ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
12.02.2004р. | N 25/2-09-18/1611-ЕП |
---|
Начальникам митниць: Днiпровської регiональної Чорноморської регiональної Кримської регiональної Донбаської регiональної Севастопольської |
Щодо митного оформлення рибної продукцiї,
виробленої українськими суднами в межах
Азово-Чорноморського басейну
У зв'язку з набуттям чинностi Митним кодексом України, внесенням змiн до Закону України "Про податок на додану вартiсть" та з урахуванням вимог, встановлених Законом України вiд 06.02.03 N 486-IV "Про рибу, iншi воднi живi ресурси та харчову продукцiю з них", повiдомляємо.
Митне оформлення ввезення продукцiї морського промислу, яка вироблена (видобута) українськими суднами в Азово-Чорноморському басейнi, має здiйснюватись на пiдставi таких документiв:
1. Документи, якi пiдтверджують приналежнiсть судна Українi:
- копiя свiдоцтва про право власностi на судно;
- копiя свiдоцтва про право плавання пiд Державним прапором України;
- письмова заява судновласника про те що судно не передано в оренду.
2. Документи, якi пiдтверджують якiсть та безпеку продуктiв лову та харчової продукцiї з них (згiдно iз Законом України вiд 06.02.03 N 486-IV "Про рибу, iншi воднi живi ресурси та харчову продукцiю з них"):
- свiдоцтво про якiсть;
- ветеринарне свiдоцтво;
- карантинний дозвiл на тару, виготовлену iз сировини рослинного походження;
- атестат виробництва (копiя).
3. Документи, якi пiдтверджують район промислу (переробки) продуктiв лову: завiренi виписки iз суднового та/або промислового та iн. журналiв, радiограми судновласника чи капiтана судна.
У разi, якщо факти вилову морської продукцiї, виготовлення харчової продукцiї з неї саме українськими суднами не пiдтверджено у спосiб, який не викликає у службових осiб митного органу сумнiвiв щодо їх достовiрностi, продукт лову та харчова продукцiя з них розглядаються як iноземнi товари.
Вiдповiдно до ст. 129 Митного кодексу України продукцiя морського промислу, яка вироблена українськими суднами в Азово-Чорноморському басейнi пiдлягає митному оформленню без оформлення вантажної митної декларацiї.
Митне оформлення товарiв передбачає справляння митних зборiв за ставками, визначеними постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.01.97 N 65 "Про ставки митних зборiв".
У зв'язку iз зупиненням Законом України вiд 27.11.03 N 1344-IV "Про Державний бюджет України на 2004 рiк" дiї пункту 5.4 статтi 5 Закону України вiд 03.04.97 N 168/97-ВР "Про податок на додану вартiсть" протягом поточного року пiдлягають оподаткуванню податком на додану вартiсть операцiї з ввезення на митну територiю України товарiв морського промислу (риба, ссавцi, мушлi, ракоподiбнi, воднi рослини тощо, охолодженi, соленi, мороженi, консервованi, переробленi в борошно або в iншу продукцiю), видобутих (виловлених, вироблених) суднами, зареєстрованими у Державному судновому реєстрi України або Судновiй книзi України.
У разi, якщо продукцiя морського промислу виловлена (перероблена) українським судном у територiальному морi України (яке, вiдповiдно до ст. 5 Митного кодексу України, належить до митної територiї України), податок на додану вартiсть не справляється, оскiльки в даному випадку операцiї з ввезення на митну територiю України зазначеної продукцiї вiдсутнi.
Поняття територiальне море України визначено статтею 5 Закону України вiд 04 11.91 N 1777-ХII "Про державний кордон України".
З огляду на вищезазначене, нарахування та справляння податку на додану вартiсть та митних зборiв при митному оформленнi рибної продукцiї, виробленої українськими суднами в межах Азово-Чорноморського басейну, у випадках, коли подання вантажної митної декларацiї законодавством не передбачено, необхiдно здiйснювати за унiфiкованою митною квитанцiєю МД-1, оформленою з дотриманням вимог Iнструкцiї iз заповнення та використання унiфiкованої митної квитанцiї МД-1, затвердженої наказом Державної митної служби України вiд 09.10.98 N 635.
Першiй заступник Голови Служби | М. Iванюк |
Copyright © 2025 НТФ «Интес» Все права сохранены. |