / протокол узгодження позицiй пiдписує керiвник органу, що є розробником, або особа, що його замiщує.
У разi коли проект постанови, який вноситься до Кабiнету Мiнiстрiв Прем'єр-мiнiстром, вiце-прем'єр-мiнiстрами, мiнiстром, який не очолює мiнiстерство, пiдготовлено Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв, такi документи, крiм супровiдного листа, пiдписує Мiнiстр Кабiнету Мiнiстрiв.
3. У разi коли проект постанови мiстить iнформацiю з обмеженим доступом, розробник проставляє на проектi, супровiдному листi та iнших документах, що додаються до нього, вiдповiдний гриф обмеження доступу.
4. Проект постанови та матерiали до нього вносяться до Кабiнету Мiнiстрiв в електроннiй формi з використанням системи електронної взаємодiї органiв виконавчої влади, крiм проектiв актiв, пiдготовлених у паперовiй формi з пiдстав, передбачених пунктом 10 § 53 цього Регламенту.
§ 63. Обов'язковi додатки
1. До проекту постанови додаються:
1) пояснювальна записка (додаток 11);
2) фiнансово-економiчнi розрахунки (у випадках, передбачених пунктом 2 § 56 цього Регламенту);
3) звiт про консультацiї з представниками заiнтересованих сторiн, оформлений згiдно з додатком 4 (у разi проведення таких консультацiй з урахуванням вимог пунктiв 2 i 3 § 58 цього Регламенту);
4) прогноз впливу, оформлений згiдно з додатком 5 (пункт 3 § 56 цього Регламенту), до якого додається аналiз регуляторного впливу, якщо проект акта має регуляторний характер;
5) звiт про мiжвiдомчi консультацiї, оформлений згiдно з додатком 6 (пункт 4 § 59 цього Регламенту). При цьому у звiтi додатково вiдображається iнформацiя про врахування зауважень Мiн'юсту за результатами правової експертизи проекту постанови шляхом доповнення пунктом 6, вiдображеним у формi таблицi, в якiй зазначаються врахованi зауваження та спосiб їх врахування, а також неврахованi зауваження та аргументи розробника щодо їх вiдхилення;
6) протокол узгодження позицiй, оформлений згiдно з додатком 9 (у випадках, передбачених пунктом 5 § 59 цього Регламенту);
7) висновки Мiнфiну, Мiнекономiки та Мiнцифри (крiм випадкiв, передбачених пунктом 7 § 49 цього Регламенту);
8) висновок Мiн'юсту;
9) довiдка щодо вiдповiдностi зобов'язанням України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правовим, та/або права Європейського Союзу (acquis ЄС), оформлена згiдно з додатком 8 (якщо проект стосується вiдповiдних зобов'язань України);
10) порiвняльна таблиця, оформлена згiдно з додатком 12 (якщо проектом передбачено внесення змiн до iнших актiв Кабiнету Мiнiстрiв);
11) проект постанови та матерiали до нього в електроннiй формi (у разi внесення проекту у формi електронної копiї оригiналу паперового документа).
2. До проекту постанови, крiм документiв, передбачених пунктом 1 цього параграфа, додаються:
рекомендацiї Наукового комiтету Нацiональної ради України з питань розвитку науки i технологiй (до проекту з питань, що стосуються сфери наукової та науково-технiчної дiяльностi);
пропозицiї за результатами громадської антикорупцiйної, громадської антидискримiнацiйної та громадської гендерно-правової експертизи проекту акта (у разi її проведення);
звiт про стратегiчну екологiчну оцiнку, довiдки про консультацiї з органами виконавчої влади та про громадське обговорення, пiдготовленi вiдповiдно до статей 11 - 13 Закону України "Про стратегiчну екологiчну оцiнку" (у разi здiйснення стратегiчної екологiчної оцiнки);
довiдковi та iншi iнформацiйно-аналiтичнi матерiали, що обґрунтовують необхiднiсть прийняття акта (в разi потреби).
3. Висновок Мiн'юсту до проекту постанови, розробником якого є зазначене Мiнiстерство, не подається, а зазначенi у пунктi 2 § 61 цього Регламенту правовi аспекти вiдображаються у пояснювальнiй записцi.
Висновок Мiнфiну до проекту постанови, розробником якого є зазначене Мiнiстерство, не подається, а зазначенi у пунктi 3 § 49 цього Регламенту аспекти вiдображаються у пояснювальнiй записцi.
Висновок Мiнекономiки до проекту постанови, розробником якого є зазначене Мiнiстерство, не подається, а зазначенi у пунктi 4 § 49 цього Регламенту аспекти вiдображаються у пояснювальнiй записцi.
Якщо розробником проекту постанови є Мiнцифри, цифрова експертиза не проводиться, а зазначенi у пунктi 5 § 49 цього Регламенту аспекти такої експертизи вiдображаються у пояснювальнiй записцi.
Глава 3. Опрацювання у Секретарiатi Кабiнету Мiнiстрiв
§ 64. Перевiрка на вiдповiднiсть встановленим вимогам
1. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв у порядку, визначеному Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв, перевiряє внесений до Кабiнету Мiнiстрiв проект постанови та матерiали до нього на предмет дотримання розробником вимог цього Регламенту щодо:
1) суб'єкта пiдготовки та внесення проекту до Кабiнету Мiнiстрiв (§ 54);
2) пiдстав для розроблення проекту (§ 55);
3) надсилання проекту для проведення мiжвiдомчих консультацiй усiм учасникам таких консультацiй (пункт 1 § 59);
4) права пiдпису або вiзування документiв (пункти 1 i 2 § 62);
5) надання обов'язкових додаткiв (§ 63).
2. У разi порушення вимог, зазначених у пунктi 1 цього параграфа, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв не пiзнiше нiж протягом двох робочих днiв пiсля надходження проекту постанови повертає його розробниковi для приведення у вiдповiднiсть iз зазначеними вимогами.
Проект постанови повертається з використанням системи електронної взаємодiї органiв виконавчої влади, крiм проектiв, що мiстять iнформацiю з обмеженим доступом.
§ 65. Експертиза
1. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв проводить експертизу поданого до Кабiнету Мiнiстрiв проекту постанови. Порядок проведення експертизи визначається Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Пiд час проведення експертизи проекту постанови Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв:
1) перевiряє проект на вiдповiднiсть:
зобов'язанням України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правовим, та/або права Європейського Союзу (acquis ЄС);
документам державної полiтики;
2) оцiнює реалiстичнiсть, достовiрнiсть та повноту пiдготовленого розробником прогнозу впливу реалiзацiї акта та в разi потреби готує власний прогноз впливу, оцiнює позицiю розробника щодо вiдсутностi впливу;
3) оцiнює реалiстичнiсть розв'язання проблеми обраним способом, реалiстичнiсть прогнозу очiкуваних результатiв реалiзацiї акта та достатнiсть наведених показникiв оцiнки результативностi його реалiзацiї;
4) оцiнює повноту врахування розробником зауважень Мiн'юсту за результатами правової експертизи проекту акта та у разi потреби може висловити власну позицiю щодо вiдповiдностi проекту акта Конституцiї та законам України, актам Президента України, чинним мiжнародним договорам України, щодо узгодженостi з актами Кабiнету Мiнiстрiв, а також щодо вiдповiдностi правилам нормопроектувальної технiки;
перевiряє проект акта, розробником якого є Мiн'юст, на вiдповiднiсть Конституцiї та законам України, актам Президента України, чинним мiжнародним договорам України, на узгодженiсть з актами Кабiнету Мiнiстрiв, а також на вiдповiднiсть правилам нормопроектувальної технiки;
5) аналiзує регуляторний вплив проекту регуляторного акта.
3. Якщо пiд час проведення Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв експертизи проекту постанови буде виявлено, що проект не приведено у вiдповiднiсть iз правилами нормопроектувальної технiки, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв за участю розробника вносить до такого проекту необхiднi поправки. При цьому не допускається внесення поправок, якi змiнюють суть проекту або окремих його положень.
4. Якщо стосовно проекту постанови вiдсутнi розбiжностi у позицiях розробника i задiяних органiв та за результатами правової експертизи Мiн'юсту та експертизи Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв вiдсутнi зауваження, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв вносить до проекту редакцiйнi уточнення, оформляє висновок за результатами експертизи за формою, встановленою Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв, та подає проект разом з матерiалами, внесеними розробником, та висновком Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв для розгляду на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв.
§ 66. Розбiжностi та застереження
1. Якщо стосовно проекту постанови є розбiжностi у позицiях розробника i задiяних органiв та/або за результатами правової експертизи Мiн'юсту та експертизи Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв висловлено зауваження, такий проект разом з матерiалами, внесеними розробником, та висновком Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв подається для розгляду на нарадi державних секретарiв.
2. На нарадi державних секретарiв заслуховується позицiя розробника, задiяних органiв, Мiн'юсту та Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв i виробляються пропозицiї щодо пiдвищення якостi проекту акта.
3. Рiшення, прийнятi на нарадi державних секретарiв за результатами розгляду проекту постанови, можуть мiстити рекомендацiї розробнику щодо його доопрацювання.
4. Розробник протягом трьох робочих днiв з моменту отримання протоколу наради може вiдкликати проект постанови для його доопрацювання та повторного внесення в установленому порядку до Кабiнету Мiнiстрiв. В iншому разi проект в редакцiї розробника подається для розгляду на засiданнi урядового комiтету разом з матерiалами до нього та висновком Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв, в якому зазначаються результати розгляду проекту на нарадi державних секретарiв.
§ 67. Строк опрацювання
1. Проект постанови опрацьовується у Секретарiатi Кабiнету Мiнiстрiв у строк, що становить не бiльш як 15 днiв, виходячи з того, що вiн повинен бути розглянутий Кабiнетом Мiнiстрiв, як правило, протягом одного мiсяця з дня його надходження.
2. Якщо складнiсть та обсяг проекту постанови, а також необхiднiсть його доопрацювання за результатами розгляду на нарадi державних секретарiв чи на засiданнi урядового комiтету є обґрунтованою причиною неможливостi розгляду проекту постанови Кабiнетом Мiнiстрiв у строк, встановлений пунктом 1 цього параграфа, строк опрацювання такого проекту може бути продовжено Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв або його заступником вiдповiдно до розподiлу обов'язкiв не бiльше нiж на один мiсяць з дня надходження такого проекту.
3. Проект акта з питань, зазначених у пунктi 5 § 59 цього Регламенту, опрацьовується у Секретарiатi Кабiнету Мiнiстрiв в одноденний строк. Про такий проект Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв невiдкладно iнформує Прем'єр-мiнiстра.
§ 68. Вiдкликання проекту
1. Керiвник органу, що є розробником внесеного до Кабiнету Мiнiстрiв проекту постанови, може в будь-який момент до прийняття рiшення Кабiнетом Мiнiстрiв вiдкликати проект для доопрацювання.
Роздiл 7. Пiдготовка проектiв розпоряджень Кабiнету Мiнiстрiв
§ 69. Процедура пiдготовки
1. Акти Кабiнету Мiнiстрiв з органiзацiйно-розпорядчих та iнших поточних питань видаються у формi розпоряджень.
2. Розпорядження Кабiнету Мiнiстрiв видаються з питань:
затвердження директив, схвалення урядової заяви, листа, звернення, декларацiї, меморандуму тощо;
схвалення пропозицiй щодо застосування, скасування та внесення змiн до санкцiй, якi виносяться на розгляд Ради нацiональної безпеки i оборони України вiдповiдно до Закону України "Про санкцiї";
утворення та затвердження складу урядових комiсiй з питань лiквiдацiї наслiдкiв надзвичайних ситуацiй;
видiлення коштiв з резервного фонду державного бюджету;
передачi майна;
кадрових та iнших питань органiзацiйно-розпорядчого характеру.
3. Пiдготовка проектiв розпоряджень Кабiнету Мiнiстрiв (далi - проекти розпоряджень) здiйснюється згiдно з правилами, визначеними у главi 1 роздiлу 6 цього Регламенту (крiм пункту 2 § 55, пункту 3 § 56, § 57 i § 58), з урахуванням особливостей, передбачених цим параграфом.
4. Мiжвiдомчi консультацiї щодо проекту розпорядження проводяться за такою процедурою:
1) розробник надсилає завiзований керiвником проект акта разом iз пояснювальною запискою, фiнансово-економiчними розрахунками (якщо реалiзацiя акта призведе до змiни показникiв державного та/або мiсцевого бюджетiв, потребує додаткового фiнансування), а також порiвняльною таблицею (якщо проектом передбачено внесення змiн до iнших актiв Кабiнету Мiнiстрiв) центральним органам виконавчої влади вiдповiдно до компетенцiї, Мiнфiну, Мiнекономiки та Мiнцифри;
2) центральнi органи виконавчої влади у строк, установлений розробником вiдповiдно до пункту 2 § 49 цього Регламенту, iнформують розробника про свої застереження до проекту акта. Мiнфiн, Мiнекономiки та Мiнцифри в установлений строк надають висновки за встановленою ними формою.
Якщо в установлений строк таку iнформацiю та висновки не надано, вважається, що застереження до проекту вiдсутнi;
3) розробник забезпечує проведення в разi потреби узгоджувальних процедур щодо проекту акта та вiдображає результати мiжвiдомчих консультацiй у протоколi узгодження позицiй, який оформлюється згiдно з додатком 9.
Мiжвiдомчi консультацiї щодо проекту розпорядження з питань, пов'язаних iз запобiганням виникненню надзвичайних ситуацiй, лiквiдацiєю їх наслiдкiв, або з iнших питань, пов'язаних з виникненням загрози життю та/або здоров'ю населення, а також з невiдкладних питань щодо проведення заходiв iз забезпечення нацiональної безпеки i оборони, вiдсiчi i стримування збройної агресiї Росiйської Федерацiї у Донецькiй та Луганськiй областях та обороноздатностi держави проводяться за процедурою, визначеною у пунктi 5 § 59 цього Регламенту.
Не потребує проведення мiжвiдомчих консультацiй проект розпорядження про утворення урядової комiсiї з розслiдування причин виникнення надзвичайних ситуацiй, а також проект розпорядження з питань реалiзацiї Кабiнетом Мiнiстрiв функцiй з управлiння корпоративними правами держави у державному банку, з питань утворення та органiзацiї роботи комiтету з призначення керiвникiв особливо важливих для економiки пiдприємств, оголошення вiдбору та призначення чи погодження кандидатур претендентiв на посаду керiвникiв i членiв наглядових рад таких пiдприємств та щодо змiни особи, уповноваженої на проведення переговорiв та пiдписання мiжнародного договору України.
5. Не потребує проведення правової експертизи Мiн'юстом проект розпорядження:
з кадрових питань;
про утворення урядової комiсiї з розслiдування причин виникнення надзвичайних ситуацiй;
щодо змiни особи, уповноваженої на проведення переговорiв та пiдписання мiжнародного договору України;
про затвердження фiнансового плану суб'єкта господарювання державного сектора економiки;
з питань утворення та органiзацiї роботи комiтету з призначення керiвникiв особливо важливих для економiки пiдприємств, оголошення вiдбору та призначення чи погодження кандидатур претендентiв на посаду керiвникiв i членiв наглядових рад таких пiдприємств.
6. Проекти розпоряджень з кадрових питань готуються в установленому Кабiнетом Мiнiстрiв порядку та вносяться на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв Мiнiстром Кабiнету Мiнiстрiв.
7. Правила, визначенi у цьому роздiлi, не поширюються на проекти розпоряджень про схвалення концепцiй державної полiтики. Такi проекти готуються вiдповiдно до вимог роздiлу 5 цього Регламенту та не потребують проведення правової експертизи Мiн'юстом.
8. Пiдготовка проектiв розпоряджень про схвалення концепцiй державних цiльових програм здiйснюється з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про державнi цiльовi програми".
На проекти розпоряджень про схвалення концепцiй державних цiльових програм, якi стосуються зобов'язань України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правових, та/або права Європейського Союзу (acquis ЄС), поширюються вимоги пункту 3 § 57 цього Регламенту.
§ 70. Внесення до Кабiнету Мiнiстрiв
1. Проект розпорядження вноситься до Кабiнету Мiнiстрiв згiдно з вимогами § 62 цього Регламенту.
2. До проекту розпорядження додаються:
1) пояснювальна записка (додаток 13);
2) фiнансово-економiчнi розрахунки, проведенi з урахуванням вимог пункту 2 § 56 цього Регламенту (якщо реалiзацiя акта призведе до змiни показникiв державного та/або мiсцевого бюджетiв, потребує додаткового фiнансування);
3) висновки Мiнфiну, Мiнекономiки та Мiнцифри (крiм випадкiв, передбачених абзацом другим пiдпункту 2 пункту 4 § 69 цього Регламенту);
4) висновок Мiн'юсту (крiм випадкiв, передбачених пунктом 5 § 69 цього Регламенту);
5) протокол узгодження позицiй, оформлений згiдно з додатком 9;
6) порiвняльна таблиця, оформлена згiдно з додатком 12 (якщо проектом передбачено внесення змiн до iнших актiв Кабiнету Мiнiстрiв);
7) довiдковi та iншi iнформацiйно-аналiтичнi матерiали (в разi потреби);
8) звiт про стратегiчну екологiчну оцiнку, довiдки про консультацiї з органами виконавчої влади та про громадське обговорення, пiдготовленi вiдповiдно до статей 11 - 13 Закону України "Про стратегiчну екологiчну оцiнку" (у разi здiйснення стратегiчної екологiчної оцiнки);
9) проект акта та матерiали до нього в електроннiй формi (у разi внесення проекту у формi електронної копiї оригiналу паперового документа).
§ 71. Опрацювання у Секретарiатi Кабiнету Мiнiстрiв
1. Внесений до Кабiнету Мiнiстрiв проект розпорядження опрацьовується згiдно з вимогами глави 3 роздiлу 6 цього Регламенту (крiм абзацу другого пiдпункту 1, пiдпунктiв 2 i 5 пункту 2 § 65).
Проект розпорядження, зазначений в абзацi другому пункту 8 § 69, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв перевiряє також на вiдповiднiсть зобов'язанням України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правовим, та/або праву Європейського Союзу (acquis ЄС).
Роздiл 8. Законопроектна дiяльнiсть
Глава 1. Пiдготовка та супроводження законопроектiв, iнiцiйованих Кабiнетом Мiнiстрiв
§ 72. Процедура пiдготовки
1. Законопроекти, що вносяться у порядку законодавчої iнiцiативи Кабiнетом Мiнiстрiв на розгляд Верховної Ради, готуються з дотриманням вимог, передбачених Регламентом Верховної Ради України, главою 1 роздiлу 6 цього Регламенту, та з урахуванням особливостей, передбачених цiєю главою.
Проект закону про Державний бюджет України готується Мiнфiном з дотриманням вимог Бюджетного кодексу України та вiдповiдно до Бюджетної декларацiї, порядок пiдготовки та внесення якої на розгляд Верховної Ради визначено статтею 33 Бюджетного кодексу України.
2. Законопроект (крiм проектiв законiв про Державний бюджет України, про внесення змiн до Закону про Державний бюджет України, про ратифiкацiю мiжнародних договорiв України щодо одержання Україною вiд iноземних держав, банкiв i мiжнародних фiнансових органiзацiй позик, не передбачених державним бюджетом) не повинен мiстити положень, прийняття яких призведе до збiльшення державного боргу i державних гарантiй.
3. Пiдготовка та подання Кабiнетом Мiнiстрiв Президентовi України законопроектiв здiйснюються вiдповiдно до вимог цiєї глави та Положення про порядок роботи з законопроектами та iншими документами, що вносяться Президентом України на розгляд Верховної Ради України, затвердженого Указом Президента України вiд 30 березня 1995 р. N 270.
4. Розробленню проектiв нових законiв або законопроектiв, якими передбачається внесення суттєвих змiн до чинних законiв України, та реалiзацiя яких матиме масштабний вплив на широкi верстви населення, рiзнi групи чоловiкiв i жiнок та суб'єктiв господарювання, з iнших важливих питань суспiльно-економiчного життя, вирiшення яких потребує вибору оптимальних шляхiв розв'язання проблеми, повинне передувати схвалення Кабiнетом Мiнiстрiв концепцiї державної полiтики, яка готується у порядку, встановленому роздiлом 5 цього Регламенту.
§ 73. Внесення до Кабiнету Мiнiстрiв
1. Законопроект вноситься до Кабiнету Мiнiстрiв згiдно з правилами глави 2 роздiлу 6 цього Регламенту.
2. Разом iз законопроектом, що вноситься до Кабiнету Мiнiстрiв, крiм документiв та матерiалiв, передбачених пунктами 1 i 2 § 63 цього Регламенту, додаються також:
1) проект постанови Верховної Ради про прийняття проекту закону за основу;
2) перелiк нових законiв та законiв, якi потребують викладення у новiй редакцiї, iнших нормативних актiв, прийняття або перегляд яких необхiдно здiйснити для реалiзацiї положень закону;
3) окремий законопроект про внесення змiн до iнших законiв, якщо такi змiни необхiднi для реалiзацiї закону i не викладенi в його перехiдних положеннях;
4) фiнансово-економiчне обґрунтування (включаючи вiдповiднi розрахунки) у разi внесення законопроекту, прийняття якого призведе до змiни показникiв бюджету в поточному бюджетному перiодi. Якщо такi змiни показникiв бюджету передбачають зменшення надходжень бюджету та/або збiльшення витрат бюджету, до законопроекту додаються пропозицiї щодо внесення змiн до законодавчих актiв стосовно скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення його збалансованостi.
Пояснювальна записка до законопроекту повинна мiстити обґрунтування очiкуваних соцiально-економiчних, правових та iнших наслiдкiв застосування закону пiсля його прийняття. Вiдповiдна iнформацiя додатково зазначається у пунктi 1 пояснювальної записки.
Вимоги цього пункту не поширюються на проект закону про Державний бюджет України.
3. Супровiдний лист до законопроекту повинен мiстити пропозицiю щодо визначення кандидатури доповiдача, який представлятиме проект у Верховнiй Радi.
§ 74. Опрацювання у Секретарiатi Кабiнету Мiнiстрiв
1. Внесений до Кабiнету Мiнiстрiв законопроект опрацьовується у порядку, встановленому главою 3 роздiлу 6 цього Регламенту.
2. У разi порушення вимог, передбачених пунктом 4 § 72, пунктами 2 i 3 § 73 цього Регламенту, а також з пiдстав, зазначених у пунктi 1 § 64 цього Регламенту для повернення проектiв постанов Кабiнету Мiнiстрiв, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв повертає законопроект розробниковi для приведення у вiдповiднiсть з установленими вимогами.
§ 75. Пiдготовка для подання до Верховної Ради
1. Схвалений Кабiнетом Мiнiстрiв законопроект вiзується Прем'єр-мiнiстром i подається до Верховної Ради разом iз супровiдним листом за його пiдписом, в якому визначається доповiдач, що представлятиме законопроект у Верховнiй Радi.
2. До законопроекту, що вноситься до Верховної Ради, додаються документи та матерiали, зазначенi у пiдпунктах 1 - 4 пункту 2 § 73 цього Регламенту, а також:
1) пояснювальна записка за пiдписом керiвника органу, що є розробником;
2) порiвняльна таблиця (якщо законопроектом передбачається внесення змiн до чинного закону);
3) законопроект та матерiали до нього в електроннiй формi.
До законопроекту, що стосується зобов'язань України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правових, та/або права Європейського Союзу (acquis ЄС), додається також висновок про вiдповiднiсть таким зобов'язанням за пiдписом вiце-прем'єр-мiнiстра, до компетенцiї якого вiднесенi питання європейської iнтеграцiї.
§ 76. Супроводження у Верховнiй Радi
1. Для представлення у Верховнiй Радi законопроекту, внесеного Кабiнетом Мiнiстрiв, Прем'єр-мiнiстр визначає члена Кабiнету Мiнiстрiв. У разi неможливостi визначеним членом Кабiнету Мiнiстрiв представляти законопроект у Верховнiй Радi його може представляти за згодою Прем'єр-мiнiстра заступник мiнiстра, керiвник центрального органу виконавчої влади, який не входить до складу Кабiнету Мiнiстрiв (далi - представник Кабiнету Мiнiстрiв), про що Верховну Раду повiдомляє Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв листом за пiдписом Державного секретаря Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Представник Кабiнету Мiнiстрiв пiд час супроводження законопроекту:
1) доповiдає про законопроект на засiданнi комiтету Верховної Ради, аргументує позицiю Кабiнету Мiнiстрiв, дає пояснення щодо окремих норм законопроекту, вiдповiдає на запитання, подає у разi потреби членам комiтету додатковi аналiтичнi та iнформацiйно-довiдковi матерiали;
2) доповiдає про законопроект на пленарному засiданнi Верховної Ради пiд час його розгляду в першому читаннi, вiдповiдає на запитання, виступає iз заключним словом;
3) за результатами розгляду законопроекту в першому читаннi бере участь у його пiдготовцi комiтетом Верховної Ради до другого читання або до повторного першого читання, у тому числi в разi доопрацювання законопроекту з урахуванням результатiв його публiчного обговорення;
4) iнформує Кабiнет Мiнiстрiв про хiд та результати розгляду законопроекту у Верховнiй Радi.
3. У разi подання Кабiнетом Мiнiстрiв пропозицiй i поправок до законопроекту, який готується до другого читання, представник Кабiнету Мiнiстрiв аргументує позицiю Кабiнету Мiнiстрiв пiд час розгляду законопроекту в другому читаннi комiтетом Верховної Ради та на пленарному засiданнi Верховної Ради, наполягає у разi потреби на обговореннi вiдхилених комiтетом Верховної Ради пропозицiй чи поправок.
4. Представник Кабiнету Мiнiстрiв висловлює позицiю Кабiнету Мiнiстрiв щодо пропозицiй i поправок до законопроекту, поданих iншими суб'єктами права законодавчої iнiцiативи, з урахуванням, зокрема, їх вiдповiдностi Конституцiї України, Програмi дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, аргументує позицiю Кабiнету Мiнiстрiв пiд час розгляду Верховною Радою пропозицiй Президента України до поверненого ним для повторного розгляду закону.
5. У разi неврахування висловленої на засiданнi комiтету Верховної Ради позицiї Кабiнету Мiнiстрiв перед розглядом законопроекту в другому читаннi Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв органiзовує проведення наради за участю представникiв розробника, про результати якої доповiдає Першому вiце-прем'єр-мiнiстровi для подальшого представлення позицiї Кабiнету Мiнiстрiв представником Кабiнету Мiнiстрiв.
6. Центральнi органи виконавчої влади формують i вносять до модуля взаємодiї пропозицiї до законопроектiв, пiдготовлених до другого та наступних читань комiтетами Верховної Ради, не пiзнiше нiж протягом восьми днiв з дня розмiщення вiдповiдної iнформацiї на офiцiйному веб-сайтi Верховної Ради з урахуванням поправок i пропозицiй, поданих iншими суб'єктами права законодавчої iнiцiативи.
7. У разi одночасного розгляду на засiданнях кiлькох комiтетiв Верховної Ради законопроекту, внесеного Кабiнетом Мiнiстрiв, у засiданнi головного комiтету бере участь представник Кабiнету Мiнiстрiв, а в засiданнях iнших комiтетiв - посадовi особи, визначенi керiвником вiдповiдного центрального органу виконавчої влади.
8. У разi коли комiтет Верховної Ради не ухвалив у визначений Регламентом Верховної Ради України строк висновок щодо включення поданого Кабiнетом Мiнiстрiв законопроекту до порядку денного сесiї, представник Кабiнету Мiнiстрiв готує проект звернення Кабiнету Мiнiстрiв до Верховної Ради щодо розгляду на пленарному засiданнi питання про включення до порядку денного сесiї такого законопроекту.
9. Пiсля дня завершення чергової сесiї Верховної Ради розробники проводять монiторинг зареєстрованих законопроектiв з урахуванням висновкiв комiтетiв Верховної Ради та не пiзнiше нiж за п'ять днiв до початку чергової сесiї вносять до модуля взаємодiї iнформацiю про актуальнiсть законопроектiв.
Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв узагальнює зазначену iнформацiю, органiзовує в разi потреби проведення наради за участю посадових осiб, визначених вiдповiдно до абзацу другого пункту 2 § 100 цього Регламенту, та готує вiдповiднi матерiали для надiслання до Верховної Ради.
Глава 2. Супроводження законопроектiв, iнiцiйованих народними депутатами України
§ 77. Монiторинг та формування позицiї
1. З метою формування позицiї Кабiнету Мiнiстрiв щодо законопроектiв, iнiцiйованих народними депутатами України, центральнi органи виконавчої влади (крiм тих, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв через вiдповiдних мiнiстрiв) проводять їх постiйний монiторинг, забезпечують пiдготовку пропозицiй щодо визначення позицiї Кабiнету Мiнiстрiв до законопроектiв, що стосуються їх компетенцiї, та беруть участь у розглядi у Верховнiй Радi вiдповiдних законопроектiв.
2. Пiд час пiдготовки пропозицiй до законопроектiв центральнi органи виконавчої влади повиннi виходити з того, що положення вiдповiдних законопроектiв:
не повиннi суперечити прiоритетним цiлям, визначеним Програмою дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв;
повиннi враховувати реальнi фiнансовi можливостi держави у разi, коли їх реалiзацiя потребує додаткових витрат бюджетних коштiв;
повиннi вiдповiдати Конституцiї України, чинним мiжнародним договорам України та узгоджуватися iз схваленими Кабiнетом Мiнiстрiв документами державної полiтики.
3. Центральнi органи виконавчої влади:
формують пропозицiї щодо визначення позицiї Кабiнету Мiнiстрiв до першого читання законопроектiв i вносять вiдповiдну iнформацiю до модуля взаємодiї не пiзнiше нiж протягом десяти днiв з дня розмiщення тексту таких законопроектiв на офiцiйному веб-сайтi Верховної Ради;
формують пропозицiї до законопроектiв, пiдготовлених до другого та наступних читань (з урахуванням поправок i пропозицiй до таких законопроектiв), i вносять вiдповiдну iнформацiю до модуля взаємодiї не пiзнiше нiж протягом восьми днiв з дня розмiщення вiдповiдної iнформацiї на офiцiйному веб-сайтi Верховної Ради.
4. Центральнi органи виконавчої влади не пiзнiше 12-ї години п'ятницi, що передує тижню пленарних засiдань Верховної Ради, вносять до модуля взаємодiї iнформацiю про позицiю щодо законопроектiв, якi включенi до проекту розкладу засiдань Верховної Ради на вiдповiдний тиждень, та з урахуванням рiшень комiтетiв Верховної Ради. Внесення зазначеної iнформацiї до модуля взаємодiї здiйснюється незалежно вiд дня розмiщення тексту вiдповiдних законопроектiв на офiцiйному веб-сайтi Верховної Ради.
5. Пропозицiї щодо визначення позицiї Кабiнету Мiнiстрiв стосовно законопроектiв пiдписуються керiвником центрального органу виконавчої влади, який їх пiдготував, та вносяться до модуля взаємодiї в електроннiй формi. Пiдписання таких пропозицiй може здiйснюватися iз застосуванням квалiфiкованого електронного пiдпису.
Внесення до модуля iнформацiї, зазначеної у пунктах 3 та 4 цього параграфа, центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв через вiдповiдних мiнiстрiв, може здiйснюватись ними безпосередньо у разi надання окремого доступу за зверненням вiдповiдних мiнiстрiв.
6. У разi необхiдностi узгодження розбiжностей щодо визначення позицiї стосовно законопроекту та вiдсутностi експертного висновку Кабiнету Мiнiстрiв до такого законопроекту Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв забезпечує проведення наради за участю посадових осiб, визначених вiдповiдно до абзацу другого пункту 2 § 100 цього Регламенту.
§ 78. Процедура супроводження
1. Позицiю стосовно законопроектiв пiд час їх розгляду у Верховнiй Радi представляють мiнiстри або iншi керiвники центральних органiв виконавчої влади. У разi неможливостi взяти участь у розглядi законопроекту замiсть мiнiстра (керiвника центрального органу виконавчої влади) участь у розглядi бере заступник мiнiстра (заступник керiвника центрального органу виконавчої влади). Зазначенi посадовi особи пiд час супроводження законопроектiв беруть участь у роботi комiтетiв Верховної Ради та пленарних засiданнях, дають пояснення, вiдповiдають на запитання, iнформують Кабiнет Мiнiстрiв про хiд та результати розгляду у Верховнiй Радi вiдповiдних законопроектiв.
2. Iнформацiя про посадових осiб вiд Кабiнету Мiнiстрiв, якi братимуть участь у розглядi законопроектiв, вноситься до модулю взаємодiї, а також подається у письмовiй формi Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв напередоднi кожного пленарного засiдання Верховної Ради Апарату Верховної Ради.
Глава 3. Експертиза законопроектiв
§ 79. Процедура вiдповiдно до статтi 103 Регламенту Верховної Ради України
1. У разi надходження до Кабiнету Мiнiстрiв вiдповiдно до статтi 103 Регламенту Верховної Ради України звернення вiд Голови Верховної Ради, його Першого заступника, заступника або вiд головного комiтету Верховної Ради щодо пiдготовки експертного висновку до законопроекту, iнiцiйованого народним депутатом (народними депутатами) України:
1) Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає законопроект в день надходження центральним органам виконавчої влади вiдповiдно до компетенцiї (крiм тих, дiяльнiсть яких спрямовується та координується Кабiнетом Мiнiстрiв через вiдповiдних мiнiстрiв), Мiнфiну та Мiн'юсту для пiдготовки експертного висновку до законопроекту. Якщо предмет регулювання законопроекту стосується компетенцiї центрального органу виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується та координується Кабiнетом Мiнiстрiв через мiнiстра, законопроект надсилається вiдповiдному мiнiстерству, яке в разi потреби з'ясовує позицiю центрального органу виконавчої влади;
2) задiянi центральнi органи виконавчої влади у чотириденний строк iнформують про свою позицiю головний орган шляхом внесення до модулю взаємодiї вiдповiдної iнформацiї. Головний орган в разi потреби проводить консультацiї щодо узгодження позицiй. Якщо задiянi центральнi органи виконавчої влади не поiнформували про свою позицiю в установленi спосiб та строк, вважається, що зауваження до законопроекту вiдсутнi;
3) завiзований керiвником головного органу проект експертного висновку подається Кабiнету Мiнiстрiв у восьмиденний строк з дня надходження законопроекту. Проект експертного висновку повинен мiстити чiтке та однозначне формулювання позицiї стосовно пiдтримки, зокрема за умови врахування зауважень та пропозицiй, чи непiдтримки законопроекту;
4) проект експертного висновку до законопроекту пiсля опрацювання в Секретарiатi Кабiнету Мiнiстрiв, у тому числi щодо вiдповiдностi законопроекту зобов'язанням України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правовим, та/або праву Європейського Союзу (acquis ЄС), розглядає Прем'єр-мiнiстр або вiце-прем'єр-мiнiстр, який вiзує його та подає комiтетовi Верховної Ради не пiзнiше нiж протягом 14 днiв з дня надходження законопроекту до Кабiнету Мiнiстрiв. Надiсланий комiтетовi Верховної Ради експертний висновок до законопроекту вноситься до модуля взаємодiї та розмiщується на офiцiйному веб-сайтi Кабiнету Мiнiстрiв.
2. За наявностi неврегульованих розбiжностей у позицiях центральних органiв виконавчої влади щодо законопроекту проект експертного висновку до законопроекту розглядається на засiданнi урядового комiтету або на нарадi пiд головуванням Прем'єр-мiнiстра чи за його дорученням на нарадi пiд головуванням Першого вiце-прем'єр-мiнiстра або вiце-прем'єр-мiнiстра.
3. За рiшенням Прем'єр-мiнiстра проект експертного висновку до законопроекту може бути розглянутий на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв.
4. Якщо законопроект, який надiйшов вiд Верховної Ради для пiдготовки експертного висновку безпосередньо до центрального органу виконавчої влади, стосується питань, що мають важливе суспiльне значення (зокрема питань нацiональної безпеки i оборони, громадського здоров'я та громадського порядку, забезпечення прав та свобод людини i громадянина), експертний висновок до такого законопроекту надсилається вiдповiдним центральним органом виконавчої влади Верховнiй Радi пiсля консультацiй з Прем'єр-мiнiстром або вiце-прем'єр-мiнiстром вiдповiдно до компетенцiї.
§ 80. Процедура вiдповiдно до статтi 27 Бюджетного кодексу України
1. Центральнi органи виконавчої влади проводять монiторинг зареєстрованих законопроектiв та не пiзнiше нiж протягом семи днiв з дня розмiщення текстiв таких законопроектiв вносять до модуля взаємодiї iнформацiю про вплив законопроектiв на показники бюджету i вiдповiднiсть законам, якими регулюються бюджетнi вiдносини (з обов'язковим визначенням вартiсної величини такого впливу).
2. Мiнфiн з урахуванням iнформацiї центральних органiв виконавчої влади не пiзнiше нiж протягом 14 днiв з дня розмiщення тексту законопроекту на офiцiйному веб-сайтi Верховної Ради готує експертний висновок щодо впливу законопроекту на показники бюджету i вiдповiднiсть законам, якими регулюються бюджетнi вiдносини (з обов'язковим визначенням вартiсної величини такого впливу), i вносить його до модуля взаємодiї.
3. У разi надiслання Верховною Радою до Кабiнету Мiнiстрiв вiдповiдно до статтi 27 Бюджетного кодексу України законопроекту для надання експертного висновку Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає такий законопроект Мiнфiну та заiнтересованим центральним органам виконавчої влади для пiдготовки проекту експертного висновку щодо його впливу на показники бюджету i вiдповiдностi законам, якими регулюються бюджетнi вiдносини.
4. Заiнтересованi центральнi органи виконавчої влади iнформують про свою позицiю Мiнфiн у порядку, передбаченому пунктом 1 цього параграфа.
Мiнфiн подає експертний висновок Кабiнету Мiнiстрiв у восьмиденний строк з дня отримання законопроекту.
5. У разi скорочення за рiшенням Верховної Ради строку внесення альтернативних законопроектiв, пропозицiй i поправок до тексту законопроекту експертний висновок готується та вноситься до модулю взаємодiї з урахуванням такого строку.
6. Експертний висновок повинен бути завiзований Мiнiстром фiнансiв або одним iз його заступникiв вiдповiдно до розподiлу обов'язкiв.
7. Експертний висновок розглядається Прем'єр-мiнiстром або вiце-прем'єр-мiнiстром та подається Комiтетовi Верховної Ради з питань бюджету.
Глава 4. Вiдкликанi законопроекти
§ 81. Процедура вiдповiдно до статтi 104 Регламенту Верховної Ради України
1. Рiшення про вiдкликання законопроекту в разi втрати ним актуальностi або з iнших причин приймається на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв за обґрунтованою пропозицiєю розробника такого законопроекту.
2. Письмова заява про вiдкликання законопроекту повинна бути подана Головi Верховної Ради Прем'єр-мiнiстром не пiзнiше нiж буде прийнято рiшення про прийняття законопроекту в першому читаннi за основу.
3. Вiдкликаними вiдповiдно до Регламенту Верховної Ради України вважаються поданi Кабiнетом Мiнiстрiв до Верховної Ради законопроекти, не прийнятi у першому читаннi за основу на момент припинення повноважень Верховної Ради чи Кабiнету Мiнiстрiв.
4. Перелiк вiдкликаних законопроектiв надсилається Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв розробникам законопроектiв наступного дня пiсля набуття повноважень новосформованим Кабiнетом Мiнiстрiв для вивчення вiдповiдних законопроектiв на предмет актуальностi.
5. Вiдкликаний законопроект, який за висновком розробника не втратив актуальностi, подається в установленому порядку на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв у мiсячний строк пiсля набуття повноважень новосформованим Кабiнетом Мiнiстрiв.
Роздiл 9. Пiдготовка проектiв актiв Президента України
§ 82. Процедура пiдготовки
1. Проекти актiв Президента України, якi подаються Президентовi України Кабiнетом Мiнiстрiв, готуються вiдповiдно до Положення про порядок пiдготовки та внесення проектiв актiв Президента України, затвердженого Указом Президента України вiд 15 листопада 2006 р. N 970, з дотриманням вимог цього Регламенту.
2. Стосовно пiдготовки проектiв актiв Президента України застосовуються правила, визначенi у роздiлi 7 цього Регламенту.
§ 83. Пiдготовка для подання Президентовi України
1. Схвалений Кабiнетом Мiнiстрiв та завiзований Прем'єр-мiнiстром проект акта Президента України подається на розгляд Президента України разом iз:
1) супровiдним листом за пiдписом Прем'єр-мiнiстра;
2) пояснювальною запискою до проекту акта за пiдписом керiвника органу, що є розробником;
3) довiдкою про погодження проекту акта, пiдписаною Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв, iз зазначенням посадових осiб, якими погоджено проект;
4) порiвняльною таблицею (якщо проектом акта передбачається внесення змiн до чинного акта);
5) проектом акта та матерiалами до нього в електроннiй формi.
§ 84. Опрацювання концептуальних змiн
1. Внесений Кабiнетом Мiнiстрiв проект акта Президента України, що зазнав змiн концептуального характеру в процесi опрацювання в Офiсi Президента України i надiсланий Кабiнетовi Мiнiстрiв для погодження, повторно розглядається на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв.
Висновки та пропозицiї до такого проекту акта Президента України готує центральний орган виконавчої влади - розробник проекту акта разом iз задiяними органами.
2. Якщо проект акта Президента України в редакцiї Офiса Президента України пiдтримується, розробник подає його в установленому порядку для розгляду на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв. У разi схвалення Кабiнетом Мiнiстрiв такого проекту акта вiн подається в установленому порядку на розгляд Президента України.
3. Якщо проект акта Президента України в редакцiї Офiса Президента України не пiдтримується, розробник подає для розгляду на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв вiдповiднi висновки та обґрунтування щодо такої позицiї разом з проектом протокольного рiшення Кабiнету Мiнiстрiв. У разi пiдтримки Кабiнетом Мiнiстрiв висновкiв Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв не пiзнiше нiж протягом семи робочих днiв з дня надходження проекту акта Президента України повiдомляє Офiс Президента України про прийняте рiшення та разом з листом надсилає висновки вiдповiдного центрального органу виконавчої влади.
4. Якщо погодження Кабiнетом Мiнiстрiв проекту акта Президента України, що зазнав змiн концептуального характеру в процесi опрацювання в Офiсi Президента України, потребує бiльшого часу, нiж передбачено Указом Президента України вiд 11 сiчня 2011 р. N 14 "Питання органiзацiї взаємодiї з Кабiнетом Мiнiстрiв України пiд час пiдготовки проектiв актiв, доручень Президента України" (не пiзнiше семи робочих днiв), Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв повiдомляє Офiс Президента України про новий можливий строк його погодження з пропозицiєю не застосовувати процедуру погодження, визначену частиною другою статтi 1 зазначеного Указу Президента України ("мовчазна згода").
§ 85. Вiдкликання
1. У разi втрати актуальностi або з iнших причин Кабiнет Мiнiстрiв може прийняти рiшення про вiдкликання внесеного проекту акта Президента України.
Звернення iз зазначенням причини вiдкликання проекту акта подається Президентовi України Прем'єр-мiнiстром, а у разi його вiдсутностi - посадовою особою, яка його замiщує.
§ 86. Опрацювання проектiв актiв Президента України, iнiцiйованих iншими суб'єктами
1. У разi коли Офiсом Президента України до Кабiнету Мiнiстрiв надiслано для погодження розроблений iншим органом чи органiзацiєю проект акта Президента України, окремi положення якого стосуються компетенцiї Кабiнету Мiнiстрiв, центральний орган виконавчої влади вiдповiдно до компетенцiї готує висновки та пропозицiї щодо такого проекту акта та у строк, визначений Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв, надсилає їх Кабiнетовi Мiнiстрiв.
2. Рiшення щодо проекту акта Президента України з урахуванням наданих висновкiв та пропозицiй приймає Прем'єр-мiнiстр чи вiце-прем'єр-мiнiстр вiдповiдно до компетенцiї.
3. Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв у строк, зазначений у пунктi 3 § 84 цього Регламенту, повiдомляє Офiсу Президента України про прийняте рiшення та надсилає разом з листом висновки i пропозицiї центрального органу виконавчої влади.
Роздiл 10. Органiзацiя виконання документiв державної полiтики, актiв законодавства та доручень
§ 87. Виконавцi
1. Виконання документiв державної полiтики, законiв України, постанов Верховної Ради, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв, протокольних рiшень Кабiнету Мiнiстрiв та доручень Прем'єр-мiнiстра забезпечують мiнiстерства, iншi центральнi та мiсцевi органи виконавчої влади, Рада мiнiстрiв Автономної Республiки Крим.
2. У випадках, передбачених актами законодавства, або на вимогу Прем'єр-мiнiстра органи виконавчої влади надають звiти (iнформацiю) про результати виконання встановлених завдань та досягнення цiлей державної полiтики. Для пiдготовки узагальненої iнформацiї на запит органу, вiдповiдального за виконання вiдповiдного завдання, iншi задiянi органи зобов'язанi подати iнформацiю з питань, що належать до їх компетенцiї.
§ 88. Органiзацiя виконання
1. Прем'єр-мiнiстр або за його дорученням Перший вiце-прем'єр-мiнiстр визначає органи виконавчої влади, якi є вiдповiдальними за забезпечення виконання законiв України, постанов Верховної Ради та актiв Президента України.
§ 89. Строки виконання завдань
1. Завдання, встановленi органам виконавчої влади, виконуються у визначений такими завданнями строк. Якщо строк виконання завдання не визначено, орган виконавчої влади, вiдповiдальний за його виконання, самостiйно визначає строк i порядок виконання з урахуванням цiлей та складностi завдання.
2. У разi коли з об'єктивних причин виконати завдання у визначений строк неможливо, керiвник органу виконавчої влади, вiдповiдального за виконання, визначає можливий новий строк та до завершення ранiше встановленого строку повiдомляє про це з викладенням вiдповiдного обґрунтування Кабiнетовi Мiнiстрiв та iншим задiяним органам.
Якщо за результатами проведеного Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв аналiзу поданої iнформацiї перенесення строку не матиме негативних наслiдкiв, контроль за виконанням завдання здiйснюється в межах нового строку. В iншому разi рiшення про перенесення строку приймає Прем'єр-мiнiстр або Перший вiце-прем'єр-мiнiстр.
3. Питання щодо перенесення строкiв виконання завдань, визначених актами Президента України, вирiшується вiдповiдно до Положення про контроль за виконанням указiв, розпоряджень i доручень Президента України, затвердженого Указом Президента України вiд 19 лютого 2002 р. N 155.
Роздiл 11. Монiторинг та оцiнювання державної полiтики
§ 90. Монiторинг реалiзацiї державної полiтики
1. Мiнiстерства забезпечують постiйний монiторинг стану реалiзацiї та досягнення цiлей державної полiтики. В процесi монiторингу збираються, зокрема, данi про:
виконання завдань та заходiв, передбачених концепцiями державної полiтики та планами реалiзацiї вiдповiдної державної полiтики;
прогрес в досягненнi показникiв ефективностi та цiльових показникiв результативностi державної полiтики.
2. За результатами монiторингу мiнiстерства вносять до єдиної електронної системи планування дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв iнформацiю про стан виконання завдань та заходiв, передбачених концепцiями державної полiтики та планами реалiзацiї вiдповiдної державної полiтики, а також не рiдше нiж один раз на рiк - iнформацiю про досягнення показникiв ефективностi та цiльових показникiв результативностi державної полiтики.
3. Про стан реалiзацiї та досягнення цiлей державної полiтики мiнiстр звiтує на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв за дорученням Прем'єр-мiнiстра або за власною iнiцiативою, але не рiдше нiж один раз на рiк.
4. Центральний орган виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв через мiнiстра, повинен повiдомляти вiдповiдному мiнiстерству про проблеми, якi виникають в ходi реалiзацiї державної полiтики, та вiдхилення вiд плану її реалiзацiї.
5. За результатами монiторингу мiнiстерства в разi потреби готують в установленому порядку пропозицiї щодо внесення змiн до планiв реалiзацiї вiдповiдної державної полiтики.
§ 91. Оцiнювання державної полiтики
1. Оцiнювання державної полiтики передбачає проведення дослiдження щодо:
доцiльностi обраного для розв'язання проблеми курсу державної полiтики;
забезпечення досягнення цiлей державної полiтики завдяки виконанню встановлених завдань та заходiв з її реалiзацiї;
динамiки змiн показникiв ефективностi та цiльових показникiв результативностi державної полiтики;
впливу державної полiтики на суспiльну групу, iнтересам якої iснування проблеми завдає безпосередньої шкоди, та на iншi об'єкти, що зазнали такого впливу;
передбачуваних та непередбачуваних витрат на реалiзацiю державної полiтики та спiввiдношення їх обсягу з одержаним результатом;
ймовiрностi збереження позитивних змiн, що є результатом реалiзацiї державної полiтики, ресурсiв та заходiв, необхiдних для їх збереження.
2. Оцiнювання державної полiтики проводиться пiсля завершення строку реалiзацiї вiдповiдної концепцiї державної полiтики, а також може проводитись в ходi її реалiзацiї з метою отримання промiжних результатiв.
3. Оцiнювання державної полiтики проводиться за дорученням Кабiнету Мiнiстрiв, в якому визначаються, зокрема, суб'єкт та строки проведення такого оцiнювання.
4. Суб'єктами оцiнювання державної полiтики можуть бути як мiнiстерства, так i iншi визначенi Кабiнетом Мiнiстрiв органи, установи чи органiзацiї.
5. Мiнiстерства, iншi центральнi та мiсцевi органи виконавчої влади забезпечують надання суб'єкту оцiнювання всiєї необхiдної для проведення оцiнювання iнформацiї.
6. Результати оцiнювання вiдображаються у звiтi про оцiнювання державної полiтики, в якому мiстяться, зокрема, висновки щодо необхiдностi продовження, перегляду чи припинення реалiзацiї вiдповiдної державної полiтики (додаток 14).
7. Внесення змiн до схвалених Кабiнетом Мiнiстрiв концепцiй державної полiтики допускається лише за результатами їх оцiнювання, якщо вiдповiдний висновок зазначений у звiтi.
Роздiл 12. Процедура здiйснення контролю Кабiнетом Мiнiстрiв
§ 92. Заслуховування звiтiв (iнформацiї)
1. Заслуховування на засiданнях Кабiнету Мiнiстрiв звiтiв (iнформацiї) керiвникiв центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, Голови Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим (далi - керiвники органiв) здiйснюється вiдповiдно до затвердженого Прем'єр-мiнiстром графiка, який складається раз на пiврiччя.
У разi потреби Прем'єр-мiнiстром може бути прийнято рiшення про позачергове заслуховування окремих звiтiв (iнформацiї).
2. Графiк заслуховування звiтiв складає Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв на пiдставi актiв законодавства, протокольних рiшень Кабiнету Мiнiстрiв, рiшень Прем'єр-мiнiстра та подає його Прем'єр-мiнiстровi для затвердження. Затверджений Прем'єр-мiнiстром графiк надсилається вiдповiдним центральним та мiсцевим органам виконавчої влади з використанням системи електронної взаємодiї органiв виконавчої влади.
§ 93. Пiдготовка матерiалiв з питань заслуховування звiту (iнформацiї)
1. Керiвник органу, звiт (iнформацiя) якого заслуховується на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв, подає у визначений строк письмову доповiдь (додаток 15).
Письмова доповiдь повинна мiстити результати всебiчного аналiзу, проведеного на пiдставi перевiрених та документально пiдтверджених фактiв, з об'єктивною оцiнкою стану справ i пiдсумкiв дiяльностi (реалiзацiї актiв законодавства, виконання завдань, здiйснення повноважень тощо), за наявностi негативних фактiв - причини їх виникнення та заходи, що вживаються для виправлення становища.
Обсяг письмової доповiдi не повинен перевищувати чотирьох сторiнок. До письмової доповiдi можуть додаватися iнформацiйно-довiдковi матерiали обсягом не бiльш як 10 сторiнок.
2. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв за результатами аналiзу письмової доповiдi та iнформацiйно-довiдкових матерiалiв, що додаються до неї, готує для Прем'єр-мiнiстра у тижневий строк висновок щодо повноти, достовiрностi та об'єктивностi наведеної у письмовiй доповiдi iнформацiї (обсягом одна або двi сторiнки) та аналiтичнi матерiали (у разi потреби), а також проект протокольного рiшення Кабiнету Мiнiстрiв.
§ 94. Щорiчнi звiти голiв облдержадмiнiстрацiй
1. Вiдповiдно до Закону України "Про мiсцевi державнi адмiнiстрацiї" голови облдержадмiнiстрацiй щороку звiтують перед Кабiнетом Мiнiстрiв про виконання покладених на них повноважень, а також суспiльно-полiтичне, соцiально-економiчне, екологiчне та iнше становище на вiдповiднiй територiї. Такi звiти готуються та опрацьовуються в установленому порядку.
§ 95. Органiзацiя проведення перевiрок
1. В рамках здiйснення контролю Кабiнетом Мiнiстрiв за дiяльнiстю органiв виконавчої влади можуть проводитися перевiрки виконання зазначеними органами встановлених завдань вiдповiдно до Порядку проведення перевiрки стану виконавської дисциплiни в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15 вересня 2010 р. N 844 (Офiцiйний вiсник України, 2010 р., N 70, ст. 2519).
Роздiл 13. Спiвпраця
Глава 1. Спiвпраця з Президентом України
§ 96. Засади спiвпрацi
1. Кабiнет Мiнiстрiв, здiйснюючи свої повноваження, визначенi Конституцiєю i законами України, спiвпрацює з Президентом України, забезпечує виконання актiв Президента України, вживає заходiв для вирiшення питань, порушених у зверненнях Президента України до Кабiнету Мiнiстрiв.
2. У разi коли на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв розглядаються питання про стан виконання Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, пiдсумки соцiально-економiчного розвитку України, iншi важливi питання, Прем'єр-мiнiстр вiд iменi Кабiнету Мiнiстрiв звертається до Президента України iз запрошенням взяти участь у засiданнi.
3. На прохання уповноваженого Президентом України представника йому надається слово для представлення на засiданнях Кабiнету Мiнiстрiв позицiї Президента України з питань, що розглядаються.
4. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надає Представнику Президента України у Кабiнетi Мiнiстрiв необхiднi для виконання покладених на нього обов'язкiв документи та iнформацiйнi матерiали.
5. Акти Кабiнету Мiнiстрiв та протоколи засiдань Кабiнету Мiнiстрiв надсилаються до Офiсу Президента України у строк, визначений пiдпунктом 8 пункту 2 § 10 цього Регламенту.
6. Кабiнет Мiнiстрiв може iнiцiювати в установленому порядку пiдготовку та внесення на розгляд Президента України проектiв актiв Президента України з окремих питань, вирiшення яких вiдповiдно до Конституцiї та законiв України потребує прийняття рiшення Президентом України.
7. Кабiнет Мiнiстрiв за результатами аналiзу стану справ у вiдповiдних сферах державного управлiння подає Президентовi України iнформацiйно-аналiтичнi матерiали для пiдготовки щорiчного i позачергового послання Президента України про внутрiшнє i зовнiшнє становище України. Такi матерiали готує визначений Прем'єр-мiнiстром центральний орган виконавчої влади разом з iншими задiяними органами виконавчої влади та надсилає їх в установлений строк Кабiнетовi Мiнiстрiв для внесення Президентовi України. Зазначенi матерiали подаються Президентовi України разом iз супровiдним листом за пiдписом Прем'єр-мiнiстра.
8. Кабiнет Мiнiстрiв враховує послання Президента України у своїй роботi.
9. У разi коли iснує потреба у нагальному законодавчому врегулюваннi питання, Кабiнет Мiнiстрiв може звернутися до Президента України з пропозицiєю щодо визначення ним як невiдкладного вiдповiдного законопроекту, розробленого Кабiнетом Мiнiстрiв, для позачергового розгляду Верховною Радою. Лист на iм'я Президента України iз зазначеного питання пiдписує Прем'єр-мiнiстр.
10. Звернення Президента України до Кабiнету Мiнiстрiв або Прем'єр-мiнiстра подаються Прем'єр-мiнiстровi для розгляду невiдкладно. У разi потреби такi звернення за рiшенням Прем'єр-мiнiстра надсилаються органам виконавчої влади вiдповiдно до їх компетенцiї для вивчення та пiдготовки пропозицiй.
Про результати розгляду порушеного у зверненнi Президента України питання Прем'єр-мiнiстр письмово iнформує Президента України.
11. Члени Кабiнету Мiнiстрiв беруть участь у протокольних заходах за участю Президента України вiдповiдно до Положення про Державний Протокол та Церемонiал України, затвердженого Указом Президента України вiд 22 серпня 2002 р. N 746.
§ 97. Експертиза закону, що надiйшов на пiдпис Президентовi України
1. Кабiнет Мiнiстрiв за рiшенням Президента України органiзовує проведення експертизи закону України, що надiйшов на пiдпис Президентовi України, та не пiзнiше нiж протягом семи днiв подає йому свої пропозицiї щодо такого закону.
2. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв не пiзнiше нiж через три години пiсля надходження до Кабiнету Мiнiстрiв вiд Офiсу Президента України копiї прийнятого Верховною Радою закону України надсилає її для вивчення центральним органам виконавчої влади, до компетенцiї яких належать питання, що регулюються таким законом, а також Мiн'юсту.
3. Центральнi органи виконавчої влади визначають, чи є економiчно доцiльним прийнятий закон України, проводять аналiз очiкуваних соцiально-економiчних результатiв його реалiзацiї i перевiрку вiдповiдностi положень закону Конституцiї України та їх узгодженостi з iншими законами України.
4. За результатами аналiзу закону України центральнi органи виконавчої влади готують пропозицiї щодо доцiльностi його пiдписання Президентом України або застосування Президентом України права вето щодо такого закону i подають їх разом iз завiзованою керiвником вiдповiдного органу копiєю закону центральному органу виконавчої влади, визначеному в супровiдному листi Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв першим (далi - вiдповiдальний центральний орган виконавчої влади), не пiзнiше нiж протягом 48 годин з моменту надходження копiї закону, якщо iнший строк не визначено в супровiдному листi Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв.
Зауваження i пропозицiї центральних органiв виконавчої влади стосовно необхiдностi застосування Президентом України права вето повиннi бути вмотивованi та обґрунтованi з економiчної, правової i соцiально-полiтичної позицiї, мiстити нову редакцiю вiдповiдних норм закону, а в разi потреби - пропозицiю щодо його вiдхилення.
5. Вiдповiдальний центральний орган виконавчої влади за результатами опрацювання зауважень i пропозицiй, що надiйшли вiд iнших центральних органiв виконавчої влади, не пiзнiше нiж за 48 годин до закiнчення семиденного строку, якщо iнший строк не визначено у супровiдному листi Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв, повiдомляє Кабiнетовi Мiнiстрiв про узгоджену позицiю щодо закону України.
6. У супровiдному листi вiдповiдального центрального органу виконавчої влади чiтко та однозначно формулюється пропозицiя стосовно пiдписання Президентом України закону України або доцiльностi застосування Президентом України права вето щодо такого закону, а також зазначається кандидатура доповiдача на пленарному засiданнi Верховної Ради пiд час повторного розгляду закону (крiм випадкiв, коли законопроект внесено до Верховної Ради з iнiцiативи Президента України) в разi внесення пропозицiї стосовно застосування Президентом України права вето.
Супровiдний лист та пропозицiї центральних органiв виконавчої влади готуються у форматi RTF, шрифт Times New Roman чотирнадцятого розмiру. При цьому таблицi та дiаграми готуються у форматi XLS.
7. Про поданi вiдповiдальним центральним органом виконавчої влади Кабiнетовi Мiнiстрiв зауваження i пропозицiї до закону України пiсля невiдкладного опрацювання у Секретарiатi Кабiнету Мiнiстрiв Прем'єр-мiнiстровi доповiдає Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв.
8. За результатами розгляду Прем'єр-мiнiстром зауважень i пропозицiй до закону України Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв доводить позицiю Кабiнету Мiнiстрiв до Офiсу Президента України.
9. Копiя закону України, який за результатами вивчення пропонується пiдписати, повертається з вiзою Прем'єр-мiнiстра. Якщо стосовно закону пропонується застосувати право вето Президента України, Офiсу Президента України повертається копiя, завiзована Прем'єр-мiнiстром з примiткою "iз зауваженнями", та завiзованi ним зауваження i пропозицiї до закону України.
10. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надає в разi потреби Офiсу Президента України додатковi матерiали та роз'яснення стосовно зауважень i пропозицiй до закону України, внесених Кабiнетом Мiнiстрiв.
§ 98. Скрiплення пiдписами актiв Президента України
1. Скрiплення актiв Президента України, виданих в межах повноважень, передбачених пунктами 5, 18 i 21 частини першої статтi 106 Конституцiї України, пiдписами Прем'єр-мiнiстра i мiнiстра, вiдповiдального за акт та його виконання, здiйснюється вiдповiдно до частини третьої статтi 25 Закону України "Про Кабiнет Мiнiстрiв України" у п'ятиденний строк з дня надходження акта для скрiплення.
Скрiплення акта Президента України здiйснюється шляхом вчинення пiдписiв Прем'єр-мiнiстром i мiнiстром, вiдповiдальним за акт та його виконання, на пiдписаному Президентом України аркушi оригiнального примiрника такого акта.
2. Акти Президента України, зазначенi у пунктi 1 цього параграфа, що надiйшли до Кабiнету Мiнiстрiв, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає в день їх надходження мiнiстровi, вiдповiдальному за акт та його виконання, для скрiплення пiдписом протягом одного робочого дня з моменту його отримання. Копiя акта Президента України одночасно надсилається також Мiн'юсту для пiдготовки висновку протягом одного робочого дня з моменту отримання. Висновок Мiн'юсту готується також у випадку, коли Мiнiстр юстицiї є вiдповiдальним за акт та його виконання.
3. Скрiплений пiдписом мiнiстра, вiдповiдального за акт та його виконання, акт Президента України разом з висновком Мiн'юсту, що надiйшли до Кабiнету Мiнiстрiв, Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв невiдкладно подає Прем'єр-мiнiстровi для скрiплення його пiдписом.
4. Акт Президента України, скрiплений пiдписами Прем'єр-мiнiстра та мiнiстра, вiдповiдального за акт та його виконання, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв повертає Офiсу Президента України разом iз супровiдним листом за пiдписом Державного секретаря Кабiнету Мiнiстрiв або одного з його заступникiв, до якого в разi потреби додається також висновок Мiн'юсту.
§ 99. Спiвпраця з Радою нацiональної безпеки i оборони України, консультативними, дорадчими та iншими допомiжними органами i службами, утворюваними Президентом України
1. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв iнформує в установленому порядку Апарат Ради нацiональної безпеки i оборони України про стан виконання рiшень Ради з питань, що належать до компетенцiї Кабiнету Мiнiстрiв.
2. На звернення до Кабiнету Мiнiстрiв консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв i служб, утворюваних Президентом України, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надає їм вiдповiдi та iнформацiю, необхiдну для виконання покладених на них завдань.
У разi потреби Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає такi звернення центральним органам виконавчої влади вiдповiдно до компетенцiї для надання зазначеним органам i службам вiдповiдi та iнформацiї.
Глава 2. Спiвпраця з Верховною Радою
§ 100. Засади спiвпрацi
1. Члени Кабiнету Мiнiстрiв беруть участь у встановленому Регламентом Верховної Ради України порядку в її пленарних засiданнях, засiданнях її комiтетiв та iнших органiв, парламентських слуханнях та слуханнях у комiтетах Верховної Ради, у роботi Погоджувальної ради депутатських фракцiй, взаємодiють з депутатськими фракцiями, групами та позафракцiйними народними депутатами України. За дорученням членiв Кабiнету Мiнiстрiв у засiданнях комiтетiв, тимчасових спецiальних та тимчасових слiдчих комiсiй Верховної Ради можуть брати участь посадовi особи мiнiстерств, iнших центральних органiв виконавчої влади та Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Кабiнет Мiнiстрiв визначає членiв Кабiнету Мiнiстрiв, якi вiдповiдають за забезпечення його взаємодiї з вiдповiдними депутатськими фракцiями та групами у Верховнiй Радi, її комiтетами та iншими органами i постiйно спiвпрацюють з ними.
Керiвники центральних органiв виконавчої влади визначають з числа своїх заступникiв посадових осiб, вiдповiдальних за забезпечення взаємодiї з Верховною Радою.
Керiвники центральних органiв виконавчої влади забезпечують внесення iнформацiї про взаємодiю з Верховною Радою до модуля взаємодiї.
Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв забезпечує доступ до модуля взаємодiї для внесення вiдповiдної iнформацiї, а також забезпечує розмiщення такої iнформацiї на офiцiйному веб-сайтi Кабiнету Мiнiстрiв (Єдиному веб-порталi органiв виконавчої влади).
§ 101. Розгляд звернень i запитiв
1. Депутатськi звернення i запити розглядаються в порядку та строки, що встановленi Законом України "Про статус народного депутата України".
2. Розгляд депутатських звернень чи запитiв до Кабiнету Мiнiстрiв або депутатських звернень до Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстрiв здiйснюється за такою процедурою:
1) депутатське звернення чи запит до Кабiнету Мiнiстрiв, а також депутатське звернення до Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстрiв, якщо порушенi у ньому питання належать до їх повноважень, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає в день реєстрацiї вiдповiдним мiнiстерствам, iншим органам виконавчої влади для надання iнформацiї з порушених питань та пiдготовки у разi потреби проекту вiдповiдi;
2) Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв опрацьовує надiсланi органом виконавчої влади до Кабiнету Мiнiстрiв матерiали та подає проект вiдповiдi на розгляд Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстрiв;
3) якщо порушенi у депутатському запитi чи зверненнi до Кабiнету Мiнiстрiв чи Прем'єр-мiнiстра питання належать до компетенцiї мiнiстерств, iнших центральних органiв виконавчої влади, Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласних, Київської та Севастопольської мiських держадмiнiстрацiй, такий запит чи звернення за дорученням Прем'єр-мiнiстра надсилається до вiдповiдного органу, про що iнформується Голова Верховної Ради України i народний депутат України;
4) вiдповiдь на депутатське звернення надається народному депутатовi України не пiзнiше нiж у десятиденний строк пiсля його надходження. Вiдповiдь на депутатський запит надається Головi Верховної Ради та народному депутатовi України не пiзнiше нiж протягом 15 днiв пiсля надходження такого запиту або в iнший встановлений Верховною Радою строк;
5) якщо депутатське звернення чи запит з об'єктивних причин не може бути розглянуто у визначений строк, народному депутатовi України, а стосовно депутатського запиту - також Головi Верховної Ради надсилається повiдомлення iз зазначенням причини продовження строку за пiдписом посадових осiб, яким адресовано звернення чи запит. Строк розгляду депутатського звернення чи запиту з урахуванням строку його продовження не може перевищувати 30 днiв з моменту його надходження.
3. Вiдповiдь на депутатське звернення чи запит, надiсланi мiнiстровi, пiдписує мiнiстр, якому такi звернення чи запит адресованi.
4. Депутатський запит групи народних депутатiв України чи комiтету Верховної Ради до Кабiнету Мiнiстрiв розглядається у порядку, встановленому для розгляду запиту народного депутата України.
5. Звернення комiтету Верховної Ради до Кабiнету Мiнiстрiв розглядається у порядку, встановленому для розгляду депутатських звернень.
6. Звернення тимчасової спецiальної та тимчасової слiдчої комiсiї Верховної Ради, що надiйшло до Кабiнету Мiнiстрiв, розглядається з дотриманням процедури, передбаченої пiдпунктами 1 - 3 пункту 2 цього параграфа. Вiдповiдь на такi звернення надається у мiсячний строк, якщо iнший строк не встановлено у такому зверненнi.
7. Рекомендацiї комiтетiв Верховної Ради, що надiйшли до Кабiнету Мiнiстрiв, надсилаються за дорученням Прем'єр-мiнiстра вiдповiдним центральним органам виконавчої влади для розгляду та врахування в роботi. Про результати розгляду зазначенi органи iнформують вiдповiдний комiтет Верховної Ради i Кабiнет Мiнiстрiв, а в разi виникнення потреби у прийняттi рiшення Кабiнетом Мiнiстрiв готують та вносять в установленому порядку на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв вiдповiднi пропозицiї.
8. Вiдповiдно до закону Прем'єр-мiнiстр, Перший вiце-прем'єр-мiнiстр, iнший член Кабiнету Мiнiстрiв невiдкладно приймає народного депутата України з питань депутатської дiяльностi у разi його звернення.
§ 102. Пiдготовка до проведення "години запитань до Уряду"
1. Вiдповiдно до Закону України "Про Кабiнет Мiнiстрiв України" та статтi 229 Регламенту Верховної Ради України Кабiнет Мiнiстрiв у повному складi, крiм тих його членiв, якi не можуть бути присутнi з поважних причин, бере участь у проведеннi у Верховнiй Радi "години запитань до Уряду".
Про членiв Кабiнету Мiнiстрiв, якi з поважних причин не можуть взяти участь у проведеннi "години запитань до Уряду", Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв письмово iнформує Верховну Раду напередоднi проведення зазначеного заходу.
2. Пiд час проведення "години запитань до Уряду" член Кабiнету Мiнiстрiв точно i лаконiчно вiдповiдає у межах своєї компетенцiї на запитання народних депутатiв України та представникiв депутатських фракцiй. Вiдповiдi можуть доповнити iншi члени Кабiнету Мiнiстрiв, якщо запитання стосується їх спiльної компетенцiї.
3. Письмовi запитання, що надiйшли на адресу Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстрiв у зв'язку з проведенням "години запитань до Уряду", Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає у день надходження центральним органам виконавчої влади вiдповiдно до їх компетенцiї для пiдготовки довiдкових матерiалiв з порушених питань та тез вiдповiдей.
Матерiали, що надiйшли вiд центральних органiв виконавчої влади, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв пiсля опрацювання подає Прем'єр-мiнiстровi, вiце-прем'єр-мiнiстрам не пiзнiше нiж за один день до проведення у Верховнiй Радi "години запитань до Уряду".
§ 103. Пiдготовка до парламентських слухань
1. На виконання постанови Верховної Ради щодо проведення парламентських слухань Кабiнет Мiнiстрiв забезпечує надання Верховнiй Радi аналiтичних i довiдкових матерiалiв з питань, що розглядатимуться пiд час парламентських слухань.
2. Пiдготовку матерiалiв до парламентських слухань здiйснює центральний орган виконавчої влади вiдповiдно до компетенцiї за участю iнших заiнтересованих центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади.
3. Матерiали до парламентських слухань, пропозицiї щодо складу учасникiв таких слухань, списку посадових осiб, якi будуть присутнi в ложi Уряду, та кандидатури доповiдача (спiвдоповiдача) вiд Кабiнету Мiнiстрiв, а також тези його виступу подаються центральним органом виконавчої влади Кабiнетовi Мiнiстрiв не пiзнiше нiж за сiм днiв до початку проведення парламентських слухань.
4. Матерiали до парламентських слухань, список посадових осiб, якi будуть присутнi в ложi Уряду, iз зазначенням доповiдача (спiвдоповiдача) вiд Кабiнету Мiнiстрiв подаються до Верховної Ради пiсля схвалення їх Прем'єр-мiнiстром не пiзнiше нiж за п'ять днiв до початку проведення парламентських слухань разом iз пiдписаним ним супровiдним листом. Список учасникiв парламентських слухань та тези виступу доповiдача (спiвдоповiдача) вiд Кабiнету Мiнiстрiв Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв у цей же строк надсилає комiтетовi Верховної Ради, що проводить пiдготовку до слухань.
§ 104. Звiт про виконання Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв
1. Вiдповiдно до статтi 228 Регламенту Верховної Ради України Кабiнет Мiнiстрiв подає Верховнiй Радi у 45-денний строк пiсля закiнчення календарного року звiт про хiд i результати виконання Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Пiдготовка матерiалiв до звiту та його розгляд на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв здiйснюються у такому порядку:
1) мiнiстерства, iншi центральнi органи виконавчої влади, Рада мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласнi, Київська i Севастопольська мiськi держадмiнiстрацiї до 20 сiчня року, наступного за звiтним, готують та подають матерiали до звiту Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв, на який покладається координацiя роботи з пiдготовки звiту, надання методичної допомоги та узагальнення вiдповiдних матерiалiв;
2) Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв подає до 5 лютого Кабiнетовi Мiнiстрiв проект звiту для розгляду на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв разом iз тезами доповiдi Прем'єр-мiнiстра на пленарному засiданнi Верховної Ради;
3) про проект звiту на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв доповiдає Перший вiце-прем'єр-мiнiстр, а в разi його вiдсутностi - Мiнiстр Кабiнету Мiнiстрiв;
4) Кабiнет Мiнiстрiв затверджує на своєму засiданнi звiт та подає його у строк, зазначений у пунктi 1 цього параграфа, Верховнiй Радi разом iз супровiдним листом за пiдписом Прем'єр-мiнiстра.
3. З доповiддю про щорiчний звiт Кабiнету Мiнiстрiв про хiд i результати виконання Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв на пленарному засiданнi Верховної Ради виступає Прем'єр-мiнiстр, а в разi його вiдсутностi - Перший вiце-прем'єр-мiнiстр.
4. У разi прийняття Верховною Радою рiшення про позачергове звiтування Кабiнету Мiнiстрiв про хiд i результати виконання Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв пiдготовка матерiалiв здiйснюється в установленому пунктом 2 цього параграфа порядку та у строки, визначенi Прем'єр-мiнiстром.
§ 105. Звiти з iнших питань
1. Вiдповiдно до Бюджетного кодексу України та Регламенту Верховної Ради України Кабiнет Мiнiстрiв подає Верховнiй Радi рiчний звiт про виконання закону про Державний бюджет України не пiзнiше 1 квiтня року, наступного за звiтним.
Пiдготовка рiчного звiту здiйснюється у такому порядку:
проект рiчного звiту готує Мiнфiн за участю головних розпорядникiв бюджетних коштiв з дотриманням вимог статтi 61 Бюджетного кодексу України. Публiчне представлення iнформацiї про виконання Державного бюджету України за попереднiй бюджетний перiод здiйснюється вiдповiдно до вимог статтi 28 Бюджетного кодексу України;
Мiнфiн вносить проект рiчного звiту на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв до 20 березня року, наступного за звiтним;
схвалений розпорядженням Кабiнету Мiнiстрiв рiчний звiт Прем'єр-мiнiстр подає Верховнiй Радi, Президенту України та Рахунковiй палатi до 1 квiтня року, наступного за звiтним.
Рiчний звiт на пленарному засiданнi Верховної Ради представляє Мiнiстр фiнансiв.
2. Вiдповiдно до Бюджетного кодексу України Кабiнет Мiнiстрiв щомiсяця звiтує перед Верховною Радою про витрачання коштiв резервного фонду державного бюджету. Вiдповiдний звiт готується та подається у порядку, встановленому постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 березня 2002 р. N 415 "Про затвердження Порядку використання коштiв резервного фонду бюджету" (Офiцiйний вiсник України, 2002 р., N 14, ст. 734).
3. Якщо головним розпорядником бюджетних коштiв подається для розгляду вiдповiдними комiтетами Верховної Ради або Верховною Радою звiт про здiйсненi таємнi видатки державного бюджету, копiя такого звiту надсилається Кабiнетовi Мiнiстрiв.
§ 106. Право iнiцiювання звiтiв
1. Кабiнет Мiнiстрiв як суб'єкт права законодавчої iнiцiативи може вносити до Верховної Ради пропозицiю щодо розгляду на її пленарному засiданнi звiтiв чи iнформацiї посадових осiб, щодо яких Верховна Рада дає згоду на призначення на посаду або яких призначає на посаду (крiм суддiв Конституцiйного Суду України та суддiв Верховного Суду).
Iнiцiює розгляд такої пропозицiї на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв член Кабiнету Мiнiстрiв з метою вирiшення проблемних питань, що виникають у вiдносинах з вiдповiдним органом державної влади пiд час здiйснення повноважень у вiдповiднiй сферi дiяльностi, а також у разi необхiдностi iнформування вiдповiдною посадовою особою про хiд вирiшення питань, якi впливають на розв'язання суспiльно значущих проблем у сферi дiяльностi, вiдповiдальнiсть за яку покладено на Кабiнет Мiнiстрiв.
Пропозицiя члена Кабiнету Мiнiстрiв повинна ґрунтуватися на результатах аналiзу та перевiрки стану справ i вноситься на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв у виглядi доповiдної записки, в якiй викладаються суть проблеми, заходи, яких вжито для її розв'язання, та обґрунтованi пояснення i пропозицiї щодо необхiдностi розгляду на пленарному засiданнi Верховної Ради звiту чи iнформацiї вiдповiдної посадової особи. До доповiдної записки додаються у разi потреби необхiднi iнформацiйно-аналiтичнi та довiдковi матерiали.
Така пропозицiя розглядається на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв та вноситься до Верховної Ради Прем'єр-мiнiстром разом iз розглянутими на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв матерiалами. У листi зазначається також кандидатура представника Кабiнету Мiнiстрiв для надання можливостi виступу пiд час розгляду звiту (iнформацiї) на пленарному засiданнi Верховної Ради.
§ 107. Питання про вiдповiдальнiсть Кабiнету Мiнiстрiв
1. Вiдповiдно до Регламенту Верховної Ради України Кабiнет Мiнiстрiв у разi розгляду Верховною Радою питання про вiдповiдальнiсть Кабiнету Мiнiстрiв подає Верховнiй Радi iнформацiю та вiдповiдi на запитання її комiтетiв.
2. Iнформацiю з питання про вiдповiдальнiсть Кабiнету Мiнiстрiв готує Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв на основi матерiалiв, поданих центральними органами виконавчої влади, за дорученням Прем'єр-мiнiстра, яке надається у день включення зазначеного питання до порядку денного сесiї Верховної Ради.
Зазначена iнформацiя готується на основi показникiв досягнутих результатiв виконання Програми дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв за перiод його повноважень, результатiв аналiзу причин наявних проблем в окремих сферах державного управлiння та повинна мiстити заходи, що вживаються Кабiнетом Мiнiстрiв для досягнення цiлей державної полiтики.
3. Пiсля отримання Кабiнетом Мiнiстрiв вiд Апарату Верховної Ради запитань комiтетiв Верховної Ради Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає їх у день надходження центральним органам виконавчої влади вiдповiдно до компетенцiї для пiдготовки та надання Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв в одноденний строк вiдповiдей за пiдписом керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, що їх готували.
4. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв невiдкладно узагальнює iнформацiю, що надiйшла вiд центральних органiв виконавчої влади вiдповiдно до пункту 2 цього параграфа, та подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв разом з вiдповiдями центральних органiв виконавчої влади на запитання комiтетiв Верховної Ради та тезами доповiдi Прем'єр-мiнiстра на пленарному засiданнi Верховної Ради.
5. Iнформацiя з питання про вiдповiдальнiсть Кабiнету Мiнiстрiв розглядається на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв та невiдкладно подається Верховнiй Радi разом iз супровiдним листом за пiдписом Прем'єр-мiнiстра.
Одночасно Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає до Апарату Верховної Ради вiдповiдi центральних органiв виконавчої влади на запитання комiтетiв Верховної Ради.
6. Члени Кабiнету Мiнiстрiв беруть участь у засiданнях комiтетiв Верховної Ради пiд час розгляду питання про вiдповiдальнiсть Кабiнету Мiнiстрiв та невiдкладно iнформують Прем'єр-мiнiстра про результати розгляду цього питання.
§ 108. Спiвпраця з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини
1. Взаємодiя Кабiнету Мiнiстрiв з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини".
2. Подання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини до Кабiнету Мiнiстрiв за рiшенням Прем'єр-мiнiстра надсилається у день його надходження органам виконавчої влади, посадовим особам, до компетенцiї яких належить порушене питання, для вивчення, вжиття заходiв реагування та надання у мiсячний строк вмотивованої письмової вiдповiдi Уповноваженому Верховної Ради з прав людини.
3. Вiдповiдно до закону Прем'єр-мiнiстр невiдкладно приймає Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у разi його звернення.
§ 109. Спiвпраця з Рахунковою палатою
1. Вiдомостi (звiти, рiшення Рахункової палати) про результати здiйснених Рахунковою палатою заходiв державного зовнiшнього фiнансового контролю (аудиту) та обґрунтованi пропозицiї щодо зупинення дiї або скасування актiв Кабiнету Мiнiстрiв з питань фiнансiв i бюджету з мотивiв їх невiдповiдностi законам України, поданi Кабiнетовi Мiнiстрiв Рахунковою палатою, за дорученням Прем'єр-мiнiстра спрямовуються вiдповiдним органам виконавчої влади для вжиття заходiв реагування та iнформування Рахункової палати i Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Надiсланi Рахунковою палатою вiдомостi можуть розглядатися за рiшенням Прем'єр-мiнiстра на нарадi пiд його головуванням або пiд головуванням одного з вiце-прем'єр-мiнiстрiв, а також на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв. Вiдповiдь Рахунковiй палатi про вжитi за результатами розгляду заходи у такому разi надає Прем'єр-мiнiстр, вiце-прем'єр-мiнiстр. Для розгляду та обговорення вiдповiдних питань запрошується вiдповiдна посадова особа Рахункової палати.
3. Кабiнет Мiнiстрiв може звернутися до Рахункової палати з пропозицiями щодо здiйснення заходiв державного зовнiшнього фiнансового контролю (аудиту). Такi пропозицiї готуються Мiнфiном разом iз центральними органами виконавчої влади вiдповiдно до компетенцiї та надсилаються Рахунковiй палатi iз супровiдним листом за пiдписом Прем'єр-мiнiстра.
4. Запит Рахункової палати до Кабiнету Мiнiстрiв щодо надання статистичної, фiнансової та iншої iнформацiї, необхiдної для виконання покладених на неї Конституцiєю України та законами України повноважень, надсилається за дорученням Прем'єр-мiнiстра вiдповiдним органам виконавчої влади для пiдготовки запитуваної iнформацiї та подання її Рахунковiй палатi i Кабiнету Мiнiстрiв.
Глава 3. Процедури у вiдносинах з Конституцiйним Судом України
§ 110. Конституцiйне звернення
1. Кабiнет Мiнiстрiв як суб'єкт права на конституцiйне звернення звертається до Конституцiйного Суду України з питань вiдповiдностi Конституцiї України чинних мiжнародних договорiв України або тих мiжнародних договорiв, що вносяться до Верховної Ради для надання згоди на їх обов'язковiсть.
2. Питання про доцiльнiсть звернення Кабiнету Мiнiстрiв до Конституцiйного Суду України попередньо розглядається на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв. Пропозицiї стосовно вирiшення такого питання готуються та вносяться членами Кабiнету Мiнiстрiв i повиннi мiстити правове обґрунтування тверджень щодо неконституцiйностi чинного мiжнародного договору України чи мiжнародного договору, що вноситься до Верховної Ради для надання згоди на його обов'язковiсть.
3. У разi визнання доцiльностi звернення до Конституцiйного Суду України за рiшенням Кабiнету Мiнiстрiв проект конституцiйного звернення готує з дотриманням вимог, передбачених статтею 53 Закону України "Про Конституцiйний Суд України", постiйний представник Кабiнету Мiнiстрiв у Конституцiйному Судi України за участю iнших органiв виконавчої влади вiдповiдно до їх компетенцiї та подає його на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв разом з проектом вiдповiдного розпорядження.
4. Конституцiйне звернення, розглянуте Кабiнетом Мiнiстрiв, надсилається до Конституцiйного Суду України листом за пiдписом Прем'єр-мiнiстра.
§ 111. Представництво iнтересiв Кабiнету Мiнiстрiв
1. Вiдповiдно до Закону України "Про Кабiнет Мiнiстрiв України" Кабiнет Мiнiстрiв приймає рiшення щодо забезпечення представництва iнтересiв Кабiнету Мiнiстрiв пiд час розгляду справ у Конституцiйному Судi України.
2. Постiйний представник Кабiнету Мiнiстрiв у Конституцiйному Судi України погоджує з Прем'єр-мiнiстром правову позицiю Кабiнету Мiнiстрiв та участь у розглядi справи в Конституцiйному Судi України керiвникiв центральних органiв виконавчої влади.
3. На вимогу суддi Конституцiйного Суду України, колегiї суддiв Конституцiйного Суду України, Конституцiйного Суду України Прем'єр-мiнiстр надає необхiднi документи, матерiали та iншi вiдомостi, що стосуються справи. Пiдготовка таких документiв та матерiалiв здiйснюється органами виконавчої влади вiдповiдно до їх компетенцiї.
§ 112. Виконання рiшення Конституцiйного Суду України
1. У разi покладення Конституцiйним Судом України на Кабiнет Мiнiстрiв зобов'язання щодо забезпечення виконання рiшення Конституцiйного Суду України або дотримання його висновку Кабiнет Мiнiстрiв у межах своїх повноважень забезпечує здiйснення вiдповiдних заходiв та надає на вимогу Конституцiйного Суду України письмове пiдтвердження виконання його рiшення або дотримання висновку.
Рiшення або висновок Конституцiйного Суду України, що надiйшов до Кабiнету Мiнiстрiв, за дорученням Прем'єр-мiнiстра надсилається вiдповiдним органам виконавчої влади для здiйснення заходiв реагування та пiдготовки у разi потреби проекту вiдповiдi за пiдписом Прем'єр-мiнiстра Конституцiйному Суду України.
2. Про рiшення Конституцiйного Суду України щодо визнання акта Кабiнету Мiнiстрiв або його окремих положень неконституцiйними, що надiйшло до Кабiнету Мiнiстрiв, Державний секретар Кабiнету Мiнiстрiв доповiдає Прем'єр-мiнiстровi. Одночасно Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає зазначене рiшення центральним та мiсцевим органам виконавчої влади, посадовим особам, яким ранiше доводився акт, що був предметом розгляду в Конституцiйному Судi України, для врахування в роботi.
Глава 4. Процедури у вiдносинах iз мiсцевими, апеляцiйними, вищими спецiалiзованими судами, Верховним Судом та закордонними юрисдикцiйними органами
§ 113. Процедури у вiдносинах iз мiсцевими, апеляцiйними, вищими спецiалiзованими судами та Верховним Судом
1. Iнтереси Кабiнету Мiнiстрiв пiд час розгляду справ мiсцевими, апеляцiйними, вищими спецiалiзованими судами та Верховним Судом (далi - суди) представляє Мiн'юст, якщо iнше не передбачено законами України або актами Кабiнету Мiнiстрiв.
2. Документи, що надходять до Кабiнету Мiнiстрiв, з питань розгляду судами справ, стороною або третьою особою в яких є Кабiнет Мiнiстрiв, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає в день їх надходження Мiн'юсту для пiдготовки необхiдних матерiалiв та документiв вiд Кабiнету Мiнiстрiв.
У разi надходження до Кабiнету Мiнiстрiв ухвали суду про вiдкриття провадження у справi щодо оскарження актiв Кабiнету Мiнiстрiв Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв невiдкладно надсилає Мiн'юсту копiї оспорюваного акта та документiв, на пiдставi яких вiн був прийнятий.
3. Мiн'юст у разi потреби:
запитує у органу виконавчої влади, причетного до вирiшення питання, що розглядається судом, обґрунтований висновок разом з копiями необхiдних документiв, завiреними в установленому порядку, а також у разi потреби вiдповiднi пояснення;
забезпечує разом з причетним органом пiдготовку необхiдних для провадження у справi матерiалiв та надсилає їх суду у визначений законодавством строк.
4. В окремих випадках питання стосовно судової справи може бути розглянуто за пропозицiєю Мiн'юсту на засiданнi Кабiнету Мiнiстрiв.
5. Виконавчий документ або постанову про вiдкриття виконавчого провадження, що надiйшли до Кабiнету Мiнiстрiв, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає вiдповiдним центральним та мiсцевим органам виконавчої влади, державним господарським об'єднанням, пiдприємствам, установам та органiзацiям для внесення Кабiнетовi Мiнiстрiв пропозицiй щодо забезпечення виконання рiшення суду разом з проектом вiдповiдного акта Кабiнету Мiнiстрiв. Про виконавчий документ або постанову Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв одночасно iнформує Прем'єр-мiнiстра та вiце-прем'єр-мiнiстра вiдповiдно до компетенцiї.
Окремi ухвали судiв, що надiйшли до Кабiнету Мiнiстрiв, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає в день їх надходження органу виконавчої влади, до компетенцiї якого належить порушене питання, для вiдповiдного реагування та надання вiдповiдi суду в мiсячний строк, що обчислюється з дня надходження ухвали до Кабiнету Мiнiстрiв.
6. Мiн'юст iнформує Кабiнет Мiнiстрiв про хiд розгляду справ у судах i прийнятi рiшення та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв пропозицiї вiдповiдно щодо подальших дiй на стадiї розгляду справ та щодо органiзацiї забезпечення виконання судових рiшень.
7. Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв проводить постiйний монiторинг та аналiз результатiв розгляду судами справ, стороною або третьою особою в яких є Кабiнет Мiнiстрiв, вивчає причини та умови, що стали пiдставою для звернення до суду з позовом, про що iнформує Прем'єр-мiнiстра.
§ 114. Процедури у вiдносинах iз закордонними юрисдикцiйними органами
1. Пiд час урегулювання спорiв за участю iноземного суб'єкта, розгляду в закордонних юрисдикцiйних органах справ за позовами до України, Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв захист прав та iнтересiв України здiйснює Мiн'юст вiдповiдно до Порядку здiйснення захисту прав та iнтересiв України пiд час урегулювання спорiв, розгляду у закордонних юрисдикцiйних органах справ за участю iноземного суб'єкта та України, затвердженого Указом Президента України вiд 25 червня 2002 р. N 581 (в редакцiї Указу вiд 3 березня 2011 р. N 261).
2. Представництво України в Європейському судi з прав людини у разi розгляду питання дотримання нею Конвенцiї про захист прав людини i основоположних свобод, участi України як третьої сторони, а також у разi розгляду справ за заявами України стосовно порушення зазначеної Конвенцiї iншими державами - учасницями та звiтування про хiд виконання рiшень Європейського суду з прав людини у справах проти України здiйснюється в установленому порядку Мiн'юстом через Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.
Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини дiє вiдповiдно до Порядку забезпечення представництва України пiд час розгляду справ у Європейському судi з прав людини, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 квiтня 2004 р. N 553 "Про органiзацiйнi заходи, пов'язанi iз забезпеченням представництва України пiд час розгляду справ у Європейському судi з прав людини" (Офiцiйний вiсник України, 2004 р., N 17, ст. 1183; 2019 р., N 66, ст. 2270).
Глава 5. Спiвпраця з iншими державними органами, органами мiсцевого самоврядування та громадськими об'єднаннями
§ 115. Спiвпраця з Нацiональним банком
1. Члени Кабiнету Мiнiстрiв вiдповiдно до Закону України "Про Нацiональний банк України" можуть брати участь у засiданнях Правлiння Нацiонального банку з правом дорадчого голосу. Про намiр взяти участь у такому засiданнi член Кабiнету Мiнiстрiв iнформує Прем'єр-мiнiстра.
2. Члени Кабiнету Мiнiстрiв проводять робочi зустрiчi, консультацiї з уповноваженими особами Нацiонального банку з питань грошово-кредитної полiтики, розроблення прогнозних i програмних документiв соцiально-економiчного розвитку.
3. У разi необхiдностi отримання вiд Нацiонального банку iнформацiї щодо монетарних процесiв та грошово-кредитного ринку Мiнфiн звертається iз запитом до Нацiонального банку або подає Кабiнетовi Мiнiстрiв проект вiдповiдного запиту, з яким до Нацiонального банку звертається Прем'єр-мiнiстр або у разi його вiдсутностi - Перший вiце-прем'єр-мiнiстр.
4. На запит Нацiонального банку до Кабiнету Мiнiстрiв Прем'єр-мiнiстр подає iнформацiю, яка має вплив на стан платiжного балансу, на монетарнi процеси, грошово-кредитний ринок, включаючи щомiсячну iнформацiю про показники доходiв, видаткiв i дефiциту державного та зведеного бюджетiв, стан державного боргу та графiк платежiв за ним. Таку iнформацiю готує Мiнфiн.
§ 116. Спiвпраця з Офiсом Генерального прокурора
1. У випадках, передбачених Законом України "Про прокуратуру", Кримiнальним процесуальним кодексом України, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв у порядку, встановленому Державним секретарем Кабiнету Мiнiстрiв, надає доступ до документiв (постанов i розпоряджень Кабiнету Мiнiстрiв, матерiалiв, iнших документiв), можливiсть ознайомлення з ними, отримання копiй таких документiв та їх вилучення (здiйснення виїмки).
§ 117. Спiвпраця з органами мiсцевого самоврядування
1. Кабiнет Мiнiстрiв розглядає на своїх засiданнях питання щодо стимулювання розвитку регiонiв (територiй), створення спецiальних (вiльних) економiчних та iнших зон, iншi питання, пов'язанi з функцiонуванням мiсцевого самоврядування, координує дiяльнiсть органiв виконавчої влади та органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ та органiзацiй, пов'язану з охороною навколишнього природного середовища, виконанням державних, регiональних i мiждержавних екологiчних програм, шляхом прийняття вiдповiдних актiв, вживає заходiв для взаємодiї iз всеукраїнськими асоцiацiями органiв мiсцевого самоврядування пiд час формування та реалiзацiї державної полiтики у сферi мiсцевого i регiонального розвитку.
2. Центральнi органи виконавчої влади залучають органи мiсцевого самоврядування до обговорення проектiв нормативно-правових актiв Кабiнету Мiнiстрiв з питань, що стосуються функцiонування мiсцевого самоврядування чи iнтересiв територiальних громад, проводять консультацiї iз всеукраїнськими асоцiацiями органiв мiсцевого самоврядування з питань мiсцевого i регiонального розвитку в порядку, встановленому Законом України "Про асоцiацiї органiв мiсцевого самоврядування".
3. Пропозицiї (звернення) органiв мiсцевого самоврядування, адресованi Кабiнетовi Мiнiстрiв, Прем'єр-мiнiстровi, вiце-прем'єр-мiнiстрам, мiнiстру, який не очолює мiнiстерство, розглядаються у порядку, встановленому пiдпунктом 4 пункту 2 та пунктом 3 § 10 цього Регламенту.
4. Пропозицiї (звернення) органiв мiсцевого самоврядування з питань, вирiшення яких не належить до повноважень Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстрiв, мiнiстра, який не очолює мiнiстерство, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає протягом п'яти днiв за належнiстю вiдповiдним органам чи посадовим особам для надання не пiзнiше нiж у мiсячний строк вiдповiдi, про що повiдомляє органам мiсцевого самоврядування.
§ 118. Спiвпраця з iнститутами громадянського суспiльства
1. Кабiнет Мiнiстрiв, центральнi органи виконавчої влади залучають представникiв громадських об'єднань, релiгiйних, благодiйних органiзацiй, творчих спiлок, професiйних спiлок та їх об'єднань, органiв самоорганiзацiї населення, iнших непiдприємницьких товариств та установ, легалiзованих вiдповiдно до законодавства (далi - iнститути громадянського суспiльства), до участi у формуваннi та реалiзацiї державної полiтики з питань, що мають важливе суспiльне значення та зачiпають їх iнтереси.
2. Звернення iнститутiв громадянського суспiльства, адресованi Кабiнетовi Мiнiстрiв, Прем'єр-мiнiстровi, вiце-прем'єр-мiнiстрам, мiнiстру, який не очолює мiнiстерство, розглядаються у порядку, встановленому пiдпунктом 4 пункту 2 та пунктом 3 § 10 цього Регламенту.
3. Звернення iнститутiв громадянського суспiльства, адресованi Кабiнетовi Мiнiстрiв, Прем'єр-мiнiстровi, вiце-прем'єр-мiнiстрам, мiнiстру, який не очолює мiнiстерство, з питань, вирiшення яких не належить до повноважень Прем'єр-мiнiстра, вiце-прем'єр-мiнiстрiв, мiнiстра, який не очолює мiнiстерство, Секретарiат Кабiнету Мiнiстрiв надсилає протягом п'яти днiв за належнiстю вiдповiдним органам чи посадовим особам для надання не пiзнiше нiж у мiсячний строк вiдповiдi, про що повiдомляє iнститутам громадянського суспiльства.
Примiтка. Обчислення строкiв, визначених у цьому Регламентi, здiйснюється в календарних днях, якщо вiдсутнє посилання на робочi днi.
Додаток 1 (до пункту 3 § 43) |
СХВАЛЕНО розпорядженням Кабiнету Мiнiстрiв України вiд ____________ 2020 р. N _____ |
КОНЦЕПЦIЯ
державної полiтики
_______________________________
(назва державної полiтики)
1. Аналiз проблеми
У цьому роздiлi наводяться данi про проблему, на розв'язання якої спрямована державна полiтика, суспiльну групу, iнтересам якої iснування проблеми завдає безпосередню шкоду, та її характеристики, причини виникнення/iснування проблеми та показники ефективностi державної полiтики.
1.1. Проблема.
1.2. Суспiльна група, iнтересам якої iснування проблеми завдає безпосередню шкоду.
1.3. Масштаб проблеми.
1.4. Гострота проблеми.
1.5. Динамiка проблеми.
1.6. Причини виникнення/iснування проблеми.
1.7. Наслiдки iснування проблеми.
1.8. Прiоритетна цiль, визначена Програмою дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв України.
1.9. Показники ефективностi державної полiтики, їх фактичне та бажане значення.
1.10. Строк реалiзацiї державної полiтики.
2. Визначення курсу державної полiтики
У цьому роздiлi наводиться перелiк конкретних та вимiрюваних цiлей, досягнення яких дасть змогу усунути причини виникнення/iснування проблеми, та перелiк завдань, що визначають, за допомогою яких саме iнструментiв державної полiтики та в якiй їх комбiнацiї i послiдовностi планується досягти поставлених цiлей.
2.1. Цiль N 1.*
2.1.1. Цiльовi показники результативностi, їх фактичне та бажане значення.
2.1.2. Комплекс завдань з розв'язання проблеми.
____________
* Наступнi цiлi викладаються у
такий самий спосiб.
Додаток 2 (до пункту 3 § 46) |
АНАЛIТИЧНА ДОВIДКА
до концепцiї державної полiтики
____________________________________
(назва державної полiтики)
1. Опис проблеми, що потребує розв'язання
Зазначаються результати проведення поглибленого аналiзу проблеми: розкривається суть проблеми, її детальний опис, розподiл впливу мiж суспiльними групами, iнтересам яких iснування проблеми завдає безпосередньої шкоди, а також щодо iнших об'єктiв впливу, резонанснiсть проблеми тощо.
2. Опис чинної державної полiтики щодо проблеми
Зазначаються:
чиннi документи державної полiтики;
чинне нормативно-правове регулювання;
iнституцiйно-органiзацiйна база;
ресурси, що були запланованi, а також фактично затраченi;
мiжнароднi зобов'язання України, включаючи зобов'язання у сферi європейської iнтеграцiї;
успiшнiсть (звiти про оцiнювання);
невдоволення чинною державною полiтикою, яке висловлюють представники заiнтересованих сторiн, експерти, працiвники органiв виконавчої влади, якi є вiдповiдальними за реалiзацiю державної полiтики.
3. Можливi варiанти розв'язання проблеми
Зазначаються:
данi про мiжнародну практику розв'язання подiбної проблеми, у тому числi вiдповiднi положення та практика застосування законодавства ЄС;
варiанти розв'язання проблеми, якi розглядалися;
оцiнка вартостi варiантiв розв'язання проблеми;
можливi вплив та ризики/обмеження, пов'язанi з реалiзацiєю кожного з визначених варiантiв розв'язання проблеми;
критерiї порiвняння варiантiв розв'язання проблеми та результати порiвняння, якi наводяться у таблицi за такою формою:
Порядковий номер | Назва критерiю | Коефiцiєнт ваги критерiю | Варiант 1 | Варiант 2 |
оптимальний варiант розв'язання проблеми та обґрунтування його вибору.
(мiнiстр) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) | ||
___ ____________ 20__ р. |
Додаток 3 (до пункту 4 § 46) |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО розпорядженням Кабiнету Мiнiстрiв України вiд ____________ 2020 р. N ____ |
ПЛАН
реалiзацiї державної полiтики
___________________________________
(назва державної полiтики)
Цiль, спрямована на усунення причини проблеми | Завдання | Захiд | Початок здiйснення заходу* | Завершення здiйснення заходу* | Вiдповiдальнi органи |
Примiтка. Зазначаються дата, мiсяць i рiк початку та завершення здiйснення заходу.
Додаток 4 (до пункту 13 § 47) |
ЗВIТ
про консультацiї з представниками
заiнтересованих сторiн
1. Предмет консультацiй
1.1. Зазначається тематика проведених консультацiй.
1.2. Зазначається перелiк питань, що обговорювалися пiд час консультацiй.
2. Учасники консультацiй
Зазначаються:
iдентифiкованi заiнтересованi сторони та iнформацiя про те, яким чином предмет консультацiй/ державна полiтика (проблема, варiанти, вплив) зачiпає їх iнтереси;
запрошенi представники заiнтересованих сторiн;
представники заiнтересованих сторiн, що взяли участь в консультацiях;
заiнтересованi сторони, представникiв яких не вдалося залучити до проведення консультацiй iз зазначенням причин.
3. Форми та методи проведення консультацiй
4. Строки та заходи з проведення консультацiй
5. Позицiя заiнтересованих сторiн
Зазначаються:
предмет обговорення, щодо якого заiнтересованi сторони подiляють позицiї;
наявнi розбiжностi у позицiях представникiв заiнтересованих сторiн;
послiдовнiсть позицiй заiнтересованих сторiн;
пропозицiї заiнтересованих сторiн та iнша висловлена ними iнформацiя, що виходили за межi предмета обговорення;
заходи та результати перевiрки достовiрностi iнформацiї, наданої заiнтересованими сторонами.
6. Використання результатiв консультацiй пiд час подальшої пiдготовки проектiв рiшень (документiв державної полiтики, нормативно-правових актiв та аналiтичних документiв)
Представники заiнтересованих сторiн | Позицiя представникiв заiнтересованих сторiн | Позицiя розробника (враховано чи не враховано) з вiдповiдним обґрунтуванням |
Додаток: документацiя щодо кожного з консультацiйних заходiв.
(мiнiстр) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) | ||
___ ____________ 20__ р. |
Додаток 5 (до пункту 1 § 48) |
ПРОГНОЗ ВПЛИВУ
______________________________________________
(назва державної полiтики)
1. Очiкуванi результати реалiзацiї державної полiтики
Наводиться iнформацiя про очiкуванi прогнознi результати реалiзацiї державної полiтики за визначеними показниками ефективностi та цiльовими показниками результативностi державної полiтики.
2. Прогноз можливих наслiдкiв реалiзацiї державної полiтики у сферах, вiднесених до компетенцiї мiнiстерства, що є розробником
Показник/фактор, на який прогнозується вплив | Очiкуваний вплив | Динамiка змiн показника (в одиницях вимiру, за можливiстю - у числовому вимiрi) |
Обґрунтування впливу (чому саме реалiзацiя державної полiтики призведе до очiкуваного впливу) | Пропозицiї щодо компенсаторiв негативного впливу | ||||
Показники стану справ у вiдповiдних сферах | ||||||||
|
позитивний негативний |
збiльшиться на _ зменшиться на _ |
||||||
Показники ефективностi та
цiльовi показники результативностi державної
полiтики у вiдповiдних сферах |
||||||||
|
позитивний негативний |
збiльшиться на _ зменшиться на _ |
||||||
Iншi показники/фактори | ||||||||
|
позитивний негативний |
збiльшиться на _ зменшиться на _ |
3. Прогноз можливих наслiдкiв реалiзацiї державної полiтики у сферах, вiднесених до компетенцiї iнших мiнiстерств
Показник | |
(назва) |
Показник/ фактор, на який прогнозується вплив |
Очiкуваний вплив | Динамiка змiн показника (в одиницях вимiру, за можливiстю - у числовому вимiрi) |
Обґрунтування впливу (чому саме реалiзацiя державної полiтики призведе до очiкуваного впливу) | Пропозицiї щодо компенсаторiв негативного впливу | ||||||||||
Найменування мiнiстерства | ||||||||||||||
Показники стану справ у вiдповiдних сферах | ||||||||||||||
|
позитивний негативний |
збiльшиться на _ зменшиться на _ |
||||||||||||
Показники ефективностi та цiльовi показники результативностi державної полiтики у вiдповiдних сферах | ||||||||||||||
|
позитивний негативний |
збiльшиться на _ зменшиться на _ |
||||||||||||
Iншi показники/фактори | ||||||||||||||
|
позитивний негативний |
збiльшиться на _ зменшиться на _ |
4. Прогноз впливу на iнтереси заiнтересованих сторiн
Показник/фактор, на який прогнозується вплив | Очiкуваний вплив | Динамiка змiн показника (в одиницях вимiру, за можливiстю - у числовому вимiрi) |
Обґрунтування впливу (чому саме реалiзацiя державної полiтики призведе до очiкуваного впливу) | Пропозицiї щодо компенсаторiв негативного впливу |
Заiнтересована сторона 1 | ||||
Iнтерес 1 | позитивний негативний |
збiльшиться на _ зменшиться на _ |
(мiнiстр) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) | ||
___ ____________ 20__ р. |
Додаток 6 (до пункту 10 § 49) |
ЗВIТ
про мiжвiдомчi консультацiї щодо проекту концепцiї
державної полiтики
____________________________
(назва державної полiтики)
1. Учасники мiжвiдомчих консультацiй
1.1. Перелiк мiнiстерств, якими надано власний прогноз впливу.
1.2. Перелiк мiнiстерств, якi поiнформували про вiдсутнiсть впливу державної полiтики на сфери їх компетенцiї або в установлений строк не поiнформували про наявнiсть такого впливу.
1.3. Наявнiсть висновкiв Мiнфiну, Мiнекономiки, Мiнцифри та Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв.
1.4. Встановлений розробником строк проведення консультацiй.
2. Результати консультацiй щодо прогнозу впливу державної полiтики
Показник/ фактор, на який прогно-зується вплив |
Очiкуваний вплив | Динамiка змiн показника (в одиницях вимiру, за можливiстю - у числовому вимiрi) |
Обґрунтування впливу (позицiя задiяного органу) | Пропозицiї задiяного органу щодо компенсаторiв | Позицiя розробника (враховано чи
не враховано) з вiдповiдним обґрунтуванням |
3. Результати консультацiй з Мiнекономiки щодо вiдповiдностi проекту концепцiї державної полiтики економiчним засадам управлiння об'єктами державної власностi та зобов'язанням України щодо спiвробiтництва iз СОТ, з Мiнцифри - щодо вiдповiдностi засадам реалiзацiї принципiв державної полiтики цифрового розвитку, iз Секретарiатом Кабiнету Мiнiстрiв - щодо вiдповiдностi зобов'язанням України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правовим, та праву Європейського Союзу (acquis ЄС)
Положення проекту концепцiї державної полiтики, в якому виявлено невiдповiднiсть | Обґрунтування невiдповiдностi (позицiя задiяного органу) | Позицiя розробника (враховано чи не враховано) з вiдповiдним обґрунтуванням |
4. Результати консультацiй з Мiнфiном щодо вартiсної оцiнки впливу на показники державного та/або мiсцевого бюджетiв, потреби додаткового фiнансування
Позицiя Мiнфiну | Позицiя розробника (враховано чи не враховано) з вiдповiдним обґрунтуванням |
5. Узгоджувальнi процедури
5.1. Заходи, вжитi для вироблення узгодженої позицiї (наради, консультацiї, робочi зустрiчi тощо), iз зазначенням дати проведення вiдповiдного заходу.
5.2. Учасники узгоджувальних процедур iз зазначенням посади, прiзвища, iменi, по батьковi та контактної iнформацiї (представники вiдповiдних органiв, у тому числi на рiвнi керiвникiв таких органiв).
Примiтка. До звiту додаються прогнози впливу мiнiстерств.
(мiнiстр) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) | ||
___ ____________ 20__ р. |
Додаток 7 (до пункту 1 § 50) |
На бланку листа мiнiстерства
Кабiнет Мiнiстрiв України
подає на розгляд | |
(найменування мiнiстерства) |
(назва проекту Концепцiї) |
. |
. | |
(прiоритетна цiль, визначена Програмою дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв) |
Додаток: | 1. Проект Концепцiї державної полiтики на
____ арк. 2. План реалiзацiї державної полiтики на ___ арк. 3. Прогноз впливу на ___ арк. 4. Фiнансово-економiчнi розрахунки на ___ арк. 5. Звiт про консультацiї iз представниками заiнтересованих сторiн на _____ арк. 6. Звiт про мiжвiдомчi консультацiї на ___ арк. 7. Проект розпорядження Кабiнету Мiнiстрiв на _____ арк. 8. Аналiтична довiдка на ____ арк. 9. Висновок Мiнфiну на ____ арк. 10. Висновок Мiнекономiки на ____ арк. 11. Висновок Мiнцифри на ____ арк. |
(мiнiстр) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) | ||
___ ____________ 20__ р. |
Додаток 8 (до пункту 3 § 57) |
ДОВIДКА
щодо вiдповiдностi зобов'язанням України у сферi
європейської iнтеграцiї та праву Європейського
Союзу (acquis ЄС)
проекту | |
(назва проекту акта) |
. | ||
(найменування органу виконавчої влади) |
1. Належнiсть проекту акта до сфер, правовiдносини в яких регулюються правом Європейського Союзу (acquis ЄС)
Визначається належнiсть проекту акта до сфер, правовiдносини в яких регулюються правом Європейського Союзу (acquis ЄС).
Зазначається сфера або сфери правового регулювання, джерела права Європейського Союзу (acquis ЄС), що регулюють правовiдносини, аналогiчнi тим, якi планується врегулювати проектом акта.
2. Зобов'язання України у сферi європейської iнтеграцiї (у тому числi мiжнародно-правовi)
Визначається наявнiсть та джерела мiжнародно-правових зобов'язань України у сферi європейської iнтеграцiї щодо предмета правового регулювання проекту акта (Угода про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з iншої сторони, iншi мiжнароднi договори України у сферi європейської iнтеграцiї), а також строки впровадження вiдповiдних зобов'язань.
У разi коли мiж Україною та ЄС було досягнуто мiжнароднi домовленостi з предмета, що регулюється проектом акта, наводяться посилання та змiст вiдповiдних домовленостей (спiльнi заяви, декларацiї, меморандуми, що не мають сили мiжнародного договору, домовленостi за результатами засiдань двостороннiх органiв тощо).
3. Програмнi документи у сферi європейської iнтеграцiї
Якщо проект акта розроблено вiдповiдно до програмних документiв у сферi європейської iнтеграцiї Президента України та/або Кабiнету Мiнiстрiв, робиться посилання на вiдповiднi статтi, частини або пункти таких документiв.
4. Порiвняльно-правовий аналiз
Наводиться iнформацiя про вiдповiднiсть положень проекту акта вiдповiдним положенням права Європейського Союзу (acquis ЄС) та мiжнародно-правовим зобов'язанням України у сферi європейської iнтеграцiї.
