КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
КИЇВСЬКА ДИРЕКЦIЯ ЗАЛIЗНИЧНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ТРАНСПОРТНОГО
СЕРВIСУ "ЛIСКИ"
НАКАЗ
вiд 11.05.2005 р. | N 392/228/93 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми взаємодiї
пiдроздiлiв Київської регiональної митницi i
залiзничних станцiй м. Києва при перемiщеннi через
митний кордон України товарiв (вантажiв) у
вантажних залiзничних поїздах
Вiдповiдно до Митного кодексу України вiд 11.07.2002 N 92-IV, Статуту залiзниць України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.04.98 N 457 (зi змiнами й доповненнями), Порядку взаємодiї митниць i залiзниць України при перемiщеннi через митний кордон товарiв та iнших предметiв у вантажних залiзничних поїздах, затвердженого наказом Державної митної служби України й Мiнiстерства транспорту України вiд 30.03.2001 N 231/174 (зi змiнами та доповненнями, 28.05.2004 N 339/442), та з метою встановлення порядку взаємодiї посадових осiб Київської регiональної митницi i залiзничних станцiй м. Києва при перемiщеннi через митний кордон товарiв та iнших предметiв у вантажних залiзничних поїздах наказуємо:
1. Затвердити Технологiчну схему взаємодiї пiдроздiлiв Київської регiональної митницi i залiзничних станцiй м. Києва пiд час перемiщення через митний кордон України товарiв (вантажiв) у залiзничних вантажних поїздах (далi - Технологiчна схема) (додається).
2. Начальникам пiдроздiлiв митного оформлення Київської регiональної митницi i залiзничних станцiй м. Києва ознайомити посадових осiб Київської регiональної митницi i залiзничних станцiй м. Києва з вимогами Технологiчної схеми та забезпечити їх виконання.
3. Вважати такою, що втратила чиннiсть, Технологiю органiзацiї митного контролю та митного оформлення товарiв, що перевозяться залiзничним транспортом у транзитно-вантажному вiддiлi N 2 Київської регiональної митницi, затверджену заступником Голови Держмитслужби - начальником Київської регiональної митницi та заступником генерального директора Укрзалiзницi 01.11.2002 року.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника Київської регiональної митницi Дворака Ю. М., першого заступника начальника Київської дирекцiї залiзничних перевезень Бойка С. М., заступника директора Українського державного центру транспортного сервiсу "Лiски" Колєйнiкова Ю. О.
Начальник Київської регiональної митницi | I. М. Соболь |
Начальник Київської дирекцiї залiзничних перевезень | В. Ф. Петренко |
Директор Українського державного центру транспортного сервiсу "Лiски" | В. Г. Кушнiрчук |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Київської регiональної митницi, Київської дирекцiї залiзничних перевезень, Українського державного центру транспортного сервiсу "Лiски" вiд 11 травня 2005 р. N 392/228/93 |
Технологiчна схема
взаємодiї пiдроздiлiв Київської регiональної
митницi i залiзничних станцiй м. Києва пiд час
перемiщення через митний кордон України товарiв
(вантажiв) у залiзничних вантажних поїздах
1. Загальнi положення
1.1. Технологiчна схема розроблена на виконання спiльного наказу Державної митної служби України й Мiнiстерства транспорту України вiд 28.05.2004 N 399/442, з метою узгодження дiй посадових осiб пiдроздiлiв Київської регiональної митницi i залiзничних станцiй м. Києва, визначення їх прав, функцiональних обов'язкiв i вiдповiдальностi пiд час проведення ними операцiй з контролю й оформлення товарiв (вантажiв), що перемiщуються через митний кордон України залiзничними вантажними поїздами.
1.2. Дiя Технологiчної схеми поширюється на всiх юридичних i фiзичних осiб, якi перемiщують через митний кордон України товари (вантажi) у залiзничних вантажних поїздах в зонi дiяльностi Київської регiональної митницi (далi - КРМ).
1.3. До компетенцiї КРМ належить митний контроль та митне оформлення товарiв (вантажiв), що перемiщуються через митний кордон України залiзничним транспортом, i станцiєю вiдправлення чи станцiєю призначення яких є станцiї:
- Дарниця;
- Київ-Петрiвка;
- Київ-Днiпровський;
- Київ-Товарний;
- Київ-Московський;
- Київ-Волинський;
- Київ-Жовтневий;
- Київ-Святошин;
- Київ-Пасажирський;
- Київ-Лiски.
1.4. Дiя Технологiчної схеми поширюється на товари (вантажi), що перемiщуються через митний кордон України залiзничними вантажними поїздами (у вагонах, у контейнерах).
Дiя Технологiчної схеми не поширюється на вiйськовi вантажi, багаж, вантажобагаж i товари, що перевозяться пiдприємствами спецзв'язку.
1.5. Термiни, що вживаються в цiй Технологiчнiй схемi, мають те ж значення, що i в Митному кодексi України та в Порядку взаємодiї митниць i залiзниць України при перемiщеннi через митний кордон товарiв та iнших предметiв у вантажних залiзничних поїздах, затвердженому спiльним наказом Державної митної служби України й Мiнiстерства транспорту України 30.03.2001 N 231/174 (в редакцiї наказу Державної митної служби України й Мiнiстерства транспорту України вiд 28.05.2004 N 399/442, зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України 22.06.2004 за N 766/9365).
1.6. Товари (вантажi), якi перемiщуються через митний кордон України, перебувають пiд митним контролем та пiдлягають обов'язковому декларуванню митницi та митному оформленню.
1.7. Посадовi особи залiзниць не мають права видавати товари (вантажi), що перебувають пiд митним контролем, виконувати будь-якi операцiї з ними (навантажування, вивантажування, перевантажування, виправлення пошкоджень упаковки, розпакування, перепакування або змiну iдентифiкацiйних знакiв чи маркування, нанесених на упаковку) без дозволу митного органу.
Дозволяється вивантажувати без дозволу митного органу контейнери з товарами (вантажами), що перебувають пiд митним контролем, iз залiзничних вагонiв в мiсця загального користування на територiї УДЦТС "Лiски" за умови збереження цiлiсностi митного забезпечення.
1.8. Митнi забезпечення, ЗПП або пломби, застосованi пiд час перевезення товарiв (вантажiв) пiд митним контролем, можуть знiматися тiльки посадовими особами митних органiв у присутностi посадових осiб залiзницi, а пiсля завершення митного оформлення - вантажоодержувачем або залiзницею; якщо iснує реальна загроза знищення, безповоротної втрати або iстотного псування цих товарiв (вантажiв) - працiвниками залiзницi з негайним повiдомленням про це митного органу та поданням йому акта про розкриття вагона (контейнера тощо), який складається згiдно з додатком 18 до СМГС.
1.9. З метою здiйснення КРМ митних процедур щодо товарiв та транспортних засобiв, якi перемiщуються через митний кордон України залiзничним транспортом, та проведення заходiв, пов'язаних з виявленням, запобiганням i припиненням контрабанди та порушень митних правил в мiсцях розташування пiдроздiлiв КРМ, на територiї залiзничних станцiй та пiд'їзних колiях пiдприємств можуть створюватись постiйнi зони митного контролю (далi - ЗМК).
Для здiйснення митного контролю на територiї залiзничних станцiй та пiд'їзних колiях пiдприємств поза мiсцем розташування пiдроздiлiв КРМ можуть встановлюватися тимчасовi ЗМК. Такi зони встановлюються на термiн, необхiдний для проведення митного контролю у повному обсязi. Режим тимчасових ЗМК доводиться до осiб, якi безпосередньо присутнi пiд час проведення такого контролю.
1.10. Митний огляд товарiв та транспортних засобiв проводиться з метою перевiрки законностi їх перемiщення через митний кордон України.
1.11. З метою здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв (вантажiв) КРМ в ходi проведення митного огляду товару (вантажу) може проводитись вiдбiр проб (зразкiв) вiдповiдно до положень Порядку взяття проб i зразкiв товарiв та iнших предметiв для проведення дослiджень, необхiдних для їх митного оформлення, затвердженого постановою КМУ вiд 12.12.2002 N 1862.
1.12. При потребi проведення будь-яких дiй, пов'язаних з перебуванням посадових осiб митницi на колiях станцiї, посадова особа митницi, яка буде здiйснювати такi дiї, попереджає власника товару (вантажу) або уповноважену ним особу про необхiднiсть завчасного повiдомлення про таке перебування вiдповiдальних посадових осiб станцiї iз зазначенням номера транспортного засобу, номера залiзничної накладної, часу здiйснення цих дiй.
1.13. Межi компетенцiї, обов'язки та вiдповiдальнiсть посадових осiб КРМ на кожному етапi митного контролю та митного оформлення визначаються нормативними документами Держмитслужби, положеннями про вiддiли, посадовими iнструкцiями, затвердженими начальником митницi.
1.14. У разi виявлення порушення митних правил посадова особа КРМ, яка виявила це порушення, складає протокол про порушення митних правил вiдповiдно до вимог наказу Держмитслужби України вiд 21.04.2003 N 261 "Про затвердження форм процесуальних документiв у справах про порушення митних правил", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 05.05.2003 за N 348/7669.
Документи на товар (вантаж), а в передбачених законодавством України випадках i товар (вантаж) вилучаються згiдно з протоколом про порушення митних правил або протоколом про вилучення товарiв (вантажiв) вiдповiдно до вимог наказу Держмитслужби України вiд 21.04.2003 N 261 "Про затвердження форм процесуальних документiв у справах про порушення митних правил", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 05.05.2003 за N 348/7669, примiрник якого залишається на залiзничнiй станцiї, на якiй здiйснювалося вилучення.
1.15. Контроль за перемiщенням товарiв (вантажiв) мiж митницями здiйснюється вiдповiдно до вимог законодавства України.
1.16. У випадках, передбачених Митним кодексом України, вiдповiдальним за порушення митних правил є залiзниця в особi начальника станцiї, до службових обов'язкiв якого входить забезпечення дотримання цих правил.
1.17. В усiх питаннях, не врегульованих даною Технологiчною схемою, необхiдно керуватись дiючими нормативно-правовими документами з питань митної справи.
2. Порядок проведення митного контролю та митного оформлення товарiв (вантажiв) пiд час ввезення на митну територiю України
2.1. Залiзничнi транспортнi засоби з товарами (вантажами), що ввозяться на митну територiю України, i станцiєю призначення яких визначено станцiї:
- Київ-Петрiвка;
- Київ-Днiпровський;
- Київ-Волинський;
- Київ-Жовтневий;
- Київ-Святошин,
попередньо подаються залiзницею в постiйну ЗМК вантажного вiддiлу N 2 (далi - ВВ-2) на територiї станцiї Київ-Петрiвка для проведення митного огляду посадовими особами оперативної групи N 1 ВВ-2 (далi - ОГ-1 ВВ-2).
2.2. Залiзничнi транспортнi засоби з товарами (вантажами), що ввозяться на митну територiю України, i станцiєю призначення яких визначено станцiї:
- Київ-Лiски;
- Дарниця;
- Київ-Товарний;
- Київ-Московський;
- Київ-Пасажирський,
попередньо подаються залiзницею для проведення митного огляду в постiйну ЗМК ВВ-2 на територiї Українського державного центру транспортного сервiсу "Лiски" (далi - УДЦТС "Лiски") для проведення митного огляду посадовими особами ВВ-2.
2.3. Не пiдлягають попереднiй подачi для проведення митного огляду в постiйнi ЗМК ВВ-2 на станцiї Київ-Петрiвка та на територiї УДЦТС "Лiски" залiзничнi транспортнi засоби, що перевозять:
- автомобiлi у зiбраному виглядi;
- контейнери або автомобiльнi транспортнi засоби на залiзничних платформах (iнтермодальнi перевезення);
- вантажi, що слiдують на МЛС;
- вантажi, що слiдують на адресу пiдприємств, на територiї яких КРМ визначенi тимчасовi зони митного контролю.
Вантажi, що потребують особливих умов зберiгання та надходять у вагонах-термосах, вагонах-рефрижераторах, а також наливнi вантажi, що надходять у вагоно-цистернах, подаються для проведення митного огляду в постiйнi ЗМК ВВ-2 за домовленiстю мiж одержувачем та залiзницею.
2.4. КРМ, по мiрi необхiдностi, надає в Київську дирекцiю вантажних перевезень iнформацiю щодо перелiку пiдприємств, на територiї яких Київською регiональною митницею визначенi тимчасовi ЗМК.
2.5. Проведення митного огляду товарiв (вантажiв) та транспортних засобiв у постiйних ЗМК Київської регiональної митницi.
2.5.1. Пiдроздiли КРМ проводять в постiйних ЗМК попереднiй митний огляд транспортних засобiв i товарiв (вантажiв), що перемiщуються через митний кордон України, з метою перевiрки вiдповiдностi вiдомостей про товари (вантажi), заявлених у перевiзних та супровiдних документах, фактичним даним.
2.5.2. Митний огляд проводиться комiсiєю в складi:
- чергових по ЗМК вiдповiдно на УДЦТС "Лiски" чи на станцiї Київ-Петрiвка (далi - чергових по ЗМК ВВ-2);
- представникiв iнших пiдроздiлiв КРМ (в разi потреби);
- представникiв Укрзалiзницi.
2.5.3. Пiсля надходження транспортного засобу до постiйної ЗМК КРМ представник Укрзалiзницi або уповноважена ним особа надає черговому по ЗМК ВВ-2 перевiзнi та супровiднi документи на товар (вантаж) для проведення митного контролю.
2.5.4. Черговий по ЗМК ВВ-2 проставляє вiдтиск штампа "Пiд митним контролем" (далi - штампа "ПМК") на перевiзнi та супровiднi документи, у документах контролю доставки (далi - ДКД) здiйснює запис "Вантаж надiйшов" та проставляє вiдтиск штампа "ПМК".
2.5.5. Представник Укрзалiзницi надає перевiзнi, супровiднi документи та ДКД з вiдмiткою "Вантаж надiйшов" та вiдтиском штампа "ПМК" чергового по ЗМК ВВ-2 посадовiй особi вiддiлу по контролю за доставкою вантажiв КРМ (або уповноваженiй особi) для здiйснення вiдмiтки про умовне завершення перемiщення вантажу.
2.5.6. Рiшення про проведення митного огляду без вивантаження товару, з вивантаженням та розпакуванням окремих вантажних мiсць або з повним вивантаженням приймається посадовими особами митницi, вповноваженими на проведення митного огляду, на пiдставi аналiзу перевiзних та супровiдних документiв, наявних вiдомостей про вантажовiдправника та вантажоодержувача, наявних орiєнтувань Держмитслужби України, КРМ та правоохоронних органiв.
2.5.7. Пiсля закiнчення митного огляду черговим по ЗМК ВВ-2 складається Акт про проведення митного огляду в трьох примiрниках, якi пiдписуються всiма особами, що брали участь у здiйсненнi митного огляду, при цьому:
- перший долучається до перевiзних документiв;
- другий залишається в справах вiдповiдного пiдроздiлу КРМ;
- третiй залишається на залiзничнiй станцiї, де проводився митний огляд.
Акту про проведення митного огляду присвоюється порядковий номер, згiдно якого вiн вноситься до спецiального реєстру.
Посадовими особами залiзничної станцiї складається також акт про розкриття вагона (контейнера тощо), який повинен бути пiдписаний посадовими особами залiзничної станцiї, на якiй проводилося розкриття, посадовими особами митницi та iнших контролюючих органiв, що брали участь у митному оглядi, i завiрений вiдбитком календарного штемпеля станцiї.
Станцiя, що склала акт про розкриття вагона (контейнера тощо), у графi "Вiдмiтки залiзницi" накладної проставляє вiдмiтку про складення акта про розкриття вагона (контейнера тощо), яка завiряється пiдписом посадової особи цiєї станцiї та вiдбитком календарного штемпеля станцiї.
2.5.8. За вiдсутностi зауважень за результатами митного огляду черговий по ЗМК ВВ-2 дає дозвiл на накладення пломб (ЗПП) залiзницi, а в разi потреби накладає митне забезпечення.
Вiдомостi в залiзничнi накладнi про накладенi пломби (ЗПП) залiзницi заносяться представником залiзницi, про накладене митне забезпечення - черговим по ЗМК ВВ-2.
2.5.9. З метою прискорення митного оформлення та зменшення часу користування рухомим залiзничним складом власник товару (вантажу) може провести митне оформлення товару (вантажу), що знаходиться пiд митним контролем, пiд час здiйснення митного огляду в постiйнiй ЗМК або пiд час доставки транспортних засобiв з таким товаром (вантажем) з постiйної ЗМК до станцiї призначення.
З цiєю метою власник товару (вантажу) звертається до керiвництва ВВ-2 iз заявою про надання оригiнальних супровiдних документiв, необхiдних для проведення митного оформлення (форма заяви наведена в додатку 1 до Технологiчної схеми). До заяви додаються копiя паспорта особи, яка уповноважена одержати документи, копiя облiкової картки суб'єкта ЗЕД - власника товару, оригiнал доручення на одержання супровiдних документiв (в разi, якщо на одержання документiв уповноважена особа, яка не зазначена в облiковiй картцi, - два бланка Акта приймання-передачi документiв (форма бланка Акта приймання-передачi документiв наведена в додатку 2 до Технологiчної схеми)).
За умови позитивної резолюцiї керiвництва ВВ-2, заява реєструється в журналi реєстрацiї вхiдної кореспонденцiї ВВ-2, та пакет документiв передається черговому по ЗМК ВВ-2.
2.5.10. Черговий по ЗМК ВВ-2 перевiряє повноту комплекту супровiдних документiв, на оригiналi першого аркуша накладної СМГС вчиняє запис: "Оригiнали супровiдних документiв вилучено для проведення митного оформлення згiдно Акта приймання-передачi N ___)", формує комплект копiй перевiзних та супровiдних документiв, завiряє зазначенi копiї штампом "ПМК", заповнює Акт приймання-передачi документiв, за яким передає необхiднi оригiнали супровiдних документiв та копiю першого аркуша накладної СМГС представнику власника вантажу.
Заява про надання оригiнальних супровiдних документiв, копiї наданих разом з нею документiв та Акт приймання-передачi документiв залишаються в справах ВВ-2 разом з вiдповiдним Актом про проведення митного огляду.
Оригiнал накладної СМГС та копiї супровiдних документiв повертаються представнику залiзницi та слiдують разом з транспортним засобом до станцiї призначення.
2.5.11. У тих випадках, коли завершення митного оформлення товару (вантажу) вiдбулося до його прибуття на станцiю призначення, власник вантажу або уповноважена ним особа, з метою пiдтвердження факту завершення митного оформлення i пiсля надходження товару (вантажу) на станцiю призначення, отримує оригiнали накладної СМГС та надає їх черговому ВВ-2 для проставлення вiдтискiв особистої номерної печатки (далi - ОНП).
2.6. Транспортнi засоби з товаром (вантажем), що прибули на станцiю призначення й перебувають пiд митним контролем, розмiщуються в мiсцях загального користування та перебувають пiд охороною залiзницi.
2.7. У випадках, коли товари (вантажi) надiйшли на станцiю призначення Київ-Лiски або Київ-Петрiвка, але, згiдно пункту 2.3 даної Технологiчної схеми, не пiдлягають попереднiй подачi в постiйнi зони митного контролю для проведення митного огляду, представники Укрзалiзницi надають перевiзнi та супровiднi документи на такi товари (вантажi) черговому вiдповiдно по ВВ-2 або по ОГ-1 ВВ-2.
Iнформацiя щодо надходження вантажiв, що належать громадянам, повiдомляється черговому iнспектору сектору по оформленню несупроводжуваного багажу громадян ВВ-2 (далi - сектор НСБ) щоденно шляхом надання товаросупровiдних документiв для прийняття вантажу пiд митний контроль та вилучення ДКД.
2.8. Митний контроль зазначених у пунктi 2.7 Технологiчної схеми вантажiв здiйснюється у наступному порядку:
а) в разi необхiдностi черговий вiдповiдно по ВВ-2 або по ОГ-1 ВВ-2 або по сектору НСБ (далi - черговий по ВВ-2) здiйснює огляд транспортних засобiв з метою перевiрки цiлiсностi накладеного забезпечення, а також вiдповiдностi номерiв транспортних засобiв та накладеного забезпечення вiдомостям, зазначеним у супровiдних документах та документi контролю за доставкою вантажу;
б) черговий по ВВ-2 проставляє вiдтиск штампа "ПМК" на перевiзнi та супровiднi документи, у ДКД здiйснює запис "Вантаж надiйшов" та проставляє вiдтиск штампа "ПМК";
в) представник Укрзалiзницi надає по реєстру перевiзнi, супровiднi документи та ДКД з вiдмiткою "Вантаж надiйшов" та вiдтиском штампа "ПМК" чергового по ВВ-2 посадовiй особi вiддiлу по контролю за доставкою вантажiв КРМ (або уповноваженiй особi) для здiйснення вiдмiтки про умовне завершення перемiщення вантажу.
2.9. Про прибуття транспортних засобiв з товарами (вантажами), що перебувають пiд митним контролем, посадова особа станцiї призначення повiдомляє вантажоодержувача та при цьому попереджує його про необхiднiсть декларування КРМ товарiв (вантажiв), що перебувають пiд митним контролем, на протязi 10 днiв з дати надходження їх на станцiю призначення.
2.10. Про прибуття транспортних засобiв з товарами (вантажами), що перебувають пiд митним контролем i якi не подавалися для проведення митного огляду в постiйнi ЗМК КРМ (на перевiзних документах вiдсутнi вiдтиски "ПМК" КРМ), посадова особа станцiї призначення (крiм станцiй Київ-Петрiвка та Київ-Лiски) на протязi трьох годин з моменту прибуття повiдомляє чергового iнспектора ВВ-2 КРМ за телефоном: 465-31-91 (резервнi: 465-31-93, 465-31-95, 465-31-97). У випадках, коли транспортнi засоби надiйшли в позаробочий час ВВ-2 (в перiод з 21-00 до 9-00), посадова особа станцiї призначення повiдомляє чергового iнспектора вантажного вiддiлу N 2 КРМ не пiзнiше 12-00 наступного робочого дня.
Повiдомлення має мiстити iнформацiю про дату надходження товару (вантажу) на станцiю призначення, найменування товару (вантажу), номери транспортних засобiв та залiзничних накладних вантажоодержувача (у разi наявностi - власника товару (вантажу)).
2.11. Забороняється видача товарiв (вантажiв), що перебувають пiд митним контролем, з мiсць загального користування станцiї призначення до закiнчення митного оформлення, крiм зазначених у цьому пунктi випадкiв.
Допускається подача транспортних засобiв з товарами (вантажами) на пiд'їзнi колiї без проставлення на перевiзних документах пiдпису й вiдбиткiв особистої номерної печатки посадової особи митницi призначення за умови перебування цих товарiв (вантажiв) пiд охороною за зверненням вантажоодержувача. Охорона вагонiв з товарами (вантажами) здiйснюється вiдповiдно до пункту 4.6 глави 21 Правил обслуговування залiзничних пiд'їзних колiй (збiрник N 5 Правил перевезень вантажiв i тарифiв), затверджених наказом Мiнiстерства транспорту України вiд 21.11.2000 N 644 (зi змiнами й доповненнями), зареєстрованих у Мiнiстерствi юстицiї України 24.11.2000 за N 875/5096. Питання надання дозволу на подачу транспортних засобiв з товарами (вантажами) на пiд'їзнi колiї належить до компетенцiї залiзницi.
У разi неможливостi здiйснити декларування товару (вантажу) в обраний митний режим, вантажоодержувач може розмiстити товар (вантаж) згiдно з вимогами Положення про склади тимчасового зберiгання, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 07.10.2003 N 674 (зi змiнами й доповненнями) i зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 19.11.2003 за N 1061/8382, й Порядку роботи складу митного органу, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 05.12.2003 N 835 i зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 19.12.2003 за N 1186/8507.
2.14. В разi, коли товар (вантаж), що перебуває пiд митним контролем i який надiйшов на адресу суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, не оформлено у митному вiдношеннi на протязi 10 днiв, а вiдповiдно на адресу громадян - на протязi одного мiсяця, вiдповiдний пiдроздiл КРМ може передати такий товар (вантаж) на зберiгання пiд митним контролем на склад тимчасового зберiгання.
При цьому, з метою вивiльнення транспортних засобiв iноземних держав, дозволяється перевантажувати товар (вантаж), що перебуває пiд митним контролем, в iншi вагони (контейнери) пiд контролем ВВ-2.
2.15. Оформлення документiв на товари (вантажi), якi передаються на зберiгання пiд митним контролем на СТЗ, завершується проставленням посадовою особою ВВ-2, яка здiйснює оформлення товарiв (вантажiв), вiдтискiв ОНП на 2-му та 4-му аркушах накладної СМГС, що свiдчить про виконання взятих залiзницею обов'язкiв щодо перевезення товарiв (вантажiв).
1-й та 5-й аркушi накладної СМГС з вiдтисками штампа "ПМК" повертаються вантажоодержувачу, вiдтиски ОНП на них проставляються посадовою особою КРМ пiсля завершення митного оформлення товарiв (вантажiв) вiдповiдно до заявленого митного режиму.
2.16. Пiсля проведення митного оформлення товарiв (вантажiв) у заявлений митний режим перевiзнi документи з вiдповiдними вiдмiтками, пiдписом i вiдбитками ОНП посадової особи КРМ повертаються на станцiю призначення та служать пiдставою для видачi товарiв (вантажiв) вантажоодержувачу.
3. Порядок проведення митного контролю та митного оформлення товарiв (вантажiв) пiд час вивезення їх за межi митної територiї України
3.1. Для здiйснення митного оформлення товарiв (вантажiв) при вивезеннi їх за межi митної територiї України декларант повинен подати у ВВ-2 ВМД, заповнену вiдповiдно до обраного митного режиму, iз зазначенням у визначених графах реквiзитiв накладної, номера вагона (контейнера) i ваги товару (вантажу). Якщо до моменту митного оформлення номер накладної не вiдомий, то дозволяється його не проставляти.
3.2. Митний огляд товарiв (вантажiв) та транспортних засобiв, що вивозяться за межi митної територiї України, здiйснюється на етапi оформлення ВМД за рiшенням начальника ВВ-2 або особи, що його замiщує, або iншої уповноваженої посадової особи ВВ-2, яка має вiдповiдне право приймати рiшення про потребу проведення митного огляду.
3.3. Митний огляд товарiв (вантажiв), що вивозяться за межi митної територiї України, проводиться у постiйних ЗМК або в тимчасових ЗМК, встановлених на територiї залiзничних станцiй, органiзацiй та пiдприємств, де забезпеченi всi необхiднi умови для здiйснення митного огляду у повному обсязi.
3.4. За вiдсутностi зауважень за результатами митного огляду посадова особа ВВ-2 дає дозвiл на накладення на транспортний засiб пломб, ЗПП залiзницi чи вантажовiдправника, а в разi потреби накладає митне забезпечення.
Вiдомостi в залiзничнi накладнi про накладенi на транспортний засiб пломби, ЗПП залiзницi чи вантажовiдправника заносяться представником вантажовiдправника, про накладене митне забезпечення - посадовою особою ВВ-2.
3.5. Посадовi особи ВВ-2 проводять митне оформлення товарiв (вантажiв) у повному обсязi. Наявнiсть вiдбитка ОНП посадової особи ВВ-2 на всiх аркушах ВМД є дозволом на перемiщення товарiв (вантажiв) у митницю призначення. Завершення митного оформлення засвiдчується пiдписом i вiдбитком ОНП й штампа "ПМК" посадової особи ВВ-2, як правило, в графi 26 "Вiдмiтки митницi" накладної СМГС та додаткового примiрника дорожньої вiдомостi, призначеного для станцiї вiдправлення, або в графi 35 "Примiтки митницi" накладної ЦIМ та корiнця накладної, призначеного для станцiї вiдправлення. У графi 23 накладної СМГС або в графi 36 накладної ЦIМ наводиться перелiк документiв, що перевозяться разом з товаром (вантажем), i зазначається номер ВМД.
У разi оформлення ВМД на товар (вантаж), який перевозитиметься одночасно в декiлькох вагонах за окремими перевiзними документами, оригiнал ВМД долучається посадовою особою станцiї вiдправлення до перевiзних документiв на один з цих вагонiв. У графi 23 накладних СМГС або в графi 36 накладних ЦIМ на iншi вагони посадовою особою залiзницi вчиняється запис "Оригiнал ВМД N ... долучено до документiв на вагон N ...".
3.6. ВМД, перевiзнi та супровiднi документи з вiдмiтками посадової особи ВВ-2 передаються вантажовiдправником або вповноваженою ним особою на станцiю вiдправлення для прийняття товарiв (вантажiв) до перевезення.
Наявнiсть у цих документах вiдбитка календарного штемпеля станцiї, яка приймає товар (вантаж) до перевезення, свiдчить про взяття залiзницею солiдарного зобов'язання щодо перевезення товарiв (вантажiв) та щодо дотримання митних правил, установлених законодавством України.
4. Порядок зберiгання товарiв (вантажiв), що є речовими доказами
4.1. Товари (вантажi), вилученi в справi про порушення митних правил або про контрабанду, пiдлягають вивантаженню з транспортних засобiв i розмiщенню на складi КРМ або з дозволу КРМ - на зберiгання на складi залiзничної станцiї пiд митним контролем.
4.2. Якщо стосовно товарiв (вантажiв), розмiщених на складах, судом прийнято рiшення про конфiскацiю, то витрати, пов'язанi з транспортуванням, зберiганням, експертною оцiнкою, сертифiкацiєю, реалiзацiєю, знищенням конфiскованих товарiв (вантажiв), що переходять у власнiсть держави, вiдшкодовуються вiдповiдно до Порядку вiдшкодування витрат, пов'язаних з транспортуванням, зберiганням, експертною оцiнкою, сертифiкацiєю, знищенням конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави та кошти вiд реалiзацiї якого надходять до державного бюджету, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України, Державної податкової адмiнiстрацiї України, Державної митної служби України вiд 02.04.99 N 96/168/197 (зi змiнами й доповненнями) i зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 24.04.99 за N 253/3546.
5. Порядок проведення митного контролю в разi аварiї або виникнення обставин непереборної сили
5.1. Якщо пiд час перевезення в зонi дiяльностi КРМ товарiв (вантажiв) пiд митним контролем стало неможливим подальше їх транспортування через аварiю, виникнення обставин непереборної сили, несправнiсть транспортного засобу, то залiзниця iнформує чергового iнспектора ВВ-2 Київської регiональної митницi у порядку, визначеному пунктом 2.8 даної Технологiчної схеми.
В разi необхiдностi залiзниця перевантажує такi товари (вантажi) у присутностi посадової особи ВВ-2 Київської регiональної митницi й оформлює акт загальної форми або в разi потреби - комерцiйний акт. Примiрник акта загальної форми або комерцiйного акта для митницi призначення долучається до перевiзних документiв.
При цьому, за митне оформлення товарiв та транспортних засобiв поза мiсцем розташування ВВ-2 КРМ або поза робочим часом, встановленим для ВВ-2 КРМ, митниця справляє iз залiзницi плату в порядку та розмiрах, установлених Кабiнетом Мiнiстрiв України.
5.2. При неможливостi подальшого перевезення в зонi дiяльностi КРМ швидкопсувних товарiв (вантажiв) залiзниця в особi начальника вiдповiдної станцiї письмово повiдомляє керiвництво КРМ для вжиття заходiв до митного оформлення цих товарiв (вантажiв).
5.3. В окремих випадках, коли товар (вантаж) знаходиться в зонi дiяльностi КРМ i не може бути доставлений у митницю призначення в строк, установлений митницею вiдправлення, унаслiдок дiї надзвичайних або невiдворотних обставин чи подiй, що перешкоджають руховi транспортного засобу, строк доставки товарiв (вантажiв) у митницю призначення може бути продовжений на час дiї таких обставин чи подiй.
У таких випадках посадовими особами Укрзалiзницi складається в трьох примiрниках акт загальної форми iз зазначенням у ньому дати, часу, причини затримки доставки товару (вантажу) у митницю призначення. Один примiрник цього акта разом iз заявою вiдповiдальної посадової особи Укрзалiзницi про продовження строку доставки подається на розгляд керiвництву КРМ.
КРМ продовжує строк доставки товарiв (вантажiв) у митницю призначення вiдповiдно до роздiлу 2 Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України вiд 08.12.98 N 771 (зi змiнами й доповненнями), i статтi 21 СМГС.
Начальник ВВ-2 | В. В. Алєксєєв |
Начальник станцiї Київ-Петрiвка | Р. Ш. Рустамов |
Заступник директора УДЦТС "ЛIСКИ" | Ю. О. Колєйнiков |
Додаток 1 до Технологiчної схеми взаємодiї пiдроздiлiв Київської регiональної митницi i залiзничних станцiй м. Києва пiд час перемiщення через митний кордон України товарiв (вантажiв) у залiзничних вантажних поїздах |
|
Заступнику Голови Держмитслужби України - начальнику Київської регiональної митницi | |
(П. I. Б.) | |
Керiвника | |
(назва пiдприємства, органiзацiї) | |
(адреса, код ЄДРПОУ) | |
(П. I. Б.) |
ЗАЯВА
Прошу Вас надати оригiнали товаросупровiдних документiв та завiренi штампом "Пiд митним контролем" копiї залiзничних накладних для проведення декларування та процедури митного оформлення вантажу, |
(найменування вантажу, iдентифiкацiйнi ознаки) |
який надiйшов залiзничним транспортом |
(N залiзничного(них) вагону(нiв), N залiзничної(них) накладної(них)) |
в зону дiяльностi Київської регiональної митницi та знаходиться пiд митним контролем в ЗМК ТВВ-2. |
Одержати ТСД уповноважений |
(П. I. Б., посада) |
(N паспорта, ким виданий, дата видачi) |
До заяви додається: |
2. Копiя облiкової картки суб'єкта ЗЕД в | за N |
3. | ||
(N , дата доручення на одержання документiв) | ||
Дата, пiдпис, П. I. Б. |
Додаток 2 до Технологiчної схеми взаємодiї пiдроздiлiв Київської регiональної митницi i залiзничних станцiй м. Києва пiд час перемiщення через митний кордон України товарiв (вантажiв) у залiзничних вантажних поїздах |
АКТ
ПРИЙОМУ-ПЕРЕДАЧI
ТСД для проведення декларування та подальшого митного оформлення
N ________________ | |
"___" ____________ 200_ р. |
В зонi митного контролю ВВ-2 КРМ, | (адреса зони митного контролю) | , мною, iнспектором (ст. |
iнспектором) | , були вилученi оригiнали ТСД, |
за якими перевозиться вантаж залiзничним транспортом |
, | |
(найменування вантажу, iдентифiкацiйнi ознаки) |
i переданi представнику | |
(назва пiдприємства, органiзацiї, код ЄДРПОУ, П. I. Б.) | |
для проведення процедури декларування та подальшого митного оформлення. |
Я, представник |
, |
одержав для процедури декларування
та подальшого митного оформлення наступнi
товаросупровiднi документи на вантаж, який
знаходиться в залiзничному вагонi N _____________________: |
Примiтки (зауваження): | ||
Документи, згiдно перелiку,
передав: "___" ____________ 200_ р. |
Документи, згiдно перелiку,
отримав: "___" ____________ 200_ р. |
(пiдпис, П. I. Б.) | (пiдпис, П. I. Б.) |
____________
* Зазначається оригiнал чи копiя.
** Зазначається N та дата
доручення.