КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 6 березня 2019 р. N 227


Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 25 вересня 2019 року N 846,
вiд 27 липня 2020 року N 643,
вiд 30 вересня 2020 року N 924,
вiд 9 грудня 2020 року N 1207

     Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     1. Затвердити такi, що додаються:

     Положення про Державну податкову службу України;

     Положення про Державну митну службу України.

     2. Установити, що:

     за посадовими особами органiв Державної фiскальної служби та особами рядового i начальницького складу податкової мiлiцiї, якi переходять на службу до Державної податкової служби, її територiальних органiв, а також членами їх сiмей зберiгаються умови матерiального забезпечення, пiльги та iншi соцiальнi гарантiї, встановленi законодавством для посадових осiб органiв Державної фiскальної служби та осiб рядового i начальницького складу податкової мiлiцiї та членiв їх сiмей;

     Державна митна служба, її територiальнi органи виконують встановленi законодавчими та iншими нормативно-правовими актами функцiї та повноваження органiв доходiв i зборiв до внесення до таких актiв вiдповiдних змiн у частинi, що стосується повноважень Державної митної служби, її територiальних органiв.

     3. Розмiстити Державну митну службу за адресою: м. Київ, вул. Дегтярiвська, 11г.

     4. Ця постанова набирає чинностi з дня її опублiкування, крiм пiдпункту 27 пункту 4 Положення про Державну податкову службу України, затвердженого цiєю постановою, в частинi лiцензування дiяльностi з виробництва, оптової, роздрiбної торгiвлi та зберiгання пального, що набирає чинностi з 1 липня 2019 року.

Прем'єр-мiнiстр України В. ГРОЙСМАН

Iнд. 67

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 6 березня 2019 р. N 227

ПОЛОЖЕННЯ
про Державну податкову службу України

     1. Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України через Мiнiстра фiнансiв i який реалiзує державну податкову полiтику, державну полiтику з адмiнiстрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування (далi - єдиний внесок).

(пункт 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846)

     2. ДПС у своїй дiяльностi керується Конституцiєю i законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими актами законодавства.

     3. Основними завданнями ДПС є:

     1) реалiзацiя державної податкової полiтики, здiйснення в межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетiв та державних цiльових фондiв податкiв, зборiв, платежiв, державної полiтики у сферi контролю за виробництвом та обiгом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробiв, рiдин, що використовуються в електронних сигаретах, пального, державної полiтики з адмiнiстрування єдиного внеску, державної полiтики у сферi контролю за своєчаснiстю здiйснення розрахункiв в iноземнiй валютi в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готiвкових розрахункiв за товари (послуги), проведення розрахункових операцiй, а також за наявнiстю лiцензiй на провадження видiв господарської дiяльностi, що пiдлягають лiцензуванню вiдповiдно до закону;

(пiдпункт 1 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846, вiд 27.07.2020р. N 643)

     2) внесення на розгляд Мiнiстра фiнансiв пропозицiй щодо забезпечення формування:

     державної податкової полiтики;

     здiйснення контролю за надходженням до бюджетiв та державних цiльових фондiв податкiв, зборiв, платежiв;

(абзац третiй пiдпункту 2 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846)

     державної полiтики у сферi контролю за виробництвом та обiгом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробiв, рiдин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального;

(абзац четвертий пiдпункту 2 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     державної полiтики з адмiнiстрування єдиного внеску, а також у сферi боротьби з правопорушеннями пiд час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску;

     державної полiтики у сферi контролю за своєчаснiстю здiйснення розрахункiв в iноземнiй валютi в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готiвкових розрахункiв за товари (послуги), проведення розрахункових операцiй, а також за наявнiстю лiцензiй на провадження видiв господарської дiяльностi, що пiдлягають лiцензуванню вiдповiдно до закону.

     4. ДПС вiдповiдно до покладених на неї завдань:

     1) вносить в установленому порядку на розгляд Мiнiстра фiнансiв пропозицiї щодо вдосконалення законодавчих актiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України, нормативно-правових актiв центральних органiв виконавчої влади, наказiв Мiнфiну, а також подає Мiнiстровi фiнансiв на погодження позицiю щодо проектiв нормативно-правових актiв, розробниками яких є iншi центральнi органи виконавчої влади;

     2) розробляє проекти законiв України, проекти актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, проекти наказiв Мiнфiну та пропозицiї щодо iнших нормативно-правових актiв з питань, що належать до сфери дiяльностi ДПС, та в установленому порядку подає їх Мiнiстру фiнансiв;

     3) розробляє та подає пропозицiї щодо форм податкових декларацiй (розрахункiв), звiтностi та iнших документiв;

     4) здiйснює контроль за дотриманням вимог податкового законодавства, законодавства щодо адмiнiстрування єдиного внеску та законодавства з iнших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС;

     5) здiйснює контроль за правомiрнiстю бюджетного вiдшкодування податку на додану вартiсть;

     6) здiйснює податковий контроль за встановленням вiдповiдностi умов контрольованих операцiй принципу "витягнутої руки";

     7) здiйснює реєстрацiю та веде облiк платникiв податкiв, платникiв єдиного внеску, об'єктiв оподаткування та об'єктiв, пов'язаних з оподаткуванням, проводить диференцiацiю платникiв податкiв;

(пiдпункт 7 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     8) забезпечує достовiрнiсть та повноту ведення облiку платникiв податкiв (платникiв єдиного внеску), об'єктiв оподаткування та об'єктiв, пов'язаних з оподаткуванням;

(пiдпункт 8 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     9) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, формування та ведення Державного реєстру фiзичних осiб - платникiв податкiв, iнших реєстрiв, банкiв i баз даних, ведення яких покладено законодавством на ДПС, а також реєстру страхувальникiв Державного реєстру загальнообов'язкового державного соцiального страхування;

     10) здiйснює контроль за дотриманням виконавчими комiтетами сiльських, селищних рад та рад об'єднаних територiальних громад, що створенi згiдно iз законом та перспективним планом формування територiй громад, порядку прийняття та облiку податкiв i зборiв вiд платникiв податкiв, своєчаснiстю i повнотою перерахування зазначених сум до бюджету;

     11) забезпечує ведення облiку податкiв, зборiв, платежiв;

     12) здiйснює адмiнiстрування податкiв, зборiв, платежiв, єдиного внеску, у тому числi проводить вiдповiдно до законодавства перевiрки та звiрки платникiв податкiв (платникiв єдиного внеску);

     13) контролює своєчаснiсть подання платниками податкiв (платниками єдиного внеску) передбаченої законом звiтностi (декларацiй, розрахункiв та iнших документiв, пов'язаних з обчисленням i сплатою податкiв, зборiв, платежiв), своєчаснiсть, достовiрнiсть, повноту нарахування та сплати податкiв, зборiв, платежiв, єдиного внеску;

     14) застосовує до платникiв податкiв (платникiв єдиного внеску) передбаченi законом фiнансовi (штрафнi) санкцiї (штрафи) за порушення вимог податкового законодавства чи законодавства з iнших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС;

     15) складає стосовно платникiв податкiв - фiзичних осiб та посадових осiб платникiв податкiв - юридичних осiб протоколи про адмiнiстративнi правопорушення та виносить постанови у справах про адмiнiстративнi правопорушення у порядку, встановленому законом;

     16) застосовує до фiнансових установ, якi не подали вiдповiдним контролюючим органам ДПС в установлений законом строк повiдомлення про вiдкриття або закриття рахункiв платникiв податкiв чи розпочали здiйснення видаткових операцiй за рахунком платника податкiв до отримання повiдомлення вiдповiдного територiального органу ДПС про взяття рахунка на облiк у ДПС, фiнансовi (штрафнi) санкцiї (штрафи) в установлених Податковим кодексом України розмiрах;

     17) органiзовує роботу та здiйснює контроль в межах повноважень, передбачених законом, за погашенням заборгованостi з iнших платежiв, контроль за справлянням яких вiднесено до компетенцiї ДПС;

     18) здiйснює погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та iнших платежiв;

     19) органiзовує роботу та здiйснює контроль за проведенням роботи з розстрочення, вiдстрочення та реструктуризацiї грошових зобов'язань та/або податкового боргу, а також недоїмки iз сплати єдиного внеску;

     20) приймає рiшення про розстрочення, вiдстрочення грошових зобов'язань та/або податкового боргу, а також про перенесення строкiв сплати розстрочених, вiдстрочених сум або їх частки, повiдомляє Мiнфiну про прийнятi рiшення та здiйснює їх погодження з Мiнфiном у випадках та порядку, визначених законодавством;

     21) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, списання безнадiйного податкового боргу та недоїмки iз сплати єдиного внеску;

     22) органiзовує роботу та здiйснює контроль за застосуванням арешту майна платникiв податкiв, що мають податковий борг, та/або зупинення видаткових операцiй на їх рахунках у банках, фiнансових санкцiй до платникiв єдиного внеску;

     23) органiзовує роботу з виявлення, облiку, зберiгання, оцiнки, розпорядження безхазяйним майном, а також iншим майном, що переходить у власнiсть держави, та з облiку, попередньої оцiнки, зберiгання майна, вилученого та конфiскованого за порушення податкового законодавства;

     24) забезпечує стягнення сум простроченої заборгованостi суб'єктiв господарювання перед державою (Автономною Республiкою Крим чи територiальною громадою мiста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республiкою Крим чи територiальною громадою мiста) або пiд державнi (мiсцевi) гарантiї, а також за кредитами з бюджету в порядку, визначеному Податковим кодексом України та iншими законами;

     25) органiзовує роботу та здiйснює контроль за застосуванням до платникiв податкiв (платникiв єдиного внеску) процедур банкрутства вiдповiдно до законодавства з питань банкрутства;

     26) звертається до суду у випадках, передбачених законом;

     27) здiйснює лiцензування дiяльностi суб'єктiв господарювання з виробництва спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробiв i рiдин, що використовуються в електронних сигаретах, з оптової торгiвлi спиртом, оптової та роздрiбної торгiвлi алкогольними напоями, тютюновими виробами i рiдинами, що використовуються в електронних сигаретах, та контроль за таким виробництвом; здiйснює лiцензування дiяльностi суб'єктiв господарювання з виробництва пального, з оптової, роздрiбної торгiвлi та зберiгання пального i контроль за таким виробництвом;

(пiдпункт 27 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     28) органiзовує роботу, пов'язану iз замовленням марок акцизного податку, їх зберiганням, продажем, вiдбором зразкiв з метою проведення експертизи щодо їх автентичностi та здiйсненням контролю за наявнiстю таких марок на пляшках (упаковках) з алкогольними напоями i пачках (упаковках) тютюнових виробiв, ємностях (упаковках) з рiдинами, що використовуються в електронних сигаретах, пiд час їх транспортування, зберiгання i реалiзацiї;

(пiдпункт 28 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     29) здiйснює контроль за виробництвом, обiгом та реалiзацiєю пiдакцизних товарiв, за їх цiльовим використанням, забезпечує мiжгалузеву координацiю у цiй сферi;

