Документ скасований: Наказ ДФСУ № 814 від 06.12.2017

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
Київ

02.02.12 N 76


Про затвердження Методичних рекомендацiй щодо взаємодiї митних органiв iз Центральним митним управлiнням лабораторних дослiджень та експертної роботи пiд час попередньої оцiнки майна, яке розмiщується на складах митних органiв, та проведеннi товарознавчої експертизи iз визначенням вартостi товарiв i транспортних засобiв, що вилучаються в справах про порушення митних правил

     З метою забезпечення взаємодiї митних органiв iз Центральним митним управлiнням лабораторних дослiджень та експертної роботи пiд час попередньої оцiнки майна, яке розмiщується на складах митних органiв, та проведеннi товарознавчої експертизи iз визначенням вартостi товарiв i транспортних засобiв, що вилучаються митними органами у справах про порушення митних правил, а також у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо гуманiзацiї вiдповiдальностi за правопорушення у сферi господарської дiяльностi" наказую:

     1. Затвердити Методичнi рекомендацiї щодо взаємодiї митних органiв iз Центральним митним управлiнням лабораторних дослiджень та експертної роботи пiд час попередньої оцiнки майна, яке розмiщується на складах митних органiв, та проведеннi товарознавчої експертизи iз визначенням вартостi товарiв i транспортних засобiв, що вилучаються в справах про порушення митних правил, що додаються.

     2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Держмитслужби України Дороховського О.М.

Голова Служби I.Г.Калєтнiк

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держмитслужби України
02.02.2012 N 76

МЕТОДИЧНI РЕКОМЕНДАЦIЇ
щодо взаємодiї митних органiв iз Центральним митним управлiнням лабораторних дослiджень та експертної роботи пiд час попередньої оцiнки майна, яке розмiщується на складах митних органiв, та проведеннi товарознавчої експертизи iз визначенням вартостi товарiв i транспортних засобiв, що вилучаються в справах про порушення митних правил

1. Загальнi положення

     1.1. Цi Методичнi рекомендацiї розробленi з урахуванням положень Митного кодексу України, Порядку облiку, зберiгання, оцiнки вилученого митними органами майна, щодо якого винесено рiшення суду про конфiскацiю, передачi цього майна органам державної виконавчої служби i розпорядження ним, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.12.2001 N 1724, Порядку облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 N 1340, Порядку взаємодiї митних органiв iз Центральним митним управлiнням лабораторних дослiджень та експертної роботи при проведеннi митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 14.01.2009 N 19, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 06.02.2009 за N 112/16128.

     1.2. Метою цих Методичних рекомендацiй є координацiя дiй посадових осiб митних органiв пiд час проведення ними попередньої оцiнки майна, що розмiщується на складах митних органiв для зберiгання, а також встановлення унiфiкованих пiдходiв до проведення товарознавчої експертизи iз визначенням вартостi товарiв i транспортних засобiв (далi - товари), вилучених митними органами у справах про порушення митних правил (далi - товарознавча експертиза).

     1.3. Митнi органи при проведеннi попередньої оцiнки або товарознавчої експертизи товарiв залежно вiд адмiнiстративно-територiального розташування взаємодiють iз пiдроздiлами або спецiалiстами-експертами Центрального митного управлiння лабораторних дослiджень та експертної роботи (далi-Управлiння), а саме:

     службою товарознавчої, iнженерно-технiчної та кримiналiстичної експертизи (далi - служба товарознавчої експертизи) розташованою у мiстi Києвi;

     спецiалiстами-експертами з мiсцезнаходженням у Днiпропетровськiй, Донецькiй, Львiвськiй, Одеськiй, Кримськiй, Харкiвськiй, Ужгородськiй службах з експертного забезпечення митних органiв та Луганському секторi з експертного забезпечення митних органiв;

     спецiалiстами-експертами з вiдокремленим робочим мiсцем служби товарознавчої експертизи розташованому у Житомирськiй, Iвано-Франкiвськiй, Чернiгiвськiй, Запорiзькiй, Рiвненськiй, Ягодинськiй, Хмельницькiй, Вiнницькiй, Тернопiльськiй, Чернiвецькiй обласнiй, Миколаївськiй, Херсонськiй, Севастопольськiй, Полтавськiй, Сумськiй, Кiровоградськiй та Черкаськiй митницях.

2. Проведення попередньої оцiнки товарiв з метою їх облiку та зберiгання на складi митного органу

     2.1. Попередня оцiнка товарiв здiйснюється з метою облiку товарiв, що розмiщуються на складi митного органу вiдповiдно до статей 166 та 168 Митного кодексу України (крiм товарiв заявлених у режим вiдмови на користь держави).

     2.2. Попередня оцiнка товарiв проводиться самостiйно посадовою особою (посадовими особами) митного органу, яка вiдповiдає за їх передання (розмiщення) на склад митного органу, з дотриманням вимог передбачених пунктом 2 Порядку облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 N 1340, та пунктом 4 Порядку облiку, зберiгання, оцiнки вилученого митними органами майна, щодо якого винесено рiшення суду про конфiскацiю, передачi його органам державної виконавчої служби i розпорядження ним, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.12.2001 N 1724.

     2.3. При проведеннi попередньої оцiнки товарiв використовуються вiдомостi, що надаються власниками цих товарiв або уповноваженими ними особами, а також документи, якi пiдтверджують заявлену вартiсть (рахунки, iнвойси, касовi або товарнi чеки, ярлики тощо).

     2.4. За вiдсутностi даних, що пiдтверджують вартiсть товарiв, або за наявностi сумнiвiв щодо вартостi визначеної в наявних супровiдних документах посадовою особою митного органу, яка вiдповiдає за передання (розмiщення) товарiв на склад митного органу, залучається до проведення попередньої оцiнки спецiалiст-експерт Управлiння.

     2.5. В митних органах, де створено вiдокремлене робоче мiсце для спецiалiста-експерта останнiй залучається до проведення попередньої оцiнки товарiв, за можливостi, пiд час складання первинного документу, за яким товари передаватимуться на склад (опис предметiв, акт про прийняття-передання, унiфiкована митна квитанцiя МД-1 тощо).

     Спецiалiст-експерт невiдкладно сповiщається про необхiднiсть прибуття на склад митного органу або до iншого мiсця перебування товарiв, що потребують визначення попередньої вартостi, наявними засобами зв'язку або шляхом направлення на його адресу вiдповiдного електронного повiдомлення.

     У цьому випадку спецiалiст-експерт невiдкладно повiдомляє Управлiння про його залучення до проведення попередньої оцiнки товарiв.

     За результатами огляду товарiв спецiалiст-експерт проводить попередню оцiнку, яка зазначається у первинному документi, за яким товари передаються на склад митного органу. За необхiдностi проведення додаткових заходiв з оцiнки товарiв спецiалiст-експерт на зворотному боцi первинного документу, за яким товари передаються на склад, вчиняє вiдповiдний запис.

     2.6. У разi неможливостi оперативного залучення спецiалiста-експерта до проведення попередньої оцiнки або якщо спецiалiстом експертом за результатами огляду товарiв визначено за необхiдне проведення додаткових заходiв посадова особа митного органу, вiдповiдальна за передання (розмiщення) товарiв на склад, у вiдповiдних графах первинного документу вчиняє запис "оцiнка буде проведена додатково" та одночасно готує запит щодо проведення попередньої оцiнки, за формою згiдно з додатком.

     Запит невiдкладно направляється засобами електронного зв'язку Управлiнню для оперативного визначення спецiалiста-експерта та надання йому доручення щодо проведення попередньої оцiнки.

     Процедура визначення спецiалiста-експерта в такому випадку здiйснюється Управлiнням, як правило, протягом чотирьох годин.

     2.7. Спецiалiст-експерт отримавши запит щодо проведення попередньої оцiнки товарiв, вживає заходи щодо їх огляду та проведення попередньої оцiнки.

     Результати попередньої оцiнки оформлюються спецiалiстом-експертом у службовiй записцi, яка направляється митному органу не пiзнiше 10-го робочого дня вiд дати направлення запиту.

     2.8. Посадовi особи митного органу зобов'язанi сприяти спецiалiсту-експерту при проведенi попередньої оцiнки товарiв. На вимогу спецiалiста-експерта завiдуючий складом митного органу забезпечує доступ до товарiв, якi пiдлягають попереднiй оцiнцi, та надає копiї наявних документiв щодо цих товарiв.

     2.9. Копiї службових записок з результатами попередньої оцiнки надсилаються спецiалiстами-експертами до Управлiння для контролю та облiку.

3. Пiдстави та органiзацiйнi заходи для проведення товарознавчої експертизи

     3.1. Пiдставою для проведення товарознавчої експертизи є постанова про призначення товарознавчої експертизи, винесена посадовою особою митного органу, яка здiйснює провадження у справi про порушення митних правил.

     3.2. Постанова про призначення товарознавчої експертизи передається митним органом Управлiнню такими способами:

     3.2.1. Копiя постанови про призначення товарознавчої експертизи разом iз супровiдним листом невiдкладно надсилається митним органом до Управлiння засобами електронного зв'язку.

     Пiсля надходження та реєстрацiї в установленому порядку зазначених документiв, Управлiнням проводиться їх опрацювання, призначається спецiалiст-експерт, безпосереднiй виконавець товарознавчої експертизи, та визначається необхiднiсть проведення дослiджень фiзико-хiмiчних показникiв товарiв.

     Про результати попереднього розгляду, призначеного спецiалiста-експерта та необхiднiсть проведення дослiджень фiзико-хiмiчних показникiв, Управлiння протягом однiєї доби повiдомляє митний орган.

     Копiя постанови митного органу разом з вiдповiдним дорученням керiвництва Управлiння невiдкладно надсилається засобами електронного зв'язку спецiалiсту-експерту, якому доручено проведення товарознавчої експертизи.

     3.2.2. Постанова про призначення товарознавчої експертизи разом iз супровiдним листом може бути надана митним органом безпосередньо спецiалiсту-експерту, без попереднього направлення до Управлiння.

     У такому випадку, спецiалiст-експерт невiдкладно повiдомляє Управлiння для вжиття органiзацiйних заходiв.

     3.3. Митний орган у найкоротшi термiни пiсля отримання iнформацiї про спецiалiста-експерта, безпосереднього виконавця товарознавчої експертизи забезпечує надання йому матерiалiв, необхiдних для проведення товарознавчої експертизи.

     3.4. Якщо при проведеннi товарознавчої експертизи виникає необхiднiсть визначення фiзико-хiмiчних показникiв шляхом проведення дослiджень, посадова особа митного органу, в провадженнi якої знаходиться справа про порушення митних правил, має право вiдбирати проби та зразки товарiв, необхiднi для проведення дослiджень, в установленому порядку.

     До вiдбору проб та зразкiв товарiв може залучатись спецiалiст-експерт.

     Вiдiбранi проби та зразки надаються до експертного пiдроздiлу, який визначений Управлiнням.

     3.5. Проби та зразки товарiв беруться у кiлькостi, визначенiй Нормативами вiдбору проб i зразкiв товарiв для проведення дослiджень (аналiзу, експертизи) експертними пiдроздiлами Центрального митного управлiння лабораторних дослiджень та експертної роботи, затвердженими наказом Держмитслужби України вiд 23.12.2002 N 719, i зареєстрованими у Мiнiстерствi юстицiї України 30.01.2003 за N 79/7400 (зi змiнами).

     3.6. Дослiдження фiзико-хiмiчних показникiв здiйснюються у строки визначенi пунктом 9 Порядку взяття (надання) проб i зразкiв товарiв, проведення дослiджень (аналiзу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.12.2002 N 1862.

     3.7. Результати дослiджень фiзико-хiмiчних показникiв передаються:

     оригiнал висновку - митному органу, посадова особа якого призначала товарознавчу експертизу (за реєстром);

     копiя висновку - спецiалiсту-експерту для врахування при проведеннi товарознавчої експертизи.

4. Проведення товарознавчої експертизи та надання висновку

     4.1. Пiсля отримання доручення Управлiння на проведення товарознавчої експертизи (постанови про призначення товарознавчої експертизи), спецiалiст-експерт здiйснює такi заходи:

     вивчає та аналiзує наданi документи;

     ознайомлюється з об'єктом товарознавчої експертизи, здiйснює збирання та оброблення вихiдних даних та iншої iнформацiї, необхiдної для проведення товарознавчої експертизи, та результатами дослiджень фiзико-хiмiчних показникiв (у разi їх проведення);

     здiйснює iдентифiкацiю об'єкта товарознавчої експертизи та визначає базу вартостi (оцiнки);

     обирає необхiднi методичнi пiдходи, методи та оцiночнi процедури, що вiдповiдають метi товарознавчої експертизи;

     узгоджує результати проведеної товарознавчої експертизи, якi отриманi iз застосуванням рiзних методичних пiдходiв.

     4.2. Спецiалiст-експерт, за узгодженням з митним органом, проводить в обов'язковому порядку огляд товару за мiсцем його зберiгання.

     Митний орган забезпечує спецiалiсту-експерту необхiднi умови для проведення товарознавчої експертизи та огляду товару.

     4.3. Проведення товарознавчої експертизи здiйснюється у строк, що не повинен перевищувати 10 днiв. До цього строку не включається час проведення дослiджень фiзико-хiмiчних показникiв або надання додаткової iнформацiї митним органом.

     4.4. За результатами проведеної товарознавчої експертизи спецiалiст-експерт готує висновок за формою, наведеною у додатку 3 до Порядку взаємодiї митних органiв iз Центральним митним управлiнням лабораторних дослiджень та експертної роботи при проведеннi митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 14.01.2009 N 19, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 06.02.2009 за N 112/16128.

     4.5. Оформлений спецiалiстом-експертом висновок направляється ним в електронному виглядi до Управлiння.

     В Управлiннi зазначений висновок опрацьовується, реєструється, вноситься до бази даних та направляється iз супровiдним листом в електронному виглядi:

     митному органу, посадова особа якого призначала товарознавчу експертизу (у разi направлення постанови безпосередньо Управлiнню);

     спецiалiсту-експерту, який пiдготував висновок (у разi направлення постанови безпосередньо спецiалiсту-експерту).

     4.6. Пiсля отримання зареєстрованого Управлiнням висновку, спецiалiст-експерт невiдкладно передає висновок у паперовому виглядi митному органу, посадова особа якого призначала товарознавчу експертизу (за реєстром).

     4.7. Посадова особа митного органу, яка призначала товарознавчу експертизу пiсля отримання висновку спецiалiста-експерта:

     залучає його до матерiалiв справи про порушення митних правил та використовує пiд час подальших процесуальних дiй;

     передає копiю висновку завiдуючому складом митного органу для вiдображення вартостi товарiв в складському та бухгалтерському облiках.

     4.8. Висновок є чинним за умови затвердження та реєстрацiї Управлiнням.

Начальник Центрального митного управлiння лабораторних дослiджень та експертної роботи С.I.Ярмольський

 

Додаток
до Методичних рекомендацiй щодо взаємодiї митних органiв iз Центральним митним управлiнням лабораторних дослiджень та експертної роботи пiд час попередньої оцiнки майна, яке розмiщується на складах митних органiв, та проведеннi товарознавчої експертизи iз визначенням вартостi товарiв i транспортних засобiв, що вилучаються в справах про порушення митних правил
ФОРМА
Центральне митне управлiння лабораторних дослiджень та експертної роботи

ЗАПИТ
щодо проведення попередньої оцiнки товарiв

"__"_____________ 20______

Прошу провести попередню оцiнку товарiв:
 
 
 
 
(найменування товару(iв)
Товари розмiщено для зберiгання за адресою:  
 
Запит пiдготував:
/___________________________________/
(посада, ПIБ)
/_________________________/
(пiдпис)

Контактний телефон: _________________

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.