ЧЕРНIВЕЦЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН
ВАДУЛ-СIРЕТСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 27 жовтня 2006 року | N 1094/822 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми пропуску
через державний кордон осiб, транспортних
засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску
"Порубне"
Зареєстровано в Чернiвецькому обласному управлiннi юстицiї 7 грудня 2006 р. за N 69/1848 |
Керуючись Законом
України "Про державний кордон України", Митним кодексом України, постановами
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 року N 1203
"Про затвердження Положення про пункти
пропуску через державний кордон", вiд 24 грудня
2003 року N 1989 "Питання пропуску
через державний кордон автомобiльних, водних,
залiзничних та повiтряних транспортних засобiв,
перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", наказом Адмiнiстрацiї Державної
прикордонної служби України та Державної митної
служби України вiд 24 листопада 2003 року N 297/793
"Про затвердження Технологiї прикордонного та
митного контролю у пунктах пропуску через
державний кордон", зареєстрованим в
Мiнiстерствi юстицiї України 9 грудня 2003 року за
N 1133/8454, з метою запровадження на постiйнiй
основi нової технологiї прикордонного та митного
контролю у пунктах пропуску через державний
кордон наказуємо:
1. Затвердити таку, що додається:
- Технологiчну схему пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктiв пропуску "Порубне" (далi - Технологiчна схема).
2. Пiд час здiйснення пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску "Порубне" суворо керуватись вимогами Технологiчної схеми.
3. Наказ Чернiвецького прикордонного загону та Вадул-Сiретської митницi вiд 27.01.2004 р. N 69/62/1 "Про затвердження Технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна" (iз змiнами та доповненнями) вважати таким, що втратив чиннiсть.
4. Чернiвецькому прикордонному загону забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Чернiвецького обласного управлiння юстицiї в п'ятиденний термiн.
5. Цей наказ набуває чинностi через 10 днiв пiсля державної реєстрацiї.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника вiддiлу прикордонного контролю та реєстрацiї штабу Чернiвецького прикордонного загону - заступника начальника штабу пiдполковника Шила В. М., заступника начальника Вадул-Сiретської митницi Добровольського I. Б.
Наказ довести до вiдома всiх зацiкавлених осiб.
Начальник Чернiвецького прикордонного загону полковник | С. Г. Стукало |
Начальник Вадул-Сiретської митницi | М. М. Салагор |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Чернiвецького прикордонного загону, Вадул-Сiретської митницi вiд 27 жовтня 2006 р. N 1094/822 |
|
Зареєстровано в Чернiвецькому обласному управлiннi юстицiї 7 грудня 2006 р. за N 69/1848 |
ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
пропуску через державний кордон осiб,
транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в
пунктi пропуску "Порубне"
Назва пункту пропуску: "Порубне".
Вiдкритий постановою РМ СРСР N 685-РС 07.03.58 р. (РМ 2259-РС 21.85).
Визначений Угодою мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Румунiї вiд 19.12.2003 р., Угодою мiж Урядом України та Урядом Румунiї "Про спрощений порядок пропуску через спiльний державний кордон громадян України та Румунiї, якi проживають в прикордонних районах та повiтах" вiд 29.03.96 р., Протоколом мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України i Урядом Румунiї про внесення змiн та доповнень до неї вiд 04.07.2006 року.
Вид сполучення: автомобiльний, пiшохiдний.
Характер транспортних перевезень - вантажо-пасажирський.
Категорiя - мiжнародний, мiсцевий.
Режим функцiонування - постiйний.
Час роботи - цiлодобовий.
Номер за реєстром 730800.
1. Загальнi положення
1.1. Технологiчна схема пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску "Порубне" (далi - Технологiчна схема) розроблена вiдповiдно до Закону України "Про державний кордон України", Закону України "Про Державну прикордонну службу України", Митного кодексу України, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 серпня 2000 р. N 1203 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 року N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 24.11.2003 р. N 297/793 "Про затвердження Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 09.12.2003 р. за N 1133/8454, наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 28.02.2004 року N 202/163 "Про затвердження Порядку спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 24.03.2004 р. за N 360/8959, наказу Державної митної служби України, Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, Мiнiстерства транспорту та зв'язку України, Мiнiстерства охорони здоров'я України, Мiнiстерства аграрної полiтики України, Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища України, Мiнiстерства культури i туризму України, Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авiацiї вiд 28.11.2005 р. N 1167/886/824/643/655/424/858/900 "Про затвердження Часових нормативiв виконання контрольних операцiй посадовими особами, якi здiйснюють контроль осiб, товарiв i транспортних засобiв у пунктах пропуску через державний кордон України", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 26.12.2005 р. за N 1557/11837, та iнших нормативно-правових актiв України.
1.2. Технологiчна схема визначає:
- види, послiдовнiсть i змiст контрольних операцiй;
- порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна у пунктi пропуску "Порубне" (далi по тексту - пункт пропуску);
- порядок здiйснення спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв.
1.3. Технологiчна схема:
- встановлює єдинi пiдходи до порядку функцiонування пункту пропуску "Порубне";
- регламентує види, послiдовнiсть i змiст контрольних операцiй та порядок пропуску осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна закордонного прямування в пунктi пропуску "Порубне";
- визначає вiдповiднi умови для роботи контрольних органiв i служб у пунктi пропуску "Порубне".
1.4. Термiни i поняття, що використовуються в цiй Технологiчнiй схемi, вживаються у значеннi, наведеному в Митному кодексi України та iнших нормативно-правових актах України.
2. Умови функцiонування пункту пропуску "Порубне"
2.1. Пропуск осiб, транспортних засобiв (далi по тексту - ТЗ), вантажiв та iншого майна закордонного прямування здiйснюється в пунктi пропуску через державний кордон України.
2.2. Особи, транспортнi засоби, вантажi та iнше майно перемiщуються через державний кордон України в установлених межах пункту пропуску "Порубне" вiдповiдно до Схеми пункту пропуску "Порубне" (додаток 1).
Вiдповiдно до дiючого законодавства в пунктi пропуску "Порубне" встановлюється зона прикордонного контролю та зона митного контролю.
2.2.1. Межi зони прикордонного контролю встановлюються вiдповiдним наказом Чернiвецького прикордонного загону в мiсцях здiйснення прикордонного контролю осiб, транспортних засобiв вантажiв та iнших предметiв, що прямують через державний кордон.
2.2.2. Зона прикордонного контролю встановлюється з урахуванням iснуючої iнфраструктури пункту пропуску "Порубне", характеру та виду перевезень вiд лiнiї паспортного контролю до лiнiї державного кордону, а також у спецiальних службових примiщеннях пiдроздiлу прикордонного контролю в пунктi пропуску та визначається за погодженням з начальником Вадул-Сiретської митницi.
2.2.3. Межi зони митного контролю встановлюються у мiсцях здiйснення митного контролю пасажирiв, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв i затверджуються вiдповiдним наказом Вадул-Сiретської митницi за погодженням iз начальником Чернiвецького прикордонного загону.
2.2.4. Зони митного контролю визначаються з урахуванням особливостей контролю осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв, а також iнфраструктури пункту пропуску "Порубне" на смугах руху легкового та вантажного автотранспорту, у залах та iнших примiщеннях, де здiйснюється митний контроль.
Для прискорення та бiльш зручного проведення контролю осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв, що перемiщуються через державний кордон, пiдтримання встановленого режиму, при в'їздi автотранспортних засобiв у пункт пропуску "Порубне" здiйснюється їх розподiл на смуги руху в залежностi вiд категорiї автотранспорту за допомогою дорожнiх знакiв та розмiтки, вiдповiдних iнформацiйних стендiв. В пунктi пропуску "Порубне" встановлюються наступнi смуги руху автотранспорту:
1 - смуга руху легкового автотранспорту на виїзд;
2 - смуга руху легкового автотранспорту на виїзд (смуга спрощеного контролю);
3 - смуга руху автобусiв на виїзд (смуга спрощеного контролю);
4 - смуга руху автобусiв на в'їзд (смуга спрощеного контролю);
5 - дипломатична смуга руху в'їзд та виїзд (смуга спрощеного контролю);
6 - смуга руху легкового автотранспорту на в'їзд (смуга спрощеного контролю);
7 - смуга руху легкового автотранспорту на в'їзд;
8 - смуга руху мiкроавтобусiв на в'їзд (додаткова);
9 - смуга руху вантажного автотранспорту на виїзд;
10 - смуга руху вантажного автотранспорту на в'їзд.
Мiсця здiйснення контрольних операцiй осiб, транспортних засобiв i товарiв, якi прямують через пункт пропуску, визначаються:
для легкових транспортних засобiв та автобусiв - на вiдповiдних смугах руху, при необхiдностi - в боксах (на майданчиках) поглибленого огляду транспортних засобiв;
для вантажних транспортних засобiв - на вiдповiдних смугах руху, при необхiдностi - в боксах (на майданчиках) поглибленого огляду транспортних засобiв, спецiально облаштованих мiсцях для оформлення небезпечних товарiв;
осiб - у залах оформлення пасажирiв закордонного прямування, на смугах руху бiля або в транспортних засобах закордонного прямування.
3. Порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна у пунктi пропуску "Порубне"
3.1. Пропуск осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна через державний кордон здiйснюється пiсля проведення вiдповiдно вимог нормативно-правових актiв України їх прикордонного, митного контролю, а у вiдповiдних випадках також контролю за здiйсненням мiжнародних перевезень пасажирiв i товарiв автомобiльними транспортними засобами, санiтарного, ветеринарного, фiтосанiтарного, екологiчного контролю, контролю за вивезенням з територiї України культурних цiнностей, iнших передбачених законодавством видiв контролю.
Контроль осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, що прямують через державний кордон, при в'їздi в Україну починається прикордонним контролем i закiнчується митним контролем, при виїздi з України починається митним контролем i закiнчується прикордонним контролем.
3.2. В'їзд у пункт пропуску "Порубне" здiйснюється вiдповiдно до законодавства та мiжнародних угод України, цiєї Технологiчної схеми на пiдставi iнформацiї, яка надається пiдроздiлу прикордонного контролю та митницi особами або уповноваженими представниками перевiзникiв, як це зазначено в п. 6.3 цiєї Технологiчної схеми.
Пiсля в'їзду у пункт пропуску особа, перевiзник, вантажовласник чи уповноважена ними особа заявляє про готовнiсть до контролю i пред'являє посадовим особам пiдроздiлу прикордонного контролю i митницi документи, установленi законодавством i мiжнародними договорами України, особистi та на транспортний засiб i вантаж, який перемiщується через державний кордон України.
Залежно вiд категорiї особи, виду транспортного засобу, характеру вантажу, наявної iнфраструктури пункту пропуску "Порубне" посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю i митницi визначають вiдповiдно до законодавства обов'язковi види контролю особи, транспортного засобу, товарiв та iнших предметiв, а також їх мiсце здiйснення в пунктi пропуску.
Вiдповiдно до пункту 9 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 року N 1569 "Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон" (далi - Порядок) посадова особа митницi на пiдставi поданих документiв та згiдно з додатком 2 до затвердженого даною постановою Порядку визначає види контролю, якi необхiдно здiйснити у пунктi пропуску, та залучає до його здiйснення працiвникiв вiдповiдних контрольних служб.
Посадовi особи контрольних служб вiдповiдно до визначеної законодавством компетенцiї здiйснюють види контролю:
- прикордонний контроль;
- митний контроль;
- санiтарно-карантинний контроль;
- фiтосанiтарний контроль;
- ветеринарний контроль;
- екологiчний контроль;
- контроль за здiйсненням мiжнародних перевезень пасажирiв та товарiв автотранспортними засобами;
- контроль за вивезенням культурних цiнностей.
3.2.1. Прикордонний контроль
Посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю в пунктi пропуску здiйснюють прикордонний контроль i пропуск через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна вiдповiдно до чинного законодавства України та мiжнародних договорiв. Проведення прикордонного контролю посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю в пунктi пропуску "Порубне" здiйснюється у формах перевiрки правових пiдстав для перетинання державного кордону України особами, транспортними засобами i вантажами.
Прикордонний контроль включає в себе:
- перевiрку документiв;
- виконання доручень правоохоронних органiв;
- контроль за особами, яким не дозволяється в'їзд в Україну;
- огляд транспортних засобiв, товарiв та iншого майна;
- адмiнiстративно-правовi та кримiнально-процесуальнi дiї;
- реєстрацiю iноземцiв, осiб без громадянства та їх паспортних документiв;
- проведення спiвбесiди з iноземцями та особами без громадянства;
- здiйснення контролю автомототранспорту, що перетинає державний кордон, з метою виявлення серед нього викраденого.
Огляд транспортних засобiв, товарiв проводиться прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" спiльно з працiвниками митницi, в зонi митного контролю iз застосуванням технiчних засобiв для огляду, а в разi необхiдностi - службових собак.
Види огляду транспортних засобiв:
- вiзуальний;
- огляд з вiдкриттям вантажного вiдсiку без вивантаження товарiв;
- повне або часткове вивантаження товарiв з пiдрахунком їх кiлькостi та перевiркою вiдповiдностi товару заявленому;
- поглиблений огляд транспортних засобiв iз залученням спiльних оглядових груп.
Прикордонний контроль забезпечується:
- спостереженням за транспортними засобами i, за потребою, їх супроводом;
- застосуванням спецiальних технiчних засобiв та службових собак;
- створенням i використанням банкiв даних осiб, якi перетнули державний кордон, осiб, якi вчинили правопорушення, осiб, яким не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежується право виїзду з України, недiйсних, викрадених i втрачених документiв;
- установленням режиму в пунктi пропуску через державний кордон та контроль за його виконанням;
- органiзацiєю i пiдтриманням взаємодiї з пiдприємствами, установами й органiзацiями, що мають вiдношення до мiжнародного сполучення;
- координацiєю дiй контрольних органiв i служб;
- облiком та переданням iнформацiї;
- оперативними заходами.
3.2.2. Митний контроль
3.2.2.1. Митний контроль товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв, що перемiщуються через державний кордон України, здiйснюється службовими особами митницi з метою забезпечення дотримання державними органами, пiдприємствами, органiзацiями та фiзичними особами установленого порядку перемiщення через митний кордон України товарiв та iнших предметiв. Об'єм та порядок проведення митного контролю планується з дотриманням всiх необхiдних технологiчних вимог старшим змiни з врахуванням об'єктивних та суб'єктивних факторiв, якi мають мiсце перед початком i протягом роботи оперативної змiни, з метою максимального досягнення виконання основних завдань по захисту економiчних iнтересiв України, прискорення здiйснення митного контролю, боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.
Здiйснення митного контролю проводиться у вiдповiдностi до положень Митного кодексу України, iнших нормативних актiв України, що регулюють митну справу.
3.2.2.2. Митний контроль здiйснюється у формах перевiрки документiв та вiдомостей, необхiдних для такого контролю, митного огляду (огляду та переогляду товарiв i транспортних засобiв, особистого огляду громадян), облiку товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України, усного опитування громадян та посадових осiб пiдприємств та використання iнших форм, передбачених Митним кодексом України та iншими нормативними України з питань митної справи.
Пiд час перемiщення товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв через митний кордон України уповноваженими посадовими особами митного органу здiйснюються:
- перевiрка, аналiз та реєстрацiя у передбачених випадках товаросупровiдних, товаротранспортних та iнших необхiдних документiв;
- прийняття рiшення щодо здiйснення митного огляду транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв з метою визначення об'єктiв декларування й оподаткування, потреби в проведеннi iнших видiв контролю, виявлення i затримання товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митний кордон України з порушенням законодавства;
- у передбачених законодавством України випадках - проведення митного оформлення товарiв та iнших предметiв;
- прийняття рiшення щодо можливостi перемiщення транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв через митний кордон;
- надання дозволу на перемiщення транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв через митний кордон;
- здiйснення попереднього документального екологiчного контролю товарiв, що ввозяться на територiю України.
3.2.2.3. У передбачених випадках у справах митницi залишаються оригiнали документiв, що були пiдставою для перемiщення товарiв та iнших предметiв через митний кордон України (товаросупровiдних та товаротранспортних документiв тощо). У разi неможливостi вилучення оригiналiв документiв у справах митницi залишаються їх ксерокопiї.
3.2.3. Контроль за здiйсненням мiжнародних перевезень пасажирiв i вантажiв автомобiльним транспортом проводить служба мiжнародних автомобiльних перевезень (далi по тексту - СМАП).
Контролю в СМАП пiдлягають вантажнi транспортнi засоби, визначенi законодавством України, та iншi транспортнi засоби, якщо це визначено дiючими мiжнародними угодами України.
Функцiями контролю СМАП за здiйсненням мiжнародних перевезень пасажирiв i вантажiв є:
- контроль за виконанням перевiзниками вимог мiжнародних договорiв України з питань мiжнародних автомобiльних перевезень;
- контроль технiчного стану автомобiльних транспортних засобiв, що впливає на безпеку руху;
- контроль кiлометрового пробiгу автомобiльними дорогами України та нарахування єдиного збору за проїзд дорогами України за кожен кiлометр проїзду (згiдно Закону України "Про єдиний збiр, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" N 2659-III вiд 12.07.2001 р.);
- перевiрка вагових та габаритних параметрiв автомобiльних транспортних засобiв, оформлення та видача дозволiв на проїзд цих засобiв по територiї України у разi перевищення ними встановлених законодавством України вагових та габаритних параметрiв, а також при перевезеннi небезпечних вантажiв;
- контроль та оформлення дозвiльних документiв на мiжнароднi перевезення пасажирiв i вантажiв автомобiльним транспортом;
- облiк автомобiльних транспортних засобiв, якi здiйснюють мiжнароднi перевезення вантажiв та пасажирiв;
- перевiрка транспортно-експедицiйної документацiї та лiцензiй на здiйснення мiжнародних перевезень пасажирiв та вантажiв автомобiльним транспортом;
- зважування вантажних транспортних засобiв при в'їздi в Україну i, в необхiдних випадках, при виїздi з України.
3.2.4. Фiтосанiтарний контроль
Статтею 5 Закону України "Про карантин рослин" вiд 30.06.93 р. центральним спецiальним органом у галузi карантину рослин визначено головну державну iнспекцiю з карантину рослин, а безпосередньо у пунктах пропуску на державному кордонi України - пункти карантину рослин. Безпосереднє здiйснення державного контролю з карантину рослин покладено на державних iнспекторiв з карантину рослин.
Фiтосанiтарний контроль здiйснюється з метою охорони територiї України вiд занесення або самостiйного проникнення iз-за кордону карантинних об'єктiв.
Фiтосанiтарний контроль здiйснюється шляхом перевiрки вантажiв, якi пiдлягають фiтосанiтарному контролю в пунктi пропуску.
3.2.5. Ветеринарний контроль
Статтею 17 Закону України "Про ветеринарну медицину" вiд 15.11.2001 р. визначено, що державний ветеринарно-санiтарний контроль та нагляд на державному кордонi та транспортi є обов'язковим у разi здiйснення експорту, iмпорту i транзитного перевезення об'єктiв державного ветеринарно-санiтарного контролю. Пропуск через державний кордон України вантажiв, пiдконтрольних службi ветеринарної медицини, дозволяється тiльки пiсля проходження обов'язкового ветеринарного контролю. При цьому функцiї забезпечення цього контролю на державному кордонi України покладено на регiональнi служби державного ветеринарного контролю з пiдпорядкованими їм пунктами ветеринарного контролю.
Ветеринарний контроль здiйснюється з метою контролю за охороною територiї України вiд занесення з iнших країн iнфекцiйних хвороб тварин, а також перевiрки ветеринарного стану при експортi-iмпортi тварин, сировини, продуктiв тваринного походження, кормiв.
Ветеринарний контроль здiйснюється шляхом перевiрки вантажiв, якi пiдлягають ветеринарному контролю в пунктi пропуску. При проведеннi митного контролю i виявленнi багажу, який пiдлягає ветеринарному контролю, для його перевiрки запрошується представник ветеринарно-санiтарної служби.
3.2.6. Екологiчний контроль
Екологiчний контроль здiйснюється вiдповiдно до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.03.95 р. N 198 "Про здiйснення екологiчного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України" безпосередньо в пунктi пропуску "Порубне" державними iнспекторами з охорони навколишнього природного середовища Мiнекобезпеки України.
Екологiчний контроль здiйснюється з метою дотримання норм i правил чинного природоохоронного законодавства i правил екологiчної безпеки пiд час перемiщення через державний кордон України транспортних засобiв, вантажiв, у тому числi отруйних речовин, токсичних промислових вiдходiв, продуктiв бiотехнологiй, бiологiчних агентiв, радiоактивних речовин i ядерних матерiалiв в режимi iмпорту, експорту та транзиту. В разi виявлення порушень природоохоронного законодавства України та норм радiацiйної безпеки пiд час перетину державного кордону служба дiє згiдно з чинним законодавством України.
3.2.7. Санiтарно-карантинний контроль
Санiтарно-карантинний контроль здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про забезпечення санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення" вiд 24.02.94 р., наказу Мiнiстерства охорони здоров'я України вiд 09.10.2000 р. N 247 "Про затвердження Тимчасового порядку проведення державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи", Закону України "Про захист населення вiд iнфекцiйних хвороб" вiд 06.04.2000 р. та iнших нормативно-правових актiв.
Пропуск через державний кордон України пасажирiв, екiпажiв, бригад тощо, серед яких є особи з симптомами iнфекцiйних хвороб, дозволяється пiсля проведення медичного огляду цих осiб.
В'їзд на територiю України транспортних засобiв, ввезення вантажiв, товарiв та iнших предметiв, у тому числi харчових продуктiв та продовольчої сировини, лiкарських засобiв, хiмiчних, бiологiчних i радiоактивних речовин, а також матерiалiв i вiдходiв, що можуть бути факторами передачi iнфекцiї або створити небезпеку для життя i здоров'я людей, дозволяється лише пiсля огляду їх працiвниками санiтарно-карантинного пiдроздiлу. Митне оформлення таких транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв дозволяється пiсля проходження зазначеного огляду.
У разi вiдмови в пропуску через державний кордон України товарiв та iнших предметiв у зв'язку з непроходженням санiтарно-карантинного контролю вiдмову складає санiтарно-карантинна служба, про що для вжиття вiдповiдних заходiв обов'язково iнформує контрольнi органи i служби, якими був здiйснений контроль на час вiдмови.
3.2.8. Контроль за вивозом цiнностей
Контроль за вивозом цiнностей (за викликом працiвника митницi) здiйснюється з метою контролю та недопущення незаконного вивозу з України культурних цiнностей.
3.2.9. Перемiщення через пункт пропуску "Порубне" товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв, що пiдлягають санiтарно-карантинному, ветеринарному, фiтосанiтарному, екологiчному та iншим видам контролю, завершується у разi позитивних висновкiв служб, що здiйснюють цi види контролю. Результати такого контролю вiдображаються у виглядi вiдмiток державних iнспекторiв цих служб у контрольному талончику проходження контролю та у вiдповiдних документах (товаросупровiдних, товаротранспортних та iн.).
У разi вiдмови в пропуску через державний кордон України транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв у зв'язку iз непроходженням контролю iнших контрольних служб вiдмову складає вiдповiдна контрольна служба. Для вжиття вiдповiдних заходiв обов'язково iнформуються старший змiни прикордонних нарядiв та iншi контрольнi органи i служби, контроль якими на час вiдмови було здiйснено.
3.2.9.1. Пропуск через митний кордон транзитних товарiв та автомобiльних транспортних засобiв, що здiйснюють транзитнi перевезення, а також контроль за їх перемiщенням здiйснюються в спрощеному режимi у встановленому законодавством України та мiжнародними договорами порядку.
3.2.10. Огляд автомобiльних транспортних засобiв i товарiв здiйснюється спiльно посадовими особами Вадул-Сiретської митницi та Чернiвецького прикордонного загону вiдповiдно до вимог законодавства України та мiжнародних договорiв України.
3.3. Контроль офiцiйних делегацiй, вищих посадових осiб, дипломатичних та консульських посадових осiб i членiв їх сiмей, iноземних iнспекцiйних груп для проведення iнспекцiй, вiйськових команд та вантажiв, аварiйно-рятувальних та аварiйно-вiдновних формувань, спецiальних, небезпечних товарiв та спецiальних транспортних засобiв здiйснюється згiдно нормативно-правовими актами України та її мiжнародними договорами.
3.4. Особи, транспортнi засоби, вантажi та iнше майно пропускаються через державний кордон посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю на пiдставi позитивних висновкiв посадових осiб митницi, та у вiдповiдних випадках - iнших контрольних органiв i служб, якi надаються:
- щодо транспортних засобiв, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв - шляхом проставлення вiдмiток в контрольному талонi на проходження видiв контролю в пунктi пропуску через державний кордон "Порубне" (далi - контрольний талон) /додаток 2/;
- щодо транспортних засобiв, що прямують в загальному порядку, шляхом проставлення вiдповiдних вiдмiток в контрольному талонi на проходження видiв контролю в пунктi пропуску через державний кордон "Порубне" (додаток 3);
- щодо транспортних засобiв, що прямують в спрощеному порядку, шляхом надання усної iнформацiї спiвробiтником митницi, який здiйснює контроль на вiдповiднiй смузi руху.
Посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю, якi мають право приймати рiшення щодо пропуску транспортного засобу через державний кордон та випуск його з територiї пункту пропуску пiсля завершення всiх передбачених видiв контролю, є:
- на смугах руху для легкового транспорту та смугах руху автобусiв - старший пари iнспекторiв прикордонного контролю на вiдповiднiй смузi руху;
- на смугах руху вантажного автотранспорту - прикордонний наряд "вартовий шлагбаума" вiдповiдно на тилових воротах та на воротах на кордонi;
- на дипломатичних смугах руху - старший змiни прикордонних нарядiв.
3.5. Види, послiдовнiсть, змiст контрольних операцiй та порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна у пунктi пропуску "Порубне"
3.5.1 В'їзд в Україну
(легковий автотранспорт, мiкроавтобуси та
автобуси, крiм транспортних засобiв, якi прямують
по смугам спрощеного контролю та транспортних
засобiв, якi використовуються для перевезення
зовнiшньоекономiчних товарiв)
N з/п | Ким здiйснюється | Змiст контрольної операцiї | Мiсце здiйснення | Часовi нормативи |
1 | Прикордонний наряд "контроль режиму" (кордон) | Контроль режиму в пунктi пропуску. Запуск транспортного засобу на територiю пункту пропуску, перевiрка наявностi документiв на право перетинання державного кордону, а також наявностi страхового полiсу на наземний транспортний засiб iноземної реєстрацiї, заповнення та видача контрольного талону, крiм такого, що слiдує по смугах спрощеного контролю, видача iноземним громадянам та особам без громадянства iммiграцiйних карток, розподiл транспортних засобiв по смугах руху. |
В'їзнi ворота легкового автотранспорту пункту пропуску |
До 3 хв. |
2 | Прикордонний наряд "перевiрка документiв" | Паспортний контроль. Паспортний контроль громадян, якi слiдують легковим автотранспортом, здiйснюється в кабiнах паспортного контролю на вiдповiдних смугах руху. У громадян, якi прямують в автобусах, перевiрка документiв здiйснюється в кабiнах паспортного контролю, що розташованi в залi накопичення. При необхiдностi паспортний контроль пасажирiв автобусiв може здiйснюватись безпосередньо в автобусi, рiшення про це приймається старшим змiни прикордонних нарядiв. Пiд час здiйснення паспортного контролю посадова особа пiдроздiлу прикордонного контролю перевiряє дiйснiсть та належнiсть пред'явнику пред'явлених паспортних документiв на право в'їзду в Україну, а також наявнiсть у водiя та дiйснiсть технiчного паспорта (документiв), страхового полiсу на транспортний засiб. Вид перевiрки документiв (звичайна, поглиблена, дослiдження) визначається посадовою особою, що її здiйснює виходячи з оцiнки ризикiв самостiйно, або по вiдношенню окремих категорiй громадян визначається розпорядженнями штабу загону та рiшеннями старшого змiни прикордонних нарядiв чи начальника вiддiлення прикордонного контролю. При слiдуваннi iноземцiв - вихiдцiв з країн постачальникiв незаконних мiгрантiв, з метою визначення законностi пiдстав в'їзду в Україну з ними проводиться спiвбесiда. |
Лiнiя паспортного контролю | для легкових автомобiлiв: особа до 2 хв., транспортний засiб до 10 хв., (з урахуванням часу на проведення перевiрки за базою даних викрадених), товар до 5 хв.; для автобусiв: особа до 2 хв., транспортний засiб до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду), товар до 5 хв. |
3 | Iнспектор митницi Прикордонний наряд "огляд транспортних засобiв" (пiд час здiйснення огляду транспортного засобу) |
Митний контроль та огляд транспортного засобу. Видача, заповнення та оформлення митної декларацiї (в передбачених законодавством випадках). Вид огляду транспортного засобу (звичайний, поглиблений) визначається спiльно старшим змiни прикордонних нарядiв (або уповноваженою ним посадовою особою прикордонного контролю) та посадовою особою митницi виходячи з оцiнки ризикiв або по вiдношенню до окремих категорiй транспортних засобiв виходячи з вказiвок та розпоряджень штабу загону, митницi, рiшення начальника вiддiлення прикордонного контролю, митного поста. Огляд транспортних засобiв здiйснюється спiльно прикордонним нарядом та спiвробiтником митницi пiсля заповнення водiєм та пасажирами митних декларацiй або усного декларування. Пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" проводиться загальна iдентифiкацiя (звiрка номерiв вузлiв та агрегатiв транспортних засобiв з даними технiчного паспорта). При необхiдностi транспортнi засоби можуть бути пiдданi поглибленому огляду (повнiй iдентифiкацiї транспортного засобу) як в боксах поглибленого огляду, так i в спецiальних вiдведених для цього мiсцях, при цьому складається акт огляду транспортного засобу (згiдно з додатком 4 до Технологiчної схеми). Пiсля завершення огляду, при необхiдностi, направлення для проходження санiтарно-карантинного, ветеринарного, фiтосанiтарного, екологiчного контролю та оформлення в СМАП. Митне оформлення речей, товарiв та iнших предметiв громадян, що перемiщуються на транспортних засобах (легкових машинах, автобусах, мiкроавтобусах). Митний контроль та митне оформлення речей, товарiв та iнших предметiв громадян, що перемiщуються на транспортних засобах (легкових машинах, автобусах, мiкроавтобусах) здiйснюється у вiдповiдностi до вимог Митного кодексу України, iнших нормативно-правових актiв, якi регулюють митну справу в Українi, даної Технологiчної схеми. Завершення митного контролю здiйснюється при наявностi вiдмiток про проходження iнших видiв контролю, у разi їх необхiдностi. |
Зона митного контролю | для легкових автомобiлiв: особа до 2 хв., транспортний засiб до 10 хв., товар до 2 год.; для автобусiв: особа до 2 хв., транспортний засiб до 10 хв., товар до 2 год. |
4 | Лiкар санiтарно-карантинного поста | Санiтарно-карантинний контроль. Включає в себе медичний (санiтарний) огляд осiб та транспортних засобiв, що перетинають державний кордон, огляд пiдконтрольних об'єктiв та пiдкарантинних матерiалiв, оформлення документiв. При необхiдностi проводиться знезараження в окремому мiсцi вiдповiдно до дiючих iнструкцiй. Про всi випадки виявлення ознак iнфекцiйних захворювань лiкар санiтарно- карантинного поста iнформує старшого змiни прикордонних нарядiв - негайно. За рiшенням начальника санiтарно-карантинного поста, по узгодженню з начальником вiддiлення прикордонного контролю "Порубне", санiтарно-карантинний контроль може проводитись до початку прикордонного контролю. |
Зона митного контролю | для легкових автомобiлiв: особа при потребi до 30
хв., транспортний засiб при потребi до 30 хв., для автобусiв: особа при потребi до 30 хв., транспортний засiб при потребi до 30 хв. |
5 | Спiвробiтник служби ветеринарного контролю | Ветеринарний контроль. Включає в себе огляд пiдконтрольних об'єктiв i пiдкарантинних матерiалiв, оформлення документiв. При необхiдностi проведення знезараження в окремому мiсцi вiдповiдно до дiючих внутрiшнiх iнструкцiй. |
Зона митного контролю | для легкових автомобiлiв: транспортний засiб
при потребi до 30 хв., товар при потребi до 30 хв., для автобусiв: транспортний засiб при потребi до 30 хв., товар при потребi до 30 хв. |
6 | Iнспектор карантину рослин | Фiтосанiтарний контроль. Включає в себе огляд пiдконтрольних об'єктiв i пiдкарантинних матерiалiв, оформлення документiв, реєстрацiю перевiрених транспортних засобiв у вiдповiдних облiках. При необхiдностi проведення знезараження в окремому мiсцi вiдповiдно до дiючих внутрiшнiх iнструкцiй. |
Зона митного контролю | для легкових автомобiлiв: транспортний засiб
при потребi до 30 хв., товар при потребi до 30 хв., для автобусiв: транспортний засiб при потребi до 30 хв., товар при потребi до 30 хв. |
7 | Iнспектор екологiчної служби | Екологiчний (радiологiчний контроль). Включає в себе перевiрку наявностi свiдоцтв екологiчного контролю, вiдповiднiсть транспортного засобу екологiчним нормам. Здiйснення радiологiчного контролю. Про всi випадки виявлення екологiчно та радiацiйно забруднених вантажiв та транспортних засобiв, а також при виявленнi перевищення норм радiацiйного фону в пунктi пропуску iнспектор служби екобезпеки повiдомляє старшому змiни прикордонних нарядiв. |
Зона митного контролю | для легкових автомобiлiв: транспортний засiб
при потребi до 2 хв., товар при потребi до 5 хв., для автобусiв: транспортний засiб при потребi до 5 хв., товар при потребi до 20 хв. |
8 | Iнспектор СМАП | Контроль за здiйсненням перевезень пасажирiв i
товарiв автомобiльними транспортними засобами. Включає в себе перевiрку в iноземних i вiтчизняних перевiзникiв дозвiльної системи, лiцензiйних карток, списки пасажирiв, бiлетно-касової документацiї, режимiв працi i вiдпочинку водiїв. |
Зона митного контролю | для автобусiв: до 10 хв. |
9 | Прикордонний наряд "контроль режиму" (тил) | Контроль режиму в пунктi пропуску. Контроль проходження всiх видiв контролю, наявнiсть страхового полiсу на транспортний засiб, вилучення контрольного талону, випуск автотранспорту з пункту пропуску. |
Тиловi ворота автотранспорту | 1 хв. |
3.5.1.1. Прикордонно-митний контроль та iншi види контролю легкового автотранспорту, мiкроавтобусiв з пасажирами та автобусiв, якi прямують по смугам спрощеного контролю, здiйснюється вiдповiдно до положень Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої наказом Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 24.11.2003 року N 297/793, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 09.12.2003 р. за N 1133/8454, та роздiлiв 3.5.3. - 3.5.8. цiєї Технологiчної схеми.
3.5.2. Виїзд з України
(легковий автотранспорт, мiкроавтобуси та
автобуси, крiм транспортних засобiв, якi прямують
по смугам спрощеного контролю та транспортних
засобiв, якi використовуються для перевезення
зовнiшньоекономiчних вантажiв)
N з/п | Вид контролю | Змiст контрольної операцiї | Мiсце здiйснення | Часовi нормативи |
1 | Прикордонний наряд "контроль режиму" (тил) | Контроль режиму в пунктi пропуску. Запуск транспортного засобу на територiю пункту пропуску, перевiрка наявностi документiв на право перетинання державного кордону, а також наявностi страхового полiсу на транспортний засiб, заповнення та видача контрольного талону, розподiл транспортних засобiв по смугах руху. |
тиловi ворота пункту пропуску | 1 хв. |
2 | Iнспектор митницi Прикордонний наряд "огляд транспортних засобiв" (пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв) | Митний контроль та огляд транспортного засобу. Видача, заповнення та оформлення митної декларацiї (в передбачених законодавством випадках). Вид огляду транспортного засобу (звичайний, вибiрковий, поглиблений) визначають старший змiни прикордонних нарядiв або уповноважена ним посадова особа прикордонного контролю, посадова особа митницi спiльно виходячи з оцiнки ризикiв, або по вiдношенню до окремих категорiй транспортних засобiв виходячи з вказiвок та розпоряджень штабу загону, митницi, рiшення начальника вiддiлення прикордонного контролю, митного поста. Огляд транспортних засобiв здiйснюється спiльно прикордонним нарядом та спiвробiтником митницi пiсля заповнення водiєм та пасажирами митних декларацiй або усного декларування. Пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" проводиться загальна iдентифiкацiя (звiрка номерiв вузлiв та агрегатiв транспортного засобу з даними технiчного паспорта). При необхiдностi транспортнi засоби можуть бути пiдданi поглибленому огляду (повнiй iдентифiкацiї транспортного засобу) як в боксах поглибленого огляду, так i в спецiально вiдведених для цього мiсцях, при цьому складається акт огляду транспортного засобу. Пiсля завершення огляду, при необхiдностi, направлення для проходження санiтарно-карантинного, ветеринарного, фiтосанiтарного, екологiчного контролю та оформлення в СМАП. Митний контроль та митне оформлення речей, товарiв та iнших предметiв громадян, що перемiщуються на транспортних засобах (легкових машинах, автобусах, мiкроавтобусах). Митний контроль та митне оформлення речей, товарiв та iнших предметiв громадян, що перемiщуються на транспортних засобах (легкових машинах, автобусах, мiкроавтобусах), здiйснюється у вiдповiдностi до вимог Митного кодексу України, iнших нормативно-правових актiв, якi регулюють митну справу в Українi, даної Технологiчної схеми. Завершення митного контролю здiйснюється при наявностi вiдмiток про проходження контролю, у разi необхiдностi таких видiв контролю. |
Зона митного контролю | для легкових автомобiлiв: особа до 2 хв., транспортний засiб до 10 хв., товар до 2 год.; для автобусiв: особа до 2 хв., транспортний засiб до 10 хв., товар до 2 год. |
3 | Iнспектор СМАП | Контроль за перевезенням пасажiв та товарiв
автомобiльними транспортними засобами. Включає в себе перевiрку та оформлення дозволiв (лiцензiй) перевiзникам України для здiйснення ними мiжнародних автомобiльних перевезень пасажирiв та вантажiв (крiм легкового автотранспорту). |
Зона митного контролю | для автобусiв: до 10 хв. |
4 | Спiвробiтник служби ветеринарного контролю | Ветеринарний контроль. Включає в себе огляд пiдконтрольних об'єктiв i пiдкарантинних матерiалiв, оформлення документiв. При необхiдностi проведення знезараження в окремому мiсцi вiдповiдно до дiючих внутрiшнiх iнструкцiй. |
Зона митного контролю | для легкових автомобiлiв: транспортний засiб
при потребi до 30 хв., товар при потребi до 30 хв., для автобусiв: транспортний засiб при потребi до 30 хв., товар при потребi до 30 хв. |
5 | Iнспектор карантину рослин | Фiтосанiтарний контроль. Включає в себе огляд пiдконтрольних об'єктiв i пiдкарантинних матерiалiв, оформлення документiв, реєстрацiю перевiрених транспортних засобiв у вiдповiдних облiках. При необхiдностi проведення знезараження в окремому мiсцi вiдповiдно до дiючих внутрiшнiх iнструкцiй. |
Зона митного контролю | для легкових автомобiлiв: транспортний засiб
при потребi до 30 хв., товар при потребi до 30 хв., для автобусiв: транспортний засiб при потребi до 30 хв., товар при потребi до 30 |
6 | Прикордонний наряд "перевiрка документiв" | Паспортний контроль. Паспортний контроль громадян, якi слiдують легковим автотранспортом, здiйснюється в кабiнах паспортного контролю на вiдповiдних смугах руху. У громадян, якi прямують в автобусах, перевiрка документiв здiйснюється в кабiнах паспортного контролю, що розташованi в залi накопичення. При необхiдностi паспортний контроль пасажирiв автобусiв може здiйснюватись безпосередньо в автобусi, рiшення про це приймається старшим змiни прикордонних нарядiв. Пiд час здiйснення паспортного контролю посадова особа пiдроздiлу прикордонного контролю перевiряє дiйснiсть та належнiсть пред'явнику пред'явлених паспортних документiв на право в'їзду в Україну, а також наявнiсть у водiя та дiйснiсть технiчного паспорта (документiв), страхового полiсу на транспортний засiб. Вид перевiрки документiв (звичайна, поглиблена, дослiдження) визначається посадовою особою, що її здiйснює виходячи з оцiнки ризикiв самостiйно, або по вiдношенню окремих категорiй громадян визначається розпорядженнями штабу загону та рiшеннями старшого змiни прикордонних нарядiв чи начальника вiддiлення прикордонного контролю. |
Лiнiя паспортного контролю | для легкових автомобiлiв: особа до 2 хв., транспортний засiб до 10 хв., (з урахуванням часу на проведення перевiрки за базою даних викрадених), товар до 5 хв.; для автобусiв: особа до 2 хв., транспортний засiб до 5 хв. (до 1 год. 3 урахуванням часу на проведення поглибленого огляду), товар до 5 хв. |
7 | Прикордонний наряд "контроль режиму" (кордон) | Контроль режиму в пунктi пропуску. Вилучається контрольний талон, перевiряється наявнiсть вiдмiток контрольних служб, страхового полiсу на транспортний засiб, здiйснюється випуск автотранспорту з пункту пропуску. |
1 хв. |
3.5.2.1. Прикордонно-митний контроль та iншi види контролю легкового автотранспорту, мiкроавтобусiв з пасажирами та автобусiв, якi прямують по смугам спрощеного контролю, здiйснюється вiдповiдно до положень Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої наказом Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 24.11.2003 року N 297/793, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 09.12.2003 р. за N 1133/8454, та роздiлiв 3.5.3. - 3.5.8. цiєї Технологiчної схеми.
3.5.3. Технологiя прикордонного та митного контролю на смугах спрощеного контролю
3.5.3.1. У пунктi пропуску "Порубне" для спрощеного контролю осiб та їх речей, якi прямують на легкових автомобiлях, рейсових автобусах та автобусах з туристичними групами, автомобiлях дипломатичних представництв та консульських установ, а також товарiв, що перемiщуються в обсягах, що не пiдлягають декларуванню та оподаткуванню, визначаються наступними смугами руху:
При виїздi з України:
для легкового автотранспорту - смуга руху N 2
для автобусiв - смуга руху N 3
При в'їздi в Україну:
для легкового автотранспорту - смуга руху N 6
для автобусiв - смуга руху N 4
для автомобiлiв дипломатичних представництв та консульських установ при в'їздi та виїздi - смуга руху N 5.
3.5.3.2. Смуги руху, на яких здiйснюється прикордонний та митний контроль осiб, їх речей та транспортних засобiв у спрощеному порядку, облаштовуються вiдповiдними єдиними iнформацiйними стендами Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України, дорожньою розмiткою та знаками, якi вказують напрямок руху та роз'яснюють порядок проходження контролю.
3.5.3.3. Вибiр смуги руху здiйснюється особою (водiєм чи пасажиром) виходячи з вимог законодавства України щодо декларування та оподаткування транспортних засобiв, товарiв, валютних цiнностей.
Смуга руху може бути визначена для конкретного транспортного засобу або особи посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю або митного органу з урахуванням аналiзу та оцiнки ризикiв.
3.5.3.4. Iнiцiатором прийняття рiшення щодо виведення осiб та транспортних засобiв iз загального потоку руху може бути iнспектор прикордонного контролю або iнспектор митницi з подальшою доповiддю старшому змiни прикордонних нарядiв або митного органу. Рiшення про проведення огляду транспортного засобу спiльною спецiальною оглядовою групою у разi наявностi письмової iнформацiї щодо контрольованого пропуску (пiд оперативним контролем) приймається старшим змiни прикордонних нарядiв.
3.5.3.5. Виведення транспортного засобу чи пасажира iз загального потоку руху здiйснюється на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв. У цьому разi прикордонний та митний контроль транспортних засобiв та осiб здiйснюється спiльною спецiальною оглядовою групою (далi по тексту - ССОГ), яка складається з представникiв митницi та посадових осiб прикордонного контролю iз залученням, у разi потреби, представникiв iнших органiв контролю на смугах руху, визначених для огляду транспортних засобiв у межах зони митного контролю, а в разi виникнення потреби - у спецiально визначених примiщеннях та на майданчиках у межах територiї пункту пропуску.
Перед початком проведення огляду транспортного засобу чи особи посадова особа митного органу вимагає подання письмової митної декларацiї.
3.5.3.6. Пiд час здiйснення спiльного огляду основними завданнями представникiв спiльних спецiальних оглядових груп є:
а) для посадових осiб пiдроздiлiв прикордонного контролю:
• пошук та затримання осiб, причетних до спроб порушення державного кордону;
• виявлення зброї, наркотичних, вибухових, отруйних та небезпечних речовин;
• контроль виконання режимних правил пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв;
б) для посадових осiб митних органiв:
• визначення об'єктiв декларування й оподаткування, потреби в проведеннi iнших видiв контролю;
• пошук i затримання товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються з порушенням законодавства.
3.5.3.7. За результатами проведення огляду спiльною спецiальною оглядовою групою складається акт огляду транспортного засобу, оформлений iнiцiатором. Акт огляду складається в трьох примiрниках за визначеною чинним законодавством України формою.
Перший примiрник акта огляду надається власнику (особi) транспортного засобу, другий та третiй примiрники залишаються у справах органiв охорони державного кордону та митних органiв. Усi примiрники акта огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи з визначенням iнiцiатора проведення огляду.
Реєстрацiя актiв огляду транспортних засобiв здiйснюється в електронному або паперовому виглядi.
3.5.3.8. Аналiз та оцiнку ризикiв здiйснює старший змiни прикордонних нарядiв, старший змiни митницi або вповноважена ними особа на пiдставi вивчення паспортних та iнших документiв осiб, товаросупровiдних та транспортних документiв, а також виходячи з маршруту та напрямку руху, громадянства або державної реєстрацiї об'єкта контролю, поведiнки пiдконтрольної особи та iнших зовнiшнiх ознак; рiк випуску, марка, зовнiшнiй вигляд, конструктивнi особливостi транспортного засобу; вiдповiднiсть товару, його ваги заявленим у документах i поданим до митного контролю країни походження та країни отримання вантажу; наявнiсть орiєнтувань правоохоронних органiв, Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України тощо.
3.5.4. Пропуск через державний кордон осiб у пiшому порядку
3.5.4.1. У вiдповiдностi до взаємних домовленостей з Румунською стороною пропуску осiб в пiшому порядку здiйснюється, як виняток, за рiшенням старшого змiни прикордонних нарядiв за погодженням з старшим змiни прикордонної полiцiї Румунiї, у випадку масового пропуску органiзованих груп громадян в пiшому порядку рiшення про це приймає начальник Чернiвецького прикордонного загону за погодженням з румунською стороною та керiвництвом Вадул-Сiретської митницi.
Особи перетинають державний кордон за документами, передбаченими законодавством та мiжнародними угодами України про умови взаємних поїздок громадян, по лiвiй сторонi смуги руху автобусiв.
Перевiрка паспортних документiв осiб здiйснюється прикордонним нарядом "перевiрка документiв" на смузi руху, при цьому громадяни прикордонних районiв та повiтiв пропускаються через кордон за наявностi документiв, передбачених Угодою мiж Урядом України та Урядом Румунiї про спрощений порядок пропуску через державний кордон громадян України та Румунiї, що проживають в прикордонних районах та повiтах.
Масовий пропуск громадян в пiшому порядку здiйснюється через зали прикордонного та митного контролю адмiнбудинку.
3.5.4.2. У разi виявлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв огляд речей громадян здiйснюється спiльною спецiальною оглядовою групою тiльки пiсля подання громадянином митної декларацiї.
3.5.5. Пропуск транспортних засобiв
3.5.5.1. Паспортний контроль здiйснюється двома iнспекторами прикордонного контролю на смугах руху без виходу пасажирiв та водiя з транспортного засобу. При цьому старший прикордонного наряду здiйснює iдентифiкацiю пасажирiв за паспортними документами, вивчає їх на наявнiсть пiдробок i передає для реєстрацiї молодшому прикордонного наряду, який вносить данi власникiв та данi транспортного засобу у вiдповiднi бази даних у кабiнi паспортного контролю. Поставляння вiдмiтки про перетинання державного кордону та повернення паспортних i iнших документiв водiю й пасажирам транспортного засобу здiйснюється старшим прикордонного наряду.
Зовнiшнiй огляд транспортного засобу здiйснюється спiльно посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю та митницi в зонi митного контролю. За рiшенням старшого прикордонного наряду (змiни) або митної змiни на напрямку руху транспортних засобiв транспортний засiб може бути виведений iз загального потоку руху i направлений в бокс (на майданчик) огляду.
3.5.5.2. Облiк (реєстрацiя) транспортних засобiв здiйснюється посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю в пунктi пропуску "Порубне" пiд час паспортного контролю. При цьому видача громадянам-нерезидентам зобов'язань про зворотний вивiз транспортних засобiв особистого користування, що перебувають на облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, не здiйснюється. У паспортi громадянина поряд з датоштампом та/або iммiграцiйнiй картцi проставляється вiдмiтка "ТЗ реєстрацiйний N", яка засвiдчує дату ввезення громадянином-нерезидентом транспортного засобу особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав.
При вивезеннi за межi України тимчасово ввезеного транспортного засобу посадовою особою органу охорони державного кордону вiдмiтка "ТЗ реєстрацiйний N" анулюється.
У разi ввезення транспортних засобiв громадянами України, якi постiйно проживають за її межами (нерезидентами), декларацiя на ввезення/вивезення транспортного засобу (форма МД-7) подається митному органу.
Посадова особа органу охорони державного кордону iнформує водiя або власника, який ввозить на територiю України транспортний засiб, про обов'язкове вивезення цього транспортного засобу за межi України в термiн, установлений законодавством, або оформлення його у вiдповiдний митний режим.
У разi отримання громадянами-нерезидентами транспортних засобiв, якi надiйшли в Україну як несупроводжуваний багаж, вони або уповноваженi ними особи подають митному органу, який здiйснює митне оформлення, декларацiю форми МД (крiм випадкiв, визначених законодавством України).
У разi змiни митного режиму ввезення зазначених у цьому пунктi транспортних засобiв митний орган письмово iнформує про це Адмiнiстрацiю Державної прикордонної служби України.
У разi виявлення пiд час проведення паспортного контролю в пунктi пропуску через державний кордон України "Порубне" в паспортному документi та/або iммiграцiйнiй картцi iноземних громадян-нерезидентiв i осiб без громадянства - нерезидентiв, якi виїжджають з України без ввезеного ними транспортного засобу, не анульованої вiдмiтки "ТЗ реєстрацiйний N" уповноважена посадова особа пiдроздiлу прикордонного контролю забезпечує iнформування про це вповноважених посадових осiб митного органу, якими здiйснюється митний контроль у цьому пунктi пропуску.
По отриманнi вищезгаданої iнформацiї посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю застосовують до таких громадян заходи, передбаченi статтями 25, 26 Закону України вiд 04.02.94 N 3929-XII "Про правовий статус iноземцiв та осiб без громадянства" (iз змiнами та доповненнями), у порядку, установленому Правилами в'їзду iноземцiв та осiб без громадянства в Україну, їх виїзду з України i транзитного проїзду через її територiю, затвердженими постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.12.95 N 1074 (iз змiнами та доповненнями).
У випадку виявлення пiд час прикордонного та митного контролю при ввезеннi транспортного засобу на митну територiю України не анульованої вiдмiтки "ТЗ реєстрацiйний N" у паспортному документi громадянина-нерезидента, яка засвiдчує дату ввезення цим громадянином транспортного засобу особистого користування, та вiдсутностi у базах даних перетинання державного кордону транспортними засобами та вантажами комплексу автоматизацiї прикордонного контролю "Гарт-1/П" Державної прикордонної служби України iнформацiї стосовно зворотного вивезення таких транспортних засобiв посадовим особам прикордонної та митної служб повиннi керуватись вимогами пунктiв 3.5.3.4 - 3.5.3.7 цiєї Технологiчної схеми.
При цьому є обов'язковим:
- виведення транспортного засобу iз загального потоку посадовими особами прикордонної або митної служб;
- подання громадянином митному органу на бланку митної декларацiї, форму якої встановлено постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.97 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разi перемiщення ними через митний кордон України товарiв та iнших предметiв", двох примiрникiв зобов'язання про зворотне вивезення ТЗ. Другий примiрник зобов'язання про зворотне вивезення ТЗ залишається у справах митного органу для контролю;
- направлення електронних копiй оформлених у вищезгаданому випадку зобов'язань про зворотне вивезення ТЗ уповноваженою посадовою особою митного органу до Єдиної автоматизованої iнформацiйної системи Держмитслужби України (далi по тексту - ЄАIС) для облiку та контролю у порядку, встановленому Держмитслужбою України.
3.5.6. Особливостi пропуску автобусiв
3.5.6.1. Прикордонний та митний контроль осiб та їх речей, якi прямують на рейсових автобусах та автобусах з органiзованими туристичними групами та офiцiйними делегацiями, здiйснюється без виходу пасажирiв з автобуса. У разi встановлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, перевезення в автобусi предметiв з ознаками контрабанди або порушення митних правил, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, особа або автобус виводяться iз загального потоку руху i пiдлягають огляду спiльною спецiальною оглядовою групою.
3.5.7. Особливостi забезпечення здiйснення iнших видiв контролю
3.5.7.1. Заповнення iммiграцiйних карток пасажирами i водiями транспортних засобiв здiйснюється на спецiально видiлених стоянках перед в'їздом у зону прикордонного та митного контролю.
3.5.7.2. Представники iнших контрольних служб перебувають у спецiально вiдведеному мiсцi пункту пропуску з розташуванням їх службових примiщень у безпосереднiй близькостi одне вiд одного. У визначених законодавством України випадках посадовi особи митницi викликають представникiв iнших контрольних служб безпосередньо на смуги руху, якi допускаються в зони митного контроль по службовим посвiдченням та представницьким карткам.
3.5.8. Граничнi термiни здiйснення контрольних операцiй
Час на здiйснення прикордонного та митного контролю вiд початку контролю до його закiнчення без виведення особи або транспортного засобу iз загального потоку руху, як правило, не повинен перевищувати:
для осiб у пiшому порядку - до 1 хв.;
для легкового автомобiля з трьома пасажирами - 2 хв.;
для мiкроавтобуса з 9-ма пасажирами - 6 хв.;
для автобуса з 30-ма пасажирами - 20 хв.
3.5.9 В'їзд в Україну (вантажний автотранспорт)
N з/п | Ким здiйснюється | Змiст контрольної операцiї | Мiсце здiйснення | Часовi нормативи |
1. | Прикордонний наряд "вартовий шлагбаума" (кордон) | Контроль режиму в пунктi пропуску. Запуск транспортного засобу на територiю пункту пропуску, перевiрка наявностi документiв на право перетинання державного кордону, а також наявностi страхового полiсу на транспортний засiб, видача контрольного талону iз зазначенням в ньому кiлькостi осiб, що прямують в транспортному засобi, марки та типу автомашини, номерного знаку автомашини та причепа (напiвпричепа), найменування товару, режиму перемiщення, а також дати та часу в'їзду в пункт пропуску, направлення його в зону прикордонного та митного контролю, видача iноземним громадянам та особам без громадянства iммiграцiйних карток. |
В'їзнi ворота вантажного напряму | 3 хв. |
2. | Iнспектор СМАП | Проведення зважування транспортного засобу та видача талона про результати зважування. | Зона прикордонного контролю, вага СМАП | 5 хв. |
ОФОРМЛЕННЯ ВОДIЯ (ВОДIЇВ), ОСIБ, ЩО СУПРОВОДЖУЮТЬ ВАНТАЖ, ТА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ | ||||
3. | Прикордонний наряд "перевiрка документiв" Спiльна оглядова група Прикордонний наряд "огляд транспортних засобiв" (з залученням службової собаки) Iнспектор митницi | Перевiрка документiв, реєстрацiя осiб та
транспортного засобу здiйснюється в кабiнi
паспортного контролю на смузi руху вантажного
автотранспорту. Пiд час здiйснення паспортного контролю посадова особа пiдроздiлу прикордонного контролю перевiряє дiйснiсть та належнiсть пред'явнику пред'явлених паспортних документiв на право в'їзду в Україну, а також наявнiсть у водiя та дiйснiсть технiчного паспорта (документiв) на транспортний засiб та страхового полiсу на транспортний засiб. Вид перевiрки документiв (звичайна, поглиблена, дослiдження) визначається посадовою особою, що її здiйснює виходячи з оцiнки ризикiв самостiйно, або по вiдношенню до окремих категорiй громадян визначається розпорядженнями штабу загону та рiшеннями старшого змiни прикордонних нарядiв чи начальника вiддiлення прикордонного контролю. При слiдуваннi iноземцiв - вихiдцiв з країн постачальникiв незаконних мiгрантiв, з метою визначення законностi пiдстав в'їзду в Україну з ними проводиться спiвбесiда. Прикордонний та митний контроль водiя i пасажирiв та транспортного засобу. Ознайомлення з товаротранспортними та товаросупровiдними документами, визначення видiв контролю та виду огляду вантажу. Загальний зовнiшнiй огляд транспортних засобiв, перевiрка цiлiсностi тентiв (з використанням оглядової ями та балкону), пломб, тросiв, огляд кабiни. Здiйснення попереднього контролю митними органами шляхом аналiзу iнформацiї про пiдконтрольний товар, яка мiститься в товаротранспортних, транспортних, комерцiйних та iнших документах, поданих при перемiщеннi товарiв через державний кордон України. Пiсля в'їзду (прибуття) у пункт пропуску перевiзник (вантажовласник) чи вповноважена ним особа заявляє про готовнiсть до контролю й пред'являє посадовим особам органу охорони державного кордону й митного органу документи на товар вiдповiдно до законодавства України. Цi посадовi особи визначають потребу проведення попереднього контролю. Якщо товар пiдлягає попередньому документальному контролю, то посадовими особами митного органу перевiряються наявнiсть необхiдних документiв, а у разi потреби звiряються вiдповiднiсть наданих сертифiкатiв, висновкiв, пiдписiв уповноважених осiб наявним зразкам з використанням ЄАIС. Факт здiйснення попереднього документального контролю транспортних засобiв i товарiв засвiдчується шляхом вчинення запису на товаросупровiдних (товаротранспортних) документах на товар "Направляється для проходження остаточного (вказуються види контролю) контролю до митницi призначення (вказується митний орган)". Зазначений запис обводиться та завiряється посадовою особою митного органу (особистою номерною печаткою iнспектора митницi), який здiйснював попереднiй документальний контроль. Митне оформлення речей, товарiв та iнших предметiв водiя (водiїв) та осiб, що супроводжують вантаж. Видача, заповнення та оформлення митної декларацiї (в передбачених законодавством випадках). Митний контроль та митне оформлення речей, товарiв та iнших предметiв здiйснюється у вiдповiдностi до вимог Митного кодексу України, iнших нормативно-правових актiв, якi регулюють митну справу в Українi, даної Технологiчної схеми. Форма проведення митного контролю визначається спiвробiтником митницi, якiй проводить митний контроль та митне оформлення вiдповiдно до дiючого законодавства України. Визначення виду огляду, необхiдних видiв контролю, огляд кабiни, загальний огляд транспортного засобу та митного забезпечення. Пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" проводиться загальна iдентифiкацiя (звiрка номерiв вузлiв та агрегатiв транспортного засобу з даними технiчного паспорта), при необхiдностi транспортнi засоби можуть бути пiдданi повнiй iдентифiкацiї. Пiсля завершення огляду ТЗ направляється для оформлення в СМАП, а при необхiдностi - для проходження iнших видiв контролю з проставленням вiдмiток про їх необхiднiсть на зворотному боцi контрольного талону. Направлення транспортного засобу на майданчик, визначений для оформлення вантажу в зонi митного контролю. |
Зона прикордонного контролю Оглядова яма в зонi митного контролю |
особа до 2 хв., транспортний засiб до 5 хв., (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду та внесення iнформацiї про ТЗ до бази даних), товар до 10 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) |
Iнспектор митницi | Проводиться паралельно паспортному контролю:
особа до 2 хв., транспортний засiб до 10 хв., товар до 2 год. |
|||
4. | Iнспектор СМАП | Контроль за здiйсненням перевезень пасажирiв
та вантажiв (товарiв) автомобiльними
транспортними засобами. Включає в себе перевiрку в iноземних i вiтчизняних перевiзникiв дозвiльної системи, лiцензiйних карток, вагових i габаритних параметрiв, наявнiсть та оформлення i видачу спецiальних дозволiв на рух наднормативних автопоїздiв, що перевозять небезпечнi вантажi, перевiрку транспортно-експедицiйної документацiї, режиму працi i вiдпочинку водiїв. |
Зона митного контролю | до 7 хв. |
ОФОРМЛЕННЯ ВАНТАЖУ | ||||
5. | Лiкар санiтарно-карантинного поста | Санiтарний контроль. Включає в себе медичний (санiтарний) огляд осiб та транспортних засобiв, якi перетинають державний кордон. Про всi випадки виявлення ознак iнфекцiйних захворювань лiкар санiтарно-карантинного поста iнформує старшого змiни прикордонних нарядiв - негайно. За рiшенням начальника санiтарно-карантинного поста, за узгодженням з начальником вiддiлення прикордонного контролю "Порубне", санiтарний контроль може проводитись до початку прикордонного контролю. |
Зона митного контролю | особа при потребi до 30 хв., транспортний засiб при потребi до 30 хв., товар при потребi до 30 хв. |
6. | Спiвробiтник служби ветеринарного контролю | Ветеринарний контроль. Включає в себе огляд пiдконтрольних предметiв та вантажiв, оформлення документiв. При необхiдностi проведення знезараження в окремому мiсцi вiдповiдно до дiючих внутрiшнiх iнструкцiй. |
Зона митного контролю | Транспортний засiб при потребi до 30 хв., товар при потребi до 30 хв. |
7. | Iнспектор карантину рослин | Фiтосанiтарний контроль. Включає в себе огляд пiдконтрольних предметiв та вантажiв, оформлення документiв. При необхiдностi проведення знезараження в окремому мiсцi вiдповiдно до дiючих внутрiшнiх iнструкцiй. |
Зона митного контролю | Транспортний засiб при потребi до 30 хв., товар при потребi до 30 хв. |
8. | Держiнспектор служби екобезпеки | Екологiчний контроль. Включає в себе перевiрку наявностi свiдоцтв екологiчного контролю, вiдповiднiсть транспортного засобу екологiчним нормам. Здiйснення радiологiчного контролю. Про всi випадки виявлення екологiчно та радiацiйно забруднених вантажiв та транспортних засобiв, а також при виявленнi перевищення норм радiацiйного фону в пунктi пропуску iнспектор служби екобезпеки повiдомляє старшому змiни прикордонних нарядiв. |
Зона митного контролю | Транспортний засiб при потребi до 7 хв., товар при потребi до 20 хв. |
9. | Iнспектор митницi Спiльна група, за необхiдностi представники iнших контрольних служб (в присутностi власника вантажу, уповноваженої ним особи або перевiзника) |
Митний контроль та митне оформлення. Митний контроль та митне оформлення товарiв здiйснюється вiдповiдно до вимог Митного кодексу України, iнших нормативно-правових актiв, що регулюють митну справу в Українi, даної схеми пропуску. Результати завершення митного оформлення пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством України видiв контролю у пунктi пропуску вiдображаються шляхом проставлення необхiдних печаток та штампiв у митних та товаросупровiдних документах. Пiсля завершення митного оформлення посадова особа митницi, до проставлення особистої номерної печатки на контрольному талонi, спiльно з прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" з урахуванням результатiв прикордонного й митного контролю приймає остаточне рiшення щодо виду спiльного огляду транспортного засобу та товарiв. За результатами будь-якого виду спiльного огляду, крiм вiзуального, та якщо товар перемiщується через державний кордон без митного забезпечення, митним органом складається акт митного огляду. Митний контроль та митне оформлення вважається завершеним пiсля проставлення iнспектором митницi особистої номерної печатки на контрольному талонi, що є дозволом на перемiщення через митний кордон України транспортного засобу й товару в заявленому режимi. |
Зона митного контролю | товар до 2 год. |
10 | Прикордонний наряд "вартовий шлагбаума" (тил) | Контроль режиму в пунктi пропуску. Контроль проходження необхiдних видiв контролю згiдно з вiдмiтками у контрольному талонi, паспортних та товаросупровiдних документах. Вилучення контрольного талону, випуск автотранспорту з пункту пропуску. |
Тиловi ворота пункту пропуску | 2 хв. |
3.5.10. Виїзд з України
(вантажний автотранспорт)
N з/п | Ким здiйснюється | Змiст контрольної операцiї | Мiсце здiйснення | Часовi нормативи |
1. | Прикордонний наряд "вартовий шлагбаума" (тил) | Контроль режиму в пунктi пропуску. Запуск транспортного засобу на територiю пункту пропуску, перевiрка наявностi документiв на право перетинання державного кордону, а також наявнiсть страхового полiсу на транспортний засiб, видача контрольного талону iз вказанням в ньому кiлькостi осiб, що прямують в транспортному засобi, марки та типу автомашини, номерного знаку автомашини та причепа (напiвпричепа), найменування товару, режиму перемiщення, а також дати та часу в'їзду в пункт пропуску, направлення його в зону прикордонного та митного контролю, видача iноземним громадянам та особам без громадянства iммiграцiйних карток. |
Тиловi ворота вантажного напряму | 3 хв. |
ОФОРМЛЕННЯ ВАНТАЖУ | ||||
2. | Спiльна оглядова група | Ознайомлення з товаротранспортними та
товаросупровiдними документами, визначення
необхiдних видiв контролю та виду огляду вантажу. Огляд автотранспорту з застосуванням службової собаки. Видача, заповнення та оформлення митної декларацiї (в передбачених законодавством випадках). Направлення транспортного засобу на майданчик, визначений для оформлення вантажу в зонi митного контролю. |
Зона митного контролю | 5 хв. |
3. | Iнспектор СМАП | Контроль за здiйсненням перевезень пасажирiв
та товарiв автомобiльними транспортними
засобами. Включає в себе перевiрку дозвiльної системи, лiцензiйних карток (у резидентiв), вагових i габаритних параметрiв, наявнiсть та оформлення i видачу спецiальних дозволiв на рух наднормативних автопоїздiв, що перевозять небезпечнi вантажi, перевiрка транспортно-експедицiйної документацiї, режиму працi i вiдпочинку водiїв. При виникненнi потреби зважування автомобiльних транспортних засобiв керуються пунктом 3.10 Технологiчної схеми. |
Зона митного контролю | до 7 хв. |
4. | Спiвробiтник служби ветеринарного контролю | Ветеринарний контроль. Включає в себе огляд пiдконтрольних предметiв та вантажiв, оформлення документiв. При необхiдностi проведення знезараження в окремому мiсцi вiдповiдно до дiючих внутрiшнiх iнструкцiй. |
Зона митного контролю | Транспортний засiб при потребi до 30 хв., товар при потребi до 30 хв. |
5. | Iнспектор карантину рослин | Фiтосанiтарний контроль. Включає в себе огляд пiдконтрольних предметiв та вантажiв, оформлення документiв. При необхiдностi проведення знезараження в окремому мiсцi вiдповiдно до дiючих внутрiшнiх iнструкцiй. |
Зона митного контролю | Транспортний засiб при потребi до 30 хв., товар при потребi до 30 хв. |
7. | Держiнспектор служби екобезпеки | Екологiчний контроль. Включає в себе перевiрку наявностi свiдоцтв екологiчного контролю, вiдповiднiсть транспортного засобу екологiчним нормам. Здiйснення радiологiчного контролю. Про всi випадки виявлення екологiчно та радiацiйно забруднених вантажiв та транспортних засобiв, а також при виявленнi перевищення норм радiацiйного фону в пунктi пропуску iнспектор служби екобезпеки повiдомляє старшому змiни прикордонних нарядiв. |
Зона митного контролю | Транспортний засiб при потребi до 7 хв., товар при потребi до 20 хв. |
8. | Iнспектор митницi Спiльна група, при необхiдностi представники iнших контрольних служб (в присутностi власника вантажу, уповноваженої ним особи або перевiзника) |
Митний контроль та митне оформлення вантажу. Митний контроль та митне оформлення товарiв здiйснюється вiдповiдно до вимог Митного кодексу України, iнших нормативно-правових актiв, що регулюють митну справу в Українi, даної Технологiчної схеми. Результати завершення митного оформлення вантажу пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю у пунктах пропуску вiдображаються шляхом проставлення необхiдних печаток та штампiв у митних та товаросупровiдних документах. Пiсля завершення митного оформлення посадова особа митницi, до проставлення особистої номерної печатки на контрольному талонi, спiльно з прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" з урахуванням результатiв прикордонного й митного контролю приймає остаточне рiшення щодо виду спiльного огляду транспортного засобу та товарiв. За результатами будь-якого виду спiльного огляду, крiм вiзуального, та якщо товар перемiщується через державний кордон без митного забезпечення, митним органом складається акт митного огляду. |
Зона митного контролю | товар до 2 год. |
ОФОРМЛЕННЯ ВОДIЯ (ВОДIЇВ), ОСIБ, ЩО СУПРОВОДЖУЮТЬ ВАНТАЖ, ТА ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ | ||||
9. | Спiльна оглядова група Iнспектор митницi | Митний та прикордонний контроль водiя i
пасажирiв та транспортного засобу. Митне оформлення речей, товарiв та iнших предметiв водiя (водiїв) та осiб, що супроводжують вантаж. Видача, заповнення та оформлення митної декларацiї (в передбачених законодавством випадках). Митний контроль та митне оформлення речей, товарiв та iнших предметiв здiйснюється у вiдповiдностi до вимог Митного кодексу України, iнших нормативно-правових актiв, якi регулюють митну справу в Українi, даної Технологiчної схеми. Форма проведення митного контролю визначається спiвробiтником митницi, який проводить митний контроль та митне оформлення вiдповiдно до дiючого законодавства України. Визначення виду огляду, огляд кабiни, загальний огляд транспортного засобу та митного забезпечення. Визначення виду огляду вантажу. Загальний зовнiшнiй огляд транспортних засобiв, перевiрка цiлiсностi тентiв (з використанням оглядової ями та балкону), пломб, тросiв, огляд кабiни. Пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" проводиться загальна iдентифiкацiя (звiрка номерiв вузлiв та агрегатiв транспортного засобу з даними технiчного паспорта), за необхiдностi транспортнi засоби можуть бути пiдданi повнiй iдентифiкацiї. Митний контроль та митне оформлення вважається завершеним пiсля про ставлення iнспектором митницi особистої номерної печатки - на контрольному талонi, що є дозволом на перемiщення через митний кордон України транспортного засобу й товару в заявленому режимi. Перевiрка документiв, реєстрацiя осiб та транспортного засобу здiйснюється в кабiнi паспортного контролю на смузi руху вантажного автотранспорту. Пiд час здiйснення паспортного контролю посадова особа пiдроздiлу прикордонного контролю перевiряє дiйснiсть та належнiсть пред'явнику пред'явлених паспортних документiв на право виїзду з України, а також наявнiсть у водiя та дiйснiсть технiчного паспорта (документiв) на транспортний засiб та страхового полiсу на транспортний засiб. Вид перевiрки документiв (звичайна, поглиблена, дослiдження) визначається посадовою особою, що її здiйснює, виходячи з оцiнки ризикiв самостiйно, або по вiдношенню окремих категорiй громадян визначається розпорядженнями штабу загону та рiшеннями старшого змiни прикордонних нарядiв чи начальника вiддiлення прикордонного контролю. |
Зона митного контролю Оглядова яма в зонi митного контролю |
особа до 2 хв.; транспортний засiб до 10 хв.; |
Прикордонний наряд "огляд транспортних засобiв", iнспектор митницi | Зона митного контролю Оглядова яма в зонi митного контролю |
товар до 10 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) | ||
Прикордонний наряд "перевiрка документiв" | Зона прикордонного контролю | особа до 2 хв.; транспортний засiб до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду та внесення iнформацiї про транспортний засiб до бази даних) |
||
10 | Прикордонний наряд "вартовий шлагбаума" (кордон) | Контроль режиму в пунктi пропуску. Контроль проходження необхiдних видiв контролю згiдно з вiдмiтками у контрольному талонi, паспортних та товаросупровiдних документах. Вилучення контрольного талону, випуск автотранспорту з пункту пропуску. |
Ворота пункту пропуску на кордонi | 2 хв. |
3.5.11. Спiльний огляд транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних товарiв, здiйснюється у порядку, затвердженому наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 28.02.2004 року N 202/163 "Про затвердження Порядку спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв", зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 24.03.2004 р. за N 360/8959. Орiєнтовний час проведення контрольних операцiй зазначених транспортних засобiв визначається згiдно з роздiлом 3.5.9)
3.6. Поглиблений огляд транспортних засобiв та вантажiв здiйснюється спiльно представниками пiдроздiлу прикордонного контролю, митного органу та контрольних органiв i служб, яким пiдконтрольний вантаж, що перемiщується, в присутностi перевiзника (водiя, експедитора).
Рiшення щодо поглибленого огляду транспортного засобу чи вантажу приймається при наявностi правових пiдстав посадовою особою одного з контрольних органiв (служб). Поглиблений огляд здiйснюється у комiсiйному порядку представниками пiдроздiлу прикордонного контролю, митного органу та контрольного органу, який iнiцiював огляд. Про причини огляду та його результати iнiцiатором складається акт, який пiдписується представниками комiсiї. Для здiйснення поглибленого огляду транспортний засiб виводиться iз загального потоку в окремо визначене мiсце. За результатами поглибленого огляду складається акт встановленої форми.
Мiсцями для поглибленого огляду визначаються:
- для легкового автотранспорту, мiкроавтобусiв та автобусiв - бокс для поглибленого огляду на виїзнiй сторонi пункту пропуску (спецiальний оглядовий майданчик N 1 бiля боксу поглибленого огляду);
- для вантажного автотранспорту, що прямує на в'їзд в Україну, - спецiальний оглядовий майданчик N 2 (тилова сторона примiщення СМАП);
- для вантажного автотранспорту, що прямує на виїзд з України, - спецiальний оглядовий майданчик N 3 (фронтальна сторона примiщення СМАП).
3.7. Особливостi здiйснення контрольних операцiй:
3.7.1. Контроль транзитних товарiв i транспортних засобiв здiйснюють посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю, митного органу, iнших контрольних органiв i служб шляхом перевiрки вiдповiдностi зазначених товарiв вимогам митного, а при необхiдностi iнших видiв контролю згiдно iз законодавством України та її мiжнародними договорами, а також перевiрки товарно-транспортної накладної та iнших супровiдних документiв, передбачених законодавством України та мiжнародними договорами. Всi види контролю здiйснюються в прiоритетному порядку.
3.7.2. Контроль спецiальних, небезпечних товарiв та спецiальних транспортних засобiв здiйснюється на спецiальному оглядовому майданчику для огляду небезпечних вантажiв N 4 (тилова сторона боксу поглибленого контролю).
Види контролю спецiальних, небезпечних вантажiв та спецiальних транспортних засобiв, порядок огляду спецiальних, небезпечних вантажiв та спецiальних транспортних засобiв визначаються вiдповiдно до пiдконтрольностi вантажiв, їх характеру та умов перевезення. Контроль зазначених вантажiв здiйснюється, як правило, шляхом перевiрки супроводжуючих вантаж документiв. Огляд зазначених вантажiв здiйснюється комiсiйним порядком iз складанням вiдповiдного акта.
3.7.3. Контроль дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей здiйснюється на дипломатичнiй смузi руху.
Дипломатичнi агенти, консульськi посадовi особи i члени їх сiмей та транспортнi засоби з дипломатичними номерами пiдлягають тiльки визначеним видам державного контролю (прикордонному в межах паспортного контролю, митного в межах усного декларування, iнших в межах усного опитування при необхiдностi). Всi види контролю осiб i транспортних засобiв зазначеної категорiї, товарiв, багажу та особистих речей, що їм належать, здiйснюються тiльки при наявностi правового обґрунтування таких дiй.
3.7.4. Контроль офiцiйних делегацiй, вищих посадових осiб здiйснюється в прiоритетному порядку на дипломатичнiй смузi руху i пiдлягають тiльки визначеним видам державного контролю (прикордонному в межах паспортного контролю, митного в межах усного декларування, iншим в межах усного опитування при необхiдностi).
3.7.5. Контроль вiйськових команд та вантажiв, iноземних iнспекцiйних груп для проведення iнспекцiй здiйснюється у встановленому законодавством України та мiжнародними договорами порядку. Огляд вiйськової технiки, вантажiв та майна (вiдповiдно до характеру технiки та вантажу) здiйснюється тiльки при наявностi вiдповiдних правових пiдстав, якi свiдчать про порушення норм законодавства України щодо порядку перемiщення через державний кордон товарiв i майна.
Контрольнi операцiї здiйснюються безпосередньо на смугах руху вiдповiдно до типу транспортних засобiв.
3.7.6. Контроль аварiйно-рятувальних та аварiйно-вiдновних формувань здiйснюється безпосередньо на смугах руху вiдповiдно до типу транспортних засобiв з урахуванням прiоритетностi їх пропуску i включає перевiрку паспортних документiв (документiв що їх замiнюють) особового складу формувань та вiдповiдностi вантажу i технiки супровiдним документам.
3.7.7. Контроль гуманiтарних вантажiв здiйснюють посадовi особи пiдроздiлу прикордонного контролю, митного органу, iнших контрольних органiв i служб шляхом перевiрки вiдповiдностi зазначених вантажiв вимогам митного, а при необхiдностi iнших видiв контролю згiдно iз законодавством України та її мiжнародними договорами, а також перевiрки iнших супровiдних документiв, передбачених законодавством України та мiжнародними договорами. Всi види контролю здiйснюються безпосередньо на смугах руху вiдповiдно до типу транспортних засобiв - першочергово.
3.8. Остаточне рiшення про пропуск через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна приймається посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю на пiдставi iнформацiї про їх закiнчення вiд представникiв вiдповiдних контрольних органiв i служб (наявнiсть вiдмiток в паспортних документах осiб, у супровiдних документах на вантаж чи картцi контролю автотранспорту).
Якщо пiд час здiйснення контролю прийнято рiшення про вiдмову в пропуску через державний кордон особи, транспортного засобу, вантажу чи iншого майна представником контрольного органу (служби), за iнiцiативою якого приймається таке рiшення, надається старшому прикордонного наряду письмове подання про вiдмову в пропуску.
Особи, транспортнi засоби, вантажi та iнше майно, стосовно яких прийнято рiшення щодо вiдмови у пропуску їх через державний кордон:
а) у разi виїзду з територiї України - виводяться за межi пункту пропуску;
б) у разi в'їзду на територiю України - повертаються посадовими особами прикордонного контролю на територiю сумiжної держави, а при необхiдностi передаються представникам прикордонної охорони сумiжної держави.
Особи, транспортнi засоби, вантажi та iнше майно, стосовно яких контрольними службами прийнято рiшення про тимчасове затримання, виводяться зi смуги руху на спецiально обладнаний майданчик N 5 (бiля тилових ворiт пункту пропуску), якi знаходяться пiд охороною вартового шлагбауму на тилу. Рiшення про тимчасове затримання транспортного засобу приймається представником контрольного органу, який iнформує старшого змiни прикордонних нарядiв та старшого змiни митницi про причини та пiдстави прийняття такого рiшення.
У разi затримки контрольними службами транспортного засобу чи вантажу на зворотнiй сторонi талона вказується причина затримки або тимчасова вiдмова в пропуску, яка завiряється особистим пiдписом посадової особи, яка затримала транспортний засiб чи вантаж, пiсля чого контрольний талон вiддається водiю транспортного засобу. При цьому посадова особа, яка затримала транспортний засiб чи вантаж або тимчасово вiдмовила в пропуску, складає акт затримки чи тимчасової вiдмови в трьох примiрниках (один примiрник надається старшому змiни прикордонних нарядiв, другий - посадовiй особi вантажного вiддiлу митної служби, третiй - водiю транспортного засобу).
3.9. Контроль особи, транспортного засобу, вантажу та iншого майна закордонного прямування вважається завершеним, коли в паспортних документах особи проставленi вiдповiднi вiдмiтки пiдроздiлу прикордонного контролю, в супровiдних документах на транспортний засiб, вантаж та iнше майно - митних органiв та при необхiдностi iнших контрольних органiв i служб (в залежностi вiд пiдконтрольностi), або особi надано усний дозвiл посадової особи контрольного органу про пропуск через державний кордон.
3.10. При переважуваннi на виїздi з України вантажу робиться запис на зворотнiй сторонi контрольного талону та прикрiплюється квитанцiя про зважування. Контроль на перемiщення транспортного засобу до прикордонної зони покладається на старшого змiни прикордонних нарядiв.
3.11. Попереднiй документальний контроль припиняється у разi, коли:
- пiд час вивчення поданих товаросупровiдних i товаротранспортних документiв виявлено, що товар пiдлягає обов'язковому санiтарно-карантинному, ветеринарному, фiтосанiтарному, екологiчному та радiологiчному контролю;
- вiдсутнi необхiднi документи або вони не вiдповiдають встановленому зразку;
- пiд час огляду виявлено пошкодження тари, товарiв, їх упаковки, розсипання, протiкання, випаровування вантажу iз цистерн, контейнерiв, витiкання чи пiдтiкання пально-мастильних матерiалiв або охолоджувальних речовин з транспортних засобiв, втрату чи пошкодження митного забезпечення iнших країн чи явнi ознаки псування товарiв, або зовнiшнiй огляд вказує на очевидну невiдповiднiсть вигляду i властивостей вантажу змiстовi супровiдних документiв;
- перевищення потужностi експозицiйної дози гамма-випромiнювання транспортного засобу або окремих його частин над фоновим значенням;
- є потреба у здiйсненнi спецiального клiнiчного огляду тварин, наявна iнформацiя про санiтарний стан тiєї чи iншої країни-експортера чи вiдповiдальний товар, щодо якого iснує обмеження чи заборона на ввезення на територiю України, i вони пiдлягають обов'язковому контролю у пунктах пропуску через державний кордон.
У разi припинення попереднього документального контролю посадова особа митного органу, на який покладено здiйснення вiдповiдного державного контролю, негайно залучає спецiалiста вiдповiдного органу для здiйснення в установленому законодавством України порядку контролю пiдконтрольного товару.
4. Особливостi проведення спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних товарiв
4.1. Прикордонний i митний контроль транспортних засобiв i товарiв, якi ними перемiщуються, у пунктi пропуску "Порубне" здiйснюється спiльною групою у складi посадових осiб органiв охорони державного кордону й митних органiв.
4.2. Пiд час здiйснення огляду основними завданнями представникiв спiльної групи є:
4.2.1. Для посадових осiб органу охорони державного кордону:
- аналiз i оцiнка ризикiв транспортного й пасажирського потоку з метою визначення можливих об'єктiв ризику й застосування до них вiдповiдних форм i способiв прикордонного контролю;
- пошук i затримання осiб, причетних до спроб порушення законодавства про державний кордон України;
- виявлення зброї, наркотичних, вибухових, отруйних i небезпечних речовин;
- контроль за виконанням режимних правил пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв;
- реєстрацiя осiб, транспортних засобiв, якi перетинають державний кордон, та видача контрольного талону на транспортний засiб;
- надання дозволу на пропуск осiб, транспортних засобiв i товарiв за межi пункту пропуску в разi позитивних висновкiв контрольних служб, що пiдтверджуються вiдповiдними вiдмiтками (печатками) на товаросупровiдних документах.
4.2.2. Для посадових осiб митних органiв:
- опитування водiїв (експедиторiв) з метою виявлення предметiв, що перемiщуються ними й пiдлягають обов'язковому декларуванню або оподаткуванню;
- перевiрка у перевiзника повноти, наявностi та вiдповiдностi товаросупровiдних документiв товарам, що перемiщуються, i про ставлення на товаросупровiдних документах вiдбитку штампа "Пiд митним контролем";
- огляд кабiни водiя i транспортного засобу з метою виявлення товарiв, заборонених для перемiщення через митний кордон України, або тих, що приховуються вiд митного контролю;
- визначення на пiдставi поданих товаросупровiдних документiв необхiдностi здiйснення iнших видiв державного контролю вiдповiдно до вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 N 1569;
- справляння сум необхiдних податкiв та зборiв (обов'язкових платежiв), передбачених законодавством України, при перемiщеннi транспортних засобiв i товарiв через пункт пропуску на державному кордонi України;
- прийняття рiшення щодо заборони або дозволу перемiщення через митний кордон України транспортного засобу й товару пiсля проходження всiх iнших видiв державного контролю, якi здiйснюються в пунктi пропуску "Порубне" i передбаченi законодавством України.
4.3. Перед початком роботи кожної змiни проводиться нарада за участю старшого змiни прикордонних нарядiв, представникiв старших змiн митницi й iнших контрольних служб, на якiй у присутностi старших змiн прикордонних нарядiв, митницi, iнших контрольних служб попередньої змiни обговорюються службовi питання, а саме:
- пiдбиваються пiдсумки роботи попередньої змiни та розв'язуються проблемнi питання, що виникли в попереднiй змiнi при здiйсненнi контрольних операцiй службами, якi здiйснюють державнi види контролю в пунктi пропуску;
- здiйснюється обмiн iнформацiєю щодо змiн у правилах перетинання державного кордону особами, транспортними засобами й товарами, якi надiйшли по лiнiї контрольних служб;
- визначаються можливi об'єкти контролю, що будуть пiдданi посиленому контролю пiд час роботи змiни;
- уточнюється механiзм взаємодiї мiж контрольними службами;
- доводяться вимоги щодо особливостей режимних заходiв у пунктi пропуску;
- визначається склад спiльних оглядових груп i режим їх роботи.
Розподiл за дiлянками контролю особового складу митницi фiксується в окремому журналi розподiлу особового складу за дiлянками контролю на змiну.
Пiсля наради старший змiни прикордонних нарядiв i старший змiни митницi обмiнюються iнформацiєю щодо транспортних засобiв, товарiв i фiзичних осiб, якi перебувають на контролi перетинання державного кордону (за винятком iнформацiї з обмеженим доступом).
4.4. В разi виникнення необхiдностi проведення повного догляду великовагових вантажiв та неможливiстю проведення такого догляду безпосередньо в пунктi пропуску "Порубне" за погодженням мiж начальником митницi та начальником Чернiвецького прикордонного загону такий догляд може бути проведений спiльною спецiальною оглядовою групою в зонi митного контролю митного поста "Чернiвцi" пiсля проведення всiх передбачених законодавством України видiв контролю в пунктi пропуску "Порубне".
4.5. Старший змiни митницi перед початком змiни передає старшому змiни прикордонних нарядiв необхiдну кiлькiсть контрольних талонiв, якi використовуються для внутрiшнього контролю за перемiщенням транспортних засобiв у межах пункту пропуску, в разi необхiдностi (закiнчення попередньо виданих контрольних талонiв) старший змiни прикордонних нарядiв на протязi змiни отримує додаткову, кiлькiсть контрольних талонiв у старшого змiни митницi. Контрольнi талони виготовляються Держмитслужбою як документи, що мають свою серiю i порядковий номер (згiдно з додатком 1 до наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 28.02.2004 року N 202/163 "Про затвердження Порядку спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв", зареєстрованому в Мiнiстерствi юстицiї України 24.03.2004 р. за N 360/8959).
Облiк кiлькостi контрольних талонiв, виданих прикордонним нарядам, здiйснює старший змiни митницi в журналi контролю та облiку контрольних талонiв (згiдно з додатком 2 до наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 28.02.2004 року N 202/163 "Про затвердження Порядку спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 24.03.2004 р. за N 360/8959).
4.6. У залежностi вiд завантаженостi пункту пропуску пiд час прибуття автомобiльного транспортного засобу на в'їздi до пункту пропуску прикордонний наряд "вартовий шлагбаума" видає водiю автомобiльного транспортного засобу, який здiйснює перемiщення зовнiшньоекономiчних товарiв, контрольний талон, в якому проставляє вiдмiтку про час в'їзду в пункт пропуску, а також визначає водiю смугу руху для в'їзду в зону прикордонного та митного контролю.
Контрольний талон є документом внутрiшнього контролю за перемiщенням транспортних засобiв територiєю пункту пропуску через державний кордон України та є однiєю з пiдстав для прийняття рiшення щодо остаточного пропуску транспортного засобу за межi пункту пропуску.
4.7. Транспортний засiб зупиняється поблизу кабiни паспортного контролю на смузi руху, й водiй подає для перевiрки спiльнiй групi такi документи:
паспортнi документи;
техпаспорт i посвiдчення водiя;
товаросупровiднi документи.
Пасажири, якi прямують на транспортному засобi, подають паспортнi документи особисто.
Посадова особа органу охорони державного кордону здiйснює перевiрку документiв, реєструє данi: особи водiя i пасажирiв, реєстрацiйнi данi транспортного засобу.
Пiсля проведення реєстрацiї посадова особа органу охорони державного кордону пропонує водiю пройти до зони митного контролю й повертає йому паспортнi документи, техпаспорт i посвiдчення водiя.
Товаросупровiднi документи спiльно вивчаються посадовими особами органу охорони державного кордону та митного органу для прийняття рiшення щодо виду огляду i передаються представнику митного органу.
4.8. На пiдставi оцiнки аналiзу ризикiв посадовою особою органу охорони державного кордону або митного органу може бути iнiцiйоване проведення спiльного огляду транспортних засобiв або товарiв, про що робиться вiдмiтка в контрольному талонi.
Аналiз i оцiнка ризикiв здiйснюється шляхом спiльного вивчення поданих товаросупровiдних i транспортних документiв, а також виходячи з маршруту й напрямку руху транспортних засобiв, їх конструктивних особливостей, країни походження i країни отримання вантажу, наявностi орiєнтувань правоохоронних органiв Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України тощо.
Спiльний огляд транспортного засобу, що перемiщує товари пiд митним забезпеченням, здiйснюється за рiшенням старшого змiни митного органу або старшого змiни прикордонного наряду.
4.9. Посадова особа митницi на смузi руху пiсля проведення попереднього митного контролю визначає подальший порядок проходження митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв вiдповiдно до вимог законодавства.
4.10. У разi повернення в Україну або за її межi транспортного засобу будь-якою контрольною службою, яка здiйснює державнi види контролю в пунктах пропуску, на такий транспортний засiб iнiцiатором повернення видається органу охорони державного кордону документ iз визначенням причини повернення транспортного засобу. Зазначений документ пiдкрiплюється до контрольного талону на транспортний засiб i є пiдставою для погашення такого талону.
Виїзд транспортного засобу за межi пункту пропуску здiйснюється в супроводi посадових осiб митницi та органу охорони державного кордону.
4.11. Пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю у пунктi пропуску "Порубне" посадова особа митницi до проставлення особистої номерної печатки на контрольному талонi спiльно з прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" з урахуванням результатiв прикордонного й митного контролю приймає остаточне рiшення щодо виду спiльного огляду транспортного засобу та товарiв.
За узгодженим рiшенням прикордонного наряду "огляд транспортного засобу" й посадової особи митних органiв визначається один з видiв спiльного огляду транспортного засобу:
вiзуальний огляд транспортного засобу з метою перевiрки цiлiсностi митного забезпечення;
огляд з вiдкриттям вантажного вiдсiку транспортного засобу без вивантаження товарiв;
повне або часткове вивантаження товарiв з пiдрахунком їх кiлькостi та перевiркою вiдповiдностi товару заявленому;
поглиблений огляд iз залученням спiльних спецiальних оглядових груп з представникiв органу охорони державного кордону, митного органу та iнших контрольних служб i, за необхiдностi, з розвантаженням товарiв, повним або частковим демонтажем вузлiв та агрегатiв транспортного засобу.
Одночасний спiльний огляд транспортного засобу й товару здiйснюється у присутностi перевiзника, власника товару або уповноважених ними осiб.
У разi прийняття рiшення щодо залучення до огляду ССОГ iнiцiатором проведення такого огляду за узгодженням i пiд контролем прикордонного наряду й спiвробiтникiв митницi органiзовується перемiщення транспортного засобу до мiсця поглибленого огляду в межах територiї пункту пропуску "Порубне".
4.12. Поглиблений огляд товарiв та транспортного засобу проводиться ССОГ до моменту закiнчення митного оформлення (надання митним органом дозволу на виїзд за межi пункту пропуску) у межах зони прикордонно-митного контролю, а в разi виникнення потреби - у спецiально визначених примiщеннях, боксах поглибленого огляду та на майданчиках у межах територiї пункту пропуску.
Спiльний огляд транспортного засобу та товарiв проводиться з урахуванням норм та вимог статтi 63 Митного кодексу України.
4.13. За результатами будь-якого виду спiльного огляду, крiм вiзуального, та якщо товар перемiщується через державний кордон без митного забезпечення, митним органом складається акт митного огляду, затверджений наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 N 314 "Про затвердження Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї", зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 27.04.2005 р. за N 439/10719. У лiвому верхньому кутi акта зазначається iнiцiатор спiльного огляду.
Акт митного огляду складається в трьох примiрниках:
перший i другий примiрники акта залишаються в справах митних органiв та органiв охорони державного кордону для облiку, контролю i звiтностi;
третiй примiрник видається перевiзнику (експедитору, власнику).
Усi примiрники акта спiльного огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи, а якщо iнiцiатором проведення спiльного огляду виступають iншi правоохороннi органи, то акт пiдписується також представниками таких органiв.
4.14. Пiсля отримання дозволу вiд посадової особи митницi, що засвiдчується проставленням на товаросупровiдних документах штампа "Пiд митним контролем" та в контрольному талонi - особистої номерної печатки, транспортний засiб направляється до виїзду з пункту пропуску, i водiй подає прикордонному наряду "вартовий шлагбаума" контрольний талон транспортного засобу й товаросупровiднi документи з вiдповiдними вiдмiтками про проходження державних видiв контролю. При цьому посадовою особою органу охорони державного кордону в контрольному талонi проставляється час виїзду транспортного засобу за межi пункту пропуску.
4.15. Дозвiл на. виїзд за межi територiї пункту пропуску визначених у цьому Порядку транспортних засобiв прикордонний наряд "вартовий шлагбаума" надає за наявностi у водiя та пасажирiв:
паспортних документiв з вiдмiтками Державної прикордонної служби про перетинання державного кордону;
товаросупровiдних документiв з вiдмiтками на них про проходження контролю вiдповiдними службами, якi здiйснюють державнi види контролю в пунктах пропуску, штампа "Пiд митним контролем" i, в залежностi вiд режиму ввезення або вивезення товарiв, - митних документiв (витяг з електронної копiї попереднього повiдомлення, витяг з електронної копiї попередньої декларацiї, "ТР80ВН", вантажна митна декларацiя типу "ТР80", або "ЕКЮ", або "IМ40Г", унiфiкована митна квитанцiя форми "МД-1", провiзна вiдомiсть форми "МД-5", декларацiя на ввезення/вивезення, транзит транспортного засобу iндивiдуального користування, вузла чи агрегату форми "МД-7", пасажирська митна декларацiя) з вiдмiтками особистої номерної печатки iнспектора митницi;
контрольного талона з вiдмiтками про проходження паспортного та митного контролю.
4.16. За вiдсутностi у водiя вiдповiдних вищезазначених документiв транспортний засiб та особи за межi пункту пропуску не пропускаються та у разi порушення з їх боку правил режиму у пунктi пропуску притягуються до вiдповiдальностi, встановленої законодавством, пiсля чого пiд наглядом прикордонного наряду повертаються у зону прикордонного та митного контролю та передаються старшому змiни митного органу для прийняття рiшення щодо подальшого митного контролю й оформлення або притягнення до вiдповiдальностi вiдповiдно до законодавства з питань митної справи.
4.17. По закiнченнi змiни всi контрольнi талони, оформленi за змiну, збираються старшим змiни прикордонних нарядiв i пiсля спiльної звiрки з базами даних (облiками) органу охорони державного кордону щодо зареєстрованих осiб, транспортних засобiв передаються старшому змiни митницi. Старший змiни прикордонних нарядiв та старший змiни митницi спiльно пiдписують узагальнений звiт про результати реєстрацiї транспортних засобiв (далi - звiт) згiдно iз додатком 3 до наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 28.02.2004 року N 202/163 "Про затвердження Порядку спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 24.03.2004 р. за N 360/8959. Звiт пiдписується у двох примiрниках i зберiгається в справах органу охорони державного кордону та справах митницi протягом 3 рокiв.
4.18. У разi виявлення факту розбiжностi даних щодо оформлених транспортних засобiв старший змiни прикордонних нарядiв i старший змiни митницi вживають заходiв щодо встановлення причин такої розбiжностi й доповiдають старшим начальникам для прийняття рiшення щодо подальших дiй прикордонних нарядiв i змiни митницi. Факт розбiжностей даних фiксується в узагальненому звiтi з поясненням причини таких розбiжностей.
4.19. Усi узагальненi звiти протягом двох годин пiсля закiнчення змiни надсилаються митними органами засобами електронної пошти до Iнформацiйно-аналiтичного митного управлiння Держмитслужби України для формування вiдповiдної картотеки звiтiв про результати реєстрацiї транспортних засобiв, що перемiщувалися через пункти пропуску.
4.20. У разi спроби виїзду за межi пункту пропуску без дозволу посадової особи органу охорони державного кордону вживаються заходи щодо припинення протиправних дiй, транспортний засiб затримується, особи притягуються до вiдповiдальностi, передбаченої законодавством України. Якщо зупинити транспортний засiб не виявилось можливим, старший змiни прикордонних нарядiв органiзовує переслiдування транспортного засобу iз залученням до його зупинки прикордонних нарядiв вiд iнших пiдроздiлiв охорони кордону в прикордонному контрольованому районi. Затриманий транспортний засiб та особи, якi на ньому прямували, повертаються у пункт пропуску.
4.21. У разi виїзду транспортного засобу на територiю сумiжної країни без вiдповiдного дозволу старший змiни прикордонних нарядiв негайно iнформує про це контрольнi служби сумiжної країни та доповiдає старшому начальнику.
4.22. Якщо є пiдстави вважати, що товари i транспортнi засоби перемiщуються через митний кордон України з порушенням законодавства з питань митної справи, начальником митницi або його заступник у вiдповiдностi до статтi 55 Митного кодексу України може бути прийнято рiшення щодо переогляду транспортних засобiв.
Iнiцiаторами переогляду можуть бути старший змiни митницi, старший змiни прикордонних нарядiв або iнший правоохоронний орган.
Iнiцiатор проведення переогляду направляє письмову iнформацiю до начальника митницi за встановленою формою (згiдно з додатком 4 до наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 28.02.2004 року N 202/163 "Про затвердження Порядку спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 24.03.2004 р. за N 360/8959).
4.23. Начальник митницi або його заступник пiсля отримання iнформацiї протягом однiєї години приймає рiшення щодо спiльного переогляду транспортного засобу та товарiв. У разi позитивного рiшення, яке оформлюється вiдповiдною резолюцiєю на письмовiй iнформацiї, спiльний переогляд здiйснюється за участю спiвробiтникiв митницi з урахуванням норм та вимог статтi 63 Митного кодексу України.
За результатами переогляду складається акт за встановленою формою (згiдно iз додатком 5 до наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 28.02.2004 року N 202/163 "Про затвердження Порядку спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 24.03.2004 р. за N 360/8959).
5. Порядок встановлення та пiдтримання режиму в пунктi пропуску "Порубне"
5.1. У вiдповiдностi до вимог чинного законодавства України в пунктi пропуску "Порубне" встановлюються режимнi правила в зонi прикордонного контролю, якi затверджуються наказом начальника Чернiвецького прикордонного загону та погоджуються з начальником Вадул-Сiретської митницi.
5.2. Режимнi заходи в пунктi пропуску пiд час здiйснення контролю офiцiйних делегацiй, вищих посадових осiб визначаються за погодженням з Управлiнням державної охорони згiдно з вiдповiдними законодавчими i нормативно-правовими актами України.
5.3. Контроль за додержанням режиму в пунктi пропуску покладається на посадових осiб контрольних органiв i служб, якi здiйснюють контрольнi операцiї в мiсцях їх здiйснення (зустрiч осiб i транспортних засобiв закордонного прямування та iнформування осiб про порядок проходження контролю, супроводження за необхiднiстю територiєю пункту пропуску, регулювання руху, надання дозволу на змiну напрямку (смуги) руху тощо).
5.4. Начальник вiддiлення прикордонного контролю та його заступники мають право пересуватися по територiї пункту пропуску без представницьких карток.
6. Взаємодiя мiж контрольними органами i службами, транспортними та iншими органiзацiями й установами
6.1. Контрольнi органи i служби, транспортнi та iнших органiзацiї й установи забезпечують постiйне пiдтримання зв'язку та взаємообмiн iнформацiєю, яка стосується прибуття (вибуття) в пункт пропуску осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна закордонного прямування, результатiв їх контролю. Взаємодiя пiдтримується шляхом взаємоiнформування, проведення нарад, визначення спiльних iнструктажiв тощо в iнтересах забезпечення безперебiйного пропуску через державний кордон.
Транспортнi органiзацiї завчасно забезпечують посадових осiб контрольних органiв i служб iнформацiєю щодо прибуття транспортних засобiв, якi перевозять небезпечнi та спецiальнi вантажi, органiзованi групи пасажирiв.
При виникненнi в пунктi пропуску "Порубне" ситуацiй, якi ускладнюють або унеможливлюють пропуск через державний кордон чи функцiонування пункту пропуску, контрольнi органи i служби приймають спiльнi скоординованi заходи щодо їх локалiзацiї в межах своєї компетенцiї.
6.2. Вiдповiдно до мiжнародних домовленостей старшi змiн прикордонних нарядiв щозмiни уточнюють з представниками контрольних органiв сумiжної держави питання щодо пропущених i не пропущених через державний кордон осiб i транспортних засобiв, їх передачi, визначення спiльних скоординованих дiй в iнтересах забезпечення безперебiйного пропуску через державний кордон, а також про змiни в обстановцi, якi впливають на здiйснення пропуску через державний кордон.
6.3. Перевiзник або уповноважена ним посадова особа забезпечує пiдготовку пасажирiв транспортного засобу для проходження контролю в пунктi пропуску через державний кордон (перевiрка наявностi паспортних документiв, надання карток iноземця i митних декларацiй тощо).
Перевiзник або уповноваженi ним посадовi особи завчасно забезпечують посадових осiб пiдроздiлу прикордонного контролю i митницi iнформацiєю про прибуття вищих посадових осiб, офiцiйних делегацiй, вiйськових команд i вантажiв, аварiйно-рятувальних та аварiйно-вiдновних транспортних засобiв, якi перевозять небезпечнi та спецiальнi вантажi, органiзованi групи пасажирiв, пункти виїзду з України в разi прямування транзитом через її територiю.
7. Прикiнцевi положення
7.1. Перед початком змiни всi посадовi особи контрольних служб отримують у своїх старших змiн перепустки з фотокарткою власника встановленої форми (представницькi картки), якi виготовляються i надаються представникам контрольних служб, що здiйснюють свою дiяльнiсть у пунктi пропуску, Чернiвецьким прикордонним загоном. Протягом часу перебування у пунктi пропуску така перепустка має бути прикрiплена на верхньому одязi посадової особи контрольної служби. Пiсля закiнчення змiни перепустки здаються старшим змiн.
7.2. Перебування посадової особи контрольної служби в пунктi пропуску без перепустки розцiнюється як порушення правил режиму в пунктi пропуску. Особа, яка припустилася такого порушення, несе вiдповiдальнiсть, передбачену законодавством.
7.3. Не допускається розмiщення в пунктi пропуску гербiв, прапорiв, iнших символiв органiзацiй, пiдприємств та установ, що не належать до державних символiв України.
Ворота (шлагбауми) на в'їздi в пункт пропуску застосовуються тiльки в разi загострення обстановки в пунктi пропуску, в iнший час вони тримаються вiдкритими.
7.4. Митнi органи у випадках та в порядку, передбачених законодавством України, користуються iнформацiєю баз даних перетинання державного кордону транспортними засобами та вантажами комплексу автоматизацiї прикордонного контролю "Гарт-1/П" Державної прикордонної служби України, а Державна прикордонна служба України користується базами даних оформлення транспортних засобiв та товарiв Державної митної служби України в порядку, визначеному в додатку 2 наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 28.02.2004 року N 202/163 "Про затвердження Порядку спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 24.03.2004 р. за N 360/8959.
7.5. Iнформацiйнi матерiали, що розмiщують у пунктi пропуску, контрольнi служби в обов'язковому порядку повиннi роз'яснювати пасажирам закордонного прямування, зокрема щодо їх прав та обов'язкiв пiд час перебування у пунктi пропуску та проходження того чи iншого виду контролю. Iнформацiйнi стенди щодо порядку перетинання державного кордону України в спрощеному порядку мають бути виготовленi державною мовою, мовою сумiжної держави та англiйською мовою.
7.6. Пiд час служби в пунктi пропуску не дозволяється посадовим особам контрольних служб, що здiйснюють державнi види контролю в пунктi пропуску, мати при собi:
- грошi в розмiрi понад три неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян;
- телефони мобiльного зв'язку та пейджери.
7.7. Особистий транспорт посадових осiб усiх контрольних служб розмiщується на спецiально обладнаному майданчику.
7.8. Координацiя дiяльностi контрольних органiв i служб, транспортних та iнших органiзацiй i установ при здiйсненнi пропуску через державний кордон покладається на посадових осiб вiддiлення прикордонного контролю "Порубне". Вимоги щодо порядку дiяльностi в пунктi пропуску обов'язковi для виконання усiма посадовими особами органiв та служб, що в ньому розташованi.
7.9. Порушення фiзичними i юридичними особами порядку i правил, якi встановленi Технологiчною схемою, тягне за собою вiдповiдальнiсть згiдно з законодавством України.
7.10. Контроль за виконанням положень Технологiчної схеми покладається на начальника вiддiлення прикордонного контролю "Порубне", начальника митного поста "Порубне", начальника СМАП "Порубне" та керiвникiв iнших контрольних служб.
Перший заступник - начальник штабу Чернiвецького прикордонного загону пiдполковник | В. М. Вербицький |
Заступник начальника Вадул-Сiретської митницi | В. М. Андрiйчук |
Додаток 1 до Технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску "Порубне" |
Схема
пункту пропуску "Порубне"
Зображення має графiчний характер. Не наводиться.
Перший заступник начальника Чернiвецького загону - начальник штабу пiдполковник | В. М. Вербицький |
Заступник начальника Вадул-Сiретської митницi | В. М. Андрiйчук |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |