МIНIСТЕРСТВО ФIНАНСIВ УКРАЇНИ

НАКАЗ
м. Київ

03.08.2018 N 671


Про затвердження Порядку виконання митних формальностей на повiтряному транспортi

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
11 вересня 2018 р. за N 1036/32488


     Вiдповiдно до Конвенцiї про мiжнародну цивiльну авiацiю, частини другої статтi 246 Митного кодексу України, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21 травня 2012 року N 451 "Питання пропуску через державний кордон осiб, автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними" та Порядку митного оформлення вiйськової технiки, у тому числi вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 сiчня 2003 року N 63, наказую:

     1. Затвердити Порядок виконання митних формальностей на повiтряному транспортi, що додається.

     2. Визнати такими, що втратили чиннiсть, накази Державної митної служби України:

     вiд 06 квiтня 2004 року N 240 "Про затвердження Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю та митного оформлення повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються цими суднами", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 23 квiтня 2004 року за N 522/9121 (iз змiнами);

     вiд 18 лютого 2006 року N 137 "Про затвердження Правил застосування спрощеного порядку здiйснення митного контролю предметiв, що перемiщуються громадянами, якi прямують авiацiйним транспортом", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 01 березня 2006 року за N 217/12091.

     3. Державнiй фiскальнiй службi України доопрацювати вiдповiднi програмнi модулi автоматизованої системи митного оформлення "Iнспектор".

     4. Департаменту митної полiтики Мiнiстерства фiнансiв України в установленому порядку забезпечити:

     подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України;

     оприлюднення цього наказу.

     5. Державнiй фiскальнiй службi України забезпечити розмiщення цього наказу на офiцiйному веб-порталi ДФС.

     6. Цей наказ набирає чинностi через 30 днiв з дня його офiцiйного опублiкування.

     7. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на в. о. Голови Державної фiскальної служби України Продана М. В.

В. о. Мiнiстра О. Маркарова
ПОГОДЖЕНО:
В. о. Мiнiстра iнфраструктури України В. Довгань
Голова Державної регуляторної служби України К. Ляпiна
В. о. Голови Державної фiскальної служби України М. В. Продан
В. о. Голови Державної прикордонної служби України В. Серватюк

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мiнiстерства фiнансiв України
03 серпня 2018 року N 671
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
11 вересня 2018 р. за N 1036/32488

ПОРЯДОК
виконання митних формальностей на повiтряному транспортi

I. Загальнi положення

     1. Цей Порядок розроблено вiдповiдно до частини другої статтi 246 Митного кодексу України (далi - Кодекс) з метою визначення порядку виконання митних формальностей пiд час здiйснення митного контролю та митного оформлення повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними.

     2. У цьому Порядку термiни вживаються у таких значеннях:

     авiацiйна вантажна накладна - документ, що засвiдчує про укладення договору про повiтряне перевезення товарiв, прийняття товарiв до перевезення та визначає умови перевезення;

     Класифiкатор - Класифiкатор ДФС, митниць ДФС та їх структурних пiдроздiлiв;

     орган доходiв i зборiв - орган доходiв i зборiв ДФС, у зонi дiяльностi якого знаходиться пункт пропуску для повiтряного сполучення.

     Iншi термiни вживаються у значеннях, наведених у Кодексi, Повiтряному кодексi України та Типовiй технологiчнiй схемi здiйснення митного контролю повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженiй постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21 травня 2012 року N 451.

     3. Повiтрянi судна (далi - ПС) i товари, що перемiщуються через митний кордон України повiтряним транспортом, пiдлягають митному контролю та митному оформленню.

     Митний контроль ПС i товарiв здiйснюється виключно органом доходiв i зборiв у формах та обсязi, визначених за результатами застосування системи управлiння ризиками, в тому числi iз використанням iнформацiйних технологiй, i завершується митним оформленням вiдповiдно до вимог законодавства.

     4. Якщо пiд час виконання мiжнародного рейсу ПС здiйснює декiлька посадок на митнiй територiї України, митний контроль товарiв i ПС здiйснює орган доходiв i зборiв у першому мiжнародному аеропорту пiд час прибуття ПС на митну територiю України та в останньому мiжнародному аеропорту пiд час вибуття ПС за межi митної територiї України.

     5. Органи доходiв i зборiв у пунктах пропуску для повiтряного сполучення взаємодiють з державними органами, що здiйснюють санiтарно-епiдемiологiчний, ветеринарно-санiтарний, фiтосанiтарний, екологiчний, радiологiчний контроль, контроль за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин, координують їх роботу в зонах митного контролю у порядку, встановленому Кодексом та iншими законами України.

