ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХIДНА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ

Н А К А З
м.Харкiв

06 вересня 1999 року N 545


Про затвердження технологiчної схеми облiку, зберiгання затриманого, конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним.

     З метою полiпшення стану справ з питань облiку товарно-матерiальних цiнностей, конфiскованих за рiшенням суду, затриманих по ППМП, зданих на зберiгання по квитанцiї МД-1 та майна, термiн зберiгання якого вичерпаний, а також здiйснення належного контролю за рухом майна з моменту вилучення до моменту розпорядження ним наказую:

     1. Ввести в дiю з 01.09.99р. "Технологiчну схему облiку, зберiгання затриманого, конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним".

     2. Начальникам митних постiв та вiддiлiв органiзувати вивчення зазначеної схеми та забезпечити її суворе виконання всiма пiдлеглими в частинi, що їх стосується.

     3. "Iнструкцiю про порядок провадження справи про порушення митних правил та вилучення предметiв i розпорядження конфiскованими предметами по рiшенню суду", затверджену наказом СРМ вiд 20.11.1997р. N 447 та "Порядок ведення облiку, оцiнки i розпорядження конфiскованими, затриманими по протоколу про порушення митних правил або прийнятими на зберiгання по квитанцiї МД - 1 предметами, валютою, цiнностями", затвердженого наказом СРМ вiд 16.06.1998р. N 382 використовувати лише в частинi, що стосується валюти та цiнностей.

     4. Контроль за виконанням наказу возлагаю на заст. начальника СРМ Пруднiкова М.I.

Начальник Схiдної РМ П.В.Пашко

 

Затвердженo наказом
наказом СРМ
N 545 вiд 06.09.99 р.

ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
ОБЛIКУ, ЗБЕРIГАННЯ ЗАТРИМАНОГО, КОНФIСКОВАНОГО ТА IНШОГО МАЙНА, ЩО ПЕРЕХОДИТЬ У ВЛАСНIСТЬ ДЕРЖАВИ, I РОЗПОРЯДЖЕННЯ НИМ

1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ

     Дана технологiчна схема розроблена згiдно:

     1.1. Митного кодексу України.

     1.2. "Порядку облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним", затвердженого постановою КМУ вiд 25.08.98р. N 1340.

     1.3. "Про внесення змiн i доповнень до Порядку облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним", затвердженого постановою КМУ вiд 20.05.99р. N 868.

     1.4. "Тимчасового порядку облiку, оцiнки i використання конфiскованого митними органами майна, валюти та цiнностей, безхазяйного майна, товарiв та iнших предметiв, за якими не звернувся власник до кiнця строку зберiгання", затвердженого наказом ДМКУ вiд 25.11.1993р. N 291.

     1.5. "Iнструкцiї про порядок провадження справи про порушення митних правил та вилучення предметiв i розпорядження конфiскованими предметами по рiшенню суду", затвердженої наказом СРМ вiд 20.11.1997р. N 447.

     1.6. "Порядку ведення облiку, оцiнки i розпорядження конфiскованими, затриманими по протоколу про порушення митних правил або прийнятими на зберiгання по квитанцiї МД-1 предметами, валютою, цiнностями", затвердженого наказом СРМ вiд 16.06.1998р. N 382.

     1.7. "Про полiпшення бухгалтерського облiку та зберiгання в митницях вилучених предметiв, цiнностей та товарiв", затвердженого наказом ДМКУ N 246 вiд 30.07.1994р.

     1.8. "Порядку реалiзацiї або знищення конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв", затвердженого постановою КМУ вiд 24.10.96р. N 1284.

     1.9. "Порядку вiдшкодування витрат, пов'язаних з транспортуванням, зберiганням, експертною оцiнкою, сертифiкацiєю, знищенням конфiскованого та iншого майна", затвердженого наказом Мiнфiна України, ДПА та ДМСУ вiд 02.04.99р. N 96/168/197.

2. ПЕРЕДАЧА МАЙНА ТА ПРЕДМЕТIВ НА СКЛАД МИТНИЦI

     2.1. Майно, предмети та товари можуть зберiгатися на складi митницi або в iнших мiсцях, вiдведених для їх зберiгання пiсля укладання договорiв на їх зберiгання.

     У випадку, коли предмети або товари є великогабаритними або потребують спецiальних умов зберiгання, вони пiдлягають розмiщенню в мiсцях, вiдведених Вiддiлом централiзованого постачання (надалi-ВЦП) за узгодженням з начальником митницi на пiдставi укладання договору мiж митницею та установою (органiзацiєю).

     2.2. Iнспектор оперативного пiдроздiлу, який виявив факт порушення митних правил, приймає рiшення згiдно ст. 128 Митного кодексу України про вилучення предметiв, якi є безпосереднiми об'єктами цього порушення, а також предметiв для забезпечення стягнення штрафу. Про вилучення даних предметiв робиться вiдповiдний запис в п.п. 1 i 2 протоколу про порушення митних правил, а при необхiдностi - в додатку до протоколу (ст. 122 Митного кодексу України). При цьому вказується найменування, кiлькiсть, iндивiдуальна i загальна вартiсть затриманих предметiв.

     2.3. У випадку, якщо затриманi предмети необхiдно розмiщувати на складi митницi, при отриманнi реєстрацiйного номеру протоколу про ПМП (наказ СРМ N 853 вiд 31.12.1998р.), iнспектор, який складав протокол, повiдомляє черговому по митнiй вартi вiдомостi про вилученi предмети ПМП, а також про орiєнтовний час їх доставки на склад митницi. Зазначена iнформацiя черговим по митнiй вартi будь-якими засобами зв'язку негайно доводиться до вiдома ВЦП для прийняття необхiдних мiр з метою забезпечення своєчасного прийому вантажу на склад (встановлення мiсця розмiщення, сил i засобiв для цього i т.д.).

     2.4. У випадку, якщо для доставки предметiв необхiднi транспортнi засоби, iнспектор, який складав протокол, доповiдає про це керiвнику свого пiдроздiлу, який вирiшує дане питання з Господарсько-експлуатацiйним вiддiлом (надалi - ГЕВ), а при необхiдностi - iз заступником начальника митницi, який вiдповiдає за питання господарської дiяльностi митницi. Вiдповiдальнiсть за своєчаснiсть надання автотранспорту покладена на ГЕВ.

     2.5. Iнспектор вiддiлу (поста) подає вилученi товари або предмети на склад одночасно з копiєю протоколу про ПМП (додаток N 1) i передає їх по акту (додаток N 2) комiрнику. Комiрник пiсля реєстрацiї отриманих предметiв або товарiв в книзi облiку виписує прибутковий ордер ( додаток N 3 ) на вилученi предмети або товари i щоденно по реєстру з обов'язковим пiдписом начальника ВЦП разом з копiями актiв та протоколу про ПМП передає у вiддiл бухгалтерського облiку, звiтностi та розрахункiв з державним бюджетом (надалi - ВБОЗ та Р) згiдно наказу ДМКУ N 246 вiд 30.07.1994р. Iнспектор ВБОЗ та Р на пiдставi вищевказаних документiв ставить вилученi предмети, товари на бухгалтерський облiк.

     2.6. У випадку, коли iнспектор Вiддiлення по боротьбi з контробандою та порушенням митних правил (надалi - Вiддiлення), якому доручено провадження по справi, оцiнює тi чи iншi товари або предмети в експертнiй установi, то копiю висновку експерта обов'язково в дводенний термiн подає iнспектору ВБОЗ та Р, який займається облiком затриманих, конфiскованих предметiв та товарiв для коригування вартостi.

     2.7. Оформлення, розмiщення предметiв та товарiв на зберiгання здiйснюється комiрником разом з iнспектором вiддiлу (поста), який їх вилучiв. Пiсля завершення передачi предметiв на склад iнспектор повiдомляє начальнику вiддiлу ( поста ), або особi, що його замiщує, а також комiрник доповiдає про це начальнику ВЦП, або особi, яка його замiщує.

     2.8. Первинна оцiнка предметiв в обов'язковому порядку, вiдповiдно до ст. 128 Митного кодексу України, проводиться iнспектором, який склав протокол про ПМП у нацiональнiй валютi України за ринковими цiнами, що дiють на час складання протоколу про ПМП.

     2.9. Iнспектор, який склав протокол i здав предмети на склад митницi, 2-й екземпляр акту (додаток N 2) приєднує до матерiалiв справи про порушення митних правил i передає їх до Вiддiлення у порядку, передбаченому наказом ДМСУ N 8 вiд 06.01.1999р.

     2.10. У випадку вiдмови зав. складом приймати предмети, товари, майно на склад, iнспектор зобов'язаний вияснити причину вiдмови i негайно, з послiдуючим наданням рапорту, доповiсти начальнику вiддiлу (поста). Зав. складом про причину вiдмови в прийняттi на зберiгання предметiв чи товарiв доповiдає начальнику ВЦП, який доповiдає заступнику начальника митницi, та iнспектору ВБОЗ та Р, який займається облiком затриманих, конфiскованих предметiв та товарiв.

     2.11. Забороняється приймати на склад митницi товари та предмети, якщо не вказанi їх найменування, кiлькiсть, мiра, вага, опис особливих ознак цих предметiв, а також їх вартiсть.

     2.12. Паливно - мастильнi матерiали, затриманi по протоколу про ПМП та такi, що перейшли у власнiсть держави оприбутковуються на склад митницi i зберiгаються на автозаправочнiй станцiї, визначенiй начальником митницi згiдно укладеного договору, шляхом злиття паливно - мастильних матерiалiв в ємкостi АЗС.

     2.13. Iнспектор Вiддiлення, у якого в провадженнi знаходиться справа про ПМП, здiйснює вiдбiр зразкiв даних матерiалiв, про що складається протокол за формою П - 6, i передає вказанi зразки в митну лабораторiю на протязi одного робочого дня з моменту вiдбiру зразкiв.

     2.14. Висновки митної лабораторiї (додаток N 4) повиннi бути зробленi на протязi двох робочих днiв. Iнспектор Вiддiлення, якому доручено провадження по справi про ПМП, передає висновки та повертає зразки у ВЦП на протязi одного робочого дня з моменту їх отримання.

     2.15. Забороняється приймати на склад митницi наркотичнi засоби, психотропнi речовини, медикаменти, нарiзну вогнепальну зброю, вибухiвку, радiоактивнi речовини, спецiальнi засоби iндивiдуального захисту, на якi встановлюється особливий порядок облiку, оцiнки та використання (наказ ДМКУ N 291 вiд 15.11.1993р.).

     2.16. У випадках, коли предмети, товари, майно вилучаються у громадян (организацiй) стороннiми органiзацiями (МВС, СБУ, прикордонниками), вони здаються на склад митницi вiдповiдальними особами тiєї чи iншої органiзацiї, або iнспектором митницi по акту прийому - передачi (додаток N 2), з послiдуючим оформленням комiрником на пiдставi таких представленних документiв :

     - супроводжувальний лист про передачу митницi затриманого вантажу;

     - протокол або акт вилучення.

     2.17. У випадках добровiльної передачi митницi пiдприємствами, органiзацiями, громадянами товарiв, предметiв, якi знаходяться пiд митним контролем, для зарахування в прибуток держави, товари та предмети приймаються на склад на пiдставi їх листа (заяви) на iм'я начальника митницi з його резолюцiєю про необхiднiсть прийому на склад. Передача на склад митницi предметiв, товарiв, майна, термiн зберiгання якого пiд митним контролем вичерпано i за яким не звернувся власник здiйснюється уповноваженим спiвробiтником вiддiлу (посту) в присутностi комiсiї, яка призначена наказом СРМ вiд 13.03.98р. N 166. За результатами роботи комiсiї складається акт прийому-передачi, в якому зазначається :

  • назва та ознака майна ;

  • одиниця вимiру ;

  • кiлькiсть ;

  • цiна одиницi товару ;

  • загальна вартiсть партiї товару.

     На пiдставi акту прийому-передачi майно комiрником берется на складський облiк по прибутковому ордеру.

3. ПОРЯДОК РОЗПОРЯДЖЕННЯ ТОВАРАМИ, ПРЕДМЕТАМИ, ПО ЯКИХ ПОРУШЕНА КРИМIНАЛЬНА СПРАВА

     У випадку прийняття начальником митницi (його заступником) рiшення про порушення кримiнальної справи вилученi товари або предмети передаються в органи попереднього слiдства. Передача вказаних предметiв в органи попереднього слiдства проводиться по довiреностi особi, уповноваженiй на отримання при наявностi листа з резолюцiєю начальника митницi (його заступника). Довiренiсть i лист органу попереднього слiдства разом з видатковою накладною передаються у ВБОЗ та Р згiдно наказу ДМКУ N 246 вiд 30.07.1994р.

4. ПОРЯДОК РОЗПОРЯДЖЕННЯ КОНФIСКОВАНИМИ ПО РIШЕННЮ СУДУ ПРЕДМЕТАМИ, ТОВАРАМИ ТА МАЙНОМ

     4.1. Конфiскованi до 01.01.2001 року товари та iншi предмети, а також майно, яке згiдно дiючого законодавства перейшло у власнiсть держави, передаються до реалiзацiї в установи (органiзацiї) на пiдставi укладених мiж ними та митницею договорiв. Зазначенi товари та iншi предмети, якi є власнiстю держави можуть передаватися безкоштовно, знищуватися або передаватися на переробку. Розпорядження вищезазначеним майном здiйснюється згiдно постанови КМУ вiд 25.08.1998р. N 1340 та наказу ДМКУ вiд 15.11.1993р. N 291.

     При передачi в торгову мережу, на переробку, при безоплатнiй передачi або при передачi на знищення стороннiй органiзацiї видача товарiв оформлюється видатковою накладною у двох примiрниках. Один примiрник накладної передається у ВБОЗ та Р, другий - установi (органiзацiї), яка уповноважена здiйснювати розпорядження товарами та iншими предметами.

     4.2.Конфiскованi за рiшенням суду пiсля 01.01.2001 року товари та iншi предмети, якi вiдповiдно до законодавства пiдлягають реалiзацiї, передаються органам держаної виконавчої служби. Передача зазначених товарiв та iнших предметiв здiйснюється за окремим Порядком, затвердженим наказом СРМ.

     4.3. Знищенню пiдлягає майно, якiсть якого не вiдповiдає вимогам стандартiв, небезпечне в санiтарно-епiдемiчному вiдношеннi, або яке не пройшло вiдповiдного випробування, карантинної обробки чи не придатне для реалiзацiї.

     4.3.1. Знищення майна, яке вiдповiдно законодавства не пiдлягає реалiзацiї або використанню iншим чином проводиться пiдприємствами, з якими укладено угоду та якi мають вiдповiднi дозволи на поводження з неякiсною та небезпечною продукцiєю (Закон України "Про вилучення з обiгу, переробку, утилiзацiю, знищення або подальше використання неякiсної та небезпечної продукцiї" вiд 14.01.2000р. N 1393-ХIV).

     4.3.2. Пiдставою для знищення є акт опису, оцiнки та передачi зазначеного в пунктi 4.3. майна, який затверджений начальником СРМ або особою, що його замiщує.

     4.3.3. Факт знищення фiксується актом здачi-приймання робiт, що складається та затверджується керiвником пiдприємства, яке проводило знищення. Акт здачi-приймання робiт складається у чотирьох примiрниках, в якому вказується вичерпана iнформацiя про методи, дату виконання робiт щодо знищення майна та надається СРМ разом з оригiналом документу, в якому зазначенi посади та прiзвища осiб, що безпосередньо проводили знищення. Кожен примiрник акту здачi-приймання робiт пiдписується членами комiсiї, яка створена вiдповiдно до пункту 7 Порядку, затвердженого постановою КМУ вiд 25.08.98р. N 1340 та надається у термiн не пiзнiше трьох днiв начальнику СРМ або особi, що його замiщує на затвердження.

     4.4.Вiдшкодування витрат, пов'язаних з транспортуванням, зберiганням, експертною оцiнкою, сертифiкацiєю, знищенням конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави здiйснюється на пiдставi "Порядку вiдшкодування витрат, пов'язаних з транспортуванням, зберiганням, експертною оцiнкою, сертифiкацiєю, знищенням конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави та кошти вiд реалiзацiї якого надходять до державного бюджету", затвердженого наказом Мiнфiну України, ДПА та ДМСУ вiд 02.04.99р. N 96/168/197.

5. ПОВЕРНЕННЯ ТОВАРIВ, ПРЕДМЕТIВ ВЛАСНИКАМ ПО РIШЕННЮ СУДУ

     Для отримання товарiв, предметiв зi складу митницi власнику (фiзичнiй особi) необхiдно подати заяву на iм'я начальника митницi. Пiсля одержання дозволу начальника митницi (його заступника) на повернення товарiв, предметiв, його оформлення у митному вiдношеннi здiйснюється у вiддiлi не супроводжуваного багажу на пiдставi експертних висновкiв вiдносно вартостi, представлених iнспектором Вiддiлення.

     Власниками (юридичними особами) подається лист на iм'я начальника митницi. Пiсля одержання дозволу начальника митницi (його заступника) на повернення предметiв, товарiв, його оформлення в митному вiдношеннi здiйснюється у вантажних вiддiлах за мiсцем акредитацiї власника товару в митницi.

     Товари, предмети, майно, вилученi згiдно протоколу про ПМП, якi повертаються власнику по рiшенню суду, видаються зi складу з дозволу начальника ВЦП при наявностi таких документiв:

  • копiя рiшення суду;

  • квитанцiя про сплату штрафа;

  • паспорт (для фiзичної особи);

  • довiренiсть (для юридичної особи);

  • заява власника з вiзою начальника митницi (для фiзичної особи);

  • лист власника з вiзою начальника митницi (для юридичної особи);

  • копiя ВМД (для юридичної особи);

  • копiя квитанцiї МД - 1, що пiдтверджує здiйснення митного оформлення у випадку, коли товар ввезений в Україну (для фiзичної особи);

  • копiя транзитної ВМД у разi, якщо власник має намiр перевезти майно в iнший населений пункт з намiром подальшого вивозу за межi України (для юридичної особи);

  • договiр на супроводження пiдакцизних товарiв вiддiлом митної варти або заказ - наряд за виклик iнспектора для супроводження правопорушника з майном - предметом правопорушення до прикордонної смуги в разi зворотнього вивозу;

  • по видатковiй накладнiй, оформленiй належним чином.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.