Документ скасований: Наказ ДнРМ № 108 від 16.04.2004

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДНIПРОВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
БЕРДЯНСЬКА МИТНИЦЯ

НАКАЗ

вiд 16 лютого 2001 року N 50


Про затвердження Положення про зону митного контролю в порту Бердянськ

Зареєстровано
в Запорiзькому обласному управлiннi юстицiї
13 квiтня 2001 р. за N 31/644


     Для чiткої органiзацiї митного контролю в пунктi пропуску через митний кордон України, на виконання статтi 23 Митного кодексу України та наказу Держмиткому України "Про затвердження Положення про зону митного контролю" вiд 06.05.95 N 198, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 23.05.95 за N 152/688, наказую:

     1. Затвердити Положення про зону митного контролю в порту Бердянськ (далi - Положення), що додається.

     2. Начальнику вiддiлу КТЗ Маляцькому I. Л. прийняти до керiвництва та забезпечити виконання зазначеного Положення особистим складом вiддiлу.

     3. Головному юрисконсульту Козак I. В. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Запорiзького обласного управлiння юстицiї.

     4. Завiдуючiй канцелярiєю Логiновiй Л. С. забезпечити ознайомлення з цим наказом причетних осiб у 10-денний термiн пiсля державної реєстрацiї.

     5. Вважати таким, що втратило чиннiсть, Положення про зону митного контролю в порту Бердянськ, затверджене 09.08.95 начальником митницi.

     6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Начальник митницi С. М. Мiщенко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Бердянської митницi
вiд 16 лютого 2001 р. N 50
Зареєстровано
в Запорiзькому обласному управлiннi юстицiї
13 квiтня 2001 р. за N 31/644

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ЗОНУ МИТНОГО КОНТРОЛЮ В ПОРТУ БЕРДЯНСЬК

1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ, ТЕРМIНИ I ПОНЯТТЯ

     1.1. Це Положення про зону митного контролю в порту Бердянськ (далi - Положення) розроблене згiдно з Законами України "Про митну справу в України", "Про державний кордон України", "Про Прикордоннi вiйська України", Митним кодексом України, Положенням про зону митного контролю, затвердженим наказом Держмиткому України вiд 06.05.95 N 198, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України вiд 23.05.95 за N 152/688, та визначає порядок створення зон митного контролю на територiї порту Бердянськ, межi таких зон, режим перемiщення товарiв та iнших предметiв на територiї таких зон або за межi цих територiй, режим доступу осiб в такi зони, а також права i обов'язки службових осiб митних органiв по забезпеченню режиму в зонах митного контролю.

     1.2. У цьому Положеннi розумiється:

     1.2.1. Пiд "пунктом пропуску через державний кордон України" - частина територiї морського порту iз комплексом будiвель, споруд та iнженерно-технiчних засобiв, де здiйснюється прикордонний, митний та iншi види контролю i пропуск через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна.

     1.2.2. Пiд "зоною митного контролю" - частина пункту пропуску на митному кордонi України або в iнших мiсцях територiя, у межах якої митниця здiйснює митний контроль.

     1.2.3. Пiд "режимом зони митного контролю" - порядок доступу та перебування в цiй зонi, включаючи посадових осiб митницi, якi безпосередньо забезпечують процес митного контролю, та громадян, якi проходять митний контроль або уповноваженi пред'явити для такого контролю товари та iншi предмети, а також порядок перемiщення товарiв та iнших предметiв за межi зони митного контролю.

     1.2.4. Пiд "тимчасовою зоною митного контролю" - частина пункту пропуску на митному кордонi України встановлена на термiн, необхiдний для проведення митного контролю.

     1.2.5. Пiд "Зоною митного огляду" - частина зони митного контролю у пунктi пропуску, в якiй митниця здiйснює перевiрку документiв, речей, предметiв, валюти та цiнностей, що перемiщуються за межi таких зон.

2. ВСТАНОВЛЕННЯ ЗОН МИТНОГО КОНТРОЛЮ В ПОРТУ БЕРДЯНСЬК

     2.1. Зони митного контролю в порту Бердянськ створюються для запобiгання спробам з боку юридичних та фiзичних осiб перемiщення через митний кордон товарiв та iнших предметiв з порушенням чинного законодавства України та встановлюються:

     а) на морських суднах закордонного плавання пiд час їх контролю;

     б) на прохiдних порту;

     в) на вантажних майданчиках чи причалах порту - при здiйсненнi митного контролю за вантажами на територiї порту (тимчасовi зони митного контролю).

     2.2. Межi зон митного контролю встановлюються:

     а) на морських суднах закордонного плавання - зона митного контролю - площа самого судна, трап та територiя причалу, де знаходиться судно, довжина якої дорiвнює довжинi судна, а ширина - до першої колiї крану;

     б) на морських суднах на рейдi - зона митного контролю - площа самого судна, трап та площа водної поверхнi радiусом 25 м вiд судна;

     в) на прохiдних порту - зони митного контролю:

     - центральна прохiдна: вiдстань мiж сходами на прохiдну з боку порту до сходiв з прохiдної на вул. Горького та примiщення вiддiлу контролю транспортних засобiв митницi;

     - на прохiдних для автомобiльного та залiзничного транспорту: 25 метрiв з внутрiшнього боку ворiт прохiдної;

     г) тимчасовi зони митного контролю - необхiдних розмiрiв для проведення контролю та оформлення в повному обсязi.

     Митний контроль експортних вантажiв, прибулих в порт залiзничним та автомобiльним транспортом, проводиться на територiї порту пiсля їх прибуття; iмпортних вантажiв - на територiї порту перед їх вiдправленням.

     У встановлених зонах митного контролю розмiщуються тiльки споруди та об'єкти прикордонних та митних органiв. Об'єкти iнших державних контрольних органiв розмiщуються за межами зон митного контролю.

     2.3. Межi зони митного контролю позначаються:

     а) на прохiдних порту - табличками червоного кольору розмiром 50 х 20 см з написом бiлого кольору: "ЗОНА МИТНОГО КОНТРОЛЮ. CUSTOM'S ZONE" на українськiй та англiйськiй мовах. Такi таблички стацiонарно прикрiплюються на воротах (дверях) прохiдних як з боку порту, так i з боку вул. Горького.

     б) на суднах закордонного плавання бiля причалiв та вантажних майданчикiв - табличками червоного кольору розмiром 50 х 20 см з написом бiлого кольору: "ЗОНА МИТНОГО КОНТРОЛЮ. CUSTOM'S ZONE. СТОРОННIМ ВХIД ЗАБОРОНЕНО" на українськiй та англiйськiй мовах. Такi таблички розмiщуються на пiдставках висотою 1,5 м i розташовуються по периметру зони митного контролю на вiдстанi 30...50 м одна вiд одної так, щоб їх було добре видно;

     в) на суднах закордонного плавання на рейдi - табличкою червоного кольору розмiром 50 х 20 см з написом бiлого кольору: "ЗОНА МИТНОГО КОНТРОЛЮ. CUSTOM'S ZONE. СТОРОННIМ ВХIД ЗАБОРОНЕНО" на українськiй та англiйськiй мовах. Така табличка прикрiплюється на трапi судна, де працює комiсiя або митний наряд.

3. РЕЖИМ ЗОНИ МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     3.1. Режим в зонах митного контролю встановлюється з метою заборони доступу осiб, непричетних до здiйснення прикордонно-митного контролю, створення умов для роботи та захисту особового складу та майна митних органiв.

     3.2. Режимнi правила в зонах митного контролю розробляються митницею, доводяться до осiб, якi безпосередньо присутнi пiд час проведення контролю i є обов'язковими для виконання спiвробiтниками державних прикордонних контрольних органiв та осiб, що проходять контроль.

     3.3. Доступ до зон митного контролю дозволяється:

     а) громадянам, що перетинають митний кордон України, представникам органiзацiй, пiдприємств та установ, що отримують чи вiдправляють товари та iншi предмети, допускаються до зон митного контролю на пiдставi дiйсних для виїзду/в'їзду документiв чи транспортних та iнших документiв на отримання/вiдправку товарiв та iнших предметiв (довiреностi, товаротранспортнi накладнi, декларацiї та iн.);

     б) спiвробiтникам, якi виконують свої службовi обов'язки в режимнiй зонi (прикордонних вiйськ, санiтарно-карантинного вiддiлу, погранветпункту, фiтосанiтарному карантину, екологiчної служби, агентуючої фiрми), при наявностi службових посвiдчень i тiльки в робочий час згiдно графiка роботи;

     в) представникам правоохоронних органiв (прокуратура, МВС, СБУ) - при наявностi службових посвiдчень з письмовим розпорядженням керiвництва цих служб (за узгодженням з керiвництвом митницi) при здiйсненнi заходiв по боротьбi зi злочиннiстю.

     3.4. Доступ до зон митного контролю у випадках, не передбачених вище, може бути дозволено начальником вiддiлу прикордонного контролю "Бердянськ" i начальником митницi або їх заступниками.

     3.5. Службовi особи та громадяни, що мають доступ до зон митного контролю, можуть пересуватися в них тiльки в межах, необхiдних для виконання своїх безпосереднiх (прямих) службових обов'язкiв. Такi службовi особи та громадяни не повиннi мати при собi цiнностей та предметiв, вивезення або ввезення яких на митну територiю України заборонено чи обмежено митними правилами.

     3.6. Товари та iншi предмети знаходяться пiд митним контролем в зонi митного контролю з моменту їх ввезення на територiю цiєї зони i до моменту їх пропуску через митний кордон України або за межi зони митного контролю.

     Перемiщення товарiв та iнших предметiв на територiю зони митного контролю або за її межi можливе тiльки з дозволу митницi.

     3.7. З метою запровадження належного режиму в порту Бердянськ здiйснюються належнi iнженерно-технiчнi заходи по обладнанню зон митного контролю.

4. ОБОВ'ЯЗКИ I ПРАВА ПОСАДОВИХ ОСIБ БЕРДЯНСЬКОЇ МИТНИЦI ПО ПIДТРИМАННЮ РЕЖИМУ В ЗОНАХ МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     4.1. Основними обов'язками митних органiв є:

     - забезпечення пропускного режиму до зон митного контролю;

     - охорона мiсця проведення митного контролю з метою гарантування безпеки службових осiб митницi, якi його проводять, та громадян, якi його проходять, а також майна митницi, громадян та органiзацiй;

     - вжиття заходiв по локалiзацiї та нейтралiзацiї негативних проявiв у мiсцях проведення митного контролю, в необхiдних випадках - у взаємодiї з службовими особами прикордонних вiйськ та органiв внутрiшнiх справ;

     - надання необхiдної допомоги спецiальним пiдроздiлам по боротьбi з органiзованою злочиннiстю при проведеннi оперативно-розшукових заходiв у зонi митного контролю.

     4.2. Митнi органи мають право:

     - встановлювати додатковi режимнi правила в зонах митного контролю;

     - перевiряти документи на право доступу до зон митного контролю;

     - перевiряти речi, предмети, валюту та цiнностi, що перемiщуються через межi таких зон;

     - вимагати вiд органiзацiй, пiдприємств, установ, громадян та службових осiб сумiжних служб додержання вимог режиму зон митного контролю.

5. ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ РЕЖИМУ У ЗОНАХ МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     Особи, виннi в порушеннi режиму в зонах митного контролю, в незаконному перемiщеннi через зони митного контролю вантажiв, товарiв та iнших предметiв, несуть кримiнальну, адмiнiстративну або iншу вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством України.

Начальник вiддiлу КТЗ I. Л. Маляцький
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.