ЗАКОН  УКРАЇНИ

Про усунення дискримiнацiї в оподаткуваннi суб'єктiв господарювання, створених з використанням майна та коштiв вiтчизняного походження

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
Законами України
вiд 20 грудня 2001 року N 2899-III,
вiд 25 березня 2005 року N 2505-IV,
вiд 31 травня 2016 року N 1390-VIII

(У назвi i текстi Закону слова "суб'єкт пiдприємницької дiяльностi" в усiх вiдмiнках та числах замiнено словами "суб'єкт господарювання" у вiдповiдному вiдмiнку та числi згiдно iз Законом України вiд 31 травня 2016 року N 1390-VIII)

     Цей Закон спрямований на захист конкуренцiї мiж суб'єктами господарювання, створеними без залучення коштiв або майна (майнових чи немайнових прав) iноземного походження, та суб'єктами господарювання, створеними за участю iноземного капiталу, забезпечення державного захисту вiтчизняного виробника та конституцiйних прав i свобод громадян України.

     Стаття 1. На територiї України до суб'єктiв господарювання або iнших юридичних осiб, їх фiлiй, вiддiлень, вiдокремлених пiдроздiлiв, включаючи постiйнi представництва нерезидентiв (далi - пiдприємства), створених за участю iноземних iнвестицiй, незалежно вiд форм та часу їх внесення, застосовується нацiональний режим валютного регулювання та справляння податкiв, зборiв (обов'язкових платежiв), встановлений законами України для пiдприємств, створених без участi iноземних iнвестицiй.

     Стаття 2. Пiдприємства, створенi за участю iноземних iнвестицiй, а також об'єкти (результати) спiльної дiяльностi на територiї України за участю iноземних iнвестицiй без створення юридичної особи, в тому числi на основi договорiв (контрактiв) про виробничу кооперацiю, спiльне виробництво, сумiсну дiяльнiсть тощо, пiдлягають валютному i митному регулюванню та оподаткуванню за правилами, встановленими законодавством України з питань валютного i митного регулювання та оподаткування пiдприємств, створених без участi iноземних iнвестицiй.

(стаття 2 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законами України вiд 20.12.2001 р. N 2899-III, вiд 25.03.2005р. N 2505-IV)

     Стаття 3. Спецiальне законодавство України про iноземнi iнвестицiї, а також державнi гарантiї захисту iноземних iнвестицiй, визначенi законодавством України, не регулюють питання валютного, митного та податкового законодавства, чинного на територiї України, якщо iнше не передбачено мiжнародними договорами України, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України.

     Стаття 4. Скасовується дiя:

     Закону України "Про iноземнi iнвестицiї" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1992 р., N 26, ст. 357);

     Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 травня 1993 року N 55-93 "Про режим iноземного iнвестування" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1993 р., N 28, ст. 302);

     Постанови Верховної Ради України "Про порядок введення у дiю Закону України "Про iноземнi iнвестицiї" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1992 р., N 26, ст. 358);

     пункту 5 Постанови Верховної Ради України "Про порядок введення у дiю Закону України "Про режим iноземного iнвестування" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1996 р., N 19, ст. 81; 1999 р., N 36, ст. 327).

     Стаття 5. Цей Закон поширюється на пiдприємства з iноземними iнвестицiями, незалежно вiд часу внесення iноземних iнвестицiй, у тому числi до введення в дiю та протягом дiї Закону України вiд 13 березня 1992 року "Про iноземнi iнвестицiї", Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 травня 1993 року N 55-93 "Про режим iноземного iнвестування" та Закону України вiд 19 березня 1996 року "Про режим iноземного iнвестування".

(частина перша статтi 5 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 31.05.2016р. N 1390-VIII)

     Цей Закон не поширюється на правовiдносини, визначенi Законом України "Про стимулювання виробництва автомобiлiв в Українi".

     Пiдприємства, що отримали позики (кредити) вiд мiжнародних фiнансових органiзацiй пiд державнi гарантiї, якi здiйснюють операцiї з ввезення на митну територiю України товарiв, базою оподаткування яких є їх митна вартiсть, сплачують податки, збори (обов'язковi платежi) у порядку, який дiяв до набрання чинностi цим Законом, до повного погашення зобов'язань за такими позиками (кредитами) або до настання гарантiйного випадку.

     Стаття 6. Кабiнету Мiнiстрiв України та Нацiональному банку України у двотижневий термiн привести свої рiшення у вiдповiднiсть з цим Законом.

     Стаття 7. Цей Закон набирає чинностi з дня його опублiкування, крiм статей 1 - 4 та абзацу першого статтi 5, якi набирають чинностi з дня введення в дiю Закону України "Про режим iноземного iнвестування".

     Судовi рiшення про застосування до пiдприємств з iноземними iнвестицiями, їхнiх дочiрнiх пiдприємств, а також фiлiй, вiддiлень та iнших вiдокремлених пiдроздiлiв державних гарантiй захисту iнвестицiй, винесенi на пiдставi законодавчих актiв, зазначених у статтi 4 цього Закону, пiдлягають виконанню виключно в частинi, що не суперечить цьому Закону.

(стаття 7 у редакцiї Закону України вiд 20.12.2001 р. N 2899-III)
 
Президент України
Л. КУЧМА

м. Київ
17 лютого 2000 року
N 1457-III

Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.