ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КРИМСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 11 квiтня 2005 року | N 175 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми органiзацiї
здiйснення митного контролю i митного оформлення
суден закордонного плавання та товарiв, що
перемiщуються ними, на причалах Ялтинського
морського торговельного порту
Зареєстровано у Головному управлiннi юстицiї Мiнiстерства юстицiї України в Автономнiй Республiцi Крим 9 червня 2005 р. за N 14/492 |
З метою удосконалення митного
контролю вiдповiдно до статтi 112
Митного кодексу України вiд 11 липня 2002 р. N 92-IV,
постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24
грудня 2003 р. N 1989 "Питання пропуску через
державний кордон автомобiльних, водних,
залiзничних та повiтряних транспортних засобiв
перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", наказу Державної митної служби України
вiд 17 вересня 2004 р. N 678 "Про затвердження
Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю та
митного оформлення суден i товарiв, що
перемiщуються ними", зареєстрованого в
Мiнiстерствi юстицiї України 8 жовтня 2004 р. за
N 1286/9885, та приведення у вiдповiднiсть порядок
дiй посадових осiб митного поста "Ялта" до
чинного законодавства України, наказую:
1. Затвердити Технологiчну схему органiзацiї здiйснення митного контролю i митного оформлення суден закордонного плавання та товарiв, що перемiщуються ними, на причалах Ялтинського морського торговельного порту (додається).
2. Т. в. о. начальника митного поста "Ялта" Яценко О. В. забезпечити вивчення даної Технологiчної схеми пiдлеглим особовим складом i її неухильне виконання.
3. Начальнику загального вiддiлу Шилову Є. Є. ознайомити з даним наказом причетних осiб пiд пiдпис. Забезпечити його тиражування та розсилку.
4. Начальнику юридичного вiддiлу Удоду В. I. забезпечити реєстрацiю даного наказу в Мiнiстерствi юстицiї Автономної Республiки Крим.
Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Т. в. о. начальника Кримської регiональної митницi | Є. Б. Самсонов |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Кримської регiональної митницi вiд 11 квiтня 2005 р. N 175 |
|
Зареєстровано у Головному управлiннi юстицiї Мiнiстерства юстицiї України в Автономнiй Республiцi Крим 9 червня 2005 р. за N 14/492 |
ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
органiзацiї здiйснення митного контролю i митного
оформлення суден закордонного плавання та
товарiв, що перемiщуються ними, на причалах
Ялтинського морського торговельного порту
1. Загальнi положення
1.1. Дана Технологiчна схема (далi - схема) розроблена на виконання вимог Митного кодексу України вiд 11.07.2002 N 92-IV, Закону України вiд 13.09.2001 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподатковування особистих речей, товарiв i транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України", постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.97 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що заявляються громадянами за установленою формою у випадку перемiщення ними через митний кордон України товарiв i iнших предметiв", вiд 29.08.2002 N 1274 "Про затвердження Порядку пропуску яхт через державний кордон", вiд 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", вiд 18.01.2003 N 63 "Про затвердження Порядку митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України", наказiв Державної митної служби України вiд 17.09.2004 N 678 "Про затвердження Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю i митного оформлення суден i товарiв, що перемiщаються ними", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 08.10.2004 за N 1286/9885, вiд 08.10.99 N 645 "Про затвердження Порядку митного оформлення несупроводжуваного багажу, що перемiщається через митний кордон України", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 29.10.99 за N 739/4032, вiд 22.11.2001 N 763 "Про затвердження Порядку декларування валютних цiнностей, цiнностей, предметiв, що перемiщуються через митний кордон України громадянами, i оформлення митної декларацiї i про внесення змiн у наказ ДМС України вiд 08.10.99 N 645", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 07.12.2001 за N 1020/6211, з метою визначення порядку дiй посадових осiб митного поста "Ялта" Кримської регiональної митницi (далi - митного поста) при здiйсненнi митного контролю та митного оформлення за перемiщенням у пунктi пропуску через державний кордон України, розташованому на причалах Ялтинського морського торговельного порту (далi - порт), суден закордонного плавання, товарiв та iнших предметiв, що ними перевозяться.
1.2. У випадку змiни митного законодавства України, що регламентує порядок митного контролю та митного оформлення суден закордонного плавання (далi - судно) та товарiв i iнших предметiв (далi - вантажi), що на них перевозяться, дана схема застосовується в частинi, що не суперечить цим документам до внесення в неї необхiдних змiн.
1.3. Судна i товари, що перемiщуються ними через митний кордон України, пiдлягають митному контролю та митному оформленню.
Митний контроль та митне оформлення суден i вантажiв, що на них перевозяться, здiйснюється на пасажирських причалах порту (причали N 1, 2, 4, 5), та вантажно-пасажирському комплексi порту (причал N 3) у мiру їхнього прибуття.
1.4. Судна, якi заходять у порт для поповнення запасiв води, палива, продовольства, проведення термiнових ремонтних робiт на строк до двох дiб, митному оформленню не пiдлягають, але знаходяться пiд митним контролем до їх вiдправлення. Вантажi, що завантажуються на цi судна, пiдлягають митному оформленню на загальних пiдставах.
Митний контроль та митне оформлення пасажирських круїзних суден здiйснюється в мiру їхнього прибуття на пасажирських причалах NN 1, 2. Можливо оформлення пасажирських круїзних суден на причалах NN 4, 5 на умовах узгодження такого оформлення з Вiддiленням прикордонного контролю "Ялта" (далi - ВiдПК).
1.5. Контроль суден при їх перемiщеннi через митний кордон України здiйснюється комiсiєю, що складається з представникiв органу охорони державного кордону, митного органу, агентської органiзацiї (морського агента) та адмiнiстрацiї порту, а в передбачених законодавством випадках - iнших контрольних органiв. Керiвництво комiсiєю здiйснює старший наряду органу охорони державного кордону.
При здiйсненнi контролю наливних суден до складу комiсiї можуть включатися представники державної пожежної охорони.
З дозволу митного органу та органу охорони державного кордону до складу комiсiї у разi потреби включаються представники iнших органiв, установ та органiзацiй.
Члени комiсiї та особи, яким дозволено вiдвiдування судна пiд час здiйснення контролю, не повиннi вносити на судно та виносити з нього предмети, крiм тих, що використовуються ними для виконання своїх службових обов'язкiв.
Митний контроль предметiв, валютних та iнших цiнностей осiб, яким дозволено вiдвiдування судна пiд час здiйснення контролю комiсiєю, провадиться шляхом усного або письмового декларування.
1.6. Митний контроль суден i товарiв, що перемiщуються ними через митний кордон України, здiйснюється митним постом "Ялта", як правило, бiля причалiв, в акваторiях Ялтинського морського торговельного порту або на мiсцi якiрної стоянки на рейдi.
Митний контроль в акваторiях Ялтинського морського торговельному порту та на мiсцi якiрної стоянки на рейдi здiйснюється за погодженням з ВiПК.
1.7. Мiсце стоянки судна пiд час проведення митного контролю та митного оформлення, вивантаження або навантаження, а також посадки й висадки пасажирiв визначається адмiнiстрацiєю Ялтинського морського торговельного порту за погодженням з митним постом "Ялта" та ВiдПК. Змiна такого мiсця стоянки судна проводиться з вiдома митного поста та ВiдПК, за винятком випадкiв аварiї та стихiйного лиха, при цьому адмiнiстрацiя порту негайно повiдомляє про це митний орган.
1.8. Якщо судно внаслiдок аварiї, стихiйного лиха або iнших обставин, що мають характер непереборної сили, не в змозi досягти одного з мiсць здiйснення митного контролю на митнiй територiї України, вивантаження з нього товарiв допускається в мiсцях, де немає митних органiв. У таких випадках капiтан судна повинен вжити всiх необхiдних заходiв для забезпечення зберiгання цих товарiв та пред'явлення їх найближчому митному органу.
1.9. Судна протягом усього часу стоянки в порту перебувають пiд митним контролем. Судна каботажного плавання перебувають пiд митним контролем протягом усього часу каботажу.
Пiд час перебування судна пiд митним контролем причалювання до нього будь-яких плавучих засобiв здiйснюється за наявностi дозволу митного поста та ВiдПК.
1.10. Митний контроль та митне оформлення судна, що прибуває на митну територiю України або вибуває за її межi, здiйснюються, як правило, на його борту. Огляд судна контролюючими органами проводиться пiсля узгодження з ВiдПК та митним постом. Митний контроль та митне оформлення товарiв, що перемiщуються членами екiпажiв цих суден, можуть здiйснюватися безпосередньо на борту судна.
Митний контроль та митне оформлення iноземних суден можуть здiйснюватись документально за умови їх постiйного перебування пiд контролем митного органу в зонах митного контролю на причалах Ялтинського морського торговельного порту. Митний контроль та митне оформлення товарiв, що перемiщуються членами екiпажiв та пасажирами цих суден, здiйснюються бiля борту судна або в iншому мiсцi у межах зони митного контролю, яке визначено адмiнiстрацiєю порту та погоджено з митним органом та органом охорони державного кордону.
Якщо є пiдстави вважати, що судно i товари перемiщуються через митний кордон з порушенням норм Митного кодексу України та iнших законодавчих актiв з питань митної справи, то здiйснюється їх митний огляд.
1.11. Митний контроль та митне оформлення суден здiйснюються цiлодобово в порядку їх прибуття (вибуття).
Митний контроль та митне оформлення пасажирських суден здiйснюються позачергово вiдповiдно до графiка їх руху, завчасно погодженого з начальником Кримської регiональної митницi.
Митний контроль та митне оформлення вiйськових кораблiв здiйснюються в першочерговому порядку.
1.12. Капiтан судна або агентська органiзацiя (морський агент) особисто або через адмiнiстрацiю порту не пiзнiше нiж за 4 години до прибуття (вибуття) судна подає до митного органу заявку на здiйснення митного контролю судна з наступним уточненням її змiсту за 1 годину до початку митного контролю.
Заявка подається у довiльнiй формi i повинна мiстити таку iнформацiю:
назва судна, його тип, нацiональна належнiсть;
дата та час прибуття (вибуття);
мiсце стоянки;
характер та кiлькiсть товарiв;
кiлькiсть членiв екiпажу та пасажирiв (iз зазначенням кiлькостi громадян України);
останнiй порт заходження (порт прямування);
агентська органiзацiя (морський агент) (за наявностi).
1.13. Капiтан судна або агентська органiзацiя (морський агент) забезпечує доставку членiв комiсiї на судно з метою виконання покладених на них функцiй, а також повернення їх до своїх установ.
