ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
м.Київ
16 листопада 2000р. | N 1008 |
---|
Про введення в дiю технологiчної схеми
У вiдповiдностi з п. 1.5 Положення про Київську регiональну митницю та з метою забезпечення виконання вимог ст. ст. 71, 86, 89 Митного Кодексу України. Порядку облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, розпорядження ним, затвердженого постановою КМ України N 1340 вiд 25.08.98р., - НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дiю з 20 листопада 2000 року "Технологiчну схему розпорядження залежалим майном, товарами та iншими предметами, термiн зберiгання яких пiд митним контролем закiнчився".
2. Начальнику загального вiддiлу довести наказ до оперативних пiдроздiлiв.
3. Начальникам оперативних пiдроздiлiв забезпечити ознайомлення iнспекторського складу з даним наказом та неухильне його виконання.
4. Загальний контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Начальник Київської регiональної митницi | О.I. Симонов |
ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник Київської регiональної митницi О.I. Симонов 14.11.2000р. |
ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
розпорядження залежалим майном, товарами та
iншими предметами, термiн зберiгання яких пiд
митним контролем закiнчився
Загальнi положення
Тимчасова технологiчна схема розроблена у вiдповiдностi iз ст. ст. 71, 86, 89 Митного Кодексу України, Постанови КМУ вiд 25.08.98 N 1340 "Про порядок облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним" iз змiнами та доповненнями, наказiв Держмиткому України вiд 15.11.93 N 291 (в частинi, що не суперечить Постановi КМУ вiд 25.08.98 N 1340), вiд 10.08.94 N 246, вiд 25.07.95 N 337. Наказiв Держмитслужби вiд 31.12.96 N 592, вiд 13.12.99 N 810, листiв Держмитслужби вiд 22.05.97 N 11/6-4632 iз змiнами та доповненнями, вiд 21.06.99 N 13/1-1858-ЕП, вiд 30.07.99 N 13/1-2344-ЕП, вiд 04.08.99 N 32/1-2400, вiд 09.08.99 N 32/1-2468, вiд 19.01.2000 N 32/1-158-ЕП, наказiв Київської регiональної митницi вiд 02.06.98 N 348, вiд 23.04.98 N 238, вiд 24.09.98 N 628, вiд 20.01.99 N 64, вiд 09.09.99 N 572, iнших законодавчих та нормативних документiв.
Дана тимчасова технологiчна схема не стосується механiзму лiквiдацiї, знищення (утилiзацiї), реалiзацiї або безоплатної передачi наркотичних засобiв, психотропних речовин, нарiзної зброї, вибухiвки, радiоактивних речовин, спецiальних засобiв iндивiдуального захисту, порядок облiку, оцiнок та розпорядження якими регламентовано iншими нормативно-правовими актами.
Знищення, утилiзацiя, захоронення, реалiзацiя або безоплатна передача токсичних промислових вiдходiв здiйснюється згiдно тимчасової технологiчної схеми з обов'язковим одержанням дозволiв Мiнекобезпеки.
Термiни, що вживаються у тимчасовiй технологiчнiй схемi:
"предмети" - будь якi предмети, що перемiщуються через митний кордон України пiд митним контролем;
"товари" - будь-яка перемiщувана через митний кордон України продукцiя, в тому числi продукцiя, на яку поширюються права iнтелектуальної власностi, послуги, роботи, що є об'єктом купiвлiпродажу або обмiну;
"вантажi" - будь якi товари, та iншi предмети, що перемiщуються через митний кордон України пiд митним контролем;
"майно" - валюта, цiнностi, товари та iншi предмети, що перемiщуються через митний кордон України пiд митним контролем, продукцiя, у тому числi така, на яку поширюються права iнтелектуальної власностi, послуги, роботи що належать суб'єктам ЗЕД, та не призначенi для купiвлi - продажу або обмiну;
"розпорядження майном" - реалiзацiя, безкоштовна передача, передача на переробку, знищення (утилiзацiя):
"знищення" - лiквiдацiя майна, товарт та iнших предметiв методом руйнування, злому, спалення, зливу, захоронення та iнше;
"утилiзацiя" - здача майна, товарiв та iнших предметiв (вторсировини) на переробку на вiдповiднi переробнi пiдприємства:
МЛС - склад, де тимчасово зберiгається майно, товари та iншi предмети пiд митним контролем без справляння мита та iнших податкiв та без застосування до них заходiв нетарифного регулювання та iнших обмежень в перiод зберiгання:
ТВВ - транзитно-вантажнi вiддiли Київської регiональної митницi;
"структурнi пiдроздiли митницi" - всi пiдроздiли митницi, якi займаються оформленням митних вантажiв, та здiйснюють контроль находження їх на митнiй територiї України.
1. iнспектор структурного пiдроздiлу митницi, за яким закрiплено здiйснення контролю за вантажами, якi розмiщуються на митних лiцензiйних складах, складах пiдприємств, i на якi встановлено обмежений термiн використання або вживання:
- за 1 мiсяць до кiнця зберiгання вантажiв пiд митним контролем (ст.89 МК України - 6 мiсяцiв);
- за 3 мiсяцi до кiнця зберiгання вантажiв з обмеженим термiном зберiгання (швидкопсуючi вантажi, продукти харчування, медикаменти та iн.);
- за 3 мiсяцi до кiнця зберiгання ввезених на митну територiю України вантажiв в режимi митного складу та за 1 мiсяць до кiнця зберiгання вантажiв, в тому ж режимi, якi вивозяться з митної територiї України (наказ ДМС України N 592 вiд 31.12.96р. п.5.6 - 3 роки та 3 мiсяцi вiдповiдно);
- за 2 тижнi до кiнця зберiгання пiдакцизних вантажiв в режимi митного складу (наказ ДМС України вiд 29.05.97р. N 238);
подає в письмовiй формi доповiдну записку на iм'я начальника структурного пiдроздiлу митницi про необхiднiсть проведення митного оформлення вантажу.
Начальник структурного пiдроздiлу митницi надсилає попередження на адресу власника (отримувача) зазначених вантажiв про необхiднiсть проведення митного оформлення до завершення термiну зберiгання.
2. Начальник структурного пiдроздiлу митницi:
- у разi отримання вiдмови пiд вантажу безпосередньо вiд власника, або за його дорученням вiд вантажоодержувача, або
- пiсля закiнчення термiну зберiгання вантажу пiд митним контролем, в режимi митного складу, та за 2 мiсяця до закiнчення строку зберiгання вантажiв з обмеженим термiном у разi неотримання реагування власника (отримувача) вантажу на попередження митницi - готує пакет документiв на даний вантаж (копiї ВМД, контракти, товаросупровiднi документи, листування, тощо).
В разi необхiдностi письмово запрошує для отримання обгрунтованих висновкiв представникiв санiтарно-епiдемiчної служби, експертiв торгово-промислової палати, представникiв регiональних центрiв фармакологiчної служби. Державної iнспекцiї з контролю якостi лiкарських засобiв, органiв Мiнекобезнеки, представникiв служб карантину та ветеринарiї та iнших контролюючих служб. Запитує у служб додатковi матерiали. Готує доповiдну записку на керiвництво митницi з конкретними пропозицiями щодо можливого використання вантажу. Доповiдна записка та всi матерiали передаються до юридичного вiддiлу пiсля реєстрацiї в загальному вiддiлi. В записцi необхiдно зазначити перелiк документiв, що додаються.
3. Юридичний вiддiл митницi перевiряє документи на вантаж у вiдповiдностi до чинного законодавства для прийняття подальшого рiшення щодо його використання. У разi потреби направляє пакет документiв у структурний пiдроздiл на доопрацювання або додатково запитує необхiднi документи у пiдроздiлах митницi, а також у суб'єктiв ЗЕД.
Пiсля перевiрки документiв начальник юридичного вiддiлу передає їх разом з пропозицiями на розгляд Постiйної комiсiї Київської регiональної митницi з питань облiку, оцiнки, реалiзацiї, знищення та передачi в прибуток держави майна, товарiв та iнших предметiв (далi - Постiйна комiсiя) для вирiшення питання про подальше використання вантажу. Положення про Постiйну комiсiю, її склад та порядок роботи затверджується окремим наказом по митницi.
4. Постiйна комiсiя вирiшує питання щодо реалiзацiї в прибуток держави, безоплатної передачi або знищенню (утилiзацiї) вищезазначеного вантажу, про що приймає рiшення за пiдписом всiх членiв Комiсiї. Документи на вантаж разом з рiшенням Постiйної комiсiї передаються до юридичного вiддiлу для пiдготування вiдповiдного наказу по КРМ для подальшого подання на пiдпис начальнику митницi.
Наказ по митницi готується з дотриманням вимог чинного законодавства, нормативних документiв зазначених в листi Держмитслужби вiд 30.07.99 N 13/1-2344-ЕП. В наказi вказується хто повинен очолити комiсiю, кому доручається створити комiсiю, перелiк членiв комiсiї, назва вантажу, його кiлькiсть та на яку адресу вiн надiйшов, N ВМД та час оформлення, де зберiгався, за чий рахунок проводиться знищення та яким методом, на кого покладається контроль виконання.
Проект наказу подається на пiдпис начальнику митницi разом з рiшенням Постiйної комiсiї та повним пакетом документiв.
Пiсля пiдписання наказу по митницi та його реєстрацiї копiя наказу, оригiнал рiшення Постiйної комiсiї, увесь пакет документiв передається через загальний вiддiл до структурного пiдроздiлу митницi, який готував данi матерiали. Копiя наказу по КРМ, копiя рiшення Постiйної комiсiї залишаються в номенклатурi справ юридичного вiддiлу.
5. У разi прийняття Постiйною комiсiєю рiшення про знищення (утилiзацiю) вантажу начальник структурного пiдроздiлу митницi на пiдставi наказу по КРМ створює комiсiю. До комiсiї в письмовiй формi запрошуються працiвник Державної податкової адмiнiстрацiї, представники iнших контролюючих служб, вiдомств, працiвники складiв, тощо.
Знищення (утилiзацiя) проводиться згiдно метода, вказаного в наказi митницi. Факт знищення (утилiзацiї) фiксується актом (примiрна форма акту додається), в якому обов'язково вказується дата знищення (утилiзацiї), де проводилось знищення (утилiзацiя), детальна iнформацiя про вантаж, метод його знищення (утилiзацiї).
Акт складається головою комiсiї, пiдписується особами, якi брали участь у знищеннi вантажу та завiряється печатками.
Начальник структурного пiдроздiлу, в термiн не пiзнiше трьох днiв пiсля знищення (утилiзацiї) вантажу, подає начальнику митницi доповiдну записку про виконання наказу та акт про знищення (утилiзацiю) для затвердження. Пiсля затвердження один примiрник акту залишається у справах структурного пiдроздiлу митницi, в якому зазначений вантаж перебував на контролi. iншi примiрники передаються у разi потреби власнику (отримувачу) вантажу та представником органiзацiй, якi брали участь у його знищеннi (утилiзацiї). Копiя доповiдної записки про виконання наказу та копiя акту про знищення (утилiзацiю) надається в юридичний вiддiл митницi.
6. У разi прийняття Постiйною комiсiєю рiшення про реалiзацiю вантажу на користь, держави або його передачi на безоплатнiй основi начальник структурного пiдроздiлу митницi на пiдставi наказу по КРМ передає зазначений вантаж згiдно акту прийому-передачi на склад митницi з послiдуючою його реалiзацiєю.
Вiддiл МТЗ та ЗРВ вживає всi необхiднi заходи щодо реалiзацiї вантажу на користь держави або безоплатної передачi у вiдповiдностi вимог нормативних документiв.
У разi, якщо розмiщення вантажу на складi митницi неможливо (негабаритний вантаж, температурнi умови зберiгання та iн.), вiддiл МТЗ та ЗРВ укладає з пiдприємством (установою, органiзацiєю) договiр про передачу вантажу на вiдповiдальне зберiгання, пiсля чого оприбутковує його у вiддiлi бухоблiку та звiтностi митницi та вживає заходiв щодо його реалiзацiї в прибуток держави.
7. Вантаж знiмається з митного контролю з моменту проведення його знищення, утилiзацiї, передачi на склад митницi для реалiзацiї в прибуток держави з проведенням оприбуткування або передачi на безоплатнiй основi, що пiдтверджується вiдповiдним актом. Увесь пакет документiв залишається в номенклатурi справ структурного пiдроздiлу митницi, де зазначений вантаж перебував пiд контролем.
Заступник начальника Київської регiональної митницi ____________ 2000р. | Заступник начальника Київської регiональної митницi ___________ 2000р. | |
_________________О.М. Ольховик | _______________ О.Ф. Степуренко | |
Начальник юридичного вiддiлу | Начальник вiддiлу МТЗ та ЗРВ | |
________________ О.С. Скорук | ___________________О.С. Возна | |
10.11.2000р. | 14.11.2000р. |
ЗРАЗОК |
|
ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник Київської регiональної митницi О.I.Симонов ______________ 2000 |
АКТ N __
|
|
---|---|
"___"___________2000 | м.Київ |
Про знищення (утилiацiю) |
|
вантажу | |
(найменування) |
фiрми: | |
(назва, адреса) |
який надiйшов | |
(дата, N ВМД, МЛС) |
Пiдстава: | |||
Наказ Київської регiональної митницi | вiд |
Складений комiсiєю у складi: |
Голови: |
(вiдповiдальна особа з урахуванням наказу начальника КРМ) |
Члени комiсiї: | |
(iнспектор ТВВ) | |
(представник МЛС) | |
(представник пiдприємства, де знищується вантаж) |
в присутностi: | |
(власник вантажу) |
Ми, вищезгадана комiсiя пiдтверджуємо, що в нашiй присутностi |
(яким шляхом, де знищено, назва i адреса пiдприємства) |
був знищений (утилiзований) вантаж: |
1. | |
(найменування, кiлькiсть, фактичний стан, ступень зносу, остаточна вартiсть) |
2. | |
(найменування, кiлькiсть, фактичний стан, ступень зносу, остаточна вартiсть) |
3. | |
(найменування, кiлькiсть, фактичний стан, ступень зносу, остаточна вартiсть) |
усього в кiлькостi | на загальну суму |
Голова комiсiї: | |
Члени комiсiї: | |
ПIДПИСИ ТА ПЕЧАТКИ | |
Присутнi особи |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |