Следующая >>
Стаття 311. Фiнансова гарантiя, що надається у виглядi документа
1. Митнi органи як забезпечення сплати митних платежiв приймають фiнансовi гарантiї, виданi гарантами, включеними до реєстру гарантiв, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалiзацiю державної полiтики у сферi державної митної справи.
2. Фiнансова гарантiя, що надається у виглядi документа, є безвiдкличним зобов'язанням гаранта, внесеного до реєстру гарантiв, виплатити на вимогу митного органу кошти в межах певної суми у разi невиконання забезпечених цiєю гарантiєю зобов'язань iз сплати митних платежiв.
3. Форми бланкiв фiнансових гарантiй встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферi фiнансiв.
4. Митний орган направляє гарантовi, що видав гарантiю у виглядi документа, вимогу щодо сплати митних платежiв у разi:
1) перевищення бiльше нiж на 10 днiв встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення, що перебувають пiд митним контролем, до митного органу призначення (а при перемiщеннi в межах зони дiяльностi одного митного органу - вiд одного пiдроздiлу цього органу до iншого);
2) встановлення митним органом факту порушення вимог i умов митних режимiв з умовним звiльненням вiд оподаткування митними платежами;
3) настання термiну сплати податкових зобов'язань вiдповiдно до роздiлу III цього Кодексу;
4) встановлення митним органом факту порушення вимог i умов тимчасового ввезення або транзиту товарiв, транспортних засобiв особистого користування, що перемiщуються через митний кордон України громадянами вiдповiдно до роздiлу XII цього Кодексу.
5. Гарант зобов'язаний не пiзнiше трьох банкiвських днiв, наступних за днем отримання вимоги та документiв, що пiдтверджують настання гарантiйного випадку, перерахувати належну суму митних платежiв до державного бюджету.
6. У разi порушення строку перерахування коштiв у рахунок сплати митних платежiв вiдповiдно до вимоги митного органу гаранти несуть вiдповiдальнiсть (у тому числi передбачену Податковим кодексом України) як особи, вiдповiдальнi за сплату забезпечених гарантiєю сум митних платежiв. У разi несплати гарантом коштiв за фiнансовими гарантiями суми таких коштiв вважаються податковим боргом гаранта та стягуються у порядку, встановленому законодавством.
7. До правовiдносин, пов'язаних з видачею фiнансової гарантiї, виконанням гарантом зобов'язань i припиненням фiнансової гарантiї, застосовуються також положення законодавства України про банки i банкiвську дiяльнiсть та цивiльного законодавства України в частинi, що не врегульована цим Кодексом.
8. Фiнансова гарантiя, надана у виглядi документа, вилучається митним органом та ставиться на контроль. При цьому на митнiй декларацiї посадовою особою митного органу робиться запис щодо реквiзитiв зазначеної гарантiї та суми митних платежiв, якi безумовно мають бути сплаченi у разi порушення зобов'язань, наданих митному органу.
9. Митний орган здiйснює перевiрку достатностi суми фiнансової гарантiї в порядку, визначеному статтею 308 цього Кодексу.
10. Пiсля завершення митного оформлення товарiв чи процедури транзитного перевезення товарiв та за вiдсутностi порушення наданих особою митному органу зобов'язань iз сплати митних платежiв фiнансова гарантiя не пiзнiше одного банкiвського дня пiсля того, як митний орган отримає пiдтвердження фактичного виконання зобов'язань, забезпечених гарантiєю, вивiльняється (повертається) цим митним органом.
11. Пiдтвердженням фактичного виконання зобов'язань, забезпечених гарантiєю, є:
1) щодо транзитного перевезення товарiв - повiдомлення, у тому числi в електронному виглядi, митного органу вiдправлення митним органом призначення (завершення транзитного перевезення) про доставлення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення вiдповiдно до наданих зобов'язань;
2) завершення процедур митного контролю та оформлення товарiв до митного режиму, що передбачає сплату митних платежiв;
3) завершення дiї митного режиму, що передбачав перебування товарiв пiд митним контролем весь час дiї такого режиму;
4) виконання зобов'язання iз сплати митних платежiв у разi коригування митної вартостi вiдповiдно до роздiлу III цього Кодексу.