1.14. На судно, що прибуло з-за кордону, комiсiя пiднiмається пiсля завершення санiтарного контролю з дозволу представника санiтарно-епiдемiологiчної служби.
1.15. Митний контроль та митне оформлення суден, що прибули з-за кордону, здiйснюються пiсля проведення прикордонного контролю, а суден, що вибувають за кордон - до початку прикордонного контролю.
1.16. На будь-якому етапi здiйснення митного контролю i митного оформлення судна, а також вантажiв, якi перевозяться на ньому, у випадку виявлення порушень митних правил або iнших порушень дiючого законодавства України посадова особа митного поста зобов'язана вжити заходiв, передбачених чинним законодавством або в передбачених законодавством випадках iнформувати про виявлене правопорушення iншi компетентнi органи.
1.17. Посадовi особи митного поста несуть персональну вiдповiдальнiсть за дотримання вимог дiючого митного законодавства України, в обсязi своїх посадових обов'язкiв, на всiх етапах митного контролю i митного оформлення судна, пасажирiв та вантажiв, якi на ньому перевозяться, згiдно вимог даної технологiчної схеми.
1.18. Посадовi особи пiдроздiлiв по боротьбi з контрабандою i порушеннями митних правил митницi, по узгодженню з начальником митного поста, можуть брати участь у процесi митного контролю суден, пасажирiв та вантажiв, якi на ньому перевозяться, на будь-якiй його стадiї.
2. Митний контроль i митне оформлення судна
2.1. Пiдготовка до митного контролю i митного оформлення судна
2.1.1. Митний контроль та митне оформлення суден та вантажiв, що прибувають (вибувають) на них, проводиться оперативною змiною згiдно графiку змiн, затвердженому начальником митного поста.
2.1.2. Черговий по митному посту при одержаннi вiд диспетчера порту заявки на здiйснення митного контролю судна (заявка повинна бути подана не пiзнiше чим за 4 години до прибуття (вибуття) судна, з наступним уточненням iнформацiї про судно за 1 годину до початку митного оформлення):
записує отриману iнформацiю в "Робочий журнал оперативного чергового";
доповiдає про змiну оперативної обстановки начальнику митного поста (заступнику начальника митного поста) старшому оперативної змiни (далi - старший змiни) i оперативному черговому Кримської регiональної митницi;
у випадку надходження заявки на оформлення судна закордонного плавання не включеного до графiку руху суден на мiсяць, погоджує прийняття заявки на оформлення з начальником митного поста (у його вiдсутностi - заступником начальника митного поста). Начальник митного поста погоджує прийняття заявки на оформлення з начальником Кримської регiональної митницi.
2.1.3. Старший змiни, як правило, є старшим митного наряду.
При надходженнi вiд чергового по митному посту iнформацiї про одержання заявки на оформлення судна старший змiни:
перевiряє наявнiсть оперативної iнформацiї, орiєнтувань на це судно, останнiй порт заходження та вантаж, який воно перевозить;
погоджує з начальником митного поста особливостi оформлення судна й участь в ньому посадових осiб Вiддiлення по боротьбi з контрабандою i порушеннями митних правил (далi - ВБК i ПМП) митницi;
перевiряє готовнiсть посадових осiб митного поста, якi входять до складу оперативної змiни, до проведення митного контролю та митного оформлення судна (наявнiсть робочого одягу, технiчних засобiв митного контролю, лiхтарiв, iнструментiв, необхiдних для бiльш ретельного огляду об'єктiв), перевiряє наявнiсть у них особистого митного забезпечення, пломб, дроту, бланкiв квитанцiй форми МД-1, iнших документiв, необхiдних для митного оформлення судна;
проводить розподiл посадових осiб i фiксує його в нарядi на оформлення судна (додаток 1), а також проводить iнструктаж пiд час якого ставить завдання по проведенню митного огляду, доводить необхiднi орiєнтування, звертає увагу на конструктивнi особливостi судна;
призначає особу, вiдповiдальну за здiйснення митного оформлення суднових документiв i дає йому необхiднi вказiвки щодо особливостей оформлення;
призначає посадову особу пiдроздiлу митної варти (за узгодженням з начальником винесеного сектору митної варти на митному посту), вiдповiдальну за дотримання режиму в зонi митного контролю (далi - чергового по ЗМК), дає йому необхiднi вказiвки щодо особливостей пропуску осiб до зони митного контролю.
2.1.4. Особа, вiдповiдальна за здiйснення митного оформлення суднових документiв:
роздруковує бланк "Наряду на оформлення судна";
готує iншi документи, необхiднi для митного оформлення судна.
2.1.5. Черговий по ЗМК:
здiйснює огляд зони митного контролю на готовнiсть для проведення митного оформлення (цiлiснiсть огородження, закриття ворiт i хвiрток, вiдсутнiсть стороннiх осiб, транспортних засобiв i плавзасобiв);
доповiдає старшому змiни про виявленi недолiки, якi неможливо усунути на мiсцi i якi можуть мати значення для органiзацiї дотримання режиму зони митного контролю.
2.1.6. Одержує у старшого змiни документацiю чергового по КПП зони митного контролю, ключ вiд КПП зони митного контролю, журнал прийому-передач чергувань по зонi митного контролю (додаток 2), журнал облiку виїзду транспортних засобiв iз зони митного контролю (додаток 3), засоби радiозв'язку.
2.1.7. До складу митного наряду для здiйснення митного контролю та митного оформлення судна за рiшенням керiвництва Кримської регiональної митницi можуть залучатися спiвробiтники рiзних структурних пiдроздiлiв митницi. Загальне керiвництво дiями митного наряду у всiх випадках здiйснює старший змiни.
2.2. Порядок митного контролю та митного оформлення судна, що прибуває на митну територiю України
2.2.1. Пiсля прибуття судна з-за кордону i завершення санiтарного контролю, з дозволу представника санiтарно-епiдемiологiчної служби за узгодженням зi старшими митного i прикордонного нарядiв, дозволяється сходження пасажирiв з борта судна для проходження прикордонного i митного контролю в оглядовому залi. Уся ручна поклажа й багаж пасажирiв, не включенi в судновi вантажнi документи, пiдлягають митному оформленню в оглядовому залi. Схема проведення контролю в оглядовому залi приведена в додатку 4.
2.2.2. Старший змiни:
• установлює радiозв'язок з керiвництвом митного поста;
• установлює порядок взаємодiї з представниками iнших контрольних органiв;
• створює оптимальнi умови проведення митного контролю речей i багажу пасажирiв в оглядовому залi:
• забезпечує доведення оперативної iнформацiї щодо пасажирiв до iнспекторського складу змiни;
• регулює рух пасажирiв в оглядовому залi, призначає iнспекторiв для проведення митного контролю й оформлення пасажирiв, забезпечуючи рiвномiрний розподiл навантаження на iнспекторський склад змiни;
• забезпечує ефективне застосування технiчних засобiв митного контролю;
• здiйснює контроль за роботою пiдлеглого особового складу.
2.2.3. Iнспектор, призначений старшим змiни для роботи на рентген-апаратi:
здiйснює пiдготовку рентген-апарата до роботи;
проводить тестування рентген-апарата;
за вказiвкою старшого змiни, разом з iнспектором, призначеним для здiйснення митного контролю i митного оформлення, робить вiзуальний контроль ручної поклажi i багажу пасажирiв.
2.2.4. Iнспектор, одержавши вказiвку старшого змiни на митне оформлення речей i багажу пасажира:
• здiйснює одночасне митне оформлення речей i багажу одного пасажира, за винятком дiтей до 16 рокiв (iнших категорiй недiєздатних осiб), оформлення речей яких провадиться одночасно з їхнiми батьками (особами, якi їх супроводжують);
• пропонує пасажировi пройти до мiсця огляду i зробити декларування у порядку, передбаченому чинним законодавством;
• по пред'явленню митної декларацiї iнспектор здiйснює усне опитування пасажира по всiх пунктах декларацiї, попереджає про вiдповiдальнiсть за заяву невiрних або неповних вiдомостей, при необхiдностi вимагає уточнення вiдомостей, внесення необхiдних пояснень до митної декларацiї;
• обводить вiдомостi, зазначенi в пунктах 2.2, 3.1, 4.1, 4.2 митної декларацiї i завiряє пред'явлену митну декларацiю вiдбитком особистої номерної печатки й особистим пiдписом;
• здiйснює огляд мiсць багажу i ручної поклажi;
• у разi потреби здiйснює стягнення митних платежiв з товарiв, якi перемiщуються у ручнiй поклажi i багажi при цьому:
перевiряє у пасажира, документи, необхiднi для нарахування i стягнення митних платежiв (митну декларацiю, чеки, рахунки-фактури, iнвойси), при ввезеннi товарiв вартiстю до 1000 євро i (або) вагою до 100 кг;
робить нарахування платежiв i оформлення необхiдних платiжних документiв;
пiсля пред'явлення документа про оплату робить випуск даних товарiв i iнших предметiв у вiльний обiг;
вказує на митнiй декларацiї пасажира серiю i номер квитанцiї форми МД-1, суму по видах оплачених платежiв, робить вiдмiтку про випуск через оглядовий зал предметiв, заявлених у митнiй декларацiї, iз вказiвкою в якому обсязi зроблений випуск товарiв i iнших предметiв (цiлком, частково з указiвкою пропущених найменувань i кiлькостi, вiдмовлено в пропуску);
у випадку якщо митна вартiсть товарiв (предметiв) перевищує 1000 євро i (або) їхня вага перевищує 100 кг, уживає заходiв до повернення товарiв на борт судна, для наступного митного оформлення в порядку, передбаченому для суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
митне оформлення i стягнення митних платежiв i зборiв з товарiв вартiстю бiльш 1000 євро i (або) вагою бiльш 100 кг здiйснюється iнспектором, призначеним старшим змiни, по наданню пасажиром вантажної митної декларацiї на ввезенi товари (предмети).
• у випадку виявлення предметiв контрабанди, порушення митних правил або предметiв, заборонених до перемiщення через митний кордон України або потребуючих спецiальних дозволiв доповiдає старшому змiни, уживає заходiв для збереження цих предметiв й у разi наявностi ознаку правопорушення складає протокол про порушення митних правил, а у разi необхiдностi за указiвкою старшого змiни викликає посадову особу ВБК i ПМП;
• при вiдсутностi зауважень по закiнченню огляду багажу i ручної поклажi видає пасажировi на руки в'їздну митну декларацiю i направляє його до виходу з оглядового залу.
При необхiдностi застосовуються технiчнi засоби митного контролю i залучається iнспектор-кiнолог зi службовим собакою.
Доцiльнiсть використання службового собаки при здiйсненнi митного контролю визначається начальником ВБК i ПМП, старшим змiни, а також начальником вiддiлу по боротьбi з контрабандою наркотикiв.
Пiдставою для використання спецiального службового собаки при проведеннi митного контролю є:
указiвки, розпорядження й орiєнтування, що надходять з Управлiння органiзацiї боротьби з контрабандою i порушеннями митних правил ДМС України, одержання iнформацiї вiд правоохоронних органiв України з питань пов'язаних з незаконним обiгом наркотикiв;
виявлення посадовими особами митницi при проведеннi митного контролю ознак контрабанди;
результати аналiзу оперативної обстановки в зонi дiяльностi Кримської регiональної митницi й основних показникiв боротьби з контрабандою наркотикiв, отриманих структурними пiдроздiлами на прiоритетних напрямках;
наявнiсть у спецiальнiй базi даних вiдомостей, що громадянин, який перетинає митний кордон України, обгрунтовано пiдозрюється у вживаннi наркотичних речовин або в контрабандi наркотикiв;
наявнiсть достатнiх пiдстав вважати, що громадянин перемiщає через митний кордон України багаж (у тому числi особистi речi) або iншi предмети, що мiстять наркотичнi засоби або психотропнi речовини;
наявнiсть достатнiх пiдстав вважати, що у вантажах, якi перемiщуються через митний кордон України, мiстяться наркотичнi засоби або психотропнi речовини (у тому числi i по зовнiшнiх ознаках).
Кiнологiчна група в обов'язковому порядку залучається при митному оформленнi товарiв, що надходять з "країн ризику" або "вантажiв ризику" (товари, що використовуються для мiжнародного незаконного обiгу наркотикiв).
Огляд здiйснюється тiльки в присутностi власника товарiв i iнших предметiв або його уповноваженого представника. Власник або його уповноважений представник пред'являє для огляду всi мiсця ручної поклажi.
2.2.5. При наявностi достатнiх пiдстав вважати, що громадянин, який перетинає митний кордон України або знаходиться в зонi митного контролю, приховує при собi предмети контрабанди або предмети, що є безпосереднiми об'єктами порушення митних правил, або предмети, забороненi для транзиту через територiю України, як виняткова форма митного контролю, може здiйснюватися особистий огляд. Особистий огляд здiйснюється тiльки за письмовим рiшенням начальника митницi (особи, яка його замiщує) або начальника митного поста (особи, яка його замiщує), у вiдповiдностi зi статтею 57 Митного кодексу України.
2.2.6. Пiсля оформлення речей i багажу пасажирiв митний наряд за розпорядженням старшого змiни, пiдiймається на борт судна.
2.2.7. Старший змiни пiсля прибуття на борт судна:
• встановлює радiозв'язок з оперативним черговим митного поста;
• опитує капiтана (одного з помiчникiв капiтана) про подiї в рейсi, наявнiсть пасажирiв з неадекватним поводженням;
• погоджує з адмiнiстрацiєю судна кандидатури членiв екiпажа, що будуть супроводжувати посадових осiб митницi при проведеннi митного огляду;
• розподiляє iнспекторiв митного наряду по об'єктах огляду i закрiплює за ними супровiдних осiб зi складу екiпажа;
• заповнює "Наряд на оформлення судна".
2.2.8. Особа, призначена старшим змiни за оформлення суднових документiв, здiйснює перевiрку та оформлення суднових документiв у такому порядку:
2.2.8.1. Перевiряє представленi в необхiднiй кiлькостi судновою адмiнiстрацiєю документи:
• генеральна декларацiя - 1 екземпляр;
• декларацiю про вантаж - 2 екземпляра;
• додаток до вантажної декларацiї - 1 екземпляр;
• суднова роль - 1 екземпляр;
• список пасажирiв - 1 екземпляр;
• виїзнi митнi декларацiї членiв екiпажа судна - громадян України (при наявностi);
• в'їзнi митнi декларацiї членiв екiпажа судна - громадян України, заповненi в випадках, передбачених дiючим законодавством;
• загальна декларацiя про особистi речi iноземних членiв екiпажа судна - 2 екземпляра;
• список суднових запасiв - 2 екземпляра;
• довiдка капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних засобiв, зброї i боєприпасiв - 2 екземпляра;
• довiдка про наявнiсть у судновiй касi валюти - 1 екземпляр;
• вантажнi документи (коносаменти - на усi вантажi, вантажобагаж, багаж, що знаходяться на борту судна закордонного плавання на момент його митного оформлення, вантажний манiфест);
• зобов'язання капiтана українського судна про невинесення з судна закуплених за кордоном запасiв споживання без дозволу митницi - 1 екземпляр;
• копiя документа, що пiдтверджує нацiональну приналежнiсть судна;
• копiя документа, що пiдтверджує право власностi на судно.
У разi потреби подаються iншi документи, передбаченi законодавством України.
Усi поданi документи мають бути засвiдченi судновою печаткою та пiдписом капiтана судна, за винятком митних декларацiй членiв екiпажу судна, якi є громадянами України.
2.2.8.2. Перевiряє комплектнiсть, проводить звiрення вiдомостей взаємопов'язаних документiв (наприклад, вiдомостей вантажної декларацiї i вiдомостей манiфесту або коносамента тощо), про що робить вiдповiднi вiдмiтки в перевiрених документах:
• вiдбиток особистої номерної печатки "В'їзд" (за винятком вантажних документiв i зобов'язання капiтана про не знесення iз судна запасiв споживання);
• вiдбиток штампа "Пiд митним контролем" iз указiвкою вiдповiдного митного режиму на вантажних документах i зобов'язаннi капiтана про не знесення з судна запасiв споживання.
Якщо до митного оформлення подається бiльше одного екземпляра документа, то на екземплярi, що залишається в справах митного органа, робиться запис про кiлькiсть оформлених екземплярiв цього документа.
2.2.8.3. У процесi огляду судна накладає митне забезпечення на примiщення, у яких знаходяться товари (предмети), що не пiдлягають пропуску через митний кордон України, про що складає акт довiльної форми в двох екземплярах про прийом-передачу товарiв (предметiв) на зберiгання пiд митним контролем. Один екземпляр акта зберiгається в судновiй справi, iнший - передається адмiнiстрацiї судна.
2.2.8.4. Робить запис про митнi обмеження i накладене митне забезпечення (додаток 5) на генеральнiй декларацiї. На iноземних судах записи робляться англiйською мовою. Зазначенi записи повиннi бути завiренi печаткою судна i пiдписом представника суднової адмiнiстрацiї, що є пiдтвердженням ознайомлення з вимогами митницi i прийняття адмiнiстрацiєю судна предметiв в опломбованих примiщеннях на вiдповiдальне зберiгання, а також вiдбитком особистої номерної печатки й особистим пiдписом iнспектора митницi призначеного старшим змiни вiдповiдальним за документальне оформлення судна.
2.2.8.5. Вилучає для формування суднової справи по одному екземпляру наступних документiв:
• генеральну декларацiю;
• декларацiю про вантаж;
• додаток до вантажної декларацiї;
• суднову роль;
• список пасажирiв;
• загальну декларацiю про особистi речi iноземних членiв екiпажа судна;
• довiдку про наявнiсть у судновiй касi валюти;
• довiдку капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних (психотропних) засобiв, зброї i боєприпасiв;
• список запасiв споживання;
• виїзнi митнi декларацiї членiв екiпажа судна, якi є громадянами України;
• в'їзнi митнi декларацiї членiв екiпажа судна - громадян України;
• вантажнi документи;
• зобов'язання капiтана українського судна про невинесення з судна запасiв споживання, закуплених за кордоном, без дозволу митницi;
• копiю документа, що пiдтверджує нацiональну приналежнiсть судна;
• копiю документа, що пiдтверджує право власностi на судно;
• iншi документи, що подавалися для здiйснення митного контролю i митного оформлення.
2.2.9. Перед початком огляду судна старший змiни:
• iнструктує посадових осiб митного наряду про порядок огляду судна, звертає увагу на об'єкти й осiб, що пiдлягають бiльш ретельному огляду;
• проводить iнструктаж з дотримання правил технiки безпеки пiд час проведення огляду;
• дає вказiвку адмiнiстрацiї судна дати об'яву по судну про початок митного огляду i заборону пересування по судну i вiдкриття службових примiщень;
• оголошує розподiл посадових осiб митницi зi складу митного наряду i супровiдних осiб по об'єктах огляду;
• встановлює орiєнтований час закiнчення огляду.
2.2.10. В процесi огляду судна старший змiни контролює i координує дiї посадових осiб митницi.
2.2.11. Посадова особа митницi здiйснює огляд закрiпленої дiлянки (об'єкта) у наступнiй послiдовностi:
2.2.11.1. Робить огляд закрiпленої дiлянки (об'єкта) з використанням технiчних засобiв митного контролю, у супроводi члена екiпажа. При необхiдностi зробити огляд ємностей, порожнин на об'єктi огляду, дає вказiвку супровiдному членовi екiпажа на їхнє вiдкриття. Забороняється самостiйно робити розкриття кришок, люкiв, панелей.
2.2.11.2. Робить огляд i оформлення речей i багажу членiв екiпажа в наступному порядку:
• перевiряє правильнiсть заповнення митних декларацiй членiв екiпажу - громадян України, робить усне опитування по всiх пунктах декларацiї, попереджає про вiдповiдальнiсть за заяву помилкових або неточних вiдомостей, завiряє митнi декларацiї вiдбитком особистої номерної печатки й особистим пiдписом;
• у присутностi супровiдних i особи, що займає дане примiщення, робить огляд примiщення;
• при наявностi товарiв i iнших предметiв, що пiдлягають контролю з боку iнших державних органiв, або заборонених до ввезення на Україну, або пiдлягаючих обкладанню митними платежами i податками, а також при наявностi пiдстав вважати, що в особистих речах i багажi присутнi об'єкти порушення митних правил, робить огляд мiсць багажу i ручної поклажi. Огляд здiйснюється тiльки в присутностi власника цих речей. При цьому вiн попереджається, що вiдповiдно до вимог митного законодавства України власник зобов'язаний самостiйно пред'явити для огляду всi мiсця багажу з їх розкриттям;
• пiсля завершення огляду доповiдає про його результати старшому змiни, передає митнi декларацiї членiв екiпажа (для українських членiв екiпажа).
2.2.12. Особа, вiдповiдальна за оформлення суднових документiв, передає представнику суднової адмiнiстрацiї з вiдмiтками митницi наступнi документи в одному екземплярi:
• декларацiю про вантаж;
• список запасiв споживання;
• загальну декларацiю про особистi речi iноземних членiв екiпажа судна;
• вантажнi документи (коносаменти, вантажний манiфест, каргоплан).
2.2.13. Старший змiни, пiсля надходження доповiдей вiд усiх членiв наряду про результати митного огляду й оформлення судна, повiдомляє про закiнчення огляду.
2.2.14. Митний контроль i митне оформлення суден закордонного плавання в залежностi вiд їхньої водотоннажностi й призначення проводяться в такi строки (год.):
Пасажиромiсткiсть, чол. | |||
до 300 | до 500 | понад 500 | |
Пасажирське судно, що прибуває на митну територiю України або вибуває за її кордон. | 3,0 | 3,5 | 4,0 |
Водотоннажнiсть, тонн | |||
до 5000 | до 20000 | понад 20000 | |
Iншi (крiм пасажирських) судна, що прибувають на митну територiю України або вибувають за її кордон. | 1,5 | 2,5 | 3,0 |
Зазначена тривалiсть не може бути скорочена на шкоду проведенню митного контролю i митного оформлення.
При виявленнi контрабанди або порушення митних правил уповноважена посадова особа митницi має право продовжити строк перебування судна пiд митним контролем.
Часом початку роботи митного наряду вважається момент подання адмiнiстрацiєю судна всiх документiв вiдповiдно до пункту 2.2.8.1 дiйсної технологiчної схеми.
2.2.15. Пiсля завершення митного оформлення судна:
2.2.15.1. Старший змiни:
• повiдомляє черговому митного поста про завершення митного оформлення судна;
• визначає (при необхiдностi) час винесення особистих речей членiв екiпажа з борта судна;
• доповiдає начальнику митного поста про проведення митного оформлення судна, виконання поставлених завдань, зауваження, порушення виявленi в процесi митного оформлення;
• дає дозвiл адмiнiстрацiї судна на проведення розвантажувальних робiт.
2.2.15.2. Особа вiдповiдальна за оформлення суднових документiв робить необхiднi записи в "Журналi реєстрацiї суден закордонного плавання" (Додаток 4 до наказу Державної митної служби України вiд 17 вересня 2004 року N 678 "Про затвердження Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 8 жовтня 2004 р. за N 1286/9885);
2.2.15.3. Черговий по ЗМК:
• здiйснює пропуск посадових осiб, що безпосередньо беруть участь у контролi суден закордонного плавання, спiвробiтникiв спецiальних пiдроздiлiв органiв мiнiстерства внутрiшнiх справ i служби безпеки України за пред'явленням посвiдчення особи, а також громадян, членiв екiпажа, що перетинали митний кордон України, представникiв органiзацiй, пiдприємств i установ, що одержують i вiдправляють товари й iншi предмети по пред'явленню документiв, що пiдтверджують повноваження цих осiб;
• здiйснює контроль за винесенням iз зони митного контролю особистих речей членiв екiпажу;
• у випадку виявлення предметiв контрабанди або предметiв, що є об'єктами порушення митних правил, уживає заходiв до їхньої затримки, забезпечує їх зберiгання i негайно iнформує про це старшого змiни.
• у випадках негативних проявiв у зонi митного контролю негайно доповiдає старшому змiни (або особi, яка його замiщає), вживає заходiв для локалiзацiї i нейтралiзацiї цих проявiв, взаємодiючи з посадовими особами прикордонної комендатури й органiв внутрiшнiх справ України.
2.3. Порядок митного контролю та митного оформлення судна, що вибуває за межi митної територiї У країни
2.3.1. Пiсля прибуття на судно старший змiни виконує дiї, передбаченi пунктом 2.2.7 даної технологiчної схеми.
2.3.2. Посадова особа, призначена старшим змiни на оформлення суднових документiв, здiйснює перевiрку та оформлення суднових документiв у такому порядку:
2.3.2.1. Перевiряє представленi, в необхiднiй кiлькостi, судновою адмiнiстрацiєю документи:
• декларацiю про вантаж - 2 екземпляра;
• суднова роль - 1 екземпляр;
• список пасажирiв - 1 екземпляр;
• загальна декларацiя про особистi речi iноземних членiв екiпажа судна - 2 екземпляра;
• виїзнi митнi декларацiї членiв екiпажа судна - громадян України, заповненi в випадках, передбачених дiючим законодавством;
• список запасiв споживання - 2 екземпляра;
• довiдка капiтана судна про наявнiсть на борту судна наркотичних (психотропних) засобiв, зброї i боєприпасiв - 1 екземпляр;
• довiдка про наявнiсть у судновiй касi валюти - 1 екземпляр;
• вантажнi документи (коносаменти - на усi вантажi, що знаходяться на борту судна закордонного плавання на момент його митного оформлення, вантажний манiфест);
• вантажнi митнi декларацiї або iншi документи, що вiдповiдно до законодавства України є пiдставою для перемiщення товарiв через митний кордон України;
• копiя документа, що пiдтверджує нацiональну приналежнiсть судна;
• копiя документа, що пiдтверджує право власностi на судно.
У разi потреби подаються iншi документи, передбаченi законодавством України, необхiднi для митного оформлення судна.
Усi представленi документи, крiм митних декларацiй членiв екiпажу - громадян України, повиннi бути завiренi судновою печаткою i пiдписом капiтана судна.
2.3.2.2. Перевiряє представленi судновою адмiнiстрацiєю документи, вiдповiднiсть вiдомостей взаємозалежних документiв (наприклад, вiдомостей вантажної декларацiї i вiдомостей манiфесту i коносамента, вiдомостей доручення на навантаження i вантажнi митнi декларацiї i т. п.), i фiксує результати перевiрки вiдповiдними вiдмiтками:
• вiдбитком штампа "Пiд митним контролем" на вантажних документах;
• вiдбитком особистої номерної печатки на всiх документах (крiм вантажних).
2.3.3. Митний огляд судна проводиться до початку прикордонного контролю, у порядку, викладеному в пунктах 2.2.6 - 2.2.11.
2.3.4. При проведеннi митного огляду судна iнспектори митного наряду перевiряють: вiдомостi, заявленi в суднових документах; наявнiсть та збереження накладеного митного забезпечення на опломбованих примiщеннях судна; використання валюти iз суднової каси iноземного судна; вiдповiднiсть вiдомостей, заявлених у списку запасiв споживання, фактичнiй їх наявностi на борту судна.
2.3.5. Посадова особа призначена старшим змiни на оформлення суднових документiв:
2.3.5.1. При вiдсутностi зауважень за результатами огляду проставляє на вантажних документах вiдбиток особистої номерної печатки.
2.3.5.2. Вилучає для формування суднової справи по одному екземпляру наступних документiв:
• декларацiю про вантаж;
• суднову роль;
• список пасажирiв;
• довiдку про наявнiсть у судновiй касi валюти;
• загальну декларацiю про особистi речi iноземних членiв екiпажа судна;
• список запасiв споживання;
• довiдку про наявнiсть на борту судна наркотичних засобiв, зброї i боєприпасiв;
• вантажнi документи;
• вантажнi митнi декларацiї або iншi документи, що вiдповiдно до законодавства України є пiдставою для перемiщення товарiв через митний кордон України;
• доручення на навантаження;
• список вантажiв (при наявностi);
• копiю документа, що пiдтверджує нацiональну приналежностi судна;
• копiю документа, що пiдтверджує право власностi на судно.
2.3.5.3. Передає представнику суднової адмiнiстрацiї пiд розпис в описi на зворотнiй сторонi "Суднової ролi" наступнi документи в одному екземплярi:
декларацiю про вантаж;
список суднових запасiв;
декларацiю про особистi речi членiв екiпажа судна (для iноземних громадян);
вантажнi документи (коносаменти, вантажний манiфест, каргоплан).
2.3.6. По завершенню митного оформлення судна здiйснюється оформлення пасажирiв у порядку, викладеному в пунктах 2.2.2. - 2.2.5. даної технологiчної схеми, за винятком, коли вивезення громадянами товарiв за межi митної територiї України здiйснюється в сукупнiй сумi, що не перевищує еквiваленту 200 євро (у випадку якщо сукупна вартiсть перевищує еквiвалент 200 євро, митне оформлення здiйснюється в порядку i на умовах, установлених законодавством України).
2.3.7. Iнспектор, який здiйснював митне оформлення суднових документiв на вiдхiд судна, пiсля його оформлення:
передає документи iнспектору, який вiдповiдає за прийом, пiдшивку i здачу в архiв документiв по оформленню суден;
робить необхiднi записи в "Журналi реєстрацiї суден закордонного плавання" митного поста.
2.4. Порядок формування та реєстрацiї суднової справи судна
2.4.1. Формування суднової справи митного оформлення здiйснюється iнспектором, який вiдповiдає за прийом, пiдшивку i здачу в архiв документiв по оформленню суден.
2.4.2. Документи приймаються вiд iнспекторiв вiдповiдальних за оформлення суднових документiв i формуються у справу в наступному порядку:
2.4.2.1. Судна, що прибуло на митну територiю України:
наряд на оформлення судна;
генеральна декларацiя;
декларацiю про вантаж;
додаток до вантажної декларацiї;
суднова роль;
список пасажирiв;
митнi декларацiї членiв екiпажа судна (вiдхiднi), що є громадянами України;
декларацiя про особистi речi членiв екiпажа судна (для iноземних громадян);
список суднових запасiв;
довiдка капiтана судна про наявнiсть на бортi судна наркотичних засобiв, зброї i боєприпасiв;
довiдка про наявнiсть у судновiй касi валюти;
вантажнi документи (коносаменти (крiм коносаментiв на НСБ i вантажнi вiдправлення) - на усi вантажi, вантажобагаж, багаж, що знаходяться на борту судна закордонного плавання на момент його митного оформлення, вантажний манiфест, каргоплан);
зобов'язання капiтана українського судна про не знесення iз судна закуплених за кордоном запасiв споживання без дозволу митницi;
копiя документа, що пiдтверджує нацiональну приналежнiсть судна;
копiя документа, що пiдтверджує право власностi на судно;
митнi декларацiї пасажирiв (на виїзд для резидентiв).
2.4.2.2. Судна, що вибуває за межi митної територiї України:
наряд на оформлення судна;
декларацiю про вантаж (оформленi на прихiд i вiдхiд судна);
суднова роль;
список пасажирiв;
декларацiї (оформленi на прихiд i вiдхiд судна) про особистi речi членiв екiпажа судна (для iноземних громадян);
списки суднових запасiв (оформленi на прихiд i вiдхiд судна);
довiдка капiтана судна про наявнiсть на бортi судна наркотичних засобiв, зброї i боєприпасiв;
довiдка про наявнiсть у судновiй касi валюти;
вантажнi документи (коносаменти - на усi вантажi, вантажобагаж, багаж, що знаходяться на борту судна закордонного плавання на момент його митного оформлення, вантажний манiфест);
вантажнi митнi декларацiї або iншi документи, що вiдповiдно до законодавства України є пiдставою для перемiщення товарiв через митний кордон України (або їхнi копiї);
копiя документа, що пiдтверджує нацiональну належнiсть судна;
копiя документа, що пiдтверджує право власностi на судно.
2.4.3. Сформована справа прошивається, здiйснюється нумерацiя аркушiв, шнур скрiплюється листком папера з вiдбитком масничної печатки митного поста. Вище вiдбитку печатки митного поста iнспектором, що робив пiдшивку i нумерацiю аркушiв, робиться запис: "У данiй папцi, прошито, пронумеровано, i скрiплено печаткою митного поста __ (кiлькiсть аркушiв прописом) аркушiв". Прiзвище, пiдпис iнспектора.
2.4.4. Справi привласнюється порядковий номер (iндекс) вiдповiдно до номенклатури справ митного поста та журналу реєстрацiї суден закордонного плавання. (Наприклад: 22/10/115. Де: 22 - порядковий номер номенклатури митного поста у номенклатурi Кримської регiональної митницi; 10 - порядковий номер справ з оформлення суден закордонного плавання у номенклатурi митного поста; 115 - порядковий номер суднової справи згiдно з журналом реєстрацiї суден закордонного плавання).
2.4.5. Суднова справа зберiгається на митному посту та передається до архiву в установленi строки.
3. Митний контроль та митне оформлення товарiв, якi перемiщуються на суднах
3.1. При ввезеннi з-за кордону
3.1.1. Вивантаження товарiв iз суден, що прибули з-за кордону, проводиться на пiдставi вантажних документiв з дозволу старшого змiни й пiд його контролем. На вантажних документах посадовi особи митного органу мають право робити написи iз застереженнями, якi забороняють або регулюють процес вивантаження i є обов'язковими для виконання всiма особами, що беруть участь у процесi вивантаження.
3.1.2. Вивантаження товарiв здiйснюється в зони митного контролю (склади, термiнали, вiдкритi майданчики, причали), розташованi на територiї пункту пропуску "Ялтинський морський порт", або у транспортнi засоби, що перебувають у цих зонах.
3.1.3. Старший змiни:
уточнює в адмiнiстрацiї судна порядок розмiщення вантажiв на борту судна i послiдовнiсть їх вивантаження;
призначає iнспекторiв для здiйснення митного контролю та митного оформлення вантажiв (багажiв) та контролює їхню роботу в ходi розвантаження;
перевiряє документи, наданi вантажоодержувачами на вантажi, дає iнспекторському складу дозвiл на митний контроль та митне оформлення;
пiдписує перепустку на в'їзд автотранспорту в зону митного контролю пiд завантаження в залежностi вiд послiдовностi вивантаження iз судна;
перевiряє наявнiсть усiх необхiдних вiдмiток про завершення митного оформлення у документах на вантаж (багаж);
дає черговому по ЗМК усний дозвiл на випуск автотранспорту з вантажем (багажем), у вiдношеннi якого митне оформлення завершене, iз зони митного контролю;
координує взаємодiю посадових осiб митного поста з iншими структурними пiдроздiлами митницi;
пiсля завершення митного оформлення вантажiв i багажу з судна, не пiзнiше наступного робочого дня доповiдає начальнику митного поста про результати митного оформлення та виявленi недолiки.
3.1.4. Призначений старшим змiни для здiйснення митного контролю та оформлення вантажу (багажу) iнспектор:
перевiряє i приймає до митного оформлення за вказiвкою старшого змiни документи, наданi вантажоодержувачем (уповноваженою особою) на вантаж;
перевiряє наявнiсть дозволiв на ввезення (транзит) вантажу (багажу) контролюючих державних органiв у виглядi проставлення необхiдних вiдмiток (штампiв) на коносаментах, митних декларацiях та iнших документах;
контролює вiдповiднiсть заборон i дозволiв на оформлення вантажiв, що проставляються iншими контролюючими органами на вантажнiй декларацiї судна;
перевiряє та у випадку вiдсутностi зауважень, приймає до оформлення вантажнi митнi декларацiї i документи, прикладенi до них, на товари, ввезенi громадянами на суму понад 1000 євро i (або) вагою бiльш 100 кг;
здiйснює стягнення митних платежiв i зборiв по вантажнiй митнiй декларацiї, при ввезеннi товарiв громадянами на суму понад 1000 євро i (або) вагою бiльш 100 кг, через касу Євпаторiйської фiлiї АППБ "Аваль";
здiйснює розрахунок i стягнення митних платежiв i зборiв, єдиного збору по квитанцiї МД-1, при ввезеннi товарiв на суму до 1000 євро i вагою до 100 кг, через касу Євпаторiйської фiлiї АППБ "Аваль";
заносить необхiднi вiдомостi в "Журнал реєстрацiї товарiв, що надходять на митну територiю України на судах закордонного плавання" (Додаток 2 до наказу Державної митної служби України вiд 17.09.2004 N 678 "Про затвердження Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 8 жовтня 2004 р. за N 1286/9885);
дає дозвiл на завантаження товарiв в транспортний засiб, проводить пiдрахунок фактичної кiлькостi ввезених товарiв, здiйснює митний огляд вантажу (багажу) iз застосуванням при необхiдностi технiчних засобiв митного контролю, залученням iнспектора-кiнолога зi службовим собакою, та в передбачених випадках складає "Акт про проведення митного огляду товарiв та iнших предметiв" (Додаток N 3 до наказу Держмитслужби України вiд 14.10.2002 N 561 i зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 07.11.2002 за N 877/7165);
при виявленнi в процесi розвантаження iз судна ушкоджених, пiдмочених або зi слiдами розпаковування вантажних мiсць, а також вантажiв, що були доставленi без документiв, або не заявленi перевiзником, або виявлено їхня невiдповiднiсть вантажним документам, оглядає такi вантажi в першу чергу, у присутностi представникiв зацiкавлених органiзацiй - перевiзника, адмiнiстрацiї порту, вантажоодержувача, вiдправника вантажу, складає акт про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у необхiдних для здiйснення митного оформлення документах, форма якого затверджена наказом Держмитслужби України вiд 18.11.2002 N 630 "Про затвердження форми акта про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у потрiбних для здiйснення митного контролю документах, про пошкодження товарiв чи їх упаковки або маркування", зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 29.11.2002 за N 932/7220;
формує на зворотнiй сторонi 2-го, а у випадку перемiщення транзитних товарiв i на 4-му основному аркушi ВМД iнформацiйний код за схемою, вiдповiдно до наказу ДМСУ вiд 15.07.2004 N 521 "Про затвердження Порядку формування iнформацiйного коду результатiв проведення митного огляду товарiв i транспортних засобiв", з урахуванням результатiв митного огляду. Сформований код завiряється пiдписом i вiдбитком особистої номерної печатки посадової особи, яка завершила митне оформлення товарiв;
при здiйсненнi митного оформлення ВМД завершує митне оформлення шляхом поставлення вiдбитка особистої номерної печатки у вiдповiдних графах;
пiсля завершення митного оформлення вантажу (багажу) доповiдає про це старшому змiни;
здiйснює занесення необхiдної iнформацiї в "Журнал реєстрацiї товарiв, що вивозяться за межi зони митного контролю i порту" (Додаток 3 до наказу Державної митної служби України вiд 17 вересня 2004 року N 678 "Про затвердження Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 8 жовтня 2004 р. за N 1286/9885).
3.1.5. Черговий по ЗМК:
з дозволу старшого змiни здiйснює пропуск у зону митного контролю автотранспорту для завантаження (вивантаження);
здiйснює випуск завантаженого (вивантаженого) автотранспорту з зони митного контролю за вказiвкою старшого змiни.
3.1.6. За рiшенням старшого змiни, може здiйснюватися вивантаження на транспортний засiб багажу громадян, до сплати передбачених законодавством платежiв у випадку, якщо для нарахування таких платежiв необхiдно зробити додатковий огляд товару для визначення коду згiдно УКТЗЕД або перерахування вантажу у встановлених одиницях вимiру.
3.1.7. В випадках, коли увезеннi товари не пройшли митне оформлення, вони можуть бути вивезенi з митної територiї України за заявою власника (уповноваженої особи, перевiзника).
Рiшення про можливiсть зворотного вивезення таких товарiв приймає начальник (заступник начальника) митного поста в залежностi вiд причин, зазначених у заявi.
3.1.8. Вивезення товарiв за межi зони митного контролю i порту дозволяється в разi:
митного оформлення у вiдповiдний митний режим;
направлення пiд митним контролем у митний орган призначення;
потреби розмiщення на митних лiцензiйних складах за умови розташування цих складiв у зонi дiяльностi митного органу, у якому розташовано пункт пропуску, i наявностi в ЄАIС Держмитслужби України попереднього повiдомлення (попередньої декларацiї), вiдповiдним чином оформленого структурним пiдроздiлом митного органу, у зонi дiяльностi якого розташовано митний лiцензiйний склад;
потреби розмiщення на складах тимчасового зберiгання для зберiгання пiд митним контролем за умови подання заяви пiдприємства з позитивною резолюцiєю керiвництва митного органу i наявностi в ЄАIС Держмитслужби України попереднього повiдомлення (попередньої декларацiї), вiдповiдним чином оформленого структурним пiдроздiлом митного органу, у зонi дiяльностi якого розташовано склад тимчасового зберiгання.
В iнших випадках вивезення товарiв за межi зони митного контролю й порту дозволяється за окремим письмовим дозволом керiвництва Кримської регiональної митницi.
Схема руху автотранспорту наведена в додатку 6.
3.1.9. Не допускається перебування в зонах митного контролю товарiв, митне оформлення яких завершено, крiм випадкiв, коли таке перебування є наслiдком функцiональної i технологiчної дiяльностi порту або митний орган одержав вiд iнших контрольних органiв iнформацiю про можливе порушення законодавства пiд час митного оформлення цих товарiв або транспортних засобiв.
3.1.10. У справах митного поста залишаються документи, що були пiдставою для пропуску товарiв через митний кордон України.
3.1.11. Товари, за якими не звернувся власник, пiдлягають передачi на склад митницi за заявою адмiнiстрацiї судна.
Рiшення про передачу таких товарiв на склад митницi приймає начальник (заступник начальника) митницi.
3.1.12. Митний контроль судна повинний здiйснюватися постiйно i безупинно, до закiнчення митного оформлення усiх вантажiв, що знаходяться на його борту.
3.1.13. Старший змiни зобов'язаний забезпечити цiлодобове чергування посадових осiб - чергових по ЗМК (за узгодженням з начальником Винесеного сектору митної варти на митному посту), на весь перiод митного оформлення, для забезпечення якiсного контролю за дотриманням режиму зони митного контролю.
3.2. При вивезеннi за кордон
3.2.1. При надходженнi на територiю порту товарiв, якi перемiщуються пiд митним контролем, посадовою особою митного поста, призначеною старшим змiни, проводиться пiдтвердження їх надходження на пiдставi оформлених митним органом вiдправлення документiв контролю доставки (далi - ДКД).
3.2.2. До початку навантаження товарiв на судно вантажовласник або уповноважена ним особа подає старшому змiни доручення на навантаження. Пiдставою для оформлення доручення на навантаження є вантажна митна декларацiя або iнший документ, який вiдповiдно до законодавства України є пiдставою для перемiщення товарiв через митний кордон України. У разi надходження товарiв, якi були оформленi iншими митними органами та перебувають пiд митним контролем, подаються також товаросупровiднi документи.
Доручення на навантаження подається в п'яти примiрниках, один з яких залишається у справах митного поста для контролю за навантаженням судна. Доручення повинно мiстити вiдомостi про вiдправника, одержувача, назву судна, порт вiдправлення, порт перевантажування та порт призначення, назву й кiлькiсть товарiв, маркування вантажних мiсць або транспортних одиниць, реквiзити вантажних митних декларацiй або iнших документiв, якi вiдповiдно до законодавства України є пiдставою для перемiщення товарiв через митний кордон України.
3.2.3. Старший змiни при наданнi вантажовласником або уповноваженою ним особою документiв для одержання дозволу на навантаження судна:
перевiряє наявнiсть товаротранспортних документiв i наявнiсть на них передбачених чинним законодавством дозвiльних вiдмiток iнших державних органiв, що здiйснюють контрольнi функцiї на державному кордонi України, на випуск вантажу вiдповiдно заявленому режиму, iнших документiв, необхiдних для митного оформлення, та у разi вiдсутностi зауважень дозволяє ввезення вантажу у зону митного контролю;
приймає рiшення про необхiднiсть митного огляду вантажу на спецiально визначенiй для цього дiлянцi у ЗМК;
призначає iнспектора, що буде проводити митне оформлення, митний огляд i контроль навантаження на борт судна i передає йому пред'явленi для оформлення документи.
3.2.4. Iнспектор, призначений старшим змiни для проведення митного оформлення та контролю навантаження на борт судна:
перевiряє представленi документи;
пiсля перевiрки вiдповiдностi даних, зазначених у дорученнях на навантаження, даним вищевказаних документiв i за вiдсутностi зауважень iнспектор на дорученнi на навантаження проставляє вiдбиток особистої номерної печатки;
здiйснює облiк та реєстрацiю доручень на навантаження в окремому журналi (Додаток 4 до наказу Державної митної служби України вiд 17 вересня 2004 року N 678 "Про затвердження Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 8 жовтня 2004 р. за N 1286/9885). Оформлене таким чином доручення є пiдставою для навантаження зазначених у ньому товарiв на судно. У виняткових випадках з метою запобiгання простою транспортних засобiв та для зменшення витрат на вивантажувально-навантажувальнi операцiї, за письмовим рiшенням керiвництва Кримської регiональної митницi дозволяється оформлення доручення на навантаження на пiдставi товаросупровiдних документiв за умови надання власником товарiв або уповноваженою ним особою зобов'язання про подання вантажної митної декларацiї або iншого документа, який вiдповiдно до законодавства України є пiдставою для перемiщення товарiв через митний кордон України, до вибуття судна та про вiдшкодування збиткiв порту й судновласнику в разi простою судна через вiдсутнiсть вантажної митної декларацiї або iншого документа, який вiдповiдно до законодавства України є пiдставою для перемiщення товарiв через митний кордон України;
перевiряє наявнiсть i робить огляд вантажу на предмет вiдповiдностi його характеристик даним, зазначеним у представлених документах;
оглядає примiщення судна (вантажного трюму), в якi буде здiйснюватися навантаження, на вiдсутнiсть стороннiх вантажiв;
у випадку вiдсутностi в процесi вищевказаних митних процедур зауважень, дає дозвiл на навантаження та контролює його проведення;
при виявленнi в процесi навантаження на судно ушкоджених, пiдмочених або зi слiдами розпаковування вантажних мiсць, а також товарiв i iнших предметiв, що були доставленi без документiв, або не заявленi перевiзником, або виявлено їхня невiдповiднiсть вантажним документам, оглядає такi вантажi в першу чергу в присутностi представникiв зацiкавлених органiзацiй - перевiзника, представника порту, вантажоодержувача, вiдправника вантажу, складає акт про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у необхiдних для здiйснення митного оформлення документах, форма якого затверджена наказом Держмитслужби України вiд 18.11.2002 N 630 "Про затвердження форми акта про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у потрiбних для здiйснення митного контролю документах, про пошкодження товарiв чи їх упаковки або маркування", зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 29.11.2002 за N 932/7220.
3.2.5. По завершеннi навантаження iнспектор, призначений старшим змiни для проведення оформлення доручення на навантаження i контролю навантаження на борт судна:
робить вiдмiтку в товаросупровiдних документах про найменування i кiлькiсть завантаженого на борт судна вантажу;
при необхiдностi накладає митне забезпечення на судновi примiщення з вантажем, надає документ по контролю доставки вантажiв у пiдроздiл контролю доставки вантажiв митницi.
Вивезення товарiв за межi митної територiї України здiйснюється на пiдставi оформленої вантажної митної декларацiї або iншого документа, який вiдповiдно до законодавства України є пiдставою для перемiщення товарiв через митний кордон України.
За письмовою заявою вантажовласника або уповноваженої ним особи митним органом може бути дозволено анулювання або внесення змiн до доручення на навантаження за умови обов'язкового повернення митному органу всiх ранiше оформлених його примiрникiв.
Пiсля закiнчення навантаження судна вантажовласник або уповноважена ним особа подає митному органу коносаменти й манiфести для пропуску товарiв через митний кордон. Пiсля звiрення їх з дорученнями на навантаження i вантажними митними декларацiями або iншими документами, якi вiдповiдно до законодавства України є пiдставою для перемiщення товарiв через митний кордон України, iнспектор проставляє на манiфестах вiдбитки штампа "Пiд митним контролем" та особистої номерної печатки.
3.2.6. Адмiнiстрацiя порту не дозволяє капiтановi судна виходити з акваторiї порту без вiдмiтки митного органу на судновiй ролi.
Для тимчасового вiдходу судна з порту у зв'язку з дiєю непереборної сили, стихiйним лихом, а також з метою рятування людей отримувати дозвiл митного органу необов'язково.
3.2.7. У справах митного органу залишаються документи, що були пiдставою для пропуску товарiв через митний кордон України.
4. Особливостi митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними
4.1. Порядок митного контролю та митного оформлення суден каботажного плавання
4.1.1. Українськi судна, а також iноземнi судна, за умови одержання дозволу Мiнiстерства транспорту та зв'язку України на каботажне плавання, перебувають пiд митним контролем протягом усього часу каботажу. Митне оформлення таких суден здiйснюється документально пiсля повернення з рейсу на пiдставi письмового повiдомлення капiтана судна про те, що судно пiд час рейсу не заходило в порти iнших держав i не причалювало до суден закордонного плавання, а при виходi в рейс - на пiдставi письмового повiдомлення капiтана судна про те, що цим рейсом не передбачається заходження до портiв iнших держав та причалювання до суден закордонного плавання.
Митний контроль та митне оформлення суден каботажного плавання, якi при здiйсненнi каботажу заходили до iноземних портiв або пiдходили до суден закордонного плавання, здiйснюються на загальних пiдставах.
4.1.2. Черговий по митному посту, при зверненнi представника адмiнiстрацiї судна або морського агента з документами для проведення митного оформлення судна каботажного плавання, доповiдає про це начальнику митного поста (або особi, яка його замiщує), старшому митної змiни.
Для здiйснення митного оформлення судна каботажного плавання адмiнiстрацiєю судна або судновим агентом подаються наступнi документи:
письмове повiдомлення капiтана судна;
декларацiю про вантаж - 2 екземпляра;
суднова роль - 1 екземпляр;
список пасажирiв - 1 екземпляр;
список суднових запасiв - 1 екземпляр;
вантажнi документи;
копiя документа, що пiдтверджує нацiональну приналежнiсть судна;
копiя документа, що пiдтверджує право власностi на судно.
У разi потреби подаються iншi документи, передбаченi законодавством України, необхiднi для митного оформлення судна.
Усi представленi документи повиннi бути завiренi судновою печаткою i пiдписом капiтана.
4.1.3. Старший митної змiни призначає iнспектора для проведення митного оформлення документiв, при вибуттi судна в каботажне плавання.
4.1.4. Iнспектор, призначений старшим змiни для здiйснення митного оформлення документiв, при вибуттi судна в каботажне плавання виконує такi дiї:
звiряє вiдомостi, заявленi у декларацiї про вантаж, з наявними в митному органi вiдомостями про вантажнi операцiї;
за вiдсутностi зауважень робить на судновiй ролi запис: "Вiдхiд судна дозволено";
робить на декларацiї про вантаж запис для митного органу призначення такого змiсту: "Судну дозволено вiдхiд у порт (назва порту). Капiтану вручено:
1. Декларацiю про вантаж;
2. Суднову роль;
3. Iншi документи (у разi потреби), зазначає кiлькiсть аркушiв вручених документiв i вiдомостi про наявнiсть та кiлькiсть товарiв, що перебувають пiд митним контролем на борту судна, накладене митне забезпечення, тощо й завiряє зробленi записи вiдтиском особистої номерної печатки.
Пiд цим записом на декларацiї про вантаж представник капiтана судна робить власноручно запис: "Документи отримав", ставить пiдпис та прiзвище.
Оформлення вибуття судна каботажного плавання реєструється в "Журналi реєстрацiї суден закордонного плавання" митного поста.
4.1.5. Один примiрник оформленої декларацiї про вантаж залишається у справах митного органу вiдправлення i є пiдставою для зняття суднової справи з контролю. Примiрник оформленої декларацiї про вантаж надається представнику адмiнiстрацiї судна або морському агенту для подання митному органу призначення. Пiсля прибуття судна каботажного плавання в порт призначення капiтан судна або його уповноважений представник зобов'язаний пред'явити митному органу призначення врученi митним органом вiдправлення документи для митного контролю та митного оформлення. Iнспектор митного органу призначення робить запис у декларацiї про вантаж про прибуття судна (наприклад, "прибуття до порту (назва порту)" i засвiдчує його вiдбитком особистої номерної печатки.
4.1.6. По мiрi накопичення, документи формуються в окрему справу iнспектором, який вiдповiдає за зберiгання, пiдготовку та передачу до архiву документiв, щодо митного оформлення суден.
4.1.7. Направлення товарiв, що перебувають пiд митним контролем на борту судна, в iншi українськi порти здiйснюється з оформленням ДКД.
4.2. Порядок митного контролю суден лоцманської та iнших служб порту
4.2.1. Судна лоцманської служби порту, якi забезпечують проведення суден до мiсця здiйснення митного контролю та митного оформлення, пiдлягають митному контролю на вимогу митницi. Мiсця швартування суден лоцманської служби порту узгоджуються з митним постом. Пiсля проведення судна до причалу порту або iншого мiсця стоянки лоцман має право покинути судно тiльки пiсля проходження митного контролю.
4.2.2. Судна iнших служб порту, якi забезпечують бункерування суден, постачання запасiв споживання, перевезення членiв екiпажу тощо, здiйснюють цi операцiї з дотриманням митного законодавства в частинi недопущення причалювання до суден, що перебувають пiд митним контролем, iнших суден та плавучих засобiв без дозволу митницi.
4.2.3. Агентська органiзацiя (морський агент) або адмiнiстрацiя порту зобов'язанi органiзувати завчасне (не менше нiж за одну годину) iнформування митного посту про планованi перемiщення таких суден i, на вимогу митного посту, забезпечити проходження ними митного контролю.
4.2.4. Особи, що перебувають на борту таких суден, на вимогу митницi мають здiйснити декларування товарiв у встановленому порядку.
4.2.5. При одержаннi iнформацiї на вихiд плавзасобiв лоцманської служби для здiйснення робiт, пов'язаних iз проведенням суден, старший змiни:
виходячи з оперативної обстановки, приймає рiшення про необхiднiсть здiйснення митного контролю;
призначає iнспекторiв (не менш 2-х) для його здiйснення;
визначає старшого з призначених iнспекторiв i iнструктує про дiї на борту плавзасобiв лоцманської служби.
4.2.6. Iнспектори, призначенi для здiйснення митного контролю:
здiйснюють опитування осiб, що знаходяться на борту плавзасобу з пунктiв митної декларацiї;
здiйснюють контрольнi заходи, передбаченi пунктом 2.2.11. даної технологiчної схеми;
по завершенню митного контролю, доповiдають про його результати старшому змiни.
4.3. Порядок митного контролю та митного оформлення вiйськових кораблiв i суден забезпечення вiйськово-морських сил
4.3.1. Вiйськовi кораблi та судна забезпечення вiйськово-морських сил, якi перетинають митний кордон України, пiдлягають митному оформленню вiдповiдно до Порядку митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.01.2003 N 63 "Про затвердження Порядку митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України", з дотриманням вимог Закону України "Про порядок допуску та умови перебування пiдроздiлiв збройних сил iнших держав на територiї України" та з урахуванням вимог Порядку митного контролю й митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, що перетинають державний кордон України з метою використання їх при проведеннi заходiв оперативно-тактичного характеру, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 01.12.2003 N 812, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 16.12.2003 за N 1166/8487.
4.3.2. Митне оформлення вiйськових кораблiв та суден забезпечення вiйськово-морських сил iноземних держав здiйснюється митним постом за участю представникiв центрального органу виконавчої влади з питань оборони.
4.3.3. Особистi речi членiв вiйськової команди (предмети першої необхiдностi, пов'язанi насамперед iз забезпеченням життєдiяльностi членiв вiйськових команд, якi є їх власнiстю i якi призначенi виключно для особистого користування, але не можуть бути вiдчуженi або переданi iншим членам вiйськової команди) пiдлягають митному оформленню у загальному порядку.
4.4. Особливостi митного контролю та митного оформлення тимчасового ввезення (вивезення) суден
4.4.1. Судна, якi належать громадянам i тимчасово ввозяться на митну територiю України або тимчасово вивозяться за її межi громадянами, пiдлягають декларуванню митному органу за митною декларацiєю, форму якої затверджено постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.97 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разi перемiщення ними через митний кордон України товарiв та iнших предметiв".
4.4.2. Iнспектор оперативної змiни вiдповiдальний за оформлення суднових документiв робить наступнi дiї:
4.4.2.1. В разi тимчасового ввезення/вивезення судна:
перевiряє документи, якi пiдтверджують належнiсть судна;
пропонує громадянину, який здiйснює тимчасове ввезення/вивезення судна, заповнити два примiрники зобов'язання про зворотне вивезення/ввезення (Додаток 5 до наказу Державної митної служби України вiд 17 вересня 2004 року N 678 "Про затвердження Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю та митного оформлення суден i товарiв, що перемiщуються ними", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 8 жовтня 2004 р. за N 1286/9885);
перевiряє порядок заповнення зобов'язання та пiдпис громадянина;
в разi вiдсутностi зауважень у графi "Службовi вiдмiтки митницi" ставить свiй пiдпис та вiдтиск особистої номерної печатки (в'їзд/виїзд);
другий примiрник зобов'язання передає громадянину який здiйснює тимчасове ввезення/вивезення судна;
пiсля завершення митного оформлення судна передає перший примiрник зобов'язання пiдшиває в окрему папку контролю тимчасового ввезення/вивезення суден.
4.4.2.2. В разi зворотного вивезення/ввезення судна:
перевiряє документи, якi пiдтверджують належнiсть судна;
перевiряє другий примiрник зобов'язання про зворотне вивезення/ввезення судна;
в разi вiдсутностi зауважень та порушень у графi "Службовi вiдмiтки митницi" ставить свiй пiдпис та вiдтиск особистої номерної печатки (виїзд/в'їзд);
пiсля завершення митного оформлення судна знiмає з контролю тимчасове ввезення/вивезення (в разi його оформлення на митному посту) або iнформує митницю в зонi дiяльностi якої було проведене оформлення тимчасового ввезення/вивезення.
4.4.3. Пропуск на митну територiю України суден, що належать громадянам i тимчасово ввозяться на митну територiю України громадянами-резидентами, здiйснюється пiсля внесення на рахунок митного органу, що здiйснив пропуск, грошової застави в сумi податкiв, що пiдлягають сплатi при ввезеннi таких суден на митну територiю України з метою вiльного використання.
4.4.4. Судна, що тимчасово ввозяться на митну територiю України або тимчасово вивозяться за межi митної територiї України пiдприємствами (органiзацiями), перемiщуються мiж митними органами з використанням ДКД або оформляються у вiдповiдний митний режим.
4.4.5. Судна, що тимчасово ввозяться на митну територiю України або тимчасово вивозяться за її межi громадянами-судновласниками або уповноваженими ними особами, власниками яких є пiдприємства (органiзацiї), перемiщуються через митний кордон України у порядку, установленому пiдпунктами 1 - 3 пункту 4.4 цiєї схеми.
4.5. Особливостi митного контролю i митного оформлення iноземних круїзних суден
4.5.1. Iноземнi круїзi пасажирськi судна по прибуттю з-за кордону оформляються в спрощеному порядку документально (у тому випадку, якщо вони постiйно знаходяться пiд митним контролем), на причалах NN 1, 2. Можливо оформлення пасажирських круїзних суден на причалi NN 4, 5, на умовах узгодження такого оформлення з ВiдПК, iз створенням тимчасової зони митного контролю.
4.5.2. Митний контроль пасажирiв i членiв екiпажа (iноземних громадян) здiйснюється за декларацiєю про особистi речi членiв екiпажа судна, у випадку звертання адмiнiстрацiї круїзного судна (представникiв туристичних фiрм, що органiзовують круїз) митними органами можуть бути оформленi митнi декларацiї для iноземних громадян. Для громадян України оформляються митнi декларацiї установленої форми.
4.5.3. Митний контроль пасажирiв здiйснюється в оглядовому залi, але при можливостi i виконаннi режимних заходiв у зонi митного контролю на причалах N 1, 2, 4, 5, такий контроль може здiйснюватися безпосередньо бiля борта судна, при цьому у випадку потреби проведення поглибленого контролю, у т.ч. iз застосуванням технiчних засобiв митного контролю, i особистого огляду, пасажири запрошуються iнспектором в оглядовий зал.
4.5.4. Митне оформлення iноземного круїзного судна, якщо воно прибуло з українського порту, обмежується перевiркою документiв, що були виданi в першому українському порту (порту заходу), якщо наступний порт заходу також український. Про проведення такого контролю робиться вiдмiтка на вантажнiй декларацiї.
4.6. Особливостi митного контролю i митного оформлення маломiрних суден (яхт)
4.6.1. Контроль маломiрних суден (яхт) закордонного плавання, членiв їхнiх екiпажiв i пасажирiв здiйснюється у випадку прибуття в Україну - у першому, у випадку вибуття з України - в останньому на шляху проходження морському порту, що вiдкритий для заходу iноземних невiйськових суден. Митний контроль та пропуск через Державний кордон України яхт та моторних маломiрних плавзасобiв, що не застосовуються для перевезення вантажiв проводиться в Порядку, затвердженому постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.08.2002 N 1274, "Про затвердження Порядку пропуску яхт через державний кордон".
4.6.2. Для проведення митного контролю та митного оформлення капiтаном маломiрного судна (яхти), у пунктi пропуску через державний кордон надаються наступнi документи:
суднова роль;
список пасажирiв;
довiдка про наявнiсть на бортi судна наркотичних засобiв, зброї i боєприпасiв - 2 екземпляра;
список суднових запасiв - 2 екземпляра;
декларацiя про особистi речi членiв екiпажа судна (для iноземних громадян) - 2 екземпляра;
митнi декларацiї членiв екiпажа - громадян України;
митнi декларацiї пасажирiв - громадян України;
Наданi документи завiряються пiдписом капiтана маломiрного судна, яхти (за винятком митних декларацiй пасажирiв i членiв екiпажа).
4.6.3. Пiсля здiйснення прикордонно-митного контролю i пропуску маломiрних суден (яхт) в Україну дозволяється їхнє безперешкодне плавання в територiальному морi i внутрiшнiх водах України, а також перебування i стоянка на пристанях, причалах i в пунктах базування (за винятком районiв, закритих для плавання i перебування) у порядку, визначеному законодавством України.
4.6.4. Митне оформлення тимчасового ввезення/вивезення маломiрного судна здiйснюється згiдно з пунктом 4.4 даної технологiчної схеми.
4.7 Митний контроль суден, що плавають пiд державним прапором України i вибувають на певний час за митний кордон згiдно з договорами фрахтування
4.7.1. Морськi транспортнi засоби, що перемiщуються через митний кордон України на пiдставi договору купiвлi-продажу, мiни, лiзингу (оренди) або iнших зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв), оформлюються у вiдповiдний митний режим шляхом подання митному органу вантажної митної декларацiї, заповненої згiдно з Порядком заповнення граф вантажної митної декларацiї вiдповiдно до митних режимiв експорту, iмпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгiвлi, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 30.06.98 N 380 i зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 22.07.98 за N 469/2909 (зi змiнами й доповненнями).
4.7.2. Воднi транспортнi засоби, що здiйснюють багаторазовi перемiщення через митний кордон України пасажирiв та/або товарiв проводиться вiдповiдно до Порядку, затвердженому наказом ДМС України вiд 22.04.2003 N 268 "Про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення водних транспортних засобiв, що здiйснюють багаторазовi перемiщення через митний кордон України".
4.7.3. Iнспектором митного поста вiдповiдальним за оформлення суднових документiв при проведеннi контролю за вказаними суднами проводиться перевiрка наданих документiв, що є пiдставою для перемiщення водного транспортного засобу через Митний кордон України.
4.8. Особливостi митного оформлення органiзованих дитячих груп
4.8.1. При митному оформленнi органiзованих дитячих груп, що перетинають державний кордон України з метою навчання, вiдпочинку, участi в конкурсах, фестивалях, змаганнях i т. д., якi супроводжує особа (керiвник групи, старша тренер i т. п.) надає старшому митного наряду список групи i повiдомляє про мету перетинання державного кордону України.
Супровiдна особа вносить у свою митну декларацiю вiдомостi про наявнiсть у дiтей, що входять до складу органiзованої групи, валюти, валютних цiнностей, предметiв, що пiдлягають обов'язковому декларуванню.
4.8.2. Митний контроль ручної поклажi, що перемiщається такою групою, здiйснюється за допомогою технiчних засобiв митного контролю (рентген-апарата).
4.8.3. Працiвник оперативного пiдроздiлу митницi, за згодою й у присутностi супровiдної особи, при наявностi достатнiх пiдстав вважати, що в них знаходяться предмети контрабанди, або предмети, що є безпосереднiми об'єктами порушення митних правил, вправi здiйснити огляд окремих мiсць ручної поклажi, що перемiщуються.
4.8.4. В випадку ввезення членами органiзованих дитячих груп предметiв (товарiв), що пiдлягають оподатковуванню, митнi й iншi платежi сплачуються старшим групи, у загальному порядку.
5. Вiдповiдальнiсть посадових осiб митницi, що здiйснюють митний контроль та митне оформлення суден, товарiв та iнших предметiв
5.1. Посадовi особи митницi, на будь-якому етапi здiйснення митного контролю та проведення митного оформлення суден, товарiв, предметiв, особистих речей, валютних цiнностей, цiнностей, транспортних засобiв i окремих номерних вузлiв до них, що перетинають митний кордон України повиннi вжити заходiв щодо запобiгання порушень митних правил та iнших протиправних дiй.
5.2. Посадовi особи митницi, якi порушили положення цiєї технологiчної схеми несуть вiдповiдальнiсть згiдно чинному законодавству України.
Начальник вiддiлу органiзацiї митного контролю | А. А. Iванченко |
Додаток 1 до Технологiчної схеми органiзацiї здiйснення митного контролю i митного оформлення суден закордонного плавання та товарiв, що перемiщуються ними на причалах Ялтинського морського торговельного порту, затвердженої наказом КРМ вiд 11 квiтня 2005 р. N 175 |
НАРЯД
На оформлення | прапор |
прибув з _____________________ вибув в ____________________ |
"___" ____________ 2005 року |
ОБ'ЄКТ | МИТНИЦЯ | КПП | СУДНО |
Початок огляду __ час. __ хв. Кiнець огляду __ час. __ хв.
Екiпаж ____ чол. Пасажири ____ чол.
Оформлення здiйснювалося (на рейдi, на причалi N _____)
Був присутнiй представник _________________________________
Доставка комiсiї (вид i транспортний засiб):
Туди ____________________ Назад _____________________
Старший змiни _______________ "___" ____________ 200_ р.
Розподiл особового складу оперативної митної змiни
Обов'язки | П. I. Б. |
Вiдповiдальний за оформлення суднових документiв | |
Вiдповiдальний за передачу документiв в архiв | |
Вiдповiдальний за ведення журналiв | |
Чергування по зонi митного контролю | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
"___" ____________.05 з ___ год. ___ хв. | |
Оформлення вантажiв | |
N коносаментiв | |
Старший змiни | |||
(П. I. П) | (пiдпис) | (Дата) |
Додаток 2 до Технологiчної схеми органiзацiї здiйснення митного контролю i митного оформлення суден закордонного плавання та товарiв, що перемiщуються ними на причалах Ялтинського морського торговельного порту, затвердженої наказом КРМ вiд 11 квiтня 2005 р. N 175 |
Журнал
прийому-передачi чергувань по зонi митного
контролю на територiї причалу N 6 ЯМТП
Дата, час | Подiї |
Додаток 3 до Технологiчної схеми органiзацiї здiйснення митного контролю i митного оформлення суден закордонного плавання та товарiв, що перемiщуються ними на причалах Ялтинського морського торговельного порту, затвердженої наказом КРМ вiд 11 квiтня 2005 р. N 175 |
Журнал
облiку виїзду транспортних засобiв з зони митного
контролю на причалi N 6 ЯМТП
N п/п | Вантажовласник | Марка i гос. номер транспортного засобу | Товаро супровiдний документ | П. I. Б. iнспектора, що проводив контроль | Примiтки |
Додаток 4 до Технологiчної схеми органiзацiї здiйснення митного контролю i митного оформлення суден закордонного плавання та товарiв, що перемiщуються ними на причалах Ялтинського морського торговельного порту, затвердженої наказом КРМ вiд 11 квiтня 2005 р. N 175 |
Схема руху транспортних засобiв з вантажами та пасажирiв, що перемiщуються на суднах закордонного плавання
Зображення має графiчний вигляд. Не наводиться.
Додаток 5 до Технологiчної схеми органiзацiї здiйснення митного контролю i митного оформлення суден закордонного плавання та товарiв, що перемiщуються ними на причалах Ялтинського морського торговельного порту, затвердженої наказом КРМ вiд 11 квiтня 2005 р. N 175 |
Зразок
I, Emmanuel Boulis, Master ofm/v "Panagiotakis Star" informed about following:
Я, Emmanuel Boulis, капiтан т/х "Panagiotakis Star" iнформований про наступне:
1. The ship and ship's property are under Customs' control.
Судно, суднове майно, суднове постачання знаходяться пiд митним контролем.
2. It's prohibited to provide any ship's store and property on shore or on board of another ships. It's prohibited to sell any crew member's property.
Знос на берег, передача на iнше судно, суднового майна i суднового постачання заборонена. Продаж особистих речей екiпажа заборонений.
3. Shifting of the vessel to another berth is prohibited until Customs' permission has been obtained.
Перешвартування, перехiд на iнше мiсце стоянки без дозволу митницi забороненi.
4. Fue oil, lubricating oil and fresh water pumping out onshore or passing on board another vessel are prohibited.
Злив на берег, передача на iнше судно палива, олiї, води забороненi.
5. Ballast waters pumping out is provided after water samples testing and obtaining permissions from State inspection on preservation of surrounding and Black Sea territorial waters, Sanitary -quarantine department and Port control master on duty.
Вiдкочування баластових вод провадиться пiсля проведення аналiзiв зразкiв i одержання дозволiв Держiнспекцiї по охоронi навколишнього середовища i територiальних вод Чорного моря, СКО i чергового капiтана портнадзора.
6. Sewage - disposal system should be transferred into close cycle and outboard valves to be sealed.
Стiчно-фанова система повинна бути переведена на замкнутий цикл, а клинкети забiрного скидання - опломбованi.
7. The repair can be effected after obtained of appropriate repair orders in Cargo department of Sevastopol Customs.
Початок ремонту можливо робити тiльки пiсля оформлення ремонтних вiдомостей у вантажному вiддiлi Севастопольської митницi.
8. The loading of cargo,-p revision and any kind of supply as fuel oil, lubricating oil and fresh water is to be effected after appropriate shipping orders obtained and under custom officer supervision.
Навантаження на судно вантажу, майна, постачання, поповнення суднових запасiв, палива, олiї, води - тiльки пiсля оформлення доручення на навантаження й у присутностi iнспектора митницi.
9. Foreign currency should be exchanged through bank or exchange office only and with exchange certificate confirmation.
Обмiн валюти членiв екiпажа провадиться тiльки в банкiвських установах з одержанням квитанцiї.
10.The ship's store of alcohol and cigarettes are sealed in under seal N
Судновi запаси алкоголю i сигарет опломбованi митницею в примiщеннi печаткою N
Master is known with articles N 331, 335, 337, 338 of Customs Code of Ukraine.
Капiтан ознайомлений зi змiстом статей Митного кодексу України N 331, 335, 337, 338
Додаток 6 до Технологiчної схеми органiзацiї здiйснення митного контролю i митного оформлення суден закордонного плавання та товарiв, що перемiщуються ними на причалах Ялтинського морського торговельного порту, затвердженої наказом КРМ вiд 11 квiтня 2005 р. N 175 |
Схема руху пасажирiв та проведеня митного контролю їх багажу в оглядовому залi порту на прихiд
Пасажирський комплекс
Зображення має графiчний вигляд. Не наводиться.
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |