Являє собою податок на переміщення товарів через митний кордон України. Див. додатково "Класифiкатор звiльнень вiд сплати митних платежiв при ввезеннi товарiв на митну територiю України", затверджений наказом Мінфіну від 20.09.2012 року № 1011.
Преференція по миту: "403". Товари, вказані у коментарі, що ввозяться в Україну згiдно з мiжурядовою угодою України з державами ЄАВТ оподатковуються ввізним митом за зменьшеними ставками.
Преференція по миту: "402". Згідно нового Протоколу "B" Угоди України з Республікою Македонія про вільну торгівлю положення цієї Угоди застосовуються до продукції, яка походить з території однієї договірної Сторони, під час імпорту до іншої договірно Сторони у разі предствлення сертификату перемещення EUR.1 (видається митними органами Республіки Македонія).
Преференція по миту: "410". Вказані у коментарі товари, що ввозяться в Україну та походять з країн ЄС, знаходяться у переліку зниження ввізних мит України, розрахованих по роках, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.
Преференція по миту: "420". Відповідно до положень Угоди про вiльну торгiвлю мiж Україною та Канадою на вказані у коментарі товари, походженням з Канади знижено ставки ввізного мита (див. лист ДФСУ від 24.07.2017 № 19504/7/99-99-19-04-17).
Преференція по миту: "422". Відповідно до положень Угоди про вiльну торгiвлю мiж Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль на вказані у коментарі товари, походженням з Ізраїлю знижено ставки ввізного мита.
Преференція по миту: "424". Відповідно до положень Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії на вказані у коментарі товари, походженням з Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії знижено ставки ввізного мита.
Податок на додану вартiсть - непрямий податок, який нараховується та сплачується вiдповiдно до норм роздiлу V Податкового кодексу України.
Об'єктом оподаткування (див. статтю 185 Податкового кодексу України) є операції платників податку з:
При ввезенні товарів на митну територію України базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість, але не менша митної вартості цих товарів, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті, за винятком податку на додану вартість, що включаються до ціни товарів згідно із законом (див. статтю 190 Податкового кодексу України).
Єдиний збiр справляється з транспортних засобiв, визначених у ст. 5 Закону України від 04.11.99 № 1212-XIV, якi перетинають державний кордон, за здiйснення у пунктах пропуску митного (у разi транзиту вантажу i транспортного засобу) контролю вантажу i транспортного засобу, за проїзд транспортного засобу автомобiльними дорогами та за проїзд автотранспорту з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв. Не справляється у разi: перетинання державного кордону авiацiйними та водними транспортними засобами, залiзничними вагонами без вантажу, залiзничними пасажирськими вагонами, легковими автомобiлями; транзиту вантажу, що не пiдлягає пропуску через митний кордон та перевантажується на iнший транспортний засiб у зонi митного контролю пункту пропуску, який є одночасно пунктом ввезення та вивезення цього вантажу; в'їзду та виїзду транспортного засобу в межах одного пункту пропуску через держкордон без перетинання митного кордону; перемiщення товарiв трубопровiдним транспортом та лiнiями електропередачi.
Преференція по миту: "400" - країни СНД; Преференція по миту: "401" - Республiка Грузiя; Преференція по миту: "402" - Республіка Македонія; Преференція по миту: "405" - Республіка Чорногорія. В рамках дiючих мiждержавних угод про вiльну торгiвлю (з країнами СНД, Республiкою Грузiя,Республікою Македонія та Чорногорією) можливе звільнення від сплати мита при імпорті вказаного у коментарі товару. Таке звільнення здійснюється при дотриманні умов (наявність сертификата про походження товару, виконання правил прямого відвантаження та безпосередньої закупівлі), що встановлені кожною окремою угодою.
Преференція по миту: "210"; Преференція по ПДВ: "210". Тимчасово, до 1 січня 2031 року, звільняються від оподаткування операції з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, що ввозяться підприємствами, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва транспортних засобів: митом - відповідно до положень пункту 16 Прикінцевих та Перехідних пложень Митного кодексу України; ПДВ - відповідно до положень пункту 78 підрозділу 2 "Перехідних положень" Податкового кодексу України. Звільнення від оподаткування, застосовується, якщо ввезення товарів на митну територію України здійснюється підприємствами, для власного виробництва: транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що класифікуються в товарній позиції 8603 (тільки самохідні вагони трамвайні та вагони метро), товарній підпозиції 8701 24, товарних позиціях 8702 - 8705 згідно з УКТ ЗЕД; транспортних засобів, оснащених двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, що працюють виключно на стисненому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі, що класифікуються в товарній підпозиції 8701 23, товарній підкатегорії 8701 29 00, товарних позиціях 8702 - 8705 згідно з УКТ ЗЕД; несамохідних трамвайних вагонів та вагонів метро, що класифікуються в товарній підкатегорії 8605 00 00 00 згідно з УКТ ЗЕД. Порядок ввезення та цільового використання зазначених товарів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Преференція по миту: "168"; Преференція по ПДВ: "168". Вказані у коментарі товари звiльняються вiд оподаткування ввiзним митом та ПДВ під час оформлення в митному режимi iмпорту для використання у виробництвi продукцiї оборонного призначення, визначеної згiдно iз законом, якщо замовником такої продукцiї є державний замовник, визначений Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Код документу: "0911" - ліцензія на імпорт товарів(Import licence). Видається Мінекономіки України або його уповноваженими органами та подається митниці разом з МД на товари, що підлягають ліцензуванню при імпорті.
Один з документів: "5010" - Дозвiл на здiйснення мiжнародних передач товарiв; "5012" - Висновок на здiйснення мiжнародних передач товарiв; "5520" - Заява декларанта, про те, що товари, які декларуються не належать до товарів, що підлягають державному експортному контролю. Оформлюється i видається Державною службою експортного контролю України. Може вимагатися як підстава для декларування та митного оформлення вказаного у коментарі товару за умови його належності до контрольних списків товарів, що підлягають експортному контролю.
Код документу: "5019" - Заява декларанта або уповноваженої ним особи, в виглядi внесення коду до митної декларацiї, про те, що товари не включено в Реєстр радiоелектронних засобiв та випромiнювальних пристроїв, заборонених до застосування та ввезення на територiю України. Відповідно до положень статті 29' Закону України від 01.06.2000 № 1770-III ввезення з-за кордону РЗ та ВП, що можуть застосовуватися на територiї України у смугах радiочастот загального користування, та їх митне оформлення митними органами здiйснюються за вiдсутностi такого типу РЗ та ВП у Реєстрi РЗ та ВП, заборонених до застосування та ввезення на територiю України, який розмiщено на офiцiйному сайтi НКРЗI (додатково див лист ДФСУ від 05.09.2018 № 27482/7/99-99-18-03-01-17).
Ввезення в Україну вказаного у коментарі товару заборонено відповідним законодавчим актом.
Інформаційні листи Держмитслужби України стосовно класифікації окремих товарів згідно з УКТЗЕД.
Під час митного оформлення імпорту вказаного у коментарі товару проводиться посилений контроль за правильністю визначення його митної вартості. Конкретні заходи, що вживаються митним органом визначено у регулюючому документі Держмитслужби України.
Вказаний у коментарі товар міститься у Переліку умов виробничих та технологічних операцій, при виконанні яких товар вважається таким, що походить з тієї країни, в якій вони мали місце. Це стосується товарів, які є об'єктом зовнішньоекономічних угод в рамках країн - учасниць СНД.
Преференція по миту: "400" - країни СНД; Преференція по миту: "401" - Республiка Грузiя; Преференція по миту: "402" - Республіка Македонія; Преференція по миту: "404" - країни ГУАМ. В рамках дiючих мiждержавних угод про вiльну торгiвлю (з країнами СНД, Республiкою Грузiя та Республікою Македонія) можливе звільнення від сплати вивізного мита при експорті вказаного у коментарі товару. Таке звільнення здійснюється при дотриманні умов (наявність сертификата про походження товару, виконання правил прямого відвантаження та безпосередньої закупівлі), що встановлені кожною окремою угодою.
Код документу - "5214". Видається Мінекономіки України або його уповноваженими підрозділами та подається митниці разом з ВМД на товари, що підлягають ліцензуванню при експорті.
Митне оформлення вказаного у коментарі товару здійснюється за погодженням з Центральним бюро аналізу ризиків та аудиту Держмитслужби, а також із обов'язковим залученням фахівців відділів номенклатури та класифікації товарів, відділів контролю митної вартості та номенклатури), митних лабораторій, підрозділів по боротьбі з контрабандобю. та порушеннями митних правил. Обов'яізковою умовою є подання декларантом для митного оформлення таких документів: - згідно яких можливо визначити реального виробника товару, паспорту на товар та калькуляцію вартості підприємства-виробника; - сертифікату про походження товару; - експортного сертифікату якості; - аттестату акредитації лабораторії (у разі необхідності); - у разі купівлі товару через посередника (комісіонера), договір купівлі-продажу, експортної ВМД, рахунку-фактури, податкових накладних, інших документів із зазначенням вартості товару.