Документ скасований: Наказ КРМ № 701 від 16.07.2004

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ

НАКАЗ
м. Київ

07 березня 2001 р. N 177


Про затвердження Технологiчної схеми митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митний кордон України морським та рiчковим видами транспорту у Київськiй регiональнiй митницi

     З метою вдосконалення митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митний кордон України морським та рiчковим видами транспорту у Київської регiональної митницi та на виконання наказу Держмитслужби України вiд 23.01.2001р. N 26 "Про затвердження Порядку здiйснення митного контролю за перемiщенням через митний кордон України товарiв та iнших предметiв з використанням морського, рiчкового й поромного видiв транспорту", зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України вiд 07.02.2001р. за N 119/5310

     наказую:

     1. Затвердити Технологiчну схему митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митний кордон України морським та рiчковим видами транспорту у Київськiй регiональнiй митницi (додається).

     2. Зазначену вище Технологiчну схему ввести в дiю з 15.03.2001р.

     3. Начальнику ТВВ-5 опрацювати з особовим складом дану Технологiчну схему та керуватися нею пiд час здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що надходять на митну територiю України морським та рiчковим видами транспорту.

     4. Начальнику загального вiддiлу (Груша В.М.) довести цей наказ до вiдома пiдроздiлiв митницi.

     5. Контроль за виконанням наказу покладаю на заступника начальника митницi Ольховика О.М.

     6. Загальний контроль залишаю за собою.

Начальник митницi О.I. СИМОНОВ

 

Затверджено
Начальник Київської регiональної митницi
О.I.Симонов
07 березня 2001 року

Технологiчна схема
митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщується через митний кордон України морським та рiчковим видами транспорту у Київськiй регiональнiй митницi.

     Порядок митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв розроблений у вiдповiдностi з Митним кодексом України, наказом Держмитслужби України вiд 23.01.2001 N 26, Положенням про вантажну митну декларацiю, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.06.97р. N 574, iз змiнами та доповненнями до неї, Iнструкцiєю про порядок заповнення вантажної митної декларацiї, затвердженою наказом Держмитслужби України вiд 09.07.97р. N 307, Порядком заповнення граф вантажної митної декларацiї, вiдповiдно до митних режимiв експорту, iмпорту; транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгiвлi, затвердженим наказом Держмитслужби України вiд 28.11.2000р. N 678 "Про вдосконалення митного контролю та митного оформлення товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв" та наказом Держмитслужби України вiд 30.12.98р. N 828 "Про затвердження Типової технологiї митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв".

1. Загальнi положення.

     1.1. Термiни, що використовуються у данiй Технологiчнiй схемi, затвердженi пунктом 1.2 Порядку здiйснення митного контролю за перемiщенням через митний кордон України товарiв та iнших предметiв з використанням морського, рiчкового й поромного видiв транспорту, затвердженого наказом Дежмитслужби України вiд 23.01.2001р. N 26.

     1.2. Судна закордонного плавання, товари та iншi предмети, що перетинають митний кордон України, пiдлягають митному контролю та митному оформленню вiдповiдно до законодавства України.

     1.3. Митне оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митний кордон України з використанням морського та рiчкового видiв транспорту в Київськiй регiональний митницi проводиться в ТВВ-5 на пiдставi звернення суб'єкта ЗЕД i разi необхiдностi листа вiдкрiплення вiдповiдного пiдроздiлу КРМ.

     1.4. Мiсцем проведення митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв визначено бiля причалiв Київського рiчкового порту, на рейдi Київського рiчкового порту, або на територiї судновиробникiв. Митний контроль та митне оформлення суден на рейдi здiйснюються за погодженням з Прикордонними вiйськами.

     1.5. Враховуючи вiдсутнiсть на територiї Київського рiчкового порту постiйної зони митного контролю, на перiод митного контролю та митного оформлення, що перемiщується через митний кордон України за погодженням з Прикордонними вiйськами встановлюється тимчасова зона митного контролю. На суднах закордонного плавання митнi органи встановлюють тимчасовi зони митного контролю. Режим тимчасових зон митного контролю доводиться до вiдома осiб, безпосередньо присутнiх пiд час його проведення.

     1.6. Тимчасова зона митного контролю створюється на перiод кожного конкретного митного оформлення на пiдставi письмового звернення суб'єкта ЗЕД до ТВВ-5 Київської регiональної митницi (не пiзнiше нiж за одну добу) та за дозволом начальника КРМ.

