КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 30 червня 2015 р. N 460


Про затвердження Положення про Мiнiстерство розвитку громад, територiй та iнфраструктури України

(назва у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.12.2022 р. N 1400)

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 1 липня 2016 року N 419,
вiд 22 вересня 2016 року N 714,
вiд 6 вересня 2017 року N 1095,
вiд 25 жовтня 2017 року N 812,
вiд 4 грудня 2019 року N 987,
вiд 10 червня 2020 року N 462,
вiд 21 квiтня 2021 року N 387,
вiд 17 травня 2021 року N 481,
вiд 8 вересня 2021 року N 937,
вiд 3 листопада 2021 року N 1148

     Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     Затвердити Положення про Мiнiстерство iнфраструктури України, що додається.

Прем'єр-мiнiстр України А. ЯЦЕНЮК

Iнд. 21

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 30 червня 2015 р. N 460

ПОЛОЖЕННЯ
про Мiнiстерство iнфраструктури України

(У текстi Положення слова "рибного господарства" замiнено словами "рибної промисловостi" згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 вересня 2017 року N 1095)

     1. Мiнiстерство iнфраструктури України (Мiнiнфраструктури) є центральним органом виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України.

     Мiнiнфраструктури є головним органом у системi центральних органiв виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферах автомобiльного, залiзничного, морського та рiчкового транспорту, надання послуг поштового зв'язку, а також забезпечує формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi авiацiйного транспорту та використання повiтряного простору України, туризму та курортiв (крiм здiйснення державного нагляду (контролю) у сферi туризму та курортiв), розвитку, будiвництва, реконструкцiї та модернiзацiї iнфраструктури авiацiйного, морського та рiчкового транспорту, дорожнього господарства, навiгацiйно-гiдрографiчного забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства, з питань безпеки на автомобiльному транспортi загального користування, мiському електричному, залiзничному, морському та рiчковому транспортi, а також державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобiльному транспортi загального користування, мiському електричному, залiзничному, морському та рiчковому транспортi (крiм сфери безпеки мореплавства суден флоту рибної промисловостi).

(абзац другий пункту 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.09.2016р. N 714, вiд 08.09.2021р. N 937)

     2. Мiнiнфраструктури у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими актами законодавства.

     3. Основними завданнями Мiнiнфраструктури є:

     1) забезпечення формування та реалiзацiя державної полiтики у сферах автомобiльного, залiзничного, морського та рiчкового транспорту, надання послуг поштового зв'язку;

     2) забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики:

     у сферi авiацiйного транспорту та використання повiтряного простору України;

     розвитку, будiвництва, реконструкцiї та модернiзацiї iнфраструктури авiацiйного, морського та рiчкового транспорту;

(пiдпункт 2 пункту 3 доповнено новим абзацом третiм згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.09.2016р. N 714, у зв'язку з цим абзаци третiй - сьомий вважати вiдповiдно абзацами четвертим - восьмим)

     у сферi дорожнього господарства;

     у сферi навiгацiйно-гiдрографiчного забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства;

     з питань безпеки на автомобiльному транспортi загального користування, мiському електричному, залiзничному, морському та рiчковому транспортi;

     з питань державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобiльному транспортi загального користування, мiському електричному, залiзничному, морському та рiчковому транспортi (крiм сфери безпеки мореплавства суден флоту рибної промисловостi);

     з питань розвитку транспортної iнфраструктури;

     у сферi туризму та курортiв (крiм здiйснення державного нагляду (контролю) у сферi туризму та курортiв);

(абзац другий пункту 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.09.2016р. N 714, вiд 08.09.2021р. N 937)

     3) участь у межах повноважень, передбачених законом, у формуваннi та забезпеченнi реалiзацiї державної тарифної полiтики.

     4. Мiнiнфраструктури вiдповiдно до покладених на нього завдань:

     1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенцiї, розробляє пропозицiї щодо вдосконалення законодавчих актiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України;

     2) розробляє проекти законiв та iнших нормативно-правових актiв з питань, що належать до його компетенцiї;

     3) погоджує проекти законiв, iнших актiв законодавства, якi надходять на погодження вiд iнших мiнiстерств та центральних органiв виконавчої влади, готує в межах повноважень, передбачених законом, висновки i пропозицiї до проектiв законiв, iнших актiв законодавства, якi подаються на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України, та проектiв законiв, внесених на розгляд Верховної Ради України iншими суб'єктами права законодавчої iнiцiативи, нормативно-правових актiв Верховної Ради Автономної Республiки Крим;

     4) готує в межах повноважень, передбачених законом, зауваження i пропозицiї до прийнятих Верховною Радою України законiв, що надiйшли на пiдпис Президентовi України;

     5) здiйснює нормативно-правове регулювання у сферах, якi належать до його компетенцiї;

     6) визначає прiоритети та здiйснює заходи щодо забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики у сферах авiацiйного, автомобiльного, залiзничного, морського та рiчкового, мiського електричного транспорту, туризму та курортiв (крiм здiйснення державного нагляду (контролю) у сферi туризму та курортiв), розвитку, будiвництва, реконструкцiї та модернiзацiї iнфраструктури авiацiйного, морського та рiчкового транспорту та у сферах використання повiтряного простору України, метрополiтенiв, дорожнього господарства, надання послуг поштового зв'язку, забезпечення безпеки руху, навiгацiйно-гiдрографiчного забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства;

(пiдпункт 6 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.09.2016р. N 714, вiд 08.09.2021р. N 937)

     61) iнформує та надає роз'яснення щодо реалiзацiї державної полiтики з питань, що належать до його компетенцiї;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 61 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     62) поширює соцiальну рекламу у сферi туризму;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 62 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 937)

     63) органiзовує облiк туристичних ресурсiв України, забезпечує їх рацiональне використання та охорону;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 63 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 937)

     64) визначає перелiк посад фахiвцiв туристичного супроводу та квалiфiкацiйнi вимоги до них;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 64 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 937)

     65) бере участь у розробленнi програм облаштування транспортних магiстралей об'єктами туристичної iнфраструктури;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 65 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 937)

     66) проводить дослiдження туристичного ринку, готує i поширює iнформацiю про Україну та її туристичнi можливостi на мiжнародному туристичному ринку та всерединi держави;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 66 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 937)

     7) затверджує i виконує прогнознi i програмнi документи з питань розвитку авiацiйного, автомобiльного, залiзничного, морського та рiчкового транспорту, дорожнього господарства, поштового зв'язку, туризму i курортiв в Українi, метрополiтенiв та мiського електричного транспорту, а також розвитку, будiвництва, реконструкцiї та модернiзацiї iнфраструктури авiацiйного, морського та рiчкового транспорту;

(пiдпункт 7 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.09.2016р. N 714, вiд 08.09.2021р. N 937)

     8) затверджує, вносить змiни до галузевих будiвельних норм та визнає їх такими, що втратили чиннiсть;

     9) затверджує i виконує прогнознi i програмнi документи з питань розвитку та розбудови нацiональної транспортної мережi (мiжнародних транспортних коридорiв) в Українi, забезпечує iнтеграцiю нацiональної транспортної системи до європейської та свiтової транспортних мереж;

     10) бере участь у межах, передбачених законом, у формуваннi та реалiзацiї єдиної державної економiчної, тарифної, iнвестицiйно-кредитної та соцiальної полiтики у галузi транспорту, дорожнього господарства, а також формує в межах компетенцiї прiоритети розвитку науки i технiки та iнновацiйно-iнвестицiйної полiтики;

     101) бере участь у межах повноважень, передбачених законом, у залученнi iнвестицiй, проведеннi аукцiонiв з вiдбору iнвесторiв для забезпечення реалiзацiї проектiв розвитку, будiвництва, реконструкцiї та модернiзацiї iнфраструктури авiацiйного, морського та рiчкового транспорту, у тому числi на концесiйних умовах;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 101 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.09.2016р. N 714)

     11) вносить Кабiнету Мiнiстрiв України для затвердження фiнансовi плани пiдприємств, що є суб'єктами природних монополiй, та пiдприємств, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 млн. гривень;

     12) проводить монiторинг фiнансової дiяльностi пiдприємств, що належать до сфери управлiння Мiнiстерства, зокрема виконання показникiв фiнансових планiв, та вживає заходiв до полiпшення їх роботи;

     13) затверджує порядок:

     перевiрки цистерн для перевезення небезпечних вантажiв;

     створення та функцiонування професiйних пенсiйних фондiв у галузi транспорту;

     органiзацiї проведення аукцiонiв у провадженнi у справах про банкрутство та вимоги до їх органiзаторiв стосовно майна державних пiдприємств, що належать до сфери управлiння Мiнiнфраструктури, та господарських товариств, у статутному капiталi яких частка державної власностi перевищує 50 вiдсоткiв, повноваження з управлiння корпоративними правами держави щодо яких здiйснюються Мiнiнфраструктури;

     утворення, пiдготовки i пiдтримання в готовностi спецiальних формувань пiдприємств (об'єднань), установ та органiзацiй транспорту i транспортної iнфраструктури, призначених для забезпечення функцiонування єдиної транспортної системи України в особливий перiод;

     справляння, облiку та використання коштiв вiд сплати портових зборiв, крiм використання коштiв вiд сплати адмiнiстративного збору;

     справляння плати за проходження суден шлюзами Днiпровського каскаду;

     установлення аеропортових зборiв за обслуговування повiтряних суден i пасажирiв в аеропортах України;

     визначення розмiру автостанцiйного збору та вартостi послуг, якi надаються автостанцiєю перевiзниковi;

     формування тарифiв на послуги мiського електричного транспорту;

     здiйснення у випадках, передбачених законом, провадження у справах про адмiнiстративнi правопорушення на залiзничному транспортi;

     оформлення проїзних i перевiзних документiв, розрахункових i звiтних документiв пiд час здiйснення продажу проїзних i перевiзних документiв на залiзничному транспортi;

     пiдготовки документацiї щодо планування, створення, реорганiзацiї, лiквiдацiї та визначення територiальних меж залiзниць;

     державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства, норм i стандартiв на залiзничному транспортi;

     встановлення заборони на експлуатацiю транспортних засобiв на залiзничному транспортi;

     ведення облiку та проведення аналiзу причин катастроф, аварiй, дорожньо-транспортних пригод, подiй на залiзничному транспортi, а також пожеж на транспортних засобах залiзничного транспорту;

     призначення органiв з оцiнки вiдповiдностi для проведення робiт з пiдтвердження вiдповiдностi у сферi залiзничного транспорту;

     технiчного розслiдування катастроф, аварiй, дорожньо-транспортних пригод, подiй на залiзничному транспортi;

     виходу локомотивiв на станцiю примикання;

     обертання локомотивiв i вагонiв, що виходять на колiї загальної мережi залiзниць;

     розроблення, погодження та затвердження регламентних технiчних умов надання послуг у сферi залiзничного транспорту;

     застосування процедур оцiнки вiдповiдностi iнфраструктури залiзничного транспорту, систем управлiння функцiонуванням такої iнфраструктури та складових частин її технiчного, технологiчного, органiзацiйного та квалiфiкацiйного забезпечення;

     оперативного iнформування учасникiв дорожнього руху про стан аварiйностi на автомобiльних дорогах, дорожнього покриття, тимчасове обмеження або припинення руху, а також про гiдрометеорологiчнi та iншi умови дорожнього руху;

     розроблення та затвердження проектної документацiї на поточний середнiй ремонт автомобiльних дорiг загального користування i проведення її експертизи;

     оформлення i видачi дозволiв на поїздку територiєю iноземних держав пiд час здiйснення перевезень пасажирiв i вантажiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi, їх обмiну та облiку;

     проведення конкурсу та видачi дозвiльних документiв Європейської конференцiї мiнiстрiв транспорту, та iнших дозволiв, передбачених мiжнародними договорами України;

     затвердження, формування та ведення реєстру мiжнародних, мiжмiських i примiських автобусних маршрутiв загального користування;

     визначення класу комфортностi автобусiв, сфери їх використання за видами сполучення i режимом руху;

     допуску до дiяльностi щодо здiйснення мiжнародних перевезень пасажирiв або вантажiв на автомобiльному транспортi, а також затверджує акти, якими встановлюються форми бланкiв посвiдчень i картки допуску на транспортний засiб для здiйснення мiжнародних автомобiльних перевезень, та форма заяви про допуск до здiйснення таких перевезень;

     здiйснення контролю за дотриманням вимог безпеки перевезення пасажирiв i вантажiв на автомобiльному транспортi;

     органiзацiї перевезень пасажирiв i багажу автомобiльним транспортом;

     органiзацiї регулярних, нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi;

     перевiрки технiчного стану транспортних засобiв автомобiльними перевiзниками;

     розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту загального користування;

     оплати проїзду безпосередньо пiд час поїздки у рухомому складi;

     узгодження нормативної документацiї на конструкцiю транспортних засобiв;

     установлення вiдповiдностi виконавця послуг з технiчного обслуговування i ремонту колiсних транспортних засобiв та їх складових частин вимогам законодавства;

     пiдтвердження професiйної компетенцiї керiвникiв та менеджерiв, дiяльнiсть яких пов'язана з наданням послуг автомобiльного транспорту;

     проведення iнструктажiв та стажування водiїв колiсних транспортних засобiв;

     пiдтвердження професiйної компетенцiї водiїв транспортних засобiв для надання послуг з перевезення пасажирiв i вантажiв;

     дiяльностi автостанцiй;

     проведення вiдповiдно до вимог мiжнародних договорiв України перевiрки конструкцiї та технiчного стану колiсних транспортних засобiв, якi використовуються пiд час здiйснення мiжнародних перевезень;

     використання посвiдчення державного iнспектора на автомобiльному транспортi;

     здiйснення контролю за додержанням вимог законодавства, норм i стандартiв на мiському електричному транспортi;

     проведення технiчного розслiдування катастроф, аварiй, дорожньо-транспортних пригод на автомобiльному, мiському електричному транспортi;

     ведення облiку та здiйснення аналiзу причин катастроф, аварiй, дорожньо-транспортних пригод на автомобiльному, мiському електричному транспортi, а також пожеж на зазначеному транспортi;

     затвердження конструкцiї транспортних засобiв, їх складових частин та обладнання;

     ведення реєстру сертифiкатiв типу транспортних засобiв та обладнання i виданих виробниками сертифiкатiв вiдповiдностi транспортних засобiв або обладнання;

     ведення Державного суднового реєстру України i Суднової книги України;

     видачi дозволiв суднам пiд прапорами держав, з якими не укладенi мiжнароднi договори про судноплавство на внутрiшнiх водних шляхах;

     видачi i носiння нагрудних знакiв "Капiтан далекого плавання" i "Судновий механiк першого розряду";

     видачi квалiфiкацiйних документiв особам командного складу суден та суднової команди морських суден;

     видачi, зберiгання бланкiв типових форм реєстрацiйних документiв та знищення зiпсованих;

     видачi, перевiрки i визнання свiдоцтва, що пiдтверджує наявнiсть забезпечення вiдповiдальностi оператора ядерного судна щодо заподiяної ядерної шкоди;

     здiйснення у випадках, передбачених законом, провадження у справах про адмiнiстративнi правопорушення на морському та рiчковому транспортi;

     пiдтвердження квалiфiкацiї та дипломування осiб командного складу суден та суднової команди морських суден;

     присвоєння iдентифiкацiйного номера Мiжнародної морської органiзацiї суднам, якi мають право плавання пiд Державним Прапором України;

     присвоєння судну назви та iдентифiкацiйного номера суднової станцiї супутникового зв'язку, позивного сигналу та номера вибiрного виклику суднової станцiї;

     реалiзацiї майна, що становить багаж, не затребуваний протягом трьох мiсяцiв з дня приходу судна в порт призначення;

     справляння i розмiр зборiв (за погодженням з Мiнекономiки):

(абзац шiстдесятий пiдпункту 13 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     - за реєстрацiю судна в Державному судновому реєстрi України або Судновiй книзi України;

     - за внесення змiн до ранiше зроблених записiв у них;

     - за видачу суднових документiв;

     узгодження реєстрацiї суден (крiм риболовних суден);

     здiйснення технiчного нагляду за суднами, що не пiдлягають нагляду класифiкацiйного товариства (крiм суден флоту рибної промисловостi);

     скасування розпоряджень капiтана морського порту (крiм розпоряджень капiтана морського рибного порту);

     видання обов'язкових для виконання посадовими особами приписiв щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актiв з питань безпеки судноплавства та контролює їх виконання;

     припинення дiї пiдтверджень дипломiв та позачергової перевiрки компетентностi осiб командного складу морських суден;

     органiзацiї охорони морських та рiчкових портiв;

     видачi посвiдчення судноводiя судна, яке допущене до плавання судноплавними внутрiшнiми водними шляхами;

     звiльнення судноводiїв вiд обов'язкового лоцманського проведення в районах обов'язкового лоцманського проведення;

     оформлення приходу суден у морський порт, видачi дозволу на вихiд суден у море та оформлення виходу суден iз морського порту (крiм суден флоту рибної промисловостi);

     введення в обiг та виведення з обiгу поштових марок;

     створення та ведення Державного кадастру природних територiй курортiв;

(пiдпункт 13 пункту 4 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 937)

     14) перевiряє, переглядає та скасовує:

     стандарти в галузi транспорту, забезпечення населення об'єктами iнфраструктури транспорту;

     стандарти у сферi автомобiльного транспорту;

     стандарт щодо берегових систем забезпечення i контролю безпеки судноплавства в територiальному морi та на внутрiшнiх водних шляхах;

     15) бере участь у мiжнародному спiвробiтництвi та забезпечує виконання зобов'язань України, що випливають iз членства у мiжнародних органiзацiях, об'єднаннях та iнституцiях, укладає мiжнароднi договори;

     16) в межах повноважень, визначених законом, виконує функцiї Адмiнiстрацiї залiзничного транспорту України;

(пiдпункт 16 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.09.2017р. N 1095)

     17) забезпечує вiдповiдно до законодавства виконання зобов'язань за мiжнародними договорами України та їх iмплементацiю в нацiональне законодавство, виконання Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з iншої сторони, пiдготовку пропозицiй щодо укладення, припинення чи зупинення дiї, денонсацiї та приєднання до мiжнародних договорiв України з питань транспорту, туризму i курортiв, дорожнього господарства та поштового зв'язку;

(пiдпункт 17 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 937)

     18) здiйснює внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит в Мiнiнфраструктури, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;

(пiдпункт 18 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     19) спрямовує, координує та здiйснює методичне забезпечення заходiв щодо виконання завдань мобiлiзацiйної пiдготовки в галузi транспорту;

     20) здiйснює координацiю та методичне забезпечення проведення заходiв з пiдготовки єдиної транспортної системи України до сталого функцiонування, технiчного прикриття, вiдбудови найважливiших об'єктiв i споруд оборонного значення єдиної транспортної системи України в особливий перiод та заходiв щодо переведення транспорту, транспортної iнфраструктури у вiдповiдний режим роботи у разi запровадження в державi особливого перiоду;

     21) здiйснює методичне керiвництво суб'єктами господарювання, що належать до сфери його управлiння, стосовно виконання ними вимог техногенної та пожежної безпеки, а також контролю за виконанням зазначених вимог;

     22) виконує функцiї компетентного органу України у сферi перевезення небезпечних вантажiв, а також компетентного органу щодо виконання Угоди про прийняття єдиних технiчних приписiв для колiсних транспортних засобiв, предметiв обладнання та частин, якi можуть бути встановленi та/або використанi на колiсних транспортних засобах, i про умови взаємного визнання офiцiйних затверджень, виданих на основi таких приписiв, вiд 1958 року з поправками 1995 року;

     23) бере участь у проведеннi технiчного розслiдування обставин i причин катастроф, аварiй, дорожньо-транспортних пригод та подiй з тяжкими наслiдками на транспортi;

     24) органiзовує в межах повноважень, визначених законом, реалiзацiю державної полiтики щодо зменшення шкiдливого впливу транспорту (крiм морського та рiчкового транспорту) на навколишнє природне середовище;

(пiдпункт 24 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.09.2017р. N 1095)

     25) органiзовує пiдготовку до роботи в осiнньо-зимовий перiод пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнiстерства;

     26) органiзовує в межах повноважень, визначених законом, здiйснення заходiв загальної безпеки з питань запобiгання можливим терористичним актам та актам незаконного втручання в дiяльнiсть транспорту (крiм морського та рiчкового транспорту), поштового зв'язку та iнфраструктури, а також веде їх облiк та проводить аналiз;

(пiдпункт 26 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.09.2017р. N 1095)

     27) забезпечує формування в межах повноважень, передбачених законом, полiтики щодо впровадження страхування на транспортi;

     28) затверджує iнструкцiю:

     про порядок надання, використання i захисту кодiв експедиторських органiзацiй;

     про особливостi вiдряджень членiв екiпажiв суден (iнших транспортних засобiв) та порядок виплати сум, що видiляються для харчування членiв екiпажiв суден (iнших транспортних засобiв);

     щодо органiзацiї вiдновлювальних робiт пiд час лiквiдацiї наслiдкiв транспортних подiй на залiзницях;

     з улаштування та експлуатацiї залiзничних переїздiв;

     з руху поїздiв i маневрової роботи на залiзницях, пiдприємствах промислового залiзничного транспорту;

     iз сигналiзацiї на залiзницях, пiдприємствах промислового залiзничного транспорту;

     про порядок розповсюдження, облiку, зберiгання та звiтностi пiд час використання запiрно-пломбувальних пристроїв, що застосовуються на залiзничному транспортi для пломбування вагонiв i контейнерiв;

     з боротьби за живучiсть суден внутрiшнього плавання;

     з огляду баз для стоянки маломiрних (малих) суден;

     про звiльнення вiд виконання вимог мiжнародних конвенцiй пiд час конвенцiйної сертифiкацiї суден України;

     про огляд суден, якi здiйснюють плавання (експлуатуються) на внутрiшнiх водних шляхах;

     щодо здiйснення контролю за виконанням українськими судноплавними компанiями вимог нормативно-правих актiв з питань безпеки судноплавства;

     щодо пломбування в морських i рiчкових портах України суднових запiрних пристроїв, призначених для скидання забруднювальних речовин та вод, що їх мiстять;

     про реєстрацiю лiнiй закордонного плавання;

     про схвалення типiв суднового радiо- i навiгацiйного обладнання;

     щодо приймання i скидання водяного баласту в акваторiї рiчкових внутрiшнiх водних шляхiв;

     про порядок перевезення зброї та боєприпасiв повiтряним транспортом цивiльної авiацiї;

     29) забезпечує охорону та оборону в умовах надзвичайного стану та особливого перiоду об'єктiв державного значення нацiональної транспортної системи, вирiшує в межах своїх повноважень питання готовностi до функцiонування мереж поштового зв'язку загального користування у разi виникнення надзвичайної ситуацiї, в умовах надзвичайного стану та особливого перiоду, забезпечує в особливий перiод переведення мереж поштового зв'язку у вiдповiдний режим роботи;

     30) проводить роботи, пов'язанi з обладнанням, утриманням i ремонтом у пунктах пропуску через державний кордон примiщень для виконання зазначених видiв контролю та службових примiщень для розмiщення вiдповiдних прикордонних пiдроздiлiв, митних та iнших установ, що здiйснюють контроль на державному кордонi (крiм облаштування iнженерними, технiчними засобами для здiйснення прикордонного, митного та iнших видiв контролю);

     31) затверджує положення:

     про метрологiчну службу Мiнiнфраструктури;

     про функцiональну пiдсистему єдиної державної системи цивiльного захисту щодо запобiгання i реагування на загрозу або виникнення надзвичайних ситуацiй у дорожньому господарствi (через Укравтодор);

     про навчання та перевiрку рiвня знань посадових осiб, якi здiйснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки на наземному транспортi та судноплавства на морському i рiчковому транспортi;

     про систему управлiння безпекою на транспортi та вiдповiдних видах транспорту, а також галузевi програми у сферi безпеки;

     про комiсiї з питань вилучення i реалiзацiї залежаних вантажiв;

     про порядок проведення атестацiї керiвних, iнженерно-технiчних працiвникiв i iнших фахiвцiв пiдприємств та органiзацiй залiзничного транспорту;

     про сертифiкацiйну дiяльнiсть на залiзничному транспортi;

     про робочий час i час вiдпочинку водiїв автомобiльних транспортних засобiв;

     про технiчне обслуговування i ремонт транспортних засобiв;

     про пiдготовку та подання iнформацiї про вантаж для його безпечного морського перевезення;

     про ведення єдиного державного реєстру документiв морякiв;

     про морських лоцманiв;

     абзац чотирнадцятий пiдпункту 31 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     про класифiкацiю, порядок розслiдування i облiк аварiйних морських подiй;

     про лоцмана - оператора служби регулювання руху суден;

     про нацiонального координатора навiгацiйних попереджень;

     про навiгацiйно-гiдрографiчне забезпечення судноплавства на внутрiшнiх водних шляхах;

     про навiгацiйно-гiдрографiчне забезпечення мореплавства у внутрiшнiх морських водах, територiальному морi i винятковiй (морськiй) економiчнiй зонi України;

     про органiзацiю i порядок здiйснення технiчного нагляду за промiрними роботами в акваторiях i пiдхiдних каналах до портiв, суднобудiвних i судноремонтних заводiв, на судноплавних шляхах;

     про розслiдування та облiк транспортних подiй на внутрiшнiх водних шляхах;

     про службу регулювання руху суден;

     про Нацiональний центр дальньої iдентифiкацiї та контролю за мiсцезнаходженням суден i його функцiонування з використанням наявної системи приймання сигналiв суднових систем тривожного сповiщення;

     про звання осiб командного складу морських суден та порядок їх присвоєння;

     про капiтана морського порту та службу капiтана морського порту;

     про вiдомчу пожежну охорону об'єктiв морського та рiчкового транспорту;

     про органiзацiю та порядок здiйснення технiчного нагляду за гiдротехнiчними спорудами воднотранспортного комплексу;

     про схвалення оцiнок i планiв охорони портових засобiв та видачу актiв про вiдповiднiсть портових засобiв;

     про порядок огляду пiдприємств, установ та органiзацiй, що проводять пiдготовку членiв екiпажiв морських, рiчкових та маломiрних (малих) суден;

     про пiдготовку i перепiдготовку морських лоцманiв i лоцманiв - операторiв служб регулювання руху суден;

     про загiн охорони морського порту та службу морської безпеки;

     про воєнiзовану охорону на об'єктах морського i рiчкового транспорту;

     про декларацiю з охорони суден i портових засобiв;

     про систему подачi сигналiв судновими системами тривожного оповiщення;

     про порядок видачi посвiдчення судноводiя маломiрних (малих) суден;

     32) визначає навчальнi заклади, якi проводять навчання та перевiрку знань з питань державного нагляду за забезпеченням безпеки на наземному транспортi;

(пiдпункт 32 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.09.2017р. N 1095)

     33) затверджує тарифи на:

     перевезення вантажiв залiзничним транспортом у межах України i пов'язанi з ним послуги;

     перевезення залiзничним транспортом вантажiв транзитом через територiю України;

     перевезення пасажирiв, багажу i вантажобагажу залiзничним транспортом у мiжнародному та внутрiшньому сполученнi (крiм примiських перевезень та перевезень швидкiсними поїздами категорiї Iнтерсiтi+ у вагонах першого класу);

     спецiалiзованi послуги, що надаються у морському порту суб'єктами природних монополiй, за перелiком, визначеним Кабiнетом Мiнiстрiв України, та послуги, якi оплачуються у складi портових зборiв;

     приймання та доставку вiтчизняних перiодичних друкованих видань за передплатою;

     абзац сьомий пiдпункту 33 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.12.2019р. N 987)

     34) установлює розмiри ставок портових зборiв у морських портах та на внутрiшнiх водних шляхах;

     35) затверджує методику розрахунку:

     розмiрiв ставок портових зборiв, якi справляються у морських портах;

     тарифiв на перевезення пасажирiв автомобiльним транспортом;

     36) затверджує:

     перелiк морських портiв, капiтани яких мають право видавати посвiдчення особи моряка;

     одиничнi ставки плати за послуги з аеронавiгацiйного обслуговування польотiв повiтряних суден на пiдходi та в районi аеродрому;

(абзац третiй пiдпункту 36 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.05.2021р. N 481)

     аеропортовi збори за обслуговування повiтряних суден i пасажирiв в аеропортах України;

     нормативно-правовi акти з питань узгодження нормативної документацiї (технiчнi умови) на конструкцiю транспортних засобiв, продукцiю для транспортної галузi та транспортнi послуги;

     рiчнi фiнансовi та iнвестицiйнi плани, а також iнвестицiйнi плани на середньострокову перспективу (три - п'ять рокiв) державних пiдприємств i господарських структур, що належать до сфери управлiння Мiнiстерства, та здiйснює контроль за їх виконанням;

     форми звiтностi про оперативну дiяльнiсть пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнiстерства;

     програму iз створення належних умов для доступу осiб з обмеженими фiзичними можливостями до об'єктiв транспортно-дорожньої iнфраструктури та поштового зв'язку;

     нормативно-правовi акти з експлуатацiйної безпеки на залiзничному транспортi, в метрополiтенах, з органiзацiї експлуатацiйної роботи та технiчної експлуатацiї iнфраструктури i рухомого складу на залiзничному транспортi, акти з питань вiдкриття та проведення реконструкцiї пунктiв пропуску через державний кордон на залiзничних станцiях, а також з питань установлення класифiкацiї, порядку розслiдування та облiку транспортних подiй на залiзничному транспортi;

     Галузевий класифiкатор транспортних послуг залiзничного транспорту;

     нормативи та методики визначення витрат, пов'язаних з будiвництвом, реконструкцiєю, ремонтом та утриманням автомобiльних дорiг загального користування;

     експлуатацiйнi норми середнього ресурсу акумуляторних свинцевих стартерних батарей колiсних транспортних засобiв i спецiальних машин на колiсних шасi;

     технологiчнi норми проектування виробничих споруд i пiдприємств автомобiльного транспорту;

     мiжнародний сертифiкат технiчного огляду колiсного транспортного засобу;

     нормативно-правовi акти, спрямованi на впровадження системи цифрових тахографiв;

     статут служби на морських суднах;

     строк i порядок зберiгання вантажiв у морських портах до прийняття їх одержувачем;

     технiчний опис бланкiв документiв членiв екiпажiв морських, рiчкових та маломiрних (малих) суден;

     райони обов'язкового лоцманського проведення, категорiї суден, що звiльняються вiд обов'язкового лоцманського проведення;

     перелiк обов'язкового радiообладнання торговельних суден, якi не здiйснюють мiжнароднi рейси та не пiдпадають пiд вимоги Мiжнародної конвенцiї СОЛАС-74/78;

     керiвництво iз застосування заходiв контролю до iноземних суден, якi вiдвiдують порти України;

     план пошуку i рятування в морському пошуково-рятувальному районi України;

     типовi посадовi i робочi iнструкцiї працiвникiв автомобiльного транспорту та положення про структурнi пiдроздiли автотранспортних пiдприємств;

     порядок оформлення ваучера на надання туристичних послуг та його використання;

(пiдпункт 36 пункту 4 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 937)

     положення про комiсiю iз встановлення категорiй готелям та iншим об'єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розмiщення (проживання), та положення про комiсiю з апеляцiй;

(пiдпункт 36 пункту 4 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 937)

     форму свiдоцтва про встановлення готелю чи iншому об'єкту, що призначається для надання послуг з тимчасового розмiщення (проживання), вiдповiдної категорiї;

(пiдпункт 36 пункту 4 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.09.2021р. N 937)

     37) затверджує правила:

     перевезення пасажирiв, багажу, вантажобагажу i вантажу, а також тварин, птицi та iнших вантажiв, що пiдлягають державному ветеринарно-санiтарному контролю, залiзничним транспортом;

     проведення аварiйно-рятувальних робiт на залiзничному, повiтряному, морському та рiчковому транспортi (за погодженням з ДСНС);

     перебування осiб i виконання робiт у зонах пiдвищеної небезпеки;

     перевезення швидкопсувних вантажiв i пошти залiзничним транспортом;

     технiчної експлуатацiї залiзниць, мiжгалузевого промислового залiзничного транспорту, метрополiтенiв;

     експлуатацiї трамваїв i тролейбусiв;

     абзац восьмий пiдпункту 37 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.10.2017р. N 812)

     перевезення вантажiв автомобiльним транспортом в Українi;

     розмiщення та обладнання зупинок мiського електричного i автомобiльного транспорту;

     безпечної експлуатацiї баз для стоянки маломiрних (малих) суден;

     контролю суден з метою забезпечення безпеки мореплавства;

     оформлення вантажних перевiзних документiв на перевезення морським транспортом;

     перевезення вантажiв, пасажирiв, пошти i багажу морським та рiчковим транспортом;

     судноплавства на внутрiшнiх водних шляхах;

     технiчної експлуатацiї портових гiдротехнiчних споруд;

     плавання в зонi дiї служби регулювання руху суден i порядок руху суден у такiй зонi;

     пропуску суден через судноплавнi шлюзи;

     технiчної експлуатацiї судноплавних гiдротехнiчних споруд;

     реєстрацiї операцiй iз шкiдливими речовинами на суднах, морських установках i в портах України;

     перевезення небезпечних вантажiв на морському транспортi;

     перевезення небезпечних вантажiв на внутрiшнiх водних шляхах;

     перевезення небезпечних вантажiв у контейнерах;

     надання послуг у морських портах;

     супроводження матерiальних цiнностей i пасажирiв у контрольованих зонах авiапiдприємств (аеропортах);

     38) затверджує перелiк:

     вантажiв, якi повиннi супроводжуватися особовим складом вiдомчої воєнiзованої охорони на залiзничному транспортi на всьому шляху прямування залiзницями України;

     питань, унiфiкованi форми актiв перевiрок та форми припису, розпорядження для здiйснення заходiв державного нагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання у сферi мiського електричного та залiзничного транспорту вимог законодавства, норм i стандартiв;

     послуг залiзничного транспорту, якi дозволяється надавати за наявностi сертифiката вiдповiдностi, та послуг, якi дозволяється надавати за наявностi декларацiї про вiдповiднiсть;

     елементiв iнфраструктури, системи управлiння її функцiонуванням, складових частин технiчного, технологiчного, органiзацiйного та квалiфiкацiйного забезпечення такої iнфраструктури, що пiдлягають оцiнцi вiдповiдностi;

     єдиних технiчних приписiв для колiсних транспортних засобiв, предметiв обладнання i частин, якi можуть бути встановленi та/або використанi на колiсних транспортних засобах;

     документiв, якi подаються до Регiстру судноплавства України пiд час реєстрацiї судноплавних гiдротехнiчних споруд i гiдротехнiчних споруд портiв, суднобудiвних i судноремонтних заводiв, що перебувають в експлуатацiї;

     морських портiв, якi здiйснюють державну реєстрацiю суден;

     портових засобiв, якi пiдпадають пiд дiю Мiжнародного кодексу з охорони суден та портових засобiв;

     категорiй посад працiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй морського та рiчкового транспорту, заснованих на державнiй формi власностi, для яких установлюються зразки форменого одягу i знаки розрiзнення;

     обов'язкового суднового навiгацiйного обладнання i систем для торговельних суден валовою мiсткiстю менше 150 одиниць, якi здiйснюють рейси, та iнших суден, що не здiйснюють мiжнароднi рейси;

     питань для здiйснення планових заходiв державного нагляду (контролю), а також затверджує вiдповiднi унiфiкованi форми актiв;

     засобiв поштового зв'язку, що застосовуються у мережах поштового зв'язку загального користування i пiдлягають стандартизацiї та сертифiкацiї вiдповiдно до законодавства;

     працiвникiв оператора, яким надається право використовувати зброю, засоби самооборони та iндивiдуального захисту;

     стратегiчних об'єктiв транспортної iнфраструктури для морського та рiчкового транспорту за поданням Морської адмiнiстрацiї для подальшого його подання вiдповiдним правоохоронним органам та вiйськовим формуванням з метою забезпечення у разi потреби додаткової охорони таких об'єктiв;

(пiдпункт 38 пункту 4 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.09.2017р. N 1095)

     39) погоджує рiшення про вiдкриття або закриття станцiй, залiзничних шляхiв загального користування, в тому числi малоiнтенсивних лiнiй та дiльниць;

     40) установлює процедуру та строки припинення або обмеження навантаження i перевезення вантажiв та вантажобагажу, що зумовлено обставинами непереборної сили, воєнними дiями, блокадою, епiдемiєю або iншими обставинами, якi не залежать вiд перевiзникiв та власникiв iнфраструктури залiзничного транспорту загального користування i перешкоджають здiйсненню перевезень, та оповiщення про це перевiзникiв i власникiв iнфраструктури залiзничного транспорту загального користування;

     41) затверджує вимоги:

     щодо використання автобусiв за видами сполучень, режимами руху та протяжнiстю маршрутiв, за параметрами пасажиромiсткостi, комфортностi, технiчних та екологiчних показникiв;

     технологiчнi до засобiв перевiрки технiчного стану, обслуговування i ремонту колiсного транспортного засобу;

     до перевiрки конструкцiї та технiчного стану колiсного транспортного засобу;

     до тренажерного та iншого обладнання, призначеного для пiдготовки та перевiрки знань осiб командного складу та суднової команди;

     до навчально-тренажерних закладiв, що здiйснюють пiдготовку членiв екiпажiв морських, рiчкових та маломiрних (малих) суден;

     щодо обладнання транспортних засобiв поштового зв'язку та нанесення на них розпiзнавальних знакiв i кольорографiчного оформлення;

     щодо надання послуг поштового зв'язку;

     42) затверджує зразки:

     проїзних документiв на автомобiльному транспортi;

     службових знакiв розрiзнення працiвникiв автостанцiй, робота яких пов'язана з обслуговуванням перевiзникiв i пасажирiв;

     бланкiв типових реєстрацiйних суднових документiв;

     документiв осiб командного складу i суднової команди морських суден, що засвiдчують належну квалiфiкацiю для зайняття посади на суднi та iдентифiкують їх власникiв;

     документiв, що пiдтверджують проходження судном технiчного нагляду, та положення про синопсис судна;

     лоцманської квитанцiї;

     форменого одягу та нагрудних знакiв персоналу нацiонального оператора поштового зв'язку;

     43) затверджує примiрну форму:

     договору мiж перевiзником та автостанцiєю про надання послуг автостанцiєю, яким визначаються перелiк та обсяги послуг, їх вартiсть i порядок проведення розрахункiв;

     договору про продаж квиткiв;

     договору про здiйснення нерегулярних перевезень та договору про органiзацiю перевезень пасажирiв примiськими i мiжмiськими маршрутами у межах територiї однiєї областi;

     44) затверджує форму:

     дозволу на обслуговування автобусних маршрутiв i порядок його видачi та анулювання;

     журналу реєстрацiї параметрiв обслуговування на таксi i порядок його ведення;

     контрольного листка для внесення результатiв оцiнки технiчного стану транспортного засобу водiєм таксi, який є фiзичною особою - пiдприємцем i здiйснює перевезення самостiйно, без використання найманої працi;

     списку осiб суднового екiпажу (суднова роль), списку пасажирiв, суднового радiо- i машинного журналу та правила їх ведення;

     санiтарного журналу i правила його ведення на суднах;

     суднових документiв та порядок їх видачi;

     45) визначає технiчнi служби, якi виконують випробовування та/або iнспектування продукцiї та/або проводять перевiрки вiдповiдностi виробництва вiдповiдно до Угоди про прийняття єдиних технiчних приписiв для колiсних транспортних засобiв, предметiв обладнання та частин, якi можуть бути встановленi та/або використанi на колiсних транспортних засобах, i про умови взаємного визнання офiцiйних затверджень, якi видаються на основi цих приписiв, вiд 1958 року з поправками 1995 року;

     46) видає дозвiл на захiд у територiальнi води України ядерному судну;

     47) здiйснює загальне керiвництво та контроль за проведенням державної реєстрацiї суден (крiм риболовних);

     48) установлює мiнiмальний склад екiпажу судна (крiм риболовних), за якого допускається вихiд судна в море та внутрiшнi воднi шляхи;

     49) надає погодження на вiдведення землi та водного простору для торговельного мореплавства, а також для будiвництва або виконання робiт в зонi дiї навiгацiйного обладнання i морських шляхiв;

     50) утворює служби регулювання руху суден, що здiйснюють радiолокацiйне обслуговування суден;

     51) покладає обов'язки на визнану органiзацiю у сферi охорони суден та портових засобiв на морi;

     52) сприяє формуванню ринку транспортних i транспортно-експедицiйних послуг, удосконаленню структури управлiння галуззю;

     53) здiйснює заходи щодо забезпечення iнтеграцiї нацiональної системи морського та рiчкового транспорту до європейської та свiтової транспортних систем;

     54) пiдпункт 54 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.09.2017р. N 1095)

     55) забезпечує контроль за додержанням поштової безпеки i таємницi iнформацiї;

     56) визначає склад, функцiї, права та обов'язки Редакцiйно-художньої ради;

     57) пiдпункт 57 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.06.2020р. N 462)

     58) здiйснює органiзацiю робiт, пов'язаних iз стандартизацiєю та сертифiкацiєю засобiв поштового зв'язку;

     59) сприяє iнтеграцiї сфери надання послуг поштового зв'язку у свiтовий iнформацiйно-комунiкацiйний простiр;

     60) забезпечує пiдготовку, перепiдготовку та пiдвищення квалiфiкацiї кадрiв у сферi надання послуг поштового зв'язку;

     61) виступає державним замовником наукових дослiджень комплексного характеру з питань, що належать до його повноважень;

     62) координує та здiйснює методологiчне забезпечення дiяльностi структурних пiдроздiлiв мiсцевих держадмiнiстрацiй, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ та органiзацiй з питань, що належать до його компетенцiї;

     63) здiйснює вiдповiдно до законодавства функцiї з управлiння об'єктами державної власностi;

     64) здiйснює розгляд звернень громадян з питань, пов'язаних з дiяльнiстю Мiнiнфраструктури, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння, а також стосовно актiв, якi ним видаються;

     65) органiзовує в установленому порядку виставкову та видавничу дiяльнiсть, проведення конкурсiв, семiнарiв, конференцiй, конгресiв з питань, що належать до його компетенцiї;

     66) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, методичне керiвництво дiяльнiстю та контроль за станом охорони працi на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, а також акцiонерних товариств, функцiї з управлiння корпоративними правами щодо яких здiйснює Мiнiстерство, органiзовує навчання i перевiрку знань з питань охорони працi;

     67) бере участь у справах та дiє у судах України, звертається з позовами щодо захисту своїх прав та законних iнтересiв, а також iнтересiв держави у випадках, передбачених законом;

(пiдпункт 67 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     68) здiйснює органiзацiю та координацiю проведення заходiв з енергозбереження на пiдприємствах транспорту, дорожнього господарства та поштового зв'язку;

     681) здiйснює управлiння автомобiльними дорогами загального користування;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 681 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     69) розробляє та затверджує за погодженням з ДСНС положення про функцiональну пiдсистему єдиної державної системи цивiльного захисту запобiгання i реагування на загрозу або виникнення надзвичайних ситуацiй на залiзничному транспортi;

     70) розробляє та затверджує за погодженням з ДСНС положення про функцiональну пiдсистему єдиної державної системи цивiльного захисту запобiгання i реагування на загрозу або виникнення надзвичайних ситуацiй на морському i рiчковому транспортi в акваторiї торговельних портiв, органiзацiї пошуково-рятувальних робiт в акваторiї Чорного та Азовського морiв;

     71) погоджує мiсця мiжнародного поштового обмiну;

     711) призначає органи iз сертифiкацiї для iндивiдуального затвердження колiсних транспортних засобiв, партiй частин та обладнання;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 711 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.07.2016р. N 419)

     72) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.

     5. Мiнiнфраструктури з метою органiзацiї своєї дiяльностi:

     1) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здiйснення заходiв щодо запобiгання корупцiї i контроль за їх реалiзацiєю в апаратi Мiнiстерства, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, а також в акцiонерних товариствах, функцiї з управлiння корпоративними правами щодо яких здiйснює Мiнiстерство;

     2) здiйснює добiр кадрiв в апарат Мiнiнфраструктури i на посади керiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння, в акцiонерних товариствах, функцiї з управлiння корпоративними правами щодо яких здiйснює Мiнiстерство, якщо створення наглядової ради не передбачено статутом акцiонерного товариства, а також органiзовує роботу з пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв та працiвникiв апарату Мiнiстерства;

(пiдпункт 2 пункту 5 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     3) органiзовує планово-фiнансову роботу в апаратi Мiнiстерства, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, акцiонерних товариствах, функцiї з управлiння корпоративними правами щодо яких здiйснює Мiнiстерство, здiйснює контроль за використанням фiнансових i матерiальних ресурсiв, забезпечує органiзацiю та вдосконалення бухгалтерського облiку;

     4) забезпечує ефективне i цiльове використання бюджетних коштiв;

     5) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, захист iнформацiї з обмеженим доступом, а також технiчний захист iнформацiї, контроль за її збереженням в апаратi Мiнiстерства, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, а також акцiонерних товариствах, функцiї з управлiння корпоративними правами щодо яких здiйснює Мiнiстерство;

     6) органiзовує ведення дiловодства та архiвне зберiгання документiв вiдповiдно до встановлених правил;

     7) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, виконання завдань з мобiлiзацiйної пiдготовки та мобiлiзацiйної готовностi держави;

     8) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, контроль за цiльовим використанням державних коштiв, передбачених для реалiзацiї проектiв, виконання програм, зокрема мiжнародних;

     9) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, залучення громадян до участi в управлiннi державними справами, ефективну взаємодiю з iнститутами громадянського суспiльства, здiйснення громадського контролю за дiяльнiстю Мiнiстерства, врахування громадської думки пiд час забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики у сферах, що належать до компетенцiї Мiнiнфраструктури;

     10) оприлюднює iнформацiю про дiяльнiсть Мiнiстерства, в тому числi через засоби масової iнформацiї i на власному веб-сайтi;

     11) забезпечує самопредставництво Мiнiнфраструктури у судах, яке здiйснюється особами, уповноваженими дiяти вiд його iменi вiдповiдно до передбачених законом пiдстав, а також забезпечує представництво Мiнiнфраструктури у судах та iнших органах через представникiв.

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 11 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     6. Мiнiнфраструктури для виконання покладених на нього завдань має право:

     1) залучати в установленому порядку працiвникiв центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ та органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками), вчених, представникiв iнститутiв громадянського суспiльства (за згодою) до розгляду питань, що належать до його компетенцiї;

     2) отримувати безоплатно вiд мiнiстерств, iнших центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ та органiзацiй незалежно вiд форми власностi та їх посадових осiб необхiднi для виконання покладених на нього завдань iнформацiю, документи i матерiали, зокрема вiд органiв статистики - статистичнi данi;

     3) скликати наради, утворювати комiсiї та робочi групи, проводити науковi конференцiї, семiнари з питань, що належать до компетенцiї Мiнiстерства;

     4) користуватися вiдповiдними iнформацiйними базами даних державних органiв, державною системою урядового зв'язку та iншими технiчними засобами.

     7. Мiнiнфраструктури пiд час виконання покладених на нього завдань взаємодiє з iншими державними органами, допомiжними органами i службами, утвореними Президентом України та тимчасовими консультативними, дорадчими та iншими допомiжними органами, утвореними Кабiнетом Мiнiстрiв України, органами мiсцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, громадськими спiлками, профспiлками та органiзацiями роботодавцiв, вiдповiдними органами iноземних держав i мiжнародних органiзацiй, а також пiдприємствами, установами та органiзацiями.

     8. Мiнiнфраструктури у межах повноважень, передбачених законом, на основi i на виконання Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України видає накази, органiзовує i контролює їх виконання.

     Накази Мiнiнфраструктури, якi вiдповiдно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, видаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi".

     Нормативно-правовi акти Мiнiнфраструктури пiдлягають державнiй реєстрацiї в установленому законодавством порядку.

     Накази Мiнiнфраструктури, виданi в межах повноважень, передбачених законом, обов'язковi для виконання центральними органами виконавчої влади, їх територiальними органами, мiсцевими державними адмiнiстрацiями, органами влади Автономної Республiки Крим, органами мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами та органiзацiями незалежно вiд форми власностi та громадянами.

     9. Мiнiнфраструктури очолює Мiнiстр, який призначається на посаду за поданням Прем'єр-мiнiстра України i звiльняється з посади Верховною Радою України.

     Мiнiстр має першого заступника, заступникiв, якi призначаються на посаду та звiльняються з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданнями Прем'єр-мiнiстра України вiдповiдно до пропозицiй Мiнiстра.

(абзац другий пункту 9 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     10. Мiнiстр:

     1) очолює Мiнiнфраструктури, здiйснює керiвництво його дiяльнiстю;

     2) спрямовує i координує здiйснення iншими центральними органами виконавчої влади заходiв з питань, що належать до компетенцiї Мiнiнфраструктури;

     3) спрямовує i координує дiяльнiсть центральних органiв виконавчої влади, в тому числi:

     забезпечує формування державної полiтики у вiдповiднiй сферi та контролює її реалiзацiю центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     погоджує та подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України розробленi центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, проекти законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України;

     визначає прiоритети роботи центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, та шляхи виконання покладених на них завдань, затверджує плани їх роботи;

     порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо скасування актiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, повнiстю чи в окремiй частинi;

     доручає керiвникам центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, скасувати акти їх територiальних органiв повнiстю чи в окремiй частинi, а в разi вiдмови скасовує такi акти повнiстю чи в окремiй частинi;

     приймає рiшення щодо проведення перевiрки дiяльностi центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, їх територiальних органiв;

     заслуховує звiти про виконання покладених на центральнi органи виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, завдань та планiв їх роботи;

     вносить Прем'єр-мiнiстровi України пропозицiї стосовно кандидатур на посади керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, i за пропозицiєю їх керiвникiв кандидатур на посади їх заступникiв;

     погоджує призначення на посади та звiльнення з посад керiвникiв i заступникiв керiвникiв територiальних органiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     погоджує призначення на посади та звiльнення з посад керiвникiв i заступникiв керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується та координується Мiнiстром;

     погоджує структуру апаратiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     погоджує структуру територiальних органiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     визначає структурний пiдроздiл апарату Мiнiстерства, що вiдповiдає за взаємодiю iз центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     визначає посадових осiб Мiнiстерства, якi включаються до складу колегiй центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     визначає порядок обмiну iнформацiєю мiж Мiнiстерством та центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, перiодичнiсть її подання;

     порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, та їх заступникiв;

     iнiцiює питання щодо притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв структурних пiдроздiлiв апаратiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, їх територiальних органiв та заступникiв таких керiвникiв, а також керiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     iнiцiює питання щодо проведення службового розслiдування стосовно керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, їх заступникiв, iнших державних службовцiв i працiвникiв апаратiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, та їх територiальних органiв, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння;

     видає обов'язковi до виконання центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, накази та доручення з питань, що належать до сфери дiяльностi центрального органу виконавчої влади;

     вирiшує iншi питання, пов'язанi iз спрямуванням i координацiєю дiяльностi центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;

     4) визначає прiоритети роботи Мiнiнфраструктури та шляхи виконання покладених на нього завдань, затверджує плани роботи Мiнiстерства, звiти про їх виконання;

     5) органiзовує та контролює виконання апаратом Мiнiстерства Конституцiї i законiв України, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України;

     6) подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України проекти законiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, розробником яких є Мiнiнфраструктури;

     7) представляє в установленому порядку проекти законiв України, розробником яких є Мiнiнфраструктури та центральнi органи виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, i доповiдає з iнших питань, що належать до компетенцiї Мiнiстерства, пiд час їх розгляду на пленарних засiданнях Верховної Ради України;

     8) проводить переговори i пiдписує мiжнароднi договори України у межах наданих йому повноважень;

     9) затверджує положення про самостiйнi структурнi пiдроздiли апарату Мiнiнфраструктури;

(пiдпункт 9 пункту 10 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     10) пiдпункт 10 пункту 10 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     11) порушує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi першого заступника, заступникiв Мiнiстра та державного секретаря Мiнiнфраструктури;

(пiдпункт 11 пункту 10 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     12) пiдпункт 12 пункту 10 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     13) порушує в установленому порядку питання щодо присвоєння рангу державного службовця державному секретарю Мiнiнфраструктури;

(пiдпункт 13 пункту 10 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     14) визначає обов'язки першого заступника Мiнiстра та заступникiв Мiнiстра, розподiл повноважень Мiнiстра мiж першим заступником Мiнiстра та заступниками Мiнiстра, якi вони здiйснюють у разi його вiдсутностi;

(пiдпункт 14 пункту 10 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     15) дає державним службовцям та працiвникам апарату Мiнiнфраструктури обов'язковi до виконання доручення;

     16) приймає рiшення щодо розподiлу бюджетних коштiв, головним розпорядником яких є Мiнiнфраструктури;

     17) органiзовує внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит та забезпечує їх здiйснення в Мiнiнфраструктури, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;

(пiдпункт 17 пункту 10 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     18) представляє Мiнiнфраструктури у вiдносинах з iншими органами, пiдприємствами, установами та органiзацiями в Українi та за її межами;

     19) скликає i проводить наради з питань, що належать до його компетенцiї;

     20) призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв пiдприємств, установ, органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнiнфраструктури, приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;

(пiдпункт 20 пункту 10 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     21) скасовує вiдповiдно до закону накази керiвникiв структурних пiдроздiлiв мiсцевих держадмiнiстрацiй, пiдконтрольних та пiдзвiтних Мiнiстерству, з питань, що належать до його компетенцiї;

     22) пiдписує накази Мiнiнфраструктури;

     23) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.

     101. Повноваження керiвника державної служби у Мiнiнфраструктури здiйснює державний секретар Мiнiнфраструктури.

     Державний секретар Мiнiнфраструктури є вищою посадовою особою з числа державних службовцiв Мiнiнфраструктури. Державний секретар пiдзвiтний i пiдконтрольний Мiнiстру.

     Державний секретар Мiнiнфраструктури призначається на посаду та звiльняється з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України вiдповiдно до законодавства про державну службу.

(Положення доповнено пунктом 101 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     102. Державний секретар Мiнiнфраструктури вiдповiдно до покладених на нього завдань:

     1) органiзовує роботу апарату Мiнiнфраструктури;

     2) забезпечує пiдготовку пропозицiй щодо виконання завдань Мiнiнфраструктури та подає їх на розгляд Мiнiстру;

     3) органiзовує та контролює виконання апаратом Мiнiнфраструктури Конституцiї та законiв України, актiв Президента України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України, наказiв Мiнiнфраструктури та доручень Мiнiстра, його першого заступника та заступникiв, звiтує про їх виконання;

     4) готує та подає Мiнiстру для затвердження плани роботи Мiнiнфраструктури, звiтує про їх виконання;

     5) забезпечує реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, контроль за її збереженням в апаратi Мiнiнфраструктури;

     6) у межах своїх повноважень запитує та одержує в установленому порядку вiд державних органiв, органiв влади Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ, органiзацiй в Українi та за її межами безоплатно iнформацiю, документи i матерiали, а вiд органiв державної статистики - статистичну iнформацiю, необхiдну для виконання покладених на Мiнiнфраструктури завдань;

     7) призначає на посаду та звiльняє з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовцiв апарату Мiнiнфраструктури, укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби у порядку, передбаченому Кабiнетом Мiнiстрiв України, присвоює їм ранги державних службовцiв, приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;

     8) приймає на роботу та звiльняє з роботи у порядку, передбаченому законодавством про працю, працiвникiв апарату Мiнiнфраструктури, приймає рiшення щодо їх заохочення, притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;

     9) погоджує у передбачених законом випадках призначення на посаду та звiльнення з посади керiвникiв вiдповiдних структурних пiдроздiлiв обласних, Київської та Севастопольської мiських держадмiнiстрацiй;

     10) призначає на посаду та звiльняє з посади працiвникiв патронатної служби Мiнiстра за його поданням, а також у зв'язку iз звiльненням Мiнiстра;

     11) забезпечує в установленому порядку органiзацiю пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв та iнших працiвникiв Мiнiнфраструктури;

     12) представляє Мiнiнфраструктури як юридичну особу в цивiльно-правових вiдносинах;

     13) у межах повноважень, передбачених законом, дає обов'язковi для виконання державними службовцями та iншими працiвниками Мiнiнфраструктури доручення;

     14) з питань, що належать до його повноважень, видає накази органiзацiйно-розпорядчого характеру та контролює їх виконання;

     15) вносить подання щодо представлення в установленому порядку державних службовцiв та iнших працiвникiв апарату Мiнiнфраструктури до вiдзначення державними нагородами;

     16) здiйснює iншi повноваження вiдповiдно до закону.

(Положення доповнено пунктом 102 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     103. На час вiдсутностi державного секретаря Мiнiнфраструктури чи неможливостi здiйснення ним своїх повноважень з iнших причин його обов'язки виконує один iз керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату Мiнiнфраструктури вiдповiдно до наказу державного секретаря Мiнiнфраструктури.

(Положення доповнено пунктом 103 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     11. Для погодженого вирiшення питань, що належать до компетенцiї Мiнiнфраструктури, обговорення найважливiших напрямiв його дiяльностi у Мiнiнфраструктури може утворюватися колегiя.

     Рiшення колегiї можуть бути реалiзованi шляхом видання вiдповiдного наказу Мiнiнфраструктури.

     Для розгляду наукових рекомендацiй та проведення фахових консультацiй з основних питань дiяльностi в Мiнiстерствi можуть утворюватись iншi постiйнi або тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи.

     Рiшення про утворення чи лiквiдацiю колегiї, iнших постiйних або тимчасових консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв, їх кiлькiсний та персональний склад, положення про них затверджуються Мiнiстром.

     12. Гранична чисельнiсть державних службовцiв та працiвникiв Мiнiнфраструктури затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.

     Структура апарату Мiнiнфраструктури затверджується Мiнiстром.

     Штатний розпис i кошторис Мiнiнфраструктури затверджуються державним секретарем Мiнiнфраструктури за погодженням з Мiнфiном.

(абзац третiй пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.04.2021р. N 387)

     13. Мiнiнфраструктури є юридичною особою публiчного права, має печатку iз зображенням Державного Герба України i своїм найменуванням, самостiйний баланс, рахунки в органах Казначейства.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.