     6. Взаємодiя контрольних органiв i служб, загальний порядок та послiдовнiсть проведення всiх видiв контролю у пунктi пропуску через державний кордон для повiтряного сполучення (далi - пункт пропуску) визначаються технологiчною схемою пропуску осiб, транспортних засобiв та вантажiв, яка розробляється для кожного пункту пропуску i затверджується керiвником органу охорони державного кордону за погодженням з керiвником органу доходiв i зборiв.

     7. У пунктах пропуску, на стоянках ПС та в iнших мiсцях, передбачених у мiжнародних аеропортах для митного контролю й митного оформлення ПС i товарiв, органом доходiв i зборiв за погодженням з органом охорони державного кордону та адмiнiстрацiєю аеропорту створюються зони митного контролю.

     8. Мiсце стоянки ПС для проведення митного контролю, вивантаження або навантаження товарiв, а також посадки й висадки пасажирiв визначає адмiнiстрацiя мiжнародного аеропорту за погодженням з органом доходiв i зборiв та органом охорони державного кордону.

     Змiна такого мiсця проводиться з вiдома органу доходiв i зборiв й органу охорони державного кордону, за винятком випадкiв аварiї чи дiй обставин непереборної сили. Водночас адмiнiстрацiя мiжнародного аеропорту негайно повiдомляє про це орган доходiв i зборiв та орган охорони державного кордону.

     9. Митний контроль та митне оформлення товарiв, що перемiщуються членами екiпажу ПС, можуть бути здiйсненi як безпосередньо на борту ПС, так i в iншому мiсцi, визначеному адмiнiстрацiєю мiжнародного аеропорту за погодженням з органом доходiв i зборiв.

     10. З метою прискорення та спрощення митних процедур авiаперевiзник, або експлуатант аеропорту, або суб'єкт наземного обслуговування надсилає у встановленому порядку попередню iнформацiю про членiв екiпажу, пасажирiв, iмпортнi, експортнi та транзитнi вантажi, якi перевозяться ПС (далi - попередня iнформацiя).

     Орган доходiв i зборiв використовує попередню iнформацiю пiд час визначення форм митного контролю ПС i товарiв, що перемiщуються ними.

     11. Митний контроль та митне оформлення вiйськової технiки, у тому числi вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України з використанням ПС, здiйснюються вiдповiдно до статтi 252 Кодексу та з урахуванням вимог Порядку митного оформлення вiйськової технiки, у тому числi вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 сiчня 2003 року N 63.

     12. У разi виявлення порушень митних правил або iнших порушень законодавства України на будь-якому етапi здiйснення митного контролю й митного оформлення ПС i товарiв, що перевозяться ними, посадова особа органу доходiв i зборiв зобов'язана вжити заходiв, передбачених законодавством, з метою запобiгання протиправним дiям i притягнення до вiдповiдальностi винних осiб.

     13. До внесення вiдповiдних змiн до програмних модулiв Автоматизованої системи митного оформлення "Iнспектор" (далi - АСМО "Iнспектор"), ведення яких передбачено цим Порядком, для контролю i облiку перемiщення ПС та товарiв органом доходiв i зборiв ведуться необхiднi журнали у паперовому (електронному) виглядi.

II. Митний контроль i митне оформлення ПС, що виконує мiжнародний рейс

     1. Адмiнiстрацiя мiжнародного аеропорту щодня iнформує орган доходiв i зборiв у строки та за формою, погодженою з ним, про план польотiв ПС на добу та протягом доби (про його поточне виконання i внесення змiн до нього). Водночас повiдомляються номер рейсу, маршрут руху, тип ПС, кiлькiсть пасажирiв, термiнал, в якому пасажири проходитимуть контроль, номер стоянки ПС i уточнюється порядок доставки посадових осiб контрольних служб на стоянку ПС (зi стоянки ПС).

     Час початку митного контролю ПС, що прибуває на митну територiю України (вибуває з митної територiї України), встановлюється з урахуванням розкладу руху ПС.

     2. Для здiйснення митного контролю командир ПС подає посадовiй особi органу доходiв i зборiв документи, передбаченi статтею 335 Кодексу.

     3. Посадова особа органу доходiв i зборiв перевiряє наявнiсть усiх документiв, повноту даних, унесених до генеральної декларацiї, опитує командира ПС щодо наявностi на борту ПС товарiв, у тому числi таких, що надiйшли без товаросупровiдних документiв, або документiв, що надiйшли без товарiв. Пiсля перевiрки проставляє на генеральнiй декларацiї вiдбиток штампа "Пiд митним контролем" та робить вiдповiднi записи у разi наявностi зауважень або застережень.

     4. За результатами застосування системи управлiння ризиками, в тому числi iз використанням iнформацiйних технологiй та урахуванням попередньої iнформацiї, посадова особа органу доходiв i зборiв приймає рiшення щодо необхiдностi проведення огляду ПС. Про таке рiшення посадова особа органу доходiв i зборiв повiдомляє представника мiжнародного аеропорту або перевiзника.

     У разi прийняття рiшення про здiйснення митного контролю ПС документально (без присутностi посадових осiб органу доходiв i зборiв на борту ПС) додатково повiдомляється орган охорони державного кордону.

     5. Огляд ПС здiйснюється тiльки в присутностi представника перевiзника i за його результатами складається акт про проведення огляду (переогляду) встановленої форми, затвердженої наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 30 травня 2012 року N 636, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 19 червня 2012 року за N 1004/21316.

     6. Митний контроль i митне оформлення ПС, яким перевозяться офiцiйнi державнi делегацiї, здiйснюються без митного огляду.

     7. За вiдсутностi зауважень посадова особа органу доходiв i зборiв проставляє на генеральнiй декларацiї вiдбиток особистої номерної печатки.

     За наявностi зауважень посадова особа органу доходiв i зборiв зазначає їх у генеральнiй декларацiї, вiдбиток особистої номерної печатки проставляється пiсля усунення таких зауважень.

     Також посадова особа органу доходiв i зборiв проставляє вiдповiднi вiдмiтки на каргоманiфестi й iнших документах, що були наданi для здiйснення митного контролю та митного оформлення ПС.

     8. Декларування ПС, що перемiщується через митний кордон України як товар на пiдставi зовнiшньоекономiчного договору (контракту), здiйснюється у вiдповiдному митному режимi з поданням митної декларацiї на бланку єдиного адмiнiстративного документа (далi - митна декларацiя) у встановленому порядку.

     Декларування ПС, що використовується виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України, здiйснюється без надання митної декларацiї. Вiдомостi про таке ПС зазначаються у генеральнiй декларацiї.

     9. Вибуття ПС за межi митної територiї України можливе тiльки пiсля завершення всiх передбачених законодавством України видiв контролю та з дозволу адмiнiстрацiї мiжнародного аеропорту, органу доходiв i зборiв та органу охорони державного кордону.

     10. У справах органу доходiв i зборiв залишається по одному примiрнику генеральної декларацiї, каргоманiфесту й iнших документiв, що були пiдставою для здiйснення митного контролю та митного оформлення ПС, з вiдмiтками органу доходiв i зборiв.

     11. Iнформацiя про оформлення ПС вноситься до програмного модуля "Журнал пункту пропуску" АСМО "Iнспектор".

III. Контроль за реекспортом/реiмпортом ПС, що використовується виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України

     1. Контроль за реекспортом/реiмпортом ПС здiйснює орган доходiв i зборiв, в зонi дiяльностi якого ПС було тимчасово ввезено/вивезено.

     2. У випадках, встановлених законодавством, командир ПС разом з документами, передбаченими статтею 335 Кодексу, подає органу доходiв i зборiв зобов'язання командира судна про реекспорт/реiмпорт повiтряного судна (далi - Зобов'язання) за формою, наведеною в додатку до цього Порядку.

     Бланк Зобов'язання може бути роздрукований iз мережi Iнтернет. Форму Зобов'язання оприлюднюють Мiнiстерство фiнансiв України та Державна фiскальна служба України на своїх офiцiйних веб-сайтах.

     Зобов'язання подається у двох примiрниках. Допускається подання Зобов'язання, заповненого українською чи англiйською мовою.

     3. Якщо пiд час виконання мiжнародного рейсу ПС здiйснює декiлька посадок на митнiй територiї України:

     Зобов'язання про реекспорт ПС оформлюється органом доходiв i зборiв у першому мiжнародному аеропорту прибуття ПС на митну територiю України та передається командиром ПС органу доходiв i зборiв в останньому мiжнародному аеропорту вiдправлення з митної територiї України;

     Зобов'язання про реiмпорт ПС оформлюється органом доходiв i зборiв в останньому мiжнародному аеропорту вiдправлення з митної територiї України та передається командиром ПС органу доходiв i зборiв у першому мiжнародному аеропорту прибуття ПС на митну територiю України.

     4. Один примiрник оформленого Зобов'язання передається командиру ПС для подання при зворотному вивезеннi/ввезеннi ПС, а другий - залишається у справах органу доходiв i зборiв, яким було оформлено Зобов'язання.

     Орган доходiв i зборiв, якому було надано Зобов'язання, ставить його на контроль шляхом унесення вiдповiдної iнформацiї до програмного модуля "Зобов'язання по транспортним засобам" АСМО "Iнспектор".

     5. Посадова особа органу доходiв i зборiв на пiдставi iнформацiї про вилiт ПС з аеропорту України та прилiт його в аеропорт України, яка щодня отримується вiд Державного пiдприємства обслуговування повiтряного руху України в установленому порядку, вносить до програмного модуля "Зобов'язання по транспортним засобам" АСМО "Iнспектор" вiдмiтку про виконання Зобов'язання.

     6. Примiрник Зобов'язання, який залишається на контролi у справах органу доходiв i зборiв, зберiгається в окремiй справi та знiмається з контролю пiсля виконання наданого зобов'язання про реекспорт/реiмпорт ПС.

     Зняття Зобов'язання з контролю проводиться таким чином:

     якщо реекспорт/реiмпорт ПС та тимчасове ввезення/вивезення ПС вiдбуваються в межах одного аеропорту, посадова особа органу доходiв i зборiв, у зонi дiяльностi якого розташований цей аеропорт, перевiряє наявнiсть iнформацiї про виконання Зобов'язання у програмному модулi "Зобов'язання по транспортним засобам" АСМО "Iнспектор" та проставляє на обох примiрниках Зобов'язання (один примiрник подає капiтан ПС, другий - зберiгає орган доходiв i зборiв) вiдбиток особистої номерної печатки;

     якщо реекспорт/реiмпорт ПС вiдбувається через iнший аеропорт, нiж аеропорт тимчасового ввезення/вивезення ПС, то посадова особа органу доходiв i зборiв, яка здiйснила митний контроль i митне оформлення ПС при реекспортi/реiмпортi, проставляє на примiрнику Зобов'язання, поданому командиром ПС, вiдбиток особистої номерної печатки та вносить до програмного модуля "Зобов'язання по транспортним засобам" АСМО "Iнспектор" iнформацiю про виконання Зобов'язання. Посадова особа органу доходiв i зборiв, у справах якого перебуває на контролi другий примiрник Зобов'язання, перевiряє внесення iнформацiї про виконання Зобов'язання у програмному модулi "Зобов'язання по транспортним засобам" АСМО "Iнспектор" i за наявностi такої iнформацiї проставляє на другому примiрнику Зобов'язання вiдбиток особистої номерної печатки iз зазначенням дати оформлення реекспорту/реiмпорту ПС, коду органу доходiв i зборiв згiдно з Класифiкатором та номер особистої номерної печатки посадової особи органу доходiв i зборiв, яким здiйснено контроль i митне оформлення ПС при реекспортi/реiмпортi.

     7. Встановлення та продовження строку тимчасового ввезення/вивезення, який зазначається у Зобов'язаннi, здiйснюється вiдповiдно до положень глав 18, 19 Кодексу. У разi якщо продовження строку тимчасового ввезення/вивезення здiйснює iнший орган доходiв i зборiв, нiж той, якому було надано Зобов'язання, такий орган доходiв i зборiв має поiнформувати про своє рiшення орган доходiв i зборiв, якому було надано Зобов'язання.

     Продовження строку тимчасового ввезення/вивезення ПС здiйснюється шляхом накладення керiвником органу доходiв i зборiв чи уповноваженою ним особою вiдповiдної резолюцiї на заявi командира ПС i внесення iнформацiї про продовження строку тимчасового ввезення/вивезення ПС до програмного модуля "Зобов'язання по транспортним засобам" АСМО "Iнспектор" у день прийняття такого рiшення.

     На примiрнику Зобов'язання, що перебуває на контролi в органi доходiв i зборiв, учиняється запис "Продовжено до ___ ____________ 20__" та зазначається код органу доходiв i зборiв згiдно з Класифiкатором, яким було продовжено строк тимчасового ввезення/вивезення ПС.

     8. Щодня уповноважена особа органу доходiв i зборiв, у зонi дiяльностi якого знаходиться мiжнародний аеропорт, через який здiйснюється ввезення/вивезення ПС, переглядає iнформацiю в програмному модулi "Зобов'язання по транспортним засобам" АСМО "Iнспектор" щодо внесення вiдмiток про виконання Зобов'язань або про зворотне вивезення/ввезення ПС.

     У разi закiнчення строку тимчасового ввезення/вивезення ПС i вiдсутностi iнформацiї про його реекспорт/реiмпорт уповноважена особа негайно вживає заходiв для з'ясування причин i обставин вiдсутностi такої iнформацiї, встановлення мiсцезнаходження ПС, а також вивчає питання наявностi ознак порушення митних правил пiд час перемiщення цього ПС. Iнформацiя про результати проведених заходiв надається старшому змiни або керiвнику пiдроздiлу органу доходiв i зборiв.

     У разi виявлення фактiв порушення строкiв тимчасового ввезення/вивезення ПС, встановлених у Зобов'язаннi, посадова особа органу доходiв i зборiв, яка виявила це порушення, складає протокол про порушення митних правил, форма якого затверджена наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31 травня 2012 N 652, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 20 червня 2012 року за N 1015/21327 (iз змiнами).

     9. У випадках, встановлених законодавством, коли командир ПС Зобов'язання не подає, для здiйснення контролю за реекспортом/реiмпортом ПС використовується iнформацiя про вилiт ПС з аеропорту України та прилiт його в аеропорт України, що отримується вiд Державного пiдприємства обслуговування повiтряного руху України в установленому порядку.

IV. Порядок здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв, що перемiщуються ПС

1. Митний контроль товарiв, що ввозяться на митну територiю України

     1. Товари, що ввозяться ПС на митну територiю України, розмiщуються на складi. Вивантаження товарiв з борту ПС проводять уповноваженi представники мiжнародного аеропорту або перевiзника пiсля закiнчення прикордонного контролю та з дозволу i пiд контролем органу доходiв i зборiв.

     Для отримання дозволу на вивантаження товарiв з ПС командир ПС подає посадовiй особi органу доходiв i зборiв документи, передбаченi статтею 335 Кодексу.

     2. Посадова особа органу доходiв i зборiв перевiряє наявнiсть усiх документiв, повноту (вiдповiднiсть) даних, унесених до генеральної декларацiї, опитує командира ПС щодо наявностi на борту ПС товарiв, що надiйшли без товаросупровiдних документiв, або наявностi документiв, що надiйшли без товарiв.

     За вiдсутностi зауважень надає дозвiл на вивантаження товарiв з ПС та проставляє на генеральнiй декларацiї, каргоманiфестi, авiацiйних вантажних накладних та iнших товаросупровiдних документах вiдбиток штампа "Пiд митним контролем".

     На зазначених документах посадова особа органу доходiв i зборiв має право робити написи iз застереженнями, якi регулюють процеси вивантаження товарiв та перевезення їх на склад.

     3. У разi виявлення пiд час вивантаження розбiжностей в наявнiй кiлькостi товарiв (мiсць товарiв) з даними, зазначеними у поданих документах, та/або мiсць iз пошкодженою упаковкою посадова особа органу доходiв i зборiв робить про це запис у авiацiйнiй вантажнiй накладнiй iз зазначенням кiлькостi таких мiсць та завiряє його особистим пiдписом i вiдбитком штампа "Пiд митним контролем".

     Вiдомостi про вивантаження з борту ПС товарiв, що надiйшли без документiв, про кiлькiсть мiсць iз пошкодженою упаковкою та про перевезення їх на склад вносить уповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника до каргоманiфесту. Цi вiдомостi засвiдчуються пiдписами уповноважених представникiв мiжнародного аеропорту або перевiзника, а також посадової особи органу доходiв i зборiв.

     Товари, що надiйшли без документiв, розмiщуються на складi окремо вiд iнших товарiв.

     Документи, що надiйшли без товарiв, повертаються уповноваженому представниковi перевiзника.

     Товари, що надiйшли у спецiалiзованих авiацiйних контейнерах з пристроями для пломбування й накладеним митним забезпеченням, перемiщуються на склад iз занесенням до каргоманiфесту даних про кiлькiсть i номери накладеного митного забезпечення.

     4. У разi вивантаження з борту ПС товарiв, якi не будуть розмiщуватись на складi (поштовi вiдправлення, експрес-вiдправлення тощо), посадова особа органу доходiв i зборiв робить про це вiдмiтки в каргоманiфестi.

     5. Перевезення товарiв на склад проводиться транспортними засобами мiжнародного аеропорту або перевiзника транспортними коридорами (маршрутами), спецiально встановленими адмiнiстрацiєю аеропорту та погодженими з органом доходiв i зборiв.

     6. Уповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника, вiдповiдальний за доставку товарiв на склад, у каргоманiфестi (на авiацiйних вантажних накладних або товаросупровiдних документах) робить запис "Прийнято до перевезення _________ мiсць та товаросупровiднi документи". Запис засвiдчується особистим пiдписом цього представника iз зазначенням дати, його посади, прiзвища та iнiцiалiв.

     Один примiрник каргоманiфесту з таким записом залишається у посадової особи органу доходiв i зборiв, якою було надано дозвiл на вивантаження товарiв з ПС та перевезення їх на склад.

     7. Операцiї з перемiщення товарiв з борту ПС на склад контролюють посадовi особи органу доходiв i зборiв, яким було надано дозвiл на вивантаження товарiв iз ПС та перевезення їх на склад, документально або безпосередньо.

     Документальний контроль здiйснюється шляхом перевiрки документiв i вiдомостей про товари, необхiдних для такого контролю.

     Безпосереднiй контроль здiйснюється шляхом особистого супроводження посадовою особою органу доходiв i зборiв операцiй з вивантаження, перемiщення i помiщення товарiв з борту ПС на склад.

     8. Вивантаження товарiв з транспортного засобу мiжнародного аеропорту або перевiзника для помiщення на склад здiйснюється за наявностi на каргоманiфестi вiдбитка штампа "Пiд митним контролем", проставленого посадовою особою органу доходiв i зборiв, яка контролює помiщення товарiв на цей склад.

     9. Розпакування й перепакування мiсць iз пошкодженою упаковкою, а також перевiрка кiлькостi товарiв (мiсць товарiв), щодо яких виявлена невiдповiднiсть, проводяться на складi пiд контролем посадової особи органу доходiв i зборiв. Водночас уповноважений представник мiжнародного аеропорту, перевiзника та/або власника товару складає акт про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у документах, необхiдних для здiйснення їх митного контролю, про пошкодження товарiв, їх упаковки чи маркування або про їх втрату, форма якого затверджена наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 15 березня 2018 N 364, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 05 квiтня 2018 року за N 421/31873.

     10. Вивезення товарiв за межi складу дозволяється, якщо цi товари:

     оформленi вiдповiдно до заявленого митного режиму;

     направляються пiд митним контролем в iнший орган доходiв i зборiв ДФС (iнший пiдроздiл органу доходiв i зборiв) для їх подальшого митного оформлення;

     вивозяться за межi митної територiї України у разi наявностi заборони на їх увезення або вiдмови iнших контролюючих органiв у пропуску цих товарiв на митну територiю України;

     в iнших випадках, передбачених законодавством України, з письмового дозволу керiвництва органу доходiв i зборiв.

     11. Орган доходiв i зборiв веде облiк товарiв, що перемiщуються з борту ПС на склад та вивозяться зi складу, i контролює їх перемiщення до розмiщення в заявлений митний режим iз використанням програмного модуля "Митний облiк" АСМО "Iнспектор".

     12. Документи, що були пiдставою для пропуску товарiв через митний кордон України, зберiгаються у справах органу доходiв i зборiв.

2. Митний контроль товарiв, що вивозяться за межi митної територiї України

     1. Товари, що вивозяться за межi митної територiї України, розмiщуються на складi, з якого здiйснюватиметься їх подальше перемiщення на борт ПС.

     Розмiщення товарiв проводиться з дозволу та пiд контролем посадової особи органу доходiв i зборiв на пiдставi авiацiйних вантажних накладних i товаросупровiдних документiв.

     Документи, що є пiдставою для розмiщення товарiв на складi, реєструються органом доходiв i зборiв.

     2. Пiдставою для вивезення товарiв зi складу для завантаження їх на борт ПС є документи, що свiдчать про завершення митного оформлення цих товарiв (митна декларацiя, каргоманiфест, авiацiйнi вантажнi накладнi, iншi товаросупровiднi документи).

     3. Посадова особа органу доходiв i зборiв перевiряє вiдповiднiсть даних, зазначених у каргоманiфестi, даним, зазначеним в авiацiйних вантажних накладних та товаросупровiдних документах. За вiдсутностi зауважень надає дозвiл на вивезення товарiв зi складу для подальшого перевезення їх до борту ПС та проставляє на каргоманiфестi вiдбиток штампа "Пiд митним контролем".

     З метою контролю процесiв вивантаження товарiв зi складу та перевезення їх до ПС посадова особа органу доходiв i зборiв має право на каргоманiфестi (авiацiйних вантажних накладних) робити написи iз застереженнями, якi є обов'язковими для виконання всiма особами, якi беруть участь у цих процесах.

     4. Перевезення товарiв проводиться транспортними засобами мiжнародного аеропорту або перевiзника транспортними коридорами (маршрутами), спецiально встановленими адмiнiстрацiєю аеропорту та погодженими з органом доходiв i зборiв.

     5. Пiсля навантаження товарiв у транспортний засiб уповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника у каргоманiфестi або авiацiйних вантажних накладних чи товаросупровiдних документах робить запис "Прийнято до перевезення _________ мiсць та товаросупровiднi документи".

     Цей представник засвiдчує запис особистим пiдписом iз зазначенням дати, посади, прiзвища та iнiцiалiв.

     Один примiрник каргоманiфесту з таким записом передається посадовiй особi органу доходiв i зборiв, якою надано дозвiл на вивезення товарiв зi складу.

     6. Перемiщення товарiв зi складу в спецiальних авiацiйних контейнерах з накладеним митним забезпеченням для навантаження на борт ПС здiйснюється iз занесенням до каргоманiфесту даних про кiлькiсть i номери накладеного митного забезпечення.

     7. Операцiї з перемiщення товарiв зi складу i навантаження на борт ПС контролюються посадовими особами органу доходiв i зборiв документально або безпосередньо, як це визначено у пунктi 7 глави 1 цього роздiлу.

     8. Посадова особа органу доходiв i зборiв, яка здiйснює митне оформлення вибуття ПС, проводить перевiрку вiдповiдностi товарiв (мiсць товарiв) даним, зазначеним у каргоманiфестi, авiацiйних вантажних накладних i товаросупровiдних документах. За вiдсутностi зауважень проставляє вiдбиток особистої номерної печатки на каргоманiфестi.

     Вiдбиток особистої номерної печатки на каргоманiфестi є дозволом на навантаження товарiв на борт ПС та вивезення їх за межi митної територiї України.

     9. Документи, що були пiдставою для пропуску товарiв через митний кордон України, зберiгаються у справах органу доходiв i зборiв.

     10. Орган доходiв i зборiв здiйснює облiк товарiв, що перемiщуються зi складу на борт ПС та вивозяться за межi митного кордону України, з використанням програмного модуля "Митний облiк" АСМО "Iнспектор".

V. Митний контроль i митне оформлення товарiв (у тому числi особистих речей), що перевозять пасажири на борту ПС

     1. Товари (у тому числi особистi речi), що перемiщуються у супроводжуваному багажi та ручнiй поклажi пасажирiв ПС (далi - багаж), пiдлягають декларуванню органу доходiв i зборiв у встановленому порядку.

     2. Митний контроль i митне оформлення багажу пасажирiв ПС здiйснюють посадовi особи органу доходiв i зборiв у зонi митного контролю iз застосуванням двоканальної системи митного контролю ("зелений коридор"/"червоний коридор").

     "Зелений коридор" призначений для декларування шляхом вчинення дiй громадянами, якi перемiщують через митний кордон України товари в обсягах, що не пiдлягають оподаткуванню митними платежами та не пiдпадають пiд встановленi законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територiю України або вивезення за межi цiєї територiї i не пiдлягають письмовому декларуванню.

     "Червоний коридор" призначений для всiх iнших громадян.

     Кожний канал має чiтке маркування, а саме:

     канал "червоний коридор" - позначається написом "Червоний коридор" ("RED CHANNEL") та зображенням на бiлому фонi квадрата червоного кольору з написом "ТОВАРИ ДЛЯ ПИСЬМОВОГО ДЕКЛАРУВАННЯ" ("GOODS TO DECLARE");

     канал "зелений коридор" - позначається написом "Зелений коридор" ("GREEN CHANNEL") та зображенням на бiлому фонi восьмикутника зеленого кольору з написом "ТОВАРИ, ЯКI НЕ ПIДЛЯГАЮТЬ ПИСЬМОВОМУ ДЕКЛАРУВАННЮ" ("NOTHING TO DECLARE").

     Мiсця здiйснення митних формальностей посадовi особи органу доходiв i зборiв позначають написами "ОРГАН ДОХОДIВ I ЗБОРIВ" ("CUSTOMS").

     Написи виконуються українською та англiйською мовами.

     Початок "зеленого коридору" та "червоного коридору" позначаються лiнiями зеленого та червоного кольору вiдповiдно. Кiнець "зеленого коридору" та "червоного коридору" спiвпадає з межами, що позначають закiнчення зони митного контролю.

     Безпосередньо перед двоканальною системою створюється iнформацiйна зона, яка надає можливiсть громадянину зробити свiдомий вибiр вiдповiдного каналу ("зелений коридор" або "червоний коридор"), для проходження митного контролю.

     В iнформацiйнiй зонi розмiщуються стислi довiдки щодо порядку перемiщення громадянами багажу через митний кордон України, порядку використання двоканальної системи, попередження про вiдповiдальнiсть за порушення митних правил, iнша актуальна iнформацiя щодо вимог законодавства України з питань державної митної справи.

     Також у цiй зонi облаштовуються мiсця для заповнення митних декларацiй, розмiщуються чистi бланки митних декларацiй та зразки їх заповнення.

     Громадянин самостiйно обирає вiдповiдний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю.

     Перетин громадянином зеленої лiнiї, яка позначає початок "зеленого коридору", вказує, що для проходження митного контролю ним обрано "зелений коридор", i декларування здiйснюється шляхом вчинення дiй.

     3. За результатами застосування системи управлiння ризиками, в тому числi iз використанням iнформацiйних технологiй i врахуванням попередньої iнформацiї, та/або якщо є пiдстави вважати, що у багажi громадянина перемiщуються товари з порушенням встановленого порядку, орган доходiв i зборiв має право провести огляд, а в разi необхiдностi - переогляд багажу з його розпакуванням.

     На вимогу посадової особи органу доходiв i зборiв громадянин зобов'язаний пред'явити вмiст багажу.

     4. Багаж громадян перебуває пiд митним контролем з моменту перемiщення його у зону митного контролю.

     Митний контроль багажу громадян закiнчується:

     у разi ввезення/вивезення на/з митну/митної територiю/територiї України i обрання громадянином "зеленого коридору" - з моменту його перемiщення за межi зони митного контролю;

     у разi ввезення/вивезення на/з митну/митної територiю/територiї України i обрання громадянином "червоного коридору" - пiсля здiйснення його митного оформлення в повному обсязi, за винятком митних режимiв, якi передбачають перебування пiд митним контролем протягом усього часу дiї митного режиму.

     5. У разi виявлення факту порушення громадянином митних правил посадова особа органу доходiв i зборiв вживає заходiв, передбачених законодавством України.

     6. Вивантаження багажу, доставку його у зону митного контролю пiсля прибуття ПС здiйснює уповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника пiд контролем митного органу.

     7. Перемiщення багажу на борт ПС, що вибуває, здiйснюється з дозволу митного органу пiсля закiнчення його митного контролю.

     8. Багаж, що прямує транзитом через територiю України, перемiщує на борт ПС, яке здiйснюватиме його подальше перевезення, уповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника пiд контролем органу доходiв i зборiв.

     У разi вiдсутностi такого ПС багаж доставляється в зону митного контролю, де вiн перебуває пiд контролем органу доходiв i зборiв до прибуття ПС, яке здiйснюватиме його подальше перевезення.

     9. Посадка пасажирiв на борт ПС проводиться з дозволу органу доходiв i зборiв й органу охорони державного кордону за погодженням з командиром ПС або уповноваженим представником авiаперевiзника.

Директор Департаменту митної полiтики О. П. Москаленко

 

Додаток
до Порядку виконання митних формальностей на повiтряному транспортi
(пункт 2 роздiлу III)

Зобов'язання
командира судна про реекспорт/реiмпорт повiтряного судна*

Obligation of the aircraft captain to re-export/re-import the aircraft

Я (I),  
(прiзвище, iм'я, по батьковi, громадянство командира повiтряного судна / surname, first name, citizenship of the aircraft captain)
 
(номер посвiдчення члена екiпажу, ким видано / number of the crew member ID, issuing authority)
 
зобов'язуюсь у строк до / oblige by the date of "___" ____________ 20__ р.
вивезти за межi митної територiї України* / remove from the customs territory of Ukraine ввезти на митну територiю України* / move into the customs territory of Ukraine
повiтряне судно / the aircraft  
 
(назва, марка, тип, модель, бортовий номер / name, make, type, model, aircraft registration number)
Експлуатант/Operator  
 

про вiдповiдальнiсть згiдно зi статтями 469, 470, 472, 481 - 483 Митного кодексу України попереджений / is informed about the responsibility according to the articles 469, 470, 472, 481 - 483 of the Customs Code of Ukraine.

"___" ____________ 20__ р.  
(пiдпис особи, яка надає зобов'язання / signature of the person who gives obligation)
Реєстрацiйний номер зобов'язання   **
Мiсце для вiдмiтки про взяття
зобов'язання на контроль
(вiдбиток штампа "Пiд митним контролем")/Place for the "Under customs
control" stamp**
Мiсце для вiдмiтки про зняття
зобов'язання з контролю
(вiдбиток особистої номерної
печатки)/Place for the "Obligation removed
from customs control" stamp**
   
(пiдпис посадової особи митницi) / signature of customs inspector (пiдпис посадової особи митницi) / signature of customs inspector

____________
     * Непотрiбне закреслити / Cross out unnecessary one.
     ** Вiдповiдно до АСМО "Iнспектор" / According to automatic system of customs registration "Inspector".

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.