Документ скасований: Наказ КРМ № 283 від 04.03.2004

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ

НАКАЗ
м. Київ

29 вересня 2000 р. N 770

Про введення в дiю "Тимчасової технологiї митного контролю та оформлення вантажiв, що перемiщуються через митний кордон залiзничним транспортом, оперативним iнспекторським складом ТВВ-2 КРМ"

     з метою полiпшення органiзацiї митного контролю вантажiв, якi надходять залiзничним транспортом, запобiгання спробам з боку юридичних осiб перемiщення через митний кордон товарiв та iнших предметiв з порушенням законодавства України, керуючись Генеральною угодою вiд 11.08.1999р. про спiвробiтництво та органiзацiю взаємовiдносин мiж Держмитслужбою та Укрзалiзницею, на виконання вимог спiльного наказу КРМ та Укрзалiзницi вiд 07.07.2000 р. N 521

     НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити "Тимчасову технологiю митного контролю та оформлення вантажiв, що перемiщуються через митний кордон залiзничним транспортом, оперативним iнспекторським складом ТВВ-2 КРМ" та ввести її в дiю з 11 вересня 2000р.

     2. Начальнику ТВВ-2 Колейнiкову Ю.О.:

     2.1. органiзувати та провести заняття з iнспекторським складом ТВВ-2 по вивченню даної технологiї;

     2.2. забезпечити контроль виконання даної технологiї пiдлеглим особовим складом.

     3. Вважати такими, що втратили чиннiсть:

     - iнструкцiя про порядок митного оформлення вантажiв на станцiї "Жуляни" вiд 14.12.1994р.:

     - iнструкцiя про порядок митного оформлення вантажiв на станцiї "Київ-Волинський" вiд 03.02.1994р.;

     - iнструкцiя про порядок митного оформлення вантажiв на станцiї "Київ-Октябрський" вiд 25.03.19940 :

     - iнструкцiя про порядок митного оформлення на станцiї "КиївПетрiвка" вiд 10.01.1994р.;

     - iнструкцiя про порядок митного оформлення вантажiв на станцiї "Святошино" вiд 03.02.1994р.:

     - iнструкцiя про порядок митного оформлення вантажiв на станцiї "Київ-Московський" вiд 25.03.1994р.;

     - iнструкцiя про порядок митного оформлення вантажiв на станцiї "Київ-Товарний" вiд 01.12.1993р.;

     - технологiя митного оформлення майна експортно-iмпортних вантажiв при перевезеннi залiзничним транспортом вiд 29.05.1995р.;

     - типова технологiя митного оформлення експортно-iмпортних вантажiв при перевезеннi залiзничним транспортом на станцiї "КиївПетрiвка" вiд 27.05.1999р.;

     - технологiя здiйснення митного оформлення вантажiв в митнiй зонi ТВВ-2 вiд 20.05.1998р.;

     - тимчасове положення про зону митного контролю в ТВВ-2 вiд 07.05.1998р.;

     - тимчасова технологiчна схема прийняття вантажiв пiд митний контроль, якi надiйшли на адресу суб'єктiв ЗЕД, акредитованих в ТВВ-2 та на МЛС в зонi дiяльностi ТВВ-2" вiд 07.04.1999р.

     4. Начальнику загального вiддiлу довести вимоги даного наказу до оперативних пiдроздiлiв.

     5. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на заступника начальника КРМ Ольховика О.М.

Начапьник митницi О.I.Симонов

 

"Затверджую"
Начальник Київської регiональної митницi Симонов 0.I.
11.09. 2000 р.

ТИМЧАСОВА ТЕХНОЛОГIЯ
митного контролю та оформлення вантажiв, що перемiщуються через митний кордон залiзничним транспортом, оперативним iнспекторським складом транзитно-вантажного вiддiлу N 2 Київської регiональної митницi

I. Загальнi положення

     1. Дана технологiя розроблена вiдповiдно до чинного законодавства України, на пiдставi Статуту Залiзницi, загальних правил перевезення вантажiв, спiльних розпоряджень Державної митної служби України та Мiнiстерства транспорту України та визначає загальний порядок здiйснення митного контролю за ввезенням (вивезенням) вантажiв через митний кордон України залiзничним транспортом, регулює взаємодiю митних органiв з вiдповiдними службами станцiй, iншими контролюючими державними службами та одержувачами (вiдправниками) вантажiв.

     2. Дана технологiя не розповсюджується на вантажi, що:

     2.1. потребують дозволу Державної служби експортного контролю (митне оформлення проводиться ТВВ-8 вiдповiдно до "Тимчасового порядку митного оформлення вантажiв, що пiдлягають експортному контролю", затвердженого наказом КРМ N 83 вiд 16.02.99 р.).

     2.2. надходять чи вiдправляються на адресу дипломатичних та консульських представництв, в якостi експонатiв для проведення виставок (митне оформлення проводиться вiддiлом по контролю за вантажем та багажем дипломатичного корпусу, iнофiрм та виставочним майном);

     2.3. вантажi, що пiдпадають пiд 27 групу згiдно ТНЗЕД (бензин, нафта, дизпаливо та т.iнше) (митне оформлення проводиться, вiдповiдно до п. 1.2. "Положення про Центральну енергетичну митницю" Центральною енергетичною митницею);

     2.4. слiдують на адресу приватних осiб (митне оформлення проводиться вiддiлом по оформленню несупроводжуваного багажу);

     2.5. надходять автомобiльним транспортом :

     2.6. та в iнших випадках визначених чинним законодавством України та нормативними актами ДМСУ та КРМ.

     3. Термiни, що вживаються у цiй Технологiї:

     3.1. "Повне митне оформлення ВМД" - проставлення на всiх її аркушах особистої номерної печатки iнспектора митницi. Митне оформлення може бути закiнчено тiлькi пiсля проведення необхiдних (санiтарний, ветеринарний, радiологiчний, екологiчний) видiв контролю, (ст. 18 Митного Кодексу України).

     3.2. "Комерцiйнi документи" - документи, якi дають вартiсну, якiсну та кiлькiсну характеристику товару. Цi документи оформлює на своєму бланку продавець, а покупець на пiдставi їх здiйснює оплату. Вартiсна характеристика товару надається в рахунку та у проформiрахунку. Окрiм рахункiв, до комерцiйних документiв належать специфiкацiя, пакувальний лист, сертифiкат якостi тощо.

     3.3. "Залiзнична накладна" - основний перевiзний документ, в якому зазначенi усi необхiднi для перевезення вiдомостi (далi - накладна). Залiзнична накладна складається з наступних аркушiв:

     3.3.1. оригiнал накладної;

     3.3.2. дорожня вiдомiсть;

     3.3.3. дублiкат накладної;

     3.3.4. аркуш видачi накладної;

     3.3.5. аркуш повiдомлення про надходження вантажу: а також необхiдної кiлькостi додаткових екземплярiв дорожної вiдомостi. Листи 1,2,4,5 накладної супроводжують вантаж до станцiї призначення. Лист 3 накладної залишається вiдправнику пiсля заключення договору перевезення. На станцiї призначення залишається 2 та 4 аркушi. Одержувачу вантажу видається 1 та 5 аркуш.

     3.4. "Комерцiйний акт" - акт, який складає представник Укрзалiзницi, (до моменту видачi вантажу одержувачу) коли пiд час перевiрки стану вантажу, його ваги або кiлькостi мiсць, а також наявностi накладної чи товаросупровiдних документiв встановлює:

     3.4.1. повну або часткову втрату вантажу, недостачу вантажу по вазi чи кiлькостi, пошкодження вантажу та iнше;

     3.4.2. невiдповiднiсть вiдомостям, вказаним в накладнiй та вантажем за фактичною наявнiстю;

     3.4.3. вiдсутнiстi накладної або окремих аркушiв по даному вантажу або вантажу по данiй накладнiй;

     3.4.4. вiдсутнiсть або недостачу вiдправних пломбувальнозамикаючих пристроїв, вказаних в накладнiй тощо.

     3.5. "Акт загальної форми" - складається для засвiдчення всiх iнших обставин, що виникли в процесi перевезення вантажу i якi можуть бути пiдставою для матерiальної вiдповiдальностi.

     3.6. "Прийняття ВМД (ПП) для оформлення" - процедура попередньої перевiрки вiдомостей, зазначених у ВМД (ПП), на вiдповiднiсть вимогам, визначеним у нормативних актах з митних питань, та поданим комерцiйним документам.

     3.7. "Транспортнi засоби" - транспортнi засоби, що тимчасово прибувають на митну територiю України або вибувають з цiєй територiї, а також використовуються для мiжнародних перевезень товарiв.

     3.8. "Вантаж" - будь-якi предмети, що перемiщуються через митний кордон України пiд митним контролем у будь-якому режимi, за винятком транспортних засобiв, що перевозять цi товари та iншi предмети.

     3.9. "Транзитно-вантажний вiддiл" - оперативний пiдроздiл Київської регiональної митницi, який займається проведенням митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що надходять (вiдправляються) залiзнiчним чи автомобiльним транспортом.

     3.10. "Партiя товарiв" - при перевезеннях залiзничним транспортом - товари, майно та iншi предмети, що надходять на станцiю призначення одночасно у складi однiєї вiдправки на адресу одного вантажоодержувача вiд одного вантажовiдправника з однiєї станцiї вiдправлення.

     3.11. Не оформленi у митному вiдношеннi вантажi, що прибувають в пункти пропуску на кордонi при ввезеннi на митну територiю України на транспортному засобi, знаходяться пiд митним контролем митного органу до закiнчення митного оформлення.

     3.12. Вантажi, що перемiщуються через митний кордон України, перебувають пiд митним контролем пiд час вивезення за межi територiї України з моменту митного оформлення вантажу i до вивезення його за межi митної територiї України.

     3.13. Вантажi, що перемiщуються через митний кордон України, перебувають пiд митним контролем пiд час транзиту через територiю України - з моменту ввезення в Україну i до моменту вивезення з України.

     3.14. Як правило, вантажi перевозяться мiж митницями пiд забезпеченням в упаковцi, транспортних засобах чи контейнерах, виготовлених та обладнаних таким чином, щоб вантажi не могли бути вилученими з опечатаного чи опломбованого вантажного мiсця, транспортного засобу чи контейнера або перемiщуватись у такi мiсця без залишення видимих слiдiв розпечатання чи пошкодження забезпечення.

     3.15. Виправлення пошкоджень упаковки, розкриття або перепакування, видача вантажiв - можуть проводитись представниками Укрзалiзницi тiльки з дозволу митного органу.

     3.16. Допускається перевезення товарiв пiд забезпеченням митних органiв iнших країн, вантажовiдправникiв або транспортних органiзацiй, що прийняли такi вантажi до перевезення. Такi забезпечення, зокрема пломби, визнаються митними органами України за умови їх вiдповiдностi вимогам, що висуваються до митного забезпечення, яке використовується митними органами України.

     3.17. Негабаритнi вантажi, що перемiщуються пристосованими (спецiально не обладнаними) транспортними засобами, можуть перевозитись без накладення митного забезпечення у виглядi пломбування транспортних засобiв, в яких перемiщуються такi вантажi. У таких випадках митнi органи у товаросупровiдних документах роблять детальний опис таких вантажiв та наносять на самi вантажi або на їх упаковку маркування або iншi iдентифiкацiйнi знаки з метою виключення можливостi пiдмiни цих товарiв iншими або аналогiчними.

     3.18. Завантаженi критi вагони та цистерни повиннi бути опломбованi, у залежностi вiд кiлькостi мiсць, що пiдлягають пломбуванню:

     3.18.1. або пломбами залiзницi, коли вантаж завантажено залiзницею:

     3.18.2. або пломбами вантажовiдправника, коли вантаж завантажено вантажовiдправником;

     3.18.3. або пломбами митницi вiдправлення, у разi необхiдностi.

     3.19. До перевезення залiзницею приймається транспортний засiб при наявностi пломб вiдправника, митницi та (або) залiзничної станцiї, в зонi дiяльностi якої проводилось митне оформлення вантажу.

     3.20. Контроль за доставкою товарiв у митницю призначення здiйснює митниця вiдправлення цих товарiв.

     3.21. У разi виявлення фактiв недоставки вантажу в митницю призначення справу про порушення митних правил заводить митниця, якiй було надане вiдповiдне зобов'язання. В окремих випадках допускається заведення справи про порушення митних правил митницею, що безпосередньо виявила правопорушення.

     3.22. У разi виникнення спiрних питань щодо заведення справи про порушення митних правил та здiйснення провадження по нiй вони вирiшуються Управлiнням по органiзацiї боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Дежмитслужби.

II. Митне оформлення вантажiв, що перемiщуються залiзницею в режимi Iмпорт.

     1. В ТВВ-2 КРМ проводиться митне оформлення вантажiв, що первмiщутїся залiзничним транспортом, станцiями призначення яких являються наступнi станцiї м. Києва:

     1.1. ДАРНИЦЯ;

     1.2. Київ-Петрiвка;

     1.3. Київ-Днiпровський;

     1.4. Київ-Товарний:

     1.5. Київ-Московський;

     1.6. Київ-Волинський;

     1.7. Київ-Жовтневий;

     1.8. ЖУЛЯНИ;

     1.9. СВЯТОШИН;

     1.10. ЛIСКИ.

     2. Етапи митного оформлення:

     2.1. реєстрацiя транспортних засобiв, якi прямують через ст.Дарниця (при перевезеннi залiзничним транспортом);

     2.2. митний огляд в ЗМК при iмпортi залiзничним транспортом:

     2.3. прийняття ВМД до митного оформлення;

     2.4. перевiрка ВМД i документiв, контроль надходження та нарахування митних платежiв у вiддiлi митних платежiв;

     2.5. перевiрка ВМД i документiв у вiддiлi статистики, контролю та аналiзу;

     2.6. завершення митного оформлення товарiв.

     2.7. За наявностi достатнiх пiдстав, на кожному з етапiв посадовою особою може бути вiдмовлено у митному оформленнi у порядку, встановленому чинним законодавством України.

     3. Митне оформлення вантажiв, що ввозяться в Україну (м.Київ) залiзничним транспортом вiдповiдно до заявленого митного режиму, здiйснюється у транзитно-вантажному вiддiлi N2 Київської регiональної митницi (далi ТВВ-2 КРМ) за листами-узгодженнями з iнших митниць та ТВВ КРМ, де акредитований суб'єкт ЗЕД вiдповiдно до "Тимчасової технологiї..." затвердженої наказом КРМ N 236 вiд 20.03.00 р.

     4. Для здiйснення контролю за доставкою вантажiв, що ввозяться на митну територiю України (напрямок перемiщення - IМ) та перемiщуються з будь-якою метою, крiм транзиту, на якi не складаються ДД використовується документ контролю доставки вантажiв вiдповiдно до наказу ДМКУ N 246 вiд 27.09.93 р.

     5. Реєстрацiя транспортних засобiв, якi прямують через ст.Дарниця проводиться при надходженнi транспортних засобiв на ст. Дарниця, i станцiями призначення яких є станцiї перелiченi в п. 1. роздiлу II.

     5.1. черговий ТВВ-2 на ст. Дарниця звiряє надану станцiєю Дарниця iнформацiю про потяги з iнформацiєю про залiзничний рухомий склад, який прямує з вантажами;

     5.2. надає уповноваженiй особi станцiї Дарниця заявку про направлення залiзничного рухомого складу до зони митного контролю, чи на станцiї призначення. До ЗМК направляються вантажi, що перевозяться у критих залiзничних вагонах, якi опломбованi митницею, чи накладенi опломбованi залiзницею або вiдправником.

     5.3. проставляє штамп ПМК на перевiзнi документи

     5.4. проставляє у провiзнiй вiдомостi штамп ПМК та робить запис "Вантаж надiйшов",

     5.5. реєструє одержану iнформацiю в окремому журналi (на ПЄОМ)

     5.6. складає реєстр провiзних вiдомостей у 2-х примiрниках та разом з їх копiями передає до вiддiлу з метою послiдуючої передачi до ВКДВ.

     6. Огляд в зонi митного контролю (ЗМК).

     6.1. Митний огляд в ЗМК проводиться до надання ВМД, за умови надання повного пакету товаросупроадних документiв.;

     6.2. Представник термiналу пред'являє посадовiй особi ТВВ-2 товаросупровiднi документи транспортнi засоби та вантаж дляпроведення митного огляду.

     6.3. Посадова особа митного органу та представник станцiї (термiналу) проводять перевiрку кiлькостi та номерiв транспортних засобiв, цiлiсностi пломб.

     6.4. Митний огляд проводиться комiсiєю у складi :

     6.4.1. Чергових по ЗМК ТВВ-2, та при необхiдностi спiвробiтника вiддiлення БК та ПМП i спiвробiтника ВТта В КРМ;

     6.4.2. Представника термiналу;

     6.4.3. Представника залiзницi;

     6.4.4. та при необхiдностi представникiв ветслужби, держкарантину, санепiдемстанцiїї, екологiчної служби та iнше.

     6.5. Митний огляд може проводитись з вивантаженням та розпакуванням окремих вантажних мiсць або повного вивантаження

     з метою iдентифiкацiї вантажiв заявлених митному органу у товаросупровiдних документах.

     6.6. Пiсля проведення митного огляду посадова особа ТВВ складає акт митного огляду (Додаток N1) а посадова особа залiзницi акт вiдкриття транспортного засобу. Акт митного огляду складається у 2-х екземплярах. 1-й примiрник залишається у справах вiддiлу. 2- й примiрник передається до групи ВМП або приєднується до пакету документiв, що передається до ВТта МВ. Акт вiдкриття складається в 3-х екземплярах, 1-й примiрник пiдшивається до ТСД та слiдує з вантажем на станцiю призначення, 2-й примiрник передається представнику термiналу, 3-й примiрник передається представнику залiзницi.

     6.7. До акту митного огляду вноситься маркування вантажу, країна походження, особливi прикмети, результати огляду та iнше.

     6.8 Про накладенi новi пломби та складенi акти представник ТВВ-2 та представник залiзницi роблять вiдповiднi вiдмiтки в товаросупровiдних документах.

     6.9. Пiсля складання акту посадова особа ТВВ-2 приймає одне з рiшень;

     6.9.1. При вiдсутностi зауважень i ознак порушення митних правил - про направлення вантажiв пiд митним контролем на станцiю призначення;

     6.9.2. При виявленнi ознак порушення митних правил або невiдповiдностi вантажу товаросупровiдним документам, тощо - про затримання транспортного засобу, вантажу, товаросупровiдних документiв або про проведення додаткової перевiрки,

     6.10. Рiшення про затримання товарiв, документiв на них або про додаткову перевiрку товарiв пiдтверджується вiдмггкою на залiзничнiй накладнiй ("Випуск заборонено") iз зазначенням пiдстав для такого рiшення. Вiдмiтка завiряється особистою номерною печаткою посадової особи ТВВ-2.

     6.11. В разi виявлення ознак порушення митних правил, вiдповiдна посадова особа проводить дiї передбаченi п.I "Технологiї..." затвердженої наказом КРМ N 154 вiд 22.02.00 р.

     6.12. В разi коли:

     6.12.1. виникають спiрнi класифiкацiйнi питання;

     6.12.2. товар, вiдносно якого, згiдно з нормативними документами Держмитслужби та КРМ приймається рiшення з обов'язковим залученням ВТта В;

     6.12.3. можливе застосування подвiйних ставок мита; та в iнших випадках передбаченних чинним законодавством України та нормативними актами ДМСУ та КРМ, посадовою особою ТВВ-2 готується запит до ВТ та МВ в порядку, передбаченому наказом КРМ вiд 07.03.2000 р. N 204.

     6.13. Затриманi вантажi разом з транспортним засобом переставляються на окрему копiю, або вивантажуються в окреме примiщення ЗМК або з дозволу керiвництва вiддiлу за письмовою заявою отримувача можуть бути вивантаженi на МЛС.

     6.14. В разi прийняття рiшення про направлення вантажiв пiд митним контролем на станцiю призначення посадова особа ТВВ-2 на всiх примiрниках перевiзних документiв робить запис Доглянуто та завiряє штампом "Пiд митним контролем".

     6.15. По надходженню вантажу на станцiю призначення, її посадова особа сповiщає вантажоотримувача про надходження вантажу та видає йому пакет необхiдних товаросупровiдних документiв для проведення митного оформлення в ТВВ-2.

     6.16. Декларант (особа, уповноважена на декларування) складає ВМД та подає пакет документiв iнспектору ТВВ-2 для проведення митного оформлення вантажу.

     7 Перевiрка ВМД i документiв у ТВВ-2

     7.1. Черговим по вiддiлу проводиться перевiрка:

     7.1.1. повноважень особи, уповноваженої на декларування або декларанта;

     7.1.2. акредитацiї суб'єкта ЗЕД;

     7.1.3. виконання зобов'язань за гарантiйними листами пiдприємств (тимчасове ввезення/вивезення майна), по доставленню вантажiв та щодо вантажiв, що знаходяться пiд митним контролем та потребують остаточного митного оформлення;

     7.1.4. наявнiсть/вiдсутнiсть застосованих МЗЕЗiТ спецiальних санкцiй.

     7.2. При наявностi заборгованостi на зверненнi (ВМД, листi-заяви на оформлення вантажу вартiстю до 100 дол. США) черговий по вiддiлу робить вiдповiдний запис з направленням до керiвництва вiддiлу, для прийняття рiшення по даному питанню.

     7.3. При вiдсутностi зауважень черговий по вiддiлу вносить до комп'ютерної бази вiддiлу електронну копiю ВМД, робить вiдмiтку про вiдсутнiсть боргiв на зверненнi та направляє до оперативного iнспектора для проведення вiдповiдних дiй по оформленню вантажу.

     7.4. Оперативний iнспектор перевiряє наявнiсть необхiдного для митного оформлення пакету документiв :

     7.4.1. картки облiку в ТВВ або листа-узгодження мiж митницями;

     7.4.2. лист-узгодження мiж вiддiлами КРМ (якщо суб'єкт ЗЕД зареєстрованний в iнших ТВВ КРМ);

     7.4.3. ВМД (лист-заяви на оформлення вантажу вартiстю до 100 дол. США);

     7.4.4. договiр;

     7.4.5. документiв, що пiдтверджують вартiсть товару та при Необхiдностi їх переклад на українську мову (рахунки-фактури, iнвойси та т.i.);

     7.4.6. перевiзнi документи (залiзничнi накладнi);

     7.4.7. iншi документи, передбаченi чинним законодавством України та ормативними актами ДМСУ та КРМ.

     7.5. Здiйснює перевiрку:

     7.5.1. правильностi заповнення ВМД у вiдповiдностi наказiв ДМСУ вiд 09.07.97 р. N 307 та вiд 30.06.98р. N 380;

     7.5.2. правильностi нарахування митних зборiв за знаходження товарiв пiд митним контролем;

     7.5.3. вiдповiдностi зовнiшньо-економiчного контракту вимогам наказу МЗЕЗIТ вiд 05.10.95р. N 75 ;

     7.5.4. документiв щодо нетарифних методiв регулювання, вiдповiдно до заявленого режиму;

     7.5.5. вiдповiдностi вiдомостей зазначених у товаро-супровiдних документах з вiдомостями зазаначеними у ВМД (листi-заявi на оформлення вантажу вартiстю до 100 дол. США);

     7.5.6. наявностi ознак порушення митних правил.

     7.6. При вiдсутностi зауважень, на всiх аркушах ВМД проставляється штамп "Пiд митним контролем" та реєстрацiйний номер, про що робиться вiдмiтка в електроннiй базi вiддiлу.

     7.7. В разi якщо вантаж заявлений згiдно ВМД входить до перелiку вантажiв, якi потребують пiдтвердження мiдгної вартостi, оперативний iнспектор направляє суб'єкта ЗЕД до уповноваженої особи вiддiлу, для пiдтвердження митної вартостi у виглядi направлення на зворотнiй сторонi 1-го екземпляру ВМД. Направлення завiряється особистою номерною печаткою. При неможливостi вирiшення питання на рiвнi уповноваженої особи, iнспектором ТВВ-2 готується запит до ВТта МВ в порядку, передбаченому наказом КРМ вiд 07.03.2000 р.

     7.8. Пiсля перевiрки документiв, реєстрацiї i проставлення штампу ПМК на ВМД, уповноважена особа вантажоотримувача звертається до групи митних платежiв та митної статистики для проведення вiдповiдних дiй по митному оформленню.

     8. Перевiрка ВМД i документiв, контроль нарахування митних платежiв у вiддiлi митних платежiв здiйснюється представниками ВМП при ТВВ-2 зiдповiдно до "Технологiї..." затвердженої наказом КРМ вiд 05.04.2000 р. N 272.

     9. Перевiрка ВМД i документiв у вiддiлi iнформацiйноаналiтичної роботи та митної статистики здiйснюється представниками IАР та МС вiдповiдно до "Технологiчної схеми митного оформлення ВМД у вiддiлi IАР та МС" затвердженої 12.06.2000 р.

     10. Завершення митного оформлення вантажу:

     10.1. При наданнi ВМД та документiв оперативний iнспектор проводить перевiрку ВМД на предмет наявностi вiдмiток про проходження попереднiх етапiв митного оформлення ВМД.

     10.2. В разi проведення митного огляду вантажiв згiдно п. 6 роздiлу II даної технологiї, тобто митний огляд був проведений до надання ВМД, оперативний iнспектор перевiряє вiдповiднiсть опису товару в актi митного огляду з заявленим кодом ТНЗЕД у ВМД.

     10.3. В разi направлення вантажу на станцiю призначення без проведення митного огляду в ЗМК, оперативний iнспектор може виїхати на мiсце знаходження вантажу для проведення митного огляду.

     10.4. Iнспектор ТВВ-2, завершує проведення митного оформлення шляхом проставлення ОНП на всiх аркушах ВМД та товаросупровiдних документах.

     10.5. 2-й та 4-й екземпляр ТТН з вiдтисками штампу ПМК та ОНП є пiдставою для видачi станцiєю вантажу вантажоотримувачу.

     10.6. Вiдповiдальнiсть за збереження та недоторканiсть вантажу перед митницею призначення несе начальник залiзничної станцiї призначення.

III. Митне оформлення вантажiв, що перемiщуються залiзницею а режимi експорт.

     1. В ТВВ-2 КРМ проводиться митне оформлення вантажiв, що перемiщуться залiзничним трансортом, станцiями вiдправлення яких являються наступнi станцiї м. Києва:

     1.1. ДАРНИЦЯ:

     1.2. Київ-Петрiвка;

     1.3. Київ-Днiпровський;

     1.4. Київ-Товарний;

     1.5. Київ-Московський;

     1.6. Київ-Волинський:

     1.7. Київ-Жовтневий;

     1.8. ЖУПЯНИ;

     1.9. СВЯТОШИН;

     1.10. ЛIСКИ

     2. Етапи митного оформлення:

     2.1. Прийняття ВМД до митного оформлення;

     2.2. перевiрка ВМД i документiв, контроль надходження та нарахування митних платежiв у вiддiлi митних платежiв;

     2.3. перевiрка ВМД i документiв у вiддiлi статистики, контролю та аналiзу;

     2.4. проведення митного огляду:

     2.5. завершення митного оформлення товарiв.

     2.6. За наявностi достатнiх пiдстав, на кожному з етапiв посадовою особою може бути вiдмовлено у митному оформленнi у порядку, встановленому чинним законодавством України.

     3. Митне оформлення товарiв, що вивозяться з України (м.Київ) залiзничним транспортом вiдповiдно до заявленого митного режиму, здiйснюється у транзитно-вантажному вiддiлi N2 Київської регiональної митницi (далi ТВВ-2 КРМ) за листами-узгодженнями з iнших митниць та ТВВ КРМ де акредитований суб'єкт ЗЕД.

     4. Для здiйснення контролю за доставкою товарiв, що вивозяться з митної територiї України (напрямок перемiщення - ЕК) та перемiщуються з метою експорту, реекспорту, тимчасового вивезення або переробки за межами митної територiї України використовується ВМД типу "експорт" та її копiя (вiдповiдно до наказу ДМКУ N 246 вiд 27.09.93 р.). До графи 50 усiх основних аркушiв та копiї експортної ВМД декларантом вносяться вiдомостi про особу, що приймає задекларованi товари до перевезення та бере зобовязання щодо доставки товарiв у митницю призначення. На зворотному боцi кожного аркуша ВМД вчиняється друкований напис такого змiсту: "Я, (ПIБ. номер i серiя паспорту), ознайомлений зi змiстом статей 109, 110, 111, 112 МКУ i зобовязуюсь доставити задекларованi товари в митницю призначення з установлений строк." 3обов'язання i пiдпис особи засвiдчується ОНП iнспектора митницi вiдправлення.

     5. Заповнена згiдно з установленим порядком ВМД, її електронна копiя та лист-узгодження до моменту вивезення товарiв з митної територiї України подаються суб'єктом ЗЕД або митним брокером (при наявностi договiру на здiйснення брокерських послуг) до чергового iнспектора ТВВ-2 КРМ.

     6. Черговим по вiддiлу проводиться перевiрка:

     6.1. повноважень особи, уповноваженої на декларування або декларанта;

     6.2. акредитацiї суб'єкта ЗЕД;

     6.3. наявнiсть/вiдсутнiсть застосованих МЗЕЗiТ спецiальних санкцiй

     7. При наявностi заборгованостi на зверненнi (ВМД, листi-заяви на оформлення вантажу вартiстю до 100 дол. США) черговий по вiддiлу робить вiдповiдний запис з направленням до керiвництва вiддiлу, для прийняття рiшення по даному питанню.

     8. При вiдсутностi зауважень черговий по вiддiлу вносить до комп'ютерної бази вiддiлу електронну копiю ВМД, робить вiдмiтку про вiдсутнiсть боргiв на зверненнi та направляє до оперативного iнспектора для проведення вiдповiдних дiй по оформленню вантажу.

     9. Оперативний iнспектор перевiряє наявнiсть необхiдного для митного оформлення пакету документiв:

     9.1. картки облiку;

     9.2. лист-узгодження мiж митницями або вiддiлами КРМ (якщо суб'єкт ЗЕД зареєстрованний а iнших ТВВ КРМ);

     9.3. ВМД (листа-заяви на оформлення вантажу вартiстю до 100 дол. США);

     9.4. договiр;

     9.5. документiв, що пiдтверджують вартiсть товару та при необхiдностi їх переклад на українську мову (рахунки-фактури, iнвойси та т.i.);

     9.6. перевiзнi документи (залiзничнi накладнi);

     9.7. iншi документи, передбаченi чинним законодавством України та нормативними актами ДМСУ та КРМ.

     10. Здiйснює перевiрку:

     10.1. правильностi заповнення ВМД у вiдповiдностi наказу ДМСУ вiд 30.06.98р. N 380;

     10.2. вiдповiдностi зовнiшньоекономiчного контракту вимогам наказу МЗЕЗiТ вiд 05.10.95р. N 75 та вiдомостям, зазначеним у ВМД;

     10.3. документiв щодо нетарифних методiв регулювання, вiдповiдно до заявленого режиму;

     10.4. вiдповiдностi вiдомостей зазначених у товаро-супровiдних документах з вiдомостями зазаначеними у ВМД (листi-заявi на оформлення вантажу вартiстю до 100 дол. США);

     10.5. наявностi ознак порушення митних правил.

     11. При вiдсутностi зауважень, на всiх аркушах ВМД проставляється штамп "Пiд митним контролем" га реєстрацiйний номер, про що робиться вiдмiтка в електроннiй базi вiддiлу.

     12. В разi якщо вантаж заявлений згiдно ВМД входить до перелiку вантажiв, якi потребують пiдтвердження митної вартостi, оперативний iнспектор готується запит до ВТта МБ в порядку, передбаченому наказом КРМ вiд 07.03.2000 р. N 204

     13. Пiсля перевiрки документiв, реєстрацiї i проставлення штампу ПМК на ВМД, уповноважена особа аантажоотримувача звертається до групи митних платежiв та митної статистики для проведення вiдповiдних дiй по митному оформленню.

     14. Перевiрка ВМД i документiв, контроль нарахування митних платежiв у вiддiлi митних платежiв здiйснюється представниками ВМП при ТВВ-2 вiдповiдно до "Технологiї..." затвердженої наказом КРМ вiд 05.04.2000 р. N 272.

     15. Перевiрка ВМД i документiв у вiддiлi iнформацiйно-аналiтичної роботи та митної статистики здiйснюється представниками IАР та МС вiдповiдно до "Технологiчної схеми митного оформлення ВМД у вiддiлi IАР та МС" затвердженої 12.06.2000 р.

     16. При наданнi ВМД та документiв оперативний iнспектор проводить перевiрку ВМД на предмет наявностi вiдмiток про проходження попереднiх етапiв митного оформлення ВМД. Пiсля чого iнспектор, у разi необхiдностi, виїзджає на мiсце завантаження вантажу з метою проведення митного огляду . Митний огляд в деяких випадках проводиться у присутностi предстазника оперативного вiддiлу ВБКта ПМП. За результатами проведеного огляду складається акт митного огляду.

     17. Iнспектор, завершує проведення митного оформлення шляхом проставлення ОНП на вiдповiдних аркушах ВМД та товаросупровiдних документах.

     18. Четвертий основний аркуш ВМД разам з iншими товаросупровiдними документами, усi примiрники яких засвiдчуються вiдбитками ОНП iнспектора митницi вiдправлення, що здiйснював митне оформлення експорту, видається на руки уповноваженiй особi перевiзника чи вiдправника товарiв для доставки у прикордонний пункт пропуску митницi призначення i є документом контролю доставки а митницю призначення (Наказ ДМКУ N 246, наказ ДМСУ N 771). Пакет документiв є пiдставою для випуску вантажу з територiї станцiї i направлення до станцiї призначення.

     19. Копiя шостого примiрника ВМД з вiдтисками штампу ПМК та ОНП реєстром передаються до ВКДВ.

     20. Отриманi поштою примiрники ВМД, з вiдмiтками прикордонної митницi передаються загальним вiддiлом до ВКДВ для зняття операцiї з контролю.

IV.Митне оформлення вантажу, що розмiщується на МЛС.

     1. В разi розмiщення вантажiв, що перемiщуються залiзницею на МЛС. що пiдпорядкованi iншим ТВВ КРМ, отримувач вантажу надає мотивовану заяву з резолюцiєю керiвництва вiддiлу, якому пiдпорядкований МЛС та резолюцiєю керiвництва ТВВ-2 по даному питанню. Оперативний iнспектор проводить оформлення залiзничних накладних. Заява ставиться на контроль i знiмається з контролю пiсля надання завiреної копiї ВМД.

     2. В аналогiчному порядку оформлюються вантажi, що пiдлягають контролю ТВВ-8.ТВВ-9, вiддiлу по контролю за вантажем та багажем дипломатичного корпусу, iнофiрм та виставочним майном.

V.Митне оформлення змiни митного режиму та переадресування вантажу.

     1. Рiшення про змiну митного режиму приймає керiвництво КРМ. Така змiна режиму може бути здiйснена пiд час транзиту товарiв коли товари перебувають на залiзничнiй станцiї, яка знаходиться на шляху транзиту, що був визначений при ввезеннi та митному оформленнi транзиту цих товарiв прикордонною митницею.

     2. До КРМ з письмовою заявою про змiну митного режиму та переадресування товару має право звернутися їх власник або за письмовим дорученням власника перевiзник чи експедитор. При цьому власник товару повинен подати належним чином засвiдченi документи, що пiдтверджують набуття ним права власностi на товар, який пiдлягає переадресуванню.

     3. Мотивом для змiни режиму в таких випадках може бути змiна економiчної ситуацiї у країнi призначення або у країнi транзиту товарiв, дiя надзвичайних або невiдворотних обставин чи подiй у цих країнах, розiрвання зовнiшньоекономiчної угоди з нерезидентом - одержувачем товару тощо.

     4. Митне оформлення товарiв, щодо яких змiнюється митний режим здiйснюється вiдповiдно до чинних нормативно-правових актiв України.

     5. Якщо у разi змiни митного режиму оформляється нова ВМД вiдповiдно до обраного режиму, у гр.40 ВМД обовязково зазначається номер попередньої ВМД.

     6. Про змiну митного режиму митниця вiдправлення протягом доби про це повiдомляється. Крiм того iнформацiя про змiну митного режиму негайно передається до БД IАМУ.

     7. Контроль за доставкою вантажу у нову митницю призначення здiйснює КРМ.

     8. До заяви про змiну митного режиму транзиту на режим вiльного використання, тимчасового ввезення, митного складу або переробки на митнiй територiї України, а також переадресування товару обов'язково додаються:

     8.1. товаросупровiднi документи;

     8.2. документ, що пiдтверджує згоду попереднього одержувача товару на змiну митного режиму щодо цих товарiв,

     8.3. зовнiшньоекономiчна угода мiж власником товару i резидентом про придбання товару;

     8.4. документ, що пiдтверджує згоду нового одержувача. Цей документ повинен мiстити вiдомостi про кiлькiсть товарiв та їх вартiсть.

VI. Заключнi положення

     1. Пункти 4, 18, 19 та 20 даної технологiї вступають а дiю з моменту введення четвертого етапу згiдно Наказу ДМСУ N 771 вiд 8 грудня 1999 року.

     2. Для контролю за вантажами, що перемiщуються пiд митним контролем мiж митницями до введення четвертого етапу згiдно Наказу ДМСУ N 771 вiд 8 грудня 1999 року, застосовується провiзна вiдомiсть.

     3. Питання, що виникають пiд час проведення митного оформлення та якi не вiдображенi в данiй технологiї, вирiшуються на пiдставi чинного законодавства України та нормативних актiв ДМСУ та КРМ.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.