(пiдпункт 29 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     30) здiйснює прийняття декларацiй про максимальнi роздрiбнi цiни на пiдакцизнi товари (продукцiю), встановленi виробником або iмпортером, та узагальнення вiдомостей, зазначених у таких декларацiях, для органiзацiї роботи та контролю за повнотою обчислення i сплати акцизного податку;

     31) здiйснює заходи щодо запобiгання та виявлення порушень вимог законодавства у сферi виробництва та обiгу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробiв, рiдин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального, погоджує норми втрат та виходу спирту, виноматерiалiв, алкогольних напоїв, тютюнових виробiв, рiдин, що використовуються в електронних сигаретах, порядок їх розроблення i застосування;

(пiдпункт 31 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     32) здiйснює контроль за дотриманням суб'єктами господарювання, якi провадять роздрiбну торгiвлю тютюновими виробами, вимог законодавства щодо максимальних роздрiбних цiн на тютюновi вироби, встановлених виробниками або iмпортерами таких виробiв;

     33) здiйснює контроль за дотриманням суб'єктами господарювання, якi провадять оптову або роздрiбну торгiвлю алкогольними напоями, вимог законодавства щодо мiнiмальних оптово-вiдпускних або роздрiбних цiн на такi напої;

     34) проводить роботу, пов'язану з боротьбою з незаконним виробництвом, перемiщенням, обiгом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробiв, пального та iнших пiдакцизних товарiв (продукцiї);

     35) органiзовує реєстрацiю та облiк реєстраторiв розрахункових операцiй, що застосовуються для реєстрацiї розрахункових операцiй за товари (послуги), реєстрацiю розрахункових книжок, книг облiку розрахункових операцiй;

     36) проводить контрольнi розрахунковi операцiї до початку перевiрки платника податкiв щодо дотримання ним порядку проведення розрахункових операцiй та застосування реєстраторiв розрахункових операцiй;

     37) здiйснює контроль за дотриманням встановлених законом строкiв проведення розрахункiв в iноземнiй валютi, за додержанням порядку приймання готiвки для подальшого переказу (крiм приймання готiвки банками), порядку проведення готiвкових розрахункiв за товари (послуги), проведення розрахункових операцiй, а також за наявнiстю лiцензiй на провадження видiв господарської дiяльностi, що пiдлягають лiцензуванню вiдповiдно до закону;

     38) пiдпункт 38 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846)

     39) пiдпункт 39 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846)

     40) пiдпункт 40 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846)

     41) пiдпункт 41 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846)

     42) вживає заходiв для виявлення, аналiзу та перевiрки фiнансових операцiй, якi можуть бути пов'язанi з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом, або фiнансуванням тероризму у випадках та межах повноважень, передбачених законом;

     43) пiдпункт 43 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846)

     44) пiдпункт 44 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846)

     45) пiдпункт 45 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846)

     46) пiдпункт 46 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846)

     47) пiдпункт 47 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846)

     48) пiдпункт 48 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846)

     49) пiдпункт 49 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     50) пiдтверджує статус податкового резидента України;

     51) органiзовує взаємодiю та обмiн iнформацiєю з державними органами iнших держав згiдно iз законодавством, мiжнародними договорами України, здiйснює мiжнародне спiвробiтництво у податковiй сферi;

     52) укладає в установленому порядку мiжвiдомчi договори з податковими органами iноземних держав, проводить в межах повноважень, передбачених законом, переговори та консультацiйну роботу з пiдготовки мiжнародних договорiв з питань, що належать до компетенцiї ДПС, готує пропозицiї щодо укладення таких договорiв, а також припинення та/або зупинення їх дiї;

     53) здiйснює контроль та забезпечує надання допомоги у стягненнi податкового боргу в мiжнародних правовiдносинах за запитами компетентних органiв iноземних держав;

     54) забезпечує виконання Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з iншої сторони, з питань, що належать до компетенцiї ДПС;

     55) проводить аналiз та здiйснює управлiння ризиками з метою визначення форм i обсягiв податкового контролю;

     56) здiйснює перегляд рiшень територiальних органiв ДПС у встановленому законодавством порядку;

     57) виконує функцiї з управлiння об'єктами державної власностi, що належать до сфери її управлiння;

     58) погоджує рiшення НКЦПФР щодо встановлення ознак фiктивностi емiтента цiнних паперiв, а також щодо встановлення порядку визначення емiтента цiнних паперiв таким, що вiдповiдає ознакам фiктивностi;

     59) здiйснює сервiсне обслуговування платникiв податкiв (платникiв єдиного внеску), зокрема надає адмiнiстративнi послуги;

     60) забезпечує розвиток, впровадження та технiчне супроводження iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем i технологiй, автоматизацiю процедур, органiзовує впровадження електронних сервiсiв для суб'єктiв господарювання, забезпечує функцiонування електронного кабiнету;

     61) взаємодiє та здiйснює обмiн iнформацiєю з органами державної влади та отримує iнформацiю, документи i матерiали вiд державних органiв, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ, органiзацiй незалежно вiд форми власностi та їх посадових осiб, зокрема вiд органiв, якi забезпечують ведення вiдповiдних державних реєстрiв (кадастрiв);

     62) бере в установленому порядку участь у наданнi електронних довiрчих послуг та електронної iдентифiкацiї;

     63) забезпечує взаємодiю iнформацiйних систем ДПС та Держмитслужби в режимi реального часу в установленому порядку;

     64) бере участь у проведеннi аналiзу надходжень податкiв, зборiв, платежiв, визначених Податковим кодексом України, Законом України "Про збiр та облiк єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування", вивченнi впливу макроекономiчних показникiв i змiн законодавства на надходження податкiв, зборiв, платежiв, розробленнi пропозицiй щодо збiльшення їх обсягу та зменшення втрат бюджету;

     65) здiйснює монiторинг виконання показникiв розрахункiв з бюджетом та державними цiльовими фондами, затверджених фiнансовими планами державних пiдприємств, господарських органiзацiй, у статутному капiталi яких є корпоративнi права, що належать державi, їх дочiрнiми пiдприємствами;

     66) подає Мiнфiну пропозицiї до Бюджетної декларацiї та проекту закону про Державний бюджет України на вiдповiдний рiк та їх реалiзацiї, а також прогнозних надходжень єдиного внеску;

     67) складає звiтнiсть щодо стану розрахункiв платникiв податкiв iз бюджетом та сплати єдиного внеску, а також iнших показникiв роботи за напрямами дiяльностi ДПС;

     68) iнформує органи державної влади про стан розрахункiв платникiв з бюджетами та сплати єдиного внеску;

     69) здiйснює прийом громадян, розгляд звернень (запитiв) громадян, платникiв податкiв (платникiв єдиного внеску), органiв державної влади, правоохоронних органiв, органiв судової влади та iнших суб'єктiв права на звернення з питань, пов'язаних iз дiяльнiстю ДПС, та запитiв на отримання публiчної iнформацiї;

     70) надає iндивiдуальнi податковi консультацiї, iнформацiйно-довiдковi послуги з питань податкового законодавства та законодавства з iнших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС;

     71) надає Мiнфiну пропозицiї щодо необхiдностi пiдготовки узагальнюючих податкових консультацiй;

     72) подає Мiнфiну узагальнену практику застосування законодавства з питань оподаткування, законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з iнших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС;

     73) формує iнформацiйну полiтику ДПС та її територiальних органiв, iнформує суспiльство про показники роботи, напрями та пiдсумки дiяльностi ДПС у порядку та способи, передбаченi законодавством;

     74) оприлюднює на офiцiйному веб-сайтi ДПС акти та iншi офiцiйнi документи та iнформацiю з питань, що належать до її компетенцiї, зокрема iнформацiю, яка пiдлягає оприлюдненню вiдповiдно до законодавства;

     75) виступає засновником засобiв масової iнформацiї з питань, що належать до компетенцiї ДПС;

     76) органiзовує у засобах масової iнформацiї роз'яснювальну роботу, пов'язану iз застосуванням законодавства з питань, що належать до компетенцiї ДПС;

     77) забезпечує оприлюднення (оновлення) наборiв даних, якi пiдлягають оприлюдненню у формi вiдкритих даних на офiцiйному
веб-порталi ДПС та єдиному державному веб-порталi вiдкритих даних, в установленому законодавством порядку;

     78) спiвпрацює з iнститутами громадянського суспiльства, забезпечує проведення консультацiй з громадськiстю, зокрема через громадську раду, з питань реалiзацiї державної податкової полiтики;

     79) провадить дослiдження i експертну дiяльнiсть у податковiй сферi;

     80) органiзовує наукову, науково-технiчну, iнвестицiйну, iнформацiйну, видавничу дiяльнiсть, є засновником державних пiдприємств, навчальних закладiв та науково-дослiдних установ;

     81) пiдпункт 81 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     82) здiйснює прогнозування та планування видаткiв на матерiально-технiчне забезпечення i розвиток дiяльностi ДПС;

     83) здiйснює вiдомчий контроль за додержанням вимог законодавства, виконанням службових, посадових обов'язкiв в апаратi ДПС, її територiальних органах, на пiдприємствах, в установах, органiзацiях, що належать до сфери її управлiння;

     84) здiйснює внутрiшнiй аудит, спрямований на удосконалення системи управлiння, внутрiшнього контролю, запобiгання фактам незаконного, неефективного та нерезультативного використання бюджетних коштiв, виникненню помилок чи iнших недолiкiв у ДПС, її територiальних органах, на пiдприємствах, в установах, органiзацiях, що належать до сфери її управлiння;

     841) iнформує органи мiсцевого самоврядування про стан розрахункiв з мiсцевими бюджетами;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 841 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     842) здiйснює контроль за своєчаснiстю, достовiрнiстю, повнотою нарахування та сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унiтарними пiдприємствами та їх об'єднаннями, а також господарськими товариствами, у статутному капiталi яких є державна та/або комунальна власнiсть, а також стягнення заборгованостi iз зазначених платежiв до бюджету в порядку, встановленому Податковим кодексом України;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 842 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     843) здiйснює контроль за своєчаснiстю, достовiрнiстю, повнотою нарахування та сплати до бюджету дивiдендiв на державну частку господарськими товариствами, у статутному капiталi яких є корпоративнi права держави, а також господарськими товариствами, 50 i бiльше вiдсоткiв акцiй (часток, паїв) яких перебувають у статутних капiталах господарських товариств, частка держави в яких становить 100 вiдсоткiв;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 843 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     844) подає органам мiсцевого самоврядування звiтнiсть, визначену пiдпунктом 12.3.3 пункту 12.3 статтi 12 Податкового кодексу України, у тому числi щодо платникiв податкiв - юридичних осiб;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 844 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     85) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.

     5. ДПС з метою органiзацiї своєї дiяльностi:

     1) здiйснює добiр кадрiв в апарат ДПС та на посади керiвникiв i заступникiв керiвникiв її територiальних органiв, органiзовує роботу з пiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв апарату ДПС, її територiальних органiв;

     2) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здiйснення заходiв щодо запобiгання та виявлення корупцiї i контроль за дотриманням вимог антикорупцiйного законодавства в апаратi ДПС, її територiальних органах, на пiдприємствах, в установах, органiзацiях, що належать до сфери її управлiння;

     3) органiзовує роботу апарату ДПС, її територiальних органiв, пiдприємств, установ, органiзацiй, що належать до сфери її управлiння;

     4) координує та контролює дiяльнiсть територiальних органiв ДПС та органiзовує їх взаємодiю з державними органами та органами мiсцевого самоврядування;

     5) надає територiальним органам ДПС методичну i практичну допомогу в органiзацiї роботи, проводить перевiрку стану такої роботи;

     6) забезпечує охорону державної таємницi вiдповiдно до вимог режиму секретностi, кiберзахист, технiчний та криптографiчний захист iнформацiї i здiйснює контроль за його станом;

     7) забезпечує згiдно iз законодавством надання державним органам iнформацiї з реєстрiв, банкiв i баз даних, ведення яких покладено законодавством на ДПС;

     8) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, спiльно з вiдповiдними центральними органами виконавчої влади контроль за використанням державних коштiв, передбачених для реалiзацiї проектiв, виконання програм, зокрема мiжнародних;

     9) здiйснює комплекс заходiв для забезпечення дотримання законностi та ефективностi використання бюджетних коштiв, досягнення результатiв вiдповiдно до встановленої мети, завдань, планiв i вимог щодо дiяльностi ДПС, її територiальних органiв, пiдприємств, установ, органiзацiй, що належать до сфери її управлiння;

     10) органiзовує планово-фiнансову роботу в апаратi ДПС та її територiальних органах, здiйснює контроль за використанням фiнансових i матерiальних ресурсiв, забезпечує органiзацiю та вдосконалення бухгалтерського облiку в установленому законодавством порядку;

     11) бере участь у формуваннi пропозицiй до державного замовлення на пiдготовку та пiдвищення квалiфiкацiї фахiвцiв у сферi державної податкової справи в установленому законодавством порядку;

(пiдпункт 11 пункту 5 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     12) органiзовує роботу з ведення дiловодства та архiвного зберiгання документiв вiдповiдно до встановлених правил;

     13) органiзовує iнформацiйно-аналiтичне забезпечення ДПС та автоматизацiю її дiяльностi;

     14) забезпечує в межах своїх повноважень реалiзацiю державної полiтики щодо державної таємницi та захисту iнформацiї, контроль за її збереженням у ДПС, а також мобiлiзацiйну пiдготовку, мобiлiзацiю та контроль за здiйсненням таких заходiв;

     15) забезпечує самопредставництво ДПС у судах через Голову ДПС, а також без окремого доручення Голови ДПС через його заступникiв та державних службовцiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату ДПС вiдповiдно до положень про такi пiдроздiли, якi забезпечують самопредставництво iнтересiв ДПС в судах без окремого доручення Голови ДПС.

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 15 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     6. ДПС для виконання покладених на неї завдань має право:

     1) проводити у визначеному законодавством порядку перевiрку показникiв, пов'язаних iз визначенням об'єктiв оподаткування та iз своєчаснiстю, достовiрнiстю, повнотою нарахування та сплатою всiх передбачених Податковим кодексом України податкiв, зборiв, платежiв, а також єдиного внеску, дотриманням вимог законодавства з iнших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС;

     2) проводити перевiрку правильностi та повноти визначення фiнансового результату до оподаткування згiдно з бухгалтерським облiком вiдповiдно до нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку або мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi;

     3) визначати у передбачених Податковим кодексом України випадках суми податкових та грошових зобов'язань платникiв податкiв;

     31) аналiзувати фiнансовий стан платника податкiв, що має податковий борг, та стан забезпечення такого боргу податковою заставою;

(пункт 6 доповнено пiдпунктом 31 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     4) запрошувати платникiв податкiв (платникiв єдиного внеску) або їх представникiв для перевiрки правильностi нарахування та своєчасностi сплати податкiв, зборiв, платежiв, єдиного внеску;

     5) пiд час проведення перевiрок у платникiв податкiв - фiзичних осiб, а також у посадових осiб платникiв податкiв - юридичних осiб та платникiв єдиного внеску перевiряти документи, що посвiдчують особу, а також документи, що пiдтверджують посаду посадових осiб та/або осiб, якi фактично здiйснюють розрахунковi операцiї;

     6) отримувати вiд платникiв податкiв (платникiв єдиного внеску) та надавати в межах, передбачених законом, документи в електронному виглядi;

     7) запитувати та вивчати пiд час проведення перевiрок первиннi документи, що використовуються в бухгалтерському облiку, регiстри, фiнансову, статистичну та iншу звiтнiсть, пов'язану з обчисленням i сплатою податкiв, зборiв, платежiв, виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС;

     8) вимагати пiд час проведення перевiрок виготовлення i надання засвiдчених пiдписом платника податкiв (платника єдиного внеску) або його посадовою особою та скрiплених печаткою (за її наявностi) копiй первинних документiв, якi свiдчать про порушення податкового законодавства та законодавства з iнших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС, та отримувати їх у платникiв податкiв (платникiв єдиного внеску) у встановленому Податковим кодексом України порядку;

     9) вимагати пiд час проведення перевiрок вiд посадових або службових осiб платника податкiв залучення повноважних осiб для спiльного з працiвниками ДПС зняття показань внутрiшнiх та зовнiшнiх лiчильникiв, якими обладнанi технiчнi пристрої, що використовуються у процесi провадження дiяльностi, яка перевiряється;

     10) вимагати пiд час проведення перевiрок вiд платникiв податкiв, що перевiряються, проведення iнвентаризацiї основних засобiв, товарно-матерiальних цiнностей, коштiв, зняття залишкiв товарно-матерiальних цiнностей, готiвки;

     11) вилучати в установленому законодавством порядку пiд час проведення перевiрок у пiдприємств, установ, органiзацiй, фiзичних осiб - пiдприємцiв та фiзичних осiб, якi провадять незалежну професiйну дiяльнiсть, копiї документiв, що пiдтверджують заниження розмiру заробiтної плати (доходу) та iнших виплат, на якi нараховується єдиний внесок;

     12) доступу пiд час проведення перевiрок до територiй, примiщень (крiм житла громадян) та iншого майна, що використовуються для провадження господарської дiяльностi та/або є об'єктами оподаткування або використовуються для отримання доходiв (прибутку) чи пов'язанi з iншими об'єктами оподаткування та/або можуть бути джерелом погашення податкового боргу в порядку, передбаченому Податковим кодексом України;

     13) надсилати платникам податкiв (платникам єдиного внеску) у межах повноважень, передбачених законом, у разi виявлення порушень вимог податкового законодавства чи законодавства з iнших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС, письмовi запити щодо надання засвiдчених належним чином копiй документiв;

     14) вимагати пiд час проведення перевiрок вiд керiвникiв та iнших посадових осiб пiдприємств, установ, органiзацiй, а також фiзичних осiб - пiдприємцiв та фiзичних осiб, якi провадять незалежну професiйну дiяльнiсть, усунення виявлених порушень законодавства;

     15) порушувати в установленому законом порядку питання про притягнення до вiдповiдальностi осiб, винних у порушеннi податкового, бюджетного законодавства, законодавства про єдиний внесок та законодавства з iнших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС;

     16) отримувати безоплатно вiд державних органiв та органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ, органiзацiй незалежно вiд форми власностi та їх посадових осiб, а також вiд громадян та їх об'єднань iнформацiю, документи i матерiали, необхiднi для виконання покладених на неї завдань, а також фiнансову i статистичну звiтнiсть у порядку та на пiдставах, визначених законом;

     17) отримувати вiд органiв виконавчої влади необхiдну iнформацiю, пов'язану з обчисленням та сплатою податкiв, зборiв, платежiв, єдиного внеску, у випадках, передбачених законодавством, а також вiдомостi, необхiднi для проведення аналiзу фiнансово-господарської дiяльностi пiдприємств, установ, органiзацiй незалежно вiд форми власностi;

     18) отримувати безоплатно вiд платникiв податкiв, а також вiд установ Нацiонального банку, банкiв та iнших фiнансових установ довiдки у порядку, встановленому Законом України "Про банки i банкiвську дiяльнiсть" та Податковим кодексом України, довiдки та/або копiї документiв про наявнiсть банкiвських рахункiв, а на пiдставi рiшення суду - iнформацiю про обсяг та обiг коштiв на рахунках, зокрема про ненадходження в установленi строки валютної виручки вiд суб'єктiв господарювання, iнформацiю про договори боржника про зберiгання цiнностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) iндивiдуального банкiвського сейфа, що охороняється банком;

     19) отримувати безоплатно вiд органiв державної влади, Нацiонального банку, органiв мiсцевого самоврядування, iнших суб'єктiв пiд час виконання ними владних управлiнських функцiй вiдповiдно до законодавства, зокрема на виконання делегованих повноважень, вiд юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв, самозайнятих осiб, податкових агентiв, фiзичних осiб iнформацiю, необхiдну для забезпечення реєстрацiї та облiку платникiв податкiв (платникiв єдиного внеску), об'єктiв оподаткування та об'єктiв, пов'язаних з оподаткуванням, для формування та ведення реєстрiв, банкiв i баз даних, ведення яких покладено законодавством на ДПС;

     20) отримувати вiд нотарiусiв на письмовi запити iнформацiю про вступ фiзичної особи у права спадкоємця з обов'язковим зазначенням повних даних про таку особу та даних про майно, отримане за правом спадкування;

     21) стягувати з установ банкiв та iнших фiнансових установ пеню за несвоєчасне виконання ними рiшень суду та доручень платникiв податкiв про сплату податкiв, зборiв, платежiв;

     22) вчиняти правочини, спрямованi на забезпечення виконання функцiй, передбачених законодавством;

     23) здiйснювати щоденну обробку даних та iнформацiї електронного кабiнету, необхiдних для виконання покладених на ДПС функцiй з адмiнiстрування податкового законодавства, законодавства щодо адмiнiстрування єдиного внеску та законодавства з iнших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС, що включає, зокрема, прийняття, обробку та аналiз документiв i даних платникiв податкiв (платникiв єдиного внеску), здiйснення повноважень, передбачених законом, якi можуть бути реалiзованi в електроннiй формi за допомогою засобiв електронного зв'язку;

     24) залучати в установленому порядку мiжнародно-технiчну допомогу вiдповiдно до мiжнародних договорiв України;

     25) залучати в установленому порядку до виконання окремих робiт, участi у вивченнi окремих питань вчених i фахiвцiв, працiвникiв центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, а також пiдприємств, установ, органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками);

     26) скликати наради, утворювати комiсiї та робочi групи, проводити науковi конференцiї, семiнари з питань, що належать до компетенцiї ДПС;

     27) користуватися вiдповiдними iнформацiйними базами даних державних органiв, державною системою урядового зв'язку та iншими технiчними засобами;

     28) звертатися у передбачених законом випадках до суду;

     29) користуватися у службових справах засобами зв'язку, що належать платникам податкiв, з їх дозволу або з дозволу посадових осiб таких платникiв;

(пункт 6 доповнено пiдпунктом 29 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     30) залучати у разi потреби фахiвцiв, експертiв та перекладачiв, застосовувати пiд час здiйснення податковим керуючим повноважень, визначених Податковим кодексом України, фотозйомку та вiдеозапис;

(пункт 6 доповнено пiдпунктом 30 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     31) одержувати безоплатно для ведення Єдиного реєстру податкових накладних, Єдиного реєстру акцизних накладних, формування iнформацiйного фонду Державного реєстру фiзичних осiб - платникiв податкiв вiд платникiв податкiв, а також Нацiонального банку та його установ необхiднi вiдомостi про суми доходiв, виплачених фiзичним особам, та утриманих з них податкiв, зборiв, платежiв; вiд органiв, уповноважених проводити державну реєстрацiю суб'єктiв, видавати лiцензiї на провадження видiв господарської дiяльностi, що пiдлягають лiцензуванню вiдповiдно до закону, - про державну реєстрацiю та видачу лiцензiй суб'єктам господарської дiяльностi; вiд органiв, що здiйснюють реєстрацiю фiзичних осiб, - про громадян, якi прибули на проживання до вiдповiдного населеного пункту чи вибули з нього; вiд органiв державної реєстрацiї актiв цивiльного стану - про фiзичних осiб, якi померли; а також одержувати безоплатно iнформацiю, необхiдну для забезпечення реєстрацiї та облiку платникiв податкiв, об'єктiв оподаткування та об'єктiв, пов'язаних з оподаткуванням;

(пункт 6 доповнено пiдпунктом 31 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     32) одержувати безоплатно вiд органiв статистики данi, необхiднi для використання пiд час проведення аналiзу фiнансово-господарської дiяльностi пiдприємств, установ, органiзацiй усiх форм власностi;

(пункт 6 доповнено пiдпунктом 32 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     33) надавати вiдповiдно до закону iнформацiю з Державного реєстру фiзичних осiб - платникiв податкiв та реєстру страхувальникiв органам державної влади, Пенсiйному фонду України та фондам загальнообов'язкового державного соцiального страхування;

(пункт 6 доповнено пiдпунктом 33 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     34) одержувати безоплатно вiд органiв, що забезпечують ведення вiдповiдних державних реєстрiв (кадастрiв), iнформацiю, необхiдну для здiйснення повноважень контролюючими органами щодо забезпечення погашення податкового боргу платника податкiв, у встановленому законом порядку;

(пункт 6 доповнено пiдпунктом 34 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     35) приймати рiшення про змiну основного та неосновного мiсця облiку великих платникiв податкiв, зняття їх з облiку та переведення до територiального органу ДПС, що здiйснює податкове супроводження великих платникiв податкiв (його структурних пiдроздiлiв), та iнших територiальних органiв ДПС;

(пункт 6 доповнено пiдпунктом 35 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     36) пiд час проведення перевiрки та розгляду результатiв перевiрки отримувати письмовi пояснення вiд посадових (службових) осiб з питань, що стосуються предмета перевiрки, та їх документальне пiдтвердження, зокрема щодо провадження особою господарської дiяльностi без державної реєстрацiї;

(пункт 6 доповнено пiдпунктом 36 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     37) одержувати пояснення вiд роботодавцiв та/або їх працiвникiв, та/або осiб, праця яких використовується без документального оформлення, пiд час проведення перевiрок стану дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових вiдносин з працiвниками (найманими особами), дотримання податковим агентом податкового законодавства щодо оподаткування виплаченої (нарахованої) найманим особам (зокрема без документального оформлення) заробiтної плати, пасивних доходiв, додаткових благ, iнших виплат та вiдшкодувань, що пiдлягають оподаткуванню, зокрема внаслiдок неукладення платником податкiв трудових договорiв з найманими особами згiдно iз законом;

(пункт 6 доповнено пiдпунктом 37 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     38) здiйснювати iншi права, передбаченi законом.

(пункт 6 доповнено пiдпунктом 38 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     Посадовi особи ДПС користуються правами, передбаченими законом.

     7. ДПС здiйснює повноваження безпосередньо та через утворенi в установленому порядку її територiальнi органи. ДПС та її територiальнi органи є контролюючими органами (податковими органами, органами стягнення).

(пункт 7 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     Абзац другий пункту 7 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.09.2019р. N 846)

     8. ДПС пiд час виконання покладених на неї завдань взаємодiє в установленому порядку з iншими державними органами, допомiжними органами i службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та iншими допомiжними органами, утвореними Кабiнетом Мiнiстрiв України, органами мiсцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, громадськими спiлками, профспiлками та органiзацiями роботодавцiв, вiдповiдними органами iноземних держав i мiжнародних органiзацiй, а також пiдприємствами, установами, органiзацiями.

     9. ДПС в межах повноважень, передбачених законом, на основi i на виконання Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України, наказiв Мiнфiну видає накази органiзацiйно-розпорядчого характеру, органiзовує та контролює їх виконання.

     Накази ДПС можуть бути скасованi Кабiнетом Мiнiстрiв України повнiстю чи в окремiй частинi.

     10. ДПС очолює Голова, який призначається на посаду та звiльняється з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України вiдповiдно до законодавства про державну службу.

(пункт 10 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     Комiсiя з питань вищого корпусу державної служби вносить на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України пропозицiї щодо кандидатури для призначення на посаду Голови ДПС за результатами конкурсу вiдповiдно до законодавства про державну службу.

     11. Голова ДПС:

     1) очолює ДПС, здiйснює керiвництво її дiяльнiстю, представляє ДПС у вiдносинах з iншими органами, пiдприємствами, установами, органiзацiями в Українi та за її межами;

     2) у межах компетенцiї органiзовує та контролює виконання в апаратi ДПС та її територiальних органах Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України, наказiв Мiнфiну та iнших мiнiстерств з питань, що належать до компетенцiї ДПС;

     3) вносить на розгляд Мiнiстра фiнансiв пропозицiї щодо забезпечення формування державної полiтики у вiдповiдних сферах, розробленi ДПС проекти законiв, проекти актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України, а також подає Мiнiстровi фiнансiв на погодження позицiю щодо проектiв нормативно-правових актiв, розробниками яких є iншi центральнi органи виконавчої влади;

     4) вносить на розгляд Мiнiстра фiнансiв проекти нормативно-правових актiв Мiнфiну з питань, що належать до компетенцiї ДПС;

     5) подає Мiнiстровi фiнансiв для затвердження плани роботи ДПС;

     6) забезпечує виконання ДПС наказiв Мiнфiну та доручень Мiнiстра фiнансiв з питань, що належать до компетенцiї ДПС;

     7) забезпечує взаємодiю ДПС iз структурними пiдроздiлами Мiнфiну, визначеними Мiнiстром фiнансiв вiдповiдальними за взаємодiю з ДПС;

     8) затверджує за погодженням з Мiнiстром фiнансiв структуру апарату ДПС;

     9) забезпечує дотримання встановленого Мiнiстром фiнансiв порядку обмiну iнформацiєю мiж Мiнфiном i ДПС та вчаснiсть її подання;

     10) звiтує перед Мiнiстром фiнансiв про виконання планiв роботи ДПС та покладених на ДПС завдань, про усунення порушень i недолiкiв, виявлених пiд час проведення перевiрок дiяльностi ДПС, її територiальних органiв, а також про притягнення до вiдповiдальностi посадових осiб, винних у допущених порушеннях;

     11) розподiляє обов'язки мiж своїми заступниками;

     12) затверджує положення про самостiйнi структурнi пiдроздiли апарату ДПС, призначає на посаду та звiльняє з посади їх керiвникiв (за погодженням з Мiнiстром фiнансiв), заступникiв керiвникiв;

(пiдпункт 12 пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     13) призначає на посаду та звiльняє з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовцiв апарату ДПС (якщо iнше не передбачено законом);

     131) укладає та розриває з державними службовцями апарату ДПС контракти про проходження державної служби у порядку, передбаченому Кабiнетом Мiнiстрiв України;

(пункт 11 доповнено пiдпунктом 131 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     14) приймає на роботу та звiльняє з роботи в порядку, передбаченому законодавством про працю, працiвникiв ДПС;

     15) вносить Мiнiстровi фiнансiв пропозицiї щодо утворення, реорганiзацiї та лiквiдацiї територiальних органiв ДПС;

     16) призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв (за погодженням з Мiнiстром фiнансiв) та заступникiв керiвникiв територiальних органiв ДПС;

(пiдпункт 16 пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     17) утворює, лiквiдовує, реорганiзовує пiдприємства, установи, органiзацiї, затверджує їх положення (статути), в установленому порядку призначає на посаду та звiльняє з посади їх керiвникiв, здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, iншi функцiї з управлiння об'єктами державної власностi, що належать до сфери управлiння ДПС;

     18) скасовує повнiстю чи в окремiй частинi акти територiальних органiв ДПС;

     19) забезпечує кiберзахист та захист iнформацiї в ДПС, забезпечує реалiзацiю державної полiтики щодо державної таємницi, контроль за її збереженням в ДПС;

     20) забезпечує органiзацiю пiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв i працiвникiв ДПС, оцiнювання результатiв їх службової дiяльностi в межах повноважень, визначених законодавством про державну службу;

     21) вирiшує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi державних службовцiв та працiвникiв апарату ДПС, керiвникiв та заступникiв керiвникiв її територiальних органiв, присвоює їм спецiальнi звання, ранги державних службовцiв (якщо iнше не передбачено законом);

     22) вносить в установленому порядку подання щодо представлення державних службовцiв та працiвникiв апарату ДПС, її територiальних органiв до вiдзначення державними нагородами;

     23) залучає державних службовцiв та працiвникiв територiальних органiв ДПС, а за домовленiстю з керiвниками - державних службовцiв та працiвникiв мiнiстерств, iнших центральних органiв виконавчої влади, мiсцевих органiв виконавчої влади, органiв влади Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ, органiзацiй до розгляду питань, що належать до компетенцiї ДПС;

     24) пiдписує мiжнароднi договори України вiдповiдно до наданих повноважень;

     25) утворює комiсiї, робочi та експертнi групи;

     26) скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенцiї;

     27) пiдписує накази ДПС;

     28) дає у межах повноважень обов'язковi для виконання державними службовцями та працiвниками апарату ДПС, її територiальних органiв доручення;

     29) приймає в установленому порядку рiшення про розподiл бюджетних коштiв, розпорядником яких є ДПС;

     30) надає посадовим (службовим) особам апарату ДПС повноваження на виконання певних функцiй, передбачених Податковим кодексом України, законодавством з питань сплати єдиного внеску, чинними мiжнародними договорами України, iншим законодавством, контроль за дотримання якого покладено на ДПС, Законом України "Про державну службу" та iншими законами, зокрема на:

     пiдписання у межах компетенцiї запитiв, листiв, листiв-вiдповiдей, iндивiдуальних податкових консультацiй; прийняття рiшень про продовження строку розгляду звернень на отримання iндивiдуальних податкових консультацiй, скарг, рiшень за результатами розгляду скарг, рiшень про внесення/вiдмову у внесеннi вiдомостей про iндивiдуальнi податковi консультацiї до єдиного реєстру iндивiдуальних податкових консультацiй; пiдписання лiцензiй (дублiкатiв лiцензiй) та додаткiв до них (дублiкатiв додаткiв) на виробництво, право оптової торгiвлi пiдакцизними товарами, прийняття iнших рiшень та пiдписання iнших документiв у межах повноважень, визначених Податковим кодексом України, законами України, порядками, положеннями та iнструкцiями, затвердженими постановами Кабiнету Мiнiстрiв України, наказами Мiнфiну та ДПС;

     здiйснення окремих повноважень, визначених Законом України "Про державну службу", в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України;

     пiдписання документiв з фiнансових питань;

     укладення договорiв та проведення публiчних закупiвель;

     пiдписання iнших документiв з питань дiяльностi ДПС у межах, визначених законодавством;

(пiдпункт 30 пункту 11 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     31) надає посадовим (службовим) особам територiальних органiв ДПС повноваження на виконання певних функцiй, передбачених Податковим кодексом України, законодавством з питань сплати єдиного внеску, iншим законодавством, контроль за дотримання якого покладено на ДПС, законодавством про державну службу та iншими законами, зокрема на:

     пiдписання у межах компетенцiї запитiв, листiв, листiв-вiдповiдей, iндивiдуальних податкових консультацiй, повiдомлень, книг облiку доходiв, книг облiку доходiв i витрат, якi ведуть фiзичнi особи - пiдприємцi, довiдок, податкових вимог, iнкасових доручень, висновкiв, електронних висновкiв/електронних повiдомлень, реєстрацiйних посвiдчень про реєстрацiю реєстраторiв розрахункових операцiй, реєстрiв, витягiв з реєстрiв, заяв до органiв реєстрацiї та державної виконавчої служби, направлень на проведення перевiрок, лiцензiй (дублiкатiв лiцензiй) та додаткiв до них (дублiкатiв додаткiв) на роздрiбну торгiвлю пiдакцизними товарами, зберiгання пального, актiв, звiтiв, договорiв-доручень, прийняття податкових повiдомлень-рiшень, взяття на облiк, погашення та опротестування податкових векселiв, прийняття iнших рiшень та пiдписання iнших документiв у межах повноважень, визначених Податковим кодексом України, законами України, порядками, положеннями та iнструкцiями, затвердженими постановами Кабiнету Мiнiстрiв України, наказами Мiнфiну та ДПС;

     здiйснення добору персоналу, планування та органiзацiї заходiв з питань пiдвищення рiвня професiйної компетентностi державних службовцiв, документального оформлення вступу на державну службу, її проходження та припинення, виконання функцiй роботодавця стосовно працiвникiв, якi не є державними службовцями, виконання iнших функцiй, передбачених законодавством про державну службу;

(абзац третiй пiдпункту 31 пункту 11 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.12.2020р. N 1207)

     укладення договорiв та проведення публiчних закупiвель;

     пiдписання iнших документiв з питань дiяльностi територiальних органiв ДПС у межах, визначених законодавством;

(пiдпункт 31 пункту 11 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.07.2020р. N 643)

     32) органiзовує внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит та забезпечує їх здiйснення в апаратi ДПС, її територiальних органах, на пiдприємствах, в установах, органiзацiях, що належать до сфери управлiння ДПС;

     33) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.

     12. Голова ДПС має заступникiв, зокрема одного першого, якi призначаються на посаду та звiльняються з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України вiдповiдно до законодавства.

     Заступники Голови забезпечують виконання повноважень вiдповiдно до затвердженого Головою розподiлу обов'язкiв.

     13. Для погодженого вирiшення питань, що належать до компетенцiї ДПС, обговорення найважливiших напрямiв її дiяльностi у ДПС може утворюватися колегiя.

     Рiшення колегiї можуть бути реалiзованi шляхом видання вiдповiдного наказу ДПС.

     Для розгляду наукових рекомендацiй та проведення фахових консультацiй з основних питань дiяльностi у ДПС можуть утворюватися постiйнi або тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи.

     Рiшення про утворення чи лiквiдацiю колегiї, iнших постiйних або тимчасових консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв приймає Голова ДПС, який затверджує кiлькiсний та персональний склад таких органiв, а також положення про них.

     14. Граничну чисельнiсть державних службовцiв та працiвникiв ДПС затверджує Кабiнет Мiнiстрiв України.

     Структуру апарату ДПС затверджує її Голова за погодженням з Мiнiстром фiнансiв.

     Штатний розпис, кошторис апарату ДПС затверджує Голова ДПС за погодженням з Мiнфiном.

     15. ДПС є юридичною особою публiчного права, має печатку iз зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власнi бланки, рахунки в органах Казначейства i банках.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 6 березня 2019 р. N 227

ПОЛОЖЕННЯ
про Державну митну службу України

(У текстi Положення слова "державної митної справи" замiнено словами "митна справа" згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30 вересня 2020 року N 924)

     1. Державна митна служба України (Держмитслужба) є центральним органом виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується та координується Кабiнетом Мiнiстрiв України через Мiнiстра фiнансiв.

     Держмитслужба реалiзує державну митну полiтику, державну полiтику у сферi боротьби з правопорушеннями пiд час застосування законодавства з питань митної справи.

     2. Держмитслужба у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими актами законодавства.

     3. Основними завданнями Держмитслужби є:

     1) забезпечення реалiзацiї державної митної полiтики, зокрема забезпечення митної безпеки та захисту митних iнтересiв України i створення сприятливих умов для розвитку зовнiшньоекономiчної дiяльностi, збереження належного балансу мiж митним контролем i спрощенням законної торгiвлi;

     2) забезпечення реалiзацiї державної полiтики у сферi боротьби з правопорушеннями пiд час застосування законодавства з питань митної справи, запобiгання та протидiї контрабандi, боротьби з порушеннями митних правил;

     3) внесення пропозицiй щодо забезпечення формування державної митної полiтики на розгляд Мiнiстра фiнансiв.

     4. Держмитслужба вiдповiдно до покладених на неї завдань:

     1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до компетенцiї Держмитслужби, вносить в установленому порядку на розгляд Мiнiстра фiнансiв пропозицiї щодо вдосконалення законодавчих актiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України, нормативно-правових актiв центральних органiв виконавчої влади, наказiв Мiнфiну, а також подає Мiнiстровi фiнансiв для погодження позицiю щодо проектiв нормативно-правових актiв, розробниками яких є iншi центральнi органи виконавчої влади;

     2) розробляє проекти законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України, наказiв Мiнфiну з питань, що належать до компетенцiї Держмитслужби, та в установленому порядку подає їх Мiнiстровi фiнансiв;

     3) забезпечує та здiйснює контроль за дотриманням вимог законодавства з питань митної справи та в межах повноважень, визначених законом, законодавства з iнших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Держмитслужбу, пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України та пiсля завершення операцiй з митного контролю та митного оформлення;

     4) забезпечує та здiйснює контроль за дотриманням вимог законодавства з питань митної справи на всiй територiї України, у тому числi у вiльних митних зонах, територiальному морi, пунктах пропуску через державний кордон, прикордоннiй смузi та контрольованих прикордонних районах, виключнiй (морськiй) економiчнiй зонi України та прилеглiй зонi України;

     5) забезпечує та здiйснює контроль за дотриманням пiдприємствами i громадянами установленого законодавством порядку перемiщення товарiв, транспортних засобiв через митний кордон України;

     6) забезпечує та здiйснює контроль за застосуванням митних режимiв, цiльовим використанням товарiв, помiщених у вiдповiдний митний режим;

     7) вживає заходiв щодо сприяння захисту прав iнтелектуальної власностi пiд час провадження зовнiшньоекономiчної дiяльностi, недопущення перемiщення через митний кордон України контрафактних товарiв;

     8) забезпечує та здiйснює в межах повноважень, визначених законом, контроль за дотриманням пiдприємствами i громадянами вимог законодавства з питань здiйснення державного контролю за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання;

     9) надає статус гаранта та веде реєстр гарантiв; здiйснює допуск перевiзникiв-резидентiв до перевезень згiдно з Митною конвенцiєю про мiжнародне перевезення вантажiв iз застосуванням книжки МДП (Конвенцiї МДП) 1975 року;

(пiдпункт 9 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     10) забезпечує та здiйснює контроль за наданням територiальним органам гарантiй забезпечення сплати митних платежiв, органiзовує та здiйснює стягнення коштiв у разi невиконання забезпечених гарантiями зобов'язань iз сплати митних платежiв, взаємодiє з гарантами;

     11) здiйснює, зокрема разом з iншими державними органами та митними органами iноземних держав, заходи щодо iнтегрованого управлiння кордоном, вдосконалення процедури пропуску через державний кордон товарiв i транспортних засобiв, виконання митних формальностей вiдповiдно до вимог законодавства з питань митної справи;

     12) впроваджує спрощенi митнi процедури вiдповiдно до законодавства та сприяє створенню умов для полегшення торгiвлi, сприяння транзиту, збiльшення товарообiгу та пасажиропотоку через митний кордон України;

     13) забезпечує та здiйснює контроль за доставкою товарiв, якi перебувають пiд митним контролем, до митниць призначення; формує перелiк мiсць доставки;

     14) надає дозволи на провадження митної брокерської дiяльностi, вiдкриття та експлуатацiю митних складiв, складiв тимчасового зберiгання, магазинiв безмитної торгiвлi, вантажних митних комплексiв, вiльних митних зон комерцiйного або сервiсного типу;

     15) забезпечує та здiйснює контроль за дотриманням правил перемiщення валютних цiнностей через митний кордон України;

     16) здiйснює разом з iншими органами виконавчої влади вiдповiдно до законодавства контроль за перемiщенням через митний кордон України культурних цiнностей та бере участь у вирiшеннi питань щодо їх безоплатної передачi для постiйного зберiгання в державну частину музейного, бiблiотечного та архiвного фондiв або релiгiйним органiзацiям;

     17) забезпечує здiйснення заходiв офiцiйного контролю у формi попереднього документального контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон, органiзовує мiжвiдомчу взаємодiю з органами державної влади;

     18) здiйснює вiдповiдно до закону державний контроль за нехарчовою продукцiєю пiд час її ввезення на митну територiю України;

     19) органiзовує та здiйснює допуск дорожнiх транспортних засобiв та контейнерiв до перевезення товарiв пiд митними печатками i пломбами;

     20) розробляє сучаснi технологiї здiйснення митного контролю i митного оформлення, впроваджує новi види технiчних та спецiальних засобiв митного контролю, здiйснює контроль за їх застосуванням територiальними органами;

     21) проводить оцiнку вiдповiдностi (повторну оцiнку вiдповiдностi) пiдприємств критерiям авторизованого економiчного оператора; надає, зупиняє дiю та анулює надану пiдприємству авторизацiю авторизованого економiчного оператора;

(пiдпункт 21 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     22) координує дiяльнiсть митниць iз здiйснення монiторингу вiдповiдностi пiдприємств критерiям авторизованого економiчного оператора та застосування пiдприємствами спецiальних спрощень, передбачених Митним кодексом України;

(пiдпункт 22 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     23) органiзовує та забезпечує виконання територiальними органами митних формальностей вiдповiдно до вимог законодавства з питань митної справи;

     24) органiзовує та вирiшує вiдповiдно до Митного кодексу України питання щодо застосування процедури компромiсу;

     25) органiзовує та здiйснює провадження у справах про порушення митних правил, контролює дотримання вимог законодавства пiд час провадження у справах про порушення митних правил;

     26) запобiгає та протидiє контрабандi, здiйснює боротьбу з порушеннями митних правил на митнiй територiї України;

     27) бере участь у мiжнародному спiвробiтництвi з питань протидiї контрабандi та порушенням митних правил, у тому числi шляхом:

     обмiну iнформацiєю з митними, правоохоронними органами та iншими органами iноземних держав з питань протидiї незаконному перемiщенню наркотичних засобiв, психотропних речовин, їх аналогiв та прекурсорiв;

     надання взаємної адмiнiстративної допомоги у запобiганнi, виявленнi та розслiдуваннi порушень вимог законодавства з питань митної справи на пiдставi мiжнародних угод та обмiну iнформацiєю з митними, правоохоронними органами та iншими органами iноземних держав i мiжнародних органiзацiй тощо;

     надiслання запитiв до уповноважених органiв iноземних держав для встановлення автентичностi документiв, поданих митницями Держмитслужби пiд час перемiщення товарiв, транспортних засобiв через митний кордон України;

     28) органiзовує та провадить вiдповiдно до закону оперативно-розшукову дiяльнiсть та здiйснює контроль за її провадженням оперативними пiдроздiлами Держмитслужби та її територiальних органiв, якi ведуть боротьбу з контрабандою; взаємодiє в межах повноважень, визначених законом, з iншими органами, що провадять таку дiяльнiсть; вживає в межах повноважень, визначених законом, заходiв до вiдшкодування завданих державi збиткiв;

     29) виявляє причини та умови, що сприяли вчиненню контрабанди та iнших правопорушень у сферi митної справи, вживає заходiв до їх усунення;

     30) подає Мiнфiну пропозицiї щодо складення бюджетної декларацiї, проекту закону про Державний бюджет України на вiдповiдний рiк, у тому числi щодо визначення прогнозних (iндикативних) показникiв доходiв державного бюджету на основi макроекономiчних показникiв та тенденцiй розвитку свiтової економiки;

     31) органiзовує та здiйснює ведення облiку i адмiнiстрування митних та iнших платежiв, контроль за справлянням яких законом покладено на Держмитслужбу, забезпечує контроль за своєчаснiстю, достовiрнiстю, повнотою їх нарахування та сплати у повному обсязi платниками податкiв до вiдповiдного бюджету пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України та пiсля завершення операцiй з митного контролю та митного оформлення;

     32) забезпечує та здiйснює контроль за правильнiстю визначення митної вартостi товарiв вiдповiдно до законодавства з питань митної справи, а також за правильнiстю класифiкацiї та визначення країни походження товарiв, що перемiщуються через митний кордон України, в тому числi пiсля завершення операцiй з митного контролю та митного оформлення; взаємодiє з митними адмiнiстрацiями та iншими уповноваженими органами iноземних держав з питань проведення перевiрки автентичностi документiв, якi надавалися для пiдтвердження заявленої митної вартостi, класифiкацiї та країни походження товарiв;

     33) органiзовує та проводить верифiкацiю (встановлення достовiрностi) документiв про походження товарiв з України та здiйснює у випадках, визначених мiжнародними договорами, видачу сертифiкатiв про походження товару з України та надання статусу уповноваженого (схваленого) експортера;

     34) проводить вiдповiдно до законодавства документальнi перевiрки дотримання вимог законодавства з питань митної справи, у тому числi своєчасностi, достовiрностi, повноти нарахування та сплати у повному обсязi митних платежiв, i зустрiчнi звiрки;

     35) забезпечує та здiйснює контроль за проведенням роботи та надає в межах повноважень, визначених законом, розстрочення сплати митних платежiв пiд час ввезення товарiв на митну територiю України в установленому законодавством порядку;

     36) визначає у передбачених Митним та Податковим кодексами України випадках суми податкових та грошових зобов'язань платникiв податкiв;

     37) застосовує до платникiв податкiв передбаченi законом штрафнi (фiнансовi) санкцiї за порушення вимог законодавства з питань митної справи та законодавства з iнших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Держмитслужбу, iншi санкцiї та обмеження у торгiвлi з окремими країнами вiдповiдно до мiжнародних актiв;

     38) здiйснює ведення митної статистики; проводить аналiз та оцiнку товаропотокiв у розрiзi країн-партнерiв та окремих країн експорту, iмпорту та транзиту;

     39) здiйснює ведення Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi;

     40) забезпечує та здiйснює контроль за застосуванням вiдповiдно до закону заходiв тарифного та нетарифного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi пiд час пропуску товарiв через митний кордон України, випуску їх у вiдповiдний митний режим, а також пiсля такого випуску;

     41) органiзовує та здiйснює ведення облiку осiб, якi здiйснюють операцiї з товарами;

     42) органiзовує та здiйснює ведення облiку, зберiгання, проведення оцiнки вилучених, прийнятих на зберiгання, розмiщених у митний режим вiдмови на користь держави товарiв, а також товарiв, якi були виявленi (знайденi) пiд час здiйснення митного контролю в зонах митного контролю та/або у транспортних засобах, що перетинають митний кордон України i власник яких невiдомий, та розпорядження ними;

(пiдпункт 42 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     43) розробляє пропозицiї до проектiв мiжнародних договорiв України та забезпечує дотримання i виконання зобов'язань, взятих за мiжнародними договорами України, з питань, що належать до компетенцiї Держмитслужби;

     44) укладає в установленому порядку мiжнароднi мiжвiдомчi договори з митними органами iноземних держав, проводить у межах повноважень, визначених законом, переговори та консультацiї щодо пiдготовки мiжнародних договорiв з питань митної справи, готує пропозицiї щодо укладення таких договорiв, а також припинення та/або зупинення їх дiї;

     45) органiзовує та здiйснює адмiнiстрування мiжнародних договорiв про вiльну торгiвлю, тарифних квот;

     46) органiзовує, налагоджує, здiйснює мiжнародне спiвробiтництво та заходи щодо виконання зобов'язань у сферi європейської та євроатлантичної iнтеграцiї з питань, що належать до компетенцiї Держмитслужби;

     47) взаємодiє та здiйснює обмiн iнформацiєю з державними органами, митними та iншими органами iноземних держав, мiжнародними органiзацiями згiдно iз законодавством;

     48) представляє Україну у Всесвiтнiй митнiй органiзацiї, Пiдкомiтетi з питань митного спiвробiтництва Комiтету асоцiацiї України - ЄС у торговельному складi, iнших мiжнародних органiзацiях, до компетенцiї яких належать питання спiвробiтництва в митнiй сферi;

     49) забезпечує розвиток, здiйснює впровадження та технiчне супроводження iнформацiйних, телекомунiкацiйних та iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем i технологiй, автоматизацiю процедур, зокрема контролю за повнотою та правильнiстю виконання митних формальностей; органiзовує та здiйснює впровадження електронних сервiсiв для суб'єктiв господарювання; забезпечує функцiонування єдиного державного iнформацiйного веб-порталу "Єдине вiкно для мiжнародної торгiвлi";

     50) проводить аналiз та здiйснює управлiння ризиками з метою визначення форм та обсягiв митного контролю, забезпечує проведення монiторингу ризикових зовнiшньоекономiчних операцiй з метою управлiння ризиками, у тому числi шляхом таргетингу, та iнiцiювання проведення додаткових заходiв щодо митного контролю iз залученням мобiльних груп, до складу яких входять посадовi особи та працiвники апарату Держмитслужби та її територiальних органiв;

     51) здiйснює в межах повноважень, визначених законом, формування та ведення реєстрiв i баз даних, ведення яких покладено законодавством на Держмитслужбу;

     52) збирає, узагальнює та аналiзує iнформацiю щодо динамiки цiн на свiтових товарних ринках та забезпечує митницi цiновою iнформацiєю;

     53) пiдпункт 53 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     54) забезпечує в межах повноважень, визначених законом, реалiзацiю державної полiтики щодо державної таємницi та захисту iнформацiї, контроль за її збереженням в Держмитслужбi, а також мобiлiзацiйну пiдготовку, мобiлiзацiю та контроль за здiйсненням таких заходiв;

     55) забезпечує взаємодiю iнформацiйних систем Держмитслужби та ДПС у режимi реального часу в установленому порядку;

     56) формує iнформацiйну полiтику Держмитслужби та її територiальних органiв, iнформує суспiльство про показники роботи, напрями та пiдсумки дiяльностi Держмитслужби у порядку та способи, передбаченi законодавством;

     57) оприлюднює на офiцiйному веб-сайтi Держмитслужби акти, iншi офiцiйнi документи та iнформацiю з питань, що належать до її компетенцiї, у тому числi iнформацiю, яка пiдлягає оприлюдненню вiдповiдно до законодавства;

     58) органiзовує провадження наукової, науково-технiчної, iнвестицiйної, iнформацiйної, видавничої дiяльностi, виступає засновником навчальних закладiв, науково-дослiдних установ, засобiв масової iнформацiї з питань, що належать до компетенцiї Держмитслужби;

     59) органiзовує роз'яснювальну роботу щодо застосування законодавства з питань, що належать до компетенцiї Держмитслужби;

     60) надає консультацiї з питань практичного застосування окремих норм законодавства з питань митної справи вiдповiдно до Митного кодексу України;

     61) спiвпрацює з iнститутами громадянського суспiльства, забезпечує проведення консультацiй з громадськiстю, зокрема через громадську раду, з питань митної справи;

     62) здiйснює прийом громадян, розгляд звернень (запитiв) громадян, народних депутатiв України, платникiв податкiв, органiв державної влади, правоохоронних органiв, органiв судової влади та iнших суб'єктiв права на звернення з питань, пов'язаних з дiяльнiстю Держмитслужби, та запитiв щодо отримання публiчної iнформацiї;

     63) органiзовує та здiйснює кiнологiчне забезпечення дiяльностi територiальних органiв Держмитслужби;

     64) органiзовує в установленому законодавством порядку проведення митних експертиз та дослiдження i провадження експертної дiяльностi у Держмитслужбi та її територiальних органах;

     65) здiйснює вiдповiдно до законодавства функцiї з управлiння об'єктами державної власностi, що належать до сфери управлiння Держмитслужби;

     66) вживає заходiв з метою будiвництва, реконструкцiї, облаштування, технiчного переоснащення, утримання i проведення ремонту iнфраструктури мiжнародних i мiждержавних пунктiв пропуску для автомобiльного сполучення через державний кордон та адмiнiстративних будiвель, у тому числi iз залученням мiжнародної технiчної допомоги;

     67) забезпечує охорону територiй, будiвель, споруд та примiщень Держмитслужби та її територiальних органiв, охорону зон митного контролю;

     671) забезпечує спiвпрацю з проектами мiжнародної технiчної допомоги, iноземними донорськими, мiжнародними фiнансовими органiзацiями щодо залучення i використання мiжнародної технiчної та фiнансової допомоги;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 671 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     672) забезпечує та органiзовує здiйснення контролю за дотриманням порядку застосування митних декларацiй, що використовуються пiд час декларування товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 672 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     673) надає адмiнiстративнi послуги у встановленому законодавством порядку;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 673 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     674) здiйснює стягнення митних платежiв у порядку та строки, визначенi Податковим кодексом України, у разi несплати або неповної сплати таких платежiв у встановлений строк;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 674 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     675) провадить в порядку, встановленому законодавством, дiяльнiсть, пов'язану iз зберiганням та розпорядженням вилученими, прийнятими на зберiгання, розмiщеними у митний режим вiдмови на користь держави, а також виявленими (знайденими) пiд час здiйснення митного контролю в зонах митного контролю та/або у транспортних засобах, що перетинають митний кордон України i власник яких невiдомий, вiйськовою, мисливською вогнепальною, пневматичною та холодною зброєю, боєприпасами до зброї, засобами самооборони, зарядженими речовинами сльозоточивої та дратiвної дiї, а також провадить зазначенi види дiяльностi з iншими товарами, що потребують спецiальних дозволiв та/або лiцензiй;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 675 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     676) провадить в порядку, встановленому законодавством, дiяльнiсть, пов'язану iз зберiганням наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, вилучених, а також виявлених (знайдених) пiд час здiйснення митного контролю в зонах митного контролю та/або у транспортних засобах, що перетинають митний кордон України;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 676 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     68) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.

     5. Держмитслужба з метою органiзацiї своєї дiяльностi:

     1) здiйснює добiр кадрiв в апарат Держмитслужби, на посади керiвникiв та заступникiв керiвникiв її територiальних органiв, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери її управлiння, органiзовує роботу з пiдготовки, спецiалiзацiї та пiдвищення квалiфiкацiї посадових осiб i працiвникiв Держмитслужби; бере участь у формуваннi державного замовлення на пiдготовку та пiдвищення квалiфiкацiї фахiвцiв у сферi митної справи;

     2) забезпечує в межах повноважень, визначених законом, здiйснення заходiв щодо запобiгання та виявлення корупцiї, а також контроль за дотриманням антикорупцiйного законодавства в апаратi Держмитслужби та її територiальних органах, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належить до сфери її управлiння; впроваджує правила етики поведiнки державних службовцiв Держмитслужби та здiйснює контроль за їх виконанням;

     3) органiзовує, координує i контролює дiяльнiсть територiальних органiв Держмитслужби, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери її управлiння; органiзовує їх взаємодiю з державними органами та органами мiсцевого самоврядування;

     4) надає територiальним органам Держмитслужби методичну i практичну допомогу щодо органiзацiї роботи, проводить перевiрку стану такої роботи;

     5) органiзовує iнформацiйно-аналiтичне забезпечення Держмитслужби та автоматизацiю її дiяльностi;

     6) забезпечує охорону державної таємницi вiдповiдно до вимог режиму секретностi, кiберзахист, технiчний та криптографiчний захист iнформацiї i здiйснює контроль за його станом;

     7) здiйснює в межах повноважень, визначених законом, мiжнародне спiвробiтництво;

     8) забезпечує реалiзацiю у Держмитслужбi та її територiальних органах проектiв розвитку, спрямованих на виконання покладених на Держмитслужбу завдань, iнституцiйний розвиток, розвиток митної iнфраструктури, iнформацiйних та телекомунiкацiйних технологiй;

     9) органiзовує планово-фiнансову роботу в Держмитслужбi та її територiальних органах, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери її управлiння, здiйснює контроль за використанням фiнансових i матерiальних ресурсiв, забезпечує органiзацiю та вдосконалення бухгалтерського облiку, ефективне i цiльове використання бюджетних коштiв;

     10) здiйснює комплекс заходiв для забезпечення дотримання законностi та ефективностi використання бюджетних коштiв, досягнення результатiв вiдповiдно до встановленої мети, завдань, планiв i вимог щодо дiяльностi Держмитслужби та її територiальних органiв, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери її управлiння;

     11) здiйснює прогнозування та планування видаткiв на матерiально-технiчне забезпечення i розвиток дiяльностi Держмитслужби, у тому числi за рахунок наданої мiжнародної технiчної допомоги;

     12) здiйснює матерiально-технiчне забезпечення Держмитслужби та її територiальних органiв i соцiальний захист посадових осiб i працiвникiв Держмитслужби;

     13) забезпечує посадових осiб Держмитслужби форменим одягом, засобами спецiального захисту та службовим транспортом з урахуванням специфiки несення служби у вiддалених пунктах пропуску через державний кордон;

     14) здiйснює нагляд за охороною працi в апаратi Держмитслужби та її територiальних органах, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери її управлiння;

     15) забезпечує у Держмитслужбi та її територiальних органах безпеку дiяльностi посадових осiб та працiвникiв вiд протиправних посягань, пов'язаних з виконанням ними службових обов'язкiв;

     16) здiйснює заходи щодо забезпечення протипожежної безпеки в апаратi Держмитслужби та її територiальних органах, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери її управлiння, на територiях, де вони розташованi;

     17) органiзовує ведення дiловодства та архiвне зберiгання документiв вiдповiдно до встановлених правил;

     18) проводить внутрiшнiй аудит, спрямований на удосконалення системи управлiння, внутрiшнього контролю, запобiгання фактам незаконного, неефективного та нерезультативного використання бюджетних коштiв, виникненню помилок чи iнших недолiкiв у дiяльностi Держмитслужби та її територiальних органiв, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери її управлiння;

     181) забезпечує представництво, самопредставництво iнтересiв Держмитслужби в судах України;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 181 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     182) провадить адмiнiстративно-господарську дiяльнiсть;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 182 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     183) проводить аналiз ефективностi виконання функцiй та завдань, покладених на Держмитслужбу, аналiз та оптимiзацiю операцiйних процесiв;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 183 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     184) здiйснює вiдомчий контроль за додержанням вимог законодавства, виконанням службових, посадових обов'язкiв в апаратi Держмитслужби, її територiальних органах, на пiдприємствах, в установах, органiзацiях, що належать до сфери її управлiння;

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 184 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     19) здiйснює iншi повноваження, визначенi законами.

     6. Держмитслужба для виконання покладених на неї завдань має право:

     1) одержувати безоплатно в установленому порядку вiд державних органiв та органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ та органiзацiй незалежно вiд форми власностi та їх посадових осiб iнформацiю, документи i матерiали, що стосуються законодавства з питань митної справи;

     2) проводити, зокрема у взаємодiї з iноземними органами та державними органами України, що мають право провадити оперативно-розшукову дiяльнiсть, спецiальнi заходи, у тому числi контрольованi поставки щодо виявлення, попередження, припинення контрабанди наркотичних засобiв, психотропних речовин, їх аналогiв та прекурсорiв, а також заходи з перемiщення товарiв пiд негласним контролем;

     3) брати участь у перевiрках та iнших заходах, що здiйснюються державними органами;

     4) залучати у випадках, визначених законодавством, фахiвцiв, експертiв, спецiалiстiв центральних i мiсцевих органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ та органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками), вчених, представникiв iнститутiв громадянського суспiльства (за згодою) до розгляду питань, що належать до компетенцiї Держмитслужби;

     5) скасовувати повнiстю або змiнювати рiшення територiальних органiв Держмитслужби або їх посадових осiб, а також вживати передбачених законом заходiв за фактами неправомiрних рiшень, дiй або бездiяльностi зазначених органiв або посадових осiб;

     6) вчиняти правочини, спрямованi на забезпечення виконання функцiй, передбачених законом;

     7) скликати наради, утворювати комiсiї та робочi групи;

     8) користуватися в установленому законодавством порядку вiдповiдними iнформацiйними базами даних державних органiв, державними, у тому числi урядовими, системами зв'язку i комунiкацiй, мережами спецiального зв'язку та iншими технiчними засобами;

     9) надавати державним та правоохоронним органам iнформацiю з реєстрiв та баз даних Держмитслужби у порядку, передбаченому законом;

     10) залучати мiжнародну технiчну допомогу вiдповiдно до мiжнародних договорiв України в установленому порядку;

     11) проводити адмiнiстративне затримання осiб, якi вчинили порушення митних правил, у визначеному законом порядку;

     12) проводити процесуальнi дiї у справах про порушення митних правил;

     13) звертатися до суду у випадках, передбачених законодавством.

     Посадовi особи Держмитслужби та її територiальних органiв користуються правами, передбаченими законодавством.

     7. Держмитслужба здiйснює повноваження безпосередньо та через територiальнi органи.

     До територiальних органiв Держмитслужби належать митницi та спецiалiзованi органи.

     8. Держмитслужба пiд час виконання покладених на неї завдань взаємодiє з iншими органами виконавчої влади, консультативними, дорадчими та iншими допомiжними органами, органами мiсцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, вiдповiдними органами iноземних держав i мiжнародних органiзацiй та об'єднань, а також пiдприємствами, установами та органiзацiями, всеукраїнськими об'єднаннями профспiлок i всеукраїнськими об'єднаннями органiзацiй роботодавцiв, зокрема шляхом обмiну електронними документами у визначеному законодавством порядку.

     9. Держмитслужба у межах повноважень, визначених законом, на основi i на виконання Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України та наказiв Мiнфiну видає накази органiзацiйно-розпорядчого характеру, органiзовує i контролює їх виконання.

     Накази Держмитслужби можуть бути скасованi Кабiнетом Мiнiстрiв України повнiстю чи в окремiй частинi.

     10. Держмитслужбу очолює Голова, який призначається на посаду та звiльняється з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України вiдповiдно до законодавства про державну службу.

(пункт 10 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     11. Голова Держмитслужби:

     1) очолює Держмитслужбу, здiйснює керiвництво її дiяльнiстю, представляє Держмитслужбу у вiдносинах з iншими органами, пiдприємствами, установами та органiзацiями в Українi та за її межами;

     2) органiзовує та контролює у межах повноважень виконання в апаратi Держмитслужби та її територiальних органах Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України, наказiв Мiнфiну та iнших мiнiстерств з питань, що належать до компетенцiї Держмитслужби;

     3) вносить на розгляд Мiнiстра фiнансiв пропозицiї щодо забезпечення формування державної митної полiтики та державної полiтики у сферi боротьби з правопорушеннями пiд час застосування законодавства з питань митної справи, розробленi Держмитслужбою проекти законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України, нормативно-правових актiв Мiнфiну з питань, що належать до компетенцiї Держмитслужби, а також подає Мiнiстровi фiнансiв для погодження позицiю щодо проектiв, розробниками яких є iншi центральнi органи виконавчої влади;

     4) подає на затвердження Мiнiстровi фiнансiв плани роботи Держмитслужби;

     5) забезпечує виконання Держмитслужбою наказiв Мiнфiну та доручень Мiнiстра фiнансiв з питань, що належать до компетенцiї Держмитслужби;

     6) забезпечує взаємодiю Держмитслужби iз структурними пiдроздiлами Мiнфiну, визначеними Мiнiстром фiнансiв вiдповiдальними за взаємодiю з Держмитслужбою;

     7) забезпечує дотримання встановленого Мiнiстром фiнансiв порядку обмiну iнформацiєю мiж Мiнфiном i Держмитслужбою та вчаснiсть її подання;

     8) звiтує перед Мiнiстром фiнансiв про виконання планiв роботи Держмитслужби та покладених на неї завдань, про усунення порушень i недолiкiв, виявлених пiд час проведення перевiрок дiяльностi Держмитслужби та її територiальних органiв, а також про притягнення до вiдповiдальностi посадових осiб i працiвникiв, винних у допущених порушеннях;

     9) розподiляє обов'язки мiж своїми заступниками;

     10) затверджує положення про самостiйнi структурнi пiдроздiли апарату Держмитслужби, призначає на посаду та звiльняє з посади, в тому числi покладає виконання обов'язкiв за вакантними посадами, за погодженням з Мiнiстром фiнансiв керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв та їх заступникiв;

     11) призначає на посаду та звiльняє з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовцiв апарату Держмитслужби (якщо iнше не передбачено законом), укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби у порядку, передбаченому Кабiнетом Мiнiстрiв України;

(пiдпункт 11 пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     12) приймає на роботу та звiльняє з роботи в порядку, передбаченому законодавством про працю, працiвникiв Держмитслужби;

     13) вносить на розгляд Мiнiстра фiнансiв пропозицiї щодо утворення, реорганiзацiї та лiквiдацiї територiальних органiв Держмитслужби;

     131) приймає рiшення (за погодженням з Мiнiстром фiнансiв) щодо утворення, лiквiдацiї та реорганiзацiї територiальних органiв Держмитслужби як вiдокремлених пiдроздiлiв Держмитслужби;

(пункт 11 доповнено пiдпунктом 131 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     14) призначає на посаду та звiльняє з посади за погодженням з Мiнiстром фiнансiв керiвникiв та заступникiв керiвникiв територiальних органiв Держмитслужби, у тому числi у разi покладення обов'язкiв за вакантними посадами, призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв митних постiв, укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби у порядку, передбаченому Кабiнетом Мiнiстрiв України;

(пiдпункт 14 пункту 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     15) утворює, лiквiдовує, реорганiзовує пiдприємства, установи та органiзацiї, затверджує положення (статути) про них, в установленому порядку призначає на посади та звiльняє з посад їх керiвникiв, здiйснює в межах повноважень, визначених законом, iншi функцiї з управлiння об'єктами державної власностi, що належать до сфери управлiння Держмитслужби;

     16) скасовує повнiстю чи в окремiй частинi акти (рiшення) територiальних органiв Держмитслужби;

     17) забезпечує кiберзахист та захист iнформацiї в Держмитслужбi, реалiзацiю державної полiтики щодо державної таємницi, контроль за її збереженням у Держмитслужбi;

     18) забезпечує органiзацiю пiдготовки, пiдвищення квалiфiкацiї посадових осiб i працiвникiв Держмитслужби, оцiнювання результатiв їх службової дiяльностi в межах повноважень, визначених законодавством про державну службу;

     19) вирiшує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi посадових осiб i працiвникiв апарату Держмитслужби, керiвникiв та заступникiв керiвникiв її територiальних органiв, присвоює їм ранги державних службовцiв, спецiальнi звання (якщо iнше не передбачено законом), забезпечує однаковi пiдходи в Держмитслужбi до заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;

     20) вносить в установленому порядку подання щодо представлення посадових осiб i працiвникiв апарату Держмитслужби та її територiальних органiв до вiдзначення державними нагородами України, вiдзначає вiдомчими вiдзнаками;

     21) залучає посадових осiб та працiвникiв територiальних органiв Держмитслужби, а також державних службовцiв та працiвникiв мiнiстерств, iнших центральних органiв виконавчої влади, мiсцевих органiв виконавчої влади, органiв влади Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ та органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками) до розгляду питань, що належать до компетенцiї Держмитслужби;

     22) пiдписує мiжнароднi договори України вiдповiдно до наданих повноважень;

     23) утворює комiсiї, робочi та експертнi групи;

     24) скликає та проводить наради з питань, що належать до компетенцiї Держмитслужби;

     25) пiдписує накази Держмитслужби;

     26) дає у межах повноважень обов'язковi для виконання посадовими особами i працiвниками апарату Держмитслужби та її територiальних органiв доручення;

     27) приймає в установленому порядку рiшення про розподiл бюджетних коштiв, розпорядником яких є Держмитслужба;

     28) органiзовує внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит та забезпечує їх здiйснення в апаратi Держмитслужби та її територiальних органах, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери її управлiння;

     281) делегує керiвникам територiальних органiв (вiдокремлених пiдроздiлiв) Держмитслужби повноваження на виконання функцiй, визначених Митним кодексом України, законодавством з митної справи, iншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на Держмитслужбу, законодавством про державну службу та iншими нормативно-правовими актами, щодо:

     пiдписання у межах компетенцiї запитiв, листiв, консультацiй з питань митної справи; пiдписання довiдок, iнкасових доручень, висновкiв, реєстрiв, витягiв з реєстрiв, заяв до органiв реєстрацiї та державної виконавчої служби, повiдомлень (направлень) на проведення перевiрок, актiв, звiтiв, договорiв-доручень, прийняття у межах компетенцiї рiшень про розгляд (про продовження строку розгляду) скарг, звернень, заяв, рiшень, запитiв на отримання iнформацiї, адвокатських запитiв, прийняття iнших рiшень та пiдписання iнших документiв у межах повноважень, визначених Митним кодексом України, законами України, порядками, положеннями та iнструкцiями, затвердженими постановами Кабiнету Мiнiстрiв України, наказами Мiнфiну та Держмитслужби;

     розгляду скарг на дiї або бездiяльнiсть державних службовцiв, якi займають посади державної служби категорiй "Б" i "В"; присвоєння спецiальних звань державним службовцям, якi займають посади державної служби категорiй "Б" i "В"; прийняття рiшень про заохочення та/або притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi державних службовцiв, якi займають посади державної служби категорiй "Б" i "В"; виконання функцiй роботодавця стосовно працiвникiв, якi не є державними службовцями;

     здiйснення добору персоналу, планування та органiзацiї заходiв з питань пiдвищення рiвня професiйної компетентностi державних службовцiв, документального оформлення вступу на державну службу, її проходження та припинення, укладення та розривання контрактiв про проходження державної служби, виконання iнших функцiй, передбачених законодавством про державну службу та з питань кадрової служби;

     представництва iнтересiв Держмитслужби в судах України;

     органiзацiї планово-фiнансової роботи у територiальних органах (вiдокремлених пiдроздiлах) Держмитслужби, контролю за використанням фiнансових i матерiальних ресурсiв, ефективним i цiльовим використанням бюджетних коштiв, забезпечення органiзацiї та ведення бухгалтерського облiку фiнансово-господарської дiяльностi територiального органу (вiдокремленого пiдроздiлу) та складення звiтностi, а також iнших повноважень бухгалтерської служби, визначених Типовим положенням про бухгалтерську службу бюджетної установи, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 сiчня 2011р. N 59 (Офiцiйний вiсник України, 2011р., N 8, ст. 372);

     здiйснення обчислення, утримання з доходiв, що нараховуються платнику, та перерахування до вiдповiдного бюджету податку на доходи фiзичних осiб, вiйськового збору та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування, а також виконання iнших обов'язкiв податкового агента стосовно працiвникiв вiдповiдного територiального органу (вiдокремленого пiдроздiлу) Держмитслужби;

     органiзацiї процедур з приймання на склади i в касу територiальних органiв (вiдокремлених пiдроздiлiв) Держмитслужби вилучених та прийнятих на зберiгання вiдповiдно до митного законодавства майна, валюти, цiнностей та їх видачi в установленому порядку;

     укладення та пiдписання договорiв (додаткових угод) та проведення публiчних закупiвель;

     виконання iнших повноважень та пiдписання iнших документiв з питань дiяльностi територiальних органiв (вiдокремлених пiдроздiлiв) Держмитслужби у межах, визначених законодавством, перелiк яких визначається в положеннях про такi територiальнi органи;

(пункт 11 доповнено пiдпунктом 281 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.09.2020р. N 924)

     29) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.

     12. Голова Держмитслужби має заступникiв, у тому числi одного першого, якi призначаються на посаду та звiльняються з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України вiдповiдно до законодавства.

     Заступники Голови виконують повноваження вiдповiдно до затвердженого Головою розподiлу обов'язкiв.

     13. Для погодженого вирiшення питань, що належать до компетенцiї Держмитслужби, обговорення найважливiших напрямiв її дiяльностi у Держмитслужби може утворюватися колегiя.

     Рiшення колегiї можуть бути реалiзованi шляхом видання вiдповiдного наказу Держмитслужби.

     Для розгляду наукових рекомендацiй та проведення фахових консультацiй з основних питань дiяльностi у Держмитслужбi можуть утворюватися iншi постiйнi або тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи.

     Рiшення про утворення чи лiквiдацiю колегiї, iнших постiйних або тимчасових консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв приймає Голова Держмитслужби, який затверджує кiлькiсний та персональний склад таких органiв, а також положення про них.

     14. Граничну чисельнiсть державних службовцiв та працiвникiв Держмитслужби затверджує Кабiнет Мiнiстрiв України.

     Структуру апарату Держмитслужби затверджує її Голова за погодженням з Мiнiстром фiнансiв.

     Штатний розпис, кошторис апарату Держмитслужби затверджує Голова Держмитслужби за погодженням з Мiнфiном.

     15. Держмитслужба є юридичною особою публiчного права, має печатку iз зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, прапор, власнi бланки, рахунки в органах Казначейства та банках.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.