ЛЬВIВСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН
ЯГОДИНСЬКА МИТНИЦЯ

НАКАЗ

вiд 21 червня 2005 року N 644/322


Про затвердження Технологiчної схеми пропуску в мiжнародному пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Устилуг - Зосин"

Зареєстровано
в Львiвському обласному управлiннi юстицiї
26 липня 2005 р. за N 50/1103


     З метою забезпечення безперебiйного пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, майна в мiжнародному пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Устилуг - Зосин", недопущення порушення державного кордону, незаконного перемiщення транспортних засобiв та товарiв та на виконання вимог Положення про пункти пропуску через державний кордон, затвердженого постановою КМУ вiд 03.08.2000 р. N 1203, наказуємо:

     1. Затвердити Технологiчну схему пропуску осiб, транспортних засобiв, майна в мiжнародному пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Устилуг - Зосин" та ввести в дiю через десять дiб пiсля її реєстрацiї в органi юстицiї.

     2. Штабу Львiвського прикордонного загону у встановлений термiн направити Технологiчну схему у Львiвське обласне управлiння юстицiї для реєстрацiї та забезпечити введення в дiю.

     3. Начальнику вiдпк "Устилуг" та митного поста "Устилуг" пiсля реєстрацiї Технологiчної схеми в органi юстицiї органiзувати вивчення з особовим складом вiддiлення прикордонного контролю, контрольних служб та митного поста, вiдповiдно.

     4. При необхiдностi внесення змiн чи доповнень до затвердженої Технологiчної схеми здiйснювати це пiсля їх погодження з контрольними службами у встановленому порядку.

     5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника Львiвського прикордонного загону - начальника штабу пiдполковника Рибак О. Г. та першого заступника начальника Ягодинської митницi Базярук А. В.

     6. Спiльний наказ начальника Львiвського прикордонного загону та начальника Ягодинської митницi вiд 20.01.2004 р. N 47/74 "Про затвердження Технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в мiжнародному автомобiльному пунктi пропуску "Устилуг - Зосин" вважати таким, що втратив чиннiсть з моменту введення в дiю даної Технологiчної схеми.

     7. Наказ довести до посадових осiб штабу Львiвського прикордонного загону, Ягодинської митницi, особового складу контрольних служб в частинi, що їх стосується.

Начальник Львiвського прикордонного загону пiдполковник I. В. Амброс
Начальник Ягодинської митницi В. М. Кучман

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Львiвського прикордонного загону, Ягодинської митницi
вiд 21 червня 2005 р. N 644/322
Зареєстровано
в Львiвському обласному управлiннi юстицiї
26 липня 2005 р. за N 50/1103

Технологiчна схема
пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в мiжнародному пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Устилуг - Зосин"

     1. Вид сполучення: автомобiльний

     2. Характер перевезень: вантажно-пасажирський

     3. Категорiя: мiжнародний

     4. Режим функцiонування: цiлодобовий

     5. Назва пункту пропуску на сумiжнiй сторонi: "Зосин"

     6. Визначений: Угодою мiж Урядом України i Урядом Республiки Польща вiд 21 березня 1997 року для проведення спiльного прикордонно-митного контролю.

     7. Вiдкритий розпорядженням КМУ вiд 9 серпня 2001 року N 335-р

     8. Мiсце знаходження: м. Устилуг Володимир Волинського району Волинської областi

     9. Вiдстань вiд державного кордону: безпосередньо на кордонi

     10. Iнтенсивнiсть руху за добу: а) осiб до 3500 осiб б) транспортних засобiв:

     - легкових автомобiлiв до 2500;

     - автобусiв до 3.

     11. Межi пункту пропуску встановленi наказом Ягодинської митницi вiд 30.11.2000 року N 392

     12. Режимнi правила в пунктi пропуску визначено наказом начальника Львiвського прикордонного загону вiд 21 червня 2005 року N 654.

     13. Зону прикордонного контролю наказом начальника Львiвського прикордонного загону тимчасово не визначено у зв'язку зi специфiкою пункту пропуску.

     14. Зону митного контролю визначено наказом начальника Ягодинської митницi вiд 27 травня 2005 року N 284.

     15. Види контролю: прикордонний, митний, санiтарно-карантинний, екологiчний, ветеринарний, фiтосанiтарний.

1. ВСТУП

1.1. Загальнi положення

     Пропуск осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна закордонного прямування здiйснюється в пунктi пропуску через державний кордон, який визначений Угодою мiж Урядами України та Республiки Польща вiд 21 березня 1997 року.

     Технологiчна схема контролю осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, що прямують через державний кордон України в мiжнародному пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Устилуг - Зосин", визначає правовi основи органiзацiї та здiйснення всiх видiв контролю, орiєнтована на створення сприятливих умов для прискорення пропуску пасажиропотоку, вантажопотоку, потоку транспортних засобiв, а також направлена на дотримання передбачених вимог службовими особами контрольних служб та громадянами, що прямують через ДКУ.

     Вона розроблена на пiдставi постанови Кабiнету Мiнiстрiв вiд 3 серпня 2000 р. N 1203 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон", типової технологiчної схеми пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними, затвердженої постановою КМУ вiд 24.12.2003 р. N 1989, спiльного наказу АДПС та ДМС вiд 24.11.2003 року N 297/793 "Про затвердження Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон", Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом Голови ДПСУ вiд 05.10.2004 р. N 711, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 10.12.2004 р. за N 1571/10170.

При здiйсненнi всiх видiв контролю службовi особи в мiжнародному пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Устилуг - Зосин" керуються:

     - Конституцiєю України;

     - Законом України "Про Державну прикордонну службу України";

     - Законом України "Про Державний кордон України";

     - Митним кодексом України;

     - Законом України "Про митну справу";

     - Законом України "Про автомобiльний транспорт";

     - Законом України "Про захист населення вiд iнфекцiйних хвороб";

     - Законом України "Про ветеринарну медицину";

     - Законом України "Про карантин рослин";

     - Єдиним митним тарифом України;

     - Кримiнальним кодексом України;

     - Кримiнально-процесуальним кодексом України;

     - Кодексом України "Про адмiнiстративнi правопорушення";

     - Цивiльним кодексом України;

     - Цивiльно-процесуальним кодексом України;

     - постановами та розпорядженнями Верховної Ради та Кабiнету Мiнiстрiв України;

     - актами Президента України;

     - Мiжнародними Угодами;

     - наказами та розпорядженнями Державної прикордонної служби України;

     - наказами та розпорядженнями Державної митної служби України;

     - наказами та розпорядженнями Начальника ЗхРУ ДПС України;

     - наказами та розпорядженнями Захiдної регiональної митницi;

     - наказами та розпорядженнями начальника Львiвського прикордонного загону;

     - наказом МОЗ України "Про затвердження Тимчасового порядку проведення державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи";

     - постановою КМУ "Про здiйснення екологiчного контролю в пунктах пропуску через ДКУ";

     - Угодою України "Про мiжнародне автомобiльне сполучення".

1.2. Термiни, що вживаються в цiй схемi пропуску, мають таке значення:

     зона прикордонного контролю - певна територiя в пунктi пропуску через державний кордон, на якiй Прикордоннi вiйська здiйснюють прикордонний контроль осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна. Ця зона включає територiю пункту пропуску, потрiбну для здiйснення прикордонного контролю осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна i запобiгання незаконному перетинанню державного кордону України;

     контрольнi органи i служби - пiдроздiли центральних органiв виконавчої влади, якi в пунктах пропуску через державний кордон контролюють додержання вимог чинного законодавства з питань прикордонного, митного контролю, контролю руху автомобiльного транспорту, екологiчного, ветеринарного, санiтарного, фiтосанiтарного, епiдемiологiчного, радiологiчного та iнших державних видiв контролю;

     пропуск через державний кордон України - дозвiл пiдроздiлу контролю на перемiщення через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна;

     пункт пропуску через державний кордон - дiлянка мiсцевостi або частина територiї прикордонної автомобiльної станцiї з комплексом будiвель, споруд та iнженерно-технiчних засобiв, де здiйснюються прикордонний, митний та iншi види контролю й пропуск через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна;

     паспортний документ - документ, що пiдтверджує громадянство громадянина України, iноземця, посвiдчує особу iноземця або особу без громадянства i виданий уповноваженими органами України, iноземної держави або статутними органiзацiями ООН, який дає право виїзду за кордон i визнаний Україною;

     режимнi правила в зонах прикордонного контролю - порядок пропуску та перебування в зонi прикордонного контролю осiб i транспортних засобiв (у тому числi службових транспортних засобiв), якi здiйснюють контроль (забезпечують здiйснення контролю) пасажирiв i транспортних засобiв, вантажiв, товарiв та iншого майна, що перемiщуються через державний кордон України, порядок прибуття, вiдправлення iз зони прикордонного контролю осiб, транспортних засобiв, що прибувають в Україну i вибувають за кордон, а також обмеження для запобiгання незаконному перетинанню державного кордону України;

     громадяни - фiзичнi особи: громадяни України, iноземцi, особи без громадянства;

     митний контроль - сукупнiсть заходiв, що здiйснюються митними органами в межах своєї компетенцiї з метою забезпечення додержання норм цього Кодексу, законiв та iнших нормативно-правових актiв з питань митної справи, мiжнародних договорiв України, укладених в установленому законом порядку;

     зона спрощеного митного контролю - частина зони митного контролю з належним технiчним та iнформацiйним обладнанням для здiйснення контролю у спрощеному порядку;

     зона митного контролю - мiсце, визначене митними органами в пунктах пропуску через митний кордон України або в iнших мiсцях митної територiї України, в межах якого митнi органи здiйснюють митнi процедури;

     режим зони митного контролю - це встановленi законодавством України з питань митної справи приписи, заборони та обмеження щодо перебування товарiв, транспортних засобiв та громадян, умови розташування будiвель та споруд, а також проведення господарчих робiт у зонi митного контролю;

     особи - юридичнi та фiзичнi особи;

     резиденти - громадяни, якi мають постiйне мiсце проживання на територiї України, у тому числi тi, що тимчасово перебувають за кордоном; юридичнi особи, суб'єкти пiдприємницької дiяльностi, що не мають статусу юридичної особи (фiлiї, представництва тощо), якi створенi та здiйснюють свою дiяльнiсть вiдповiдно до законодавства України, з мiсцезнаходженням на її територiї; дипломатичнi представництва, консульськi установи, торговельнi та iншi офiцiйнi представництва України за кордоном, якi мають дипломатичнi привiлеї та iмунiтет, а також фiлiї i представництва пiдприємств-резидентiв за кордоном, що не здiйснюють пiдприємницької дiяльностi;

     нерезиденти - громадяни, якi мають постiйне мiсце проживання за межами України, в тому числi тi, що тимчасово перебувають на територiї України; юридичнi особи, суб'єкти пiдприємницької дiяльностi, що не мають статусу юридичної особи (фiлiї, представництва тощо) з мiсцезнаходженням за межами України, якi створенi та здiйснюють свою дiяльнiсть вiдповiдно до законодавства iноземної держави, у тому числi юридичнi особи та iншi суб'єкти пiдприємницької дiяльностi з участю юридичних осiб та iнших суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi України; розташованi на територiї України дипломатичнi представництва, консульськi установи, торговельнi та iншi офiцiйнi представництва iноземних держав, мiжнароднi органiзацiї та їх фiлiї, що мають дипломатичнi привiлеї та iмунiтет, а також представництва iнших iноземних органiзацiй i фiрм, якi не здiйснюють пiдприємницьку дiяльнiсть вiдповiдно до законодавства України;

     перевiзник - особа, зареєстрована як суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, яка в установленому законом порядку, з використанням належних їй або найманих нею транспортних засобiв перемiщує товари через митний кордон України або здiйснює перевезення товарiв, що перебувають пiд митним контролем, мiж митними органами на територiї України;

     пiдприємство - будь-яка юридична особа, а також громадянин, який здiйснює пiдприємницьку дiяльнiсть без створення юридичної особи;

     товарно-транспортнi документи - документи, вiдповiдно до яких здiйснюється перевезення до пункту пропуску (при вивезеннi товарiв) та вiд пункту пропуску через державний кордон до мiсця призначення (при вивезеннi товарiв);

     предмети - особистi речi, товари, транспортнi засоби та окремi номернi вузли до них, що перемiщуються через митний кордон України;

     товари - будь-яке рухоме майно (у тому числi валютнi цiнностi, культурнi цiнностi), електрична, теплова та iншi види енергiї, а також транспортнi засоби, за винятком транспортних засобiв, що використовуються виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України;

     транспортнi засоби - будь-якi засоби авiацiйного, водного, залiзничного, автомобiльного транспорту, що використовується виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України;

     пропуск товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України - дозвiл митного органу на перемiщення товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України з урахуванням заявленої мети такого перемiщення пiсля проведення митних процедур;

     товаросупровiднi документи - документи, що прямують разом з товарами й мiстять данi про товари, що перемiщуються транспортним засобом;

     ввезення в Україну i вивезення iз України - сукупнiсть дiй, пов'язаних iз перемiщенням товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України у вiдповiдному напрямку;

     транзит через територiю України - митний режим, вiдповiдно до якого товари i транспортнi засоби перемiщуються пiд митним контролем мiж двома митними органами або в межах зони дiяльностi одного митного органу без будь-якого використання таких товарiв i транспортних засобiв на територiї України;

     фiзична особа - резидент та нерезидент України;

     мiжнародний перевiзник пасажирiв i вантажiв автомобiльним транспортом - суб'єкт пiдприємницької дiяльностi (юридична чи фiзична особа), громадяни України та iнших держав, якi здiйснюють такi перевезення на комерцiйнiй основi чи за власний кошт, вiдповiдно до мiжнародних договорiв України, лiцензiї та договору про перевезення пасажира чи (та) вантажу власним (або орендованим) автомобiльним транспортом. Мiжнароднi перевезення пасажирiв i вантажiв здiйснюються автомобiльними транспортними засобами загального користування, вiдомчим та iндивiдуальним транспортом та автотранспортними засобами перевiзникiв - нерезидентiв України;

     дозвiльнi документи - документи на автотранспортний засiб, якi у вiдповiдностi з положеннями мiжнародних Конвенцiй i двостороннiх Угод про мiжнародне автомобiльне сполучення забезпечують перевезення пасажирiв i вантажiв по територiї України та iноземних держав.

1.3. Скорочення, якi використовуються в Технологiчнiй схемi:

     РП - Республiка Польща;

     ППр - пункт пропуску;

     ПК - прикордонний контроль;

     КАПК - комплекс автоматизацiї прикордонного контролю;

     ТЗ - транспортний засiб;

     ДКУ - Державний кордон України;

     КМУ - Кабiнет Мiнiстрiв України;

     ДПСУ - Державна прикордонна служба України;

     ДМСУ - Державна митна служба України;

     МВС - Мiнiстерство внутрiшнiх справ;

     ЗхРУ ДПС - Захiдне регiональне управлiння Державної прикордонної служби;

     ЗРМ - Захiдна регiональна митниця;

     п/н - прикордонний наряд;

     СЗПН - старший змiни прикордонних нарядiв;

     ПД - перевiрка документiв;

     ОТЗ - огляд транспортних засобiв;

     Д - дозор;

     ОЧС - оперативно-чергова служба;

     ДПО - доручення правоохоронних органiв;

     ТЗПК - технiчнi засоби прикордонного контролю;

     БД - бази даних.

1.4. Види, мета та основнi завдання контролю, який здiйснюється в пунктi пропуску

     Види контролю проводяться:

     а) прикордонний контроль - з метою визначення пiдстав перетинання ДКУ особами та транспортними засобами, вантажами та iншим майном вiдповiдно до чинного законодавства України та мiжнародних договорiв, боротьби зi злочиннiстю, незаконним обiгом наркотикiв i зброї, протидiї нелегальному в'їзду та перебування осiб на територiї України. Прикордонний контроль включає:

     - перевiрку документiв у громадян на право перетину ДКУ;

     - огляд транспортних засобiв i вантажiв, що перетинають ДКУ в ППр;

     - виконання доручень правоохоронних органiв;

     - виявлення осiб, яким заборонено в'їзд в Україну;

     - здiйснення адмiнiстративно-правових та кримiнально-процесуальних дiй;

     б) митний контроль - здiйснюється митними органами в межах своєї компетенцiї з метою забезпечення додержання норм цього Кодексу, законiв та iнших нормативно-правових актiв з питань митної справи, мiжнародних договорiв України, укладених в установленому законом порядку.

     Митному контролю пiдлягають усi товари i транспортнi засоби, що перемiщуються через митний кордон України,

     Митний контроль передбачає проведення митними органами мiнiмуму митних процедур, необхiдних для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи.

     Митний контроль здiйснюється безпосередньо посадовими особами митного поста шляхом:

     1) перевiрки документiв та вiдомостей, необхiдних для такого контролю;

     2) митного огляду (огляду та переогляду товарiв i транспортних засобiв, особистого огляду громадян);

     3) облiку товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України;

     4) усного опитування громадян та посадових осiб пiдприємств;

     5) перевiрки системи звiтностi та облiку товарiв, що перемiшуються через митний кордон України, а також своєчасностi, достовiрностi, повноти нарахування та сплати податкiв i зборiв, якi вiдповiдно до законiв справляються при перемiщеннi товарiв через митний кордон України;

     6) огляду територiй та примiщень складiв тимчасового зберiгання, митних лiцензiйних складiв, спецiальних митних зон, магазинiв безмитної торгiвлi та iнших мiсць, де знаходяться або можуть знаходитися товари i транспортнi засоби, що пiдлягають митному контролю, чи провадиться дiяльнiсть, контроль за якою покладено на митнi органи законом;

     7) використання iнших форм, передбачених Митним кодексом України та iншими законами України з питань митної справи.

     Товари i транспортнi засоби перебувають пiд митним контролем з моменту його початку i до закiнчення згiдно з заявленим митним режимом.

     в) екологiчний контроль - з метою забезпечення екологiчної безпеки при ввозi (транзитi) на територiю України матерiалiв, сировини та iншого майна. Екологiчному контролю пiдлягають: транспортнi засоби, вантажi, якi мiстять у собi промислову сировину, вiдходи промисловостi, хiмiчнi з'єднання, токсичнi, хiмiчнi, радiоактивнi та небезпечнi для навколишнього природного середовища i здоров'я людей речовин, засоби захисту рослин, стимулятори їх росту, добрива, всi види риб, диких тварин i рослин, зоологiчних, ботанiчних, мiнералогiчних колекцiй, мисливських трофеїв;

     г) ветеринарний контроль - з метою контролю за охороною територiї України вiд занесення з територiї iнших країн iнфекцiйних хвороб тварин, а також перевiрки ветеринарного стану при експортi-iмпортi тварин, сировини, продуктiв тваринного походження, кормiв;

     д) фiтосанiтарний контроль - з метою охорони територiї України вiд занесення або самостiйного проникнення iз-за кордону карантинних об'єктiв. Фiтосанiтарному контролю пiдлягають усi пiдкарантиннi матерiали та об'єкти, якi перетинають державний кордон України. Ввезення в Україну пiд карантинних матерiалiв проводиться за наявностi фiтосанiтарного сертифiката, карантинного дозволу.

     є) санiтарно-карантинний - запобiгання занесенню i розповсюдження на територiю України рiзного роду карантинних та iнших небезпечних iнфекцiйних захворювань.

1.5. Послiдовнiсть проведення видiв контролю

     а. На в'їзд в Україну:

     - прикордонний контроль України;

     - ветеринарний контроль, фiтосанiтарний контроль, екологiчний контроль (при необхiдностi);

     - митний контроль України.

     б. На виїзд з України:

     - прикордонний контроль України.

     - ветеринарний контроль, фiтосанiтарний контроль, екологiчний контроль (при необхiдностi);

     - митний контроль України;

2. Порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна

2.1. В Україну

2.1.1. Пропуск легкового автотранспорту, мiкроавтобусiв та пасажирiв, якi пiдлягають спрощеному контролю

     Запуск легкового автотранспорту на територiю пункту пропуску здiйснюється прикордонним нарядом "ВШк". Одночасно в пунктi пропуску на смузi руху легкового транспорту може знаходитись не бiльше двох автомобiлiв в зонi митного контролю, кiлькiсть в зонi прикордонного контролю обмежується територiєю вiд лiнiї паспортного контролю до шлагбаума-кордон. Пропуск цiєї категорiї транспортних засобiв здiйснюється по третiй та смузi в'їздного напряму.

     Перед запуском транспортного засобу в пункт пропуску п/н "ВШк" повинен:

     - перевiрити наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону у водiя та осiб, що слiдують в транспортному засобi;

     - при наявностi документiв на право перетинання державного кордону видати iммiграцiйну картку кожному iноземцю, який слiдує в транспортному засобi (за винятком осiб, що проживають в прикордонних районах Республiки Польща та України, яким iммiграцiйна картка видається один раз на 90 дiб), проводить опитування водiя (власника) транспортного засобу та пасажирiв про наявнiсть товарiв, речей та вантажiв, якi пiдлягають декларуванню та оподаткуванню;

     - оформляє та видає водiю картку контролю.

     Заповнення iммiграцiйних карток пасажирами i водiями транспортних засобiв здiйснюється в транспортних засобах або в облаштованому мiсцi в пунктi пропуску.

     В разi вiдсутностi вищевказаних товарiв та вантажiв, за бажанням водiя, пасажирiв та виду транспортного засобу, вказує напрямок руху.

     У випадку вiдсутностi документiв на право перетинання державного кордону у водiя чи пасажирiв, прикордонний наряд "ВШк" доповiдає про це СЗПН, за його командою запускає до пункту пропуску, де на дану особу СЗПН виносить постанову про вiдмову в пропуску.

     У випадку вiдсутностi документiв, що посвiдчують особу у водiя чи пасажирiв, затримує останнiх та доповiдає про це СЗПН, який проводить необхiднi адмiнiстративно-правовi заходи вiдносно затриманих.

     Вибiр смуги руху здiйснюється особою (водiєм) особисто, виходячи з вимог законодавства України щодо декларування та оподаткування транспортних засобiв, товарiв, валютних цiнностей.

     Смуга руху може бути визначена для конкретного транспортного засобу або особи посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю або митного органу з урахуванням аналiзу та оцiнки ризикiв.

     Пiсля проведення оформлення контрольними службами РП транспортний засiб, з громадянами, що перетинають державний кордон України, старший п/н "ПД" вказує жезлом мiсце зупинки в зонi митного контролю.

     Водiй ТЗ закордонного прямування, за вказiвкою п/н "ПД" зупиняє ТЗ на лiнiї паспортного контролю, на якiй старший прикордонного наряду "ПД", вiдрекомендувавшись, пропонує надати паспортнi документи та документи на транспортний засiб для здiйснення перевiрки.

     Отримавши документи, вiн перевiряє правильнiсть оформлення iноземцями iммiграцiйних карток та наявнiсть у водiя i справжнiсть договору обов'язкового страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi. При встановленнi фактiв перемiщення в Україну осiб з країн, де зафiксованi збудники iнфекцiйних захворювань, запрошує лiкаря СКП для проведення санiтарно-карантинного контролю. При вiдсутностi пiдстав у лiкаря СКП для проведення карантинних заходiв проводить iдентифiкацiю осiб за паспортними документами безпосередньо на смузi руху (без виходу з ТЗ пасажирiв та водiя), вивчає їх на наявнiсть пiдробок, використовуючи для цього спецiальнi прилади прикордонного контролю в кабiнi паспортного контролю, та передає документи осiб та на транспортний засiб молодшому прикордонного наряду "ПД", який вносить данi осiб та транспортних засобiв до бази даних КАПК "Гарт-1П", i таким чином перевiряє осiб за облiками ДПО та тих, яким заборонено в в'їзд в Україну (у випадку непрацездатностi КАПК данi про осiб та транспортнi засоби вносить до "Книги облiку громадян, транспортних засобiв i вантажiв, що перетнули кордон", перевiряє документи згiдно виписок з облiкiв ДПО та облiкiв осiб, яким заборонено в'їзд в Україну), та повертає документи старшому п/н. Останнiй проставляє вiдмiтки "Прибуття" в паспортнi документи, контрольний талон та iммiграцiйнi картки (при необхiдностi), проставляє iншi вiдмiтки ДПС у вiдповiдностi Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом АДПСУ вiд 05.10.2004 р. N 711, в тому числi, при ввезеннi в Україну iноземними громадянами транспортних засобiв, якi належать приватним особам та зареєстрованi в реєстрацiйних органах iноземних держав, в паспортний документ та iммiграцiйну картку, поряд з вiдмiткою "Прибуття", проставляє вiдмiтку "ТЗ" з вказанням марки та реєстрацiйного номера транспортного засобу (при ввезеннi в Україну транспортних засобiв по документах купiвлi-продажу п/н, "ПД" всi данi в базу КАПК "Гарт-1П" вносить з реєстрацiйних документiв, а СЗПН, пiсля доповiдi п/н, в "Журнал збирання даних обстановки" вносить данi з документiв купiвлi-продажу з описом ситуацiї). Старший п/н "ПД" iнформує водiя або власника транспортного засобу, який ввозить його на територiю України, про обов'язок вивезти транспортний засiб за межi України у термiн, встановлений законодавством, або оформити його у вiдповiдний митний режим.

     При виявленнi транспортних засобiв, якi перемiщуються по дорученнях прикордонний наряд iнформує спiвробiтника митницi для прийняття рiшення.

     При виявленнi громадян України, якi проживають за кордоном та ввозять транспортний засiб, зареєстрований в iноземних державах, п/н iнформує спiвробiтника митницi, який оформляє МД-7.

     Пiсля цього вилучає частину iммiграцiйної картки "Прибуття" та залишає її для облiку.

     У випадку виявлення несправностей в паспортних документах та прийняття рiшення про пропуск через державний кордон таких осiб вiдповiдними посадовими особами ДПС, СЗПН, вносить данi до "Книги облiку несправностей, виявлених у документах осiб, що перетинають ДКУ".

     Рiшення про пропуск через державний кордон осiб, вихiдцiв з країн ризику та постачальникiв нелегальних мiгрантiв, приймається СЗПН пiсля доповiдi начальнику прикордонного загону. Крiм того, з цiєю категорiєю осiб обов'язково проводиться спiвбесiда, результати якої вiдображаються в довiдцi та облiковуються в "Книзi облiку спiвбесiд з iноземцями, якi в'їжджають в Україну". Данi про вихiдцiв з Пiвнiчного Кавказу, Середньоазiатського регiону та мусульманських країн, крiм того, заносяться СЗПН до "Книги облiку iноземцiв - вихiдцiв з Пiвнiчного Кавказу, Середньоазiатського регiону та мусульманських країн".

     Молодший прикордонного наряду "ПД" в ходi роботи з документами здiйснює загальну iдентифiкацiю транспортного засобу (вiдповiднiсть марки, кольору, номера транспортного засобу, установчих даних водiя з даними, вказаними в технiчному паспортi на автомобiль). При виявленнi будь-яких ознак невiдповiдностi даних в документах на транспортний засiб з даними самого автомобiля доповiдає про це СЗПН, який органiзує проведення повної iдентифiкацiї транспортного засобу.

     Крiм того, повнiй iдентифiкацiї пiддаються легковi автомобiлi, випущенi пiсля 2000 року з об'ємом двигуна 2,0 лiтрiв i бiльше. Вiдносно такої категорiї транспортних засобiв, якщо їх зареєстровано в Українi, СЗПН проводить заходи по перевiрцi факту її розмитнення в Українi.

     Пiд час внесення в облiки даних молодшим прикордонного наряду "ПД" старший прикордонного наряду з перевiрки документiв спiльно з iнспектором митницi, в зонi митного контролю, здiйснюють зовнiшнiй огляд транспортного засобу.

     Пiсля завершення контрольних операцiй старший п/н "ПД" та Iнспектор митницi проставляють вiдмiтки в контрольний талон, старший п/н "ПД" повертає документи особам, що прямують в Україну, та дає дозвiл на перетинання державного кордону.

     При призначеннi до складу п/н "ПД" одного вiйськовослужбовця - всi заходи з перевiрки документiв вiн проводить сам.

     У разi встановлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, при виявленнi ознак знаходження в транспортному засобi осiб, що намагаються уникнути прикордонного контролю, чи предметiв та товарiв, якi приховано, - вiдповiдний п/н чи iнспектор митницi доповiдає про це СЗПН або начальнику сектору, вiдповiдно, та проводить всi заходи щодо пропуску через державний кордон в загальному порядку. Транспортний засiб виводиться iз загального потоку руху на оглядовий майданчик, де здiйснюються всi необхiднi види контролю в загальному порядку. Iнiцiатором прийняття рiшення щодо здiйснення пропуску в загальному порядку може бути представник ДПС чи ДМС.

     При виявленнi в пунктi пропуску порушникiв ДКУ чи порушникiв режиму в пунктi пропуску спiвробiтники контрольних служб негайно iнформують про це СЗПН, який органiзує затримання порушникiв, проводить адмiнiстративно-процесуальнi дiї, вносить данi про них до вiдповiдного роздiлу "Книги облiку затриманих порушникiв законодавства України".

     При виявленнi пiд час проведення контрольних операцiй зброї, набоїв, наркотичних, вибухових речовин, товарiв, що незаконно перемiщуються через державний кордон, негайно iнформують спiвробiтника митницi (не торкаючи виявленого та забезпечивши його недоторканiсть до прибуття спiвробiтника митницi). У випадку прийняття рiшення про затримання товарiв чи предметiв СЗПН вносить данi до "Книги облiку контрабанди, наркотичних речовин, зброї, вибухiвки, затриманих у пунктi пропуску прикордонними нарядами", якщо такi були виявленi вiйськовослужбовцями ДПС.

     При вiдсутностi у водiя договору обов'язкового страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi (далi - договору) старший п/н "ПД" доповiдає про це СЗПН. У випадку згоди водiя на придбання договору пiсля перевiрки документiв вiдмiтку в контрольний талон не проставляє, вказує водiєвi мiсце паркування автомобiля та пропонує пройти в сервiсну зону для укладання договору та здiйснює спостереження за транспортним засобом (пiсля пред'явлення договору проставляє вiдмiтку i дає дозвiл на прямування в Україну). У випадку вiдмови водiя в придбаннi договору - доповiдає про це СЗПН, який виносить постанову про непропуск водiєвi та органiзує його повернення до РП, при цьому не перешкоджає в слiдуваннi пасажирiв в Україну (якщо водiй громадянин України - непропуску пiдлягає тiльки транспортний засiб).

     При встановленнi iнших законних пiдстав для непропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв, iншого майна СЗПН, на основi прийнятого рiшення прикордонними нарядами, виносить постанову про непропуск, один примiрник якої вручає особам, яких не пропущено через державний кордон. Пiдставою для непропуску може бути письмове повiдомлення старшого змiни вiдповiдних контрольних служб, постанова про непропуск виноситься в таких випадках старшим змiни контрольної служби. Контроль за поверненням i виїздом з пункту пропуску здiйснюється п/н, призначеним СЗПН. Шлагбаум "тил" за рiшенням СЗПН закривається до повернення транспортного засобу та виїзду його з пункту пропуску.

     При вiдмовi в перетинаннi державного кордону особами пiсля проведення всiх контрольних операцiй та оформлення документiв на пропуск, за рiшенням старших змiн контрольних служб анулюються проставленi вiдмiтки про пропуск, про що робиться запис в книзi рапортiв СЗПН.

     При виявленнi в ходi прикордонного контролю осiб, депортованих чи повернутих прикордонними службами сумiжної держави, СЗПН вносить данi про них до вiдповiдного роздiлу "Книги облiку депортованих, повернутих та не пропущених осiб". Крiм того, осiб депортованих, якi прямують по Посвiдченню на повернення в Україну, передає спiвробiтникам органiв МВС України.

     Спостереження за особами та транспортними засобами здiйснюється:

     - вiд шлагбаума до навiсу - "ВШк";

     - пiд час знаходження на контролi в контрольних службах РП пiд навiсом - п/н "ОТЗ" на смузi iз загальним порядком пропуску;

     - в зонi прикордонного контролю - старший п/н "ПД";

     - в зонi митного контролю - спiвробiтник митницi, який виконує свої обов'язки на данiй смузi;

     - вiд навiсу до оглядової естакади - п/н "ОТЗ" на смузi iз загальним порядком пропуску;

     - вiд оглядової естакади до шлагбаума "тил" - п/н "ВШт".

     З прибуттям транспортного засобу до тилових ворiт п/н "ВШт" вилучає картку контролю, перевiряє спiвпадання даних, вказаних в ньому, з фактичними по кiлькостi осiб та транспортному засобу, наявнiсть чiтких вiдмiток прикордонного наряду та спiвробiтника митницi, якi здiйснюють оформлення на в'їзному каналi пункту пропуску, та вилучає картку контролю, яку пiсля випуску транспортного засобу опускає в опечатану скриньку в примiщеннi "ВШт".

     У випадку вiдсутностi вiдмiтки ДПСУ, митницi, неспiвпадання будь-яких даних в картцi контролю "ВШт" негайно застосовує пристрiй примусової зупинки та опускає шлагбаум, доповiдає СЗПН, вживає заходiв по недопущенню несанкцiонованого виїзду з пункту пропуску чи виходу людей.

2.1.2. Пропуск рейсових та туристичних автобусiв, якi пiдлягають спрощеному контролю

     Пасажирськi автобуси пропускаються через державний кордон згiдно графiка їх руху, а туристичнi з органiзованими групами позачергово.

     Запуск автобусiв до пункту пропуску здiйснюється прикордонним нарядом "ВШк" з дозволу СЗПН, який це питання погоджує з начальником пасажирського сектору. Одночасно в пунктi пропуску на смузi руху може знаходитись не бiльше одного автобуса в зонi митного контролю та два автобуса в зонi прикордонного контролю. Пропуск цiєї категорiї автобусiв здiйснюється по першiй смузi в'їзного напряму (якщо в цей час перша смуга руху зайнята СЗПН та начальник пасажирського сектору приймають окреме рiшення по мiсцю оформлення автобуса).

     Перед запуском транспортного засобу в пункт пропуску п/н "ВШк" повинен:

     - перевiрити наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону у водiя та осiб, що слiдують в транспортному засобi;

     - при наявностi документiв на право перетинання державного кордону оформляє та видає водiєвi контрольний талон, видає iммiграцiйну картку кожному iноземцю, який слiдує в мiкроавтобусi чи автобусi в складi туристичних груп (за винятком осiб, що проживають в прикордонних районах Республiки Польща та України, яким iммiграцiйна картка видається один раз на 90 дiб). Iммiграцiйнi картки пасажирам рейсових автобусiв видає водiй автобуса (заповнення iммiграцiйних карток пасажирами i водiями транспортних засобiв здiйснюється до в'їзду в зону прикордонного контролю, а при вiдсутностi iнших транспортних засобiв на полосi руху в зонi митного контролю. При необхiдностi iммiграцiйнi картки можуть оформлятись в облаштованому мiсцi в пунктi пропуску);

     - оформляє та видає водiю картку контролю.

     Далi п/н проводить опитування водiя (власника) транспортного засобу та пасажирiв про наявнiсть товарiв, речей та вантажiв, якi пiдлягають декларуванню та оподаткуванню, та вказує водiєвi напрямок руху. В разi наявностi товарiв та предметiв в транспортному засобi доповiдає про це СЗПН.

     У випадку вiдсутностi документiв на право перетинання державного кордону у водiя чи пасажирiв прикордонний наряд "ВШк" доповiдає про це СЗПН, за його командою запускає до пункту пропуску, де на дану особу СЗПН виносить постанову про вiдмову в пропуску.

     У випадку вiдсутностi документiв, що посвiдчують особу, у водiя чи пасажирiв затримує останнiх та доповiдає про це СЗПН, який проводить необхiднi адмiнiстративно-правовi заходи вiдносно затриманих.

     Водiй автобуса закордонного прямування, за вказiвкою п/н "ПД" ("ОТЗ"), зупиняє ТЗ в зонi митного контролю (на лiнiї "Стоп"). Першим до салону автобуса заходить лiкар СКП, який проводить опитування водiя та пасажирiв про наявнiсть хворих та шляхом зовнiшнього огляду салону визначає наявнiсть карантинних об'єктiв. При вiдсутностi пiдстав у лiкаря СКП пiдстав для проведення карантинних заходiв до салону автобуса заходить старший п/н "ПД" разом з iнспектором митницi, вiдрекомендовується та пропонує надати паспортнi документи для перевiрки, перевiряє правильнiсть оформлення iноземцями iммiграцiйних карток та наявнiсть у водiя i справжнiсть договору обов'язкового страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi, проводить iдентифiкацiю осiб за паспортними документами безпосередньо в салонi автобуса (без виходу з ТЗ пасажирiв та водiя), збирає документи та вивчає їх на наявнiсть пiдробок (при необхiдностi, використовуючи для цього спецiальнi прилади прикордонного контролю в кабiнi паспортного контролю), передає їх молодшому прикордонного наряду, який вносить данi до КАПК "Гарт-1П", i таким чином перевiряє осiб за облiками ДПО та облiками осiб, яким заборонено в'їзд в Україну (у випадку непрацездатностi КАПК данi про осiб та транспортнi засоби вносить до "Книги облiку громадян, транспортних засобiв i вантажiв, що перетнули кордон", перевiряє їх за виписками з облiкiв ДПО та облiками осiб, яким заборонено в'їзд в Україну), повертає їх старшому п/н. Останнiй проставляє вiдмiтки "Прибуття" в паспортнi документи та iммiграцiйнi картки (при необхiдностi), проставляє iншi вiдмiтки ДПС у вiдповiдностi Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом АДПСУ вiд 05.10.2004 р. N 711, в тому числi, при ввезеннi в Україну iноземними громадянами транспортних засобiв, якi належать приватним особам та зареєстрованi в реєстрацiйних органах iноземних держав, в паспортний документ та iммiграцiйну карту, поряд з вiдмiткою "Прибуття", проставляє вiдмiтку "ТЗ" з вказанням марки та реєстрацiйного номера транспортного засобу (при ввезеннi в Україну транспортних засобiв по документах купiвлi-продажу п/н "ПД" всi данi в базу КАПК "Гарт-1П" вносить з реєстрацiйних документiв, а СЗПН, пiсля доповiдi п/н, в "Журнал збирання даних обстановки" вносить данi з документiв купiвлi-продажу з описом ситуацiї). Старший п/н "ПД" iнформує водiя або власника транспортного засобу, який ввозить його на територiю України, про обов'язок вивезти транспортний засiб за межi України у термiн, встановлений законодавством, або оформити його у вiдповiдний митний режим. Крiм того, проводить зовнiшнiй огляд салону автобуса.

     При виявленнi транспортних засобiв, якi перемiщуються по дорученню, прикордонний наряд iнформує спiвробiтника митницi для прийняття рiшення.

     При призначеннi до складу п/н "ПД" одного вiйськовослужбовця - всi заходи з перевiрки документiв вiн проводить сам.

     У випадку виявлення несправностей в паспортних документах та прийняття рiшення про пропуск через державний кордон таких осiб вiдповiдними посадовими особами ДПС СЗПН вносить данi до "Книги облiку несправностей, виявлених у документах осiб, що перетинають ДКУ".

     Рiшення про пропуск через державний кордон осiб, вихiдцiв з країн ризику та постачальникiв нелегальних мiгрантiв, приймається СЗПН пiсля доповiдi начальнику прикордонного загону. Крiм того, з цiєю категорiєю осiб обов'язково проводиться спiвбесiда, результати якої вiдображаються в довiдцi та облiковуються в "Книзi облiку спiвбесiд з iноземцями, якi в'їжджають в Україну". Данi про вихiдцiв з Пiвнiчного Кавказу, Середньоазiатського регiону та мусульманських країн, крiм того, заносяться СЗПН до "Книги облiку iноземцiв - вихiдцiв з Пiвнiчного Кавказу, Середньоазiатського регiону та мусульманських країн".

     Пiд час внесення в облiки даних молодшим прикордонного наряду "ПД", старший прикордонного наряду з перевiрки документiв спiльно з Iнспектором митницi, в зонi митного контролю, здiйснюють зовнiшнiй огляд транспортного засобу, проводять аналiз та оцiнку ризикiв. При наявностi дозволу Мiнтрансу України проставляє в ньому вiдмiтку про прибуття в Україну.

     При виявленнi транспортних засобiв, якi перемiщуються по дорученню, прикордонний наряд iнформує спiвробiтника митницi для прийняття рiшення.

     Пiсля завершення контрольних операцiй прикордонними нарядами старший прикордонного наряду "ПД" по узгодженню з iнспектором митницi, який проставляє в картку контролю вiдмiтку, повертає документи особам, що прямують в Україну з проведенням повторної iдентифiкацiї осiб, та дає дозвiл на перетинання державного кордону, проставивши свою вiдмiтку в контрольний талон.

     У разi встановлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, при виявленнi ознак знаходження в транспортному засобi осiб, що намагаються уникнути прикордонного, митного контролю, чи предметiв та товарiв, якi приховано, - вiдповiдний п/н чи iнспектор митницi доповiдає про це СЗПН (старшому змiни) та проводить всi заходи щодо пропуску через державний кордон таких осiб (при необхiдностi i автобуса) в загальному порядку. Транспортний засiб виводиться (при необхiдностi проведення поглибленого прикордонного, митного чи iнших видiв контролю окремих осiб, що прямують в автобусi, старший змiни контрольної служби пропонує взяти свої речi та пройти до службового примiщення, а водiєвi - прямувати далi з вказанням причини висадки пасажира) iз загального потоку руху на оглядовий майданчик, де здiйснюються всi необхiднi види контролю в загальному порядку. Iнiцiатором прийняття рiшення щодо здiйснення пропуску в загальному порядку може бути представник ДПС чи ДМС.

     При виявленнi в ходi прикордонного контролю осiб, депортованих чи повернутих прикордонними службами сумiжної держави, СЗПН вносить данi про них до вiдповiдного роздiлу "Книги облiку депортованих, повернутих та не пропущених осiб". Крiм того, осiб депортованих, якi прямують по Посвiдченню на повернення в Україну, передає спiвробiтникам органiв МВС України.

     При виявленнi в пунктi пропуску порушникiв ДКУ чи порушникiв режиму в пунктi пропуску спiвробiтники контрольних служб негайно iнформують про це СЗПН, який органiзує затримання порушникiв, проводить адмiнiстративно-процесуальнi дiї, вносить данi про них до вiдповiдного роздiлу "Книги облiку затриманих порушникiв законодавства України".

     При виявленнi пiд час проведення контрольних операцiй зброї, набоїв, наркотичних, вибухових речовин, товарiв, що незаконно перемiщуються через державний кордон, негайно iнформують старшого змiни митницi (не торкаючи виявленого та забезпечивши його недоторканiсть до прибуття спiвробiтника митницi, який приймає рiшення). У випадку прийняття рiшення про затримання товарiв чи предметiв СЗПН вносить данi до "Книги облiку контрабанди, наркотичних речовин, зброї, вибухiвки, затриманих у пунктi пропуску прикордонними нарядами", якщо такi були виявленнi вiйськовослужбовцями ДПС.

     При виявленнi будь-яких ознак невiдповiдностi даних транспортного засобу в ходi загальної їх iдентифiкацiї iнспектор прикордонного контролю доповiдає СЗПН, який приймає рiшення на повну iдентифiкацiю автобуса чи мiкроавтобуса.

     При необхiдностi молодший п/н "ПД" вносить данi про автобуси, якi здiйснюють регулярнi чи нерегулярнi рейси, до спостережної справи.

     При вiдсутностi у водiя договору обов'язкового страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi (далi - договору) старший п/н "ПД" доповiдає про це СЗПН. У випадку згоди водiя на придбання договору пiсля перевiрки документiв вiдмiтку в контрольний талон не проставляє, вказує водiєвi мiсце паркування автомобiля та пропонує пройти в сервiсну зону для укладання договору та здiйснює спостереження за транспортним засобом (пiсля пред'явлення договору проставляє вiдмiтку i дає дозвiл на прямування в Україну). У випадку вiдмови водiя в придбаннi договору - доповiдає про це СЗПН, який виносить постанову про непропуск водiєвi та органiзує його повернення до РП, при цьому не перешкоджає в слiдуваннi пасажирiв в Україну (якщо водiй - громадянин України - непропуску пiдлягає тiльки транспортний засiб).

     При встановленнi iнших законних пiдстав для непропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв, iншого майна, СЗПН, на основi прийнятого рiшення прикордонними нарядами, виносить постанову про непропуск, один екземпляр якої вручає особам, яких не пропущено через державний кордон. Пiдставою для непропуску може бути письмове повiдомлення старшого змiни вiдповiдних контрольних служб, постанова про непропуск виноситься в таких випадках старшим змiни контрольної служби. Контроль за поверненням i виїздом з пункту пропуску здiйснюється п/п призначеного СЗПН.

     При вiдмовi в перетинаннi державного кордону особами пiсля проведення всiх контрольних операцiй та оформлення документiв на пропуск, за рiшенням старших змiн контрольних служб анулюються проставленi вiдмiтки про пропуск, про що робиться запис в книзi рапортiв СЗПН. Шлагбаум "тил" за рiшенням СЗПН закривається до повернення транспортного засобу та виїзду його з пункту пропуску. Спостереження за особами та транспортними засобами здiйснюється:

     - вiд шлагбаума до навiсу - "ВШк";

     - пiд час знаходження на контролi в контрольних службах РП пiд навiсом - п/н "ОТЗ" на смузi iз загальним порядком пропуску;

     - в зонi прикордонного контролю - старший п/н "ПД";

     - в зонi митного контролю - спiвробiтник митницi, який виконує свої обов'язки на данiй смузi;

     - вiд навiсу до оглядової естакади - п/н "ОТЗ" на смузi iз загальним порядком пропуску;

     - вiд оглядової естакади до шлагбаума "тил" - п/н "ВШт".

     З прибуттям транспортного засобу до тилових ворiт п/н "ВШт" вилучає картку контролю, перевiряє спiвпадання даних, вказаних в ньому, з фактичними по кiлькостi осiб та транспортному засобу, наявнiсть чiтких вiдмiток прикордонного наряду та спiвробiтника митницi, якi здiйснюють оформлення на в'їздному каналi пункту пропуску, та вилучає контрольний талон, який пiсля випуску транспортного засобу опускає в опечатану скриньку в примiщеннi "ВШт".

     У випадку вiдсутностi вiдмiтки ДПСУ, митницi, СКП, неспiвпадання будь-яких даних в контрольному талонi "ВШт" негайно застосовує пристрiй примусової зупинки та зачиняє ворота, доповiдає СЗПН, вживає заходiв по недопущенню несанкцiонованого виїзду з пункту пропуску чи виходу людей.

2.1.3. Пропуск легкового автотранспорту, мiкроавтобусiв, автобусiв та пасажирiв, якi пiдлягають загальному контролю

     Запуск на територiю пункту пропуску здiйснюється прикордонним нарядом "ВШк". Одночасно в пунктi пропуску на смузi руху може знаходитись не бiльше одного автомобiля в зонi митного контролю на кожнiй смузi руху, кiлькiсть в зонi прикордонного контролю обмежується територiєю вiд лiнiї паспортного контролю до примiщення п/н "ВШк". Пропуск цiєї категорiї транспортних засобiв здiйснюється по першiй та другiй смугах в'їзного напряму.

     Перед запуском транспортного засобу в пункт пропуску п/н "ВШк" повинен:

     - перевiрити наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону у водiя та осiб, що слiдують в транспортному засобi;

     - при наявностi документiв на право перетинання державного кордону видає iммiграцiйну картку кожному iноземцю, який слiдує в транспортному засобi (за винятком осiб, що проживають в прикордонних районах Республiки Польща та України, яким iммiграцiйна картка видається один раз на 90 дiб), проводить опитування водiя (власника) транспортного засобу та пасажирiв про наявнiсть товарiв, речей та вантажiв, якi пiдлягають декларуванню та оподаткуванню. Заповнення iммiграцiйних карток пасажирами i водiями транспортних засобiв здiйснюється в транспортних засобах або в облаштованому мiсцi в пунктi пропуску;

     - оформляє та видає водiю картку контролю.

     У випадку вiдсутностi документiв на право перетинання державного кордону у водiя чи пасажирiв, прикордонний наряд "ВШк" доповiдає про це СЗПН, за його командою запускає до пункту пропуску, де на дану особу СЗПН виносить постанову про вiдмову в пропуску.

     У випадку вiдсутностi документiв, що посвiдчують особу, у водiя чи пасажирiв затримує останнiх та доповiдає про це СЗПН, який проводить необхiднi адмiнiстративно-правовi заходи вiдносно затриманих.

     Водiй ТЗ закордонного прямування, за вказiвкою п/н "ОТЗ" зупиняє ТЗ в зонi митного контролю (на лiнiї "Стоп"). Прикордонний наряд "ОТЗ", вiдрекомендувавшись, пропонує всiм особам з паспортними документами та документами на транспортний засiб пройти до кабiни паспортного контролю для їх перевiрки.

     Прикордонний наряд "ПД", який несе службу в кабiнi паспортного контролю, при встановленнi фактiв перемiщення в Україну осiб з країн, де зафiксовано збудники iнфекцiйних захворювань, запрошує лiкаря СКП для проведення санiтарно-карантинного контролю. При вiдсутностi пiдстав у лiкаря СКП для проведення карантинних заходiв, отримавши документи, перевiряє правильнiсть оформлення iноземцями iммiграцiйних карток та наявнiсть у водiя i справжнiсть договору обов'язкового страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi, здiйснює їх перевiрку, вивчає їх на наявнiсть пiдробок, використовуючи для цього спецiальнi прилади прикордонного контролю. Вносить данi до КАПК "Гарт-1П" i таким чином перевiряє осiб за облiками ДПО та облiками осiб, яким заборонено в'їзд в Україну (у випадку непрацездатностi КАПК данi про осiб та транспортнi засоби вносить до "Книги облiку громадян, транспортних засобiв i вантажiв, що перетнули кордон", перевiряє їх за виписками з облiкiв ДПО та осiб, яким заборонено в'їзд в Україну, вилучає частину iммiграцiйної картки "Прибуття" та залишає її для облiку, проставляє вiдмiтки "Прибуття" в паспортнi документи та iммiграцiйнi картки (при необхiдностi)), проставляє iншi вiдмiтки ДПС у вiдповiдностi Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом АДПСУ вiд 05.10.2004 р. N 711. Крiм того, при ввезеннi в Україну iноземними громадянами транспортних засобiв, якi належать приватним особам та зареєстрованi в реєстрацiйних органах iноземних держав в паспортний документ та iммiграцiйну картку поряд з вiдмiткою "Прибуття" проставляє вiдмiтку "ТЗ" з вказанням марки та реєстрацiйного номера транспортного засобу (при ввезеннi в Україну транспортних засобiв по документах купiвлi-продажу п/н "ПД" всi данi в базу КАПК "Гарт-1П" вносить з реєстрацiйних документiв, а СЗПН, пiсля доповiдi п/н, в "Журнал збирання даних обстановки" вносить данi з документiв купiвлi-продажу з описом ситуацiї). Повертає документи всiм особам. Прикордонний наряд "ПД" iнформує водiя або власника транспортного засобу, який ввозить його на територiю України, про обов'язок вивезти транспортний засiб за межi України у термiн, встановлений законодавством, або оформити його у вiдповiдний митний режим. У випадку перемiщення транспортних засобiв за дорученнями п/н "ПД" iнформує про це iнспектора митницi, який здiйснює контроль на данiй смузi руху.

     Крiм того, п/н "ПД" здiйснює загальну iдентифiкацiю транспортного засобу (вiдповiднiсть марки, кольору, номера транспортного засобу, установчих даних водiя з даними, вказаними в технiчному паспортi на автомобiль).

     При виявленнi будь-яких ознак невiдповiдностi даних транспортного засобу iнспектор прикордонного контролю доповiдає СЗПН, який приймає рiшення на повну iдентифiкацiю автомобiля. Крiм того, повнiй iдентифiкацiї пiддаються легковi автомобiлi випущенi пiсля 2000 року, з об'ємом двигуна 2,0 лiтрiв i бiльше. Крiм того, такi транспортнi засоби, зареєстрованi в Українi, пiдлягають перевiрцi на предмет розмитнення їх в Українi.

     У випадку виявлення несправностей в паспортних документах п/н "ПД" доповiдає про це СЗПН. Останнiй у випадку прийняття рiшення про пропуск через державний кордон таких осiб вiдповiдними посадовими особами ДПС вносить данi до "Книги облiку несправностей, виявлених у документах осiб, що перетинають ДКУ".

     Рiшення про пропуск через державний кордон осiб, вихiдцiв з країн ризику та постачальникiв нелегальних мiгрантiв приймається СЗПН пiсля доповiдi начальнику прикордонного загону. Крiм того, з цiєю категорiєю осiб СЗПН обов'язково проводиться спiвбесiда, результати якої вiдображаються в довiдцi та облiковуються в "Книзi облiку спiвбесiд з iноземцями, якi виїжджають в Україну". Данi про вихiдцiв з Пiвнiчного Кавказу, Середньоазiатського регiону та мусульманських країн, крiм того, заносяться СЗПН до "Книги облiку iноземцiв - вихiдцiв з Пiвнiчного Кавказу, Середньоазiатського регiону та мусульманських країн".

     Пiсля закiнчення перевiрки документiв п/н "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi в зонi митного контролю здiйснюють огляд транспортного засобу пiсля проведення останнiм усного або письмового декларування предметiв та товарiв, що перемiщуються через митний кордон. Огляд транспортного засобу може проводитись з висадкою пасажирiв чи без нього (за рiшенням прикордонного наряду "ОТЗ" та iнспектора митницi) в присутностi водiя транспортного засобу, який пред'являє транспортний засiб для огляду, а товари чи предмети, якi в ньому знаходяться, - їх власники. В ходi огляду транспортних засобiв, речей п/н та iнспектор митницi використовують спецiальнi прилади прикордонного контролю, при необхiдностi службових собак, технологiчнi картки огляду транспортних засобiв.

     При оформленнi автобусiв СЗПН та начальник пасажирського сектору приймають рiшення про здiйснення огляду його з висадкою чи без висадки пасажирiв. Пiсля збирання паспортних документiв п/н "ПД" iнспектор митницi проводить письмове або усне декларування товарiв, пiсля чого проводиться спiльний огляд автобуса (якщо пасажири з автобуса не висаджуються - п/н "ПД" пiд час збору документiв та iнспектором митницi, а огляд зовнiшнiх вiдсiкiв п/н "ОТЗ" та iнспектор митницi; якщо висадка пасажирiв здiйснюється, - п/н "ОТЗ" та iнспектором митницi). При прийняттi рiшення про проведення огляду автобуса з висадкою пасажирiв СЗПН та начальник пасажирського сектору визначають мiсце збору пасажирiв. Режим в мiсцi висадки пасажирiв пiдтримує iнiцiатор проведення огляду в такому порядку.

     При ввезеннi в Україну транспортних засобiв, зареєстрованих в реєстрацiйних органах iноземних держав громадянами України, що постiйно проживають за її межами, прикордонний наряд "ПД" iнформує про це спiвробiтника митницi, який оформляє МД-7.

     При наявностi iнформацiї про наявнiсть в ТЗ порушника кордону або предметiв, заборонених для ввозу в Україну, огляд ТЗ здiйснюється поглиблено комiсiйно зi складанням акта.

     При перемiщеннi через державний кордон радiоактивних, хiмiчних, токсичних речовин, тварин чи товарiв тваринного походження, рослин чи товарiв рослинного походження посадова особа митницi запрошує спiвробiтника вiдповiдної служби в зону митного контролю для здiйснення контрольних операцiй п/н та спiвробiтники митницi проводять заходи у вiдповiдностi до Положення про порядок здiйснення попереднього документального контролю товарiв у пунктах пропуску через державний кордон України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13 квiтня 2005 р. N 269.

     У разi встановлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, виявленнi предметiв та товарiв, якi приховано вiд прикордонного та митного контролю, iнспектор митницi у взаємодiї з прикордонними нарядами здiйснює затримання.

     При виявленнi в ходi прикордонного контролю осiб, депортованих чи повернутих прикордонними службами сумiжної держави, СЗПН вносить данi про них до вiдповiдного роздiлу "Книги облiку депортованих, повернутих та не пропущених осiб". Крiм того, осiб депортованих, якi прямують по Посвiдченню на повернення в Україну, передає спiвробiтникам органiв МВС України.

     При виявленнi в пунктi пропуску порушникiв ДКУ чи порушникiв режиму в пунктi пропуску спiвробiтники контрольних служб негайно iнформують про це СЗПН, який органiзує затримання порушникiв, проводить адмiнiстративно-процесуальнi дiї, вносить данi про них до вiдповiдного роздiлу "Книги облiку затриманих порушникiв законодавства України".

     При виявленнi пiд час проведення контрольних операцiй зброї, набоїв, наркотичних, вибухових речовин, товарiв, що незаконно перемiщуються через державний кордон негайно iнформують старшого змiни митницi (не торкаючи виявленого та забезпечивши його недоторканiсть до прибуття спiвробiтника митницi, який приймає рiшення. При виявленнi таких товарiв та предметiв в ходi спiльного огляду транспортних засобiв чи особистих речей громадян данi про виявлення та вилучення вказуються в актi огляду транспортного засобу). У випадку прийняття рiшення про затримання товарiв чи предметiв СЗПН вносить данi до "Книги облiку контрабанди, наркотичних речовин, зброї, вибухiвки, затриманих у пунктi пропуску прикордонними нарядами", якщо такi були виявленi вiйськовослужбовцями ДПС.

     За випуск ТЗ з зони митного контролю вiдповiдає iнспектор митницi який безпосередньо здiйснював митне оформлення ТЗ та осiб, якi прямували в ньому, при цьому, пiсля закiнчення митного оформлення проставляє вiдмiтку в картку контролю.

     Пiсля завершення контрольних операцiй п/н "ПД" приймає остаточне рiшення про пропуск через державний кордон на основi оформлених документiв контрольними службами, дає дозвiл на перетинання державного кордону, проставивши вiдмiтку в картцi контролю.

     При вiдсутностi у водiя договору обов'язкового страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi (далi - договору) п/н "ПД" доповiдає про це СЗПН. У випадку згоди водiя на придбання договору пiсля перевiрки документiв вiдмiтку в контрольний талон не проставляє, вказує водiєвi мiсце паркування автомобiля та пропонує пройти в сервiсну зону для укладання договору та здiйснює спостереження за транспортним засобом (пiсля пред'явлення договору проставляє вiдмiтку i дає дозвiл на прямування в Україну). У випадку вiдмови водiя в придбаннi договору - доповiдає про це СЗПН, який виносить постанову про непропуск водiєвi та органiзує його повернення до РП, при цьому не перешкоджає в слiдуваннi пасажирiв в Україну (якщо водiй громадянин України - непропуску пiдлягає тiльки транспортний засiб).

     При встановленнi iнших законних пiдстав для непропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв, iншого майна СЗПН, на основi прийнятого рiшення прикордонними нарядами, виносить постанову про непропуск, один екземпляр якої вручає особам, яких не пропущено через державний кордон. Пiдставою для непропуску може бути письмове повiдомлення старшого змiни вiдповiдних контрольних служб, постанова про непропуск виноситься в таких випадках старшим змiни контрольної служби. Контроль за поверненням i виїздом з пункту пропуску здiйснюється п/н призначеного СЗПН. При поверненнi не пропущеного транспортного засобу водiю, старшим змiни прикордонних нарядiв вказується маршрут руху i контролюється повернення автомобiля (шлагбаум "тил" закривається до виїзду транспортного засобу з пункту пропуску в зворотному напрямку).

     При вiдмовi в перетинаннi державного кордону особами пiсля проведення всiх контрольних операцiй та оформлення документiв на пропуск, за рiшенням старших змiн контрольних служб анулюються проставленi вiдмiтки про пропуск, про що робиться запис в книзi рапортiв СЗПН.

     Спостереження за особами та транспортними засобами здiйснюється:

     - вiд шлагбаума до навiсу - "ВШк";

     - пiд час знаходження на контролi в контрольних службах РП пiд навiсом - п/н "ОТЗ" на смузi iз загальним порядком пропуску;

     - в зонi прикордонного контролю - старшим п/н "ОТЗ";

     - в зонi митного контролю - спiвробiтником митницi, який виконує свої обов'язки на данiй смузi;

     - вiд навiсу до оглядової естакади - п/н "ОТЗ" на смузi iз загальним порядком пропуску;

     - вiд оглядової естакади до шлагбаума "тил" - п/н "ВШт".

     З прибуттям транспортного засобу до тилових ворiт п/н "ВШт" вилучає картку контролю, перевiряє спiвпадання даних, вказаних в ньому, з фактичними по кiлькостi осiб та транспортному засобу, наявнiсть чiтких вiдмiток прикордонного наряду та спiвробiтника митницi, якi здiйснюють оформлення на в'їздному каналi пункту пропуску, та вилучає контрольний талон, який пiсля випуску транспортного засобу опускає в опечатану скриньку в примiщеннi "ВШт".

     У випадку вiдсутностi вiдмiтки ДПСУ, митницi, неспiвпадання будь-яких даних в картцi контролю "ВШт" негайно застосовує пристрiй примусової зупинки та зачиняє ворота, доповiдає СЗПН, вживає заходiв по недопущенню несанкцiонованого виїзду з пункту пропуску чи виходу людей.

2.2. Iз України

2.2.1. Пропуск рейсових автобусiв та автобусiв з органiзованими туристичними групами

     Пропуск рейсових автобусiв здiйснюється згiдно графiка їх руху, а туристичнi з органiзованими групами позачергово.

     Запуск автобусiв до пункту пропуску здiйснюється прикордонним нарядом "ВШт". Одночасно в пунктi пропуску на смузi руху може знаходитись не бiльше трьох автобусiв.

     Смуга для пропуску автобуса визначається рiшенням прикордонного наряду "ОТЗ" за погодженням з iнспектором митницi, якi несуть службу на виїзному каналi, пiсля доповiдi СЗПН.

     Перед запуском транспортного засобу в пунктi пропуску п/н "ВШт" повинен:

     - перевiрити наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону у водiя та осiб, що слiдують в транспортному засобi, та страхового сертифiката "Зелена карта";

     - при наявностi документiв на право перетинання державного кордону проводить опитування водiя (власника) транспортного засобу та пасажирiв про наявнiсть товарiв, речей та вантажiв, якi пiдлягають декларуванню та оподаткуванню. В разi вiдсутностi вищевказаних товарiв та вантажiв, з урахуванням бажання водiя, пасажирiв вказує порядок в'їзду, мiсце зупинки та порядку проходження прикордонного контролю;

     - видати картку контролю, оформивши її;

     - про пропуск автобуса доповiсти СЗПН, який про це повiдомляє старшого виїзного напряму.

     У випадку вiдсутностi документiв на право перетинання державного кордону у водiя чи пасажирiв прикордонний наряд "ВШт" доповiдає про це СЗПН, за його командою запускає до пункту пропуску, де на дану особу СЗПН виносить постанову про вiдмову в пропуску.

     У випадку вiдсутностi документiв, що посвiдчують особу, у водiя чи пасажирiв затримує останнiх та доповiдає про це СЗПН, який проводить необхiднi адмiнiстративно-правовi заходи вiдносно затриманих.

     У випадку вiдсутностi у водiя транспортного засобу зареєстрованого в Українi страхового сертифiката "Зелена карта" рекомендує йому придбати страховий сертифiкат в сервiснiй зонi, до придбання його в пункт пропуску не пропускає.

     У випадку вiдсутностi у водiя транспортного засобу зареєстрованого в iноземних державах страхового сертифiката "Зелена карта" iнформує водiя про необхiднiсть придбання його при послiдуючих поїздках в Україну та не перешкоджає у в'їздi до пункту пропуску.

     Далi транспортнi засоби рухаються до лiнiї "Стоп", де п/н "ОТЗ" жезлом вказує мiсце зупинки в зонi митного контролю по узгодженню зi спiвробiтником митницi.

     Водiй автобуса закордонного прямування, за вказiвкою п/н "ОТЗ" зупиняє ТЗ в зонi митного контролю (на лiнiї "Стоп"). П/н "ПД" заходить в салон разом з iнспектором митницi, вiдрекомендовується та пропонує надати паспортнi документи для перевiрки, проводить iдентифiкацiю осiб за паспортними документами безпосередньо в салонi автобуса (без виходу з ТЗ пасажирiв та водiя), вивчає їх на наявнiсть пiдробок (при необхiдностi використовуючи для цього спецiальнi прилади прикордонного контролю в кабiнi паспортного контролю) та передає паспортнi документи молодшому прикордонного наряду (а у випадку призначення до складу п/н "ПД" одного вiйськовослужбовця - всi заходи з перевiрки документiв проводить в повному обсязi), який вносить данi до КАПК "Гарт-1П" чим одночасно перевiряє за облiками ДПО (у випадку непрацездатностi КАПК вносить данi до "Книги облiку громадян, транспортних засобiв i вантажiв, що перетнули кордон", перевiряє їх за виписками з облiкiв ДПО, повертає документи старшому прикордонного наряду. Останнiй проставляє вiдмiтки "Вибуття" в паспортнi документи та iммiграцiйнi картки (при необхiдностi), проставляє iншi вiдмiтки ДПС у вiдповiдностi Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом АДПСУ вiд 05.10.2004 р. N 711, вилучає частину iммiграцiйної картки "Вибуття" (за винятком iноземцiв, якi проживають в прикордонних районах та термiн та дiї яких - 90 дiб, не закiнчився), залишає її для облiку.

     Данi про вихiдцiв з Пiвнiчного Кавказу, Середньоазiатського регiону та мусульманських країн, крiм того, заносяться СЗПН до "Книги облiку iноземцiв - вихiдцiв з Пiвнiчного Кавказу, Середньоазiатського регiону та мусульманських країн".

     У випадку виявлення несправностей в паспортних документах доповiдає про це СЗПН, який у випадку прийняття рiшення про пропуск через державний кордон таких осiб вiдповiдними посадовими особами ДПС СЗПН вносить данi до "Книги облiку несправностей, виявлених у документах осiб, що перетинають ДКУ".

     В ходi перевiрки документiв у iноземцiв також перевiряється дотримання порядку реєстрацiї та перебування в Українi та у всiх осiб наявнiсть вiдмiток в паспортних документах чи iммiграцiйних картках вiдмiтки про ввезення в Україну транспортних засобiв. При виявленнi порушень прикордонний наряд доповiдає СЗПН, який вживає вiдповiдних заходiв адмiнiстративного впливу, а про факти невивезення ввезених транспортних засобiв iнформує старшого змiни митницi.

     Пiд час внесення в облiки даних молодшим прикордонного наряду "ПД", старший прикордонного наряду з перевiрки документiв спiльно з iнспектором митницi, в зонi митного контролю, здiйснюють зовнiшнiй огляд транспортного засобу (оцiнку ризикiв в салонi проводить пiд час перевiрки документiв), а iнспектор митницi, крiм того проставляє в дозволi Мiнтрансу вiдмiтку про виїзд iз України.

     При виявленнi транспортних засобiв, якi перемiщуються по дорученню, прикордонний наряд iнформує спiвробiтника митницi для прийняття рiшення.

     Пiсля завершення контрольних операцiй прикордонними нарядами старший прикордонного наряду "ПД" по узгодженню з iнспектором митницi, який проставляє до картки контролю вiдмiтку, повертає документи особам, що прямують iз України, з проведенням повторної iдентифiкацiї осiб та вручає водiям рейсових автобусiв бланки iммiграцiйних карток для видачi їх iноземцям при прямуваннi в Україну, проставляє вiдмiтку в картку контролю та дає дозвiл на перетинання державного кордону, вилучивши картку контролю, перевiривши чiтку вiдмiтку спiвробiтника митницi та пiсля виїзду транспортного засобу кладе її в опечатану скриньку в кабiнi паспортного контролю.

     При виявленнi вiдсутностi вiдмiтки митницi, неспiвпадання будь-яких даних в картцi контролю з фактичними п/н "ПД" вживає заходiв по недопущенню несанкцiонованого виїзду транспортного засобу та виходу осiб на територiю РП.

     У разi встановлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, при виявленнi ознак знаходження в транспортному засобi осiб, що намагаються уникнути прикордонного, митного контролю, чи предметiв та товарiв, якi приховано, - вiдповiдний п/н чи iнспектор митницi доповiдає про це СЗПН (старшому змiни) та проводить всi заходи щодо пропуску через державний кордон таких осiб (при необхiдностi i автобуса) в загальному порядку. Транспортний засiб виводиться (при необхiдностi проведення поглибленого прикордонного, митного чи iнших видiв контролю окремих осiб, що прямують в автобусi, старший змiни контрольної служби пропонує взяти свої речi та пройти до службового примiщення, а водiєвi - прямувати далi з вказанням причини висадки пасажира) iз загального потоку руху на оглядовий майданчик, де здiйснюються всi необхiднi види контролю в загальному порядку. Iнiцiатором прийняття рiшення щодо здiйснення пропуску в загальному порядку може бути представник ДПС чи ДМС.

     При виявленнi в пунктi пропуску порушникiв ДКУ чи порушникiв режиму в пунктi пропуску спiвробiтники контрольних служб негайно iнформують про це СЗПН, який органiзує затримання порушникiв, проводить адмiнiстративно-процесуальнi дiї, вносить данi про них до вiдповiдного роздiлу "Книги облiку затриманих порушникiв законодавства України".

     При виявленнi пiд час проведення контрольних операцiй зброї, набоїв, наркотичних, вибухових речовин, товарiв, що незаконно перемiщуються через державний кордон, негайно iнформують старшого змiни митницi (не торкаючи виявленого та забезпечивши його недоторканiсть до прибуття спiвробiтника митницi, який приймає рiшення про пропуск чи затримання (при цьому складається акт передачi). У випадку прийняття рiшення про затримання товарiв чи предметiв СЗПН вносить данi до "Книги облiку контрабанди, наркотичних речовин, зброї та вибухiвки, затриманих в пунктi пропуску прикордонними нарядами", якщо такi були виявленi вiйськовослужбовцями ДПС.

     При виявленнi будь-яких ознак невiдповiдностi даних транспортного засобу в ходi загальної їх iдентифiкацiї, яку проводить молодший прикордонного наряду "ПД", iнспектор прикордонного контролю доповiдає СЗПН, який приймає рiшення на повну iдентифiкацiю автобуса.,

     При необхiдностi СЗПН вносить данi про автобуси, якi здiйснюють регулярнi чи нерегулярнi рейси, до спостережної справи.

     При встановленнi законних пiдстав для непропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв, iншого майна СЗПН, на основi прийнятого рiшення прикордонними нарядами, виносить постанову про непропуск, один екземпляр якої вручає особам, яких не пропущено через державний кордон. Пiдставою для непропуску може бути письмове повiдомлення старшого змiни вiдповiдних контрольних служб, постанова про непропуск виноситься в таких випадках старшим змiни контрольної служби. Контроль за поверненням i виїздом з пункту пропуску здiйснюється п/н призначеного СЗПН. Шлагбаум "кордон" за рiшенням СЗПН закривається до повернення транспортного засобу та виїзду його з пункту пропуску.

     При вiдмовi в перетинаннi державного кордону особами пiсля проведення всiх контрольних операцiй та оформлення документiв на пропуск, за рiшенням старших змiн контрольних служб анулюються проставленi вiдмiтки про пропуск.

     Спостереження за особами та транспортними засобами здiйснюється:

     - пiд час їх руху вiд тилових ворiт до оглядової естакади - прикордонним нарядом "ВШт";

     - вiд оглядової естакади до краю навiсу над зонами прикордонного та митного контролю з боку кордону - прикордонним нарядом "КР", при його вiдсутностi - за рiшенням СЗПН;

     - вiд краю навiсу до кiнця моста на територiї РП - прикордонним нарядом "ВШк";

     - вiд краю моста до зони митного контролю - прикордонним нарядом ОТЗ";

     - в зонi митного контролю - спiвробiтником митницi, який здiйснює контрольнi операцiї на виїзному каналi та прикордонний наряд "ОТЗ".

2.2.2. Пропуск легкового автотранспорту, мiкроавтобусiв та автобусiв в загальному порядку

     Запуск легкового автотранспорту до пункту пропуску здiйснюється прикордонним нарядом "ВШт". Одночасно в пунктi пропуску на смузi руху легкового транспорту може знаходитись така кiлькiсть транспортних засобiв, яка забезпечує їх розмiщення вiд лiнiї паспортного контролю до примiщення СМАП.

     Пропуск цiєї категорiї транспортних засобiв здiйснюється по другiй смузi виїзного напряму.

     Перед запуском транспортного засобу в пункт пропуску п/н "ВШт" повинен:

     - перевiрити наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону у водiя та осiб, що слiдують в транспортному засобi, наявнiсть у водiїв страхового сертифiката "Зелена карта";

     - при наявностi документiв на право перетинання державного кордону проводить опитування водiя (власника) транспортного засобу та пасажирiв про наявнiсть товарiв, речей та вантажiв, якi пiдлягають декларуванню та оподаткуванню. В разi вiдсутностi вищевказаних товарiв та вантажiв, з урахуванням бажання водiя, пасажирiв та виду транспортного засобу, вказує смугу руху;

     - видати картку контролю, оформивши її.

     У випадку вiдсутностi документiв на право перетинання державного кордону у водiя чи пасажирiв, прикордонний наряд "ВШт" доповiдає про це СЗПН, за його командою запускає до пункту пропуску, де на дану особу СЗПН виносить постанову про вiдмову в пропуску.

     У випадку вiдсутностi документiв, що посвiдчують особу, у водiя чи пасажирiв затримує останнiх та доповiдає про це СЗПН, який проводить необхiднi адмiнiстративно-правовi заходи вiдносно затриманих.

     У випадку вiдсутностi у водiя транспортного засобу зареєстрованого в Українi страхового сертифiката "Зелена карта" рекомендує йому придбати страховий сертифiкат в сервiснiй зонi, до придбання його в пункт пропуску не пропускає.

     У випадку вiдсутностi у водiя транспортного засобу зареєстрованого в iноземних державах страхового сертифiката "Зелена карта" iнформує водiя про необхiднiсть придбання його при послiдуючих поїздках в Україну та не перешкоджає у в'їздi до пункту пропуску.

     Пiсля в'їзду до пункту пропуску транспортнi засоби рухаються до лiнiї "Стоп", в залежностi вiд наявностi в зонi митного контролю iнших транспортних засобiв, де п/н "ОТЗ" по узгодженню зi спiвробiтником митницi жезлом вказує мiсце зупинки.

     Водiй ТЗ закордонного прямування, за вказiвкою п/н зупиняє ТЗ в зонi митного контролю (на лiнiї "Стоп"). Iнспектор митницi, вiдрекомендувавшись, пропонує провести усне чи письмове декларування товарiв та предметiв, якi перемiщуються через державний кордон. Прикордонний наряд "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi, в зонi митного контролю, здiйснюють огляд транспортного засобу пiсля проведення останнiм усного або письмового декларування предметiв та товарiв, що перемiщуються через митний кордон. Огляд транспортного засобу може проводитись з висадкою пасажирiв чи без нього (за рiшенням прикордонного наряду "ОТЗ" та iнспектора митницi) в присутностi водiя транспортного засобу, який пред'являє транспортний засiб для огляду, а товари чи предмети, якi в ньому знаходяться, - їх власники.

     При оформленнi автобусiв СЗПН та начальник пасажирського сектору приймають рiшення про здiйснення огляду його з висадкою чи без висадки пасажирiв. Пiсля збирання паспортних документiв п/н "ПД" iнспектор митницi проводить письмове або усне декларування товарiв, пiсля чого проводиться спiльний огляд автобуса (якщо пасажири з автобуса не висаджуються - п/н "ПД" пiд час збору документiв та iнспектором митницi, а огляд зовнiшнiх вiдсiкiв п/н "ОТЗ" та iнспектор митницi; якщо висадка пасажирiв здiйснюється - п/н "ОТЗ" та iнспектором митницi). При прийняттi рiшення про проведення огляду автобуса з висадкою пасажирiв СЗПН та начальник пасажирського сектору визначають мiсце збору пасажирiв. Режим в мiсцi висадки пасажирiв пiдтримує iнiцiатор проведення огляду в такому порядку.

     При перемiщеннi через державний кордон радiоактивних, хiмiчних, токсичних речовин, тварин чи товарiв тваринного походження, рослин чи товарiв рослинного походження посадовi особи ДПСУ та митницi дiють у вiдповiдностi вимог Положення про порядок здiйснення попереднього документального контролю товарiв у пунктах пропуску через державний кордон України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13 квiтня 2005 р. N 269.

     Про закiнчення митного контролю iнспектор митницi iнформує п/н "ОТЗ" та проставляє вiдмiтку в картцi контролю. За випуск ТЗ з зони митного контролю та проведення необхiдних видiв контролю вiдповiдає iнспектор митницi, який безпосередньо здiйснював митне оформлення ТЗ та осiб, якi прямували в ньому.

     Пiсля завершення контрольних операцiй iншими контрольними службами прикордонний наряд "ОТЗ" пропонує надати паспортнi документи та документи на транспортний засiб для перевiрки в кабiну паспортного контролю. П/н "ПД", який несе службу в кабiнi паспортного контролю, отримавши документи, проводить їх перевiрку, вносить данi про осiб та транспортнi засоби до бази даних КАПК "Гарт-1П", чим одночасно перевiряє їх за облiками ДПО (у випадку непрацездатностi КАПК вносить данi до "Книги облiку громадян, транспортних засобiв i вантажiв, що перетнули кордон", перевiряє за виписками з облiкiв ДПО, проставляє вiдмiтки "Вибуття" в паспортнi документи та iммiграцiйнi картки (при необхiдностi), проставляє iншi вiдмiтки ДПС у вiдповiдностi Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом АДПСУ вiд 05.10.2004 р. N 711.

     Данi про вихiдцiв з Пiвнiчного Кавказу, Середньоазiатського регiону та мусульманських країн, крiм того, заносяться СЗПН до "Книги облiку iноземцiв - вихiдцiв з Пiвнiчного Кавказу, Середньоазiатського регiону та мусульманських країн".

     Крiм того, при вивозi з Україну iноземними громадянами транспортних засобiв, якi належать приватним особам та зареєстрованi в реєстрацiйних органах iноземних держав, в паспортному документi та iммiграцiйнiй картцi анулює вiдмiтку "ТЗ". Пiсля цього вилучає частину iммiграцiйної картки "Вибуття" (за винятком iноземцiв, якi проживають в прикордонних районах та термiн та дiї яких - 90 дiб, не закiнчився), залишає її для облiку.

     У випадку виявлення несправностей в паспортних документах доповiдає про це СЗПН, який у випадку прийняття рiшення про пропуск через державний кордон таких осiб вiдповiдними посадовими особами ДПС вносить данi до "Книги облiку несправностей, виявлених у документах осiб, що перетинають ДКУ".

     В ходi перевiрки документiв у iноземцiв також перевiряється дотримання порядку реєстрацiї та перебування в Українi та у всiх осiб наявнiсть вiдмiток в паспортних документах чи iммiграцiйних картках вiдмiтки про ввезення в Україну транспортних засобiв. При виявленнi порушень прикордонний наряд доповiдає СЗПН, який вживає вiдповiдних заходiв адмiнiстративного впливу, а про факти невивезення ввезених транспортних засобiв отримує письмове пояснення вiд осiб та iнформує старшого змiни митницi, пропускає через державний кордон.

     В ходi роботи з перевiрки документiв прикордонний наряд "ПД" здiйснює загальну iдентифiкацiю транспортного засобу (вiдповiднiсть марки, кольору, номера транспортного засобу, установчих даних водiя з даними, вказаними в технiчному паспортi на автомобiль).

     При виявленнi будь-яких ознак невiдповiдностi даних транспортного засобу, iнспектор прикордонного контролю доповiдає СЗПН, який приймає рiшення на повну iдентифiкацiю автомобiля. Крiм того, повнiй iдентифiкацiї пiддаються легковi автомобiлi, випущенi пiсля 2000 року, з об'ємом двигуна 2,0 лiтрiв i бiльше.

     При вивезеннi з України транспортних засобiв, зареєстрованих в реєстрацiйних органах iноземних держав громадянами України, що постiйно проживають за її межами, прикордонний наряд "ПД" iнформує про це спiвробiтника митницi, який вилучає зобов'язання на зворотний вивiз автомобiля iз України (якщо термiн його дiї закiнчився).

     У випадку здiйснення заходiв щодо видворення осiб iз України пропуск їх здiйснюється у взаємодiї з iншими контрольними службами з проведенням всiх контрольних операцiй в повному обсязi.

     При наявностi iнформацiї про наявнiсть в ТЗ порушника кордону або предметiв, заборонених для ввозу в Україну, огляд ТЗ здiйснюється поглиблено комiсiйно зi складанням акта.

     У разi встановлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, виявлення предметiв та товарiв, якi приховано вiд прикордонного та митного контролю, iнспектор митницi у взаємодiї з прикордонними нарядами здiйснює затримання.

     При виявленнi в пунктi пропуску порушникiв ДКУ чи порушникiв режиму в пунктi пропуску спiвробiтники контрольних служб негайно iнформують про це СЗПН, який органiзує затримання порушникiв, проводить адмiнiстративно-процесуальнi дiї, вносить данi про них до вiдповiдного роздiлу "Книги облiку затриманих порушникiв законодавства України".

     При виявленнi пiд час проведення контрольних операцiй зброї, набоїв, наркотичних, вибухових речовин, товарiв, що незаконно перемiщуються через державний кордон, негайно iнформують старшого змiни митницi (не торкаючи виявленого та забезпечивши його недоторканiсть до прибуття спiвробiтника митницi, який приймає рiшення про пропуск чи затримання (при цьому складається акт передачi. При виявленнi таких товарiв та предметiв в ходi спiльного огляду транспортних засобiв чи особистих речей громадян данi про виявлення та вилучення вказуються в актi огляду транспортного засобу)). У випадку прийняття рiшення про затримання товарiв чи предметiв СЗПН вносить данi до "Книги облiку контрабанди, наркотичних речовин, зброї, вибухiвки, затриманих в пунктi пропуску прикордонними нарядами", якщо такi були виявленi вiйськовослужбовцями ДПС.

     Пiсля завершення контрольних операцiй старший п/н "ПД" повертає документи їх власникам, по узгодженню з прикордонним нарядом "ОТЗ", iнспектором митницi дає дозвiл на перетинання державного кордону, приймає остаточне рiшення про пропуск через державний кордон на основi оформлених документiв контрольними службами, поставляє вiдмiтку в картку контролю, вилучивши її, перевiривши чiтку вiдмiтку спiвробiтника митницi, та пiсля випуску транспортного засобу опускає картку контролю в опечатану скриньку в примiщеннi п/н "ПД".

     У випадку вiдсутностi вiдмiтки митницi, неспiвпадання будь-яких даних в картцi контролю "ПД", вживає заходiв по недопущенню несанкцiонованого виїзду з пункту пропуску чи виходу людей.

     При встановленнi законних пiдстав для непропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв, iншого майна СЗПН, на основi прийнятого рiшення прикордонними нарядами, виносить постанову про непропуск, один екземпляр якої вручає особам, яких не пропущено через державний кордон. Пiдставою для непропуску може бути письмове повiдомлення старшого змiни вiдповiдних контрольних служб, постанова про непропуск виноситься, в таких випадках, старшим змiни контрольної служби. Контроль за поверненням i виїздом з пункту пропуску здiйснюється п/н призначеного СЗПН. При поверненнi не пропущеного транспортного засобу водiю, СЗПН вказується маршрут руху, повiдомляє старшого змiни ПВ РП з метою недопущення прориву транспортного засобу через державний кордон.

     При вiдмовi в перетинаннi державного кордону особами пiсля проведення всiх контрольних операцiй та оформлення документiв на пропуск, за рiшенням старших змiн контрольних служб анулюються проставленi вiдмiтки про пропуск та повернення в зворотному напрямку проводиться пiд контролем п/н призначеного СЗПН.

     Спостереження за особами та транспортними засобами здiйснюється:

     - пiд час їх руху вiд тилових ворiт до оглядової естакади - прикордонним нарядом "ВШт";

     - вiд оглядової естакади до краю навiсу над зонами прикордонного та митного контролю з боку кордону - прикордонним нарядом "КР", при його вiдсутностi - за рiшенням СЗПН;

     - вiд краю навiсу до кiнця моста на територiї РП - прикордонним нарядом "ВШк";

     - вiд краю моста до зони митного контролю - прикордонним нарядом ОТЗ";

     - в зонi митного контролю - спiвробiтником митницi, який здiйснює контрольнi операцiї на виїзному каналi та прикордонним нарядом "ОТЗ".

2.3. Особливостi пропуску

2.3.1. Вищих посадових осiб та офiцiйних делегацiй

     Пропуск через державний кордон України вищих посадових осiб, офiцiйних делегацiй органiзується та здiйснюється вiйськовослужбовцями вiдпк "Устилуг" у взаємодiї зi спiвробiтниками митного поста "Устилуг", визначеними керiвниками пiдроздiлу прикордонного контролю та митного поста, спiльно з iншими контрольними службами, що здiйснюють контроль у пунктi пропуску.

     Прикордонний контроль вищих посадових осiб України, або зарубiжних держав, стосовно яких здiйснюється державна охорона (далi - вищi посадовi особи та групи осiб - громадян України чи осiб), громадян України чи iнших держав, якi прямують через державний кордон України за рiшенням або на запрошення Верховної Ради України, Адмiнiстрацiї Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Верховної Ради та Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, Мiнiстерства закордонних справ України, для проведення офiцiйних заходiв на територiї України чи в iнших державах i в установленому порядку оформленi в Управлiннi Державного Протоколу та Церемонiалу Президента України, Управлiннi мiжпарламентських зв'язкiв Секретарiату Верховної Ради України, Службi Протоколу Прем'єр-мiнiстра України, Управлiннi Державного протоколу Мiнiстерства закордонних справ України проводиться в мiсцi, визначеному штабом Львiвського прикордонного загону та керiвництвом Ягодинської митницi (в транспортних засобах чи мiсцях згiдно з протоколом чи на пiдставi розпорядчого документа (заявки) Верховної Ради України, Адмiнiстрацiї Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Мiнiстерства закордонних справ України).

     З прибуттям до пункту пропуску представника Управлiння Державного Протоколу та Церемонiалу Президента України, Управлiння мiжпарламентських зв'язкiв Секретарiату Верховної Ради України, Служби Протоколу Прем'єр-мiнiстра України, Управлiння Державного протоколу Мiнiстерства закордонних справ України, (як правило, за двi години до перетинання державного кордону) останнiй подає посадовiй особi вiдпк "Устилуг", призначенiй для здiйснення прикордонного контролю, списки осiб, включених до складу делегацiй.

     З прибуттям у пункт пропуску через державний кордон офiцiйної делегацiї працiвник Управлiння Державного Протоколу отримує паспорти вiд уповноваженої особи делегацiї, здiйснюючи iдентифiкацiю осiб, пiсля чого передає паспорти посадовiй особi вiдпк "Устилуг" для їх перевiрки.

     Посадова особа вiдпк "Устилуг" здiйснює перевiрку документiв, проставляє в них належнi службовi вiдмiтки, заносить данi до бази даних КАПК "Гарт-1П" i повертає їх працiвниковi Управлiння Державного Протоколу.

     У разi виявлення в документах несправностi або невiдповiдностi документiв списку делегацiї посадова особа вiдпк "Устилуг" негайно доповiдає начальнику вiддiлення прикордонного контролю.

     Прикордонний контроль осiб, якi супроводжують вищих посадових осiб (представникiв засобiв масової iнформацiї та iнших осiб, якi прямують разом з делегацiєю), здiйснювати у загальному порядку, якщо iнше не передбачено у розпорядчих документах (заявцi) Верховної Ради України, Адмiнiстрацiї Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Мiнiстерства закордонних справ України.

     У разi виявлення зброї, боєприпасiв, спецiальних засобiв, що належать особам, якi здiйснюють охорону вищих посадових осiб України, iнших держав та офiцiйних делегацiй, про яку попередня iнформацiя не надавалась, рiшення про пропуск (не пропуск) через державний кордон зброї, боєприпасiв i спецiальних засобiв охорони приймає начальник Львiвського прикз за письмовим погодженням з Управлiнням охорони громадського порядку Мiнiстерством внутрiшнiх справ України.

     Непропущенi через державний кордон України зброя, боєприпаси, спецiальнi засоби, що належать особам, якi здiйснюють охорону вищих посадових осiб України, iнших держав та офiцiйних делегацiй, приймати на зберiгання у встановленому порядку.

     З метою недопущення можливих протиправних дiй щодо вищих посадових осiб, членiв офiцiйних делегацiй, як правило, за двi години до перетинання державного кордону в мiсцях здiйснення прикордонного та iнших видiв контролю працiвники Управлiння Державної охорони України та iнших компетентних служб у взаємодiї з пiдроздiлами Львiвського прикз вживають додаткових режимних заходiв.

     Осiб, якi зустрiчають або забезпечують зустрiч офiцiйних делегацiй, допускати в пункт пропуску з дозволу начальника Львiвського прикордонного загону, якщо її спiвробiтники забезпечують здiйснення спецiальних заходiв щодо безпеки делегацiї.

     Огляд автомобiлiв, якi повнiстю використовують вищi посадовi особи та члени офiцiйних делегацiй, а також транспортних засобiв, що перевозять осiб, якi входять до складу офiцiйних делегацiй, не здiйснюється.

     СЗПН зобов'язаний:

     пiд час прибуття в пункт пропуску офiцiйних делегацiй створити умови для їх проїзду на дипломатичну смугу (на мiсце проведення контролю);

     поiнформувати посадових осiб контрольних служб про їх прибуття в пункт пропуску через державний кордон та негайно органiзувати оформлення;

     у встановленому порядку провести прикордонний контроль, здiйснити пропуск через державний кордон України;

     доповiсти по лiнiї оперативно-чергової служби.

     У разi виникнення нестандартних ситуацiй пiд час здiйснення прикордонного контролю вищих посадових осiб, офiцiйних делегацiй доповiсти в штаб Львiвського прикордонного загону та вживати заходiв щодо їх локалiзацiї. Дiї щодо локалiзацiї нестандартної ситуацiї документувати.

2.3.2. Пропуск через державний кордон дипломатичних агентiв i членiв їх сiмей та транспортних засобiв з дипломатичними номерами

     Прикордонний наряд "ВШ" при прибуттi до пункту пропуску даної категорiї осiб негайно доповiдає про це СЗПН.

     Для пропуску цiєї категорiї осiб СЗПН та начальники пасажирських секторiв приймають окреме рiшення щодо визначення смуги, на якiй буде здiйснюватись оформлення, в залежностi вiд обстановки, яка склалася в пунктi пропуску.

     Правом на позачергове перетинання державного кордону України, проведення прикордонного контролю в транспортних засобах (бiля них) на спецiально визначених дипломатичних смугах руху (в примiщеннях) користуються такi особи:

     дипломатичнi агенти, консульськi посадовi особи i члени їх сiмей;

     дипломатичнi кур'єри, тимчасовi дипломатичнi кур'єри пiд час виконання ними службових обов'язкiв;

     Генеральний секретар ООН, його помiчники та iншi посадовi особи ООН, за наявнiстю вiдповiдних документiв;

     члени сiмей вищезазначених осiб, якi їх супроводжують або прямують окремо, щоб приєднатися до них або повернутися у свою державу, за наявностi вiдповiдних дипломатичних документiв;

     члени адмiнiстративно-технiчного персоналу дипломатичних представництв, консульськi службовцi;

     члени обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв, працiвники обслуговуючого персоналу консульських установ, приватнi домашнi працiвники в разi прямування їх разом з дипломатичними агентами, консульськими посадовими особами або виконання ними обов'язкiв щодо супроводу та доставки транспортних засобiв з дипломатичними номерами.

     Iншi особи, якi є членами обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв, працiвниками обслуговуючого персоналу консульських установ, приватними домашнiми працiвниками, перетинають державний кордон у загальному порядку.

     Перевiрка документiв на право перетинання державного кордону дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей здiйснюється прикордонними нарядами з перевiрки документiв, у прiоритетному порядку.

     Огляд автомобiлiв, якi повнiстю зайнятi дипломатичними агентами, консульськими посадовими особами та членами їх сiмей, транспортнi засоби з дипломатичними номерами та транспортнi засоби, якi перевозять дипломатичну пошту, а також особисте майно, речi та багаж дипломатичних агентiв i консульських посадових осiб, як правило, не здiйснюється.

     Виняток становлять випадки, коли є вагомi пiдстави вважати, що в дипломатичних транспортних засобах, у яких прямують дипломатичнi агенти, консульськi посадовi особи та члени їх сiмей, особистому майнi, речах або багажi дипломатичних агентiв i консульських посадових осiб перебувають особи, якi намагаються незаконно перетнути державний кордон України, або є предмети ввезення або вивезення яких заборонено законодавством України. Тодi за рiшенням Голови ДПСУ може бути здiйснено їх огляд. Такий огляд здiйснюється тiльки в присутностi дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб або уповноважених ними осiб.

     Дипломатична пошта не пiдлягає нi розкриттю, нi затриманню. Всi мiсця, що належать до дипломатичної пошти, повиннi мати зовнiшнi позначки, що вказують на їх характер, i вони можуть вмiщувати лише дипломатичнi документи та предмети, призначенi для офiцiйного користування.

     Митнi пiльги, порядок митного контролю та оформлення дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей, транспортних засобiв з дипломатичними номерами, дипломатичної пошли, а також особистого майна, речей та багажу дипломатичних агентiв i консульських посадових осiб регулюються Митним кодексом України.

     Особи, якi зустрiчають або забезпечують зустрiч дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей, транспортних засобiв з дипломатичними номерами, дипломатичної пошти, а також особистого майна, речей та багажу дипломатичних агентiв i консульських посадових осiб, допускаються в пункт пропуску за акредитацiйними дипломатичними, консульськими, службовими картками та нацiональними паспортами з дозволу начальника Львiвського прикордонного загону, або особи, яка його замiщає.

     СЗПН зобов'язанi:

     пiсля прибуття в пункт пропуску дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей, транспортних засобiв з дипломатичними номерами, дипломатичної пошти, а також особистого майна, речей та багажу дипломатичних агентiв i консульських посадових осiб створити умови для позачергового їх проїзду спiльно з начальниками пасажирських секторiв митного поста визначити смугу для пропуску цiєї категорiї;

     поiнформувати посадових осiб контрольних служб про їх прибуття в пункт пропуску та негайно органiзувати оформлення;

     органiзувати проведення прикордонного контролю i доповiсти лiнiї оперативно-чергової служби.

2.3.3. Рятувальних та аварiйних команд

     Прикордонний наряд "ВШ" при прибуттi до пункту пропуску даної категорiї осiб негайно доповiдає про це СЗПН.

     Пропуск через державний кордон осiб, якi входять до складу формувань, здiйснюється позачергово.

     Для пропуску цiєї категорiї осiб начальник вiддiлення прикордонного контролю та начальник митного поста приймають окреме рiшення щодо визначення смуги, на якiй буде здiйснюватись оформлення в залежностi вiд обстановки, яка склалася в пунктi пропуску.

     Перевiрка документiв та огляд транспортних засобiв проводиться у визначеному нормативними документами порядку.

     По завершенню всiх видiв контролю СЗПН зобов'язаний доповiсти необхiдну iнформацiю по лiнiї ОЧС.

2.3.4. Пропуск через державний кордон трун з померлими та урн з прахом померлих

     Пропуск через державний кордон трупiв з померлими та урн з прахом померлих здiйснюється згiдно iз Законом України "Про поховання та похоронну справу" за наявностi таких документiв:

     свiдоцтво про смерть або iнший документ, що засвiдчує факт смертi, виданий компетентним органом;

     довiдка про те, що в тiлi та в трунi (урнi) немає вкладень, перемiщення яких через державний кордон України заборонено. Таку довiдку видає судово-медичний експерт у присутностi посадової особи вiдповiдного митного органу - в разi вивезення труни (урни) за кордон - або вiдповiдний компетентний орган iноземної держави з легалiзацiєю такої довiдки консульською чи дипломатичною установою України за кордоном, якщо iнше не передбачено законодавством - у разi ввезення труни (урни) на територiю України.

     Тiло померлого повинно вмiщуватись в металеву герметичну труну (урну), яка опечатується посадовими особами, зазначеними в статтi 567 Iнструкцiї.

     Розкриття труни (урни) можливе у виняткових випадках за наявностi достовiрної iнформацiї щодо вкладень, перемiщення яких через державний кордон України заборонено. Розкриття здiйснюється в спецiальному примiщеннi закладу охорони здоров'я України в присутностi посадової особи митного органу та особи, яка супроводжує труну (урну), або представника пiдприємства, який здiйснює перевезення, а також iнших осiб, у випадках, передбачених законом, з дотриманням вимог санiтарно-епiдемiологiчного законодавства України.

2.3.5. Позачергово пропускаються:

     - урядовi та офiцiйнi делегацiї (делегацiї ВР України i Кабiнету України; делегацiї, очолюванi керiвниками обласних рад народних депутатiв України та їх виконавцiв),

     - особи з дипломатичними паспортами i члени їх сiмей, що прямують з ними,

     - важко хворi люди,

     - особи з дiтьми (вiком до 2-х рокiв),

     - транспортнi засоби, якi прямують на пiдставi документiв Червоного Хреста,

     - спецiальнi поштовi машини (дипломатична пошта),

     - особи, якi слiдують на автомобiлях дипломатичних представництв та консульських установ.

3. Час на виконання контрольних операцiй

     3.1. Час на здiйснення спрощеного контролю вiд початку контролю до його закiнчення, без виведення транспортного засобу iз загального потоку руху, як правило, не повинен перевищувати:

     для легкового автомобiля - 2 хвилин;

     для мiкроавтобуса з пасажирами - 6 хвилин;

     для автобуса з пасажирами - 20 хвилин.

     3.2. Час на здiйснення контролю осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, якi слiдують в загальному порядку, не повинен перевищувати часу стоянки транспортних засобiв в пунктi пропуску через державний кордон, передбаченого розкладом або графiками руху.

     Тривалiсть контролю транспортних засобiв в пунктi пропуску:

- легковий автомобiль - до 10 хв.
прикордонний контроль - до 5 хв.;
митний контроль - до 5 хв.;
- мiкроавтобус з пасажирами - до 20 хв.
прикордонний контроль - до 10 хв.;
митний контроль - до 10 хв.;
- автобус - до 45 хв.
прикордонний контроль - до 25 хв.;
митний контроль - до 20 хв.;
iншi види контролю: - по необхiдностi

     При необхiдностi, за рiшенням СЗПН або старшого змiни митницi час на проведення контрольних операцiй може бути збiльшеним за наявностi пiдстав.

4. Режим в пунктi пропуску

     Режимнi правила в пунктi пропуску визначено у вiдповiдностi вимог Закону України "Про Державну прикордонну службу України", Положення про пункти пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 серпня 2000 р. N 1203.

     Основними правилами режиму в пунктi пропуску слiд визначити наступне:

     4.1. Пiсля прибуття в пункт пропуску:

     4.1.2. Особи, якi перетинають державний кордон, повиннi:

     - рухатись на транспортних засобах тiльки по смугах руху, якi визначенi Технологiчною схемою для даних видiв транспортних засобiв та вказанi на вiдповiдних стендах при в'їздi до пункту пропуску.

     Перемiщення на iншi смуги, вихiд з транспортних засобiв допускається тiльки з дозволу прикордонних нарядiв;

     - при прямуваннi в Україну, при необхiдностi, з дозволу вiдповiдного прикордонного наряду на в'їздному каналi пункту пропуску, оформити iммiграцiйнi картки (допускається виїзд транспортного засобу зi смуги руху до мiсця оформлення iммiграцiйних карток);

     - якщо прийнято рiшення про перетинання державного кордону в загальному порядку - отримати у вiдповiдного прикордонного наряду картку контролю чи контрольний талон та пiсля проходження контролю у вiдповiдних контрольних службах представити його прикордонному наряду "Перевiрка документiв", на смузi, по якiй особа перетинає державний кордон, для отримання остаточного дозволу на перетинання державного кордону, у випадку перетинання державного кордону в спрощеному порядку - отримати дозвiл на перетинання державного кордону у прикордонного наряду "Перевiрка документiв", на смузi, по якiй особа перетинає державний кордон;

     - пiсля отримання паспортних документiв вiд прикордонного наряду "Перевiрка документiв" перевiрити наявнiсть вiдмiток на право перетинання державного кордону;

     - виконувати рекомендацiї спiвробiтникiв контрольних служб щодо проходження вiдповiдних видiв контролю;

     - при необхiдностi виконання будь-яких дiй в пунктi пропуску, пов'язаних з перемiщенням територiєю пункту пропуску, але не мають вiдношення до проходження контролю, необхiдного для перетинання державного кордону, отримувати дозвiл на це вiд прикордонних нарядiв, якi несуть службу на смугах руху;

     - залишати зону прикордонного контролю тiльки з дозволу прикордонних нарядiв, якi несуть службу на смугах руху;

     - пiсля проходження всiх видiв контролю та отримання дозволу прикордонних нарядiв на перетинання державного кордону залишити пункт пропуску без зупинок (при прямуваннi iз України у випадку наявностi черги транспортних засобiв в пунктi пропуску - згiдно черги).

     4.1.2. Склад змiни прикордонних нарядiв:

     - перевiрити наявнiсть в пунктi пропуску стороннiх осiб та транспортних засобiв (кожен прикордонний наряд на територiї, визначенiй для нього в Технологiчнiй схемi);

     - постiйно контролювати територiю пункту пропуску з метою недопущення знаходження в пунктi пропуску стороннiх осiб та транспортних засобiв;

     - пiдтримувати взаємодiю мiж прикордонними нарядами, з контрольними службами, з питань запуску, випуску осiб, транспортних засобiв, вантажiв, iншого майна з пункту пропуску та перемiщення їх в пунктi пропуску;

     - негайно вживати заходiв щодо затримання осiб, якi порушили правила режиму в пунктi пропуску;

     - видавати особам, якi прибувають для оформлення вiдповiдних документiв на перемiщення через державний кордон транспортних засобiв, вантажiв, iншого майна, перепустки на право перебування в пунктi пропуску та вилучати їх при залишеннi цими особами пункту пропуску;

     - доводити особам, якi перетинають державний кордон, особам, якi прибувають для оформлення вiдповiдних документiв на перемiщення через державний кордон транспортних засобiв, вантажiв, iншого майна, вимоги режиму в пунктi пропуску.

     4.1.3. Спiвробiтники контрольних служб:

     - при прибуттi на особистому чи службовому транспортi припаркувати його на визначеному та позначеному майданчику;

     - отримати представницьку картку встановленого зразка;

     - перемiщуватись тiльки по визначених маршрутах;

     - iнформувати прикордоннi наряди про виявлення фактiв порушення режиму в пунктi пропуску;

     - iнформувати прикордоннi напрями про прийнятi рiшення про непропуск через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна;

     - iнформувати прикордоннi наряди про прийнятi рiшення про затримання осiб, транспортних засобiв, вантажiв, iншого майна та погоджувати мiсця їх паркування;

     - iнформувати прикордоннi наряди про прийнятi рiшення про проведення поглибленого огляду транспортних засобiв, вантажiв, iншого майна та погоджувати мiсця проведення їх огляду;

     - спiвробiтники митницi при прийняттi рiшення про випуск з митного складу затриманих вантажiв, iншого майна, iнформувати про це старшого змiни прикордонних нарядiв.

     4.1.4. Спiвробiтники банку "Аваль", митно-брокерських компанiй, технiчнi працiвники, працiвники сфери обслуговування пасажирiв:

     - при прибуттi на особистому чи службовому транспортi припаркувати його на визначеному та позначеному майданчику;

     - перемiщуватись тiльки по визначених маршрутах (при необхiдностi перемiщення в пунктi пропуску з питань, пов'язаних з виконанням службових обов'язкiв, отримувати дозвiл на це у старшого змiни прикордонних нарядiв);

     - iнформувати прикордоннi наряди про виявлення фактiв порушення режиму в пунктi пропуску.

     4.1.5. Особи, якi прибувають для оформлення вiдповiдних документiв на перемiщення через державний кордон транспортних засобiв, вантажiв, iншого майна:

     - з прибуттям до пункту пропуску проiнформувати про це прикордонний наряд "Вартовий бiля шлагбаума" чи "Контроль за режимом";

     - постiйно мати при собi перепустки на право перебування в пунктi пропуску та документи, що посвiдчують особу;

     - при вибуттi з пункту пропуску здавати перепустку на право перебування в пунктi пропуску прикордонному наряду "Вартовий бiля шлагбаума".

     4.1.6. Працiвники органiв МВС, СБУ, прокуратури, iнших органiв влади:

     - з прибуттям до пункту пропуску проiнформувати про це прикордонний наряд "Вартовий бiля шлагбаума" чи "Контроль за режимом";

     - надати для перевiрки документи на право перебування в пунктi пропуску старшому змiни прикордонних нарядiв та довести мету прибуття та порядок роботи;

     - при прибуттi на особистому чи службовому транспортi припаркувати його на визначеному та позначеному майданчику;

     - iнформувати старшого змiни прикордонних нарядiв про вибуття з пункту пропуску.

     4.2. В пунктi пропуску забороняється:

     4.2.1. Спiвробiтникам контрольних служб (в тому числi митної варти), спiвробiтникам банку "Аваль", митно-брокерських компанiй, технiчному персоналу, працiвникам пiдприємств сфери обслуговування пасажирiв:

     - знаходитись в пунктi пропуску в позаслужбовий час чи без службових посвiдчень;

     - виконувати обов'язки без представницьких карток (тiльки для спiвробiтникiв, якi задiянi для проведення заходiв щодо пропуску через державний кордон);

     - паркувати транспортнi засоби поза встановлених та позначених майданчикiв для службового та особистого транспорту спiвробiтникiв контрольних служб;

     - виконувати будь-якi дiї, пов'язанi з перемiщенням осiб, транспортних засобiв, вантажiв, iншого майна, в пунктi пропуску без погодження з прикордонними нарядами;

     - проводити фото- чи вiдеозйомку без дозволу старшого змiни прикордонних нарядiв.

     4.2.2. Представникам прикордонної охорони та митної служби Республiки Польща:

     - знаходитись в пунктi пропуску в позаслужбовий час чи без службових посвiдчень;

     - виконувати будь-якi дiї, пов'язанi з перемiщенням осiб, транспортних засобiв, вантажiв, iншого майна, в пунктi пропуску без погодження з прикордонними нарядами;

     - проводити фото- чи вiдеозйомку без дозволу старшого змiни прикордонних нарядiв вiддiлення прикордонного контролю "Устилуг".

     4.2.3. Особам, якi перетинають державний кордон:

     - знаходитись в пунктi пропуску без документiв на право перетинання державного кордону;

     - перемiщуватись в пунктi пропуску поза встановлених та позначених смуг для перетинання державного кордону, змiнювати напрямок руху без дозволу прикордонних нарядiв;

     - здiйснювати проїзд встановлених лiнiй зупинки (в тому числi лiнiї паспортного контролю) без зупинки та без дозволу прикордонних нарядiв;

     - перевищувати визначену дорожнiми знаками швидкiсть руху;

     - виходити з транспортних засобiв, за винятком випадкiв, пов'язаних з проходженням необхiдних видiв контролю;

     - зупиняти транспортнi засоби в мiсцях, не визначених вiдповiдними дорожнiми знаками, та поза зонами прикордонного та митного контролю, а також на майданчиках службового транспорту та особистого транспорту спiвробiтникiв контрольних служб без дозволу старшого змiни прикордонних нарядiв;

     - здiйснювати пересадку осiб, перевантаження вантажiв, iншого майна без дозволу прикордонних нарядiв та спiвробiтникiв митницi;

     - починати рух, залишати пункт пропуску без дозволу прикордонних нарядiв "Перевiрка документiв";

     - порушувати законнi вимоги прикордонних нарядiв чи спiвробiтникiв контрольних служб;

     - проводити фото- чи вiдеозйомку без дозволу прикордонних нарядiв;

     - виходити з пункту пропуску без транспортних засобiв, в яких вони прямували, без дозволу старшого змiни прикордонних нарядiв;

     - своїми дiями та розмiщенням транспортних засобiв, багажу створювати перешкоди для виконання службових обов'язкiв працiвникам контрольних служб, обслуговуючому персоналу транспортних засобiв, проходженню пасажирами визначених видiв контролю;

     - пошкоджувати чи виводити з ладу елементи огорожi, технiчнi пристрої i обладнання, iнформацiйнi щити та iнше майно пункту пропуску;

     - вживати алкогольнi напої, палити, викидати смiття в мiсцях, не визначених для цього, та без дозволу прикордонних нарядiв.

     4.2.4. Працiвникам органiв МВС, СБУ, прокуратури, iнших органiв влади, якi прибули в пункт пропуску для виконання службових обов'язкiв:

     - прибувати в пункт пропуску без вiдповiдних документiв;

     - перебувати в пунктi пропуску та проводити будь-якi заходи без погодження своїх дiй зi старшим змiни прикордонних нарядiв.

5. Взаємодiя мiж контрольними органами та службами, транспортними та iншими органiзацiями та установами

     Взаємодiя в пунктi пропуску органiзується з метою погодження спiльних дiй пiдроздiлiв прикордонного контролю з дiями митних органiв iнших контрольних служб, якi мають вiдношення до пропуску через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна.

     Взаємодiя здiйснюється постiйно. Пiд час здiйснення прикордонного та митного контролю питання взаємодiї можуть уточнюватись, а при змiнах обстановки - органiзовуватись по новому.

     Перед початком роботи по здiйсненню пропуску через кордон осiб, транспортних засобiв i вантажiв СЗПН спiльно з начальниками пасажирських секторiв, представниками iнших контрольних служб на спiльнiй нарадi пiсля взаємообмiну наявною оперативною iнформацiєю про можливий обсяг руху, новi накази, розпорядження, змiни в порядку пропуску через кордон осiб, транспортних засобiв i вантажiв уточнюють питання:

     - органiзацiї проведення додаткових режимних заходiв з метою посилення режиму в пунктi пропуску i спiльного огляду;

     - взаємодiї при оформленнi офiцiйних делегацiй;

     - порядку дiй при виникненнi конфлiктних та iнших нестандартних ситуацiй, у випадках затримання осiб, транспортних засобiв за порушення чинного законодавства;

     - упорядкування руху через кордон транспортних засобiв;

     - дiй при виявленнi зброї, вибухiвки, наркотичних речовин, контрабанди i спецiально обладнаних у транспортних засобах схованок;

     - проведення невiдкладних заходiв при загрозi занесення на територiю України iнфекцiйних захворювань людей i тварин;

     - порядку передачi iнформацiї про проведення екологiчного, ветеринарного, фiтосанiтарного контролю.

     В мiжнародному пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Устилуг - Зосин" при змiнi обстановки, з дозволу начальника Львiвського прикордонного загону, посадовi особи ДПС уточнюють з представниками контрольних органiв сумiжної держави питання щодо пропущених i не пропущених через державний кордон осiб i транспортних засобiв, їх передачi, визначення спiльних скоординованих дiй в iнтересах забезпечення безперебiйного пропуску через державний кордон, а також про змiни в обстановцi, якi впливають на здiйснення пропуску через державний кордон.

     Контрольнi служби в пунктi пропуску забезпечують iнформування органiв охорони державного кордону та митних органiв про прибуття (вибуття) у пункт (з пункту) пропуску транспортних засобiв i товарiв, результати їх контролю, пропущенi та не пропущенi через державний кордон транспортнi засоби i товари, виявлення осiб, причетних до протиправної дiяльностi.

     Зазначенi суб'єкти взаємодiють шляхом обмiну iнформацiєю, проведення нарад, спiльних iнструктажiв.

     У разi виникнення в пунктах пропуску ситуацiй, якi ускладнюють або унеможливлюють пропуск через державний кордон чи функцiонування пунктiв пропуску, контролюючi органи в межах своєї компетенцiї вживають скоординованих заходiв до їх локалiзацiї.

Прикiнцевi положення

     Дiяльнiсть контрольних служб в пунктi пропуску транспортних та iнших органiзацiй i установ пiд час здiйснення пропуску через державний кордон координує вiдпк "Устилуг". Вимоги щодо порядку дiяльностi в пунктi пропуску через державний кордон обов'язковi для виконання всiма посадовими особами органiв та служб, розташованих у ньому.

     Технологiчна схема пропуску через державний кордон та її вiдповiднiсть вимогам нормативно-правових актiв та мiжнародних договорiв України не менш як один раз на рiк перевiряється керiвниками контрольних служб. Вiдповiднi вiдмiтки про результати перевiрки робляться в Технологiчнiй схемi i засвiдчуються пiдписами зазначених посадових осiб. У разi змiн щодо порядку здiйснення контролю осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна керiвники вiдповiдних структурних пiдроздiлiв завчасно надають iнформацiю, доповнення та змiни вносяться пiсля погодження.

     Контроль за виконанням положень Технологiчної схеми пропуску покладається на начальника вiдпк "Устилуг" та начальника митного поста "Устилуг".

Перший заступник начальника Львiвського прикордонного загону - начальник штабу пiдполковник О. Г. Рибак
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.