ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Київ
01.06.09 | N 520 |
---|
Про затвердження Порядку пiдготовки наказiв в
митнiй службi України
З метою впорядкування роботи з пiдготовки проектiв наказiв, що видаються митними органами, спецiалiзованими митними органiзацiями та установами, наказую:
1. Затвердити Порядок пiдготовки наказiв в митнiй службi України, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чиннiсть, накази Держмитслужби України вiд 20.09.01 N 622 "Про затвердження Порядку роботи з наказами в митних органах України", вiд 18.04.07 N 322 "Про внесення змiн до наказу Держмитслужби України вiд 20.09.01 N 622" та вiд 08.07.03 N 441 "Про затвердження Методичних рекомендацiй про порядок пiдготовки, подання на державну реєстрацiю, скасування, облiку та зберiгання нормативно-правових актiв митних органiв України".
3. Керiвникам пiдроздiлiв Держмитслужби, митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй довести цей наказ до особового складу та забезпечити його неухильне виконання.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Служби Пiковського I.О.
Голова Служби | А.В.Макаренко |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державної митної служби України 01.06.09 N 520 |
ПОРЯДОК
пiдготовки наказiв в митнiй службi України
I. Загальнi положення
1.1. Наказ є основним документом, що видається митним органом, (спецiалiзованою митною установою, органiзацiєю) з метою забезпечення виконання покладених на нього (на неї) завдань та здiйснення функцiй вiдповiдно до наданої компетенцiї.
За змiстом накази подiляються на такi види:
з основної дiяльностi;
з кадрових питань;
про надання вiдпусток;
про вiдрядження.
1.2. Наказ повинен вiдповiдати за змiстом визначеному в ньому предмету правового регулювання.
1.3. Наказ не повинен дублювати положень iнших нормативно-правових актiв, а також мiстити суперечливих положень.
1.4. Наказ викладається державною мовою.
1.5. Текст наказу повинен викладатися логiчно, послiдовно, стисло, чiтко, не мiстити повторень, а також виразiв, позбавлених конкретного змiсту.
1.6. Текст наказу готується в редакторi MS WORD з використанням шрифту Times New Roman Cyr, розмiр 14. Розмiри полiв: лiве - 25 мм, верхнє - не менше як 10 мм, праве й нижнє - не менше як 15 мм.
1.7. Найменування органiв державної влади, пiдприємств, органiзацiй та установ наводяться в точнiй вiдповiдностi до їх офiцiйних найменувань, зазначених в установчих документах. Використання скорочених назв допускається, якщо вони є офiцiйними (наприклад: Держмитслужба).
II. Пiдготовка наказiв з основної дiяльностi
1. Правила оформлення наказiв з основної дiяльностi
2.1.1. До наказiв з основної дiяльностi належать накази про затвердження положень, порядкiв, iнструкцiй, правил; про утворення, лiквiдацiю та реорганiзацiю митних органiв, установлення та змiну зон їх дiяльностi; з фiнансово-господарських питань тощо.
2.1.2. Наказ з основної дiяльностi виготовляється на бланку встановленої форми й повинен мати такi реквiзити: малий Державний Герб України, найменування митного органу (спецiалiзованої митної установи, органiзацiї), назву виду документа, дату, номер, мiсце розташування митного органу (спецiалiзованої митної установи, органiзацiї), заголовок до тексту, текст, пiдпис, вiзи погодження. Крiм того, вiдповiдно до Порядку класифiкацiї законодавчих, iнших нормативно-правових актiв з питань митної справи та листiв Державної митної служби України, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 28.02.2006 N 153 (зi змiнами), на вiльному полi в нижньому лiвому кутi першого аркуша наказу проставляється класифiкацiйний код документа та пiдпис керiвника структурного пiдроздiлу, який готував наказ.
2.1.3. Реквiзити розташовуються у такому порядку:
малий Державний Герб України - у верхнiй частинi бланка посерединi;
найменування митного органу (спецiалiзованої митної установи, органiзацiї) - посерединi пiд реквiзитом "малий Державний Герб України". Якщо наказ видається регiональною митницею, митницею, спецiалiзованою митною установою чи органiзацiєю, цей реквiзит складається з двох рядкiв: верхнiй рядок - слова "Державна митна служба України", нижнiй - найменування регiональної митницi, митницi, спецiалiзованої митної установи чи органiзацiї;
назва виду документа (слово "НАКАЗ") - посерединi пiд реквiзитом "найменування митного органу (спецiалiзованої митної установи, органiзацiї)";
дата - у верхнiй лiвiй частинi бланка нижче реквiзиту "назва виду документа". Дата оформляється арабськими цифрами в один рядок у такiй послiдовностi: число, мiсяць, рiк. Наприклад: 03.11.2006. Лiтера "р." пiсля цифрового позначення року не ставиться
номер - у верхнiй правiй частинi бланка на одному рiвнi з реквiзитом "дата";
мiсце розташування митного органу (спецiалiзованої митної установи, органiзацiї) - посерединi нижче реквiзитiв "дата" i "номер". Лiтери "м.", смт тощо перед найменуванням населеного пункту не ставляться;
заголовок до тексту - у лiвiй частинi бланка нижче реквiзиту "мiсце видання". Заголовок повинен бути лаконiчним та вказувати на предмет правового регулювання наказу, вiдповiдаючи на запитання "про що?". Якщо в наказi йдеться про кiлька питань, його заголовок може бути узагальнений. Заголовок до тексту готується в редакторi MS WORD з використанням шрифту Times New Roman Cyr, розмiр 12, i друкується з нульової позицiї.
Реквiзити наказу вiдокремлюються один вiд одного трьома мiжрядковими iнтервалами. Реквiзити, що складаються з кiлькох рядкiв, друкуються через один мiжрядковий iнтервал.
2.1.4. Якщо наказ пiдлягає державнiй реєстрацiї, у правiй частинi бланку на рiвнi реквiзиту "заголовок до тексту" необхiдно залишити вiльне мiсце розмiром 6 х 10 см для напису про державну реєстрацiю наказу.
2.1.5. Текст наказу складається зi вступної та розпорядчої частин.
2.1.6. У вступнiй частинi викладаються факти й обставини, якi є пiдставою для видання наказу. Якщо наказ видається на пiдставi нормативно-правового акта або розпорядчого документа органу вищого рiвня, то у вступнiй частинi зазначаються вид цього документа, його дата, номер i назва.
Вступна частина не може мiстити нормативних положень або дублювати iншi структурнi одиницi наказу.
2.1.7. У розпорядчiй частинi наказу перелiчуються заходи, якi належить здiйснити. Її текст викладається в наказовiй формi.
Розпорядча частина наказу починається словом "НАКАЗУЮ" (у спiльних наказах - "НАКАЗУЄМО"), яке друкується великими лiтерами з нульової позицiї та окремо вiд наступного тексту. Пiсля слова "НАКАЗУЮ" ("НАКАЗУЄМО") проставляється двокрапка.
2.1.8. Розпорядча частина наказу може мiстити такi структурнi одиницi: пункти, пiдпункти, абзаци.
Структурнi одиницi наказу починаються з шостої позицiї та повиннi мати:
пункти - наскрiзну порядкову нумерацiю, яка позначається арабськими цифрами з крапками;
пiдпункти - наскрiзну в межах пункту порядкову нумерацiю, яка позначається арабськими цифрами до трьох знакiв з крапкою (наприклад, 1.1.1., 1.2.1.) або українськими лiтерами з дужкою.
Абзаци, з яких складаються пункти та пiдпункти (за винятком першого, перед яким проставляється номер вiдповiдного пункту, пiдпункту), починаються без будь-якої позначки (дефiс, крапка тощо). Абзаци вiддiляються один вiд одного двома мiжрядковими iнтервалами i починаються з шостого символу.
Кожний пункт (пiдпункт) вiдокремлюється вiд попереднього пункту (пiдпункту) пропуском рядка.
Кожний пункт розпорядчої частини наказу визначає окреме конкретне завдання, при цьому, як правило, зазначається посадова особа (посадовi особи), вiдповiдальна (вiдповiдальнi) за виконання цього завдання, та термiн виконання. Виконавцями також можуть бути митнi органи, спецiалiзованi митнi установи, органiзацiї або їх окремi структурнi пiдроздiли, при цьому у вiдповiдних пунктах розпорядчої частини наказу зазначаються прiзвища та iнiцiали їх керiвникiв. Якщо виконання завдання передбачає надання тiєї чи iншої iнформацiї, у пунктi розпорядчої частини наказу визначається структурний пiдроздiл, вiдповiдальний за збiр та узагальнення зазначеної iнформацiї.
2.1.9. За потреби в окремому пунктi наказу зазначаються в хронологiчному порядку накази чи окремi їх частини, якi визнаються такими, що втратили чиннiсть, або скасовуються.
Накази, виданi спiльно чи за погодженням з iншими органами, змiнюються, доповнюються, визнаються такими, що втратили чиннiсть, або скасовуються в такому самому порядку.
2.1.10. Не допускається включення до одного наказу положень про затвердження, змiну або визнання такими, що втратили чиннiсть, нормативно-правових актiв, якi пiдлягають державнiй реєстрацiї, та актiв, якi не пiдлягають державнiй реєстрацiї.
За потреби в окремому пунктi наказу може визначатися порядок набрання ним чинностi.
2.1.11. В останньому пунктi розпорядчої частини зазначається посадова особа (особи), на яку (яких) покладається контроль за виконанням наказу.
Якщо керiвник митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї залишає контроль за виконанням наказу за собою, це зазначається в окремому абзацi, який розташовується в кiнцi розпорядчої частини i не нумерується.
2.1.12. Реквiзит "пiдпис" складається з найменування посади керiвника митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї, його особистого пiдпису, iнiцiалiв та прiзвища. У разi вiдсутностi керiвника наказ пiдписується особою, яка виконує його обов'язки. Найменування посади в реквiзитi "Пiдпис" друкується з нульової позицiї.
