КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 20 серпня 2014 р. N 375


Про затвердження Положення про Мiнiстерство фiнансiв України

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 22 квiтня 2015 року N 225,
вiд 8 квiтня 2015 року N 387,
вiд 22 липня 2015 року N 548,
вiд 11 лютого 2016 року N 185,
вiд 18 лютого 2016 року N 90,
вiд 22 липня 2016 року N 469,
вiд 23 серпня 2016 року N 530,
вiд 14 грудня 2016 року N 951,
вiд 16 сiчня 2017 року N 76,
вiд 25 квiтня 2018 року N 305,
вiд 25 квiтня 2018 року N 323,
вiд 11 липня 2018 року N 554,
вiд 18 липня 2018 року N 562,
вiд 3 листопада 2019 року N 922,
вiд 24 грудня 2019 року N 1164,
вiд 10 червня 2020 року N 464,
вiд 15 липня 2020 року N 598,
вiд 23 вересня 2020 року N 891

     Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     Затвердити Положення про Мiнiстерство фiнансiв України, що додається.

Прем'єр-мiнiстр України А. ЯЦЕНЮК

Iнд. 34

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 20 серпня 2014 р. N 375

ПОЛОЖЕННЯ
про Мiнiстерство фiнансiв України

(Текст Положення, крiм пiдпункту 85 пункту 4, пiсля слiв "контролю за дотриманням бюджетного законодавства" доповнено словами ", державного фiнансового контролю" згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 листопада 2019 року N 922)

     1. Мiнiстерство фiнансiв України (Мiнфiн) є центральним органом виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України.

     Мiнфiн є головним органом у системi центральних органiв виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну фiнансову, бюджетну та боргову полiтику, державну полiтику у сферi мiжбюджетних вiдносин та мiсцевих бюджетiв, державну полiтику у сферi державного пробiрного контролю, бухгалтерського облiку та аудиту, а також забезпечує формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi контролю за дотриманням бюджетного законодавства, державного фiнансового контролю, державного внутрiшнього фiнансового контролю, казначейського обслуговування бюджетних коштiв, коштiв клiєнтiв вiдповiдно до законодавства, запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення, забезпечує формування державної полiтики у сферi органiзацiї та контролю за виготовленням цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi та забезпечує формування та реалiзацiю єдиної державної податкової, митної полiтики, державної полiтики з адмiнiстрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування, державної полiтики у сферi боротьби з правопорушеннями пiд час застосування податкового та митного законодавства, державної полiтики у сферi контролю за трансфертним цiноутворенням, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, державної полiтики у сферi видобутку, виробництва, використання та зберiгання дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення та напiвдорогоцiнного камiння, їх обiгу та облiку.

(абзац другий пункту 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.04.2015р. N 225, вiд 22.07.2015р. N 548, вiд 22.07.2016р. N 469, вiд 14.12.2016р. N 951, вiд 16.01.2017р. N 76, вiд 25.04.2018р. N 305, вiд 24.12.2019р. N 1164, вiд 10.06.2020р. N 464, вiд 15.07.2020р. N 598, вiд 23.09.2020р. N 891)

     2. Мiнфiн у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї України та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими актами законодавства.

     3. Основними завданнями Мiнфiну є:

     1) забезпечення формування та реалiзацiя державної фiнансової, бюджетної та боргової полiтики, державної полiтики у сферi мiжбюджетних вiдносин та мiсцевих бюджетiв, державної полiтики у сферi державного пробiрного контролю, бухгалтерського облiку та аудиту;

(пiдпункт 1 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.04.2015р. N 225, вiд 16.01.2017р. N 76, вiд 25.04.2018р. N 305, вiд 24.12.2019р. N 1164, вiд 23.09.2020р. N 891)

     2) забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики у сферi контролю за дотриманням бюджетного законодавства, державного фiнансового контролю, державного внутрiшнього фiнансового контролю, казначейського обслуговування бюджетних коштiв, коштiв клiєнтiв вiдповiдно до законодавства, запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення;

(пiдпункт 2 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.07.2016р. N 469, вiд 14.12.2016р. N 951, вiд 24.12.2019р. N 1164, вiд 10.06.2020р. N 464)

     3) забезпечує формування та реалiзацiю єдиної державної податкової i митної полiтики, державної полiтики з адмiнiстрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування, державної полiтики у сферi боротьби з правопорушеннями пiд час застосування податкового та митного законодавства, державної полiтики у сферi контролю за трансфертним цiноутворенням, державної фiнансової полiтики у сферi спiвробiтництва з iноземними державами, iноземними фiнансовими установами i мiжнародними фiнансовими органiзацiями, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, державної полiтики у сферi видобутку, виробництва, використання та зберiгання дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення та напiвдорогоцiнного камiння, їх обiгу та облiку;

(пiдпункт 3 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.04.2015р. N 387, вiд 22.07.2015р. N 548, вiд 24.12.2019р. N 1164, вiд 15.07.2020р. N 598)

     31) забезпечення формування державної полiтики у сферi органiзацiї та контролю за виготовленням цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi;

(пункт 3 доповнено пiдпунктом 31 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.01.2017р. N 76)

     4) забезпечення спрямування бюджетних коштiв вiдповiдно до цiлей та прiоритетiв, визначених у щорiчному посланнi Президента України до Верховної Ради України про внутрiшнє i зовнiшнє становище України, Програмi дiяльностi Кабiнету Мiнiстрiв України, прогнозних та програмних документах економiчного i соцiального розвитку.

(пiдпункт 4 пункту 3 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     4. Мiнфiн вiдповiдно до покладених на нього завдань:

     1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенцiї, розробляє пропозицiї щодо вдосконалення законодавчих актiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України;

     2) розробляє проекти законiв та iнших нормативно-правових актiв з питань, що належать до його компетенцiї;

     3) погоджує проекти законiв, якi надходять на погодження вiд iнших мiнiстерств та центральних органiв виконавчої влади, готує у межах повноважень, передбачених законом, висновки i пропозицiї до проектiв законiв, iнших актiв законодавства, якi подаються на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України, та проектiв законiв, внесених на розгляд Верховної Ради України iншими суб'єктами права законодавчої iнiцiативи, нормативно-правових актiв Верховної Ради Автономної Республiки Крим;

     4) готує у межах повноважень, передбачених законом, зауваження i пропозицiї до прийнятих Верховною Радою України законiв, що надiйшли на пiдпис Президентовi України;

     5) здiйснює нормативно-правове регулювання у фiнансовiй, бюджетнiй, податковiй, митнiй сферах, у сферi адмiнiстрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування, державної полiтики у сферi боротьби з правопорушеннями пiд час застосування податкового та митного законодавства, у сферi контролю за трансфертним цiноутворенням, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску; у сферi контролю за дотриманням бюджетного законодавства, державного фiнансового контролю, державного внутрiшнього фiнансового контролю, казначейського обслуговування бюджетних коштiв, коштiв клiєнтiв вiдповiдно до законодавства, бухгалтерського облiку та аудиту, органiзацiї та контролю за виготовленням цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi, видобутку, виробництва, використання та зберiгання дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення та напiвдорогоцiнного камiння, їх обiгу та облiку, у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення;

(пiдпункт 5 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.07.2016р. N 469, вiд 14.12.2016р. N 951, вiд 25.04.2018р. N 305, вiд 24.12.2019р. N 1164, вiд 10.06.2020р. N 464, вiд 15.07.2020р. N 598, вiд 23.09.2020р. N 891)

     51) здiйснює заходи з пiдготовки до iмплементацiї у нацiональне законодавство рекомендацiй Органiзацiї економiчного спiвробiтництва та розвитку (ОЕСР) в сферi мiжнародного оподаткування, трансфертного цiноутворення, а також щодо обмiну фiнансовою iнформацiєю в податкових цiлях;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 51 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.04.2018р. N 305, пiдпункт 51 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.2020р. N 598)

     6) здiйснює прогнозування та аналiз доходiв бюджету;

     7) пiдпункт 7 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     8) визначає основнi органiзацiйно-методичнi засади бюджетного планування, що використовуються для розроблення Бюджетної декларацiї та проекту Державного бюджету України;

(пiдпункт 8 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     81) прогнозує обсяги доходiв державного бюджету, визначає обсяги фiнансування державного бюджету, повернення кредитiв до державного бюджету та орiєнтовнi граничнi показники видаткiв державного бюджету та надання кредитiв з державного бюджету (включаючи обсяг видаткiв та надання кредитiв на нацiональну безпеку i оборону) на середньостроковий перiод;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 81 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     9) здiйснює заходи з пiдвищення ефективностi управлiння державними фiнансами;

     91) забезпечує управлiння фiскальними ризиками;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 91 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.02.2016р. N 90, пiдпункт 91 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2018р. N 562)

     10) проводить разом з iншими органами виконавчої влади аналiз фiнансово-економiчного стану держави, перспектив її подальшого розвитку;

     11) складає разом з головними розпорядниками коштiв державного бюджету Бюджетну декларацiю;

(пiдпункт 11 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     111) розробляє та доводить до вiдома головних розпорядникiв коштiв державного бюджету iнструкцiї з пiдготовки пропозицiй до Бюджетної декларацiї та орiєнтовнi граничнi показники видаткiв державного бюджету та надання кредитiв з державного бюджету на середньостроковий перiод;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 111 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     12) розробляє в установленому порядку проект закону про Державний бюджет України на вiдповiдний рiк та готує вiдповiднi матерiали, що додаються до нього;

     13) органiзовує роботу, пов'язану iз складенням та управлiнням виконання Державного бюджету України, координує дiяльнiсть учасникiв бюджетного процесу з питань виконання бюджету;

     14) пiдпункт 14 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     15) удосконалює мiжбюджетнi вiдносини;

     16) пiдпункт 16 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     17) удосконалює механiзм фiнансового вирiвнювання;

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     18) здiйснює державне регулювання бухгалтерського облiку, фiнансової, бюджетної звiтностi та аудиту в Українi, розробляє стратегiю розвитку нацiональної системи бухгалтерського облiку, визначає єдинi методологiчнi засади бухгалтерського облiку та складення фiнансової i бюджетної звiтностi, обов'язковi для всiх юридичних осiб незалежно вiд органiзацiйно-правової форми, форми власностi та пiдпорядкування (крiм банкiв), здiйснює адаптацiю законодавства з питань бухгалтерського облiку та аудиту в Українi до законодавства ЄС, надає iндивiдуальнi роз'яснення з цих питань, якщо вони належать до дiяльностi заявникiв;

(пiдпункт 18 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.04.2018р. N 305, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     19) забезпечує здiйснення повноважень головного розпорядника бюджетних коштiв в установах i органiзацiях, що належать до сфери управлiння Мiнфiну, центральних органах виконавчої влади, дiяльнiсть яких координується та спрямовується Кабiнетом Мiнiстрiв України через Мiнiстра фiнансiв;

     20) iнформує громадськiсть про економiчнi та фiскальнi цiлi держави;

     21) розробляє i доводить до вiдома головних розпорядникiв бюджетних коштiв iнструкцiї з пiдготовки бюджетних запитiв для пiдготовки проекту Державного бюджету України, встановлює строк та порядок їх подання;

(пiдпункт 21 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     22) проводить оцiнку вiдповiдностi бюджетному законодавству бюджетних запитiв, паспортiв бюджетних програм, проектiв зведених кошторисiв для складення розпису державного бюджету;

     23) проводить аналiз бюджетного запиту, поданого головним розпорядником бюджетних коштiв, на предмет його вiдповiдностi Бюджетнiй декларацiї, а також ефективностi використання бюджетних коштiв;

(пiдпункт 23 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     24) здiйснює пiдготовку аналiтичних матерiалiв до закону про Державний бюджет України;

     241) здiйснює на пiдставi результатiв аналiзу персональних даних та iнформацiї, що мiстить банкiвську таємницю, верифiкацiю та монiторинг достовiрностi iнформацiї, поданої фiзичними особами для нарахування та своєчасного та в повному обсязi отримання пенсiй, допомог, пiльг, субсидiй, iнших соцiальних виплат, якi здiйснюються за рахунок коштiв державного, мiсцевих бюджетiв, фондiв загальнообов'язкового державного соцiального i пенсiйного страхування;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 241 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.02.2016р. N 185, пiдпункт 241 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     25) аналiзує обсяги дебiторської та кредиторської заборгованостей та причини їх виникнення;

(пiдпункт 25 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     26) готує проект протокольного рiшення Кабiнету Мiнiстрiв України щодо визначення перелiкiв бюджетних програм, за якими необхiдно затвердити порядки використання коштiв державного бюджету або внести змiни до затверджених порядкiв використання коштiв державного бюджету;

     27) складає розпис Державного бюджету України згiдно з бюджетними призначеннями та вносить змiни до нього, у тому числi в частинi мiжбюджетних трансфертiв у розрiзi мiсцевих бюджетiв; розробляє iнструктивнi матерiали щодо складення розпису (тимчасового розпису) Державного бюджету України;

     28) вносить змiни до розпису Державного бюджету України за загальним фондом з метою забезпечення збалансованостi надходжень та витрат державного бюджету з дотриманням граничного обсягу рiчного дефiциту (профiциту) державного бюджету;

     29) погоджує поданi головними розпорядниками бюджетних коштiв проекти паспортiв бюджетних програм;

(пiдпункт 29 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     30) затверджує лiмiтнi довiдки про бюджетнi асигнування, що мiстять бюджетнi призначення та їх помiсячний розподiл;

     31) формує проект рiчного звiту про виконання закону про Державний бюджет України та здiйснює публiчне представлення звiту про виконання Державного бюджету України за попереднiй бюджетний перiод;

     32) здiйснює перерозподiл бюджетних асигнувань, затверджених у розписi бюджету та кошторисi, в розрiзi економiчної класифiкацiї видаткiв бюджету, а також в розрiзi класифiкацiї кредитування бюджету - щодо надання кредитiв з бюджету;

     33) затверджує загальнi вимоги до визначення результативних показникiв бюджетних програм;

     34) визначає органiзацiйно-методологiчнi засади проведення оцiнки ефективностi бюджетних програм головними розпорядниками бюджетних коштiв;

(пiдпункт 34 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     341) визначає органiзацiйно-методологiчнi засади здiйснення внутрiшнього контролю i внутрiшнього аудиту, проводить оцiнку функцiонування систем внутрiшнього контролю i внутрiшнього аудиту;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 341 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14.12.2016р. N 951, пiдпункт 341 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     342) встановлює правила складення паспортiв бюджетних програм та звiтiв про їх виконання;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 342 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     343) визначає органiзацiйно-методологiчнi засади проведення оглядiв витрат державного бюджету;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 343 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     35) пiдпункт 35 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     36) вносить у встановленому порядку пропозицiї щодо щорiчного перегляду ставок податкiв i зборiв, установлених у фiксованому значеннi, для компенсацiї iнфляцiйного впливу на обсяг надходжень до бюджету;

     37) визначає та забезпечує впровадження єдиних методологiчних засад iнформацiйно-аналiтичного забезпечення управлiння державними фiнансами;

     38) здiйснює заходи щодо модернiзацiї державних фiнансiв, створює iнтегровану систему управлiння державними фiнансами;

     39) здiйснює узгодження рiшення про надання розстрочення та вiдстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу стосовно загальнодержавних податкiв та зборiв на строк, що виходить за межi одного бюджетного року;

     40) здiйснює управлiння державним боргом та гарантованим державою боргом, зокрема:

     розробляє та погоджує нормативно-правовi акти з питань управлiння державним боргом;

     здiйснює управлiння ризиками, пов'язаними з державним боргом;

     розробляє Стратегiю управлiння державним боргом;

(пiдпункт 40 пункту 4 доповнено новим абзацом четвертим згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     здiйснює прогноз фiнансування державного бюджету;

     здiйснює державнi внутрiшнi та зовнiшнi запозичення у межах, визначених законом про Державний бюджет України;

     здiйснює оперативний облiк державного та гарантованого державою боргу;

     веде реєстр державних гарантiй;

     здiйснює погашення та обслуговування державного боргу;

     здiйснює правочини з державним боргом, включаючи обмiн, випуск, купiвлю, викуп та продаж державних боргових зобов'язань, за умови дотримання граничного обсягу державного боргу на кiнець бюджетного перiоду;

     здiйснює на вiдкритих аукцiонах продаж прав вимоги простроченої бiльше трьох рокiв заборгованостi перед державою за кредитами (позиками), залученими державою або пiд державнi гарантiї, а також за кредитами з бюджету в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України;

     здiйснює заходи, спрямованi на пiдвищення привабливостi iнвестування в державнi цiннi папери України, i комплекснi заходи з полiпшення кредитного рейтингу України;

     затверджує порядок вiдбору та функцiонування первинних дилерiв;

     затверджує та оприлюднює графiк первинного розмiщення державних цiнних паперiв;

     41) забезпечує регулювання мiжбюджетних вiдносин мiж державним та мiсцевими бюджетами;

     42) встановлює форми зведених показникiв за мережею, штатними розписами i контингентами установ та одержувачiв бюджетних коштiв;

     43) розробляє порядок перерахування мiжбюджетних трансфертiв;

(пiдпункт 43 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     44) затверджує форми фiнансової та бюджетної звiтностi про виконання зведеного, державного та мiсцевих бюджетiв;

     45) удосконалює програмно-цiльовий метод та середньострокове бюджетне планування на мiсцевому рiвнi;

(пiдпункт 45 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     451) визначає органiзацiйно-методологiчнi засади складення прогнозiв та проектiв мiсцевих бюджетiв;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 451 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     452) проводить аналiз показникiв мiсцевих бюджетiв;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 452 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     46) формує та уточнює програмну класифiкацiю видаткiв та кредитування державного та мiсцевих бюджетiв, у тому числi шляхом визначення нових кодiв та назв бюджетних програм вiдповiдно до бюджетного законодавства;

(пiдпункт 46 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     47) затверджує та вносить змiни до бюджетної класифiкацiї;

     471) затверджує типову програмну класифiкацiю видаткiв та кредитування мiсцевого бюджету та змiни до неї;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 471 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     48) пiдпункт 48 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     49) приймає рiшення щодо безспiрного вилучення коштiв з мiсцевих бюджетiв до державного бюджету;

     50) погоджує обсяги та умови здiйснення мiсцевих запозичень i надання мiсцевих гарантiй, здiйснює реєстрацiю мiсцевих запозичень i мiсцевих гарантiй;

     51) погоджує залучення на поворотнiй основi коштiв єдиного казначейського рахунка для покриття тимчасових касових розривiв мiсцевих бюджетiв, Пенсiйного фонду України;

(пiдпункт 51 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     52) затверджує порядок отримання i погашення позик на покриття тимчасових касових розривiв, що виникають за загальним фондом та бюджетом розвитку мiсцевих бюджетiв, у фiнансових установах;

     53) затверджує форми вимоги про повернення використаної не за цiльовим призначенням суми субвенцiї та iнформацiї про встановлення фактiв нецiльового використання субвенцiї;

     54) проводить оцiнку фiнансового забезпечення проектiв державних цiльових програм;

(пiдпункт 54 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     55) забезпечує в установленому законодавством порядку участь держави в капiталiзацiї банкiв, здiйснює управлiння корпоративними правами таких банкiв та готує плани їх продажу;

     56) формує та проводить у межах повноважень, передбачених законом, єдину державну фiнансову полiтику щодо розвитку ринку фiнансових послуг, розвитку державних банкiв, державної iпотечної установи та iнших фiнансових установ;

     57) затверджує порядок проведення вiдкритого конкурсу з визначення уповноважених банкiв, через якi здiйснюватиметься виплата заробiтної плати працiвникам бюджетних установ, та проводить зазначений конкурс;

     571) готує i вносить на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України проекти рiшень вищого органу управлiння банку стосовно дiяльностi державних банкiв, якi оформлюються актами Кабiнету Мiнiстрiв України, i не пiдлягають погодженню з iншими заiнтересованими органами;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 571 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     58) здiйснює заходи (у тому числi фiнансовi операцiї) щодо забезпечення виконання фiнансових та iнших зобов'язань держави, що випливають iз членства України у мiжнародних фiнансових органiзацiях згiдно з угодами про вступ України до Мiжнародного валютного фонду, Мiжнародного банку реконструкцiї та розвитку, Мiжнародної фiнансової корпорацiї, Мiжнародної асоцiацiї розвитку та Багатостороннього агентства по гарантiях iнвестицiй, iз членства в Європейському банку реконструкцiї та розвитку, у Чорноморському банку торгiвлi та розвитку, з рамкових угод мiж Україною та Пiвнiчним iнвестицiйним банком, мiж Україною та Європейським iнвестицiйним банком, мiж Урядом України та Пiвнiчною екологiчною фiнансовою корпорацiєю;

     59) органiзовує i налагоджує спiвробiтництво з Мiжнародним валютним фондом та iншими мiжнародними фiнансовими органiзацiями;

     591) координує роботу, пов'язану з iнiцiюванням, пiдготовкою та реалiзацiєю проектiв економiчного i соцiального розвитку України, що пiдтримуються iноземними державами, iноземними фiнансовими установами i мiжнародними фiнансовими органiзацiями, проводить монiторинг виконання зазначених проектiв, здiйснює методичне забезпечення зазначеної роботи;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 591 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.04.2015р. N 387, пiдпункт 591 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     592) проводить експертизу проектних пропозицiй щодо iнiцiювання iнвестицiйних проектiв економiчного i соцiального розвитку України, що пiдтримуються iноземними державами, iноземними фiнансовими установами i мiжнародними фiнансовими органiзацiями, з урахуванням експертного висновку про вiдповiднiсть iнвестицiйних проектiв прiоритетам державної полiтики у вiдповiднiй сферi, приймає рiшення про доцiльнiсть пiдготовки вiдповiдного проекту та визначає вiдповiдального за його пiдготовку i реалiзацiю;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 592 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.04.2015р. N 387, пiдпункт 592 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.04.2018р. N 323, вiд 24.12.2019р. N 1164)

     593) вносить Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо доцiльностi залучення позики для реалiзацiї системного проекту, розробляє стратегiчнi та програмнi документи з питань фiнансового спiвробiтництва з мiжнародними фiнансовими органiзацiями, зокрема забезпечує розроблення плану спiвробiтництва України з такими органiзацiями на вiдповiдний рiк;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 593 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.04.2015р. N 387, пiдпункт 593 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.04.2018р. N 323)

     594) здiйснює органiзацiйне та аналiтичне забезпечення дiяльностi представника України в Асамблеї Вкладникiв Фонду Схiдноєвропейського партнерства з енергоефективностi та довкiлля;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 594 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.04.2015р. N 387)

     595) вносить в установленому порядку пропозицiї стосовно участi України у дiяльностi мiжнародних фiнансових органiзацiй, призначення представникiв України в таких органiзацiях та визначення нацiональних координаторiв iз спiвробiтництва з ними;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 595 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.04.2015р. N 387)

     596) готує та надсилає iноземним державам, iноземним фiнансовим установам i мiжнародним фiнансовим органiзацiям офiцiйнi звернення щодо спiльної пiдготовки iнвестицiйних проектiв;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 596 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.04.2015р. N 387, пiдпункт 596 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     60) забезпечує виконання функцiй представника України згiдно з положеннями мiжнародних договорiв, укладених з мiжнародними органiзацiями;

     61) укладає договори з пiдприємствами, установами i органiзацiями, якi беруть участь у реалiзацiї спiльних з мiжнародними фiнансовими органiзацiями, iноземними державами, банками, iншими фiнансовими установами та ЄС проектiв;

     62) здiйснює в рамках проектiв спiльних з мiжнародними органiзацiями, iноземними державами, банками, iншими фiнансовими установами, облiк надходження та використання кредитних коштiв, у межах своїх повноважень здiйснює контроль за цiльовим використанням коштiв, контроль за проведенням розрахункiв та виконанням фiнансових зобов'язань за укладеними в рамках таких проектiв договорами;

(пiдпункт 62 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     621) бере участь у переговорах з делегацiями Урядiв iнших держав щодо пiдготовки проектiв мiжнародних договорiв України про уникнення подвiйного оподаткування та запобiгання податковим ухиленням стосовно податкiв на доходи i майно та внесення змiн до дiючих мiжнародних договорiв України про уникнення подвiйного оподаткування та запобiгання податковим ухиленням стосовно податкiв на доходи i майно;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 621 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.04.2018р. N 305)

     622) здiйснює процедури взаємного узгодження вiдповiдно до мiжнародних договорiв України про уникнення подвiйного оподаткування;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 622 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.2020р. N 598)

     623) забезпечує реалiзацiю Багатосторонньої конвенцiї про виконання заходiв, якi стосуються угод про оподаткування, з метою протидiї розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-пiд оподаткування, Угоди мiж Урядом України та Урядом Сполучених Штатiв Америки для полiпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США "Про податковi вимоги до iноземних рахункiв" (FATCA);

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 623 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.2020р. N 598)

     624) здiйснює заходи з приєднання до Багатосторонньої угоди компетентних органiв про автоматичний обмiн iнформацiєю про фiнансовi рахунки та сприяє її подальшiй реалiзацiї;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 624 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.2020р. N 598)

     63) проводить вiдбiр банкiв, що залучаються до реалiзацiї спiльних з мiжнародними органiзацiями проектiв;

     64) проводить оцiнку фiнансового стану потенцiйних бенефiцiарiв спiльних з мiжнародними фiнансовими органiзацiями iнвестицiйних проектiв;

     65) здiйснює контроль за виконанням зобов'язань за угодами про реструктурування простроченої заборгованостi суб'єктiв господарювання перед державою;

     66) забезпечує органiзацiю роботи з використання бенефiцiарами коштiв мiжнародних фiнансових органiзацiй;

     67) здiйснює заходи щодо виконання програм бюджетної пiдтримки, зокрема секторальної, що впроваджуються в Українi в рамках укладених мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та ЄС мiжнародних договорiв про фiнансування зазначених програм, а також залучення на безоплатнiй та безповоротнiй основi коштiв у рамках iнших програм i проектiв зовнiшньої фiнансової допомоги та залучення кредитних коштiв ЄС;

(пiдпункт 67 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     671) здiйснює координацiю роботи з виконання функцiй Нацiонального контрольно-контактного пункту спiльних операцiйних програм прикордонного спiвробiтництва Європейського iнструменту сусiдства 2014 - 2020 на територiї України;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 671 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.07.2018р. N 554)

     672) здiйснює координацiю органiзацiї проведення аудиту та здiйснення контролю за виконанням в Українi спiльних операцiйних програм прикордонного спiвробiтництва;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 672 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.07.2018р. N 554)

     673) здiйснює координацiю створення та ведення вiдкритого перелiку незалежних аудиторiв в рамках спiльних операцiйних програм прикордонного спiвробiтництва;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 673 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.07.2018р. N 554)

     674) здiйснює координацiю органiзацiї навчань та тренiнгiв незалежних аудиторiв в рамках спiльних операцiйних програм прикордонного спiвробiтництва;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 674 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.07.2018р. N 554)

     675) здiйснює координацiю роботи з проведення спiльних перевiрок реалiзацiї проектiв спiльних операцiйних програм прикордонного спiвробiтництва на мiсцях в Українi та повернення коштiв, витрачених не за призначенням в рамках виконання даних програм;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 675 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.07.2018р. N 554)

     68) здiйснює iнiцiювання, пiдготовку та впровадження проектiв (програм) мiжнародної технiчної допомоги у сферi управлiння державними фiнансами;

     69) укладає iз суб'єктами господарювання договiр про погашення заборгованостi суб'єкта господарювання перед державою за виконання гарантiйних зобов'язань;

     70) забезпечує мiжнародне спiвробiтництво та реалiзацiю зовнiшньої полiтики у межах повноважень, передбачених законом;

     701) бере участь у засiданнях робочих груп з питань податкової полiтики та адмiнiстрування Органiзацiї економiчного спiвробiтництва та розвитку (ОЕСР);

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 701 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.04.2018р. N 305)

     71) бере участь у здiйсненнi заходiв щодо адаптацiї законодавства України до законодавства ЄС у межах повноважень, передбачених законом;

     72) запроваджує мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi та мiжнароднi стандарти аудиту i забезпечує їх оприлюднення на офiцiйному веб-сайтi Мiнфiну;

(пiдпункт 72 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.04.2018р. N 305)

     73) органiзовує наукову, науково-технiчну, iнвестицiйну, iнформацiйну, видавничу дiяльнiсть, пропагування досягнень i передового досвiду, сприяє створенню i впровадженню сучасних iнформацiйних технологiй та комп'ютерних мереж у сферах, вiднесених до вiдання Мiнфiну;

     74) органiзовує роботу, пов'язану з формуванням Державного фонду дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння;

     75) пiдпункт 75 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.01.2017р. N 76)

     751) реалiзовує державну полiтику у сферi державного пробiрного контролю за якiстю дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення та напiвдорогоцiнного камiння, виробiв з них та матерiалiв, що їх мiстять;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 751 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.04.2015р. N 225)

     76) здiйснює лiцензування дiяльностi суб'єктiв господарювання у випадках, передбачених законом;

     77) здiйснює державне регулювання i нагляд у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення щодо суб'єктiв аудиторської дiяльностi; бухгалтерiв; суб'єктiв господарювання, що надають послуги з бухгалтерського облiку; суб'єктiв господарювання, що здiйснюють консультування з питань оподаткування; суб'єктiв господарювання, що надають посередницькi послуги пiд час здiйснення операцiй з купiвлi-продажу нерухомого майна; суб'єктiв господарювання, що надають за винагороду консультацiйнi послуги, пов'язанi з купiвлею-продажем нерухомого майна; суб'єктiв господарювання, що здiйснюють торгiвлю за готiвку дорогоцiнними металами i дорогоцiнним камiнням та виробами з них; суб'єктiв господарювання, якi проводять лотереї та/або азартнi iгри;

(пiдпункт 77 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.06.2020р. N 464, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.09.2020р. N 891)

     78) застосовує заходи впливу до суб'єктiв первинного фiнансового монiторингу вiдповiдно до статей 18 i 32 Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення" та оприлюднює на своєму офiцiйному веб-сайтi iнформацiю, пов'язану iз застосуванням до суб'єкта первинного фiнансового монiторингу цих заходiв впливу;

(пiдпункт 78 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.06.2020р. N 464)

     781) вимагає вiд суб'єктiв первинного фiнансового монiторингу виконання вимог законодавства у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення i в разi виявлення порушень вимог законодавства вживає заходiв, передбачених законами, та здiйснює контроль за виконанням таких вимог;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 781 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.06.2020р. N 464)

     782) забезпечує надання методологiчної, методичної та iншої допомоги суб'єктам первинного фiнансового монiторингу у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення, зокрема надає рекомендацiї та роз'яснення з питань застосування законодавства у зазначенiй сферi;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 782 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.06.2020р. N 464)

     783) забезпечує створення умов для повiдомлення працiвниками суб'єктiв первинного фiнансового монiторингу або будь-якими третiми особами про порушення вимог законодавства у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення, зокрема через свiй офiцiйний веб-сайт;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 783 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.06.2020р. N 464)

     79) забезпечує спiвробiтництво з мiжнародними, мiжурядовими органiзацiями, задiяними у сферi боротьби з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом, або фiнансуванням тероризму чи фiнансуванням розповсюдження зброї масового знищення;

(пiдпункт 79 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.06.2020р. N 464)

     791) здiйснює мiжнародне спiвробiтництво з вiдповiдними органами iноземних держав з питань запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення вiдповiдно до мiжнародних договорiв України чи з власної iнiцiативи з дотриманням вимог конфiденцiйностi;

(пункт 4 доповнено пiдпунктом 791 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.06.2020р. N 464)

     80) пiдпункт 80 пункту 4 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.07.2016р. N 469)

     81) забезпечує внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит у Мiнфiнi та на пiдприємствах, установах i органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;

(пiдпункт 81 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     82) погоджує кошториси та штатнi розписи Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв України, центральних органiв виконавчої влади, президiй нацiональних академiй наук;

(пiдпункт 82 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     83) погоджує в установленому порядку типовi штати бюджетних установ;

     84) погоджує здiйснення державними пiдприємствами, у тому числi господарськими товариствами (крiм банкiв), у статутному фондi яких державi належить 50 i бiльше вiдсоткiв акцiй (часток, паїв), залучення внутрiшнiх довгострокових (бiльше одного року) та зовнiшнiх кредитiв (позик), надання гарантiї або поручительства за такими зобов'язаннями;

     85) здiйснює координацiю та спрямування дiяльностi органiв виконавчої влади, уповноважених на проведення контролю за дотриманням бюджетного законодавства;

     86) здiйснює управлiння об'єктами державної власностi, що належать до сфери управлiння Мiнфiну;

     87) визначає прiоритети розвитку сфер, вiднесених до вiдання Мiнфiну;

     88) готує разом з iншими заiнтересованими центральними органами виконавчої влади експертнi висновки до законопроектiв щодо їх впливу на показники бюджету (з обов'язковим визначенням вартiсної величини такого впливу), можливостей фiнансового забезпечення у вiдповiдному бюджетному перiодi та вiдповiдностi законам, що регулюють бюджетнi вiдносини, i пропозицiї щодо їх розгляду;

     89) розробляє план дiяльностi на середньостроковий перiод (включаючи заходи щодо реалiзацiї iнвестицiйних проектiв);

(пiдпункт 89 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     90) здiйснює розгляд звернень громадян з питань, пов'язаних з дiяльнiстю Мiнфiну, пiдприємств, установ i органiзацiй, що належать до сфери його управлiння, а також стосовно актiв, якi ним видаються;

     91) забезпечує проведення соцiального дiалогу на галузевому рiвнi;

     92) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.

     5. Мiнфiн з метою органiзацiї своєї дiяльностi:

     1) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, здiйснення заходiв щодо запобiгання корупцiї i контроль за їх реалiзацiєю в апаратi Мiнфiну, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;

     2) здiйснює добiр кадрiв в апарат Мiнфiну та на пiдприємства, в установи i органiзацiї, що належать до сфери його управлiння, органiзовує роботу з пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв апарату Мiнфiну;

(пiдпункт 2 пункту 5 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     3) органiзовує планово-фiнансову роботу в апаратi Мiнфiну, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, здiйснює контроль за використанням фiнансових i матерiальних ресурсiв, забезпечує органiзацiю та вдосконалення бухгалтерського облiку;

     4) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, захист iнформацiї з обмеженим доступом, а також технiчний захист iнформацiї, контроль за її збереженням в апаратi Мiнфiну;

     5) здiйснює у межах повноважень, передбачених законом, разом з вiдповiдними центральними органами виконавчої влади контроль за цiльовим використанням державних коштiв, передбачених для реалiзацiї проектiв, виконання програм, зокрема мiжнародних;

     6) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, виконання завдань з мобiлiзацiйної пiдготовки та мобiлiзацiйної готовностi держави;

     7) органiзовує ведення дiловодства та архiвне зберiгання документiв вiдповiдно до встановлених правил;

     8) забезпечує в установленому порядку самопредставництво Мiнфiну в судах та iнших органах через осiб, уповноважених дiяти вiд його iменi, у тому числi через посадових осiб юридичної служби Мiнфiну або iнших уповноважених осiб, а також забезпечує представництво iнтересiв Мiнфiну в судах та iнших органах через представникiв.

(пункт 5 доповнено пiдпунктом 8 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.2020р. N 598)

     6. Мiнфiн для виконання покладених на нього завдань має право:

     1) залучати в установленому порядку спецiалiстiв центральних i мiсцевих органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ i органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками), вчених, представникiв iнститутiв громадянського суспiльства (за згодою) для розгляду питань, що належать до компетенцiї Мiнфiну;

     2) отримувати безоплатно:

     вiд мiнiстерств, iнших центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, органiв мiсцевого самоврядування iнформацiю, документи i матерiали, необхiднi для виконання покладених на Мiнфiн завдань;

     вiд головних розпорядникiв бюджетних коштiв iнформацiю, документи i матерiали, необхiднi для складення Бюджетної декларацiї, проекту Державного бюджету України, розпису державного бюджету та аналiзу виконання бюджетiв, що входять до складу бюджетної системи держави, матерiали з питань надходження i використання коштiв державних цiльових фондiв, їх кошториси та звiти;

(абзац третiй пiдпункту 2 пункту 6 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     вiд центральних i мiсцевих органiв виконавчої влади, розпорядникiв бюджетних коштiв iнформацiю про здiйснення внутрiшнього контролю i внутрiшнього аудиту;

     вiд центральних i мiсцевих органiв виконавчої влади, Нацiонального банку, пiдприємств, установ i органiзацiй, банкiв та iнших фiнансових установ незалежно вiд форми власностi пояснення, матерiали та iнформацiю з питань, що виникають пiд час складання, розгляду, затвердження i виконання бюджетiв та звiтування про їх виконання, а також для виконання покладених на Мiнфiн завдань;

     вiд центральних органiв виконавчої влади iнформацiю про розроблення i запровадження галузевих методичних рекомендацiй щодо застосування положень (стандартiв) бухгалтерського облiку;

     вiд державних банкiв, банкiв, у капiталiзацiї яких бере участь держава, Нацiонального банку та iнших органiв державної влади будь-яку iнформацiю про фiнансово-господарську дiяльнiсть таких банкiв, у тому числi iнформацiю, що становить банкiвську таємницю, необхiдну для здiйснення монiторингу дiяльностi таких банкiв та стану виконання стратегiї їх розвитку;

(абзац сьомий пiдпункту 2 пункту 6 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     вiд суб'єктiв первинного фiнансового монiторингу iнформацiю, необхiдну для виконання функцiй з регулювання i нагляду за такими суб'єктами;

     вiд суб'єктiв господарювання, яким наданi лiцензiї Мiнфiном на провадження господарської дiяльностi, iнформацiю, необхiдну для здiйснення контролю за їх дiяльнiстю;

     вiд Держаудитслужби щомiсяця в установленому порядку звiти про проведення контрольних заходiв;

(абзац десятий пiдпункту 2 пункту 6 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.07.2016р. N 469)

     вiд органiв мiсцевого самоврядування, Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласних, Київської та Севастопольської мiських держадмiнiстрацiй iнформацiю про здiйсненi запозичення, у тому числi надходження вiд розмiщення облiгацiй мiсцевих позик та надходження вiд укладених договорiв про отримання позик, кредитiв, кредитних лiнiй у фiнансових установах;

     вiд Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку iнформацiю про реєстрацiю випуску облiгацiй мiсцевих позик та надходження вiд їх розмiщення, а також про погашення;

     абзац тринадцятий пiдпункту 2 пункту 6 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.09.2020р. N 891)

     вiд позичальникiв, що отримали кредити пiд державнi гарантiї, iнформацiю про отримання, погашення та обслуговування таких кредитiв;

     вiд державних пiдприємств, у тому числi господарських товариств, у статутному фондi яких державi належить 50 i бiльше вiдсоткiв акцiй (часток, паїв), що отримали зовнiшнi кредити, iнформацiю про отримання, погашення та обслуговування таких кредитiв;

     вiд суб'єктiв господарювання державного сектору економiки iнформацiю, необхiдну для управлiння фiскальними ризиками;

(пiдпункт 2 пункту 6 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.02.2016р. N 90)

     вiд органiв, якi здiйснюють державнi виплати, а також центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, iнших державних органiв, органiв мiсцевого самоврядування, банкiв, фондiв загальнообов'язкового державного соцiального i пенсiйного страхування, установ, органiзацiй i пiдприємств, що належать до сфери управлiння державних органiв, якi є володiльцями, розпорядниками та/або адмiнiстраторами автоматизованих iнформацiйних систем, реєстрiв, баз даних iнформацiї про реципiєнтiв, iнформацiю, необхiдну для здiйснення верифiкацiї та монiторингу державних виплат, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здiйснення державних виплат i впливає на визначення права на отримання та розмiр таких виплат, у тому числi персональнi данi. Така iнформацiя подається в електронному виглядi, у тому числi у виглядi баз даних;

(пiдпункт 2 пункту 6 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.02.2016р. N 185, абзац сiмнадцятий пiдпункту 2 пункту 6 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     3) призупиняти у межах повноважень здiйснення бюджетних асигнувань у випадках, передбачених законом;

     4) зупиняти в установленому законодавством порядку здiйснення операцiй з бюджетними коштами в разi виявлення порушення бюджетного законодавства.

     7. Мiнфiн у процесi виконання покладених на нього завдань взаємодiє в установленому порядку з iншими державними органами, допомiжними органами i службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та iншими допомiжними органами, утвореними Кабiнетом Мiнiстрiв України, органами мiсцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, громадськими спiлками, профспiлками та органiзацiями роботодавцiв, вiдповiдними органами iноземних держав i мiжнародних органiзацiй, а також з пiдприємствами, установами i органiзацiями.

     8. Мiнфiн у межах повноважень, передбачених законом, на основi i на виконання Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих вiдповiдно до Конституцiї України та законiв України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України видає накази, органiзовує i контролює їх виконання.

     Накази Мiнфiну, якi вiдповiдно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi".

     Нормативно-правовi акти Мiнфiну пiдлягають державнiй реєстрацiї в установленому законодавством порядку.

     Накази Мiнфiну, виданi у межах повноважень, передбачених законом, обов'язковi для виконання центральними органами виконавчої влади, їх територiальними органами, мiсцевими держадмiнiстрацiями, органами влади Автономної Республiки Крим, органами мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами, органiзацiями незалежно вiд форми власностi та громадянами.

     9. Мiнфiн очолює Мiнiстр, який призначається на посаду за поданням Прем'єр-мiнiстра України i звiльняється з посади Верховною Радою України.

     Мiнiстр має першого заступника та заступникiв, якi призначаються на посаду та звiльняються з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданням Прем'єр-мiнiстра України вiдповiдно до пропозицiй Мiнiстра.

(абзац другий пункту 9 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     10. Мiнiстр:

     1) очолює Мiнфiн, здiйснює керiвництво його дiяльнiстю;

     2) спрямовує i координує здiйснення центральними органами виконавчої влади заходiв з питань, вiднесених до вiдання Мiнфiну;

     3) спрямовує та координує дiяльнiсть визначених Кабiнетом Мiнiстрiв України центральних органiв виконавчої влади, зокрема:

     забезпечує формування державної полiтики у вiдповiднiй сферi та контролює її реалiзацiю центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр;

     погоджує та подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України розробленi центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр, проекти законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України;

     визначає прiоритети роботи центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр, i шляхи виконання покладених на них завдань, затверджує плани роботи таких центральних органiв виконавчої влади;

     абзац п'ятий пiдпункту 3 пункту 10 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     погоджує структуру апаратiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр;

     видає обов'язковi до виконання центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр, накази та доручення з питань, що належать до сфери їх дiяльностi;

     погоджує призначення на посаду i звiльнення з посади керiвникiв та заступникiв керiвникiв територiальних органiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр;

     погоджує призначення на посаду i звiльнення з посади керiвникiв i заступникiв керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апаратiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр;

     абзац десятий пiдпункту 3 пункту 10 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо скасування актiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр, повнiстю чи в окремiй частинi;

     доручає керiвникам центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр, скасовувати акти їх територiальних органiв повнiстю чи в окремiй частинi, а в разi вiдмови скасовує такi акти повнiстю чи в окремiй частинi;

     порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр, та їх заступникiв;

     iнiцiює питання притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв структурних пiдроздiлiв апаратiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр, територiальних органiв таких центральних органiв та їх заступникiв, а також керiвникiв пiдприємств, установ i органiзацiй, що належать до сфери їх управлiння;

     iнiцiює питання щодо проведення службового розслiдування стосовно керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр, їх заступникiв, iнших державних службовцiв i працiвникiв апаратiв центральних органiв виконавчої влади та їх територiальних органiв, пiдприємств, установ i органiзацiй, що належать до сфери їх управлiння;

     приймає рiшення щодо проведення перевiрки дiяльностi центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр, та їх територiальних органiв;

     заслуховує звiти про виконання покладених на центральнi органи виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр, завдань i планiв їх роботи;

     визначає структурний пiдроздiл апарату Мiнфiну, що вiдповiдає за взаємодiю з центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр;

     визначає посадових осiб Мiнфiну, якi включаються до складу колегiй центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр;

     визначає порядок обмiну iнформацiєю мiж Мiнфiном та центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр, перiодичнiсть її подання;

     вирiшує iншi питання, пов'язанi iз спрямуванням i координацiєю дiяльностi центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр;

     4) визначає прiоритети роботи Мiнфiну та шляхи виконання покладених на нього завдань, затверджує плани роботи Мiнфiну, звiти про їх виконання;

     5) органiзовує та контролює виконання Мiнфiном Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України;

(пiдпункт 5 пункту 10 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     6) подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України проекти законiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, розробником яких є Мiнфiн;

     7) представляє в установленому порядку проекти законiв України, розробником яких є Мiнфiн та центральнi органи виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовує i координує Мiнiстр, i доповiдає з iнших питань, що належать до компетенцiї Мiнфiну, пiд час їх розгляду на пленарних засiданнях Верховної Ради України;

     8) приймає рiшення про включення бюджетного запиту до проекту Державного бюджету України перед поданням його на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України;

     9) приймає рiшення про розподiл бюджетних коштiв, головним розпорядником яких є Мiнфiн, та бюджетних коштiв, передбачених для утримання апарату Мiнфiну;

     10) затверджує розпис Державного бюджету України у мiсячний строк з дня прийняття закону про Державний бюджет України;

     11) вносить змiни до розпису Державного бюджету України за загальним фондом з метою забезпечення збалансованостi надходжень та витрат державного бюджету з дотриманням граничного обсягу рiчного дефiциту (профiциту) державного бюджету;

     12) здiйснює за дорученням Кабiнету Мiнiстрiв України державнi внутрiшнi та зовнiшнi запозичення у межах, визначених законом про Державний бюджет України;

     13) вчиняє за рiшенням Кабiнету Мiнiстрiв України правочини щодо надання гарантiй для забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов'язань суб'єктiв господарювання - резидентiв України виключно у межах, визначених законом про Державний бюджет України;

     14) має право за погодженням з Нацiональним банком у межах поточного бюджетного перiоду здiйснювати на конкурсних засадах та/або шляхом проведення аукцiонiв розмiщення тимчасово вiльних коштiв єдиного казначейського рахунка та коштiв валютних рахункiв державного бюджету на депозитах або шляхом придбання державних цiнних паперiв з подальшим поверненням таких коштiв до кiнця поточного бюджетного перiоду;

     15) веде переговори i пiдписує мiжнароднi договори України вiдповiдно до наданих йому повноважень;

     16) приймає рiшення про застосування заходiв впливу за порушення бюджетного законодавства;

     17) вносить Прем'єр-мiнiстровi України пропозицiї щодо призначення на посаду та звiльнення з посади першого заступника Мiнiстра та заступникiв Мiнiстра;

(пiдпункт 17 пункту 10 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     18) затверджує положення про самостiйнi структурнi пiдроздiли апарату Мiнфiну;

(пiдпункт 18 пункту 10 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     19) визначає персональний склад патронатної служби Мiнiстра;

(пiдпункт 19 пункту 10 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     20) порушує в установленому порядку питання щодо присвоєння рангу державного службовця державному секретарю Мiнфiну;

(пiдпункт 20 пункту 10 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     21) визначає обов'язки першого заступника Мiнiстра, заступникiв Мiнiстра, розподiл повноважень Мiнiстра мiж першим заступником Мiнiстра та заступниками Мiнiстра, якi вони здiйснюють у разi його вiдсутностi;

(пiдпункт 21 пункту 10 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     22) дає обов'язковi до виконання працiвниками апарату Мiнфiну доручення;

     23) приймає рiшення щодо розподiлу бюджетних коштiв, головним розпорядником яких є Мiнфiн;

     24) органiзовує внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит та забезпечує їх здiйснення в Мiнфiнi, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;

(пiдпункт 24 пункту 10 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     25) утворює, лiквiдує, реорганiзовує пiдприємства, установи i органiзацiї, що належать до сфери управлiння Мiнфiну, затверджує їх положення (статути), здiйснює iншi функцiї з управлiння об'єктами державної власностi, що належать до сфери управлiння Мiнфiну;

(пiдпункт 25 пункту 10 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     251) призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв пiдприємств, установ i органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнфiну, приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;

(пункт 10 доповнено пiдпунктом 251 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     26) скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенцiї;

     27) пiдписує накази Мiнфiну;

     28) пiдпункт 28 пункту 10 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     29) встановлює вiдомчi заохочувальнi вiдзнаки та приймає рiшення про нагородження ними;

     30) порушує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi першого заступника, заступникiв Мiнiстра та державного секретаря Мiнфiну;

(пiдпункт 30 пункту 10 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     31) представляє Мiнфiн у публiчно-правових вiдносинах з iншими органами, пiдприємствами, установами i органiзацiями в Українi та за її межами;

     32) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.

     101. Повноваження керiвника державної служби у Мiнфiнi здiйснює державний секретар Мiнфiну.

     Державний секретар Мiнфiну є вищою посадовою особою з числа державних службовцiв Мiнфiну. Державний секретар пiдзвiтний i пiдконтрольний Мiнiстру.

     Державний секретар Мiнфiну призначається на посаду Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданням Комiсiї з питань вищого корпусу державної служби строком на п'ять рокiв з правом повторного призначення.

(Положення доповнено пунктом 101 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     102. Державний секретар Мiнфiну вiдповiдно до покладених на нього завдань:

     1) органiзовує роботу апарату Мiнфiну;

     2) забезпечує пiдготовку пропозицiй щодо виконання завдань Мiнфiном та подає їх на розгляд Мiнiстру;

     3) органiзовує та контролює виконання апаратом Мiнфiну Конституцiї та законiв України, актiв Президента України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України, наказiв Мiнфiну та доручень Мiнiстра, його першого заступника та заступникiв, звiтує про їх виконання;

     31) органiзовує планування роботи з персоналом Мiнфiну, в тому числi органiзовує проведення конкурсiв на зайняття посад державної служби категорiй "Б" i "В", забезпечує прозорiсть i об'єктивнiсть таких конкурсiв вiдповiдно до вимог Закону України "Про державну службу";

(пункт 102 доповнено пiдпунктом 31 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     4) готує та подає Мiнiстру для затвердження плани роботи Мiнфiну, звiтує про їх виконання;

     5) забезпечує реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, контроль за її збереженням в апаратi Мiнфiну;

     6) у межах своїх повноважень запитує та одержує в установленому порядку вiд державних органiв, органiв влади Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ, органiзацiй в Українi та за її межами безоплатно iнформацiю, документи i матерiали, а вiд органiв державної статистики - статистичну iнформацiю, необхiдну для виконання покладених на Мiнфiн завдань;

     61) забезпечує планування службової кар'єри, планове замiщення посад державної служби Мiнфiну пiдготовленими фахiвцями згiдно з вимогами до професiйної компетентностi та стимулює просування по службi;

(пункт 102 доповнено пiдпунктом 61 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     62) забезпечує своєчасне оприлюднення та передачу НАДС iнформацiї про вакантнi посади державної служби Мiнфiну з метою формування єдиного перелiку вакантних посад державної служби, який оприлюднюється;

(пункт 102 доповнено пiдпунктом 62 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     7) призначає на посаду та звiльняє з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовцiв апарату Мiнфiну, укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби у порядку, передбаченому Кабiнетом Мiнiстрiв України, присвоює їм ранги державних службовцiв, приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;

(пiдпункт 7 пункту 102 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     8) приймає на роботу та звiльняє з роботи в порядку, передбаченому законодавством про працю, працiвникiв апарату Мiнфiну, укладає та розриває з ними контракти, приймає рiшення щодо їх заохочення, притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;

(пiдпункт 8 пункту 102 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     81) здiйснює контроль за дотриманням виконавської та службової дисциплiни в Мiнфiнi та умов контрактiв про проходження державної служби (у разi укладення);

(пункт 102 доповнено пiдпунктом 81 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     9) призначає на посаду та звiльняє з посади працiвникiв патронатної служби Мiнiстра за його поданням, а також у зв'язку iз звiльненням Мiнiстра;

     10) погоджує у передбачених законом випадках призначення на посаду та звiльнення з посади керiвникiв вiдповiдних структурних пiдроздiлiв обласних, Київської та Севастопольської мiських держадмiнiстрацiй;

     11) пiдпункт 11 пункту 102 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     12) пiдпункт 12 пункту 102 виключено

(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     13) забезпечує в установленому порядку органiзацiю пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв та iнших працiвникiв Мiнфiну;

     131) здiйснює планування навчання персоналу Мiнфiну з метою вдосконалення рiвня володiння державними службовцями державною мовою, регiональною мовою або мовою нацiональних меншин, визначеною вiдповiдно до закону, а також iноземною мовою, яка є однiєю з офiцiйних мов Ради Європи, у випадках, коли володiння такою мовою є обов'язковим вiдповiдно до Закону України "Про державну службу";

(пункт 102 доповнено пiдпунктом 131 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     14) представляє Мiнфiн як юридичну особу в цивiльно-правових вiдносинах;

     15) у межах повноважень, передбачених законом, дає обов'язковi для виконання державними службовцями та iншими працiвниками Мiнфiну доручення;

     16) з питань, що належать до його повноважень, видає накази органiзацiйно-розпорядчого характеру та контролює їх виконання;

     17) вносить подання щодо представлення в установленому порядку державних службовцiв та iнших працiвникiв апарату Мiнфiну до вiдзначення державними нагородами України;

(Положення доповнено пунктом 102 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     18) розглядає скарги на дiї або бездiяльнiсть державних службовцiв, якi займають посади державної служби категорiй "Б" i "В";

(пункт 102 доповнено пiдпунктом 18 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     19) виконує функцiї роботодавця стосовно працiвникiв Мiнфiну, якi не є державними службовцями;

(пункт 102 доповнено пiдпунктом 19 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     20) створює належнi для роботи в Мiнфiнi умови та їх матерiально-технiчне забезпечення;

(пункт 102 доповнено пiдпунктом 20 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     21) здiйснює iншi повноваження вiдповiдно до закону.

(пункт 102 доповнено пiдпунктом 21 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     103. На час вiдсутностi державного секретаря Мiнфiну чи неможливостi здiйснення ним своїх повноважень з iнших причин його обов'язки виконує один iз керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату Мiнфiну вiдповiдно до наказу державного секретаря Мiнфiну.

(Положення доповнено пунктом 103 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     104. Державний секретар Мiнфiну має право делегувати окремi повноваження, визначенi частиною другою статтi 17 Закону України "Про державну службу", керiвникам самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату Мiнфiну в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України.

(Положення доповнено пунктом 104 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2019р. N 1164)

     11. Для погодженого вирiшення питань, що належать до компетенцiї Мiнфiну, обговорення найважливiших напрямiв його дiяльностi у Мiнфiнi може утворюватися колегiя.

     Рiшення колегiї можуть бути реалiзованi шляхом видання вiдповiдного наказу Мiнфiну.

     Для розгляду наукових рекомендацiй та проведення фахових консультацiй з основних питань дiяльностi у Мiнфiнi можуть утворюватися iншi постiйнi або тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи.

     Рiшення про утворення чи лiквiдацiю колегiї, iнших постiйних або тимчасових консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв, їх кiлькiсний та персональний склад, положення про них затверджуються Мiнiстром.

     12. Гранична чисельнiсть державних службовцiв та працiвникiв Мiнфiну затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.

     Структура апарату Мiнфiну затверджується Мiнiстром фiнансiв.

     Штатний розпис i кошторис Мiнфiну затверджуються державним секретарем Мiнфiну.

(абзац третiй пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.08.2016р. N 530)

     13. Мiнфiн є юридичною особою публiчного права, має самостiйний баланс, печатку iз зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власнi бланки, рахунки в органах Казначейства i банках.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.