     1.7. Мiсце стоянки судна пiд час проведення митного контролю та митного оформлення, вивантаження або навантаження, а також посадки й висадки пасажирiв визначається адмiнiстрацiєю порту за погодженням з ТВВ-5 Київської регiональної митницi та Прикордонними вiйськами. Змiна такого мiсця стоянки судна проводиться з вiдома митницi й Прикордонних вiйськ, за винятком випадкiв аварiї та стихiйного лиха, при цьому адмiнiстрацiя порту при першiй нагодi повiдомляє про це митницю.

     1.8. Пiд час здiйснення митного контролю та митного оформлення судна забороняється пiдхiд до нього будь-яких плавучих засобiв.

     По закiнченнi митного контролю та митного оформлення судна швартування плавучих засобiв до судна закордонного плавання, яке перебуває в зонi митного контролю, може здiйснюватися з дозволу керiвництва ТВВ-5 Київської регiональної митницi та пiд контролем вiддiлу.

     1.9. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання здiйснюються з митним оглядом судна. Митне оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються членами екiпажiв цих суден, здiйснюється прикордоннiй митницi.

     1.10. Митний контроль та митне оформлення українських суден закордонного плавання, що прибули в Київськiй рiчковий порт i не заходили в iноземнi порти, не пiдходили до суден закордонного плавання, можуть здiйснюватись документально. У цьому разi адмiнiстрацiя судна подає (не пiзнiше нiж за одну добу) в ТВВ-5 Київської регiональної митницi довiдку про те, що судно пiд час рейсу не заходило в iноземнi порти й не пiдходило до суден закордонного плавання.

     1.11. Митний контроль та митне оформлення iноземних суден закордонного плавання можуть здiйснюватись документально за умови їх постiйного перебування пiд контролем митницi в зонах митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України. У такому разi митне оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються членами екiпажiв цих суден, здiйснюється бiля борту судна або прохiдних порту, якi визначено адмiнiстрацiєю порту та погоджено з митницею та Прикордонними вiйськами.

     1.12. За наявностi достатнiх пiдстав (оперативної iнформацiї митниць, вiддiлення/служби по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил, правоохоронних органiв) уважати, що на борту судна закордонного плавання перебувають предмети контрабанди або предмети, якi безпосередньо є об'єктами порушення митних правил, митний контроль та митне оформлення цього судна здiйснюються з обов'язковим митним оглядом судна, товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються членами екiпажу.

     1.13. Оформлення суден закордонного плавання здiйснюється комiсiєю, яка складається з представникiв:

     митницi;
     Прикордонних вiйськ;
     санiтарно-епiдемiологiчної служби;
     служби з карантину рослин;
     служби ветеринарної медицини;
     служби екологiчного контролю (по прибуттi судна);
     адмiнiстрацiї порту або суднового агента.

     З дозволу керiвництва Київської регiональної митницi й пiдроздiлу Прикордонних вiйськ до складу комiсiї можуть залучатися представники iнших установ та органiзацiй.

     Особи, якi входять до складу комiсiї, не повиннi перемiщувати на судно та з судна товари та iншi предмети, за винятком використовуваних ними для виконання службових обов'язкiв.

     Усi iншi особи, яким дозволено вiдвiдання судна пiд час роботи комiсiї, мають пройти митний контроль шляхом заявлення вiдомостей (усно або письмово) вiдповiдно до пунктiв митної декларацiї.

     1.14. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання здiйснюються цiлодобово в порядку їх прибуття та замовлення комiсiї.

     Про час прибуття судна в Київськiй рiчковий порт (вибуття з порту) адмiнiстрацiя порту (судновий агент) повiдомляє ТВВ-5 Київської регiональної митницi не пiзнiше нiж за одну добу до прибуття (вибуття) судна.

     Адмiнiстрацiя Київського рiчкового порту надає ТВВ-5 Київської регiональної митницi iнформацiю про судна закордонного плавання, якi мають прибути в порт.

     1.15. Комiсiя скликається за заявою адмiнiстрацiї Київського рiчкового порту або суднового агента, якi забезпечують доставку членiв комiсiї на судно з метою виконання покладених на неї функцiй, а також повернення їх у свої установи.

     1.16. По прибуттi судна з-за кордону комiсiя пiднiмається на його борт пiсля завершення санiтарного контролю з дозволу представника санiтарно-епiдемiологiчної служби.

     1.17. Митний контроль та митне оформлення суден, що прибули з-за кордону, здiйснюються пiсля проведення прикордонного контролю, а суден, що вибувають за кордон, - до початку прикордонного контролю.

     1.18. Митний контроль та митне оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються судами закордонного плавання здiйснюється вiдповiдно до положень наказу Київської регiональної митницi вiд 12.01.2001р. N 26 "Про затвердження Технологiї митного контролю i митного оформлення товарiв та iнших предметiв у оперативних пiдроздiлах Київської регiональної митницi".

     1.19. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання, запасiв споживання, екiпажу та пасажирiв таких суден проводиться у пунктi пропуску Київського рiчкового порту у випадках, коли даний пункт пропуску являється пунктом пропуску на митному кордонi Українi.

2. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання

     2.1. Пiдготовка до митного контролю та митного оформлення суден закордонного плавання

     2.1.1. Керiвництво ТВВ-5 Київської регiональної митницi пiсля отримання заяви адмiнiстрацiї Київського рiчкового порту або суднового агента про скликання комiсiї реєструє цю заяву за формою, установленою Київською регiональною митницею.

     2.1.2. Пiсля прийняття заяви керiвництво ТВВ-5 Київської регiональної митницi повiдомляє про це старшому змiни, який вiдповiдає за органiзацiю роботи митного наряду в складi комiсiї.

     2.1.3. Старший змiни:

     перевiряє наявнiсть оперативної iнформацiї про це судно та товари й предмети, якi воно перевозить;

     погоджує з керiвником ТВВ-5 Київської регiональної митницi участь у роботi комiсiї представника вiддiлення/служби по боротьбi з контрабандою та порушенням митних правил Київської регiональної митницi;

     призначає старшого митного наряду для здiйснення митного контролю та митного оформлення судна й визначає iнспекторський склад цього наряду;

     ставить перед старшим наряду завдання з митного контролю та митного оформлення судна, доводить до його вiдома потрiбнi орiєнтування;

     проводить iнструктаж iнспекторського складу наряду.

     2.1.4. Старший наряду:

     перевiряє готовнiсть iнспекторського складу до проведення робiт на суднi;

     перевiряє в iнспекторiв митного наряду наявнiсть особистих номерних печаток та штампiв "Пiд митним контролем", пломбiрiв, пломб, дроту, квитанцiй МД-1, бланкової продукцiї, технiчних засобiв контролю, що застосовуються при здiйсненнi митного контролю та митного оформлення судна;

     установлює порядок взаємодiї iнспекторiв наряду та працiвникiв iнших пiдроздiлiв митницi, якi беруть участь у митному оглядi судна.

     2.2. Порядок митного контролю та митного оформлення прибуття судна закордонного плавання

     2.2.1. Старший митного наряду пiсля прибуття на судно:

     узгоджує з адмiнiстрацiєю судна кандидатури членiв екiпажу, що супроводжуватимуть iнспекторiв митницi при проведеннi митного огляду судна,

     установлює радiозв'язок з митницею;

     установлює порядок взаємодiї з представниками iнших контрольних служб;

     розподiляє об'єкти огляду мiж iнспекторами наряду та закрiплює за ними видiлених для супроводження членiв екiпажу;

     призначає iнспектора (iнспекторiв), вiдповiдального за оформлення документiв.

     2.2.2. Для здiйснення митного контролю та митного оформлення митному наряду адмiнiстрацiєю судна подаються такi документи:

     генеральна декларацiя -1 примiрник;
     вантажна декларацiя - 2 примiрники;
     суднова роль -1 примiрник;
     список пасажирiв -1 примiрник;
     загальна митна декларацiя - 2 примiрники;
     митнi декларацiї (українських членiв екiпажу судна);
     список суднових запасiв - 2 примiрники;
     довiдка капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних засобiв, зброї та боєприпасiв - 2 примiрники;
     довiдка про наявнiсть у судновiй касi валюти -1 примiрник;
     зобов'язання капiтана українського судна про незнесення iз судна запасiв споживання, якi були закупленi за кордоном, -1 примiрник;
     вантажнi документи - не бiльше нiж 5 примiрникiв кожного.

     Усi поданi документи мають бути засвiдченi судновою печаткою та пiдписом капiтана судна, за винятком митних декларацiй українських членiв екiпажу.

     2.2.3. У разi закупiвлi українським судном за кордоном предметiв матерiально-технiчного постачання адмiнiстрацiя судна подає для перевiрки додатковi документи (рахунки-фактури, акти про оприбуткування, акти про списання).

     2.2.4. Iнспектор, вiдповiдальний за оформлення документiв, здiйснює перевiрку їх комплектностi, проводить звiрення вiдомостей взаємопов'язаних документiв (наприклад, вiдомостей вантажної декларацiї та вiдомостей манiфесту або коносамента тощо), що фiксує в перевiрених документах вiдповiдними позначками.

     2.2.5. Митний огляд судна здiйснюється з метою перевiрки вiдомостей, заявлених у документах, визначених у пунктi 2.2.2 цього Порядку. На судновi примiщення з товарами та iншими предметами, якi не пiдлягають пропуску через митний кордон України, накладаються митнi забезпечення. Вiдомостi про накладенi митнi забезпечення вiдображаються iнспектором у генеральнiй декларацiї та засвiдчуються печаткою судна й пiдписом представника адмiнiстрацiї судна, що є пiдтвердженням прийняття адмiнiстрацiєю судна предметiв у опломбованих примiщеннях на вiдповiдальне зберiгання.

     2.2.6. За вiдсутностi зауважень iнспектор наряду завiряє поданi документи вiдтиском особистої номерної печатки "Ввезення", за винятком вантажних документiв та зобов'язання капiтана про незнесення iз судна запасiв споживання.

     На вантажних документах та зобов'язаннi капiтана про незнесення iз судна запасiв споживання проставляється вiдтиск штампа "Пiд митним контролем".

     2.2.7. По закiнченнi митного контролю та митного оформлення судна в справах митницi залишаються:

     генеральна декларацiя;
     митнi декларацiї українських членiв екiпажу;
     загальна митна декларацiя;
     вантажна декларацiя;
     список суднових запасiв;
     зобов'язання капiтана про незнесення iз судна запасiв споживання;
     вантажнi документи;
     суднова роль;

     довiдка капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних засобiв, зброї та боєприпасiв; iншi документи в разi потреби.

     2.2.8. У справах адмiнiстрацiї судна залишаються з вiдмiтками митницi: вантажна декларацiя, загальна митна декларацiя, список суднових запасiв, вантажнi документи.

     2.2.9. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання залежно вiд їх водотоннажностi й призначення проводяться в такi термiни (год.):

  Водотоннажнiсть, тонн
  до 5000 до 20000 понад 20000
Оформлення прибуття/вибуття вантажних суден закордонного плавання, а також суден рибної промисловостi та iнших 1,5 2,5 3,0

     Тривалiсть митного контролю та митного оформлення рiчкових суден з караваном становить до трьох годин.

     Зазначена тривалiсть не може бути скорочена на шкоду проведенню митного контролю та митного оформлення.

     При виявленнi контрабанди або порушення митних правил керiвництво ТВВ-5 Київської регiональної митницi має право продовжити час митного оформлення до з'ясування обставин справи.

     Часом початку роботи митного наряду вважається момент подання капiтаном судна всiх документiв згiдно з пунктом 2.2.2 цього Порядку.

     2.3. Порядок митного контролю та митного оформлення вибуття судна закордонного плавання

     2.3.1. По прибуттi на судно старший митного наряду виконує дiї, передбаченi пунктом 2.2.1 цього Порядку.

     2.3.2. Для здiйснення митного контролю та митного оформлення митному наряду адмiнiстрацiєю судна подаються такi документи:

     вантажна декларацiя - 2 примiрники;
     суднова роль -1 примiрник;
     список пасажирiв -1 примiрник;
     список суднових запасiв - 2 примiрники;
     довiдка капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних засобiв, зброї та боєприпасiв - 2 примiрники;
     довiдка про наявнiсть у судновiй касi валюти -1 примiрник;
     загальна митна декларацiя -1 примiрник;
     митнi декларацiї українських членiв екiпажу;
     вантажнi документи - не бiльше нiж 5 примiрникiв кожного.

     Усi поданi документи мають бути засвiдченi судновою печаткою та пiдписом капiтана судна, за винятком митних декларацiй українських членiв екiпажу.

     2.3.3. Iнспектор, вiдповiдальний за оформлення документiв, здiйснює перевiрку їх комплектностi, звiрення вiдомостей взаємопов'язаних документiв (наприклад, вiдомостей манiфесту й коносамента, вiдомостей доручення на навантаження та вантажної митної декларацiї тощо), що фiксує в перевiрених документах вiдповiдними позначками.

     2.3.4. Пiсля перевiрки вантажних документiв, поданих адмiнiстрацiєю судна, iнспектор проставляє на них вiдтиск штампа "Пiд митним контролем", на рештi документiв (на суднових документах) - вiдтиск особистої номерної печатки, а старший митного наряду оголошує адмiнiстрацiї судна про початок митного огляду судна.

     2.3.5. При проведеннi митного огляду судна iнспектори митного наряду перевiряють: вiдомостi, заявленi в документах, визначених у пунктi 2.3.2 цього Порядку; наявнiсть та збереження накладеного митного забезпечення на опломбованих примiщеннях судна; використання валюти iз суднової каси iноземного судна; вiдповiднiсть вiдомостей, заявлених у списку суднових запасiв, фактичнiй їх наявностi на борту судна.

     2.3.6. За вiдсутностi зауважень iнспектор митного наряду проставляє на вантажних документах вiдтиск особистої номерної печатки.

     2.3.7. По закiнченнi митного оформлення судна в справах митницi залишаються:

     вантажна декларацiя;
     список суднових запасiв;
     довiдка капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних засобiв, зброї та боєприпасiв;
     суднова роль;
     вантажнi документи;
     вантажнi митнi декларацiї;
     доручення на навантаження;
     список вантажiв (у разi потреби);
     iншi документи в разi потреби.

     2.3.8. У справах адмiнiстрацiї судна залишаються з вiдмiтками митницi: вантажна декларацiя, загальна митна декларацiя членiв екiпажу - iноземних морякiв або митнi декларацiї українських морякiв, список суднових запасiв, вантажнi документи.

     2.4. Порядок формування та реєстрацiї суднової справи судна закордонного плавання

     2.4.1. Пiсля завершення митного контролю та митного оформлення прибуття судна проводяться такi дiї:

     реєстрацiя прибуття судна в Журналi реєстрацiї суден закордонного плавання, який має мiстити такi графи: номер з/п, дата прибуття, назва судна, дата вибуття, країна призначення або порт призначення при каботажi (митниця може вводити додатковi графи журналу);

     присвоєння судновiй справi порядкового номера вiдповiдно до цього журналу;

     формування суднової справи, до якої входять документи, передбаченi пунктом 2.2.7 цього Порядку.

     2.4.2. Пiсля завершення митного контролю та митного оформлення вибуття судна проводяться такi дiї:

     занесення до Журналу реєстрацiї суден закордонного плавання вiдомостей про вибуття судна;

     формування суднової справи, до якої входять документи, передбаченi пунктами 2.2.7 та 2.3.7 цього Порядку.

     2.4.3. Суднова справа зберiгається в справах митницi та передається до архiву Київської регiональної митницi в установленi термiни.

3. Митний контроль товарiв та iнших предметiв, якi перемiщуються на суднах закордонного плавання

3.1. При ввезеннi з-за кордону

     3.1.1. Вивантаження товарiв та iнших предметiв iз суден, що прибули з-за кордону, провадиться на пiдставi вантажних документiв з дозволу керiвництва ТВВ-5 Київської регiональної митницi й пiд її контролем. На вантажних документах посадовi особи митних органiв мають право робити написи iз застереженнями, якi забороняють або регулюють процес вивантаження та є обов'язковими для виконання всiма особами, що беруть участь у процесi вивантаження.

     3.1.2. Вивантаження ввезених товарiв та iнших предметiв (iмпортних або транзитних) здiйснюється в зони митного контролю (склади, термiнали), розташованi на територiї порту, або транспортнi засоби, що перебувають у цих зонах.

     3.1.3. Для здiйснення контролю за вивантаженням судна адмiнiстрацiєю Київського рiчкового порту або iншими уповноваженими особами подаються до ТВВ-5 Київської регiональної митницi документи (тальманська розписка тощо), якi вiдображають результати вивантаження товарiв та iнших предметiв у зону митною контролю або на транспортнi засоби, що перебувають у нiй. Один примiрник тальманської розписки, завiрений пiдписом тальмана, залишається в митницi.

     Пiсля вивантаження та перевiрки кожної партiї вантажу посадовою особою митницi в манiфестi робиться вiдмiтка "вивезення ..... мiсць, згiдно з ВМД ......, п/в N....., лист-узгодження N...., та завiряється iнспектором ТВВ-5.

     Пiсля повного вивантаження вантажу, що надiйшов до Київського рiчкового порту:

     А. В манiфестi робиться вiдмiтка про кiлькiсть вивантаженого вантажу, характер вантажу, що залишається на суднi (за умови неповного вивантаження судна). Всi записи завiряються номерною печаткою iнспектора ТВВ-5,

     В. В вантажну декларацiю вносяться данi про кiлькiсть вивантаженого вантажу та направлення судна у наступний порт призначення. У разi коли на суднi залишається вантаж, що пiдконтрольний митницi: фiксується його кiлькiсть, характер вантажу та про накладене митне забезпечення (за наявнiстю такого).

     При розбiжностi кiлькостi товарiв та iнших предметiв з даними, зазначеними у вантажних документах, або при виявленнi в процесi вивантаження судна пошкоджених, пiдмочених, зi слiдами розпакування вантажних мiсць складається акт-повiдомлення. Про складання акта-повiдомлення в генеральному актi робиться вiдмiтка iз зазначенням номера акта-повiдомлення. Результати вивантаження фiксуються в генеральному актi. Генеральний акт складається в п'яти примiрниках (один примiрник залишається в митницi) та завiряється представниками порту, судна й митницi.

     Розпакування й перепакування вантажних мiсць проводяться за рахунок власника товарiв та iнших предметiв або вповноваженої ним особи (експедитора, перевiзника тощо).

     3.1.4. ТВВ-5 Київської регiональної митницi здiйснює реєстрацiю товарiв та iнших предметiв, що вивантажуються iз судна. Реєстрацiя має передбачати фiксування таких даних: номера з/п, номера коносамента (номера контейнера - для контейнерних перевезень), дати реєстрацiї, назви та адреси одержувача, назви судна, експедитора, пiдстави для вивезення товарiв та iнших предметiв за межi зони митного контролю й порту, дати вивезення за межi зони митного контролю, номера особистої номерної печатки iнспектора митницi, примiток.

     3.1.5. Пiдставою надання дозволу на вивезення товарiв та iнших предметiв iз зони митного контролю й порту е оформлена вантажна митна декларацiя (iмпортна, транзитна) або ДКД (у разi направлення товарiв та iнших предметiв у зони дiяльностi iнших митниць).

     3.1.6. Дозволяється вивезення товарiв та iнших предметiв за межi зони митного контролю й порту в разi:

     потреби розмiщення товарiв та iнших предметiв на митних лiцензiйних складах за умови розташування цих складiв у зонi дiяльностi Київської регiональної митницi, у якiй розташовано пункт пропуску,

     потреби розмiщення товарiв та iнших предметiв на складах пiдприємств для зберiгання пiд митним контролем;

     iнших випадкiв за окремим письмовим дозволом керiвництва Київської регiональної митницi.

     Не допускається перебування в зонах митного контролю товарiв та iнших предметiв, оформлених у митному вiдношеннi.

     3.1.7. ТВВ-5 Київської регiональної митницi здiйснює архiвування документiв, що були пiдставою для пропуску товарiв та iнших предметiв через митний кордон України у встановленому порядку.

3.2. При вивезеннi за кордон

     3.2.1. При надходженнi на територiю Київського торгового порту товарiв та iнших предметiв, якi перемiщуються пiд митним контролем, проводиться пiдтвердження їх надходження на пiдставi поданих митницi призначення оформлених митницею вiдправлення вантажних митних декларацiй або ДКД, а також iнших документiв, що встановленi Держмитслужбою України.

     3.2.2. До початку навантаження на судно закордонного плавання товарiв та iнших предметiв їх вантажовласник або уповноважена ним особа подають (не пiзнiше нiж за одну добу) у ТВВ-5 Київської регiональної митницi доручення на планове навантаження товарiв та iнших предметiв. Пiдставою для оформлення доручення на навантаження є вантажна митна декларацiя. У разi надходження товарiв та iнших предметiв, якi були оформленi в iнших митницях та перебувають пiд митним контролем, разом з вантажною митною декларацiєю подаються товаросупровiднi документи.

     У разi потреби на вимогу ТВВ-5 Київської регiональної митницi вантажовласник або уповноважена ним особа подає список вантажiв (список доручень на навантаження), якi плануються для навантаження на заявлене судно.

     Пiсля перевiрки вiдповiдностi даних, зазначених у дорученнях на навантаження, даним вантажних митних декларацiй та товаросупровiдних документiв i за вiдсутностi зауважень iнспектор ТВВ-5 Київської регiональної митницi на дорученнi на навантаження проставляє вiдбиток особистої номерної печатки. Оформлене таким чином доручення е пiдставою для навантаження зазначених у ньому товарiв та iнших предметiв на судно.

     3.2.3. Доручення на навантаження подається у ТВВ-5 Київської регiональної митницi не бiльше нiж у п'яти примiрниках, один з яких залишається в митницi для контролю за навантаженням судна. Доручення має мiстити вiдомостi про вiдправника, одержувача, назву судна, порт вiдправлення та порт призначення, назву й кiлькiсть товарiв та iнших предметiв, маркування вантажних мiсць або транспортних одиниць, кiлькiсть примiрникiв доручення,

     3.2.4. ТВВ-5 Київської регiональної митницi здiйснює облiк та реєстрацiю доручень на навантаження. За наявностi спискiв вантажiв допускається їх реєстрацiя замiсть доручень на навантаження. Реєстрацiя має передбачати фiксування таких даних: номера з/п, номера та дати оформлення доручення на навантаження (списку вантажiв), назви вантажу, вiдправника, одержувача, номера та дати оформлення вантажної митної декларацiї, назви судна, номера контейнера (для контейнерних перевезень), примiток.

     3.2.5. За письмовою заявою вантажовласника або уповноваженої ним особи допускається анулювання доручення на навантаження за умови обов'язкового повернення митницi всiх ранiше оформлених його примiрникiв.

     Унесення змiн до доручення на навантаження здiйснюється вантажовласником або уповноваженою ним особою тiльки з дозволу керiвництва ТВВ-5 Київської регiональної митницi.

     3.2.6. Для проведення документального облiку товарiв та iнших предметiв, що навантажуються на судно, ТВВ-5 Київської регiональної митницi має право використовувати додатковi документи контролю, передбаченi правилами роботи Київського рiчкового порту.

     3.2.7. Пiсля закiнчення навантаження судна вантажовласник або уповноважена ним особа подає до ТВВ-5 Київської регiональної митницi коносаменти й манiфести для пропуску товарiв та iнших предметiв через митний кордон. Пiсля звiрення їх з дорученнями на навантаження (списками вантажiв) i вантажними митними декларацiями, оформленими ранiше, iнспектор ТВВ-5 Київської регiональної митницi проставляє на манiфестах вiдбитки штампа "Пiд митним контролем" та особистої номерної печатки. На вантажну декларацiю проставляється особиста номерна печатка посадової особи Київської регiональної митницi та вносяться данi про характер вантажу, наступний порт призначення, митне забезпечення, що накладене на вантажнi вiдтиски судна (при наявностi такого), та перераховуються документи, що вручаються капiтану судна. Капiтану судна вручається:

  • ВМД;

  • Вантажна декларацiя;

  • Коносаменти;

  • Манiфести:

  • Iншi товаро-супровiднi документи;

     3.2.8. Адмiнiстрацiя Київського рiчкового порту дозволяє вибуття судна закордонного плавання з порту пiсля завершення на цьому суднi передбачених законодавством України видiв контролю.

     3.2.9. ТВВ-5 Київської регiональної митницi здiйснює архiвування документiв, що були пiдставою для пропуску товарiв та iнших предметiв через митний кордон України згiдно з встановленим порядком.

3.3. Особливостi митного контролю та митного оформлення суден закордонного плавання й товарiв та iнших предметiв, що на них перемiщуються

     3.3.1. Порядок митного контролю та митного оформлення суден закордонного плавання, якi здiйснюють каботажне плавання

     Українськi судна закордонного плавання, прибуття яких з iноземних портiв було оформлене згiдно з пунктом 2-2 цього Порядку та якi вибувають в iншi українськi порти, оформлюються в митному вiдношеннi документально.

     Митний контроль та митне оформлення українських суден, якi при здiйсненнi каботажу заходили до iноземних портiв або пiдходили до суден закордонного плавання, здiйснюються на загальних пiдставах.

     Iнспектор ТВВ-5 Київської регiональної митницi, вiдповiдальний за оформлення документiв, при вибуттi судна в каботаж виконує такi дiї:

     звiряє вiдомостi, заявленi у вантажнiй декларацiї, з наявними в митницi вiдомостями про вантажнi операцiї, робить на вантажнiй декларацiї запис для порту призначення про наявнiсть товарiв та iнших предметiв на борту судна, накладене митне забезпечення, поданi документи на товари та iншi предмети тощо й завiряє його вiдтиском особистої номерної печатки;

     за вiдсутностi зауважень робить на судновiй ролi запис: "З боку митницi зауважень щодо вибуття судна немає"

     Перший примiрник оформленої вантажної декларацiї залишається в справах митницi та є пiдставою для зняття суднової справи з контролю. Другий примiрник оформленої вантажної декларацiї надається представнику адмiнiстрацiї судна або судновому агенту для подання митницi призначення.

     Направлення пiд митним контролем iмпортних товарiв та iнших предметiв, якi перебувають на борту судна, в iншi українськi порти здiйснюється в установленому Державною митною службою України порядку з оформленням ДКД.

     За зверненням адмiнiстрацiї судна або суднового агента ТВВ-5 Київської регiональної митницi може по закiнченнi митного контролю та митного оформлення прибуття українського судна закордонного плавання й за вiдсутностi на його борту товарiв та iнших предметiв, якi перебувають пiд митним контролем, а також iнших митних обмежень (наявностi опломбованих примiщень тощо) погоджувати плавання судна в межах митної територiї України. У цьому разi митницi подається вантажна декларацiя у двох примiрниках. Вiдповiдальний за оформлення документiв iнспектор ТВВ-5 Київської регiональної митницi на обох примiрниках вантажної декларацiї робить запис: "Дозволено перемiщення в межах митної територiї України без узгодження з митними органами". Перший примiрник оформленої таким чином вантажної декларацiї залишається в справах митницi та е пiдставою для зняття суднової справи з контролю. Другий примiрник вантажної декларацiї надається представнику адмiнiстрацiї судна або судновому агенту для зберiгання в справах судна. При митному оформленнi вибуття судна з будь-якого українського порту за межi митної територiї України адмiнiстрацiєю судна або судновим агентом подається митницi вiдправлення примiрник оформленої у вищезазначеному порядку вантажної декларацiї, який залишається в справах цiєї митницi.

     3.3.2. Порядок митного контролю плавзасобiв лоцманської служби порту

     Плавучi засоби лоцманської служби Київського рiчкового порту, якi забезпечують проведення суден закордонного плавання до мiсця здiйснення митного контролю та митного оформлення, пiдлягають митному контролю. Адмiнiстрацiя Київського рiчкового порту зобов'язана органiзувати завчасне (не менше нiж за одну добу) iнформування ТВВ-5 Київської регiональної митницi про планованi перемiщення таких плавзасобiв та на вимогу керiвництва ТВВ-5 Київської регiональної митницi пред'явити їх для митного контролю. Мiсця швартування плавзасобiв лоцманської служби порту узгоджуються з керiвництвом Київської регiональної митницi митницею.

     Особи, що перебувають на борту таких плавучих засобiв, мають здiйснити декларування товарiв та iнших предметiв у встановленому порядку.

4. Прикiнцевi положення

     4.1. На будь-якому етапi здiйснення митного контролю й митного оформлення суден закордонного плавання, а також товарiв та iнших предметiв, що перевозяться ними, у разi виявлення порушень митних правил або iнших порушень чинного законодавства України посадова особа ТВВ-5 Київської регiональної митницi зобов'язана вжити заходiв, передбачених чинним законодавством, з метою запобiгання протиправним дiям та притягнення до вiдповiдальностi винних осiб або в передбачених випадках iнформувати про виявлене правопорушення iншi компетентнi органи.

     4.2. У разi потреби для здiйснення митного контролю й митного оформлення суден закордонного плавання, а також товарiв та iнших предметiв, що перевозяться ними можуть залучатися спiвробiтники iнших пiдроздiлiв Київської регiональної митницi.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.