Iнформацiя наводиться за однiєю з наведених далi форм залежно вiд змiсту положень проекту акта та прiоритетiв або строкiв виконання мiжнародно-правових зобов'язань у сферi європейської iнтеграцiї:
крiм випадкiв, зазначених в абзацi п'ятому цього роздiлу, iнформацiя наводиться у порiвняльнiй таблицi за такою формою:
Поряд-ковий номер |
Положення проекту акта | Вiдповiднi положення джерел
права Європейського Союзу (acquis ЄС) |
Оцiнка вiдповiдностi праву Європейського Союзу (acquis ЄС) (вiдповiдає, не суперечить, частково враховує, не вiдповiдає, не врегульовано) | Вiдповiднi положення джерел мiжнародно-правових зобов'язань України у сферi європейської iнтеграцiї | Оцiнка вiдповiдностi мiжнародно- правовим зобов'язанням (вiдповiдає, не суперечить, частково враховує, не вiдповiдає, не врегульовано) |
у разi, коли предмет правового регулювання проекту акта регулюється актом/актами законодавства ЄС, iмплементацiя яких передбачена Угодою про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з iншої сторони, i до завершення строку такої iмплементацiї вiдповiдно до зазначеної Угоди та/або вiдповiдно до органiзацiйно-розпорядчих актiв Кабiнету Мiнiстрiв з моменту початку розроблення проекту акта залишилося не бiльше двох рокiв, - розробник готує таблицю вiдповiдностi з постатейним аналiзом вiдповiдностi законодавства України вiдповiдному акту законодавства ЄС (для кожного акта окремо у разi впровадження кiлькох актiв законодавства ЄС) за такою формою:
Поряд-ковий номер | Положення акта законодавства ЄС та/або iнших джерел права Європейського Союзу (acquis ЄС) (положення наводяться постатейно) | Мiжнародно-правовi зобов'язання
у сферi європейської iнтеграцiї (наводяться норми,
що стосуються положень, наведених у колонцi 2) |
Оцiнка вiдповiдностi (дається
оцiнка вiдповiдностi законодавства України
положенням, наведеним у колонках 2 i 3 (вiдповiдає, не суперечить, частково вiдповiдає, не вiдповiдає, не врегульовано), наводяться норми законодавства України з посиланням на акти законодавства, що регулюють вiдповiдний предмет i у яких впроваджено вiдповiднi положення) |
Необхiднi подальшi заходи для належного наближення законодавства (необхiднi проекти законiв, пiдзаконних актiв, методичних настанов тощо) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
5. Узагальнений висновок
Наводиться узагальнена iнформацiя про вiдповiднiсть проекту акта зобов'язанням України у сферi європейської iнтеграцiї, у тому числi мiжнародно-правовим, та праву Європейського Союзу (acquis ЄС).
У разi коли проект акта не вiдповiдає зобов'язанням у сферi європейської iнтеграцiї (крiм мiжнародно-правових), програмним документам Кабiнету Мiнiстрiв або праву Європейського Союзу (acquis ЄС), зазначаються причини невiдповiдностi та оцiнка наслiдкiв прийняття акта, обґрунтовується необхiднiсть його прийняття у такiй редакцiї та строк дiї акта.
(найменування посади керiвника органу, що є розробником) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) | ||
___ ____________ 20__ р. |
Додаток 9 (до пункту 5 § 59) |
ПРОТОКОЛ УЗГОДЖЕННЯ ПОЗИЦIЙ
щодо проекту | _____________________________________ (назва проекту акта) |
1. Неврегульованi розбiжностi
Суть зауваження | Аргументи розробника щодо вiдхилення зауважень |
Найменування органу виконавчої влади, що подав зауваження |
2. Врахованi зауваження
Суть зауваження | Спосiб врахування |
Найменування органу виконавчої влади, що подав зауваження |
3. Заходи, вжитi для врегулювання розбiжностей
Стисло повiдомляється про вжитi розробником заходи, спрямованi на пошук взаємоприйнятного рiшення та врегулювання спiрних позицiй, зазначаються данi про те, чи проводилися переговори, консультацiї, робочi зустрiчi, наради тощо, та дати їх проведення, а також iнформацiя про керiвникiв органiв виконавчої влади, якi взяли в них участь.
(найменування посади керiвника органу, що є розробником) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) | ||
___ ____________ 20__ р. |
Додаток 10 (до пункту 1 § 62) |
На бланку листа органу, що
є розробником проекту акта
Кабiнет Мiнiстрiв України
подає на розгляд | |
(найменування органу, що є розробником) |
(назва проекту акта) |
, |
пiдготовлений | . | |
(пiдстава) |
Додаток: | 1. Проект акта на ____ арк. 2. Пояснювальна записка на ____ арк. 3. Звiт про мiжвiдомчi консультацiї на ____ арк. 4. Прогноз впливу на ____ арк. 5. Звiт про консультацiї iз представниками заiнтересованих сторiн на ___ арк.* 6. Фiнансово-економiчнi розрахунки на ___ арк.* 7. Висновок Мiнфiну на ___ арк. 8. Висновок Мiнекономiки на ___ арк. 9. Висновок Мiнцифри на ___ арк. 10. Висновок Мiн'юсту на ___ арк. 11. Довiдка щодо вiдповiдностi зобов'язанням України у сферi європейської iнтеграцiї та праву Європейського Союзу (acquis ЄС) на ____ арк.* 12. Порiвняльна таблиця на ____ арк.* |
(найменування посади керiвника органу, що є розробником) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) | ||
___ ____________ 20__ р. |
____________
* Зазначенi матерiали, а також iншi
матерiали, передбаченi пунктами 1 i 2 § 63 Регламенту
Кабiнету Мiнiстрiв України, додаються в разi
потреби.
Додаток 11 (до пункту 1 § 63) |
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту постанови Кабiнету Мiнiстрiв
__________________________________________
(назва проекту акта)
1. Резюме
Стисло формулюється очiкуваний результат реалiзацiї акта.
Зазначається цiль державної полiтики, визначена Програмою дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв, на досягнення якої спрямовано проект акта.
2. Обґрунтування необхiдностi прийняття акта
Стисло викладається суть проблеми, яка потребує розв'язання, та причини її виникнення. Наводяться данi, що пiдтверджують необхiднiсть правового врегулювання вiдповiдного питання.
3. Суть проекту акта
Коротко розкривається суть основних положень проекту акта та зазначаються механiзм, iнструменти, шляхи та/або заходи, спрямованi на розв'язання iснуючої проблеми.
4. Правовi аспекти
Зазначаються акти законодавства, якi мiстять правовi пiдстави розроблення проекту акта, наводиться перелiк iнших нормативно-правових актiв, що дiють у вiдповiднiй сферi суспiльних вiдносин.
5. Вплив на бюджет
Наводиться результат фiнансово-економiчних розрахункiв впливу реалiзацiї акта на надходження та витрати державного та/або мiсцевого бюджетiв. Фiнансово-економiчнi розрахунки, проведенi вiдповiдно до пункту 2 § 55 Регламенту Кабiнету Мiнiстрiв України, додаються до пояснювальної записки.
Якщо реалiзацiя акта не потребує фiнансування з державного чи мiсцевого бюджетiв, iнформацiя про це зазначається окремо.
6. Вiдповiднiсть принципам законностi, недискримiнацiї, гендерної рiвностi, антикорупцiї
Зазначається iнформацiя про наявнiсть або вiдсутнiсть у проектi акта положень, що:
суперечать законодавству (Конституцiї та законам України, актам Президента України, мiжнародним зобов'язанням);
не узгоджуються з актами такої ж юридичної сили;
стосуються прав та свобод, гарантованих Конвенцiєю про захист прав людини i основоположних свобод;
впливають на забезпечення рiвних прав та можливостей жiнок i чоловiкiв;
мiстять ризики вчинення корупцiйних правопорушень та правопорушень, пов'язаних з корупцiєю;
створюють пiдстави для дискримiнацiї;
стосуються iнших ризикiв та обмежень, якi можуть виникнути пiд час реалiзацiї акта.
Iнформацiя про результати громадської антикорупцiйної, громадської антидискримiнацiйної та громадської гендерно-правової експертизи наводиться у разi її проведення.
7. Вiдповiднiсть зобов'язанням України у сферi європейської iнтеграцiї та праву Європейського Союзу (acquis ЄС).
Зазначаються вiдомостi про вiдповiднiсть проекту акта зобов'язанням України у сферi європейської iнтеграцiї та праву Європейського Союзу (acquis ЄС).
Якщо проект акта не стосується зобов'язань України у сферi європейської iнтеграцiї, про це зазначається окремо.
8. Результати консультацiй з громадськiстю
Зазначається iнформацiя про результати громадського обговорення щодо проекту акта, проведеного вiдповiдно до вимог Порядку проведення консультацiй з громадськiстю з питань формування та реалiзацiї державної полiтики, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 листопада 2010 р. N 996 "Про забезпечення участi громадськостi у формуваннi та реалiзацiї державної полiтики" (Офiцiйний вiсник України, 2010 р., N 84, ст. 2945).
9. Показники результативностi реалiзацiї акта
Зазначаються вимiрюванi показники, за якими буде вiдслiдковуватись успiшнiсть розв'язання проблеми та ступiнь досягнення очiкуваного результату.
10. Перiодичнiсть оцiнки результативностi
Зазначається iнформацiя про перiодичнiсть проведення оцiнки результативностi реалiзацiї акта (кожнi три мiсяцi; кожнi пiвроку; щороку; кожнi три роки).
11. Пiдстава розроблення проекту акта
Зазначається пiдстава розроблення проекту акта (на виконання концепцiї державної полiтики, акта законодавства, доручення Прем'єр-мiнiстра тощо).
(найменування посади керiвника органу, що є розробником) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) | ||
___ ____________ 20__ р. |
Додаток 12 (до пункту 1 § 63) |
ПОРIВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту | _____________________________________ (назва проекту акта) |
Змiст положення акта законодавства | Змiст вiдповiдного положення проекту акта |
(найменування посади керiвника структурного пiдроздiлу органу, що є розробником) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) | ||
___ ____________ 20__ р. |
Додаток 13 (до пункту 2 § 70) |
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту розпорядження Кабiнету Мiнiстрiв
___________________________________
(назва проекту акта)
1. Резюме
Стисло формулюється очiкуваний результат реалiзацiї акта.
2. Суть проекту акта
Коротко розкривається суть питання, що потребує вирiшення, зазначаються шляхи та заходи, спрямованi на його вирiшення.
3. Вплив на бюджет
Наводиться результат фiнансово-економiчних розрахункiв впливу реалiзацiї акта на надходження та витрати державного та/або мiсцевого бюджетiв. Додаються фiнансово-економiчнi розрахунки, проведенi вiдповiдно до пункту 2 § 55 Регламенту Кабiнету Мiнiстрiв України.
Якщо реалiзацiя акта не потребує фiнансування з державного чи мiсцевого бюджетiв, iнформацiя про це зазначається окремо.
4. Позицiя задiяних органiв
Зазначається iнформацiя про те, чи стосується проект акта сфери компетенцiї iнших органiв, та стисло викладається їх позицiя.
5. Пiдстава розроблення проекту акта
Зазначається пiдстава розроблення проекту акта (на виконання концепцiї державної полiтики, акта законодавства, доручення Прем'єр-мiнiстра тощо).
(найменування посади керiвника органу, що є розробником) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) | ||
___ ____________ 20__ р. |
Додаток 14 (до пункту 6 § 91) |
Кабiнет Мiнiстрiв України
ЗВIТ
про оцiнювання державної полiтики
____________________________________________
(назва вiдповiдної державної полiтики)
Суб'єкт оцiнювання
Строк проведення оцiнювання
Резюме
Коротко зазначаються основнi висновки та рекомендацiї суб'єкта здiйснення оцiнювання.
1. Загальна частина
1.1. Опис методологiї оцiнювання державної полiтики, зокрема звiтний перiод, предмет оцiнювання, методи оцiнювання та джерела даних. Фахiвцi та органiзацiї, якi залучались до проведення оцiнювання.
1.2. Опис задекларованого у вiдповiднiй концепцiї курсу державної полiтики. Показники ефективностi та цiльовi показники результативностi державної полiтики.
1.3. Динамiка змiни показникiв протягом звiтного перiоду:
показники масштабу i гостроти проблеми, визначенi в концепцiї державної полiтики (динамiка становища);
показники фiнансово-бюджетного забезпечення та використання iнших ресурсiв;
показники iмплементацiї державної полiтики (заходи згiдно з планом реалiзацiї державної полiтики).
1.4. Неочiкуванi (неспрогнозованi) впливи державної полiтики (позитивнi/негативнi).
1.5. Неочiкуванi ризики та обмеження в процесi реалiзацiї державної полiтики.
1.6. Заходи з перегляду державної полiтики, що здiйснювалися протягом її реалiзацiї.
2. Оцiнки результатiв реалiзацiї державної полiтики, наданi суспiльною групою, iнтересам якої iснування проблеми завдає безпосередню шкоду, та iншими заiнтересованими сторонами, зокрема рiзними групами чоловiкiв i жiнок.
У цьому роздiлi мiститься iнформацiя за результатами проведених опитувань i консультацiй та визначаються загальнi оцiнки успiшностi реалiзацiї державної полiтики, наданi рiзними групами заiнтересованих сторiн, якi використовуються для аргументацiї результатiв аналiзу, викладених в наступних роздiлах звiту.
3. Аналiз ефективностi та результативностi державної полiтики
3.1. Досягнення та прорахунки процесiв планування, органiзацiї, адмiнiстрування, матерiально-технiчного, кадрового та фiнансово-бюджетного забезпечення, координацiї та контролю. Ступiнь виконання планових завдань та заходiв, причини вiдхилень.
3.2. Спiввiдношення витрат на реалiзацiю державної полiтики та одержаних результатiв.
3.3. Спiввiдношення витрат i вигоди суспiльної групи, iнтересам якої iснування проблеми завдає безпосередню шкоду, та iнших заiнтересованих сторiн.
3.4. Досягнення бажаних значень цiльових показникiв результативностi та показникiв ефективностi державної полiтики. Вiдхилення вiд бажаних значень показникiв та причини вiдхилення.
3.5. Висновок, який мiстить вiдповiдi на такi запитання: чи вдалось вплинути на проблему, яким виявився вплив, чи усунуто причини виникнення/iснування проблеми та якi саме, чи правильно було визначено проблему, причини її виникнення/iснування та iнструменти для усунення таких причин.
4. Оцiнка впливу державної полiтики
4.1. Обґрунтування (доведення) впливу державної полiтики на суспiльну групу, iнтересам якої iснування проблеми завдає безпосередню шкоду, iншi заiнтересованi сторони. Порiвняння впливу державної полiтики та впливу iнших зовнiшнiх чинникiв.
4.2. Оцiнка впливу державної полiтики на iншi сфери суспiльного життя (громадське здоров'я, охорона довкiлля, ринок працi, регiональний розвиток тощо).
4.3. Вплив на iншi сумiжнi та пов'язанi державнi полiтики.
4.4. Вплив на успiшнiсть виконання мiжнародних зобов'язань.
5. Висновки
Наводяться пiдсумки про результати проведеного дослiдження.
6. Рекомендацiї
Наводяться конкретнi рекомендацiї щодо продовження, перегляду чи припинення державної полiтики.
(найменування посади керiвника суб'єкта оцiнювання) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) | ||
___ ____________ 20__ р. |
Додаток 15 (до пункту 1 § 93) |
На бланку органу виконавчої влади
Кабiнет Мiнiстрiв України
ЗВIТ (IНФОРМАЦIЯ)
про | ___________________________________________________ (реалiзацiю акта законодавства, виконання завдань, здiйснення повноважень, результати дiяльностi тощо) |
1. Вступна частина
Стисло повiдомляється про мету цього звiту (iнформацiї) i проведену роботу щодо аналiзу та перевiрки стану справ, способи, iз застосуванням яких вивчалася ситуацiя, обсяг проведеної роботи iз зазначенням охоплених перевiркою галузей та сфер дiяльностi, регiонiв, суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi тощо.
2. Оцiнка стану справ
Наводяться данi про результати оцiнювання реалiзацiї державної полiтики (виконання завдань), їх вплив на досягнення поставленої мети, витрати, пов'язанi iз здiйсненням передбачених заходiв, та джерела їх покриття. Зазначається ставлення заiнтересованих верств (груп) населення до державної полiтики, що реалiзується. Порiвнюються прогнознi розрахунки з практичними результатами. За наявностi недолiкiв зазначаються їх причини.
3. Заходи, що вживаються
Повiдомляється про дiї органу, спрямованi на забезпечення виконання визначених завдань, зокрема про додатковi заходи, якi передбачено здiйснити.
У разi потреби зазначаються проблеми, розв'язання яких потребує прийняття рiшення Кабiнету Мiнiстрiв.
(найменування посади керiвника органу виконавчої влади) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) | ||
___ ____________ 20__ р. |