МОСТИСЬКА МИТНИЦЯ
ЛЬВIВСЬКА ДИРЕКЦIЯ ЗАЛIЗНИЧНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ
МОСТИСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН

НАКАЗ

вiд 12 серпня 2005 року N 152/218/793


Про затвердження та введення в дiю Технологiчної схеми

Зареєстровано
в Львiвському обласному управлiннi юстицiї
15 серпня 2005 р. за N 62/1115

 
(Технологiчна схема, затверджена цим наказом, є чинною у частинi, що не суперечить Технологiчнiй схемi, затвердженiй наказом Мостиського прикордонного загону, Мостиської митницi вiд 7 липня 2006 року N 589/242)


     На виконання вимог Митного кодексу України, Закону України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України" iз змiнами та доповненнями, Закону України "Про державний кордон України", Положення про пункти пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 N 1203, iз змiнами та доповненнями, Статуту залiзниць України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.04.98 N 457, iз змiнами й доповненнями, на виконання наказу Держмитслужби України та Мiнтрансу вiд 28.05.2004 N 399/442 "Про внесення змiн до Порядку взаємодiї митниць i залiзниць України при перемiщеннi через митний кордон товарiв та iнших предметiв у вантажних залiзничних поїздах", iнших нормативно-правових актiв, з метою встановлення єдиного порядку проведення митного контролю та митного оформлення товарiв, транспортних засобiв та осiб, що перемiщують цi товари i/або транспортнi засоби через митний кордон України, регламентацiї видiв, послiдовностi, часу та змiсту контрольних операцiй, визначення вiдповiдних умов для належної органiзацiї роботи в пунктах пропуску Мостиської митницi контрольних органiв та служб, а також перебування в них осiб i транспортних засобiв, якi перемiщуються через митний кордон України, наказуємо:

     1. Затвердити Технологiчну схему митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються фiзичними i юридичними особами через митний кордон України в мiжнародному автомобiльному пунктi пропуску "Смiльниця - Кросценко" та залiзнодорожних потягах в п/п "Хирiв", що додається.

     2. Керiвникам структурних пiдроздiлiв Мостиської митницi, задiяним у проведеннi митного контролю та митного оформлення транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митний кордон України, забезпечити ознайомлення, вивчення та неухильне виконання пiдпорядкованим особовим складом вимог затверджених та введених в дiю вищезазначеної Технологiчної схеми.

     3. Першому заступнику - начальнику штабу - пiдполковнику Мотрошилову В. I. та начальнику залiзничної станцiї "Хирiв" Паньку Я. С., вимоги наказу i Технологiчної схеми довести до безпосереднiх виконавцiв, органiзувати проведення занять по вивченню наказу i Технологiчної схеми та встановити контроль за їх виконанням.

     4. Вiддiлу органiзацiї митного контролю (Волошин В. М.) та юридичному вiддiлу (Кадикало Т. Г.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Львiвського обласного управлiння юстицiї.

     5. Установити, що цей наказ набирає чинностi через десять днiв пiсля його державної реєстрацiї, здiйсненої Львiвським обласним управлiнням юстицiї.

     6. Загальному вiддiлу забезпечити тиражування даного наказу.

     7. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника Мостиської митницi Петруся С. П., першого заступника - начальника штабу - пiдполковника Мотрошилова В. I., начальника залiзничної станцiї "Хирiв" Панька Я. С.

Т. в. о. начальника Мостиської митницi В. А. Поддубицький
Начальник Львiвської дирекцiї залiзничних перевезень В. М. Гладун
Начальник Мостиського прикордонного загону - полковник В. П. Плужник

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мостиської митницi,
Львiвської дирекцiї залiзничних перевезень,
Мостиського прикордонного загону
вiд 12 серпня 2005 р. N 152/218/793
Зареєстровано
в Львiвському обласному управлiннi юстицiї
15 серпня 2005 р. за N 62/1115

Технологiчна схема
митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються фiзичними i юридичними особами через митний кордон України в МАПП "Смiльниця - Кросценко" та залiзнодорожних потягах в п/п "Хирiв"

1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ

     Технологiчна схема (далi - ТС) митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв вантажно-пасажирськими секторами (далi - ВПС) м/п "Смiльниця" розроблена з метою приведення до єдиного порядку митного контролю та митного оформлення, визначення та конкретизацiї дiй вантажно-пасажирських секторiв митного поста при здiйсненнi вiдповiдних митних процедур, якi визначенi чинним законодавством України для забезпечення законностi перемiщення предметiв громадянами та суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi автомобiльними т/з та пасажирськими з/д потягами.

     ТС розроблена з врахуванням вимог наступних законодавчих актiв України, нормативно-правових документiв Кабiнету Мiнiстрiв України та Державної митної служби України:

     - Митного кодексу України;

     - Закону України вiд 13.09.2001 р. N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України";

     - постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 р. N 1998 "Про затвердження Порядку отримання довiдки про сплату податку з доходiв фiзичних осiб"; 

     - наказу Держприкордонслужби та Держмитслужби вiд 24.11.2003 р. N 297/793 "Про затвердження Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон", зареєстрований в Мiн'юстi 09.12.2003 р. за N 1133/8454;

     - наказу Держприкордонслужби та Держмитслужби вiд 28.02.2004 року N 202/163 "Про затвердження Порядку спiльного огляду автомобiльних т/з, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв", зареєстрованого в Мiн'юстi 24.03.2004 року N 360/8959;

     - наказу Держмитслужби вiд 20.04.2005 року N 314 "Про затвердження Порядку здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї", зареєстрованого в Мiн'юстi 27.04.2005 року N 439/10719;

     - Закону України вiд 04.11.99 р. N 1212-XIV "Про єдиний збiр, який справляється у п/п через державний кордон України";

     - постанови КМУ вiд 24.10.2002 р. N 1569 "Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у п/п через державний митний кордон"

     - та iнших нормативно-правових документiв.

     При здiйсненнi митного контролю та митного оформлення посадовi особи вантажно-пасажирських секторiв митного поста керуються Конституцiєю України, Законами України, Постановами Верховної Ради України, Указами i Розпорядженнями Президента України, Митним кодексом України, постановами та рiшеннями Кабiнету Мiнiстрiв України, Положенням про Державну митну службу України, рiшеннями Колегiї Держмитслужби України, iншими нормативно-правовими актами з питань митної справи.

     Термiни, що вживаються у цiй Технологiчнiй схемi, мають таке значення:

     Вантажна митна декларацiя (далi - ВМД) - заява, що мiстить вiдомостi про товари i транспортнi засоби та мету їх перемiщення через митний кордон України або про замiну митного режиму щодо них, а також iнформацiю, необхiдну для здiйснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування митних платежiв.

     Контрольний талон - документ контролю за проходженням прикордонного та митного контролю транспортних засобiв, форма якого затверджена наказом АДПСУ та ДМСУ вiд 28.02.2004 року N 202/163;

     Комерцiйнi документи - документи, якi дають вартiсну, якiсну та кiлькiсну характеристику товару. Цi документи оформляє на своєму бланку продавець, а покупець на пiдставi них здiйснює оплату.

     Перемiщення через митний кордон України - перемiщення предметiв через митний кордон України при здiйсненнi експортно-iмпортних операцiй, а також iнших операцiй пов'язаних iз ввезенням предметiв на митну територiю України, вивезення предметiв за межi митної територiї України або перемiщення їх митною територiєю України транзитом.

     Сумiжнi служби - державнi служби (iнспекцiї), якi контролюють додержання вимог чинного законодавства з питань екологiчного, ветеринарного, санiтарного, фiтосанiтарного, епiдемiологiчного, радiологiчного, СМАП та iнших видiв контролю;

     Суб'єкти зовнiшньоекономiчної дiяльностi - будь-якi юридичнi особи, їх об'єднання чи структурнi одиницi, iншi суб'єкти господарської дiяльностi та фiзичнi особи, зареєстрованi як суб'єкти зовнiшньоекономiчної дiяльностi згiдно iз Законом України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть вiд 16.04.91 р. N 959-XII;

     Товарно-транспортнi документи - документи, вiдповiдно до яких здiйснюється перемiщення транспортних засобiв, у тому числi документи, за якими здiйснюється перевезення до пункту пропуску (при вивезеннi товарiв) та вiд пункту пропуску до мiсця призначення (при ввезеннi товарiв). До основних документiв на транспортний засiб належить лист контролю та свiдоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення товарiв та iнших предметiв пiд митним контролем;

     Товаросупровiднi документи (далi - ТСД) - документи, що прямують разом з товарами й мiстять данi про товари, що перемiщуються транспортним засобом. До основних товаросупровiдних документiв зокрема належать вантажна митна декларацiя, товарно-транспортна накладна, рахунок-фактура, вiдвантажувальна специфiкацiя, пакувальний лист тощо.

     Вантажно-пасажирський сектор м/п "Стiльниця" (далi - ВПС) - є структурним пiдроздiлом Мостиської митницi, iнспекторський склад якого здiйснює захист економiчних iнтересiв України, забезпечує виконання вимог чинного законодавства при здiйсненнi митного контролю та митного оформлення товарiв та транспортних засобiв, а також справляння мита, податку на додану вартiсть, акцизного збору, iнших платежiв та зборiв;

     Контролюючi органи - пiдроздiли, якi в п/п контролюють додержання вимог чинного законодавства з питань прикордонного, митного контролю, контролю за мiжнародними перевезеннями пасажирiв i вантажiв автомобiльними т/з, екологiчного, радiологiчного, ветеринарного, санiтарно-епiдемiологiчного, фiтосанiтарного та iнших держ. видiв контролю.

     Iншi поняття i термiни вживаються у значеннi, наведеному в Митному кодексi України та iнших нормативно-правових актах.

     В цiй технологiчнiй схемi вживаються такi скорочення:

     - П/п - пункт пропуску;

     - МАПП - мiжнародний автомобiльний пункт пропуску;

     - Т/з - транспортнi засоби;

     - РП - Республiка Польща.

2. ОСОБЛИВОСТI ТА МIСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ КОНТРОЛЮ

     2.1. Митний контроль предметiв, що перемiщуються через державний кордон України, здiйснюється в пунктi пропуску "Смiльниця - Кросценко" виключно в зонах митного контролю, якi визначенi митницею та розташування яких погоджено з Мостиським прикордонним загоном. Межi зони митного контролю встановленi вiдповiдним Положенням про зону митного контролю. Територiя зони митного контролю визначена схематично, має вiдповiднi позначення, iнформацiйне забезпечення.

     2.2. Товари, транспортнi засоби та iншi предмети перебувають пiд митним контролем з моменту його початку i до закiнчення згiдно з заявленим митним режимом. Перемiщення предметiв у зону митного контролю та за її межi можливе тiльки з дозволу митницi.

     2.3. Режим в зонi митного контролю в пунктi пропуску "Смiльниця - Кросценко" забезпечують посадовi особи вантажно-пасажирських секторiв, який органiзовується з метою заборони доступу в зону осiб, не причетних до здiйснення митного контролю, пiдтримання впорядкованого руху i розмiщення ТЗ, а також створення умов для роботи й захисту особового складу та майна митницi.

     2.4. Громадяни, якi перетинають державний кордон України, допускаються в зону митного контролю на пiдставi дiйсних для виїзду (в'їзду) документiв або документiв про вiдповiднi повноваження осiб на отримання (вiдправлення) предметiв.

     2.5. Не допускається перебування в зонi митного контролю предметiв, митний контроль яких завершено. Керiвники структурних пiдроздiлiв митницi, поста (начальник митного поста, заступник начальник митного поста, завiдувач вантажно-пасажирського сектору або особи якi їх замiщують) забезпечують вжиття заходiв щодо недопущення перебування у зонi митного контролю предметiв митний контроль яких завершено.

     2.6. Контрольнi органи України здiйснюють контроль у визначеннях межах на територiї ПП "Смiльниця - Кросценко" РП. Польська сторона надає Українськiй документи, якi визнають межi територiї пункту пропуску.

     2.7. Контрольнi органи України, якщо iснують для цього особливi обставини, в установленому законодавством порядку, можуть на визначений термiн повернутися до здiйснення контролю на територiї своєї держави. Контрольнi органи РП будуть негайно повiдомленi про це.

     2.8. Посадовi особи контрольних органiв України, якi здiйснюють контроль на територiї РП в умовах визначених у п. 2.6 здiйснюють контрольнi дiї згiдно iз законодавством своєї держави i з таким ж самими правовими наслiдками, якби вони проводили цi дiї на територiї своєї держави.

     2.9. Контроль громадян, товарiв i транспортних засобiв першими здiйснюють посадовi особи контрольних органiв тiєї держави, територiю якої вони залишають. Положення законодавства цiєї держави, пов'язанi iз здiйсненням контролю, перестають дiяти з моменту, коли службовцi її органiв заявляють, що вони закiнчили контроль. Здiйснення повторного контролю контрольними органами цiєї держави можливе пiсля згоди контрольних органiв держави, на територiю якої перемiщуються громадяни, товари i ТЗ.

     2.10. Посадовi особи контрольних органiв України, якi здiйснюють контроль на територiї РП можуть вiдповiдно до законодавства своєї держави перервати подорож громадянам, якi перетинають державний кордон, повернути їх на територiю РП або супроводити на територiю своєї держави.

     2.11. Дiї, про якi йде мова в п. 2.10 не стосуються громадян РП. За згодою i за участю контрольних органiв РП може бути проведено дiзнання цих громадян.

     2.12. У разi, коли матимуть мiсце обставини, зазначеннi в п. 2.10, а також з метою забезпечення доказiв порушення, або спроби порушення законодавства, контролюючi органи РП зобов'язуються надавати контролюючим органам України необхiдну допомогу.  

     2.13. Польська сторона дає можливiсть посадовим особам контрольних органiв української сторони здiйснювати контрольнi дiї, а також отримувати таку саму допомогу i правовий захист, якими користуються її посадовi особи.

     2.14. Посадовi особи контрольних органiв України, якi у зв'язку з виконанням контрольних дiй перебувають на територiї РП зобов'язанi дотримуватися законодавства держави перебування, якщо iнше не передбачено технологiчною схемою.

     2.15. Посадовi особи контрольних органiв України, якi здiйснюють контроль на територiї РП, звiльняються вiд вимог мати додатковий дозвiл РП на здiйснення контролю, а також дозвiл на трудову дiяльнiсть.

     2.16. Якщо посадовi особи, про яких йде мова в п. 2.14 пiд час виконання контрольних дiй зазнають шкоди або втрати здоров'я, то їхнi вимоги розглядаються згiдно з законодавством держави, громадянами якої вони є.

     2.17. Посадовi особи контрольних органiв України, якi здiйснюють контроль у межах територiї ПП "Смiльниця - Кросценко" РП згiдно з цiєю технологiчною схемою можуть носити формений одяг, службовi вiдзнаки, мати службову зброю i службових собак. Зброя може застосовуватися тiльки з метою припинення безпосереднього посягання на власне життя або життя iншої особи.

     2.18. Претензiї, пов'язанi з вiдшкодуванням збиткiв, завданих посадовими особами України на територiї РП, визнаються законодавством України.

     2.19. Контрольнi органи України мають право позначити будинки i службовi примiщення, якi наданнi їм у користування на територiї РП вiдповiдно до законодавства України.

     2.20. Охорона об'єктiв пункту пропуску, а також осiб, товарiв i ТЗ, що перебувають у ньому, або чекають на контроль, забезпечують органи прикордонного контролю РП.

     2.21. Органи, зазначеннi в п. 2.20 забезпечують контроль руху на шляху вiд державного кордону до мiсця проведення контролю.

     2.22. Службовi документи контрольних органiв України на територiї РП не пiдлягають контролю контрольних органiв РП.

     2.23. Службовi ТЗ, предмети, якi використовуються при здiйсненнi контрольних дiй та особистi речi спiвробiтникiв контрольних органiв України звiльняються вiд мита, податкiв й iнших оплат при умовi їх зворотного вивезення.

     2.24. ТЗ, про якi йде мова в п. 2.23 мають перебувати в межах територiї пункту пропуску у визначеному для того мiсцi.

     2.25. Товари, предмети, ТЗ, валюта й iншi засоби платежу, прийнятi на зберiгання, або затриманнi контрольними органами України на територiї РП, а також стягненнi цими органами мито, податки й iншi збори та проби товарiв пiдлягають вивезенню без митного контролю, отримання вiдповiдних дозволiв i не обкладаються митом, податками та iншими зборами.

     2.26. Вiдповiднi органи РП на територiї, якої проводиться контроль, встановлюють лiнiї зв'язку до державного кордону, пiдтримують їх у належному станi, придатному до використання для потреб контрольних органiв України, а також засоби зв'язку та обладнання для електронної обробки.

     2.27. Контрольнi органи України, якi виконують контрольнi дiї на територiї РП, можуть використовувати засоби радiозв'язку, якi використовуються ними для виконання таких дiй на територiї своєї держави.

     2.28. Використання названих у п. 2.27 засобiв не повинно перешкоджати роботi радiозв'язку РП.

     2.29. Працiвники установ, якi мають законнi повноваження взаємодiяти з контрольними органами, або самостiйно здiйснювати контрольнi дiї, можуть у ПП "Смiльниця - Кросценко" РП виконувати їх у межах своїх повноважень.

     2.30. Установи та їхнi працiвники звiльняються вiд надання додаткового дозволу РП на ведення дiяльностi про, яку йде мова у п. 2.29, а також дозволу на трудову дiяльнiсть.

     2.31. Працiвники установ, про якi йде мова у п. 2.29, мають право на таку ж допомогу та правовий захист, якими користуються працiвники установ РП, на територiї якої здiйснюється контроль.

     2.32. Працiвники установ, про якi йдеться мова у п. 2.29, якi виконують службовi дiї у ПП, зобов'язаннi дотримуватися законодавства РП.

     2.33. Посадовi особи контрольних органiв i працiвники установ України, про яких йде мова у п. 2.29, для виконання обов'язкiв у ПП перетинають державний кордон на пiдставi прикордонних перепусток, якi виданi вiдповiдним органом України.

     2.34. Контроль громадян, якi подорожують власними автомобiлями, проводиться безпосередньо на смугах руху.

     2.35. Поглиблений контроль товарiв i ТЗ, а також здiйснення iнших дiй, якi можуть спричинити затримку руху, здiйснюється у спецiально вiдведених мiсцях.

     2.36. Контрольнi органи України та РП координують заходи, пов'язаннi iз здiйсненням контролю в пунктi пропуску, обмiнюються iнформацiєю, необхiдною для ефективного виконання службових обов'язкiв.

     2.37. Перезмiнка контрольних органiв України та РП вiдбувається таким чином, щоб забезпечити неперервнiсть контролю.

3. ПОПЕРЕДНI ЗАХОДИ ЩОДО ОРГАНIЗАЦIЇ МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     3.1. Об'єм та порядок проведення митного контролю планується з дотриманням всiх необхiдних технологiчних вимог завiдувачем вантажно-пасажирського сектору з урахуванням об'єктивних та суб'єктивних факторiв, якi мають мiсце перед початком i на протязi роботи оперативної змiни, з метою максимального досягнення виконання основних завдань по захисту економiчних iнтересiв України, прискорення пасажиропотоку, боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.

     3.2. Перед початком робочої змiни завiдувач ВПС або особа, яка його замiщує:

     - отримує iнформацiю вiд керiвництва митницi, митного поста, завiдувача попередньої змiни та iнших пiдроздiлiв митницi, а також сумiжних служб про оперативну ситуацiю в пунктi пропуску та проводить її аналiз; проводить оперативну нараду з доведенням необхiдної iнформацiї, вивчає готовнiсть особового складу до виконання поставлених завдань, робить розподiл функцiональних обов'язкiв особового складу ВПС за напрямками залежностi вiд завантаженостi тiєї чи iншої дiлянки роботи шляхом унесення iнформацiї у вiдповiдний журнал, видає iнспекторам особисте митне забезпечення тощо.

     3.3. В процесi робочої змiни завiдувач ВПС або особа, що його замiщує:

     - проводить аналiз iнформацiї, отриманої вiд Служби по боротьбi з контрабандою та порушення митних правил (далi Служба БК та ПМП), сектору власної безпеки, правоохоронних органiв (СБУ, МВС тощо), громадських органiзацiй та окремих громадян;

     - слiдкує за ефективнiстю технологiї митного контролю, використанням технiчних засобiв митного контролю, проводить аналiз психологiчної атмосфери серед особового складу та слiдкує за порядком дотримання особовим складом вимог дiючого митного законодавства;

     - здiйснює перемiщення оперативного складу в залежностi вiд ситуацiї в зонi митного контролю;

     - призначає вiдповiдальних осiб за пiдтриманням режиму в зонi митного контролю;

     особовий склад ВПС:

     здiйснює всi операцiї щодо митного контролю та митного оформлення товарiв, речей, транспортних засобiв громадян, що перемiщуються через пункти пропуску;

     зосереджує роботу на виявленнi порушень митних правил та контрабанди;

     проводить iнформацiйно-роз'яснювальну роботу серед громадян, спрямовану на дотримання вимог дiючого митного законодавства;

     доповiдає завiдувачу сектора, або особi, що його замiщує, про виникнення нестандартних, конфлiктних ситуацiй та виявлення особливо характерних видiв порушень.

     3.4. Пiсля закiнчення робочої змiни завiдувач ВПС:

     - проводить аналiз виконання поставлених завдань та ефективностi роботи кожного оперативного працiвника змiни;

     - вживає заходи щодо отримання вiдомостей вiд прикордонної служби про кiлькiсть транспортних засобiв, якi перетнули держкордон;

     - результати роботи, випадки порушення трудової дисциплiни та нестандартнi ситуацiї вiдображає в службових записках;

     - подає необхiдну статистичну та аналiтичну iнформацiю у вiдповiднi структурнi пiдроздiли митницi.

4. ОБ'ЄМИ ТРАНСПОРТНОГО ПОТОКУ

     4.1. В зону митного контролю запускаються транспортнi засоби в таких кiлькостях:

     На виїзд з України:

     легкових автомобiлiв - 20 - 25 одиниць;

     автобусiв - до 3 одиниць;

     вантажних автомобiлiв - до 3 одиниць.

     На в'їзд в Україну транспортнi засоби запускаються в залежностi вiд завантаження смуг руху автотранспорту.

     4.2. Поза чергою проводиться митний контроль транспортних засобiв, якi перевозять важкохворих, групи дiтей, небезпечнi та спецiальнi вантажi, предмети мiжнародних органiзацiй та представництв, осiб, зазначених у вiдповiдних статтях Митного кодексу України, якi користуються митними пiльгами на територiї України та транспортнi засоби, якi перемiщуються у спрощеному порядку. Рiшення про позачергове оформлення приймається посадовою особою, яка виконує функцiї старшого в'їзду/виїзду з наступним iнформуванням чи погодженням старшого прикордонного наряду. Кожний факт позачергового оформлення доводиться до вiдома завiдувача ВПС.

5. ПОСЛIДОВНIСТЬ, ЧАС ТА ВИДИ КОНТРОЛЮ, ЯКI ЗДIЙСНЮЮТЬСЯ В ЗОНI МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     На в'їзд в Україну:

     - санiтарно-епiдемiологiчний контроль (за рiшенням санiтарно-карантинного поста та у випадках передбачених законодавством);

     - прикордонний контроль iз здiйсненням попереднього документального контролю товарiв, що пiдлягають екологiчному i радiологiчному контролю;

     - екологiчний, СМАП, фiтосанiтарний, радiологiчний, ветеринарний контроль у випадках передбачених законодавством);

     - митний контроль та митне оформлення iз здiйсненням (у випадках передбачених законодавством) попереднього документального контролю товарiв, що пiдлягають санiтарно-епiдемiологiчному, фiтосанiтарному, ветеринарному та контролю за перемiщенням культурних цiнностей.

     На виїзд з України:

     екологiчний контроль, СМАП, фiтосанiтарний, ветеринарний контроль (у випадках передбачених законодавством);

     митний контроль та митне оформлення;

     прикордонний контроль.

     - митний контроль та митне оформлення здiйснюється з метою проведення посадовими особами митного органу мiнiмуму митних процедур, необхiдних для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи, а також засвiдчення вiдомостей одержаних пiд час митного контролю товарiв i ТЗ, що перемiщуються через митний кордон України та оформлення результатiв такого контролю, а також статистичного облiку. Митний контроль та митне оформлення здiйснюється у вiдповiдностi до законiв України, постанов ВР України, указiв та розпоряджень Президента України, постанов та рiшень КМ України, iнших нормативно-правових актiв з питань митної справи.

     - прикордонний контроль здiйснюється з метою визначення пiдстав перетинання державного кордону України особами, ТЗ вiдповiдно до чинного законодавства України, та мiжнародних договорiв, боротьби iз злочиннiстю, протидiї нелегальному в'їзду та перебування осiб на територiї України. Прикордонний контроль здiйснюється у вiдповiдностi до ЗУ "Про Державну прикордонну службу", ЗУ "Про державний кордон України" та iнших нормативно-правових документiв з питань прикордонного контролю.

     - санiтарно-епiдемiологiчний контроль здiйснюється органами Мiнiстерства охорони здоров'я з метою запобiгання заносу i розповсюдження на територiю України рiзного роду карантинних та iнших небезпечних iнфекцiй захворювань, а також надання першої невiдкладної медичної допомоги особам, якi перетинають державний кордон України. Санiтарно-епiдемiологiчний контроль здiйснюється у вiдповiдностi до ЗУ "Про забезпечення санiтарного та епiдемiологiчного благополуччя населення", ЗУ "Про якiсть та безпеку харчових продуктiв та продовольчої сировини".

     - служба мiжнародних автомобiльних перевезень (далi - СМАП) здiйснює контроль за: - виконанням перевiзниками вимог мiжнародних договорiв з питань мiжнародних автомобiльних перевезень; - технiчним станом автомобiльних т/з; - перевiркою вагових та габаритних параметрiв т/з, оформлення та видача дозволiв на проїзд цих засобiв по територiї України, також при перевезеннi небезпечних вантажiв; - оформленням дозвiльних документiв на мiжнароднi перевезення пасажирiв i вантажiв автомобiльним транспортом та їх облiк; - перевiрку транспортно-експедицiйної документацiї та лiцензiй на здiйснення мiжнародних перевезень.

     - екологiчний контроль здiйснюється з метою забезпечення екологiчної безпеки при ввезеннi (транзитi) на територiї України матерiалiв та сировини. Здiйснюється у вiдповiдностi до постанови КМУ "Про здiйснення екологiчного контролю у пунктах пропуску через державний кордон", наказу Мiнекобезпеки "Про затвердження Положення про екологiчний контроль у пунктах пропуску через державний кордон та в зонi дiяльностi регiональних митниць та митниць".

     - ветеринарний контроль здiйснюється з метою охорони територiї України вiд занесення з територiї iнших держав або з карантинної зони збудникiв iнфекцiйних хвороб тварин, а також перевiрки ветеринарного стану при експортi-iмпортi тварин, сировини, продуктiв тваринного походження. Ветеринарний контроль здiйснюється у вiдповiдностi до ЗУ "Про ветеринарну медицину".

     - фiтосанiтарний контроль здiйснюється з метою охорони територiї України вiд занесення або самостiйного проникнення з-закордону або з карантинної зони карантинних об'єктiв, своєчасне виявлення, локалiзацiя та лiквiдацiя цих об'єктiв. Здiйснюється у вiдповiдностi до ЗУ "Про карантин рослин".

     Здiйснення сумiжних видiв контролю вiдбувається за формами:

     - документальне оформлення сумiжних видiв контролю - в примiщеннях, органiзованих за принципом роботи єдиного офiсу";

     - безпосереднiй огляд товару та транспортних засобiв - в зонi митного контролю.

     Початком митного контролю з моменту в'їзду транспортних засобiв в зону митного контролю вважається перевiрка документiв на транспортнi засоби, валютнi цiнностi, товари та предмети. Митний контроль та митне оформлення вважається закiнченим пiсля проходження (у випадках передбачених законодавством) всiх визначених законодавством видiв контролю та надання дозволу на вибуття з пункту пропуску транспортних засобiв при в'їздi в Україну, та вибуття з зони митного контролю при виїздi з України предметiв з проставленням особистої номерної печатки iнспектора митницi в ТСД, контрольному талонi.

     Контрольний талон видається на транспортнi засоби, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв.

     Часовi нормативи виконання контрольних операцiй посадовими особами транспортних засобiв, предметiв громадян, вантажiв якi пiдлягають митному контролю та митному оформленню.

1. Легковi автомобiлi

Види контролю Часовi нормативи на виконання контрольних операцiй
Особа Транспортний засiб Вантаж
Прикордонний До 2 хв. До 10 хв. (з урахуванням часу на перевiрку по базi викрадених) до 5 хв. (до 30 хв. з урахуванням часу на поглиблений огляд)
Митний До 2 хв. до 20 хв. до 1 год. 20 хв.
Санiтарно- епiдемiологiчний За потреби - до 30 хв. - -
Фiтосанiтарний - - за потреби - до 30 хв.
Ветеринарний - - за потреби - до 30 хв.
Екологiчний
Радiологiчний
- за потреби - до 2 хв. за потреби - до 5 хв.

2. Мiкроавтобуси

Види контролю Часовi нормативи на виконання контрольних операцiй
Особа Транспортний засiб Вантаж
Прикордонний До 2 хв. до 10 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на поглиблений огляд) до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на поглиблений огляд вантажу)
Митний До 2 хв. до 20 хв. до 1 год.
Медико- санiтарний За потреби - до 30 хв. - -
СМАП - до 5 хв. -
Ветеринарний - - за потреби - до 30 хв.
Екологiчний Радiологiчний - за потреби - до 5 хв. за потреби - до 20 хв.
Фiтосанiтарний - - за потреби - до 30 хв.

3. Вантажнi автомобiлi

Види контролю Часовi нормативи на виконання контрольних операцiй
Особа Транспортний засiб Вантаж
Прикордонний до 2 хв. до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на поглиблений огляд) до 10 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на поглиблений огляд та внесення даних про автомашину та вантаж)
Митний до 2 хв. до 20 хв. до 1 год. 20 хв.
Санiтарно- епiдемiологiчний за потреби - до 30 хв. - до 10 хв.
СМАП - до 5 хв. -
Ветеринарний -   за потреби - до 30 хв.
Екологiчний
Радiологiчний
- за потреби - до 7 хв. за потреби - до 20 хв.
Фiтосанiтарний - - за потреби - до 30 хв.

4. Автобуси

Види контролю Часовi нормативи на виконання контрольних операцiй
Особа Транспортний засiб Вантаж
Прикордонний До 2 хв. до 20 хв. (до 1,5 год. з урахуванням часу на поглиблений огляд) до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на поглиблений огляд вантажу)
Митний До 2 хв. до 30 хв. до 1 год.
Медико- санiтарний За потреби - до 30 хв. - -
СМАП - до 5 хв. -
Ветеринарний - - за потреби - до 30 хв.
Екологiчний
Радiологiчний
- за потреби - до 5 хв. за потреби - до 20 хв.
Фiтосанiтарний - - за потреби - до 30 хв.

     Час для здiйснення прикордонного та митного контролю ТЗ, якi перемiщуються в спрощеному порядку, як правило, не повинен перевищувати:

     для легкових автомобiлiв з трьома пасажирами - 2 хвилини;

     для мiкроавтобуса з дев'ятьма пасажирами - 6 хвилин;

     для автобуса з тридцятьма пасажирами - 20 хвилин.

6. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ ЗДIЙСНЕННЯ МИТНОГО КОНТРОЛЮ ТА МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБIВ, ТОВАРIВ ТА ПРЕДМЕТIВ

     6.1. Пiсля в'їзду (прибуття) в зону митного контролю особа, перевiзник або вантажовласник чи уповноважена ними особа заявляє про готовнiсть до контролю i пред'являє посадовiй особi митницi документи, установленi нормативно-правовими актами та мiжнародними договорами (особистi, на транспортний засiб i товари). Посадова особа митницi визначає вiдповiдно до законодавства обов'язковi види контролю транспортного засобу i товарiв, а також мiсце його здiйснення.

     6.2. Предмети та т/з пропускаються через державний кордон пiсля здiйснення вiдповiдно до вимог нормативно-правових актiв прикордонного та митного контролю, а також при необхiдностi (у випадках передбачених законодавством) санiтарного, СМАП, ветеринарного, фiтосанiтарного, радiологiчного та екологiчного контролю, iнших передбачених законодавством видiв контролю.

     6.3. Факт здiйснення (у випадках передбачених законодавством) санiтарного, ветеринарного, фiтосанiтарного, радiологiчного, екологiчного та iнших видiв контролю засвiдчується шляхом проставлення посадовими особами контролюючих органiв вiдмiток про результати контролю у вiдповiдних товаросупровiдних (товаротранспортних) документах, картцi контролю автотранспорту.

     У разi негативного результату контролю посадова особа вiдповiдного контролюючого органу обов'язково повiдомляє iншi контролюючi органи, органи охорони державного кордону i митнi органи для вжиття заходiв.

     6.4. Контроль транспортного засобу i товарiв уважається закiнченим, якщо в товаросупровiдних (товаротранспортних) документах на ТЗ i товари та контрольному талонi проставлено вiдповiднi вiдмiтки митних органiв та (у випадках передбачених законодавством) iнших контролюючих органiв стосовно пiдконтрольних вантажiв або якщо у передбачених нормативними актами надано посадовими особами органу охорони державного кордону i митного органу усний дозвiл на пропуск через державний кордон.

     6.5. Транспортнi засоби i товари пропускаються через державний кордон посадовою особою органу охорони державного кордону за наявностi вiдмiток посадових осiб митного органу, iнших контролюючих органiв про позитивнi результати всiх передбачених законодавством видiв контролю у контрольному талонi та товаросупровiдних документах.

     6.6. Митний контроль транспортних засобiв i товарiв здiйснюється виключно в зонах митного контролю i завершується митним оформленням вiдповiдно до вимог законодавства.

     6.7. Митний контроль та митне оформлення транспортних засобiв i товарiв здiйснюється: - у разi ввезення на митну територiю України - пiсля проведення прикордонного контролю; - у разi вивезення за межi митної територiї України - до початку прикордонного контролю.

     Огляд предметiв здiйснюється спiльно посадовими особами митних органiв та органiв охорони державного кордону вiдповiдно до вимог законодавства та мiжнародних договорiв України.

     6.8. Для здiйснення митного контролю предметiв, товарiв та транспортних засобiв, що перемiщуються суб'єктами ЗЕД, перевiзник або експедитор чи уповноважена особа подають такi документи:

     - вантажна митна декларацiя (в установлених законодавством випадках) на перемiщуванi товари;

     - мiжнародна автомобiльна накладна (CMR) або товаротранспортна накладна;

     - рахунок-фактура (iнвойс), iншi документи, якими пiдтверджується вартiсть товарiв та якi дають можливiсть iдентифiкувати зазначенi товари;

     - пакувальний лист (специфiкацiя);

     - свiдоцтво про допущення дорожнього т/з до перевезення вантажiв пiд митними печатками та пломбами. У разi потреби:

     - книжка мiжнародного дорожнього перевiзника (Carnet TIR);

     - вантажна вiдомiсть (каргоманiфест);

     - коносамент (Bill of Lading);

     - визначенi законодавством iншi документи, виданi державними органами.

     6.9. Митний контроль предметiв, товарiв та транспортних засобiв у пунктi пропуску здiйснюється в три етапи.

     Перший етап - попереднi операцiї.

     Для здiйснення митного контролю перевiзник або експедитор чи уповноважена особа подають посадовiй особi митницi для реєстрацiї документи, визначенi в пунктi 6.8. На зареєстрованих документах проставляється вiдбиток штампа "пiд митним контролем". Пiсля цього здiйснюється перевiрка комплектностi поданих документiв, цiлiсностi накладеного митного забезпечення, а також загальний огляд предметiв.

     Другий етап - здiйснення iнших видiв контролю.

     У разi коли предмети пiдлягають вiдповiдно до законодавства також iншим видам контролю (крiм прикордонного), посадова особа митницi подає перевiзниковi або експедитору чи уповноваженiй особi документи, що потрiбнi для здiйснення цих видiв контролю.

     Пiсля здiйснення iнших видiв контролю посадовi особи контролюючих органiв проставляють на товаротранспортних (товаросупровiдних) документах вiдмiтки про результати контролю, що є пiдставою для подальшого здiйснення митного контролю.

     Третiй етап - закiнчення митного контролю.

     Митний контроль та митне оформлення предметiв, товарiв та транспортних засобiв закiнчується пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю.

     Посадова особа митницi приймає у разi потреби на пiдставi результатiв попередньої перевiрки поданих для реєстрацiї документiв рiшення про проведення митного огляду предметiв, що перебувають пiд митним контролем. Про результати огляду складається акт за формою, встановленою Держмитслужбою.

     Пiсля здiйснення iнших передбачених видiв контролю посадова особа митницi згiдно iз законодавством справляє податки i збори (обов'язковi платежi), що пiдлягають сплатi.

     6.10. Уразi коли пiсля закiнчення митного контролю та митного оформлення є пiдстави вважати, що предмети перемiщуються через митний кордон з порушенням норм законодавчих актiв з питань митної справи, у вiдповiдностi до ст. 55, ст. 56 МКУ може бути здiйснено переогляд цих предметiв.

     6.11. За наявностi обгрунтованих причин посадова особа митницi на будь-якому етапi митного контролю може вiдмовити в митному оформленнi чи пропуску предметiв через митний кордон. У цьому разi посадова особа митницi зобов'язана видати заiнтересованiй особi картку вiдмови в митному оформленнi (iз зазначенням причин) в порядку, встановленому Держмитслужбою.

     6.12. Пропуск через митний кордон предметiв, що перемiщуються транзитом через територiю України, а також контроль за їх перемiщенням здiйснюються в спрощеному режимi у встановленому законодавством та мiжнародними договорами порядку.

     6.13. Якщо є достатнi пiдстави вважати, що громадянин, який прямує через митний кордон України чи перебуває в зонi митного контролю, приховує предмети контрабанди чи товари, якi є безпосереднiми предметами порушенням митних правил або забороненi для ввезення (вивезення, транзиту), як виняткову форму митного контролю може бути застосовано особистий огляд. Особистий огляд проводиться у вiдповiдностi до ст. 57 Митного кодексу України.

7. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ МИТНОГО КОНТРОЛЮ ТА МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ПРИ ВИВЕЗЕННI ГРОМАДЯНАМИ ТОВАРIВ, ПРЕДМЕТIВ ТА ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБIВ ЗА МЕЖI МИТНОЇ ТЕРИТОРIЇ УКРАЇНИ

     7.1. В залежностi вiд завантаженостi пункту пропуску й кiлькостi смуг для руху пiд час прибуття автомобiльного транспортного засобу на в'їзд до пункту пропуску прикордонний наряд "вартовий шлагбаума" видає водiю автомобiльного транспортного засобу контрольний талон, в якому проставляє вiдмiтку про час в'їзду в пункт пропуск, а також визначає водiю смугу руху для в'їзду в зону прикордонного та митного контролю. Контрольний талон не видається на транспортнi засоби, визначенi перелiком пiдпункту 1.1 Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України i Державної митної служби України вiд 24.11.2003 N 297/793, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 09.12.2003 за N 1133/8454.

     Контрольний талон є документом внутрiшнього контролю за перемiщенням транспортних засобiв територiєю пункту пропуску через державний кордон України та є однiєю з пiдстав для прийняття рiшення щодо остаточного пропуску транспортного засобу за межi пункту пропуску.

     7.2. Транспортний засiб зупиняється поблизу кабiни паспортного контролю на смузi руху, водiй подає для перевiрки спiльнiй групi наступнi документи:

     - паспортнi документи;

     - техпаспорт i посвiдчення водiя;

     - товаросупровiднi документи.

     Пасажири, якi прямують на транспортному засобi, подають паспортнi документи особисто.

     7.3. Посадова особа органу охорони державного кордону здiйснює перевiрку документiв, реєструє данi: особи водiя i пасажирiв, реєстрацiйнi данi транспортного засобу.

     Пiсля проведення реєстрацiї посадова особа органу охорони державного кордону повертає йому паспортнi документи, техпаспорт i посвiдчення водiя.

     7.4. Товаросупровiднi документи передаються представнику митного органу, спiльно вивчаються посадовими особами органу охорони державного кордону та митного органу для прийняття рiшення щодо виду огляду.

     На пiдставi оцiнки аналiзу ризикiв посадовою особою органу охорони державного кордону або митного органу може бути iнiцiйоване проведення спiльного огляду транспортних засобiв або товарiв, про що робиться вiдмiтка в контрольному талонi.

     Аналiз й оцiнка ризикiв здiйснюється шляхом спiльного вивчення поданих товаросупровiдних i транспортних документiв, а також виходячи з маршруту й напрямку руху транспортних засобiв, їх конструктивних особливостей, країни походження i країни отримання вантажу, наявностi орiєнтувань правоохоронних органiв, Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України тощо.

     7.5. Спiльний огляд транспортного засобу, що перемiщує товари пiд митним забезпеченням, здiйснюється за рiшенням завiдувача ВПС митного органу або старшого змiни прикордонного наряду.

     Посадова особа митницi на смузi руху пiсля проведення попереднього митного контролю визначає подальший порядок проходження митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв вiдповiдно до вимог законодавства.

     7.6. У разi повернення в Україну транспортного засобу будь-якою контрольною службою, яка здiйснює державнi види контролю в пунктах пропуску, на такий транспортний засiб iнiцiатором повернення видається органу охорони державного кордону документ iз визначенням причини повернення транспортного засобу. Зазначений документ пiдкрiплюється до контрольного талону на транспортний засiб i є пiдставою для погашення такого талону. Виїзд т/з за межi п/п здiйснюється в супроводi посадових осiб митницi та прикордонної служби.

     7.7. Пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю у пунктах пропуску посадова особа митницi до проставляння особистої номерної печатки на контрольному талонi спiльно з прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" з урахуванням результатiв прикордонного й митного контролю приймає остаточне рiшення щодо виду спiльного огляду транспортного засобу та товарiв.

     7.8. За узгодженим рiшенням прикордонного наряду "огляд транспортного засобу" й посадової особи митних органiв визначається один з видiв спiльного огляду транспортного засобу:

     - вiзуальний огляд транспортного засобу з метою перевiрки цiлiсностi митного забезпечення;

     - огляд з вiдкриттям вантажного вiдсiку транспортного засобу без вивантаження товарiв;

     - повне або часткове вивантаження товарiв з пiдрахунком їх кiлькостi та перевiркою вiдповiдностi товару заявленому з урахуванням положення пункту 9 цього Порядку;

     - поглиблений огляд iз залученням спiльних спецiальних оглядових груп (далi - ССОГ) з представникiв органу охорони державного кордону, митного органу та iнших контрольних служб, i за необхiдностi з розвантаженням товарiв, повним або частковим демонтажем вузлiв та агрегатiв транспортного засобу з урахуванням положення цього Порядку.

     Одночасний спiльний огляд транспортного засобу й товару здiйснюється у присутностi перевiзника, власника товару або уповноважених ними осiб.

     7.9. У разi прийняття рiшення щодо залучення до огляду ССОГ, iнiцiатором проведення такого огляду по узгодженню й пiд контролем прикордонного наряду й спiвробiтникiв митницi органiзується перемiщення транспортного засобу до мiсця поглибленого огляду в межах територiї пункту пропуску.

     Поглиблений огляд товарiв та транспортного засобу проводиться ССОГ до моменту закiнчення митного оформлення (надання митним органом дозволу на виїзд за межi пункту пропуску) у межах зони прикордонно-митного контролю, а в разi виникнення потреби - у спецiально визначених примiщеннях, боксах поглибленого огляду та на майданчиках у межах територiї пункту пропуску.

     Спiльний огляд транспортного засобу та товарiв проводиться з урахуванням норм та вимог частини 3 статтi 63 Митного кодексу України.

     7.10. За результатами будь-якого виду спiльного огляду, крiм вiзуального, та у разi, якщо товар перемiщується через державний кордон без митного забезпечення, митним органом складається Акт митного огляду, затверджений наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 p. N 314 "Про затвердження Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї", затверджений в Мiнiстерствi юстицiї України 27.04.2005 р. за N 439/10719. В лiвому верхньому кутi Акту зазначається iнiцiатор спiльного огляду.

     Акт митного огляду складається в трьох примiрниках, перший i другий примiрники Акту залишаються в справах митних органiв та органiв охорони державного кордону для облiку, контролю i звiтностi, третiй примiрник видається перевiзнику (експедитору, власнику).

     Усi примiрники Акта спiльного огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи, а у разi, якщо iнiцiатором проведення спiльного огляду виступають iншi правоохороннi органи, то Акт пiдписується також представниками таких органiв.

     7.11. З метою створення сприятливих умов для прискорення товарообiгу та пасажиропотоку через митний кордон України, посадова особа митницi проводить митний контроль у вiдповiдностi до вимог наказу Держприкордонслужби та Держмитслужби вiд 24.11.2003 N 297/793, з урахуванням iнтенсивностi транспортного потоку та оперативної обстановки. В п/п на в'їздних та виїздних напрямках руху з погодженням польської сторони видiленi окремi смуги руху "зеленi коридори", на яких проводиться спрощений порядок митного контролю. Данi смуги руху вiдзначенi вiдповiдними iнформацiйними знаками.

     7.12. В такому випадку зовнiшнiй огляд транспортного засобу здiйснюється спiльно посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю та митницi в зонi митного контролю. За рiшенням старшого прикордонного наряду або посадової особи ВПС на напрямку руху транспортний засiб може бути виведений iз загального потоку руху i направлений в бокс поглибленого огляду, або на окремий майданчик огляду.

     7.13. Iнiцiатором прийняття рiшення щодо виведення осiб та т/з iз загального потоку руху може бути iнспектор прикордонного контролю, або посадова особа ВПСi з подальшою доповiддю старшому змiни прикордонних нарядiв та завiдувачу ВПС.

     7.14. Виведення т/з чи пасажира iз загального руху здiйснюється на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв. У цьому випадку прикордонний та митний контроль здiйснюється спецiальною оглядовою групою, iз залученням, у разi потреби, представникiв iнших контрольних органiв, на смугах руху, визначених для огляду т/з у межах зони митного контролю, а у разi виникнення потреби у боксах поглибленого огляду.

     7.15. Пiд час здiйснення спiльного огляду основними, завданнями представникiв спiльних спецiальних оглядових груп є:

     - для посадових осiб пiдроздiлiв прикордонного контролю:

     - пошук та затримання осiб, причетних до спроб порушення державного кордону;

     - виявлення зброї, наркотичних, вибухових, отруйних та небезпечних речовин,

     - контроль виконання режимних правил пiд час здiйснення огляду т/з. Для посадових осiб митницi:

     - виявлення об'єктiв декларування i оподаткування, потреби у проведеннi iнших видiв контролю;

     - пошук та затримання товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються з порушенням законодавства.

     7.16. Перед початком проведення огляду т/з чи особи посадовою особою ВПС застосовується письмова форма декларування. Декларування здiйснюється шляхом заявлення за встановленою формою точних даних про мету перемiщення через митний кордон України товарiв та iнших предметiв про самi товари та iншi предмети, а також будь-яких вiдомостей, необхiдних для митного контролю та митного оформлення.

     7.17. На прохання громадянина, посадова особа митницi дозволяє в окремiй кiмнатi митницi провести письмове декларування валютних та iнших цiнностей, предметiв.

     7.18. Посадова особа ВПС перевiряє правильнiсть заповнення митної декларацiї. Пiсля перевiрки проводить усне опитування по пунктах митної декларацiї, пiсля чого завiряє її особистою номерною печаткою.

     7.19. У вiдповiдних випадках пропонує пред'явити необхiднi документи для пiдтвердження законностi вивезення задекларованих та пред'явлених до контролю предметiв.

     7.20. Перевiряє наявнiсть у особи завiреної виїздної декларацiї, якщо така заповнювалась, звернувши увагу на її змiст з вiдмiтками про предмети, дозволенi на вивезення з України. Наявна декларацiя вилучається у громадян пiдшивається в справи митного поста згiдно номенклатури.

     7.21. Пропонує пред'явити до митного контролю предмети та товари, зазначенi в пунктах 3 i 4 митної декларацiї. Контролює вiдповiднiсть до заявленого в митнiй декларацiї, достовiрнiсть представлених до митного контролю документiв, також проводить огляд пред'явлених пiд час усного декларування товарiв, предметiв, валютних цiнностей для вирiшення питання щодо пропуску їх через митний кордон України у вiдповiдностi до встановлених законодавством норм.

     7.22. Контролює вiдповiднiсть до заявленого в митнiй декларацiї, а також проводить огляд пред'явлених пiд час усного декларування товарiв, предметiв, валютних цiнностей для вирiшення питання щодо пропуску їх через митний кордон України у вiдповiдностi до встановлених законодавством норм.

     7.23. За наявностi вказаних в декларацiї або задекларованих усно товарiв, предметiв та валютних цiнностей, якi не пiдлягають вивезенню за межi митної територiї України, посадова особа ВПС пропонує залишити непропущенi предмети на територiї України або приймає їх на зберiгання митницею в установленому порядку.

     7.24. За наявностi предметiв, товарiв, що пiдлягають контролю з боку санiтарної ветеринарної, фiтосанiтарної, екологiчної та iнших служб, посадова особа ВПС залучає спiвробiтникiв вiдповiдних контролюючих служб для проведення даних видiв контролю. У разi необхiдностi можуть бути залученi спецiалiсти та експерти.

     7.25. З урахуванням усiєї отриманої iнформацiї посадова особа ВПС приймає рiшення про доцiльнiсть проведення огляду товарiв, предметiв, транспортного засобу в повному обсязi. За наявностi пiдстав вважати, що через митний кордон України перемiщуються предмети, перемiщення яких заборонено чи обмежено, приймає рiшення про проведення огляду, а при необхiдностi - переогляду у вiдповiдностi до ст. 55, ст. 56 МКУ.

     Митний огляд товарiв, предметiв, ТЗ проводиться в спецiально визначених мiсцях у зонi митного контролю (спецiально видiлене службове примiщення, бокс поглибленого огляду).

     7.26. Розпакування, пред'явлення для контролю мiсць багажу, пасажир повинен здiйснити самостiйно, про що пасажира необхiдно повiдомити до початку митного огляду. У випадках, коли посадовiй особi ВПС необхiдно самому розкрити мiсця ручної поклажi, вiн здiйснює всi запобiжнi заходи, щоб не порушувати упаковку i не пошкодити речi, що пiдлягають огляду.

     7.27. Результати проведення огляду спецiальною оглядовою групою вiдображаються в актi огляду т/з, оформленого iнiцiатором. Акт огляду складається в трьох примiрниках, за формою наведеною в додатку 1 до наказу ДМСУ вiд 24.11.2003 року N 297/793.

     Перший примiрник акта огляду надається власнику т/з (товару), другий та третiй - залишаються у справах прикордонної та митної служби, засвiдчується пiдписом всiх членiв групи з визначенням iнiцiатора проведення огляду.

     7.28. За умови виявлення предметiв що перемiщуються з порушенням митних правил, негайно повiдомляє про це завiдувача ВПС.

     7.29. Пiсля завершення митного контролю та митного оформлення посадова особа ВПС повертає громадянину завiрену вiдтиском особистої номерної печатки (далi - ОНП) митну декларацiю.

     7.30. Пiсля отримання дозволу вiд посадової особи митницi на перемiщення товарiв, що засвiдчується проставлянням на товаросупровiдних документах штампу "Пiд митним контролем" та в контрольному талонi особистої номерної печатки, водiй подає прикордонному наряду контрольний талон транспортного засобу й товаросупровiднi документи з вiдповiдними вiдмiтками про проходження державних видiв контролю. При цьому посадовою особою органу охорони державного кордону в контрольному талонi проставляється час виїзду транспортного засобу за межi зони прикордонного та митного контролю.

     7.31. Дозвiл на виїзд за межi зони прикордонного та митного контролю визначених транспортних засобiв прикордонний наряд надає за наявностi у водiя та пасажирiв:

     - паспортних документiв з вiдмiтками Державної прикордонної служби про перетинання державного кордону;

     - товаросупровiдних документiв з вiдмiтками на них про проходження контролю вiдповiдними службами, якi здiйснюють державнi види контролю в пунктах пропуску, штампу "Пiд митним контролем", i в залежностi вiд режиму вивезення товарiв - митних документiв (витяг з електронної копiї попереднього повiдомлення, витяг з електронної копiї попередньої декларацiї, "ТР80ВН", вантажна митна декларацiя типу "ТР80", або "ЕКЮ", унiфiкована митна квитанцiя форми "МД-1", провiзна вiдомостi форми "МД-5", декларацiя на ввезення/вивезення, транзит транспортного засобу iндивiдуального користування, вузла чи агрегату форми "МД-7", пасажирська митна декларацiя) з вiдмiтками особистої номерної печатки iнспектора митницi;

     - контрольного талону з вiдмiтками про проходження паспортного та митного контролю.

     7.32. За вiдсутностi у водiя вiдповiдних вищезазначених документiв транспортний засiб та особи за межi зони прикордонного та митного контролю не пропускаються та у разi порушення з їх боку правил режиму у пунктi пропуску притягуються до вiдповiдальностi, встановленої законодавством, пiсля чого пiд наглядом прикордонного наряду повертаються у зону прикордонного та митного контролю та передаються старшому змiни митного органу для прийняття рiшення щодо подальшого митного контролю й оформлення або притягнення до вiдповiдальностi вiдповiдно до законодавства з питань митної справи.

     7.33. Якщо є пiдстави вважати, що товари i транспортнi засоби перемiщуються через митний кордон України з порушенням законодавства з питань митної справи, начальником митницi або його заступником у вiдповiдностi до статтi 55 Митного кодексу України може бути прийнято рiшення щодо переогляду транспортних засобiв.

     Iнiцiаторами переогляду можуть бути завiдувач ВПС митницi, старший змiни прикордонних нарядiв або iнший правоохоронний орган. Iнiцiатор для проведення переогляду направляє письмову iнформацiю до начальника митницi за вiдповiдною формою.

     7.34. Начальник митницi або його заступник пiсля отримання iнформацiї на протязi однiєї години приймає рiшення щодо спiльного переогляду транспортного засобу та товарiв. У разi позитивного рiшення, яке оформлюється вiдповiдною резолюцiєю на письмовiй iнформацiї, спiльний переогляд здiйснюється за участю спiвробiтникiв митницi з урахуванням норм та вимог частини 3 ст. 63 Митного кодексу України.

     За результатами переогляду складається акт за вiдповiдною формою.

     7.35. Уразi виникнення конфлiктних ситуацiй з особами та ситуацiй, не передбачених цiєї Технологiчною схемою, митний контроль призупиняється, про що доповiдається начальнику ВПС для прийняття вiдповiдного рiшення.

8. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ МИТНОГО КОНТРОЛЮ ТА МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ПРИ ВВЕЗЕННI ГРОМАДЯНАМИ ТОВАРIВ, ПРЕДМЕТIВ ТА ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБIВ НА МИТНУ ТЕРИТОРIЮ УКРАЇНИ

     8.1. В залежностi вiд завантаженостi пункту пропуску й кiлькостi смуг для руху пiд час прибуття автомобiльного транспортного засобу на в'їзд до пункту пропуску прикордонний наряд, видає водiю автомобiльного транспортного засобу контрольний талон, в якому проставляє вiдмiтку про час в'їзду в пункт пропуск. Контрольний талон не видається на транспортнi засоби, визначенi перелiком пiдпункту 1.1 Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України i Державної митної служби України вiд 24.11.2003 N 297/793, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 09.12.2003 за N 1133/8454.

     Контрольний талон є документом внутрiшнього контролю за перемiщенням транспортних засобiв територiєю пункту пропуску через державний кордон України та є однiєю з пiдстав для прийняття рiшення щодо остаточного пропуску транспортного засобу за межi пункту пропуску.

     8.2. Транспортний засiб зупиняється поблизу кабiни паспортного контролю на смузi руху, водiй подає для перевiрки спiльнiй групi наступнi документи:

     - паспортнi документи;

     - техпаспорт i посвiдчення водiя;

     - товаросупровiднi документи.

     Пасажири, якi прямують на транспортному засобi, подають паспортнi документи особисто.

     8.3. Посадова особа органу охорони державного кордону здiйснює перевiрку документiв, реєструє данi: особи водiя i пасажирiв, реєстрацiйнi данi транспортного засобу.

     Пiсля проведення реєстрацiї посадова особа органу охорони державного кордону повертає йому паспортнi документи, техпаспорт i посвiдчення водiя.

     8.4. Товаросупровiднi документи передаються представнику митного органу, спiльно вивчаються посадовими особами органу охорони державного кордону та митного органу для прийняття рiшення щодо виду огляду.

     На пiдставi оцiнки аналiзу ризикiв посадовою особою органу охорони державного кордону або митного органу може бути iнiцiйоване проведення спiльного огляду транспортних засобiв або товарiв, про що робиться вiдмiтка в контрольному талонi.

     Аналiз й оцiнка ризикiв здiйснюється шляхом спiльного вивчення поданих товаросупровiдних i транспортних документiв, а також виходячи з маршруту й напрямку руху транспортних засобiв, їх конструктивних особливостей, країни походження i країни отримання вантажу, наявностi орiєнтувань правоохоронних органiв. Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України тощо.

     8.5. Спiльний огляд транспортного засобу, що перемiщує товари пiд митним забезпеченням, здiйснюється за рiшенням завiдувача ВПС митного органу або старшого змiни прикордонного наряду.

     Посадова особа митницi на смузi руху пiсля проведення попереднього митного контролю визначає подальший порядок проходження митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв вiдповiдно до вимог законодавства.

     8.6. При неможливостi пропуску предметiв на митну територiю України (несплата необхiдних платежiв, встановлення законодавством заборон чи обмежень) посадова особа ВПС, що прийняв до митного оформлення предмети (ТЗ, товар) iнформує про зазначене завiдувача ВПС або особу, що його замiщує.

     Власнику непропущених предметiв пропонується здати їх на склад митницi. У випадку вiдмови особою здати данi предмети на зберiгання на склад митницi та якщо особа виявила бажання повернути непропущенi предмети в Польщу, посадова особа ВПС - iнiцiатор повернення, здiйснює про це запис в "Журналi повернутих транспортних засобiв при в'їздi в Україну", та надає старшому прикордонного наряду охорони державного кордону України документальне пiдтвердження необхiдностi повернення з зазначенням причини повернення транспортного засобу (товару). Якщо iнiцiатором повернення являється працiвник iншої сумiжної служби (прикордонної, ветеринарної, фiтосанiтарної, екологiчної, СМАП) посадова особа ВПС (старший в'їзду) здiйснює про це запис в "Журналi повернутих транспортних засобiв при в'їздi в Україну".

     8.7 В разi оформлення власником предметiв ВМД типу IМ 40-Г i вiдмови митним органом в пропуску транспортного засобу (товару) на територiю України посадовою особою ВПС-iнiцiатором повернення виписується Картка вiдмови в пропуску та митному оформленнi, яка реєструється в "Журналi реєстрацiї карток вiдмови у пропуску на митну територiю України чи митному оформленнi товарiв та iнших предметiв". Пiсля оформлення Картки вiдмови, заповнений вiдривний Талон вiдокремлюється та передається пiдприємству або перевiзнику чи особi, уповноваженiй на декларування. Картка зберiгається протягом року в справах ВПС.

     8.8. Транспортний засiб i товар - з в'їздної частини пункту пропуск передається на смугу оформлення (на виїзд) для слiдування в Польщу пiд супроводом посадової особи ВПС-iнiцiатора повернення або посадової особи ВПС (старшого в'їзду) та працiвника пiдроздiлу охорони державного кордону.

     У разi вiдмови служб сумiжної держави вiд прийняття повернутого ТЗ, непропущенi предмети передаються на склад митницi

     8.9. Пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю у пунктах пропуску посадова особа митницi до проставляння особистої номерної печатки на контрольному талонi спiльно з прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" з урахуванням результатiв прикордонного й митного контролю приймає остаточне рiшення щодо виду спiльного огляду транспортного засобу та товарiв.

     8.10. За узгодженим рiшенням прикордонного наряду "огляд транспортного засобу" й посадової особи митних органiв визначається один з видiв спiльного огляду транспортного засобу:

     - вiзуальний огляд транспортного засобу з метою перевiрки цiлiсностi митного забезпечення;

     - огляд з вiдкриттям вантажного вiдсiку транспортного засобу без вивантаження товарiв;

     - повне або часткове вивантаження товарiв з пiдрахунком їх кiлькостi та перевiркою вiдповiдностi товару заявленому з урахуванням положення пункту 9 цього Порядку;

     - поглиблений огляд iз залученням спiльних спецiальних оглядових груп (далi - ССОГ) з представникiв органу охорони державного кордону, митного органу та iнших контрольних служб, i за необхiдностi з розвантаженням товарiв, повним або частковим демонтажем вузлiв та агрегатiв транспортного засобу з урахуванням положення цього Порядку.

     Одночасний спiльний огляд транспортного засобу й товару здiйснюється у присутностi перевiзника, власника товару або уповноважених ними осiб.

     8.11. У разi прийняття рiшення щодо залучення до огляду ССОГ, iнiцiатором проведення такого огляду по узгодженню й пiд контролем прикордонного наряду й спiвробiтникiв митницi органiзується перемiщення транспортного засобу до мiсця поглибленого огляду в межах територiї пункту пропуску.

     Поглиблений огляд товарiв та транспортного засобу проводиться ССОГ до моменту закiнчення митного оформлення (надання митним органом дозволу на виїзд за межi пункту пропуску) у межах зони прикордонно-митного контролю, а в разi виникнення потреби - у спецiально визначених примiщеннях, боксах поглибленого огляду та на майданчиках у межах територiї пункту пропуску.

     Спiльний огляд транспортного засобу та товарiв проводиться з урахуванням норм та вимог частини 3 статтi 63 Митного кодексу України.

     8.12. За результатами будь-якого виду спiльного огляду, крiм вiзуального, та у разi, якщо товар перемiщується через державний кордон без митного забезпечення, митним органом складається Акт митного огляду, затверджений наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 року N 314. В лiвому верхньому кутi Акту зазначається iнiцiатор спiльного огляду.

     Акт митного огляду складається в трьох примiрниках:

     - перший i другий примiрники Акту залишаються в справах митних органiв та органiв охорони державного кордону для облiку, контролю i звiтностi;

     - третiй примiрник видається перевiзнику (експедитору, власнику). Усi примiрники Акта спiльного огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи, а у разi, якщо iнiцiатором проведення спiльного огляду виступають iншi правоохороннi органи, то Акт пiдписується також представниками таких органiв.

     8.13. З метою створення сприятливих умов для прискорення товарообiгу та пасажиропотоку через митний кордон України, посадова особа митницi проводить митний контроль у вiдповiдностi до вимог наказу Держприкордонслужби та Держмитслужби вiд 24.11.2003 N 297/793, з урахуванням iнтенсивностi транспортного потоку та оперативної обстановки.

     8.14. В такому випадку зовнiшнiй огляд транспортного засобу здiйснюється спiльно посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю та митницi в зонi митного контролю. За рiшенням старшого прикордонного наряду або посадової особи ВПС на напрямку руху транспортний засiб може бути виведений iз загального потоку руху i направлений в бокс поглибленого огляду.

     8.15. Iнiцiатором прийняття рiшення щодо виведення осiб та т/з iз загального потоку руху може бути iнспектор прикордонного контролю, або посадова особа митницi з подальшою доповiддю старшому змiни прикордонних нарядiв та завiдувачу ВПС.

     8.16. Виведення т/з чи пасажира iз загального руху здiйснюється на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв. У цьому випадку прикордонний та митний контроль здiйснюється спецiальною оглядовою групою, iз залученням, у разi потреби, представникiв iнших контрольних органiв, на смугах руху, визначених для огляду т/з у межах зони митного контролю, а у разi виникнення потреби у боксах поглибленого огляду.

     8.17. Пiд час здiйснення спiльного огляду основними завданнями представникiв спiльних спецiальних оглядових груп є:

     для посадових осiб пiдроздiлiв прикордонного контролю:

     - пошук та затримання осiб, причетних до спроб порушення державного кордону;

     - виявлення зброї, наркотичних, вибухових, отруйних та небезпечних речовин,

     - контроль виконання режимних правил пiд час здiйснення огляду т/з.

     - Для посадових осiб митницi:

     - виявлення об'єктiв декларування i оподаткування, потреби у проведеннi iнших видiв контролю;

     - пошук та затримання товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються з порушенням законодавства.

     8.18. Перед початком проведення огляду т/з чи особи посадовою особою ВПС застосовується письмова форма декларування. Декларування здiйснюється шляхом заявлення за встановленою формою точних даних про мету перемiщення через митний кордон України товарiв та iнших предметiв про самi товари та iншi предмети, а також будь-яких вiдомостей, необхiдних для митного контролю та митного оформлення.

     8.19. На прохання громадянина, посадова особа митницi дозволяє в окремiй кiмнатi митницi провести письмове декларування валютних та iнших цiнностей, предметiв.

     8.20. Посадова особа митницi перевiряє правильнiсть заповнення митної декларацiї. Пiсля перевiрки проводить усне опитування по пунктах митної декларацiї, пiсля чого завiряє її особистою номерною печаткою.

     8.21. У вiдповiдних випадках пропонує пред'явити необхiднi документи для пiдтвердження законностi вивезення задекларованих та пред'явлених до контролю предметiв.

     8.22. Перевiряє наявнiсть у особи завiреної виїздної декларацiї, якщо така заповнювалась, звернувши увагу на її змiст з вiдмiтками про предмети, дозволенi на вивезення з України. Наявна декларацiя вилучається у громадян пiдшивається в справи митного поста згiдно номенклатури.

     8.23. Пропонує пред'явити до митного контролю предмети та товари, зазначенi в пунктах 3 i 4 митної декларацiї. Контролює вiдповiднiсть до заявленого в митнiй декларацiї, достовiрнiсть представлених до митного контролю документiв, також проводить огляд пред'явлених пiд час усного декларування товарiв, предметiв, валютних цiнностей для вирiшення питання щодо пропуску їх через митний кордон України у вiдповiдностi до встановлених законодавством норм.

     8.24. Контролює вiдповiднiсть до заявленого в митнiй декларацiї, а також проводить огляд пред'явлених пiд час усного декларування товарiв, предметiв, валютних цiнностей для вирiшення питання щодо пропуску їх через митний кордон України у вiдповiдностi до встановлених законодавством норм.

     8.25. За наявностi вказаних в декларацiї або задекларованих усно товарiв, предметiв та валютних цiнностей, якi не пiдлягають вивезенню за межi митної територiї України, посадова особа митницi пропонує залишити непропущенi предмети на територiї України або приймає їх на зберiгання митницею в установленому порядку.

     8.26. За наявностi предметiв, товарiв, що пiдлягають контролю з боку санiтарної, ветеринарної, фiтосанiтарної, екологiчної та iнших служб, посадова особа митницi залучає спiвробiтникiв вiдповiдних контролюючих служб для проведення даних видiв контролю. У разi необхiдностi можуть бути залученi спецiалiсти та експерти.

     8.27. З урахуванням усiєї отриманої iнформацiї посадова особа митницi приймає рiшення про доцiльнiсть проведення огляду товарiв, предметiв, транспортного засобу в повному обсязi. За наявностi пiдстав вважати, що через митний кордон України перемiщуються предмети, перемiщення яких заборонено чи обмежено, приймає рiшення про проведення огляду, а при необхiдностi - переогляду у вiдповiдностi до ст. 55, ст. 56 МКУ.

     Митний огляд товарiв, предметiв, ТЗ проводиться в спецiально визначених мiсцях у зонi митного контролю (спецiально видiлене службове примiщення, бокс поглибленого огляду).

     8.28. Розпакування, пред'явлення для контролю мiсць багажу, пасажир повинен здiйснити самостiйно, про що пасажира необхiдно повiдомити до початку митного огляду. У випадках, коли посадовiй особi митницi необхiдно самому розкрити мiсця ручної поклажi, вiн здiйснює всi запобiжнi заходи, щоб не порушувати упаковку i не пошкодити речi, що пiдлягають огляду.

     8.29. Результати проведення огляду спецiальною оглядовою групою вiдображаються в актi огляду т/з, оформленого iнiцiатором. Акт огляду складається в трьох примiрниках, за формою наведеною в додатку 1 до наказу ДМСУ вiд 24.11.2003 року N 297/793.

     Перший примiрник акта огляду надається власнику т/з (товару), другий та третiй - залишаються у справах прикордонної та митної служби, засвiдчується пiдписом всiх членiв групи з визначенням iнiцiатора проведення огляду.

     8.30. За умови виявлення предметiв що перемiщуються з порушенням митних правил, негайно повiдомляє про це завiдувача ВПС.

     8.31. Пiсля завершення митного контролю та митного оформлення посадова особа митницi повертає завiрену вiдтиском особистої номерної печатки (далi - ОНП) митну декларацiю.

     8.32. Пiсля отримання дозволу вiд посадової особи митницi на перемiщення-товарiв, що засвiдчується проставлянням на товаросупровiдних документах штампу "Пiд митним контролем" та в контрольному талонi особистої номерної печатки, водiй подає прикордонному наряду контрольний талон транспортного засобу й товаросупровiднi документи з вiдповiдними вiдмiтками про проходження державних видiв контролю. При цьому посадовою особою органу охорони державного кордону в контрольному талонi проставляється час виїзду транспортного засобу за межi зони прикордонного та митного контролю.

     8.33. Дозвiл на виїзд за межi зони прикордонного та митного контролю визначених транспортних засобiв прикордонний наряд надає за наявностi у водiя та пасажирiв:

     - паспортних документiв з вiдмiтками Державної прикордонної служби про перетинання державного кордону;

     - товаросупровiдних документiв з вiдмiтками на них про проходження контролю вiдповiдними службами, якi здiйснюють державнi види контролю в пунктах пропуску, штампу "Пiд митним контролем", i в залежностi вiд режиму вивезення товарiв - митних документiв (витяг з електронної копiї попереднього повiдомлення, витяг з електронної копiї попередньої декларацiї, "ТР80ВН", вантажна митна декларацiя типу "ТР80", або "ЕКЮ", унiфiкована митна квитанцiя форми "МД-1", декларацiя на ввезення/вивезення, транзит транспортного засобу iндивiдуального користування, вузла чи агрегату форми "МД-7", пасажирська митна декларацiя) з вiдмiтками особистої номерної печатки iнспектора митницi;

     - контрольного талону з вiдмiтками про проходження паспортного та митного контролю.

     8.34. За вiдсутностi у водiя вiдповiдних вищезазначених документiв транспортний засiб та особи за межi зони прикордонного та митного контролю не пропускаються та у разi порушення з їх боку правил режиму у пунктi пропуску притягуються до вiдповiдальностi, встановленої законодавством, пiсля чого пiд наглядом прикордонного наряду повертаються у зону прикордонного та митного контролю та передаються старшому змiни митного органу для прийняття рiшення щодо подальшого митного контролю й оформлення або притягнення до вiдповiдальностi вiдповiдно до законодавства з питань митної справи.

     8.35. У разi спроби виїзду за межi пункту пропуску без дозволу посадової особи органу охорони державного кордону вживаються заходи щодо припинення протиправних дiй, транспортний засiб затримується, особи притягуються до вiдповiдальностi, передбаченої законодавством. Якщо зупинити транспортний засiб не виявилось можливим, старший змiни прикордонних нарядiв органiзує переслiдування транспортного засобу iз залученням до його зупинки прикордонних нарядiв вiд iнших пiдроздiлiв охорони кордону в прикордонному контрольованому районi. Затриманий транспортний засiб та особи, якi на ньому прямували, повертається у пункт пропуску.

     8.36. Якщо є пiдстави вважати, що товари i транспортнi засоби перемiщуються через митний кордон України з порушенням законодавства з питань митної справи, начальником митницi або його заступником у вiдповiдностi до статтi 55 Митного кодексу України може бути прийнято рiшення щодо переогляду транспортних засобiв.

     Iнiцiаторами переогляду можуть бути завiдувач ВПС митницi, старший змiни прикордонних нарядiв або iнший правоохоронний орган. Iнiцiатор для проведення переогляду направляє письмову iнформацiю до начальника митницi за вiдповiдною формою.

     8.37. Начальник митницi або його заступник пiсля отримання iнформацiї на протязi однiєї години приймає рiшення щодо спiльного переогляду транспортного засобу та товарiв. У разi позитивного рiшення, яке оформлюється вiдповiдною резолюцiєю на письмовiй iнформацiї, спiльний переогляд здiйснюється за участю спiвробiтникiв митницi з урахуванням норм та вимог частини 3 ст. 63 Митного кодексу України.

     За результатами переогляду складається акт за вiдповiдною формою.

     8.38. У разi виникнення конфлiктних ситуацiй з особами та ситуацiй, не передбачених цiєї Технологiчною схемою, митний контроль призупиняється, про що доповiдається начальнику ВПС для прийняття вiдповiдного рiшення.

9. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ МИТНОГО КОНТРОЛЮ ТА МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ПРИ ВИВЕЗЕННI ЗА МЕЖI МИТНОЇ ТЕРИТОРIЇ УКРАЇНИ ТОВАРIВ, ПРЕДМЕТIВ, ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБIВ, ЩО НАЛЕЖАТЬ СУБ'ЄКТАМ ЗЕД

     9.1. В залежностi вiд завантаженостi пункту пропуску й кiлькостi смуг для руху пiд час прибуття автомобiльного транспортного засобу на в'їзд до пункту пропуску прикордонний наряд "вартовий шлагбаума" видає водiю автомобiльного транспортного засобу контрольний талон, в якому проставляє вiдмiтку про час в'їзду в пункт пропуск, а також визначає водiю смугу руху для в'їзду в зону прикордонного та митного контролю. Контрольний талон не видається на транспортнi засоби, визначенi перелiком пiдпункту 1.1. Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України i Державної митної служби України вiд 24.11.2003 N 297/793, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 09.12.2003 за N 1133/8454.

     9.2. Контрольний талон є документом внутрiшнього контролю за перемiщенням транспортних засобiв територiєю пункту пропуску через державний кордон України та є однiєю з пiдстав для прийняття рiшення щодо остаточного пропуску транспортного засобу за межi пункту пропуску.

     9.3. Транспортний засiб зупиняється поблизу кабiни паспортного контролю на смузi руху й водiй подає для перевiрки спiльнiй групi наступнi документи:

     - паспортнi документи;

     - техпаспорт i посвiдчення водiя;

     - товаросупровiднi документи.

     Пасажири, якi прямують на транспортному засобi, подають паспортнi документи особисто.

     9.4. Посадова особа органу охорони державного кордону здiйснює перевiрку документiв, реєструє данi: особи водiя i пасажирiв, реєстрацiйнi данi транспортного засобу.

     Пiсля проведення реєстрацiї посадова особа органу охорони державного кордону пропонує водiю пройти до зони митного контролю й повертає йому паспортнi документи, техпаспорт i посвiдчення водiя.

     9.5. Товаросупровiднi документи спiльно вивчаються посадовими особами органу охорони державного кордону та митного органу для прийняття рiшення щодо виду огляду i передаються представнику митного органу.

     На пiдставi оцiнки аналiзу ризикiв посадовою особою органу охорони державного кордону або митного органу може бути iнiцiйоване проведення спiльного огляду транспортних засобiв або товарiв, про що робиться вiдмiтка в контрольному талонi.

     9.6. Аналiз й оцiнка ризикiв здiйснюється шляхом спiльного вивчення поданих товаросупровiдних i транспортних документiв, а також виходячи з маршруту й напрямку руху транспортних засобiв, їх конструктивних особливостей, країни походження i країни отримання вантажу, наявностi орiєнтувань правоохоронних органiв. Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України тощо.

     Спiльний огляд транспортного засобу, що перемiщує товари пiд митним забезпеченням, здiйснюється за рiшенням завiдувача ВПС митного органу або старшого змiни прикордонного наряду.

     9.7. Посадова особа митницi на смузi руху пiсля проведення попереднього митного контролю визначає подальший порядок проходження митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв вiдповiдно до вимог законодавства.

     9.8. У разi повернення в Україну або за її межi транспортного засобу будь-якою контрольною службою, яка здiйснює державнi види контролю в пунктах пропуску, на такий транспортний засiб iнiцiатором повернення видається органу охорони державного кордону документ iз визначенням причини повернення транспортного засобу. Зазначений документ пiдкрiплюється до контрольного талону на транспортний засiб i є пiдставою для погашення такого талону. Виїзд т/з за межi зони прикордонно-митного контролю здiйснюється у супроводi посадових осiб митницi i прикордонної служби.

     9.9. Пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю у пунктах пропуску посадова особа митницi до проставляння особистої номерної печатки на контрольному талонi спiльно з прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" з урахуванням результатiв прикордонного й митного контролю приймає остаточне рiшення щодо виду спiльного огляду транспортного засобу та товарiв.

     9.10. За узгодженим рiшенням прикордонного наряду "огляд транспортного засобу" й посадової особи митних органiв визначається один з видiв спiльного огляду транспортного засобу:

     - вiзуальний огляд транспортного засобу з метою перевiрки цiлiсностi митного забезпечення;

     - огляд з вiдкриттям вантажного вiдсiку транспортного засобу без вивантаження товарiв;

     - повне або часткове вивантаження товарiв з пiдрахунком їх кiлькостi та перевiркою вiдповiдностi товару заявленому з урахуванням положення пункту 9 цього Порядку;

     - поглиблений огляд iз залученням спiльних спецiальних оглядових з представникiв органу охорони державного кордону, митного органу та iнших контрольних служб, i за необхiдностi з розвантаженням товарiв, повним або частковим демонтажем вузлiв та агрегатiв транспортного засобу з урахуванням положення цього Порядку.

     Одночасний спiльний огляд транспортного засобу й товару здiйснюється у присутностi перевiзника, власника товару або уповноважених ними осiб.

     9.11. У разi прийняття рiшення щодо залучення до огляду ССОГ, iнiцiатором проведення такого огляду по узгодженню й пiд контролем прикордонного наряду й спiвробiтникiв митницi органiзується перемiщення транспортного засобу до мiсця поглибленого огляду в межах територiї пункту пропуску.

     9.12. Поглиблений огляд товарiв та транспортного засобу проводиться ССОГ до моменту закiнчення митного оформлення (надання митним органом дозволу на виїзд за межi пункту пропуску) у межах зони прикордонно-митного контролю, а в разi виникнення потреби - у спецiально визначених примiщеннях, боксах поглибленого огляду та на майданчиках у межах територiї пункту пропуску.

     Спiльний огляд транспортного засобу та товарiв проводиться з урахуванням норм та вимог частини 3 статтi 63 Митного кодексу України.

     9.13. За результатами будь-якого виду спiльного, огляду, крiм вiзуального, та у разi, якщо товар перемiщується через державний кордон без митного забезпечення, митним органом складається акт митного огляду, затверджений наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 року N 314. В лiвому верхньому кутi Акту зазначається iнiцiатор спiльного огляду. Акт митного огляду складається в трьох примiрниках:

     - перший i другий примiрники Акту залишаються в справах митних органiв та органiв охорони державного кордону для облiку, контролю i звiтностi;

     - третiй примiрник видається перевiзнику (експедитору, власнику).

     Усi примiрники Акта спiльного огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи, а у разi, якщо iнiцiатором проведення спiльного огляду виступають iншi правоохороннi органи, то Акт пiдписується також представниками таких органiв.

     9.14. Запуск ТЗ на територiю пункту пропуску при виїздi з України здiйснюється спiвробiтниками Прикордонної варти РП за погодженням з посадовою особою прикордонного наряду ДПСУ. Водiєвi ТЗ видається контрольний талон в якiй заносяться вiдомостi про дату i час в'їзду, реєстрацiйний номер ТЗ, марку ТЗ, кiлькiсть осiб що в ньому слiдують.

     9.15. Якщо товари, транспортнi засоби та предмети, що перемiщуються через митний кордон на виїзд з України, крiм митного, пiдлягають контролю iнших сумiжних служб, iнспектор робочої змiни направляє перевiзника, експедитора чи особу, уповноважену до декларування, для проходження вищезгаданих видiв контролю.

     9.16. Перемiщення через пункт пропуску товарiв, транспортних засобiв та предметiв, що пiдлягають контролю сумiжних служб; завершується у разi позитивних висновкiв служб, що здiйснюють цi види контролю. Результати такого контролю вiдображаються у виглядi вiдмiток державних iнспекторiв цих служб на товаросупровiдних документах та контрольному талонi. Обов'язково вказується час початку i завершення контролю.

     9.17. У разi вiдмови в пропуску через митний кордон України товарiв, транспортних засобiв та предметiв у зв'язку з непроходженням контролю сумiжних служб, вiдмову складає вiдповiдна контрольна державна служба, про що для вжиття вiдповiдних заходiв обов'язково iнформуються iншi контрольнi органи i служби, контроль якими на час вiдмови було здiйснено. Затримання або повернення ТЗ здiйснюється iнспектором робочої змiни.

     9.18. Перед початком кожної змiни посадовою особою ВПС, яка згiдно з розподiлом обов'язкiв працює на виїздi з України, робиться запит до ЄАIС ДМСУ щодо електронних декларацiй ВМД, за якими в Мостиську митницю на пункти пропуску направлено вантажi. Iнформацiя про такi вантажi вивiшується на iнформацiйному стендi.

     9.19. Посадовою особою ВПС, який згiдно з розподiлом обов'язкiв працює на виїздi, перевiряє на предмет вiдповiдностi чинному законодавству України та встановленому ДМСУ порядку данi, заявленi в митних декларацiях, товаросупровiдних, товарно-транспортних та iнших документах:

     - перевiряє у ЄАIС ДМСУ наявнiсть електронної копiї транзитної ВМД;

     - проставляє у ТСД та четвертому основному аркушi ВМД у гр. 50 штамп "Пiд митним контролем";

     - перевiряє наявну оперативну iнформацiю (орiєнтування), яка надiйшла у ВПС у встановленому порядку;

     - здiйснює перевiрку на предмет виявлення можливої заборгованостi перевiзника перед митними органами України, використовуючи при цьому комп'ютерне програмне забезпечення "Вантажнi перевезення", а саме пiдпрограму "Перевiзники-порушники".

     Уразi виявлення вiдсутностi електронної копiї ВМД, заборгованостi перевiзника про недоставлення до митницi призначення вантажiв або здiйснення ним iншого правопорушення - такий транспортний засiб пiдлягає затриманню, про що iнформується завiдувач ВПС.

     Посадовою особою ВПС, якою проводилось митне оформлення, складається картка вiдмови (у вiдповiдностi до наказу ДМСУ вiд 24.04.99 N 239) за заявою перевiзника або уповноваженої особи. Непропущений вантаж, ТЗ можуть бути зданi на склад митницi у встановленому порядку.

     Факт вiдмови у пропуску реєструється у вiдповiдному журналi, Документи знаходяться на контролi у ВПС, про що повiдомляється ВКДВ, при необхiдностi - Служба БК та ПМП. Транспортний засiб з вантажем в такому випадку розмiщується на стоянцi затриманого автотранспорту.

     9.20. Посадова особа митницi проводить при необхiдностi усне опитування перевiзника (громадян, якi прямують в транспортному засобi) по пунктах пред'явлених ними митних декларацiй, пiсля чого завiряє їх шляхом проставлення вiдтиску особистого митного забезпечення i приступає до митного контролю та огляду транспортного засобу та вантажу, який здiйснюється в такому порядку:

     - проводиться митний контроль особистих речей, валютних цiнностей, тощо перевiзника (громадян, що прямують в транспортному засобi);

     - оглядається кабiна транспортного засобу, днище та ходова частина транспортного засобу, наявнi ящики, порожнини, тощо;

     - перевiряється наявнiсть та цiлiснiсть пломб, замкiв, петель, шнурiвки, непошкодженiсть зовнiшньої обшивки вантажного вiдсiку транспортного засобу, в якому перемiщується вантаж;

     - при вiдсутностi пiдстав вважати, що даним транспортним засобом можуть перемiщуватися об'єкти КБ та ПМП та при наявностi i цiлiсностi накладеного митного забезпечення (печатки, пломби, тощо) митне оформлення здiйснюється без зняття митного забезпечення.

     9.21. Рiшення про необхiднiсть здiйснення митного огляду товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв, якi перебувають пiд митним контролем, приймає завiдувач ВПС з урахуванням попереднього аналiзу товарно-транспортних, товаросупровiдних та iнших документiв, у тому числi дозволiв iнших державних органiв на перемiщення товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв, аналiзу можливих порушень митних правил або контрабанди згiдно з iнформацiєю про перемiщуванi товари, транспортнi засоби та предмети.

     9.22. У разi виникнення необхiдностi проведення поглибленого огляду вантажу з метою встановлення його вiдповiдностi iнформацiї, зазначенiй у ВМД та товаросупровiдних документах, наявне митне забезпечення може бути знято посадовою особою ВПС.

     Митний огляд вантажу може проводитись як без розвантаження транспортного засобу (шляхом проведення вiзуального контролю), так i з його розвантаженням, розпакуванням вантажних мiсць тощо, з використанням технiчних засобiв митного контролю. У випадку необхiдностi посадова особа митницi приймає рiшення про зважування вантажу та транспортного засобу. Зважування проводиться за участю спiвробiтника митного органу РП, який є вiдповiдальним за роботу з вiдповiдними технiчними засобами. Пiсля закiнчення зважування отримується вiдповiдна довiдка, яка пiдшивається до ТСД. За результатами зважування приймається вiдповiдне рiшення.

     При проведеннi митного огляду iз зняттям митного забезпечення з транспортного засобу, до контролю можуть залучатися представники прикордонних вiйськ, сумiжних контролюючих служб, працiвники Служби БК та ПМП, експерти та iншi спецiалiсти. Зняття митного забезпечення з транспортного засобу може також проводитись на вимогу працiвникiв сумiжних контролюючих служб, з обгрунтуванням пiдстав необхiдностi догляду вантажу. В усiх цих випадках посадовою особою ВПС складається "Акт митного огляду", де зазначаються результати проведення митного огляду вантажу та транспортного засобу, та iнiцiатор проведення огляду.

     При виявленнi предметiв контрабанди iнспектор негайно повiдомляє завiдувача ВПС, посадової особи Служби БК та ПМП.

     При виявленнi предметiв, що є об'єктами порушення митних правил, оформляє протокол про порушення митних правил та провадить дiї у вiдповiдностi до вимог Митного кодексу України.

     Матерiали справи про порушення митних правил пiдлягають передачi для подальшого провадження до Служби БК та ПМП.

     9.23. Вантажi, що перемiщуються з застосуванням книжки МДП пiдлягають митному огляду якщо є достатнi пiдстави вважати що вони перевозяться з порушенням митних правил.

     9.24. За вiдсутностi зауважень при митному оформленнi, посадова особа ВПС приступає до завершення процедури митного оформлення у встановленому ДМСУ порядку, а саме:

     - заповнює повiдомлення для приписної каси вiддiлення АППБ "Аваль" за встановленою формою

     - оформляє унiфiковану митну квитанцiю форми МД-1 та скеровує перевiзника для сплати всiх необхiдних платежiв (при необхiдностi);

     - проставляє вiдтиски особистих митних забезпечень на ВМД, аркушах книжки МДП, товаросупровiдних та iнших пред'явлених документах;

     - наклеює голографiчнi етикетки у вiдповiдностi до наказу ДМСУ;

     - здiйснює (у випадках передбачених законодавством) реєстрацiю оформленого транспортного засобу та вантажу в Журналах реєстрацiї транспортних засобiв та вантажiв та заносить iнформацiю у вiдповiдну комп'ютерну програму;

     - накладає митне забезпечення на транспортний засiб (при необхiдностi) та здiйснює пропуск вантажу по електроннiй копiї ВМД, транзит, експорт;

     - передає в оперативному режимi до ЄАIС ДМСУ iнформацiю про пропуск вантажу, а саме:

     а) номер посвiдчення та номер особистої номерної печатки iнспектора, що здiйснив митне оформлення i пропуск вантажу;

     б) дату i час перетину митного кордону;

     в) вид, тип та номер ТЗ, який перемiщав цей вантаж;

     г) вiдомостi про перевiзника (гр. 50 ВМД);

     д) фактичну кiлькiсть товару, який перемiщувався в цiй партiї, у додаткових одиницях вимiру, а за їх вiдсутностi - в основних одиницях вимiру.

     Пiсля проведення митного оформлення в справах вантажного сектору залишається оформлений 4-й аркуш ВМД (при експортi), 1-й аркуш ВМД (при транзитi), 1-й аркуш ВМД (при оформленнi вантажу пiд фiнансову заставу), по одному примiрнику оригiналiв (завiрених копiй) наявних товаросупровiдних документiв (CMR, товаротранспортної накладної, фактури, рахунку тощо), документи контролю за доставкою вантажiв (вiдривний аркуш книжки МДП, провiзну вiдомiсть, (ВТД).

     Товаросупровiднi документи пiд вiдповiдальнiсть кожного завiдувача ВПС передаються по акту на початку наступного мiсяця в архiв митницi, а зазначенi вище примiрники ВМД, вiдривних аркушiв книжки МДП, провiзних вiдомостей згiдно з реєстром здаються пiсля кожної нiчної змiни у ВКДВ.

     9.25. У разi вiдсутностi зв'язку з ЄАIС у пiдроздiлi митницi призначення, розташованому в пунктi пропуску через державний кордон України, випуск товарiв за межi митної територiї України здiйснюється на пiдставi належним чином оформленої документацiї транзиту товарiв.

     Одразу пiсля поновлення зв'язку посадова особа митницi призначення вносить з ПЕОМ до ЄАIС iнформацiю про вивезення перемiщуваних за книжкою МДП товарiв за межi митної територiї України.

     9.26. Пiсля завершення митного оформлення посадова особа ВПС дозволяє виїзд транспортного засобу з зони митного контролю шляхом проставляння вiдтиску ОНП на контрольному талонi.

     9.27. У разi наявної додаткової iнформацiї щодо необхiдностi переогляду транспортного засобу, вiдносно якого митне оформлення завершено, може бути прийняте рiшення та проведений переогляд, пiсля завершення якого складається акт i накладаються митнi забезпечення. Переогляд здiйснюється у вiдповiдностi до ст. 55, ст. 56 МКУ.

     При поверненнi транспортних засобiв завiдувачем ВПС вживаються заходи забезпечення їх виїзду з зони прикордонно-митного контролю. Причина повернення фiксується у "Журналi облiку затриманого та повернутого транспорту" до моменту здiйснення повернення.

     9.28. Пiсля завершення митного контролю i митного оформлення ТЗ направляється в зону паспортного контролю.

     9.29. У випадку необхiдностi, прикордонною службою проводиться огляд ТЗ, спiвробiтниками даної служби подається вмотивоване письмове звернення у ВПС. Дiї особового складу ВПС аналогiчнi дiям п. 7.23 даної ТС.

     За результатами комiсiйного огляду вантажу прикордонною службою складається акт огляду, один примiрник якого залишається в справах ВПС.

     9.30. Картка контролю вилучається на умовному кордонi спiвробiтниками прикордонної служби.

10. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ МИТНОГО КОНТРОЛЮ ТА МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ПРИ ВВЕЗЕННI НА МИТНУ ТЕРИТОРIЮ УКРАЇНИ ТОВАРIВ, ПРЕДМЕТIВ, ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБIВ, ЩО НАЛЕЖАТЬ СУБ'ЄКТАМ ЗЕД

     10.1. Запуск транспортних засобiв в пункт пропуску здiйснює спiвробiтник Прикордонної варти РП. При завершеннi прикордонно-митного контролю службами РП, та при в'їздi ТЗ в зону прикордонно-митного контролю України водiєвi ТЗ працiвниками прикордонної служби видається картка контролю автотранспорту, в яку заносяться вiдомостi про дату i час в'їзду, реєстрацiйний N ТЗ, марку ТЗ, кiлькiсть осiб, що в ньому слiдують. Дiї особового складу ВПС вiдповiдають п. 8.1 даної ТС.

     10.2. Перед заїздом автотранспортного засобу в зону митного контролю спочатку здiйснюється санiтарно-епiдемiологiчний контроль, в результатi якого на контрольному талонi, при позитивному висновку щодо подальшого перемiщення вантажу, проставляється час початку контролю i час завершення контролю, а також проставляється у визначеному мiсцi вказаної картки печатка або штамп посадовою особою даної служби. Така ж вiдмiтка печаткою або штампом проставляється у товаросупровiдних документах.

     У випадку вiдмови у пропуску на Україну вантажу, транспортного засобу повернення його за лiнiю кордону забезпечує спiвробiтник санiтарно-епiдемiологiчної служби спiльно з працiвниками прикордонного наряду.

     10.3. Пiсля завершення контролю вантажу i ТЗ санiтарно-епiдемiологiчною службою здiйснюється прикордонний контроль, за результатами якого у контрольному талонi проставляється вiдповiдна вiдмiтка спiвробiтником прикордонного наряду.

     За режим, розстановку i перемiщення ТЗ до початку зони митного контролю вiдповiдає прикордонний наряд ДПС України та РП (у випадку необхiдностi погоджує з завiдувачем ВПС).

     10.4. Запуск ТЗ у зону митного контролю, їх розмiщення по смугах руху здiйснюється у вiдповiдностi до їх надходження.

     10.5. Посадова особа митницi ВПС, вiдповiдальна за оформлення вантажiв:

     - приймає вiд прикордонникiв транспортнi засоби i розмiщує їх в зонi митного контролю на смугах руху (до 3 одиниць);

     - здiйснює загальний огляд транспортного засобу, перевiряє цiлiснiсть тенту, непошкодженiсть митних забезпечень, накладених на його вантажному примiщеннi;

     - видає водiям i iншим особам, що з ним слiдують, митну декларацiю;

     - складає реєстр документiв, поданих до митного оформлення, пiдписує його i проставляє на ньому i на ТСД штамп "Пiд митним контролем";

     - перевiряє комплектнiсть ТСД;

     - роз'яснює перевiзникам (громадянам, що прямують у транспортному засобi) порядок проходження митного контролю та контролю в сумiжних службах згiдно з карткою контролю;

     - передає сформований для митницi пакет документiв завiдувачу ВПС.

     10.6. Завiдувач ВПС:

     - проводить аналiз поданих до митного оформлення документiв;

     - визначає ступiнь складностi вантажу та способи проведення митного контролю з метою перевiрки дотримання даним перевiзником встановленого порядку їх перемiщення;

     - визначає посадову особу ВПС, яка буде проводити митний контроль та митне оформлення даного вантажу.

     10.7. В разi потреби завiдувач ВПС органiзовує звiрку товаросупровiдних документiв з митним органом сумiжної держави.

     10.8. Якщо товари, транспортнi засоби та iншi предмети, що перемiщуються через митний кордон України, крiм митного, пiдлягають контролю iнших сумiжних служб (ветеринарного, фiтосанiтарного, екологiчного контролю, тощо), то посадова особа ВПС, вiдповiдальний за вантажне оформлення, направляє перевiзника, експедитора чи особу, уповноважену до декларування, для проходження вищезгаданих видiв контролю.

     10.9. Перемiщення через пункт пропуску товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв, що пiдлягають СМАП, ветеринарному, фiтосанiтарному, екологiчному та iншим видам контролю, завершується у разi позитивних висновкiв служб, що здiйснюють цi види контролю. Результати такого контролю вiдображаються у виглядi вiдмiток державних iнспекторiв цих служб на товаросупровiдних документах та картцi проходження контролю. Обов'язково зазначається час початку i час завершення контролю.

     10.10. У разi вiдмови в пропуску через митний кордон України товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв у зв'язку з непроходженням контролю сумiжних служб, вiдмову складає вiдповiдна контрольна державна служба у формi вiдповiдного акту, або факт затримки документується.

     10.11. Факт затримання ТЗ, вантажу або їх повернення фiксується у вiдповiдному журналi облiку. Повернення, затримання ТЗ i вантажу забезпечується посадовою особою ВПС, що прийняла вантаж до митного контролю.

     10.12. Митний контроль i митне оформлення вантажiв, що перемiщаються в Україну у режимi "iмпорт", здiйснюється вiдповiдно до вимог чинного законодавства.

     10.13. Посадова особа митницi дає дозвiл на перемiщення через митний кордон товарiв, що ввозяться в Україну, тiльки за умови позитивного результату перевiрки (шляхом здiйснення оперативного запиту до ЄАIС ДМСУ за номером ПД чи ПП, зазначеним у товаросупровiдних документах) посадова особа ВПС наявностi в ЄАIС ДМСУ вiдповiдного ПД чи ПП та вiдповiдностi характеру i кiлькостi вантажу та вiдомостей, зазначених у товаросупровiдних документах на перемiщуванi товари, вiдомостям, зазначеним в електроннiй копiї.

     10.14. Посадова особа ВПС, яка згiдно з розподiлом обов'язкiв працює на в'їздi в Україну, в межах своїх повноважень:

     - перевiряє наявнiсть у товаросупровiдних документах запису про дату i номер оформленого ПД чи ПП;

     - робить оперативний запит до ЄАIС ДМСУ за номером ПД чи ПП та перевiряє наявнiсть у БД IАМУ електронної копiї цього ПД чи ПП;

     - перевiряє вiдповiднiсть поданих до митного оформлення товаросупровiдних документiв та вантажу вiдомостям, зазначеним електроннiй копiї ПД чи ПП;

     - перевiряє наявну оперативну iнформацiю (орiєнтування), яка надiйшла у ВПС у встановленому порядку;

     - здiйснює перевiрку на предмет виявлення можливої заборгованостi перевiзника перед митними органами України, використовуючи при цьому комп'ютерне програмне забезпечення "Вантажнi перевезення", а саме пiдпрограму "Перевiзники-порушники".

     10.15. В разi виявлення заборгованостi перевiзника про недоставлення до митницi призначення вантажiв або здiйснення ним iншого правопорушення - такий транспортний засiб пiдлягає затриманню, про що iнформується завiдувач ВПС.

     10.16. При перемiщеннi транзитних вантажiв у випадках передбачених законодавством перевiзник або уповноважена ним особа заповнює ВМД типу "транзит" та разом з усiма товаросупровiдними документами електронною поштою подає її посадовiй особi ВПС, яка згiдно з розподiлом вiдповiдає за прийом документiв.

     10.17. При направленнi товарiв, перемiщуваних за книжкою МДП, у митницю призначення посадова особа митницi вiдправлення (митного поста), використовуючи персональну електронну обчислювальну машину, розмiщену в примiщеннi поста (далi - ПЕОМ), за допомогою програмно-iнформацiйного комплексу "Автоматизована система митного оформлення товарiв та iнших предметiв" (далi - ПIК) формує в електронному виглядi iнформацiю, яка мiстить:

     - серiю та номер книжки МДП;

     - номер сторiнки книжки МДП;

     - реєстрацiйнi номери транспортних засобiв, якими перемiщуються товари;

     - найменування пiдприємства-перевiзника;

     - мiсцезнаходження пiдприємства-перевiзника;

     - прiзвище, iнiцiали водiя, його паспортнi данi;

     - код митницi призначення;

     - контрольну дату доставки товарiв за книжкою МДП;

     - номер особистої номерної печатки посадової особи митницi вiдправлення;

     - номер посвiдчення посадової особи митницi вiдправлення. Також ця iнформацiя повинна мiстити окремо за кожною партiєю товарiв:

     - назву та мiсцезнаходження вiдправника;

     - назву та мiсцезнаходження одержувача;

     - код країни вiдправлення;

     - код країни призначення;

     - реквiзити документацiї транзиту товарiв (крiм книжки МДП);

     - чотиризначний код товару згiдно з УКТЗЕД, назву товару, його вартiсть за рахунком, вагу брутто, кiлькiсть мiсць, код валюти.

     10.18. Як правило, така iнформацiя про товари (назва товару, кiлькiсть мiсць, вага брутто) формується за даними вантажного манiфесту книжки МДП та iншої документацiї транзиту товарiв (про вартiсть тощо) за умови перемiщення в складi однiєї партiї однорiдних товарiв.

     10.19. Якщо в складi однiєї партiї товарiв перемiщуються рiзнорiднi товари, то iнформацiя про них формується за документацiєю транзиту товарiв (CMR, рахунком-фактурою тощо) окремо за кожною їх групою на рiвнi чотиризначного коду згiдно з УКТЗЕД".

     Пiсля цього роздруковується витяг з ГОК, який мiстить вiдомостi, зазначенi в пунктi 10.17 цiєї ТС.

     10.20. Одразу пiсля завершення митного оформлення перемiщуваних за книжкою МДП товарiв сформована за допомогою ГОК iнформацiя про них передається засобами електронного зв'язку з ПЕОМ до Єдиної автоматизованої iнформацiйної системи Державної митної служби України (далi - ЄАIС)".

     10.21 Факт вiдмови у пропуску реєструється в "Журналi реєстрацiї вiдмов у пропуску на митну територiю України чи митному оформленнi товарiв та iнших предметiв". Документи знаходяться на контролi у ВПС, про що повiдомляється ВКДВ, при необхiдностi - Служба БК та ПМП. Транспортний засiб з вантажем в такому випадку розмiщується на стоянцi затриманого автотранспорту, пiд контролем iнспектора, який склав картку вiдмови у пропуску.

     Режим в зонi митного контролю та на стоянцi затриманого вантажного автотранспорту пiдтримуються черговим iнспектором з числа працiвникiв ВПС.

     10.22. Посадова особа митницi проводить при необхiдностi усне опитування перевiзника (громадян, якi прямують в транспортному засобi) по пунктах пред'явлених ними митних декларацiй, пiсля чого завiряє їх шляхом проставлення вiдтиску особистого митного забезпечення i приступає до митного контролю та огляду транспортного засобу та вантажу, який здiйснюється в такому порядку:

     - проводиться митний контроль особистих речей, валюти, цiнностей, тощо перевiзника (громадян, що прямують в транспортному засобi);

     - оглядається кабiна транспортного засобу, днище та ходова частина транспортного засобу, наявнi ящики, порожнини, тощо;

     - перевiряється наявнiсть та цiлiснiсть пломб, замкiв, петель, шнурiвки, непошкодженiсть зовнiшньої обшивки вантажного вiдсiку транспортного засобу, в якому перемiщується вантаж;

     - при вiдсутностi пiдстав вважати, що даним транспортним засобом можуть перемiщуватися об'єкти КБ та ПМП та при наявностi i цiлiсностi накладеного митного забезпечення (печатки, пломби, тощо) митне оформлення здiйснюється без зняття митного забезпечення.

     10.23. Рiшення про необхiднiсть здiйснення митного огляду товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв, якi перебувають пiд митним контролем, приймає завiдувач сектору з урахуванням попереднього аналiзу товарно-транспортних, товаросупровiдних та iнших документiв, у тому числi дозволiв iнших державних органiв на перемiщення товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв, аналiзу можливих порушень митних правил або контрабанди згiдно з iнформацiєю про перемiщуванi товари, транспортнi засоби та iншi предмети.

     10.24. При необхiдностi проведення поглибленого огляду вантажу з метою встановлення його вiдповiдностi iнформацiї, зазначенiй у ВМД та товаросупровiдних документах, наявне митне забезпечення може бути знято посадовою особою робочої змiни.

     Митний огляд вантажу може проводитись як без розвантаження транспортного засобу (шляхом проведення вiзуального контролю, аналiзу ТСД, зважування тощо), так i з його розвантаженням, розпакуванням вантажних мiсць тощо, з використанням технiчних засобiв митного контролю. У випадку необхiдностi посадова особа митницi приймає рiшення про зважування вантажу та транспортного засобу. Зважування проводиться за участю спiвробiтника митного органу РП, який є вiдповiдальним за роботу з вiдповiдними технiчними засобами. Пiсля закiнчення зважування отримується вiдповiдна довiдка.

     При проведеннi митного огляду iз зняттям митного забезпечення з транспортного засобу, до контролю можуть залучатися представники прикордонних вiйськ, сумiжних контролюючих служб, працiвники Служби БК та ПМП, експерти та iншi спецiалiсти. Зняття митного забезпечення з транспортного засобу може також проводитись на вимогу працiвникiв сумiжних контролюючих служб, з обґрунтуванням пiдстав необхiдностi догляду вантажу. В усiх цих випадках iнспектором ВПС складається "Акт митного огляду", де зазначаються результати проведення митного огляду вантажу та транспортного засобу та вказується особа - iнiцiатор проведення огляду.

     При виявленнi предметiв контрабанди посадова особа ВПС негайно повiдомляє завiдувача сектору, чергового посадову особу Служби БК та ПМП.

     При виявленнi предметiв, що є об'єктами порушення митних правил, оформляє протокол про порушення митних правил та провадить дiї у вiдповiдностi до вимог Митного кодексу України.

     Матерiали справи про порушення митних правил пiдлягають передачi для проведення розслiдування до Служби БК та ПМП.

     Посадова особа митницi приймає рiшення про зважування усiх без винятку транспортних засобiв та вантажiв. Зважування проводиться за участю спiвробiтника митного органу РП, який є вiдповiдальний за роботу з вiдповiдним технiчним засобом. Пiсля закiнчення зважування iнспектор утримує вiдповiдну довiдку про результати зважування посадовiй особi митницi, яка приймала рiшення про зважування вантажу i транспортного засобу. Довiдка про результати зважування долучається до ТСД, що зберiгаються в справах митницi.

     10.25. При вiдмовi у пропуску ТЗ або вантажу посадовою особою ВПС, яка проводила митний контроль, складається картка вiдмови, яка реєструється у вiдповiдному журналi облiку. ТЗ з вантажем розмiщується на стоянцi затриманого автотранспорту або передається на склад митницi.

     10.26. В разi повернення ТЗ в РП згiдно з заявою водiя або уповноваженої особи, при наявностi пiдстав, даний факт фiксується в журналi повернення. Режим повернення аж до виїзду з зони митного контролю забезпечується iнспектором який, проводив митний контроль i спiвробiтником прикордонного наряду.

     10.27. При отриманнi пiдтвердження ЄАIС ДМСУ про наявнiсть попереднього повiдомлення (далi - ПП), попередньої декларацiї (далi - ПД) та за вiдсутностi зауважень дана посадова особа ВПС заповнює контрольну мiтку ПП, ПД шляхом унесення до електронної копiї вiдомостей про:

     - транспортний засiб (вид, тип, номер тощо);

     - перевiзника (найменування, адреса, вiдомостi про особу, що безпосередньо здiйснює перевезення тощо);

     - перемiщуванi товари (кiлькiсть товару, який фактично перемiщується у цiй партiї, у додаткових одиницях вимiру, а за їх вiдсутностi - в основних; вартiсть товарiв тощо);

     - дату i час перетину кордону;

     - визначений митницею вiдправлення строк доставки товарiв у митницю призначення;

     - номер службового посвiдчення iнспектора митницi вiдправлення, що здiйснював митне оформлення цього вантажу;

     - заносить вiдомостi про товари, транспортний засiб, перевiзника тощо до окремого журналу реєстрацiї пропущених вантажiв;

     - використовуючи данi ЄАIС ДМСУ, роздруковує два примiрники витягу з електронної копiї ПП чи ПД (iз заповненою контрольною мiткою) на перемiщуванi товари;

     - ознайомлює особу, що приймає товари та документи на них до перевезення у митницю призначення, зi змiстом вiдповiдних статей Митного кодексу України;

     - вносить до обох роздрукованих примiрникiв витяг з електронної копiї ПП чи ПД вiдомостi про особу, що приймає заявленi товари до перевезення та бере зобов'язання щодо доставки цих товарiв у митницю призначення, вiдомостi про накладене митне забезпечення, а також вчиняє друкований напис у вiдповiдностi до вимог нормативних документiв;

     - на обох примiрниках витягу з електронної копiї ПП чи ПД проставляє вiдбиток особистої номерної печатки;

     - оформляє унiфiковану митну квитанцiю форми МД-1 та скеровує перевiзника для сплати всiх необхiдних платежiв;

     - проставляє вiдтиски особистих митних забезпечень на ВМД, товаросупровiдних та iнших пред'явлених документах;

     - наклеює голографiчнi етикетки у вiдповiдностi до наказу ДМСУ, здiйснює реєстрацiю оформленого транспортного засобу та вантажу в Журналах реєстрацiї транспортних засобiв та вантажiв та заносить iнформацiю у вiдповiдну комп'ютерну програму;

     - накладає митне забезпечення на транспортний засiб (при необхiдностi) та здiйснює пропуск вантажу по електроннiй копiї ПП чи ПД;

     - завiряє зобов'язання про доставку вантажу до митницi призначення, пiдписане уповноваженою особою;

     - перший примiрник електронної копiї ПП чи ПД разом з iншими ТСД залишається в справах митницi.

     Другий примiрник електронної копiї ПП чи ПД передається особi, що приймає заявленi товари до перевезення та бере зобов'язання щодо доставки цих товарiв у митницю призначення.

     10.28. При оформленнi транзитних вантажiв посадова особа митницi що здiйснював митний контроль в строк, що не перевищує чотирьох годин з моменту оформлення транзитної ВМД, передає iнформацiю за цiєю ВМД до ЄАIС ДМСУ засобами електронного зв'язку та ставить на контроль електронну копiю цiєї ВМД вiдмiткою в ЄАIС ДМСУ каналами оперативного зв'язку.

     10.29. Пропуск через вантажну дiльницю митного поста особистих речей, товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв, що ввозяться громадянами на митну територiю України, здiйснюється вiдповiдно до дiючого законодавства та порядку, передбаченого даною технологiчною схемою.

     10.30. Сплата єдиного збору пiд час в'їзду в Україну, здiйснюється за єдиним платiжним документом - унiфiкованою митною квитанцiєю МД-1, у розмiрах, визначених чинним законодавством, та вiдповiдно до Iнструкцiї з заповнення та використання унiфiкованої митної квитанцiї МД-1.

     10.31. Документацiя по проведених митних оформленнях вантажiв нагромаджується та зберiгається у секторi, що здiйснювала митне оформлення вантажу до моменту передачi її в архiв митницi. Контрольнi примiрники ПВ та вiдривнi аркушi книжок МДП (Volet N l, Volet N 2) передаються згiдно з сформованим реєстром у ВКДВ.

     10.32. Митнi декларацiї перевiзникiв (громадян, що перемiщуються в транспортних засобах), дозволи уповноважених банкiв на вивезення валюти, iншi документи зберiгаються у ВПС, пiсля чого пiдлягають передачi у архiв митницi.

     10.33. Пiсля завершення митного оформлення посадова особа ВПС дозволяє виїзд транспортного засобу з зони митного контролю шляхом проставляння вiдтиску ОНП на контрольному талонi.

     10.34. Пiдставою для випуску з пункту пропуску транспортного засобу є контрольний талон з вiдмiткою ОНП посадової особи ВПС змiни, що проводила митне оформлення.

     Контрольний талон вилучає спiвробiтник прикордонної служби. Дiї особового складу ВПС вiдповiдають п. 8.22 даної ТС.

     10.35. У разi наявної додаткової iнформацiї щодо необхiдностi переогляду т/з, вiдносно якого митне оформлення завершено, переогляд здiйснюється вiдповiдно до ст. 55, ст. 56 МКУ.

11. МИТНИЙ КОНТРОЛЬ ТА МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ТОВАРIВ ТА IНШИХ ПРЕДМЕТIВ, ЩО ПЕРЕМIЩУЮТЬСЯ ФIЗИЧНИМИ ТА ЮРИДИЧНИМИ ОСОБАМИ ПАСАЖИРСЬКИМИ ЗАЛIЗНИЧНИМИ ПОТЯГАМИ

     11.1. Оформлення пасажирського потягу здiйснюється робочою змiною ВПС МАПП "Смiльниця". Завiдувач ВПС видавши ОМЗ, та зробивши вiдповiднi вiдмiтки в "Книзi нарядiв, iнструктажу оперативної обстановки i облiку результатiв роботи" направляє двох iнспекторiв змiни для оформлення потягу. Здiйснивши посадку на даний т/з в п/п "Смiльниця", посадовi особи ВПС слiдують в п/п "Хирiв". Пiсля прибуття, проводять огляд перону та доглядових залiв на предмет виявлення постороннiх предметiв та осiб. Встановивши режим в п/п, приступають до оформлення громадян, якi прибули потягом на в'їзд в Україну. Послiдовнiсть оформлення подається нижче.

     11.2. Зона прикордонного контролю.

     Зона прикордонного контролю у залiзничних пунктах пропуску встановлюється вiд лiнiї паспортного контролю в залах оформлення пасажирiв, на перонах та пасажирських потягах пiд час здiйснення прикордонного контролю, створення умов для роботи та захисту особового складу i майна прикордонної служби вiд злочинних посягань.

     Громадський порядок у зонах прикордонного контролю забезпечується прикордонною службою. У разi необхiдностi для наведення громадського порядку можуть залучатися спiвробiтники органiв внутрiшнiх справ.

     11.3. Зона митного контролю

     Зона митного контролю в п/п "Хирiв" встановлюється в мiсцях оформлення пасажирiв, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв, а саме - в залi митного огляду, на перонi пiд час перебування на залiзничнiй станцiї потягу та в самому потягу на час здiйснення митних процедур, а також в робочих примiщеннях митницi.

     Посадка i висадка пасажирiв, що пройшли митний контроль та митне оформлення, а також завантаження i розвантаження товарiв, вiдправлення пасажирського потягу з мiсця стоянки здiйснюється з дозволу митницi i прикордонної служби. Режимнi правила в зонах митного контролю є обов'язковим для виконання спiвробiтниками державних прикордонних органiв, залiзницi та осiб, що прямують через митний кордон.

     Межi зон митного контролю встановлюються Положенням про зону митного контролю за погодженням з начальником Мостиського прикордонного загону i начальником ст. Хирiв.

     11.4. Послiдовнiсть, час та види митного контролю та митного оформлення аналогiчнi роздiлу 5 даної ТС.

     11.5. Адмiнiстрацiя та спiвробiтники залiзницi здiйснюють такi пiдготовчi заходи:

     - зачиняють i залишають зачиненими до завершення огляду потягу, особистих речей та багажу пасажирiв, усi входи до вокзалу з боку платформи, на яку прибуває потяг, крiм тих, через якi пасажири проходять в доглядовий зал;

     - встановлюють бар'єри з двох бокiв платформи, на яку нiхто не допускається без дозволу начальника ПОМ, крiм службового персоналу.

     Начальники потягiв i провiдники вагонiв перiодично пiд час руху потягу, а також перед перетином кордону, перевiряють можливi мiсця схову контрабанди та iнформують про результат огляду посадову особу ВПС i прикордонникiв.

     Провiдники вагонiв перед прибуттям потягу на залiзничну станцiю роздають пасажирам митнi декларацiї, роз'яснюють правила їх заповнення, та здiйснюють прибирання вагону i зокрема ящикiв для смiття.

     Керiвництво вокзалу забезпечує здiйснення контрольного огляду залу накопичення пасажирiв, примiщень та мiсць загального користування з метою заборони розмiщення товарiв i предметiв без проходження митного контролю.

     Загальний час здiйснення контролю осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна не повинно перевищувати часу стоянки потягу у пунктi пропуску.

     В'їзд в пункт пропуску через державний кордон потягу здiйснюється вiдповiдно до встановленого графiку руху.

     Огляд транспортних засобiв здiйснюється шляхом послiдовного огляду вагонiв, локомотива, пасажирських та службових примiщень пiсля прикордонного наряду "Перевiрка документiв". Огляд речей пасажирiв, вiдкриття технологiчних вiдсiкiв вагонiв, локомотиву здiйснюється за спiльним рiшенням старших змiн прикордонних нарядiв i посадової особи митницi на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв.

     При в'їздi на Україну потягу до початку прикордонного контролю громадяни, товари та iншi предмети, якi ними перевозяться, проходять санiтарно-епiдемiологiчний контроль. За наявностi позитивного висновку працiвникiв цiєї служби проводиться прикордонно-митний контроль.

     Для проведення контролю та огляду потягiв створюється спiльна група iз представникiв посадових осiб прикордонного контролю та ПМО.

     11.6. Загальнi положення здiйснення митного контролю та митного оформлення, порядок митного контролю та митного оформлення осiб, товарiв та iнших предметiв при в'їздi та виїздi пасажирських потягiв аналогiчний роздiлу 6, 7 та 8 даної технологiчної схеми.

     11.7. Особливостi проведення вiдповiдного контролю та оформлення при в'їздi в Україну.

     Iнформацiю про в'їзд пасажирського потягу в Україну старший ЗПН отримує вiд прикордонного наряду ОКСТЗ в пунктi пропуску "Смiльниця".

     Пiсля прибуття потягу в пункт пропуску "Смiльниця" пiсля проведення контролю контрольними службами РП склад змiни разом з посадовими особами ВПС прикордонних нарядiв пiдсаджується у потяг i висувається до залiзничної станцiї Хирiв.

     По прибуттi потяга на станцiю Хирiв склад змiни прикордонних нарядiв займає свої мiсця на перонi згiдно попередньої розстановки старшого ЗПН. В складi прикордонного наряду по спостереженню за транспортним засобом призначається два i бiльше вiйськовослужбовцiв (з них 2 розмiщуються в "головi" або "хвостi" транспортного засобу, решта безпосередньо на перонi на мiсцях визначених СЗПН). Наряд поспостереженню за транспортним засобом усуває стороннiх осiб з перону пiсля чого встановлюються режимнi заходи на час здiйснення прикордонно-митного контролю транспортного засобу. Пiсля заходу транспортного засобу i повної його зупинки старший ЗПН та старший групи митницi та iнспектор СКП направляються до бригадного вагона.

     Старший провiдник надає iнформацiю iнспектору СКП вiдносно перебування в транспортному засобi осiб з ознаками iнфекцiйних захворювань. У разi не виявлення вищевказаних громадян iнспектор СКП дає дозвiл на здiйснення прикордонно-митного контролю.

     Пiд час стоянки потягу на станцiї Хирiв здiйснюється вiдчеплення локомотиву вiд потягу, його маневр в межах станцiї Хирiв та пiдчеплення до потягу для руху у зворотному порядку. Пiд час здiйснення маневру потягу в кабiнi локомотива знаходиться прикордонний наряд по спостереженню за транспортними засобами.

     Попередньо отримавши iнформацiю вiд старшого провiдника щодо кiлькостi пасажирiв в кожному вагонi в тому числi щодо завантаження багажем бiльш встановлених норм перевезення та iнших питань, якi стосуються контролю i службової дiяльностi контролюючих органiв i служб, прикордонна змiна та посадова особа митного органу ВПС проводить прикордонно-митне оформлення громадян, та їх предметiв.

     Один iз iнспекторiв зi складу контролерської пари пiднiмається в кабiну локомотива, де проводить оформлення документiв членiв локомотивної бригади, закiнчивши перевiрку переходить у вагон де розпочинає оформлення пасажирiв.

     Провiдник, згiдно посадової iнструкцiї, забезпечує знаходження всiх пасажирiв на своїх мiсцях i готовнiсть їх до проходження прикордонного контролю та необхiдне освiтлення.

     Пасажири пiд час оформлення зi своїх мiсць не сходять.

     11.8. Внутрiшнiй огляд.

     Для огляду потягiв призначається оглядова група iз представникiв прикордонної та митної служби, а в разi потреби спецiальна оглядова група (СОГ) з конкретною задачею по огляду вагону (вагонiв), яку визначають старшi прикордонної та митної змiн.

     Огляд транспортних засобiв здiйснюється шляхом послiдовного огляду вагонiв, локомотива, пасажирських та службових примiщень пiсля прикордонно-митного огляду громадян та їх предметiв.

     Оглядова група, починає оглядати транспортний засiб згiдно розстановки старших змiн з "голови" в "хвiст" або з " хвоста" в "голову". До огляду залучаються провiдники вагонiв. Пiд час огляду використовуються лiхтарi, вагоннi ключi, викрутки, засоби спецiальної технiки для поглибленого огляду транспортних засобiв.

     Внутрiшнiй огляд купе з пасажирами, купе завантажених багажем бiльш встановлених норм перевезення здiйснюється при наявностi конкретних даних або ознак наявностi в них осiб, що намагаються нелегально в'їхати в Україну, а також провести предмети та матерiали забороненi для ввозу в Україну на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв.

     У разi виявлення товарiв прихованих та не пред'явлених до контролю, посадовою особою митного органу складається протокол про порушення митних правил у вiдповiдностi до МКУ.

     11.9. Зовнiшнiй огляд.

     Пiсля зупинки потяга i подачi машинiстами локомотиву звукового сигналу про повну зупинку розпочинається внутрiшнiй огляду локомотива та зовнiшнiй огляду потяга.

     Зовнiшнiй огляд транспортних засобiв здiйснюється СОГ шляхом послiдовного огляду локомотива, вагонiв. Вiдкриття технологiчних вiдсiкiв, навiсного обладнання локомотиву, вагонiв здiйснюється за спiльним рiшенням старших змiн прикордонних нарядiв i митницi на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв. При оглядi використовуються вагоннi ключi, лiхтарi, спецiальнi технiчнi засоби для огляду важкодоступних мiсць в транспортних засобах.

     Пiд час огляду поїзна бригада надає допомогу в проведеннi огляду локомотива.

     По закiнченню внутрiшнього огляду локомотива, оглядова група розпочинає зовнiшнiй огляд локомотива.

     Пiсля завершення огляду локомотива, оглядова група приступає до зовнiшнього огляду вагонiв потягу.

     Отримавши доповiдь про закiнчення оформлення пасажирiв, поїзної бригади та огляду потягу вiд прикордонних нарядiв "ПД", "ОТЗ" СЗПН по узгодженню зi старшим групи митницi дає дозвiл на маневр локомотива в межах станцiї Хирiв та пiдчеплення до потягу для руху у зворотному порядку. Пiд час здiйснення маневру потягу в кабiнi локомотива знаходиться прикордонний наряд по спостереженню за транспортними засобами. Пiсля здiйснення маневру локомотива та його пiдчеплення до потягу склад змiни прикордонних нарядiв пiдтримує режимнi заходи на час здiйснення прикордонно-митного контролю транспортного засобу на виїзд з України.

     11.10. Особливостi проведення вiдповiдного контролю та оформлення при виїздi з України.

     Старший ЗПН та старший групи митницi отримує iнформацiю вiд касира квиткової каси про кiлькiсть пасажирiв по громадянству, якi виїжджають в РП. Пасажири, що слiдують на виїзд, з загального залу вокзалу переходять в зал для проходження митного огляду, де створюється зона митного контролю.

     Пропуск пасажирiв проводиться згiдно з чергою. Поза чергою здiйснюється митне оформлення тяжко хворих громадян, груп дiтей, а також осiб, якi користуються на територiї України митними пiльгами.

     До оглядового залу пропускається лише таку кiлькiсть пасажирiв, яку можна оформити без втрати якостi митного контролю.

     Пiд час оформлення в залi пасажири одержують митнi декларацiї (у разi необхiдностi) в iнформацiйнiй зонi залу, де їх заповнюють, i з ручною поклажею прямують до оглядових столiв.

     На пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв митний контроль i митне оформлення може бути проведено у спрощеному порядку без заповнення письмової декларацiї i огляду ручної поклажi пасажира чи його особистих речей, якщо особою не перемiщуються товари i iншi предмети, якi згiдно з законодавством України не пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню чи заборонених до перемiщення через митний кордон України. Така процедура не знiмає з посадової особи митницi, що здiйснює пропуск, вiдповiдальнiсть за забезпечення встановленого порядку їх перемiщення.

     Посадовi особи ВПС, спостерiгаючи за поведiнкою пасажирiв, здiйснюють попередню оцiнку їх поведiнки, вiзуальний огляд ручної поклажi i багажу пiд час заходження пасажирiв в доглядовий зал.

     Посадка цих громадян здiйснюється з дозволу старшого групи ВПС та старшого прикордонного наряду.

     Розпакування, пред'явлення для контролю мiсць багажу, пасажир повинен здiйснити самостiйно, про що його необхiдно повiдомити до початку митного огляду.

     У випадках, коли посадовi особi митницi необхiдно самому розкрити мiсця ручної поклажi, вiн здiйснює всi запобiжнi заходи, щоб не порушувати упаковку i не пошкодити речi, що пiдлягають огляду, а також строго дотримуватись правил технiки безпеки та охорони працi.

     Пропуск валютних цiнностей, товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються громадянами при виїздi з України, здiйснюється посадовою особою митницi в порядку i обсягах, передбачених митним законодавством України.

     За умови виявлення предметiв контрабанди та порушень митних правил посадова особа митницi негайно повiдомляє завiдувача ВПС. При виявленнi предметiв, що є об'єктами порушення митних правил, посадова особа митницi здiйснює вiдповiднi затримання з оформленням протоколу та провадить дiї у вiдповiдностi до статей Митного кодексу України. Матерiали справи про порушення митних правил пiдлягають передачi до Служби по боротьбi з КБ та ПМП вiдповiдно до встановленого у митницi порядку, з повiдомленням оперативного чергового Мостиської митницi. У разi виникнення конфлiктних ситуацiй з особами, та ситуацiй, не передбачених цiєї Технологiчною схемою, митний контроль призупиняється, про що доповiдається завiдувачу вантажно-пасажирського сектору для прийняття вiдповiдного рiшення.

     11.11. Порядок встановлення та пiдтримання режиму в п/п.

     Державна прикордонна служба України за узгодженням з митними органами в пунктах пропуску встановлюють режимнi правила, що регламентують порядок пропуску та перебування службових осiб, якi здiйснюють контроль (забезпечують здiйснення контролю) пасажирiв i транспортних засобiв закордонного прямування, вантажiв, товарiв та iншого майна, що перемiщуються через державний кордон України, порядок вiдправлення осiб, транспортних засобiв, що вибувають за кордон i прибувають в Україну, а також iншi обмеження для запобiгання незаконному перетинанню державного кордону України.

     Контроль за дотриманням режимних правил покладається на прикордонну службу в пунктi пропуску i на митницю в зонi митного контролюю. Вони є обов'язковими для виконання громадянами, якi прямують через державний кордон, працiвниками транспорту i службовими особами усiх контролюючих служб.

     Режимнi заходи, що встановлюються в пунктi пропуску, визначають:

     - порядок прибуття в пункт пропуску осiб, транспортних засобiв, у тому числi представникiв служб, якi працюють в пунктi пропуску;

     - мiсця оформлення транспортних засобiв закордонного прямування, порядок прибуття в пункт пропуску та вибуття пiсля оформлення контролюючими службами;

     - порядок посадки (висадки) осiб, що прямують через державний кордон;

     - порядок прибуття та перебування в пунктi пропуску працiвникiв правоохоронних органiв;

     - порядок використання технiчних засобiв для пiдтримання режиму в пунктi пропуску.

     11.12. Пiсля закiнчення огляду та митного контролю iнспектори, якi залучалися до його здiйснення, доповiдають завiдувачу ВПС.

12. ПРИКIНЦЕВI ПОЛОЖЕННЯ

     12.1. З метою уточнення питань взаємодiї старший змiни прикордонних нарядiв перед початком змiни проводить коротку нараду за участю старших змiн контрольних служб, на якiй здiйснюється обмiн iнформацiєю щодо здiйснення контролю i визначаються особливостi здiйснення оформлення та огляду транспортних засобiв на змiну.

     12.2. Перед початком змiни всi посадовi особи контрольних служб отримують у своїх старших змiн перепустки з фотокарткою власника встановленої форми (представницькi картки), якi виготовляються i надаються представникам контрольних служб, що здiйснюють свою дiяльнiсть у пунктах пропуску, вiдповiдним органом охорони державного кордону. Протягом часу перебування у пунктi пропуску така перепустка має бути прикрiплена на верхньому одязi посадової особи контрольної служби. Пiсля закiнчення змiни перепустки здаються старшим змiн.

     12.3. Перебування посадової особи контрольної служби в пунктi пропуску без перепустки розцiнюється як порушення правил режиму в пунктi пропуску, особа, яка допустила таке порушення, несе вiдповiдальнiсть, передбачену законодавством.

     12.4. Не допускається розмiщення в пунктi пропуску гербiв, прапорiв, iнших символiв органiзацiй, пiдприємств та установ, що не належать до державних символiв України.

     12.5. Iнформацiйнi матерiали, що розмiщуються у пунктi пропуску, контрольнi служби в обов'язковому порядку повиннi роз'яснювати пасажирам закордонного прямування щодо їх прав та обов'язкiв пiд час перебування у пунктi пропуску та проходження того чи iншого видiв контролю. Iнформацiйнi стенди щодо порядку перетинання державного кордону України в спрощеному порядку мають бути виготовленi державною мовою, мовою сумiжної держави та англiйською мовою.

     12.6. Облiк (реєстрацiя) ТЗ здiйснюється посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю пiд час паспортного контролю. При цьому видача громадянам нерезидентам зобов'язань про зворотний вивiз ТЗ в особистому користуваннi, що перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, не здiйснюється. У паспортi громадянина поряд з датоштампом та/або iммiграцiйнiй картцi проставляється вiдмiтка "ТЗ реєстрацiйний N ", яка засвiдчує дату ввезення громадянином нерезидентом даного ТЗ.

     При вивезеннi за межi територiї України даного ТЗ посадовою особою органу охорони державного кордону вiдмiтка "ТЗ реєстрацiйний N" анулюється.

     У разi ввезення ТЗ громадянами України, якi постiйно проживають за її межами (нерезидентами), декларацiя на ввезення/вивезення ТЗ (форма МД-7) подається митному органу.

     Посадова особа органу охорони державного кордону iнформує водiя або власника, який ввозить ТЗ, про обов'язкове вивезення цього ТЗ в термiн установлений законодавством, або оформлення його у вiдповiдний митний режим.

     12.7. Особистий транспорт посадових осiб усiх контрольних служб розмiшується на спецiально обладнаних майданчиках пункту пропуску.

     12.8. Пiд час служби в пунктi пропуску не дозволяється посадовим особам контрольних служб, що здiйснюють державнi види контролю, мати при собi:

     - грошi в розмiрi понад 100 грн. нацiональної валюти України, iноземну валюту;

     - телефони мобiльного зв'язку та пейджери;

     Посадовi особи ВПС несуть вiдповiдальнiсть за знаходження приватних транспортних засобiв в зонi митного контролю.

     12.9. У разi змiни чинного законодавства України, мiжнародних договорiв України та нормативних документiв ДМСУ з питань митного оформлення та пропуску через митний кордон України речей та предметiв, що перемiщуються громадянами, суб'єктами ЗЕД через митний кордон України, що суперечать або не вiдображенi у данiй Технологiчнiй схемi, посадовi особи митницi у своїй дiяльностi керуються вiдповiдними змiнами. До Технологiчної схеми вносяться вiдповiднi змiни та доповнення у встановленому порядку.

     12.10. У випадку внесення змiн, доповнень до цiєї Технологiчної схеми особовий склад ВПС митницi пiдлягає ознайомленню з ними пiд особистий пiдпис кожного працiвника.

     12.11. У разi виникнення нестандартних ситуацiй, не передбачених цiєю Технологiчною схемою начальник ВПС особисто несе у персональну вiдповiдальнiсть щодо її локалiзацiї, якнайшвидшого вiдновлення встановленого режиму роботи пункту пропуску та своєчасного iнформування про надзвичайну подiю керiвництва митницi. При виникненнi конфлiктних ситуацiй з особами, що прямують через державний кордон України начальник ВПС вживає вiдповiднi заходи щодо їх усунення та фiксує про наявнiсть таких у вiдповiдному журналi.

     12.12. Начальник ВПС зобов'язаний забезпечити постiйний контроль за дiями пiдлеглого особового складу, дотриманням режиму зони митного контролю.

     12.13. З метою безперервного функцiонування пункту пропуску начальник ВПС вiдповiдає за розподiл особового складу по напрямках роботи, своєчаснiсть доведення орiєнтувань та передачу при перезмiнцi журналiв передбачених номенклатурою вантажно-пасажирського сектору i службового майна.

     12.14. Транспортнi засоби, якi в'їхали в зону митного контролю та митне оформлення яких не завершено, передаються для завершення митного оформлення на наступну змiну шляхом занесення вiдомостей у вiдповiдний журнал.

     12.15. Порушення цiєї Технологiчної схеми, що призвели до заподiяння матерiальних чи моральних збиткiв державi, митному органу або громадянам вважається одноразовим грубим порушенням трудових обов'язкiв.

Начальник м/п "Смiльниця" В. В. Бондаренко
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.