ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СЕВАСТОПОЛЬСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 21 липня 2005 року | N 266 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми здiйснення
митного контролю та митного оформлення суден i
товарiв, що перемiщуються ними через митний
кордон України у зонi дiяльностi митного поста
"Iнкерман" Севастопольської митницi
Зареєстровано в Севастопольському мiському управлiннi юстицiї 8 серпня 2005 р. за N 28/474 |
З метою удосконалення митного
контролю, вiдповiдно до вимог ст. 112
Митного кодексу України вiд 11 липня 2002 N 92-IV, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд
24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через
державний кордон автомобiльних, водних,
залiзничних та повiтряних транспортних засобiв
перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд
18.01.2003 N 63 "Про затвердження Порядку
митного оформлення вiйськової технiки та
вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають
митний кордон України", постанови
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.08.2002 N 1274
"Про затвердження Порядку пропуску яхт через
державний кордон", постанови Кабiнету
Мiнiстрiв України вiд 13.04.2005 N 269 "Про
здiйснення попереднього документального
контролю товарiв у пунктах пропуску через
державний кордон України", наказу
Державної митної служби України вiд 17.09.2004 N 678
"Про затвердження Iнструкцiї про органiзацiю
митного контролю та митного оформлення суден i
товарiв, що перемiщуються ними", визначення
послiдовностi дiй посадових осiб Севастопольської
митницi при здiйсненнi митного контролю i митного
оформлення товарiв i транспортних засобiв, якi
перемiщуються через пункти пропуску (пункти
контролю) через державний кордон України, що
розташованi в зонi дiяльностi митного поста
"Iнкерман", наказую:
1. Затвердити Технологiчну схему здiйснення митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними через митний кордон України у зонi дiяльностi митного поста "Iнкерман" Севастопольської митницi (додається).
2. Начальнику митного поста "Iнкерман" Беляєву М. П. забезпечити вивчення даної Технологiчної схеми особовим складом митного поста "Iнкерман" та її неухильне виконання.
3. Начальнику загального вiддiлу Грицун I. В. ознайомити з цим наказом причетних осiб пiд пiдпис.
4. Скасувати наказ Севастопольської митницi "Про затвердження Технологiчної схеми пропуску суден закордонного плавання, товарiв та iнших предметiв, якi перевозяться на них, через пункти пропуску (пункти контролю), що розташованi у зонi дiяльностi митного поста "Iнкерман" Севастопольської митницi" вiд 06.04.2004 N 154.
5. Начальнику юридичного сектору Агабабяну С. С. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Севастопольського мiського управлiння юстицiї.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника митницi Румянцева О. В.
Начальник Севастопольської митницi | Л. М. Рудкин |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Севастопольської митницi вiд 21 липня 2005 р. N 266 |
|
Зареєстровано в Севастопольському мiському управлiннi юстицiї 8 серпня 2005 р. за N 28/474 |
ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
митного контролю та митного оформлення суден i
товарiв, що перемiщуються в зонi дiяльностi митного
поста "Iнкерман" Севастопольської митницi
1. Загальнi положення
1.1. Технологiчна схема (далi - схема) розроблена вiдповiдно до вимог ст. 112 Митного кодексу України, Кодексу торговельного мореплавства України, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.01.2003 N 63 "Про затвердження Порядку митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.08.2002 N 1274 "Про затвердження Порядку пропуску яхт через державний кордон", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.04.2005 N 269 "Про здiйснення попереднього документального контролю товарiв у пунктах пропуску через державний кордон України", наказу Державної митної служби України вiд 17.09.2004 N 678 "Про затвердження Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними", з метою визначення послiдовностi дiй посадових осiб Севастопольської митницi (далi - митниця) при здiйсненнi митого контролю i митного оформлення товарiв, предметiв i транспортних засобiв, якi перемiщуються через пункти пропуску i пункти контролю через кордон України, що розташованi в зонi дiяльностi митного поста "Iнкерман" (далi - пост).
1.2. У випадку змiни митного законодавства, що регламентує порядок здiйснення митного контролю та оформлення суден закордонного плавання (далi - судно) i товарiв та iнших предметiв (далi - вантажi), що перевозяться на них, ця схема застосовується у частинi, що не суперечить законодавству, до внесення необхiдних змiн.
1.3. Термiни вживаються в цiй схемi в значеннях, наведених у Митному кодексi України, Кодексi торговельного мореплавства України, постановi Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", постановi Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.01.2003 N 63 "Про затвердження Порядку митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України", наказi Державної митної служби України вiд 17.09.2004 N 678 "Про затвердження Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними".
1.4. Судно закордонного плавання i предмети, що перемiщуються на ньому через митний кордон України, пiдлягають митному контролю та митному оформленню. У передбачених законодавством випадках на судно закордонного плавання надається вантажна митна декларацiя.
1.5. Митний контроль i оформлення суден, вантажiв, що на них перевозяться, здiйснюється в зонi дiяльностi митного поста "Iнкерман" бiля причалiв пiдприємств, у яких вiдкритi пункти пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України:
- на причалi вантажного району Севастопольського морського торговельного порту пункту пропуску через державний кордон у Севастопольському морському торговельному порту (далi - СМТП);
- на 40-му причалi Севастопольської бухти;
- на причалах наступних пунктiв контролю: ВАТ "Севастопольський морський завод"; ВАТ "Персей", Чорноморський НДI суднобудування (далi - пiдприємства).
Митний контроль i митне оформлення суден в акваторiї бухти Севастопольська або на мiсцi якiрної стоянки на рейдi здiйснюються за узгодженням з вiдповiдним пiдроздiлом Прикордонної комендатури "Севастополь".
Судно, яке заходить в порт для поповнення запасiв води, палива, продовольства, проведення термiнових ремонтних робiт на строк до двох дiб, митному оформленню не пiдлягає, але перебуває пiд митним контролем до його вiдправлення. Товари, якi завантажуються на це судно, пiдлягають митному оформленню на загальних пiдставах.
1.6. Мiсця стоянки суден пiд час митного оформлення визначаються адмiнiстрацiєю порту (пiдприємства) з урахуванням функцiональної i технологiчної дiяльностi порту (пiдприємства) за поданням начальника митного поста, погодженим з начальником ВПК "Севастополь 1" прикордонної комендатури "Севастополь" (далi - вiддiлення прикордонного контролю).
Митне оформлення суден здiйснюється цiлодобово в порядку їхнього прибуття (вибуття). Змiна мiсця стоянки суден визначається адмiнiстрацiєю порту за погодженням з начальником митного поста i начальником прикордонної комендатури "Севастополь", за виключенням випадкiв аварiї або стихiйного лиха. Для тимчасового вiдходу судна з порту в зв'язку з дiєю непереборної сили, стихiйним лихом, а також з метою порятунку людей дозвiл митного поста не потрiбний, при цьому адмiнiстрацiя порту при першiй нагодi повiдомляє про це митний орган.
Митний контроль товарiв, що перевозяться членами екiпажiв суден, здiйснюється, як правило, на борту цих суден. Митний контроль iноземних суден закордонного плавання може здiйснюватись документально за умови їх постiйного перебування пiд контролем митного органу в зонах митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України. У такому разi, митний контроль та митне оформлення предметiв, що перемiщуються членами екiпажiв та пасажирами цих суден, здiйснюється бiля борту судна або в iншому мiсцi у межах зони митного контролю, яке визначено адмiнiстрацiєю порту та погоджено з митним постом та вiддiленням прикордонного контролю.
Митний контроль українських суден закордонного плавання, що прибули в український порт i не заходили в iноземнi порти, не пiдходили до суден закордонного плавання, може здiйснюватись документально. Рiшення про документальне оформлення таких суден приймається начальником митного поста. Документальний контроль судна здiйснюється на пiдставi довiдки капiтана про те, що судно пiд час рейса не заходило в iноземнi порти i не пiдходило до суден закордонного плавання.
1.7. Судно закордонного плавання протягом усього часу стоянки в порту знаходиться пiд митним контролем. Митний пост має право в цей перiод здiйснювати огляд i переогляд судна, пломбування й опечатування його окремих трюмiв i примiщень, де знаходяться товари, пiдстави для ввезення на митну територiю України, вивезення за межi митної територiї України або транзиту через територiю України яких вiдсутнi.
Судна каботажного плавання перебувають пiд митним контролем протягом усього часу каботажу.
1.8. Оформлення суден закордонного плавання при їх перемiщеннi через митний кордон України здiйснюється комiсiєю, що складається з представникiв:
- вiддiлення прикордонного контролю;
- митного поста;
- санiтарно-епiдемiологiчної служби;
- служби з карантину рослин;
- служби ветеринарної медицини;
- служби екологiчного контролю;
- адмiнiстрацiї порту;
- агентської органiзацiї (морського агента).
У випадку, якщо законодавством передбачене здiйснення iнших видiв контролю, до складу комiсiї включаються представники вiдповiдних контролюючих органiв. При здiйсненнi оформлення наливних суден до складу комiсiї можуть включатися представники пожежної охорони. Члени комiсiї та особи, яким дозволено вiдвiдання судна пiд час здiйснення контролю, не повиннi вносити на судно та виносити з нього предмети, крiм тих, що використовуються ними для виконання своїх службових обов'язкiв.
Митний контроль предметiв, валютних та iнших цiнностей осiб, яким дозволено вiдвiдання судна пiд час здiйснення контролю комiсiєю, провадиться шляхом усного або письмового декларування. Керiвництво комiсiєю здiйснює старший наряду прикордонної служби. Огляд судна контрольними органами проводиться пiсля узгодження зi старшими прикордонного та митного нарядiв.
1.9. Пiд час роботи комiсiї начальником митного поста, за погодженням з начальником вiдповiдного пiдроздiлу Прикордонної комендатури "Севастополь", може бути дозволено вiдвiдування судна iншим зацiкавленим особам. Перед входом на судно вони повиннi пройти митний контроль шляхом заяви вiдомостей (усно або письмово) вiдповiдно до пунктiв митної декларацiї.
1.10. При наявностi оперативної iнформацiї митних або правоохоронних органiв щодо наявностi на борту судна предметiв контрабанди або предметiв, що є безпосередньо об'єктами порушення митних правил, митний контроль здiйснюється з обов'язковiм оглядом судна та особистих речей i багажу членiв екiпажу.
1.11. На будь-якому етапi здiйснення митного контролю i митного оформлення судна, а також перевезених на ньому товарiв, у випадку виявлення порушень митних правил або iнших порушень дiючого законодавства України посадова особа митницi з метою припинення протиправних дiй i залучення до вiдповiдальностi винних осiб зобов'язана вжити заходiв вiдповiдно до технологiчної схеми Севастопольської митницi по взаємодiї Служби митної варти та боротьби з контрабандою iз пiдроздiлами митницi або, в передбачених випадках, iнформувати про виявлене правопорушення iншi компетентнi органи.
1.12. Митний контроль та митне оформлення суден закордонного плавання здiйснюються цiлодобово в порядку надходження заявок на оформлення до митницi. Вiйськовi кораблi оформлюються першочергово.
Диспетчер СМТП не пiзнiше нiж за 4 години до приходу (вiдходу) судна, що прямує для постановки до причалiв, розташованих у зонi дiяльностi поста (NN 20 - 94), подає до митного поста заявку на здiйснення оформлення судна з наступним уточненням її змiсту за 1 годину до початку контролю. Черговий по митному поста обов'язково дублює надання цiєї iнформацiї до чергової оперативної частини митницi.
Заявка подається у довiльнiй формi усно (на вимогу митного органу - письмово) i повинна мiстити наступну iнформацiю:
- назва судна, тип судна, нацiональна належнiсть;
- дата та час прибуття (вибуття);
- мiсце стоянки;
- характер та кiлькiсть вантажу;
- кiлькiсть екiпажу та пасажирiв (iз зазначенням кiлькостi громадян України);
- останнiй порт заходження (порт прямування);
- агентська органiзацiя (морський агент) (за наявностi).
1.13. Комiсiя скликається за заявою агентської органiзацiї (морського агента), якi забезпечують доставку членiв комiсiї на судно з метою виконання покладених на неї функцiй, а також повернення їх до своїх установ.
1.14. На судно, що прибуло з-за кордону, комiсiя пiднiмається пiсля завершення санiтарного контролю з дозволу представника санiтарно-епiдемiологiчної служби.
1.15. Митний контроль та митне оформлення суден, що прибули з-за кордону, здiйснюються пiсля проведення прикордонного контролю, а суден, що вибувають за кордон, - до початку прикордонного контролю.
1.16. Посадовi особи Служби митної варти та боротьби з контрабандою та кiнологiчна команда митницi можуть брати участь у митному контролi та митному оформленнi суден i вантажiв на будь-якiй його стадiї.
1.17. Посадовi особи митницi несуть персональну вiдповiдальнiсть за дотримання вимог даної Технологiчної схеми.
2. Режим зони митного контролю
У пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України митниця з метою забезпечення здiйснення процедур митного контролю транспортних засобiв та товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, проведення заходiв, пов'язаних iз виявленням, попередженням та припиненням контрабанди та порушень митних правил, за узгодженням з прикордонною комендатурою, встановлює постiйнi або тимчасовi зони митного контролю. На суднах закордонного плавання митниця встановлює тимчасовi зони митного контролю.
Режим тимчасових зон митного контролю доводиться до вiдома осiб, безпосередньо присутнiх пiд час проведення митного контролю та оформлення. Межi зон митного контролю визначаються шляхом вiдповiдних позначок з встановленням табличок з написом "Зона митного контролю. Стороннiм вхiд заборонено". Забезпечення безпеки громадян, а також схоронностi товарiв, перемiщуваних через митний кордон України, дотримання режиму, законностi i правопорядку в зонах митного контролю покладається на Службу митної вартi та боротьбi з контрабандою варти митницi.
Не допускається перебування в зонах митного контролю товарiв, митне оформлення яких завершено, крiм випадкiв, коли таке перебування є наслiдком функцiональної i технологiчної дiяльностi порту або митний орган одержав вiд iнших контролюючих органiв iнформацiю про можливе порушення законодавства пiд час митного оформлення цих товарiв або транспортних засобiв.
3. Митний контроль i митне оформлення суден
3.1. Пiдготовка до митного контролю i митного оформлення судна
3.1.1. Черговий по митному поста при одержаннi вiд диспетчера заявки на оформлення судна:
- реєструє одержану iнформацiю в Журналi чергового по митному поста;
- доповiдає про змiну оперативної обстановки начальнику митного поста (особi, що його замiщує);
- доповiдає про змiну оперативної обстановки оперативному черговому митницi.
3.1.2. Начальник митного поста (особа, що його замiщує):
- перевiряє наявнiсть оперативної iнформацiї, орiєнтувань на це судно та вантаж, який воно перевозить;
- призначає старшого наряду для здiйснення митного оформлення судна (як правило, з числа головних або старших iнспекторiв митного поста) i визначає iнспекторський склад цього наряду. Ставить перед старшим наряду завдання з митного оформлення й огляду судна, доводить до нього необхiднi орiєнтування.
3.1.3. Старший митного наряду до виходу на оформлення судна:
- перевiряє наявнiсть документiв, що мають вiдношення до даного судна в справi "Документи на контролi", вилучає їх для звiрення з даними суднових документiв;
- перевiряє пiдготовленiсть посадових осiб митницi, що входять до складу наряду, до проведення огляду судна (наявнiсть технiчних засобiв контролю, бланкiв декларацiй, особистого митного забезпечення, засобiв зв'язку, робочого одягу, необхiдних для здiйснення огляду iнструментiв);
- проводить iнструктаж посадових осiб митницi, включених до складу наряду, пiд час якого ставить загальне завдання з огляду, звертає увагу на конструктивнi особливостi судна;
- призначає особу, вiдповiдальну за документальне оформлення судна, i дає їй необхiднi вказiвки вiдносно особливостей оформлення. Перевiряє наявнiсть у нього пломб, дроту, бланкiв квитанцiй форми МД-1, iнших документiв, що можуть знадобитися при митному оформленнi судна.
3.1.4. До складу митного наряду для здiйснення митного контролю та митного оформлення судна можуть залучатися спiвробiтники рiзних структурних пiдроздiлiв митного органу. Загальне керiвництво дiями митного наряду у всiх випадках здiйснює старший наряду.
3.1.5. Iнспектор, призначений вiдповiдальним за документальне оформлення судна, роздруковує бланк "Наряд на оформлення судна" (додаток 1) i на його зворотному боцi - таблицi для складання описiв на передачу документiв (додаток 2).
3.2. Порядок митного контролю i митного оформлення прибуття судна
3.2.1. Старший митного наряду пiсля прибуття на борт судна:
- установлює радiозв'язок з черговим по митному поста;
- установлює порядок взаємодiї з представниками iнших контрольних органiв;
- узгоджує з адмiнiстрацiєю судна кандидатури членiв екiпажу, що супроводжуватимуть посадових осiб митницi при проведеннi митного огляду судна;
- розподiляє об'єкти огляду мiж iнспекторами наряду та закрiплює за ними видiлених для супроводження членiв екiпажу;
- проводить iнструктаж iнспекторiв митного наряду з технiки безпеки зi здiйснення огляду судна;
- заповнює бланк "Наряд на оформлення судна".
3.2.2. Iнспектор, призначений вiдповiдальним за документальне оформлення судна:
Видає представнику суднової адмiнiстрацiї необхiдну кiлькiсть бланкiв митних декларацiй (для членiв екiпажу - громадян України).
Перевiряє представлення судновою адмiнiстрацiєю:
- генеральної декларацiї - 1 примiрник;
- вантажної декларацiї - 2 примiрника;
- вантажних документiв (коносаментiв, манiфестiв тощо) - в необхiдної кiлькостi;
- суднової ролi - 1 примiрник;
- списку пасажирiв - 1 примiрник;
- декларацiї про особистi речi членiв екiпажу судна - 2 примiрника;
- митних декларацiй членiв екiпажу судна, якi є громадянами України;
- списку запасiв споживання - 2 примiрника;
- довiдки капiтана про наявнiсть на борту судна наркотичних (психотропних) засобiв, зброї та боєприпасiв - 1 примiрник;
- довiдки про наявнiсть у судновiй касi валюти - 1 примiрник;
- оригiналу та копiї документа, що пiдтверджує нацiональну належнiсть судна;
- оригiналу та копiї документа, що пiдтверджує право власностi на судно;
- рахункiв-фактур, актiв про оприбуткування по судну, актiв про списання запасiв споживання, закуплених українським судном за кордоном;
- зобов'язання капiтана судна, яке плаває пiд Державним Прапором України, про те, що закупленi за кордоном запаси споживання не будуть винесенi iз судна, - 1 примiрник.
Усi представленi документи мають бути засвiдченi судновою печаткою та пiдписом капiтана судна, за винятком митних декларацiй українських членiв екiпажу.
Перевiряє комплектнiсть представлених документiв, робить звiрення вiдомостей взаємопов'язаних документiв (наприклад, вiдомостей вантажної декларацiї та вiдомостей манiфесту або коносаменту), про що за вiдсутностi зауважень робить вiдповiднi вiдмiтки у перевiрених документах:
- завiряє поданi документи вiдтиском особистої номерної печатки "Ввезення" (за винятком вантажних документiв, зобов'язання капiтана українського судна про те, що закупленi за кордоном запаси споживання не будуть винесенi iз судна);
- проставляє вiдтиск штампа "Пiд митним контролем" - на вантажних документах i зобов'язаннi капiтана українського судна про те, що закупленi за кордоном запаси споживання не будуть винесенi iз судна;
- якщо до митного оформлення подається бiльше одного примiрника документа, то на примiрнику, який залишається у справах митного органу, робиться запис про кiлькiсть оформлених примiрникiв цього документа.
3.2.3. Старший митного наряду оголошує адмiнiстрацiї судна про початок митного огляду.
3.2.4. По закiнченнi митного огляду iнспектор, призначений вiдповiдальним за документальне оформлення судна:
Приймає вiд iнспекторiв митного наряду оформленi митнi декларацiї членiв екiпажу судна, якi є громадянами України.
Вiдображає вiдомостi про накладенi митнi забезпечення у генеральнiй декларацiї та робить записи про митнi обмеження (додаток 3) на генеральнiй та вантажнiй декларацiях. На iноземних суднах записи робляться англiйською мовою (додаток 4).
Для формування судової справи залишає у себе наступнi документи:
- генеральну декларацiю;
- вантажну декларацiю;
- вантажнi документи (коносаменти, манiфести тощо) - в необхiдної кiлькостi;
- суднову роль;
- список пасажирiв;
- декларацiї про особистi речi членiв екiпажу судна;
- митнi декларацiї членiв екiпажу судна, якi є громадянами України;
- список запасiв споживання;
- довiдку капiтана про наявнiсть на борту судна наркотичних (психотропних) засобiв, зброї та боєприпасiв;
- довiдку про наявнiсть у судновiй касi валюти;
- зобов'язання капiтана українського судна про те, що закупленi за кордоном запаси споживання не будуть винесенi iз судна;
- копiю документа, що пiдтверджує нацiональну належнiсть судна;
- копiю документа, що пiдтверджує право власностi на судно;
- iншi документи, що подавались для здiйснення митного контролю та митного оформлення (у разi потреби).
Ознайомлює капiтана судна з митними обмеженнями та iнформацiєю по накладене митне забезпечення. Зазначенi записи повиннi бути засвiдченi печаткою судна i пiдписом капiтана судна, що є пiдтвердженням ознайомлення з вимогами митницi та прийняття адмiнiстрацiєю судна товарiв у опломбованих примiщеннях на вiдповiдальне зберiгання.
Передає капiтану судна пiд пiдпис в описi на зворотному боцi бланка "Наряд на оформлення судна" iншi примiрники декларацiї на вантаж, списки запасiв споживання, декларацiї про особистi речi членiв екiпажа, вантажних документiв.
3.3. Порядок митного контролю i митного оформлення вибуття судна
3.3.1. Пiсля прибуття на судно старший митного наряду виконує дiї, передбаченi пунктом 3.2.1. цiєї Технологiчної схеми.
3.3.2. Iнспектор, призначений вiдповiдальним за документальне оформлення судна:
Видає представнику суднової адмiнiстрацiї необхiдну кiлькiсть бланкiв митних декларацiй (для членiв екiпажу - громадян України).
Перевiряє наявнiсть суднових документiв, а саме:
- вантажної декларацiї - 2 примiрники;
- вантажних документiв (коносаментiв, манiфестiв тощо) - в необхiднiй кiлькостi;
- суднової ролi - 1 примiрник;
- списку пасажирiв - 1 примiрник;
- декларацiї про особистi речi членiв екiпажу судна - 2 примiрники;
- митних декларацiй членiв екiпажу судна, якi є громадянами України;
- списку запасiв споживання - 2 примiрники;
- довiдки капiтана про наявнiсть на борту судна наркотичних (психотропних) засобiв, зброї та боєприпасiв - 1 примiрник;
- довiдки про наявнiсть у судновiй касi валюти - 1 примiрник;
- оригiналу та копiї документа, що пiдтверджує нацiональну належнiсть судна;
- оригiналу та копiї документа, що пiдтверджує право власностi на судно.
У разi потреби подаються iншi документи, передбаченi законодавством України. Усi представленi документи мають бути засвiдченi судновою печаткою та пiдписом капiтана судна, за винятком митних декларацiй українських членiв екiпажу.
Перевiряє комплектнiсть представлених документiв, здiйснює звiрення вiдомостей взаємопов'язаних документiв (наприклад, вiдомостей вантажної декларацiї та вiдомостей манiфесту або коносаменту), про що, за вiдсутностi зауважень, робить вiдповiднi вiдмiтки у перевiрених документах:
- завiряє поданi документи вiдтиском особистої номерної печатки "Вивезення" (за винятком вантажних документiв);
- проставляє вiдтиск штампа "Пiд митним контролем" - на вантажних документах.
3.3.3. Старший митного наряду оголошує адмiнiстрацiї судна про початок митного огляду.
3.3.4. По завершеннi митного огляду iнспектор, вiдповiдальний за документальне оформлення судна:
Приймає вiд iнспекторiв митного наряду оформленi митнi декларацiї членiв екiпажу судна, якi є громадянами України та за вiдсутнiстю зауважень проставляє на вантажних документах вiдтиск особистої номерної печатки "Вивезення".
Для формування судової справи залишає у себе наступнi документи:
- вантажну декларацiю;
- вантажнi документи;
- суднову роль;
- список пасажирiв;
- декларацiю про особистi речi членiв екiпажу судна;
- митнi декларацiї членiв екiпажу судна, якi є громадянами України;
- список запасiв споживання;
- довiдку капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних (психотропних) засобiв, зброї та боєприпасiв;
- довiдку про наявнiсть у судновiй касi валюти;
- вантажнi митнi декларацiї або iншi документи, якi вiдповiдно до законодавства України є пiдставою для перемiщення товарiв через митний кордон України (або їх копiї);
- доручення на навантаження;
- копiю документа, що пiдтверджує нацiональну належнiсть судна;
- копiю документа, що пiдтверджує право власностi на судно;
- iншi документи, що подавались для здiйснення митного контролю та митного оформлення (у разi потреби).
Передає капiтану судна пiд пiдпис в опису на зворотному боцi бланка "Наряд на оформлення судна" iншi примiрники декларацiї на вантаж, списку запасiв споживання, декларацiї про особистi речi членiв екiпажу, вантажних документiв.
3.4. Порядок проведення митного огляду судна
3.4.1. Митний огляд судна починається: при оформленнi прибуття судна пiсля закiнчення прикордонного контролю, при вибуттi судна до початку прикордонного контролю. По узгодженню мiж старшими митного та прикордонного нарядiв огляд судна може здiйснюватися спiльно.
3.4.2. У процесi огляду, при оформленнi прибуття судна, iнспектори митного наряду: перевiряють вiдомостi, заявленi в суднових документах; на примiщення, у яких знаходяться вантажi, якi не пiдлягають пропуску через митний кордон України або потребують митного оформлення, накладається митне забезпечення. При наявностi вантажiв, що не пiдлягають пропуску через митний кордон України, складається акт довiльної форми в двох примiрниках про прийняття-передання товарiв на зберiгання пiд митним контролем. Один примiрник акта зберiгається в судновiй справi, другий - передається адмiнiстрацiї судна.
3.4.3. У процесi огляду, при оформленнi вибуття судна, iнспектори митного наряду перевiряють: вiдомостi, заявленi в суднових документах, наявнiсть та збереження накладеного митного забезпечення на опломбованих примiщеннях судна; використання валюти iз суднової каси iноземного судна; вiдповiднiсть вiдомостей, заявлених у митних декларацiях.
3.4.4. Перед початком огляду судна старший митного наряду:
- збирає членiв митного наряду i назначених для їхнього супроводження осiб зi складу екiпажу судна;
- оголошує розподiл членiв митного наряду по об'єктах огляду;
- проводить короткий iнструктаж з дотримання правил технiки безпеки пiд час проведення огляду;
- встановлює орiєнтовний час закiнчення огляду;
- дає вказiвку адмiнiстрацiї судна зробити оголошення про початок огляду судна.
3.4.5. У процесi огляду судна старший митного наряду контролює i координує дiї посадових осiб митницi.
3.4.6. Посадова особа митницi здiйснює огляд закрiпленого об'єкта у наступнiй послiдовностi:
3.4.6.1. Здiйснює огляд закрiпленої дiлянки (об'єкта) з використанням технiчних засобiв митного контролю у супроводi члена екiпажу.
3.4.6.2. Здiйснює огляд i оформлення речей i багажу членiв екiпажу в наступному порядку:
- перевiряє правильнiсть заповнення митної декларацiї громадян України, здiйснює усне опитування членiв екiпажу за всiма пунктам декларацiї, попереджає про вiдповiдальнiсть за представлення помилкових або неточних вiдомостей, завiряє митну декларацiю вiдбитком особистої номерної печатки;
- у присутностi супроводжуючих i особи, що проживає в даному примiщеннi, здiйснює огляд примiщення;
- при наявностi товарiв та iнших предметiв, що пiдлягають контролю з боку iнших державних органiв або обкладенню митними платежами i податками, або заборонених до ввозу в Україну, а також при наявностi пiдстав вважати, що в особистих речах i багажу присутнi об'єкти порушення митних правил, здiйснює огляд мiсць багажу i ручної поклажi. Огляд здiйснюється тiльки в присутностi їхнього власника. При цьому, посадова особа митницi попереджає його, що вiдповiдно до вимог митного законодавства України, власник зобов'язаний самостiйно пред'явити до огляду всi мiсця з їх розкриттям;
- пiсля завершення огляду доповiдає про його результати старшому митного наряду, а оформленi митнi декларацiї передає iнспектору, який призначенiй для оформлення суднових документiв.
3.4.7. Старший митного наряду пiсля надходження доповiдей вiд усiх членiв наряду про результати огляду й оформлення судна (за вiдсутностi зауважень) повiдомляє про закiнчення огляду.
3.4.8. У рази ввезення членами екiпажу товарiв та iнших предметiв, що пiдлягають обкладенню митними платежами i податками, посадова особа митницi органiзує нарахування та стягнення обов'язкових платежiв вiдповiдно вимогам дiючого законодавства.
3.5. Дiї митного наряду пiсля завершення митного оформлення судна
3.5.1. Старший митного наряду:
- повiдомляє чергового по митному поста про прибуття наряду з оформлення судна;
- доповiдає начальнику поста про проведення митного оформлення судна, виконання поставлених задач, зауваження або порушення, якi були виявленi у процесi огляду;
- вносить необхiдну iнформацiю в "Журнал реєстрацiї суден закордонного плавання" i в електронний журнал облiку суден.
3.5.2. Черговий по митному поста невiдкладно повiдомляє чергового митницi про завершення митного оформлення судна.
3.5.3. Iнспектор, що був призначений вiдповiдальним за документальне оформлення судна:
- пiдшиває у папку "Судновi справи" документи:
- у випадку митного оформлення прибуття судна - передбаченi пiдпунктом 3.2.4;
- у випадку митного оформлення вибуття судна - передбаченi пiдпунктом 3.3.4;
- передає iнспектору митного поста, вiдповiдальному за оформлення зовнiшньоекономiчних вантажiв, документи на вантаж, що надiйшов, пiд пiдпис в опису на зворотному боцi бланка "Наряду на оформлення судна" для заповнення в електронному "Журналi реєстрацiї товарiв, що перетинають митний кордон України на суднах закордонного плавання";
- передає iнспектору митного поста, вiдповiдальному за пiдшиття i здачу до архiву документiв з митного оформлення суден, документи, оформленi на вiдхiд судна пiд пiдпис в опису на зворотному боцi бланка "Наряду на оформлення судна";
- у випадку митного оформлення прибуття судна пiдшиває у справу "Документи на контролi" генеральну та вантажну декларацiї.
4. Митний контроль товарiв, якi перемiщуються на суднах закордонного плавання
4.1. При ввезеннi на митну територiю України
4.1.1. Вивантаження предметiв iз суден, що прибули з-за кордону, проводиться на пiдставi оформлених вантажних митних декларацiй, вантажних документiв з дозволу митного органу й пiд її контролем. На вантажних декларацiях посадовi особи митних органiв мають право робити написи iз застереженнями, якi забороняють або регулюють процес вивантаження та є обов'язковими для виконання всiма особами, що беруть участь у процесi вивантаження.
4.1.2. У межах процедури контролю товарiв пiд час їх перемiщення через державний кордон України iнспектори митницi здiйснюють попереднiй документальний контроль товарiв, що пiдлягають санiтарно-епiдемiологiчному, ветеринарному, фiтосанiтарному контролю та контролю за перемiщенням культурних цiнностей, шляхом аналiзу iнформацiї про пiдконтрольний товар, яка мiститься в товаротранспортних, транспортних, комерцiйних та iнших документах, що повиннi подаватися для здiйснення необхiдних форм контролю.
Результати попереднього документального контролю заносяться до примiрникiв товаротранспортних (товаротранспортних) документiв, а в Єдинiй автоматизованiй iнформацiйнiй системi Держмитслужби проставляються вiдмiтки згiдно з дiючою системою контролю за доставкою вантажiв.
4.1.3. Вивантаження ввезених предметiв (iмпортних або транзитних) здiйснюється в зони митного контролю (склади, термiнали, вiдкритi майданчики, причали), розташованих на територiї морських (рiчкових) пунктiв пропуску (контролю), порту, або транспортнi засоби, що перебувають у цих зонах.
Для здiйснення контролю за вивантаженням судна адмiнiстрацiєю порту або iншими уповноваженими особами подаються митному органу документи (тальманська розписка тощо), якi вiдображають результати вивантаження.
При розбiжностi кiлькостi предметiв з даними, зазначеними у вантажних документах, або при виявленнi в процесi вивантаження судна пошкоджених, пiдмочених, зi слiдами розпакування вантажних мiсць складається акт-повiдомлення. Про складання акта-повiдомлення в генеральному актi робиться вiдмiтка iз зазначенням номера акта-повiдомлення. Результати вивантаження фiксуються в генеральному актi. Генеральний акт складається у трьох примiрниках (один примiрник залишається в справах митного поста) та завiряється представниками порту, судна й митного органу. Крiм того, складається акт про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у необхiдних для здiйснення митного оформлення документах, форма якого затверджена наказом Держмитслужби України вiд 18.11.2002 N 630 "Про затвердження форми акта про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у потрiбних для здiйснення митного контролю документах, про пошкодження товарiв чи їх упаковки або маркування".
4.1.4. Начальник митного поста (особа, яка його замiщає) при наданнi вантажовласником або уповноваженою ним особою документiв для одержання дозволу на вивантаження судна робить наступнi дiї:
Перевiряє наявнiсть необхiдних документiв:
- примiрникiв коносаменту вантажоодержувача i наявнiсть на них дозвiльних вiдмiток iнших державних органiв, що здiйснюють контрольнi функцiї на державному кордонi України, на випуск вантажу вiдповiдно заявленому режиму;
- вантажної митної декларацiї, оформленої Севастопольською митницею;
- або заяви на розмiщення вантажу на складi тимчасового зберiгання, яка пiдписана начальником митницi (його заступником);
- або листа на митне оформлення вантажу вартiстю менш нiж еквiвалент 100 євро, який оформлений належним чином;
- або письмового дозволу керiвництва митницi на вивантаження товарiв в зону митного контролю;
- iнших документiв, необхiдних для завершення митного оформлення вантажу.
Призначає iнспектора митного поста, який буде здiйснювати перевiрку й оформлення, й передає йому необхiднi документи. При необхiдностi митного оформлення вантажiв вартiстю менш нiж еквiвалент 100 євро, письмова резолюцiя про призначення iнспектора проставляється на заявi вантажовласника.
4.1.5. Iнспектор митного поста, призначений для оформлення документiв:
- перевiряє наданi документи на предмет їхньої вiдповiдностi чинному законодавству України;
- при вiдсутностi зауважень, проставляє на коносаментi вiдбиток штампа "Вивантаження дозволене", завiряє його пiдписом;
- передає документи черговому митного поста для органiзацiї митного контролю за вивантаженням судна.
4.1.6. Iнспектор, що здiйснює контроль за вивантаженням вантажу з борту судна:
До початку вивантаження:
- вивчає документи на вантаж, що надiйшов;
- перевiряє цiлiснiсть митних забезпечень на вантажних примiщеннях транспортного засобу (якщо вони накладалися);
- у випадку вiдсутностi в процесi перевiрки зауважень дає дозвiл на початок вивантаження. Робить запис у вантажнiй декларацiї на бортi судна i вантажної декларацiї на контролi про час початку вантажних робiт.
У процесi здiйснення митного контролю за вивантаженням:
- перевiряє вiдповiднiсть найменування, кiлькостi i маркiрування вантажу вiдомостям в наданих документах;
- перевiряє вiдсутнiсть стороннiх вкладень у вантажi;
- веде облiк вантажу;
- при виявленнi в процесi вивантаження iз судна ушкоджених, пiдмочених або зi слiдами розпаковування вантажних мiсць, а також вантажiв, що були доставленi без документiв або не були заявленi перевiзником, або була виявлена їхня невiдповiднiсть вантажним документам, оглядає такi вантажi в першу чергу в присутностi представникiв зацiкавлених органiзацiй перевiзника, адмiнiстрацiї порту, вантажоодержувача, вiдправника вантажу, при необхiдностi уповноваженого експерта. Розпакування i перепакування мiсць здiйснюється за рахунок вантажовласника.
При необхiдностi iнспектор взаємодiє з iншими пiдроздiлами Севастопольської митницi згiдно технологiчних схем взаємодiї.
Пiсля завершення вивантаження (закiнченнi змiни):
- оглядає примiщення судна, у яких знаходився вантаж;
- робить запис у судовому екземплярi вантажної декларацiї та генеральної декларацiї у судновiй справi про дату i час зняття i накладення митного забезпечення на вантажнi та службовi примiщення;
- робить запис на зворотi коносамента про найменування й кiлькiсть вивантаженого з борта судна товару й завiряє її вiдбитком особистої номерної печатки;
- в разi здiйснення контролю на пiдставi ВМД - складає акт огляду;
- доповiдає про результати контролю черговому по поста.
4.1.7. Чергової по поста:
- по завершенню вивантаження вантажу - передає необхiднi документи iнспектору митного поста, вiдповiдальному за оформлення зовнiшньоекономiчних вантажiв;
- передає iнформацiю щодо здiйснення контролю за вивантаженням начальнику поста.
4.1.8. Iнспектор митного поста, вiдповiдальний за оформлення зовнiшньоекономiчних вантажiв:
- завiряє акти-повiдомлення (за необхiднiстю) i генеральний акт вивантаження судна;
- по закiнченнi вивантаження вносить вiдомостi щодо пропущених вантажiв у електронний "Журнал облiку пропущених вантажiв" i складає опис на передачу вантажних документiв по пропущених вантажах;
- передає документи вiдповiдно до складеного опису (додаток 5) iнспектору, вiдповiдальному за пiдшивку i здачу в архiв документiв з оформлення суден.
4.1.9. Iнспектор, що виконував митне оформлення документiв на прихiд судна, пiсля його вiдходу за кордон, вилучає зi справи "Документи, знятi з контролю" вантажну декларацiю, акти прийняття адмiнiстрацiєю судна товарiв i предметiв на вiдповiдальне зберiгання i зобов'язання капiтана про невинесення iз судна запасiв споживання, зi справи "Судновi справи" iншi судновi документи. Передає їх пiд пiдпис в опису на зворотному боцi бланка "Наряд на оформлення судна" iнспекторовi, вiдповiдальному за прийом, пiдшивку i здачу в архiв документiв з оформлення суден.
4.1.10. Iнспектор, вiдповiдальний за прийом, пiдшивку i здачу в архiв документiв з оформлення суден, перевiряє вiдповiднiсть прийнятих документiв описам, формує їхню пiдшивку в справу, помiщає її в архiв митного поста.
4.2. При вивезеннi за кордон
4.2.1. Начальник митного поста (особа, яка його замiщає) при наданнi вантажовласником або уповноваженою ним особою документiв для одержання дозволу на навантаження судна виконує наступнi дiї:
Перевiряє наявнiсть необхiдних документiв:
- вантажної митної декларацiї;
- або заяви на митне оформлення вантажу, вартiстю менш нiж еквiвалент 100 євро;
- або гарантiйного листа на дозвiл навантаження до оформлення вантажної митної декларацiї з резолюцiєю начальника митницi (його заступника, що курує цi питання). Рiшення про можливостi навантаження на судна закордонного плавання крiпильного i сепарацiйного матерiалу, прiсної води i продуктiв харчування для членiв екiпажа суден до оформлення вантажної митної декларацiї приймаються безпосередньо начальником поста;
- товаротранспортних документiв i наявнiсть на них дозвiльних вiдмiток iнших державних органiв, що здiйснюють контрольнi функцiї на державному кордонi України, на випуск вантажу вiдповiдно заявленому режимовi;
- iнструкцiї вiд вантажоодержувача по заповненню коносамента;
- iнших документiв, необхiдних для митного оформлення;
- доручення на навантаження (за формою, передбаченою наказом Мiнiстерства транспорту й зв'язку N 1098) - не бiльше 5 екземплярiв.
Призначає iнспектора митного поста, який буде проводити оформлення "Доручення на навантаження", i передає йому необхiднi документи. При необхiдностi митного оформлення вантажiв вартiстю менш нiж еквiвалент 100 євро або при оформленнi гарантiйних листiв, письмова резолюцiя про призначення iнспектора проставляється на заявi вантажовласника або на гарантiйному листi.
4.2.2. Iнспектор митного поста, якiй здiйснює оформлення "Доручення на навантаження":
- перевiряє наданi документи на предмет їхньої вiдповiдностi чинному законодавству України, дiйснiсть наявних вiдмiток митницi оформлення, чи знаходяться данi особистi митнi забезпечення митницi оформлення в обiгу;
- при необхiдностi особисто переконується у вiдповiдностi окремих вiдомостей, зазначених у документах, фактично пред'явленому вантажу;
- реєструє "Доручення на навантаження" у "Журналi облiку доручень на навантаження", проставляє на всiх його примiрниках вiдтиск штампа "Навантаження дозволене", який завiряє пiдписом i вiдтиском особистої номерної печатки;
- вилучає перший примiрник "Доручення на навантаження", а iншi передає для вручення адмiнiстрацiї судна, порту i т. д.;
- пiдшиває "Доручення на навантаження" i останнi документи у справу "Доручення на навантаження" та передає їх черговому по поста для органiзацiї митного контролю за навантаженням товару на борт судна.
4.2.3. До початку навантаження за письмовою заявою вантажовласника або уповноваженої ним особи допускається анулювання "Доручення на навантаження" за умови обов'язкового повернення всiх ранiше оформлених його примiрникiв. Рiшення про можливiсть анулювання "Доручення на навантаження" приймає начальник поста.
4.2.4. Iнспектор, що здiйснює контроль за навантаженням на борт судна:
До початку навантаження:
- вивчає документи на вантаж;
- перевiряє наявнiсть i здiйснює огляд вантажу на предмет вiдповiдностi його характеристик вiдомостям, зазначеним у наданих документах;
- оглядає примiщення судна (вантажнi трюми), у котрi буде здiйснюватися навантаження на предмет вiдсутностi стороннiх вантажiв;
- у випадку вiдсутностi в процесi перевiрки зауважень дає дозвiл на початок навантаження. Робить запис у вантажнiй декларацiї на бортi судна i вантажної декларацiї на контролi про час початку вантажних робiт.
У процесi навантаження:
- перевiряє вiдповiднiсть найменування, кiлькостi i маркiрування вантажу вiдомостям, зазначеним у наданих документам;
- перевiряє вiдсутнiсть стороннiх вкладень у вантажi;
- веде облiк вантажу;
- при виявленнi в процесi навантаження на судно ушкоджених, пiдмочених або зi слiдами розпаковування вантажних мiсць, а так само товарiв i iнших предметiв, що були доставленi без документiв, або не були заявленi перевiзником, або була виявлена їхня невiдповiднiсть вантажним документам, оглядає такi вантажi в першу чергу в присутностi представникiв зацiкавлених органiзацiй - перевiзника, порту, вантажоодержувача, вiдправника вантажу, при необхiдностi Торгово-промислової палати м. Севастополя. Розпакування i перепакування мiсць провадиться за рахунок вантажовласника. При необхiдностi взаємодiє з iншими пiдроздiлами Севастопольської митницi згiдно технологiчних схем взаємодiї.
По завершеннi навантаження товару (закiнченнi змiни):
- робить позначку в "Дорученнi на навантаження" про найменування i кiлькiсть завантаженого на борт судна товару та завiряє її особистим пiдписом та вiдбитком особистої номерної печатки;
- доповiдає черговому змiни про результати контролю;
- робить запис у судновому примiрнику вантажної декларацiї i вантажнiй декларацiї на контролi про дату, час i вид виконаних робiт, зняття i накладення митного забезпечення на вантажнi i службовi примiщення.
4.2.5. Черговий по поста:
- здiйснює звiрення наданих власником вантажу або уповноваженим їм особою коносаментiв i манiфестiв з дорученнями на навантаження, документом, що пiдтверджує кiлькiсть i асортименти завантажених товарiв i вантажних митних декларацiй;
- при вiдсутностi зауважень - на манiфестах проставляє вiдбиток штампа "Пiд митним контролем";
- пiсля пропуску товарiв за межi митної територiї України передає документи iнспекторовi митного поста, вiдповiдальному за оформлення зовнiшньоекономiчних вантажiв;
- передає iнформацiю щодо здiйснення контролю за навантаженням начальнику поста.
4.2.6. Iнспектор митного поста, вiдповiдальний за оформлення зовнiшньоекономiчних вантажiв, пiсля закiнчення навантаження судна:
- вносить вiдомостi про пропущенi вантажi в електронний "Журнал облiку пропущених вантажiв";
- складає опис вантажних документiв з пропущених вантажiв (додаток 5) i передає їх iнспекторовi, вiдповiдальному за пiдшивку i здачу в архiв документiв з оформлення суден.
4.2.7. Iнспектор, що здiйснював митне оформлення суднових документiв на вiдхiд судна, пiсля завершення оформлення передає їх пiд пiдпис в опису на зворотному боцi бланка "Наряд на оформлення судна" iнспектору, вiдповiдальному за прийом, пiдшивку i здачу в архiв документiв з оформлення суден.
4.2.8. Iнспектор, вiдповiдальний за прийом, пiдшивку i здачу в архiв документiв з оформлення суден, перевiряє вiдповiднiсть прийнятих документiв опису, формує їх пiдшивку в справу, помiщає справу в архiв митного поста.
5. Порядок здiйснення митного контролю за ввезенням на територiю порту вантажiв, що призначенi для вiдправлення за митний кордон України, i вивезенням з територiї порту вантажiв, що надiйшли через митний кордон
5.1. При надходженнi на територiю порту (пiдприємства) вантажiв, якi перемiщуються пiд митним контролем, у встановленому порядку здiйснюється пiдтвердження їхнього надходження на пiдставi наданих вантажних митних декларацiй митницi вiдправлення або документiв контролю доставки, або iнших документiв, встановлених Держмитслужбою України. Пiдтвердження надходження вантажу в зону дiяльностi митного поста здiйснюється вiдповiдно до порядку, який визначений митницею.
5.1.2. Вивезення товарiв за межi зон митного контролю, розташованих в зонi дiяльностi поста i порту, дозволяється в разi:
- митного оформлення у вiдповiдний митний режим;
- направлення пiд митним контролем у митний орган призначення;
- потреби розмiщення на митних лiцензiйних складах за умови розташування цих складiв у зонi дiяльностi митного органу, у якому розташовано пункт пропуску, i наявностi в ЄАIС Держмитслужби України попереднього повiдомлення (попередньої декларацiї), вiдповiдним чином оформленого структурним пiдроздiлом митного органу, у зонi дiяльностi якого розташовано митний лiцензiйний склад;
- потреби розмiщення на складах тимчасового зберiгання для зберiгання пiд митним контролем за умови подання заяви пiдприємства з позитивною резолюцiєю керiвництва митницi i наявностi в ЄАIС Держмитслужби України попереднього повiдомлення (попередньої декларацiї), вiдповiдним чином оформленого структурним пiдроздiлом митного органу, у зонi дiяльностi якого розташовано склад тимчасового зберiгання.
В iнших випадках вивезення товарiв за межi зони митного контролю й порту дозволяється за окремим письмовим дозволом керiвництва митницi.
6. Порядок митного контролю суден каботажного плавання
6.1. Українськi судна, а також iноземнi судна, за умови одержання дозволу Мiнiстерства транспорту та зв'язку України на каботажне плавання, перебувають пiд митним контролем протягом усього часу каботажу. Митне оформлення таких суден здiйснюється документально пiсля повернення з рейсу на пiдставi письмового повiдомлення капiтана судна про те, що судно пiд час рейсу не заходило в порти iнших держав i не причалювало до суден закордонного плавання, а при виходi в рейс - на пiдставi письмового повiдомлення капiтана судна про те, що цим рейсом не передбачається заходження до портiв iнших держав та причалювання до суден закордонного плавання. Враховуючи, що рейс - закiнчена операцiя щодо перемiщення вантажiв або пасажирiв транспортними засобами, а також рух цих засобiв за визначеним маршрутом, капiтан судна надає письмове повiдомлення митному органу у мiсцi виходу в рейс, так i у мiсцi повернення з цього рейсу.
Документи, необхiднi для митного оформлення суден каботажного плавання, подаються вiдповiдними капiтанами (їх уповноваженими представниками).
6.2. Митний контроль та митне оформлення суден каботажного плавання, якi при здiйсненнi каботажу заходили до iноземних портiв або пiдходили до суден закордонного плавання, здiйснюються на загальних пiдставах в зонах митного контролю на територiї морських портiв.
6.3. Iнспектор, вiдповiдальний за здiйснення митною оформлення документiв, при вибуттi судна в каботажне плавання виконує такi дiї:
Перевiряє наявнiсть суднових документiв, а саме:
- вантажної декларацiї - 2 примiрники;
- суднової ролi - 1 примiрник;
- списку пасажирiв - 1 примiрник;
- списку запасiв споживання - 1 примiрник;
- вантажних документiв (коносаментiв, манiфестiв тощо) - в необхiдної кiлькостi;
- оригiналу та копiї документа, що пiдтверджує нацiональну належнiсть судна;
- оригiналу та копiї документа, що пiдтверджує право власностi на судно;
- iнших документiв, якi передбаченi законодавством України (у разi потреби).
Усi поданi документи мають бути засвiдченi судновою печаткою та пiдписом капiтана судна.
Звiряє вiдомостi, заявленi у декларацiї про вантаж, з наявними в митному органi вiдомостями про вантажнi операцiї, за вiдсутностi зауважень робить на судновiй ролi запис: "Вiдхiд судна дозволено", робить на декларацiї про вантаж запис для митного органу призначення такого змiсту: "Судну дозволено вiдхiд у порт (назва порту). Капiтану вручено:
- вантажну декларацiю;
- суднову роль;
- iншi документи (у разi потреби)", зазначає кiлькiсть аркушiв вручених документiв i вiдомостi про наявнiсть та кiлькiсть товарiв, що перебувають пiд митним контролем на борту судна, накладене митне забезпечення тощо й завiряє зробленi записи вiдтиском особистої номерної печатки "Вивезення". Пiд цим записом на декларацiї про вантаж представник капiтана судна робить власноручно запис: "Документи отримав", ставить пiдпис та прiзвище.
Другий примiрник оформленої вантажної декларацiї, письмове повiдомлення капiтана судна про те, що цим рейсом не передбачається заходження у порти iнших держав i причалювання до суден закордонного плавання, пiдшиває в папку "Каботажне плавання".
Письмове повiдомлення капiтана судна про те, що цим рейсом не передбачається заходження до портiв iнших держав та причалювання до суден закордонного плавання, завiряє вiдбитком особистої номерної печатки.
6.4. Направлення товарiв та iнших предметiв, що перебувають пiд митним контролем на борту судна, в iншi українськi порти здiйснюється в порядку, установленому Держмитслужбою України, з оформленням документа контролю доставки (далi - ДКД).
6.5. Пiсля прибуття судна каботажного плавання iнспектор, вiдповiдальний за здiйснення митного оформлення документiв, виконує такi дiї:
Перевiряє наявнiсть у капiтана судна (його уповноваженого представника) наявнiсть документiв:
- письмового повiдомлення про те, що судно пiд час рейсу не заходило в порти iнших держав i не причалювало до суден закордонного плавання;
- вантажної декларацiї - 2 примiрники;
- вантажної декларацiї та iнших вручених митним органом вiдправлення документiв, зазначених в п. 6.3.2 даної схеми.
При вiдсутностi зауважень робить запис у декларацiї на вантаж про прибуття судна: "прибуття до порту (назва порту)" i засвiдчує його вiдтиском особистої номерної печатки "Ввезення".
Завiряє письмове повiдомлення капiтана про те, що судно пiд час рейсу не заходило в порти iнших держав i не причалювало до суден закордонного плавання вiдтиском особистої номерної печатки "Ввезення".
Другий примiрник оформленої вантажної декларацiї, письмове повiдомлення капiтана про те, що судно пiд час рейсу не заходило в порти iнших держав i не причалювало до суден закордонного плавання, пiдшиває в папку "Каботажне плавання".
7. Порядок митного контролю плавзасобiв лоцманської служби та iнших служб порту
7.1. При одержаннi заявки на вихiд плавзасобiв лоцманської служби для здiйснення робiт, пов'язаних iз проводкою суден, начальник поста (особа, яка його замiщає):
- виходячи з оперативної обстановки, приймає рiшення про необхiднiсть здiйснення митного контролю;
- призначає iнспекторiв для його здiйснення;
- iнструктує про дiї на борту плавзасобiв лоцманської служби.
Пiсля проведення судна до причалу порту або iншого мiсця стоянки лоцман має право покинути судно тiльки пiсля проходження митного контролю.
7.2. Iнспектори, призначенi для здiйснення митного контролю:
- здiйснюють опитування осiб, що знаходяться на бортi плавзасобу, з питань, передбачених митною декларацiєю;
- здiйснюють контрольнi заходи, передбаченi пунктом 5.6 даної Технологiчної схеми;
- по завершеннi митного контролю доповiдають про його результати начальнику поста (особа, яка його замiщає).
7.3. Судна iнших служб порту, якi забезпечують бункерування суден, постачання запасiв споживання, перевезення членiв екiпажу тощо, пiдлягають митному контролю на вимогу митного органу. Особи, що перебувають на борту таких суден, здiйснюють декларування товарiв (на вимогу митного органу у письмової формi) у встановленому порядку.
8. Порядок митного контролю та митного оформлення вiйськових кораблiв i суден забезпечення Вiйськово-Морських Сил
8.1. Вiйськовi кораблi та судна забезпечення Вiйськово-Морських Сил, якi перетинають митний кордон України, пiдлягають митному оформленню вiдповiдно до Порядку митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.01.2003 N 63, з дотриманням вимог Закону України "Про порядок допуску та умови перебування пiдроздiлiв збройних сил iнших держав на територiї України" та з урахуванням вимог Порядку митного контролю й митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, що перетинають державний кордон України з метою використання їх при проведеннi заходiв оперативно-тактичного характеру, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 01.12.2003 N 812, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 16.12.2003 за N 1166/8487.
8.2. Митне оформлення вiйськових кораблiв та суден забезпечення вiйськово-морських сил iноземних держав здiйснюється митницею за участю представникiв центрального органу виконавчої влади з питань оборони.
8.3. Особистi речi членiв вiйськової команди (предмети першої необхiдностi, пов'язанi насамперед iз забезпеченням життєдiяльностi членiв вiйськових команд, якi є їх власнiстю i якi призначенi виключно для особистого користування, але не можуть бути вiдчуженi або переданi iншим членам вiйськової команди) пiдлягають митному оформленню у загальному порядку.
9. Особливостi митного контролю та митного оформлення iноземних суден, якi проходили ремонт на митнiй територiї України
9.1. Морськi судна, якi ввозяться з метою ремонту (крiм термiнових ремонтних робiт на строк до двох дiб), устаткування та матерiали, призначенi нерезидентами для будiвництва та ремонту морських суден, пiдлягають митному оформленню у режимi тимчасового ввезення.
9.2. При митному контролi та митному оформленнi вибуття iноземного судна закордонного плавання, на якому проводились ремонтнi роботи на українському судноремонтному заводi, ремонтнi матерiали, що були поставленi на судно суб'єктами пiдприємницької дiяльностi України, пiдлягають митному оформленню в режимi експорту. Пiдставою для митного оформлення є зовнiшньоекономiчний договiр про виконання ремонтних послуг на суднi та ремонтна вiдомiсть, у якiй перелiчено ремонтнi матерiали, використанi в процесi ремонту.
9.3. Частини судна та суднове обладнання, що були замiненi пiд час ремонту, пiдлягають вивезенню за межi митної територiї України на борту цього судна або оформленню у вiдповiдний митний режим.
9.4. Порядок здiйснення митного контролю за цiльовим використанням обладнання, устаткування, запасних частин та матерiалiв, що знаходяться пiд митним контролем та ввезенi на митну територiю України для здiйснення ремонту суден, передбачений окремої технологiчної схемою.
10. Особливостi митного контролю та митного оформлення тимчасового ввезення (вивезення) суден
10.1. Судна, якi належать громадянам i тимчасово ввозяться на митну територiю України або тимчасово вивозяться за її межi громадянами, пiдлягають декларуванню митному органу за митною декларацiєю, форму якої затверджено постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.97 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разi перемiщення ними через митний кордон України товарiв та iнших предметiв".
10.2. Пропуск таких суден через митний кордон України здiйснюється пiсля надання громадянином зобов'язання про зворотне ввезення (вивезення), яке заповнюється у двох примiрниках. Один з примiрникiв залишається в митному органi для поставлення на контроль за зворотним вивезенням (ввезенням), другий вручається особi, яка надала зобов'язання. Iнспектор, який здiйснював митне оформлення судна, зобов'язаний протягом доби передати зобов'язання у сектор оформлення транспортних засобiв, де воно ставиться на контроль.
10.3. При зворотному вивезеннi (ввезеннi) судна другий примiрник зобов'язання подається iнспектору, який призначений для оформлення суднових документiв. Пiсля оформлення вибуття судна iнспектор, який був призначеним для оформлення суднових документiв, готує та надсилає повiдомлення про виконання зобов'язання митному органу, якому воно надавалося.
10.4. Контроль за виконанням зобов'язання про зворотне ввезення (вивезення) суден, здiйснюється сектором оформлення транспортних засобiв шляхом облiку зобов'язань в окремому журналi. Пiсля закiнчення строку тимчасового ввезення (вивезення) судна, за вiдсутностi iнформацiї про виконання зобов'язання сектор оформлення транспортних засобiв готує та розсилає запити до прикордонних митних органiв про надання iнформацiї про перетин митного кордону України судном, зазначеним у зобов'язаннi. У разi отримання iнформацiї про те, що судно протягом строку дiї зобов'язання митного кордону України не перетинало, митний орган вживає заходiв згiдно iз законодавством.
10.5. Пропуск на митну територiю України суден, що належать громадянам i тимчасово ввозяться на митну територiю України громадянами-резидентами, здiйснюється пiсля внесення на рахунок митного органу, що здiйснив пропуск, грошової застави в сумi податкiв, що пiдлягають сплатi при ввезеннi таких суден на митну територiю України з метою вiльного використання.
10.6. Судна, що тимчасово ввозяться на митну територiю України або тимчасово вивозяться за межi митної територiї України пiдприємствами (органiзацiями), перемiщуються мiж митними органами з використанням ДКД або оформляються у вiдповiдний митний режим.
10.7. Судна, що тимчасово ввозяться на митну територiю України або тимчасово вивозяться за її межi громадянами-судновласниками або уповноваженими ними особами, власниками яких є пiдприємства (органiзацiї), перемiщуються через митний кордон України у порядку, установленому пiдпунктами 1 - 4 пункту 4.4 Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними, затвердженої наказом Державної митної служби України вiд 17.09.2004 N 678.
11. Особливостi митного контролю та митного оформлення яхт
11.1. Контроль iноземних яхт, членiв їх екiпажу та пасажирiв здiйснюється у разi прибуття в Україну - в першому, у разi вибуття з України -в останньому на шляху прямування морському порту, що вiдкритий для заходження iноземних невiйськових суден.
11.2. Iнспектор, вiдповiдальний за документальне оформлення яхти, здiйснює оформлення суднових документiв наступним способом:
Приймає вiд капiтана яхти наступнi документи, необхiднi для митного оформлення:
- суднову роль - 1 екземпляр;
- довiдку про наявнiсть на бортi яхти наркотичних засобiв, зброї та боєприпасiв - 2 екземпляри;
- список яхтових припасiв - 2 екземпляри;
- декларацiю про особистi речi членiв екiпажу - 2 екземпляри (для iноземцiв);
- митнi декларацiї членiв екiпажу i пасажирiв - 2 екземпляри (для громадян України);
- список пасажирiв - 1 екземпляр.
Перевiряє комплектнiсть i правильнiсть заповнення представлених документiв. У випадку вiдсутностi зауважень завiряє документи вiдбитком особистої номерної печатки i вилучає по одному екземпляру наступних документiв:
- судновiй ролi;
- довiдки про наявнiсть на бортi яхти наркотичних засобiв, зброї та боєприпасiв;
- списку яхтових припасiв;
- декларацiї про особистi речi членiв екiпажу (для iноземцiв);
- списку пасажирiв.
Передає капiтану пiд пiдпис в описi на зворотному боцi бланка "Наряд на оформлення судна" судновi екземпляри списку яхтових припасiв, довiдки про наявнiсть на бортi яхти наркотичних засобiв, зброї та боєприпасiв, митнi декларацiї українських членiв екiпажу та пасажирiв, декларацiї про особистi речi членiв екiпажу (для iноземцiв).
11.3. Яхта, що належить фiзичнiй особi - резиденту України i тимчасово вивозиться з України, у момент пропуску через державний кордон декларується пiд зобов'язання про зворотний ввiз в Україну. Яхта, що належить фiзичної особi - нерезиденту i прибуває в Україну з метою тимчасового перебування, у момент пропуску через державний кордон декларується пiд зобов'язання про зворотний вивiз.
12. Органiзацiя архiвування документiв з митного оформлення суден i вантажiв, що на них перевозяться
12.1. Формування документiв з митного оформлення суден i вантажiв, що на них перевозяться, у справи здiйснюється iнспекторами, що вiдповiдають за цi напрямки згiдно розподiлу обов'язкiв на митному постi.
12.2. Документи приймаються за описами вiд вiдповiдних iнспекторiв i формуються в справу в наступному порядку:
12.2.1. Суднова справа на прихiд:
- наряд на оформлення судна;
- генеральна декларацiя,
- вантажна декларацiя;
- суднову роль;
- список пасажирiв;
- декларацiї про особистi речi членiв екiпажу судна;
- митнi декларацiї членiв екiпажу судна, якi є громадянами України;
- список запасiв споживання;
- довiдка капiтана про наявнiсть на борту судна наркотичних (психотропних) засобiв, зброї та боєприпасiв;
- довiдка про наявнiсть у судновiй касi валюти;
- зобов'язання капiтана українського судна про те, що закупленi за кордоном запаси споживання не будуть винесенi iз судна;
- копiя документа, що пiдтверджує нацiональну належнiсть судна;
- копiя документа, що пiдтверджує право власностi на судно.
12.2.2. Вантажна справа на прихiд:
- опис вантажних документiв;
- манiфести;
- коносаменти;
- акти-повiдомлення (у випадку їхнього складання) i генеральний акт;
- документи контролю вивантаження;
- каргоплан;
- вантажнi митнi декларацiї або iншi документи, якi вiдповiдно до законодавства України є пiдставою для перемiщення товарiв через митний кордон України (або їх копiї);
- список (реєстр) вантажiв у разi потреби;
- листи на оформлення вантажiв вартiстю менш еквiвалента 100 євро;
- iншi документи, що подавались для здiйснення митного контролю та митного оформлення (у разi потреби).
12.2.3. Суднова справа на вiдхiд:
- наряд на оформлення судна;
- вантажна декларацiя;
- суднова роль;
- список пасажирiв;
- декларацiя про особистi речi членiв екiпажу судна;
- митнi декларацiї членiв екiпажу судна, якi є громадянами України;
- список запасiв споживання;
- довiдка капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних (психотропних) засобiв, зброї та боєприпасiв;
- довiдка про наявнiсть у судновiй касi валюти;
- вантажнi митнi декларацiї або iншi документи, якi вiдповiдно до законодавства України є пiдставою для перемiщення товарiв через митний кордон України (або їх копiї);
- копiя документа, що пiдтверджує нацiональну належнiсть судна;
- копiя документа, що пiдтверджує право власностi на судно.
12.2.4. Вантажна справа на вiдхiд:
- опис вантажних документiв;
- доручення на навантаження;
- список вантажiв (за наявностi);
- манiфести;
- коносаменти;
- доручення на навантаження;
- список (реєстр) вантажiв у разi потреби;
- листи на оформлення вантажiв вартiстю менш еквiвалента 100 євро;
- iншi документи, що подавались для здiйснення митного контролю та митного оформлення (у разi потреби).
12.3. Сформована справа прошивається, проводиться наскрiзна нумерацiя аркушiв, шнур скрiплюється листком паперу з вiдбитком мастичної печатки митницi. Вище вiдбитка печатки митницi iнспектором, що робив пiдшивку i нумерацiю аркушiв, робиться запис: "У цiй справi, прошито, пронумеровано, i скрiплено печаткою Севастопольської митницi __ (кiлькiсть аркушiв прописом) аркушiв". Прiзвище, пiдпис iнспектора.
12.4. Справi присвоюється порядковий номер (iндекс) вiдповiдно до номенклатури справ митного поста.
12.5. Вiдповiдальнiсть за вiдповiднiсть документiв чинному законодавству несе посадова особа митного поста, яка завершила їх митне оформлення, та начальник митного поста.
Начальник митного поста "Iнкерман" | М. П. Беляєв |
Додаток 1 до п. 3.1.5 Технологiчно схеми митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними в зонi дiяльностi митного поста "Iнкерман" Севастопольської митницi |
НАРЯД
на оформлення | , | |
(назва судна, прапор) |
яке прибуло з/вибуло у | |
(непотрiбне закреслити) (порт, країна) |
з вантажем | |
(найменування, кiлькiсть) | |
екiпаж ______ чол. (резиденти __/нерезиденти __) |
назва об'єкта | спiвробiтник митницi | представник судна |
Мiсце оформлення рейд: | , причал N | ||
(непотрiбне закреслити) |
Був присутнiй представник | |
(агентуюча фiрма, П. I. Б.) |
Старший наряду | ( | ) | ||
(посада, пiдпис) | (П. I. Б.) | |||
"___" ____________ 200_ |
Додаток 2 до п. 3.1.5 Технологiчної схеми митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними в зонi дiяльностi митного поста "Iнкерман" Севастопольської митницi |
Капiтану переданi
N п/п |
Назва документа | Кiлькiсть прим. | Примiтка |
1 | 2 | 3 | 4 |
Разом _______ документiв на _______ аркушах | ||
Прийняв капiтан т/х ___________ | _________________ | (_______________) |
Документи суднової справи
N п/п |
Назва документа | Кiлькiсть прим. | Примiтка |
1 | 2 | 3 | 4 |
Разом _______ документiв на _______ аркушах | |
Передав _______________ (______________) | Прийняв ________________ (______________) |
Документи на вантаж
N п/п |
Назва документа | Кiлькiсть прим. | Примiтка |
1 | 2 | 3 | 4 |
Разом _______ документiв на _______ аркушах | |
Передав _______________ (______________) | Прийняв ________________ (______________) |
Додаток 3 до п. 3.2.4 Технологiчної схеми митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними в зонi дiяльностi митного поста "Iнкерман" Севастопольської митницi |
МИТНI ОБМЕЖЕННЯ
1. На суднi встановлена тимчасова зона митного контролю.
2. Навантаження/вивантаження вантажу або суднових запасiв здiйснювати тiльки з дозволу митницi.
3. Пiдакцизнi товари (спиртне, сигарети), наркотичнi препарати, зброя i боєприпаси опечатанi в:
примiщення | назва товарiв | печатка (пломба) N |
На вiдповiдальне збереження прийняв, про вiдповiдальнiсть за порушення митних правил попереджений
Капiтан т/х ________________ |
судова печатка | _____________________ (пiдпис) _____________________ (дата приходу) |
Додаток 4 до п. 3.2.4 Технологiчної схеми митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними в зонi дiяльностi митного поста "Iнкерман" Севастопольської митницi |
CUSTOMS NOTICE
1. The vessel is detected as the customs control zone.
2. Loading / discharging of cargo or ship's stores is to be only by permission of the Customs.
3. Bonded goods (alcoholic beverages, cigarettes), drugs or narcotic containing medicines, arms and ammunition are sealed in:
accommodation | name of goods | seal N |
I'm notified about the responsibility in the case of violation of all the abovementioned information and received the bonded goods for a liable storage.
Master of m/v _______________ |
(seal/stamp) | ________________________ (signature) ________________________ (date of arrival) |
Додаток 5 до п. 4.1.8 та 4.2.6 Технологiчної схеми митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними в зонi дiяльностi митного поста "Iнкерман" Севастопольської митницi |
ОПИС ПЕРЕДАЧI ДОКУМЕНТIВ ПО ПРОПУЩЕНИХ ВАНТАЖАХ
Документи з митного контролю й
оформлення вантажiв,
що надiйшли (що вивозяться) на т/х ____________________
N з/п | Назва документа | Кiлькiсть прим. | Примiтка |
Разом _______ документiв на _______ аркушах | |
Здав _______________ (______________) | Прийняв ________________ (______________) |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |