КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 5 липня 2024 р. N 924


Деякi питання реалiзацiї експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) у виглядi гуманiтарної допомоги

     З метою вiдновлення промислового потенцiалу України Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     1. Погодитися з пропозицiєю Мiнiстерства економiки стосовно реалiзацiї з дня набрання чинностi цiєю постановою та протягом воєнного стану, але не бiльше двох рокiв, експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) у виглядi гуманiтарної допомоги (далi - експериментальний проект).

     2. Затвердити Порядок реалiзацiї експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) у виглядi гуманiтарної допомоги, що додається.

     3. Установити, що:

     координатором експериментального проекту є Мiнiстерство економiки;

     учасниками експериментального проекту є обласнi, Київська мiська вiйськовi адмiнiстрацiї, суб'єкти господарювання переробних галузей промисловостi незалежно вiд форми власностi та органи, до сфери управлiння яких вони належать;

     у перiод воєнного стану, але не бiльше двох рокiв з дня набрання чинностi цiєю постановою, отримувачами гуманiтарної допомоги є обласнi, Київська мiська вiйськовi адмiнiстрацiї;

     джерелами фiнансування експериментального проекту є фiнансовi ресурси мiжнародної технiчної допомоги, кошти набувачiв гуманiтарної допомоги, а також кошти iнших джерел, не заборонених законодавством;

     на перiод воєнного стану, але не бiльше двох рокiв з дня набрання чинностi цiєю постановою, машини та устаткування, перелiк яких мiститься у додатку 1 до Порядку, затвердженого цiєю постановою, та якi необхiднi для здiйснення заходiв iз забезпечення нацiональної безпеки i оборони у зв'язку з введенням воєнного стану, визнаються гуманiтарною допомогою;

     пiд час реалiзацiї експериментального проекту не застосовуються положення пункту 5 Порядку пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 вересня 2023 р. N 953 "Деякi питання пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2023 р., N 87, ст. 5038), щодо митного оформлення критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) як гуманiтарної допомоги в пунктах пропуску через державний кордон України без застосування заходiв нетарифного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi на пiдставi поданої декларацiї про перелiк товарiв, що визнаються гуманiтарною допомогою, передбаченої пунктом 2 Порядку пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 вересня 2023 р. N 953 "Деякi питання пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах воєнного стану";

     пiд час реалiзацiї експериментального проекту митне оформлення критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) як гуманiтарної допомоги, пропущеного через державний кордон на пiдставi декларацiї про перелiк товарiв, що визнаються гуманiтарною допомогою, передбаченої пунктом 2 Порядку пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 вересня 2023 р. N 953 "Деякi питання пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах воєнного стану", здiйснюється на складах отримувачiв гуманiтарної допомоги в порядку, установленому пунктами 3 - 6 Порядку митного оформлення вантажiв гуманiтарної допомоги, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22 березня 2000 р. N 544 (Офiцiйний вiсник України, 2000 р., N 12, ст. 481; 2013 р., N 31, ст. 1081), на пiдставi митної декларацiї, поданої за формою єдиного адмiнiстративного документа вiдповiдно до додатка I до Конвенцiї про спрощення формальностей у торгiвлi товарами 1987 року;

     пiд час реалiзацiї експериментального проекту строк перебування вантажiв критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) як гуманiтарної допомоги пiд митним контролем без митного оформлення визначено статтею 204 Митного кодексу України.

     4. Мiнiстерству економiки:

     забезпечити координацiю заходiв щодо реалiзацiї експериментального проекту;

     не пiзнiше нiж через два мiсяцi пiсля завершення реалiзацiї експериментального проекту подати Кабiнетовi Мiнiстрiв України звiт про результати реалiзацiї експериментального проекту, а також (у разi потреби) пропозицiї щодо вдосконалення законодавства у вiдповiдних сферах.

Прем'єр-мiнiстр України Д. ШМИГАЛЬ

Iнд. 21

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 5 липня 2024 р. N 924

ПОРЯДОК
реалiзацiї експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) у виглядi гуманiтарної допомоги

     1. Цей Порядок визначає механiзм реалiзацiї експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) у виглядi гуманiтарної допомоги (далi - експериментальний проект).

     2. Метою експериментального проекту є надання критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) у виглядi гуманiтарної допомоги (далi - гуманiтарна допомога) суб'єктам господарювання переробних галузей промисловостi незалежно вiд форми власностi для замiни (вiдновлення) знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України.

     3. У цьому Порядку термiни вживаються у такому значеннi:

     1) критично важливе промислове обладнання (засоби виробництва) - промислове обладнання (засоби виробництва) суб'єктiв господарювання переробних галузей промисловостi незалежно вiд форми власностi, що має критично важливе значення для функцiонування такого суб'єкта господарювання, знищення (пошкодження) якого робить неможливим або завдає суттєвої шкоди у випуску вихiдної продукцiї, спрямованої на вiдновлення нацiональної економiки, пiдтримку життєво важливих нацiональних iнтересiв, нацiональної безпеки та оборони, що визначене в Класифiкаторi рухомого майна (машин та обладнання) згiдно з додатком 1;

     2) набувач гуманiтарної допомоги - суб'єкт господарювання переробних галузей промисловостi незалежно вiд форми власностi, який потребує гуманiтарної допомоги у зв'язку iз знищенням (пошкодженням) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) i якому вона безпосередньо надається вiдповiдно до цього Порядку.

     Iншi термiни у цьому Порядку вживаються у значеннi, наведеному в Законi України "Про гуманiтарну допомогу", постановах Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 жовтня 2020 р. N 927 "Деякi питання органiзацiї ведення автоматизованої системи реєстрацiї гуманiтарної допомоги" (Офiцiйний вiсник України, 2020 р., N 84, ст. 2694) та вiд 5 вересня 2023 р. N 953 "Деякi питання пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2023 р., N 87, ст. 5038).

     4. Органiзацiя роботи з оформлення документiв щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва), знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, i супроводження гуманiтарної допомоги вiд кордону України до отримання її набувачем гуманiтарної допомоги здiйснюються отримувачем гуманiтарної допомоги, визначеним постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 липня 2024 р. N 924 "Деякi питання реалiзацiї експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) у виглядi гуманiтарної допомоги" (далi - отримувач гуманiтарної допомоги), за мiсцезнаходженням (для юридичної особи), задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) (для фiзичної особи - пiдприємця) набувача гуманiтарної допомоги.

     Отримувач гуманiтарної допомоги утворює комiсiю з обстеження знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) (далi - комiсiя).

     Рiшенням про утворення комiсiї затверджується склад комiсiї та положення про її дiяльнiсть.

     Комiсiя у своїй дiяльностi керується актами законодавства та цим Порядком.

     Комiсiя утворюється на постiйнiй основi у складi голови, заступника голови, секретаря та її членiв у кiлькостi не менше п'яти осiб. До роботи комiсiї без включення до її складу залучаються уповноваженi представники набувача гуманiтарної допомоги.

     Засiдання комiсiї веде голова комiсiї, а за його вiдсутностi - заступник голови комiсiї.

     Засiдання комiсiї є правоможним, якщо в ньому бере участь не менш як половина складу комiсiї. У разi рiвного розподiлу голосiв вирiшальним є голос головуючого на засiданнi комiсiї. У разi вiдсутностi голови комiсiї та його заступника засiдання проводить один iз членiв комiсiї, який обирається головуючим бiльшiстю голосiв присутнiх на засiданнi членiв комiсiї.

     Голова комiсiї органiзовує роботу комiсiї, забезпечує виконання покладених на комiсiю завдань i функцiй, головує на її засiданнях, формує порядок денний, визначає дату, час i мiсце проведення засiдання комiсiї.

     Член комiсiї має право вивчати матерiали, поданi на розгляд комiсiї, брати участь в обговореннi, дослiдженнi питань порядку денного, висловлювати окрему думку з оформленням її у письмовому виглядi.

     Член комiсiї зобов'язаний брати участь у засiданнях комiсiї, забезпечити подання на засiдання комiсiї iнформацiї (матерiалiв) вiдповiдно до повноважень структурного пiдроздiлу, який вiн представляє (за наявностi), брати участь у прийняттi рiшень шляхом голосування.

     Член комiсiї, який має конфлiкт iнтересiв, не має права брати участi у засiданнях комiсiї з питань, з яких iснує такий конфлiкт iнтересiв.

     У разi виникнення реального чи потенцiйного конфлiкту iнтересiв члени комiсiї не беруть участi в опрацюваннi, обговореннi та прийняттi рiшень з питань, щодо яких у них є конфлiкт iнтересiв.

     Про конфлiкт iнтересiв членiв комiсiї або голови комiсiї може заявити будь-який учасник засiдання.

     У разi неподання iнформацiї щодо наявностi конфлiкту iнтересiв, якщо про нього стає вiдомо пiсля прийняття рiшення комiсiєю, - таке рiшення пiдлягає перегляду.

     Формами роботи комiсiї є безпосереднiй виїзд до мiсця розмiщення знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобу виробництва) набувача гуманiтарної допомоги та засiдання.

     Граничний строк проведення комiсiєю обстеження знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) не повинен перевищувати п'яти робочих днiв з дня прийняття заяви про надання гуманiтарної допомоги (далi - заява).

     5. Основними завданнями комiсiї є:

     1) розгляд заяв;

     2) обстеження знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) в супроводi набувача гуманiтарної допомоги, його уповноважених представникiв, за результатом якого складається акт комiсiйного обстеження знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) (далi - акт комiсiйного обстеження).

     Загальну мiжвiдомчу координацiю роботи з пошуку, розподiлу та передачi гуманiтарної допомоги здiйснює Мiнекономiки.

     6. Пiдставою для початку пошуку та отримання гуманiтарної допомоги є подана набувачем гуманiтарної допомоги заява у паперовiй або електроннiй формi, пiдписана його керiвником з накладенням печатки (у разi наявностi), отримувачу гуманiтарної допомоги за мiсцезнаходженням (для юридичної особи), задекларованим/зареєстрованим мiсцем проживання (перебування) (для фiзичної особи - пiдприємця) такого набувача гуманiтарної допомоги:

     1) який станом на дату подання заяви фактично не перебуває та не провадить господарську дiяльнiсть на територiях активних бойових дiй, територiях активних бойових дiй, на яких функцiонують державнi електроннi iнформацiйнi ресурси, та тимчасово окупованих Росiйською Федерацiєю територiях України, включених до перелiку територiй, на яких ведуться (велися) бойовi дiї або тимчасово окупованих Росiйською Федерацiєю, затвердженого Мiнреiнтеграцiї, для яких не визначена дата завершення бойових дiй або тимчасової окупацiї;

     2) який не провадить господарську дiяльнiсть на територiї Росiйської Федерацiї та/або Республiки Бiлорусь;

     3) який не є кредитною спiлкою, страховиком (перестраховиком), iнвестицiйним фондом, недержавним пенсiйним фондом, професiйним учасником ринкiв капiталу, ломбардом, банком або фiнансовою установою;

     4) щодо якого не застосовано спецiальнi економiчнi та iншi обмежувальнi заходи (санкцiї) вiдповiдно до Закону України "Про санкцiї";

     5) щодо якого не застосовуються судовi процедури банкрутства (неплатоспроможностi), передбаченi Кодексом України з процедур банкрутства, або який не перебуває на стадiї лiквiдацiї;

     6) щодо якого вiдсутнє рiшення суду, яке набрало законної сили, про притягнення до кримiнальної вiдповiдальностi за корупцiйне правопорушення;

     7) який є власником знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва).

     Гуманiтарна допомога не надається набувачам гуманiтарної допомоги, якi ранiше отримували грант на створення або розвиток переробних пiдприємств згiдно з Порядком надання грантiв на створення або розвиток переробних пiдприємств, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 червня 2022 р. N 739 "Деякi питання надання грантiв для переробних пiдприємств" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 54, ст. 3161), за винятком, якщо сума вартостi критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) є вдвiчi бiльшою за розмiр наданого гранту.

     7. У заявi набувачiв гуманiтарної допомоги - фiзичних осiб - пiдприємцiв зазначаються такi вiдомостi:

     1) прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi);

     2) реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя (за наявностi) та номер паспорта (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та офiцiйно повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi);

     3) серiя та/або номер паспорта громадянина України;

     4) дата народження;

     5) контактнi данi набувача гуманiтарної допомоги (номер телефону, адреса електронної пошти);

     6) дата реєстрацiї в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань;

     7) мiсцезнаходження набувача гуманiтарної допомоги;

     8) основний вид економiчної дiяльностi;

     9) задеклароване/зареєстроване мiсце проживання (перебування) набувача гуманiтарної допомоги;

     10) мiсце фактичного проживання набувача гуманiтарної допомоги (якщо задеклароване/зареєстроване мiсце проживання (перебування) та мiсце фактичного проживання не спiвпадають);

     11) мiсце провадження господарської дiяльностi;

     12) вiдомостi про ранiше отриману допомогу для переробних пiдприємств згiдно з Порядком надання грантiв на створення або розвиток переробних пiдприємств, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 червня 2022 р. N 739.

     8. У заявi набувачiв гуманiтарної допомоги - юридичних осiб зазначаються такi вiдомостi:

     1) прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) керiвника;

     2) контактнi данi керiвника (номер телефону, адреса електронної пошти);

     3) найменування юридичної особи, зокрема скорочене (за наявностi);

     4) дата реєстрацiї юридичної особи;

     5) iдентифiкацiйний код згiдно з ЄДРПОУ;

     6) органiзацiйно-правова форма юридичної особи;

     7) мiсцезнаходження юридичної особи;

     8) мiсце провадження господарської дiяльностi;

     9) основний вид економiчної дiяльностi;

     10) вiдомостi про ранiше отриману допомогу для переробних пiдприємств згiдно з Порядком надання грантiв на створення або розвиток переробних пiдприємств, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 червня 2022 р. N 739;

     11) iнформацiя про засновникiв та бенефiцiарних власникiв юридичної особи.

     9. Набувач гуманiтарної допомоги разом iз заявою подає документи, якi пiдтверджують перебування критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) на балансi набувача гуманiтарної допомоги, ступiнь його пошкодження або знищення внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, а саме:

     1) завiренi копiї документiв, оформлених за результатами iнвентаризацiї (iнвентаризацiйного опису необоротних активiв, звiряльної вiдомостi результатiв iнвентаризацiї необоротних активiв, протоколу iнвентаризацiйної комiсiї суб'єкта господарювання) не ранiше 1 сiчня 2021 р., що пiдтверджують факт наявностi у набувача гуманiтарної допомоги вiдповiдного критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) станом на дату його знищення (пошкодження) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України;

     2) завiренi копiї документiв, оформлених за результатами iнвентаризацiї (iнвентаризацiйного опису необоротних активiв, звiряльної вiдомостi результатiв iнвентаризацiї необоротних активiв, протоколу iнвентаризацiйної комiсiї суб'єкта господарювання), що пiдтверджують факт знищення (пошкодження) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва);

     3) завiренi копiї iнших первинних документiв, що мiстять iнформацiю про наявнiсть у набувача гуманiтарної допомоги вiдповiдного критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) станом на 24 лютого 2022 р., зокрема передавальний акт, акт приймання-передачi, акт введення в експлуатацiю, товарно-транспортнi накладнi про надходження товару;

     4) витяг з Єдиного реєстру досудових розслiдувань (пiсля звернення до органу, в якому вiдкрито кримiнальне провадження, зокрема до пiдроздiлу полiцiї, СБУ, Державного бюро розслiдувань, прокуратури) вiдповiдно до статтi 438 Кримiнального кодексу України або рiшення суду, що набрало законної сили, яке пiдтверджує факт знищення (пошкодження) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва);

     5) перелiк знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) за формою згiдно з додатком 2.

     Набувач гуманiтарної допомоги разом iз заявою може подати iншi документи, якi вважає такими, що можуть пiдтвердити перебування критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) на балансi набувача гуманiтарної допомоги, ступiнь його пошкодження або знищення внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України.

     10. Отримувач гуманiтарної допомоги протягом одного робочого дня з дня реєстрацiї передає заяву з документами на розгляд комiсiї, утвореної отримувачем гуманiтарної допомоги.

     Комiсiя здiйснює розгляд заяви та документiв, зазначених у пунктi 9 цього Порядку, протягом 10 робочих днiв з дня їх надходження, за результатом чого приймає рiшення:

     про повернення заяви без розгляду - якщо набувач гуманiтарної допомоги не вiдповiдає вимогам, визначеним пунктом 6 цього Порядку;

     про повернення заяви для доопрацювання - у разi невiдповiдностi поданих набувачем гуманiтарної допомоги документiв iз зазначенням таких невiдповiдностей;

     про проведення обстеження знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) - iз зазначенням дати проведення такого обстеження.

     Комiсiя повiдомляє набувачу гуманiтарної допомоги про прийняте рiшення протягом двох робочих днiв з моменту його прийняття шляхом надсилання листа в паперовiй або електроннiй формi з використанням квалiфiкованого електронного пiдпису.

     Доопрацьованi заяви, що надiйшли у паперовiй або електроннiй формi повторно, розглядаються вiдповiдно до черговостi, але не бiльше 10 робочих днiв з дня їх надходження.

     Комiсiєю проводиться обстеження знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) в супроводi набувача гуманiтарної допомоги та/або його уповноважених представникiв в порядку, встановленому отримувачем гуманiтарної допомоги, що утворив комiсiю.

     Пiсля обстеження складається акт комiсiйного обстеження вiдповiдно до типової форми акта комiсiйного обстеження згiдно з додатком 3.

     В актi комiсiйного обстеження зазначаються, зокрема:

     iнформацiя про набувача гуманiтарної допомоги, адреса мiсцезнаходження (для юридичної особи), задеклароване/зареєстроване мiсце проживання (перебування) (для фiзичної особи), мiсцезнаходження знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва);

     iнформацiя про дату та номер рiшення, яким утворено комiсiю, склад комiсiї та дату комiсiйного обстеження (копiя рiшення додається до акта комiсiйного обстеження);

     iнформацiя щодо форми власностi набувача гуманiтарної допомоги;

     iнформацiя про знищене (пошкоджене) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливе промислове обладнання (засоби виробництва);

     iнформацiя про надання набувачу гуманiтарної допомоги iншої державної допомоги щодо знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва), зокрема дата, спосiб;

     висновки щодо обсягу пошкоджень (повнiстю знищене, потребує замiни; пошкоджене, але може бути вiдновлене (короткий опис, за рахунок чого, якого обладнання (засобiв виробництва) тощо).

     До акта комiсiйного обстеження обов'язково додаються результати фотофiксацiї знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобу виробництва) та/або мiсце його розмiщення. У випадку значного руйнування примiщення, де розмiщувалося таке обладнання (засоби виробництва), та неможливостi його фотофiксацiї (iдентифiкацiї) акт комiсiйного обстеження складається на пiдставi бухгалтерських документiв (iнвентаризацiйного опису необоротних активiв, звiряльної вiдомостi результатiв iнвентаризацiї необоротних активiв, протоколу iнвентаризацiйної комiсiї суб'єкта господарювання тощо).

     У разi складення акта комiсiйного обстеження для групи знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) одного набувача гуманiтарної допомоги iнформацiя, передбачена актом комiсiйного обстеження, зазначається для кожного такого обладнання (засобу виробництва) окремо.

     Акт комiсiйного обстеження разом iз заявою та документами, зазначеними в пунктi 9 цього Порядку, протягом одного робочого дня з дня його затвердження передається отримувачу гуманiтарної допомоги, що утворив комiсiю, для реєстрацiї як вхiдного документа.

     Копiя акта комiсiйного обстеження протягом одного робочого дня з дня його затвердження надсилається набувачу гуманiтарної допомоги.

     11. Отримувачi гуманiтарної допомоги за результатом перевiрки заяви та документiв, зазначених у пунктi 9 цього Порядку, наявностi акта комiсiйного обстеження:

     1) формують загальний перелiк знищеного (пошкодженого) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України, критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) за формою, визначеною додатком 2 (далi - перелiк), та створюють iдентифiкований перелiк набувачiв гуманiтарної допомоги на державнiй та англiйськiй мовах вiдповiдно до вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 березня 2022 р. N 326 "Про затвердження Порядку визначення шкоди та збиткiв, завданих Українi внаслiдок збройної агресiї Росiйської Федерацiї" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 26, ст. 1413) та наказу Мiнекономiки i Фонду державного майна вiд 18 жовтня 2022 р. N 3904/1223 "Про затвердження Методики визначення шкоди та обсягу збиткiв, завданих пiдприємствам, установам та органiзацiям усiх форм власностi внаслiдок знищення та пошкодження їх майна у зв'язку iз збройною агресiєю Росiйської Федерацiї, а також упущеної вигоди вiд неможливостi чи перешкод у провадженнi господарської дiяльностi";

     2) щомiсяця до 5 числа подають перелiк, заяву, акт комiсiйного обстеження та зазначенi в пунктi 9 цього Порядку документи набувачiв гуманiтарної допомоги - юридичних осiб публiчного права органам, до сфери управлiння яких вони належать.

     12. Прiоритетне для вiдновлення критично важливе промислове обладнання (засоби виробництва) визначається щомiсяця до 20 числа рiшенням:

     отримувачiв гуманiтарної допомоги для набувачiв гуманiтарної допомоги - юридичних осiб приватного права та фiзичних осiб - пiдприємцiв;

     органiв, визначених пiдпунктом 2 пункту 11 цього Порядку, для вiдповiдних набувачiв гуманiтарної допомоги - юридичних осiб публiчного права.

     Прiоритетно гуманiтарна допомога надається набувачам гуманiтарної допомоги, якi здiйснюють як виконавцi або як спiввиконавцi виробництво товарiв, виконання робiт або надання послуг, необхiдних для задоволення потреб Збройних Сил, утворених вiдповiдно до законiв України вiйськових формувань, на пiдставi укладеного державного контракту (договору).

     Отримувачi гуманiтарної допомоги, органи, визначенi пiдпунктом 2 пункту 11 цього Порядку, з використанням системи електронної взаємодiї органiв виконавчої влади та з накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису керiвника вiдповiдного органу подають щомiсяця до 25 числа Мiнекономiки документи щодо вiдповiдних набувачiв гуманiтарної допомоги, а саме:

     заяви;

     документи, зазначенi в пунктi 9 цього Порядку;

     акти комiсiйного обстеження;

     перелiки;

     рiшення про визначення прiоритетних для вiдновлення критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) набувачiв гуманiтарної допомоги (за наявностi).

     Обмiн iнформацiєю здiйснюється в електроннiй формi з дотриманням вимог Законiв України "Про електронну iдентифiкацiю та електроннi довiрчi послуги", "Про захист персональних даних", "Про захист iнформацiї в iнформацiйно-комунiкацiйних системах".

     13. Мiнекономiки за результатами перевiрки документiв, зазначених в абзацах шостому - десятому пункту 12 цього Порядку, узагальнює отриманi перелiки протягом 20 робочих днiв з дня їх отримання.

     У разi коли критично важливе промислове обладнання (засоби виробництва), зазначене в перелiках, вiдсутнє у Класифiкаторi рухомого майна (машин та обладнання) (додаток 1) та/або не дотримано форми, визначеної у додатку 2, або не надано одного з документiв, зазначених в абзацах шостому - десятому пункту 12 цього Порядку, такi перелiки протягом 20 робочих днiв з моменту надходження повертаються для доопрацювання.

     Доопрацьованi перелiки, що надiйшли повторно, розглядаються вiдповiдно до черговостi, але не бiльше 10 робочих днiв з дня їх надходження.

     Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть наданої iнформацiї, зазначеної у перелiках та доданих до них документах, несуть набувачi гуманiтарної допомоги та керiвники отримувачiв гуманiтарної допомоги.

     14. Мiнекономiки разом iз МЗС безпосередньо органiзовує та проводить роботу з мiжнародними партнерами (донорами) щодо пошуку необхiдного критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва).

     Розгляд пропозицiй мiжнародних партнерiв (донорiв) для розподiлу та передачi гуманiтарної допомоги здiйснюється Мiнекономiки.

     Мiнекономiки протягом 15 робочих днiв розглядає пропозицiї мiжнародних партнерiв (донорiв) у порядку черговостi їх надходження та приймає рiшення про розподiл та передачу гуманiтарної допомоги з урахуванням рiшень про визначення прiоритетного для вiдновлення критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) набувачiв гуманiтарної допомоги.

     Копiя рiшення про розподiл та передачу гуманiтарної допомоги надсилається отримувачу гуманiтарної допомоги та набувачу гуманiтарної допомоги протягом двох робочих днiв з дня його прийняття.

     15. Подання iнформацiї та документiв, необхiдних для реєстрацiї отримувачiв гуманiтарної допомоги, визнання гуманiтарною допомогою вантажiв (товарiв) здiйснюється вiдповiдно до Положення про автоматизовану систему реєстрацiї гуманiтарної допомоги, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 жовтня 2020 р. N 927 "Деякi питання органiзацiї ведення автоматизованої системи реєстрацiї гуманiтарної допомоги" (Офiцiйний вiсник України, 2020 р., N 84, ст. 2694).

     16. Документальне оформлення, супроводження, облiк гуманiтарної допомоги здiйснюються вiдповiдно до Порядку пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 вересня 2023 р. N 953 "Деякi питання пропуску та облiку гуманiтарної допомоги в умовах воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2023 р., N 87, ст. 5038).

     17. Перевезення гуманiтарних вантажiв на територiї України здiйснюються вiдповiдно до укладених договорiв про надання послуг з органiзацiї перевезення вантажiв за рахунок набувачiв гуманiтарної допомоги.

 

Додаток 1
до Порядку

КЛАСИФIКАТОР
рухомого майна (машин та обладнання)

Групи та види основних засобiв Шифр
Машини та устаткування 4
Робочi машини та обладнання 41 - 45
Металорiзальне обладнання 410
Металорiзальне обладнання масою до 10 тонн галузей машинобудування та металообробки:  
верстати з ручним управлiнням, включаючи прецизiйнi, класiв точностi А, В, С, Н, П (унiверсальнi, спецiалiзованi та спецiальнi) 41000
верстати металорiзальнi з числовим програмним управлiнням, зокрема обробнi центри, автомати та напiвавтомати без числового програмного управлiння (унiверсальнi, спецiальнi, спецiалiзованi та агрегатнi), автоматичнi (верстатнi) лiнiї 41001
гнучкi виробничi модулi, роботизованi технологiчнi комплекси 41002
гнучкi виробничi системи, включаючи складальне, регулювальне та фарбувальне обладнання 41003
Машини та обладнання для ливарного виробництва 411
Машини для виготовлення формувальних матерiалiв, форм та стрижнiв, машини очиснi 41100
Обладнання для виготовлення оболонкових форм та стрижнiв, для лиття по виплавлюваних моделях, ваграночнi комплекси, заливальне обладнання, лiнiї автоматичнi, напiвавтоматичнi та комплексно-механiзованi для ливарного виробництва, гнучкi виробничi системи, модулi та роботизованi технологiчнi комплекси 41101
Машини для лиття пiд тиском, кокiльнi, для вiдцентрового лиття 41102
Машини вибивнi 41103
Ковальсько-пресове обладнання 412
Преси механiчнi, гiдравлiчнi, ножицi, правильнi та згинальнi машини, кувальнi вальцi, молоти кувальнi пневматичнi та вибивальнi масою до 30 тонн 41200
Преси механiчнi, гiдравлiчнi, ножицi, правильнi та згинальнi машини, кувальнi вальцi, горизонтально-кувальнi машини, молоти штампувальнi та кувальнi масою понад 30 тонн 41201
Автомати ковальсько-пресовi, машини ротацiйно-кувальнi 41202
Преси для виробництва вогнетривких та формувально-абразивних матерiалiв та преспорошкiв механiчнi та гiдравлiчнi 41203
Преси пакетувальнi та брикетувальнi, ножицi гiдравлiчнi алiгаторнi 41204
Преси для пластмас, термопласт-автомати, ротацiйно-кувальнi машини для заковування кiлець труб та пруткiв 41205
Унiкальнi ковальсько-пресовi машини масою понад 100 тонн 41206
Установки пресовi для виробництва труб, пруткiв, профiлiв 41207
Машини та лiнiї укрупнення рулонiв, стикового зварювання, поздовжнього та поперечного рiзання, перемотування 41208
Гнучкi виробничi модулi, автоматизованi, зокрема роботизованi комплекси, обладнання з числовим програмним управлiнням, оснащене засобами механiзацiї та автоматизацiї, автоматичнi роторнi та роторно-конвеєрнi лiнiї, обробнi центри 41209
Устаткування абразивного та алмазного виробництва 413
Електропечi для плавлення абразивних матерiалiв 41300
Устаткування для механiчної обробки та контролю абразивних виробiв 41301
Обладнання для виробництва шлiфувальних дискiв, полiрувальникiв, шлiфувальної шкурки та виробiв з неї 41302
Устаткування для механiчної, ультразвукової та високочастотної обробки алмазiв 41303
Оптичнi квантовi генератори 41304
Печi для випалу абразивних виробiв на керамiчнiй зв'язцi та графiтовмiсних виробiв 41305
Устаткування електронної промисловостi 440
Устаткування для вирощування монокристалiв напiвпровiдникових та iнших матерiалiв 44000
Обладнання для виготовлення спецматерiалiв; формування скловиробiв, керамiчних та феритових деталей; лиття, прокатки та волочiння; згинання, навивки, рихтування та намотки 44001
Устаткування для механiчного очищення та зачистки деталей, верстати, машини та механiзми для заготiвельних та формотворчих операцiй 44002
Спецiальнi металорiзальнi верстати, обладнання для рiзання напiвпровiдникових пластин та надтвердих матерiалiв, шлiфування та полiрування; для ультразвукової, електроiскрової, електрофiзичної та електрохiмiчної розмiрної обробки 44003
Устаткування спецiальне технологiчне пресове 44004
Обладнання для очищення та промивання, хiмiчної, електрохiмiчної обробки; хiмiчного та електрохiмiчного нанесення покриття на метали; фотолiтографiї, фотохiмiчних процесiв, сумiщення та експонування; засоби малої механiзацiї для фотолiтографiчних та технохiмiчних операцiй 44005
Обладнання газо- та плазмохiмiчного очищення, травлення та нанесення покриттiв; для нанесення металевих (таких, що iмiтують метал), неметалевих та захисних покриттiв 44006
Устаткування для нанесення спецiальних суспензiй, колоїдiв, рiдких складiв, шлiкеру, лакiв, полiмерних покриттiв, для герметизацiї неметалами 44007
Устаткування вакуумного напилення; iонної iмплантацiї, електронно-радiацiйної обробки та лазерно-термiчної обробки 44008
Обладнання для нарощування шарiв; для дифузiйних процесiв 44009
Устаткування термiчне вакуумне; для сушiння 44010
Печi з неконтрольованим та контрольованим середовищем 44011
Обладнання електродугового, дифузiйного, електроконтактного зварювання; мiкрозварювання, стикового та спецiальних видiв зварювання; паяння, з'єднання скловиробiв, керамiки зварюванням та паянням 44012
Устаткування складальне широкого застосування, спецiальне обладнання для збирання 44013
Автомати та лiнiї вiдкачування, вiдкачувальнi пости, обладнання для промiжної вакуумної обробки 44014
Устаткування для припасування в номiнал 44015
Устаткування точної механiки, тренувальне 44016
Устаткування контролю фiзичних параметрiв матерiалiв; промiжного контролю; контролю на електромiцнiсть, коротке замикання та обриви, контролю статистичних параметрiв; контролю за функцiонуванням; вихiдного контролю та розбраковування готових виробiв; розбраковування за номiналами та групами точностi; обладнання та контрольно-вимiрювальне пристосування для комплексних дослiджень та контролю поверхонь 44017
Обладнання електронної та iонної оптики 44018
Устаткування для дефектоскопiї 44019
Обладнання для випробувань на безвiдмовнiсть, довговiчнiсть, клiматичних та механiчних випробувань, випробувань механiчних параметрiв виробiв електронної технiки 44020
Засоби комплексної автоматизацiї виробництва, промисловi роботи, манiпулятори, робототехнiчнi комплекси, автоматичнi системи керування технологiчними процесами 44021
Устаткування для маркування та пакування 44022
Обладнання для приготування та регенерацiї технологiчних середовищ, приготування, очищення та регенерацiї хiмреактивiв; для отримання деiонiзованої води 44023
Генератори високочастотнi 44024
Устаткування для забезпечення виробничої гiгiєни 44025
Транспортнi системи та конвеєри, склади та стелажi автоматизованi та механiзованi 44026
Устаткування екологiчне 44027
Система комплексного вимiрювання параметрiв для вимiрювання механiчних величин та параметрiв; оптичнi; спецiальнi для контролю та регулювання технологiчних процесiв; вимiрювання технологiчних та геометричних параметрiв 44028
Система комплексного вимiрювання параметрiв для електровимiрювання 44029
Оргоснащення для технологiчних процесiв, шафи, столи, стелажi, вiзки 44030
Пристрої для забезпечення виробничої гiгiєни 44031
Устаткування спецiальне технологiчне iнше 44032
Машини та обладнання промисловостi будiвельних матерiалiв 441
Машини та устаткування цементної промисловостi
Печi обертовi, шахтнi автоматичнi та пiчнi агрегати з виробництва цементу 44100
Млини цементнi трубнi 44101
Холодильники для клiнкеру колосниковi та барабаннi, змiшувачi шламовi (крановi мiшалки), барабани сушильнi, конвеєрнi кальцинатори 44102
Охолоджувачi цементу, сепаратори, глиноболтушки, пакувальнi машини, обладнання для пакетування та навантаження, фiльтри рукавнi, вологомасловiддiлювачi 44103
Машини та обладнання азбестоцементної промисловостi  
Обладнання заготiвельного вiддiлення (бiгуни, голлендери, дезiнтегратори, змiшувачi, ковшовi мiшалки, рекуператори, мiшалки переробки обрiзкiв та суспензiї) 44104
Устаткування з виробництва азбестоцементних листових виробiв, конструкцiй та облицювальних матерiалiв 44105
Устаткування з виробництва азбестоцементних труб, верстати з обробки та випробування азбестоцементних виробiв, конвеєри для затвердiння труб 44106
Преси для виробництва азбестоцементних виробiв 44107
Верстати для обтяжки сiтчастих цилiндрiв, обладнання для пакетування, конвеєри для виробництва листiв 44108
Машини та обладнання для виробництва покрiвельно-гiдроiзоляцiйних та полiмерних будiвельних матерiалiв  
Лiнiї з виробництва основних та безосновних покрiвельно-гiдроiзоляцiйних матерiалiв 44109
Лiнiї з виробництва основ покрiвельно-гiдроiзоляцiйних матерiалiв 44110
Лiнiї з виробництва покрiвельно-гiдроiзоляцiйних, клеючих мастик та емульсiй, герметизуючих матерiалiв 44111
Устаткування для виробництва лiнолеуму, оздоблювальних матерiалiв, м'якої та жорсткої полiвiнiлхлоридної плiвки, теплоiзоляцiйних матерiалiв на основi пiнополiстиролу 44112
Машини та обладнання для виробництва керамiчної та силiкатної цегли, виробiв з пористого бетону  
Обладнання глинопереробне (глинорозпушувачi, живильники ящиковi, вальцi каменевидiльнi та грубого помелу, вальцi тонкого помелу, бiгуни, глиномiшалки, глинорастирачi), змiшувачi силiкатної сумiшi безперервної дiї 44113
Преси для виробництва керамiчної та силiкатної цегли 44114
Автомати-укладачi, автомати-садчики, пакетувальники 44115
Автомати рiзання сирця, вiзки передавальнi 44116
Устаткування для сушiння сирцю 44117
Вагонетки пiчнi та сушильнi 44118
Штурхачi 44119
Агрегати пiчнi для випалу цегли 44120
Автоклави термовологостi, вагонетки запарочнi автоклавнi, розвантажувачi доннi силосiв-реакторiв 44121
Машини для доавтоклавної розрiзки нiздрювато-бетонного масиву, лiнiї для обробки та калiбрування нiздрювато-бетонних виробiв i деталей; форми та бортоснащення, що не пiддаються автоклавiзацiї 44122
Форми, пiддони, ґрати, що пiддаються автоклавiзацiї 44123
Газобетономiшалки, ударнi майданчики 44124
Машини та обладнання промисловостi будiвельної керамiки  
Обладнання для приготування мас та формування санiтарно-керамiчних виробiв, плиток керамiчних, глазурованих для внутрiшнього облицювання стiн, плиток керамiчних фасадних, каналiзацiйних труб, кислототривких виробiв 44125
Устаткування для сушiння санiтарно-керамiчних виробiв, плиток керамiчних, глазурованих для внутрiшнього облицювання стiн, плиток керамiчних для пiдлог, плиток керамiчних фасадних, керамiчних каналiзацiйних труб, кислототривких виробiв 44126
Устаткування для випалення санiтарно-керамiчних виробiв, плиток керамiчних глазурованих для внутрiшнього облицювання стiн, плиток керамiчних фасадних, плиток керамiчних для пiдлоги 44127
Машини та обладнання санiтарно-технiчної промисловостi  
Автоматичнi лiнiї для виготовлення форм та стрижнiв опалювальних радiаторiв моделей ЛП-087, ЛП-100 44128
Автоматичнi лiнiї з виготовлення сталевих зварних панельних радiаторiв 44129
Котли та котельнi установки пересувних автоматизованих котельних установок, установки котельнi модульнi твердопаливнi типу "Братськ-1", "Братськ-1Г", "Смолоскип-0,8ЛЖ" 44130
Машини та обладнання промисловостi з видобутку та обробки облицювальних матерiалiв iз природного каменю  
Верстати важкого типу: розпилювальнi з криволiнiйним та прямолiнiйним рухом пильної рами, фрезернi та шлiфувальнi портального типу, конвеєри шлiфувально-полiрувальнi 44131
Верстати середнього типу: розпилювальнi дисковi, фрезернi та шлiфувальнi мостового типу 44132
Верстати легкого типу: фрезернi консольного типу, шлiфувальнi радiально-консольнi; обладнання для видобутку штучного каменю та блокiв-заготовок: машини каменерiзнi з кiльцевою фрезою, дисковими пилками та баровим рiжучим органом, пили канатнi, верстати рядкового бурiння, установки гiдроклiновi 44133
Устаткування для виробництва декоративних плит на основi природного каменю 44134
Машини та обладнання для виробництва керамзиту, аглопориту та перлiту  
Агрегати випалювальнi для виробництва керамзиту та перлiту 44135
Преси, вальцi, шаровi холодильники 44136
Сортування керамзиту 44137
Агломерацiйнi машини для виробництва аглопориту 44138
Грануляцiйнi барабани 44139
Вертикальнi (шахтнi) печi для виробництва перлiту 44140
Машини та обладнання для виробництва вапна  
Печi шахтнi для випалення вапна з механiзмами завантаження та вивантаження 44141
Печi, що обертаються для випалу iз запiчними теплообмiнниками 44142
Печi, що обертаються для випалення вапна без запiчних теплообмiнникiв 44143
Машини та обладнання для виробництва гiпсу та гiпсових виробiв  
Устаткування для варiння гiпсу 44144
Комплекти обладнання для виробництва гiпсокартонних виробiв 44145
Машини карусельно-формувальнi 44146
Гiпсомiшалки 44147
Машини та обладнання промисловостi тепло- та звукоiзоляцiйних матерiалiв  
Устаткування для одержання розплаву: печi ваннi, електропечi, вагранки 44148
Установки для роздуву розплаву: центрифуги багатовалковi, шафи повiтрянi 44149
Устаткування для виготовлення мiнераловатних виробiв: камери волокноосадження, термообробки, верстати форматнi, верстати прошивки, укладання гiдромаси, автомати рулоннi, упаковка 44150
Машини та обладнання неметалорудної та нерудної промисловостi  
Устаткування для виробництва листової слюди 44151
Устаткування для виробництва слюдопластових виробiв 44152
Устаткування для виробництва мiканiтових, мiкалексових виробiв та мiкаленти меленої слюди 44153
Устаткування для виробництва вермикулiтової та азбестовермикулiтової продукцiї 44154
Дезiнтегратори розмелювання тальку, барабани дезiнтеграцiйнi для розмолу каолiну сирцю 44155
Мiшалки каолiнової суспензiї, ванни шнековi для гiдравлiчної класифiкацiї каолiну 44156
Сита струменевi, сепаратори полiградiєнтнi електромагнiтнi, гiдроциклоннi установки 44157
Сита вiбрацiйнi, сепаратори 44158
Сушарки стрiчковi типу "Мирко" 44159
Класифiкатори гiдравлiчнi та пневматичнi 44160
Мийки вiбрацiйнi 44161
Машини та обладнання азбестової промисловостi  
Обладнання пiдготовчих процесiв (подрiбнення та розпушування) 44162
Устаткування для класифiкацiї 44163
Обладнання для пакування, штабелювання та пакетування азбесту; обладнання систем пневмотранспорту для вiдсмоктування та транспортування азбестового волокна 44164
Устаткування для сушiння азбестової руди 44165
Бетонозмiшувачi, пiнобетономiшалки, газобетономiшалки, розчиномiшалки з дозувальною апаратурою та пристроями бетонозмiшувальних цехiв та заводiв 44166
Устаткування для ущiльнення бетонної сумiшi: вiбромайданчики, вiбростоли, вiброщити, агрегати вiбропротяжнi 44167
Машини та установки для формування залiзобетонних виробiв, пристрої для розпалубки форм, виготовлення пустотних панелей, центрифугування 44168
Обладнання для транспортування та укладання бетону: бетоноукладачi, бетонороздавачi, бункери самохiднi, центрифуги 44169
Вертикальнi касетно-формувальнi машини та касетнi установки, обладнання для виробiв об'ємно-блочного домобудування, обладнання для залiзобетонних труб 44170
Машини та установки для попереднього натягу арматури, виготовлення каркасiв, електронагрiву арматури, шлiфування труб, натягу стрижнiв, гiдродомкрати, установки насоснi 44171
Прокатнi стани для виробництва залiзобетонних, гiпсобетонних та силiкатобетонних виробiв 44172
Устаткування для виправлення, гнуття та механiчного змiцнення арматури, установка для виготовлення роздiлових смуг та перемотування дроту 44173
Автоматичнi лiнiї та машини багатоелектроднi для зварювання арматурних каркасiв, арматурно-навивочнi машини для об'ємних елементiв 44174
Машини та установки зварювальнi, точковi 44175
Конвеєри формувальнi, штанговi, приводи конвеєрiв, рольганги, пiдйомники-знижувачi, штовхачi ланцюговi та компенсуючi, вiзки самохiднi, кантувачi, траверси, автозахоплення, машини та механiзми для обробки, пропарювання, випробувань залiзобетонних виробiв, пристрої для очищення та змащення форм, машини для ґрунтування, фарбування, шпаклiвки 44176
Вiбророзпушувачi та бурофрезернi установки, розвантажувачi цементу та нерудних матерiалiв, пiддони-вагонетки, форми-вагонетки, пiддони, касети 44177
Форми металевi для агрегатно-поточних лiнiй та борт-оснащення 44178
Форми металевi для стендових та конвеєрних лiнiй, цебри 44179
Машини та обладнання скляної промисловостi 442
Печi скловарнi для вироблення будiвельного, технiчного та тарного скла, сортового, парфумерного та аптекарського посуду, для вироблення скла безперервного прокату, обпiку для випалу вогнетривiв 44200
Печi вiдпалу лiнiй безперервного прокату скла, вiдпалу та випалу штучних виробiв, лiнiї загартованого скла та триплексу 44201
Контейнери спецiальнi з упаковки та транспортування листового скла 44202
Машини склоформуючi рiзних конструкцiй, механiчнi плунжернi живильники, переставники, обладнання для виробництва скляних ялинкових прикрас 44203
Установки прокатнi для вироблення листового скла, машини вертикального витягування скла, машини для обробки та обладнання для механiзованого рiзання листового скла, завантажувачi шихти, пiдрiзчики та уламники скла 44204
Безперервнi лiнiї з виробництва шлакоситалiв 44205
Лiнiї термiчного формування скла, включаючи ванни розплаву 44206
Машини та обладнання для обробки штучного сортового скла та iнше шлiфувально-полiрувальне обладнання 44207
Устаткування з виробництва скловолокна 44208
Машини та обладнання фарфоро-фаянсової промисловостi  
Машини та обладнання дробильно-розмольне, сортувальне, збагачувальне 44209
Машини та обладнання ливарне, формувальне, сушильне 44210
Машини та обладнання для обробки та випалення, зокрема печi 2-го випалу 44211
Машини та устаткування 44212
Машини та обладнання шлiфувальне, полiрувальне, для декорування, пакувальне 44213
Машини та обладнання кабельної промисловостi 443
Машини для волочiння крутого мiдного та алюмiнiєвого дроту, машини для волочiння фасонного дроту 44300
Машини крутильнi сигарного типу та лiтцекрутильнi 44301
Машини крутильнi лiхтарного та дискового типiв, машини загального скручування, машини для бронювання кабелю, машини паперомаснi 44302
Машини iзолювальнi для кабелiв зв'язку та для жил силових кабелiв, машини для скручування пар та жил у зiрковi четвiрки, машини екранувальнi, агрегати для виготовлення коаксiальних пар 44303
Агрегати безперервної вулканiзацiї, агрегати черв'ячних пресiв для пластмас, машини для накладання дельта-азбестової iзоляцiї 44304
Преси для накладання на кабелi металевих захисних оболонок, обладнання для накладання металевих оболонок методом зварювання 44305
Машини для обплетення волокном 44306
Машини для обплетення дротом 44307
Машини обмотувальнi 44308
Устаткування для емалювання дроту 44309
Верстати перемотувальнi 44310
Котли для просочення та сушiння кабелiв 44311
Машини та устаткування лiсової промисловостi 444
Верстати для поздовжнього розпилювання колод; машини трелювальнi, сучкорiзнi, валочнi, валково-пакетувальнi та валково-трелювальнi; трелювальнi трактори; навантажувачi-штабелери; машини вантажно-транспортнi; машини для корчування пнiв; паро-, водо-, електронагрiвальнi та паливомаслозаправнi установки; водомаслогрiйки; обладнання для виробництва колотих балансiв 44400
Верстати для розкряжування та обторцювання шпальника; канатнi установки; щелепнi навантажувачi; спецiальнi транспортнi засоби (болотоходи, блоковози, плетевози тракторнi тощо); установки для механiзованого виготовлення бонiв; верстати для свердлiння отворiв в обплiтальнику та виготовлення нагелiв; пристрiй для обмiрювання лiсу на сплавi; пневматичний лiсосплавний пiдплав; апарати для нанесення гiдроiзоляцiйної сумiшi на торцi колод; лiсодорожнi укладачi переносних покриттiв; лiсоскидувачi; скрепернi установки; агрегати сплоточно-транспортнi та для формування плотiв берегового згуртування 44401
Лебiдки, що застосовуються на лiсосплавi; спецiалiзованi верстати для ремонту та догляду за сплавним такелажем 44402
Автолiсовози; колоди, транспортери, розвантажувально-розтягувальнi пристрої; напiвавтоматичнi лiнiї для розкряжування хлистiв; роз'єднувачi хлистiв, колод; сучкорiзнi та корувальнi установки; з'єднувальнi та розмолювальнi машини; перевантажувачi деревини; топлякопiдйомнi агрегати; прискорювачi для просування деревини; пересувнi засоби заправки, технiчного обслуговування та ремонту (на базi трактора, автомобiля) 44403
Устаткування для виробництва технологiчної трiски з лiсосiчних вiдходiв та дров 44404
Машини та обладнання деревообробної промисловостi 445
Рами лiсопильнi одноповерховi та спецiальнi; верстати корувальнi, полiрувальнi, стрiчковопильнi, комбiнованi та унiверсальнi; обладнання для виробництва деревоволокнистих та деревностружкових плит; торцювально-маркувальне, сортувальне обладнання та сушарки для пиломатерiалiв; пакетоформувальнi машини; пневмотранспортер 44500
Устаткування для виробництва технологiчної трiски з вiдходiв лiсопиляння та деревообробки 44501
Верстати круглопильнi, стругальнi, фрезернi, свердлильно-пазувальнi, шлiфувальнi, щипорiзнi, токарнi та круглопаличнi; верстати та обладнання спецiалiзоване рiзне; рами лiсопильнi двоповерховi; обладнання спецiалiзоване для фанери 44502
Лiнiї автоматичнi та напiвавтоматичнi для деревообробної промисловостi 44503
Верстати для переробки дерев'яної тари на меншi типорозмiри 44504
Верстати дротозшивнi, верстати для висмикування цвяхiв 44505
Верстати для переробки картонної тари 44506
Машини та обладнання целюлозно-паперової промисловостi 446
Спецiалiзоване обладнання з пiдготовки деревини 44600
Устаткування для виробництва сирої целюлози 44601
Устаткування для деревини 44602
Устаткування для виробництва ганчiркової напiвмаси та макулатурної маси 44603
Устаткування для розмелювання та пiдготовки маси та хiмiкатiв для виробництва паперу та картону 44604
Обладнання для виробництва паперу, картону, фiбри, пергаменту, целюлози, товарної деревини; сушiння та зневоднення целюлози та деревної маси 44605
Обладнання для обробки, рiзання, упаковки, транспортування та сортування паперу, картону, фiбри, пергаменту, целюлози 44606
Устаткування для виробництва гофрованого картону, картонних ящикiв та паперових мiшкiв 44607
Обладнання для виробництва санiтарно-гiгiєнiчних виробiв з паперу та iнших видiв виробiв з картону та паперу 44608
Устаткування для виробництва шпалер 44609
Машини та обладнання лiсохiмiчної промисловостi 447
Устаткування для пiдготовки деревини 44700
Сталевi вагонетки для технологiчної сировини 44701
Обладнання для виробництва технiчної оцтової кислоти та зневодненої смоли; оцтово-кальцiєвого порошку; етилацетату; бутилацетату; оцтової кислоти з оцтово-кальцiєвого порошку; метанолу та дерево-спиртових розчинникiв 44702
Обладнання ретортного цеху з вертикальними ретортами; сталевi тунельнi вагоннi реторти та гасники вугiлля 44703
Цеглянi тунельнi реторти, сушарки та вуглевипалювальнi печi; обладнання установок з дистиляцiї талової олiї 44704
Устаткування для розфасовки харчової оцтової кислоти 44705
Обладнання для канiфольно-терпентинного виробництва, смолорозгiнного виробництва, канiфольно-екстракцiйного виробництва, для виробництва технiчної та медичної камфори; хвойних лiкувальних препаратiв, абiєтинової смоли, закрiплювачiв, лакiв, емалей та iнших дрiбних виробництв; обладнання установок з ректифiкацiї талової олiї, ректифiкацiї сульфатного скипидару 44706
Устаткування для виробництва формiату натрiю та мурашиної кислоти 44707
Машини та устаткування полiграфiчної промисловостi 448
Машини та автомати набiрнi рядовiдливнi, буквовiдливнi, шрифтовiдливнi 44800
Устаткування для виробництва клiше та форм офсетного та глибокого друку, стереотипне обладнання, травильне, копiювальне, репродукцiйне (фотоапарати), оздоблювальне обладнання 44801
Машини плоскодрукарськi з ручним та автоматичним накладом, паперорiзальнi (одно- i триножовi), листорiзальнi, ниткошвейнi, книговставочнi, листопiдбiрнi, вкладально-дротянi, вкладально-швейно-рiзальнi, блокообробнi кришкоробнi, для криття книг легкою обкладинкою 44802
Машини високого друку ротацiйнi, офсетнi, глибокого друку (листовi всiх видiв) рольовi одно- та двофарбовi, праводрукарськi та коректурнi 44803
Засоби копiювання та оперативного розмноження документiв 44804
Машини травильнi, електронно-гравiювальнi 44805
Автомати ниткошвейнi, агрегати та машини для безшвейного скрiплення книжкових блокiв, лiнiї потоковi для виготовлення книг та брошур 44806
Машини та верстати для обробки книжкових блокiв, тигельнi, преси друкарсько-позолотнi 44807
Машини високого друку ротацiйнi, офсетнi та глибокого друку (рольовi багатобарвнi) 44808
Машини високого друку ротацiйнi, офсетнi (рольовi, газетнi) 44809
Машини та автомати фотонабiрнi, набiрно-програмуючi та набiрно-перфоруючi, пристрої коректури, виведення iнформацiї, монтажу, роздрукiвки та контролю 44810
Машини та автомати пишучi, засоби обробки документiв 44811
Машини та обладнання легкої промисловостi 449
Машини та обладнання бавовняної промисловостi  
Машини та обладнання прядильно-крутильного, ткацького виробництва (включаючи багатозiвнi та верстати типу верстат текстильний безчовниковий), пневмопрядильнi та пневморапiрнi верстати, фарбувально-оздоблювальне обладнання, роботизованi технологiчнi комплекси та роботи 44900
Машини та обладнання крутильно-ниткового виробництва 44901
Машини та обладнання вовняної промисловостi  
Машини та обладнання первинної переробки вовни 44902
Машини та обладнання ткацького виробництва (крiм пневморапiрних та пневмоткацьких машин) 44903
Самокрутковi машини 44904
Машини та обладнання шовкової промисловостi  
Технологiчне обладнання для первинної обробки коконiв: сушарки, кокономотальнi машини, здироздирально-калiбрувальнi агрегати; кокономотальнi автомати, машини для розтрясання та запарювання коконiв, механiчнi верстати, машини та обладнання прядильного та крутильного виробництва натурального шовку (крiм пневмопрядильних та самокруткових машин) 44905
Машини та обладнання для текстурування ниток, ткацького виробництва, пневморапiрнi, пневматичнi верстати та верстати типу верстат текстильний безчовниковий 44906
Кокономотальнi автомати, машини для розтряски та запарювання коконiв, механiчнi кокономотальнi верстати, гiдравлiчнi верстати типу верстат текстильний безчовниковий, станок текстильний розтрясувальний 44907
Машини та обладнання лляної промисловостi  
Машини та обладнання прядильного та крутильного виробництва (крiм пневмопрядильних та самокруткових машин) 44908
Машини та обладнання прядильного та ткацького виробництва, пневмомеханiчнi, в'юрковi та центрифугальнi; верстати типу верстат текстильний безчовниковий та станок текстильний розтрясувальний, ткацькi пневморапiрнi та пневматичнi, багатозiвнi ткацькi машини 44909
Машини та обладнання пенько-джутової промисловостi  
Машини та обладнання прядильного, крутильного та звивального виробництва 44910
Технологiчнi машини та обладнання льнопенькозаводiв 44911
Обладнання первинної обробки бавовни-сирцю  
Технологiчне обладнання сушильно-очисного, джинно-лiнтерного та пресового цехiв; спецiалiзоване технологiчне обладнання допомiжно-обслуговуючих та побiчних виробництв, механiзацiї дворових робiт з волокном та бавовною-сирцем, обладнання транспорту бавовни-сирцю 44912
Гiдропресовi установки 44913
Машини та обладнання джуто-кенафних заводiв  
Технологiчне обладнання 44914
Машини та обладнання трикотажної промисловостi  
Машини для котонного виробництва 44916
Основов'язальнi, круглотрикотажнi, плоскотрикотажнi машини та машини для панчiшно-шкарпеткового виробництва 44917
Красильно-оздоблювальне обладнання трикотажної промисловостi; машини з виробництва штучного хутра (на трикотажнiй основi) 44918
Машини швейної промисловостi  
Машини швейнi унiверсальнi та спецiальнi, напiвавтомати та автомати; преси пневматичнi, прасувальнi, прасувальнi, механiчнi з ножним та ручним приводом; апарати для клейового крiплення деталей одягу, пароповiтрянi машини; основувальнi машини для рiзання лекал та окантовки лекал, перфорувальнi, електрозакрiйнi ручнi з вертикальними та дисковими консолями, прокатковi для формених головних уборiв, електроформи для головних уборiв, настилочнi, стрiчковi розкрiйнi машини, розбракувально- промiрювальнi верстати; машини для розкрою лазером; комплексно-механiзованi лiнiї 44919
Машини та обладнання текстильно-галантерейної промисловостi  
Лентоткацьке, основов'язальне обладнання для виробництва текстильно-галантерейних виробiв, плетельне та iнше обладнання 44920
Вишивальне обладнання 44921
Машини та обладнання валяльно-повстяної промисловостi  
Машини та обладнання для виробництва валяного взуття, технiчної повстi, вовняних та фетрових головних уборiв 44922
Машини та обладнання взуттєвої, шкiргалантерейної та шорно-сiдельної промисловостi  
Машини та обладнання швейної, взуттєвої, шкiргалантерейної та шорно-сiдельної промисловостi (без транспортувального обладнання для взуттєвої промисловостi) 44923
Транспортувальне обладнання для взуттєвої, швейної та трикотажної промисловостi (конвеєрнi пристрої, елеватори) 44924
Машини та обладнання шкiряної та хутряної промисловостi  
Обладнання вiдмочно-зольних, дубильно-фарбувальних, серiйно-фарбувальних, оздоблювальних, допомiжних та кушнiрсько-пошивальних цехiв та хутряних фабрик (крiм швейних цехiв), швейне обладнання, машини та обладнання шкiргалантерейної та шорно-сiдельної промисловостi (без транспортного обладнання) штучних шкiр та плiвкових матерiалiв 44925
Обладнання серiйно-фарбувального та кушнiрно-пошивного виробництва 44926
Машини та обладнання для виробництва iграшок  
Устаткування для виробництва металевих, дерев'яних, м'яких, гумових iграшок, iграшок iз пластмас та скляних ялинкових прикрас 44927
Устаткування для виробництва полiграфiчних iграшок 44928
Машини та обладнання iнших галузей легкої промисловостi  
Машини та обладнання для виробництва нетканих матерiалiв (в'язально-прошивне, голкопробивне, клейове обладнання та обладнання термоскрiплення) 44929
Машини та обладнання щетинно-щiткової, дубильно-екстрактової металофурнiтурної промисловостi та промисловостi штучних шкiр та плiвкових матерiалiв 44930
Машини автоматичнi круглочулочнi та круглов'язальнi для вироблення рукавичок 44931
Оснорувальнi машини, для нарiзки та окантовки лекал, перфорувальнi, електрозакрiйнi, ручнi з вертикальними та дисковими консолями, прокатковi для формених головних уборiв, електроформи для головних уборiв (крiм вовняних та фетрових), настилочнi машини, стрiчково-розкрiйнi та трикотажної промисловостi) 44932
Технологiчне обладнання харчової промисловостi 450
Обладнання пиво-безалкогольної, спиртової, лiкеро-горiлчаної промисловостi, первинного та вторинного виноробства 45000
Обладнання первинної переробки чаю, тютюну та чаєфасувальних фабрик 45001
Обладнання цигаркових, цигаркових та махоркових фабрик 45002
Устаткування цукро-рафiнадної, цукро-пiсочної, крохмало-патокової промисловостi 45003
Обладнання консервної, овочесушильної та харчоконцентратної промисловостi 45004
Устаткування хлiбопекарської, макаронної промисловостi 45005
Устаткування кондитерської, дрiжджової промисловостi 45006
Обладнання для переробки олiйного насiння, виробництва маргаринової продукцiї та майонезу, рафiнацiї та гiдрогенiзацiї жирiв, миловарного виробництва, безреактивного розщеплення жирiв, виробництва глiцерину, парфумерно-косметичної та ефiроолiйної промисловостi 45007
Обладнання хлiбоприймальних пiдприємств, стацiонарне та спецiалiзоване технологiчне обладнання борошномельної та комбiкормової промисловостi 45008
Обладнання хлiбоприймальних пiдприємств пересувне (транспортери, самоподавачi, вагонорозвантажувачi, сепаратори, трiєри, зерносушарки та iнше) 45009
Обладнання м'ясної, рибної та молочної промисловостi 451
Обладнання маслоробних та первинних молокозаводiв, для розливу, дозування, упаковки молока та молочних продуктiв для мiських та молочно-консервних заводiв 45100
Обладнання маслоробних, сироробних та первинних молочних маслозаводiв 45101
Сепаратори рiдиннi, обладнання ковбасного, консервного та кулiнарного виробництва 45102
Сепаратори рiдиннi 45103
Холодильно-компресорне обладнання 45104
Устаткування для переробки худоби, риби та птицi 45105
Устаткування для переробки молока на мiських та молочно-консервних заводах 45106
Устаткування для виробництва згущених, сухих продуктiв та концентратiв 45107
Устаткування для виготовлення консервної тари 45108

 

Додаток 2
до Порядку

ПЕРЕЛIК
знищеного (пошкодженого) критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва)

Порядковий номер Найменування знищеного (пошкодженого) критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) (далi - обладнання) та його характеристики Шифр Модель обладнання Найменування виробника обладнання Країна виробника обладнання Кiлькiсть обладнання, штук
      Обладнання, що було пошкоджено або знищено:
       
Обладнання для замiни:
       
Обладнання-аналог для замiни:
       
     
(найменування посади керiвника) (пiдпис) (прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi)

М. П. (за наявностi)

 

Додаток 3
до Порядку
ЗАТВЕРДЖЕНО
головою комiсiї
__________________________________
вiд ___ ____________ р. N ___________

АКТ
комiсiйного обстеження знищеного (пошкодженого) критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) внаслiдок бойових дiй, спричинених збройною агресiєю Росiйської Федерацiї проти України

Набувач гуманiтарної допомоги:  
(найменування юридичної особи,
 
iдентифiкацiйний код згiдно з ЄДРПОУ, адреса мiсцезнаходження / прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi),
 
серiя та/або номер паспорта, реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв (за наявностi), задеклароване/зареєстроване мiсце проживання (перебування) фiзичної особи - пiдприємця)
Форма власностi набувача гуманiтарної допомоги:  

Комiсiя з обстеження знищеного (пошкодженого) критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва) (далi - комiсiя), яка утворена у складi:

голови комiсiї  
заступника голови комiсiї  
секретаря комiсiї  
членiв комiсiї   ,
що дiють на пiдставi рiшення  
(найменування державного органу, дата,
 
номер та назва рiшення)
у присутностi (набувача гуманiтарної допомоги / його представника (представникiв)
 
(прiзвище, власне iм'я)
на пiдставi заяви  
(дата та номер заяви)

та за результатами обстеження встановила:
1. Загальнi характеристики критично важливого промислового обладнання (засобу виробництва):

 
 
 

2. Загальна характеристика пошкоджень критично важливого промислового обладнання (засобу виробництва):

орiєнтовна дата пошкодження:  
причини (спосiб) пошкодження:  

характеристика пошкоджень (з орiєнтовним обсягом пошкоджень):

 
 
 

3. Iнформацiя про надання державної допомоги щодо критично важливого промислового обладнання (засобiв виробництва):

 
 
 
Висновки щодо обсягу пошкоджень:
До акта комiсiйного обстеження додаються:
 
(перелiк документiв, зокрема результати фотофiксацiї знищеного (пошкодженого) критично-важливого промислового обладнання (засобу виробництва)
Заступник голови комiсiї    
(пiдпис) (власне iм'я, прiзвище)
Секретар комiсiї    
(пiдпис) (власне iм'я, прiзвище)
Члени комiсiї    
(пiдпис) (власне iм'я, прiзвище)
   
(пiдпис) (власне iм'я, прiзвище)
   
(пiдпис) (власне iм'я, прiзвище)
   
(пiдпис) (власне iм'я, прiзвище)
   
(пiдпис) (власне iм'я, прiзвище)
Набувач гуманiтарної допомоги / його представник    
(пiдпис) (власне iм'я, прiзвище)
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.