ПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
м. Київ
14.05.2013 | N 163 |
---|
Про змiну строкiв розрахункiв за операцiями з
експорту та iмпорту товарiв i запровадження
обов'язкового продажу надходжень в iноземнiй
валютi
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 14 травня 2013 р. за N 718/23250 |
Вiдповiдно до статтi 387
Господарського кодексу України, статей
7, 25, 44, 45,
56 Закону України "Про
Нацiональний банк України", статей 1
та 2 Закону України "Про порядок
здiйснення розрахункiв в iноземнiй валютi", роздiлiв II та III Декрету
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 лютого 1993 року
N 15-93 "Про систему валютного регулювання i
валютного контролю", а також з метою пiдтримки
стабiльностi валютного ринку України Правлiння
Нацiонального банку України постановляє:
1. Установити, що розрахунки за операцiями з експорту та iмпорту товарiв, передбаченi в статтях 1 та 2 Закону України "Про порядок здiйснення розрахункiв в iноземнiй валютi", здiйснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днiв.
2. Установити вимогу щодо обов'язкового продажу на мiжбанкiвському валютному ринку України надходжень в iноземнiй валютi у виглядi валютної виручки резидентiв вiд продажу товарiв за зовнiшньоекономiчними договорами.
Розмiр надходжень в iноземнiй валютi, що пiдлягають згiдно з абзацом першим цього пункту обов'язковому продажу на мiжбанкiвському валютному ринку України, у тому числi безпосередньо Нацiональному банку України, установлюється окремим розпорядчим документом Нацiонального банку України.
Вимога щодо обов'язкового продажу поширюється на надходження в iноземнiй валютi 1-ї групи Класифiкатора iноземних валют та банкiвських металiв, затвердженого постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 04 лютого 1998 року N 34 [у редакцiї постанови Правлiння Нацiонального банку України вiд 02 жовтня 2002 року N 378, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 24 жовтня 2002 року за N 841/7129, зi змiнами (далi - Класифiкатор)], та в росiйських рублях.
Уповноважений банк зобов'язаний попередньо зараховувати надходження в iноземнiй валютi, на якi згiдно з абзацом першим цього пункту поширюється вимога щодо обов'язкового продажу, на окремий аналiтичний рахунок балансового рахунку 2603 "Розподiльчi рахунки суб'єктiв господарювання" (далi - розподiльчий рахунок).
Уповноважений банк зобов'язаний здiйснити обов'язковий продаж надходжень в iноземнiй валютi згiдно з вимогами цього пункту та в установленому Нацiональним банком України розмiрi:
без доручення клiєнта;
не пiзнiше нiж на наступний робочий день пiсля дня зарахування таких надходжень на розподiльчий рахунок.
3. Вимоги пунктiв 1, 2 цiєї постанови поширюються також на власнi операцiї уповноважених банкiв.
Уповноваженi банки з метою виконання вимог пункту 2 цiєї постанови використовують окремий аналiтичний рахунок балансового рахунку 1919 "Iнша кредиторська заборгованiсть за операцiями з банками".
4. Установити вимогу щодо обов'язкового продажу на мiжбанкiвському валютному ринку України надходжень iз-за меж України в iноземнiй валютi на користь фiзичних осiб (резидентiв та нерезидентiв) у сумi, що дорiвнює або перевищує в еквiвалентi 150000 гривень за мiсяць.
Вимога щодо обов'язкового продажу поширюється на надходження в iноземнiй валютi 1-ї групи Класифiкатора та в росiйських рублях.
Уповноважений банк зобов'язаний попередньо зараховувати кошти, якi надходять iз-за меж України за переказами на користь фiзичних осiб в iноземнiй валютi, на окремий аналiтичний рахунок балансового рахунку 2909 "Iнша кредиторська заборгованiсть за операцiями з клiєнтами банку" (далi - аналiтичний рахунок).
Уповноважений банк зобов'язаний здiйснити обов'язковий продаж надходжень в iноземнiй валютi згiдно з вимогами цього пункту:
без доручення клiєнта;
не пiзнiше нiж на наступний робочий день пiсля дня зарахування таких надходжень на аналiтичний рахунок.
Уповноважений банк здiйснює зарахування гривневого еквiвалента на поточний рахунок отримувача переказу не пiзнiше наступного робочого дня з дня здiйснення обов'язкового продажу.
5. Унести до Правил здiйснення за межi України та в Українi переказiв фiзичних осiб за поточними валютними неторговельними операцiями та їх виплати в Українi, затверджених постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 29 грудня 2007 року N 496, зареєстрованих у Мiнiстерствi юстицiї України 01 лютого 2008 року за N 74/14765, такi змiни:
5.1. Главу 1 пiсля пункту 1.7 доповнити новим пунктом такого змiсту:
"1.8. Виплата переказу (переказiв), що надiйшов (надiйшли) в iноземнiй валютi з-за кордону на користь фiзичної особи, у сумi, що дорiвнює або перевищує в еквiвалентi 150000 гривень за мiсяць, здiйснюється в гривнях i зараховується на поточний рахунок отримувача переказу (переказiв)".
У зв'язку з цим пункти 1.8 - 1.10 уважати вiдповiдно пунктами 1.9 - 1.11.
5.2. Пункт 2.5 глави 2 виключити.
6. На час дiї цiєї постанови iншi нормативно-правовi акти Нацiонального банку України дiють в частинi, що не суперечить цiй постановi.
7. Генеральному департаменту грошово-кредитної полiтики (Щербакова О. А.) пiсля державної реєстрацiї в Мiнiстерствi юстицiї України довести змiст цiєї постанови до вiдома територiальних управлiнь Нацiонального банку України та банкiв України для використання в роботi, а банкам України - до вiдома їх клiєнтiв.
8. Прес-службi (Кутерещин О. Р.) забезпечити опублiкування цiєї постанови в газетi "Урядовий кур'єр" або "Голос України" протягом трьох днiв пiсля державної реєстрацiї цiєї постанови в Мiнiстерствi юстицiї України.
9. Постанова набирає чинностi з 20 травня 2013 року, крiм пунктiв 4 та 5, якi набирають чинностi з 28 травня 2013 року. Постанова дiє до 19 листопада 2013 року.
Голова | I. В. Соркiн |
ПОГОДЖЕНО: | |
Мiнiстр iнфраструктури України | В. В. Козак |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |