МIНIСТЕРСТВО ЕКОНОМIКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
09.07.2024 | N 16370 |
---|
Про внесення змiн до наказу Мiнiстерства розвитку
економiки, торгiвлi та сiльського господарства
України вiд 12 березня 2021 року N 536-21
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 24 липня 2024 р. за N 1110/42455 |
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказом Мiнiстерства економiки України
вiд 29 липня 2024 року N 18893
На виконання Законiв України "Про правову охорону географiчних зазначень", "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв", "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв", Положення про Мiнiстерство економiки України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 серпня 2014 року N 459 (у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 лютого 2021 року N 124), та враховуючи розпорядження Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 жовтня 2022 року N 943-р "Деякi питання Нацiонального органу iнтелектуальної власностi", наказую:
1. Преамбулу наказу Мiнiстерства розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України вiд 12 березня 2021 року N 536-21 "Про затвердження Правил складання, подання та проведення експертизи заявки на реєстрацiю географiчного зазначення", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 18 травня 2021 року за N 649/36271, викласти в такiй редакцiї:
"Вiдповiдно до Законiв України "Про правову охорону географiчних зазначень", "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв", "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв", Положення про Мiнiстерство економiки України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 серпня 2014 року N 459 (у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 лютого 2021 року N 124), та враховуючи розпорядження Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 жовтня 2022 року N 943-р "Деякi питання Нацiонального органу iнтелектуальної власностi",".
(абзац другий пункту 1 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
2. Унести змiни до Правил складання, подання та проведення експертизи заявки на реєстрацiю географiчного зазначення, затверджених наказом Мiнiстерства розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України вiд 12 березня 2021 року N 536-21, зареєстрованих у Мiнiстерствi юстицiї України 18 травня 2021 року за N 649/36271, виклавши їх у новiй редакцiї, що додається.
(пункт 2 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
3. Управлiнню iнтелектуальної власностi та iнновацiй у встановленому порядку подати цей наказ на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
4. Цей наказ набирає чинностi з дня його офiцiйного опублiкування, крiм абзацу третього пункту 1 глави 2 роздiлу II, абзацiв третiх пунктiв 1, 4 та 9 глави 4 роздiлу II, пункту 2 глави 5 роздiлу II в частинi вимог до вiдомостей специфiкацiї товару, передбачених статтями 4 i 5 Закону України "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв", абзацiв четвертих пунктiв 1 i 3 глави 1 роздiлу III, абзацу другого пункту 6 глави 5 роздiлу V в частинi строку, встановленого для процедури погодження специфiкацiї товару, визначеного частиною четвертою статтi 6 Закону України "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв", абзацу третього пункту 12 глави 7 роздiлу V Правил складання, подання та проведення експертизи заявки на реєстрацiю географiчного зазначення, затверджених цим наказом, якi вводяться в дiю одночасно з введенням у дiю Закону України вiд 01 грудня 2022 року N 2800-IX "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Мiнiстра економiки України згiдно з розподiлом обов'язкiв.
Перший вiце-прем'єр-мiнiстр України - Мiнiстр економiки України | Юлiя СВИРИДЕНКО |
ПОГОДЖЕНО: | |
Заступник Мiнiстра цифрової трансформацiї України | Олександр БОРНЯКОВ |
Виконуючий обов'язки Мiнiстра аграрної полiтики та продовольства України | Тарас ВИСОЦЬКИЙ |
Голова Державної регуляторної служби України | Олексiй КУЧЕР |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України 12 березня 2021 року N 536-21 (у редакцiї наказу Мiнiстерства економiки України вiд 09 липня 2024 року N 16370) |
|
(гриф затвердження у редакцiї наказу Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
Правила
складання, подання та проведення експертизи
заявки на реєстрацiю географiчного зазначення
I. Загальнi положення
1. Цi Правила визначають вимоги до документiв заявок на реєстрацiю географiчних зазначень та регулюють вiдносини, що виникають у зв'язку з поданням заявок, проведенням їх експертизи, прийняттям рiшень за заявками.
2. У цих Правилах термiни та скорочення вживаються в таких значеннях:
єдина iнформацiйно-комунiкацiйна система державної органiзацiї "Український нацiональний офiс iнтелектуальної власностi та iнновацiй" (IКС УКРНОIВI) - сукупнiсть технiчних та програмних засобiв, що забезпечують створення, оброблення, вiдправлення, передавання, одержання, зберiгання, використання та знищення електронних документiв, якi стосуються заявок на об'єкти iнтелектуальної власностi, державних реєстрацiй цих об'єктiв та прав на них;
єдиний документ - документ щодо географiчного зазначення, що мiстить основнi положення специфiкацiї та опис взаємозв'язку товару з географiчним середовищем чи географiчним мiсцем походження товару;
заявка - сукупнiсть документiв, необхiдних для реєстрацiї географiчного зазначення;
країна походження - країна, з географiчним мiсцем на територiї якої пов'язане географiчне зазначення;
представник - представник у справах iнтелектуальної власностi (патентний повiрений) або iнша довiрена особа;
спецiально уповноважений орган - визначений Кабiнетом Мiнiстрiв України центральний орган виконавчої влади, надiлений повноваженнями щодо погодження специфiкацiї товару i змiн до неї та щодо контролю особливих якостей чи iнших характеристик товарiв, щодо яких використовуються географiчнi зазначення, а також щодо визначення меж географiчних мiсць, з якими пов'язанi цi особливi якостi чи iншi характеристики, та виробникiв зазначених товарiв у межах цих географiчних мiсць;
УКРНОIВI - державна органiзацiя "Український нацiональний офiс iнтелектуальної власностi та iнновацiй", що визначена Кабiнетом Мiнiстрiв України як така, що виконує функцiї Нацiонального органу iнтелектуальної власностi.
Iншi термiни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про правову охорону географiчних зазначень" (далi - Закон), "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв", "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв", "Про електроннi документи та електронний документообiг", "Про електронну iдентифiкацiю та електроннi довiрчi послуги".
II. Вимоги до документiв заявки
1. Склад заявки
1. Заявка може подаватися в паперовiй або електроннiй формi (електронна заявка). Спосiб подання заявки обирає заявник.
Заявка повинна мiстити:
заяву про реєстрацiю географiчного зазначення;
єдиний документ;
специфiкацiю товару, погоджену вiдповiдним спецiально уповноваженим органом.
2. Iноземцi, iноземнi юридичнi особи та особи без громадянства в заявцi замiсть специфiкацiї товару подають документи, якi пiдтверджують правову охорону заявленого географiчного зазначення у вiдповiднiй iноземнiй державi або набуття прав на таке зазначення на пiдставi добросовiсного використання, якщо це передбачено законодавством вiдповiдної iноземної держави.
(абзац перший пункту 2 глави 1 роздiлу II iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
Такi документи повиннi вiдповiдати вимогам, установленим пунктом 2 глави 5 цього роздiлу.
Якщо наданi iноземцями, iноземними юридичними особами або особами без громадянства документи не вiдповiдають вимогам, установленим пунктом 2 глави 5 цього роздiлу, для забезпечення можливостi здiйснення спецiально уповноваженим органом контролю особливих якостей чи iнших характеристик товару заявнику пропонується надати специфiкацiю товару, погоджену спецiально уповноваженим органом.
(абзац третiй пункту 2 глави 1 роздiлу II iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
3. Заявка складається з урахуванням вимог, установлених главами 2 та 3 цього роздiлу, за формою, наведеною в додатку 1 до цих Правил.
4. Електронна заявка повинна мiстити документи, визначенi пунктами 1 та 2 цiєї глави, i складається з урахуванням вимог, установлених цим роздiлом.
2. Загальнi вимоги до документiв заявки
1. Заявка складається українською мовою та повинна стосуватися лише одного географiчного зазначення.
Заявка, що стосується географiчного зазначення для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, складається з урахуванням вимог статей 9 - 13, 15 - 17 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв".
Заявка, що стосується географiчного зазначення спиртних напоїв, складається з урахуванням вимог статей 3 - 6 та 9 Закону України "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв".
Якщо для товару використовується бiльше нiж одне найменування, заявка може стосуватися декiлькох найменувань, що вiдокремлюються скiсною рискою ("/").
2. Документи, зазначенi в пунктi 2 глави 1 цього роздiлу, можуть бути викладенi iноземною мовою. У такому разi переклад їх українською мовою повинен надiйти до УКРНОIВI не пiзнiше двох мiсяцiв з дати подання заявки.
3. Документи заявки повиннi бути оформленi таким чином, щоб з них можна було робити копiї чи вiдтворювати в будь-який iнший спосiб та зберiгати тривалий час.
4. Заявка оформляється друкарським способом на паперi формату А4 iз використанням гарнiтури Times New Roman та шрифту чорного кольору розмiром 12 - 14 друкарських пунктiв, iнтервал шрифту звичайний, мiжрядковий iнтервал одинарний.
5. Кожен документ заявки починають на окремому аркушi. Друга та наступнi сторiнки нумеруються послiдовно арабськими цифрами наскрiзною нумерацiєю. Кожен аркуш використовується з одного боку з розмiщенням рядкiв паралельно меншому боку аркуша.
6. Заявка пiдписується заявником або його представником (якщо заявка подається через представника).
3. Заповнення форми заявки
1. Форма заявки заповнюється заявником з дотриманням вимог цiєї глави та глав 1 i 2 цього роздiлу. Пiд час заповнення вiдповiдна клiтинка "[_]" вiдмiчається позначкою "x".
У разi якщо вiдомостi роздiлу 3 у формi заявки за вiдсутностi вiльного мiсця не можуть бути повнiстю розмiщенi в ньому, такi вiдомостi додаються до заявки i вiдмiчається позначкою клiтинка в пунктi 8.1 роздiлу 8 форми заявки.
Такi вiдомостi подаються на окремому аркушi, на якому в правому верхньому кутi зазначаються слова "Продовження пункту... роздiлу 3" та наводяться вiдомостi вiдповiдного пункту форми заявки в тому самому порядку, що визначений у формi заявки.
2. У роздiлi 1 форми заявки вказується порядковий номер заявки, визначений заявником чи його представником у своєму дiловодствi.
3. У роздiлi 2 форми заявки вiдмiчається позначкою вiдповiдна клiтинка для позначення виду географiчного зазначення, що заявляється (географiчне зазначення або назва мiсця походження товару).
4. У роздiлi 3 форми заявки наводяться вiдомостi про заявника (заявникiв).
Заявниками можуть бути особи, визначенi в пунктi 3 глави 1 роздiлу III цих Правил.
У пунктi 3.1 роздiлу 3 форми заявки наводяться вiдомостi про заявника - юридичну особу.
У графi "Повне найменування" вказується повне найменування юридичної особи вiдповiдно до установчих документiв.
У графi "Код згiдно з ЄДРПОУ" вказується iдентифiкацiйний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань.
У графi "Реєстрацiйний номер в iноземнiй державi (для нерезидентiв)" вказується реєстрацiйний номер в iноземнiй державi (за наявностi), якщо заявник є юридичною особою - нерезидентом.
У графi "Мiсцезнаходження" наводиться адреса мiсцезнаходження юридичної особи (адреса органу або особи, якi вiдповiдно до установчих документiв чи закону виступають вiд її iменi) у такiй послiдовностi: назва вулицi, номер будинку, квартири (офiсу), назва населеного пункту, району, областi, назва держави, поштовий iндекс.
У пунктi 3.2 роздiлу 3 форми заявки наводяться вiдомостi про заявника - фiзичну особу.
У графах "Прiзвище", "Iм'я", "По батьковi" зазначається iм'я фiзичної особи (iм'я громадянина України складається, як правило, з прiзвища, власного iменi та по батьковi (за наявностi)).
(абзац дев'ятий пункту 4 глави 3 роздiлу II iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
У графi "Число, мiсяць, рiк народження" наводяться данi про дату народження заявника.
У графi "Реквiзити документа, що посвiдчує особу" зазначаються серiя (за наявностi) та номер паспорта, найменування органу, що видав паспорт, та дата його видачi або реквiзити iншого документа, що посвiдчує особу.
У графi "Реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв (РНОКПП)" вказується цей номер (за наявностi).
У графi "Унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi" зазначаються вiдповiднi вiдомостi (за наявностi).
У графi "Задеклароване/зареєстроване мiсце проживання (перебування)" зазначається адреса задекларованого/зареєстрованого мiсця проживання (перебування) фiзичної особи (що включає такi данi (за наявностi): область, район, мiсто (село, селище), район у мiстi, вулиця (шосе/проспект/бульвар/алея/ площа/майдан/провулок/узвiз/з'їзд/проїзд/лiнiя/просiка/тупик тощо), номер будiвлi (будинку/корпусу/блоку/секцiї тощо), номер квартири (кiмнати тощо)).
Вiдомостi, наведенi в абзацах десятому - чотирнадцятому цього пункту, є конфiденцiйною iнформацiєю, змiст та порядок доступу до якої регулюються Законами України "Про iнформацiю", "Про доступ до публiчної iнформацiї" та "Про захист персональних даних".
У вiдповiдних графах пунктiв 3.1 i 3.2 роздiлу 3 форми заявки зазначаються адреса для листування, номер телефону та адреса електронної пошти заявника. У графi "Адреса для листування" зазначається поштова адреса, за якою в разi необхiдностi УКРНОIВI зможе вести листування безпосередньо iз заявником.
У графi "Код держави" у пунктах 3.1 i 3.2 роздiлу 3 форми заявки зазначається код держави, у якiй проживає фiзична особа або в якiй має постiйне мiсцезнаходження юридична особа (зазначається двома буквами латинського алфавiту згiдно зi Стандартом Мiжнародної органiзацiї iз стандартизацiї ISO 3166 та Стандартом Всесвiтньої органiзацiї iнтелектуальної власностi ST.3).
Iм'я або повне найменування, адреса мiсця проживання або мiсцезнаходження iноземного заявника наводяться мовою оригiналу лiтерами латинського чи кириличного алфавiту без дiакритичних знакiв, крiм апострофiв. Поряд у дужках цi вiдомостi зазначаються лiтерами українського алфавiту (транслiтерацiя).
Вiдомостi про кожного наступного заявника наводяться пiд усiма вiдомостями про попередньо зазначеного заявника.
5. У роздiлi 4 форми заявки наводяться вiдомостi про представника (за його наявностi) з дотриманням викладених у цiй главi вимог до надання вiдомостей про фiзичних та юридичних осiб.
У разi якщо представником за заявкою є представник у справах iнтелектуальної власностi (патентний повiрений), зазначається реєстрацiйний номер його свiдоцтва.
У вiдповiдних графах зазначаються адреса для листування, номер телефону представника та адреса електронної пошти.
Якщо представник призначається заявником на вчинення окремої дiї за заявкою, цей роздiл не заповнюється.
6. У роздiлi 5 форми заявки наводиться адреса для листування, яка складається з вiдомостей про адресата та поштової адреси, за якою буде вестись листування з УКРНОIВI.
Як поштова адреса для листування може бути вказана адреса заявника, представника або iнша адреса на територiї України.
Якщо в адресi для листування як поштову адресу зазначено абонентську скриньку, адресатом зазначається особа, якiй ця абонентська скринька надана об'єктом поштового зв'язку в користування.
7. У роздiлi 6 форми заявки великими лiтерами вказується заявлене географiчне зазначення вiдповiдно до специфiкацiї, зазначеної в пунктi 1 глави 1 цього роздiлу, або документiв, що пiдтверджують правову охорону заявленого географiчного зазначення у вiдповiднiй iноземнiй державi, зазначених у пунктi 2 глави 1 цього роздiлу.
(абзац перший пункту 7 глави 3 роздiлу II iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
Для найменувань, що викладенi українською мовою, наводиться транслiтерацiя найменування лiтерами латинського алфавiту вiдповiдно до специфiкацiї товару.
У разi якщо заявлене географiчне зазначення пов'язане з географiчним мiсцем в iноземнiй державi, таке найменування наводиться лiтерами алфавiту мови країни походження у виглядi та формi, як воно охороняється у вiдповiднiй iноземнiй державi. Для найменувань, що викладенi iншою мовою, нiж українська, додатково наводиться транскрипцiя лiтерами українського алфавiту. Якщо географiчне зазначення представлене лiтерами iншого алфавiту, нiж кириличний чи латинський, також наводиться транскрипцiя найменування лiтерами латинського алфавiту.
Пiд транскрипцiєю розумiється точне передання на письмi звукiв мови за допомогою лiтер алфавiту незалежно вiд орфографiчних норм, що iсторично склалися в певнiй мовi.
8. У роздiлi 7 форми заявки зазначаються найменування та адреса мiсцезнаходження спецiально уповноваженого органу, який погоджує специфiкацiю товару. За наявностi зазначаються найменування та адреса мiсцезнаходження акредитованого органу з оцiнки вiдповiдностi (органу сертифiкацiї), що перевiрятиме вiдповiднiсть товару специфiкацiї.
9. Роздiл 8 форми заявки мiстить перелiк обов'язкових та необов'язкових документiв, що додаються до заявки.
Стосовно документiв, що подаються разом iз заявкою, вказуються вiдповiднi вiдомостi.
До форми заявки додається погоджена вiдповiдним спецiально уповноваженим органом специфiкацiя товару, оформлена вiдповiдно до глави 4 цього роздiлу, або належним чином посвiдченi копiї документiв, що пiдтверджують правову охорону заявленого географiчного зазначення у вiдповiднiй iноземнiй державi або набуття прав на таке зазначення на пiдставi добросовiсного використання, якщо це передбачено законодавством вiдповiдної iноземної держави, оформлених вiдповiдно до глави 5 цього роздiлу, та єдиний документ, оформлений вiдповiдно до глави 6 цього роздiлу.
Розрахунковий документ про сплату збору на паперовому носiї подається у випадках, передбачених Порядком сплати зборiв за дiї, пов'язанi з охороною прав на об'єкти iнтелектуальної власностi, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23 грудня 2004 року N 1716 (далi - Порядок).
Якщо заявка подається через представника, додається довiренiсть, оформлена вiдповiдно до пункту 7 глави 1 роздiлу III цих Правил, або iнший документ, якiй пiдтверджує повноваження представника. У цьому випадку в пунктi 8.7 роздiлу 8 форми заявки вiдмiчається позначкою документ, що пiдтверджує повноваження представника.
Довiренiсть або iнший документ, який пiдтверджує повноваження представника, не подається, якщо представника зазначено в роздiлi 4 форми заявки, пiдписаної заявником. У цьому разi вважається, що представник має право вчиняти всi дiї щодо заявки, крiм її вiдкликання.
Якщо до заявки додаються документи, вид яких не передбачено формою заявки, у пунктi 8.8 роздiлу 8 форми заявки вiдмiчається позначкою вiдповiдна клiтинка i вказується назва документа, що додається до заявки, iз зазначенням кiлькостi аркушiв такого документа.
10. У роздiлi 9 форми заявки проставляються пiдпис заявника або його представника (якщо заявка подається через представника) та дата пiдписання.
Пiдпис складається з особистого пiдпису, прiзвища i власного iменi особи, яка пiдписує заявку.
Пiдпис юридичної особи складається з повного найменування посади особи, уповноваженої дiяти вiд iменi юридичної особи, особистого пiдпису, прiзвища i власного iменi та скрiплюється печаткою (за наявностi).
Якщо будь-якi вiдомостi заявки наводяться на додатковому аркушi, вiн пiдписується в такому самому порядку.
Заявка, у якiй зазначено два заявники чи бiльше, пiдписується всiма заявниками або їх спiльним представником.
11. Електронна заявка пiдписується заявником або його представником з використанням квалiфiкованого електронного пiдпису або вдосконаленого електронного пiдпису, що базується на квалiфiкованому сертифiкатi електронного пiдпису.
У разi якщо заявниками є декiлька осiб, але не всi вони мають особистi ключi для використання електронного пiдпису, використовувати електронний пiдпис на електроннiй заявцi може представник (за його наявностi) або один iз заявникiв, який має квалiфiкований електронний пiдпис або вдосконалений електронний пiдпис, що базується на квалiфiкованому сертифiкатi електронного пiдпису, та довiренiсть вiд iнших заявникiв.
4. Загальнi вимоги до специфiкацiї товару
1. Специфiкацiя товару складається з дотриманням вимог цiєї глави. Основнi роздiли специфiкацiї заповнюються вiдповiдно до форми, наведеної в додатку 2 до цих Правил. Вимоги до специфiкацiй для окремих видiв товарiв та до процедури їх погодження затверджуються спецiально уповноваженими органами.
Специфiкацiя товару для подання заявки, що стосується географiчного зазначення для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, складається з дотриманням вимог, установлених статтею 12 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв" та спецiально уповноваженим органом.
Специфiкацiя товару для подання заявки, що стосується географiчного зазначення для спиртного напою, оформлюється з дотриманням вимог, установлених статтями 4 i 5 Закону України "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв" та спецiально уповноваженим органом.
2. У роздiлi "Вид географiчного зазначення" обирається вид географiчного зазначення, що заявляється на реєстрацiю (географiчне зазначення чи назва мiсця походження товару), та вiдмiчається позначкою вiдповiдна клiтинка.
3. У роздiлi "Заявлене найменування" зазначається найменування, яке заявляється на реєстрацiю, у формi та мовою, що використовуються пiд час продажу товару, або мовою, яка iсторично використовувалася для маркування товару на вiдповiднiй географiчнiй територiї.
Заявлене географiчне зазначення повинно мiстити географiчну назву, традицiйну географiчну або негеографiчну назву або їх похiднi, що iдентифiкують товар, який походить з певного географiчного мiсця або територiї. Це може бути iснуюча або iсторична географiчна назва географiчного об'єкта, наприклад:
орографiчного (гори, хребти, скелi, ущелини, рiвнини, низовини, яри, балки, острови, коси тощо);
гiдрографiчного (моря, затоки, протоки, лимани, озера, болота, водосховища, рiчки, канали тощо);
адмiнiстративно-територiального (держави, автономнi територiї, областi, райони, мiста, селища, села);
соцiально-економiчного (залiзничнi станцiї, роз'їзди, порти, пристанi, аеропорти);
природно-заповiдного (природнi парки, заповiдники, заказники, заповiднi урочища чи iншi подiбнi об'єкти).
Як географiчне зазначення може бути заявлено прикметник, що походить вiд певної географiчної назви.
Географiчне зазначення може також мiстити зазначення назви або виду товару та окремi суттєвi характеристики товару.
Для найменувань, викладених українською мовою, наводиться транслiтерацiя найменування лiтерами латинського алфавiту з урахуванням фонетичних норм української мови вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27 сiчня 2010 року N 55 "Про впорядкування транслiтерацiї українського алфавiту латиницею".
Для найменувань, викладених iншою мовою, нiж українська, додатково наводиться транскрипцiя найменування лiтерами українського алфавiту. Якщо географiчне зазначення наведене лiтерами iншого алфавiту, нiж кириличний чи латинський, наводиться транскрипцiя найменування лiтерами латинського алфавiту. У такому випадку транслiтерацiя або переклад найменування українською мовою не вимагається.
Якщо для товару використовується бiльше нiж одне найменування, заявка може стосуватися декiлькох найменувань, що вiдокремлюються скiсною рискою ("/").
4. У роздiлi "Назва товару" зазначається назва товару (вид товару та/або конкретний товар (товари), для якого використовується географiчне зазначення, та/або категорiя товару (за наявностi). При цьому вказуються лише товари, що дiйсно виробляються та особливi властивостi, певнi якостi, репутацiя або iншi характеристики яких виключно або головним чином зумовленi географiчним походженням.
Назви товарiв сiльськогосподарської продукцiї, харчових продуктiв, призначених для споживання людиною, а також iнших спорiднених з ними товарiв визначаються вiдповiдно до частини першої статтi 2 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв" у межах груп Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi (далi - УКТЗЕД), на якi поширюється сфера дiї цього Закону.
Категорiя спиртного напою визначається вiдповiдно до частини другої статтi 1 Закону України "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв". Якщо спиртний напiй не вiдповiдає вимогам жодної з категорiй, визначених цим Законом, вiн позначається термiном "спиртний напiй".
5. У роздiлi "Опис товару" наводяться вiдомостi щодо особливих властивостей, певних якостей, репутацiї або iнших характеристик товару, у тому числi, якщо це доречно, вiдомостi про сировину, а також основнi характеристики товару, пов'язанi з указаним географiчним мiсцем, якi вiдрiзняють цей товар вiд аналогiчних товарiв.
До характеристик товару, наприклад, належать:
фiзичнi (форма, маса, консистенцiя, вологiсть, щiльнiсть, колiр, стан (свiжий, заморожений, консервований, подрiбнений);
хiмiчнi (склад основних компонентiв, кислотнiсть, вмiст цукру, спирту, води);
бiологiчнi (сорт, вид, рiд);
мiкробiологiчнi (вмiст бактерiй, грибiв, дрiжджiв);
органолептичнi (зовнiшнiй вигляд, колiр, текстура, смак, аромат).
Опис товару здiйснюється з використанням визначень, термiнiв, одиниць вимiру, скорочень, символiв i стандартiв, якi застосовуються для вiдповiдного виду товару.
Опис товару повинен зосереджуватися на специфiчнiй характеристицi товару, для якого заявляється на реєстрацiю географiчне зазначення, порiвняно з аналогiчними товарами, виключаючи при цьому технiчнi характеристики, притаманнi всiм товарам даного виду, а також обов'язковi юридичнi вимоги, що застосовуються до всiх товарiв даного виду.
Будь-якi обмеження стосовно походження сировини для виробництва товару, для якого заявляється на реєстрацiю географiчне зазначення, повиннi бути зазначенi в описi та обґрунтованi зв'язком мiж якiстю або характеристиками товару та географiчним середовищем його походження.
Якщо на реєстрацiю заявляється назва мiсця походження товару i сировина для його виробництва походить з iншого географiчного мiсця, нiж географiчне мiсце виробництва товару, в описi зазначається географiчне мiсце виробництва (видобування) сировини, спецiальнi умови виробництва такої сировини, а також методи контролю за їх дотриманням.
Якщо на реєстрацiю заявляється географiчне зазначення для товарiв тваринного походження, в описi такого товару зазначають детальнi вимоги щодо походження та якостi кормiв.
Якщо пiд час виробництва товару тваринного походження передбачається застосування кормiв, одержаних поза межами географiчного мiсця, у якому виробляється товар, необхiдно навести детальний опис такого застосування iз зазначенням процентного вiдношення кормiв (у сухiй речовинi на рiчнiй основi) з обґрунтованим поясненням неможливостi застосування 100 вiдсоткiв кормiв з географiчного мiсця щодо незмiнностi якостi або особливих характеристик товару при застосуваннi такого рацiону.
В описi зазначаються конкретнi процедури, якi застосовуються виробниками для доведення походження продукту, сировини, кормiв для тварин, а також iнших складових, щодо яких установлено вимогу походження з певної географiчної зони. Зокрема, зазначенi вiдомостi повиннi забезпечувати iдентифiкацiю:
постачальника, кiлькiсть i походження всiх партiй сировини та/або одержаного товару;
одержувача, кiлькiсть i мiсце призначення товару, що постачається пiд заявленим найменуванням;
вiдповiднiсть кожної партiї сировини вiдповiднiй партiї товару, готового до реалiзацiї на ринку.
6. У роздiлi "Межi географiчного мiсця, де виробляється товар" зазначаються географiчне мiсце, межi якого залежно вiд виду заявленого географiчного зазначення встановлюють зв'язок мiж якiстю або характеристиками товару та географiчним середовищем чи зв'язок мiж конкретною властивiстю, репутацiєю або iншою характеристикою товару та географiчним походженням, та у вiдповiдних випадках детальна iнформацiя щодо мiсця виробництва сировини, якщо для вiдповiдних товарiв вона походить з географiчного мiсця, яке є бiльшим за територiю виробництва товару, або iншого, нiж така територiя.
Межi географiчного мiсця описуються за допомогою географiчних координат або визначаються його положенням вiдносно iнших територiй чи географiчних об'єктiв, зазначених у пунктi 3 цiєї глави, з посиланням за можливостi на фiзичнi або адмiнiстративнi кордони.
Допускається зазначення виключених iз географiчного мiсця дiлянок, наприклад "область, крiм районiв".
Для повного представлення географiчного мiсця походження товару до опису меж можуть додаватись географiчнi карти. Якщо особливi якостi товару зумовленi властивостями ґрунту i клiмату, до опису меж можуть додаватись карти ґрунтiв i клiматичнi карти.
7. У роздiлi "Опис способу виробництва товару, за наявностi iнформацiя про пакування" зазначається спосiб виробництва товару, у тому числi специфiчнi умови та незмiннi мiсцевi способи виробництва товару в разi їх наявностi, а також наводиться iнформацiя про пакування, якщо заявник вирiшить та обґрунтує, що пакування товару повинно здiйснюватися саме у визначеному географiчному мiсцi з метою збереження якостi чи гарантування справжностi товару, чи забезпечення контролю.
(абзац перший пункту 7 глави 4 роздiлу II iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
Опис способу виробництва товару повинен включати опис усiх етапiв процесу створення товару iз зазначенням тих, якi здiйснюються виключно в межах зазначеного географiчного мiсця. Наводяться особливi правила стосовно технологiї виробництва, допустимi варiанти технологiй, вимоги до якостi кiнцевого продукту та особливостi пакування.
Для продуктiв тваринного походження в описi способу виробництва зазначаються вимоги щодо тварин в обсязi, встановленому спецiально уповноваженим органом. Такими вимогами можуть бути вимоги щодо виду, породи тварин, технiки вирощування (годування, випасання), вiку забою.
Для продуктiв рослинництва зазначаються вiдомостi щодо рослин в обсязi, встановленому спецiально уповноваженим органом. Такими вiдомостями можуть бути вiдомостi про вид, сорт, перiод висадки рослин та збору врожаю, технiки удобрення, стiйкiсть, продуктивнiсть продукцiї з одного гектара, особливостi транспортування.
Для вина, продуктiв винних ароматизованих наводяться вiдомостi щодо винограду в обсязi, встановленому спецiально уповноваженим органом.
Для перероблених продуктiв опис повинен мiстити вiдомостi про сировину, iнгредiєнти, що використовуються пiд час виробництва, технологiю переробки та процеси виробництва.
Iсторичнi, автентичнi способи виробництва товару включаються до опису лише в разi їх застосування на час складання специфiкацiї товару.
8. У роздiлi "Вiдомостi про взаємозв'язок особливої якостi (iнших характеристик, репутацiї) товару з географiчним середовищем або географiчним мiсцем походження товару" для назви мiсця походження товару зазначаються:
докладнi вiдомостi про географiчне середовище, доречнi для опису зв'язку, у тому числi природнi умови та людський фактор;
докладнi вiдомостi про особливi властивостi товарiв, що виключно або головним чином зумовленi характерними для даного географiчного мiсця природними умовами чи поєднанням цих умов iз характерним для даного географiчного мiсця людським фактором;
опис причинно-наслiдкового зв'язку мiж факторами географiчного середовища та особливими властивостями товару.
Для географiчного зазначення в цьому роздiлi специфiкацiї товару зазначаються:
докладнi вiдомостi про географiчне походження, характернi умови географiчного мiсця та/або людський фактор, доречнi для опису зв'язку;
докладнi вiдомостi про особливу якiсть, репутацiю чи iншi характеристики товару, зумовленi головним чином географiчним мiсцем походження, зокрема характерними для даного географiчного мiсця природними умовами та/або людським фактором;
опис причинно-наслiдкового зв'язку мiж особливою якiстю, репутацiєю чи iншими характеристиками товару та його географiчним мiсцем походження.
У цьому роздiлi специфiкацiї товару зазначається, на яких саме факторах (особлива якiсть, репутацiя, iншi характеристики) базується такий взаємозв'язок, з описом таких факторiв i включенням за необхiдностi опису товару або способу його виробництва, що показують такий взаємозв'язок.
У разi наявностi наводяться особливi положення щодо специфiчних способiв виробництва товару, якi безпосередньо впливають на набуття товаром особливої якостi чи iнших характеристик та мають значення для пiдтвердження взаємозв'язку. Окремо видiляються переваги зазначених способiв виробництва порiвняно зi звичайною технологiєю.
Якщо географiчне зазначення базується тiльки на репутацiї товару, необхiдно зазначити причини асоцiювання товару з географiчним мiсцем та навести докази наявностi репутацiї.
Вiдомостi про репутацiю товару повиннi вiдображати iсторiю виробництва товару в даному географiчному мiсцi, цiннiсть товару i ставлення до нього суспiльства на мiсцевому, нацiональному та/або мiжнародному рiвнi.
Вiдомостi про природнi умови географiчного мiсця повиннi мiстити опис характерних особливостей природного середовища, якi зумовлюють особливi властивостi товару, впливають на технологiю виробництва або надають сировинi особливих характеристик, наприклад, тип ґрунту, рельєф, висота над рiвнем моря, кут нахилу, клiмат, рослиннiсть.
Вiдомостi про людський фактор можуть мiстити опис специфiчного мiсцевого досвiду виробництва товару, ноу-хау мiсцевих виробникiв, використання в технологiї виробництва товару традицiйного посуду, пристосувань або обладнання, адаптацiя сортiв чи видiв до умов природного середовища.
У роздiлi рекомендується вказати посилання на джерела, дослiдження, якi пiдтверджують наведенi вiдомостi, та уникати неперевiрених тверджень.
9. У роздiлi "Особливi правила маркування товару (за наявностi)" вказуються вимоги (за наявностi) до маркування товару з використанням географiчного зазначення iз зазначенням усiх специфiчних елементiв у складi етикетки. За наявностi наводиться зразок етикетки для товару або маркування.
(абзац перший пункту 9 глави 4 роздiлу II iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
У цьому роздiлi можуть зазначатись правила використання попереджувального маркування товару.
Вiдомостi про особливi правила маркування спиртних напоїв зазначаються з урахуванням вимог статтi 16 Закону України "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв".
10. У роздiлi "Спецiально уповноважений орган, органи з оцiнки вiдповiдностi (органи сертифiкацiї)" зазначаються найменування та адреса мiсцезнаходження спецiально уповноваженого органу. За наявностi зазначаються найменування та адреса мiсцезнаходження акредитованого органу з оцiнки вiдповiдностi (органу сертифiкацiї), що перевiрятиме вiдповiднiсть товару специфiкацiї, та його повноваження (функцiї) щодо товару.
11. Специфiкацiя не повинна мiстити умов, якi дозволяють одному виробнику монополiзувати виробництво товару.
12. Якщо заявником є одна фiзична або юридична особа, до спецiально уповноваженого органу подаються вiдомостi, якi обґрунтовують, що така особа є єдиним виробником, який у цьому географiчному мiсцi виробляє товар та/або видобуває, та/або переробляє сировину для товару та бажає подати заявку на реєстрацiю географiчного зазначення, та що географiчна територiя, на якiй здiйснюється виробництво (видобування) та/або переробка, та/або приготування товару, має характеристики, якi iстотно вiдрiзняються вiд прилеглих територiй, або характеристики товару вiдрiзняються вiд товарiв, вироблених на прилеглих територiях, та/або вiд характеристик подiбних товарiв на ринку, або якщо заявка стосується географiчного зазначення спиртних напоїв, спиртний напiй має особливу якiсть, репутацiю чи iншi характеристики, головним чином зумовленi його географiчним походженням.
13. Специфiкацiя погоджується вiдповiдним спецiально уповноваженим органом.
5. Документи, що пiдтверджують правову охорону заявленого географiчного зазначення у вiдповiднiй iноземнiй державi або набуття прав на таке зазначення на пiдставi добросовiсного використання
1. Документи, що пiдтверджують правову охорону заявленого географiчного зазначення у вiдповiднiй iноземнiй державi або набуття прав на таке зазначення на пiдставi добросовiсного використання, якщо це передбачено законодавством вiдповiдної iноземної держави, подаються iноземцями, iноземними юридичними особами або особами без громадянства та замiнюють специфiкацiю товару, передбачену главою 4 цього роздiлу.
(пункт 1 глави 5 роздiлу II iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
2. Такi документи повиннi вiдповiдати вимогам до вiдомостей специфiкацiї товару, передбаченим частиною другою статтi 91 Закону, або залежно вiд виду товару, для якого заявлено на реєстрацiю географiчне зазначення, частиною другою статтi 12 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв" чи статтями 4 i 5 Закону України "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв".
6. Єдиний документ
1. Єдиний документ складається за формою згiдно з додатком 3 до цих Правил. Обсяг єдиного документа, як правило, не перевищує 2500 слiв.
2. Єдиний документ повинен мiстити:
основнi положення специфiкацiї товару, а для заявок, що стосуються географiчного мiсця за межами територiї України, - документiв, що пiдтверджують правову охорону заявленого географiчного зазначення у вiдповiднiй iноземнiй державi або набуття прав на таке зазначення на пiдставi добросовiсного використання, якщо це передбачено законодавством вiдповiдної iноземної держави, визначених главою 5 цього роздiлу:
опис взаємозв'язку товару з географiчним середовищем або географiчним мiсцем походження товару, у тому числi особливi положення опису товару або способу його виробництва, що пiдтверджують такий взаємозв'язок.
3. В єдиному документi зазначаються такi вiдомостi:
вид географiчного зазначення;
заявлене найменування iз зазначенням транслiтерацiї найменування лiтерами латинського алфавiту та в разi необхiдностi транскрипцiї найменування лiтерами українського алфавiту та лiтерами латинського алфавiту;
назва товару;
опис товару;
опис способу виробництва товару;
особливi правила пакування та маркування товару (за наявностi);
стислий опис меж географiчного мiсця, де виробляється та/або переробляється товар.
опис взаємозв'язку товару з географiчним середовищем або географiчним мiсцем походження товару.
4. У роздiлах єдиного документа "Вид географiчного зазначення", "Заявлене найменування" та "Назва товару" зазначаються вiдповiднi вiдомостi згiдно зi специфiкацiєю товару.
5. У роздiлi "Опис товару" наводяться вiдомостi щодо особливих властивостей, певних якостей, репутацiї або iнших характеристик товару, у тому числi, якщо це доречно, вiдомостi про сировину.
В описi товару зазначаються основнi характеристики товару, пов'язанi з указаним географiчним мiсцем, якi вiдрiзняють цей товар вiд аналогiчних товарiв.
Опис товару повинен бути достатнiй для його iдентифiкацiї та наводиться з використанням визначень, термiнiв, одиниць вимiру, скорочень, символiв i стандартiв, що застосовуються для товарiв вiдповiдного виду, але без включення технiчних характеристик, притаманних усiм товарам вiдповiдного виду або обов'язкових для всiх товарiв такого виду згiдно iз законодавством.
Для товарiв тваринного походження наводять опис кормiв, а для оброблених товарiв - сировини.
Якщо заявляється назва мiсця походження товару, додають пiдтвердження, що корми та сировина походять з вiдповiдного географiчного мiсця, а в разi застосування кормiв або сировини, що походять з iншого географiчного мiсця, наводять детальний опис таких виключень з їх обґрунтуванням.
Якщо заявляється географiчне зазначення, вказують характеристики або обмеження щодо походження сировини з обґрунтуванням таких обмежень та обґрунтуванням взаємозв'язку товару з географiчним середовищем чи географiчним мiсцем походження товару.
6. У роздiлi "Опис способу виробництва товару" зазначаються специфiчнi етапи виробництва товару, що здiйснюються у визначеному географiчному мiсцi, з обґрунтуванням обмежень або виключень та особливi правила стосовно технологiї виробництва.
7. У роздiлi "Особливi правила пакування та маркування товару (за наявностi)" у разi наявностi зазначаються вiдомостi про пакування товару, обґрунтування необхiдностi здiйснення пакування саме у визначеному географiчному мiсцi, особливi правила маркування товару iз зазначенням усiх специфiчних елементiв, якi вiдображаються на етикетцi. За наявностi може бути представлено етикетку для товару або зразок маркування.
(пункт 7 глави 6 роздiлу II iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
8. У роздiлi "Стислий опис меж географiчного мiсця, де виробляється та/або переробляється товар" наводиться точне визначення географiчного мiсця.
9. У роздiлi "Опис взаємозв'язку товару з географiчним середовищем або географiчним мiсцем походження товару" наводиться опис факторiв (репутацiя, якiсть, iншi характеристики товару), на яких базується взаємозв'язок, iз включенням за необхiдностi особливих положень опису товару або способу його виробництва, що показують такий взаємозв'язок.
Щодо назви мiсця походження товару наводиться причинно-наслiдковий зв'язок мiж якiстю, характеристиками товару та географiчним середовищем з притаманними йому природним i людським факторами, включаючи за необхiдностi елементи опису товару або способу виробництва, що обґрунтовують такий зв'язок.
Щодо географiчного зазначення наводиться причинно-наслiдковий зв'язок мiж якiстю, репутацiєю або iншими характеристиками товару та географiчним походженням.
III. Подання заявки та реєстрацiя документiв заявки
1. Подання заявки
1. Заявка подається до УКРНОIВI безпосередньо або надсилається на адресу УКРНОIВI засобами поштового зв'язку.
Заявка подається в одному примiрнику.
Заявка, що стосується географiчного зазначення для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, подається до УКРНОIВI протягом трьох мiсяцiв з дня погодження спецiально уповноваженим органом специфiкацiї товару.
Заявка на реєстрацiю географiчного зазначення спиртного напою подається до УКРНОIВI не пiзнiше 90 днiв з дати погодження специфiкацiї спиртного напою.
2. Електронна заявка подається до УКРНОIВI виключно через IКС УКРНОIВI, розмiщену на його вебсайтi.
Електронна заявка з обов'язковими реквiзитами, у тому числi з квалiфiкованим електронним пiдписом або вдосконаленим електронним пiдписом, що базується на квалiфiкованому сертифiкатi електронного пiдпису, заявника чи його представника, оформлена та подана вiдповiдно до цих Правил, є оригiналом заявки та має юридичну силу.
Електронна заявка подається з дотриманням вимог цього роздiлу.
3. Заявка подається заявником, який має право на реєстрацiю географiчного зазначення вiдповiдно до статтi 9 Закону, або його представником.
Якщо заявником є одна фiзична або юридична особа, для пiдтвердження свого права на реєстрацiю географiчного зазначення вiдповiдно до статтi 9 Закону заявник разом iз заявкою повинен подати офiцiйну iнформацiю, наприклад офiцiйну державну статистичну iнформацiю, на пiдтвердження того, що цей заявник є єдиним виробником, який у зазначеному в заявцi географiчному мiсцi виробляє товар та/або видобуває, та/або переробляє сировину для товару.
Заявка, що стосується географiчного зазначення для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, подається заявником, який має право на пiдготовку, складання специфiкацiї для подання заявки на географiчне зазначення вiдповiдно до статтi 9 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв".
Заявка, що стосується географiчного зазначення спиртних напоїв, подається заявником, який має право на реєстрацiю географiчного зазначення спиртного напою вiдповiдно до статтi 3 Закону України "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв".
Заявка стосовно найменування, яке позначає транскордонне географiчне мiсце, може подаватися до УКРНОIВI спiльно iноземцями, iноземними юридичними особами з рiзних держав безпосередньо або через вiдповiднi органи iноземної держави заявника.
(абзац п'ятий пункту 3 глави 1 роздiлу III iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
4. Заявка, заявником у якiй зазначено iноземця, iноземну юридичну особу або iншу особу, що має мiсце постiйного проживання чи постiйне мiсцезнаходження поза межами України, може подаватися заявником самостiйно за умови зазначення в заявцi адреси для листування на територiї України або через представника у справах iнтелектуальної власностi (патентного повiреного).
(пункт 4 глави 1 роздiлу III iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
5. Заявка, у якiй зазначено два заявники i бiльше, може подаватися через їх спiльного представника, яким може бути один iз заявникiв, призначений усiма iншими заявниками.
6. Представником може бути фiзична та/або юридична особа.
7. У разi якщо заявка пiдписана i подається представником, до неї додається довiренiсть, а також переклад довiреностi українською мовою, якщо вона викладена iншою мовою, чи документ, передбачений законодавством для представництва за законом.
У разi якщо оригiнал довiреностi, що засвiдчує повноваження представника на подання заявки, знаходиться в УКРНОIВI та мiститься в матерiалах iншої заявки або реєстрацiї, до цiєї заявки додається копiя довiреностi, з посиланням на оригiнал.
Копiя довiреностi може бути засвiдчена представником, якщо про право на засвiдчення ним копiй документiв зазначено в довiреностi. У такому випадку вiрнiсть копiї довiреностi з оригiналу довiреностi забезпечується представником.
Довiренiсть може стосуватися однiєї чи декiлькох заявок. Якщо довiренiсть стосується понад однiєї заявки, вона додається до першої заявки, поданої на пiдставi такої довiреностi. У кожнiй наступнiй заявцi на копiї довiреностi зазначається номер заявки, до якої додано оригiнал довiреностi.
Довiренiсть вчиняється в довiльнiй письмовiй формi з урахуванням вимог, установлених Цивiльним кодексом України. При цьому в довiреностi зазначаються:
iм'я (повне найменування) особи, якiй видана довiренiсть;
iм'я (повне найменування) особи, яку представляють;
найменування органу (УКРНОIВI), для представництва перед яким призначено особу, якiй видана довiренiсть;
чiтко визначенi юридичнi дiї, якi належить вчиняти представнику;
дата її вчинення.
Право представника на вчинення дiй щодо вiдкликання заявки окремо визначається в довiреностi.
Заявник може призначити представника для певних юридичних дiй i призначити iншого представника для iнших юридичних дiй.
Довiренiсть пiдписується особою, яка її видала. Довiренiсть вiд iменi юридичної особи видається за пiдписом керiвника або iншої уповноваженої на це законом чи установчим документом особи i засвiдчується печаткою (за наявностi) цiєї юридичної особи.
Представник зобов'язаний вчиняти дiї щодо заявки за наданими йому повноваженнями особисто або може передоручити їх вчинення, якщо про це окремо визначено в довiреностi.
Порядок видачi i строк довiреностi, виданої поза межами України, визначаються правом держави, у якiй видана довiренiсть.
У разi подання представником заявки в електроннiй формi вiн може додати до неї довiренiсть в електроннiй формi, пiдписану з використанням квалiфiкованого електронного пiдпису або вдосконаленого електронного пiдпису, що базується на квалiфiкованому сертифiкатi електронного пiдпису, або скановану електронну копiю довiреностi, засвiдчену з використанням квалiфiкованого електронного пiдпису або вдосконаленого електронного пiдпису, що базується на квалiфiкованому сертифiкатi електронного пiдпису. При цьому вiрнiсть сканованої електронної копiї довiреностi з оригiналу довiреностi забезпечується представником.
8. Пiдстави i порядок припинення представництва за довiренiстю, скасування довiреностi та вiдмови представника вiд вчинення дiй, якi були визначенi довiренiстю, визначаються статтями 248 - 250 Цивiльного кодексу України.
Особа, яка видала довiренiсть i згодом скасувала її, повинна негайно повiдомити про це УКРНОIВI. Датою такого повiдомлення вважається дата одержання УКРНОIВI вiдповiдного письмового повiдомлення.
Таке повiдомлення може мiститися в довiреностi, виданiй новому представнику.
Повiдомлення вiд нового представника, у якому вiдсутнє засвiдчене заявником прохання про скасування виданої ранiше довiреностi, не є пiдставою для зупинення повноважень представника, уповноваженого на представлення iнтересiв заявника ранiше.
Iз припиненням представництва за довiренiстю втрачає чиннiсть передоручення.
9. Якщо заявка, що повинна мiстити довiренiсть, її не мiстить, представник повинен додати її до заявки самостiйно або у вiдповiдь на повiдомлення УКРНОIВI.
Якщо дата подання заявки передує датi вчинення довiреностi, представник повинен подати разом з довiренiстю заяву або iнший документ заявника про схвалення ним подання заявки представником вiдповiдно до статтi 241 Цивiльного кодексу України.
Така заява може бути зроблена в довiреностi.
10. За подання заявки сплачується збiр згiдно з Порядком.
Збiр сплачується до спливу двох мiсяцiв з дати подання заявки. Цей строк продовжується, але не бiльше нiж на шiсть мiсяцiв, якщо до його спливу буде подано вiдповiдне клопотання та сплачено збiр за його подання згiдно з Порядком.
У разi сплати збору до дати подання заявки вона повинна надiйти до УКРНОIВI:
протягом трьох мiсяцiв з дати зарахування суми збору на поточний рахунок УКРНОIВI за умови, що на дату подання заявки розмiр збору залишився незмiнним;
протягом одного мiсяця з дня введення в дiю змiненого розмiру збору.
Пiдтвердженням сплати збору вважається виписка з особового банкiвського рахунка УКРНОIВI, яка дає змогу iдентифiкувати заявку.
У разi вiдсутностi у виписцi з особового банкiвського рахунка УКРНОIВI зазначення порядкового номера заявки, визначеного заявником, та в разi зарахування збору на поточний рахунок УКРНОIВI пiзнiше допустимої згiдно iз Законом кiнцевої дати його сплати, до заявки додається розрахунковий документ про сплату збору на паперовому носiї. Цей розрахунковий документ повинен вiдповiдати вимогам Порядку.
11. У разi подання електронної заявки у вихiдний, святковий чи iнший неробочий день, датою одержання електронної заявки УКРНОIВI є перший за ним робочий день.
2. Реєстрацiя документiв заявки
1. Одержанi УКРНОIВI документи заявки реєструються iз зазначенням їх вхiдного номера та дати одержання. Дата одержання проставляється на першому аркушi кожного одержаного документа таким чином, щоб не завдати шкоди тексту або зображенню будь-якої частини документа та не перешкодити їхньому прямому копiюванню.
Надлишковi примiрники документiв, передбачених пунктами 1 i 2 глави 1 роздiлу II цих Правил, а також примiрники iнших документiв у кiлькостi понад один не реєструються та не повертаються.
2. Iз зареєстрованих документiв заявки формується справа за заявкою.
3. Документам заявки, якi мiстять принаймнi заяву про реєстрацiю географiчного зазначення з вiдомостями про заявника та його адресу, надається номер заявки у виглядi послiдовностi таких елементiв:
малої латинської лiтери "i", що iдентифiкує заявку на географiчне зазначення;
чотирьох цифр, що позначають рiк подання заявки;
п'ятьох цифр, якi позначають порядковий номер заявки в роцi її подання з нулями перед значущими цифрами, якщо кiлькiсть таких цифр менше нiж п'ять.
Номер заявки проставляється на першому аркушi кожного з документiв заявки.
4. З наданням номера заявки УКРНОIВI невiдкладно складається повiдомлення про одержання документiв заявки.
У такому повiдомленнi мiститься iнформацiя про номер заявки, дату надходження матерiалiв заявки, заявника, заявлене найменування, перелiк поданих документiв.
Повiдомлення про одержання документiв заявки надсилається за зазначеною в нiй адресою для листування на територiї України або видається подавцю документiв заявки, якщо вони поданi безпосередньо до УКРНОIВI.
5. Електронна заявка вважається одержаною УКРНОIВI та реєструється одразу пiсля проходження нею технiчної перевiрки та пiдтвердження квалiфiкованого електронного пiдпису або вдосконаленого електронного пiдпису, що базується на квалiфiкованому сертифiкатi електронного пiдпису.
Технiчна перевiрка електронної заявки здiйснюється в автоматичному режимi.
Номер електронної заявки надається автоматично в порядку, встановленому пунктом 3 цiєї глави.
Документи електронної заявки вважаються зареєстрованими УКРНОIВI у разi надходження до заявника або його представника повiдомлення УКРНОIВI в електроннiй формi про одержання електронної заявки. У такому повiдомленнi мiститься iнформацiя про номер заявки, дату надходження матерiалiв заявки, заявника, заявлене найменування, перелiк поданих документiв, а також iнша iнформацiя, яка iдентифiкує заявку. Таке повiдомлення формується автоматично спецiалiзованим програмним забезпеченням IКС УКРНОIВI та невiдкладно надсилається заявнику.
Iз зареєстрованих документiв електронної заявки формується електронна справа за заявкою.
6. У разi негативних результатiв технiчної перевiрки, зазначеної в пунктi 5 цiєї глави, перевiрка електронної заявки припиняється. В електронному повiдомленнi про вiдхилення електронної заявки зазначаються причини, з яких її вiдхилено.
Об'єкти, що вважалися електронними документами до початку технiчної перевiрки, але не є електронними документами за результатами технiчної перевiрки, як такi, що не вiдповiдають вимогам законодавства України у сферах електронних довiрчих послуг та електронної iдентифiкацiї, знищуються на пiдставi електронного акта про знищення вiдхиленого вхiдного електронного документа методом, який не дозволяє вiдновлення iнформацiї.
7. Документ заявки, що одержаний УКРНОIВI пiд час проведення експертизи заявки та в якому мiстяться номер заявки або вiдомостi, якi дають змогу iдентифiкувати заявку iншим шляхом, реєструється вiдповiдно до пункту 1 цiєї глави та долучається до справи за заявкою.
IV. Порядок спiлкування щодо заявки
1. Спiлкування щодо заявки мiж УКРНОIВI та заявником здiйснюється шляхом листування, а також усно за участю заявника з власної iнiцiативи чи на запрошення УКРНОIВI для розгляду питань, що виникли пiд час проведення експертизи заявки. Усне спiлкування здiйснюється в примiщеннi УКРНОIВI або в режимi вiдеоконференцiї.
2. Вiд iменi заявника спiлкування щодо заявки може здiйснюватися з його представником. Таке спiлкування здiйснюється за умови, що представник зазначений заявником у роздiлi 4 форми заявки або УКРНОIВI одержано довiренiсть, вчинену з дотриманням вимог пункту 7 глави 1 роздiлу III цих Правил, чи її копiю, засвiдчену в установленому законодавством порядку, або документ, передбачений законодавством для представництва за законом.
Будь-яка дiя представника в межах наданих йому в довiреностi повноважень або будь-яка дiя УКРНОIВI стосовно представника мають такi самi наслiдки, що i дiї особи, яку представляють, або дiї стосовно неї.
3. Листування ведеться українською мовою стосовно кожної заявки окремо, якщо iнше не встановлено цими Правилами.
4. Листування ведеться: заявником - за поштовою адресою УКРНОIВI, УКРНОIВI - за адресою для листування на територiї України, зазначеною в заявцi.
Якщо адреса для листування у формi заявки не зазначена та вiдсутнi вiдомостi про призначення представника, до усунення зазначеного недолiку листування ведеться з боку УКРНОIВI за адресою для листування заявника на територiї України, а за наявностi кiлькох заявникiв - за адресою, що зазначена в заявцi першою. Якщо заявником є iноземець, iноземна юридична особа, до визначення адреси для листування на територiї України або до призначення представника листування ведеться УКРНОIВI за електронною адресою заявника, зазначеною в заявцi.
(абзац другий пункту 4 роздiлу IV iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiки України вiд 29.07.2024 р. N 18893) |
5. У разi призначення заявником представника на вчинення окремої дiї за заявкою листування щодо такої дiї ведеться за адресою на територiї України, зазначеною цим представником, а на адресу для листування, зазначену в заявцi, або до особистого кабiнету заявника в IКС УКРНОIВI, якщо листування ведеться в електронному виглядi, надсилаються копiї вiдповiдних документiв УКРНОIВI.
6. У разi подання електронної заявки листування щодо неї ведеться в електронному виглядi через особистий кабiнет заявника в IКС УКРНОIВI, розмiщенiй на його вебсайтi.
7. В електроннiй формi заявником можуть подаватися електроннi документи, пов'язанi з проведенням експертизи електронних заявок, зокрема передбаченi Законом та цими Правилами заяви, клопотання, вiдповiдi на повiдомлення УКРНОIВI, пiдписанi з використанням квалiфiкованого електронного пiдпису або вдосконаленого електронного пiдпису, що базується на квалiфiкованому сертифiкатi електронного пiдпису, якщо iнше не встановлено цими Правилами.
Заявнику чи його представнику, який створив особистий кабiнет в IКС УКРНОIВI, передбаченi Законом та цими Правилами повiдомлення, висновки експертизи за заявкою та рiшення УКРНОIВI надсилаються виключно в електроннiй формi до їх особистого кабiнету. Це не позбавляє заявника права отримати копiї зазначених документiв у паперовiй формi за окремою заявою.
Пiдготовка та оформлення електронних документiв УКРНОIВI здiйснюються вiдповiдно до вимог Законiв України "Про електроннi документи та електронний документообiг" i "Про електронну iдентифiкацiю та електроннi довiрчi послуги".
Пiдписання електронного документа УКРНОIВI здiйснюється з використанням квалiфiкованого електронного пiдпису або вдосконаленого електронного пiдпису, що базується на квалiфiкованому сертифiкатi електронного пiдпису, вiдповiдної посадової особи. Перед вiдправленням заявнику такого документа здiйснюється перевiрка цiлiсностi та справжностi накладених на нього електронних пiдписiв.
8. Документ УКРНОIВI щодо заявки, за яким цими Правилами встановлено строк для сплати вiдповiдного збору або надання вiдповiдi заявником, надсилається заявнику реєстрованим поштовим вiдправленням з рекомендованим повiдомленням про вручення.
У разi повернення поштового вiдправлення з документами, якi не одержанi адресатом з незалежних вiд УКРНОIВI причин, вважається, що такi документи врученi адресату належним чином. Датою одержання такого вiдправлення адресатом вважається дата проставляння в поштовому повiдомленнi вiдмiтки про причини неотримання вiдправлення.
9. Якщо листування щодо заявки ведеться в електронному виглядi через особистий кабiнет в IКС УКРНОIВI, електронний документ УКРНОIВI вважається одержаним адресатом у день надходження вiд нього електронного повiдомлення iз зазначеним часом про доставку цього документа адресату.
Якщо електронне повiдомлення з пiдтвердженням отримання зазначеного електронного документа не надходить вiд адресата бiльше одного мiсяця з дати доставки цього документа до його особистого кабiнету в IКС УКРНОIВI, електронний документ УКРНОIВI вважається одержаним адресатом, а дата одержання цього документа визначається як перший день пiсля спливу одного мiсяця з дня надсилання електронного документа до особистого кабiнету адресата.
У разi одержання вiд адресата повiдомлення про вiдхилення вiдповiдного електронного документа УКРНОIВI усуває причини вiдхилення i повторно надсилає цей документ заявнику. Якщо таке повiдомлення одержане вiд адресата, який не має надiйних засобiв квалiфiкованого електронного пiдпису або вдосконаленого електронного пiдпису, що базується на квалiфiкованому сертифiкатi електронного пiдпису, заявнику за адресою на територiї України надсилається вiдповiдний документ у паперовiй формi.
10. Документ заявки, що подається до УКРНОIВI пiсля її подання, повинен вiдповiдати встановленим вимогам та мiстити посилання на номер заявки, наданий УКРНОIВI.
Якщо номер заявцi ще не надано УКРНОIВI або вiн невiдомий заявнику, такий документ повинен мiстити вiдомостi, що дають змогу iдентифiкувати заявку iншим шляхом, зокрема номер заявки, визначений заявником у своєму дiловодствi i вказаний у роздiлi 1 форми заявки, заявлене географiчне зазначення iз зазначенням дати, на яку за достовiрними вiдомостями заявника заявку одержано УКРНОIВI.
У разi надходження до УКРНОIВI документiв, що подаються заявником пiсля подання ним вiдповiдної заявки з використанням поштового зв'язку, конверт, у якому вони одержанi, долучається до справи за заявкою. Якщо в одному конвертi надiйшли документи, що стосуються кiлькох заявок, оригiнал конверта долучається до однiєї iз справ за заявкою, до iнших долучається копiя конверта з таким написом на нiй: "Оригiнал конверта мiститься у справi за заявкою N ...".
11. Перебiг передбачених цими Правилами строкiв починається з наступного дня пiсля вiдповiдної календарної дати або настання подiї, з якою пов'язано його початок, та обчислюється вiдповiдно до Цивiльного кодексу України.
У разi листування з представником перебiг строку надання вiдповiдi на повiдомлення УКРНОIВI чи попереднiй висновок експертизи за заявкою або подання документа про сплату державного мита за реєстрацiю та сплати збору за публiкацiю про реєстрацiю починається з наступного дня пiсля одержання представником вiдповiдного повiдомлення УКРНОIВI, попереднього висновку експертизи або рiшення УКРНОIВI.
Датою подання електронного документа, що подається заявником чи його представником до УКРНОIВI пiсля подання вiдповiдної заявки, та датою одержання цього електронного документа УКРНОIВI вважається робочий день в УКРНОIВI, до закiнчення якого одержано такий документ.
У разi подання такого електронного документа заявником у вихiдний, святковий або iнший неробочий день чи пiсля закiнчення робочого дня в УКРНОIВI, датою одержання електронного документа УКРНОIВI є перший за ним робочий день.
V. Експертиза заявки
1. Призначення експертизи заявки
1. Визначення експерта для проведення експертизи заявки здiйснюється виключно автоматизованим способом шляхом розподiлу заявок модулем автоматизованого розподiлу IКС УКРНОIВI з урахуванням рiвномiрного навантаження для кожного експерта за принципом випадковостi та в хронологiчному порядку надходження заявок. Заявник повiдомляється про призначення експерта за заявкою.
2. Етап експертизи заявки, розпочатий одним експертом, повинен бути завершений цим самим експертом, за винятком випадкiв, якi унеможливлюють проведення ним експертизи заявки.
У разi замiни експерта проведення експертизи заявки починається з початку того етапу експертизи, на якому вiдбулася замiна експерта, крiм випадкiв, коли замiна експерта вiдбулася пiсля надсилання заявнику обґрунтованого попереднього висновку експертизи за заявкою вiдповiдно до пункту 2 глави 8 роздiлу V цих Правил.
3. Експерт не може проводити експертизу заявки i пiдлягає вiдводу (самовiдводу):
якщо вiн прямо чи опосередковано заiнтересований у результатах проведення експертизи;
якщо вiн є членом сiм'ї або близьким родичем заявника, представника заявника чи iншого учасника експертизи.
Експерт пiдлягає вiдводу (самовiдводу) також за наявностi обставин, установлених пунктом 5 цiєї глави.
Незгода заявника з повiдомленням УКРНОIВI чи висновком експертизи не може бути пiдставою для вiдводу експерта, що проводить експертизу заявки.
4. Експерт, який брав участь у здiйсненнi експертизи заявки, не може брати участi у проведеннi повторної експертизи заявки пiсля скасування рiшення УКРНОIВI Апеляцiйною палатою та повернення заявки на експертизу.
5. За наявностi пiдстав, зазначених у пунктах 4 i 5 цiєї глави, експерт зобов'язаний заявити самовiдвiд.
З таких самих пiдстав вiдвiд експерту може бути заявлено заявником.
6. Вiдвiд (самовiдвiд) повинен бути вмотивованим i заявлятись у письмовiй формi шляхом подання вiдповiдної заяви.
Самовiдвiд повинен бути заявленим експертом протягом 10 днiв з дня отримання ним заявки для проведення експертизи.
Якщо заявнику вiдома пiдстава вiдводу експерта, вiн може заявити про вiдвiд лише до вчинення заявником передбаченої цими Правилами процедурної дiї щодо проведення експертизи заявки.
7. Установлення вказаних у пунктах 4 i 5 цiєї глави обставин звiльняє заявника вiд обов'язку надання iнших доказiв упередженостi експерта для цiлей вiдводу.
8. Питання про вiдвiд експерта вирiшується невiдкладно керiвником структурного пiдроздiлу УКРНОIВI, до повноважень якого вiднесено проведення експертизи заявки на географiчне зазначення. У разi визнання вiдводу обґрунтованим та вмотивованим вiн пiдлягає задоволенню.
У разi задоволення вiдводу (самовiдводу) експерта експертиза заявки проводиться iншим експертом, який визначається в порядку, встановленому пунктом 2 цiєї глави.
9. Якщо встановлено, що заявлений вiдвiд є необґрунтованим, про це повiдомляється вiдповiдно експерт та заявник.
2. Порядок проведення експертизи заявки
1. Пiд час експертизи заявки:
установлюється дата подання заявки на пiдставi частини дев'ятої статтi 10 Закону та перевiряється сплата збору за подання заявки;
заявка перевiряється на вiдповiднiсть формальним вимогам статей 9 i 10 Закону та роздiлiв II i III цих Правил;
здiйснюється публiкацiя вiдомостей про заявку;
заявлене найменування перевiряється на вiдповiднiсть умовам надання правової охорони, у тому числi розглядаються заперечення, поданi вiдповiдно до частини шостої статтi 11 Закону.
2. Кiнцевi результати експертизи заявки, що не вважається вiдкликаною або не вiдкликана, вiдображаються в обґрунтованому висновку експертизи за заявкою вiдповiдно до вимог глави 10 цього роздiлу.
У разi визнання заявки такою, що вважається вiдкликаною вiдповiдно до пункту 3 глави 4, пункту 4 глави 5, пункту 3 глави 9 цього роздiлу, складається вiдповiдне повiдомлення з урахуванням обставин, якими воно обґрунтовується.
Датою, з якої заявка вважається вiдкликаною, є дата, наступна за датою спливу строку, встановленого частиною восьмою статтi 10, частинами п'ятою, дванадцятою та п'ятнадцятою статтi 11 та частиною першою статтi 14 Закону для надання вiдповiдi на вiдповiдне повiдомлення, попереднiй висновок експертизи за заявкою чи для надходження до УКРНОIВI документа про сплату державного мита за реєстрацiю географiчного зазначення i/або сплати збору за публiкацiю про реєстрацiю географiчного зазначення.
3. На пiдставi висновку експертизи УКРНОIВI приймається вiдповiдне рiшення згiдно з пунктом 5 глави 10 цього роздiлу.
4. Пiд час проведення експертизи заявки дiї з iнiцiативи заявника вчиняються в порядку, визначеному роздiлом VI цих Правил.
5. Експертиза електронної заявки проводиться в порядку, визначеному цим роздiлом, якщо законодавством не встановлено iнше.
6. Пiд час проведення експертизи заявки перевiряється факт застосування щодо заявника персональних спецiальних економiчних та iнших обмежувальних заходiв (санкцiй), а також факт застосування щодо держави заявника секторальних спецiальних економiчних та iнших обмежувальних заходiв (санкцiй), що поширюються на резидентiв iноземної держави, вiдповiдно до Закону України "Про санкцiї".
Перевiрка факту застосування санкцiй здiйснюється за вiдомостями, що мiстяться в рiшеннях Ради нацiональної безпеки i оборони України, уведених у дiю Указами Президента України та, у встановлених Законом України "Про санкцiї" випадках, затверджених постановою Верховної Ради України.
Якщо на будь-якому етапi дiловодства за заявкою встановлено факт застосування щодо заявника або щодо держави заявника санкцiй, дiловодство за заявкою здiйснюється з урахуванням виду застосованих санкцiй, про що УКРНОIВI повiдомляє заявника.
УКРНОIВI може вимагати вiд заявника надання додаткових матерiалiв у разi виникнення обґрунтованих сумнiвiв стосовно вiдповiдностi iдентифiкацiйних даних особи заявника та особи, щодо якої застосовано санкцiї, або належностi такої особи до осiб, що мають прямий або опосередкований вплив на дiяльнiсть заявника, який є юридичною особою.
7. Пiд час проведення експертизи заявки перевiряється, чи не є заявник (один iз заявникiв) особою, пов'язаною з державою-агресором, визначеною вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03 березня 2022 року N 187 "Про забезпечення захисту нацiональних iнтересiв за майбутнiми позовами держави Україна у зв'язку з вiйськовою агресiєю Росiйської Федерацiї".
У разi належностi принаймнi одного заявника до осiб, пов'язаних з державою-агресором, УКРНОIВI приймає рiшення про вiдмову в реєстрацiї географiчного зазначення.
Клопотання заявника про внесення будь-яких змiн до такої заявки не пiдлягає задоволенню.
3. Установлення дати подання заявки
1. Дата подання заявки встановлюється за датою одержання УКРНОIВI заяви про реєстрацiю географiчного зазначення за умови наявностi всiх вiдомостей i документiв заявки, зазначених у пунктах 1 i 2 глави 1 роздiлу II цих Правил.
2. За наявностi всiх вiдомостей i документiв заявки, зазначених у пунктах 1 i 2 глави 1 роздiлу II цих Правил, та сплати збору за подання заявки в розмiрi, встановленому згiдно з додатком до Порядку, заявнику протягом мiсяця з дати сплати збору надсилається повiдомлення про встановлену дату подання заявки.
У разi вiдсутностi будь-яких матерiалiв заявки, передбачених у пунктi 1 та/або 2 глави 1 роздiлу II цих Правил, заявнику негайно надсилається вiдповiдне повiдомлення.
Якщо затребуванi матерiали будуть поданi заявником протягом двох мiсяцiв з дати одержання ним повiдомлення УКРНОIВI, дата подання заявки встановлюється за датою одержання УКРНОIВI останнього iз затребуваних матерiалiв. В iншому разi заявка вважається неподаною, про що заявнику надсилається повiдомлення.
4. Перевiрка сплати збору за подання заявки
1. За наявностi збору за подання заявки, сплаченого в установлений пунктом 10 глави 1 роздiлу III цих Правил строк, збiр перевiряється на вiдповiднiсть вимогам Порядку.
2. У разi вiдсутностi сплати збору за подання заявки на дату її подання заявнику надсилається повiдомлення про необхiднiсть сплати збору за подання заявки та зазначається сума збору, що пiдлягає сплатi.
3. У разi вiдсутностi сплати збору за подання заявки до дня спливу двох мiсяцiв з дати її подання або вiдсутностi клопотання про продовження цього строку та/або вiдсутностi сплати збору за подання цього клопотання, заявка вважається вiдкликаною, про що заявнику надсилається повiдомлення.
Таке повiдомлення надсилається заявнику також у разi несплати збору за подання заявки до спливу строку, на який продовжено його надходження згiдно iз зазначеним у цьому пунктi клопотанням.
4. У разi сплати збору за подання заявки, з якого випливає, що збiр сплачено до дати подання заявки, проте заявка надiйшла до УКРНОIВI пiсля спливу трьох мiсяцiв з дати зарахування суми збору на поточний рахунок УКРНОIВI, протягом яких розмiр збору залишався незмiнним, або пiсля спливу одного мiсяця з дати введення в дiю змiненого розмiру збору, такий збiр не береться до уваги, про що заявнику негайно надсилається повiдомлення. Такий збiр повертається або перезараховується згiдно з пунктом 7 Порядку.
У разi невiдповiдностi сплаченого збору вимогам Порядку заявнику надсилається повiдомлення з пропозицiями щодо усунення недолiкiв. Усунення зазначених у повiдомленнi недолiкiв здiйснюється заявником протягом двох мiсяцiв з дати одержання цього повiдомлення. Цей строк може бути продовжений, а в разi його пропущення права заявника щодо заявки можуть бути вiдновленi в порядку, встановленому главою 2 роздiлу VI цих Правил.
5. Перевiрка заявки на вiдповiднiсть формальним вимогам
1. У разi вiдповiдностi заявки вимогам статей 9 i 10 Закону, роздiлiв II i III цих Правил та сплаченого збору за подання заявки встановленим вимогам заявнику надсилається повiдомлення про те, що заявка вiдповiдає формальним вимогам та здiйснюється публiкацiя в бюлетенi вiдомостей про заявку та специфiкацiї товару вiдповiдно до глави 6 цього роздiлу.
2. Якщо пiд час перевiрки матерiалiв заявки встановлено, що заявка та/або документи, зазначенi в роздiлi II цих Правил, що додаються до неї, не вiдповiдають вимогам статтi 10 Закону та цим Правилам або сплачений збiр за подання заявки не вiдповiдає встановленим вимогам, заявнику надсилається повiдомлення з пропозицiями щодо усунення недолiкiв.
Пiдставами для надсилання такого повiдомлення є:
недотримання умов статтi 9 Закону, пункту 3 глави 1 роздiлу III цих Правил;
невiдповiднiсть документiв заявки вимогам до них, установленим главою 2 та/або главами 4 - 6 роздiлу II цих Правил;
невiдповiднiсть заповненої форми заявки вимогам щодо її заповнення, установленим главою 3 роздiлу II цих Правил;
вiдсутнiсть довiреностi або її копiї, засвiдченої в установленому законодавством порядку, якщо заявка пiдписана представником, чи документа, передбаченого законодавством для представництва за законом, або їх невiдповiднiсть вимогам пункту 7 глави 1 роздiлу III цих Правил.
3. У повiдомленнi УКРНОIВI зазначаються всi недолiки, виявленi пiд час перевiрки заявки на вiдповiднiсть формальним вимогам. При цьому повiдомлення обґрунтовується з посиланням на вiдповiднi нормативно-правовi акти та iншi об'єктивно iснуючi обставини, що пiдтверджують правомiрнiсть направлення повiдомлення.
4. Усунення зазначених у повiдомленнi недолiкiв здiйснюється заявником протягом двох мiсяцiв з дати одержання ним цього повiдомлення.
Цей строк може бути продовжений, а в разi його пропущення права заявника щодо заявки можуть бути вiдновленi в порядку, встановленому главою 2 роздiлу VI цих Правил.
Якщо заявник не надасть вiдповiдь та/або не усуне зазначенi недолiки в установлений строк, заявка вважається вiдкликаною, про що йому надсилається повiдомлення.
5. Якщо пiд час проведення формальної експертизи встановлено, що без надання додаткових матерiалiв її проведення неможливе або виникли обґрунтованi сумнiви щодо достовiрностi будь-яких вiдомостей чи елементiв, якi мiстяться в матерiалах заявки, УКРНОIВI може вимагати вiд заявника надання додаткових матерiалiв.
Надання додаткових матерiалiв здiйснюється в порядку, встановленому главою 9 цього роздiлу.
6. У разi якщо документи, якi пiдтверджують правову охорону заявленого географiчного зазначення у вiдповiднiй iноземнiй державi або набуття прав на таке зазначення на пiдставi добросовiсного використання, не вiдповiдають вимогам, передбаченим пунктом 2 глави 5 роздiлу II цих Правил, для забезпечення можливостi здiйснення спецiально уповноваженим органом контролю особливих якостей чи iнших характеристик товару заявнику пропонується надати специфiкацiю товару, погоджену спецiально уповноваженим органом.
Протягом двох мiсяцiв пiсля одержання такої пропозицiї заявник повинен подати до УКРНОIВI копiю поданого до спецiально уповноваженого органу клопотання, що є пiдставою для зупинення розгляду заявки на строк, який встановлюється для процедури погодження специфiкацiї товару спецiально уповноваженими органами вiдповiдно до законодавства, а саме: частини сьомої статтi 13 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв" та частини четвертої статтi 6 Закону України "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв".
У разi ненадання такого клопотання або ненадання рiшення спецiально уповноваженого органу про погодження специфiкацiї товару вважається, що заявником не подано документ, що замiнює специфiкацiю товару.
6. Публiкацiя вiдомостей про заявку
1. Публiкацiя в офiцiйному електронному бюлетенi "Промислова власнiсть" (далi - бюлетень) вiдомостей про заявку, специфiкацiї товару або вiдповiдних вiдомостей з документа, визначеного частиною шостою статтi 10 Закону, здiйснюється в разi вiдповiдностi заявки вимогам статтi 10 Закону, роздiлiв II i III цих Правил та вiдповiдностi сплаченого збору за подання заявки встановленим вимогам.
Публiкацiя в бюлетенi вiдомостей про географiчнi зазначення, якi заявленi для надання правової охорони в Українi на пiдставi мiжнародних договорiв України, здiйснюється з урахуванням умов, передбачених вiдповiдним мiжнародним договором.
2. Публiкацiя вiдомостей про заявку мiстить:
номер заявки;
дату подання заявки;
прiзвище, iм'я, по батьковi (за наявностi) / повне найменування та адресу заявника;
прiзвище, iм'я, по батьковi (за наявностi) / повне найменування та реєстрацiйний номер представника у справах iнтелектуальної власностi (патентного повiреного) або iншої довiреної особи;
адресу для листування;
назву мiжнародного договору, на пiдставi якого географiчне зазначення заявлено для надання правової охорони (за наявностi);
вид географiчного зазначення;
заявлене найменування;
транслiтерацiю найменування лiтерами латинського алфавiту (за наявностi);
транскрипцiю найменування лiтерами українського алфавiту (за наявностi);
транскрипцiю найменування лiтерами латинського алфавiту (за наявностi);
країну походження;
назву товару;
найменування та адресу спецiально уповноваженого органу, органiв з оцiнки вiдповiдностi (органiв сертифiкацiї);
URL адресу для завантаження специфiкацiї товару (для заявок, що стосуються географiчного мiсця на територiї України, або у випадках, передбачених пунктом 6 глави 5 цього роздiлу, для заявок, що стосуються географiчного мiсця в iноземнiй державi);
URL адресу для завантаження єдиного документа (для заявок, що стосуються географiчного мiсця в iноземнiй державi).
Вiдомостi про дату народження, реквiзити документа, що посвiдчує особу, РНОКПП, унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi, задеклароване/зареєстроване мiсце проживання (перебування), номер телефону, адреса електронної пошти заявника - фiзичної особи не публiкуються.
Як адреса заявника публiкуються вiдомостi про адресу для листування заявника, зазначенi в пунктах 3.1 i 3.2 роздiлу 3 форми заявки.
7. Заперечення проти реєстрацiї географiчного зазначення
1. Протягом трьох мiсяцiв з дати публiкацiї в бюлетенi вiдомостей про заявку та специфiкацiї товару (для заявок, що стосуються географiчного мiсця на територiї України) або єдиного документа (для заявок, що стосуються географiчного мiсця в iноземнiй державi) будь-яка особа може подати до УКРНОIВI мотивоване заперечення щодо невiдповiдностi заявленого географiчного зазначення умовам надання правової охорони або щодо подання заявки особою, яка не має права на реєстрацiю географiчного зазначення.
Додатковi матерiали до заперечення можуть бути поданi в межах строку, встановленого для подання заперечення.
2. Заперечення складається українською мовою.
3. Заперечення повинно стосуватися однiєї заявки i мiстити:
прiзвище, iм'я, по батьковi (за наявностi) або повне найменування особи, яка подала заперечення (далi - подавець заперечення), поштову адресу її мiсця проживання (мiсцезнаходження);
прiзвище, iм'я, по батьковi (за наявностi) або повне найменування представника, якщо заперечення подається через представника;
адресу для листування, яка складається з вiдомостей про адресата та його поштової адреси на територiї України, номер телефону адресата та адресу електронної пошти;
номер та дату подання заявки, якої стосується заперечення;
чiтко сформульованi вимоги подавця заперечення;
пiдстави, на яких ґрунтується заперечення (виклад обставин, якими подавець заперечення обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказiв, на пiдставi яких подавець заперечення установив невiдповiднiсть заявленого географiчного зазначення умовам надання правової охорони та вимогам, установленим Законом; посилання на положення законодавства, на пiдставi яких установлено таку невiдповiднiсть);
перелiк документiв, що додаються до заперечення;
пiдпис подавця заперечення або його представника (якщо заперечення подається через представника) та дату пiдпису.
Пiдпис подавця заперечення, що є юридичною особою, складається з повного найменування посади уповноваженої особи, особистого пiдпису (квалiфiкованого електронного пiдпису або вдосконаленого електронного пiдпису, що базується на квалiфiкованому сертифiкатi електронного пiдпису), власного iменi та прiзвища i засвiдчується печаткою цiєї юридичної особи (за наявностi).
Якщо заперечення пiдписується не подавцем, а його представником, перед особистим пiдписом зазначається статус цiєї особи та вiдомостi про документ, на пiдставi якого дiє представник.
4. До заперечення додаються:
документи, зазначенi в запереченнi як докази наявностi викладених у ньому обставин;
довiренiсть або її копiя, засвiдчена в установленому законодавством порядку (якщо заперечення подається через представника), оформленi вiдповiдно до пункту 7 глави 1 роздiлу III цих Правил.
До заперечення можуть бути доданi iншi документи, необхiднi для його правильного розгляду.
Якщо додатки до заперечення викладенi iноземною мовою, разом з ними подається їх переклад українською мовою.
Заперечення подається разом з його копiєю, якщо воно подається в паперовiй формi.
Для заперечення, поданого в електроннiй формi, подання його копiї не вимагається.
5. Документи заперечення складаються та подаються з дотриманням установлених роздiлами II i III цих Правил вимог.
Заперечення не повинно мiстити зневажливих висловлювань щодо iнших осiб, а також матерiалiв i/або вiдомостей, що очевидно не стосуються заперечення.
Заперечення та додатки до нього повиннi бути оформленi таким чином, щоб з них можна було робити копiї чи вiдтворювати їх у будь-який iнший спосiб та зберiгати тривалий час.
За подання заперечення сплачується збiр згiдно з Порядком.
Датою подання заперечення вважається дата подання його до об'єкта поштового зв'язку чи безпосередньо до УКРНОIВI або подання (вiдправки) засобами електронного зв'язку, якщо збiр за подання заперечення сплачено не пiзнiше цiєї дати. Якщо заперечення подано до об'єкта поштового зв'язку чи безпосередньо до УКРНОIВI або подано засобами електронного зв'язку до дати сплати збору за подання цього заперечення, датою подання заперечення вважається дата сплати вiдповiдного збору.
6. У разi надходження заперечення до УКРНОIВI здiйснюється його попереднiй розгляд, пiд час якого перевiряється:
вiдповiднiсть заперечення вимогам цiєї глави та роздiлiв II i III цих Правил;
дотримання встановленого частиною шостою статтi 11 Закону строку подання заперечення;
наявнiсть сплати збору за подання заперечення та вiдповiднiсть сплаченого збору вимогам Порядку;
наявнiсть довiреностi або її копiї, засвiдченої в установленому законодавством порядку, оформленої вiдповiдно до пункту 7 глави 1 роздiлу III цих Правил (якщо заперечення подано представником).
7. Якщо за результатами попереднього розгляду заперечення встановлено, що умови пункту 6 цiєї глави дотримано, воно приймається до розгляду, про що подавцю заперечення надсилається повiдомлення.
8. У разi несплати збору за подання заперечення або невiдповiдностi сплаченого збору вимогам Порядку воно вважається неподаним, про що подавцю заперечення надсилається повiдомлення.
9. У разi порушення встановленого строку подання заперечення вважається неподаним, про що подавцю заперечення надсилається повiдомлення. Збiр за подання такого заперечення пiдлягає поверненню вiдповiдно до Порядку.
10. У разi невiдповiдностi заперечення вимогам цiєї глави та роздiлiв II i III цих Правил, вiдсутностi будь-якого з документiв, зазначених у пунктi 4 цiєї глави, подавцю заперечення надсилається про це повiдомлення.
Якщо зазначенi в повiдомленнi недолiки будуть усунутi протягом двох мiсяцiв з дати одержання подавцем заперечення повiдомлення, заперечення вважається поданим у день первiсного його подання. В iншому разi заперечення не пiдлягає розгляду, про що подавцю заперечення надсилається повiдомлення. Збiр за подання такого заперечення пiдлягає поверненню вiдповiдно до Порядку.
11. Якщо заперечення прийнято до розгляду вiдповiдно до пункту 7 цiєї глави, УКРНОIВI надсилає копiю заперечення заявнику. Копiя заперечення надсилається заявнику реєстрованим поштовим вiдправленням з рекомендованим повiдомленням про вручення.
Протягом двох мiсяцiв з дати одержання копiї заперечення заявник має право iнформувати УКРНОIВI про своє ставлення до заперечення шляхом надання обґрунтованої вiдповiдi на заперечення. Вiн може спростувати заперечення i залишити заявку без змiн, унести до заявки змiни або вiдкликати її.
Одночасно iз запереченням УКРНОIВI надсилає заявнику i подавцю заперечення (далi разом - сторони) повiдомлення з пропозицiєю провести вiдповiднi консультацiї розумної тривалостi, але не бiльше нiж три мiсяцi.
Розумною тривалiстю для проведення консультацiй вважається строк, що є об'єктивно необхiдним для проведення консультацiй та виконання всiх дiй, спрямованих на досягнення згоди мiж сторонами.
За доцiльностi УКРНОIВI може зазначити у вказаному повiдомленнi питання, якi пропонує обговорити сторонам пiд час консультацiй.
Вiдлiк строку для консультацiй починається вiд бiльш пiзньої дати одержання повiдомлення УКРНОIВI однiєю iз сторiн.
Для розгляду заперечень УКРНОIВI формує колегiю експертiв, до складу якої залучаються представники спецiально уповноваженого органу, яким погоджено специфiкацiю товару.
Строк проведення консультацiй продовжується, але не бiльше як на три мiсяцi, якщо до його спливу заявник подасть вiдповiдне клопотання.
12. Сторони починають консультацiї невiдкладно. Вони надають одна однiй релевантну iнформацiю для оцiнки вiдповiдностi заявки умовам, визначеним статтями 7, 8, 10 Закону, або вiдповiдностi специфiкацiї товару вимогам статтi 91 Закону та обмiнюються пропозицiями щодо можливого внесення змiн до специфiкацiї та з iнших питань.
Якщо заявка стосується географiчного зазначення для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, сторонами надається iнформацiя для оцiнки вiдповiдностi заявки умовам, визначеним статтями 6 i 7 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв", або вiдповiдностi специфiкацiї товару вимогам статтi 12 цього Закону.
Якщо заявка стосується географiчного зазначення спиртних напоїв, сторонами надається iнформацiя для оцiнки вiдповiдностi специфiкацiї товару вимогам, що встановленi статтями 4 i 5 Закону України "Про географiчнi зазначення спиртних напоїв".
Релевантною iнформацiєю можуть бути вiдомостi щодо виробництва товару з географiчним зазначенням, його використання, характеристик географiчного мiсця походження товару, викладенi в документах, що пiдтверджують певнi iсторичнi подiї, явища або факти, у технiчнiй, нормативнiй та iншiй документацiї стосовно товару iз заявленим найменуванням.
У разi завершення консультацiй у процедурi заперечення заявник невiдкладно надсилає до УКРНОIВI про це повiдомлення.
Повiдомлення про завершення консультацiй у процедурi заперечення складається заявником у довiльнiй формi. Зазначене повiдомлення повинно мiстити такi вiдомостi: номер i дату подання заявки; заявлене географiчне зазначення; зазначення факту досягнення чи недосягнення згоди мiж сторонами; необхiднiсть унесення змiн до заявки, специфiкацiї та/або єдиного документа.
У разi досягнення згоди мiж сторонами до повiдомлення про завершення консультацiй у процедурi заперечення додаються копiї листiв сторiн, що пiдтверджують досягнення такої згоди, та мiстять обставини, на яких ґрунтується така згода.
Якщо досягнута згода зумовлена необхiднiстю внесення змiн до заявки, специфiкацiї та/або єдиного документа, зазначенi змiни вносяться в порядку, встановленому главою 3 роздiлу VI цих Правил.
Якщо згоди мiж сторонами не досягнуто, протягом мiсяця з дати закiнчення тримiсячного строку, зазначеного в пунктi 11 цiєї глави, заявник надсилає до УКРНОIВI повiдомлення про завершення консультацiй у процедурi заперечення, до якого додається iнформацiя, зазначена в цьому пунктi.
У разi якщо заперечення стосується назви, що позначає транскордонне географiчне мiсце, а заявку подано кiлькома заявниками разом, процедура заперечення проводиться в країнi походження кожного заявника, а заявники зобов'язанi подати до УКРНОIВI документи, якi стосуються заперечення та результатiв його розгляду в кожнiй країнi.
13. У разi подання заперечення за заявкою, яка на дату подання цього заперечення вiдкликана або вважається вiдкликаною, але за якою не вичерпано можливостi вiдновлення права заявника щодо заявки, воно залишається без розгляду до спливу строку, встановленого абзацом четвертим частини п'ятої статтi 11 Закону, про що подавцю заперечення надсилається повiдомлення.
У разi подання заперечення за заявкою, яка на дату подання цього заперечення вiдкликана або вважається вiдкликаною та за якою вичерпано можливостi вiдновлення права заявника щодо заявки, воно не приймається до розгляду, про що подавцю заперечення надсилається повiдомлення. Збiр за подання такого заперечення пiдлягає поверненню вiдповiдно до Порядку.
14. Заперечення розглядається пiд час перевiрки вiдповiдностi заявленого географiчного зазначення умовам надання правової охорони вiдповiдно до пункту 7 глави 8 цього роздiлу.
Якщо пiсля одержання копiї заперечення заявник вiдкликав заявку, подавцю заперечення надсилається про це повiдомлення.
Прийняте до розгляду заперечення може бути вiдкликане в будь-який час до прийняття рiшення УКРНОIВI на пiдставi заяви подавця заперечення. Збiр за подання такого заперечення не повертається. У разi вiдкликання заперечення висновок експертизи за заявкою складається без урахування результатiв його розгляду.
8. Перевiрка вiдповiдностi заявленого найменування умовам надання правової охорони
1. Вiдповiднiсть заявленого найменування умовам надання правової охорони встановлюється окремо щодо кожного товару.
У разi вiдповiдностi заявленого найменування умовам надання правової охорони, установленим статтею 7 Закону, вiдсутностi пiдстав для вiдмови в наданнi правової охорони географiчному зазначенню, установлених статтею 8 Закону, дотримання умов статтi 9 Закону та пункту 3 глави 1 роздiлу III цих Правил, УКРНОIВI складається висновок експертизи за заявкою вiдповiдно до глави 10 цього роздiлу.
Якщо заявка стосується географiчного зазначення для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, пiд час встановлення вiдповiдностi заявленого найменування умовам надання правової охорони застосовуються критерiї для невизнання найменування товару географiчним зазначенням, визначенi статтею 7 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв", при цьому пiдстави для вiдмови в наданнi правової охорони географiчному зазначенню, установленi статтею 8 Закону, не застосовуються.
2. Якщо за результатами експертизи, проведеної з урахуванням заперечень (за їх наявностi), є пiдстави вважати, що заявлене найменування не вiдповiдає умовам надання правової охорони, установленим статтею 7 Закону, чи наявна хоча б одна з пiдстав для вiдмови в наданнi правової охорони, установлених статтею 8 Закону, або один з критерiїв для невизнання найменування товару географiчним зазначенням, визначених статтею 7 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв", або заявка подана особою, яка не має права на реєстрацiю географiчного зазначення згiдно зi статтею 9 Закону та пунктом 3 глави 1 роздiлу III цих Правил, заявнику надсилається про це обґрунтований попереднiй висновок експертизи за заявкою.
У цьому висновку зазначаються всi пiдстави, з яких його складено, та їх обґрунтування з посиланнями на вiдповiднi норми Закону, цих Правил, iнших нормативно-правових актiв та пропонується надати мотивовану вiдповiдь щодо пiдстав вiдмови в наданнi правової охорони заявленому географiчному зазначенню.
Мотивована вiдповiдь на попереднiй висновок експертизи за заявкою надається заявником протягом двох мiсяцiв з дати одержання ним цього висновку. Цей строк може бути продовжений, а в разi його пропущення права заявника щодо заявки можуть бути вiдновленi в порядку, встановленому главою 2 роздiлу VI цих Правил.
Мотивована вiдповiдь заявника на попереднiй висновок експертизи за заявкою розглядається вiдповiдно до цього пункту з урахуванням особливостей пунктiв 3 - 5 цiєї глави.
Якщо поданi заявником у вiдповiдь на попереднiй висновок експертизи за заявкою матерiали мiстять вiдомостi i документи, що пiдтверджують вiдповiднiсть заявленого географiчного зазначення умовам надання правової охорони, установленим статтею 7 Закону, спростовують наявнiсть пiдстав для вiдмови в наданнi правової охорони географiчному зазначенню, установлених статтею 8 Закону, або критерiїв для невизнання найменування товару географiчним зазначенням, визначених статтею 7 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв", та пiдтверджують право заявника на реєстрацiю географiчного зазначення, вони беруться до уваги пiд час складання висновку експертизи за заявкою. В iншому разi у висновку експертизи за заявкою зазначаються пiдстави, з яких цi вiдомостi i документи не взято до уваги.
3. Якщо пiд час експертизи виявлено iнше заявлене або зареєстроване географiчне зазначення, що є повнiстю або частково омонiмiчним (тотожним чи схожим за фонетикою, але вiдмiнним за змiстом), на пiдставi вiдомостей щодо використання географiчного зазначення, наведених у заявцi, визначається, чи є таке використання в межах певної мiсцевостi добросовiсним та тривалим, чи iснує небезпека сплутування омонiмiчних географiчних зазначень на ринку та чи не буде використання омонiмiчних зазначень причиною введення в оману споживачiв щодо дiйсного походження товару.
Якщо виявлене омонiмiчне зазначення правильно вказує на географiчне мiсце виробництва товару, але створює у споживачiв помилкове уявлення про те, що товар вироблено в iншому географiчному мiсцi, це є пiдставою вважати, що використання омонiмiчних зазначень може спричинити введення в оману споживачiв щодо дiйсного географiчного мiсця походження товару.
4. Пiд час перевiрки заявленого географiчного зазначення, чи не є воно назвою вiдповiдного товару, що стала видовою, ураховується iснуюча ситуацiя на територiї споживання товару, а також положення законодавства України у вiдповiднiй галузi.
Доказами того, що заявлене географiчне зазначення є назвою товару, що стала видовою, є фактичнi данi, що пiдтверджують уживання його щодо товару як найменування (назви), термiна або iншого позначення, що визначає товари певної товарної групи, пiдгрупи або товарної позицiї.
Офiцiйними iнформацiйними джерелами щодо наявностi пiдстави для вiдмови, установленої пунктом "в" частини першої статтi 8 Закону або пiдпунктом 3 частини першої статтi 7 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв", можуть бути Мiжнародна класифiкацiя товарiв i послуг для реєстрацiї знакiв (МКТП), УКТЗЕД, вiдповiднi державнi класифiкатори України, нормативнi документи i технiчна документацiя, засоби iнформацiї довiдково-енциклопедичного характеру (енциклопедiї, словники, довiдники, каталоги), у тому числi розмiщенi в мережi Iнтернет, офiцiйнi друкованi видання (газети, журнали, видання з визначеним тиражем).
5. Якщо є пiдстави вважати, що заявлене найменування включає або вiдтворює назву сорту рослин чи породи тварин, на пiдставi вiдомостей, наведених у заявцi, додаткових матерiалiв та офiцiйних iнформацiйних джерел визначається:
чи використовувалася така назва до дати подання заявки;
чи iснує небезпека введення в оману споживачiв щодо дiйсного походження товару внаслiдок використання заявленого найменування;
чи виготовляється товар на основi сировини вiдповiдного сорту рослин або породи тварин;
чи є добросовiсним використання назви сорту рослин або породи тварин та чи немає зловживання репутацiєю iншого позначення, що охороняється;
чи поширилися виробництво та продаж товару за межi його географiчного мiсця походження до дати подання заявки.
Офiцiйними iнформацiйними джерелами щодо наявностi пiдстави для вiдмови, встановленої пунктом "д" частини першої статтi 8 Закону або пiдпунктом 5 частини першої статтi 7 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв", можуть бути Державний реєстр патентiв на сорти рослин, Державний реєстр сортiв рослин, придатних для поширення в Українi, офiцiйне видання центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферi охорони прав на сорти рослин, - бюлетень "Охорона прав на сорти рослин", iнформацiйно-довiдковi системи "Сорт" i "Реєстр сортiв", база даних PLUTO Plant Variety Database UPOV, засоби iнформацiї довiдково-енциклопедичного характеру (енциклопедiї, словники, довiдники, каталоги), у тому числi розмiщенi в мережi Iнтернет, офiцiйнi друкованi видання (газети, журнали, видання з визначеним тиражем).
6. Якщо заявка стосується географiчного зазначення для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, перевiряється, чи не суперечить заявлене найменування публiчному порядку, принципам гуманностi та моралi.
Заявлене найменування вважається таким, що суперечить публiчному порядку, принципам гуманностi та моралi, якщо воно:
пов'язане з географiчним мiсцем на територiї держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, державою-окупантом, державою-терористом;
пов'язане з географiчним мiсцем на територiї України, географiчна назва якого включає символiку комунiстичного тоталiтарного режиму, установлену пiдпунктом "є" пункту 4 частини першої статтi 1 Закону України "Про засудження комунiстичного та нацiонал-соцiалiстичного (нацистського) тоталiтарних режимiв в Українi та заборону пропаганди їхньої символiки";
пов'язане з географiчним мiсцем на територiї України, географiчна назва якого глорифiкує, увiчнює, пропагує або мiстить символiку росiйської iмперської полiтики, установлену пунктом 4 частини першої статтi 2 Закону України "Про засудження та заборону пропаганди росiйської iмперської полiтики в Українi i деколонiзацiю топонiмiї", а також держави-терориста (держави-агресора) або її визначнi, пам'ятнi, iсторичнi та культурнi мiсця, населенi пункти, дати, подiї;
мiстить слова, виконанi лiтерами латинського або кириличного алфавiту, та/або слова iноземних мов, якi в українськiй мовi є або асоцiюються з нецензурними словами та виразами.
7. Одержане заперечення розглядається УКРНОIВI в межах мотивiв, викладених у ньому, з урахуванням обґрунтованої вiдповiдi заявника на заперечення та повiдомлення про завершення консультацiй у процедурi заперечення, поданого вiдповiдно до пункту 12 глави 7 цього роздiлу.
Заперечення проти заявки задовольняється лише в разi, якщо воно доводить невiдповiднiсть заявленого географiчного зазначення умовам надання правової охорони, визначеним статтею 7 Закону, наявнiсть пiдстав для вiдмови в наданнi правової охорони географiчному зазначенню, установлених статтею 8 Закону, або критерiїв для невизнання найменування товару географiчним зазначенням, визначених статтею 7 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв", або недотримання умов, передбачених статтею 9 Закону чи пунктом 3 глави 1 роздiлу III цих Правил, у тому числi:
доводить, що реєстрацiя заявленого географiчного зазначення завдасть шкоди зареєстрованому частково чи повнiстю омонiмiчному географiчному зазначенню або торговельнiй марцi, або iснуванню товарiв, що добросовiсно вводяться в цивiльний оборот не менше нiж протягом п'яти рокiв до дати публiкацiї специфiкацiї товару, передбаченої статтею 91 Закону;
мiстить докази того, що заявлене географiчне зазначення є назвою, що стала видовою;
мiстить докази того, що назва сорту рослин чи породи тварин використовувалася до дати подання заявки на реєстрацiю географiчного зазначення i його використання може спричинити введення в оману споживачiв щодо дiйсного походження товару;
доводить, що заявлене географiчне зазначення є тотожним або схожим настiльки, що його можна сплутати з торговельною маркою, права на яку визнанi в Українi, i зважаючи на репутацiю, вiдомiсть i тривалiсть використання цiєї торговельної марки, така правова охорона може ввести в оману споживачiв щодо справжностi товару.
Результати розгляду заперечення вiдображаються у висновку експертизи за заявкою. Копiя рiшення УКРНОIВI, прийнятого на пiдставi такого висновку, надсилається подавцю заперечення.
9. Додатковi матерiали
1. Якщо пiд час проведення експертизи заявки встановлено, що без додаткових матерiалiв її проведення неможливе, або в разi виникнення обґрунтованих сумнiвiв щодо достовiрностi будь-яких вiдомостей чи елементiв, що мiстяться в матерiалах заявки, УКРНОIВI надсилає заявнику повiдомлення з пропозицiєю надати додатковi матерiали.
Повiдомлення про надання додаткових матерiалiв за заявкою, за якою листування здiйснюється засобами поштового зв'язку, надсилається заявнику реєстрованим поштовим вiдправленням з рекомендованим повiдомленням про вручення.
Повiдомлення про надання додаткових матерiалiв повинно бути обґрунтованим, зокрема мiстити посилання на об'єктивно iснуючi обставини, що пiдтверджують правомiрнiсть викладених у повiдомленнi вимог, та вiдповiднi положення нормативно-правових актiв.
2. Заявник повинен подати додатковi матерiали протягом двох мiсяцiв з дати одержання ним повiдомлення. Цей строк може бути продовжено, а в разi його пропущення права заявника щодо заявки можуть бути вiдновленi в порядку, встановленому главою 2 роздiлу VI цих Правил.
3. Якщо заявник не подасть додатковi матерiали у встановлений строк або залишить повiдомлення без вiдповiдi, заявка вважається вiдкликаною, про що заявнику надсилається повiдомлення.
4. Якщо заявником подано додатковi матерiали, у процесi експертизи з'ясовується, чи не змiнюють вони заявлених географiчного зазначення та назви товару та чи не мiстять вони змiн стосовно основних характеристик товару, взаємозв'язку характеристик товару з природними умовами та/або людським фактором указаного географiчного мiсця, назви та меж географiчного мiсця, з яким пов'язанi характеристики товару, а також стосовно використання заявленого географiчного зазначення.
Додатковi матерiали в частинi, що виходить за межi розкритої в поданiй заявцi сутi географiчного зазначення, не беруться до уваги пiд час проведення експертизи заявки, про що заявнику надсилається повiдомлення.
10. Висновок експертизи та рiшення УКРНОIВI за заявкою
1. Кiнцевi результати експертизи заявки, що не вважається вiдкликаною або
не вiдкликана, вiдображаються в обґрунтованому висновку експертизи за заявкою.
2. У разi вiдповiдностi заявки формальним вимогам статтi 10 Закону та роздiлам II i III цих Правил та заявленого географiчного зазначення умовам надання правової охорони, установленим статтею 7 Закону, вiдсутностi пiдстав для вiдмови в наданнi правової охорони географiчному зазначенню, установлених статтею 8 Закону, або критерiїв для невизнання найменування товару географiчним зазначенням, визначених статтею 7 Закону України "Про особливостi правової охорони географiчних зазначень для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв, захист прав та застосування схем якостi, включаючи традицiйнi гарантованi особливостi для сiльськогосподарської продукцiї та харчових продуктiв", та дотримання умов щодо права заявника на реєстрацiю географiчного зазначення, передбачених статтею 9 Закону та пунктом 3 глави 1 роздiлу III цих Правил, вiдсутностi заперечень, визнання їх необґрунтованими або досягнення згоди мiж сторонами внаслiдок консультацiй у процедурi заперечень про це складається висновок експертизи за заявкою.
Бiблiографiчнi данi, що додаються до висновку, є його невiд'ємною частиною.
3. Якщо заявлене географiчне зазначення не вiдповiдає умовам надання правової охорони чи не дотримано умови щодо права заявника на реєстрацiю географiчного зазначення, у висновку експертизи за заявкою зазначаються всi пiдстави, з яких його складено, та їх обґрунтування з посиланнями на вiдповiднi норми Закону, цих Правил, iнших нормативно-правових актiв. При цьому зазначаються використанi офiцiйнi iнформацiйнi джерела.
У висновку експертизи за заявкою також вiдображаються результати розгляду вiдповiдi заявника на попереднiй висновок експертизи за заявкою, поданою з дотриманням установлених строкiв.
4. Якщо висновок експертизи за заявкою складено з урахуванням заперечення, поданого вiдповiдно до глави 7 цього роздiлу, у ньому вiдображаються результати його розгляду, зокрема змiст вимог подавця заперечення, установленi обставини з посиланням на докази, а також мотиви врахування або неврахування заперечення в цiлому або окремих доказiв, мотиви, на пiдставi яких зроблено висновок, вiдповiднi положення законодавства.
5. На пiдставi висновку експертизи за заявкою приймаються рiшення УКРНОIВI про реєстрацiю географiчного зазначення або про вiдмову в реєстрацiї географiчного зазначення.
6. Рiшення УКРНОIВI надсилається заявнику разом з висновком експертизи за заявкою.
Копiя рiшення УКРНОIВI надсилається подавцю заперечення одночасно з надсиланням рiшення заявнику.
VI. Дiї щодо заявки, якi можуть вчинятися з iнiцiативи заявника
1. Участь заявника в розглядi питань, що виникли пiд час проведення експертизи заявки
1. Заявник має право з власної iнiцiативи чи на запрошення УКРНОIВI особисто або через свого представника брати участь у розглядi питань, що виникли пiд час проведення експертизи заявки.
Такий розгляд здiйснюється безпосередньо в примiщеннi УКРНОIВI або в режимi вiдеоконференцiї.
2. Розгляд питань, що виникли пiд час проведення експертизи заявки, проводиться за клопотанням заявника, у якому зазначаються вiдповiднi питання, а також про те, чи бажає заявник узяти участь у розглядi питань у режимi вiдеоконференцiї.
3. Дата i час розгляду за участю заявника питань, що виникли пiд час проведення експертизи заявки, а також посилання, за яким заявник може приєднатися до вiдеоконференцiї, визначаються УКРНОIВI, про що заявнику надсилається повiдомлення протягом мiсяця з дати одержання вiдповiдного клопотання заявника.
4. У разi прибуття заявника на розгляд питань, що виникли пiд час проведення експертизи заявки, без попереднього узгодження з УКРНОIВI йому може бути вiдмовлено в його проведеннi.
5. У разi неявки або неприєднання до вiдеоконференцiї без поважних причин повiдомленого належним чином заявника на розгляд питань, що виникли пiд час проведення експертизи заявки, УКРНОIВI вирiшує цi питання самостiйно.
6. Якщо вiд iменi заявника в розглядi питань, що виникли пiд час проведення експертизи, бере участь його представник, вiн повинен мати вiдповiдну довiренiсть, видану заявником.
2. Продовження строкiв та вiдновлення прав заявника щодо заявки
1. Вiдповiдно до частини восьмої статтi 10, частин п'ятої, дванадцятої, п'ятнадцятої статтi 11, частини першої статтi 14 Закону строк сплати збору за подання заявки, строк подання додаткових матерiалiв, строк надання вiдповiдi на повiдомлення УКРНОIВI чи попереднiй висновок експертизи за заявкою, строк надходження документа про сплату державного мита за реєстрацiю географiчного зазначення та строк сплати збору за публiкацiю про реєстрацiю можуть бути продовженi, але не бiльше нiж на шiсть мiсяцiв, якщо до їх спливу заявником буде подано клопотання про їх продовження.
2. За подання клопотання про продовження зазначених у пунктi 1 цiєї глави строкiв сплачується вiдповiдний збiр згiдно з Порядком.
Датою подання клопотання про продовження вiдповiдного строку вважається дата подання його до об'єкта поштового зв'язку чи безпосередньо до УКРНОIВI, якщо збiр сплачено не пiзнiше цiєї дати. Якщо клопотання про продовження вiдповiдного строку подано до об'єкта поштового зв'язку чи безпосередньо до УКРНОIВI до дати сплати збору за подання цього клопотання, датою подання клопотання вважається дата сплати вiдповiдного збору.
3. За дотримання вимог пунктiв 1 i 2 цiєї глави та вiдповiдностi сплаченого збору за подання клопотання про продовження вiдповiдного строку вимогам Порядку, зазначенi в пунктi 1 цiєї глави, строки продовжуються, про що заявнику надсилається повiдомлення. За таких обставин можливостi щодо додаткового продовження того самого строку вважаються вичерпаними.
4. У разi недотримання вимог пунктiв 1 i 2 цiєї глави та/або вiдсутностi сплати збору за подання клопотання про продовження вiдповiдного строку чи невiдповiдностi сплаченого збору вимогам Порядку клопотання про продовження вiдповiдного строку не задовольняється, строк не продовжується, про що заявнику надсилається повiдомлення.
5. Якщо, незважаючи на вжиття заявником належних заходiв, до яких, зокрема, належать зазначення в заявцi правильної та повної адреси для листування та своєчасне внесення до заявки змiн щодо неї, установлених частинами п'ятою, дванадцятою, п'ятнадцятою статтi 11, частиною першою статтi 14 Закону, строк подання додаткових матерiалiв, строк надання вiдповiдi на повiдомлення УКРНОIВI чи попереднiй висновок експертизи за заявкою, строк надходження документа про сплату державного мита за реєстрацiю географiчного зазначення, строк сплати збору за публiкацiю про реєстрацiю пропущено, права заявника щодо заявки вiдновлюються в разi, якщо протягом шести мiсяцiв пiсля спливу зазначеного строку буде подано вiдповiдне клопотання разом з додатковими матерiалами, вiдповiддю або виконанням вiдповiдної дiї та сплачено збiр за його подання.
6. У клопотаннi про вiдновлення прав заявника щодо заявки зазначаються поважнi причини, з яких зазначенi в пунктi 5 цiєї глави строки пропущенi.
До клопотання додаються документи або наводяться в ньому вiдомостi, про необхiднiсть надання яких було зазначено в повiдомленнi, попередньому висновку експертизи за заявкою чи в рiшеннi УКРНОIВI.
7. За подання клопотання про вiдновлення прав заявника щодо заявки сплачується вiдповiдний збiр згiдно з Порядком.
Датою подання клопотання про вiдновлення прав заявника щодо заявки вважається дата подання його до об'єкта поштового зв'язку чи безпосередньо до УКРНОIВI, якщо збiр сплачено не пiзнiше цiєї дати. Якщо клопотання про вiдновлення прав заявника щодо заявки подано до об'єкта поштового зв'язку чи безпосередньо до УКРНОIВI до дати сплати збору за подання цього клопотання, датою подання клопотання вважається дата сплати вiдповiдного збору.
8. За дотримання вимог пунктiв 5 - 7 цiєї глави, вiдповiдностi сплаченого збору за подання клопотання про вiдновлення прав заявника щодо заявки вимогам Порядку i визнання того, що недотримання строку вiдбулося з поважних причин, права заявника щодо заявки вiдновлюються, про що заявнику надсилається повiдомлення.
9. У разi недотримання вимог пунктiв 5 - 7 цiєї глави та/або вiдсутностi сплати збору за подання клопотання про вiдновлення прав заявника щодо заявки чи невiдповiдностi сплаченого збору вимогам Порядку, та/або невизнання причин, з яких строк пропущено, поважними, клопотання про вiдновлення прав заявника щодо заявки не задовольняється, про що заявнику надсилається повiдомлення. Права заявника щодо заявки стосовно пропущених строкiв не вiдновлюються також у разi, якщо їх уже було продовжено в порядку, встановленому пунктами 1 - 3 цiєї глави.
3. Унесення до заявки виправлень помилок та змiн
1. Заявник має право вносити до заявки виправлення помилок, а також змiни:
свого iменi (найменування) i своєї адреси;
адреси для листування;
iменi та адреси свого представника;
до специфiкацiї товару та в разi потреби до єдиного документа, що пов'язанi з уточненням опису товару або меж географiчного мiсця походження товару.
Змiни, пов'язанi з уточненням опису товару або меж географiчного мiсця походження товару, не повиннi належати до iстотних характеристик товару або змiнювати межi географiчного мiсця.
Винятком є змiни до погодженої специфiкацiї товару, передбаченi законами, що визначають особливостi пiдготовки до реєстрацiї, використання та захисту географiчних зазначень щодо сiльськогосподарської продукцiї (сiльськогосподарських товарiв), харчових продуктiв, вин, ароматизованих винних продуктiв, спиртних напоїв.
У разi якщо внесення до матерiалiв заявки змiн потребує змiни специфiкацiї та/або єдиного документа, такi змiни вносяться на пiдставi заяви, поданої вiдповiдно до пункту 9 цiєї глави, з урахуванням особливостей пунктiв 2 або 3 цiєї глави залежно вiд виду змiн.
До погодженої специфiкацiї товару допускається внесення незначних або значних змiн.
Унесення змiн до назви товару, для якого заявлено географiчне зазначення, можливе виключно в межах однiєї товарної позицiї згiдно з кодом УКТЗЕД.
У разi якщо географiчне зазначення походить з територiї iноземної держави, заявник надає докази того, що зазначенi в заявi змiни внесено до специфiкацiї у країнi походження, та оновлений єдиний документ iз внесеними змiнами.
2. Змiни вважаються незначними, якщо вони:
не належать до iстотних характеристик товару (фiзичних, хiмiчних, органолептичних характеристик), за виключенням характеристик товару, необов'язковiсть яких обумовлена специфiкацiєю товару;
не змiнюють взаємозв'язок мiж якiстю або iншими характеристиками товару та географiчним середовищем;
не змiнюють географiчного зазначення або його частини;
не змiнюють межi географiчного мiсця, за виключенням змiни найменування географiчного мiсця в результатi перейменування;
не спричиняють посилення обмежень у цивiльному обiгу товару або сировини для нього.
Унесення незначних змiн не потребує застосування процедури повторного погодження специфiкацiї.
Особливостi вiднесення змiн до незначних можуть установлюватися законодавством у сферi географiчних зазначень щодо сiльськогосподарської продукцiї (сiльськогосподарських товарiв), харчових продуктiв, вин, ароматизованих винних продуктiв, спиртних напоїв.
3. Значними є змiни, що не належать до змiн, визначених пунктом 2 цiєї глави. Значнi змiни можуть уноситись до погодженої специфiкацiї товару за умови обов'язкового застосування процедури погодження специфiкацiї товару спецiально уповноваженим органом, крiм випадкiв унесення тимчасових змiн до специфiкацiї, у разi застосування державними органами обов'язкових санiтарних або фiтосанiтарних заходiв.
Особливостi вiднесення змiн до значних можуть установлюватися законодавством у сферi географiчних зазначень щодо сiльськогосподарської продукцiї (сiльськогосподарських товарiв), харчових продуктiв, вин, ароматизованих винних продуктiв, спиртних напоїв.
Тимчасовi змiни до специфiкацiї в разi застосування державними органами обов'язкових санiтарних або фiтосанiтарних заходiв уносяться в порядку, встановленому для незначних змiн, з обов'язковим поданням документальних пiдтверджень застосування державними органами обов'язкових санiтарних або фiтосанiтарних заходiв.
Змiнена погоджена специфiкацiя пiдлягає опублiкуванню в бюлетенi згiдно з главою 6 роздiлу V цих Правил протягом мiсяця з дати надiслання заявнику вiдповiдно до пункту 11 цiєї глави повiдомлення про внесення до заявки змiн.
4. Виправлення помилок у заявцi та/або внесення до неї зазначених у пунктi 1 цiєї глави змiн здiйснюється на пiдставi поданої до УКРНОIВI заяви.
5. Виправлення помилок у заявцi та змiни до неї враховуються, якщо заява про виправлення помилки та/або заява про внесення будь-якої iз зазначених у пунктi 1 цiєї глави змiн одержана УКРНОIВI не пiзнiше одержання ним документа про сплату державного мита за державну реєстрацiю географiчного зазначення.
Змiни до погодженої специфiкацiї товару можуть бути внесенi з iнiцiативи заявника географiчного зазначення не пiзнiше дати прийняття УКРНОIВI рiшення про реєстрацiю географiчного зазначення.
6. За подання заяви про виправлення помилки або заяви про внесення будь-якої iз зазначених у пунктi 1 цiєї глави змiн сплачується збiр згiдно з Порядком за умови, що помилка не є очевидною чи технiчною, а змiна виникла через залежнi вiд заявника обставини.
Датою одержання заяви про виправлення помилки або заяви про внесення будь-якої iз зазначених у пунктi 1 цiєї глави змiн вважається дата одержання її УКРНОIВI, якщо збiр сплачено не пiзнiше цiєї дати. Якщо така заява одержана УКРНОIВI до дати сплати збору за подання цiєї заяви, датою одержання заяви вважається дата сплати вiдповiдного збору.
7. Виправленням помилки в заявцi вважається будь-яка правомiрно внесена до заявки змiна у зв'язку iз граматичною чи друкарською помилкою, очевидними неточностями, наприклад з помилкою в iменi (найменуваннi), адресi заявника, адресi для листування, iменi або адресi представника заявника.
Помилка в заявцi вважається очевидною, якщо зрозумiло, що це безсумнiвно помилка i в матерiалах заявки явно малося на увазi саме те, що запропоновано як виправлення.
Помилка в заявцi вважається технiчною, якщо вона виникла внаслiдок неправильного перенесення даних з певного документа до заявки, неправильного цитування, викладення вiдомостей, якi мiстяться в матерiалах заявки.
8. Змiна, що вноситься до заявки, вважається такою, що виникла через залежнi вiд заявника обставини, у разi, якщо вiн мiг запобiгти виникненню зазначеної змiни.
9. Заява про виправлення помилки та/або внесення до неї зазначених у пунктi 1 цiєї глави змiн складається в довiльнiй формi.
Заява пiдписується заявником чи його представником. За наявностi кiлькох заявникiв заява може бути подана одним iз заявникiв, призначеним усiма iншими заявниками вiдповiдно до пункту 5 глави 1 роздiлу III цих Правил.
Якщо змiни до заявки стосуються iменi (найменування) заявника та/або поштової адреси заявника, заява про внесення таких змiн пiдписується тим заявником, якого цi змiни стосуються, чи його представником. Усi iншi змiни до заявки вносяться за вiдповiдною заявою, пiдписаною всiма заявниками, зазначеними в заявцi, або одним з них, призначеним усiма iншими заявниками вiдповiдно до пункту 5 глави 1 роздiлу III цих Правил.
Для пiдтвердження правомiрностi виправлення помилки або змiни, що вноситься, до заяви про внесення змiн додається документ, який пiдтверджує таку правомiрнiсть.
Заява про внесення змiн до погодженої специфiкацiї товару повинна мiстити вiдомостi про заявлене географiчне зазначення, якого стосуються такi змiни. До заяви додається:
погоджена спецiально уповноваженим органом специфiкацiя товару, у якiй враховано змiни, - у разi подання заяви про внесення значних змiн, або специфiкацiя, у якiй враховано змiни, разом з копiєю первинної погодженої специфiкацiї товару - у разi подання заяви про внесення незначних змiн;
єдиний документ iз змiнами в разi необхiдностi вiдображення в ньому змiн, унесених до специфiкацiї.
10. Пiд час розгляду заяви про внесення змiн до заявки УКРНОIВI може вимагати вiд подавця заяви надання додаткових матерiалiв у разi виникнення обґрунтованих сумнiвiв у достовiрностi будь-яких вiдомостей, що мiстяться в заявi. Додатковi матерiали подаються в порядку, встановленому главою 9 роздiлу V цих Правил.
11. У разi дотримання вимог цiєї глави УКРНОIВI протягом мiсяця з дати подання заяви вносить виправлення помилок чи змiни до заявки, про що заявнику надсилається повiдомлення.
У разi одержання УКРНОIВI заяви про виправлення помилки та/або заяви про внесення будь-якої iз зазначених у пунктi 1 цiєї глави змiн пiсля прийняття УКРНОIВI рiшення за заявкою, але до одержання ним документа про сплату державного мита за реєстрацiю географiчного зазначення, такi виправлення чи змiни враховуються пiд час унесення вiдомостей про державну реєстрацiю географiчного зазначення до Державного реєстру географiчних зазначень України. При цьому документи про сплату державного мита за державну реєстрацiю географiчного зазначення та збору за публiкацiю про державну реєстрацiю географiчного зазначення повиннi надiйти до УКРНОIВI у строк, установлений статтею 14 Закону.
12. У разi порушення вимог цiєї глави або вiдсутностi документiв, що пiдтверджують правомiрнiсть виправлення помилки чи внесення змiн, подавцю заяви надсилається повiдомлення з пропозицiєю усунути виявленi недолiки.
Подавець заяви повинен надати вiдповiдь та усунути виявленi недолiки протягом двох мiсяцiв з дати одержання ним повiдомлення УКРНОIВI.
В iншому разi заява не задовольняється, про що подавцю заяви надсилається повiдомлення.
4. Затребування копiй матерiалiв, що протиставленi заявцi
1. Заявник має право протягом мiсяця з дати одержання ним рiшення УКРНОIВI затребувати копiї матерiалiв, що протиставленi заявцi, подавши вiдповiдний запит до УКРНОIВI.
2. У разi якщо заявник не оскаржує рiшення УКРНОIВI за заявкою, незважаючи на подання такого запиту, ним повиннi бути дотриманi встановленi частиною першою статтi 14 Закону строки щодо надання документа про сплату державного мита за реєстрацiю та сплати збору за публiкацiю про реєстрацiю.
3. Копiї затребуваних матерiалiв надсилаються заявнику протягом мiсяця з дати надходження запиту.
4. У разi порушення строку, передбаченого пунктом 1 цiєї глави, заявнику вiдмовляють у наданнi копiй матерiалiв, що протиставленi заявцi, про що йому надсилається повiдомлення.
У цьому разi заявник може ознайомитися з документами, що протиставленi заявцi, у порядку, встановленому частиною одинадцятою статтi 11 Закону.
5. Вiдкликання заявки
1. Заявник має право вiдкликати заявку в будь-який час до дати реєстрацiї географiчного зазначення.
2. Вiдкликання заявки здiйснюється на пiдставi поданої до УКРНОIВI заяви. Якщо така заява подана представником, його право на вiдкликання заявки повинно бути чiтко зазначено в довiреностi, виданiй заявником.
3. Датою вiдкликання заявки вважається дата одержання УКРНОIВI заяви про вiдкликання.
4. Якщо заява про вiдкликання одержана УКРНОIВI до дати реєстрацiї географiчного зазначення, вона задовольняється, про що заявнику надсилається повiдомлення. Вiдкликана заявка передається до архiву УКРНОIВI.
5. Вiдкликана заявка не береться до уваги пiд час проведення експертизи заявок, що були поданi пiсля дати вiдкликання зазначеної заявки.
VII. Оскарження рiшення за заявкою
1. Заявник може оскаржити рiшення УКРНОIВI за заявкою в судовому порядку, а також до Апеляцiйної палати протягом двох мiсяцiв з дати одержання рiшення УКРНОIВI чи копiй матерiалiв, затребуваних вiдповiдно до глави 4 роздiлу VI цих Правил.
2. Подавець заперечення, який вiдповiдно до пункту 6 глави 10 роздiлу V цих Правил одержав копiю рiшення УКРНОIВI, може оскаржити це рiшення до Апеляцiйної палати протягом двох мiсяцiв з дати одержання його копiї.
3. У разi одержання УКРНОIВI повiдомлення Апеляцiйної палати про прийняття заперечення проти рiшення за заявкою до розгляду дiловодство за заявкою зупиняється до затвердження рiшення Апеляцiйної палати.
Зупинення дiловодства за заявкою зупиняє перебiг передбаченого статтею 14 Закону строку надання заявником документа про сплату державного мита за реєстрацiю i збору за публiкацiю про реєстрацiю до затвердження рiшення Апеляцiйної палати за вiдповiдною заявкою.
Заступник начальника управлiння iнтелектуальної власностi та iнновацiй - начальник вiддiлу державної полiтики у сферi iнтелектуальної власностi | Iнна ШАТОВА |
Додаток 1 до Правил складання, подання та проведення експертизи заявки на реєстрацiю географiчного зазначення (пункт 3 глави 1 роздiлу II) |
Форма
Нацiональний орган iнтелектуальної
власностi Державна органiзацiя "Український нацiональний офiс iнтелектуальної власностi та iнновацiй" вул. Дмитра Годзенка, 1, м. Київ-42, 01601 |
Заявка
на державну реєстрацiю географiчного зазначення
(Пiд час заповнення вiдповiдна клiтинка "[_]" вiдмiчається позначкою "x")
1. Вхiднi реквiзити заявки |
2. Заява про реєстрацiю
географiчного зазначення |
Мiсцезнаходження |
[_] 3.2. Для фiзичної особи |
Прiзвище |
Iм'я |
N | , | |||
серiя* |
, |
. |
Реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв (РНОКПП)* |
Унiкальний номер запису в Єдиному державному демографiчному реєстрi* |
[_] У зв'язку з вiдсутнiстю вiльного
мiсця вiдомостi цього роздiлу додаються до заявки,
про що робиться вiдмiтка у пунктi 8.1 роздiлу 8. |
Реєстрацiйний номер свiдоцтва представника у справах iнтелектуальної власностi (патентного повiреного)* |
5. Адреса для листування** |
7. Спецiально уповноважений орган, органи з оцiнки вiдповiдностi (органи сертифiкацiї) |
8. Перелiк документiв, що додаються
до заяви про реєстрацiю географiчного зазначення: |
9. Я, який нижче пiдписався,
пiдтверджую достатнiсть i достовiрнiсть
вiдомостей, зазначених у матерiалах заявки. |
____________
* Зазначаються документи
(вiдомостi) за наявностi.
** Зазначається у разi, якщо
заявка подана в паперовiй формi.
*** Якщо заявка подається через
представника заявника i документ, що пiдтверджує
його повноваження, мiститься в УКРНОIВI в
матерiалах iншої заявки або державної реєстрацiї
географiчного зазначення.
Додаток 2 до Правил складання, подання та проведення експертизи заявки на реєстрацiю географiчного зазначення (пункт 1 глави 4 роздiлу II) |
Форма
Основнi роздiли специфiкацiї
1. Вид географiчного зазначення [_] географiчне зазначення [_] назва мiсця походження товару |
Транслiтерацiя найменування лiтерами латинського алфавiту (за наявностi) |
Транскрипцiя найменування лiтерами українського алфавiту (за наявностi) |
Транскрипцiя найменування лiтерами латинського алфавiту (за наявностi) |
6. Опис способу виробництва товару, за наявностi iнформацiя про пакування |
7. Вiдомостi про взаємозв'язок особливої якостi (iнших характеристик, репутацiї) товару з географiчним середовищем або географiчним мiсцем походження товару |
9. Спецiально уповноважений орган, органи з оцiнки вiдповiдностi (органи сертифiкацiї) |
Пiдпис заявника (уповноваженої особи заявника
або представника) _________________ (ПРIЗВИЩЕ Власне iм'я) Дата пiдпису _______________________ М. П. (за наявностi) |
Додаток 3 до Правил складання, подання та проведення експертизи заявки на реєстрацiю географiчного зазначення (пункт 1 глави 6 роздiлу II) |
Форма
Єдиний документ
1. Вид географiчного зазначення [_] географiчне зазначення [_] назва мiсця походження товару |
2.1. Транслiтерацiя найменування лiтерами латинського алфавiту (за наявностi) |
2.2. Транскрипцiя найменування лiтерами українського алфавiту (за наявностi) |
2.3. Транскрипцiя найменування лiтерами латинського алфавiту (за наявностi) |
6. Особливi правила пакування та маркування товару (за наявностi) |
7. Стислий опис меж географiчного мiсця, де виробляється та/або переробляється товар |
8. Опис взаємозв'язку товару з географiчним середовищем або географiчним мiсцем походження товару |
Пiдпис заявника (уповноваженої особи заявника
або представника) _________________ (ПРIЗВИЩЕ Власне iм'я) Дата пiдпису _______________________ М. П. (за наявностi) |