2.1.13. До наказу можуть бути доданi:
додатки, що затверджуються наказом, - нормативно-правовi акти (iнструкцiї, положення, порядки, правила тощо), якi становлять невiд'ємну частину наказiв, якими вони затвердженi, i мають однакову з ними юридичну силу; змiни до нормативно-правових актiв; склади комiсiй, робочих груп, перелiки вiдповiдальних осiб тощо. У правому верхньому кутi першого аркуша таких додаткiв розмiщується гриф за такою формою:
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державної митної служби України 04.02.2008 N 68; |
додатки, що вводяться в дiю наказом, - перелiки наказiв, нормативно-правових актiв, затверджених наказами або їх окремих структурних одиниць, що визнаються такими, що втратили чиннiсть, зразки бланкiв, журналiв, заяв, довiдок, схем тощо. У правому верхньому кутi першого аркуша таких додаткiв розмiщується гриф за такою формою:
Додаток до наказу Державної митної служби України 04.02.2008 N 68. |
Назва додатка, яка зазначена в текстi наказу, повинна вiдповiдати назвi самого додатка.
Оформлення додаткiв, що затверджуються або вводяться в дiю наказом, здiйснюється вiдповiдно до Порядку подання нормативно-правових актiв на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України та проведення їх державної реєстрацiї, затвердженого наказом Мiнiстерства юстицiї України вiд 12.04.2005 N 34/5, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 12.04.2005 за N 381/10661 (зi змiнами).
2. Порядок пiдготовки проектiв наказiв з основної дiяльностi
2.2.1. Проект наказу готується структурним пiдроздiлом митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї, до компетенцiї якого належать основнi питання, що регулюватимуться цим наказом.
2.2.2. Для пiдготовки найбiльш важливих i складних проектiв наказiв можливе створення робочої групи у складi представникiв усiх заiнтересованих структурних пiдроздiлiв. Керiвником робочої групи призначається, як правило, керiвник пiдроздiлу, до компетенцiї якого належать основнi питання, що регулюватимуться наказом, а в особливо важливих випадках - заступник керiвника митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї вiдповiдно до розподiлу повноважень.
2.2.3. Пiдготовлений проект наказу вiзується керiвником структурного пiдроздiлу, у якому вiн готувався, опрацьовується юридичним пiдроздiлом та лiтредактором (за наявностi останнього в митному органi, спецiалiзованiй митнiй установi, органiзацiї), пiсля чого обов'язково погоджується керiвниками структурних пiдроздiлiв, до компетенцiї яких належать питання, що регулюватимуться цим наказом, керiвником юридичного пiдроздiлу та заступниками керiвника митного органу (спецiалiзованої митної установи, органiзацiї) вiдповiдно до розподiлу повноважень (внутрiшнє погодження).
2.2.4. Погодження проекту наказу кожним з керiвникiв заiнтересованих структурних пiдроздiлiв здiйснюється протягом трьох робочих днiв, а кожним iз заступникiв керiвника митного органу (спецiалiзованої митної установи, органiзацiї) - протягом одного робочого дня.
2.2.5. Змiни, що вносяться до проекту наказу при його погодженнi, пiдлягають опрацюванню юридичним пiдроздiлом та лiтературному редагуванню.
Якщо до проекту наказу висловлено суттєвi зауваження, то вони опрацьовуються пiдроздiлом, який готує проект. Вiдповiднi змiни вносяться до проекту та протягом одного робочого дня з часу внесення змiн забезпечується його повторне вiзування.
2.2.6. Внутрiшнє погодження проекту наказу оформлюється вiзою. Вiза включає особистий пiдпис, iнiцiали й прiзвище особи, яка вiзує документ, та дату погодження. При цьому на зворотному боцi останнього аркуша проекту наказу зазначаються: назва пiдроздiлу, пiдпис, iнiцiали та прiзвище керiвника пiдроздiлу, який уносить проект наказу, посади, пiдписи, iнiцiали та прiзвища осiб, якими завiзовано проект, зокрема обов'язково керiвника юридичного пiдроздiлу та лiтредактора (за наявностi останнього в митному органi, спецiалiзованiй митнiй установi, органiзацiї).
Якщо до проекту наказу є зауваження або пропозицiї, то поруч з пiдписом робиться помiтка "iз зауваженнями". Текст зауважень (пропозицiй) викладається при потребi на окремому аркушi, що долучається до проекту наказу. Зауваження обов'язково доповiдаються особi, яка пiдписує документ.
2.2.7. Якщо керiвник, який має погоджувати проект наказу, вiдсутнiй, то проект погоджує посадова особа, яка його замiщує, або його заступник. При цьому обов'язково зазначається посада особи, що вiзує проект, її iнiцiали та прiзвище. Виправлення вносяться чорнилом або машинописним способом, наприклад: "в.о.", "заст." Не допускається вiзування з позначкою "за" або з поставленням косої риски перед найменуванням посади.
2.2.8. Повнiстю погоджений проект наказу подається на пiдпис керiвниковi митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї, а в разi його вiдсутностi - посадовiй особi, яка його замiщує.
2.2.9. У випадках, передбачених законодавством, або в разi наявностi в наказi чи у затвердженому ним нормативно-правовому актi положень, що поширюються на iншi органи, установи, органiзацiї, такий наказ повинен бути погоджений з вiдповiдними заiнтересованими органами, установами, органiзацiями (зовнiшнє погодження).
2.2.10. Зовнiшньому погодженню має передувати надсилання проекту наказу в установленому порядку до заiнтересованих органiв, установ, органiзацiй для попереднього розгляду й надання зауважень та/або пропозицiй. При цьому слiд виходити з того, що зазначенi органи, установи, органiзацiї повиннi мати достатньо часу для ретельного вивчення проекту. При потребi термiн бажаного отримання вiдповiдi зазначається в супровiдному листi.
Пiсля опрацювання зауважень та пропозицiй, отриманих вiд заiнтересованих органiв, установ, органiзацiй, до проекту вносяться необхiднi змiни, пiсля чого вiн подається на пiдпис.
2.2.11. На зовнiшнє погодження наказ надсилається з пiдписом керiвника митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї або посадової особи, яка його замiщує, але без реєстрацiї його в дiловоднiй службi.
2.2.12. Зовнiшнє погодження оформлюється грифом, розмiщеним на лицьовому боцi останнього аркуша наказу лiворуч нижче пiдпису керiвника митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї або особи, яка його замiщує.
Гриф складається зi слова "ПОГОДЖЕНО", найменування посади особи, яка погоджує наказ, її особистого пiдпису, iнiцiалiв i прiзвища, дати погодження та засвiдчується гербовою печаткою вiдповiдного органу, установи чи органiзацiї. Найменування посади особи, яка погоджує наказ, друкується з нульової позицiї.
Гриф погодження повинен розмiщуватись на тiй же сторiнцi, що й пiдпис. Перенесення його на наступну сторiнку не допускається.
2.2.13. До наказу, який пiдлягає погодженню з бiльше нiж трьома органами, установами, органiзацiями, складається аркуш погодження. При цьому в наказi на мiсцi грифа "ПОГОДЖЕНО" робиться вiдповiдна вiдмiтка, наприклад: "Аркуш погодження додається".
2.2.14. При визначеннi потреби у зовнiшньому погодженнi наказу слiд ураховувати, що:
вiдповiдно до частини першої статтi 21 Закону України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi" проекти регуляторних актiв, якi розробляються Держмитслужбою, пiдлягають погодженню у встановленому цим Законом порядку з Державним комiтетом України з питань регуляторної полiтики та пiдприємництва, а тi, що розробляються iншими митними органами, а також спецiалiзованими митними органiзацiями та установами, - з його вiдповiдними територiальними органами.
вiдповiдно до пункту 7 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2007 N 940, проекти нормативно-правових актiв Держмитслужби, якi пiдлягають державнiй реєстрацiї, погоджуються з Мiнiстром фiнансiв.
2.2.15. Проекти нормативно-правових актiв Держмитслужби, якi стосуються трудових вiдносин або соцiального захисту громадян, пiдлягають погодженню з Радою профспiлки працiвникiв митної служби України (за процедурою зовнiшнього погодження), а проекти нормативно-правових актiв iнших митних органiв, а також спецiалiзованих митних установ та органiзацiй iз зазначених питань - з головами вiдповiдних первинних профспiлкових органiзацiй (за процедурою внутрiшнього погодження).
2.2.16. Вiдповiдальнiсть за змiст, правильнiсть оформлення, своєчаснiсть погодження проекту наказу керiвниками всiх пiдроздiлiв, до компетенцiї яких належать питання, порушенi в проектi наказу, покладається на керiвника пiдроздiлу, який готував проект.
3. Видання наказiв спiльно з iншими органами, органiзацiями, установами
2.3.1. У разi потреби митнi органи, спецiалiзованi митнi установи, органiзацiї видають накази спiльно з iншими заiнтересованими органами, установами, органiзацiями.
2.3.2. Спiльний наказ викладається на стандартному аркушi формату А4, у верхнiй частинi якого посерединi розмiщується малий Державний Герб України, нижче на одному рiвнi - найменування органiв, установ, органiзацiй, що видають наказ. Першим злiва зазначається найменування органу (установи, органiзацiї) - головного розробника наказу.
Кiлькiсть примiрникiв проекту наказу повинна вiдповiдати кiлькостi органiв (установ, органiзацiй), що видають наказ.
2.3.3. Спiльний наказ видається за однiєю датою. Номер такого наказу складається з номерiв, присвоєних йому органами, установами, органiзацiями, що його видають, проставлених через косу риску у вiдповiднiй послiдовностi, наприклад: N 35/45/37.
2.3.4. При пiдписаннi спiльного наказу особами, якi обiймають рiвнозначнi посади, їхнi пiдписи розмiщуються на одному рiвнi, наприклад:
Начальник Днiпропетровської митницi | Начальник Головного управлiння у Днiпропетровськiй областi | |||||||||
|
|
2.3.5. Якщо наказ готується органами, установами, органiзацiями рiзного рiвня, то пiдписи їх керiвникiв розмiщуються один пiд одним вiдповiдно до рiвня посад, при цьому iнiцiали та прiзвище посадової особи друкуються на рiвнi останнього рядка найменування посади, наприклад:
Начальник Днiпропетровської митницi | _______________ | Х.Х.ХХХХХХХХ |
(Пiдпис) | (Iнiцiали, прiзвище) | |
Начальник Вiддiлу Державної виконавчої служби Кiровського районного управлiння юстицiї | _______________ | Х.Х.ХХХХХХХХ |
(Пiдпис) | (Iнiцiали, прiзвище) |
2.3.6. Пiдписи керiвникiв органiв, установ, органiзацiй на спiльному наказi завiряються гербовими печатками вiдповiдних органiв, установ, органiзацiй.
4. Пiдготовка та подання наказiв на державну реєстрацiю
2.4.1. Державнiй реєстрацiї пiдлягають:
накази, що зачiпають права, свободи й законнi iнтереси громадян;
накази, що мають мiжвiдомчий характер.
Державнiй реєстрацiї пiдлягають накази незалежно вiд строку їх дiї (постiйнi чи обмеженi певним часом) та характеру вiдомостей, що в них мiстяться, у тому числi з грифами "Для службового користування", "Особливої важливостi", "Цiлком таємно", "Таємно" та iншими, а також прийнятi в порядку експерименту, якщо в них є одна або бiльше норм (правил поведiнки), що мiстять вищезазначенi норми.
2.4.2. Подання на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї наказiв Держмитслужби здiйснюється вiдповiдно до вимог Указу Президента України вiд 03.10.92 N 493/92 "Про державну реєстрацiю нормативно-правових актiв мiнiстерств та iнших органiв державної виконавчої влади" (зi змiнами), Положення про державну реєстрацiю нормативних актiв мiнiстерств та iнших органiв державної виконавчої влади, органiв господарського управлiння та контролю, що зачiпають права, свободи й законнi iнтереси громадян або мають мiжвiдомчий характер, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28.01.92 N 731 (зi змiнами), а також Порядку подання нормативно-правових актiв на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України та проведення їх державної реєстрацiї, затвердженого наказом Мiнiстерства юстицiї України вiд 12.04.2005 N 34/5, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї 12.04.2005 за N 381/10661 (зi змiнами).
2.4.3. Наказ подається на державну реєстрацiю протягом п'яти календарних днiв пiсля його реєстрацiї дiловодною службою.
2.4.4. До Мiнiстерства юстицiї подаються:
1) супровiдний лист;
2) оригiнал та двi завiренi в установленому законодавством порядку копiї (роздрукованi з комп'ютера) наказу та затвердженого ним положення, iнструкцiї, порядку тощо i додаткiв до них. Посадова особа, яка є виконавцем даного документа, робить вiдмiтку про засвiдчення копiї документа, яка складається зi слiв "Згiдно з оригiналом", назви посади, особистого пiдпису особи, яка засвiдчує копiю, її iнiцiалiв та прiзвища, дати засвiдчення копiї;
3) пояснювальна записка;
4) порiвняльна таблиця (якщо уносяться змiни до чинних наказiв);
5) вiдомостi про погодження наказу iз заiнтересованими органами незалежно вiд того, чи є таке погодження обов'язковим згiдно iз законодавством. У разi, коли на державну реєстрацiю подається наказ з питань, що стосуються соцiально-трудової сфери, повiдомляється про позицiю уповноваженого представника вiд всеукраїнських профспiлок, їх об'єднань та уповноваженого представника вiд всеукраїнських об'єднань органiзацiй роботодавцiв щодо цього наказу та про проведену роботу з врахування їх зауважень i пропозицiй. При цьому необхiднiсть врахування зазначених зауважень i пропозицiй визначає орган, який видає цей наказ;
6) оригiнал та двi копiї рiшення Державного комiтету України з питань регуляторної полiтики та пiдприємництва про погодження проекту наказу або оригiнал та двi копiї рiшення Урядового комiтету з питань економiчної полiтики та європейської iнтеграцiї про задоволення скарги (у разi оскарження) щодо вiдмови в погодженнi проекту наказу (для регуляторних наказiв);
7) довiдка про вiдповiднiсть наказу aquis communautaire за формою, визначеною в додатку 1 до Регламенту Кабiнету Мiнiстрiв України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2007 N 950;
8) висновок Мiнiстерства юстицiї про вiдповiднiсть наказу положенням Конвенцiї та практицi Європейського суду з прав людини, а в разi його вiдсутностi - копiя листа про подання до Мiнiстерства юстицiї комплекту документiв, необхiдного для отримання такого висновку. Зазначений комплект уключає в себе супровiдний лист та його копiю, завiрену копiю наказу, порiвняльну таблицю (якщо уносяться змiни до чинних наказiв) та пояснювальну записку;
9) iнформацiйно-аналiтичнi матерiали з публiчного обговорення проекту наказу (у разi необхiдностi);
10) вiдомостi про внутрiшнє погодження наказу з вiдмiткою Юридичного департаменту про необхiднiсть подання наказу до Мiнiстерства юстицiї України на державну реєстрацiю.
2.4.5. Супровiдний лист, пояснювальна записка, довiдка про вiдповiднiсть наказу основним положенням законодавства Європейського Союзу, iнформацiйно-аналiтичнi матерiали з публiчного обговорення проекту наказу пiдписуються Головою Служби, а в разi його вiдсутностi - особою, яка його замiщає.
2.4.6. У супровiдному листi, за яким наказ подається на державну реєстрацiю, вказуються прiзвище працiвника, вiдповiдального за пiдготовку наказу до подання на державну реєстрацiю, та номер його телефону.
У разi, якщо наказ подається на державну реєстрацiю повторно, а також якщо вiн прийнятий замiсть наказу, у державнiй реєстрацiї якого вiдмовлено, у супровiдному листi зазначаються дата i номер листа Мiнiстерства юстицiї про повернення наказу без державної реєстрацiї для доопрацювання або вiдмову в державнiй реєстрацiї.
Матерiали, зазначенi у пунктi 2.4.4 цього Порядку, подаються особисто працiвником, вiдповiдальним за пiдготовку наказу до подання на державну реєстрацiю, до Департаменту державної реєстрацiї нормативних актiв Мiнiстерства юстицiї для попереднього розгляду.
2.4.7. Подання на державну реєстрацiю до органiв юстицiї наказiв регiональних митниць, митниць, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй здiйснюється вiдповiдно до вимог порядкiв подання нормативно-правових актiв на державну реєстрацiю до вiдповiдних управлiнь юстицiї та проведення їх державної реєстрацiї.
5. Унесення змiн до наказiв з основної дiяльностi
2.5.1. Унесення змiн до наказiв здiйснюється тим самим митним органом (спецiалiзованою митною установою, органiзацiєю), що видавав наказ, або його правонаступником.
2.5.2. Унесення змiн до наказiв здiйснюється вiдповiдно до Порядку подання нормативно-правових актiв на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України та проведення їх державної реєстрацiї, затвердженого наказом Мiнiстерства юстицiї України вiд 12.04.2005 N 34/5, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 12.04.2005 за N 381/10661 (зi змiнами).
2.5.3. Пiдготовка та видання наказу про внесення змiн здiйснюються у тому самому порядку, що й наказу, до якого вносяться змiни.
6. Скасування наказiв з основної дiяльностi та визнання їх такими, що втратили чиннiсть
2.6.1. Скасування наказу та визнання його таким, що втратив чиннiсть, здiйснюються митним органом (спецiалiзованою митною установою, органiзацiєю), що його видав, або його правонаступником.
2.6.2. Скасування наказу означає визнання його недiйсним з моменту видання. Визнання наказу таким, що втратив чиннiсть, означає припинення його дiї з моменту набрання чинностi вiдповiдним наказом або з моменту, зазначеного в такому наказi.
2.6.3. Наказ скасовується:
- з власної iнiцiативи;
- на вимогу органiв юстицiї у випадках, передбачених законодавством України з питань державної реєстрацiї нормативно-правових актiв;
- у зв'язку з визнанням наказу незаконним за рiшенням суду.
Накази Держмитслужби, крiм того, можуть бути скасованi або визнанi такими, що втратили чиннiсть (повнiстю або в окремiй частинi):
Держмитслужбою на вимогу Мiнiстра фiнансiв України (пункт 3 Порядку спрямування i координацiї дiяльностi центральних органiв виконавчої влади через вiдповiдних мiнiстрiв, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.06.2000 N 965, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.12.2005 N 1229);
Кабiнетом Мiнiстрiв України (частина 8 статтi 22 Закону України "Про Кабiнет Мiнiстрiв України").
2.6.4. Наказ може бути визнаний таким, що втратив чиннiсть:
у зв'язку зi змiнами в законодавствi;
у зв'язку з виданням митним органом, спецiалiзованою митною установою чи органiзацiєю нового наказу з тих самих питань;
у зв'язку з втратою актуальностi (як застарiлий).
2.6.5. Визнання наказiв з основної дiяльностi такими, що втратили чиннiсть, здiйснюється вiдповiдно до Порядку подання нормативно-правових актiв на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України та проведення їх державної реєстрацiї, затвердженого наказом Мiнiстерства юстицiї України вiд 12.04.2005 N 34/5, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 12.04.2005 за N 381/10661 (зi змiнами).
2.6.6. Включення до наказу, що пiдлягає державнiй реєстрацiї, положень про визнання такими, що втратили чиннiсть, або скасування наказiв, не зареєстрованих в органах юстицiї України, не допускається.
7. Реєстрацiя, розсилка та зберiгання наказiв з основної дiяльностi
2.7.1. Реєстрацiя наказiв у митному органi, спецiалiзованiй митнiй установi, органiзацiї починається щороку з 1 сiчня.
2.7.2. Пiдписаний наказ разом зi списком структурних пiдроздiлiв, а також органiв, органiзацiй, осiб, яким необхiдно надiслати цей наказ (далi - розрахунок розсилки), пiдписаним керiвником пiдроздiлу, який готував проект, та електронною копiєю (яка надається засобами електронного зв'язку) передається структурним пiдроздiлом, який готував проект наказу, до дiловодної служби митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї.
2.7.3. Накази реєструються дiловодною службою митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї у вiдповiдних облiкових формах iз зазначенням порядкового номера, дати пiдписання, короткого змiсту наказу, назви пiдроздiлу, який готував проект наказу, та адресатiв розсилки.
2.7.4. Дiловодна служба забезпечує розсилку наказiв в електронному виглядi та виготовлення необхiдної кiлькостi паперових копiй наказiв згiдно з розрахунком розсилки. В окремих випадках органам, органiзацiям, установам розсилаються витяги з наказiв, що їх стосуються.
2.7.5. При потребi копiї наказiв завiряються печаткою дiловодної служби.
2.7.6. Накази, що пiдлягають державнiй реєстрацiї, розсилаються пiсля її здiйснення.
2.7.7. Оригiнали наказiв за поточний рiк разом з оригiналами додаткiв зберiгаються в дiловоднiй службi, а пiсля закiнчення року оформлюються вiдповiдним чином i передаються до архiву митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї.
2.7.8. У разi внесення змiн або доповнень до наказу, визнання його таким, що втратив чиннiсть чи скасування дiловодна служба проставляє вiдповiдний запис на верхньому полi першої сторiнки оригiналу наказу та заносить вiдповiдну iнформацiю до облiкової форми наказу. Якщо вiдмiтка стосується окремої частини наказу, її слiд робити навпроти цiєї частини. У разi вiдсутностi на полях вiльного мiсця для вiдмiток може бути використана вкладка.
2.7.9. Контрольнi примiрники (копiї) наказiв разом з розрахунками розсилки зберiгаються в дiловоднiй службi протягом 3 рокiв.
III. Особливостi пiдготовки та оформлення наказiв з кадрових питань
3.1. Наказ з кадрових питань - це основний розпорядчий документ, що видається митним органом, спецiалiзованою митною установою, органiзацiєю з питань:
призначення на посаду, звiльнення з посади;
переведення на посаду;
виконання (покладання) обов'язкiв за посадою;
стажування на посадi;
зарахування до кадрового резерву, виключення з кадрового резерву;
присвоєння спецiальних звань;
заохочення, застосування дисциплiнарних стягнень та заходiв дисциплiнарного впливу;
змiни прiзвища;
змiни режиму роботи;
облiку та використання особистих митних забезпечень.
3.2. Наказ з кадрових питань готується кадровим пiдроздiлом митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї.
3.3. Пiдготовка та оформлення наказiв з кадрових питань здiйснюються з дотриманням вимог пунктiв 1.2 - 1.7; 2.1.2, 2.1.3; 2.1.5. - 2.1.13; 2.2.3, 2.2.4; 2.2.6 - 2.2.8; 2.2.16; 2.5.1 - 2.5.3; 2.6.1 - 2.6.4 цього Порядку з урахуванням таких особливостей:
класифiкацiйний код документа на наказi не проставляється;
заголовок до тексту може вказувати як на безпосереднiй предмет правового регулювання, так i бути узагальненим ("По особовому складу", "За номенклатурою посад Голови Служби" тощо);
вступна частина наказу може бути вiдсутня;
розпорядча частина наказу розпочинається словом "Призначити", "Прийняти", "Перевести", "Звiльнити", "Зарахувати", "Оголосити" тощо;
наприкiнцi наказу може зазначатися пiдстава для його складання, яка друкується з нульової позицiї з використанням шрифту Times New Roman Cyr, розмiр 12 (зазвичай пiдставами можуть бути: заява працiвника з вiдповiдними вiзами; подання або лист митного органу, структурного пiдроздiлу митного органу, наказ тощо); якщо текст наказу складається з декiлькох пунктiв, пiдстава для його складання зазначається наприкiнцi кожного пункту.
3.4. Накази з кадрових питань погоджуються керiвниками структурних пiдроздiлiв, до компетенцiї яких належать питання, що регулюватимуться наказом, а також керiвниками юридичного пiдроздiлу та пiдроздiлу внутрiшньої безпеки, а накази з кадрових питань за номенклатурою посад Голови Служби, крiм того, - головою комiсiї по роботi з персоналом та його заступниками. При цьому обов'язково враховуються вимоги Законiв України "Про професiйнi спiлки, їх права та гарантiї їх дiяльностi" та "Про статус депутатiв мiсцевих рад".
3.5. Накази з кадрових питань реєструються окремо в кадровому пiдроздiлi митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї в журналi реєстрацiї наказiв з кадрових питань. Бiля номера наказу обов'язково проставляється лiтера "к". Реєстрацiя наказiв починається щороку з 1 сiчня.
3.6. За потреби направлення наказiв з кадрових питань до митних органiв, спецiалiзованих митних установ, органiзацiй (їх структурних пiдроздiлiв) кадровий пiдроздiл передає електронну копiю разом з аркушем розсилки до дiловодної служби. Дiловодна служба митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї забезпечує розсилку наказiв в електронному виглядi та виготовлення необхiдної кiлькостi паперових копiй наказiв згiдно з розрахунком розсилки кадрового пiдроздiлу.
3.7. За потреби копiї наказiв з кадрових питань засвiдчуються в установленому порядку та завiряються печаткою кадрового пiдроздiлу.
3.8. Оригiнали наказiв з кадрових питань та документи, що є пiдставами для їх видання, зберiгаються в кадровому пiдроздiлi митного органу протягом 3 рокiв, пiсля чого (без документiв, що є пiдставою для видання наказу) передаються до архiвного пiдроздiлу, де зберiгаються 75 рокiв.
IV. Особливостi пiдготовки та оформлення наказiв про надання вiдпусток
4.1. Наказ про надання вiдпустки застосовується для оформлення всiх видiв вiдпусток (у тому числi вiдпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку), що надаються працiвникам вiдповiдно до чинних законодавчих актiв i положень, колективних договорiв, контрактiв та графiкiв вiдпусток.
4.2. Наказ про надання вiдпустки (вiдкликання з вiдпустки) готується кадровим пiдроздiлом митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї на пiдставi заяви.
4.3. Пiдготовка та оформлення наказiв про надання вiдпусток здiйснюються з урахуванням таких особливостей:
класифiкацiйний код документа на наказi не проставляється;
в наказi обов'язково зазначаються прiзвище, iм'я та по батьковi працiвника та його посада; вид вiдпустки; дати початку вiдпустки та її закiнчення; кiлькiсть календарних днiв вiдпустки; для щорiчної вiдпустки - перiод роботи, за який надано вiдпустку, та необхiднiсть надання матерiальної допомоги;
форма наказу про надання вiдпустки затверджується наказом Держмитслужби з обов'язковим урахуванням типової форми наказу про надання вiдпустки, затвердженої наказом Держкомстату;
пiдготовка та оформлення наказiв про перенесення невикористаної частини щорiчної вiдпустки, вiдпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку, вiдкликання з вiдпустки здiйснюються з дотриманням вимог до наказiв з кадрових питань;
накази про надання вiдпустки можуть пiдписуватися як керiвником митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї, так i уповноваженими заступниками керiвника (за умови делегування їм керiвником такого права).
4.4. Накази про надання вiдпусток та про вiдкликання з вiдпустки реєструються кадровим пiдроздiлом митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї в журналi реєстрацiї наказiв про надання вiдпустки. Бiля номера обов'язково проставляються лiтери "кв".
4.5. Копiї наказiв про надання вiдпустки передаються кадровим пiдроздiлом до фiнансового (бухгалтерського) пiдроздiлу та вiдповiдного структурного пiдроздiлу митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї.
4.6. Кадровий пiдроздiл на пiдставi наказу про надання вiдпустки вносить вiдмiтки в особову картку працiвника, а фiнансовий (бухгалтерський) пiдроздiл робить розрахунок вiдповiдних виплат.
4.7. Оригiнали наказiв про надання вiдпустки разом з пiдставами зберiгаються в кадровому пiдроздiлi митного органу 5 рокiв.
V. Особливостi пiдготовки та оформлення наказiв про вiдрядження
5.1. Пiдготовка та оформлення наказiв про вiдрядження здiйснюються з дотриманням вимог пунктiв 1.2 - 1.7; 2.1.2, 2.1.3; 2.1.5. - 2.1.13; 2.2.3, 2.2.4; 2.2.6 - 2.2.8; 2.2.16; 2.5.1 - 2.5.3; 2.6.1 - 2.6.4 цього Порядку з урахуванням таких особливостей:
заголовок до наказу повинен починатися зi слiв "Про вiдрядження...", пiсля яких зазначаються прiзвище та iнiцiали посадової особи, що вiдряджається, або назва населеного пункту, до якого вiдряджається (вiдряджаються) посадова особа (посадовi особи).
5.2. Накази про вiдрядження готуються на пiдставi службового документа (листа-запрошення, службової записки тощо) чи усного розпорядження керiвника митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї або особи, яка його замiщує.
5.3. Проекти наказiв про вiдрядження в межах України готуються:
для керiвника митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї та його заступникiв - дiловодною службою;
для iнших посадових осiб митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї - вiдповiдними структурними пiдроздiлами.
5.4. Проекти наказiв про вiдрядження за кордон готуються Департаментом мiжнародної дiяльностi Держмитслужби.
5.5. Проекти наказiв про вiдрядження обов'язково погоджуються з фiнансовим (бухгалтерським) пiдроздiлом митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї.
5.6. Погодженi проекти наказiв про вiдрядження подаються на пiдпис керiвниковi митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї або особi, яка його замiщує, разом з пiдготовленими посвiдченнями про вiдрядження.
5.7. Пiдписаний наказ про вiдрядження та посвiдчення про вiдрядження разом з розрахунком розсилки передаються до дiловодної служби митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї для реєстрацiї.
5.8. Накази про вiдрядження реєструються окремо, з додаванням до номера лiтери "в". У такий самий спосiб реєструються накази про внесення змiн до наказiв про вiдрядження.
5.9. Посвiдчення про вiдрядження реєструються в окремому журналi за формою, встановленою постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.11.98 N 1893.
Журнал реєстрацiї посвiдчень про вiдрядження повинен бути пронумерований та прошитий.
5.10. Накази про вiдрядження зберiгаються в дiловоднiй службi митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї протягом 3 рокiв.
VI. Контроль за виконанням наказiв
6.1. Контроль за якiстю та повнотою виконання завдань, визначених наказами, здiйснюють посадовi особи, на яких покладено цей контроль.
6.2. Контроль за дотриманням виконавцями термiнiв виконання завдань, визначених наказами з основної дiяльностi та про вiдрядження, здiйснюється дiловодною службою, наказами з кадрових питань - кадровим пiдроздiлом.
6.3. Наказ знiмається з контролю керiвником митного органу, спецiалiзованої митної установи, органiзацiї за доповiддю особи, на яку покладено контроль за виконанням наказу, або на пiдставi документа, який засвiдчує його виконання, про що робиться вiдповiдний запис на контрольному примiрнику наказу чи в облiковiй формi.
Директор Юридичного департаменту | В.Л.Бабюк |