ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ОДЕСЬКА МИТНИЦЯ

НАКАЗ
м. Одеса

Затверджено
наказ Одеської митницi
03.08.05 N 271

Порядок
митного контролю та митного оформлення товарiв, що розмiщуються та зберiгаються на митних лiцензiйних складах, якi знаходяться у зонi дiяльностi Одеської митницi

ЗМIСТ:

     1. Загальнi положення.

     2. Порядок розмiщення на МЛС товарiв, якi ввозяться на митну територiю України.

     3. Порядок випуску товарiв з МЛС у вiльний обiг на митнiй територiї України.

     4. Порядок тимчасового випуску з МЛС товарiв з наступним їх поверненням.

     5. Порядок перемiщення товарiв з МЛС на МЛС, якi знаходяться у зонi дiяльностi митницi.

     6. Порядок перемiщення товарiв з МЛС до iнших митних органiв з метою проведення їх подальшого митного оформлення.

     7. Порядок випуску товару з МЛС з метою повернення нерезиденту-власнику або вивезення до третьої країни за його дорученням.

     8. Порядок розмiщення на МЛС товарiв з метою подальшого їх експорту за межi митної територiї України.

     9. Звiтнiсть про зберiгання товарiв.

     10. Перевiрка дiяльностi МЛС.

1. Загальнi положення

     1.1. Даний Порядок митного контролю та митного оформлення товарiв, що розмiщуються та зберiгаються на митних лiцензiйних складах, якi знаходяться у зонi дiяльностi Одеської митницi (далi - Порядок), розроблено вiдповiдно до статей 212 - 216 Митного кодексу України, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.12.02 N 1867 "Деякi питання застосування режиму митного складу" (зi змiнами i доповненнями), Положення про вiдкриття та експлуатацiю митних лiцензiйних складiв, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 31.12.96 N 592 (зi змiнами i доповненнями) (далi - Положення), iнших нормативно-правових актiв Держмитслужби з питань дiяльностi митних лiцензiйних складiв (далi - МЛС) з метою визначення порядку дiй посадових осiб пiдроздiлiв митницi пiд час здiйснення митного контролю та митного оформленнi товарiв, що розмiщуються та зберiгаються на МЛС, якi знаходяться у зонi дiяльностi митницi.

     1.2. Термiни, що вживаються у даному Порядку, визначенi Митним кодексом України, постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.12.02 N 1867 "Деякi питання застосування режиму митного складу" (зi змiнами i доповненнями) та Положенням.

     1.3. На МЛС дозволяється зберiгати всi види товарiв українського та iноземного походження як iмпортнi так i призначенi для вивезення за межi митної територiї України, що пiдлягають оподаткуванню митом та зборами, а також таких, що потрапляють пiд обмеження до ввезення в Україну та вивезення з України, за виключенням товарiв, визначених пунктом 1.7 даного Порядку.

     Види товарiв, що дозволено зберiгати на МЛС закритого типу, визначаються пiд час надання лiцензiї на право вiдкриття та експлуатацiї митного лiцензiйного складу (далi - лiцензiя).

     Окремi види товарiв, зберiгання яких вимагає дотримання певних умов з огляду на їх токсичнiсть, вогненебезпечнiсть тощо, можуть зберiгатися тiльки у спецiально обладнаних для зберiгання таких товарiв мiсцях МЛС.

     Товари зберiгаються на МЛС пiд митним контролем з обов'язковим накладенням митного забезпечення уповноваженої посадової особи, що визначається начальником пiдроздiлу митницi (далi - посадова особа). При цьому, разом iз митним забезпеченням наявнiсть пломби власника МЛС є обов'язковою.

     Товари розмiщуються на МЛС та випускаються з нього у присутностi уповноважених посадових осiб. Всi операцiї на МЛС проводяться з дозволу начальника митницi або уповноваженої ним особи та за рахунок власника складу.

     При надходженнi товарiв на МЛС вони пiдлягають декларуванню незалежно вiд вартостi шляхом заповнення вантажної митної декларацiї (далi - ВМД).

     1.4. Товари, що ввозяться на митну територiю України, можуть зберiгатися в режимi митного складу:

     - протягом трьох рокiв з моменту первинного розмiщення на МЛС. Цей строк може бути обмежений для окремих видiв товарiв (продукти харчування, медикаменти, iншi) в залежностi вiд термiнiв їх придатностi. При розмiщеннi товару на МЛС з обмеженим термiном його придатностi для використання або споживання у графi 48 ВМД типу IМ-74 посадовою особою зазначається кiнцевий термiн зберiгання такого товару на МЛС з урахуванням термiну придатностi товару для використання або споживання;

     - пiдакцизнi товари (крiм алкогольних напоїв та тютюнових виробiв) не бiльше 90 дiб з дати їх первинного розмiщення в режим митного складу.

     Товари, що вивозяться за межi митної територiї України, можуть зберiгатися в режимi митного складу протягом трьох мiсяцiв з дати розмiщення їх у цей режим. Товари, що перебували у вiльному обiгу на митнiй територiї України та призначенi для вивезення за межi митної територiї України, розмiщуються виключно на МЛС транспортно-експедицiйних органiзацiй з метою формування вiдправки (збiрного вантажу), якщо таке формування без використання МЛС неможливе. До закiнчення зазначеного строку такi товари мають бути вивезенi за межi митної територiї України.

     Конкретний термiн зберiгання товарiв на МЛС визначається посадовою особою, яка розмiщує товари на зберiгання.

     1.5. До закiнчення термiну зберiгання товарiв на МЛС, зазначеного у графi 48 ВМД типу IМ-74, товари, що були ввезенi iз-за меж митної територiї України мають бути заявленi власником або уповноваженою ним особою до iншого митного режиму (згiдно ч. 3 статтi 214 Митного кодексу України) або переданi на склади митницi (згiдно пункту 4 статтi 168 Митного кодексу України).

     Товари, що були розмiщенi на МЛС за ВМД типу ЕК-74 з метою подальшого їх вивезення за межi митної територiї України, до закiнчення термiну зберiгання їх на МЛС, встановленого у графi 48 ВМД типу ЕК-74, мають бути вивезенi за межi митної територiї України (згiдно частини 4 ст.214 МК України).

     1.6. Ввезенi в Україну товари, що зберiгаються на МЛС та якi у процесi їх зберiгання у режимi митного складу прийшли у непридатний стан для подальшого їх використання або споживання (псування продуктiв харчування, медикаменти iз вичерпаним термiном зберiгання), пiдлягають декларуванню власником таких товарiв вiдповiдно до митного режиму знищення або руйнування.

     1.7. Забороняється розмiщення на МЛС:

     - товарiв, термiн зберiгання або використання яких закiнчився;

     - транзитних пiдакцизних товарiв;

     - товарiв, що надходять в Україну як гуманiтарна допомога;

     - живих тварин;

     - електроенергiї та газу;

     - товарiв, що надходять на адресу приватних осiб;

     - спирту та алкогольних напоїв за кодами згiдно Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi (далi - УКТЗЕД) 22.03, 22.04 - 22.0);

     - тютюнових виробiв за кодами згiдно УКТЗЕД 2402 10 00 00; 2402 20 10 00, 2402 20 90, 2403 10 10 00, 2403 10 90 00, 2403 99 10 00;

     - давальницької сировини, яка закуплена на територiї України;

     - товарiв, якi забороненi до ввезення в Україну чи вивезення за межi України, а також товарiв, розмiщення на МЛС яких заборонено законами України, нормативними актами Кабiнету Мiнiстрiв України та Держмитслужби України.

     1.8. Товари, що пiдлягають експортному контролю, можуть розмiщуватись вiдповiдно до митного режиму митного складу тiльки за погодженням Держмитслужби України та на пiдставi дозволу Державної служби експортного контролю України.

     1.9. До розмiщення товарiв на МЛС декларант має право звернутися до митницi iз заявою про надання дозволу на проведення iдентифiкацiйного огляду товарiв. Iдентифiкацiйний огляд здiйснюється декларантом пiсля прийняття начальником митницi або уповноваженою ним особою позитивного рiшення щодо проведення iдентифiкацiйного огляду.

     Процедура проведення iдентифiкацiйного огляду товарiв та заповнення граф Акту про проведення iдентифiкацiйного огляду товарiв та iнших предметiв проводиться вiдповiдно до вимог Порядку проведення iдентифiкацiйного огляду товарiв та iнших предметiв декларантом, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 01.04.02 N 174.

     1.10. Товари, розмiщенi в режим митного складу, можуть випускатися з МЛС:

     а) у вiльний обiг на митнiй територiї України;

     б) за межi митної територiї України;

     в) для тимчасового користування на митнiй територiї України в режимi тимчасового ввезення;

     г) для переробки на митнiй територiї України;

     ґ) для передання на склад митницi для зберiгання в режимi митного складу або вiдмови на користь держави;

     д) для знищення пiд контролем митницi;

     е) для перевезення на iнший МЛС у зонi дiяльностi митницi;

     є) для перевезення в iнший митний орган з метою митного оформлення вiдповiдно до обраного митного режиму;

     ж) тимчасово з наступним поверненням для:

     - демонстрацiї на мiжнароднiй виставцi, що проводиться в Українi;

     - проведення сертифiкацiї органами Держстандарту України або дослiджень iншими органами державної влади (санiтарно-епiдемiологiчного, ветеринарного, фiтосанiтарного, екологiчного контролю). Якщо при проведеннi сертифiкацiї або дослiджень зразки товарiв повнiстю використовуються або руйнуються та не повертаються на МЛС, то вони враховуються в партiї товарiв пiд час митного оформлення вiдповiдно до обраного митного режиму. Кiлькiсть зразкiв, що випускаються з МЛС, не повинна перевищувати норм, встановлених Держмитслужбою для певного виду товару.

     1.11. Товари, що перемiщуються через митну територiю України транзитом (крiм пiдакцизних), можуть розмiщуватись на МЛС у разi проведення перевантаження з одного виду транспорту на iнший, за умови дотримання загальних термiнiв транзиту, визначених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.12.02 N 1908 "Про встановлення граничних термiнiв прохiдного митного транзиту товарiв" (зi змiнами та доповненнями).

     Дана операцiя здiйснюється за окремим дозволом начальника митницi або уповноваженої ним особи на пiдставi письмового звернення власника МЛС та за умови надання до митницi ВМД типу ТР-80 або витягу з ПIК (у разi перемiщення товарiв, якi перевозяться на умовах Конвенцiї МДП пiд митним контролем через територiю України мiж двома пунктами пропуску через державний кордон України) або ТР 80 ЦIМ чи ТР 80 УМВ (у разi перемiщення транзитних непiдакцiзних товарiв залiзничним транспортом через митну територiю України з використанням мiжнародної залiзничної накладної ЦIМ (СIМ) або накладної УМВС (СМГС)), оформлених прикордонною митницею.

     Розмiщення транзитних вантажiв на МЛС здiйснюється з оформленням ВМД типу IМ-74 iз зазначенням у графi 40 ВМД номера та дати ВМД типу ТР-80 або витягу з ПIК або ТР 80 ЦIМ чи ТР 80 УМВ, за якими товар надiйшов до МЛС.

     1.12. При випуску товарiв з МЛС ВМД складається незалежно вiд фактурної вартостi товарної партiї.

     1.13. Товари, якi надходять на митну територiю України за договорами консигнацiї, пiдлягають в обов'язковому порядку розмiщенню на МЛС. При цьому договiр консигнацiї має обов'язково пiдтверджувати мету ввезення товарiв в Україну та їх розмiщення на МЛС.

     1.14. При видачi без дозволу митницi чи втратi (крiм випадкiв дiї обставин непереборної сили або нестачi товарiв унаслiдок природного зношення за нормальних умов зберiгання) товарiв, що зберiгаються на МЛС, власник цього складу несе вiдповiдальнiсть згiдно Митного кодексу України.

     1.15. При розмiщеннi та випуску товару з МЛС визначення країни походження товарiв здiйснюється вiдповiдно до Порядку визначення країни походження товару, що перемiщуються через митний кордон України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.12.02 N 1864 (зi змiнами та доповненнями), та Положення про вiддiл митних платежiв регiональної митницi, митницi прямого пiдпорядкування, митницi, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 28.12.99 N 864 (зi змiнами та доповненнями).

2. Порядок розмiщення на МЛС товарiв, якi ввозяться на митну територiю України

     2.1. Для митного оформлення товарiв вiдповiдно до митного режиму митного складу власник товарiв або уповноважена ним особа (далi - власник товару) подає начальнику митницi або уповноваженiй ним особi мотивовану заяву, у якiй зазначає мету розмiщення товарiв у митний режим митного складу, вiдомостi про кiлькiсть i вартiсть товарiв, а також вiдомостi про зовнiшньоекономiчний контракт, згiдно якого товари ввозяться на митну територiю України.

     При регулярному розмiщеннi в режим митного складу товарiв, якi перемiщуються за довгостроковим договором (контрактом), заява подається при розмiщеннi першої партiї товарiв, перемiщуваних за таким договором (контрактом). За цiєю заявою товари можуть розмiщуватися в режим митного складу на протязi термiну дiї договору (контракту) або на протязi одного календарного року.

     Декларування товарiв при їх розмiщеннi на МЛС має право здiйснювати виключно власник МЛС.

     2.2. Товари можуть розмiщуватись вiдповiдно до митного режиму митного складу за умови надання власником МЛС належним чином заповненої ВМД типу IМ-74 разом iз наступними документами:

     - мотивованої заяви власника товару з позитивною резолюцiєю (дозволом) начальника митницi або уповноваженої ним особи;

     - зовнiшньоекономiчний договiр (контракт);

     - договiр про зберiгання товарiв на МЛС мiж власником МЛС та особою, яка розмiщує цi товари на склад;

     - рахунок-фактура (iнвойс);

     - товаротранспортнi та iншi товаросупровiднi документи (накладнi, коносаменти, специфiкацiї, пакувальнi листи тощо);

     - документи контролю доставки вантажу (ПД, ПП, ВМД типу ТР 80 ВН);

     - облiкова картка суб'єкта ЗЕД;

     - дозволи органiв державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України вiдповiдно до ст. 27 Митного кодексу України;

     - iншi документи.

     При розмiщеннi на МЛС товарiв, якi при iмпортi пiдлягають обов'язковiй сертифiкацiї, подання сертифiкату вiдповiдностi або свiдоцтва про визнання iноземного сертифiкату не є обов'язковим.

     2.3. Розмiщення товарiв на МЛС проводиться посадовою особою за умови обов'язкової присутностi представникiв власника МЛС та власника товарiв.

     2.4. У разi виникнення потреби з'ясування правильностi класифiкацiї товарiв згiдно з УКТ ЗЕД або визначення митної вартостi товарiв, за рiшенням начальника пiдроздiлу митницi або уповноваженої ним особи, до процедури розмiщення товарiв можуть залучатися уповноваженi посадовi особи спецiалiзованих пiдроздiлiв митницi (вiддiлу контролю митної вартостi, вiддiлу митних платежiв, вiддiлу номенклатури та класифiкацiї товарiв), служби БМП та МВ та iншi уповноваженi посадовi особи митницi, що брали участь на етапах митного контролю та митного оформлення iз застосуванням ВМД типу IМ-74. У разi потреби можуть залучатися посадовi особи iнших контролюючих органiв, що здiйснюють види державного контролю згiдно статтi 27 Митного кодексу України.

     2.5. Розмiщення товарiв на МЛС здiйснюється посадовою особою у наступному порядку:

     - перевiрка цiлiсностi митного забезпечення на транспортному засобi, що доставив товар на МЛС, а також цiлiсностi митного забезпечення, яке накладено на вантажнi мiсця (за наявностi);

     - перевiрка вiдповiдностi фактичних даних про товар iз даними, якi заявленi у ВМД та товаросупровiдних документах.

     При розмiщеннi товарiв особлива увага придiляється зовнiшньому вигляду товарiв, ступеню їх обробки, розмiрам, матерiалам, з яких виробленi товари, виду упаковки, комплектностi, призначенню, технiчним характеристикам, маркуванню товарiв.

     Посадова особа при розмiщеннi товарiв на МЛС, перевiряє вiдповiднiсть даних, унесених декларантом до ВМД типу IМ-74, пред'явленим товарам i несе вiдповiдальнiсть за таку перевiрку.

     За результатами митного контролю товарiв, що розмiщуються на МЛС, посадовою особою складається Акт про проведення митного огляду товарiв (далi - Акт), форма якого наведена у додатку 2 до Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 20.04.05 N 314.

     2.6. Пiсля розмiщення товарiв на МЛС та нарахування й стягнення збору за митне оформлення товарiв та iнших предметiв у зонах митного контролю на територiях i в примiщеннях пiдприємств, що зберiгають такi товари та iншi предмети, чи поза робочим часом, установленим для митного органу, за вiдсутностi зауважень, посадова особа здiйснює завершення митного оформлення товарiв вiдповiдно до операцiй, визначених Порядком здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 20.04.05 N 314.

     Оформлення ВМД у повному обсязi свiдчить про надання суб'єкту ЗЕД права на розмiщення товарiв у митний режим митного складу i пiдтверджує право й обов'язки зазначених у ВМД осiб щодо здiйснення ними вiдповiдних правових, фiнансових, господарських та iнших дiй.

     2.7. Якщо при здiйсненнi розмiщення товарiв на МЛС виявлено наявнiсть ознак порушення митних правил, посадовою особою вирiшується питання щодо можливостi складання протоколу про ПМП. При необхiдностi залучається представник служби БМП та МВ.

     2.8. Оформлена ВМД типу IМ-74 реєструється в журналi облiку руху вантажiв, який ведеться керуючим МЛС. Форма журналу наведена в додатку до Положення.

     2.9. Механiзм застосування до товарiв, якi розмiщуються на МЛС, спрощеного порядку митного контролю та митного оформлення визначено пунктом 6.17 Положення.

3. Порядок випуску товарiв з МЛС у вiльний обiг на митнiй територiї України

     3.1. Випуск товарiв з МЛС у вiльний обiг на митнiй територiї України проводиться за умови здiйснення митного оформлення вiдповiдно до митного режиму iмпорту, сплати податкiв i зборiв, якими обкладаються товари пiд час ввезення на митну територiю України вiдповiдно до законiв України.

     3.2. Декларування товарiв при їх випуску з МЛС вiдкритого типу може проводити як власник складу, так i власник товарiв. При цьому вiдповiдальнiсть за сплату всiх належних митних платежiв несе власник товарiв або особа, що здiйснює декларування товарiв на пiдставi договору.

     3.3. Митнi процедури, при випуску товарiв з МЛС у вiльний обiг на митнiй територiї України, здiйснюються посадовими особами вiдповiдно до Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 20.04.05 N 314.

     3.4. Митне оформлення вiдповiдно до митного режиму iмпорту товарiв, якi знаходяться на МЛС та пiдпадають пiд режим експортного контролю здiйснюється згiдно вимог Порядку пропуску через митний кордон України та митного оформлення товарiв, що пiдлягають експортному контролю, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 20.01.99 N 38.

     3.5. Пiдставою для проведення митного оформлення товарiв вiдповiдно до митного режиму iмпорту є подання декларантом товарiв ВМД типу IМ-40.

     При цьому випуск товарiв з МЛС у вiльний обiг на митнiй територiї України може здiйснюватися лише при наявностi ВМД типу IМ-74, оформлення якої завершено у повному обсязi, тобто при наявностi на всiх аркушах у графi "Д" ВМД вiдтиску особистої номерної печатки посадової особи, що здiйснила митне оформлення товару вiдповiдно до митного режиму митного складу.

     3.6. Митне оформлення товарiв, власниками яких є суб'єкти ЗЕД, акредитованi в iнших митницях, проводиться за умови подання листа-узгодження для проведення митного оформлення товарiв у митницi, поза зоною дiяльностi якої розташований суб'єкт ЗЕД вiдповiдно до вимог Порядку взаємодiї митних органiв при митному оформленнi товарiв за листами-узгодженнями, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 09.11.04 N 801.

     3.7. Випуск зi складу у вiльний обiг товарiв, що надходили на МЛС за рiзними товаротранспортними документами, з метою формування партiї на МЛС може здiйснюватись iз оформленням однiєї (або декiлькох) ВМД, якщо випуск проводиться за одним зовнiшньоекономiчним договором (контрактом). Пiд формуванням партiї розумiється як подрiбнення попередньої партiї (попереднiх партiй), так i збiльшення (об'єднання) кiлькох партiй.

     3.8. При випуску зi складу сформованої партiї товарiв власником товару надається документ (рахунок-фактура, накладна, специфiкацiя та iншi) на сформовану партiю товарiв, якi оформлюються у вiльний обiг, де вказується кiлькiсть мiсць, вага та вартiсть сформованої партiї, а також, по кожнiй позицiї робиться посилання на попереднiй документ (товаросупровiднi документи та ВМД), за якими товари надходили на МЛС.

     3.9. Посадова особа, що здiйснює митний огляд товарiв, при їх випуску з МЛС у вiльний обiг на митнiй територiї України, перевiряє вiдповiднiсть даних, унесених декларантом до ВМД типу IМ-74, пред'явленим товарам i несе вiдповiдальнiсть за таку перевiрку.

     3.10. Пiсля завершення митного оформлення вiдповiдно до митного режиму iмпорту товари повиннi бути в обов'язковому порядку вивезенi за межi територiї МЛС.

     ВМД типу IМ-74, за якою товари були розмiщенi на МЛС, пiдлягає зняттю з контролю, про що проводиться вiдповiдний запис в журналi облiку руху товарiв на МЛС.

4. Порядок тимчасового випуску з МЛС товарiв з наступним їх поверненням

     4.1. Дозвiл митницi на випуск товарiв з МЛС тимчасово, з наступним поверненням, надається:

     а) для демонстрацiї на мiжнароднiй виставцi, що проводиться в Українi;

     б) для проведення сертифiкацiї органами Держстандарту України або дослiджень iншими органами державної влади (санiтарно-епiдемiологiчного, ветеринарного, фiтосанiтарного, екологiчного контролю). Якщо при проведеннi сертифiкацiї або дослiджень зразки товарiв повнiстю використовуються або руйнуються й не повертаються на МЛС, вони враховуються в партiї товарiв пiд час митного оформлення у вiльний обiг на митнiй територiї України. Кiлькiсть зразкiв, що випускаються з МЛС, не повинна перевищувати норм, установлених уповноваженим державним органом для певного виду товару.

     Усi операцiї, що проводяться з товарами, якi перебувають у режимi митного складу, не повиннi змiнювати характеристик, за якими товари були класифiкованi при розмiщеннi на МЛС згiдно з УКТ ЗЕД.

     4.2. Випуск товарiв з МЛС тимчасово з наступним поверненням у випадках, передбачених пунктом 4.1 даного Порядку здiйснюється пiсля виконання наступних вимог:

     4.2.1. Власник складу подає митницi лист-звернення. Дозвiл на випуск товарiв надається шляхом накладення начальником митницi або уповноваженою ним особою на цьому листi-зверненнi позитивної резолюцiї.

     Лист-звернення обов'язково повинен мiстити:

     - iнформацiю про товар (назву, кiлькiсть, вагу, вартiсть) з обов'язковим зазначенням його коду згiдно УКТЗЕД;

     - iнформацiю про мету випуску товару тимчасово з наступним поверненням;

     - iнформацiю про документи, за якими товар розмiщено на МЛС;

     - зобов'язання про повернення товару на МЛС iз зазначенням строку повернення;

     - зобов'язання щодо сплати в разi неповернення товару на МЛС у встановлений термiн належних сум митних зборiв та платежiв, що сплачуються при випуску товарiв у вiльний обiг;

     - iнформацiю про керуючого МЛС (прiзвище, iм'я, по батьковi).

     4.2.2. Разом iз листом-зверненням подаються:

     а) при випуску товарiв з МЛС тимчасово з наступним поверненням товарiв для демонстрацiйних цiлей:

     - письмова заява органiзатора виставки iз зазначенням мети, часу й мiсця проведення виставки, iнформацiї про осiб-резидентiв, вiдповiдальних за проведення виставки, iнформацiї про найменування, кiлькiсть та вартiсть таких товарiв;

     - договiр (контракт, запрошення тощо) про участь у виставцi;

     - установленi законодавством дозволи iнших державних органiв (при необхiдностi).

     б) при випуску товарiв з МЛС тимчасово з наступним поверненням для проведення сертифiкацiї товару, якщо такi роботи неможливо здiйснити безпосередньо на МЛС:

     - договiр мiж власником (володiльцем) товару та органом сертифiкацiї про проведення сертифiкацiйних робiт;

     - або довiдка органу сертифiкацiї про укладання такого договору iз зазначенням номеру договору, дати його пiдписання.

     Договiр або довiдка про укладання договору повиннi мiстити обґрунтовану iнформацiю щодо кiлькостi зразкiв товару, необхiдних для сертифiкацiї та щодо термiнiв проведення сертифiкацiї.

     4.3. Строк випуску товарiв з МЛС тимчасово з наступним поверненням для демонстрацiї на мiжнароднiй виставцi, що проводиться в Українi, не може перевищувати строк проведення виставки з урахуванням часу, потрiбного на транспортування експонатiв, монтаж та демонтаж експозицiї.

     4.4. Строк випуску товарiв з митного лiцензiйного складу тимчасово з наступним поверненням для проведення сертифiкацiї органами Держстандарту України або дослiджень iншими органами державної влади (санiтарно-епiдемiологiчного, ветеринарного, фiтосанiтарного, екологiчного контролю) не може перевищувати 45 календарних днiв. У разi неможливостi проведення випробувань за 45 календарних днiв цей строк може бути продовжено за умови надання митницi вiдповiдного документу контролюючого органу.

     4.5. При вивезеннi товару зi складу пiсля одержання позитивного рiшення начальника митницi або уповноваженої ним особи iз врахуванням пропозицiй начальника пiдроздiлу митницi, посадова особа на зворотному боцi ВМД типу IМ-74 робить запис про тимчасовий випуск товару (найменування та кiлькiсть випущеного товару) з МЛС iз посиланням на лист-звернення власника МЛС.

     4.6. При поверненнi на МЛС розмiщення товару на складi проводиться на пiдставi наданого митницi письмового повiдомлення власника складу, в якому обов'язково зазначається номер ВМД типу IМ-74 та данi про лист-звернення на випуск товару зi складу тимчасово з наступним поверненням. При фактичному поверненнi товару на склад, посадовою особою на зворотному боцi ВМД робиться запис "Товар у кiлькостi ___ мiсць повернено. Дата та пiдпис", iз посиланням на лист-повiдомлення, який завiряється особистою номерною печаткою.

     4.7. Лист-зобов'язання та лист-повiдомлення зберiгаються разом iз документами, згiдно яких товар розмiщувався на МЛС.

     4.8. При неповерненнi товару у термiн, встановлений у письмовому дозволi митницi, власник складу несе вiдповiдальнiсть згiдно вимог Митного кодексу України та роздiлу 8 Положення.

5. Порядок перемiщення товарiв з МЛС на МЛС у зонi дiяльностi митницi

     5.1. Товари можуть перемiщуватися з МЛС на МЛС в межах термiнiв їх зберiгання в митному режимi митного складу у разi:

     - лiквiдацiї МЛС, на якому товари зберiгалися в режимi митного складу;

     - дiї обставин непереборної сили, якi можуть призвести до втрати або псування товарiв, якi зберiгаються на МЛС;

     - розiрвання договору про зберiгання товарiв на МЛС, укладеного мiж власником цього складу й особою, що розмiстила товари на складi, й укладення нового договору про зберiгання iз власником iншого МЛС.

     5.2. Товари, розмiщенi на МЛС, на пiдставi дозволу митницi можуть перемiщуватися на iншi МЛС, розташованi у зонi дiяльностi iнших пiдроздiлiв митницi.

     Для отримання дозволу митницi власник товару подає начальнику митницi або уповноваженiй ним особi лист-звернення (оформлюється в двох примiрниках), погоджений начальниками пiдроздiлiв митницi та узгоджений мiж власниками обох МЛС.

     Лист-звернення обов'язково повинен мiстити:

     - iнформацiю про товар (назву, кiлькiсть, вагу, вартiсть) з обов'язковим зазначенням його коду згiдно УКТЗЕД;

     - iнформацiю про мету перемiщення товару з МЛС вiдправлення на МЛС призначення iз зазначенням пiдроздiлiв митницi, у зонах дiяльностi яких розташованi МЛС;

     - копiю ВМД типу IМ-74, за якою товар був розмiщений на МЛС вiдправлення;

     - iнформацiю про укладання нового договору про зберiгання товару з власником МЛС призначення та iнформацiю про зовнiшньоекономiчний договiр (контракт);

     - зобов'язання про доставку товару до МЛС призначення у термiн, встановлений пiдроздiлом вiдправлення та зобов'язання щодо сплати в разi недоставлення товару до МЛС призначення у встановлений термiн належних сум митних зборiв та платежiв, що сплачуються при випуску товарiв у вiльний обiг;

     - iнформацiю про керуючого МЛС, на який планується перевезти товар (прiзвище, iм'я, по батьковi).

     5.3. Митне оформлення товарiв, що перемiщуються, здiйснює власник МЛС призначення або уповноважена ним особа.

     5.4. Контроль за доставкою товарiв здiйснює пiдроздiл вiдправлення.

     5.5. Завантаження товарiв на транспортний засiб та випуск їх з МЛС вiдправлення можливе лише у разi обов'язкової присутностi посадової особи.

     5.6. При випуску товарiв зi складу з метою перевезення їх на iнший, у пiдроздiлi вiдправлення залишаються наступнi документи:

     - примiрник листа-звернення власника товару, зазначеного у пунктi 5.2 даного Порядку, щодо перемiщення товарiв з МЛС вiдправлення до МЛС призначення, з позитивною резолюцiєю начальника митницi або уповноваженої ним особи;

     - товаросупровiднi документи.

     5.7. Товари перемiщуються мiж пiдроздiлами митницi пiд митним забезпеченням, про що здiйснюється запис у товаросупровiдних документах. Виключення допускаються лише для товарiв, накладення митного забезпечення на якi неможливе (негабаритнi товари).

     5.8. При перемiщеннi товарiв мiж пiдроздiлами митницi у якостi документу контролю доставки використовується внутрiшня провiзна вiдомiсть (ВПВ).

     5.9. До пiдроздiлу митницi, у зонi дiяльностi якого розташований МЛС призначення, при розмiщеннi товару надаються документи, зазначенi у пунктах 2.2., 5.2., 5.6. даного Порядку. Додатково надається копiя ВМД типу IМ-74 на розмiщення вантажу на МЛС, де товар знаходився на зберiганнi.

     5.10. Контроль за розмiщенням товарiв на МЛС призначення та їх митне оформлення iз застосуванням нової ВМД типу IМ-74 здiйснюється посадовими особами пiдроздiлу призначення, вiдповiдно до вимог передбачених пунктами 2.3 - 2.9 даного Порядку.

     У графi 40 нової ВМД типу IМ-74 посадовою особою робиться посилання на номер попередньої ВМД типу IМ-74.

     Оформлена нова ВМД типу IМ-74 фiксується в журналi облiку руху товарiв, якi розмiщенi на даному МЛС.

     5.11. Перемiщення товарiв з МЛС на МЛС, якi знаходяться у зонi дiяльностi одного пiдроздiлу митницi, здiйснюється згiдно вимог пунктiв 5.1-5.8 даного Порядку.

     Лист-звернення, оформлений в двох примiрниках, погоджується начальником пiдроздiлу митницi та узгоджується мiж керiвництвом МЛС.

     Допускається перемiщення товарiв мiж МЛС, розташованими у зонi дiяльностi одного пiдроздiлу митницi, пiд митним забезпеченням у супроводi посадової особи без використання внутрiшньої провiзної вiдомостi (ВПВ), про що робиться вiдмiтка на товаросупровiдному документi. При цьому механiзм розмiщення та процедура митного оформлення товарiв на МЛС призначення здiйснюється посадовими особами вiдповiдно до пунктiв 5.9 та 5.10 даного Порядку.

6. Порядок перемiщення товарiв з МЛС в зону дiяльностi iнших митних органiв з метою проведення подальшого митного оформлення

     6.1. Перевезення товарiв з МЛС в iншi митнi органи для проведення подальшого їх митного оформлення вiдповiдно до обраного митного режиму здiйснюється:

     а) для вiльного використання на митнiй територiї України;

     б) для тимчасового ввезення на митну територiю України;

     в) для переробки на митнiй територiї України.

     Власник товарiв надає до пiдроздiлу митницi наступнi документи:

     - лист-узгодження для проведення митного оформлення товарiв у митницi, поза зоною дiяльностi якої розташований суб'єкт ЗЕД вiдповiдно до вимог Порядку взаємодiї митних органiв при митному оформленнi товарiв за листами-узгодженнями, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 09.11.04 N 801;

     - копiю облiкової картки суб'єкта ЗЕД;

     - довiренiсть вiд одержувача на право перевезення товарiв, яка видана на громадянина України, або договiр перевезення (рахунок фактура) та доручення на представника перевiзника при здiйсненнi перевезень транспортною органiзацiєю;

     - внутрiшнiй транзитний документ - ВМД типу ТР 80 ВН;

     - рахунок-фактуру (iнвойс);

     - внутрiшнiй товаросупровiдний документ з вiдмiтками МЛС вiдправлення та перевiзника.

     6.2. Посадова особа проводить митне оформлення випуску товарiв з МЛС з метою направлення товарiв пiд митним забезпеченням до митницi призначення iз застосуванням ВМД типу ТР-80 ВН вiдповiдно до вимог, передбачених Порядком заповнення внутрiшнього транзитного документу для його використання при здiйсненнi контролю за доставкою товарiв, що перемiщуються мiж митницями в межах митної територiї України, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 12.04.00 N 206 (зi змiнами та доповненнями).

     6.3. Визначення країни походження товару при випуску з МЛС як однiєю партiєю, так i рiзними партiями у режимi внутрiшнього транзиту, здiйснюється на пiдставi сертифiката чи декларацiї про походження товару iз обов'язковим оформленням рiшення про визначення країни походження на всю партiю товару за формою, установленою додатком 11 до Положення про вiддiл митних платежiв регiональної митницi, митницi прямого пiдпорядкування, митницi, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 28.12.99 N 864 (зi змiнами та доповненнями). Оригiнал сертифiката чи декларацiї про походження товару залишається у справах пiдроздiлу митницi разом iз першим екземпляром ВМД типу IМ-74.

     До митницi призначення надсилаються засвiдченi особистою номерною печаткою посадової особи копiї сертифiката чи декларацiї про походження товару та рiшення про визначення країни походження товару

     6.4. Контроль за пiдтвердженням факту надходження товару до митницi призначення здiйснюється посадовими особами вiддiлу контролю за перемiщенням товарiв згiдно Положення про здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 08.12.98 N 771 (зi змiнами та доповненнями).

7. Порядок випуску товарiв з МЛС з метою повернення нерезиденту-власнику або вивезення до третьої країни за його дорученням

     7.1. Повернення або вивезення в третю країну за iнiцiативою нерезидентiв - власникiв товарiв, якi знаходяться на МЛС (внаслiдок змiни умов контракту, законодавства України, неплатоспроможностi одержувача товарiв, розторгнення контракту, помилкової поставки тощо) проводиться з оформленням ВМД вiдповiдно до митного режиму транзиту.

     7.2. Дозвiл митницi на випуск товарiв з МЛС може бути надано за умови надання декларантом наступних документiв:

     - заяви особи, яка розмiстила товари на МЛС, iз обґрунтуванням причин вiдправлення товарiв за межi митної територiї України;

     - листа-розпорядження нерезидента - сторони зовнiшньоекономiчного контракту про вiдправлення товарiв в iншу країну або повернення нерезиденту;

     - доповнення до контракту (договору) про внесення змiн або розiрвання зазначеного контракту;

     - листа нового отримувача про готовнiсть прийняти таки товари;

     - належним чином заповненої ВМД типу ТР-80;

     - рахунку-фактури (iнвойс);

     - товаротранспортних документiв;

     - дозволiв iнших органiв державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України вiдповiдно до статтi 27 Митного кодексу України (у разi необхiдностi);

     - копiй документiв на транспортнi засоби українських перевiзникiв, якими здiйснюються вивезення товарiв з МЛС (наприклад, свiдоцтво про допущення АТЗ до перевезень пiд митним забезпеченням, лiцензiї на здiйснення мiжнародних перевезень);

     - iнших документiв, необхiдних для митного оформлення.

     7.3. Копiя ВМД типу ТР-80 додається до ВМД типу IМ-74 для зняття з контролю та передачi ВМД до архiву пiдроздiлу митницi.

     7.4. Контроль за пiдтвердженням факту надходження товару до митницi призначення здiйснюється посадовими особами вiддiлу контролю за перемiщенням товарiв згiдно Положення про здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 08.12.98 N 771 (зi змiнами та доповненнями).

8. Порядок розмiщення на МЛС товарiв з метою їх подальшого експорту за межi митної територiї України

     8.1. Розмiщення товарiв на МЛС з метою експорту дозволяється виключно для формування експортних партiй вантажу.

     8.2. Для надання митницею дозволу на розмiщення експортних товарiв на МЛС власник товарiв подає до пiдроздiлу митницi наступнi документи:

     - мотивовану заяву власника експортних товарiв, у який зазначається мета розмiщення товарiв у цей митний режим;

     - ВМД, заповнену вiдповiдно до митного режиму митного складу;

     - копiю зовнiшньоекономiчного договору;

     - товаросупровiднi документи;

     - дозволи iнших контролюючих органiв державної влади (у разi необхiдностi);

     - договiр мiж власником МЛС та власником (вiдправником) товарiв на зберiгання товарiв, що формуються до вiдправлення;

     - лист-узгодження для проведення митного оформлення товарiв у митницi, поза зоною дiяльностi якої розташований суб'єкт ЗЕД, вiдповiдно до режиму експорту (у разi необхiдностi).

     8.3. За наявнiстю необхiдних пiдстав проводиться митне оформлення ВМД типу ЕК-74, яка фiксується в журналi облiку товарiв на МЛС.

     8.4. Пiсля формування вiдправки консолiдованого товару власник складу проводить декларування товарiв iз заповненням ВМД типу ЕК-10, митне оформлення якої здiйснюється посадовими особами згiдно Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 20.04.05 N 314.

     8.5. У разi, якщо товар розмiщується на МЛС за листом-узгодженням мiж митними органами, пiдтвердження до митницi, що надавала узгодження для проведення зазначеної операцiї, надсилається тiльки пiсля оформлення експорту товару та надходження iнформацiї з прикордонної митницi про перетин митного кордону України.

9. Звiтнiсть про зберiгання товарiв

     9.1. Власник МЛС повинен до п'ятого числа мiсяця, наступного за звiтним, надавати до пiдроздiлу митницi, в зонi дiяльностi якого вiн знаходиться, звiт про товари, якi зберiгаються на МЛС.

     9.2. Необхiднi вiдомостi, якi повиннi бути зазначенi у звiтi:

     а) номер i дата ВМД при розмiщеннi товару на склад;

     б) найменування товару та код товару згiдно УКТЗЕД;

     в) кiлькiсть товару при надходженнi;

     г) кiлькiсть товару, випущеного зi складу;

     д) номер i дата ВМД при випуску товару зi складу або номер документу контролю доставки.

     е) залишок товару на складi з моменту його початкового розмiщення на МЛС.

     9.3. За наявностi достатнiх пiдстав митниця може зобов'язати власника МЛС дати позачерговий звiт про товарообiг на МЛС.

10. Перевiрка дiяльностi МЛС

     10.1. Перевiрка дiяльностi МЛС здiйснюється комiсiєю, яка створюється на пiдставi наказу митницi.

     10.2. Комiсiєю по перевiрцi роботи МЛС проводиться:

     - перевiрка пакету установчих документiв на право вiдкриття та експлуатацiї МЛС (лiцензiя, статут, установчий договiр, свiдоцтво про реєстрацiю тощо);

     - перевiрка стану складських примiщень МЛС на вiдповiднiсть їх вимогам Положення;

     - перевiрка правильностi декларування товарiв митними брокерами МЛС (заповнення декларацiй, iнших документiв);

     - перевiрка строкiв надання до митницi звiту про товари, що зберiгаються на МЛС;

     - перевiрка iнших документiв, що вiдносяться до компетенцiї митницi.

     10.3. За результатами перевiрки складається Акт, який доводиться до власника МЛС та пiдроздiлу митницi, який контролює дiяльнiсть даного МЛС.

Начальник вiддiлу органiзацiї митного контролю Д. О. Стефко
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.