КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 2 липня 2014 р. N 228


Про затвердження Положення про Мiнiстерство юстицiї України

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 16 жовтня 2014 року N 563,
вiд 21 сiчня 2015 року N 17,
вiд 8 квiтня 2015 року N 191,
вiд 14 травня 2015 року N 301,
вiд 27 травня 2015 року N 354,
вiд 17 липня 2015 року N 511,
вiд 2 вересня 2015 року N 649,
вiд 25 грудня 2015 року N 1129,
вiд 24 лютого 2016 року N 160,
вiд 18 травня 2016 року N 343,
вiд 8 вересня 2016 року N 615,
вiд 11 жовтня 2016 року N 699,
вiд 9 листопада 2016 року N 806,
вiд 14 грудня 2016 року N 963,
вiд 11 сiчня 2017 року N 10,
вiд 11 сiчня 2017 року N 11,
вiд 26 квiтня 2017 року N 294,
вiд 31 травня 2017 року N 379,
вiд 9 серпня 2017 року N 575,
вiд 30 серпня 2017 року N 669,
вiд 10 травня 2018 року N 356,
вiд 26 липня 2018 року N 597,
вiд 24 квiтня 2019 року N 365,
вiд 21 серпня 2019 року N 797,
вiд 9 жовтня 2019 року N 868,
вiд 11 грудня 2019 року N 1068,
вiд 24 грудня 2019 року N 1104,
вiд 6 травня 2020 року N 380,
вiд 10 червня 2020 року N 463,
вiд 14 квiтня 2021 року N 360,
вiд 14 липня 2021 року N 727,
вiд 3 листопада 2021 року N 1139

     Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     Затвердити Положення про Мiнiстерство юстицiї України, що додається.

Прем'єр-мiнiстр України А. ЯЦЕНЮК

Iнд. 70

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 2 липня 2014 р. N 228

ПОЛОЖЕННЯ
про Мiнiстерство юстицiї України

     1. Мiнiстерство юстицiї України (Мiн'юст) є центральним органом виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України.

     Мiн'юст є головним органом у системi центральних органiв виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну правову полiтику, державну полiтику з питань банкрутства, у сферi нотарiату, органiзацiї примусового виконання рiшень судiв та iнших органiв (посадових осiб) (далi - виконання рiшень), державної реєстрацiї актiв цивiльного стану, державної реєстрацiї речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрацiї обтяжень рухомого майна, державної реєстрацiї юридичних осiб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фiзичних осiб - пiдприємцiв, реєстрацiї статуту територiальної громади м. Києва, реєстрацiї статутiв Нацiональної академiї наук та нацiональних галузевих академiй наук, державної реєстрацiї друкованих засобiв масової iнформацiї та iнформацiйних агентств як суб'єктiв iнформацiйної дiяльностi, у сферi виконання кримiнальних покарань та пробацiї, у сферi правової освiти населення; забезпечує формування державної полiтики у сферi архiвної справи i дiловодства та створення i функцiонування державної системи страхового фонду документацiї.

(абзац другий пункту 1 у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, вiд 25.12.2015р. N 1129, вiд 18.05.2016р. N 343, iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615, вiд 30.08.2017р. N 669, вiд 10.05.2018р. N 356, вiд 11.12.2019р. N 1068)

     Мiн'юст є державним органом з питань банкрутства.

     Мiн'юст є органом, уповноваженим на забезпечення проведення перевiрки, передбаченої Законом України "Про очищення влади".

(пункт 1 доповнено новим абзацом четвертим згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.10.2014р. N 563, у зв'язку з цим абзац четвертий вважати абзацом п'ятим)

     Абзац п'ятий пункту 1 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.02.2016р. N 160)

     2. Мiн'юст у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та законами України, указами Президента України i постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими актами законодавства.

     3. Основними завданнями Мiн'юсту є:

     1) забезпечення формування та реалiзацiя державної правової полiтики, полiтики з питань банкрутства;

(пiдпункт 1 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.02.2016р. N 160, вiд 21.08.2019р. N 797, вiд 06.05.2020р. N 380)

     2) забезпечення формування державної полiтики у сферi архiвної справи i дiловодства та створення i функцiонування державної системи страхового фонду документацiї;

(пiдпункт 2 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, вiд 18.05.2016р. N 343)

     21) забезпечення проведення перевiрки, передбаченої Законом України "Про очищення влади";

(пункт 3 доповнено пiдпунктом 21 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.10.2014р. N 563)

     22) забезпечення формування та реалiзацiя державної полiтики у сферi державної реєстрацiї актiв цивiльного стану, державної реєстрацiї речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрацiї обтяжень рухомого майна, державної реєстрацiї юридичних осiб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фiзичних осiб - пiдприємцiв, реєстрацiї статуту територiальної громади м. Києва, реєстрацiї статутiв Нацiональної академiї наук та нацiональних галузевих академiй наук, державної реєстрацiї друкованих засобiв масової iнформацiї та iнформацiйних агентств як суб'єктiв iнформацiйної дiяльностi;

(пункт 3 доповнено пiдпунктом 22 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 22 пункту 3 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129, iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615, вiд 30.08.2017р. N 669)

     23) забезпечення формування та реалiзацiя державної полiтики у сферi органiзацiї примусового виконання рiшень;

(пункт 3 доповнено пiдпунктом 23 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     24) забезпечення своєчасного, повного i неупередженого виконання рiшень у порядку, встановленому законодавством;

(пункт 3 доповнено пiдпунктом 24 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     25) забезпечення формування та реалiзацiя державної полiтики у сферi виконання кримiнальних покарань та пробацiї;

(пункт 3 доповнено пiдпунктом 25 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     26) забезпечення формування системи наглядових, соцiальних, виховних та профiлактичних заходiв, якi застосовуються до засуджених та осiб, узятих пiд варту;

(пункт 3 доповнено пiдпунктом 26 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     27) контроль за дотриманням прав людини i громадянина, вимог законодавства щодо виконання i вiдбування кримiнальних покарань, реалiзацiєю законних прав та iнтересiв засуджених та осiб, узятих пiд варту;

(пункт 3 доповнено пiдпунктом 27 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     28) забезпечення формування та реалiзацiя державної полiтики у сферi правової освiти, правової обiзнаностi, iнформування населення, доступу громадян до джерел правової iнформацiї;

(пункт 3 доповнено пiдпунктом 28 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     3) здiйснення загального управлiння у сферi надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги;

     4) забезпечення самопредставництва Мiн'юсту як органу державної влади, який у випадках, передбачених законом, бере участь у справах та дiє у судах України вiд iменi та в iнтересах держави, зокрема через територiальнi органи Мiн'юсту; здiйснення захисту iнтересiв України у Європейському судi з прав людини, пiд час урегулювання спорiв i розгляду в закордонних юрисдикцiйних органах справ за участю iноземних суб'єктiв та України;

(пiдпункт 4 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     41) забезпечення представництва та самопредставництва iнтересiв Кабiнету Мiнiстрiв України у судах України у випадках, передбачених законом, зокрема через територiальнi органи Мiн'юсту;

(пункт 3 доповнено пiдпунктом 41 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     42) забезпечення самопредставництва Мiн'юсту як органу, якому надано право звертатися до суду в iнтересах осiб, якi не мають в Українi постiйного мiсця проживання, пiд час розгляду справ у судах України у випадках, передбачених Конвенцiєю про цивiльно-правовi аспекти мiжнародного викрадення дiтей;

(пункт 3 доповнено пiдпунктом 42 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     5) експертне забезпечення правосуддя;

     6) органiзацiя роботи нотарiату;

     7) пiдпункт 7 пункту 3 виключено

(пiдпункт 7 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.05.2018р. N 356, виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.12.2019р. N 1068)

     8) запобiгання та протидiя легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення (щодо адвокатських бюро, адвокатських об'єднань та адвокатiв, якi здiйснюють адвокатську дiяльнiсть iндивiдуально; нотарiусiв; суб'єктiв господарювання, що надають юридичнi послуги; осiб, якi надають послуги щодо створення, забезпечення дiяльностi або управлiння юридичними особами);

(пiдпункт 8 пункту 3 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.06.2020р. N 463)

     9) здiйснення мiжнародно-правового спiвробiтництва, забезпечення дотримання i виконання зобов'язань, узятих за мiжнародними договорами України з правових питань.

     4. Мiн'юст вiдповiдно до покладених на нього завдань:

     1) розробляє проекти законiв та iнших нормативно-правових актiв;

     2) розробляє пропозицiї щодо вдосконалення законодавства та подає їх в установленому порядку на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України;

     21) узагальнює практику застосування законодавства та надає методичнi рекомендацiї з питань, що належать до його компетенцiї;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 21 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     3) здiйснює правову експертизу проектiв законiв, iнших актiв законодавства, якi подаються на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України, та проектiв законiв, якi подаються на розгляд Верховної Ради України iншими суб'єктами права законодавчої iнiцiативи, нормативно-правових актiв Верховної Ради Автономної Республiки Крим;

     4) готує зауваження i пропозицiї до прийнятих Верховною Радою України законiв, що надiйшли на пiдпис Президентовi України;

     5) проводить гендерно-правову експертизу актiв законодавства;

     6) здiйснює в установленому законодавством порядку антикорупцiйну експертизу нормативно-правових актiв та проектiв нормативно-правових актiв, а також розробляє за її результатами рекомендацiї щодо усунення виявлених факторiв, що спричиняють або можуть спричинити вчиненню корупцiйних та пов'язаних з корупцiєю правопорушень;

(пiдпункт 6 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14.05.2015р. N 301)

     7) пiдпункт 7 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14.05.2015р. N 301)

     8) здiйснює державну реєстрацiю нормативно-правових актiв мiнiстерств, iнших центральних органiв виконавчої влади, а також iнших органiв, акти яких вiдповiдно до законодавства пiдлягають державнiй реєстрацiї;

     9) скасовує рiшення про державну реєстрацiю нормативно-правових актiв мiнiстерств, iнших центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, а також iнших органiв, акти яких вiдповiдно до законодавства пiдлягають державнiй реєстрацiї;

     10) перевiряє у мiнiстерствах, iнших центральних та мiсцевих органах виконавчої влади, а також iнших органах, акти яких вiдповiдно до законодавства пiдлягають державнiй реєстрацiї, стан додержання законодавства про державну реєстрацiю нормативно-правових актiв, вимагає у разi потреби подання нормативно-правових актiв для державної реєстрацiї або їх скасування, вносить пропозицiї про усунення виявлених порушень i недолiкiв та притягнення до вiдповiдальностi посадових осiб, винних у допущених порушеннях;

     11) пiдпункт 11 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)

     12) пiдпункт 12 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.02.2016р. N 160)

     13) здiйснює науково-експертне, аналiтичне, iнформацiйне та методологiчне забезпечення виконання першого етапу реалiзацiї Загальнодержавної програми адаптацiї законодавства України до законодавства Європейського Союзу;

(пiдпункт 13 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.02.2016р. N 160)

     14) пiдпункт 14 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.02.2016р. N 160)

     15) здiйснює експертизу проектiв нормативно-правових актiв та нормативно-правових актiв, що пiдлягають державнiй реєстрацiї, на вiдповiднiсть положенням Конвенцiї про захист прав людини i основоположних свобод та практицi Європейського Суду з прав людини;

     16) пiдтримує тексти актiв законодавства у контрольному станi, веде їх облiк та здiйснює зберiгання; веде облiк та здiйснює зберiгання чинних мiжнародних договорiв України, актiв законодавства держав, з якими здiйснюється обмiн правовою iнформацiєю;

     17) забезпечує ведення Єдиного державного реєстру нормативно-правових актiв, надання iнформацiї з нього;

     18) здiйснює офiцiйне опублiкування нормативно-правових актiв, чинних мiжнародних договорiв України, рiшень Європейського суду з прав людини щодо України в iнформацiйному бюлетенi "Офiцiйний вiсник України";

     19) пiдпункт 19 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14.04.2021р. N 360)

     20) пiдпункт 20 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)

     21) пiдпункт 21 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)

     22) пiдпункт 22 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)

     23) пiдпункт 23 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)

     24) пiдпункт 24 пункту 4 виключено

(пiдпункт 24 пункту 4 у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14.12.2016р. N 963, вiд 30.08.2017р. N 669, виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)

     25) пiдпункт 25 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     26) здiйснює iнформування громадян про їх права i свободи, правову полiтику держави, реалiзацiю проектiв, пов'язаних iз правовою освiтою населення;

(пiдпункт 26 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14.12.2016р. N 963, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     27) сприяє розвитку надання юридичних послуг з метою реалiзацiї прав, свобод i законних iнтересiв громадян та юридичних осiб;

     28) забезпечує координацiю дiяльностi центральних органiв виконавчої влади щодо реалiзацiї державної полiтики у сферi надання безоплатної правової допомоги, взаємодiє з центральними органами виконавчої влади з питань реалiзацiї Закону України "Про безоплатну правову допомогу";

     29) затверджує нормативно-правовi акти з питань функцiонування системи надання безоплатної правової допомоги та надання такої допомоги вiдповiдно до закону;

(пiдпункт 29 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.08.2017р. N 575)

     30) надає методичну допомогу органам виконавчої влади та органам мiсцевого самоврядування з питань, що стосуються надання безоплатної первинної правової допомоги;

     31) бере участь у розробленнi та розповсюдженнi освiтнiх програм у сферi захисту прав, свобод i законних iнтересiв громадян;

     32) надає роз'яснення з питань, пов'язаних з дiяльнiстю Мiн'юсту, його територiальних органiв, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнiстерства, а також стосовно актiв, якi ним видаються;

     321) аналiзує результати дiяльностi та вживає заходiв для пiдвищення ефективностi функцiонування територiальних органiв, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнiстерства;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 321 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     33) органiзовує розгляд звернень громадян з питань, пов'язаних iз дiяльнiстю Мiн'юсту, його територiальних органiв, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння, а також стосовно актiв, якi ним видаються;

     34) пiдпункт 34 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     35) вiдповiдає за впровадження та функцiонування системи безоплатної вторинної правової допомоги;

     36) приймає рiшення про утворення територiальних вiддiлень Координацiйного центру з надання правової допомоги;

(пiдпункт 36 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.08.2017р. N 575)

     37) забезпечує пiдвищення професiйного рiвня працiвникiв центрiв з надання безоплатної вторинної правової допомоги;

     38) встановлює порядок ведення Координацiйним центром з надання правової допомоги Реєстру адвокатiв, якi надають безоплатну вторинну правову допомогу;

(пiдпункт 38 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.08.2017р. N 575)

     39) забезпечує проведення конкурсiв головними територiальними управлiннями юстицiї Мiн'юсту в Автономнiй Республiцi Крим, в областях, мм. Києвi та Севастополi для залучення адвокатiв для надання безоплатної вторинної правової допомоги;

(пiдпункт 39 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.08.2017р. N 575)

     40) сприяє створенню органiзацiйних, економiчних, iнших умов, необхiдних для реалiзацiї процедур вiдновлення платоспроможностi боржника або визнання його банкрутом, у тому числi процедур банкрутства державних пiдприємств i пiдприємств, у статутному капiталi яких частка державної власностi перевищує 50 вiдсоткiв;

     41) органiзовує систему пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї арбiтражних керуючих;

     42) визначає вимоги для отримання свiдоцтва про право на здiйснення дiяльностi арбiтражного керуючого, затверджує порядок складення квалiфiкацiйного iспиту особами, якi мають намiр здiйснювати дiяльнiсть арбiтражних керуючих, видає та анулює свiдоцтво про право на здiйснення дiяльностi арбiтражного керуючого, видає дублiкат i переоформлює свiдоцтво про право на здiйснення дiяльностi арбiтражного керуючого, тимчасово зупиняє право на здiйснення дiяльностi арбiтражного керуючого;

     43) формує i веде Єдиний реєстр арбiтражних керуючих України, що є складовою частиною Єдиного державного реєстру юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань;

     44) встановлює порядок розкриття iнформацiї про фiнансовий стан боржника та хiд провадження у справi про банкрутство на спецiалiзованiй сторiнцi власного веб-сайту; встановлює порядок подання арбiтражним керуючим державному реєстратору вiдомостей про юридичних осiб та фiзичних осiб - пiдприємцiв, щодо яких вiдкрито провадження у справi про банкрутство, необхiдних для ведення Єдиного державного реєстру юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань;

     45) встановлює порядок проведення аналiзу фiнансово-господарського стану суб'єктiв господарювання щодо наявностi ознак фiктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стiйкої фiнансової неспроможностi, незаконних дiй у разi банкрутства та органiзовує проведення такого аналiзу пiд час вiдкриття провадження у справах про банкрутство державних пiдприємств i пiдприємств, у статутному капiталi яких частка державної власностi перевищує 50 вiдсоткiв;

     46) складає на запити суду, прокуратури або iншого уповноваженого органу висновки про наявнiсть ознак фiктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стiйкої фiнансової неспроможностi, незаконних дiй у разi банкрутства;

     47) визначає та затверджує примiрну форму плану санацiї та плану реструктуризацiї;

     48) затверджує форму декларацiї про майновий стан боржника у справi про неплатоспроможнiсть фiзичної особи;

     49) визначає вимоги до форми та порядку ведення реєстру вимог кредиторiв;

     50) розробляє та затверджує типовi документи щодо проведення процедур банкрутства, методичнi рекомендацiї;

     51) затверджує за погодженням з Укрдержархiвом правила ведення дiловодства та архiву арбiтражного керуючого, затверджує порядок ведення i подання статистичної звiтностi, оперативної звiтностi та iнформацiї арбiтражними керуючими, встановлює опис i порядок використання посвiдчення та печатки арбiтражних керуючих;

     52) встановлює порядок здiйснення контролю за дiяльнiстю арбiтражних керуючих, перевiрки органiзацiї їх роботи, дотримання арбiтражними керуючими вимог законодавства з питань банкрутства та здiйснює такий контроль; бере участь у справi про банкрутство i користується процесуальними правами та несе процесуальнi обов'язки учасника у справi про банкрутство;

(пiдпункти 40 - 52 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.08.2019р. N 797)

     53) забезпечує доступ арбiтражних керуючих до державних баз даних i реєстрiв, держателем яких є Мiн'юст, зокрема електронних, що мiстять iнформацiю про боржникiв, їх майно та кошти;

(пiдпункт 53 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 02.09.2015р. N 649, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.08.2019р. N 797)

     531) забезпечує вiдповiдно до Закону України "Про очищення влади":

     проведення перевiрки, передбаченої зазначеним Законом;

     формування та ведення Єдиного державного реєстру осiб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади", надання iнформацiї iз зазначеного Реєстру та оприлюднення на власному веб-сайтi вiдомостей з нього;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 531 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.10.2014р. N 563)

     532) звертається до Вищої ради юстицiї та/або Вищої квалiфiкацiйної комiсiї суддiв України з поданням про звiльнення суддiв у випадках, визначених Законом України "Про очищення влади";

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 532 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.10.2014р. N 563)

     54) бере участь у справах, дiє в судах України вiд iменi та в iнтересах Кабiнету Мiнiстрiв України (самопредставництво органу державної влади), зокрема через територiальнi органи Мiн'юсту;

(пiдпункт 54 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     541) бере участь у справах, дiє в судах України вiд iменi та в iнтересах держави у випадках, передбачених законом, зокрема через територiальнi органи Мiн'юсту;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 541 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     542) представляє iнтереси Кабiнету Мiнiстрiв України у судах України;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 542 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     55) вирiшує у межах повноважень, передбачених законом, питання, що випливають iз загальновизнаних норм мiжнародного права та мiжнародних договорiв України, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України;

     56) здiйснює мiжвiдомчу координацiю iз захисту iнтересiв держави в судах України пiд час розгляду справ, стороною або третьою особою в яких є Кабiнет Мiнiстрiв України, мiнiстерства або iншi центральнi органи виконавчої влади;

(пiдпункт 56 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     57) забезпечує представництво iнтересiв держави, Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, мiнiстерства, iншого центрального органу виконавчої влади, його посадових осiб пiд час урегулювання спорiв, розгляду в закордонних юрисдикцiйних органах справ за участю iноземного суб'єкта та України;

     58) забезпечує пiдготовку документiв та представництво iнтересiв держави в Європейському судi з прав людини пiд час розгляду справ про порушення Україною Конвенцiї про захист прав людини i основоположних свобод та звiтує перед Комiтетом мiнiстрiв Ради Європи про стан виконання рiшень Європейського суду з прав людини у справах проти України;

     59) забезпечує координацiю виконання рiшень Європейського суду з прав людини у справах проти України;

     60) звертається до суду з позовами та бере участь у справах про вiдшкодування збиткiв, завданих Державному бюджету України внаслiдок виплати вiдшкодування за рiшеннями Європейського суду з прав людини, зокрема через територiальнi органи Мiн'юсту;

(пiдпункт 60 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     61) залучає юридичних радникiв, зокрема iноземних, для захисту прав та iнтересiв держави в закордонних юрисдикцiйних органах пiд час урегулювання спорiв, розгляду в закордонних юрисдикцiйних органах справ за участю iноземного суб'єкта та України, а також забезпечення представництва України в Європейському судi з прав людини;

(пiдпункт 61 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     62) органiзовує вiдповiдно до законодавства експертне забезпечення правосуддя та проведення науково-дослiдних робiт у галузi судової експертизи;

     63) забезпечує органiзацiю роботи Центральної експертно-квалiфiкацiйної комiсiї при Мiн'юстi i Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Мiн'юстi;

     64) видає та анулює свiдоцтва про присвоєння квалiфiкацiї судового експерта фахiвцям, якi не є працiвниками державних спецiалiзованих установ;

     65) здiйснює контроль за органiзацiєю дiяльностi судових експертiв, якi не є працiвниками державних спецiалiзованих установ;

     66) забезпечує ведення Державного реєстру атестованих судових експертiв та Реєстру методик проведення судових експертиз;

     67) спрямовує i контролює дiяльнiсть науково-дослiдних установ, якi проводять судову експертизу та належать до сфери управлiння Мiн'юсту, здiйснює нормативно-методичне забезпечення їх дiяльностi;

     68) координує дiяльнiсть мiнiстерств та iнших центральних органiв виконавчої влади з питань розвитку судової експертизи; забезпечує органiзацiю роботи Координацiйної ради з проблем судової експертизи при Мiн'юстi;

     69) здiйснює державне регулювання нотарiальної дiяльностi, зокрема встановлює умови допуску громадян та посадових осiб органiв мiсцевого самоврядування, уповноважених на вчинення нотарiальних дiй, передбачених законом (далi - уповноваженi особи), до провадження нотарiальної дiяльностi, здiйснює контроль за органiзацiєю нотарiату та нотарiальної дiяльностi уповноважених осiб, керiвництво державними нотарiальними конторами, перевiряє органiзацiю нотарiальної дiяльностi нотарiусiв, дотримання ними порядку вчинення нотарiальних дiй та виконання правил нотарiального дiловодства, видає та анулює в установленому законом порядку свiдоцтва про право на зайняття нотарiальною дiяльнiстю, видає уповноваженим особам свiдоцтво про право на вчинення нотарiальних дiй щодо оформлення спадкових прав, встановлює порядок виготовлення та знищення печатки приватного нотарiуса, вимоги до робочого мiсця (контори) приватного нотарiуса та уповноважених осiб; затверджує порядок проходження стажування уповноваженими особами, порядок проведення перевiрки органiзацiї нотарiальної дiяльностi державних, приватних нотарiусiв та уповноважених осiб, дотримання ними порядку вчинення нотарiальних дiй та виконання правил нотарiального дiловодства, порядок пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв органiв нотарiату, нотарiусiв, помiчникiв нотарiусiв та уповноважених осiб, установлює правила професiйної етики нотарiусiв, здiйснює аналiтично-методичне забезпечення нотарiальної дiяльностi, узагальнює та регулює нотарiальну практику, готує для нотарiусiв та уповноважених осiб роз'яснення з питань, що належать до компетенцiї Мiнiстерства;

(пiдпункт 69 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.04.2015р. N 191, пiдпункт 69 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     70) забезпечує ведення Єдиного реєстру спецiальних бланкiв нотарiальних документiв, Єдиного реєстру нотарiусiв, Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Спадкового реєстру, Єдиного реєстру довiреностей;

     71) забезпечує в установленому законодавством порядку органiзацiю доступу до єдиних та державних реєстрiв, держателем яких є Мiн'юст;

(пiдпункт 71 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     72) забезпечує органiзацiю роботи Вищої квалiфiкацiйної комiсiї нотарiату, Комiсiї з питань застосування заходiв впливу за порушення вимог законодавства, що регулює дiяльнiсть у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та комiсiї з питань складення iспиту iз спадкового права посадовими особами органiв мiсцевого самоврядування, уповноваженими на вчинення нотарiальних дiй;

(пiдпункт 72 пункту 4 у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.04.2015р. N 191, вiд 17.07.2015р. N 511, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.06.2020р. N 463)

     73) здiйснює пiдготовку нотарiально оформлених документiв для їх консульської легалiзацiї, надає консульським установам i дипломатичним представництвам допомогу з питань вчинення нотарiальних дiй;

     74) проставляє апостиль на офiцiйних документах, що видаються органами юстицiї та судами, на виписках з Єдиного державного реєстру юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань, а також на призначених для використання на територiї iноземних держав документах, що оформляються нотарiусами;

(пiдпункт 74 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129, вiд 09.11.2016р. N 806)

     75) пiдпункт 75 пункту 4 виключено

(пiдпункт 75 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.05.2018р. N 356, виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.12.2019р. N 1068)

     76) пiдпункт 76 пункту 4 виключено

(пiдпункт 76 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.05.2018р. N 356, виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.12.2019р. N 1068)

     77) пiдпункт 77 пункту 4 виключено

(пiдпункт 77 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.05.2018р. N 356, виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.12.2019р. N 1068)

     78) пiдпункт 78 пункту 4 виключено

(пiдпункт 78 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.05.2018р. N 356, виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.12.2019р. N 1068)

     79) здiйснює регулювання i нагляд за дiяльнiстю суб'єктiв первинного фiнансового монiторингу - адвокатських бюро, адвокатських об'єднань та адвокатiв, якi здiйснюють адвокатську дiяльнiсть iндивiдуально; нотарiусiв; суб'єктiв господарювання, що надають юридичнi послуги; осiб, якi надають послуги щодо створення, забезпечення дiяльностi або управлiння юридичними особами, шляхом проведення планових та позапланових перевiрок, у тому числi безвиїзних;

(пiдпункт 79 пункту 4 у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.07.2015р. N 511, вiд 10.06.2020р. N 463)

     80) забезпечує надання методологiчної, методичної та iншої допомоги суб'єктам первинного фiнансового монiторингу - адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням та адвокатам, якi здiйснюють адвокатську дiяльнiсть iндивiдуально; нотарiусам; суб'єктам господарювання, що надають юридичнi послуги; особам, якi надають послуги щодо створення, забезпечення дiяльностi або управлiння юридичними особами (в тому числi надає рекомендацiї та роз'яснення з питань застосування законодавства у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення);

(пiдпункт 80 пункту 4 у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.07.2015р. N 511, вiд 10.06.2020р. N 463)

     81) проводить перевiрку наявностi професiйної пiдготовки вiдповiдальних працiвникiв та органiзацiї професiйної пiдготовки iнших працiвникiв суб'єктiв первинного фiнансового монiторингу, залучених до проведення первинного фiнансового монiторингу;

(пiдпункт 81 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.06.2020р. N 463)

     82) iнформує Держфiнмонiторинг про дотримання суб'єктами первинного фiнансового монiторингу - адвокатськими бюро, адвокатськими об'єднаннями та адвокатами, якi здiйснюють адвокатську дiяльнiсть iндивiдуально; нотарiусами; суб'єктами господарювання, що надають юридичнi послуги; особами, якi надають послуги щодо створення, забезпечення дiяльностi або управлiння юридичними особами, вимог законодавства у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення, в тому числi про виявленi порушення та заходи, вжитi для їх усунення та/або недопущення у подальшiй дiяльностi;

(пiдпункт 82 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.07.2015р. N 511, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.06.2020р. N 463)

     83) готує пропозицiї щодо укладення мiжнародних договорiв України з питань мiжнародно-правових вiдносин та правового спiвробiтництва у цивiльних i кримiнальних справах, у галузi мiжнародного приватного права, захисту прав людини;

     831) здiйснює координацiю та контроль дiяльностi вiддiлiв державної реєстрацiї актiв цивiльного стану;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 831 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 831 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     832) здiйснює вiдповiдно до законодавства державний контроль за виконанням виконавчими органами сiльських, селищних, мiських рад делегованих повноважень з питань державної реєстрацiї актiв цивiльного стану;

(пункт 4 доповнено новим пiдпунктом 832 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.05.2015р. N 354, у зв'язку з цим пiдпункти 832 - 8333 вважати вiдповiдно пiдпунктами 833 - 8334, пiдпункт 832 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14.07.2021р. N 727)

     833) надає практичну i методичну допомогу консульським установам та дипломатичним представництвам України за кордоном щодо державної реєстрацiї актiв цивiльного стану;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 833 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 833 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     834) забезпечує виконання мiжнародних договорiв про правову допомогу та правовi вiдносини у цивiльних та сiмейних справах, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України, в частинi витребування за кордоном документiв про реєстрацiю актiв цивiльного стану та виконання прохань про надання правової допомоги з питань, що належать до компетенцiї органiв державної реєстрацiї актiв цивiльного стану, а також подання у межах повноважень, передбачених законом, iнших документiв, що стосуються особистих або майнових прав та iнтересiв фiзичних чи юридичних осiб;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 834 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 834 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     835) здiйснює нормативно-правове, методологiчне та iнформацiйне забезпечення у сферi державної реєстрацiї речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрацiї юридичних осiб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фiзичних осiб - пiдприємцiв, надає узагальненi роз'яснення щодо застосування законодавства з питань державної реєстрацiї;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 835 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 835 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.11.2016р. N 806)

     836) органiзовує роботу, пов'язану iз забезпеченням дiяльностi з державної реєстрацiї речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрацiї юридичних осiб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фiзичних осiб - пiдприємцiв; з пiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних реєстраторiв;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 836 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 836 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     837) здiйснює вiдповiдно до закону контроль за дiяльнiстю у сферi державної реєстрацiї речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрацiї юридичних осiб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фiзичних осiб - пiдприємцiв, в тому числi шляхом проведення монiторингу реєстрацiйних дiй вiдповiдно до закону, та приймає обов'язковi до виконання рiшення, передбаченi законом; державної реєстрацiї друкованих засобiв масової iнформацiї та iнформацiйних агентств як суб'єктiв iнформацiйної дiяльностi;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 837 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 837 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.11.2016р. N 806)

     838) забезпечує доступ державних реєстраторiв, уповноважених осiб суб'єктiв державної реєстрацiї, визначених законом, iнших суб'єктiв, право доступу яких визначено законом, до єдиних та державних реєстрiв, держателем яких є Мiн'юст, i приймає рiшення про блокування та анулювання такого доступу у випадках, передбачених законом;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 838 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 838 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.11.2016р. N 806)

     839) пiдпункт 839 пункту 4 виключено

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 839 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 839 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129, виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1104)

     8310) розглядає вiдповiдно до закону скарги на рiшення, дiї або бездiяльнiсть державних реєстраторiв, суб'єктiв державної реєстрацiї прав, територiальних органiв Мiн'юсту та приймає обов'язковi до виконання рiшення;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8310 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8310 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     8311) складає протоколи про адмiнiстративнi правопорушення у випадках, передбачених Кодексом України про адмiнiстративнi правопорушення;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8311 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8311 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     8312) вносить до Вищої квалiфiкацiйної комiсiї нотарiату подання щодо анулювання свiдоцтва про право на зайняття нотарiальною дiяльнiстю у випадках, передбачених законом;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8312 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8312 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.11.2016р. N 806)

     8313) здiйснює вiдповiдно до закону державну реєстрацiю полiтичних партiй, всеукраїнських профспiлок, їх об'єднань, всеукраїнських об'єднань органiзацiй роботодавцiв, вiдокремлених пiдроздiлiв iноземних неурядових органiзацiй, представництв, фiлiй iноземних благодiйних органiзацiй, постiйно дiючих третейських судiв, засновниками яких є всеукраїнськi громадськi органiзацiї, всеукраїнських творчих спiлок, символiки громадських формувань; реєстрацiю статуту територiальної громади м. Києва; реєстрацiю статутiв Нацiональної академiї наук та нацiональних галузевих академiй наук; державну реєстрацiю друкованих засобiв масової iнформацiї та iнформацiйних агентств як суб'єктiв iнформацiйної дiяльностi;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8313 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8313 пункту 4 у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129, вiд 09.11.2016р. N 806)

     8314) приймає рiшення щодо невiдповiдностi дiяльностi, найменування та/або символiки юридичної особи, полiтичної партiї, її обласної, мiської, районної органiзацiї або iншого структурного утворення, передбаченого статутом полiтичної партiї, iншого об'єднання громадян вимогам Закону України "Про засудження комунiстичного та нацiонал-соцiалiстичного (нацистського) тоталiтарних режимiв в Українi та заборону пропаганди їх символiки";

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8314 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8314 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     8315) здiйснює контроль за додержанням полiтичною партiєю вимог Конституцiї та законiв України, а також статуту полiтичної партiї, вживає визначених законом заходiв у разi порушення полiтичними партiями Конституцiї та законiв України, звертається до суду з позовом та бере участь у справi про анулювання реєстрацiйного свiдоцтва полiтичної партiї або про заборону полiтичної партiї; звертається до суду з позовом та бере участь у справi про анулювання реєстрацiйного свiдоцтва постiйно дiючого третейського суду у випадках, передбачених законом, зокрема через територiальнi органи Мiн'юсту;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8315 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8315 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     8316) забезпечує проведення спецiальної перевiрки вiдомостей щодо наявностi корпоративних прав у осiб, якi претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцiй держави або мiсцевого самоврядування;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8316 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8316 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     8317) забезпечує через портал електронних сервiсiв юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань доступ до вiдомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань, визначених законом;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8317 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8317 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     8318) веде облiк надходження обов'язкових безоплатних примiрникiв видань;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8318 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8318 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     8319) забезпечує створення, ведення та функцiонування Державного реєстру актiв цивiльного стану громадян; Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; Єдиного державного реєстру юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань; Єдиного реєстру громадських формувань; Реєстру громадських об'єднань; Державного реєстру друкованих засобiв масової iнформацiї та iнформацiйних агентств як суб'єктiв iнформацiйної дiяльностi; Реєстру символiк громадських об'єднань;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8319 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8319 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     8320) забезпечує надання в установленому законодавством порядку органам державної влади передбаченої законодавством iнформацiї з єдиних та державних реєстрiв, держателем яких є Мiн'юст;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8320 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8320 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     8321) органiзовує, контролює та здiйснює примусове виконання рiшень у випадках, передбачених законом;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8321 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     8322) забезпечує доступ державних та приватних виконавцiв до баз даних i реєстрiв, зокрема електронних, що мiстять iнформацiю про боржникiв, їх майно та кошти;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8322 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8322 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.10.2016р. N 699)

     8323) забезпечує функцiонування автоматизованої системи виконавчого провадження;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8323 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8323 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.10.2016р. N 699)

     8324) здiйснює контроль за дiяльнiстю державних виконавцiв;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8324 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8324 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.10.2016р. N 699)

     8325) пiдпункт 8325 пункту 4 виключено

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8325 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8325 пункту 4 виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     8325) здiйснює вiдповiдно до закону державне регулювання дiяльностi приватного виконавця;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8325 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.10.2016р. N 699)

     8326) органiзовує ведення облiково-статистичної звiтностi;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8326 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     8327) надає державним та приватним виконавцям роз'яснення та рекомендацiї з питань примусового виконання рiшень;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8327 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8327 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.10.2016р. N 699)

     8328) забезпечує контроль за роботою структурних пiдроздiлiв територiальних органiв Мiн'юсту, що забезпечують здiйснення повноважень у сферi примусового виконання рiшень;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8328 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     8329) здiйснює мiжнародне спiвробiтництво у сферi примусового виконання рiшень, налагоджує i пiдтримує зв'язки з мiжнародними органiзацiями;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8329 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     8330) виконує аналiтичнi, iнформацiйнi, методичнi, органiзацiйнi та iншi види робiт, пов'язанi iз забезпеченням реалiзацiї арештованого майна;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8330 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     8331) затверджує зразки та описи печаток органiв державної виконавчої служби, приватного виконавця;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8331 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 8331 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.10.2016р. N 699)

     8332) iнформує громадськiсть про свою дiяльнiсть та про стан реалiзацiї державної полiтики у визначених сферах дiяльностi;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8332 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     8333) органiзовує освiтньо-роз'яснювальну роботу, зокрема в засобах масової iнформацiї, з питань, що стосуються виконання завдань Мiн'юсту;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8333 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     8334) забезпечує у випадках, передбачених законодавством, замовлення, постачання, ведення облiку бланкiв та подання звiтностi щодо витрачання бланкiв, якi використовуються у дiяльностi апарату Мiн'юсту та структурних пiдроздiлiв територiальних органiв Мiн'юсту;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 8334 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     84) проводить правову експертизу проектiв мiжнародних договорiв України, готує висновки щодо здiйснення внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набрання чинностi такими договорами, а також юридичнi висновки, iншi матерiали, необхiднi для набрання чинностi мiжнародними кредитними (гарантiйними) договорами України;

     85) укладає угоди про правове спiвробiтництво з вiдповiдними органами iноземних держав i мiжнародними органiзацiями, органiзовує у межах повноважень, передбачених законом, взаємодiю з ними;

     86) забезпечує пiдготовку пропозицiй щодо приведення законодавства України у вiдповiднiсть з принципами та стандартами Ради Європи, iнтеграцiї його в систему мiжнародного права, координує роботу мiнiстерств та iнших центральних органiв виконавчої влади iз зазначених питань;

     87) звертається до суду з позовами та бере участь у справах в iнтересах осiб, якi не мають в Українi постiйного мiсця проживання, пiд час розгляду справ судами України у межах виконання Конвенцiї про цивiльно-правовi аспекти мiжнародного викрадення дiтей, а також в iнших випадках, передбачених мiжнародними договорами України чи iншими актами законодавства, зокрема через територiальнi органи Мiн'юсту;

(пiдпункт 87 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     88) забезпечує правове спiвробiтництво судiв та iнших органiв державної влади у цивiльних i кримiнальних справах iз компетентними органами iноземних держав на пiдставi законiв та мiжнародних договорiв України, вирiшує питання про видачу правопорушникiв (екстрадицiю) i про передачу засуджених осiб, виконує iншi функцiї, визначенi законами i мiжнародними договорами України, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України;

     89) органiзовує виконання i надає методичну допомогу судам та iншим органам державної влади пiд час виконання мiжнародних договорiв України з питань, що належать до компетенцiї Мiн'юсту;

     90) забезпечує отримання на запит суду або iнших державних органiв, у провадженнi яких перебуває цивiльна, кримiнальна чи iнша справа, iнформацiї про iноземне законодавство на пiдставi мiжнародних договорiв України;

     91) перевiряє стан виконання органами державної влади зобов'язань, узятих за мiжнародними договорами України з питань мiжнародно-правових вiдносин i правового спiвробiтництва у цивiльних i кримiнальних справах, надає рекомендацiї щодо полiпшення вiдповiдної роботи, вносить пропозицiї щодо усунення виявлених порушень i недолiкiв та притягнення до вiдповiдальностi посадових осiб, винних у допущених порушеннях;

     92) виконує функцiї Нацiонального органу України для сприяння контактам iз Постiйним бюро Гаазької конференцiї з мiжнародного приватного права, бере у межах повноважень, передбачених законом, участь у дiяльностi iнших мiжнародних органiзацiй, членом яких є Україна, у тому числi забезпечує виконання зобов'язань, що випливають iз членства України в таких органiзацiях, а також здiйснює спiвробiтництво з iншими мiжнародними органiзацiями з питань, що належать до його компетенцiї;

     93) бере в установленому порядку участь у роботi двостороннiх i багатостороннiх комiсiй, а також iнших мiжнародних органiв та iнституцiй, погоджує кандидатури членiв та iншого персоналу вiд України в мiжнародних судових органах i радникiв iз правових питань закордонних дипломатичних установ України;

     94) у межах повноважень, передбачених законом, бере участь у дiяльностi мiжнародних органiзацiй, членом яких є Україна, та вживає заходiв для виконання зобов'язань, що випливають iз членства України в цих органiзацiях;

     95) здiйснює управлiння об'єктами державної власностi, що належать до сфери його управлiння, в тому числi державними пiдприємствами, що є адмiнiстраторами державних та єдиних реєстрiв, держателем яких є Мiн'юст;

(пiдпункт 95 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     951) пiдпункт 951 пункту 4 виключено

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 951 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343, пiдпункт 951 пункту 4 виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     952) визначає основнi напрями дiяльностi мiжрегiональних управлiнь з питань виконання кримiнальних покарань та пробацiї Мiн'юсту, уповноважених органiв з питань пробацiї, установ виконання покарань, слiдчих iзоляторiв, воєнiзованих формувань, навчальних закладiв, закладiв охорони здоров'я, пiдприємств установ виконання покарань, iнших пiдприємств, установ та органiзацiй, утворених для забезпечення виконання завдань Державної кримiнально-виконавчої служби (далi - органи i установи);

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 952 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343, пiдпункт 952 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.04.2017р. N 294)

     953) органiзовує та контролює виконання вирокiв суду та iнших судових рiшень i застосування передбачених законом засобiв виправлення засуджених;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 953 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     954) забезпечує здiйснення заходiв стосовно виявлення та запобiгання вчиненню кримiнальних правопорушень i дисциплiнарних проступкiв засудженими та особами, узятими пiд варту, а також заходiв щодо них для припинення кримiнальних правопорушень i дисциплiнарних проступкiв;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 954 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     955) органiзовує здiйснення контролю за поведiнкою осiб, звiльнених вiд вiдбування покарання з випробуванням;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 955 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     956) забезпечує контроль за органiзацiєю охорони установ виконання покарань, слiдчих iзоляторiв, дотриманням правопорядку та забезпеченням безпеки в них;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 956 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     957) органiзовує облiк та реєстрацiю засуджених та осiб, узятих пiд варту;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 957 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     958) визначає вид установи виконання покарань, у якiй вiдбуватимуть покарання засудженi до позбавлення волi, здiйснює розподiл, переводить їх та осiб, узятих пiд варту, з однiєї установи до iншої;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 958 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     959) здiйснює видачу осiб (екстрадицiю), а також прийом громадян України, засуджених за кордоном, для вiдбування покарання на територiї України та передачу iноземцiв, засуджених судами України, для вiдбування покарання за кордоном, забезпечує транзитне перевезення через територiю України осiб, узятих пiд варту, або засуджених згiдно iз законами та мiжнародними договорами України, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 959 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     9510) забезпечує виконання актiв амнiстiї та помилування, проводить перевiрки дотримання органами i установами вимог нормативно-правових актiв, якi регламентують порядок оформлення матерiалiв до клопотання про помилування;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 9510 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     9511) органiзовує проведення соцiально-виховної та психологiчної роботи iз засудженими, залучає до її проведення представникiв релiгiйних i благодiйних органiзацiй, громадських об'єднань, творчих спiлок, фiзичних осiб;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 9511 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     9512) сприяє здiйсненню спостережними комiсiями та громадськими об'єднаннями громадського контролю за дотриманням прав i законних iнтересiв засуджених пiд час виконання кримiнальних покарань;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 9512 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     9513) органiзовує у взаємодiї з МОН професiйно-технiчне i загальноосвiтнє навчання засуджених та надання освiтнiх послуг особам, узятим пiд варту;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 9513 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     9514) органiзовує здiйснення санiтарно-епiдемiологiчного нагляду, медичного контролю за станом здоров'я засуджених та осiб, узятих пiд варту, надання їм медичної допомоги, забезпечує належний санiтарно-епiдемiчний стан в установах виконання покарань та слiдчих iзоляторах i на їх територiї;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 9514 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     9515) забезпечує здiйснення оперативно-розшукової дiяльностi оперативними пiдроздiлами органiв i установ виконання покарань та слiдчих iзоляторiв Державної кримiнально-виконавчої служби;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 9515 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.01.2017р. N 11)

     9516) пiдпункт 9516 пункту 4 виключено

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 9516 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.01.2017р. N 11, пiдпункт 9516 пункту 4 виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.07.2018р. N 597)

     96) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.

     5. Мiн'юст з метою органiзацiї своєї дiяльностi:

     1) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, здiйснення заходiв щодо запобiгання корупцiї i контроль за їх реалiзацiєю в апаратi Мiнiстерства, його територiальних органах, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;

     2) здiйснює добiр персоналу в апарат Мiнiстерства та на керiвнi посади в його територiальнi органи, на пiдприємства, в установи та органiзацiї, що належать до сфери його управлiння, органiзовує роботу з пiдготовки, спецiалiзацiї та пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв апарату Мiн'юсту та його територiальних органiв, а також органiзовує пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується через Мiнiстра юстицiї, та їх територiальних органiв через навчальнi заклади пiслядипломної освiти, якi належать до сфери управлiння Мiн'юсту;

(пiдпункт 2 пункту 5 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     3) контролює дiяльнiсть територiальних органiв Мiн'юсту;

     31) пiдпункт 31 пункту 5 виключено

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 31 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 31 пункту 5 виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     32) органiзовує та контролює роботу державних виконавцiв, вживає заходiв щодо її полiпшення, здiйснює керiвництво та проводить перевiрку дiяльностi структурних пiдроздiлiв територiальних органiв Мiн'юсту, що забезпечують здiйснення повноважень у сферi органiзацiї примусового виконання рiшень;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 32 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     33) забезпечує представництво, самопредставництво iнтересiв Мiн'юсту в судах України, зокрема через територiальнi органи Мiн'юсту

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 33 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, пiдпункт 33 пункту 5 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     34) органiзовує роботу iз соцiально-побутового забезпечення працiвникiв Мiн'юсту, їх соцiального захисту;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 34 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     35) забезпечує висвiтлення iнформацiї про дiяльнiсть апарату Мiн'юсту та структурних пiдроздiлiв територiальних органiв Мiн'юсту в засобах масової iнформацiї та на власному веб-сайтi, органiзовує проведення заходiв з питань, що належать до компетенцiї Мiн'юсту;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 35 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     36) забезпечує в межах повноважень, визначених у цьому Положеннi, самопредставництво iнтересiв Кабiнету Мiнiстрiв України, Мiн'юсту, зокрема як органу, який у передбачених законом випадках бере участь у справах та дiє у судах України вiд iменi та в iнтересах держави, iнших осiб, яке здiйснюється без окремого доручення керiвника державними службовцями самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату Мiн'юсту вiдповiдно до положень, що затверджуються наказом Мiнiстра, а також без окремого доручення керiвника - державними службовцями структурних пiдроздiлiв територiальних органiв Мiн'юсту вiдповiдно до положень, що затверджуються наказом керiвника вiдповiдного територiального органу Мiн'юсту;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 36 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     4) органiзовує планово-фiнансову роботу в апаратi Мiнiстерства, його територiальних органах, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, здiйснює контроль за використанням фiнансових i матерiальних ресурсiв, забезпечує органiзацiю та вдосконалення бухгалтерського облiку;

     5) здiйснює у межах повноважень, передбачених законом, разом з вiдповiдними центральними органами виконавчої влади контроль за цiльовим використанням державних коштiв, передбачених для реалiзацiї проектiв, виконання програм, зокрема мiжнародних;

     6) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, контроль за її збереженням в апаратi Мiн'юсту;

     7) органiзовує ведення дiловодства та архiву вiдповiдно до встановлених правил;

     8) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, виконання завдань мобiлiзацiйної пiдготовки та мобiлiзацiйної готовностi держави;

     9) виступає державним замовником з оборонного замовлення та на поставку (закупiвлю) продукцiї, виконання робiт, надання послуг за державнi кошти для задоволення потреб нацiональної безпеки, проектування i капiтального будiвництва об'єктiв органiв i установ;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 9 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     10) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, вирiшення питань цивiльного захисту, стабiльну роботу органiв i установ в умовах особливого перiоду i надзвичайного стану, додержання правового режиму надзвичайного чи воєнного стану в разi його введення в Українi або в окремих її мiсцевостях, здiйснення iнших заходiв вiдповiдно до законодавства;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 10 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     11) визначає потребу органiв i установ у матерiально-технiчних ресурсах, енергоносiях, продуктах харчування, капiтальних вкладеннях для будiвництва, реконструкцiї, розширення, технiчного переоснащення i капiтального ремонту, виконання проектно-вишукувальних робiт i робiт з типового проектування об'єктiв органiв i установ;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 11 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     12) забезпечує виконання завдань з пожежної безпеки, пов'язаних iз захистом життя i здоров'я громадян, державної власностi вiд пожеж та пiдтримання належного рiвня пожежної безпеки в органах i установах, проводить експертизу проектної та iншої документацiї вiдповiдно до нормативних актiв з пожежної безпеки;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 12 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     13) забезпечує установи виконання покарань та слiдчi iзолятори iнженерно-технiчними засобами охорони i нагляду, спецiальними засобами захисту та активної оборони, системами зв'язку i управлiння, зброєю, боєприпасами, бойовою та спецiальною технiкою, протипожежними засобами, технiкою та автомобiлями, контролює їх розподiл, зберiгання i використання;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 13 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     14) забезпечує виконання завдань у сферi пробацiї;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 14 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     15) органiзовує i забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, виконання законодавства у сферi оборони;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 15 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 31.05.2017р. N 379)

     16) узгоджує з Генеральним штабом Збройних Сил та забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, пiдготовку своєї галузi до оборони, її територiальну оборону.

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 16 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 31.05.2017р. N 379)

     6. Мiн'юст вiдповiдно до покладених на нього завдань має право:

     1) залучати в установленому порядку спецiалiстiв центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ та органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками), вчених, представникiв iнститутiв громадянського суспiльства (за згодою) до розгляду питань, що належать до компетенцiї Мiнiстерства;

     2) отримувати безоплатно вiд мiнiстерств, iнших центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, органiв мiсцевого самоврядування необхiднi для виконання покладених на нього завдань iнформацiю, документи i матерiали, зокрема вiд органiв статистики - статистичнi данi;

     3) користуватися вiдповiдними iнформацiйними базами даних державних органiв, державною системою урядового зв'язку та iншими технiчними засобами;

     4) скликати наради, утворювати комiсiї, у тому числi постiйно дiючi, та робочi групи, проводити науковi конференцiї, семiнари з питань, що належать до компетенцiї Мiнiстерства.

(пiдпункт 4 пункту 6 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2015р. N 1129)

     7. Мiн'юст здiйснює свої повноваження безпосередньо та через утворенi в установленому порядку територiальнi органи Мiн'юсту.

(пункт 7 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     8. Повноваження щодо загального управлiння у сферi надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги Мiн'юст здiйснює за участю Координацiйного центру з надання правової допомоги, що належить до сфери його управлiння.

(пункт 8 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.08.2017р. N 575)

     9. Мiн'юст пiд час виконання покладених на нього завдань взаємодiє з iншими державними органами, допомiжними органами i службами, утвореними Президентом України та тимчасовими консультативними, дорадчими та iншими допомiжними органами, утвореними Кабiнетом Мiнiстрiв України, органами мiсцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, профспiлками та органiзацiями роботодавцiв, вiдповiдними органами iноземних держав i мiжнародних органiзацiй, а також пiдприємствами, установами та органiзацiями.

(пункт 9 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     10. Мiн'юст у межах повноважень, передбачених законом, на основi i на виконання Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України видає накази, здiйснює органiзацiю i контроль за їх виконанням.

     Накази Мiн'юсту, якi вiдповiдно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, видаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi".

     Нормативно-правовi акти Мiн'юсту пiдлягають державнiй реєстрацiї в установленому законодавством порядку.

     Накази Мiн'юсту, виданi у межах повноважень, передбачених законом, обов'язковi для виконання центральними органами виконавчої влади, їх територiальними органами, мiсцевими державними адмiнiстрацiями, органами влади Автономної Республiки Крим, органами мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами та органiзацiями незалежно вiд форми власностi та громадянами.

     11. Мiн'юст очолює Мiнiстр, який призначається на посаду за поданням Прем'єр-мiнiстра України i звiльняється з посади Верховною Радою України.

     Мiнiстр має першого заступника, заступникiв, якi призначаються на посаду та звiльняються з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданням Прем'єр-мiнiстра України вiдповiдно до пропозицiй Мiнiстра.

(абзац другий пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     12. Мiнiстр:

     1) очолює Мiн'юст, здiйснює керiвництво його дiяльнiстю;

     2) спрямовує i координує здiйснення iншими центральними органами виконавчої влади заходiв з питань, що належать до компетенцiї Мiн'юсту;

     3) спрямовує та координує дiяльнiсть Укрдержархiву (далi - Служба), в тому числi:

     забезпечує формування державної полiтики у сферi архiвної справи i дiловодства та створення i функцiонування державної системи страхового фонду документацiї та контролює її реалiзацiю Службою;

     погоджує та подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України розробленi Службою проекти законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України;

     визначає прiоритети роботи Служби i шляхи виконання покладених на неї завдань, затверджує плани її роботи;

     погоджує структуру апарату Служби;

     видає обов'язковi до виконання Службою накази та доручення з питань, що належать до сфери її дiяльностi;

     погоджує призначення на посаду i звiльнення з посади керiвникiв та заступникiв керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату Служби;

     порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо скасування актiв Служби повнiстю чи в окремiй частинi;

     порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвника Служби та його заступникiв;

     iнiцiює питання щодо притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв структурних пiдроздiлiв апарату Служби, а також керiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери її управлiння;

     iнiцiює питання щодо проведення службового розслiдування стосовно керiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння Служби;

(абзац одинадцятий пiдпункту 3 пункту 12 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)

     приймає рiшення щодо проведення перевiрки дiяльностi Служби;

     заслуховує звiти про виконання покладених на Службу завдань i планiв її роботи;

     визначає структурний пiдроздiл апарату Мiн'юсту, що вiдповiдає за взаємодiю iз Службою;

     визначає посадових осiб Мiн'юсту, якi включаються до складу колегiї Служби;

     визначає порядок обмiну iнформацiєю мiж Мiн'юстом та Службою, перiодичнiсть її подання;

     вирiшує iншi питання, пов'язанi iз спрямуванням i координацiєю дiяльностi Служби;

(пiдпункт 3 пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     4) визначає прiоритети роботи Мiн'юсту та шляхи виконання покладених на нього завдань, затверджує плани його роботи, звiти про їх виконання;

     5) органiзовує та контролює виконання Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України Мiн'юстом;

(пiдпункт 5 пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     6) подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України проекти законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України, розробником яких є Мiн'юст;

     7) представляє в установленому порядку проекти законiв, розробником яких є Мiн'юст та служби, i доповiдає з iнших питань, що належать до компетенцiї Мiн'юсту, пiд час їх розгляду на пленарних засiданнях Верховної Ради України;

     8) веде переговори i пiдписує мiжнароднi договори України у межах наданих йому повноважень;

     9) пiдпункт 9 пункту 12 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.01.2017р. N 10)

     10) пiдпункт 10 пункту 12 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.01.2017р. N 10)

     11) пiдпункт 11 пункту 12 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.01.2017р. N 10)

     12) пiдпункт 12 пункту 12 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.01.2017р. N 10)

     121) вносить Кабiнету Мiнiстрiв України подання про утворення в межах граничної чисельностi державних службовцiв та працiвникiв апарату Мiн'юсту i коштiв, передбачених на утримання Мiн'юсту, лiквiдацiю, реорганiзацiю його територiальних органiв як юридичних осiб публiчного права, затверджує положення про них;

(пункт 12 доповнено пiдпунктом 121 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     122) затверджує структуру апарату Мiн'юсту i його територiальних органiв;

(пункт 12 доповнено пiдпунктом 122 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     123) утворює, лiквiдує, реорганiзовує за погодженням з Кабiнетом Мiнiстрiв України територiальнi органи Мiн'юсту як структурнi пiдроздiли його апарату, що не мають статусу юридичної особи;

(пункт 12 доповнено пiдпунктом 123 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     124) призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв пiдприємств, установ, органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiн'юсту, приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi, вносить подання щодо представлення їх в установленому порядку до вiдзначення державними нагородами України;

(пункт 12 доповнено пiдпунктом 124 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)

     125) забезпечує органiзацiю науково-методичного забезпечення судово-експертної дiяльностi та органiзацiйно-управлiнськi засади дiяльностi науково-дослiдних установ судових експертиз Мiн'юсту, призначає на посаду керiвникiв таких установ, зокрема на конкурсних засадах в порядку, визначеному Мiн'юстом, звiльняє їх з посади, приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi, вносить подання щодо представлення їх в установленому порядку до вiдзначення державними нагородами України;

(пункт 12 доповнено пiдпунктом 125 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     126) призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв закладiв пiслядипломної освiти, що належать до сфери управлiння Мiн'юсту та забезпечують пiдвищення рiвня професiйної компетентностi державних службовцiв, приймає рiшення про необхiднiсть проведення конкурсного вiдбору на зазначенi посади в порядку, визначеному Мiн'юстом, приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi, вносить подання щодо представлення їх в установленому порядку до вiдзначення державними нагородами України;

(пункт 12 доповнено пiдпунктом 126 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.05.2020р. N 380)

     13) затверджує положення про самостiйнi структурнi пiдроздiли апарату Мiн'юсту;

     131) утворює уповноваженi органи з питань пробацiї, установи виконання покарань, слiдчi iзолятори, воєнiзованi формування, навчальнi заклади, заклади охорони здоров'я, пiдприємства установ виконання покарань, iншi пiдприємства, установи та органiзацiї, утворенi для забезпечення виконання завдань Державної кримiнально-виконавчої служби, в установленому порядку призначає на посаду та звiльняє з посади їх керiвникiв, застосовує заходи заохочення та притягує до дисциплiнарної вiдповiдальностi, вносить подання щодо представлення до вiдзначення державними нагородами України, а також затверджує їх положення (статути);

(пункт 12 доповнено пiдпунктом 131 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343, пiдпункт 131 пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615, вiд 26.04.2017р. N 294, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)

     132) присвоює в установленому порядку спецiальнi звання молодшого, середнього i старшого начальницького складу особам, якi проходять службу в органах i установах, вносить Президентовi України подання про присвоєння вищих спецiальних звань;

(пункт 12 доповнено пiдпунктом 132 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343, пiдпункт 132 пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     133) пiдпункт 133 пункту 12 виключено

(пункт 12 доповнено пiдпунктом 133 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343, пiдпункт 133 пункту 12 виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     134) запроваджує в установах виконання покарань та слiдчих iзоляторах режим особливих умов, залучає в разi потреби органи i пiдроздiли Нацiональної полiцiї для припинення в них групових протиправних дiй та лiквiдацiї їх наслiдкiв;

(пункт 12 доповнено пiдпунктом 134 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.05.2016р. N 343)

     135) органiзовує внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит та забезпечує їх здiйснення в Мiн'юстi та бюджетних установах, що належать до сфери управлiння Мiн'юсту;

(пункт 12 доповнено пiдпунктом 135 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     14) пiдпункт 14 пункту 12 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.01.2017р. N 10)

     15) пiдпункт 15 пункту 12 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     16) пiдпункт 16 пункту 12 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     17) пiдпункт 17 пункту 12 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     18) пiдпункт 18 пункту 12 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     19) визначає персональний склад патронатної служби Мiнiстра;

(пiдпункт 19 пункту 12 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     20) пiдпункт 20 пункту 12 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     21) порушує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi своїх заступникiв та державного секретаря Мiн'юсту;

(пiдпункт 21 пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     22) порушує в установленому порядку питання щодо присвоєння рангу державного службовця державному секретарю Мiн'юсту;

(пiдпункт 22 пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     23) пiдпункт 23 пункту 12 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.2015р. N 17)

     24) визначає обов'язки першого заступника Мiнiстра, заступникiв Мiнiстра, розподiл повноважень Мiнiстра мiж першим заступником Мiнiстра та заступниками Мiнiстра, якi вони здiйснюють у разi його вiдсутностi;

(пiдпункт 24 пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     25) пiдпункт 25 пункту 12 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     26) пiдпункт 26 пункту 12 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     27) представляє Мiн'юст у вiдносинах з iншими органами, пiдприємствами, установами та органiзацiями в Українi i за її межами;

     271) у визначених ним випадках здiйснює представництво України в Європейському судi з прав людини;

(пункт 12 доповнено пiдпунктом 271 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.11.2021р. N 1139)

     28) скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенцiї;

     29) пiдписує накази Мiн'юсту;

     30) скасовує повнiстю чи в окремiй частинi акти територiальних органiв Мiн'юсту, що суперечать Конституцiї України, iншим актам законодавства та актам Мiнiстерства;

     31) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.

     121. Повноваження керiвника державної служби у Мiн'юстi здiйснює державний секретар Мiн'юсту.

     Державний секретар Мiн'юсту є вищою посадовою особою з числа державних службовцiв Мiн'юсту. Державний секретар Мiн'юсту пiдзвiтний i пiдконтрольний Мiнiстру.

     Державний секретар Мiн'юсту призначається на посаду Кабiнетом Мiнiстрiв України строком на п'ять рокiв з правом повторного призначення.

(абзац третiй пункту 121 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)
(Положення доповнено пунктом 121 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     122. Державний секретар Мiн'юсту вiдповiдно до покладених на нього завдань:

     1) органiзовує роботу апарату Мiн'юсту;

     2) забезпечує пiдготовку пропозицiй щодо виконання завдань Мiн'юсту та подає їх на розгляд Мiнiстра;

     3) органiзовує та контролює виконання апаратом Мiн'юсту Конституцiї та законiв України, актiв Президента України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України, наказiв Мiн'юсту та доручень Мiнiстра, його першого заступника та заступникiв, звiтує про їх виконання;

     4) готує та подає Мiнiстру для затвердження плани роботи Мiн'юсту, звiтує про їх виконання;

     5) забезпечує реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, контроль за її збереженням в апаратi Мiн'юсту;

     6) у межах своїх повноважень запитує та одержує в установленому порядку вiд державних органiв, органiв влади Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ, органiзацiй в Українi та за її межами безоплатно iнформацiю, документи i матерiали, а вiд органiв державної статистики - статистичну iнформацiю, необхiдну для виконання покладених на Мiн'юст завдань;

     7) призначає на посади та звiльняє з посад у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовцiв апарату Мiн'юсту, укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби в порядку, передбаченому Кабiнетом Мiнiстрiв України, присвоює їм ранги державних службовцiв, приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;

(пiдпункт 7 пункту 122 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)

     8) приймає на роботу та звiльняє з роботи у порядку, передбаченому законодавством про працю, працiвникiв апарату Мiн'юсту, приймає рiшення щодо їх заохочення, притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;

     9) призначає на посаду та звiльняє з посади працiвникiв патронатної служби Мiнiстра за його поданням, а також у зв'язку iз звiльненням Мiнiстра;

     10) призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв територiальних органiв Мiн'юсту та їх заступникiв, заступникiв керiвникiв територiальних органiв державної виконавчої служби, юрисдикцiя яких поширюється на територiю однiєї або кiлькох областей, Автономної Республiки Крим, мiста Києва або Севастополя, присвоює їм ранги державних службовцiв, застосовує заходи заохочення та притягує до дисциплiнарної вiдповiдальностi;

(пiдпункт 10 пункту 122 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669)

     11) погоджує у передбачених законом випадках призначення на посади та звiльнення з посад керiвникiв вiдповiдних структурних пiдроздiлiв обласних, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй;

     12) пiдпункт 12 пункту 122 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)

     13) пiдпункт 13 пункту 122 виключено

(пiдпункт 13 пункту 122 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.04.2017р. N 294, вiд 30.08.2017р. N 669, виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)

     14) пiдпункт 14 пункту 122 виключено

(пiдпункт 14 пункту 122 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669, виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)

     15) забезпечує в установленому порядку органiзацiю пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв та iнших працiвникiв Мiн'юсту;

     16) представляє Мiн'юст як юридичну особу в цивiльно-правових вiдносинах;

     17) у межах повноважень, передбачених законом, дає обов'язковi для виконання державними службовцями та iншими працiвниками Мiн'юсту доручення;

     18) з питань, що належать до його повноважень, видає накази органiзацiйно-розпорядчого характеру та контролює їх виконання;

     19) вносить подання щодо представлення в установленому порядку до вiдзначення державними нагородами України державних службовцiв та iнших працiвникiв апарату Мiн'юсту, керiвникiв територiальних органiв Мiн'юсту та їх заступникiв, заступникiв керiвникiв територiальних органiв державної виконавчої служби, юрисдикцiя яких поширюється на територiю однiєї або кiлькох областей, мiста Києва або Севастополя.

(пiдпункт 19 пункту 122 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.08.2017р. N 669, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.10.2019р. N 868)
(Положення доповнено пунктом 122 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     123. На час вiдсутностi державного секретаря Мiн'юсту чи неможливостi здiйснення ним своїх повноважень з iнших причин його обов'язки виконує один iз керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату Мiн'юсту вiдповiдно до наказу державного секретаря Мiн'юсту.

(Положення доповнено пунктом 123 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     13. Для погодженого вирiшення питань, що належать до компетенцiї Мiн'юсту, обговорення найважливiших напрямiв його дiяльностi у Мiн'юстi може утворюватися колегiя.

     Рiшення колегiї можуть бути реалiзованi шляхом видання наказу Мiн'юсту.

     Для розгляду наукових рекомендацiй та проведення фахових консультацiй з основних питань дiяльностi у Мiн'юстi можуть утворюватися iншi постiйнi або тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи.

     Рiшення про утворення чи лiквiдацiю колегiї, iнших постiйних або тимчасових консультативних, дорадчих органiв, їх кiлькiсний та персональний склад, положення про них затверджуються Мiнiстром.

     14. Гранична чисельнiсть державних службовцiв та працiвникiв Мiн'юсту затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.

     Структура апарату Мiн'юсту затверджується Мiнiстром.

     Штатний розпис i кошторис Мiн'юсту затверджується державним секретарем Мiн'юсту за погодженням з Мiнфiном.

(абзац третiй пункту 14 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2016р. N 615)

     15. Мiн'юст є юридичною особою, має печатку iз зображенням Державного Герба України i своїм найменуванням, самостiйний баланс, рахунки в органах Казначейства, а також рахунки, у тому числi в iноземнiй валютi, в державних банках для зарахування авансового внеску стягувача, облiку депозитних сум i зарахування стягнутих з боржникiв коштiв та їх виплати стягувачам.

(пункт 15 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.04.2019р. N 365)
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.