ПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

вiд 13 вересня 2024 року N 114


Про внесення змiн до деяких нормативно-правових актiв Нацiонального банку України

     Вiдповiдно до статей 7, 15, 40, 56 Закону України "Про Нацiональний банк України", з метою поширення вимог порядку здiйснення операцiй за гарантiями в нацiональнiй та iноземних валютах i на фiнансовi компанiї Правлiння Нацiонального банку України постановляє:

     1. Унести до постанови Правлiння Нацiонального банку України вiд 15 грудня 2004 року N 639 "Про затвердження Положення про порядок здiйснення банками операцiй за гарантiями в нацiональнiй та iноземних валютах", зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 13 сiчня 2005 року за N 41/10321, такi змiни:

     1) заголовок постанови викласти в такiй редакцiї:

     "Про затвердження Положення про порядок здiйснення банками та фiнансовими компанiями операцiй за гарантiями в нацiональнiй та iноземних валютах";

     2) пункт 1 викласти в такiй редакцiї:

     "1. Затвердити Положення про порядок здiйснення банками та фiнансовими компанiями операцiй за гарантiями в нацiональнiй та iноземних валютах, що додається.".

     2. Унести змiни до Положення про порядок здiйснення банками операцiй за гарантiями в нацiональнiй та iноземних валютах, затвердженого постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 15 грудня 2004 року N 639, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 13 сiчня 2005 року за N 41/10321 (у редакцiї постанови Правлiння Нацiонального банку України вiд 25 сiчня 2018 року N 5) (зi змiнами), виклавши його в новiй редакцiї, що додається.

     3. Департаменту платiжних систем та iнновацiйного розвитку (Андрiй Поддєрьогiн) пiсля офiцiйного опублiкування довести до вiдома банкiв та фiнансових компанiй iнформацiю про прийняття цiєї постанови.

     4. Контроль за виконанням цiєї постанови покласти на заступника Голови Нацiонального банку України Олексiя Шабана.

     5. Постанова набирає чинностi з дня, наступного за днем її офiцiйного опублiкування.

Голова Андрiй ПИШНИЙ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правлiння Нацiонального банку України
15 грудня 2004 року N 639
(у редакцiї постанови Правлiння Нацiонального банку України
вiд 13 вересня 2024 року N 114)
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
13 сiчня 2005 року за N 41/10321

Положення про порядок здiйснення банками та фiнансовими компанiями операцiй за гарантiями в нацiональнiй та iноземних валютах

I. Загальнi положення

     1. Це Положення розроблено вiдповiдно до Цивiльного кодексу України, Законiв України "Про Нацiональний банк України", "Про банки i банкiвську дiяльнiсть", "Про фiнансовi послуги та фiнансовi компанiї", "Про валюту i валютнi операцiї", iнших законодавчих актiв України та нормативно-правових актiв Нацiонального банку України (далi - Нацiональний банк).

     2. Термiни в цьому Положеннi вживаються в таких значеннях:

     1) авiзуючий банк - банк, який авiзує гарантiю та надає письмове повiдомлення щодо наданої гарантiї бенефiцiару або банку-гаранту, або iншому банку;

     2) базовi вiдносини - вiдносини мiж принципалом та бенефiцiаром, що виникають на пiдставi договору, iнших правочинiв, тендерної документацiї, законодавчих актiв щодо зобов'язань принципала на користь бенефiцiара, виконання яких забезпечує гарантiя;

     3) банк бенефiцiара - банк, що обслуговує бенефiцiара за гарантiєю;

     4) бенефiцiар - особа, на користь якої надається гарантiя/контргарантiя;

     5) вимога - лист або повiдомлення з вимогою до гаранта/контргаранта сплатити кошти за гарантiєю/контргарантiєю;

     6) гарант - банк або фiнансова компанiя, що вiдповiдно до законодавства України має право надавати гарантiї (далi - фiнансова компанiя), що надає гарантiю на користь бенефiцiара;

     7) гарантiйний випадок - одержання гарантом/контргарантом вимоги бенефiцiара, що становить належне представлення, протягом строку дiї або до дати закiнчення дiї гарантiї/контргарантiї, що свiдчить про порушення принципалом базових вiдносин;

     8) гарантiя - спосiб забезпечення виконання зобов'язань, вiдповiдно до якого гарант бере на себе грошове зобов'язання перед бенефiцiаром сплатити кошти в разi настання гарантiйного випадку;

     9) контргарант - банк або фiнансова компанiя, що надає контргарантiю на користь гаранта або на користь iншого контргаранта;

     10) контргарантiя - гарантiя, яку надає контргарант на користь гаранта або iншого контргаранта;

     11) належне представлення - представлення документiв за гарантiєю/контргарантiєю, яке вiдповiдає вимогам i умовам такої гарантiї/контргарантiї; вимогам правил, яким пiдпорядковується гарантiя/контргарантiя, а якщо немає вiдповiдного положення в гарантiї/контргарантiї або правилах, - мiжнароднiй стандартнiй практицi за гарантiями/контргарантiями;

     12) представлення - означає доставку документа за гарантiєю/контргарантiєю гаранту/контргаранту;

     13) принципал (аплiкант, наказодавець) - особа, зазначена в гарантiї як така, яка має зобов'язання за базовими вiдносинами, що забезпечуються такою гарантiєю;

     14) тендерна документацiя - документацiя, що готується замовником тендера i використовується особами - учасниками тендера для пiдготовки та їх участi в тендерi.

     Iншi термiни в цьому Положеннi вживаються в значеннях, наведених у законодавствi України.

     3. Це Положення регулює загальний порядок, умови надання та отримання банками та фiнансовими компанiями гарантiй/контргарантiй та їх виконання.

     4. Вимоги цього Положення поширюються на гарантiв/контргарантiв - резидентiв України, якi беруть участь у здiйсненнi операцiй за гарантiями/контргарантiями, крiм вимог роздiлiв IX - XI цього Положення, що не поширюються на гарантiв, якi є фiнансовими компанiями.

     5. Банк, який є гарантом (далi - банк-гарант) / банк, який є контргарантом (далi - банк-контргарант), надає гарантiї/контргарантiї як у нацiональнiй, так i в iноземних валютах для забезпечення виконання принципалом своїх зобов'язань перед бенефiцiаром за базовими вiдносинами.

     Фiнансова компанiя, яка є гарантом (далi - фiнансова компанiя-гарант) / фiнансова компанiя, яка є контргарантом (дала - фiнансова компанiя-контргарант), надає гарантiї/контргарантiї для забезпечення виконання принципалом своїх зобов'язань перед бенефiцiаром за базовими вiдносинами як в нацiональнiй валютi, так i в iноземних валютах з урахуванням вимог валютного законодавства.

     Зобов'язання гаранта перед бенефiцiаром не залежить вiд базових вiдносин, якi забезпечуються такою гарантiєю (їх припинення або недiйсностi), також i тодi, коли посилання на такi базовi вiдносини безпосередньо мiститься в текстi гарантiї.

     6. Операцiї за гарантiями/контргарантiями здiйснюються гарантами за дорученням принципала або iншого контргаранта в порядку, визначеному цим Положенням, у разi надання останнiми вiдповiдного належного забезпечення або без нього.

     7. Гарант/контргарант приймає рiшення про умови видачi гарантiї/контргарантiї вiдповiдно до своїх внутрiшнiх положень з урахуванням вимог статтi 15 Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

     8. Банк надає гарантiю безпосередньо бенефiцiару або передає її через авiзуючий банк або через банк-кореспондент та/або банк бенефiцiара або безпосередньо принципалу для подальшого її передавання бенефiцiару. Фiнансова компанiя-гарант надає гарантiю безпосередньо бенефiцiару або передає її через авiзуючий банк або безпосередньо принципалу для подальшого її передавання бенефiцiару.

     9. Вiдповiдальнiсть гаранта в разi порушення ним свого обов'язку не обмежується сумою, на яку надано гарантiю, якщо iнше не встановлено в гарантiї.

     10. Строк дiї контргарантiї повинен закiнчуватися пiзнiше строку дiї самої гарантiї. Операцiя за контргарантiєю є завершеною пiсля повернення гарантом коштiв грошового забезпечення (покриття) до контргаранта або пiсля здiйснення сплати коштiв за контргарантiєю та/або в разi закiнчення строку дiї контргарантiї i дострокового припинення гарантiї.

     11. Фiнансова компанiя-гарант / фiнансова компанiя-контргарант одержує грошове забезпечення (покриття) у нацiональнiй валютi за гарантiєю/контргарантiєю вiд принципала або iншої особи, яка розмiщує грошове забезпечення (покриття) за гарантiєю/контргарантiєю (далi - iнша особа) виключно з використанням рахунку умовного зберiгання (ескроу).

     Фiнансова компанiя-гарант / фiнансова компанiя-контргарант одержує грошове забезпечення (покриття) в iноземнiй валютi за гарантiєю/контргарантiєю вiд принципала або iншої особи - нерезидента, яка розмiщує грошове забезпечення (покриття) за гарантiєю/контргарантiєю виключно з використанням рахунку умовного зберiгання (ескроу).

     Кошти грошового забезпечення (покриття) за гарантiєю/контргарантiєю, що розмiщенi принципалом або iншою особою, яка розмiщує грошове забезпечення (покриття) за гарантiєю/контргарантiєю на рахунку умовного зберiгання (ескроу) у банку, перераховуються банком на поточний рахунок фiнансової компанiї-гаранта / фiнансової компанiї-контргаранта за настання пiдстав, визначених договором рахунку умовного зберiгання (ескроу).

     12. Сума коштiв грошового забезпечення (покриття) за гарантiєю/контргарантiєю за вимогою гаранта/контргаранта може бути збiльшена на суму можливих ризикiв вiд змiни курсiв iноземних валют, якщо валюта грошового забезпечення (покриття) гарантiї/контргарантiї вiдрiзняється вiд виду валюти, у якiй надана гарантiя/контргарантiя, i за умови, якщо це передбачено в заявi про надання гарантiї/контргарантiї та/або в договорi, укладеному мiж принципалом [iншою особою, яка розмiстила грошове забезпечення (покриття) за гарантiєю] i банком-гарантом / банком-контргарантом або банком-гарантом та банком-контргарантом.

     13. Гаранти, якi беруть участь у здiйсненнi операцiй за гарантiями/контргарантiями, утримують/одержують комiсiйну винагороду та вiдшкодування витрат вiдповiдно до умов гарантiї/контргарантiї та/або на пiдставi договору про надання гарантiї/контргарантiї або iншого вiдповiдного договору, у якому передбаченi умови утримання/одержання комiсiйної винагороди та вiдшкодування витрат.

     Резидент/нерезидент сплачує гаранту-резиденту / контргаранту-резиденту комiсiйну винагороду на територiї України лише в нацiональнiй валютi.

     Принципал у разi вiдкриття гарантiї в iноземнiй валютi та недостатностi коштiв в iноземнiй валютi для оплати комiсiйної винагороди та вiдшкодування витрат, що стосуються обслуговування гарантiї iноземним(и) банком(ами), має право за власний рахунок здiйснити купiвлю iноземної валюти на валютному ринку України.

     14. Документи, оформлення яких визначено вимогами цього Положення для здiйснення операцiй за гарантiями/контргарантiями, створюються в електроннiй або паперовiй формi та подаються в тому виглядi, у якому вони створенi.

     Паперовi копiї документiв, використання яких визначено вимогами цього Положення для здiйснення операцiй за гарантiями, засвiдчуються в установленому законодавством України порядку.

     Учасники операцiй за гарантiями обмiнюються електронними документами або за допомогою системи S.W.I.F.T. з використанням мiжнародних стандартiв або визначають порядок обмiну та засвiдчення цих документiв на договiрних засадах з урахуванням вимог законодавства України.

     Вимога за гарантiєю складається бенефiцiаром i подається у довiльнiй формi, якщо iнше не визначено умовами гарантiї (у якiй має зазначатися, у чому полягає порушення принципалом базових вiдносин, забезпечених гарантiєю), або надсилається у формi повiдомлення гаранту. Вимога за контргарантiєю складається гарантом (або iншим контргарантом) i подається за довiльною, якщо iнше не визначено умовами контргарантiї, формою або надсилається у формi повiдомлення контргаранту.

     15. Копiї документiв, що подаються принципалом гаранту/контргаранту, зберiгаються гарантом/контргарантом у справi, що формується гарантом/контргарантом за гарантiєю/контргарантiєю (далi - справа).

     16. Гарант/контргарант веде справу, журнал реєстрацiї наданих/отриманих гарантiй/контргарантiй у паперовiй або електроннiй формi.

     17. Учасники операцiй за гарантiями пiд час забезпечення виконання зобов'язань у нацiональнiй та iноземних валютах мають право використовувати всi гарантiї/контргарантiї, що пiдпорядковуються унiфiкованим правилам для гарантiй або iншим мiжнародним документам, якi регулюють питання здiйснення операцiй за гарантiями/контргарантiями, з урахуванням мiжнародної стандартної банкiвської практики та особливостей, визначених цим Положенням, i що не суперечать законодавству України.

II. Порядок оформлення та подання принципалом гаранту заяви про надання гарантiї

     18. Принципал або особа, яка дiє в його iнтересах (далi - принципал), для отримання гарантiї подає гаранту заяву про надання гарантiї.

     19. Заява про надання гарантiї складається в довiльнiй формi та повинна обов'язково мiстити реквiзити, зазначенi в пунктi 20 роздiлу II цього Положення.

     Гарант має право вимагати вiд принципала зазначення в заявi про надання гарантiї iншої додаткової iнформацiї.

     20. Заява про надання гарантiї обов'язково повинна мiстити такi реквiзити:

     1) найменування та мiсцезнаходження гаранта або умови визначення гаранта контргарантом;

     2) назву документа "Заява про надання гарантiї";

     3) дату складання та номер заяви про надання гарантiї (число - цифрами, мiсяць - цифрами або словами, рiк - цифрами);

     4) повне найменування принципала - юридичної особи, для принципала - фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я та по батьковi (за наявностi);

     5) код згiдно з Єдиним державним реєстром пiдприємств та органiзацiй України (далi - ЄДРПОУ) - для принципала - юридичної особи - резидента; реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв - для принципала - фiзичної особи - резидента або серiя (за наявностi) та номер паспорта (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв);

     6) назву нацiональної валюти або iноземної валюти, у якiй надається гарантiя, словами та цифровий або лiтерний код iноземної валюти вiдповiдно до Класифiкатора iноземних валют та банкiвських металiв, затвердженого постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 04 лютого 1998 року N 34 (у редакцiї постанови Правлiння Нацiонального банку України вiд 19 квiтня 2016 року N 269) (зi змiнами) (далi - Класифiкатор);

     7) суму гарантiї цифрами та словами;

     8) реквiзити договору або iншого правочину, який згiдно iз законодавством України має силу договору (за наявностi), або посилання на реквiзити тендерної документацiї, в якiй визначенi базовi вiдносини;

     9) найменування бенефiцiара - юридичної особи, для бенефiцiара - фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi);

     10) код згiдно з ЄДРПОУ - для бенефiцiара - юридичної особи - резидента; реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв - для бенефiцiара - фiзичної особи - резидента або серiя (за наявностi) та номер паспорта (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв);

     11) умови гарантiї;

     12) строк дiї гарантiї / дата закiнчення дiї гарантiї;

     13) пiдпис(и) уповноваженої(их) особи(iб) принципала - юридичної особи (для принципала - фiзичної особи - лише її пiдпис).

     21. Принципал, який звертається для отриманням гарантiї до банку-гаранта, має право в заявi про надання гарантiї доручити банку-гаранту:

     1) списати кошти в нацiональнiй або iноземних валютах з поточного рахунку принципала для резервування грошового забезпечення (покриття) гарантiї;

     2) утримати з належних йому коштiв комiсiйну винагороду та вiдшкодувати витрати, що належать банку-гаранту та iншим банкам, що беруть участь у наданнi гарантiї;

     3) здiйснити iншi дiї, пов'язанi з наданням гарантiї.

     22. Принципал разом iз заявою про надання гарантiї подає гаранту такi документи:

     1) копiю договору або iншого правочину, який згiдно iз законодавством України має силу договору (за наявностi), у якому може бути передбачено надання гарантiї (далi - договiр), або копiю тендерної документацiї (за наявностi).

     Принципал має право не подавати вiдповiдної тендерної документацiї в разi оприлюднення такої документацiї на сторiнцi офiцiйного Iнтернет-представництва центрального органу виконавчої влади, що реалiзовує державну полiтику у сферi публiчних закупiвель або авторизованих електронних майданчиках пiд час публiчних закупiвель. Принципал у цьому разi надає iнформацiю для iдентифiкацiї закупiвлi;

     2) iншi документи, визначенi внутрiшнiми положеннями гаранта.

     23. Гарант зобов'язаний перевiрити вiдповiднiсть iнформацiї, зазначеної в заявi про надання гарантiї, iнформацiї, зазначенiй у документi, на пiдставi якого виникають базовi вiдносини.

     24. Гарант розглядає поданi документи, рiвень забезпечення гарантiї та приймає рiшення про надання гарантiї або про вiдмову в її наданнi в порядку, визначеному внутрiшнiми положеннями гаранта.

III. Порядок надання гарантiй гарантом

     25. Гарант пiсля прийняття рiшення про надання гарантiї готує проєкт договору про надання гарантiї (з урахуванням вимог статтi 9 "Про фiнансовi послуги та фiнансовi компанiї") i вiдповiдно до внутрiшнiх положень банку подає його принципалу для пiдписання.

     Гарант має право не укладати окремого договору про надання гарантiї, якщо в заявi про надання гарантiї передбаченi всi умови, за якими надається гарантiя, i ця заява погоджена з гарантом та має силу договору про надання гарантiї.

     26. Гарант, перевiривши прийнятнiсть умов договору про надання гарантiї i правильнiсть оформлення поданих документiв та отримавши пiдтвердження принципала про згоду з умовами договору про надання гарантiї, пiдписує гарантiю i надсилає/передає гарантiю згiдно з iнструкцiями, зазначеними в заявi про надання гарантiї, протягом строку, визначеного договором про надання гарантiї.

     Оригiнал гарантiї в паперовiй формi передається (через принципала або через авiзуючий банк, або безпосередньо) бенефiцiару, одна копiя такої гарантiї залишається в гаранта, iнша - передається принципалу.

     Гарант надсилає примiрник гарантiї в електроннiй формi бенефiцiару або банку бенефiцiара та/або принципалу для подальшого передавання бенефiцiару. Гарант надсилає один електронний примiрник принципалу, iнший - зберiгає в електронному архiвi гаранта.

     27. Гарантiя повинна мiстити такi реквiзити:

     1) назву документа;

     2) номер, мiсце складання, дату видачi;

     3) повне найменування принципала - юридичної особи, для принципала - фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я та по батьковi (за наявностi);

     4) код згiдно з ЄДРПОУ - для принципала - юридичної особи - резидента; реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв - для принципала - фiзичної особи - резидента або серiя (за наявностi) та номер паспорта (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв);

     5) назву валюти, у якiй надається гарантiя;

     6) суму гарантiї цифрами та словами;

     7) назву валюти платежу, якщо вона вiдрiзняється вiд валюти, у якiй надається гарантiя;

     8) дату, номер i назву (за наявностi таких реквiзитiв) вiдповiдного документа, з якого виникають базовi вiдносини;

     9) найменування бенефiцiара - юридичної особи, для бенефiцiара - фiзичної особи - прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi);

     10) код згiдно з ЄДРПОУ - для бенефiцiара - юридичної особи - резидента; реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв - для бенефiцiара - фiзичної особи - резидента або серiя (за наявностi) та номер паспорта (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв);

     11) найменування гаранта;

     12) дату закiнчення дiї або строк дiї гарантiї чи обставини, за яких строк дiї гарантiї є закiнченим;

     13) умови, за яких надається право вимагати платiж;

     14) умови щодо зменшення/збiльшення суми гарантiї (за потреби);

     15) пiдпис(и) уповноваженої(их) особи(iб) гаранта;

     16) iншi умови (за потреби).

     Реквiзити гарантiї, наданої гарантом як забезпечення тендерної пропозицiї вiдповiдно до Закону України "Про публiчнi закупiвлi", повиннi вiдповiдати вимогам до забезпечення тендерної пропозицiї, установленим нормативно-правовим актом центрального органу виконавчої влади, що реалiзує державну полiтику у сферi публiчних закупiвель.

     28. Гарантiя є чинною з дати її видачi, якщо в нiй не зазначено iнше. Датою видачi гарантiї є день надсилання бенефiцiару або банку бенефiцiара, або авiзуючому банку, або банкам-кореспондентам повiдомлення з текстом гарантiї чи дата, зазначена на поштовiй квитанцiї, що свiдчить про надсилання гарантiї поштовим зв'язком, або день передавання її бенефiцiару чи принципалу для подальшого передавання її бенефiцiару.

     29. Гарант реєструє наданi гарантiї/контргарантiї в журналi реєстрацiї (далi - журнал). У журналi зазначаються такi реквiзити:

     1) номер гарантiї/контргарантiї;

     2) найменування принципала та контргаранта, за дорученням якого надана гарантiя (за наявностi такого контргаранта);

     3) найменування бенефiцiара, на користь якого надана гарантiя;

     4) дата видачi гарантiї/контргарантiї;

     5) сума гарантiї/контргарантiї та назва або код нацiональної або iноземних валют (цифровий або лiтерний) вiдповiдно до Класифiкатора;

     6) строк дiї або дата закiнчення дiї гарантiї/контргарантiї.

     За потреби в журналi зазначається iнша iнформацiя.

     30. Гарант усi документи, отриманi за кожною наданою гарантiєю, включаючи документи, поданi принципалом вiдповiдно до вимог, установлених у пунктi 22 роздiлу II цього Положення, формує в справу, порядок формування та зберiгання якої визначає самостiйно. Справа мiстить:

     1) заяву про надання гарантiї;

     2) листи, повiдомлення та iншi документи банкiв / контргарантiв / фiнансових компанiй i принципала;

     3) копiї листiв, повiдомлень та iнших документiв, надiсланих банкам / контргарантам / фiнансовим компанiям i принципалу;

     4) копiї договорiв про надання гарантiї та застави (за умови їх наявностi);

     5) iншi документи щодо наданої гарантiї, визначенi гарантом у своїх внутрiшнiх положеннях.

IV. Порядок унесення принципалом змiн до умов гарантiї

     31. Принципал у разi виникнення потреби внесення змiн до умов гарантiї подає до гаранта лист-звернення про внесення змiн до гарантiї, а також копiю вiдповiдних змiн до договору (за наявностi), з якого виникають базовi вiдносини. Принципал зобов'язаний подати до гаранта копiї змiн до договору, з якого виникають базовi вiдносини, якщо протягом дiї гарантiї до договору вносилися змiни стосовно реквiзитiв сторiн i строкiв договору, що свiдчить про згоду сторiн договору щодо їх унесення.

     32. Гарант перевiряє правильнiсть заповнення листа-звернення про внесення змiн до умов гарантiї, а також наявнiсть i достатнiсть забезпечення за гарантiєю (якщо змiни передбачають збiльшення суми або строку дiї гарантiї). Гарант приймає рiшення про прийняття таких змiн (вiдповiдно до своїх внутрiшнiх положень та якщо змiни до умов гарантiї не суперечать одна однiй) i пiсля оформлення iнших вiдповiдних договорiв (за потреби) надсилає документ зi змiнами до умов гарантiї до банку бенефiцiара (якщо гарантом є банк) або передає/надсилає документ зi змiнами до умов гарантiї безпосередньо бенефiцiару або принципалу, або авiзуючому банку (якщо гарантом є банк) для подальшого його передавання/надсилання бенефiцiару.

     33. Змiни до умов гарантiї набирають чинностi з дати видачi документа зi змiнами до умов гарантiї, якщо в них не зазначено iнше. Датою видачi документа зi змiнами до умов гарантiї є:

     1) день надсилання банку бенефiцiара або авiзуючому банку, або банкам - кореспондентам документа зi змiнами до умов гарантiї каналами електронного зв'язку, включаючи систему S.W.I.F.T., - якщо змiни вносяться до умов гарантiї, наданої банком; або

     2) дата, зазначена на розрахунковому документi, що свiдчить про надсилання документа зi змiнами до умов гарантiї поштовим зв'язком; або

     3) день передавання/надсилання документа зi змiнами до умов гарантiї бенефiцiару або принципалу для подальшого передавання бенефiцiару.

     Зобов'язання гаранта у зв'язку з унесенням змiн до умов гарантiї (зменшення суми гарантiї та/або скорочення строку дiї гарантiї) змiнюється лише пiсля отримання вiд бенефiцiара або банку бенефiцiара, або авiзуючого банку повiдомлення про прийняття бенефiцiаром зазначених змiн або пiсля строку, протягом якого вимога за гарантiєю може бути наданою в сумi, що дiяла до зменшення суми гарантiї.

     34. Гарант зобов'язаний письмово iнформувати принципала (у порядку, установленому в договорi про надання гарантiї) про вiдмову бенефiцiара внести змiни до умов гарантiї протягом двох робочих днiв iз дати отримання такого повiдомлення вiд:

     1) бенефiцiара або

     2) банку бенефiцiара, або авiзуючого банку - якщо гарантом є банк-гарант та повiдомлення про вiдмову бенефiцiара внести змiни до умов гарантiї надiйшло до банку-гаранта вiд банку бенефiцiара або авiзуючого банку вiдповiдно.

     Бенефiцiар, за винятком випадкiв, передбачених умовами гарантiї, має право вiдмовитися вiд змiн до гарантiї, поки вiн не повiдомить про свою згоду з такими змiнами або не здiйснить представлення, що вiдповiдає умовам гарантiї, виключно з урахуванням таких змiн.

     35. Часткове прийняття змiн до умов гарантiї не допускається i є повiдомленням про вiдмову вiд такої змiни.

     36. Гарант вiдображає в журналi внесенi змiни до умов гарантiї.

     37. Умови гарантiї можуть передбачати зменшення або збiльшення її суми у визначенi дати або в разi настання визначеної подiї, яка згiдно з умовами гарантiї призводить до змiни її суми.

V. Порядок сплати гарантом (резидентом) коштiв за гарантiєю в разi настання гарантiйного випадку

     38. Вимога за гарантiєю складається бенефiцiаром i подається у довiльнiй формi, якщо iнше не визначено умовами гарантiї (у якiй має зазначатися, у чому полягає порушення принципалом базових вiдносин, забезпечених гарантiєю), або надсилається у формi повiдомлення гаранту. Вимога за контргарантiєю складається гарантом (або iншим контргарантом) i подається за довiльною, якщо iнше не визначено умовами контргарантiї, формою або надсилається у формi повiдомлення контргаранту.

     39. Гарант (резидент) перевiряє достовiрнiсть вимоги, а також те, що вона становить належне представлення, пiсля отримання вимоги вiд:

     1) бенефiцiара або

     2) банку бенефiцiара, або iншого банку - якщо гарантом, до якого надiйшла вимога, є банк.

     Гарант (резидент) надсилає копiю вимоги, що становить належне представлення, принципалу (разом iз копiями документiв, якими вона супроводжувалася, якщо подання таких документiв передбачалось умовами гарантiї).

     40. Гарант (резидент) сплачує кошти бенефiцiару за гарантiєю в разi отримання вимоги, що становить належне представлення.

     41. Гарант (резидент) сплачує кошти за гарантiєю на умовах i в строки, передбаченi гарантiєю для оплати вимоги та згiдно з реквiзитами, зазначеними в гарантiї, якщо iншi реквiзити не визначенi у вимозi.

     42. Зобов'язання гаранта (резидента) зменшується на суму, сплачену за гарантiєю в разi здiйснення гарантом (резидентом) часткової сплати коштiв за гарантiєю.

VI. Дострокове припинення дiї гарантiї, наданої гарантом (резидентом)

     43. Банк-гарант (резидент) надсилає авiзуючому банку або банку бенефiцiара, або безпосередньо бенефiцiару запит для одержання згоди вiд бенефiцiара на дострокове припинення гарантiї, якщо принципал подав заяву до банку-гаранта (резидента) про дострокове припинення гарантiї.

     Фiнансова компанiя - гарант надсилає безпосередньо бенефiцiару запит для одержання згоди вiд бенефiцiара на дострокове припинення гарантiї, якщо принципал подав заяву до фiнансової компанiї - гаранта (резидента) про дострокове припинення гарантiї.

     Банк-гарант не надсилає запит, зазначений в абзацi першому пункту 43 роздiлу VI цього Положення, а фiнансова компанiя - гарант не надсилає запит, зазначений в абзацi другому пункту 43 роздiлу VI цього Положення, у разi подання принципалом такої заяви до гаранта (резидента) та отримання гарантом вiд принципала (або безпосередньо вiд бенефiцiара) письмової згоди бенефiцiара на дострокове припинення гарантiї (з обов'язковою перевiркою гарантом достовiрностi такої згоди).

     44. Гарант (резидент) повiдомляє принципала про надходження заяви/повiдомлення про дострокове припинення гарантiї протягом двох робочих днiв iз дати отримання такої заяви/повiдомлення вiд:

     1) бенефiцiара або

     2) авiзуючого банку, або банку бенефiцiара - якщо гарантом, до якого надiйшла заява/повiдомлення про дострокове припинення гарантiї, є банк.

     45. Гарантiя припиняється, якщо до гаранта надiйшло повiдомлення про згоду бенефiцiара на дострокове припинення гарантiї вiд:

     1) бенефiцiара або

     2) банку бенефiцiара, або iншого банку - якщо гарантом, до якого надiйшло повiдомлення про згоду бенефiцiара на дострокове припинення гарантiї, є банк.

     46. Банк-гарант (резидент) повертає кошти, наданi принципалом або iншою особою в забезпечення (покриття) гарантiї, на розподiльчий або поточний рахунок особи, яка розмiстила грошове забезпечення, у строк, визначений договором мiж банком та особою, яка розмiстила грошове забезпечення.

     Кошти з рахунку умовного зберiгання (ескроу), що розмiщенi принципалом у забезпечення (покриття) гарантiї, яка була видана фiнансовою компанiєю-гарантом, повертаються банком на поточний рахунок принципала за настання пiдстав, визначених договором рахунку умовного зберiгання (ескроу).

     47. Зобов'язання гаранта перед бенефiцiаром припиняється в разi:

     1) сплати суми, на яку видано гарантiю; або

     2) закiнчення строку дiї гарантiї або пiсля настання дати закiнчення дiї гарантiї, або настання обставин (подiї), за яких (якої) строк дiї гарантiї є закiнченим, включаючи:

     вiдмови бенефiцiара вiд своїх прав за гарантiєю шляхом повернення її оригiналу до гаранта або шляхом подання гаранту письмового повiдомлення про звiльнення його вiд обов'язкiв за гарантiєю; або

     представлення гаранту повiдомлення принципала, що пiдтверджується вiдповiдною iнформацiєю на сторiнцi офiцiйного Iнтернет-представництва центрального органу виконавчої влади, що реалiзовує державну полiтику у сферi публiчних закупiвель або авторизованих електронних майданчиках пiд час публiчних закупiвель, про:

     укладення договору про закупiвлю з учасником, який став переможцем тендера; або

     ненадання або вiдкликання принципалом тендерної пропозицiї до закiнчення строку її подання; або

     закiнчення процедури закупiвлi в разi неукладення договору про закупiвлю з жодним iз учасникiв, якi подали тендернi пропозицiї, або, якщо торги не вiдбулися, або принципал не взяв участi в закупiвлi; або

     3) в iнших випадках, визначених законодавством України.

VII. Порядок подання контргаранту (резиденту) заяви про надання контргарантiї, надання контргарантiї, унесення змiн до умов наданих контргарантiй i сплати коштiв за наданими контргарантiями

     48. Принципал для надання контргарантiї на користь гаранта або iншого контргаранта подає до контргаранта (резидента) заяву про надання контргарантiї.

     49. Заява про надання контргарантiї, надання контргарантiї, унесення змiн до умов наданої контргарантiї, оплату за наданими контргарантiями оформляється згiдно з вимогами роздiлiв II - V цього Положення з урахуванням особливостей, викладених у роздiлi VII цього Положення.

     50. Принципал у заявi про надання контргарантiї зазначає найменування та мiсцезнаходження контргаранта, а також за потреби найменування та мiсцезнаходження гаранта та/або iншого контргаранта, включаючи його SWIFT BIC (якщо гарантом та/або iншим контргарантом є банк), або умови, за якими визначається гарант (та/або iнший контргарант).

     Принципал у заявi про надання контргарантiї обов'язково зазначає строк дiї / дату закiнчення дiї гарантiї, наданої гарантом. Зазначення строку дiї / дати закiнчення дiї контргарантiї в заявi про надання контргарантiї не є обов'язковим.

     51. Контргарант (резидент) пiсля прийняття рiшення про надання контргарантiї та оформлення всiх необхiдних документiв, включаючи договiр про надання контргарантiї, надсилає протягом строку, визначеного договором про надання контргарантiї, гаранту або iншому контргаранту текст гарантiї, яка має бути надана на користь бенефiцiара, разом iз текстом своєї контргарантiї, яку контргарант (резидент) надає на користь гаранта або iншого контргаранта.

     52. Контргарант (резидент) протягом двох робочих днiв iз дати отримання вимоги вiд гаранта або iншого контргаранта надсилає копiю цiєї вимоги принципалу або, якщо контргарантом (резидентом) є банк, - до банку, що обслуговує принципала. Контргарант (резидент) сплачує кошти за контргарантiєю, якщо вимога становить належне представлення, на умовах та в строки, передбаченi контргарантiєю, та згiдно з iнструкцiями i реквiзитами, отриманими вiд гаранта або iншого контргаранта.

     Контргарант (резидент), який для забезпечення контргарантiї розмiстив кошти грошового забезпечення на рахунку в банку-гарантi або банку-контргарантi, має право уповноважити банк-гарант або банк-контргарант на списання коштiв, наданих для забезпечення контргарантiї з цього рахунку, передбачивши право на таке списання та умови його здiйснення в контргарантiї.

VIII. Дострокове припинення контргарантiї, наданої контргарантом (резидентом)

     53. Контргарант (резидент), отримавши вiд принципала лист-звернення про дострокове припинення контргарантiї (i гарантiї), надсилає до гаранта (або iншого контргаранта) вiдповiдний запит для одержання гарантом згоди вiд бенефiцiара на дострокове припинення гарантiї та одержання контргарантом згоди гаранта на дострокове припинення контргарантiї.

     54. Гарантiя/контргарантiя припиняється, якщо контргаранту (резиденту) надiйшло повiдомлення про згоду бенефiцiара та/або гаранта, та/або iншого контргаранта на дострокове припинення гарантiї/контргарантiї вiдповiдно i таке повiдомлення надiйшло вiд:

     1) гаранта / iншого контргаранта або

     2) авiзуючого банку або iншого банку (включаючи банк-контргарант) - якщо контргарантом, до якого надiйшло повiдомлення, є банк.

     55. Контргарантiя припиняється, якщо повiдомлення про дострокове припинення контргарантiї (i гарантiї) надiйшло вiд гаранта або iншого банку (якщо контргарантом, до якого надiйшло повiдомлення, є банк) за дорученням гаранта на пiдставi доручення бенефiцiара, i контргарант повiдомив про це принципала.

     56. Гарант або iнший контргарант пiсля дострокового припинення контргарантiї повертає контргаранту (резиденту) кошти грошового забезпечення (покриття) контргарантiї, включаючи повернення банком-гарантом або банком-контргарантом коштiв, якi були розмiщенi на рахунку в банку-гарантi або в банку-контргарантi.

     Банк-контргарант у разi розмiщення на банкiвському рахунку принципалом або iншою особою коштiв грошового забезпечення контргарантiї списує кошти грошового забезпечення з цього рахунку i зараховує їх на розподiльчий або поточний рахунок особи, яка розмiстила грошове забезпечення (покриття) гарантiї.

     Кошти з рахунку умовного зберiгання (ескроу), що розмiщенi принципалом у забезпечення (покриття) контргарантiї, яка була видана фiнансовою компанiєю - гарантом, повертаються банком на поточний рахунок принципала за настання пiдстав, визначених договором рахунку умовного зберiгання (ескроу).

IX. Порядок авiзування гарантiй та внесення змiн до умов гарантiй, отриманих на користь бенефiцiарiв

     57. Авiзуючий банк (резидент), отримавши вiд iншого банку гарантiю, перевiряє достовiрнiсть цiєї гарантiї (перевiряє ключi, пiдписи, формат SWIFT).

     58. Авiзуючий банк (резидент) за потреби надсилає запит до банку, вiд якого надiйшла гарантiя, для уточнення достовiрностi цiєї гарантiї або уточнення умов та iнших iнструкцiй, що мiстяться в гарантiї.

     59. Отриманi гарантiї реєструються в журналi в порядку їх надходження.

     Журнал повинен мiстити такi реквiзити:

     1) найменування бенефiцiара;

     2) суму гарантiї;

     3) валюту, у якiй надана гарантiя;

     4) строк дiї або дату закiнчення дiї гарантiї;

     5) найменування банку-гаранта;

     6) номер гарантiї;

     7) дату видачi гарантiї;

     8) iншi реквiзити, визначенi банком.

     60. Авiзуючий банк (резидент) пiсля отримання гарантiї (необхiдних уточнень щодо достовiрностi гарантiї) вiд iншого банку надсилає повiдомлення з текстом гарантiї бенефiцiару або банку бенефiцiара про отримання гарантiї на користь бенефiцiара.

     Авiзуючий банк (резидент) авiзує гарантiю на власний розсуд, не отримавши пiдтверджень її достовiрностi. Авiзуючий банк (резидент) у такому разi повiдомляє бенефiцiара або банк бенефiцiара, що вiн авiзував цю гарантiю без отримання пiдтвердження її достовiрностi.

     61. Бенефiцiар пiсля отримання повiдомлення з текстом гарантiї повiдомляє авiзуючий банк (резидента) про прийняття цiєї гарантiї або про потребу внесення змiн до умов гарантiї, або про вiдмову вiд прийняття наданої гарантiї. Авiзуючий банк (резидент), який не отримав вiд бенефiцiара протягом строку дiї гарантiї листа (повiдомлення) зi згодою/вiдмовою або про потребу внесення змiн до умов гарантiї, уважає гарантiю прийнятою бенефiцiаром на умовах, якi в нiй зазначенi. Авiзуючий банк (резидент) у разi отримання листа (повiдомлення) вiд бенефiцiара та наявностi прохання (iнструкцiй) вiд банку-гаранта надсилає повiдомлення до банку, вiд якого надiйшла гарантiя, про прийняття бенефiцiаром умов гарантiї або про потребу внесення змiн, або про вiдмову в прийняттi гарантiї. Авiзуючий банк (резидент), якщо немає вiдповiдних iнструкцiй банку-гаранта та в разi прийняття бенефiцiаром гарантiї без змiн, має право не надавати повiдомлення про згоду бенефiцiара банку, вiд якого надiйшла гарантiя, i гарантiя вважатиметься прийнятою на умовах, якi в нiй зазначенi.

     62. Бенефiцiар, який отримав повiдомлення з умовами гарантiї i визначив, що вiн не згоден з умовами гарантiї, має право звернутися до банку бенефiцiара (резидента) або iншого банку, вiд якого вiн отримав повiдомлення про надання гарантiї, з проханням надiслати повiдомлення до банку-гаранта або банку, через який отримано умови гарантiї, щодо потреби внесення змiн до умов гарантiї.

     63. Звернення на внесення змiн до умов гарантiї є неприйнятим, якщо авiзуючий банк (резидент) не отримав вiд банку-гаранта або банку, вiд якого надiйшла гарантiя, повiдомлення про внесення змiн, або про вiдмову принципала вiд унесення змiн до умов гарантiї.

     Банк, отримавши повiдомлення вiд банку-гаранта або iншого банку, вiд якого надiйшла гарантiя, про вiдмову принципала та/або банку-гаранта вiд унесення змiн до умов гарантiї, зобов'язаний письмово повiдомити про це бенефiцiара.

     64. Авiзуючий банк (резидент) пiсля внесення змiн до умов гарантiї:

     1) робить за потреби позначки про змiни, що вносяться до умов гарантiї, у журналi та справi;

     2) готує супровiдний лист / повiдомлення, що надсилається бенефiцiару, з перелiком змiн до умов гарантiї або повiдомлення про отримання змiн до умов гарантiї, що надсилається на адресу iншого банку бенефiцiара (резидента).

     Супровiдний лист / повiдомлення разом iз копiєю тексту змiн до умов гарантiї (за винятком iнформацiї про мiжбанкiвськi ключi) передається/надсилається бенефiцiару. У повiдомленнi, що надсилається до iншого банку, зазначаються всi змiни, якi вносяться до умов гарантiї [за винятком iнформацiї про мiжбанкiвськi ключi та iнформацiї, що призначена виключно для авiзуючого банку (резидента)].

X. Порядок прийняття банком бенефiцiара (резидентом) вiд бенефiцiара вимоги за гарантiєю

     65. Бенефiцiар для отримання платежу за гарантiєю подає до банку-гаранта безпосередньо або через банк бенефiцiара (залежно вiд того, як це визначено умовами гарантiї) вимогу за гарантiєю, а також усi документи, передбаченi умовами гарантiї (якщо таке подання в нiй передбачено).

     66. Банк бенефiцiара (резидент) приймає вимогу бенефiцiара разом з документами (якщо вони передбаченi умовами гарантiї) та надсилає її (їх) безпосередньо банку-гаранту або банку, вiд якого надiйшла гарантiя, якщо умовами гарантiї передбачено подання документiв (вимоги та iнших обумовлених у гарантiї документiв) через банк бенефiцiара (резидента).

     Банк бенефiцiара (резидент) у випадках, передбачених умовами гарантiї, одночасно з вiдправленням вимоги бенефiцiара, надсилає банку-гаранту або банку, через який надiйшла гарантiя, автентичне повiдомлення про отримання вимоги бенефiцiара, зазначивши в ньому повний текст вимоги (якщо це передбачено умовами гарантiї), i повiдомляє, що вимога та документи (якщо вони передбаченi умовами гарантiї), надiсланi банку-гаранту або банку, через який надiйшла гарантiя.

     67. Банк бенефiцiара (резидент) пiсля отримання вiд банку-гаранта платежу за гарантiєю:

     1) зараховує кошти на поточний або розподiльчий рахунок бенефiцiара, якщо в банку вiдкрито рахунок; або

     2) здiйснює переказ коштiв за реквiзитами, отриманими вiд бенефiцiара, або банку бенефiцiара, або iншого авiзуючого банку, якщо бенефiцiару вiдкрито рахунок в iншому банку.

     68. Зобов'язання банку-гаранта зменшуються на суму, сплачену за гарантiєю, у разi здiйснення банком-гарантом часткової сплати коштiв за гарантiєю.

XI. Дострокове припинення гарантiї, отриманої вiд iнших банкiв на користь бенефiцiара

     69. Банк-резидент, отримавши вiд банку, вiд якого надiйшла гарантiя, запит принципала щодо дострокового припинення гарантiї, надсилає вiдповiдне повiдомлення бенефiцiару.

     70. Банк-резидент, отримавши повiдомлення бенефiцiара про звiльнення банку-гаранта вiд зобов'язань за гарантiєю, на прохання бенефiцiара повiдомляє про це банк-гарант або банк, вiд якого надiйшла гарантiя.

     71. Гарантiя припиняється, якщо банк отримав вiд бенефiцiара повiдомлення про дострокове припинення гарантiї та/або звiльнення банку-гаранта вiд усiх зобов'язань за наданою гарантiєю та поiнформував про це банк-гарант або банк, вiд якого надiйшла гарантiя.

XII. Порядок надання гарантiй пiд контргарантiї

     72. Гарант (резидент), отримавши вiд iншого гаранта контргарантiю, перевiряє достовiрнiсть цiєї контргарантiї (включаючи перевiрку банком-гарантом ключiв, пiдписiв, формату SWIFT), а банк-гарант (резидент) - також аналiзує рейтинг фiнансового стану iншого гаранта.

     73. Гарант (резидент) за потреби надсилає запит до контргаранта або банку, через який передано контргарантiю, для уточнення достовiрностi цiєї контргарантiї. Гарант (резидент) приймає контргарантiю i надає гарантiю бенефiцiару, забезпеченням якої є отримана контргарантiя, лише пiсля отримання вiдповiдних уточнень, що пiдтверджують її достовiрнiсть.

     74. Гарант (резидент), переконавшись в достовiрностi контргарантiї та пiсля аналiзу банком-гарантом рейтингу, фiнансового стану контргаранта, приймає рiшення про надання гарантiї на пiдставi отриманої контргарантiї або про вiдмову в наданнi гарантiї, або про необхiднiсть внесення змiн до контргарантiї.

     75. Гарант (резидент), прийнявши рiшення про вiдмову в наданнi гарантiї на пiдставi отриманої контргарантiї, повiдомляє про це контргаранта або банк, вiд якого була отримана контргарантiя.

     76. Гарант (резидент) реєструє отриманi контргарантiї в журналi. У журналi зазначаються реквiзити, визначенi в пунктi 59 роздiлу IX цього Положення.

     77. Гарант (резидент) у разi прийняття рiшення про надання гарантiї на пiдставi отриманої контргарантiї надсилає/передає гарантiю безпосередньо бенефiцiару або принципалу для подальшого передавання бенефiцiару або, якщо гарантом є банк, - надсилає/передає через iнший банк (вiдповiдно до iнструкцiй, зазначених у текстi контргарантiї) та iнформує контргаранта. Текст гарантiї повинен вiдповiдати всiм умовам, визначеним банком-контргарантом.

     78. Умови гарантiї є прийнятими бенефiцiаром, якщо протягом строку дiї / на дату закiнчення дiї гарантiї бенефiцiар письмово не пiдтвердив своє непогодження з умовами гарантiї.

     79. Гарант (резидент) на прохання контргаранта надсилає йому копiю гарантiї в паперовiй формi або електронний примiрник гарантiї, якщо гарантiя створена в електроннiй формi.

     80. Бенефiцiар дiє вiдповiдно до роздiлу IX цього Положення, якщо вiн не згоден з умовами отриманої гарантiї.

     81. Вимоги, визначенi в роздiлi XII цього Положення, також застосовуються у випадках надання банками (резидентами) та фiнансовими компанiями контргарантiй пiд контргарантiї iнших банкiв / фiнансових компанiй.

XIII. Порядок сплати гарантом (резидентом) бенефiцiару коштiв за гарантiєю, наданою на пiдставi отриманої контргарантiї

     82. Бенефiцiар для отримання платежу за гарантiєю подає гаранту (резиденту) вимогу за гарантiєю, а також усi документи, передбаченi умовами гарантiї (якщо таке подання в нiй визначено). Бенефiцiар подає вимогу та iншi обумовленi в гарантiї документи до гаранта (резидента) протягом строку дiї гарантiї у спосiб, що становить належне представлення.

     83. Гарант (резидент) перевiряє вимогу за гарантiєю та iншi поданi документи на їх вiдповiднiсть умовам гарантiї. Сплата коштiв за гарантiєю здiйснюється в строк, визначений умовами гарантiї, або, якщо такий строк не зазначається в умовах гарантiї, у строк, визначений унiфiкованими правилами для гарантiй, яким пiдпорядкована гарантiя, якщо вимога становить належне представлення.

     Гарант (резидент) надсилає контргаранту або банку, вiд якого отримана контргарантiя, копiю вимоги разом iз копiями документiв, якщо вони передбаченi умовами гарантiї та наданi.

     84. Зобов'язання гаранта (резидента) зменшуються на суму, сплачену за гарантiєю, у разi здiйснення гарантом (резидентом) часткової сплати коштiв за гарантiєю.

XIV. Дострокове припинення гарантiї, наданої гарантом (резидентом) пiд контргарантiю

     85. Дострокове припинення гарантiї, наданої гарантом (резидентом) пiд контргарантiю, здiйснюється вiдповiдно до вимог роздiлу VIII цього Положення з урахуванням особливостей, визначених у роздiлi XIV цього Положення.

     86. Гарант (резидент) надсилає повiдомлення бенефiцiару для отримання його згоди на дострокове припинення гарантiї пiсля отримання запиту принципала щодо дострокового припинення гарантiї вiд:

     1) контргаранта або

     2) банку, вiд якого надiйшла контргарантiя, - якщо гарантом, до якого надiйшов запит принципала щодо дострокового припинення гарантiї, є банк.

     87. Бенефiцiар у разi згоди на дострокове припинення гарантiї та звiльнення гаранта (резидента) вiд усiх зобов'язань за наданою гарантiєю надсилає гаранту повiдомлення / лист-згоду. Бенефiцiар за гарантiєю, наданою банком-гарантом, якщо такий бенефiцiар не є клiєнтом банку-гаранта (резидента), зобов'язаний передати/надiслати таке повiдомлення / лист-згоду до банку-гаранта (резидента) через банк бенефiцiара (резидента).

     Банк бенефiцiара (резидент) пiдтверджує банку-гаранту справжнiсть пiдпису(iв) уповноваженої(их) особи(iб) бенефiцiара на отриманому вiд нього вищезазначеному повiдомленнi / листi-згодi.

     88. Банк бенефiцiара (резидент) має право надiслати вiдповiдне повiдомлення на адресу банку-гаранта (резидента), якщо бенефiцiар наполягає на прискореннi отримання банком-гарантом (резидентом) повiдомлення / листа-згоди на дострокове припинення гарантiї та звiльнення банку-гаранта (резидента) вiд усiх зобов'язань за наданою гарантiєю.

     Гарантiя є припиненою лише за умови, якщо гарант (резидент) отримав вiд бенефiцiара або банку бенефiцiара (якщо гарантiя видана банком) пiдтвердження згоди на дострокове припинення гарантiї та звiльнення гаранта (резидента) вiд усiх зобов'язань за наданою гарантiєю або в iнших випадках, визначених у пунктi 47 роздiлу VI цього Положення.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.