Документ скасований: Постанова КМУ № 233 від 17.03.2023

КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 13 жовтня 2000 р. N 1555


Про затвердження положень з питань розповсюдження примiрникiв аудiовiзуальних творiв та фонограм

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 22 листопада 2000 року N 1732,
вiд 29 квiтня 2002 року N 600,
вiд 17 травня 2002 року N 637,
вiд 24 березня 2004 року N 369,
вiд 9 лютого 2011 року N 86,
вiд 14 вересня 2011 року N 957,
вiд 28 грудня 2011 року N 1391,
вiд 13 грудня 2017 року N 998,
вiд 6 листопада 2019 року N 916

(У назвi постанови слова "аудiовiзуальних творiв та фонограм" та у назвi i текстi положень, затверджених цiєю постановою, слова "аудiовiзуальних творiв чи фонограм" замiнено вiдповiдно словами "аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних" згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 березня 2004 року N 369)

     На виконання статтi 14 Закону України "Про розповсюдження примiрникiв аудiовiзуальних творiв та фонограм" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     1. Затвердити такi, що додаються:

     Порядок виробництва, зберiгання, видачi контрольних марок та маркування примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних;

(абзац другий пункту 1 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28.12.2011р. N 1391)

     Положення про порядок зберiгання та знищення немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних;

     Положення про Єдиний реєстр одержувачiв контрольних марок;

     Положення про порядок зберiгання та перевезення територiєю України немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних.

     2. Визнати такими, що втратили чиннiсть, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України згiдно з перелiком, що додається.

Прем'єр-мiнiстр України В.ЮЩЕНКО

Iнд. 28

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 13 жовтня 2000р. N 1555
(у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 24 березня 2004р. N 369)

ПОРЯДОК
виробництва, зберiгання, видачi контрольних марок та маркування примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних

(У текстi Порядку слово "МОН" i слово "Департамент" в усiх вiдмiнках замiнено словами "Державна служба" у вiдповiдному вiдмiнку згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 вересня 2011 року N 957)

(У текстi Порядку слова "Державна служба" в усiх вiдмiнках замiнено словом "Мiнекономрозвитку" згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13 грудня 2017 року N 998)

(У текстi Порядку слово "Мiнекономрозвитку" замiнено словом "Мiнекономiки" згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 листопада 2019 року N 916)

Загальна частина

     1. Дiя цього Порядку поширюється на суб'єктiв господарювання незалежно вiд форми власностi, якi здiйснюють розповсюдження, iмпорт, експорт, а також прокат примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних.

     2. У цьому Порядку термiни вживаються у значеннi, наведеному в Законах України "Про авторське право i сумiжнi права", "Про розповсюдження примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних".

Виробництво контрольних марок

     3. Контрольнi марки виробляються на замовлення Мiнекономiки суб'єктом господарювання (далi - виробник), визначеним вiдповiдно до Закону України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти".

(пункт 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2011р. N 86, вiд 14.09.2011р. N 957, вiд 13.12.2017р. N 998)

     4. Мiнекономiки подає виробнику зведену заявку-розрахунок за встановленою формою на виробництво необхiдної кiлькостi контрольних марок.

     5. Витрати, пов'язанi з виробництвом контрольних марок та органiзацiєю їх видачi, здiйснюються за рахунок коштiв державного бюджету.

     6. Контрольна марка є самоклейним знаком одноразового використання, зовнiшнiй бiк якого має спецiальний голографiчний захист. Розмiр контрольної марки 18 х 26 мiлiметрiв.

     7. Контрольна марка має серiю та номер.

     8. Виробляються контрольнi марки таких серiй:

     A - для примiрникiв фонограм у формi магнiтних носiїв та вiнiлових дискiв;

     B - для примiрникiв аудiовiзуальних творiв та вiдеограм у формi магнiтних носiїв та кiноплiвки;

     K - для примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних у формi оптичних носiїв.

     9. Контрольнi марки мають наскрiзну нумерацiю.

     Номер контрольної марки складається з восьми знакiв - шести цифр i двох лiтер українського алфавiту, якi розмiщуються на контрольнiй марцi послiдовно. Лiтери в номерi контрольної марки є кодовим позначенням тиражу i замiнюються пiсля виготовлення кожного мiльйона контрольних марок.

     На контрольну марку наноситься iнформацiя, яка дає змогу iдентифiкувати вiдповiдний примiрник аудiовiзуального твору, фонограми, вiдеограми, комп'ютерної програми, бази даних, на який наклеєна ця марка.

     10. Зразки та технiчний опис контрольних марок затверджуються Мiнекономiки за погодженням з МВС i СБУ.

     Виробник несе вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством за порушення вимог до виробництва контрольних марок.

Зберiгання контрольних марок

     11. Пункт 11 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.02.2011р. N 86)

     12. Право на зберiгання контрольних марок мають:

     виробник - з моменту їх виробництва до моменту передачi Мiнекономiки, яка є замовником контрольних марок;

     Мiнекономiки - з моменту одержання контрольних марок вiд виробника до моменту видачi одержувачу контрольних марок;

     одержувач контрольних марок - з моменту їх одержання вiд Мiнекономiки до моменту маркування ними примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних.

Видача контрольних марок

     13. Право на одержання контрольних марок мають iмпортери, експортери та вiдтворювачi примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних.

     14. Для одержання контрольних марок особи, зазначенi в пунктi 13 цього Порядку, з урахуванням вимог Закону України "Про авторське право i сумiжнi права" подають до Мiнекономiки такi документи:

     заяву встановленого зразка за формою, затвердженою Мiнекономiки (у двох примiрниках);

     перелiк назв примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних встановленого зразка за формою, затвердженою Мiнекономiки, iз зазначенням їх кiлькостi, серiї контрольних марок, якими маркуватимуться цi примiрники, назв творiв, зафiксованих на них, прiзвища, iменi їх авторiв та виконавцiв (мовою оригiналу твору, у тому числi аудiовiзуального, фонограми, вiдеограми, комп'ютерної програми, бази даних);

     абзац четвертий пункту 14 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28.12.2011р. N 1391)

     копiї установчих документiв (у випадках, передбачених законодавством);

(абзац п'ятий пункту 14 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28.12.2011р. N 1391)

     абзац шостий пункту 14 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28.12.2011р. N 1391)

     копiю лiцензiї на здiйснення господарської дiяльностi з впровадження голографiчних захисних елементiв;

     копiю державного посвiдчення на право розповсюдження i демонстрування фiльмiв;

     копiю договору про передачу (вiдчуження) майнових прав авторiв i (або) суб'єктiв сумiжних прав або договорiв про передачу прав на використання аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних шляхом їх вiдтворення та розповсюдження їх примiрникiв, починаючи з договору, за яким майновi права авторiв i (або) суб'єктiв сумiжних прав або права на використання аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних передаються на територiю України, або починаючи з договору, за яким майновi права авторiв i (або) суб'єктiв сумiжних прав або права на використання аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних у разi виникнення цих прав на територiї України передаються вiд первинних суб'єктiв зазначених прав. Заявник подає копiї таких договорiв, а також оригiнал договору, за яким безпосередньо заявниковi передаються майновi права авторiв i (або) суб'єктiв сумiжних прав або права на використання аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних. До договору, складеного iноземною мовою, додається переклад українською мовою, засвiдчений в установленому порядку.

     У разi неможливостi пiдтвердження наявностi дозволу авторiв на вiдтворення та розповсюдження примiрникiв фонограм заявник може подати копiю договору з визначеною Мiнекономiки органiзацiєю колективного управлiння, яким надається право на вiдтворення та розповсюдження усiх зазначених у перелiку до заяви творiв з цих фонограм, крiм творiв, правомiрнiсть використання яких пiдтверджується iншими поданими заявником договорами.

     У разi коли заявник є фiзичною особою - суб'єктом пiдприємницької дiяльностi та водночас автором аудiовiзуального твору, комп'ютерної програми чи бази даних, зазначених у перелiку до заяви, для пiдтвердження правомiрностi використання їх примiрникiв може подаватися копiя державного свiдоцтва про реєстрацiю авторського права на твiр.

     Заява та копiї документiв посвiдчуються:

     у разi подання заяви юридичною особою - пiдписом посадової особи заявника, який скрiплюється печаткою;

     у разi подання заяви фiзичною особою - особистим пiдписом заявника або пiдписом уповноваженого ним представника. Заявник пред'являє документ, що посвiдчує його особу. Представник пред'являє документ, що посвiдчує його особу, та документ, що пiдтверджує його повноваження.

     Оригiнали документiв повертаються заявнику разом з примiрником рiшення про видачу або про вiдмову у видачi контрольних марок.

     Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть документiв, поданих для одержання контрольних марок, несе заявник.

     Забороняється вимагати вiд заявника документи та вiдомостi, не передбаченi цим пунктом.

     У разi звернення у подальшому заявника до Мiнекономiки з питань одержання контрольних марок документи, зазначенi в абзацах четвертому - сьомому цього пункту, не вимагаються.

     У разi внесення змiн до документiв, зазначених у цьому пунктi, заявник зобов'язаний подати до Мiнекономiки документи з внесеними до них змiнами.

     15. У заявi на одержання контрольних марок зазначаються дата звернення, кiлькiсть примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних, право на вiдтворення та розповсюдження яких передано за договорами, кiлькiсть контрольних марок, необхiдних заявнику для маркування примiрникiв.

     16. Мiнекономiки, приймаючи заяву на одержання контрольних марок, робить вiдмiтку про її одержання iз зазначенням дати i номера реєстрацiї на другому примiрнику цiєї заяви, який залишається у заявника. Вiдмiтка скрiплюється пiдписом уповноваженої особи Мiнекономiки, яка здiйснила прийом документiв, i штампом Мiнекономiки.

     Мiнекономiки протягом трьох робочих днiв з дня прийняття заяви видає заявнику письмове рiшення про видачу контрольних марок або про вiдмову у їх видачi. Форма рiшення затверджується Мiнекономiки.

     У разi необхiдностi у перевiрцi iнформацiї, зазначеної в документах на одержання контрольних марок, строк розгляду заяви може бути продовжено, але не бiльше нiж на 10 робочих днiв, про що заявник повiдомляється у письмовiй формi.

     17. У рiшеннi про видачу контрольних марок зазначається дата занесення даних про заявника до Єдиного реєстру одержувачiв контрольних марок та його реєстрацiйний номер.

     18. Пiдставами для прийняття рiшення про вiдмову у видачi контрольних марок є:

     подання заявником не всiх документiв, зазначених в абзацах другому - дев'ятому пункту 14 цього Порядку;

     оформлення документiв на одержання контрольних марок з порушенням вимог цього Порядку;

     зазначення у документах на одержання контрольних марок недостовiрних вiдомостей;

     порушення заявником прав суб'єктiв авторського права i (або) сумiжних прав.

     Рiшення про вiдмову у видачi контрольних марок оформляється у двох примiрниках, один з яких зберiгається в Мiнекономiки, а другий видається заявниковi.

     Обидва примiрники рiшення про вiдмову у видачi контрольних марок для засвiдчення ознайомлення з ним пiдписуються:

     вiд заявника - юридичної особи - посадовою особою заявника;

     вiд заявника - фiзичної особи - особисто заявником або уповноваженим ним представником.

     Рiшення про вiдмову у видачi контрольних марок може бути оскаржено до суду в порядку, встановленому законом.

     19. Мiнекономiки на пiдставi рiшення про видачу контрольних марок пiсля подання заявником копiї платiжного документа з вiдмiткою банкiвської установи про перерахування вартостi контрольних марок до Державного бюджету України протягом двох робочих днiв забезпечує виробництво та видачу контрольних марок заявниковi.

     У разi неподання заявником копiї платiжного документа з вiдмiткою банкiвської установи про перерахування вартостi контрольних марок до Державного бюджету України протягом одного календарного мiсяця пiсля подання заяви Мiнекономiки анулює рiшення про видачу контрольних марок, про що заявник повiдомляється у письмовiй формi.

     За кожну контрольну марку заявник сплачує суму в розмiрi одного вiдсотка неоподатковуваного мiнiмуму доходiв громадян.

     Забороняється встановлення та справляння iз заявникiв будь-яких iнших платежiв за одержання i використання контрольних марок.

     20. Контрольнi марки видаються заявнику у тiй кiлькостi, вартiсть яких сплачено, але не бiльше нiж зазначено у рiшеннi про їх видачу.

     Видача контрольних марок здiйснюється безпосередньо заявникам або їх представникам за умови подання ними вiдповiдних документiв, що пiдтверджують їх повноваження (довiреностi на одержання контрольних марок), та пред'явлення документа, що посвiдчує особу заявника або представника.

     Контрольнi марки видаються Мiнекономiки. Вiдповiдно до статтi 4 Закону України "Про авторське право i сумiжнi права" Мiнекономiки може залучати до видачi контрольних марок заклади, що належать до сфери його управлiння i входять до державної системи правової охорони iнтелектуальної власностi.

(абзац третiй пункту 20 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14.09.2011р. N 957)

     Будь-яка посередницька дiяльнiсть з одержання та розповсюдження контрольних марок забороняється.

Маркування примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних

     21. Контрольнi марки наклеюються на всi примiрники аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних перед їх розповсюдженням, прокатом, крiм випадкiв, передбачених частиною п'ятою статтi 8 Закону України "Про розповсюдження примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних".

     На iмпортованi примiрники аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних контрольнi марки наклеюються пiсля митного оформлення на територiї України цих примiрникiв.

     На примiрники аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних, що експортуються, контрольнi марки наклеюються перед митним оформленням для перевезення через митний кордон України чи передачi iноземному контрагенту на митнiй територiї України.

     22. На кожну упаковку примiрника аудiовiзуального твору, фонограми, вiдеограми, комп'ютерної програми, бази даних їх iмпортерами, експортерами та вiдтворювачами наклеюється одна контрольна марка на зворотний бiк упаковки (полiграфiчну вкладку, целофанову обгортку тощо).

     У разi коли кiлька примiрникiв рiзних за змiстом аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних або розмiщенi на кiлькох носiях частини одного аудiовiзуального твору, фонограми, вiдеограми, комп'ютерної програми, бази даних укладено в одну упаковку, яка є їх невiд'ємною частиною, на неї наклеюється одна контрольна марка.

     Контрольна марка наклеюється на упаковку примiрника аудiовiзуального твору, фонограми, вiдеограми, комп'ютерної програми, бази даних таким чином, щоб її лицьовий бiк пiд час вiзуального огляду упаковки було видно повнiстю i чiтко.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 13 жовтня 2000 р. N 1555

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок зберiгання та знищення немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних

     1. Це Положення визначає порядок зберiгання вилучених у встановленому порядку з обiгу немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних та порядок знищення таких примiрникiв, конфiскованих за рiшенням суду, i застосовується тiльки до тих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних, якi згiдно iз законом пiдлягають маркуванню контрольними марками.

     2. У цьому Положеннi використовуються такi поняття:

     зберiгання немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних - зберiгання вилучених з обiгу у передбаченому законодавством порядку немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних компетентними державними органами;

     знищення немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних - дiї органiв державної виконавчої служби, спрямованi на фiзичне знищення конфiскованих згiдно з рiшенням суду примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних;

     немаркованi примiрники аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних - примiрники аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних, упаковки яких не маркованi контрольними марками або маркованi контрольними марками, що мають серiю, яка не вiдповiдає носiю цього примiрника, чи номер, який не вiдповiдає даним Єдиного реєстру одержувачiв контрольних марок, а також маркованi пiдробними контрольними марками.

     3. Зберiгання немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних здiйснюється лише до моменту набрання законної сили рiшенням суду про їх конфiскацiю або повернення власнику.

     Вартiсть зберiгання немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних визначається в установленому порядку компетентними державними органами, якi здiйснюють їх зберiгання.

     Нарахування плати за зберiгання немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних здiйснюється за перiод з дня вилучення цих примiрникiв до дня набрання законної сили рiшенням суду про їх конфiскацiю включно.

     Кошти за зберiгання немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних пiдлягають перерахуванню до державного бюджету.

     Кошти за зберiгання немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних пiдлягають до сплати протягом 15 календарних днiв пiсля прийняття документа про необхiднiсть їх сплати.

     4. Немаркованi примiрники аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних, щодо яких набрало законної сили рiшення суду про їх конфiскацiю, пiдлягають знищенню.

     Знищення немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних здiйснюють органи державної виконавчої служби у порядку, встановленому законодавством.

     5. Знищення немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних здiйснюється за рахунок особи, у якої цi примiрники було вилучено.

     Вартiсть знищення немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних визначається за розцiнками, що дiють на пiдприємствi чи в органiзацiї, на базi чи з використанням обладнання яких за дорученням органу державної виконавчої служби було здiйснено знищення.

     Кошти за знищення немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних пiдлягають до сплати протягом 15 календарних днiв пiсля вручення документа про необхiднiсть їх сплати.

     Орган державної виконавчої служби, який здiйснив знищення немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних, протягом 3 банкiвських днiв здiйснює перерахування цих коштiв на користь того пiдприємства чи органiзацiї, на базi чи з використанням обладнання яких було здiйснено знищення.

     6. Не сплаченi у встановленi пунктами 3 i 5 цього Положення термiни кошти за зберiгання чи знищення немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних пiдлягають примусовому стягненню в установленому порядку.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 13 жовтня 2000 р. N 1555

ПОЛОЖЕННЯ
про Єдиний реєстр одержувачiв контрольних марок

(У текстi Положення слова "Державний департамент iнтелектуальної власностi" в усiх вiдмiнках замiнено словами "Державна служба iнтелектуальної власностi" у вiдповiдному вiдмiнку згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 вересня 2011 року N 957)

(У текстi Положення слова "Державна служба iнтелектуальної власностi" в усiх вiдмiнках замiнено словом "Мiнекономрозвитку" згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13 грудня 2017 року N 998)

(У текстi Положення слово "Мiнекономрозвитку" замiнено словом "Мiнекономiки" згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 листопада 2019 року N 916)

     1. Це Положення визначає форму та порядок ведення Єдиного реєстру одержувачiв контрольних марок (далi - Реєстр), перелiк осiб та даних про них, що пiдлягають внесенню до цього Реєстру.

     2. Реєстр - це спецiалiзована система облiку, яка мiстить у собi данi про одержувачiв контрольних марок, реквiзити заявки, за якою були одержанi (виданi) контрольнi марки, назви примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних, кiлькiсть виданих контрольних марок (iз зазначенням їх серiй, номерiв i дати видачi).

     3. Ведення Реєстру здiйснюється Мiнекономiки безкоштовно.

     4. Занесенню до Реєстру пiдлягають особи (iмпортери, експортери або вiдтворювачi примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних), якi вперше звернулися до спецiально уповноваженого органу iз заявою про одержання контрольних марок i щодо яких було прийнято рiшення про видачу контрольних марок. Особам, внесеним до Реєстру, присвоюється iндивiдуальний реєстрацiйний номер.

     5. До Реєстру заносяться такi вiдомостi:

     для юридичної особи - повне найменування, мiсцезнаходження, дата державної реєстрацiї та iдентифiкацiйний код згiдно з ЄДРПОУ; для фiзичної особи - прiзвище, iм'я та по батьковi, домашня адреса, дата державної реєстрацiї фiзичної особи - пiдприємця, реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або номер та серiя паспорта (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi або iншi переконання вiдмовилися вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв, офiцiйно повiдомили про це вiдповiднi органи державної влади i мають вiдмiтку у паспортi);

(абзац другий пункту 5 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28.12.2011р. N 1391)

     дата занесення особи до Реєстру та її iндивiдуальний реєстрацiйний номер;

     номер заяви на одержання контрольних марок;

     назви примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних;

     кiлькiсть виданих контрольних марок iз зазначенням їх серiй та номерiв i дати їх одержання.

     Пiд час наступних звернень занесеної до Реєстру особи з питань одержання контрольних марок до реєстрових даних такої особи заносяться лише номери заяв на одержання контрольних марок, кiлькiсть виданих за цими заявами контрольних марок iз зазначенням їх серiй, номерiв i дати одержання.

     Зазначенi у цьому пунктi данi повиннi бути занесенi до Реєстру протягом трьох робочих днiв з дня прийняття заяви на одержання контрольних марок.

     6. У кожному рiшеннi про видачу контрольних марок спецiально уповноважений орган повинен зазначати дату занесення заявника до Реєстру i його реєстрацiйний номер.

     7. Данi Реєстру є конфiденцiйною iнформацiєю. Цi данi Мiнекономiки має право надавати тiльки на вимогу державних органiв згiдно iз законодавством, а також занесенiй до Реєстру особi в частинi, що її стосується.

     Вимога про надання даних Реєстру подається до Мiнекономiки занесеною до Реєстру заiнтересованою особою у письмовiй формi.

     Мiнекономiки надає витребуванi данi занесенiй до Реєстру заiнтересованiй особi у письмовiй (або електроннiй) формi.

     8. Державнi органи, на якi законодавством покладено функцiї контролю за додержанням законодавства про авторське право та сумiжнi права, в межах своєї компетенцiї мають право на безкоштовне одержання будь-яких даних Реєстру без згоди на це занесених до нього осiб.

     Витребуванi данi Мiнекономiки надає у письмовiй (у виглядi довiдок) або електроннiй (на матерiальному носiї або електронною поштою) формi не пiзнiше наступного дня пiсля одержання вимоги про їх надання.

(абзац другий пункту 8 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.12.2017р. N 998)

     9. Мiнекономiки та його посадовi особи, а також державнi органи, на якi законодавством покладено функцiї контролю за додержанням законодавства про авторськi та сумiжнi права, та їх посадовi особи, виннi у розголошеннi або передачi третiм особам даних Реєстру, несуть адмiнiстративну чи кримiнальну вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством.

(пункт 9 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.12.2017р. N 998)

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 13 жовтня 2000 р. N 1555

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок зберiгання та перевезення територiєю України немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних

     1. Порядок зберiгання та перевезення територiєю України немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних, визначений цим Положенням, застосовується тiльки до тих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних, якi згiдно iз законодавством пiдлягають маркуванню контрольними марками перед реалiзацiєю на територiї України, та таких, що перевозяться через територiю України транзитом.

     2. У цьому Положеннi використовуються такi поняття:

     немаркованi примiрники аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних - примiрники аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних, якi не маркованi контрольними марками шляхом їх наклеювання на упаковку примiрника у порядку, передбаченому законодавством;

     перевезення немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних - будь-яке їх транспортування територiєю України.

     3.Зберiгання немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних здiйснюється виключно вiдтворювачами або iмпортерами цих примiрникiв.

     Зазначенi особи здiйснюють зберiгання немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних у складських примiщеннях, якi належать їм або якими вони користуються (за договорами оренди або iншими цивiльно-правовими договорами).

     Зберiгання немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних у складських примiщеннях їх виробника, який здiйснив їх виготовлення на замовлення вiдтворювача, визнається таким, що здiйснюється їх вiдтворювачем.

     4. Перевезення територiєю України немаркованих примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних дозволяється лише у разi, коли цi примiрники перевозяться з метою їх зберiгання до складських примiщень, що належать вiдтворювачам або iмпортерам цих примiрникiв, а також у разi перевезення таких примiрникiв через митну територiю України транзитом.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 13 жовтня 2000 р. N 1555

ПЕРЕЛIК
постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, якi втратили чиннiсть

     1. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 серпня 1998 р. N 1302 "Про затвердження Порядку видачi атестатiв на право iмпорту, експорту, оптової i роздрiбної торгiвлi аудiовiзуальними творами та примiрниками фонограм" (Офiцiйний вiсник України, 1998 р., N 33, ст. 1255).

     2. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 вересня 1998 р. N 1389 "Про Порядок погодження з Державним агентством з авторських i сумiжних прав документiв, пов'язаних з iмпортом, експортом i оптовою торгiвлею аудiовiзуальними творами та примiрниками фонограм" (Офiцiйний вiсник України, 1998 р., N 36, ст. 1328).

     3. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27 жовтня 1999 р. N 1982 "Про внесення змiни до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 серпня 1998 р. N 1302" (Офiцiйний вiсник України, 1999 р., N 43, ст. 2148).

Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.